bedient U HET BEST. OPRUIMING flinke Verkoopsters MANUFACTUREN. Stadsnieuws. f «ENGELSCHE lessen. HEEMSKERK DRIEHUIS. HILLEGOM, BENNEBROEK. ZANDVOORT. HAARLEMMERLIEDE. VELSEROORD. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. HEEMSKERK AALSMEER. ambtsjubileum van den BURGEMEESTER. BEVERWIJK. ZWANENBURG. HALFWEG. LISSE. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Feestavond R. C. H. WIELRENNEN. H. S. C. Excelsior. Feestavond St. Antboniuspatrouaat. Technische Sectie R. K. F. LAATSTE NIEUWS. Het conflict in de carton- industrie. Inbraak te Amersfoort. Valsche zilverbons te Maastricht. Turkije lid van den Volkenbond. Löwestein begiftigt ook Frankrijk. I ADVERTENTÏËN. GED. OUDE GRACHT 84 J. H. VAN BEERS Praktijk hervat. G. W. BRONGERSMA VAN 'T WOUT Praktijk hervat. Spreekuur Castricum K. ACKEMA Centrale T andheelkundige Kliniek KENAUPARK 26 - HAARLEM T andheelkundige Praktijk D. HESSELS KENAUPARK 26 - HAARLEM Er kunnen eenige geplaatst worden voor diverse afdeelingen (dames-handwer ken vitrage stoffen enz) welke met het vak op de hoogte zijn. Brieven met opgave leeftijd, referentiën enz. Bur. van dit blad onder no. 36340 0T NOG EENIGE DAGEN HUISHOUD-, TAFEL- en BEDLINNEN. TRICOT en JAEGER ONDERKLEEDING VOOR DAMES HEEREN en KINDEREN. Tcntoonst...i.iig. Z^terdag;niddag om 4 uur werd de tentoonstelling van tuinb. pro ducten, bloemen en fruit, welke in de K.S. A. gehouden wordt, geopend. De Voorzitter van de tuinbouwclub ».Vooruitgang zij ons Streven" heette alen Welkom en gaf daarna 't woord aan burge meester Wiegman tot het uitspreken van 'n korte openingsrede. Toen de tijding, aldus spreker, hem be reikte, dat er een najaarstentoonsteliing zou worden georganiseerd was z'n eerste ge dachte geweest alweer tuinbouwtentoon stelling, immers, enkele maanden terug was de voorjaarstentoonstelling gehouden. Maar die eerste opwelling verdween al gauw bij de gedachte, dat wel 90 der bewoners van den tuinbouw moeten leven. Welke ten toonstelling zal dus meer aandacht en be langstelling trekken. Spreker wil uiting geven aan enkele he laas gemengde gevoelens. Allereerst een ge voel van teleurstelling en wel.een teleurstel ling over 't slechte jaar, welke de tuinders stand wederom meemaakt. Immers de aardbeienoogst mislukte voor het grootste gedeelte en de prijs der boonen is zoodanig, dat van 'n loonende teelt niet gesproken kan worden. Met angst en vrees gaan dan ook velen den winter tegemoet. Daarom heeft spreker een gevoel van be wondering voor die personen, welke on danks dat alles toch den moed hadden een Zoodanige tentoonstelling te organiseeren. Een gevoel van trots zullen wij allen heb ben, als we zien wat tot stand is gebracht, Zoo iets groots en moois. Daarom een ge voel van dankbaarheid jegens de tuinbouw club met haar ijverig bestuur en de vereeni- ging van bloembollencultuur en de beste be looning voor al hun moeite en werk zal wel zijn een druk bezoek en groote belangstel ling, waarvoor spreker de beste Avenschen uitsprak. Hierna verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend, waarna door de genoodigden een rondgang langs de verschillende stands werd gemaakt. We kunnen niet anders zeggen, dat onze verwachtingen verre zijn overtroffen. Een keur van bloemen streelt het oog, terwijl de inzendingen van fruit en tuinbouwproduc ten laten zien, wat vakkundige verzorging en kweeking kan bereiken. Niets dan lof hebben we dan ook voor de inzenders, die, wat betreft verschillende pro ducten de vccruitstrevenden pioniers zijn van onze streek. Hieronder volgt de uitspraak der jury- die bestend uit de heeren Broese te Velsen, S. de Goede te Beverwijk en Wytman te Castricum. Stand I (C. Rozenbroek en H. de Haan) een 3e prijs groep. Stand II (Boogaard) 2e prijs groep, 2e prijs bloemenmand. Stand II a, 2e prijs; 2 b 3e prijs II c, 3e prijs. Stand III (L. Diemeer en C. de Ruyter) len prijs voor sortiment, le prijs groep, len pr. meeste medewerking, 2en prijs fruitmand. Stand III a, len