mm Sport- en Wedstrijden. is NIEUWE HAARL. COURANT Tweede B!ad Maandag 30 Augustus 1926 Het Hollandsche Bondselftal te Rotterdam met 51 geklopt. Het zwemieest van H. P. C. te Heemstede. Tijdens het No. hoogspringen met aanloop. Een goed geslaagd moment van een eveneens goed geslaagden sprong op 1.50 M. Een aardige kiek van de deelneemsters van het No. 25 M. gecostumeerd zwemmen. De atletiekwedstrijden van „Holland" op 't terrein van het R. K. Lyceum. Slecht spel der Hollanders. Een aanval op het doel van de Stormvogels. De Jubileumwedstrijden van R. C. H. Een aanval van de Haarlem-voorhoede op het R. C. Ht-doel. E. D. O. winnaar van R. C. H.'s voetbaltournooi. Het E. D- Q.-elftaL Spelers staande van l.n.r. uil, Perukel, Poll}'' Perukel, Meenhorst, Zittend idem Swart, Tanis. Boeree, Dinkla, y, d. Hurk en C. v, <1 Laan, S. v. d. Laan. E. D. O. en Stormvogels in de finale. Burgman (Achilles) wint de 800 M hardloopen in 2 min. 11 4 5 secr BloemendaalR.C.H. Lift den wedstrijd HaarlemR. C. H. De H. V. B.ï F. v. Ommeren wint op het zwemieest yaa H. Q, de 50 M. vrije slag voor heeren. 11 i 1 I.. 'V1 i%, Onder begunstiging van schitterend voet- balweer is gisteren op het terrein van Sparta te Rotterdam de liefdadigheidswedstrijd Hol landBelgië gespeeld. De belangstelling was vrij groot, hoewel net groote Sparta-terrein lang niet was uit verkocht. Vooral de duurdere rangen, en dan meer speciaal nog de overdekte .tribune, wa ren zeer slecht bezet. Onder de weinigen die de overdekte be volkten, bevonden zich diverse autoriteiten. De Belgen komen eerst in het veld. Het Ned, Bondselftal is gekleed in blauw shirt eri witte pantalon. Even over half drie stellen zich onder lei ding van den Engelschen scheidsrechter, de onderstaande elftallen op: HOLLAND: v. d. Berge Excelsior Seegers Koster M. V. V. Stormv., aanv. v. Nus Massy Reuvekamp Gille Voorw. Roermond H. F. C. Elfring, Hoogmoed, Wentink, v. d. Eb Alcm. Z. F. C. Gooi, V. O. C. v. Gelder V. U. C. Scheidsrechter: Capt. Prince Cox. A. Diddens Frenay Despae, Devos R.C. Malines Herstal La Gantoise Brugois J. Diddens R. C. Marines v. Averbeke, Mertens, Nauwens Beerschot Antwerp, R. C. Malines v. Coile, Dr. Swaertenbroeks C. S. Brugois Daring C Baam. Celie La Gantoise BELGIË. Nadat de Belgen eenige minuten in het offensief zijn geweest, onderneemt de Hol landsche voorhoede een snellen aanval. Van Nadat het leder nog eenige malen angstig dicht langs 't Hollandsche' doel is gevlogen, komt half-time. In de 2de helft speelt Jo Bak bij de Hol landers, in plaats van v. d. Eb, die ge blesseerd is. Wentink is naar de linksbinneuplaats ver huisd; Bak speelt midvoor. Ondanks het feit, dat de Hollanders thans eenig windvoordeei hebben, zijn de Belgen weer het eerst aan het woord. Spoedig heeft Despae met een niet onhoudbaar schot de stand op 4-1 gebracht. Wentink krijgt dan een goede kans om den achterstand 'te verkleinen, doch zijn schot faalt. Wel blijven de Hollanders nu eenigen tijd aanvallen, doch het spel der voorhoede blijft tamelijk onbenullig, terwijl op het beslissen de moment, de aanvallers steeds iets te lang zaam zijn. De weinige schoten gaan over het Belgische doel of zijn voor Celie. Het bondselftal is nu i'ets sterker, doch succes komt weer aan den anderen kant, waar Despae op z'n sloffen door de verde diging heenloopt en v. d. Berge geen schijn van kans geeft. 