es mu ytjij Stoffen en Modellen Demi-Saisons Winterjassen Colbert-Costumes Dames Mantels Yoor Najaar 1926 Eloo geen beter fabrikaat! Dames' en Heerenkleermakers GROOTE HOUTSTRAAT 52 HAARLEM Heden geëtaleerd nieuwe In navolgende prijzen; van f 55.- tot f105.' van f 65." tot f130." van f65." tot f135.- van f78." tot f175. DE SPAARNEBANK W- SpeldjesHag. De Zwijntjesjagers. Diefstal. Waarschuwing. Mo*deshouw. lElao. Efos gratis brochure^) Haart. Krachtsport vereeniging „Haarlem." Gevleugelde Vrienden Heemstede. Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding. AANHOUDING. Twee inbrekers gevat. De Haarlemsche Gemeentebegrooting sluitend. J. de Koek. t Een roode vuurgloed, maar geen brand. Liefdadigheidspredicatie. Het 40-Jarig bestaan der firma Abr. Meyer. Onbewoonbaarverklaarde woning. De Rijksweg Haarlem—Amsterdam. Ernstige aanrijding te Santpoort. Door een rolt gedrukt. R.-K. Vrouwenbond. Hondententoonstelling. HET HAARLEMSCHE ROODE KRUIS. Verkooplngen. UITSLUITEND Stalen en Modellen worden op- aanvrage gaarne omgaand verstrekt TOONEEL. „De huizen van den weduwnaar." Gevonden Dieren en Voorwerpen. De gemeentelijke autobusHïenst. De Wethouder voor Openbare Werken. BURGERLIJKE STAND. DAMMEN. WIELRENNEN. Jubileum avond Jan Tulleken. Personalia. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. OPENBARE LAGERE SCHOOL. VELSEN. DRIEHUIS. LAATSTE NIEUWS. Ernstige val. De vleeschvergiftiging te Amsterdam. Van de ladder gevallen. Toon Lüske. t Een kranig zwemmer. Bespreking tusschen Briarid en Stresemann. De verkiezing van den Raad van den Volkenbond. lOlVs Wé Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. I In 3e maand September wordt er 'meer dan gewone aandacht besteed aan wat de Z.Eerw. Pater Borromeus de Greve dezer dagen noemde: een der mooiste liefdewer ken, de Katholieke drankbestrijding. Wat zij in het leven zien op het punt van drank misbruik en drankellende doet menigeen met sympathie denken aan de middelen, die worden aangewend om het kwaad te bestrijden. Maar het blijft vaak bij den ken en de practische bestrijding van het alcoholisme wordt aan een betrek kelijk kleine groep propagandisten overge laten. Wat hiervan de reden is, zullen we niet bespreken. Maar het dient erkend, dat m nigeen het bij sympathie moet laten, omdat hij of zij reeds door andere liefdewerken in beslag wordt genomen. Intusschen heeft dit tot gevolg, dat niet alleen de veelom' vattende taak der drankbestrijding op de schouders van weinigen blijft rusten, maar dat ook de kosten van die actie door de werkzame leden zelf wordt gedragen. En als men dan bedenkt, dat de katholieke drank- bestrijdersvereenigingen voor het grootste deel worden gevormd uit leden van den werkenden stand, die van hun geringe weelde niet alleen het offer van onthouding bren gen, maar ook van hun lage inkomsten nog een sommetje voor contributie afstaan, dan dringt zich de vraag op: is dat wel zooals 't behoort? We bedoelen niet: laten we die arbeid- zamen ontheffen van hun geldelijk offer voor hun vereeniging 'neen, dat offer brengen zij graag. Maar laten anderen, die niet meewerken, óók er toe bijdragen, om die zegenrijke actie te doen slagen. Laten zij, vooral nu de verminderde subsidie van regeeringswege het zoo moeilijk maakt een uitgebreide actie in stand te houden? door het schenken s*n een kleine bijdrage dit noodzakelijke liefdewerk ondersteunen. Wanneer wij den omvang van het alcoho lisme begrijpen, dan wordt dat voor ons tot een christenplicht. Wat wordt er nu gevraagd? Op Zondag a.s, zal 't voor de kathotieke drankbestrijding van Haarlem en Schoten speldjesdag zijn. Een weL zéér beperkte speldjesdag, want Schoten geeft wel verlof tot den verkoop op dien dag, maar B. en van Haarlem staan het niet toe. Natuurlijk niet uit antipathie jegens de Drankbestrij ding, maar om vast te houden aan