m Sport en wedstrijden. Om den Zilveren Bal u. NIEUWE HAARL. COURANT Tweede BladMaandag 6 September H. V. V.—D. H. C. 3—2. UNÏTAS—C. V. V. 1—1. V. O. C.—V. C. 2—5. FEIJENOORD—H. B. S. 3—2. SPARTAr—EXCELSIOR 1—0. VOETBAL-UITSLAGEN Leidsch Xl-ialE. D. O. I- 12 R. K. F. H. B. C.Wilskracht: 34. D. H. V. B. G V. O.-nieuws. HR m HaarlemHercules 71. Ter gelegenheid van het 20-jarjg bestaan van den Haarlemschen Hcngclaarsbond en de Vrije Hengel, werd Zondag 1.1. een vischwedsjtrijd georganiseerd voor kinderen van de leden van bovengenoemde ver- eeniging van 6—14 jaar in eigen gepacht water a.d. Ringvaart te Vijfhuizen, de deelname was zeer groot, achter de kinderen het bestuur. R.-K, V.V. „Geel Wit." R.-K. V. V. „Zwaluwen' ROEIEN. Om het Europeesch Roei* kampioenschap. Zondag zijn te Rotterdam de wedstrijden 5m den Zilveren Bal aangevangen. De belangstelling wes zeer groot. Hieronder laten wij de beknopte verslagen der diverse wedstrijden volgen: Even over 10 uur komen onder leiding Van den beer Bisselick de onderstaande elf tallen in het veld. H.V.V. Kreme.r Kalf. Neuerburg, Bodde Boumat*. Abandanon. v. Heel. .unouck Hurgronjé. v. d. Loo. L. Adam. Sod- derland. Beeuwkens. Scheidsrechter Bisselick. tJorjee. Post. Bout. v. d. Bragt. Verberg, v. d. Engel. Pieterse, Versteeg. Dorjee. v. Kesteren. H. C. Happee. Reeds bij den eersten wedstrijd is veel publiek. 10 Minuten na den aanvang hebben de fanatiek spelende D. H. C.-ers zich reeds een 20 voorsprong verzekerd door v. d. Bragt. Sodderland maakt voor H. V. V. nog in de eerste helft een goed tegenpunt. In de 2e helft pakt H. V. V. flink aan. Spoedig maakt Beeuwkes gelijk. Tien minuten voor tijd jaagt v. d. Loo het tv innende doelpunt voor de Hagenaars in de Delftsche touwen. 23. D, H, C. wordt dan iets sterker. Enkele malen krijgen de Delftenaren een behoor lijke kans, doch zij weten hiervan niet te ^J^ofiteeren, mede door het goede verdedi gen van Kremer in het H. V. V.-doel. De D. H. C.-voorhoede knoeit er in de laatste ijinuten lustig op los en wanneer Bisselick tlïd fluit, heeft H. V. V. verdiend gewonnen De elftallen zijn: Unitas. Muller. Rosa. Bresser. v. Gemert. Dc Jong. Staasser. Wclts. de Gelder. Borgheim. Kappel. Mol. Scheidsrechter Casteleyn. Hofman. Pinster. Prins. v.d. Steen. v. Ooyen Renswoud. Kleinjan. de Bruin, v. d. Staay. Koster. C. V. V. Pors. Het spel heeft aanvankelijk niet veel te beteekenen. De voorhoede der le klassers krijgt het eerst een goeden kans. De Gorcummer links buiten schiet van korten afstand in, doch Pors verwerkt den bal op een sublieme wijze tot hoekschop. v. Ooyen heeft voor C. V. V. bijna succes, wanneer Muller een ver schot van hem niet juiot behandelt, doch de Unitas-doelman weet nog juist te redden. Het spel blijft intusschen van zeer slecht 2e klasse-gehalte. Pinster krijgt een schitterende kans om C. V. V. de leiding te bezorgen, doch voor open doel faalt zijn schot jammerlijk. Met C. V. het meest in den aanval komt half-time met een blanco stand. De 2de helft kenmerkt zich door eenig C. V. V.-overwicht, doch de rood-blauwe voorhoede slaagt er niet in Muller te passee- ren. Vrij onverwachts neemt Unitas de lei ding, wanneer Welts goed voorzet en Borg- b im het leder langs Pors kopt. 1—0. Unitas gaat dan beter spelen. Haar voor hoede weet echter door treuzelen den voor sprong niet te vergrooten. Vijf minuten voor tijd besluit van Ooyen een snellen ren met een hard laag schot. Muller werkt onvoldoende weg, waardoor de toestormende C. V. V.-binnenspelers weinig moeite hebben den bal in het Unitas-doel te plaatsen. 