KASSIER EN C0MM1SSI0NNA1R IN EFFECTEN G. F. H. PASTOOR - HAARLEM Wijk aan zee en duin. DE SPAARNEBANK Aubade Gouden echtpaar A. Groeneveld-Winters. Kamer van Koophandel. DePosterijen in Haarlem Eenige klachten door de Kamer van Koophandel onderzocht. Het kantoor in de Frans Halsstraat gehandhaafd. De toestand van den heef F. de Jonge. Ongewenscht bezoek in het Stadhuis? BEVERWIJK. GEMEENTERAAD. Plechtige H. Mis van pater Fr. Beune S.J. Pater P. Nielen O.F.M. WIJKEROOG. WIJK AAN ZEE. VELSEN. IJMUIDEN. SANTPOORT. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. HAARLEMMERMEER. HILLEGOM. VOGELENZANG. BENNEBROEK. I04Vi« I64V» 12Va 83/8 184-5 173 Hst was bijna den geheelen dag druilerig veer en toch, toen het kinderkoor „Excel sior hare aangekondigde ahibade bracht, was het droog weder. Te ongeveer kwart over zevenen arri veerde het koortje onder leiding van den beer Jan Overhuis en begeleid door het be stuur van het koor met hunne dames. Het gouden echtpaar, dat voor hun huis in het groen gezeten was, omringd door familie leden, terwijl de feestcommissie aan den ingang van het straatje had plaatsgenomen. :Het koor werd op den Kinderhuissingel op gesteld en weldra klonken de kinderstem- metjes door het luchtruim. Er werden de volgende liederen gezongen: „Proloog, Too- verfluit, Zonnestraaltjes, Zonneliedje en Rol schaatsen". Het laatste was een aardig num mertje op een walstempo. Ook de „Proloog" van Th. Wierheg werd prachtig gezongen en stelde hooge eischen aan het koor. Doch de heer Jan Overhuis is geknipt voor een kinderkoor. Met een „lang zullen ze leven" werd de aubade besloten en werden de kleinen bij |het gouden echtpaar op eenige versnaperin gen onthaald. Het was voor de oudjes een heerlijk oogen- blik. Dinsdagavond te half 8 vergaderde de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor Hairlem en Omstreken onJcr voorzitter schap van den heer Krelagc. De 'neer Krelage wenrrhte dc heeren Mr Enschede en Mensmg (die aiwezig is) ge luk met dc ten deel gevallen onderschei ding De notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Een aantal ingekomen stukken wordt oor kennisgeving aangenomen. Het bureau stelt voor naar de op 15 Sept. te houden vergadering van dit co mité als afgevaardigde der kamer te zen den de secretaris. Goedgekeurd Mededeelingen. Ie verband met verschillende klachten >ver de werking van het bedrijf der Poste rijen te Haarlem, heeft het Bureau der Haarlemsche Kamer van Koophandel een onderhoud gehad met den Inspecteur der Posterijen en den directeur van het post kantoor te Haarlem. Besproken werd het late bestellen der stukken, waarbij toegezegd werd, dat po gingen in het werk zouden gesteld worden, cm de eerste bestelling vlot te doen ver- loopen. De tweede bestelling ondervindt vertra ging door stagnatie bij de buitenlandsche spoorwegverbindingen. Aan deze stagnatie bleek moeilijk tegemoet te komen. De wenschelijkheid werd naar voren gebracht, die firma's, die-veel buitenlandsche post ontvangen, er op attent te maken, dat het in hun eigen belang is, wanneer zij hun buitenlandsche relaties adviseeren, nauw keurig na te gaan, hoe laat men in het bui tenland zijn stukken moet posten, om een bepaalde bestelling te Haarlem nog te ha- lei^ in verband met de postbestelling in Schoten werd medegedeeld, dat het voor- loopig in de bedoeling ligt, het postkan- tcor Frans Halsplein te handhaven. In het Noordelijk deel van Schoten zal een post agentschap gevestigd worden, evenals in het Kleverpark-kwartier. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Goedkeuring verzonden brieven. De Kamer hecht haar goedkeuring aan «enige verzonden brieven, n.l. aan de com missie inzake Handelsvereenigingen te 's-Gravenhage; aan den voorzitter van den Spoorwegraad inzake wijzigingen der spoorwegdienstregelingen en aan de Tweede Kamer inzake het Ontwerp van Wet, houdende nadere bepalingen omtrent den accijns op den wijn. Subsidies. Het bureau der Kamer stelt voor geen Subsidie te verleenen voor 1926 aan de vereeniging IJmuiden's Bloei te IJmuiden. De heer BUCKMAN zou gaarne zien, dat voor 1926 nog subsidie verleend werd. De heer DE KLERCQ stelt voor, in ver band met de viering van het 50-jarig be staan van hei Noordzee-kanaal alsnog dit jaar 250.subsidie ie verleenen en daarom het voorstel aan te houden. De heer VAN LIEMT is van oordeel, dat subsidie niet verleend mag worden om feest te vieren, Een bijdrage voor dit deel zou te bespreken zijn, maar toch zeker niet voor 250. Voor aanhouding was s.pr. niet tegen. Na in stemming