het een maal genomen besluit, om slechts aan en kele bepaalde organisaties de toestemming daarvoor te verleenen.' Er zullen dus binnen Haarlem alleen aan de katholieke kerken speldjes verkocht worden voor en na de heilige Missen. De verkoopsters mogen zich niet buiten het ter rein begeven en daarom is onze dringende vraag: komt hen tegemoet, houdt een dub beltje gereed ('t mag ook een kwartje zijn) en passeert ze niet zonder, dat klein sie raad op mantel of jas gestoken te hebben. Een sieraad? Jal Het zal het bewijs zijn, dat gij mee wilt werken om de drankellende te weren en te voorkomen, dat er in uw hart meegevoel is met de slachtoffers van het drankmisbruik en dat gij in de bestrij ding van het alcoholisme een goede echt- Katholieke zaak erkent. Verleden jaar heeft de speldjesdag een. zeer bevredigend verloop gehad en er is gezegd, dat dit verband hield met een wrij ving tusschen voor- en tegenstanders der drankbestrijding. Maar zóó moet 't niet zijn! Er worde gegeven en gewaardeerd uit lief de, omdat 't hier het levensbelang van een liefdewerk geldt. Wordt het zóó opgevat, dan dragen zelfs de zoogenaamde tegen standers der radicale drankbestrijding Zon dag een speldje. Zorge Katholiek Haarlem, dat de vele moeiten van het comité en de ijver der vriendelijke verkoopsters met schitterend welslagen^ worden beloond! Uit het portaal van de R. K. kerk op de Groenmarkt is hedenmorgen een heeren- .ij-wiel ontvreemd. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rol koperdraad ten nadeele' van een draadnagelfabriek aan den Phoe- nixweg, alhier. De Inspecteur van Politie te Schoten, tevens Commissaris van Rijkspolitie, waar schuwt nogmaals tegen de praktijken van sommige werkloozen, die hetzij op hun eigen naam, hetzij op dien hunner vrouw, bij verschillende winkeliers bestellingen doen, van welke de betaling niet is te ver wachten. In dit verband wordt ondermeer de aan dacht gevestigd op Wilhelmus Petrus Jo hannes, Duyn, geboren te Beverwijk 12 Sep tember 189®, wonende Cheribonstraat 10 te Schoten. Het groote herfst gebeuren voor de Haar- lemsche damesw^reld! Dat de jaarfijksche modeschow van de bekende firma's op het gebied van bontmantels, dameskleeren en hoeden WeillMuller als zoodanig wordt beschouwd blijke duidelijk genoeg uit het zeer drukke bezoek telken jare. En het lijkt iedere keer, alsof de ontwerpers en uitvoerders der verschillende kleedingstuk- ken zich zelf meer overtroffen hebben. Acht elegante mannequins, die zich iier- lijk voortbewogen op de tonen der muziek, vertoonden achtereenvolgens een aantal bontmantels van de kostbaarste tot de goed- koope soorten; van den heer A. Weill; een aantal mantels en costumes, complets en robes d'aprèsmidi, alle onberispelijk van coupe en tot in de perfectie afgewerkt van den heer Th. H. Weill, en met smaak ge kozen bijpasende hoeden, waarbij er wa ren van buitengewone elegance, van de firma H, P. Muller, die ook bekoorlijk ge dragen wondermooie avondsjaals toonde. De mode heeft verschillende nieuwe kleu ren van bond gebracht. We zagen hier man tels van nerzilla, imitatie zomerhermelijn, van grijs gestreept geschoren cheorette en prachtige modellen van pitzaniki en murmel, de laatste bijna niet te onderscheiden van het echte nertz. Dan waren er mantels van zilverbisam, van veulen, van zeehond, van mollevel, van peisianer; de kostelijke bqnt- vellen verwerkt op een zeer artistieke wijze, die de schoonheid ervan ten volle deed uit komen. De mantels en couplets van den heer Th. H. Weill vallen altijd op door zeer aparte coupe en uiterst verzorgde afwerking. Vele modellen waren gegarneerd met bont in de kleur van den mantèl Een lila mantel, ge garneerd met petit gris trok evenzeer jie aan dacht als het model regardez-moi, een bor deaux kleurige mantel met overbloesemden rug, gegarneerd met bont in dezelfde tint, waarbij