11. In den stand komt geen verandering. Het lot is C. V. V. gunstig gezind, zoodat de Rotterdammers in de volgende ronde ko- Scheidsrechter: Hazeu. Huisman, v. Aken, Bak, v. d. Ende, Mansen Th. v. d. Ende, Grobbe, Stolk Bimmel v. Rijssel v. d. Bergen EXCELSIOR. Excelsior treedt direct aanvallend op, doch haar voorhoede zoekt voorloopig het doel op de verkeerde plaats. De Spartanen zoeken eenigen tijd naar hun vorm en wanneer de roiodbroeken in die periode over een paar schotvaardige binnen- speiers beschikten, zou het er voor Roem c.s. donker hebben uitgezien. Nu bleven doelpunten uit. Dan komt de Sparta-voerhoede er wat beter in en gaat het spel meer gelijk op Excelsior kruipt door het oog van de naald, wanneer een ingekopte bal buiten v, d. Berge s bereik van de paal in het veld terugkomt. Nadat Roem verschillende malen hande lend heeft moeten optreden stopt zijn col lega in het rood-blauwe doel op keurige wijze een fraai schot van Prins. Er valt verder niet veel fraais te notee- ren. Met een blanco stand kondigt Hazeu half-time aan. In de tweede helft heeft Sparta Forme- noy weer wijselijk op de linksbinnenplaats ge zet. Luide aangemoedigd onderneemt Sparta een serie aanvallen, zonder resultaat ech ter, gezien het schieten zeer veel te wen- schen overlaat. Wat op het doel komt belandt in de vei lige handen van v. d. Berge. Bij een Excelsior-uitval wordt Roem ge passeerd doch Fuchs is op zijn post en redt schitterend. Prins gaat er dan alleen vandoor en maakt van korten afstand op fraaie wijze een doelpunt voor de Spartanen. 10. Het begint nu recht te spannen. Excel sior valt heftig aan doch zonder resultaat. Tegen het einde gaat de strijd weer gelijk op. De stand ondergaat geen wijziging. Sparta wint verdiend. der elftallen is De samenstelling volgt: V.O.C. Bikkers. Gibb Swartouw de Haas. v. d. Drift. Blom. v. Everdingen. Bakker, v. Herwaarden Eb. Kortman. als v.d. Onder leiding van scheidsrechter Mutters .tomen de onderstaande elftallen in het veld- Feijenoord Dekker Bul Jr. Dijkc. Donk. v. Heel. Dahlhaus, Petterson. Koonings. Pijl, Barendrecht. Ver beek. Scheidsrechter: J. Mutters. Lash. v. Bergen. Smeets. v.d. Wahl. de Vries v, Thiel. v. Kesteren. Pierhagen. Back Hamburger H. B. S. Zijlstra. Beide ploegen spelen vanaf den aanvang een vlug en enthousiast spel. Vijf minuten na het begin gaat Pijl door de Idaagsche verdediging, doch zijn schot gaat juist naast. Bij een volgende Roterdamsche aanval doet de Feijenoord-midvoor beter, door uit een moeilijke positie met een subliem schot zijn club de leiding te geven. 1—0. De strijd is verder het aanschouwen vol komen waard. Beide doelen zijn beurtelings in gevaar, doch voorloopig blijft de stand ongewijzigd. Pijl lost een uitstekend schot, dat Zijlstra echter keert. Aan den anderen kant ver richt de nieuwe Feijenoord-doelman her haaldelijk uitstekend werk. Hij ondervindt hierbij goeden steun van Dijke, die eenmaal een reeds zeker schijnend doelpunt voor komt. Nog voor de rust profiteert' Barendrecht van een weifeling in de zwarte achterhoe de en scoort onhoudbaar no. 2. 20. Met dezen stand wordt gedraaid. Direct na den aanvang der 2e helft kopt Koonings juist over. Een schitterend schot van Pijl verwerkt Zijlstra even fraai tot hoekschop. Het peil daalt dan even aanmerkelijk, doch spoedig wordt het spel weer beter. Eerst maakt Verbeek, met medewerking van een Haagsche achterspeler, Feijenoord's 3de goal, doch kort hierop scoort Wahl voor de Kraaien een verdiend tegenpunt. 3—1. Smeets passeert dan de rood-witte ach terhoede en plaatst een 2de Haagsche doel punt in het Feijenoord-net. 32. De zwartjes werken hierna hard voor den gelijkmaker. Bij één der vele H. B. S.-aanvallen houdt Dijke ongeoorloofd af. Mutters kent den Ha genaars een strafschop toe, doch Dekker stopt het harde schot van v. d. Wahl uitste kend. Heel H. B. S. valt dan aan, doch' de Feijenoord-achterhoede weerstaat den druk, zoodat een kleine Feijoord-overwinning het resultaat wordt van deze spannende en bij zonder fraaie partij voetbal. Half drie krijgen we de eerste derby. De elftallen zijn: SPARTA: Roem v. Zwieteren Fuchs v. Gils, Formenoy, Oosthoek v. d. Mark, Viegever- Prins, de Winter, L Weber Scheidsrechter W. Eymers Jr. J. v. Gelder. P. Hendriks. Dill. Klein. Her mans. Lelyveld. v.d. Wildt. v.d. Zalm. J. Hendriks, J. v. Leersum V. U. C. Bekker. Er zijn nauwelijks eenige minuten ge- speeld, of Kortman geeft na een snellen ren met een welgeplaatst schot Bekker geen schijn van kans. Dadelijk hierop moet de doelpaal V. O. C. redding brengen, wanneer het leder buiten Bikker s bereik wordt in geschoten. Na een heel goed begin wordt de strijd minder fraai. De Hagenaars zijn door hun harde werken een tikje in de meerderheid. Bij 'n snellen V. O, C.