te zijn gebracht, wordt het voorstel tot aanhouding aangenomen. Het buïeau stelt verder voor geen sub sidie ie verleenen aan het derde intern. Congres vcor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken te Amsterdam. Na eenige discussie wordt 50.t*»e- gekend. De vereeniging BinnenscheepvaartrCon- gres te Amsterdam verzoekt een shbsidie voor 1926. Het burea uder Kamer stelt*voor een subsidie van 25 te verleenen. - Goedgekeurd. De Schippersvereniging „Schuttevaer" ie Amsterdam verzoekt voor 1926 een sub sidie. Het bureau der Kamer stelt voor een subsidie ie verleenen van 10. Goedgekeurd. Het bureau der Kamer stelt voor een vereeniging vcor Actieve Handelspolitiek te Amsterdam geen subsidie te verleenen. Aangenomen. Aan het Veiligheidsmuseum te Amster dam stelt het bureau dtr Kamer voor voor '27 een subsidie van 25 te verleenen. Aangenomen. De Provinciale en gemeen telijke tarieven en belastingen In behandeling komt daarna het prae- advies van het bureau der Kamer inzake het voorstel Hooij, betreffende het instel len van een Commissie tot Onderzoek der Provinciale en gemeentelijke tarieven cn belastingen. De heer HOOIJ zegt zich met dit prae- advies te kunnen vereenigen. De heer LASSCHUIT verwacht er wei nig resultaat van, wat betreft het onder zoek van gas, water en strcora, daar vele gemeenten reeds de prijzen omlaag doen en acht het daarom beter eerst met de be lastingen te beginnen. De heer BURGERSDIJK voelt veel voor het voorstel van den heer Lasschuit, daar het gewenscht is dc uitgaven vóór de in komsten te behandelen. De heer v. LIEMT is van meening dat het werk van de commissie weinig prac- tisch resultaat zal hebben. De heer HOOIJ zegt ook niet van te voren den uitslag te kunnen mededeelen, maar in ieder geval vraagt spr. zich af of de moeite der commissie niet opweegt tegen het waarschijnlijk tct stand komen van een redelijk tarief voor de industrie voor kracht en lichtgebruik voor bedrijf op stille uren. De heer BURGERSDIJK is van mee ning. dat de heer Hooij het werk der commissie onderschat, alsmede het wérk van de leiders der fabrieken, daar de ta riefskwestie een zeer ingewikkelde bere kening is, die zoo maar niet door een ondeskundige commissie kan worden on derzocht. Spr. ziet niet het minste resul taat om iets te bereikea- De heer VAN LTEMT zag evenmin ffe -mogelijkheid van een resultaat der com missie, ondanks de berg werk die er aan verbonden is. De heer HOOIJ leest de punten voor, weike hij op de eerste vergadering aan de commissie zal voorleggen en van het te geven oordeel; alsdan zal later Afhangen of er met het werk wordt aangevangen. Hierna wordt besloten conform het prae- advies. De octrooi- en merkenwet. Een concept-schrijven is door het bureau opgemaakt aan den voorzitter van den Octroolraad te 's-Gravenhage, inzake wij zigingen vatl de. oc'rooi- en merkenwet, welk schrijven wrrdt g-uOgekeurd Werkmcnsschoenen. De Kiecdingcommissie heeft aan de Ka mers van Koophandel gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn, de groote voorraden aan legerschoenen me. het cog op mobilisatie- behoeften in te krimpen, door aankoop bij mcbilisatx uit de patliculicre voorraden. De commissie deed dit verzoek uit een oogpunt van bezuiniging, omdat in de voor raden een belangiijk kapitaal vastligt, ter- Wijl ook aan toezicht en verwisseling groote kosten ziin verbonden. Mitsdien verzocht de commissie, te wil len mededeelen, hoeveel steeds ip de fa brieken, pakhuizen en winkels in het res sort der Kamers aan werkmansschoenen, geschikt voor den dienst te velde, voor radig zijn. De Haarlemsche Kamer heeft aan dit verzoek voldaan en een epgave verstrekt, waarbij Keek, da' ruim 3100 paren m voorraad waren. Drinkwater voor binnenschippers. Het Bureau der Kamer stel* voor, aan de gemeentebesturen van Haarlem, Schoten en Haarlcmmerliede c.a. een schrijven te richten waarin gevraagd wordt, of die be sturen niet met de Kamer van oordeel zijn, dat het aanbrengen van een openbare kraan aan het Noorder Buitenspaarne, in zake de voorziening van drinkwater aan binnenschippers, noodzakelijk is. Goedgekeurd. Het schuitenhuisje aan het Noorder-Buitenspaarne. In verband met de evenuteele verhuring van het schuitenhuisje der Roei- en Zeil- vereeniging ,,'t Spaarne" aan het Noorder Buitenspaarne, stelt het Bureau der Kamer voor,aan het gemeentebestuur van Haar lem een schrijven te richten, waarin ge vraagd wordt, bij die verhuring rekening te houden met de belangen van daar ter plaatse gevestigde industrieën. Het Bureau is van oordeel, dat