een zeer elegante, eveneens wijA- roode hoed gedragen werd, een baret-model met groote veerenroset op den bol. Dan de buine mantel Armide, waar zakjes waren aangebracht in de garneering van de mou wen en de lijn van den mantel zich, laag onder de heupen, eenigzins klokvormig ver wijdde. Groote beugeltasschen van gekleurd mol- lenvel werden bij verschillende mantels ge dragen. Zeer cDiquue tailleurs hadden evenals vele lange mantels een tamelijk breed bovenstuk, Vaardoor de heupen slanker lijken. Als modekleuren voor den herfst worden aangegeven; alle tinten rood, zacht froer én mooie tinten bruin. HALVE FL. HEELE t EL. DUBR FL. Wat betreft de hoeden; er zullen nog steeds meer kleine dan groote hoeden wor den gedragen. De bollen zijn hoog en de modellen zoodanig, dat de hoeden, ter ver krijging van een elegant geheel, op het hoofd gedrapeerd moeten worden, Over het algemeen zijn de hoeden eenvoudig, slechts gegarneerd met lint of met een sierlijke speld. Favoriete kiemen zijn: bordeaux én anti nes, een rose-achtig beige. Een paar zeer elegante avondtoilletten zagen we nog, geheel van kralen en dan de mooie avondsjaals van de firma Muller, sjaals van zwarte en witte en gekleurde kant, sjaals van teere stoffen met fluweelen bloemen, sjaals met franje en zwarte sjaals met bonte randen. Dan éen veer en boa, rose met zwart en tulen boés in teere tinten, met fladderende tule bloementjes op het ter zijde neer hangende einde ervan. De inschrijvingen voor de a.s. wedstrij den in October a.s. zijn heden gesloten. Onderstaande kampioenen hebben inge schreven voor de af deeling worstelen: J. Sint, „Haarlem"; Bollé, K. D. O., Den Haag; G. Doll, D. O. K., Amsterdam; N. Harting, „Haarlem", welke een lsten prijs nationalen wedstrijd behaald heeft enz. Voor de afdeelingen gewicht-heffen heb ben ingeschreven de kampioenen H. en J. Verheijen, K. D. O., Den Haag; A. G. Schef- fer, „Haarlem",; Roos, D. O. K., Amster dam; de compter Hercules, Den Haag; H. M. de Wolf, wereldrecordhouder „Haar lem" enz. 200 Athleten uit alle oorden des lands hebben ingeschreven. Voor het eerst heeft een nationale wedstrijd plaats in Haarlem, in gewichthef fen en worstelen. Zondag Werd met oude en jonge duiven deelgenomen aan den wedvlucht van Soig- nies, 204.9 K.M. In concours vlogen 14 duiven. Om 7 uur losgelaten, bereikte no. 1 haar bok om 9 uur 44 min. en de laatste prijs winnaar om 10 uur 5 min. De prijzen werden ais volgt gewonnen: 1, 2, 3, 4 en 5 A v. Zadel; 6, 7, J. Eek hof. Aan deze wedvlucht werd ook deelge nomen door de Junioren, waarvan 7 duiven medevlogen. Hiervoor was een eereprijs beschikbaar gesteld, die gewonnen werd door A. Voorduitsche, die om 10 uur toonde'; 2. C. de Bruin, 3. H. Witteveen. In het tijdvak 116 September zijn in de gem. zweminrichtingen 15852 baden geno men, verdeeld als volgt: Houtvaart: Abonnê's 786 mannen, 507 vrouwen; kostelooze baden 3674 m., 2561 vr.; schoolbaden 390 m,, 307 vr., totaal 5850 mannen, 3375 vrouwen. Delft; 2609 m„ 2522 vr., 35 cents baden 199 m., 184 vr., 10 cents baden 881 m., 617 vr., schoolbaden 372 m-, 243 vr., totaal 4061 mannen, 3566 vrouyren. Door de politie van Bloemendaal werddet) hedennacht omstreeks 4 uur aan de tram halte te Aerdenhout twee personen aange houden, die hun blijkbaar verdacht voor kwamen. Zij werdeni aan den politiepost te Aerdenhout gefouilleerd, waar op ben ver schillende inbrekerswerktuigen, een kaarsje en een paar hadschoenen werdeni gevonden; een van hen was in het bezit van een re volver. Beiden werden aan den politiepost te Overveen in arrest gesteld. Daar bleken het te zim N. J. de G. en K. J. K„ afkomstig van Rotterdam. Beiden blijven In arrest, terwijl de politie een onderzoek naar hen instelt. Naar wij vernemen zijn B. en W, van Haarlem er in geslaagd de begrooting voor 1927 sluitend te maken, waarschijnlijk