-aanval komt v. d. Eb alleen voor Bekker, doch zijn schot ketst tegen de lat. Na een goed kwartier spelens wordt on der groot enthousiasme van het publiek de gelijkmaker in het V. O. C.-doel geschoten. 1—1. Vijf minuten later plaatst v. Dill een twee de doelpunt achter Bikkers, nadat de bal echter reeds ,out" was geweest. Rust komt met 21 voor V. U. C. In het 2de gedeelte denken we V. O. C. spoedig gelijk te zien maken, doch v. d. Eb is te vlug met schieten, zoodat Bekker kan stoppen. Dcor een fout van Bikkers krijgt v, Gel der gelegenheid den stand op 31 te bren gen en wanneer V. U. C. de leiding tot 41 vergroot, is V. O. C. een geslagen team. Wel maakt v. d. Eb nog een doelpunt, dat Bekker had moeten voorkomen en waarme de hij den stand op 42 brengt. Klein scoort dan nog tegen het einde voor V. U. C. met een goeden kopbal (52). De Hagenaars winnen den laatsten wed strijd dus met sprekende cijfers. De uitslagen van de voornaamste serie en vriendschappelijke wedstrijden van Zon dag zijn: Om den Arol-beker. V. V. A.Zeeburgia 01 Blauw WitA. F. C. 4—0 Finale: Blauw WitZeeburgia 51 Om den Lugdunnm-Beker. Leidsch N. V. B. XI—E. D. O. 1-2 Om den Philips-Bekcr, N.O.A.D.—Bredania 21 EindhovenWiihelmina 32 Finale: EindhovenN.O.A.D, (na verlenging) 31 (Eindhoven wint thans voor de 2e maal achtereenvolgens den beker). Nederlaagwedstrijden te Apeldoorn. A. G. O. V. V.—Wageningen 41 A. G. O. V. V—Z, A C 1-4 Bredania- Bredania's tournooi. -Dosko 0- Gooi en Eemlanderwedstrijden. 2e ronde. De uitslagen van de 2e ronde van de Gooi en Eemlanderwedstrijden luiden als volgt: Zeeburgia, A'damZ, V. V., Zaandam, 10 BloemendaalZeist 02 Donar, Hilvers.R. et Vel. Apeldoorn 12 HilversumVoorwaarts, Utrecht 10 als Hercules in dé tweede klasse uit moet komen, vond op het Haarlem-terrein Zon dag een oefenwedstrijd plaats tusschen deze oude tegenstanders. Haarlem wist hierbij een groote overwinning te behalen wat (behoudens het eerste half uur) volko men de verhouding weergaf. De tegenstand door Hercules geboden was minder dan werd verwacht al zal met Buitenweg op dc middenvoorplaats (deze eminente speler was afwezig) er wel meer kracht van het team kunnen uitgaan. Gielens zag kans enkele goede schoten in te zenden, maar had tegen Van Daaien overigens niet veel in le brengen. Bij Haarlem waren Slern, Dik en Onken- hout afwezig. De Vries verving Stern zeer goed. Bieshaar speelde in de middenlinie. Na rust als spil voldeed hij beter dan als vleugelhalf. Als middenvoor debuteerde Groeneveldt met vier doelpunten. Hij gaf blijk het spel te begrijpen en wanneer hij wat ingespeeld is, zal hij wel voldoen. Onder de goede leiding van scheidsrechter Drilsma komen de volgende elftallen in het veld: Haarlem'. de Vries, D. Houtkooper, Van Daaien, Torringa, Van der Lijke, Bieshaar, Houtkooper, Huisman, Groeneveldt, Dankelman, Smits. Hercules: Ruyters, Balbian Verster, O, de Vries, Van Dam, Gielens, Druyf, Gerritse, Verkerk, Groeneveld, Stuy, Spree. Het begin van den strijd is zeer kalm en aanvankelijk gaat het spel op en neer. De achterspelers van Hercules zitten goed op den bal en passen met succes den buiten spelregel toe. De voorhoede van Hercules dringt af en toe tot de Vries door, die ech ter niet veel moeilijk werk krijgt. Groene veldt geeft goede centers naar de vleugels, waarbij de rechtervleugel van Haarlem ge vaarlijker blijkt dan de linkervleugel. Na 20 minuten spelen, loopt Groeneveldt goed door op een center van Dankelman en opent de score. 10. Spoedig is de voorsprong vergroot, wanneer een voorzet van Hout kooper hard door Huisman wordt ingescho ten en de bal door den doelverdedigcr wordt weggeslagen naar Dankelman toe, die kalm inschiet. 