1-5. De toch al weinige aantrekkelijkheid dezer ontmoeting komt dan ver beneden het nul punt en het einde is als dat van de bekende nachtkaars. De Belgen winnen verdiend en met groot verschil. Te over heeft deze ontmoeting weer eens bewezen, hoe treurig met het onze voorspe lers is gesteld en een vergelijking van onzen aanval met die der Belgen zou een verschil van ongeveer 100 pCt. opleveren. Het Belgische elf lal was zeer zeker niet bijzonder sterk, doch in de voorhoede speelden stuk voor stuk voetballers, dié het in snelheid, techniek en last not least de kunst van goals maken, vèr van de onzen wonnen. Reeds Zaterdagmiddag werden voor de derde en eerste afdeeling de finales gespeeld en wel om vier uur de eindstrijd de'"de af deeling tusschen Schoten 2 en R. C. H. 4. Deze wedstrijd eindigde in een verdiende overwinning voor Schoten 2 met 31,. na dat de rust met gelijken stand (11) was ingegaan. De wedstrijd had overigens een niet al te prettig verloop, waaraan de Schoten-speler v. d. Eijkhof nogal debet was. Jammer was het daarom dat deze speler niet tijdig van het' veld verwijderd werd. Om zes uur bonden de eerste elftallen van Bloemendaal en Schoten dèn strijd aan onder leiding van den heer Twisterling. Aanvankelijk leek Schoten sterker dan de Bloemendalers en werkelijk lukte het de geelzwarten om van een fout in de Bloc- mendaal-achterhoede te profiteeren. Nog voor de rust scoorde de linksbuiten de ..witten" tegen en wist de rechtsbuiten op wraaie wijze zijn elftal de leiding te geven. In de tweede helft speelt Bloemendaal Reeds vanaf den aftrap ontwikkelt zich een snel spel met Edo aanvankelijk in de meerderheid. De Haarlem-verdediging, waarin vooral v. Daalen uitstekend werk werk verricht en ook Dik weer opvalli weert zich echter dermate, dat er schier geen doorkomen aan is. Desondanks slagen de rood-zwarten er in, middels Perucal, de leiding te nemen, welk doelpunt o.i. wel voorkomen had kunnen worden. Rust gaat dan in met 10. De tweede helft wordt ook vurig ge speeld, doch de massieve Edo-defensie geeft al zeer weinig kans om gevaarlijk dicht voor Meenhorst te komen. Hoewel luide aangemoedigd door het grootste deel van het publiek, waaruit sterk bleek de populairiteit der roodbroeken. konden Eies- haar c.s. het toch niet tot scoren brengen, zoodat het einde een verdiende zege aan het beterspelende Edo bracht. Zij nog vermeld, dat Brakel in de eerste helft een strafschop miste. Direct hierna komen dan de rivalen zijde te laten zien en werkelijk hij verricht te zulke schiiterende staaltjes van keepen, dat hij meerdere malen als het ware toege juicht werd. Feitelijk tegen de verwachting in is het dan Stormvogels dat het eerst scoort door Blinkhoff na uitstekend werk van Oldenburg. Door deze tegenslag niet ontmoedigd blijft E.D.O. fanatiek, verder spelen en Snoeks c.s. hebben daar meer werk dan hun wellicht lief is Plotseling maakt dan Thijssen zijn eenigste, doch grove fout in dezen wedstrijd, door op den toe schietenden v. d. Hurk in te loopen, doch zoover uit zijn doel, dat v. d. Hurk heel tactisch den bal met een boogje over Thijs sen heen in het verlaten doel kan wippn. 11. Dan volgt een vinnige strijd om de leiding met E.D.O. iets in de meerderheid. Hevig wordt den druk op het IJmuider doel lem's publiek, dat de wedstrijden in zoo groote getale heeft bijgewoond, zal naar onze meening steeds met genoegen kun nen terugdenken vooral aan dezen laatstea middag. En nu maar afgewacht tot 19 September, dan beginnen de competities weer. Zou er ditmaal een kampioenschap aan de Kleverlaan komen. We wachten af. SPARTA NED. CORINTHIANS. Dinsdag, Koninginnedag, speelt Sparta een wedstrijd tegen een elftal der Ned. Co rinthians, hetwelk als volgt is samengesteld: v. d. Woerd (U. D.); Wamsteker (A. S. Cd; Van Ha-eren (Wilhelmina); Graafland (H. B. S.); Roem (A. S. C.)Van Thiel (H. B. S.); Wittevcen (Vitesse); Van Beekum (H. F. C.) De Haas (Be Quick Gr.); Vis (H. V. V.) en Lash (H. B. S.) Gelder geeft een sublieme voorzet, waaruit Wentink den bal juist langs het Belgische doel kopt. De Belgische voorhoede zoekt hierop het doel eenige malen te hoog, waarna v. "d. Eb van vrij grooten afstand een goed schot in zendt, dat de Belgische doelverdediger naar behooren verwerkt. Bij een volgende aanval der Belgen komt de bal voor het Hollandsche doel. Frenay krijgt het leder van een der backs toege speeld en scoort met een schitterend onhoud baar schot, een fraai doelpunt. 