zon der belastingverhooging. Echter zal het ook wel niet mogelijk zijn eenige belastingverla ging in te voeren. Hier ter steae is overleden de heer J. de Koek, die jaren lang directeur der Rijks normaallessen alhier was. Gisteravond zagen verscheidene bewoners van de Oostzijde van Haarlem in de richting van Amstelveen een rooden vuurgloed, zoodat zij dachten, dat in de nabijheid van Schiphol een zware brand woedde. Het bleek echter, dat boeren in de Haar lemmermeer bezig waren met het afbranden van rogge, hetgeen ook reeds overdag was geschied. De Eerw. Pater Florentius Driessen uit het klooster te Wychen, zal in de parochie kerk van den H. Joannes den Dooper aan de Amsterdamstraat alhier, een liefdadigheids predicatie houden ten bate van de armen der parochie St. Jan, Zondag 19 September onder alle H.H, Missen. v Zooals wij reeds hebben medegedeeld, be staat de firma Abr. Meycr, Groote Hout straat 16, heden 40 jaar. De firma was eerst gevestigd fn de Warmoesstraat, naast de tegenwoordige „Katoenbaai." De oudste firmant, de heer Abr, Meyer (nu is ook diens zoon, de heer H. Meyer als compagnon in de zaak opge nomen) is de zoon van den vroegeren eige naar der „Katoenbaai." In Maart 1893 ver huisde de zaak naar het perceel Groote Houtstraat 16, waar zij dus thans ruim 33 jaar is gevestigd. In 1904 onderging de zaak een uitbreiding, doordat toen de firma G. W. von Schmidt en Zoon er bij werd aange- •Êodht, een zaak die toen ree'ds over 'de 100 jaar bestond en in dezelfde branche werk zaam was als de firma Meyer. Het jubileum werd thans in intiemen kring herdacht. Van verschillende zijden ontving de firma Meyer blijken van belangstelling en een aan tal bloemstukken gaf aan het interieur van den winkel een feestelijk cachet. Maandag a.s„ des voormiddag om 11 uur, zal een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, in het gemeentegebouw Teding van Berkhoutstraat 46 (Stadskwar tier), een openbare zitting houden Inzake het onbewoonbaar verklaren van het huis van den heer P. Prins, Amsterdamschevaart 22, alhier, door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van 14 April j.L Blijkens eene openbare kennisgeving is de heer Prins tegen dat besluit bij Gedeputeerden in beroep gekomen. De Haarlemmertrekvaart Dezer dagen is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot het aanplempen van een gedeelte van de Haarlemmertrekvaart tegenover het postkantoor te Halfweg. Zoo als men weet, wordt het werk uitgevoerd door de N.V. Aanneming Maatschappij voor heen Zanen en Verstoep te Gouda, voor ruim 54000. Hedennacht heeft een ernstige aanrijding plaats gehad op den Rijksstraatweg te Santpoort, tusschen een auto en een mo torrijwiel. Omstreeks half twee reed de heer F. N., vlschhandelaar te Haarlem, die de ker mis te Castricum had bezocht, op zijn motor in de richting Haarlem. Van de tegenovergestelde richting naderde een auto, die zonder voldoende verlichting met groote snelheid aan den linkerkant van den weg reed Om een aanrijding te voorkomen, stak de heer N., op aanraden van den duorijder, naar links over. Op het laatste oogenblik werd de motor door de auto ge grepen. De heer N. werd ernstig gewond. Dr, de Groot, inmiddels gewaarschuwd, verleende de eerste hulp, terwijl de Zeer Eerw. Heer Pastoor geestelijke hulp bracht. Na verbonden te zijn, werd de heer N. naar het St. Elisabeths-gasthuis te Haarlem ver voerd. De duorijder klaagde aanvankelijk over pijn in het been, doch blfek ongedeerd te zijn. De heer N. is van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien; zijn toe stand is ernstig. De auto, die na het ongeluk doorreed, is bekend; zij is heden, met ernstig geha vend spatbord en motorkap, te IJmuiden gezien. Hedenmorgen half 10 werd mevr, K. P. W„ wonende Dr. Leydsstraat, te Schoten, terwijl zij voor de étalage van de firma Leefkng in de