V erkeersongevallen. Levensverzekering H5TXBSNIEUWS. MARKTNIEUWS. Agenda 12 September Agenda 13 September DE BIBLIOTHEKEN DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING ZIJN GEDURENDE DE ZOMER MAANDEN GEOPEND: Inbraak. Of zij ook babbelen. De tentoonstelling van „Floralia." Jubileum H. Daudey. Douchebaden. Personalia. Inbraak in het Stadhuis te Leiden. Zijlstraatvereeniging. De sleutel van de Schalkwijkerpoort? Waarschuwing. Gevaarlijk. De pont over het Zuider-Buiten- Spaarne. Theater de Kroon. DE HA-NIJ-LA. MUZIEK. Kerkconcert. Kunstveiling. Rijkspostspaarbank. te NIJMEGEN. Verzekerd kapitaal ruimf 21.300.000, Wiskundige reserve 31 December 1925 2.599.923,79 Extra waarborgen280.000,— Voor katholieken, die een Levensverzekering willen sluiten is dit de meest aangewezen maatschappij. 10 September EERSTt KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN 59.45 PARIJS «at 7.25 BRUSSELa 6.85 WEEN EN 35.80 LONDEN 12111/, STOCKHOLM 66.70 KOPENHAGEN 66.22 OSLO a a 54.70 BAZEL »aa 46 25 NEW-YORK 2.491/, ROME a a a 9.02 PRAAG 7.40 WARSCHAU 25.— Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HEEMSTEDE. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. Het plebescietjn Spanje. Spanje uit den Volkenbond. Werkloozen in Daitschland. Duitsch-Poolsche handels verdrag. Bakkerij verbrand. Knaapje overleden en gedood. Na het gebruik van paddestoelen 'ry St. Jozefs Gezellengebonw Jansstraat 59 Geopend van 12—2 uur en van half 7—10 uurVerplichte opkomst van 8—half 10 uur Spaarkas 8 uur Voortzet ting Billardconcours. Stadsschouwburg „Yoshiwara" 8 uur. Schouwburg Jansweg Valsche Bank biljetten 8 uur. Gem. Concertgebouw Nationale Kunst avond 8 uur. Dgn Hout Laatste middagconcert door de .,H. 0. V." half 3 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstelling 8 uur. Zutderhoutpark Middenlaan te Heemstede „Ha-Nij-La" tentoonstelling. Brongebouw Kijkdag Kunstveiling 109 uur. Sociëteit „St, Bavo" Bestuur Vrouwen bond 8 uur Haarlem's Zanggenot 8 uur Bevolkingsbureau 8 uur. St. Jozefsgezellengebouw Jansstraat 59 Repetitie leerlingen „Utile Dulci" 8 uur Repetitie Rederijkers „St. Gene- sius" 8 uur. Theater „D Kroon" Bioscoopvoorstelling 8 uur. Brongebouw Kijkdag Kunstveiling 109 uur. Zuiderhoutpark Middenlaan te Heemstede „Ha-Nij-La" tentoonstelling 2 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 8954 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23 Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8half 9 uur. 'sZaterdags alleen van 9%—12 uur. R.K* Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis je». Bloemhof straat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 10—12 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 8—9 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. R.K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49. Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St Marthaverecniging. Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. St Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dag van 23 uur, Donderdag van 12 uur. RX. Kraamverzorgirg van de Derde Orde St. Franciscus. - Aanvragen ook voor niet-leden van de Jerde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdags van 23 uur. R.K. Reclasseeringsvereeniging, aid. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N. Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. NËLVERBAND, Centrale Post Telef. 1*5151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan de» huisgevel. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electricteitsonge< vallen. Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE Telefoon 12685 jbij geen gehoor 10392). OE ZONDAGS- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN wordt deze week waarge nomen door: de firma Gryseéls Van Hees, Lange Veerstraat 14 Tel. 11000; L. Schoorf Frans Halsplein 1. Tel. 1118C en de Bosch-en Vaart-Apotheek, Boeken rodestraat 13. Tel. 13290. Nieuwe Groenmarkt 22: Alléén Woensdag- wond van 7X9 uur. Hagestraat 49: Gesloten gedurende de naanden Juli eri Augustus. Sen. de la Reystraat 17 (Schoten): Gesloten gedurende de maanden Juli en Augustus. Bii de politie is aangifte gedaan dat men in den afgeloopen nacht heeft ingebroken in het kantoor van de Haarl. Houthandel aan de Pre». Steinstraat. Er wordt niets vermist. In de Slachthuisbuurt stond een juf frouw te praten met een buurvrouw. Toen het gesprek was afgeloopen, bemerkte de eerste tot haar schrik, dat de kinderwa gen, die zij bij zich had, haar was ontfut seld. De Floralia-vereeniging heeft haar jaar- lijksche tentoonstelling weer georganiseerd, thans in het gebouw van het voormalig Militair Hospitaal, waarin eenige lokalen deor de gemeente belangloos werden afge staan. Het aantal inzendingen beweegt zich ieder jaar in stijgende lijn, evenals de kwaliteit der tentoongestelde planten; van de 3000 plantjes die werden uitgegeven, zijn er niet minder dan 1350 thans verzameld en de Jury heeft druk werk om aan alle inzen dingen, die daarvoor in aanmerking komen, een prijs uit te deelen. De jury bestaat uit de heeren: H. v. Boeg- schoten, B. de Kruyff, D. Smit, S. Pool, W. B. v. Norden, J. F. Bekker Sr., C. v. Blankensteijn en G. J. v. Dijk. De vereeniging heeft een 150-tai prijzen kunnen toekennen, benevens eenige be- stuursprijzen. Reeds hedenmorgen was men druk in de weer om alle inzendingen te rangschikken en de diploma's uit te deelen. Deze werkzaamheden waren in bekwame handen van mevr. de Bijll Nachenius, mevr. Ozinga, mevr. Risselade, mevr. Robbers en mej. Teunis. De tentoonstelling is geopend hedenmid dag van 2 tot 5 uur en Zondag van 10 tot 5 uur en zeker zal menigeen eens een kijkje willen komen nemen. Heden was het 45 jaar geleden dat de heer H. Daudey bij de brandweer werd aangesteld. Thans is hij tweede commandant. Vanwege de groote verdiensten van den lieer Daudey, bij ons brandweercorps is het te voorzien dat er wel belangsteling voor dit gebeuren zou zijn. Vanmorgen bleek dit reeds op ver schillende wijzen. ïn het douchebadhuis aan het Leidsche- plein zijn in de afgeloopen week 770 baden genomen, in dal aan het Hofdijkplein 730, in dat aan den Schotersingel 1255 en in dat aan den Koudenhorn zijn 440 baden genomen. De Heer Nico Hoogerwerf, Dir. Haarl. KI. la Capelle Koor en het mannenkoor Caecilia, heeft bedankt voor de hem aangeboden be trekking voor Directeur van „De Stem des Volks", Den Haag. Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw van 10 Sep tember 1926 zijn voor het tijdvak van 1 Oc tober 1926 tot 1 October 1927, wederom be noemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouw school te Lisse A. J. Borggreve en G. Co- mello, beiden alhier. Naar men ons mededeelt heeft men zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag toe- ggng verschaft tot het Stadhuis te Leiden. Uit een lessenaar is 25 verdwenen, terwij! zes sleutels vermist worden. De Haarlem- sche politie stelt veel belang in deze diefstal in verband met de al of niet gedane poging tot inbraak in het stadhuis alhier. Het ligt in de bedoeling van bovenge noemde vereeniging om binnen kort ter ge legenheid van de asphalteering van de Zijl straat een feestweek te organiseeren. Tevens zullen aan deze feestweek groot- sche reclames worden verbonden. Er zal n.m uitgegeven worden een geïllustreerde courant met tal van fraaie foto's, betreffende de Zijlstraat. Aan de uitvoering zal zeer veel zorg wor den besteed. Men kwam ons hedenmorgen een grootcn, zwaren sleutel toonen, die gevonden was bij de fundeeringswerkzaamheden aan de Schalkwijkerbrug. Deze sleutel zou de sleutel van de vroegere Schalkwijkerpoort zijn, zoo zeide men. Degenen, die belang stellen in het voor werp, kunnen het bezichtigen in de étalage van den heer C. Molenaar, Anthoniestraat 58, alhier. De Commissaris van Politie te Haarlem, geeft belanghebbenden ip overweging om, alvorens handelsrelaties aan te knoopen mét Carel Gustaaf Olie, thans wonende Gen. Cronjéstraat 32rd„ Schoten, inlichtingen in te winnen aan zijn bureau, afd. justitieele dienst. In de Barteljorisstraat zijn langs de tram rails in plaats van asphalt een aantal steenen gelegd, waarschijnlijk