WITTE BIOSCOOP 8 1 inboedTlveiling HAARDEN. Algemeen VerkooplokaaL Stadsnieuws. BEVERWIJK DE ZEEHAVIK PRIMA WOONARK 240.— B. A. JANSSEN DONDERDAG 23 SEPTEMBER Luxor Theater. Feest in de Zijlstraat. Lichtbeeldenavond. Onbestelbare Stukken. ADMINISTRATIE DER POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Theater De Kroon. HEEMSTEDE. SCHOTEN. BLOEMENDAG TE SCHOTEN OP ZONDAG 26 SEPTEMBER. BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. DISTRICT HAARLEM. D. H. V. B. R.-K.V.V. „B. S. M." R. K V. „Zwaluwen". R.K.V.V. „Victrix". R. K. V. V.Santpoort. R.K. Voetbalvereeniging „The Yéllow Black Boys". De derde Athletiekdag Van „Holland". De Olympiade Amsterdam 1928. BILJARTEN. VRAGENBUS. Buitengewoon filmdrama met Milton Seis In de -hoofdrol. DEZEEHAVIK is eender meest belangwekkende filmwerken van den laat sten tijd en geeft weer dén geweldigen strijd tusschen de Mooren en Spanjaar den. Tevens laat het zien al de ellende van het slaven tijdperk, geweldige zeege vechten. enz. enz. - Ruim 3000 medewerkenden. Niemand verzuime dit schit terende werk te gaan zien. RECTIFICATIE. Keukenfornuis TE KOOP KATHOLIEKEN Koopt aan Statmnsklosken alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert Wilt U zich verzekeren van een HAARD welke in alle opzichten voldoet en zuinig in het verbruik van brandstoffen is, gaat U dan vooral zien onze groote sorteering van alleen eerste klas Haarden fabrikanten. Wij plaatsen al onze Haarden onder garantie. Verder houden wij ons aanbevolen voor alle smidswerkzaamheden. Let op het adres: Wagenweg 7©, hoek Wilheiminapark. Magaz. van Haarden, Eleotr. en Sanit. inrichtingen KIJKDAG: WOENSDAG VAN 10-3 UUR Makelaar P. HOOGEVEEN Las. Het kan niet op Deze week heeft het Luxor-Theater zelfs twee hoofdfilms, een komische en een dramatische, beide in zes afdeelingen. En beide zijn ze de moeite van het bekijken ten zeerste waard. De eerste „Kareltje heeft Pech" is .een werk van Ha rold Lloyd, die op de van hem bekende wijze de heele zaal en die was zelfs op dezen eersten avond van het nieuwe programma al flink bezet doet schudden van het lachen. De film is in Amsterdam zes weken achtereen vertoond. Vertellen Neen, dat gaat niet, de in houd van dit filnjwerk is van dien aard, dat iets er van vertellen, den-indruk bij het zien zou schaden en daarom bepalen wij er ons maar liever toe te vermelden, dat de film kostelijk is van dolheid. De tweede film „Rcsine de Vondeling," vervaardigd naar een roman van Edith Necean, is een spannend gebeuren van liefde en haat en misdaad, waarin Madge Stuart op treffende wijze de hoofdrol vervult. Maar niet alleen dat het. verhaal zelf boeit, ook de schitterende natuuropnemingen die men aan deze film heeft v/eten dienstbaar te maken zijn oorzaak, dat men het oog op het witte doek gevestigd houdt. Als men daarbij nog voegt de Pathe-revue en het Luxor-nieuws o.a. de begrafenis van het echtpaar Lobo dan heeft men een pro gramma, waarvan Luxor deze week plezier Zal beleven. Bij gelegenheid van het gereedkomen der asfalteering in de Zijlstraat geeft het bestuur van deze vereeniging een feestcourant uit. Van deze courant werden 10.000 exemplaren welke genummerd zijn van 110.000, gratis uitgereikt. Van 29 October a.s. wordt eene feestwee k georganiseerd, waaraan een hon derdtal van fraaie prijzen zijn verbondep. Gedurende deze feestweek worden de prijzen uitgestald bij de verschillende winkeliers, die ze beschikbaar hebben gesteld. Voor het publiek is aan deze feestweek een attractie verbonden. Gedurende deze week zoekt men in de atalagesen yergelijke slechts of van een der uitgestalde prijzen het nummer overeen komt met het nummer in het roode vakje van de feestcourant. Zijn de nummers