20. Krachtige aanvallen van Hercules hebben succes door een goed schot van Van Dam, 21. Haarlem is dan tot de rust sterker en Groeneveldt brengt den stand op 31. Ook na de hervatting duurt het geruimen tijd voor er wordt gescoord, hoewel de be zoekers minder tegenstand bieden dan vóór de rust. Houtkooper passeert ten slotte in zijn eentje een vijftal spelers en maakt er 41 van, waarna Huisman een voorzet van Dankelman fraai inzet. 51. Door twee goede doelpunten van Groeneveldt komt de score op 71, met welken stand het einde komt. Haarlem II—T. H. B. 11-1 STORMVOGELS—GO AHEAD. 3—4. Voor de rust scoorden de partijen geza menlijk 7 eoals, daarna geen een meer. Aanvankelijk leek bet er veel op, dat Go Ahead met stukken zou verliezen, want al spoedig stond het 20 voor Stonpvogels, Toen kwamen de Deventenaren echter los en het werd zelfs 24. Toen scoorde Blink- hof tegen. 34. De elftallen waren: Thijssen Haak Koster Vermaak, Snoeks, v. d. Velde v. Pel, Blinkhoff, Oldenburg, Houtkamp, de Jonge Schuckink, Lamers, Haas, Halle, Turksma Kreek, Kreek, Luiks Van Assen Prins Halle De Stormvogels loopen hard van stapel'. Het binnentrio combineert verrassend handig, zoodat het Deventer doel al aanstonds in gevaar verkeert. Het duurt dan ook niet lang, of Houtkamp stelt Oldenburg in staat een fraai doelpunt te maken, 10. Hiermede zijn de IJmuidenaren echter niet tevreden en weldra scoort Oldenburg wederom. 20. Het heeft er allen schijn van, dat Storm vogels een gemakkelijke zege zal bchalven. Go Ahead denkt er echter anders over. Tiirksma, de snelle rechtsbuiten, lost een hard schot, hetwelk Thijssen slechts met moeite corner werkt. Deze wordt goed door Schuckink genomen, waarna Haas inkopt, 2—1. Als gold het een competitie-wedstrijd, zoo blijven beide ploegen werken. De De venter verdediging heeft echter Oldenburg thans danig in 't oog. Bovendien verwaar loost deze zijn buitenspelers nog al, wal dezen zeker niet verdienen. Go Ahead houdt het spel meer open, zoodat haar snelle vleugels voortdurend in actie zijn. Turksma krijgt eens den bal zoo mooi vrij, dat hij via Thijssen's vingertoppen en de paal, gelijk kan maken. 22. Dit doelpunt is voor Go Ahead het sein om er nog een schepje op te gooien. Vooral de gebroeders Kreek zijn onvermoeid. Het duurt dan ook niet lang, of Schuckink maakt er 23 van. Go Ahead blijft in de meerderheid, dank zij het feit, dat Stormvogels het spel te kort houdt. De Go Ahead-vleugels zijn zeer gevaarlijk en als de rechtsbuiten mooi voor zet scoort Lamers. 24. Dan zet Blinkhoff nog eens ouderwetsch door en verkleint den achterstand. 34. D'e stand blijft tot rust gehandhaafd. De tweede helft wordt enthousiast begon nen. De eerste oogenblikken zijn voor Go Ahead, dat profiteert van groote gaten in de Stormvogels-verdediging, Thijssen wordt op de proei gesteld, maar hij weert zich best. Ook Stormvogels werkt hard, doch het plaatsen der half-backs is niel best. Boven dien kan de Go Ahead-verdediging al haar aandacht besteden aan het binnentrio, doordat Stormvogels het spel te kort houdt. Ondanks hardnekkige pogingen, aan beide zijden, wordt niet meer gescoord, hoewei het, toen Oldenburg alle Go Ahead-verd'j- digers gepasseerd was, weinig scheelde, zoo dat Go Ahead met een 33 overwinning huiswaarts keerde. Voor de tweede maal speelde bovenge noemde elftallen om den Lugdunum-bcker. Ook thans kwam Edo als overwinnaar uit den strijd. Waren de vorige wedstrijd de A. S. C.