prijs. Stand V (A. Schouws) 3e prijs groep; stand VI (Bloembollencul tuur), 2e prijs rangschikking der kleuren; stand VII (Th. Winter) le prijs groep len prijs mooiste geheel; le prijs fruitmand, eer volle vermelding voor opstelling stand VIII VIII (gebr. Vendel) 2en prijs groep; stand IX (gebr. Jansen), len prijs groep, len prijs bloemenmand; stand XI (E. Adrichem) 3en prijs ijï'óép; stand XII (A. Scliuijt en J. de Winter), 3en prijs groep, extra prijs, collec tie erwten en boonen, stand .XV (Th. Been tjes eh G. Fatels), 2en prijs druivenserie; stand XVI (J. v. d. Ploeg), len prijs meloe nen; stand XVII (H. Adrichem), len prijs voor kwaliteit; stand XVIII (Muijen), eer volle vermelding (buiten mededinging) stand XIX (H. Gillissen), eervolle vermel ding (idem). Met een fantasiestuk (vliegmachine, lijn HeemskerkLonden), behaalden de heeren N. Vendel en A. Schuijt nog een len prijs. Bekroond. De R.K. Harmonievereeniging „Soli deo Gloria" alhier, trok gister op naar concours in Schagen en wist daar in de eer ste afdeeling harmonie een eersten prijs te bemachtigen. Een mooi succes, daar deze vereeniging dit jaar voor 't eerst in die af deeling mededingt op twee concoursen en eiken keer den hoogsten prijs zich ziet toegewezen.. Burgerlijke Stand.Ondertrouwd J. C. Vermeer en M. Colijn V. J. Piron en J. M. Rietveld. Getrouwd J. Th. M. Braam en M. C. van Dril M. Paase en J. C. Boogaards. Geboren d. van J. E. van der Drift-Duin- J nam z. va M. Kleijne-Berlijn Z. van J.1 Klinkenberg-Huisman d. van D. M. P. S. Mgiland-Zifkamp d. van C. M. Brouwef Rolvers d. van M. E. Jansen-Schrama. Eervol ontslag.De heer J. Frijlink, ge meenteveldwachter alhier, heeft met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag als zoodanig ge vraagd en verkregen. Met pensioen gaat F. den dienst verlaten hij was hier vele jaren als politieman werkzaam en heeft zich altoos door groote plichtsbetrachting geken merkt. Hopen we, dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust mag genieten. Vernieuwing Trambaan.Zeer spoe dig zal de trambaan vanaf de Meerstraat tot de Veenenburgerlaan worden vernieuwd. Er ko;nt dan nl. groefspoor, zooals reeds gedeel telijk werd gelegd. Vermoedelijk zal dan niet meer gewisseld worden bij den Houttuin, doch voor den Hoftuin. Ook aan de Haar lemmerstraat wordt het spoor verlegd en is het niéuwe materiaal reeds aangeboerd. Langs den weg.Met belangstelling za gen we vorige week, dat bij de Haarlemsche Bank de vluchtheuvel werd versmald, waar door de straat natuurlijk breeder wordt.Van het trottoir daar werd ook een jaap afgeno men. We hebben toen de verzuchting niet kunnen onderdrukken zoo blijft het werk in de wereld. Het valt op, hoe vaak langs deze manier van werker. dubbel arbeid met als van zelfsprekend dubbele kosten wordt gemaakt. We noemen dat gebrek aan leiding en door zicht. Niemand keurt een verfraaiing van een weg af, maar het is fout, indien daardoor de hoofdweg te smal wordt. En de nu aange brachte verbetering is o.i. bij lange na niet afdoende. Men lette er eens op, hoe smal de straat is tusschen trottoirband bij de Haar lemsche Bank en de vluchtheuvel, waar de bloemvaas en de lantaarn staat. De automo bielen, die van den Stationsweg komen en in de richting Haarlem moeten, of wier inzitten den afstappen bij de Bank, kunnen kwalijk rijden. Er is maar een oplossing dat drie boekje moet daar heelemaal weg en anders blijft het lapwerk. Toen we zoo voort wandel den viel ons op, de zeer slechte verlichting bij de Remise de eenige lantaarn daar wordt nog overschaduwd door een boom boven dien minstens dient daarmede in verband met het rangeeren van wagens een lantaarn bij te komen. Misschien gebeurt dat; als die onooglijke serre voor de voormalige Hanze- bank verdwijnt. Dat schijnt al meer dan een jaar in de pen, maar het schiet niet op. Or het Rijk, of de gemeente, of de belanghebbende haast zich langzaam. Het voetpad op Weere- stein is nu in zulk een slechte conditie, dat de bewoners