gelijk dan doet men hiervan schriftelijk aangifte bij den Secretaris der vereeniging, den heer O. Th. Dantüma, Zijlstraat 90 en wel voor 11 October a.s. met juiste opgave van naam en adres en dat van den winkelier waar het nummer is gevonden. Men is door deze aangifte rechthebbende op den prijs geworden. De uitreiking zal plaats hebben op 13 Octo ber a.s. des avonds om 8 uur in een der bo venzalen van de Kroon, Groote Markt, waarvoor de prijswinners een schriftelijke uitnoodiging zullen ontvangen. De mogelijkheid bestaat dat een nummer der feestóourant verloren raakt of dat een rechthebbende zich niet tijdig aanmeldt, in zoo'n geval komt het eerst opvolgende nummer voor den prijs in aanmerking en zoo vervolgens tot een grens van het tiende opvolgende nummer. Alle opgaven moeten geschieden voor 11 Oct. en dienen duidelijk het nummer der feestcourant te vermelden die in het bezit van een prijswinner is. Deze courant moet bij het in ontvangst flemen van de prijs getoond worden. Aan kinderen zullen geen prijzen worden uitgereikt. In de tooneelzaal van het Militairen-Ge bouw in de Zoetestraat zal a.s. Dinsdag een lichtbeelden-avond worden gegeven, die te 8 uur aanvangt. De beelden worden vertoond en toegelicht door den Weleerw.Kapelaan Vis. Met dezen spreker heeft het Blauwe- MaandComité, dat den avond organiseert, voorzeker een goede keus gedaan, want bij meerdere gelegenheden is gebleken, dat de Weleerw. heer Vis door de macht van zijn bezield woord weet te boeien. Ongetwijfeld Zal de zaal te klein blijken, om alle belang stellende toehoorders te bevatten. DE HA-NY-LA. Men schrijft ons Donderdagavond, toen „St. Michaël" een concert gaf was het gezellig druk zelfs gis teravond, zeker niet de drukste avond moest het soms voetje voor voetje gaan langs de stands. Toen gaf „Eensgezindheid" een goed concert. Er heerschte een tevreden stemming zoowel bij het publiek als bij de houders van stands. Het festival wordt Zondag met 4 corp sen voortgezet nun. om 3 uur „Haarlemmer- liede", om 4 uur „Utile Dulci", om 5 uur „S^. Michaël" Heemstede en om 6 uur „Eensge zindheid" Heemstede, terwijl Zaterdagavond het fanfarekorps „Excelsior" en Zondag avond de Tramfanfare een concert geeft. De heer v. Meurs, gérant van het restau rant heeft voor Zaterdag en Zondag alssat- tractie behalve den Conferencier Paul Ostio en de Soubretten de gezusters. Wassington ook nog geëngageerd den conferencier Jac. Kol- derie, zoodat dit zeker een bezoek aan de ten toonstelling zal loonen. De sluiting der tentoonstelling geschiedt Zondagavond 11 uur. BSQfëLIS KANAAL-ZWEMMERS. Gisteren kon men in ons blad lezen, dat een Enge.lsche zwemmer in 13 uur 56 minuten over het Kanaal is gezwommen. De vijfde in enkele weken tljds 1 Vroeger hoorde men zoo nu en dan spreken over een koen zwemmer, die het nauw van Calais wilde overzwemmen. De meesten slaagden niet. Want een dag later meldde een telegram in de bladen, dat de overmoedige 't had opgegeven. Nu plotseling, in korten tijd, vijf maal.-Het gaat er nu niet meer om, het Nauw over te zwemmen, maar het in den kortst-mogelijken tijd te doen. Het wordt nu een record-kwestie. Het zal niet lang meer duren, of hij of zij, wie het gelukt deze prestatie te volbrengen, zal in Folkestone op aan kaap Griz Nez niemand meer vinden, ter verwelkoming. Wat is de diepere oorzaak van dit groote succes Het nauw van Calais is niet nauwer geworden. De zwemmers hebben niet in li chaamskracht gewonnen, omdat er twee vrouwen onder zijn, die, zooals het in Duit- sche bladen luidt „den Oceaan hebben be dwongen." Het kan dus niet anders, of de moreele kracht heeft hier de overwinning behaald. In den tijd, toen de zwemmers op een paar duizend meter van de kust