-spelers niet beschikbaar, nu was de gehcele achterhoede met spil uit deze spe lers gevormd, die de Edo-voorhoede weinig kans gaf lot scoren. De Leidsche voorhoede, goed gesteund door halflinic, was totaal schotloos. Het eenigste doelpunt, dat zij scoorde was een grove fout in de Edo-ach- terhoede. De rood-zwarten speelden niet, zooals wij van haar gewend zijn, vooral de halflinie, met uitzondering van C. v. d. Laan, was slecht op dreef. Zoodat de voorhoede, die twee invallers telde, ook niet erg ge vaarlijk was. De achterhoede verdedigde echter keurig. Wel lijkt het ons toe, dat er wat te veel op den keeper teruggespeeld wordt, dat bij een snellere tegenpartij wel eens nadeelige gevolgen zou kunnen heb ben, Een flink aantal toeschouwers is aan wezig, als scheidsrechter Cara beginnen blaast, L. XI-ta'l. v. J, Meer, A.S.C. Wamsteker, A.S.C.; Josson, A.S.C. v.Well, Lugd.; Roem, A.S.C,; Labordes,L.F.C. Goddijn, Lugd,; Neuteboom, L.F.C.; Segaar, L.F.C.; Masten L.F.C.; Brusche.U.V.S. Zwart, Perucal Jr., S. v. d. Laan, v. d. Hurk, Swart C. v. d. Laan, Dinkla, Perucal Sr. Boeré, Kuil E.D.O. Meenhorst. V. d. Laan heeft den toss gewonnen. Lei den trapt af en onderneemt den eersten aanval, die echter achter loopt. Bij een aar zelen in de Edo^achterhoede schiet rechts binnen hard naast. De Leidenaars zijn een tijdje in de meerderheid, doch door onbe nullig schieten leveren zij geen gevaar op. Ook met hoekschoppen nemen is het niet al te best gesteld, zij werden alle te laag of achter het doel geplaatst. Eindelijk komt de Edo-voorhoede ook in actie, doch Perucal schiet naast. Na goed opbrengen van v. d Hurk weet Perucal v. d. Meer van dichtbij te passeeren. 01. Een prachtschot van Dinkla stopt v, d. Meer even fraai; uit den hierdoor ontstanen hoekschop plaatst Jan sen den bal op rechts; deze gaat er snel van door en de stand is gelijk. 11. Na de thee heeft Edo de opstelling gewijzigd: v, d* Hurk speelt links buiten, Zwart rechtsbuiten en Swart rechtsbinnen, welke combinatie beter voldoet als voor rust. Vooral de link- sche vleugel is nu keurig op dreef. Het duo v. d. Hurk-Perucal passeert telkenmale de verdediging, zij hebben al spoedig succes, door laatstgenoemde. 12. Gescoord wordt er echter niet meer, zoodat met ongewijzig- den stand het einde komt. WalloniëSemper Avanti BoxmeerF, C. Venlo SittardDe Valk KimbriaM. Z. M. H. B. C.Wilskracht ConcordiaS. J. C. 2—2 1—3 4—1 1—3 3—4 0—3 (Vriendschappelijk.) Zondag opende H. B. C. haar seizoen met een wedstrijd tegen Wilskracht, uit Amsterdam. Tegen 3 uur geelt scheidsrechter Stoete gende elftallen tusschen de lijnen. H. B. C. Nelis. M. v. Deurzen. Goebert. L. Warmerdam. L. v.d. Vlugt. J. v.d. Zwan N. Drayer. J. Warmerdam. A. Mooren. A. v. Kordelaar. N. Pijpers. Ruiter. Tulleken Turing. v. Leeuwen. Suer Ammerlaan'. v. Midden. Keizer. Venvelo. Keek. Wilskracht. Leereveld. H. B. C. mist Juffermans. Ook Wils kracht heeft eenige invallers. Moeren raadt goed en laat Turing tegen den sterken wind in aftrappen. Het is eerst een eenigszins twijfelend begin, maar langzamerhand wordt H .B, C- iets sterker en v. d. Vlugt zet gedurig de voorhoede aan het werk, waarbij Korde laar naar Mooren plaatst, die rakelings naast schiet. Keek kan nog net een iihot van v.d. Vlugt corner werken. De overige Schoten verwerkt Leereveld op zijn be kende manier. Zoo bijv. een hard schot van J. Warmerdam in de benedenhoek. Dan krijgt v. d. Vlugt het ieder vrij en met eer. ver maar hard schot ;a de bo venlat heelt H. B. C. de leiding. 1—0. H. B. C blijft eenigen tijd in het offen sief, doch iet samenspel wordt tot in het oneindig1' doorgedreven, inpiaats '-an te schieten, Zi oc at Keek en Venvelo gelegen heid krijgen te verwerken. Wilskracht bleek wilskracht genoeg te bezitten o.n het de H. B. C.-vrrdedigmg lastig ta mak,en Zoo moet eLo Warmt r- dam alle zeilen bijzetten om da vlugge Tulleken te kouden, terwijl v, d. Vlugt zijn talenten lu>n toonen tegen Turing. v d. Vlugt bleek echter het spel nog niet verleerd te zijn. Hij is overal waar maar eenig gevaar dreigt en met verre trappen zet hij de vleugels aa n't werk. Goebert is o.i. beter in de aanval. Hij mist dat direct trappen wat voor een back zoo noodig is. Toch doet hij kranig werk, vooral daar de Wilskracht-voorhoede zeer snel is. Suer zet goed Voor, doch deze kans wordt niet benut. Wilskracht komt er iets beter in en het spel gaat dan snel van doel tot doel. Een corner op het H. B. C.