L. Veerstraat stond, door 'n uitstekend stuk vleesch op 'n vleeschwagen aangereden en door de etalageruit gedrukt. Zij kreeg drie bloedende wonden aan den linkerarm. Nadat leden der R. Kr. Trans port-Colonne de eerste hulp hadden ver leend, werd zij naar het St. Elisabethsgast- huis vervoerd. „Hulp in de Huishouding." Op 19 Sept. a.s. zal het 5 jaar geleden zfln> dat de „Juliaantjes" haar zegenrijken arbeid in - de Gezinnen in Haarlem, waar Moeder ziek is, begonnen. In deze 5 jaren iijn deze, Vrouwen in vele gezinnen als vriendinnen door God gezonden, begroet geworden. Wij danken haar innig voor alles, wat zij gedaan hebben maar wij willen ook den lieven God danken, die ze aan Haarlem heeft gegeven, en Zijn Zegen afsmeeken over den nieuwen arbeidstijd die gaat beginnen. Op 21 Sept. a.s. zal er daarvoor in de Ka' thedraal om 8 uur een H. Mis worden opge dragen. De vrienden en vriendinnen der Juliaan tjes worden dringend verzocht deze H. Mis bij te wonen en vurig te bidden om Gods rijksten Zegen voor dit heerlijke werk. Ziet advertentie in dit blad. Het Bestuur R.K. Vrouwenbond. De le Internationale Honden tentoonstel ling wordt op Zondag 19 September a.s. in het Brongebouw gehouden door de Kyno- logenclub „Amsterdam". Hét bestuur der afdeeling heeft besloten de jaarlijksche Roode Kruis-Collecte te houden op 9 October a.s. Verleden jaar is deze collecte hier niet gehouden in den herfst, spoedig na de Borculo-collecte en later na de Watersnood-collecte, meende het bestuur der afdeeling zich te moeten onthouden van een eigen collecte, maar liever krachtig mede te werken aan de or ganisatie van die andere inzamelingen. Dit is geschied en veel is er in die dagen in Haarlem gegeven totleniging van den nood. Thans vraagt het Roode Kruis steun voor eenig plaatselijk belang. In 1.927 toch hoopt de afdeeling de beschikking te krijgen over het Lighalterrein en de gebouwen van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculo se, te Schoten gelegen, om daar te stichten en te exploiteeren een Parkherstellings- oord; een inrichting waar bijv. patiënten uit ziékenhuisverpleging ontslagen nog eenigen tijd zullen kunnen genieten van rust en frissdie lucht alvorens hun werk weer op-te nemen. O.a. te Amsterdam en Rotterdam be slaan dergelijke inrichtingen reeds eenigen tijd en hebben hun groot nut bewezen. Geld is daarvoor natuurlijk noodig en de opbrengst der collecte is ook daarvoor be stemd. Collecten hebben in Haarlem altijd succes en het bestuur der afdeeling ziet dan ook met vertrouwen- het resultaat van 9 October tegemoet. Notitie van de perceelen verkooht in ,,'t Notarishuis," Bilderdijkstraat 1, bij den Zijl- weg, Haarlem op Donderdag 16 September 1926, des avonds nè 7 uur. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. No. 1. Een Huis te Haarlem aan den Kleverparkweg, Get. No. 227, 6000, Notaris Mr, J. Leopold, Rotter dam. No. 2. Een Huis met afz. opgang hebbende bovenwoning en erf te Haarlem aan de Kam pervest. Get. No. 27 zwart en rood, 7000, W. de Graaf, q.q. No. 3. Een Huis en erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest. Get. No. 46, 2050, J. H. Stoel, q.q. No. 4. Een Huls met bovenwoning en erf te Haarlem aan de Rozenpriëelstraat. Get. No. 34 zwart en rood, 3150, G. Apekrom, Schoten. No. 5. Een Huls en erf te Schoten aan de Scheeperstraat. Get, no. 39, 2125. Postma en Nieuwenhof. Notarissen A. Bertling en G. Wolzak Hzn. No. 6,Het Heerenhuis met tuin te Haarlem aan d# zuidzijde van de-Nieuwe Gracht, bij HOLT en STRAATHOF de Manegebrug. Get no. 51, 21,700, v. Zanten. No. 7. Het Heerenhuis, erf en tuin te Haar lem aan den Koninginneweg. Get No. 97. Opgehouden. Notarissen J. A, H. Hugenholtz te Amster dam en D, M. Klijzing te Haarlem. No. 8. Het Heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Zijlweg. Get. No. 37. No. 9. Een perceel grond