in afwachting van 'de reparatie. Deze steenen gaan thans verzak ken en de kuilen leveren door de nabijheid der tramrails gevaar op voor het verkeer. Gistermiddag reeds kwam een wielrijdster te vallen. Voorziening is wel noodig. De pont over het Zuider-Buiten-Spaarne, welke tegenover de Bakkerstraat komt te varen, zal a.s. Donderdag proef varen. Het zal dan nog wel eenigen tijd duren, voordat het vaartuig in dienst wordt gesteld, om aan het personeel eerst gelegenheid te geven om op de schuit „in te varen." „Cohen en Kelly", film m 8 acten, is, wat geestige inhoud en prettig spel aangaat, een van de beste rolprenten, die wij in den laatsteti tijd hebben gezien. Cohen een lieflijke Israëliet, Kelly een vol bloed christen, zijn ongeveer buren. Pa Cohen is winkelier in stoffen en Vader Kelly met zijn Zoon zijn politieagent, terwijl deze laatste er nog het beroep van verliefde jongeling als bij betrekking op na houdt. De tegenpartij van des jongelingsverliefdheid is toevallig Cohen's dochter, die ook weer op.den aardigen politie- zoon „mesjogge" is. Helaas zijn de aanvoerders van de gezin nen Cohen en Kelly t. w. de papa's en ma ma's water en vuur en evenals het in letter lijken zin geweldig sist als deze twee elementen bij elkaar komen, evenzoo sissen de Cohen's en Kelly's. Heel plotseling krijgen de Cohen's een er fenis van twee millioen hen door den zaak waarnemer van Cohen's grootmoeder twee- lingszuster, die de erflaatster is, medegedeeld. Het resultaat is gemakkelijk te raden. Een groot huis, mooie auto, dito bedienden, en dito avondtoiletten waarin zich de omvang rijke body's der Cohennen zich inpersen. Natuurlijk moet de vulgaire omgang thans heelemaal gestaakt worden, wat misschien zou gebeuren, als., de beide geliefden niet tijdens hun buurschap reeds in stilte met elkaar gehuwd waren. Erger dan een overstrooming, cycloon of wandluizenplaag vindt Papa Cohen de mede- deeling van dit gruwzame feit. Als er dan nog een jong Kelly'tje ten tooneele verschijnt, is Papa Cohen niet te kennen en zijn schoónzoon moet van den aanblik van zijn eerstgeboren zoon gespaard blijven. Dan doet Vader Kelly met geheele familie een inval in 't huis van de Cohens en dan komt er een slot, zooals nog niemals da gewesen ist. Alleen reeds de bestudeering van de diverse physionomiën geeft aan de lachlustigen een avond van prettig genoegen. Bovendien zit er in de geheele film een Schwung van jewelste en is van taaiheid nérgens iets te bespeuren. Het voorprogramma geeft o.m. ook een paar gichelnummertjes al kunnen zij niet zooveel pretentie laten gelden als haar groo- tere zuster en collega, maar dat is dan ook Cohen en Kelly." CHRISTELIJK LYCEUM. Sedert de vorige opgave zijn nog toegela ten tot de eerste klasse P. A. Crommelin, Maria E. Dingier, W. J. H. Hesseling, A. van Leeuwen, M. A. Rees, Arjaantje Koomans Sonnevéldttot de tweede klasse J. Meye- rink, J. Vreugdenhil tot de derde klasse gymnasium W. H. Crommelin, J. H. van Ginkel, J. D. Koers tot de vierde klasse economisch-litteraire h.b. s M. D. Con- standse tot de vijfde klasse wis- en natuur kundige h. b. s. W. D. Smoor. IBSEN.S „PEER GYNT" BIJ HET SCHOUWTOONEEL. Naar wij vernemen bestaat er voor deze groote onderneming van Het Schouwtoo- tieel zeer veel belangstelling. De Stads schouwburg te Amsterdam was ondanks de aanmerkelijk verhoogde toegangsprijzen bij de eerste voorstelling uitverkocht. Wie deze tooneelgebeurtenis wil meemaken zal verstandig doen door tijdig plaatsen te bespreken schrijft men ons. FIRMA W. F. BARTHEL. Hedenmdidag opende de heer W. F. Bar- thel zijn nieuwe zaak in perceel Gasthuis- vest 21, die voorheen gevestigd was in de Leidschcstraat 14. De eigenaar, dames- en lieerenkleermaker, heeft een ruim gesor teerde verzameling stollen voor het a.s» herfst- en winterseizoen. JUBILEUM MR. D. A. E. ÏMMINK. Naar aanleiding van het binnenkort te i vieren jubileum van den heer Mr. Immihk Secretaris en Chef der Exploitatie van de N.Z.H.T.M. is door eenige personen, vor mende de huldigingscommissie, een cir culaire tot het tramwegpersoneel