2000 SHAWLS GERZ0N VULHAARDEN KRUISSTRAAT 17 Levensverzekering Mij. koninginnedag. I MAANDAG E. M. JAARSMA BECKING aBONGERS SURDïAC Permanent Haarden De Kroon. Programma Het gebouw van den R.K. Volksbond, Luxor-theater. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Onderzoek naar de werkloosheid ONGEVAL MET GELUKKIGEN AF LOOP. Firma A. Weill. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. De RK. Schilderspatroonsbond „St. Lucas." Ernstig auto-ongeluk in Brussel. SPORT ÉN WEDSTRIJDEN. ATHLETIEK. te NIJMEGEN. Verzekerd kapitaal ruimf 21.300.000,— Wiskundige reserve 31 December 1S25 2.5S9.923J9 Extra waarborgen280.000,— Voor katholieken, die een Levensverzekering willen sluiten is dit de meest aangewezen maatschappij. LAATSTE NIEUWS. Inbraak in de RK. Pastorie te Bergen N.-H.). De tweede Athletiekdag van „Holland" R. K. F. R. K. Sportvereeriglng „The Yellow Black Boys". R.-K. V. V. „Zwaluwen" R. K. V. V.Santpoort. LAWN-TENNIS. Ef« VERKOOP VAN OeEPE DE CUSNE SER 110 GW, 120 GW. fUlfUiaarden) 105 Gfti. (Belg. Haarden) met Duplex vuur 85 GW. Vraagt onze gratis brochures over Haarden. - Leverantiën kunnen eventueel geschie den volgens het Amer. Huurkoop Systeem De zwijntjesjagers. Verschenen is de cfficieele feestgids voor de feesten op Koninginnedag, bevattende het volledig programma, te zingen liederen, con certen, vuurwerkprogramma. Het programma luidt 's-Morgens 7.308.00 uur koraalmuziek van den toren der St. Bavo op de Groote Markt, 9 uur: Aubade van pl.m. 3000 schoolkinde ren op de Groote Markt, 9.30 uur: optocht der 3000 kinderen van de Groote Markt, langs Gr. Houtstraat, Dreef naar de Hertenkamp, waar van 1012 uur een kinderfeest wordt gehouden, 's Middags 1.303 uur: Feestconcert in de Groote Kerk. 36 uur: muzikale omgang door de stad. 3.305 uur: Concert op de Groote Markt. 3.30-5 uur: Concert in den Hout. 811 uur: Groot avondfeest in den ver lichten tuin van het Bronge'oouw. Harmonica- concert; bal-charapêtre; bioscoop; speciali teiten voorstelling. 10.30 uur: Vuurwerk in den tuin van het Brongebouw. 31 tot pl.m. 2 uur: Gezellig samenzijn in het Brongebouw. r Het programma der koraalmuziek, door „Harmonie-Crescendo", vermeldt: Volksliederen; Was Gott thut das ist wolgethan; Wie schön lenettet der Morgersiein; Alle Menschen müssen sterhen; Ehre sei Gott in der Höhe. De kinderen zullen zingen: Wilhelmus van Nassouwe; Bede voor het Vaderland; Hcllandsch liedje; Des Zomers; Naar Buiten; Wien Neerlandsch bloed. In den Hout zal de H. O. V., onder leiding ran Willem Knikker uitvoeren: V olksliederen; Feestmarsch. A. de Goede Marche de „La reine de Saba", Ch. Gounod Ouverture „La secreta de la reine" A. Thomas Fantaisie de TOpera „Carmen", G. Bizet Ouverture „Die lustige Weiber van Windsor. O. Nicolai. Fête de Cbarité, suite. Ch. Lecocq Fantasia dell'opere „Aïda" G. Verdi Het vuurwerk omvat 45 nummers. Wij laten hieronder het programma vol gen, van het avondfeest in het Bronge bouw op 31 Augustus voor de vereeniging „Koninginnedag". Het programma is sa mengesteld door den bekenden impressario Jac. Smits, alhier. 8S.30. Grcot-Harmonie-concert door de Accordeon-Ver. „Excelsior". 8.309.30. Schitterende specialiteiten- voorstelling. O.», optreden van Polly Dos- sy en Co. Het toppunt van dressuur; een bcxwedstrijd tusschen paard en mensch, bijv gestaan door het hondentrio „Nurma". The 3 Somaro's, parterre-acrobaten; the Stanly's Bros, salon- en luchtacrobaten; mr. Winply, koorddanser. 9.40. Bioscoop-voorstelling door het thea- r De Kroon. 10.40. Schitterend vuurwerk. Dat was een aardige film die van Buster's Nachtmerrie, die we gisteravond in „de Kroon" gezien hebben, aardig vooral om het kleine kind dat er in voorkomt en dat zoo .euk ..speelt," dat je er wel schik in moet heb ben. Of liever „spelen" doet het kleine ding heeleraaal niet, het doet alles precies zooals het 't ook gedaan zou hebben, wanneer er geen film-toestel in z'n buurt had gestaan en dat juist maakte bet zoo aardig. „Spelen" deed wel de groote hond, die ook een rol m het stuk speelt, en bij deed het uitstekend. Het voornaamste nummer van het program ma was echter de achtdeelige film: „Het stille Alarm," een schitterend geënsceneerde, uitstekend gespeelde, pakkende en boeiende film, waarin het gegeven dan al heel gewoon moge wezen, de bewerking echter zeer goed is te noemen. Het verhaal speelt in een brandweer millieu en natuurlijk krijgen we dus ook een groote brand te zien, met wila laaiende vlammen en menschen die door den vuurdood bedreigd worden en dappere red dingen enz. Kortom het is een belangwek kende film voor iedereen, voor hem die graag goed spel en mooie ensceneering zien even goed als voor hem die belust is op sensatie. van de H. O. V.