te Haarlem aan de Gaelstraat, achter het vorige perceel, De perceelen Nos. 8 en 9 gecombineerd, 13000, H. M. v. d. Berg. No. 10, Een Huis en erf met bovenwoning te Haarlem aan den Schoterweg. Get No. 64 zwart en rood, 5400, S. Mok. Notaris D. M. Klijzing. No. 11. Een Huis met bovenwoning en erf te Haarlem aan de Kolkstraat. Get. No. 4 zwart en rood, niet geveild. Notarissen A. Bertling en G. Wolzak. No. 12. Het Heerenhuis, erf en tuin te Haarlem aan den Schotersingel. Get. No. 89A, 10100 C. v. Offeren. No. 13. Het Huis, erf en tuin te Haarlem aan de Duvenvoordestraat. Get. No. 82, 7.200, J. Valk. No. 14. Het huis met afz. opgaande boven woning en erf te Haarlem aan de Haarlem- merliedestraat. Get no. 38 zwart en rood. 3280, v, Gelder. No. 15. Het huis met afz, bovenwoning en erf te Haarlem aan de Houtmarkt, get. no. 49 zwart en rood, 5325. H. de Vries. No, 16. Het huis en erf te Haarlem aan de Oranjeboomstraat, get. no. 32; 915. M. Ba ten. No. 17. Het huis en erf te Haarlem aan de Nieuwe Spaarnestraat, get no. 8. 1050, G. Apekrom, Schoten. No. 18. Het huis een erf te Haarlem aan de Tuinstraat, get. no. 1, 885. C. Strijder. Wat dit stuk wil? Nu, hier in Nederland; alleen den spelers van Verkade gelegenheid geven, goed te spelen binnen een vrijwel geproportionneerd raam. In 1893, té Londen, had het een succes gelijksoortig aan dat van Dicken's werken. De personen uit dit tooneelspel konden zóó gestapt zijn uit 'n boek van dien gevierden schrijver van heel lange romans. Maar een sociale studie is het geenszins, 't Eenige be- toogende eraan is de naam Shaw. Wèl wordt er een misstand, de huisjesmelkerij, belicht en veel schuld aan eenige karakters geweten, maar als de toeschouwer generali seert is dat zijn schuld, en aan oplossing van het vraagstuk, heeft de roodachtige wijs geer niet gedacht! Eigenlijk dus een zwak stuk, dat "t natuur, lijk wel deed indertijd in Londenj gelijk ook Dickens' kostschooltafreelen 't deden maar dat geen diepere beteekenis heeft, Wèl Is waar, dat de schrijver knap schetste en geen onhandigheden beging. En daarom voldoet 't werk ook ons nog wel om 't spel Van Verkade, die de weduwnaar is met zijn gewone ruistige bezonkenheid van Paul Huf, die den laffeti huurophaler en dan den protsigen parasiet scherp uitbeeldt, van Nel Stants en Henri Eerens vooral, het jonge tweetal, dat wezenlijk frappant typeerde; de dochter van den huisjesmelker, een „dame", maar zelfzuchtig, hard en drif- tïg en den jongen dokter, die de huisjes melkerij verfoeit, maar zich schikt wijl hij zijn inkomen en zijn meisje niet verliezen wil. Eén enkel zuiver, nobel, wijs mensch komt ér in 't stuk niet voor. Nemen we dus het stuk als betoog niet au serieuse we zien daar trouwens geen kans toe dan levert de vertooning eèn onderhoudenden avond, waarvoor we meer den acteurs dan de schrijver dank weten. Terug te bekomen bij: G. v, d. Spek, Leliestr, 28, kinderbril; J. Vrolyk, le Zuid- polderstraat 67, kammetje; S. v. Deventer, Haarl.liedestraat 36, zw. witte poes; Bra- kenboer, Ravelingsteeg 13, gr.witte poes, Fauna; Ch. v. Lunenburg, Gen. Bothastr. 74, melkmaat; Huizing, Potgieterstr. 35, zijden muts; M. Póllé, Bisschop Ottostr. 20, thee- muts; A. ten Brink. Zuidpolderstr, 61, kin- derportemonnaie met inhoud; Goes, Langen- dijkstr 8, pet;. T. Bloemendaal, Verspronck- weg 27, portenronnaie; T. Vis, Julianalaan 62, Overveen, rijwielpomp; M, Beuking- kamp, Pepijnstraat 47, rijwielbel.merk; B. de Braber, Soutmanstraat 43, idem; M.Win ter, Eendjespoorstraat 19, idem; S. Broers- ma, Gortesteeg 7, kinderschoentje; A. Koop" man, Vrouwehekstraat 28, idem; H .Loeve- steyn, Lange Hofstraat, schooltaschje met jasje; J Gieling, Ged, ,0;degracht 112, wa- «Scamicii In een der plaatselijke bladen is gemeld, dat er onderhandelingen gaande zijn met de Brockway-Maatschappij over het instellen