zelf trachten de kuilen naast de straat te dichten. Jammer dat niet allen het doen, daar het er voor wielrijders in de eerste plaatsgevaarlijk is. Verbeteringvan overheids wege is er geen luxe. Op den Houttuin ziet het er werkelijk keu rig uit. Ons oog viel op het mooie, landelijke geboomte, op de oude pomp en op de Wil helminaboom. De klacht om een nieuw hek om dien boom treft ons niet, maar de vlucht heuvel moet weg. De groote autobussen rij den en draaien er en bij dokter Der Weduwen is de bus even breed als de straat. Iedere auto, waarvan de inzittenden bij Hotel Sis termans moeten zijn, staat in den weg, terwijl er feitelijk ruimte genoeg is. Wij voor ons achten het wegnemen der boomen daar ab soluut niet noodig, maar laat men de trot toirbanden er opruimen en het geheel gelijk bestraten men zal eens zien, hoe goed dat staat. Er zou dan tegelijk een eenvoudig ge- legenheidje gemaakt kunnen worden als wachtlokaaltje voor tram- en autobusreizi gers, die thans geduldig in den regen mogen wachten. Wat de pomp betreft, waarom zouden we die laten staan Het is 'n sta-in-den-weg en als de gemeente haar zoo lief heeft, dan is er in het Wilhelminapark of in den Hoftuin plaats voor. De geweldige drukte van verkeer in onze plaats maakt het gebiedend noodza- leijk ruimte te maken. Bij onze rondwandeling viel ons op en we vestigden reeds vroeger de aandacht daarop het allertreurigst gering aantal banken in onze plantsoenen. Ook in den Raad werd er meermalen naar gevraagd. Laat men zich toch niet eraf maken met te zeggen, dat ze vernield worden Elk ver nielen van wat ook betreuren we, maar is dat nu een argument, om ze niet te plaatsen Hoe moet dat dan in de steden Zijn de jongens dan alleen in Hillegom vernielzuch tig Och kom, En waarom zouden allen die er gelegenheid voor hebben, niet willen me dewerken om dat beschadigen tegen te gaan Doet u eens de moeite en gaat u het aantal banken eens tellen 1 Ik vergis me al erg, als er tien te zamen zijn. Vooral in de Sixlaan, de moois'e van he:l Hillegom staat er....geen Koninginnefeesi. De dag waarop onze Geëerbiedigde Koningin haar geboorte-dag herdacht is reeds enkele dagen voorbij, en nog zit de lucht vol van herdenking van den feestdag. Verschillende plaatsen kunnen de feest dag op 31 Augustus niet vieren en zijn dit dan verplicht te doen op een andere datum. Dit is ook te Eennebroek het geval, en de commissie tot viering van Koninginne dag heeft goed gezien ook dit jaar het feest enkele dagen later te vieren, omdat zij nu beter in de gelegenheid is om n ruime keuze te doen uit de aanbiedingen van draaimolen, hoepla-tenten, enz. Dit jaar is de feestdag op 9 September, terwijl het feesterrein des avonds 8 September reeds geopend zal worden. Algemeen is bekend dat er op de Benne- broeksche kermis een gezellige drukte heerscht, en dat men daar weet hoe er feest gevierd hoort te worden. Verschillende per son en uit de omliggende gemeenten, zooals Heemstede Hillegom Vogelenzang en Haar lemmermeer trekken die dagen op Benne- broek aan. Ook deze zijn dus vol verwachting het program van de Bennebroeksche Konin ginnedag te vernemen. Het program luidt 8 September 8 uur opening feestterrein aan den Zwarten weg. 9 September 8 uur Reveille, 9 uur ver- trek optocht der kinderen vanuit de school- laap naar het feestterrein aan den Zwarte- weg, 10 uur aanvang Kinderfeest. De kinderfeesten zijn verdeeld als volgt jongens van 810 jaar rakloopen 1012 Blaasslaan. 1214 Gecostuineerd reizigerstonnen. 14 jaar en ouder, tonsteken. meisjes 810 jaar Stoofsteken. 1012 Ezelstaartsteken. 12 jaar en ouder, ringsteken per fiets. Des middags. Bij voldoende deelname étalagewedstrijd. 1.30 uur Opstellen Bloemencorso. 1.45 Keuring Bloemencorso door een Dames-comité. 2.15 Rondgang Bloemencorso. 3.Rinrijden voor paren op de Bennebroekerlaan. 5.30 Prijsuitreiking in de Geleerde man. 8.Taptoe. Vertrek vanaf de Ge leerde man. Alle feestgangers worden verzocht hieraan deel te nemen. Als het Oranjezonnetje nog een beetje van zich wil laten zien belooft het een schitte rende dag te worden. R.