de be langen der industrieele ondernemingen en die van de roeisport het beste gediend worden, door jiet schuitenhuisje naar het Noorden te verplaatsen. Aldus besloten. De zakelijke belasting op het bedrijf. Het bureau der Kamer stelt voor. aan den gemeenteraad van Haarlem een adres te zenden, waarin opnieuw aangedrongen wordt op geheele afschaffing der zakelijke belasting op het bedrijf. Zonder discussie aangenomen. Beurt vzart adressen. Door de Commissie voor Verkeer en Vervoer zal aan de vereeniging tot behar tiging van de belangen van de Binnen- lansche Beurtvaart een schrijven worden gericht, inzake de inrichting van beurt- vaartadressen. Goedgekeurd. De verordening op de winkelsluiting. Bij de Kamer was van den heer J. v. d. Burg, lid der Kamer, een klacht ingeko men inzake het verkoopen van goederen in z.g.n. besloten huizen, na het sluitingsuur der winkels, terwijl voor publieke veilin gen bezichtiging der goederen en désge- wenseht gelegenheid tot het opdragen van orders aan belanghebbenden béstaa't, éven- ten» na het sluitingsuur der winkels. Deze klacht is behandeld in dé afd, Kleinbedrijf der Kamer. Tal van adverten ties werden getoond, waarin in besloten buizen meubelen ten verkoop werden aan geboden. Bij de verdere besprekingen bleken de klachten in hoofdzaak één verkooper te betreffen. Met dezen zijn onderhandelingen ter zake gevoerd, waarbij hij toezeide, den verkoop na 8 uur te zullen staken, welke belolte nagekomen wordt, waarom de afd. Kleinbedrijf voorstelt, het schrijven van den heer v. d. Burg voor kennisgeving aan te nemen. Aldus bcslotcgi. Rondvraag. De heer v, d. BURG zou gaarne zien, dat de Kamer een schrijven richtte aan den ontvanger van de belastingen om beide loketten aan de kantoren open te stellen ,daar dikwijls honderden men- Schen aan het ééne geopende loket staan. De heer v, LIEMT steunt gaarne het voorstel van den heer van de Burg, daar het maar al te vaak gebeurt, dat er men- scben uren moeten wachten. De VOORZITTER zegt toe eeti en ander met den ontvanger te zullen bespreken. De heer ENSCHEDE spreekt zijn dank uit voor den gelukwensch van dc kamer voor het ontvangen van zijn onderschei ding. De lieer HOOIJ zou in overweging wil len geven te onderzoeken of het wensche- lijk geacht kan worden in navolging van de Spaansche, ook een cursus in de Maleiscjie taal te doen geven. De VOORZITTER zegt toe, dit in over weging te zullen nemen. Hierna volgt sluiting.. In verband met bet feit, dat door ver schillende personen en handelsondernemin gen bij de Kamer van Koophandel klachten waren ingediend over de werking van het bedrijf der posterijen, werd door het Bureau der Kamer van Kophandel een onderhoud aangevraagd met den Inspecteur der Pos terijen en den Directeur van het Postkan toor te Haarlem. Dit onderhoud had op 10 Augustus 1926 plaats. In bespreking kwam het bezorgen der eerste bestelling. In verband met het feit, dat van enkele zijden werd medegedeeld, dat de stukken uit de eerste bestelling eerst des morgens om 814 uur (soms om 9 uur, ja in enkele gevallen zelfs nog later) wor den bezorgd, werd hiervan reeds eerder me- dedeeling gedaan aan den Directeur van het Postkantoor. Na een nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat het inderdaad eenige malen (s voorgekomen, dat de stukken uit de eer ste bestelling te laat ter plaatse bezorgd Waren. In én geVal was zulks te wijten, aan het feit, dat dc betrokkene aan het einde van den bestelkring woonde. Enkele malen moest een en ander toegeschreven worden aan een buitengewone omstandigheid, nl. een groot percentage zieken. Teneinde een in druk te geven van de moeilijkheden, die in dergelijke gevallen ontstaan, zij vermeld, dat het aantal reserve-bestellers aan hét postkantoor te Haarlem slechts vier be draagt en dat bij een ziekte-percentage van eenigen omvang al zeer spoedig wordt ge werkt met geheel ongeschoold persóneel. Waar het is voorgekomên, dat niet'minder dan 18 hulpbestellers 'in dienst waren, spreekt het vaözelf, dat daaronder de be zorging dér poststukken moet lijden. Uit het onderhoud is gebleken, dat inderdaad aljes in. het werk wordt gesteld om de bezorging zooveel mogelijk vlot te doen geschieden. De bij de Kamer ingekomen klachten, om trent de bezorging van de tweede bestelling, waren van geheel anderen aard. De moei lijkheden, welke zich bij die bezorging voor doen, spruiten voort uit de omstandigheid, dat velen het van groot belang achten, dat in deze tweede bestelling ds buitenlandsche poststukken zooveel mogelijk opgenomen