ophielden, schrik ten ze terug voor de moeilijkheden van de taak. Zij konden niet gelooven, dat de on derneming uitvoerbaar was. Toen ze wisten, dat 't kón, vanaf 't oogenblik, dat ze daarvan zeker waren, slaagden ze. Het geloof, dat bergen verzet, bedwingt ook de golven. Maar dan is 't noodzakelijk, dat het vertrou wen diep en groot is. Gelooven, gelooven met diep vertrouwen, maakt de energie vaardig. De meest gevierde athleet, zal, als hij gelooft geslagen te worden, ook geslagen worden. De spieren zijn machte loos, als ze niet gespannen worden door een of ander sentiment. Maar is dat het geval, dan is de mensch ook tot dingen in staat, die heeten. niet binnen zijn bereik te liggen. DE TWEEDE TOREN GEVALLEN. Was er Dinsdagmorgen veel belangstelling om den eersten toren te zien vallen, Donder dagmorgen was deze belangstelling nog ver dubbeld. Een talrijke menigte stond op den weg het ongewone schouwspel gade te slaan. Daarbij kwam dat het ditmaal even vroeger gebeurde dan eergisteren, wat oorzaak was dat de schooljeugd de school vergat. De kinderen keken en beoordeelden den verderen gang van het werk als eerste klas deskun digen. Eindelijk verschenen de onderwijzers, maar ook deze heeren gingen vandaag graag aens een kijkje nemen, waardoor de geheele schoolbevolking aanwezig bleef. Stond de eerste toren veel vrijer en leverde deze daardoor minder gevaar op, met dezen was het anders gesteld. Kort bij de pastorie staande en naar deze altijd eenigszins over hellende, leverde hij meer gevaar op. Maar de aannemer, de heer Venhoven uit Heem stede, was weer op zijn postkalm en be daard werd er door gewerkt tot zich, juist aan de goede zijde een scheurtje begon te vertoonen in een der hoeken, welk scheurtje langzaam voortkroop. 't Was werkelijk ang stig de twee arbeiders te zien hakken en beuken op het penant dat aan de zijde waar de toren' vallen moest, dezen nog schoorde. Eindelijk kwam er meer beweging in het groote lichaam, waardoor de plaats voor de menschen te gevaarlijk werd. Men liet toen de scheur doorwerken en na eenig wachten werd de staaldraad aangedraaid maar het critieke moment was al voorbij. De richting welke het gevaarte nam was juist de goede Evenmin als de eerste toren week ook deze geen decimeter af van de richting waarin hij vallen moest. De aannemer had wet alles goed voorbereid. Ook deze toren viel geheel in elkaar, terwijl de spits nauwelijks te her kennen was. Hiermede is het gevaarlijke van de sloo ping voorbij. De meeste aanwezigen namen even een kijkje op het terrein, terwijl de onderwijzers de schooljongens naar school HET TUINFEEST OP SPAAR EN HOUT. Het comité schrijft ons Liefdadigheid sluit wel meestal in geld geven en zoo antwoordde mij laatst iemand, toen ik hem vroeg of hij ook op 't tuinfeest kwam „Neen, want op zoo'n feest wordt je zoo geplukt 1" Dames, heeren en kinderen van Haarlem en omstreken komt in zit geval desnoods alleen een kopje thee drinken van 20 cants, opdat u kunt genieten van het mooie huis, waar u in een koepelkamer dit met uit zicht op de bocht van het Spaarne en wan neer het zonnetje schijnt en het helder is over de weilanden tot aan Amsterdam toe. Zit u op het terras aan den anderen kant van het huis, dan komt u onder den indruk van de schoonheid van het buiten. Het huis is voor deze gelegenheid ingericht door de firma Nederkoorn en de kunsthandel Du bois heeft zijn schilderijen er opgehangen. U kunt werkelijk nergens in het buitenland een mooier plekje vinden, om uw kopje thee te gaan drinken. Dat wij de firma's, die alles belangeloos beschikbaar stelden, dankbaar zijn, behoef ik hier zeker nog niet eens naar voren te bren gen. Ook nog een woord van dank aan den heer Faber, die de bruidsuikers voor la „noce a Thomas" gaf. De firma Heringa en Wüthrich schonk ons een mooi strijkijzer en een electrisch keteltje, met snoer dat op zijn Amerikaansch verkocht zal worden. Maar één gulden kost u dan het strijkijzer, wanneer u geluk heeft Komt dus allen Zaterdag en Zondagmid dag van 27 uur op Spaar en Hout uwe visité aan elkander brengen. HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand September. - Binnenl. brieven. 