-muziekuitvoering in den Hout op Zondag 29 Augustus onder leiding van Wilem Knikker. i, Cadettemarsch, J. Sousa. 2. Ouverture „Car und Zimmemann. A. Lortzing. 3. Meh, Traum „walzer," E. Waldteufel. 4. „Terp sichore „Ballet," D. Ganne, 5. Ouverture „Le Roman d'Elvire," A. Thomas. 6. Solda- tenleben „Tonstück, Kéler Béla. 7, Potpour. aus „Die Dollarprissessin," L. Fal. In het gebuw van den R.K. Volksbond zal voortaan iederen Zondagavond een con cert worden gegeven. Tevens zal binnen kort een biljartclub worden opgericht. VLEESCHINVOER IN HAARLEM. Door den Minister van Arbeid, Handel en jijverheid zijn voor de gemeente Haarlem als wegen, waarlangs ingevoerd vleesch uit sluitend mag worden vervoerd, worden aan gewezen de navolgende: Westergracht, Leid- sche Vaart, Wilsonsplein, Raamsingel, Gast huissingel, Kampersingel, Lieve Vrouwe Gracht, Antoniestraat, Schalkwijkerstraat, "hibbelebuurt, Sl^chthuisstraat. Het nieuwe program is rijk door prachtige aatuur opnemen in Amerika; een aardige ;omedie in twee acten en een zeer aparte 'ixm, waarvoor blijkbaar velen gekomen De Commissie tot onderzoek naar de Werkloosheid is thans met haar voorberei" dend werk gereed. Met de vakbeweging van alle richtingen is overeenstemming verkre gen over de wijze van het onderzoek en over den aard en den omvang der gegevens, die noodig zijn om een juist inzicht te krijgen in den tegenwoordigen omvang der werk loosheid en den toestand der werkloozen. In een door het Amsterdamsch Comité voor Arbeidersontwikkeling belegde vergadering met de bestuurders der bij de plaatselijke Vakcentrales aangesloten vakorganisaties is het te bezigen vragenformulier alsmede de werkwijze voor dit onderzoek nog eens be sproken. Daarbij bleek, dat op algeheele me dewerking der organisatie-besturen wel ge" rekend zal mogen worden. Thans zal de commissie zich richten tot de werkloozen zeiven. In de weken van 6 tot 18 September zal aan alle ingeschrevenen bij de Gemeente-Arbeidsbeurs, van 18-ja- rigen en ouderen leeftijfd, een vragenlijst worden uitgereikt, met het verzoek die zoo nauwkeurig .mogelijk in te vullen. Als de algemeene datum waarop moet blijken, of betr okkenen al dan niet werkloos waren, is aar gewezen 15 September. De vragenlijst woidt vergezeld van een toelichting, zulks ter vergemakkelijking van de invulling der jijst. waren, ne.m. de reis van de Nederlandsche Reisvereeniging, dezen zomer naar de Zwit- sersche hoogalpen ondernomen, bij gelegen heid van het 20-jarig bestaan. Het Luxor-nieuws brengt interessante actualiteiten. Het hoofdnummer is de in film gezette oude operette „De Graaf van Luxemburg De film is echter veel boeiender en spannen der dan het tooneelproduct. De aantrekke lijkheid der opvoering wordt bijzonder ver hoogd door een uitstekende muzikale bege leiding met zangbegeleiding van George Walsh en Helen Lee Worthing. De kleeding is in enkele scène beneden de maat en maakt bijwoning geschikt voor jonge menschen. HOTTENTOT. Race-spel in 3 bedrijven door „De Speeldoos" opgevoerd in den Jansweg-schouwburg. In de dagen van Koning Arthur en de ridders van de Tafelronde ging men uit liefde draken en zwarte roofridders bevech ten in Antwerpen getuigt een kunstig ge smeed hek van een schilder, die uit liefde smid werd en gisteravond waagde C. van Kerckhoven Jr. zijn leven op de renbaan uit liefde. Hij komt in het eerste bedrijf in zeer deploratelen toestand op, na een rit op een paard, dat door geen zes stalknechts en twintig lasso's bedwongen kan worden, en op het einde van het derde bedrijf verschijnt hij ten tooneele als de overwinnaar in de groote jaarlijksche race op hetzelfde paard, dat den uitheemschen naam van