-K. Sportver. O.B.K.B.S.M. Het nieuwe seizoen breekt weer aan voor de R.-K. Sportvereeniging, en binnen enkele weken moeten de lijsten der spelers worden in gezonden De sportvereeniging gaat met rassche schre- deÜ vooruit en belooft het er van dit jaar weer goed in te zetten. Het plan van het Bestuur is, om dit jaar met 4 elftallen in de competitie uit te komen, dit is dus weer een elftal meer als vorig jaar. Moge het plan van het Bestuur, waarvan de wil, om de jongens op echte Roomsche wijze aan aangename Zondagen te helpen, goed zijn, de kracht ontbreekt thans nog om met 4 elftallen uit te komen. Er zijn nog eenige krachten noodig om de gelederen van B.S.U. volledig te maken. Er zijn onder de R.-K. jongelui van Benne- broek nog wel voetballers. Laten deze zich nu eens aansluiten bij B.S.M. Daar is toch de plaats voor hen. Welkom zijn allen, zoo wel pasbeginners als reeds megr geoefende maar alle R.-K. voetballers hooren bij B.S.M. Daar is toch uw R.-K. beginsel vast, en bestaat er geen gevaar voor het heil uwer toekomst. Op gymnastiek-gebied presteert O. B. K. gezien het laatste sportfeest, ook al iets goeds. Het winterseizoen nadert ook voor hen met rassche schreden en naar wij vernemen zal op Donderdag 16 September de eerste zaal oefening plaats hebben. Ook voor de Gymnastiek kunnen zich nog nieuwe leden opgeven. De voorzitter der Sportvereeniging hoopte dit jaar verschillende nieuwe leden te krijgen, en vooral jeugd, omdat, aldus de voorzitter, de jeugd de toekomst is, en de toekomst hun kracht. Daarom R.-K van Bennebroek, steunt deze Vereeniging door uw lidmaatschap. En de ouders, laten zij hun kinderen aan sporen lid te worden van deze mooie R.-K. Sportvereeniging tot groei en bloei van het Bennebroeksch sportleven Opbrengst collecte Herwonnen Le venskracht. De Bloemendag, gehouden teBennebroek heeft opgebracht f 128,32. Dit bedrag is n.m. f 25.— hooger als het vorig jaar. De R.-K. volksbond is met deze op brengst tevreden, maar hoopt het volgende jaar op een nog grooteren opbrengst. 14 meisjes hebben dien dag met bloempjes geloopen. In één busje, waarmede tv/ee ijverige propagandisten hebben geloopen was een bedrag van f 35.75. Dit was iets schitterends. Bij het omliggen der trambaan aan de halte Tol werd tevens het oude wachthuisje vervangen door een geheel nieuw. Deze week zijn de schilders begonnen aan dit nieuwe gebouwtje, doch worden hLrin be moeilijkt door personen, die het zich blijk baar tot een eer rekenen zooveel mogelijk de verf te beschadigen." Over deze verniel zucht werd bij de politie een klacht inge diend. Ontvreemd, Bij clc politie is aangifte ge daan dat ten nadeele van een timmerman van een bouwwerk aan de Zandvoortsche laan is ontvreemd een nikkelen armband horloge. De politie stelt een onderzoek in Salarissen gemeente-personeel. De be spreking der salorissen van personeel in ge meentedienst zal plaats vindpen op Don derdag, 9 September a.s. des nam. 7.30. Dien avond heeft geene openbare raadszit ting plaats. Op Dinsdag, 13 Scplembcr a.s. des nappm. 7.30 wordt de openbare raadszitting, con form het verzoek van den Raad, gehouden, waarin o.a. de salarissen worden vastgesteld. Vervolgens worden de raadszittingen ge houden op den eersten Donderdag van iede- ren maand. Installatie pastoor Aanstoots. Zon dag jl. werd de nieuwe benoemde pastoor Aanstoots, uit „Ccoxdorp" als zoodanig ge ïnstalleerd, door Deken Westerwoudt uit Haarlem. Om kwart na tienen kwam zijn Eerw. de kerk binnen, gevolgd door Deken Westerwoudt. Het zangkoor zette in mer het vierstemmig „Veni Creator" van Jac. de Jong. Daarna las Monseigneur Wester woudt het benoemingsbesluit voor, eerst in her Latijn, daarna in het Hollands. Vervol gens overhandigde Monseigneur aan den Pastoor, den kelk, het missaal en de misge waden, ten teeken zijner waardigheid als pastoor dezer parochie. Daarna werd Z. E. Pastoor geleid