worden. De tweede bestelling kan dan ook vertraging ondervinden door een stagnatie bij onze buitenlandsche spoorwegverbin dingen. Het sprekt vanzelf, dat deze be stelling eerder zou kunnen uitgaan, indien een gedeelte van deze buitenlandsche post zou kunnen blijven liggen tot den volgen den dag. Uit het onderhoud is ons gebleken, dat zulks niet wenschelijk zou zijn, al dient erkend te worden, dat daardoor de binnen- landsche poststukken opgenomen in de 2e bestelling vlugger ter plaatse zouden zijn. Wat de derde bestelling betreft werd er op gewezen, dat het belang van deze bestel ling voor handel en industrie beduidend min der is dan voor de tweede en eerste bestel ling. Het bleek, dat van de zijde der poste rijen in deze derde bestelling zooveel moge lijk stukken opgenomen worden, ook al met de bedoeling om de daarop volgende eerste bestelling zooveel mogelijk te ontlasten Als gevolg van de besprekingen speciaal t.o.v. de bezorging van de stukken in de tweede bestelling werd de wenschelijkheid naar voren gebracht om die firma's wélke veel buitenlandsche post ontvangen er op attent te maken, dat het in hun eigen be lang is, wanneer zij hun buitenlandsche re laties aanschrijven en adviseeren nauwkeu rig na te gaan, hoe laat men in het bui tenland zijn stukken moet posten om een bepaalde bestelling te dezer stede nog te halen. Voorts kwam in bespreking de vraag om trent de belangen van de poslbox'iouders. Uit ontvangen brieven meende de Kamér nl. te moeten opmaken, dat de postboxhouders niet in de gelegenheid worden gesteld om zoo spoedig mogelijk na aankomst van de stukken ten postkantore deze uit de boxes te kunnen halen. Van de zijde der poste rijen werd uitdrukkelijk medegedeeld, dat de post bestemd voor de postboxes zoo spoedig mogelijk na aankomst der stukken in de boxes wordt gedaan, terwijl de post boxhouders gedurende den geheelen dag de boxes kunnen lichten. In verband hiermede werd er door den Directeur van 't Postkan toor op gewezen, dat bij de bestaande re geling de Duitsche post, welke thans op genomen wordt in de tweede bestelling, drie kwartier eerder besteld zou kunnen wor den, indien in de tweede bestelling de Fran- sche post niet moest opgenomen worden. De postboxhouders profitéeren van deze om standigheid en kunnen deze Duitsche post eerder in hun boxes vindeno dan die fir ma's, welke de bestelling aan huis ontvan gen. Inmiddels wordt nog een nadere me- dedeeling van de directie afgewacht, om trent de juiste tijdstippen, waarop de boxes worden gevuld. Voor zoover betreft de bestelling op Zon-, feit, De periodieken St. Franciscus, De Ter- 1 fiaril, Maandblad voor Directeuren der Derde Orde, Sint Antonius, Sint-Antonius- Aljnanak bereikten onder zijn hoofdredac teurschap een ongekenden bloei. Inlusschen vond de jubilaris nog tijd tot het geven van cursussen en het houden van spreekbeurten; hij werd graag als predikant gehoord, voor velen was hij een ervaren leidsman, terwijl bij zieh aan elk soort zielzorgelijken arbeid gaf. Vooral ook voor 't Middenstandsvraag- vrapgstuk interesseerde hij zich speciaal. Hij werd adviseur van den Middenstandsbond in het bisdom Roermond, adviseerend lid van het hoofdbestur van den Nederlandschen Middenstandsbond, geestelijk lid van het hoofdbestuur van Santos en vervolgens ook lid van-de diocesane commissie tot samen werking van godsdienstige vereenigingen en stzndsörganisaties, alsook lid der bioscoop- ermmisfie te Weert. Zijn vruchtbare pen deed in talrijke bla den en-periodieken mooie bijdragen 't licht zien. Ook verschillende afzonderlijke wer ken verschenen van zijn hand. 't Meest be leend zijn wel de keurige en lezenswaardige boekjes:; „Alles herstellen in Christus". 't Wékte geen verwondering, dat het ka pittel van 1922 hem koos in het hoofdbe stuur van de Ned. Provincie dér Minder broeders.. Bij zijn aftreden in 1925 werd hij Vitarius. van 't klooster alhier. In datzelfde jaar was hij door de overheid te Rome be noemd" tot generaal-visitator van de Belgi sche provincie der Minderbroeders, In dit. feestjaar van St. Franciscus zal deze jubi- lcerende promotor der Franciskaansche Dér- de Orde wel een extra gebedje van de Ter tiarissen mogeii verwachten. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer F. de Jonge, gemeente-ontvanger van Haarlem, die eenigen tijd geleden op de Ni ouwe Groenmarkt ernstig ongesteld werd, is zoover hersteld, dat hij bet Diaconessen- huis hedenmiddag heeft kunnen verlaten. Dé toestand van den patiënt is wel voor uitgaande, maar hij zal toch nog een lang durige. rustkuur moeten ondergaan. De ver lamming aan een zijde is veel verminderd en ook de spraak begint langzamerhand terug te komen. Dinsdagmorgen werd in het stadhuis gecon stateerd, dat men er ongewenscht bezoek had -ontvangen. Vermoedelijk heeft deze bezoeker .Maandagavond om half acht het stadhuis verlaten. Toen is althans door een werkster iemand gezien, die het gebouw verliet. Er wordt niets vermist, alleen zijn enkele sleutels verlegd en is een deurtje van een lessenaar met een schaar geopend. De politie stelt een onderzoek in. Wij kunnen hieromtrent nog nader be richten: Toen gistermorgen de ambtenarep der vierde afdeeling op het stadhuis kwamen, bemerkten zij, dat sinds den vorigen avond iemandf daar aan het werk was geweest. Verschillende voorwerpen lagen niet op hun 'plaats en een punt van een schaar weTd gevonden, die afgebroken was bij de pogingen om een der lessenaars te for- Aanbesteding. Dinsdagavond we*"4 alhier aanbesteed de verbouwing der bak kerij van de Coöperatie „Algemeen Belang' en het aanbrengen van twee nieuwe ovens* De verbouwing is gegund aan Jb. Hart voor f 5190.De ovenbouw werd opge dragen aan de Bremafabrieken, vertegen woordiger P. M. Kok, te Amersfoort, voor f 6170.—. Verweer tegen rechtsvordering. D.d. 28 Augustus is de Burgemeester, de gemeente in rechten vertegenwoordigende, gedagvaard door J. P. Rijken, fouragehandelaar alhier, tot betaling van een schadevergoeding van f 3061.15 met de rente daarvan ad 5% 's aars vanaf den dag der dagvaarding, wegens onrechtmatige inbreuk op eischers eigen dom, gepleegd door de Huurcommissie te Velsen, waaronder deze gemeente ressorteert. B. en W, stellen voor, tot verweer tegen bovengenoemden eisch, zoowel in eersten aanleg als zoo noodig in hooger beroep en cassatie. daar met. muziek naar hel feestterrein voor de. kinderspelen. Bijna 400 kinderen waren bijeen, hetgeen den leiders veel hoofdbre kens kostte. Alles. Jiep later. vlot. van stapel. Veel aandacht trok het blaasslaan en ezel staart steken. Voor het reizigêrstournoo' w&ten verschillende deelnemers met aar dige costuums en voor het tonsteken waren 20 deelnemers. Ook dit trok van het publiek dc aandacht. Veel publieke belangstelling was aanwezig en versnaperingen èn bonne tjes voor den draaimolen werden uitgedeeld (Wordt vervolgd.) Hedenmiddag vergaderde de gemeenterad onder presidium van den heer Mr. M. Slingen- berg, waarn. burgemeester. Afwezig waren de heeren Kuenen, Loosjes en Adrian. Aan den heer P. II. van Moerkerken werd eervol ontslag verleend als leeraar aan de H. B. S. met 5-jarige cursus. Zie vervolg elders in dit blad NIEUWE GRACHT 57, TELEF. 12086 dag wordt medegedeeld, dat het aantal per sonen, welke op Zondag de post afhalen, ongeveer stationnair blijft. De aangelegde lijst van afhalers is nog ongewijzigd geble ven. Wanneer zich geen bijzonderheden voordoen, ligt het ook niet in de bedoeling spoedig een nieuwe lijst samen te stellen. In verband met de postbestelling in Scho ten werd medegedeeld, dat het voorloopig in de bedoeling ligt om het postkantoor Frans Halsplein te handhaven. In het Noor delijk gedeelte van Schoten zal een post agentschap gevestigd worden evenals in het Kleverpark-kwartier. Op 18 Augustus 1926 werd van, den Di recteur van het Postkantoor te Haarlem een mededeeling ontvangen, omtrent de afleve ring aan busrechthouders en tweede brief postbestelling. Aan dit schrijven werd het volgende ontleend: „Naar aanleiding van uw verzoek om opgaaf van dc tijdstippen, waar op de uit het buitenland ontvangen brief postzendingen door de busrechthouders in ontvangst kunnen worden genomen, heb ik de eer u hieronder een overzicht daarvan aan te bieden. Engeland: 7 v.m. 8.45 v.m. (alleen Lon den) 12.35 n.m. (overig Engeland). België: 7 v.m. 12.25 n.m.; 2.15 n.m. 7.,15 nm. Frankrijk: 7 v.m. 2.15 n.m. 7.15 n.m. Duitschland: 7 v.m. 12.25 n.m. 2,15 nm. 3.45 n.m. Hierbij is in aanmerking te nemen, dat de tijdstippen, met uitzondering van dal van 7 v.m. alleen op eenige juistheid kunnen aanspraak maken, voor zoover de treinen op tijd binnen komen. De Belgische en Fran- sche posten zijn in den laatslen tijd echter vaak aan vertraging onderhevig. Ip dc kathedrale kerk van St. Bavo droeg de WelEerw,, pater Fr. Beune S.J. gister morgen te 9 uur voor de eerste maal een plechtige H. Mis op aan het feestelijk vei. sierd parochitaltaar. De celebrant werd geassisteerd als pres byter-assistent door clen ZeerEerw. heer pastoor H. C. J. Sondaal, als diaken door zijn broeder, den WelEerw. heer kapelaan