-doel wordt op het kantje door H. v. Deurzen, welke een goeden middag had, verwerkt. Aan de overzijde is het schot van Korde laar iets te zacht, terwijl J. Warmerdam naast een voorzet va*t Pijpers kopt. Als Goebert even talmt, komt Suer voor Nelis, doch schiet naast. Overigens kans op kans voor H. B. C., doch de voorhoede is te langzaam. Nelis verwerkt een moeilijken lagen bal. Dan een mooi samenspel der linkervleu gel. Pijpers gaat langs den lijn, geeft op het juiste moment aan v. Kordelaar, een tikje naar A. Mooren en en 't is 20. Een prachtgoal. Dan komt er pit in bij H. B. C.. maar Ab schiet tegen den paal cn J. Warmer dam schiet rakelings naast. Even een be nauwd oogenblik, als Turing hard tegen de bovenlat schiet. Het leder blijft vlak voor doel, de Ruiler komt toesnellen en kopt naast. Vervolgens krijgt Nelis een hard schot, dat hij wel stopt, maar niet weg kan wer ken. J. Turing loopt het leder in. 21. Dan komt rust. Na de thee is Wilskracht direct in het offensief. De bla blijft angstig lang voor het H. B. C.-doel zweven en het gelukt Tulleken te scoren. 22. Van eenig overwicht is dan geen sprake. Vlug gaat het van doel tot doel. Als H. B. C. een penally krijgt te nemen wordt deze hoog over geschoten, terwijl Ab v, Kordelaar een voorzet van Drayer twee maal mist. Dan gaat de Ruiter langs hit lijntje, plaatst naar J. Turing, die on houdbaar scoort. 23. Even blijft Wilskracht streker en de H. B. C.-verdediging krijgt volop werk. Op eens een snelle ren van Drayer en via de voet van J. Warmerdam scoort A. Moo ren. 33. Dan komt er spanning. Bij een scher mutseling op het Wilskracht-doel schiet v. Kordelaar over. Dan neemt J. Turing een fraaie ren. Wel probeert Nelis door uitloopen te redden, maar is iets te laat, het leder verdwijnt in het bovennet. 34. Dit is H. B. C. te machtig. Een fraaie aanval met een goedgericht schot kan Leerveld door utitrappen verwerken. Een hoog schot van v. Kordelaar scheert de lat. Als het echter niet lukt geeft H. B. C. het op en de laatste minuten is Wilskracht iets sterker, zonder echter meer te scoren. Einde 34. Het was een vinnige doch faire ontmoeting, die heel goed door Stoete ge leid werd. H. B .C. II—WILSKRACHT II. De jonge H. B. C.-ers zijn niet tegen het vluggere en steviger spel der gasten opgewassen. Het spel der Amsterdammers was een paar klassen hooger. Voor en na rut scoorde Wilskracht drie maal, terwijl H. B. C. slechts éénmaal het net wist te vinden. Met 61 winnen de Wilskracht-rcserves. „CONCORDIA—S. J. C. 0—3. S. J. C. bracht Zondag een bezoek aan Hillegom. Beide ploegen hebben 3 inval lers. Een stevige wind staat dwars over het veld wat het spel zeer bemoeilijkt. In den aanvang gaat het spel goed gelijk op en hebben beide verdedigingen het hard te verantwoorden. Na 25 minuten spelens zend H. v. d. Berg van S. J. C. een schot in dat door den wind eenigszins van richting verandert en juist in het hoekje terecht komt. 01. Dit geeft de SJ.C.-ers moed en J. Angevare brengt den stand op 02. Door deze tegenslag is Concordia eenigszins ontmoedigt, waarvan C. Rede rijs handig profiteert, door den stand op 03 te brengen. De Concoi dia-keeper krijgt heel wat moeilijke ballen, doch is safe. De Concor- dia-voorhoede is te langzaam om gevaar lijk te zijn, in tegenstelling met S. J. C., dat heel goed samenspel te zien geelt. Met eenige Concordia-aanvallen wordt rust geblazen. Na rust is Concordia iets in de meerderheid, zonder productief te zijn. Na 10 minuten spelens raakt een S. J. C.-er geblesseerd en speelt S. J. C. met 10 man verder. Dit is een reden voor hen om extra aan te pakken. Het spel gaat nu goed gelijk op met als cenigst succes een paar corners. Scoren blijft echter uit en als tijd gefloten wordt heelt S. J. C. een 30 overwinning behaald. Het eerste elftal bracht Zondag een be zoek aan Always Forword in Hoorn. Zij toonden zich met 84 dc meerdere van de Forward-combinatie en legden daardoor be slag op dc medaille die hiervoor uséjfcloofd was. De opstelling .was op 1 invaller na, zooals voor de a.s. competitie vastgesteld. Er werd werkelijk aardig gespeeld. Voorhoede zat samenspel