van een autobusdienst in Haarlem, ter ver binding van de buitenwijken met de stad. Zijn wij goed ingelicht, dan betreft het een aanvrage der Brockway-Maatschappij van geruimen tijd terug, in den tijd dat er Veel over een te stichten autobusdienst werd ge sproken. Naar wij echter vernemen, wacht de beslissing over de verkeersverbindingen in Haarlem op een beslissing inzake de grensrgeUng. Weet men eenmaal hoe het daarmede staat, dan zal spoedig ook een voorstel tegemoet kunnen gezien worden. De heet M. A. Reinalda, wethouder voor Openbare Werken, woont met den heer Ir D, Kruyff, directeur van Bouw- en Woning toezicht, te Weenen het Stedebouwkundig Congres bij. Om deze reden zal de wethou der tot 24 dezer afwezig zijn. Geboren: 15 Sept. z. van W. C. A. Was- senberg—Zomerdijk. d. van A. Fabel Mica. z. van P. L. v. MaasZaagsma. 16 Sept. d. van A. H. RoosenKoppen. d. van W. RiegenKraan. Overleden: 16 Sept, H. Brauckmann, 61 Soutmanstraat. 17 Sept. A. Beksvoort v. Delden, 60 j., Oost-Indiëstraat. DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE AFDEELING NOORD) VAN DEN NEDERLANDSCHEN DAMBOND. Voor de Hoofdklasse-competitie Afdee- ling-Noord) hebben ingeschreven de vol gende Vereenigingen „D.O.S.", „Jozeph Blankenaar", „Van Embden" en „Gezellig Samenzijn", allen te Amsterdam„Wormerveersche Damclub te Wormerveer Damclub „Zaandam" te Zaandam J „Haarlemsche Damclub" te Haarlem„Utrechts Damgenootschap" te Utrecht. Het wedstrijdprogramma is al? volgt vast gesteld 28 Sept. „HaarlemZaandam. 29 „D.O.S."„Jozeph Blankenaar" Utrecht„Van Embden." „G.S."Wormerveer. 4 Oct. Haarlem„D.O.S.". „Joz. Blankenaar"Wormerveer. „Van Embden"„G.S." 6 UtrechtZaandam. 11 Haarlem„Joz. Blankenaar". 12 Zaandam„G.S." 13 Utrecht—„D.O.S.". 15 Wormerveer„Van Embden. 19 „Joz. Blankenaar"Zaandam. 19 WormerveerHaarlem. 20 „G.S."—Utrecht. „D.O.S."„Van Embden."* s 26 m „Van Embden"-„Joz.Blankenaar" ZaandamWormerveer. 27 „D.O.S."—„G.S." HaarlemUtrecht. 1 Nov, Haarlem„Van Embden". 2 „Joz. Blankenaar"„G.S." 2 Zaandam„D.O.S." 3 WormerveerUtrecht. 9 „Van Embden"Zaandam. 10 Utrecht„Joz. Blankenaar". „G.S."Haarlem. 12 Wormerveer„D.O.S." Wedstrijdleiders zijn A. A. Snijders, J. Groenteman Jr., W. Somers en J. Rende ring, allen te Amsterdam J. W. van Dar telen te Haarlem A. Becker te Utrecht J. Beunder te Zaandam en M. de Boer te Wor merveer. De laatste avondwedstrijd in het Amster- damsche Stadion was die van Jan Tulleken's Jubileum. De Haarlemmer werd met -muziek binnen geleid. Een hartelijk applaus viel hem ten deel. Van verschillende zijden ontving Tul leken bloemen. In de sprintrace slaagde Tulleken er in Zijn tegenstanders Bontekoe en v. d. Bo- gaert te kloppen. De totaal uitslagen luidens Wedstrijd voor nieuwelingen met 3 klas sementen: 1. B. Siebelhoff; 2. C. Mulder; 3. De Klopper. Clubkampioenschap Olympia over korten afstand: 1. R. Brilman, 3 pnt., 2. S. Hoevens, 7 pnt., 3. B. v. Dijk, 8 pnt. Clubkampioenschap Olympia over 50 ronden: 1. J. Lamens in 30 m. 19 1/5 sec.; 2. J. v. d. Heiden; 3. R. Brilman. Wedstrijd tusschen J. Meyer en het tan- dempaar BustraanDe Vreng, gewonnen met 2 lengte door J. Meyer. Jubileum-wedstrijd voor beroepsrijders in drie ritten: le rit: J. Bontekoe; 2. A. v. d. Bogaerd; 3 J. Tulleken. 2e rit: J. Tulleken; 2. J. Bontekoe; 3. A. v. d. Bogaerd. 3e rit: J. Tulleken; 2. J. Bontekoe; 3. A. v. d. Bogaerd. Totaal-uitslag: 1. J. Tulleken, 5 pnt.; 2. J. Bontekoe, 5 pnt.; 3. A. v. d. Bogerd, 8 pnt. Omnium-wedstrijd voor beroepsrijders in 3 ritten: le rit (sprint): 1. Ch. Deruyter; 2. P. Ike- laar; 3. M. Buysse. 2e rit (achter tandemgangmaking over 40 ronden): 1. Ch. Deruyter; 2. P. Ikelaar; 3. M. Buysse. 