Beune, als subdiaken door den WelEerw. heer kapelaan Roelvink, terwijl de Wel Eerw. heer kapelaan G. Keijzer als cercmo- niarius fungeerde. Het zangkoor luisterde onder leiding van den WplEerw. heer kape laan W. M. Bosch, op zeer verdienstelijke wijze de plechtigheid op. Behalve de fami lieleden van den celebrant woonden vele geloovigen de plechtige H. Mis bij. Dinsdag vierde onze oud-stadgenoot Pater P. Nielen O. F. M„ zijn zilveren kloQs- terfeest. In „Het Kanton Weert" vinden wij over hem het volgende waardeerende ar tikeltje: Van de kwart eeuw franciscaansch leven en werken heeft Pater Petrus Nielen een zeer groot deel in Weert doorgebracht, eerst als frater en sinds 1910 als Pater. Niettegenstaande zijn betrekkelijk zwakke gezondheid heeft de jubilaris in al die jaren een reuzenarbeid volbracht en heeft daar van ook hartelijke vruchten mogen oogsten. Toen hij uit het klooster te Nieuwe-Niedorp naar Weert werd verplaatst, werd hij ver bonden aan de redactie der franciscaansche maandschriften en het bureau der Derde Orde, Spoedig werd hem dé leiding daarvan toevertrouwd. Sinds 1916 zag hij zich elk jaar als Commissaris der Derde Orde her benoemd. Onder zijn commissariaat ontwik kelde de begonnen bloei dezer organisatie al sneller. Overal in den lande werden nieu we Tertiarissen vereenigingen opgericht; vooral de frisch ontloken jeugdaclie boekte verblijdende successen; het Centraftl Bureau d»n. Derde Orde ontplooide groote activi- ceeren. D^ ambtenarenwaarschuwden de pqlitie, die een onderzoek ter plaatse }n- steljien en o. a. van eén werkvrouw hoorde, dat den vorigen avond omstreeks halfacht iemand het stadhuis had verlaten Men vraagt zich at wat de bedoeling van den onbekende is geweest. Hoopte hij mis schien de brandkast van den gemeente ontvanger te plunderen? In dat geval wekt het geen Verwondering, dat hij onverrichter zake moest vertrekken, want bedoelde brandkast is zoo onneembaar als vroeger ooit een burcht van een roofridder was. Om die. open tc breken is minstens een ingespannen (en ongestoorde) inbrekers- arbeid van vierentwintig uur noodig. Hoewel er dus niets vjrmist wordt, inte resseert de politie zich zeer voor deze zaak, gezien de recente inbraak in het Amersfoortsehe stadhuis, en zal een nauw gezet onderzoek instellen. Terwijl men nu nog In het duister tast, zal men dus spoedig de ware toedracht der zaak vernemen. Rmgrijden. De Ringfijderij-vereeni- ging „Dc Prins" had gisteren een goede dag. Na de slechte regendagen kwam een mooie nazemersche dag, bij uitstek geschikt voor êêfi geardmeerden wedstrijd in het ring steken. Het weiDnd, nabij de oont, was heel prac- tisch ingedeeld en bood met zijn vlag- en wintpelversiering en met de drukte en be weging van mënschen, paarden en rijtuigen, een vröolijken aanblik. Er was een flink aantal deelnemers en deelneemsters opgekomen, waardoor het vrij laat werd, vooraleer om den laatsten prijs was gekampt. Tenslotte was de uitslag als volgt Heeren le prijs en wisselbeker de heer E. Hagen 2e prijs de heer H. Meijer, 3e pr. de heer M. Zwanenburg; 4e prijs de heer A. Klomp en 5e prijs de heer J. H. v. d. Sluys. Dames le prijs mevr. Schipper; 2e prijs mevr'. Kochx; 3e prijs mevr. Schoo; 4e prijs mej. de Wildt en 5e prijs mej. Gerritsen. Voor het schoonste geheel le prijs A. Vendel en 2e prijs P. van Schie. Voor het grootst aantal ringen, achter el kaar gestoken de heer H. Meijer en mej. v. d. Ham. 1 Na afloop werden de prijzen in hotel „De Prins" door den heer Hannema met een toe passelijk woord uitgereikt, waarna de rond gang door Wijkeroog werd gehouden. Eenige leden van de muziekvereemging „Concordia" verleenden hun medewerking en zorgden met vroolijke muziek voor een feestelijke stemming. A.s. Woensdag 15 September, des namid dag^ om 2 uur wordt op hetzelfde terrein een ringwedstfijd per fiets gehouden voor jongens en meisjes. Bemettelijke ziekte. In de afgeloopen week heeft zich alhier 1 geval van roodvonk voorgedaan. Gemeenteraad. Morgen, Vrijdag, houdt de Réad dezer gemeente een openbare verga- gidering, des namiddags om 2 uur. Dc agenda luidt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2.Subsidiën aan diverse vereenigingen voor' het jaar 1927. 3.'Voorstel B. en W. tot hernieuwde vast- stelling der herzieningsverordening. 4. Voorstel B. en W. tot herziening der jaafwèdde van den len ambtenaar ter se cretarie. 5. 