naar den preekstoel, den biecht stoel en het doopvont, waarmede her eerste gedeelte dezer plechtigheid was afgeloopen. De H. Mis, die daarop volgde, werd door den nieuwen pastoor opgedragen. Het zang koor voerde op keurige wijze de driestem mige Mis uit van Perosi. Na het Evangelie hield Deken Westerwoudt een voortreffe lijke toespraak, die met de meeste aandacht en stilte werd aanhoord. Na de H. Mis zong het zangkoor het driestemmig „Laudate Dominum" van Janssen waarmede de plech tigheid was afgeloopen. Het hoofdaltaar was bij deze gelegenheid rijkelijk met bloemen versierd, terwijl een groot aantal kaarsen op alle drie altaren was ontstoken. Vele geloovigen woonden deze plechtigheid bij. Uitbreiding. Door de N. V. Amsferdam- sche Ballast Maatschappij is vergunning ge vraagd om aan den zuidelijken kanaaloever een Dieselmotor van 20 P.K. te moge^n bij plaatsen, voor het opwekken van electri- schen stroom, als uitbreiding van hare scheepshelling aldaar. Volksbondvergadering. Op Dinsdag 7 September des avonds te 8 uur zal er in het Patronaatsgebouw een vergadering plaats hebben. De agenda is als volgt: Opening, Notulen. Ingezonden stukken. Bespreking St. Barbara. Rondvraag. Sluiting. De vergadering wordt opgeluisterd dooi Radio. Aandacht wordt op deze vergade ring gevraagd voor punt 4 van de agenda, daar St. Barbara dringend herziening ver- eischt. Vereeniging voor Jeugdwerk. De ten toonstelling van gekweekte planten, in het. koetshuis van Wildhoef, welke Zondagmid dag van 24 uur is gehouden, is een groot succes geweest. Een groot aantal belang stellenden kwam een kijkje nemen. Door de bestuursleden waren de kinderen van Flora zeer overzichtelijk opgesteld. Hoe wel alle planten er goed uitzagen, waren ei toch verschillende die buitengewoon goed ontwikkeld waren. Vooral merkten wij reu zen exemplaren geraniums op. De beoordeeling heeft plaats gehad door de heeren G. Bleeker, J. F. Clausing, J. En- de en H. Heesbergen. Van de 600 uitgereikte planten zijn er 255 ter beoordeeling ingezonden. De planten moeten a.s. Woensdag van 24 uur worden teruggehaald. Zaterdagavond om 8 uur zulen de prijzen een 25 tal in Vreejaurg worden uitge reikt door Dr. Jac. P. Thijsse. De heer Mol zal dan eenige films vertoo- nen. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan, werden in de week van 30 Augustus tot en met 4 September genomen 393 douche- baden, 29 kuipbaden. Aan 22 kinderen werd een gratis schooibad verstrekt. Gelegenheid voor koste'iooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag. De nieuwe Pastoor. Tot pastoor onzer parochie is benoemd, naar wij vernemen, de Zeereerw. heer H. F. Heijtveldt, thans pas toor te Kethel. Gisteren heeft dc heer J. Kastelein, bur gemeester van Aalsmeer, zijn 1214-jarig ambtsjubileum als burgemeester van Aals meer herdacht. Van middag te 2 uur, zal hij door den ge meenteraad gehuldigd worden, terwijl des avonds verscheidene vercenigingen hem zul len huldigen. Personalia. Voor het examen tuinbouw kunde L. O. slaagde te Wageningen de heer L. J. Vonk, alhier. Ongewenscht bezoek. Zaterdagavond bemerkte de dochter van den heer C. v. d. H., alhier, dat er onraad was op het erf. De persoon, die blijkbaar voornemens was een bezoek te brengen aan de op het erf staan de kippenhokken, nam, zoodra hij zag dat hij ontdekt was, ijlings de beenen. Bij nader onderzoek bleek, dat de grendel van het hek, hetwelk toegang tot de hokken ver leent, was opengeschoven. Eierveiling. Bij de gehouden eierveiling was de aanvoer 7200 kippeneieren; 600 een deneieren. Kippeneieren 7.257.90, een deneieren 5.756.05, per 100 stuks. Han- dci matig, Zanguitvoering. A.s. Donderdag 9 Sept. is de zangvereeniging „Zang en Vriend schap" voornemens een uitvoering te geven in de muziektent aan de Schoolstraat alhier, cn wel des avonds te 8.30 uur. Veiling. Gehouden droge Bloembol- ienveiling van 't H.B.G. te Lisse op Vrijdag 3 Sept. Aanvoer 2500 manden. Kooplust matig. E.v.t. Flamingo 2.803.50; Coul. Car- La