Hottentot droeg. Als hij drie woorden gesproken heeft, weet het publiek reeds, dat hij een doodelijke vrees voor paarden heeft. Maar hij heeft zijn hart gegeven aan een meisje, dat feitelijk verliefd is op alles wat paard is en alle paar densport-verslagen van buiten leert. Boven dien houdt iedereen hem voor zijn naam genoot, die eenvoudig een wonder-ruiter is, zoodat hij wel moet uitkomen in de steeple chase, het groote evenemet van het plaatsje, waar hij logee/t, vooral omdat meergenoemd meisje (Mien v. Kerckhoven-Kling) het hem vraagt. Hij doet het ook na ontelbare ver wikkelingen, die hem zelf nerveus maken en het publiek laat schokken van het lachen en ofschoon de race wordt gehouden op Vrijdag den dertienden en hij als nummer 13 moet starten. Maar hij wint natuurlijk, en verovert met den wisselbeker de uitverkorene zijns harten. Wij hebben dezelfde geschielenis op de film gezien, en het bleek een onbeduidend gevalletje, dat nauwelijks de aandacht boeide. Op het tooneel blijft intrige en ontwikkeling van dezelfde kracht, maar het stuk boeit meer door den hutnor van dialoog en actie. Vooral v. Kerckhoven en Joh. Kaart Jr. als butler de schrijver maakte van hem meer een komiek dan een waardige Engel- sche butler wisten met hun kostelijk samenspel telkens een smakelij ken lach door de zaal doen gieren. In mimiek en samen spraak gaven zij blijk van een sterke vis co- mica. In het derde bedrijf, toen iedereen op het tooneefstond en met gilletjes en bravo's de race volgde, was aller spel van een krach tige suggestie, zoodat het publiek in even groote spanning als de tooneelmenschen den wedren bijwoonde en Hottentot de sloot, de beroemde sloot van 18 voet breed, Zag nemen met succes Behalve enkele, heel wel te vermijden kleinigheden als bijv. het profaniseeren van een kerkelijke handeling en het doelloos ge bruiken van God's Naam, kan „Hottentot" aanbevolen worden als een vroolijk en goed- lachsch stuk voor een gezelligen uitgaans avond. Wie wil genieten van tooneelspel, niet zwaar van psychologische en dramati sche hoog-kunst, maar licht en gezellig als de muziek van een speeldoos, ga dus naar den vernieuwden Jansweg-schouwburg. Het publiek was gul met applaus vele bloemen en kransen werden aangedragen, voor de artisten en de beide directeuren, de heeren Kaart en Muller. Na het derde bedrijf spraken Marie v. Westerhoven en de heer v. Gasteren, oud directeur van den schouwburg, hun bewon dering uit over de totale metamorphose, die de schouwburg had ondergaan en wenschten de directie alle succes, welken wensch het publiek, waaronder wij vele autoriteiten za gen, met hartelijk applaus onderstreepte. Woensdagmiddag werd aan het Bloemen- daatsche strand, nabij den Zeeweg, een bader uit Amsterdam plotseling in zee onwel. Groot gevaar bestond, dat hier een ernstig ongeluk zou gebeuren, toen op het juiste moment een badman in zee ging en het geluk had, den ba der veilig op het droge te brengen. Het slacht offer was diep bewusteloos en had veel water binnengekregen, maar de badman, ijverig ge holpen door de Bloemendaalsche Politie en leden der Reddingsbrigade, spanden allé krachten in om verder onheil af te weren. Wat gelukkig, dat de hulpmiddelen der Bloemen daalsche Brigade zoo uitmuntend in orde Zijn Geneeskundige hulp was noodig, evenwel een telefoon, die hier zoo goed zou kun nen functionneeren, ontbreekt. Een motor rijder begaf zich ijlings naar Zandvoort, om medische hulp te halen. Bij aankomst van den dokter bleek, gelukkig voor het slachtoffer, dat hij in dien tijd reeds voldoende bijgeko men was. Hoeveel malen is niet van deskundige zijde de wenscheüjkheid bepleit van een telefo nische aansluiting Dit geval had een geluk kig verloop, doch er ziin reeds slachtoffers gevallen. Moeten zich eerst meer verdrinkings gevallen voordoen De Fa. A. Weill, bontwerkers en dames- kleermakers, Barteljorisstraat 26, herdenkt 1 September a.s, een gedenkwaardig feit. Dan zal het 70 jaar geleden zijn, dat door de ouders van den tegenwoordigen eigenaar de zaak werd gesticht. Naar de toen gel dende gewoonte werden behalve bont al lerlei aanverwante artikelen verkocht. Lang zamerhand ging men zich specialiseeren tot dat in 1913 