'Vborloopige vaststelling gemeentereke ning 192& en goedkeuring der rekeningen van hef Burgerlijk Armbestuur en van het Gasthuis of Oude Mannen en Vrouwenhuis 6. Aanbieding, der gemeentebcgrooting en der begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor het jaar 192' Spoedeischcnde raadsvergadering. Er wordt een spoedeischsnde openbare ver gadering van den raad der gemeente ge houden, op Vrijdag 10 September, des na middags ten 7 1/4 ure precies. Punt van behandeling: Voorstel tot ver weer tegen een door J. P. Rijken, alhier,in gestelde rechtsvordering, en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week heeft zich alhier i geval van roodvonk voorgedaan. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week heeft zich alhier 1 geval van roodvonk voorgedaan. Excursie. - Door de leden van den R. K. Metaalbewerkersbond en eenige genoodigden zal er op Zaterdag 1 Sept. a.s. een excursie v/orden gehouden. Bezichtigd zal worden on der leiding van een deskundige de in aan bouw zijnde groote sFiis te IJmuiden. De plaats en tijd van verzamelen is te kwart ovêr drie op het Sluisplein nabij de Oude Sluis. Concert. Donderdag, 9 September geeft de harmonie-vcreeniging „Soli deo gloria" een concert op het ferrein naast café „Zomer- lust" aan den Hagelingcrweg. Uitgevoerd worden o.a. de werken waarmee dit jaar twee maal den eersten prijs werd behaald in de eerste afdeeling harmonie- Gemeenteraad. Op Zaterdag 11 Sep tember 1926 des voormiddags 10 uur zal er vergadering worden gehouden van den ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude. De agenda biedt de volgende Onderwer pen aan ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Adres R. K. Schoolbestuur te Haa-lemmerliede om een overdekte speel plaats; 3. Vaststelling vergoeding 1924 en driejaarlijksche afrekening twee bijzondere scholen; 4. Opmaking twee dubbeltallen Col lege van Zetters; 5. Wijziging begrooting voor 1925 6. Aanbieding rekening der ge meente, harer bedrijven en van het Burger lijk Armbestuur óver 1925; 7. Benoeming commissiën voor het uitbrengen van advies over rekeningen 1925 en de Begrootingen 1927; 8, Benoeming leden van de Commis sie voor de bedrijven. Gevonden Voorwerpen."1^ Een slinger van een'1 Santo en' één rljwielbelaStingmerk "in étui. Verloren: een grijs damestaschje en een beugel met ijzeren pijp. 'Cursus in paardenkennis.Vanwege de afdeeling Haarlemmermeer van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw zal in deze, gemeente in het a.s. winterhalfjaar 1926 1927 een cursus in paardenkennis worden ge houden. Receptie. De receptie, Zondag gehou den aan het Mariagesticht ter eere van her Zilveren Professiefeest van Zuster Agncla, was buitengewoon druk bezocht. Donderdag heeft de viering plaats voor de school. Het Concordia-tevrein. Op l~ t voor malige sportpark Treslong, dat voc- villa terrein gebezigd wordt, is de firma J. van den Bosch en Zn. begonnen met de eerste bebouwing, een villa voor de dames Nieber- ding. Duivensportvereeaiging „Vooruit." Zon dag hield de Hillegomschc Postduivenhou- ders-vereeniging „Vooruit" een wedvluchi voor oude en jonge duiven vanaf Halle (Bel gië), afstand 182 K.M. Dc duiven werden ge lost om 1 uur n.m. De prijzen werden al:, volgt gewonnen: le prijs, H. Willemsc 2e en 17e prijs G. Maaskant; 3e en 19e prijs, H. Wil- lemse; 4e en 5e prijs, Th. Kroon; 6e en 18e prijs, \V. Houtzager; 7e en 20ste prijs, C. Janssen; 8e prijs P. van der Aar; 9e en 13e prijs P. Scholten; 10e, 11e en 14e prijs L. Kraaij; 12e en 16e prijs Ch. Eldenbroek; 15e prijs C. Weijers. De eerste duif bereikte haai hok te 3.20.18, de laatste 3.30.47. Zondag a.s. wordt een kampioenvlucht ge. houden voor oude en jonge duiven, vanat Saigories (België), afst. 202 K.M. De duiven zullen vermoedelijk om 7 uur v.m. worden losgelaten. Voor deze vlucht zijn door een sportliefhebber 5 schitterende eereprijzen be schikbaar gesteld. Schieten. A.s. Zaterdagavond zullen van 5TA uur de laatste schietoefeningen plaats hebben, op de schietbanen in hei* duin. Voor de geregelde deelnemers zal er ge scheten worden met scherpe patronen om den rozenpot. Het zal een spannenden wed strijd zijn voor dc schutters daar er jongere schutters zijn, die hun best zullen doen om een prijs te winnen. De prijzen zijn vanaf heden uitgestald in de etalage bij den Heer H. J. v. Tongeren en zullen op nader te stellen datum uitge reikt worden. Koninginnefeesten, Woensdagavond werd het Koninginnefeest op luisterrijke' wijze in gezet. Reeds vroeg in den middag wapper den vele vlaggen, terwijl de Bennebroeker- laan op keurige wijze was versierd. Des avonds trok het fanfarekorps „Kunst na Ar beid" vanaf de^ Schoollaan naar „Den Ouden geleerden man", alwaar de feestcommissie bijeen was. .Eenige summers, werden aldaar gegeven. De heer C. Bill e, voorzitter van de feestcommissie, dankte het fanfarekorps en. wenschte het nog veel succes. Vandaar trok men naar het feestterrein aan den Zwarten weg. De kermis was daar reeds in vollen gang en tot .ruim elf uur bleef het er ge zellig druk. Hedenmorgen 8 uur reveille. Véle men- schen stonden langs den weg en om half 9 trekken de schoolkinderen, begeleid door het muziekgezelschaD „Bavaria Kapel" naar het buiten van Ambachtsvrouwe „Willink", alwaar aan de gedenknaald eenige konink lijke zangnummers werden gegeven. Van 5% Nederland 1919 011 2 4J4 Nederl. 