1. Blomberg B., Lobith 2. idem 3. Bur. de Telegraaf, Amsterdam 4 idem 5. idem 6. idem 7. idem 8. idem 9. Deiters B., Bussum 10. Freeke Mej. F., Enkhuizen 11. Gilse Mevr. V., Amsterdam; 12. GreveW., Amsterdam 13. Baan de, Schoten 14. Houtsma Mej. J„ Voorburg 15. Ives B„ Amsterdam 16. Jonkman H., IJmuiden 17. Kokel D., Amsterdam 18. Letter D., 19. Letter A., Bennebroek 20. Langen D. de, Wijk aan Duin; 21. Lugnee C,, Haarlem 22. Miolee Mevr. M., Haarlem 23. Meursing Mej. J., Bergen 24. Nes J. v., den Haag 25. idem 26. Ochtrop v., Am sterdam 27. Oudhof D., Haarlem 28. Olie Mevr., Haarlem 29, Raad v. Arbeid, Rotter dam 30. Rijksverzekeringsbank, Amster dam 31. idem 32. idem 33. Spanjer den Heer en Mevr., Steenwij k 34. Stations restauratie, Amersfoort 35. Vaatjes W., Amersfoort.; 36. Vader, Mej. F., Wormer- veer 37. Vos W., Hilversum 38. Veldman D., IJmuiden 39. Westrate den Heer, Krabbedijke 40. Wijngaarden H. v., Utrecht. Binnenlandsche Briefkaarten. H. Blotkop, Utrecht Mevr. v. d. Burg, Haarlem H. Dankelman, Oisterwijk D. de Kok, Amsterdam Mej. L. Keuter, Urk G. de Kadt, UtrechtMej. M. Ko ning, Alkmaar den heer Lanstaa, Amster dam den heer Mohnen, 's-Hertogenboschi P. Nobels, Heerlen H. de Rooi,Amsterdam; fam. J. Steute, LBthoorn L. Vreeswijk, Zutphen Mej. B. Verven, Schoten Mevr. A. Vree xen, den HaagA. Wildschut, Noordwijk Mevr. L. Zonneveld, den Haag. Buitenlandsche Brieven. W. Bremer, Interlaken Mej. H. Citroen, Dickirch J. Harry, Benab H. Wendelin, Graz. Buitenlandsche Briefkaarten. Mej. de Brevet, Zwitserland G, Barger, Helsingfors Mej. v. d. Ent, Frankrijk L. Hartmann, DuitschlandJ. Keiler, Gersau Mevr. J. v. Liemt, Paris Mevr. A. Riemens, Les Houches Mevr. v. Styrum, Durbuy L. Staal, Duitschland. 5 briefkaarten zonder adres. v Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden, omdat deze bij onbe stelbaarheid kunnen worden teruggezonden. De film van deze week speelt zich af in een sfeer van hoven en vorstenmenschen. „Vorstenliefde" of „Wite Zwaan", is de naam van deze rolprent der Paramounf-fabrieken, die, wat de monteering aangaat van zeld zame kwaliteit is. De dochter van een vorstin van zeker landje bemiht den gouverneur van de prin sen. De moeder van de vorst van een na burig staatje, komt met dezen prachtmensch op bezoek om 'de hand der prinses voor haar zoon te vragen. Noch de pretendent, noch de prinses voelen veel voor elkaar, maar plicht is plicht en de beide vorstinnen zijn het eens dus wordt de zaak beklonken geacht. Een jachtpartij, een regenbui en domme dingen van den lamlendigen prins volgen elkaar snel op. Tot een nachtelijk gevecht in het Paleis de ontknooping brengt. Die voor elkaar bestemd zijn krijgen dat ook en de rest delipseert, in woede, wanhoop en nog meer van dat fraais. Het gehel is een aardige kijkfilm, die met genoegen gesleten zal worden. Twee kluchten gaan vooraf, w,aarvan vooral „De regenmaker" respect afdwingt voor de groote technische bezwaren, welke men heeft weten te overwinnen. Aangenaam was het thans een Hollandsche Revue te zien van Marken, Volendam, Am sterdam etc. Verder de laatste Parijsche mode met een keur van toiletten en interessantigheden uit Marokko, Alles bij elkaar genomen een goed ver zorgd programma, waar volwassenen zich wel mee kunnen