0-1. Direct hierop plaatst v. Gelder goed voor en schiet Elfring juist naast. De Belgen spelen over het algemeen een tempo vlugger dan de Hollandsche spelers. Wanneer Elfring vanaf de out-lijn goed voorzet, missen de Hollandsche binnenspe- lers met de Belgische verdediging incluis, De bal komt bij v. Gelder, die met een for- minabel hard schot de partijen op gelijken voet brengt. 1-1. Een tweede Belgische doelpunt moet wor den geannuleerd, omdat Devos het leder met de handen in het doel werkte. In de voorhoede der gasten geeft de rechtsbuiten Diddens fraaie staaltjes van snelheid en goed voetbal te zien. Herhaaldelijk is hij Reuvekamp Gille te vlug af. Verschillende goede votortetten van hem worden door het binnentrio over het Hollandsche doel gewerkt. Hierna krijgen we een lange periode, waarin het spel weinig enthousiast is en bovendien op niet zeer hoog peil staat. Een vrije trap wegens hands van Koster, wordt door Swartenbroeks hoog over het Hollandsche doel gescnoten. Niet lang voor half time geeft A. Diddens een goed geplaatsten lagen voorzet, waaruit Devos ineens met een hard laag schot den Belgen opnieuw de leiding geeft. 1-2. Direct hierop plaatst despae no. 3 langs v. d. Berge 1-3. Onze beide vleugelspelers waren voldoende zonder meer. Hoogmoed was de minste, ter wijl o.i. ook van Wentink niet veel is te verwachten. De verdediging was goed zonder meer niet Reuvekamp Gille in de middenlinie als zwak punt. Deze speler is nog lang niet geschikt om in dergelijke wedstrijden uit te Komen. We kunnen niet zeggen dat de commissie met deze combinatie een gelukkige greep heeft gedaan. Met uitzondering van de spil Massoy, die vooral in de eerste helft goed werk verrichtte, werd zonder eenig enthou siasme gespeeld. De Belgen hadden een goede ploeg zonder meer en dat deze ons elftal zoo'n gevoelige nederlaag toebracht, is wel een duidelijk be wijs dat we er nog steeds niet op vooruit gaan. Vooral aan ons voorhoedespel en het ver band dat er tusschen aanval en midden linie behoort te bestaan, kan trainer Glen- denning niet te veel aandacht besteden. Een schitterende voetbaldag. E.D.O. wint het officieuze Kampioenschap van Haarlem en krijgt dus den fraaien wis- selprijs door „Heek" beschikbaar gesteld voor een jaar in het bezit. Stormvogels wint in de hoofdafdeeling den tweeden, R. C. H. den derden en Haar lem den vierden prijs. Voor de eerste afdeeling wint Bloemen daal den eersten, Schoten den tweeden en R. C. H. 3 den derden prijs. Voor de tweede afdeeling is de volgorde E. H. S„ Haarlem 2, Stormvogels 2 en Aurora, terwijl in de derde afdeeling waar voor zes prijzen beschikbaar waren de volg orde als volgt is: Schoten 2, R. C. H. 4, R. C. H. 3, Kinheim, Haarlem 3, V. V. H. beter en bestookt gcruimen tijd het Scho- ten-doel, dat door de invaller-keeper uit stekend verdedigd wordt. Toch weten de „witten" nog eenmaal te scoren, zoodat het einde een welverdiende overwinning brengt. Zondagmorgen bonden op het groote veld Haarlem 2 en E. H. S., op het bijterrein Aurora en Stormvogels 2 den strijd aan. Vooral in den eerstgenoemden wedstrijd heeft het geducht gespannen, doch toen kort na den aanvang de beide wingspelers van Haralem 2 geblesseerd raakten en E. H. S. inmiddels met een enorm hard schot van haar linksbinnen dc leiding had genomen bleek er in de Haarlem-gelederen niet meer voldoende fighting spirit aanwezig om het verloren terrein te herwinnen, wes halve de roodbroeken met 10 verloren. De andere wedstrijd was niet zoo belang rijk, ook niet omdat daa> het spel lang niet zoo goed en pittig was. Stormvogels II won tenslotte welverdiende met 32. De wedstrijden van Zondagmiddag vor men echter het glanspunt van dit tournooi. Waar het weer