alleen bont werd verwerkt en verkocht. In dat jaar is echter ook de da- ttieskleermakerij gevestigd. De zaak is in de afgeloopen 70 jaar be langrijk uitgebreid en heeft zich een naam verworven, die in vakkringen en bij de clientèle een goeden klank heeft.. Die clien tèle is dan ook zeer uitgebreid en is niet alleen beperkt tot Haarlem, maar wordt door het geheele land gevonden, zoodat ja ren geleden een brief, geadresseerd met: „Weill, Holland", zijn bestemming wel be reikte. Zulk een goede naam is slechts te ver werven door goede vakkennis en nauwge zette bediening der klanten. Dat de firma daarnaar met succes gestreefd heeft, blijkt wel uit de uitbreiding, die de zaak in den loop der 70 jaar heeft genomen. VERLAGING VAN DEN GASPRIJS. Door de heeren J. W. v. d. Erf, C. Tromp, F, J. Hilterman en Mevr, J. Hoek straZethof is het volgende schrijven aan den gemeenteraad gericht: Door den Raad werd in de zitting van 5 Augustus j.l. een voorstel aangenomen tot verlaging van den gasprijs, echter vo.jjjr- loopig slechts voor enkele ingezetenen de zer gemeente, n.l. de eenigszins geiortu- neerden, terwijl, indien door den verlaag den prijs het gasverbruik belangrijk *ou toenemen, ook voor de andere inwoners prijsverlaging zou kunnen volgen, Het komt ondergeteekenden, Meden van Uwen Raad, voor ,dat een regeling, waar van alle ingezetenen kunnen profiteeren, meer in het algemeen belang zou zijn te achten. Daar het zeker niet de taak van den Raad is het belang van enkelen te dienen, vertrouwen zij, dat U voorzeker wel zult willen medewerken aan het vast stellen eener regeling, waardoor zeker het belang van allen zal gediend zijn. Zij stellen, daarom voor een difieren- tieëel gasprijzenstelsel in te voeren, zooals reeds in meerdere gemeenten met succes wordt toegepast. Ondergetekenden stellen voor het gas te leveren tegen de navolgende prijzen aan alle gasverbruikers: Voor de eerste 250 M3. gas per jaar 0.10 per M3.; van 251 M3. tot 500 M3. gas per jaar J 0.09 per M3.; van 501 tot 1000 M3. gas per jaar 0.03 per M3-; van TC001 tot 1200 M3. gas per jaar 0.07 per M3. Boven de 1200 M3. (aangenomen voor stel) 0.06 per M3. Aan de bij dit voorstel toegevoegde toe lichting ontleenen wij nog: Er zijn reeds meerdere gemeenten, waar onder b.v. Rotterdam, Groningen, Tilburg, Venlo, Middelburg, waar gebroken is met bet stelsel, waarbij door de verbruikers van muntgas meer moet worden betaald dan door anderen. In dit stelsel schuilt na melijk de onbillijkheid, dat de muntgasver- bruikers vcor de betrekkelijk geringe meerdere kosten, verbonden aan de koste- looze installatie der binnenleiding en gas- ornamenten, voortdurend een hongeren prijs voor het gas moeten betalen, zoodat er zijn, die meer dan ruimschoots de ge maakte kosten moeten vergoeden. Het ver schil in prijs zou nog toelaatbaar zijn, in dien na verbruik van een zekere hoeveel heid gas, zooveel maal 1 cent per M3. meer was betaald, dat de aanlegkosten waren vergoed, de prijs gelijk gesteld werd met dien van het gas over den gewonen me ter. Opmerkelijk is, dat hierbij juist de minst-financieel-draagkrachtigen en spe ciaal de groote verbruikers, dus de groote gezinnen, gevonden worden. Het is voorts niet noodzakelijk, dat door de gemeentebedrijven groote winsten wor den gemaakt. Volgens den leiddraad van de R.-K. Staatspartij voor de gemeente politiek behooren de gemeentebedrijven tegen de kostende prijzen te leveren, ter wijl alleen als reserve voor eventueele ge beurlijkheden als b.v. verhoogde kolenprij- zen, prijsdaling voor bijproducten enz, een kleine winst kan worden toegelaten. Het maken van groote winsten maakt van een gemeenschapsbedrijf een handelszaak, waarbij een deel der burgerij de belasting opbrengt voor hen, die er geen gebruik van maken, dus de burgerij onevenredige lasten oplegt. Volgens datzelfde program hebben de groots gezinnen evenveel recht_ op een menschwaardig bestaan als de kleinere en moet bij het treffen van maatregelen door de overheid hiermede terdege rekening gehouden worden. Het voorstel bedoelt in die_ richting te werken, hetgeen naar het gemiddelde ge bruik over 1925 aantoont. In dat jaar was het gemiddelde gebruik per gezin 565 M3. waar