in, midvoor verdeelde goed. Ove rigen bleken ook de kunst van goal le ma ken, blijkens het groot, aantal doelpunten. Halflinie goed evenals de achterhoede. Scheidsrechter leidde hoogst onvoldoende en trad tegen het vaak ruwe spel in 't ge heel niet op. Alle leden worden hiermede nogmaals herinnerd aan de ledenvergadering op Woensdag a.s. Deze vergadering is in ver band met de komende compettiic zeer be langrijk. Allen die wat te berde willen bren gen, worden verzocht dit daar te doen, daar dit de aangewezen plaats en tijd is en met later mopperen geen rekening gehouden kan worden. Dus allen present! Gaarne zouden wij a.s. Zondag oqjc de lagere elftallen eens in 'tvcld zien, opdat zij niet totaal vreemd aan elkaar zijn, wan neer de competitie begint. Dan liefst zware tegenstanders, om alle spelers tot hard wer ken te noodzaken teneinde een behoorlijk resultaat te bereiken. Vriendschappelijk. Zeelanda 2Goes 4-3 Middelburg 2Walcheren 4—4 Dusseldorf Sp.Roermond 2—3 V. O. S,—Tegelen 2—1 N. A. C.-H. F. C. 6—1 H. D. V. S.—Quick H. 5—3 H. D. V. S.—-Quick 2 2—3 H. D. V. S. 3—Quick 3 3—4 B. V. V.—De Valk 3—1 TubantiaD. O. T. O. 3-4 EnschedéAjax 0—3 Geel ZwartEnsch. Boys 1—1 G. V. A. V—Hengelo 1—4 A. S. C—K. F. C. 1—5 Alcm. VictrixD. E. C. 4—2 StormvogelsGo Ahead 3—4 ZilvermeeuwenW F. C. 1—2 HaarlemHercules 7—1 Haarlem 2T. H. B. 11—7 Speelden in vroeger j'aren heide elftallen in de eerste klasse, thans nu Haarlem even- Secr. L. Margarethastraat S, Uitslagen van 5 September 1926. GEEL-WIT II—LIMMEN I 3-2. Onder de aangename leiding van scheids-- rechter Spolders, die bij dergelijke gelegen heden altijd de fluit bespeeld op onze Idaar- lemsche R. K. voetbalvelden begon Geel Wit II te 3 uur de bekerwedstrijden van „Onz« Gezellen." Na den aftrap moest de G. W. ach. terhoede alle zeilen bijzetten om scoren ta voorkomen. De keeper en backs waren tamelijk op dreef, doch de middenlinie liep tamelijk naar haar vorm te zoeken. Bij een barer aanval len weet Limmen met een vliegend schot te doelpunten. Tot rust blijft dc stand met 19 ;n het voordeel van Limmen. Na de rust is Geel-Wit met den wind in den rug sterk in den aanval Toch weet Limmen weer te scoren, wanneer bij een scrimmage voor het Geel Witdoel één der backs het leder in (te netten doet verdwijnen. Geel-Wit wordt dan een penal y toegewe zen, welke door den mid-voor in een goal wordt omgezet. Spoedig daarop weet de rechtsbinnen te doelpunten, wanneer de Limmen-keeper te ver ;s uitgeloopea Vijf minuten zijn er te spelen en nog is de stand gelijk. Geel-Wit forceert een corner en voor de derde maal trillen de netten. Einde 32 voor Geel-Wit II. Volgende ronde tegen Onze Gezellen. Secretaris: J. C. Jruijvtr Jr., Tweede Zuidpolderstraat 10. OFFICIEEL NIEUWS: Woensdag 8 September a.s. te 8 uur pre cies, gecombineerde bestuurs-, elftal- en Reiscommissievergadering in het gebouw der St. Joseph's Gezellenvtreeniging Jans straat. Aller opkomst dringend noodzake lijk. In verband met de aanvrage van het reis gezelschapsbiljet worden dc leden en sup porters verzocht, zich vóór Dinsdag a.s. op te geven voor deelname aan de reis naar Hilversum, al.vaar het eerste elftal speelt te gen het welbekende E. M. M., op Zondag 12 September a.f. Zaterdag den geheelen middag, wordt er op het Sportpark door onze vereeniging ge traind, In het algemeen belang spoor ik de le den aan hieraan deel te nemen. Alsnog is de gelegenheid opengesteld, zich als lid bij de R. K. V. Z. op te geven voor de a.s. competitie, zoowel senioren als junioren, waarbij ik er tevens nog op wil wijzen, ciat ook met-leden der St. Jostph's-Gezelleu- Vereen, Haarlem I mogen worden opge nomen. Joop De bedrijvigheid te Luzern. De kansen der Hollanders, Het F.I.S.A.