Reine 1.2.05; Witte D ucker," „De Dappere Man," „Op het redactie- dinal Mad. 2.102.75; Cram. Brillant 1.201.75; Belle ,/dliance top 4.45; Witte Zwaan 1.10 1.50; '"Cocheville Due. 1.50—2.50; La Pre- cièuse 1.802.95; Rose Grisdelin 2.45 Proserpine Herm. Schlegel Due. ide Berlin 2.253.45; Keizerskroon top. 6.50 Scarlet Due. 2.253.90; Pr. v. Oostenrijk 2.253.50; Rose la Reine Mon Tresor 4.0Diana 1.101.90; Chrijselora 3.454.40; Rose Luisante 2.20 4.15; Roi Cramoisie 1.952.20. D.v.t. Murillo 1.303.60; Peack Blosson Cour d'Or 2.405.05; Mr. v. d. Hceff 6.10 Theeroos 2.553.20; La Grandesse Vtiurbaak II 2.95 Azelea 2.05—3.90; Queen of the Pinks 5.50; Schoonoord 3.05 Elt. Ingl. Yellow 1.052.15; Gesn Lutea 1.10—1,80; Caledonia II 0.55 Ingl. Scarlet John Ruskin 1.102.45; Pirotee Gesn. Rose Clare Buss 0.90—1.75; Copland 2.25—3.25; Gret- chen Mrs. Stanley 1.1 Glow_ 1.05 Farm. Sander 0.90 Wil .Pitt' 2.95; La Tulipe Noire 3.20—4'.05; Whistier 1.50—1.90; Bartigon 1.70—2.35; Edmee 1.602.King Harold Cr. King of the Whites 1.40—2.80; Pur- perea Grand. II 1.502.25; Brunow II 2.45; Walter Scott IIGeel I-II 2.10 —3.95. E.N. Victoria 3.504.45; Princeps 1.10 2.45; Ornatus 1.20—3.45; Empress 3.70— 5.90; Golden Spur 2.555.YQueen of the North 1.502.Mad. de Graaf Sir Watkin 3.25—4.55; Emperor 4.-6.20; Sulphir Beauty 2.90—; Glory of Leiden 3.20—4.05; Mad. Plemp 2.3.60; D.M. Von Sion 3.5.20; Incompera- ble Orange Phoenix 3.504.50. E.R. Elta 16-17 16.50; Elta 12-16 5.70— 14.50. E.P. Will. Mansfield 16-17 18.50. E.R. Gen. Pelissier 15 14.idem 13-15 6.50—9.—. E.W. Arent. Arendse 14-16 9. E.B, Grand Maitre 13-16 12. E.R. Orange Brillant 16-18 17. idem 12-16 5.75—14.50. E.G. Yellow Hammer 14 11.idem 12-14 4.75—8.—. E.W. L'lnnocence 16-17 8.75 E.B. Bismarck 17 op 18. E.G. City of Haarlem 15-16 17.50 idem 11-15 2.90—12.—. E.R. Marconi 14-15 12.50 idem 11-14 2.75—12.50. E.W. L'lnnocence 19-20 13.idem 16-19 7.12.50; idem 13-16 3.75—5.25. E.B. Grand Maitre 17 14. E.R. Lady Derby 15-17 12.idem 13-14 7.75. Zaterdagavond vond in den Schouwburg- Jansweg het slotbedrijf plaats van R. C. H.'s jubileumfeesten. Tegen 8 uur waren vrijwel alle piaalsen bezet door leden, donateurs en genoodigden met hunne resp. dames, zoodat ev enna ach ten de voorzitter der feestcommissie, de heer H. C. Müller, het podium betrad en in een korte speech allen hartelijk welkom heette en een gezellige avond toewenschte. Het Ijestuur gaf nog .even gelegenheid aan bevriende zuslervereenigïngen; om R. C. H. te complimenteeren, waarvan de vereenigin- gen E.D.O., Schoten, D.I.O., E.H.S. en H.F.C. gebruik maakten. De vier eerstgenoemden deden hunne gelukwenschen vergezeld gaan van prachtige bloemen, terwijl H. F. C. aar R. C. H. een zéér fraaien zilveren inktkok r met inscriptie aanbood. Na afloop van dit min, of meer olficieele gedeelte kondigt Piel Holman zichzelf en de zijnen aan en vanaf dat moment is als het ware de lach niet van de lucht geweest. Aan het programma werkten behalve Piet Holman o.a- verder mede Piet Leenhoudt, Beppie Moutoen., Grol en van Vliet, bene vens prof. Ben Alibi. Het was twaalf uur voordat men er erg in had, zoo kostelijk heeft dit troepje ar- tisten de aanwezigen vermaakt en niet zoo vlug als dat we het anders wel eens mee gemaakt hebben, werd toen de dansvloer ge legd en het valt te begrijpen dat de dans- lustige R. C. H.'ers, onder leiding van den heer de Lange nog menig dansje hebben ge maakt. Feitelijk te vroeg sloeg ook daarna weer het klokje van gehoorzaamheid, in dit geval drie uur, waarna de R. C. H.'ers dus huiswaarts keerden. R. C. H. kan met veel genoegen aan dezen uiterst geslaagden feestavond terugdenken. Het is een waardig slot geweest van dc toch al ioo buitengewoon goed opgezette en geslaagde jubileumfeesten. Het kampioenschap over den korten af stand van bovengenoemde vereeniging, wat Zondag 5 Sept. plaats zou hebben, is uit gesteld tot Zondag 12 Sept., dit wegens eep ongeval bij training P. Eggink en Herwig overkomen. De