1917 <03V16 6% Nederland 1923 100' j6 7% N.-l. 1921 A.. '006/16 6% N.-l. 1923 D.. 104?/i6 Holl. Lloyd 30 b Oude Vaart _5P dito Gem Eigend 33 Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart 2283 Oude Boot 36 4 Holl. Stoomboot H. V. A68ü 383 Java Cultuur l64i/o Jurgens gew6 221 Koloniale Bank Indische Bank Ccrt. Handel Mij '62 Reso dito '8" Mfil I Phoenix8 Geconsolideerde Kon Olie 388l/4 1511/ U. S Steel 5 Marine comm. '8 Vorstenlanden Actions id 13/ Comp. Merc. Arg 18 Poerwoderjo '4 Oude Deli 4391 2 Senembab 434 Deli Batavia A'dam Rubber 3314/2 Serbadjadi 332 Silau 177 Wal Sumatra 4894/g Dordtsche Petr. ^5^13 Southern Rails 12Ü4/2 Ünfón165 Anaconda 102 Wabash 50 Comm Maxwel I lt> 1011/a '031/.i6 1007/Is '009/18 1 50 40 183 165 229 97 680-2 383i/2 I65 2l7l/2 l78i/2-9 164 392 124 344i/2-5 435 4641 332 333 179 176 (65 102l/2 497/850 412e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 8 September, 4e klasse 3e lijst. Hooge prijzen. 434! 5000. 992 2000. 13196 16448 1500. 12474 13612 19610 ƒ1000 2917 8048 14852 400. 6662 18073 200. 4825 5880 9037 10818 100. Prijzen van 65. 20 604 887 1083 1395 1686 1980 2360 2521 '2873 3092 3350 3852 4089 4181 4624 4798 5089 5106 5228 5590 5899 6269 6685 6838 7325 7715 7808 8095 8425 S616 8903 9095 9507 9975 1052.3 10602 10688 10593 10768 10823 1Ö953 10975 11007 11058 11069 11095 11206 11265 11267 11377 11434 11526 11598 11660 11722 11749 11S63 11878 11926 11947 12095 12152 12186 12187 12259 12268 12432 12486 12660 12668 12713 12730 12900 12920 13145 13148 13193 13245 13255 13256 13.304 13323 13415 13443 13497 13512 13537 13611 13681 13757 13944 14005 14044 14046 14207 14328 14331 14380 14470 14493 14529 14545 14567 14578 14584 14594 14601 14618 14635 14682 14687 14691 14777 14786 14801 14962 14964 15056 15071 15125 15163 15168 15215 15321:15366 15394 15409 15445 15461 15478 15509 15513 15524 15532 15544 15571 15577 15578 15614 15645 15752 15776 15815 15945 15955 15981 16022 16071 16104 16162 16221 16242 16253 16254 16264 16373 16382 16384 16435 16485 16589 16609 16610 16626 16729 16740 16766 16784 16794 16809 16842 16848 17063 17091 17102 17108 17109 17140 17152 17158 17216 17249 17281 17329 17332 17347 17360 17377 17445 17493 17548 17592 17650 17705 17806 17817 17829 17860 17905 17922 18037 1S051 18202 18278 18337 18342 18378 18430 18438 '18497 18516 18530 18599 18641 18650 18651 18699- 18753 18831 1888518889 19002 19018 19047 19056 19067 19116 19145 19150 19249 19263 19300 19351 19453 19543 19392 19714 19740 19742 19760 19914 19942 19962 20016 20043 20050 20071 20095 20133 20196 20203 20214 20265 20269 20271 20354 10409 20416 20443 20479 20481 20508 20510 20562 20568 20615 206S5 20757 208S0. 20918 20934 20966 20976 20995 4e klasse 2e liist: 4723 m.z. 4724. 22 206 246 .303 330 587 678 738 739 775 845 864 959 961 971 978 1049 1053 1109 1165 1187 1254 1302 1392 1419 1502 1579 1640 1655 1657 1839 1849 1896 1941 1960 1961 1986 2016 2164 2235 2350 2357 2365 2390 2449 2494 2500 2510 2547 2561 2590 2667 2841 2846 2905 2921 2956 2983 3052 3091 3105 3113 3144 3158 3181 3240 3479 3680 3725 3775 3791 3811 3867 3871 3888 3901 3974 4046 4099 4108 4120 4146 4156 4173 4369 4393- 4415 4429 4485 4571 4701 4736 4738 4754 4762 4794 4804 4814 4828 4898 4935 4965 5142 5156 5178 5189 5190 5199 5293 5319 5372 5439 5492 5559 5657 5660 5735 5762 5846 5847 5928 5998 6013 6017 6256 6318 6341 6351 6472 6489 6587 6701 6745 6748 6754 6767 6775 6912 6931 6961 7164 7178 7318 7355 7509 7540 7547 7566 7657 7718 7734 7757 7780 7792 7801 7875 7921 7922 7985 8025 8093 8250 8375 8376 8382 8403 8410 8455 8461 8463 8492 8583 8610 8648 8695 8731 8787 8807 8829 8944 8950 8999 9025 9061 90S3 9136 9239 9274 9320 9333 9392 9556 9580 9589 9682 9757 9929 10006 10098 10113 10313 10473 10513 11537 11556 11595 11771) 11804 11859

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2