de grootere gezinnen natuurlijk bedui dend boven zullen gaan en zij dus bij voor- baat van een dergelijke regeling zullen pro- fiteeren. De winst van het Gasbedrijf moge al iets minder worden, dan gebruikelijk is te verwachten, doch het zal in den waren zin des woords een gemeenschapsbedrijf worden en zooveel mogelijk de redelijke belasting naar draagkracht in de hand wer ken, welk streven door alle partijen wordt voorgestaan. De vraag mag echter gesteld of deze prijs- verandering het gasdebiet niet zal vergroo- ten, waardoor weder eenige compensatie voor het geldelijk verlies gegeven wordt, wat in het voordeel onzer gemeente is, daar de productie haar hoogtepunt mog niet be reik! heeft. De algemeene kosten konten immers pas ten volle tot hun recht, wan neer het bedrijf 'zijn hoogtepunt bereikt heeft. Tenslotte willen ondergeteekenden óp- merken, dat de voorgestelde prijsheffing reeds elders bestaat en bevredigend werkt. Koninginnedag.Aan het reeds ver melde omtrent het program voor de feesten op 31 Aug. kunnen wij nog het volgende toevoegen. De fanfarecorpsen der E.S.M., Excelsior en het corps van Meer en Bosch zullen de kinderen des morgens begeleiden van de scholen naar het feestterrein, terwijl het corps van Meer en Bosch tijdens de kinderfeesten muziek zal maken. Als attractie voor deze kinderfeesten is een poppenkast georganiseerd, terwijl ver schillende nieuwe spelen zullen uitgevoerd worden. De route voor de bloemencorso is als volgt bepaald Vanaf het ververschingshuis langs Molenlaan, Valkenburgerstraat, Raad huisplein, Oostzijde, Raadhuisstraat, Binnen weg, Bronsteeweg, Adr. Pauwlaan, Laan v. Rozenburg, Laan v. Bloemenhove, Zand- voortsche laan, Heerenweg, Koedieflaan, Blee kersvaart weg, Kerldaan, Heerenweg, v. Merlenlaan naar het Raadhuisplein, waar de prijzen zullen worden uitgereikt. Op het terrein aan de Heemsteedsche Dreef, hoek Camplaan, zullen verschillende kramen komen. Het vuurwerk zal wederom zijn op het Valkenburgerplein, evenals vorige jaren. Des avonds zullen de muziekvereeni gingen „Eensgezindheid", St. Michael én van de E.S.M. concerten geven. Vertrouwende, dat u door bovenstaand tot de overtuiging zult gekomen zijn, dat met de aanneming van dit vorstel het Algemeen Belang werkelijk zal worden gediend, zien zij met belangstelling den uitspraak van Uwen Raad tegemoet. Posterijen. In verband met de feeste lijkheden op 31 Augustus wordt de postbe stelling van 7 uur namiddag niet uitgevoerd en zullen dien dag geen quitantiën geïnd worden. Het Kennemer Lyceum. Afgekon digd is het besluit van 13 Aug. 1926 tot her nieuwde aanwijzing overeenkomstig art. 157 der hooger onderwijswet van de afdeeling gymnasium van het Kennemer Lyceum, aihier. K. K. Pastorie alhier. De Kapelaan werd om 2 upr wakker; hij hoerde hoe eenige per sonen de trap afgingen en door den gang en de keuken de pastorie verlieten. Hij stelde een onderzoek in, doch ontdekte niets bij zonders. Hedenmorgen toen de pastoor zich naar zijn studeerkamer begaf, ontdekte hij, dat daar ales overhoop was gehaald. Uit een geldkistje was 7.50 gestolen. Of er meer ontvreemd is, is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Op 23 en 24 Sept. a.s. te 11 v.m. zal de Ned. R. K. Schilderspatroonsbond „St, Lu cas" haar jaarvergadering houden in hei Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijme. gen. Aan de vergadering is tevens een schil- dersbeurs verbonden, die ook in 't vergader gebouw gehouden wordt. Een doode. Vier voetgangers gewond. BRUSEL, 27 Augustus. De hoofdredacteur ran het Brusselsche dagblad „Le Soir," reed hedennamiddag bij een kruispunt, met zijn auto, toen hij wilde uitwijken voor een voet ganger, op het trottoir, waardoor vier pei- sonen gewond, en een voorbijganger gedood werden. En telegrambesteller werden de beide bee- nen afgereden. Twee andere Voetgangers be kwamen lichte kwetsuren, terwijl ook de hoofdredacteur zelf licht gewond werd. Dèauto is vernield. E.ILIL De feesten op Koninginnedag. Even als vorige jaren zullen de verschillende wed strijden op Konihginnedag weder gehouden worden te Bloemendaal Vogelenzang zal op eigen terrein feest vieren. Om aan de in woners van Ov'erveen tegemoet te komen