al bijzonder meewerkte, al was het voor de spelers wellicht nog meer dan warm genoeg, was tegen twee uur het terrein van R. C. H. op alle rangen vrijwel uitverkocht. Reeds om half twee werd aangevangen met de eerste demi-finale tusschen Haar lem en E.D.O., die de volgende elftallen in het veld brachten: Haarlem: Stern, van Daalen. Smits, Torringa, H, A. Lijke, Dik, Bieshaar, Brakel, Huysman, Dankelman, Onkenhout. Edo: Hurk, Perucal Jr., S. v. d. Laan, Tanis, Swart, C. v. d. Laan, Dinkla, Perucal Sr., Boeree, Kuyl, Meenhorst, Scheidsrechter is de heer Westerbeek. Stormvogels en R.. C. H. in volgende ploegen: het veld, met de Stormvogels: Bonekamp, Houtkamp, Oldenburg, Blinkhof, de Jonge, Visman, Verraaai, Veugc, v. J, Velde, v. d. Vfelde, Haak, Thijssen. R. C. H.: Brugman, de Koning," Nachtogeller, v. Dam, Koning, Prevost, Krom, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Kos. Vrugt heeft hier de leiding. R. C. H. is hier het eerst in den aanval en zet direct Thijs sen aan het werk. Zonder veel moeite slaat deze echter de aanvallen af en langzamer hand gaat de strijd gelijk op. Er worden nu en dan fraaie, staaltjes voetbal te zien gege ven, waarvoor het publiek niet blind blijkt te zijn. R. C H. scoort dan het eerst als Thijssen een hard schot onvoldoende weg werkt en v. Dam daarna hard inschiet. Hoewel de IJmuidenaren alles in het werk stellen om gelijk te maken, de rust gaat sn met een 10 voorsprong voor R. C. H. Na rust is Vesman vervangen door Snoeks, hetgeen voor de IJmuidenaren een geduchte versterking blijkt. Nochtans zijn de R. L. H.'grs voorloopig niet in de minderheid. Dooi goed werk van Oldenburg wordt dan gelijk gemaakt, terwijl verkeert terug spelen van Hazevoet en onvoldoende afhouden boven dien, Blinkhoff in de gelegenheid stelt no. 2 langs Kos te jagen. Veel tijd om nog op te halen is er dan niet meer en inderdaad ziet Stormvogels kans om verder scoren te voo:- komen, zoodat de IJmuidenaren met E. D. O. in den eindstrijd komen. De verliezerswedstrijd gaat dus tusschen Haarlem en R. C. H. Scheidsrichter Pelsei. R. C. H. heeft hetzelfde elftal als tegen Stormvogels, alleen speelt Geutskens nu cen- terhaif, Krom links en Prevost rechtshalt, hetgeen een verbetering leek. Bij Haarlem is Onkenhout uitgevallen en speelt Smits thans linksbuiten, Daan Hout- kooper rechtsback. Ook deze wedstrijd was er een van hei goede soort, waarbij bovenal in de beste ver standhouding werd gespeeld. Aanvankelijk wegen de partijen goed tegen elkaar op, doch voor doel lijkt R. C. H. iets sterker, de Ko ning maakt dan ook vrij spoedig op fraaie wijze R. C. H.'s eerste doelpunt. Haarlem voelt er blijkbaar weinig voor, om ook nu te verliezen en zet er alles op gelijk te maken Bieshaar door te lang treuzelen van Hazevoei in de gelegenheid gesteld, maakt daarvan dankbaar gebruik en plaatst heel tactisch den gelijkmaker lang Kos. Met 1—1 wordt dan gedraaid. Direct nr. rust is Haarlem sterk in het offensief en slechts aan het goede keepen van Kos is het te danken dat de roodbroeken de leiding namen. In den R. C. H. aanval vlot het dimaal niet best en we verwachten dan ook dat Haarlem zal gaan winnen. Totdat van Dam cn Koning nog eens op ouderwetsche wijze door de Haarlem defen sie zigzaggen en v. Dam no. 2 scoort. Hierna is het tegelijkertijd met Haarlem vrijwel ge daan en zien v. Dam en de Koning kans om den eindstand op 41 te brengen. Ditmaal miste Nachtegeller een penalty. De eindstrijd die dan volgt gaat tusschen Stormvogels en E.D.O. in de reeds genoem de samenstelling. Wijl scheidsrechter Bos niet verschijnt fluit de heer Westerbeek 1 ook dezen wedstrijd. Van stonde afaan pakten beide ploegen geducht aan en toonden wat ze waard wa ren. E.D.O. in het bekende en voor het ge zicht aantrekkelijke short passing. Storm vogels in het ruime speltype. Thijssen krijgt eenige malen