amuseeren. Teraarde bestelling A. Wallet. Op de openbare begraafplaats alhier had Vrij dagmiddag de teraarde bestelling plaats van A. Wallet, in leven chef-voorman van bosch- en plantsoenen. Dat de overledene een algemeen bekend en bemind persoon was, bleek wel uit de over- groote belangstelling. Door een twaalftal arbeiders werd zijn stoffelijk overschot ten groeve gedragen, terwijl een 35-tal de baar volgden. Óp het kerkhof waren o.m. aanwezig de directeur van Openbare Werken de heer J. Schelling, onder wiens afdeeling de over ledene werkzaam was, het geheele ambte naarscorps, de Hoofdcommies van het ge meentehuis de heer H. Vos, de plantsoenen commissie en eenige andere leden van den Raad. Een groote krans van de vereeniging „Door Eendracht Sterk," waarvan de over ledene lid was, dekte de baar. Ds. Ubels prees den ontslapene als een rechtvaardig en godsdienstig man, een goede kameraad, wat wel bleek uit de belangstelling bij den laatsten eer aan den ontslapene be wezen. Namens de weduwe en familieleden dankte de vader der weduwe voor de belangstelling. De overledene was een bekwaam vakken ner. Bij de Ned. Heidemaatschappij tpt een uitstekend vakman opgegroeid, kwam hij in den winter van 191213 voor rekening der Heidemaatschappij om boomen te snoeien. Hij ging niet meer terug, maar bleef in dienst der gemeente, en kwam 'op 26 Mei 1913 in vasten dienst. Zijn groote kennis van boomen vooral kwam goed te pas, toen in datzelfde jaar Groenendaal werd aangekocht. Al spoedig kreeg hij in de gemeente een leidende functie, en werd in alles wat plantsoenen betreft de raadgever, en niet alleen Groenendaal maar ook de boombeplanting langs den weg ge tuigt van de groote kennis van Wallet. De afd.N Haarlem van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafi sche Vakken in Nederland, bericht dat de jaarlij ksche Bloemendag te Schoten zal wor den gehouden op Zondag 26 September waarvoor door B. en W. reeds toestemming is verleend. Er zijn veel dames, die gaarne willen mede werken dien dag de bloempjes der Vereeni ging te verkoopen, doch niet weten waar zij zich moeten aanmelden. Gemeld zij, dat die gelegenheid dagelijks bestaat bij onderstaan de adressen L. Arends, Diederikstraat 20 C.C. v.d. Bergh, Assendelverstraat 48 P.M. Bakker, Oranjeboomstraat 135 H. van Del den Potgieterstraat 26 J.A. Uittenbogaard, Achterweg 18 P. Rijbroek Vijfhulzerstraat 15 en J.A. Wagner, Papetorenvest 54. Personalia. Tot leeraar in de practijk der houtbewerking aan de Middelbare Technische School te Haarlem, is benoemd de heer A. Rauwerda te Schoten, Gevonden voorwerpen.Terug te be komen bij P. E. v. d. Werff, Brederodeweg 57 Bloemendaal, schroevendraaier, rozen krans padvindersgordel en mes A. v. d. Werff, Korte Kleverlaan 26 Bloemendaal, kindertaschje met inh. Roosdorp, Verbin dingsweg 2 Bloemendaal, dameshandschoen C. Burger, Lange Lakenstraat 2 rood Haar lem, slinger#van een auto,; mevr. Dankel-, man, Teding v. Berkhoutlaan 27 Aerdenhout- zilveren "broche L. de Boever, Midden- tuindorplaan 16 Overveen, twee aardbeien sloffen P. R. Verduin, Zuidertuindorplaan 21 Overveen, een lederen ceintuur W. C. Visser, Oranje Nassaulaan 44 Overveen, een kwartje J. Koelemeier, Schreveliusstraat 35 Haarlem, paar sportkousen S. Joustra, Rijnegomlaan 1 Aerdenhout, bruin lederen portemonnaie met inh. aan het bureau van politie te Overveen, sleutel, riem, beursje, kinderschoentje, groentekist, nieuw gummi handvat van rijwiel, twee badpakken,nand- handdoek en badmus, zakkammetje, zakdoek. Fransche Cursus. Op verlangen van de ouders Zal thans ook een cursus in de Fransche taal geopend worden aan de Open bare Lagere School alhier. Leerlingen van 5de, 6de en 7de klasse kunnen dan