andere te houden wedstrij den zijn nu alle een. week terug gesteld. Voor 12 Sept. 8.30 bijeenkomst Roomhuis, Overveen. Na Woensdag-^ Donderdag- en Vrijdag avond een triduum meegemaakt te hebben in de St. Anthoniuskerk, hield gisteravond het St. Anthoniuspatronaat zijn jaarlijkschen ouderavond, die door omstandigheden in hel voorjaar vervallen was, in de groote zaal van „St. Bavo'' in de Smedestraat. Te ongeveer 8 uur opende de WclEerw. Pater A. H. J. Frankenmolen dezen feest avond met den christelijken groet en zette hierna in eenige beknopte trekken het nut van het patronaat uiteen en toonde met een enkel voorbeeld den godsdienstigen ijver aan die onder zijn patronaatsjongens heerscht. Spr. vertelde o.a., dat het verkoopen van missiekruisjes en plaatjes ten bate van de missie een van de voornaamste onderdeden van het patronaat is. Ook over het gods dienstig leven van de jongens had spr. niet Anthoniuspatronaat voorzeker een van de ouders, zoo ging spr. voort, zou het St. Antoniuspatronaat voorzeker een van dc bloeiendste van Haarlem worden. De R.-K. Handelsavondschool, het R.-K. Vervolg onderwijs en de Teekenschool getuigen ook voor den maatschappclijken zorg, welke directeur en commissieleden voor de jongens dragen. Met een daverend applaus werd deze redevoering beantwoord en op het volgende oogenfclik werden de lichten uitgedraaid, het sèherm van het tooneel verwijderd en dé jeugdige tooneelvereeniging „Onderlinge Rtipstkring" kwam met eenige tooneel- sörkjes voor den dag, om deze aan het tal rijke publiek ten beste te geven. De stukjes, die zeer geestdriftig werden opgevoerd, waren als volgt getiteld: „Een lastige bezoc- bureau" en „De beroemde pillen." In het eerste stukje werden de domheden van een boer duidelijk naar voren gebracht op een vroolijke, de aandachttrekkende wijze, in het 2de stukje werd door eenige studenten een kapitein der Marine, die een echte grootspreker was en die allerlei onware avonturen had beleefd, een poets gespeeld door op een gegeven oogenblik een bom in de kamer te brengen, die de avon tuurlijke kapitein niet durfde aanraken om hem zoodoende van zijn grootsprekendheid te genezen. Ook de verdere stukjes werden zeer goed opgevoerd en vooral het laatste viel erg in den smaak van het publiek. In de tusschenpoozen tusschen de stukjes en de pauze werden door een ensemble eenige vroolijke liedjes ten beste gegeven, waar door de prettige stemming onder het publiek gehouden werd. Ongeveer 11 uur was de feestavond weer ten einde en de directeur dankte alle ouders, het tooneelgczelschap en het ensemble voor de opkomst en sloot den avond. HUURVERLZWING BIJ „ONS HUIS "1 VERKREGEN DOOR EEN ZUINIG BE HEER. Aan de bewoners der woningen van „Ons Huis", welke woningen zijn gelegen aan de Zomerkade, en de op deze kade uitkomende straten is door het bestuur een circulaire toegezonden waarin wordt medegedeeld dat het aan het bestuur is gelukt, om bij het begin van 1927 de huren der woningen, met uitzondering van de winkelhuizen, met f 0.25 per week te verlagen. Deze huurverlaging is een gevolg én van een uiterst zuinig en voorzichtig beheer én van de medewerking welke het bestuur van het meerendeel der bewoners tot zijn groot genoegen steeds ondervindt, een medewer king welke zich uit in een goede bewoning der huizen en geregeld betalen der huur. De stichting is er trotsch op geheel op eigen beenen te staan, in dien zin, dat zij zich vrij heeft weten te houden van een verzoek om geldelijke steurt uit de openbare kas. Naar wij vernemen zijn momenteel de huren der woningen van deze stichting f 5.25 f 5.50 en f 5.75 naar gelang van de plaatsgwaar de woning staat, n.l. aan de Zo merkade of in een der straten. Deze huren worden dus nu f 5.f 5.25 en f 5.50. Tct voorzitter van het technisch bestuur der R. K. F. is benoemd de heer H. N. Smits te Haarlem. De vergadering van leden van den Fa brieksarbeidersbond, afd. Oude-Pelela, heeft met 412 tegen 12 stemmen en 2 blanco be sloten op Maandag 13 dezer in staking te gaan, in dien loonsverhooging voor de werk nemers in de karton-industrie wordt ge weigerd. De houding der S. K. en Chr. organisaties, van welke 100 leden bij een conflict betrok ken zouden worden, is nog niet vastgesteld. •.Aanvankelijk zou het ultimatum afloopen op 9 September, doch in verband met het werk van e'en Rijksbemiddelaar is de ter. mijn verlengd. AMERSFOORT. 