gericht, waarin o. m. het volgende wordt gezegd Door den Jubilaris is thans te kennen gegeven, dat door hem de huldigingsplannen ten zeerste gewaardeerd worden. Echter zou Mr. Immink gaarne zien, dèt daaraan geen verdere voortgang wordt gegeven, omdat hij voor zich er nimmer iets voor gevoeld heeft het middelpunt eener huldiging te zijn. Voorts is ons als commissie gebleken, dat er bij den* a.s. jubilaris een groote vrees be staat, dat onder hen, die aan de huldiging bijdragen er én of meer zullen zijn, 'die zouden meenen, dat, indien zij niet zouden bijdragen dit hun euvel zou geduid worden, Zoodat zij niet geheel uit eigen vrijen wil bij dragen. De commissie heeft gemeend, met deze opmerking zeer ernstig rekenirjg te moeten houden en heeft zich afgevraagd, of het eerste bezwaar niet zoude moeten leiden tot al- geheele stopzetting van de actie. Echter wa ren wij unaniem van meening, dat daarmede een teleurstelling zal bereid worden aan de overgroote meerderheid van het personeel. Daarom hebben wij besloten, zij het met eenige wijziging, tóch met onzen arbeid voort te gaan, doch de huldiging een zoo mogelijk nog meer spontaan karakter te doen dragen. HET OUD-GEPENSIONEERDE SPOORWEGPERSONEEL. Door de Directie van de Ned. Spoorwegen is op het door den Personeelraad en van den Bpnd van Oud-Gepensioneerden gedaan verzoek om toekenning van pensioen op 55-jarigen leeftijd aan bepaalde in de wet genoemde groepen van personeel te doen ver strekken, het volgende antwoord gegeven. Naar aanleiding van Uw schrijven doen wij u opmerken dat art. 69 slechts van toepassing is op hen, die wegens invaliditeit en niet op hen die wegens leeftijd dus ook wegens het be reiken van den 55-jarigen leeftijd ont slagen zijn, zoodat ten aanzien van laatst bedoelden niet gesproken kan worden van het „niet meer" van toepassing zijn van ge noemd artikel dat zij, die wegens invaliditeit ontslagen zijn allen in het genot van de onderhavige aanvulling gelaten zijn, zoodat van intrekking dier aanvulling geen sprake is dat uw beschouwing over den geest van genoemd artikel niet geheel juist is, daar toch ook zij, die op eigen verzoek wegens inva liditeit onzen dienst verlaten op de uitkeering aanspraak kunnen maken. Wij kunnen mitsdien geen aanleiding vin den een wijziging van het in hoofde dezes aangehaalde artikel te bevorderen Hedenmiddag werd te Heemstede de Ha-Nij-La geopend, een tentoonstelling op het gebied van Handel, Nijverheid en Landbouw. Toen wij er dezen morgen een kijkje namen, was men veelal nog bezig met timmeren, plakkeil, etalaeren, maar sommige -stands waren gereed; zoodat men reeds een algemeenen indruk van de ten toonstelling kon krijgen. De expositie is ondergebracht in groote tenten op een terrein aan de Middenlaan; de grootste tent heeft een oppervlakte van 1000 M2. Hierin vindt men de stands van verschillende firma's in manufacturen, levens middelen, auto's, koek en banket met com plete bakkerij-installatie, machines, enz. D.e handelsafdeeling is gesplitst in een afdpeling voor winkeliers van Heemstede en handelaren van elders. In de open lucht en een kleinere tent exposeeren firma z'n landbouwmachines, veevoeder e.d. Tevens vindt men er een volledige stal, waar het vee driemaal daags electrisch gemolken zal worden. De onontbeerlijke gelegenheid voor der gelijke gelegenheden het restaurant is eveneens in een tent gevestigd; bij gunstig weer kunnen de bezoekers hun koffie enz. in de open lucht gebruiken. Midden op het terrein verrijst de mu ziektent, waar verschillende concerten zullen worden gegeven .De groote attractie is een muziekfeest, waaraan 14 mededin gende muziekkorpsen zullen deelnemen. De tentoonstelling is geopend van 11 tot en met 19 'September. Kerkconcert. Mia Pelten burg - Van Tulder - An- driessen. Het is een werk waarmee jaren gemoeid zijn. Om zijn omvangrijkheid. Om zijn groote belangrijkheid. Maar'niet het minst, omdat de belangstelling van de zijde van het auditorium nu eenmaal spoediger wordt ge wekt door kunstproducten van licht allooi, waarvan de indrukken verdagen