aan dezen cursus deelnemen. De lessen worden buiten de gewone schooluren gegeven. IXe OLYMPIADE AMSTERDAM 1928. Het Comité 1928 (N.O.C.) schrijft ons Een der Nedèrlandsche Sportbladen heeft in een redactioneel artikel den indruk willen vestigen, alsof er gevaar zoude bestaan dat de heer L.F. Verwoerd zijn functie als leider der afdeeling „Huisvesting" van ons Comité zal gebruiken in het belang van een hier ter stede gevestigd Verkeersbureau waarbij hij, als Commissaris, finantieel is betrokken. Dat deze „on-dits" werden opgenomen zonder eenig bewijs, zonder eenig vooraf gaand onderzoek zelfs, is voor ons Comité aanleiding geweest zich in een weerlegging daarvan in dat sportblad niet te begeven. Nu sedert dien deze aangelegenheid haar weg naar de groote pers gevonden heeft, stelt ons Comité er wel prijs op daarin, ter nadere' ondersteuning ook van de in enkele bladen daaraan toegevoegde opmerkingen van de re dacties, welke zonder uitzondering reeds den heer Verwoerd boven iedere mogelijke ver denking van dien aard stelden, het volgende te verklaren De heer Verwoerd heeft aan ons verzoek, Zich met de leiding van de afdeeling Huis vesting te belasten, niet willen voldoen, dan nadat was komen vast te staan dat zijn relatie tot bedoeld Verkeersbureau binnenkort Zou worden beëindigd sinds dien heeft die re latie ook zonder eenige restrictie een einde genopien. De vraag of Verkeersbureaux bij de huis vesting tijdens de Olympische Spelen een nuttige rol zullen kunnen spelen, maakt bij ons nog punt van overweging uit en in welken zin hieromtrent zal worden beslist, is op dit oogenblik nog niet te voorspellen. Intusschen is bij ons Comité reeds vóór geruimen tijd een gemotiveerd voorstel door den heer Ver woerd ingediend om in beginsel te besluiten, dat, ook bij een bevestigend antwoord op die vraag, in geen geval aan één Vèrkeersbureau een monopolie of uitzonderingspositie zal mogen worden gegeven. R. K. SPORTPARK VOOR HAARLEM. Molenwerfslaan, Heemstede. Programma voor 19 September 1926. Ie terr, R.K.V.Z. ITeylingen I 1 uur vriendschappelijk. 3e terr. R.K.V.Z. IITeylingen II 1 uur vriendschappelijk. Ie terr, B.S.M. ID.E.M. I 2)4 uur Beker- Plath. Ie terr. T.Z.B. IH.B.C. II 4 uur Beker- Smit. De wedstrijd Santpoort IZwaluwen II is uitgesteld tot a.s. Zondag 26 Sept, ft.rri. 3 uur. Het bestuur van het District Haarlem van den D. H. V. B. vergadert a.s. Zaterdag, des namiddags 6 uur, in het gebouw van de R.-K. Milltairen-Vei'eeniging:, Zoetestr. 12, ter bespreking van den Districtswedstrijd HaarlemAmsterdam, welke op Zondag 3 October, op het R.-K. Sportpark te Heem stede gespeeld wordt en waaraan tevens de jaarlijksche Roomsche voetbaldag verbonden zal worden. Ook zal het Districtsbestuur in zijn ver gadering het Haarlemsch elftal samenstellen, dat op genoemden dag tegen Aftistredam zal uitkomen, Junioren-Competitie. Heeren Secretarissen! Van de Secretarissen der navolgende vereenigingen. mocht ik, onder get eekinde, nog geen inschrijving voor bovengenoemde competitie ontvangen, n.l.: Concordia, D. 'S. S., Alliance, R .K. V. Z., Onze Gezellen, R, C. O. Hoe zit dat, heeren? Heeft u mijn me- dedeelingen niet gelezen in de N. H. Crt. van 31 Augustus? Gelieve zoo spoedig mogelijk de inschrij ving in te sturen, vergezeld van inleggeld, en namen plus leeftijden en geboortedatums der Junioren en eventueel te vragen dis pensatie. District Junioren-Elftal, Gelieve de Junioien, geschikt voor b.g. elftal op te géven, voorzien van hun plaats eventueel in te nemen, voor 27 Sept. De Ccmpetitieleider: SMIT, Atjehstraat 12, 'Schoten. Secretariaat; Schoollaan 31, Bennebroek. Programma Zondag 19 September: B.S-M, ID.E.M. I, 2.30 Sportpark B.S.M. IIConcordia II, 2.30 HB.C. IV—B.S.M. III. 1.30 Dinsdag 21 April, 's avonds te 8 uur, al- geméene ledenvergadering in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw. In vérband mét de be langrijkheid dienen alle leden deze vergade ring bij te Wonen, ook mede met het Oog op de eerste kennismaking met onzen geestelijk adviseur Kapelaan Warmenhoven. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 19 SEPT. R. Z. V. Z. ITeylingen I: half één Sportpark. R- K. V. Z. IITeylingen II: half een Sportp. Morgen op 't Sportpark twee medaille wedstrijden tegen Teylingen, Het eerste elftal, dat verleden week zoo succesvol heeft gewonnen van het Hilyersum- sche M., ontmoet haar nieuwe klassege- noot, terwijl de zwartjes ook thans haar uiterste krachten zullen moeten inspannen, om de fraaie medaille in onze kast te brengen. Na het succes van Zondag j.l. moe ten jullie het echter in geen geval te licht opvatten, want dit kon allicht nadeelige ge volgen op den uitslag hebben, Dus aanpakken en vasthouden is hier de boodschap. De reserve's spelen tegen Teylingen II Om een medaille, welke door de elftalcom missie beschikbaar is gesteld. De vorige werd tegen Victrix Verloren; thans echter moet het heel wat beter gaan, wil de medaille mogen gewonnen worden. Vooral het gode samenspel in de voor hoede moet nog gezocht worden, terwijl de "backs niet mogen treuzelen. Opgemerkt dient te worden, dat beide wedstrijden om half een precis moeten aanvangen. Allen dus op tijd present. Veel succes en een plezierigen wedstrijd! Van de reis naar Hilversum zijn diverse foto's verkrijgbaar, aan het adres van den heer A. G. van der Kamp Jr., Jan Steen straat 44. Zezij n schitterend en de prijs is btlH}k „s** JOOP. Secr.: Hagestraat 0. Voor a.s. Zóndag 19 September: St. Louis II—Victrix II, aanvang 1 uur St. LouisIIIVictrix III, aanvang 2 uur Deze wedstrijden worden gehouden op t St, Louis-terrein te Amstetdam. De spelers moeten daar vooral tijdig aanwezig zijn. Als nieuwe léden worden voorgesteld: F. van Woensel, Houtvaart 34 A. Métzelaar, Hendrik Roozenlaan 27; A. v, d. Waals, Hoogstraat 5. Zaterdagavond contributie betalen In de Mil- Ver., Zoetestraat. Woensdag 22 Sept. vergadering voor be stuur en captains te 8 uur. Sect.: Th. Hijnen, Zeeweg 214 H, Velsetl- Driehuis. Program voor oZndag 19 September: Santpoort IZwaluwen II, 2.30 uur Sportp. Santpoort IIBeverwijk II, 3.30 uur Santpoort IIID.E.M. II, 2 uur Morgen trekt het eerste elftal naar het Sportpark te Heemstede, om Zwaluwen II te bekampen voor den Sportparkbeker. De beidé ploegen zijn van gelijke sterkte. Aan gezien Zwaluwen II Ook in de eerste klas D.H.V.B. uitkomt, belooft het dus 'n span- nenden strijd te worden. Mocht het Sant poort gelukken als overwinnaar uit den strijd te treden, dan plaatst zij zich meteen in de Demi-finale, Dus doet uw best. Ge zamenlijk vertrek vanaf café Zomerlust om 1 uur. Het tweede speelt een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Beverwijk III. Daar de Beverwijkers over een goedé ploeg beschik ken. is het dus een goede oéfenpartij vóór de Santpoort-reserves. Santpoort lil krijgt D.E.M. II op bezoek. Het zijn dus goede oefenwedstrijden voor de a-s. competitie. THEO H. Secretaris: H .v. Turnhout, Emmaplein 38. Hedenavond van 78 uur contributie be talen in St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond half negen bestuursvergade ring in de Militaire-vereeniging. Donderdagavond beginnen wederom de clubavonden, welke het Vorig jaar met zoo veel succes gehóuden werden. Ook nu ko men de Yellows zooveel mogelijk naar de Zoetestraat. Voor Zondag staan maar twee wedstrijden op het programma. Het eerste elftal speelt met invallers voor Bakker en Henneke, die beiden deelnemen aan den laatsten athletiek- dag, tegen Nieuwendam. Het tweede ontij vangt D. S. S. op bezoek. De reserve's be ginnen om 1 uur, terwijl het eerste om half drie zal aanvangen. R. C. H. II-Z. F. c. n. R. C. H. II speek a.s. Zondagmiddag reeds haar eersten competitiewedstrijd. Set toeval wil, dat de kampioenen van het Vorig jaar op bezoek komen. We verwachten een aardigen wedstrijd aan den Middenweg. Ook „Wilskracht", A'dam, schrijft in. Op de 460 M. dertig deelnemers. - 5900 M. hardloopen „het" nummer. De laatste strijd om den beker. 