heeft de Commissie in Overleg met het Gemeente-bestuur besloten om des avonds op het Raadhuisplein een muziekuitvoering te geven waarvoor „Sursiim" van Bloemen daal zich beschikbaar heeft gesteld. Dit Con cert vangt aan des avonds 7.30 en eindigt te 10 uur. Door de Commissie zal een muziek tent op het Raadhuisplein worden geplaatst. Het verkeer zal door het dorp aan den Zijl- weg tijdens dien tijd werden stop gezet, (behalve de tram) en geleid worden door en langs het Zandvocrterpad. De café's hebben vergunning tot des nachts 2 uur geopend te blijven. BERGEN, 28 Aug. Hedennacht hebben inbrekers getracht hun. slag te slaan in de De 800 Meter wordt „het nummer". De bekende Jan Zeegers onder de deelnemers. Een nieuw record verspringen zon der aanloop? Morgen organiseert „Holland" voor de tweede maal een diocesanen athletiekdag, met de daaraan verbonden kampioenschap pen. De publieke belangstelling was de vorige keer niet onbevredigend, maar moet nog be ter worden. Het actieve „Holland"-bestuur heeft bovendien de beschikking over een vol doend aantal zitplaatsen gekregen, zoodat er haast gesproken kan worden van een naar de eischen des tijds ingericht sportterrein. Holland toonde zich den eersten wedstrijd beduidend sterker dan de andere vereenigin- gen en verdient daarom alleen reeds de be langstelling van Katholiek Haarlem. Een groot aantal belangstellenden moet a.s. Zondag de „oranjebroeken" komen aanmoe digen. Jammer is het, dat de „Holland"-crack De Ronde, bij de wedstrijden in Bussum een blessure heeft opgeloopen, waardoor zijn uit komen nog niet vast staat. Om twee uur precies wordt begonnen met de series 200 M. hardloopen en hoogspringen met aanloop. Coesel van Achiles verschijnt niet aan den start en wanneer de 100 M. kampioen D. Ronde ook niet uitkomt, zal de strijd om den eere-titel wel gestreden worden tusschen Burgman van Ach. en Ant. Verheem van Holland. J. van Warmendam van U. D. I. zal bij het hoogspringen met aanloop wel zijn tweede kampioenschap in de wacht sleepen; de puntenzege komt naar alle waarschijnlijk heid aan de Zaandametnrs. Het juniorennumer, 80 Meter belooft een aardigen strijd De meeste deelnemers wor den geleverd door „H. A. C." Hillegom en „Holand" Haarlem. Zullen ook in dit junio- ren-tournooi de „Oranje-broeken" zege vieren? Gelijktijdig wordt verwerkt kogelstooten links en rechts. De „Victoria"man Koebolt en de „Holland-"ers Verheem en Lindström zijn hier wel de zwaarste concurrenten. K. Lindström zal trachten het clubrecord kogelstooten te verbeteren. Aan dpn springbak komen vervolgens de deelnemers voor ver-springen zonder aan loop, aan de beurt. Het Diocesaan record staat op naam (van G. van den Aker, Vic toria, Zaandam, die zijn spikes aan de wilgen heeft gehangen „Holland" levert Zondag minstens drie deelnemers, welke dit record zullen paseeren. Voor D. Ronde werd reeds verscheidene malen 2.90 M. en meer geno teerd. Tijdens dit nummer wordt met de 800 M. begon en. Op de Katholieke Atletiekwedstrijden behooren de midden-afstandnummers tot de meest geliefkoosde. Door het deelnemen van den bekenden Amsterdammer Jan Zeegers zal het in dezen kamp niet aan spanning ontbreken. Of hij zijn stadgenoot en titel houder 1925 achter zich Zal laten, is een groote vraag. W, jBakker en C. de Bruin krijgen echter een afooie gelegenheid om de eer van „Holland" hoog te houden. Direct hierna wordt de demi-finale 200 M. gehouden, terwijl de jongere generatie gaat hoogspringen. Dit laatste nummer kan inte ressant worden. Klauwers van Achilles bleek Zondag in Bussum nog steeds de beste speerwerper, die wij momenteel bezitten. De kampioenstitel kan hem bijna niet ont gaan, terwijl wij verwachten, dat hij de 40 Meter zal overschrijden. Inmidels zullen de finales 80 M. junioren en 200 Meter gehouden worden, waarvoor na tuurlijk weer de grootste belangstelling zal bestaan. Als laatste nummrer staat op het program ma, de Olympische estafette: 800 400 200 100 Meter. Ook hier wordt de strijd weer gevoerd tusschen de „groen"- en „Oranje-broeken". Voor 1925 waren de „Holland"-ers overwin naar met geringen voorsprong op „Achilles". De Amsterdammers verschijnen 'o. a. met Burgman en Coesel. De Haarlemmers hebben in hun ploeg slechts één man, die reeds het vorige jaar in de Kampioensploeg uitkwam. Aan spaning zal het niet ontbreken bij deze estafette. Alleen dit nummer zal reeds een gang naar het Lyceum-terein waard zijn. Secretaris: H. v. Turnhout, Emmaplein 38. Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw „St. Bavo'', Smede- straat. Woensdagavond half 9 bestuursvergadering in de R.-K. Militairen-Vereeniging, Zoete- straat. H.H. bestuursleden worden dringend verzocht zonder uitzondering aanwezig te zijn. Voorgesteld als werkende leden: P. A. Assendelft, Kruistochtstraat 16; H. Uiter- mark, Edisonstraat 11 en D. Marchand, Bis schop Ottostraat 12. Heeren voetballers, die dit seizoen voor onze vereeniging willen uitkomen, worden beleefd ■""rzocht, zich zoo spoedig mogelijk „«li aen secretaris te willen opgeven in ver band met het samenstellen van de elftallen voor de a.s, competitie. Deze week zullen den leden de kwitanties van de bondscontributie worden aangebo den. Het bestuur stelde het bedrag van die contributie voor senioren vast op 75 cent en voor junioren op 25 cent. Ter .vergemak kelijking van de administratie worden de leden beleefd verzocht het bedrag bii eerste aanbieding te voldoen. Morgen openen de Boys het seizoen inet twee wedstrijden tegen hun aloud tegen standers Santpoort en Driehuis. Om half 2 zullen de beide reserve-elftallen elkaar be kampen, terwijl om 3 uur T.'/.B.B. I den strijd aanbindt tegen Santpoort I. De wedstrijden rood-blanw versus geel zwart kenmerken zich reeds van oudsher als de aangenaamste en gezelligste wedstrijden van 't seizoen en ook morgen verwacht ik hierop geen uitzondering. Het is wel jam mer, dat de Boys nog niet geheel volledig kunnen uitkomen, in verband met de atle tiekwedstrijden van „Holland", doch in ieder geval zal het aan spanning niet ont breken. Het Bestuur van Santpoort heeft voor beide wedstrijden een medaille beschikbaar gesteld. HENK. Secretaris J.C. Kruyver Jz. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. Morgen worden er door onze vereeniging geen wedstrijden gespeeld. Volgende week echter spelen we op 't Sportterrein twee me daillewedstrijden. Hedenavond komt het Bestuur en de Reiscommissie in ons Gezellenhuis bijeen ten einde de verschillende besprekingen te hcu- den der reizen. Aller opkomst dringend ge- wenscht. Morgen vindt in Castricum de prijsuitrei king plaats van dé nederlaagwedstrijden vap Vitesse, waarbij ons le elftal den 2en prijs verwierf in afd. 1. Van Lennep een onvermijdelijke nederlaag tegemoet. Een laatste poging bracht nog bijna succes. De regelmaat in de forehands drives keerde terug, de noodelooze kapslagem bleven achterwege en het werd 55, en 65 door goed sluitend aanvalsspel. Vief missers kostten de volgende game (66), Moldenhauer kwam meer op naar het net, waar Van Lennep hem tevergeefs passeerde, een gevolg van gemis aan vertrouwen in het krachtigste wapen. Met 86 won Molden hauer de set. Timmer moest zich tegen de machinale vastheid van Hanneman's slagen in de eerste set inspelen. Tactisch versnelde de Hollan der in de tweede set de vaart zijner slagen, het bracht direct succes door het grootef aantal missers van Hanneman's zijde (62, 63). In de vierde set bleek Timmer te veel van zijn krachten gevergd te hebben. Een oogenblik dacht hij zelfs over opgeven. Da fysieke inzinking kwam hij echter te boveït en met 61 werd de final set gewonnen. Van der Feer's regelmaat van slagen was als die van de klok. Dr. Busr hield het drie sets lang vol, zonder zich te laten verleiden tot te veel- misslagen. Na de rust was het echter afgeloopen met het geduld van den Duitscher, die met 60 in de vierde set volkomen capituleerde. Jhr. C. van Lennep verliest van Molden- hauer 63, 63, 57, 46, 68. Timmer sl. Hanneman 26, 62, 63, 1—6, 6—1. Castendijk verliest van dr. Bergman 26, 1—6, 2—6. Mr. van der Feen sl. dr. Busz 8—6, 86, 7—9, 6—0. Mej. Bonman verliest van Frau Stepha. nus 26, 63, 36. Mej, Canters verliest van Frau Fricdlcbert 2—6, 4—6. Mej. Boiiman en Timmer sl. Frau Fried- leben en dr. Bergmann 16, 62, 64. Secr.: Th. Hijnen, Zeeweg 214 H, Velsen, Driehuis. Zondag a.s. 29 Augustus is het voor de R.K.S.V. Santpoort een officieele feestdag. Des mergens om 7 u. wordt er een H. Mis opgedragen voor de leden en donateurs der vereeniging, waaronder algemeene H. Com munie. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt der werkende leden met bestuur en leden der Elftal-commissie, in het gymnastiek lokaal der Zusterschool. Des middags hebben er 3 voetbalwed strijden plaats, waarvoor door Santpoort voor iederen wedstrijd een medaille beschik4- baar gesteld is. Het program is als volgt Santpoort IIT.Y.B.B. II, half 2, scheidsr. P. P. Smit. Santpoort I—T.Y.B.B. I, 3 u. scheidsr. P. Tillemans. Santpoort III—Beverwijk IV, half 5, scheidsr Th. Hijnen. Het programma is dus van goede kwaliteit, doet allen uw best, leden, om de medailles in Santpoort te houden, daar T.Y.B.B. alle krachten zullen inspannen om ze mede naar Haarlem te nemen. Laten we hopen op aangename en prettige wedstrijden, waarin tenslotte de sterkste zegeviert. Het Santpoort-publiek wordt in groote getale op ons terrein verwacht, daar de wed strijden zeer zeker het aanzien waard zijn. Even wilde ik u er nog op wijzen toch vooral uw contributie op tijd aan te zuiveren daar de penningmeester den laatsten tijd niet erg te spreken is. Vooral diegenen die nog achter zijn, zorgt daar toch goed voor leden, de bondscontributie moet beslist voor 15 Sept. voldaan zijn en zooveel mogelijk bij den penningmeester aan huis bezorgd worden. Er zullen dan ook strenger maatregelen genomen worden voor diegenen die daar niet op tijd aan voldoen, die zullen zeker niet voor de competitie in aanmerking komen. Het is wel hard om u er op te wijzen, maar het moet. Zondag kunt u er zooveel mogelijk gebruik van maken, daar de penningmeester den geheelen middag present is. Verder prettige wedstrijden en veel succes. THEO H. NEDERLAND DU1TSCHLAND Duitschland leidt met 43. Een neder laag van mej, Bouman. Het gebruikelijk overwicht van den eer sten dag der landenwedstrijden, zooals wij het kennen bij Holland-Engeland in ons voordeel, tegen de Dujtschers in ons na deel, is ditmaal achterwege gebleven. Het heeft maar weinig gescheeld of Holland had de leiding genomen op den eersten dag. Op het laatste oogenblik was Troitzheim ver hinderd uit te komen, zoodat alle spelers 'n plaats opschoven en de Busz het vierde en kelspel speelde. Fraulein Aussem was evenmin van de partij; Frau Stephanus (no. 8 op de Duitsche lijst nam haar plaats in. De grootste verrassing kwam, hoe onaange naam ze voor de Hollanders ook was, van dezen kant. Een vlot speelster, met temoo in haar slagen, die te weinig controle bezit om tot internationale klasse te behooren. Mej. Bouman miste haar sterkste wapen, haar forehand-drive. Haar spel is toch wel zeer eenzijdig! Nu zij Frau Stephanus niet met den eersten klap uit positie kon bren gen, was de aanvalskracht uit het spel on- z^r kampioene verdwenen. Het verliezen van de eerste set met 6—2 was een sensa tie; de wisselwerking in de tweede set, toen mej. Bouman op dreef scheen te ko men, terwijl de Duitsche speelster vermin derde, gaif wederom hoop, maar in de derde set, bleek Frau Stephanus nog eenige reser ve te hebben. In haar pogingen om vanuit de net-positie haar tegenpartij tot missen te forceeren, slaagde mej. Bouman al even min, dank zij fraai passeeren van Frau Stephanus, welke met 63 de set en de match in de wacht sleepte. Van Lennep had tegen Moldenhauer een prachtkans bij 63, 63, 43. Zijn top- spindrives brachten Moldenhauer keer op keer in moeilijkheden en dwongen den Duit scher tót korte slagen, waarop Van Lennep zijn hardste kbgels sloeg, diep in de hoe ken, absoluut onhoudbaar. Een kleine inzin king in de derde set kostte 13, maar steeds forceerend werd het 43 voor Van Lennep en het punt voor 53, hetwelk door een verkeerde beslissing van een linesman verloren ging. De wisselwerking bleef niet uit, 44 in plaats van 53, Moldenhauer volleerde in die periode uitnemend en won de set met 75. De inzinking duurde voort in de vierde set, welke Moldenhauer met 64 .won, en met 52 in de iinal set ziet. Tegen exceptioneele prijzen. ÏLINK Gisteren is een rijwiel, dat onbeheerd voor de Sierkan aan den Zijlweg stond, onU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2