even snel als zij gekomen zijn. Toen Andriessen c.s. voor eenige jaren het plan opvatten, de wer ken van Hugo Wolf meer bekendheid te verschaffen (zij konden weten dat in de muziekkast zelfs der beste onder de dilet tanten hoogstens een verzameling ausge- wahlte Lieder was te vinden van Wolf), ontveinsden zij zich niet dat aan de uit voering van dit plan heel eigen bezwaren waren verbonden. Het gold hier, gezien het sterk individueele van Wolf's kunst, volgens een weloverwogen plan te werken en dat veel zou afhangen van een selectie, die bij den nog vreemd tegenover Wolf staanden hoorder den sterksten indruk zou wekken. Gaarne herinner ik nog aan den avond van Geloof en Wetenschap," waar Hendrik Andriessen en Mia Peltenburg voor het katholieke deel hunner hoorders den eersten stap hebben gezet op den weg dien beiden zich reeds toen scherp zagen afgebakend. Dit was toch zeker vóór vijf jaren. Sinds hebben zij niet stilgezeten; zij hebben Wolf's veelomvattend oeuvre: de 53 Mörike-Lieder, de 20 van Eichendorff, de 48 Goethelieder, het Spanisches Liederbuch, in-houdend 34 zangen, zijn pendant het Italienisches Lieder buch dat 46 liederen bevat, dan de 25 lie deren naar verschillende dichters, waarbij nog de zangenfnaar Michel Angelo moeten gevoegd worden, zich ten taak gesteld, voor hun hoorderskring waardeering te verschaf fen. Tallooze concerten volgden sinds den avond van G. en W., waar zij een stap ver der hebben gezet op den langen weg die niet overal van doornen vrij was. Maar naast Wolf's heerlijk kunst zullen zij de kracht om te vervolgen allerzekerst hebben geput uit het beeld, dat elk zijner zangen ons geeft van dezen Man van Smarten, wien het leven niets, de kunst alles was. Aan dien eersten avond van G. en W. herinnerde ons niet enkel een lied als „Nun i wandre Maria," hoewel het thans naast de orgelkleuren noodwendig zijn aspect ietwat moest wijzigen het was veeleer het sterk individueele dat ons in Wolf zoo fascineert en dat ons sinds dien avond niet meer heeft losgelaten. Mia Peltenburg en Louis van Tulder namen elk een deel uit de Geistliche Lieder van het Sp. Liedenbuch. Op een tweetal na voerden zij dit eerste deel in zijn geheel uit. Er ging een heel eigenaardige bekoring uit van deze zangen in orgel omlijsting, die voor zoover ik zonder orgel- partituur kan beoordeelen wel van Max Reger zullen stammen. Zooals het met de orkestbewerkingen gaat, waar de liederen in deze nieuwe gedaante veelal een nog grooteren indruk maken („Frühling laszt sein blaues Band," hoort men beter met klavier 1) geeft de orgelsfeer van vele dezer Geistliche Lieder als vanzelf den weg, ze naar den speeltafel van het orgel te verplaat sen. De begeleiding als van „Führ mich, Kind, nach Bethlehem" met zijn aan Liszt herinnerende tertsengangen in de bege leiding en zijn basvoering in tegenbeweging is als aangewezen voor den continuen klank. Het haastig voortschrijden der maagdelijke voeten in „Nun wandre, Maria" was ont roerend in'deze nieuwe klankvoorstelling. Tegenover de dwaze bewering als zou dit een mannenlied zijn, stel ik het feit- der groote ontroering die Mia Peltenburg's Zang hier bewerkt. Bovendien is elke man nog geen Sint Jozef. Maar dit doet ook niet ter zake het is de kunstenaar die ons de ontroering schenkt. Op dit concert was het Van Tulder die dit lied voor zijn rekening nam, maar het is mij even lief waar Mia Pel tenburg 't ons geeft. Wat overigens van Tul der deed, was subliem van uitdrukking en prachtig, keurig van dictie. Er zullen er zijn die bij „Die ihr schwebet" meer luisterden naar het palmenwuiven, dat bij orgelbege leiding wel zeer op den voorgrond treedt, maar de klavierzetting toch niet verdringt, niet verbetert. De zetting bij „Mühvoll komm ich und beladen" is echter een prach tig staal van orgelzétting en de registreering was een jubel van orgelkunst. Voor de prach tige zonlichtklanken van Mia's stem geeft Andriessen een mooie reflex in het orgel register van Van Tulders Beuronkunst vat hij instinctmatig den zin der strakke lijnen. Het begeleiden dezer twee kunstenaars is Andriessen een tweede natuur geworden. Voeg daarbij de beheersching waarmee hij dit hem toch vreemde orgel bespeelt (luister bij Franck naar de klanktegen stelling in hoofd- en neven manuaal, in zonderheid bij 't laatste deel van Prélude, fugue et variationnaar de gedurfde registreering bij Bach's C noll-fuga; enlast not least de begeleidingen van Wolf's lie deren) en 't is overbodig ,nog nadrukkelijk te vermelden, dat dit concert is geworden tot een kunstavond van den allereersten rang. G. J. K. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma van het concert der H.O.V. in den Hout op Zondag 12 September 's middags te half drie, onder leiding van Willem Knikker luidt als volgt 1 Marche Hongroise, Berlioz. 2 Ouverture „Mignon" Thomas. 3 Fantasie „Herodiade" Massenet. 4 Ballet „Silvia", Delibes. 5 Fantasie „Madm. Butterfly" Puccini. 6 La Gioconda, Balletto, Ponchielli. 7 Ouverture „Guillaume Tell", Rossini. DE BRUG OVER DE BROUWERSVAART. B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat „Het bouwen van een brug en bijkomende werken over de Brouwersvaart tegenover de Hoofmanstraat" door hen is gegund aan R. Bijker te Haarlem voor de som van f 34.680. LUXOR THEATER. Ditmaal een oude film, die we ook enkele jaren geleden reeds gezien hebben, als hoofd nummer „De Koningin van Sheba." Maar al is ze oud, toch zullen velen deze film met zijn massa-regie 10.000 figuranten, 500 paarden en kameelen en met zijn wagen rennen, nog wel graag eens zien. Dan een goede film over het circusleven en de gebruikelijke klucht, die ditmaal Jan Ongeluk heet en veel grappige dingen te zien geeft. Onder het Luxor nieuws eerst foto's van de demonstratie van een treinongeluk te Amsterdam en ook daarop de film van het echte spoorwegongeluk bij Voorschoten een wèl tragische en schrijnende tegenstel ling. Een hoogst belangrijke kunstveiling zal op Woensdag 15 September in het Brongebouw gehouden worden van een keur-collectie schilderijen, waaronder werken van Louis Apol, J. Akkeringa, D. Bles, M. Bauer, Th. de Bock, B. J. Blommers, H. Bogman Jr., J. Bogaerts, A. H. Bakker-Korff, A. v. d. Berg, Joh. Bosboom, Bilders, Fred J. du Chattel, P. J. C. Gabriël, Bern. de Hoog, Jac. L. Jongsma, J. S. H. Kever, C. Kuijpers, Corn. Koppenol, H. A. v. Meegeren, E. Moll, A. Mauve, M. Maris, H. W. Mesdag, Alb. Neuhuys, J. Maris, W. v. d. Nat., Joh. Pietersen, W. C. Rip, C.Raaphorst, J. J. v. d. Sande Backhuijzen, Chr. Soer, C. Terlouw, W. B. Tholen, C. Verschuur, J. H. Weissen bach, J. Westerbeek, C. v. d. Windt, Y Wen ning, E. Ydema, W. de Zwart en vele ande ren. Tevens van een prachtpartij Perzische tapijten. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Haarlem en zijne bij en hulp- postkantoren gedurende de maand Augustus 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 300.041,66 t) en terugbetaald f 233.707,10. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 66.334,56. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 270. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 12.100.en afgeschre ven f 3.450.Derhalve meer in- dan af geschreven f 8.650.Het aantal nieuw uit gegeven staatsschuldboekjes bedroeg 4. f) Hieronder 114 formulieren ad f 1. in spaarbankzegels van 5 cent en 207 for mulieren ad f 1.in spaarzegels van 1 cent. (Schoolsparen.) Te IJmuiden. In de President Krugerstraat te IJmuiden wtrd het 4-jarig zoontje van den heer K. aangereden door een Fordauto. Het kind stak onverwacht de straat over. Den be stuurder, die langzaam reed en signalen gaf, treft geen Haam. Dr. de Vries Robles ver leende heelkundige hulp. E.R.K. ST. ANTONIUSKERK. ZONDAG de H.H. Missen om kwart voor 7, 8 uur Kindermis, 9 uur en 10 Hoogmis Om een uur godsdienstonderricht voor de kinderen van het zesde leerjaar der scholen om drie uur laatste gezamenlijke oefeningen voor het jubilé. DINSDAG oni 7 uur uitstelling van het Allerheiligste om 8 uur gezongen Mis. Om half elf „Veni Creator" en gezongen huwe lijksmis, 's avonds 7% uur Lof ter eere van S. Antonius en gebeden van het Broeder schap. WOENSDAG, Vrijdag