gelegenheid zich van zijn beste totdat ten slotte een der verdedigers van de „vogels" zich te buitn gaat en penalty veroorzaakt. Wel werd inmiddels door E. D.O. een doelpuntgemaakt en meende de heer Westerbeek het dus daarbij te kunnen laten, niets was echter minder waar en na eenig geharrewar kon Dinkla de toekomen de penalty nemen en benutten. Met dezen 21 voorsprong voor E.D.O. ging de rust in. De hervatting bracht in de toestand wei nig verandering. Stormvogels verdedigde stug, ondernam nu en dan eenige aanval len, doch de juiste samenhang in de voor hoede ontbrak. E.D.O. daarentegen combi neerde er lustig op los en hoewel hei niet zoo heel vaak tot een beslissind schot kwam er heerschte toch vrij regelmatig 'n druk op het IJmuider doel, waarin Thijssen zich ook nu weer onderscheidde. Plotseling volgt dan een periode waarin het E.D.O.-doel angsti ge oogenbliliken doorleeft. Eenige cornets worden genomen, doch ook Meenhorst, toont zich een uitstekend doelman en ver richt eveneens eenige uitstekende saves Langzamerhand komt E.D.O. dan weer wat in de meerderheid en als nog onge veer tien minuten te spelen zijn, maakt Tanis met een scherp schot E.D.O.'s derde doelpunt. E.D.O. is dan binnen. Wel doet Stormvogels nog wanhopige pogingen om op te halen, doch het blijft bij pogen en als ten slotte V/est'-rbeek het eindsignaal blaast, heeft E.D.O. welverdiend gewon nen. Zonder twijfel heeft E.D.O. momenteel het best sluitende en spelend team in Haarlem, hetgeen op ondubbelzinnige wijze is aangetonod. Wij willen hen op deze plaats gaarne onze gelukwenschen aanbieden met dit fraaie succes. De R. C. H.-wedstrijden zijn hiermede thans afgeloopen. Woensdagavond worden in Heck's lunchroom de prijzen uitgedeeld en behoort dit geheele tournooi weer tot het verleden. De organisatoren daarvan hebben, daar bij natuurlijk de medewerking van de be trekken clubs, en vooral ook van de weersomstandigheden wel eer van hun werk. Het sportieve gedeelte mag als volkomen geslaagd beschouwd worden en bet Haar- Evenals verleden jaar is ook ditmaal door dc vereeniging Koninginnedag te Bloe mendaal het verzoek tot de B. V. C. Bloe mendaal gericht om in verband met de fees telijkheden op 31 Augustus a.s. een voetbal wedstrijd te willen spelen. Ook thans heeft de vereeniging R. C. H. zich wederom be reid verklaard als tegenpartij te fungeeren, zoodat een interessante ontmoeting mag worden verwacht. De wedstrijd, welke 's avonds te 6 uur aanvangt, is voor het publiek gratis toe gankelijk. ZWITSERLAND—BELGIË 5-2. Het Belgische elftal heeft tegen de Zwit sers in Bazel een gevoelige nederlaag ge leden. De elftallen waren zooals reeds werd gepubliceerd. Als scheidsrechter trad op de heer Mut ters. De Belgen kozen zon in den rug en waren gedurende de eerste helft van den wedstrijd sneller dan de Zwitsers, die evenwel toch goed opgezette aanvallen deden. Van beide zijden werd een technisch op gced peil staand spel vertoond. De Zwitsers beschikten over hetere schut ters. De beide keepers waren in goede con ditie. Het eerste doelpunt der Zwitsers ont stond 28 minuten na den aanvang. Fink, die Zwitsersche linksbuiten zette voor naar den linksbinnen Foretti, die het eerste doelpunt tegen België maakte. Het tegenoffensief der Belgen had geen resultaat. De Belgische keeper Caudron wist even voor rust bij een zeer gevaarlijk moment reddend op te treden. In totaal werden 21 hoekschoppen geno men. Met rust was dc stand 10 voor Zwit serland. Na rust wisten de Belgen door Braine gelijk te maken, doch daarna is da aanval geheel aan de Zwitsers, die aanhou dend het Belgische doel bestormen. Na kor ten tijd weten zij vier doelpunten te maken, waarvan Sturtzmegger en Brand er drie scoorden. Tegen het einde scoorde Locknas nog voor België en bracht den stand op 5—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5