3e Rit (inhaalrace): 1. P. Ikalaar; 2. Ch. Deruyter; 3. M. Buysse. Totaal-uitslag: 1. Ch. Deruyter 4 pnt.; 2. P. Ikelaar 5 pnt.; 3. M. Buysse 9 pnt. Wedstrijd achter motoren over 30 ronden: 1. C. Blekemolen (Slesker) 25 min. 12 2/5 sec.; 2. J. Schlebaum (Massicot) op 5 M.; 3. P. Dickentman (Büchner en Barthel) op 8 ronden. Voor het examen politie-diploma slaagde (met aanteekening) de heer C. Leeuwin, alhier. Mej. M. P. Aghina, alhier, behaalde aan de R. K. School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam, het diploma van woning- iospectrice. B. en W. stellen voor hun een crediet van f 118.500 ite verstrekken ten behoeve van de stichting van aen school voor Lager- en voor Uitgebreid Lager Onderwijs aan de Overböschlaan hoek Bronsteeweg. Het ontwerp der school is van den archi tect H. Korringa. Besmettelijke ziekte, In de afgeloopen v/eek heeft zich alhier 1 geval van rood vonk voorgedaan. Het Orgelfonds, Het batig saldo van de bazar ten bate van het Orgelfonds in de /parochie bedraagt 492.15. t DEN BOSCH, 17 Sept. Luit. Bischoff van Heemskerck is gisteravond, toen hij met z5n motor naar den Bosch reed, in de Zevenhofstraat gevallen. In bewusteloozen toestand werd hij naar 't Ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. AMSTERDAM, 17 Sept. Het aantal per sonen, dat na het eten van ondeugdelijke gelardeerde lever ziek is geworden, is nog met 2 vermeerderd. Van de 2 menschen, die in het Wilhelmina-Gasthuis zijn opge nomen verkeert een oude vrouw, die ook nog een andere kwaal heeft, in levens gevaar. De 4 personen, die na het eten van ondeugdelijke schol eveneens in het Wilhelmina-Gasthuis worden verpleegd, maken het goed. AMSTERDAM, 17 Sept. Door het uit glijden van een ladder, viel vanmorgen in de Leidschestraat een glazenwascher, die op de 3de verdieping zijn werk verrichtte. De man klaagde over inwendige pijnen. Door den geneeskundigen Dienst werd hij naar zijn woning vervoerd. Wij vernemen, dat de veelbeloovende kunstschilder Toon Lfeke, die kort geleden den prix de Rome verwierf, op z'n studie reis door Italië aan typhus gestorven is. LONDEN, 17 Sept. De Engelsche zwemmer, Norman Lerham, is van morgen over 't Kanaal gezwommen, Hij deed den tocht in 13 uur en 56 minuten en kwam te St. Margret-Bay aan. GENEVE, 17 Sept. Briand en Strese mann zijn van morgen samen per auto uit Genève vertrokken. Zij zullen in de omge ving van Genève een bespreking houden over verschillende kwesties tusschen Frank rijk en Duitsohland, 1 PARIJS, 17 Sept. De Petit Parisian acht de verkiezing van dén Raad van den Volkenbond een versterking van den Fran- scben invloed, diaar slechts 4 staten in "t algemeen tegen het Fransche standpunt zijn n.l.i China, Nederland, Duitsohland en mis schien Italië. 5% Nederland 1919 1011/s 4H Nederl. 1917 1031/b 1031/, 6Nederland 1923 100 100 7% N.-L 1921 A.. lOO'/i. 100 ?/M 6N.-I. 1923 D.. 1043/g 1043/8 HolL Lloyd 30 b Oude Vaart 55 dito Gem. Eigend. 45 461/, Mij, „Nederland".. 180 Scheepvaart-Unie 182 Rotterd. Lloyd 1601/2 2281/2 230 Dude Boot 993/4 100 Holl. Stoomboot 56 H. V, A. 673 676 Java Cultuur 374 374 Jurgens gew. 167l/a Koloniale Bank 2163/4 2183/4 Indische Bank 1731/, Ccrt. Handel Mij,.. 1603/4 161 b '611/2 Phoenix 93VS Geconsolideerde 1701 Kon, Olie 387l/4 3861/4 b U. S. Steel 1483/4 1483/4 Marine comm 715/ie Vorstenlanden 1781/2 1791/2 Actions id 167 170 Comp. Merc. Arg 1 Poerwoderjo 124l/2 1231/, 431 433 419 422 Deli Batavia 451 4541/, A'dam Rubber 3271/2 330 Serbadjadi 324 325-30 171 170b Wai Sumatra 285 Dordtsche Petr, 367 364h Southern Rails 1261/2 125 163»/ie 164 Anaconda 101 Wabash 47U/16 471 Comm. Maxwel 5b 17 September EERSTE KOERS LAATSTE KOERS BERLIJN t 1 59.431/, 59.40 PARIJS 7.03 7.— BRUSSEL, 6.82 6.80 WEENEN 1 35.20 35.25 LONDEN ."S i2.Hi/4 12.11 STOCKHOLM t 66.75 66.75 KOPENHAGEN 66.71/3 66 2 OSLO 54.70 54.6a BAZEL v t 48.25 48,221/, NEW-YORK 1 1 2.493 /l6 2-491/,, ROME f t -*1 9.02 9.021/, PRAAG 7.421/, 7.39 WARSCHAU 23.— 25i—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2