en Zaterdag qua tertemperdagen geboden vasten en ont houdingsdagen. VRIJDAG. Feest van de indrukking der vijf wonden in het lichaam van den H. Vader Franciscus. Generale Absolutie voor de le den der Derde Orde. Om 8 uur gezongen Mis. De avonds 7y3 uur Lof en predikatie voor de leden v. d. Broederschap van den H. Kruisweg. ZATERDAG van 5 tot 9 »/2 uur biecht- hooren, telkens op de volle ufen. Aanst. Zondag Aanbidding voor de leden van den Eucharistischen Bond. HAARL. PROCESSIE NAAR KEVE- KEVELAAR. DONDERDAG 7 uur voor Anna Eppen- Ligthart, 7 uur voor Petronella Geenevase, 7 y2 uur voor Henri Loots. ZATERDAG 7 uur voor Anne Eppen- Ligthart, 7 uur voor Petronella Geenevase, 7]/2 uur voor Henri Loots, 814 uur voor Elisabeth Winnubst-van Koop. „Excelsior." Donderdagavond hield het fanfarekorps „Excelsior", bestaande uit personeel in Overheidsdienst eene druk be zochte ledenvergadering. Na opening en notulen volgden eenige mededeelingen, in hoofdzaak betrekking hebbende op de medewerking aan de komen de tentoonstelling. Zoo zal na afloop van de uitvoering hedenavond met muziek gemar cheerd worden vanaf het tentoonstellings terrein naar het repititielokaal aan het Val kenburgerplein. Medegedeeld werd dat op een te houden gecombineerde bestuursver gadering met de zusterafdeelingen getracht zal worden meer overeenstemming te krijgen in de komende werkzaamheden als serenades, zomerconcerten e.a. Plannen waren door het bestuur in voorbereiding tot viering van het éénjarig bestaan. Uitvoerig werden deze plannen uiteengezet en besproken, waarna in beginsel werd,besloten in November op een later te bepalen datum 2 uitvoeringen te geven één voor leden en donateurs en één voor het publiek toegankelijk. Na rondvraag sluiting. Serenade. Werd Woensdagavond een serenade gebracht aan den zoon, den heer J. P. van Buggenum, bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als penningmeester van het ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon" gisteravond trok de R.-K. Harmonie-ver- eeniging „Euphonia" er nogmaals op uit, om aan de ouders van den heer Van Bugge num, het diamanten echtpaar op de Domp- vloedslaan, een kleine hulde te brengen. Onder een paar frisch geblazen marschen werd van de St. Aloysius-school gemar cheerd, langs Bloemendaalsche weg naar de Dompvloedslaan. Omstuwd door een groote menigte trok het corps de laan op, waar de bewoners eenige slingers1 met brandende lampions hadden aangebracht. Bij het huis van de beide oudjes hadden de buren een soort eerepoortje opgericht, hetwelk met vlaggen, schilden, groene slingers en bloe men versierd was. Ook de voorzijde van het huis droeg eenige groen- en bloemenver sieringen, terwijl eenige laurier-boomen in kuipen voor het huis geplaatst, aan het een voudige, lage huisje een recht feestelijk aan zien gaven, Toen de muziek arriveerde zat het echtpaar in de voorkamer achter het hoog opgeschoven raam, beiden op hun paasch- best, de oude heer Van Buggenum met de Oranje-Nassau-orde op de borst. Nadat een paar marschen geblazen waren, waarnaar de oude heer Van Buggenum in 't volle besef van zijn bruidegomschap met alle aandacht had zitten luisteren, werd het bestuur der muziekvereeniging binnenge roepen. Natuurlijk werden de oudjes met hun bizonderen feestdag gecomplimenteerd, waar na een dronk ingesteld werd op „vele jaren na dezen." Bij monde van den zoon werd de muziek-vereeniging dank gebracht voor haar aardige attentie. Na nog een nummertje geblazen te hebben, trok de muziek weer af, de vele belangstel lenden met zich trekkende, zoodat de laan weer tot haar rustige rust terugkeerde. Conversie van geldleeningen. In 1921 werd eene 6% geldleening aangegaan, groot 440.000.-, waarvan een bedrag van 250.000.- werd geleend bij de Verzekerings bank „Kosmos" te Zeist en het restant ad. 190.000.- bij het Weduwen- en Weezen- fonds van Europeesche Burgerlijke ambtena ren in Nederlandsch-Indië te 's-Gravenhage. Deze leening, na afloop van het dienstjaar 1926, nog groot 350.000.