6 Sept. Vannacht is inge broken in liet bureau van de tractie der Ncderiandsche spoorwegen aan het Stations plein alhier. Verder werden in het Stadhuis, het bureau van financiën en de kamer vau den hoofdcommies van financien, geforceerd. Ook in het achter het Stadhuis gelegen ge. houw van O. W. en in het daarnaast afzon derlijk staande magazijn werd nog ingebro. ken. Tot op heden kon nog niet worden vast gesteld wat vermist wordt. MAASTRICHT. 6 Sept. Te Maastricht zijn valsche bons van 2.50 uitgegeven. Reeds zijn 4 personen gearresteerd. De speciale verslaggever van de Times te Genève verneemt, dat de Turksche re geering diplomatieke staopen gedaan- heelt, om aan hear wensch om tot den Volkenbon toe te treden, uitdrukking te geven. De re- ëeering van Angora heeft alleen als voor waarde gesteld, dat haar een niet-perma- nente raadszetel wordt toegewezen, om niet alleen haar eigen belangen, doch ook die der andere landen van bet nabije Oosten te kunnen behartigen. Deze voorwaarde heeft de Turksche re geering in een brief .geformuleerd, die dezer dagen aan de regeeringen der verscheidene mogendheden wordt toegezonden. LONDEN, 6 Sept. De Parijsche corres pondent van de „Daily Mail meent, dat Alfred Löwenstein, die zich in een telegram uit Biarritz aan het Brusselsche dagblad „ie Soir'' bereid heeft verklaard, België 10 millicen pd. st. geheel vrii van rente te lee- nen, thans een gelijk bedrag heeft toegezegd aan Frankrijk tegen 2 pet. rente, terwijl later nog een bedrag van 20 millicen beschikbaar zal worden gesteld". Löwenstein's motief is, de wisselkoersen te stabiliseeren. Bijzonder heden van zijn plan zullen Vrijdag te Bar celona worden aangekondigd. In officieele kringen wordt beweerd, dat nog niets be kend is van dit aanbod, ofschoon in handels kringen wordt toegegeven, dat zijn fortuin gioot genoeg is om dergelijke uitgaven te veroorloven. Heden overleed in de Maria- stic h ting, na een geduldig lijden, en na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde Echtge- noiole, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw ALIDA emarentia VAN DAM, geb. FIEBE eerder Wed. van den heer F. G. van Gerven in den ouderdom van bijna 67 jaren. Namens de Familie N. J. A. VAN DAM Haarlem, 4 September 1926, Tetterodestraat 2. Profundusdag Woensdag 8 Sept. van 3 tot 4 uur in de Maria- stiebting. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donderdag 9 September a.s. in de Parochiekerk van het Heilig Hart {Kleverpark), des morgens om 7)4 en 8 uur en ten 9)4 uur de plechtige H. Mis van Requiem waarna de begrafenis van uit de kerk op het Kerkhof St. Barbara zal plaats hebben. oor KUNSTTANDEN en GEBITTEN vervoege men zich aan de KLINIEK voor TANDHEELKUNDE, zoo wel voor Ziekenfondsen e.d. Spreekuur 911 en Maandags en Donderdags des avonds v. 79 u. ARTS OOGARTS praktijk hervat. TANDARTS Wilhelminastraal 43 Haarlem. Adres: Hotel De Rustende Jager. Volgens de bekepd gemaakte lage tarieven. lederen Woensdag van 9)412 uur. No. 27. aangeboden door Engelschman, die ook Hoüandsch kent. Grondige maar tegelijkertijd gemakkelijke methode, waarbij men werkelijk goed en zuiver spreken leert, zonder de moeilijkheden en tijdverlies gepaard gaande met de verouderde leer- wijzen. Ook opleiding vooralle practijk' examens. Vraagt gratis prospectus. Privaatles billijk. Clubles f 5 p. maand. John Cunningham Moore F.F.T.com BBSS Frans Halsstraat 1. HM TELEFOON 12644. is gesloten van 4 tot en met 20 September. TELEFOON 12644, is gesloten van 4 tot en met 20 September.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3