-congres. Thans is het hier al leven en beweeg in dit schoone oord. En geen wonder. Ter wijl het seizoen zijn hoogtepunt naderen gaat, maakt gansch Luzern zich op om de roeiers van zoovele naties binnen haar poorten te vergaren. Straks zal een heftigen strijd gestreden worden aan de oevers van dit schitterende Lac des Quatres Cantons, zullen spontaan de spanen in net water plassen voor de roei-suprematie van dit werelddeel. En Holland zal er vergissen wij ons niet een voorname rol spelen. Als dit artikel verschijnt hebben telefoon en telegraaf u mogelijk reeds de resultaten bericht. Doodnuchter zijn dan door duizen den en nog eens duizenden commentaren geleverd op den uitslag. Dan dommelt daar na de groote massa weer in of het richt zijn blikken naar ander.e, belangrijker din gen. Een roeifeest als dit is slechts een feest van een enkelen dag en het blijft ook slechts een enkelen dag in de herinnering. Voor hen die in dit liefelijk Luzern en langs de boorden van dat machtig mooi Vierwoudsteden-meer gelegenheid hebben gehad dag-in-dag-uit zooveel jonge kerels uit zoovele landen te zien trainen, betee kenen de roeikampioenschappen veel meer. Men krijgt eens een kijk op wat er aan vast zit. Hoe hier door legio stoere boys alle genoegens worden prijsgegeven voor het be halen van de hoogste eer, hoe hier ijverige leiders zichzelf opofferen voor de zege hun ner ploegen. Ons Nederlandsche gezelschap staat als immer onder de beproefde hoede van den heer Co'olyn, die de zaken op inderdaad keurige wijze regelt, terwijl mevrouw Co- hlyn de huiselijke honneurs waarneemt, waar zulks noodig is. Een totaal van veertig Nederlanders is ondergebracht in Hotel du Lac, vlak bij 't slation. Twee keer per dag trekt men naar het wedstrijdterrein om wat te oefenen. Van de Hollandsche ploegen maakt onge twijfeld de Laga-acht de beste indruk en als het een beetje meeloopt is deze p.oeg ook zeker van de zege. Men heelt niet in geschreven op de double-scull, verder is ons volkje in alle regionen vertegenwoordigd en we maken op alle nummers een kans, hoe wel de Leythe-Lwee wat zwak lijkt. Het is niet prettig een prognostic te maken met de wetenschap dat de telegrafische uitslag in hetzelfde nummer van dit blad wel te vinden zal wezen, maar toch moet het al heel gek loopen als daaruit niet blijkt dat de kamp tusschen Holland en Zwitserland gegaan is. Kijkt u maar eens na. De regeling van Zwitsersche zijde is voor treffelijk. De heeren stonden voor een moeilijk karwei. Men weet hoe Fortugal zien eerst met de opdracht zou belasten. De eer ste voorbereidingen waren reeds getroilen en toen Portugal een andere regeering kreeg wat in Portugal wel meer gebeurt en deze de eens toegekende subsidie weigerde. De Portugeezen durfden toen de zaak niet door te zetten en Zwitserland werd ten slotte bereid gevonden dc situatie te reci- den. Men moet getuigen dat zij zich keurig door de moeilijkheden hebben heengeslagen. Er is thans reeds een rechte 2000 Meter- baan uitgezet midden op het meer, met als eindpunt het Palace-Hotel. Door de ongeli miteerde breedte der wedstrijdbaan verval len natuurlijk ook alle series en worden er alleen finales geroeid, wat in het nummer der achten wel een buitengewoon mooi ge zicht zal worden. Ik herinner me tenminste dat schitterende schouwspel van zes achten naast elkaar tijdens de roeikampioenschap pen van Como, nu drie jaar terug. Men is verder bezig met het bouwen van een tri bune en behalve dat zal er ook nog ge legenheid zijn de wedstrijden te volgen in een groote boot, de Italia, die een goede vierhonderd man kan bevatten en die naast de baan met de roeiers zal meevaren. De publieke belangstelling zal wel voldoende wezen. De roeiers zelve konden geen beter oord hebben om zichzelf tot den kamp voor te bereiden. Behalve het feit dat ze vlak bij het water zitten en dus niet zcoals op de Olympiade van Parijs eerst een halve dag in een auto moeten zitten om wat te gaan trainen, geeft ook de stad zelf de noodige gelegenheid zoowel voor rust als ontspan ning. Zoo kan men schier eiken avond de Hollandsche gemeente zich zien vermaken in de Kurzaal, waar miniatuur-paardenrennen gehouden worden en waar de roeiers een blijkbaar jlewenschte afleiding vinden voor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5