-, waarvan 187.500 verschuldigd is aan „Kosmos" en 162.50G aan het Weduwen en Weezenfonds, kan thans worden geconverteerd, mits wat de aflos sing aan „Kosmos" betreft eene opzeggings termijn van zes maanden en wat de aflossing aan het Weduwen en Weezenfonds aangaat een termijn van drie maanden in acht wordt genomen. Bij opzegging voor 1 September 1926 kan de aflossing aan „Kestnos" derhalve geschieden op 1 Maart 1927. Waar B. en W. dit zeer gewenscht voorkwam, hebben zij aan „Kosmos" reeds mededeeling gedaan dat de leening op laatst genoemden datum zal wor den afgelost. B. en W. hebben gemeend met het aan gaan der nieuwe leening nog eenige maanden te moeten wachten, weshalve zij voorstellen thans slechts te besluiten tot aflossing van de sin casu bedoelde leening op 1 Maart 1927. College van Zetters. B. en W. hebben de volgende voordracht opgemaakt voor de benoeming van het college van Zetters Vacature de Waal Malefijt 1. A. J. de Waal Malefijt2 A. J. Stoel Jr. Vacature P. Verde- gaal Rzn. 1. P. Verdegaal Rzn, 2 E. J. van Donselaar. Vacature E. W. A. van Neder- hasselt1. E. W. A. van Nederhasselt, J J. B. Sluiter. „Het huis te Bloemendaal."In ver band met de plannen van verschillende sport- vereenigingen om de bestaande sportterreinen' aan den Aelbertsbergweg uit te breiden met de landerijen, behoorende bij „het Huis te' Bloemendaal," stellen B. en W. voor in te gaan op een verzoek dienaangaande om de huur van genoemde landerijen op te zeggen. Het uitbreidingsplan.B. en W. stel len voor, voor de aanstelling van een tijdelijke werkkracht, uitsluitend te belasten met de voorbereiding, uit- en afwerking der uit breidingsplannen hun van 1 Oct. 1926 af ge durende ten minste één jaar een crediet vao f 2400 te verleenen. Wegverbreeding.B. en W. stellen' voor van mej. M. C. de Visser een strook grond over te nemen aan den Karmelweg, hoek midden Duin en Daalscheweg ter weg verbreeding, Verder stellen B. en W. voor om van G. A. Harff te koopen een strook grond aan den Zandvoorterweg, groot ongeveer 200 M2. voor den prijs van f 4 per M2. even eens. voor wegverbreeding. De verbreeding van den Militairenweg B. en W. stellen voor de herziening van het uitbreidingsplan voor zooveel betreft een doortrekking van den Militairenweg tus- schen Bloemendaalscheweg en Ter Hoffsteede weg en afronding der Hoeken „Bloemen daalsche weg, Julianalaan" en Ter Hoffsteede weg, Tetterodeweg" vast te stellen. MADRID, 11 Sept. Het door Primo del Rivera uitgeschreven 3-daagsche plebisciet begint heden. Alle Spaansché mannen en vrouwen boven 18 jaar, zullen voor of tegen; het Directoire tnoeten stemmen. Voor de eerste maal kunnen de Spaansché vrouwe» het stembiljet hanteeren. MADRID, 11 Sept. In olficieele kringen wordt bevestigd, dat de Spaansché regec- ring een nota uitwerkt aan den Volkenbond, waarin zij kennis zal geven van Spanje'» uittreden uit den Volkenbond. BERLIJN, 11 Sept. In de 2e helft van Augustus is het aantal werkloozen weer fie- daald. Het aantal ondersteunden is van 1.603.000 tot 1.549.000 gedaald. Aldus een daling van 3.4 pet. WARSCHAU, 11 Sept. De Duitsch-Pool- sehe onderhandelingen over het sluiten van een handelsverdrag zullen 28 Sept. te Ber- lijn hervat worden. TER-APEL, 11 Sept. Te Schlingen fs de bakkerij van Frederik Bakker met den inven taris en een partij koren afgebrand. Oorzaak onbekend. Een en ander was verzekerd. LEEWEN, 11 Sept. Bij het uitgaan der school, geraakte het 4-jarig knaapje van L. v. d. Sluijs, alhier, onder een met hooi bela den wagen. Toen men het opnam, bleek he* knaapje, dat vreeselijk verminkt was, ree# te zijn overleden. CHEMNITZ, 11 Sept. 40 leerlingen eener volksschool uit Muelsen bij Glaubau werden ongesteld ns het gebruik van paddestoelen. De toestand van 20 hunner is bedenkelijk. IJMUIDEN, 9 Sept. De door den Neder- landschen stoomtreiler IJM 196 (Hercules) en Belgischen stoomtreiler O. 159 aange voerde ladingen versche haring werden he den geveild met een opbrengst van resp» 5522 en 4671, Vertorfgt oen dunj; van li\y sihoefstl -i. 'i Gebruik t ook vooi^rffc zooien f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2