't Wordt Zondag vOor de derde maal dat de Roomsche athleten uit het Bisdom, el kanders krachten zullen meten. De piopa- gandische waarde dér beide reeds gehouden dagen, blijkt wel hieruit, dat ook de oude tegenstanders, het nog immer sympathieke Wilskracht uit Amsterdam, voor de laatste dag heeft ingeschreven. Naar alle waar schijnlijkheid zal de „Wilskracht"-er Sla- man er wel in slagen het Dioc. record ver springen met aanloop een weinig te ver beteren, De 400 M. zal een zwaren strijd opleve ren. De toeschouwers van de Trial-meet AchillesU. D. I.Holland kunnen zich nog wel de sensatievolle race over dien afstand herinneren. Toen bracht een scherpe finish de zege aan D. Ronde, voor Coesel en Burgman. De laatstgenoemde Amsterdam mer jhoudt momehteel het Dioc. record, dat wel eenige malen verbeterd zal worden. Op het nummer polsstok-verspringen zal „Holland" zich wel de sterkste toonen. Im mers, een drietal oranjebroeken zwermt ge regeld om en nabij de 8 Meter. 5000 M. brengt niet minder den 15 gega digden bij elkaar. De strijd om den eere- titel zal wel hoofdzakelijk gestreden wor den tusschen Burgman, Mulders, Spruyt, de Bruin, Bakkeren Henneke. Voor de esta fette, 4 x 100 M., hebben heel wat ploegen ingeschreven. „Holland" is wel in staat om het kampioenschap binnen te halen, maar kan op geduchten tegenstand van de „Achilles"-ploeg rekenen. Wat „Wilskracht" zal doen is niet bekend. Voorts staan op het programma de nummers verspringen met aanloop, hinkstapsprong, discuswerpen, 1500 M. junioren en speerwerpen junioren. De wedstrijden beginnen precies één uur, op het terrein van het R.K. Lyceum aan den Zijlweg. Trots het ontactisch handelen van dé R.K. Comm. voor Lich. Opvoeding, die door het orgattiseéren van voetbalwedstrij den de belangstelling danig zal belemmeren, worden toch nog veel belangstellenden ver wacht. Op 2 en 3 October a.s. vergadert te! Zurich het Zwitsersch Olympisch Coprité ter bespreking van het programma der Olym pische Winterspelen. Op de vergadering zal de datum der Win terspelen vastgesteld en de technische en finantieele vraagstukken behandeld worden in overleg met de voorzitters der daarbij be trokken commissies. Het plaatselijk comité van St. Moritz zal op deze vergadering ver tegenwoordigd worden. Het werk op het Stadionterrein is thans in vollen gang. De aannemers hebben onlangs op de Jaarbeurs in Leipzig de allernieuwste machinerieën aangekocht, waardoor de, uit voering van den bouw aanmerkelijk kan worden bespoedigd. OlymplaD. E. S. Onder zeer groote belangstelling speelden 2 viertallen van bovengenoemde clubs voor de Seriewedstrijden van de B. C. „Vrienden kring". De „Olympianen" kwamen zeer sterk uit en wisten alle 8 partijen te winnen, waar door hun beide 4-tallen in de volgende ronde komen tegen de winnaar van den wedstrijd VriendenkringD.O.S.De gedetailleerde uitslag van de Vrijdag gespeelde wedstrij den is Klasse B. No.'s 1 OlympiaD.E.S. 10067 car. „2 100— 70 „3 100— 84 „4 10087 ff Totaal Klasse C. No.'s 1 OlympiaD.E.S. 2 tt 3 *t 4 400 308 car. 75— 34 car. 75- 51 75— 68 ff 75- 71 Totaal 300 224 car. Dinsdag- en Vrijdagavond a.s. worden dé wedstrijden voortgezet in café Roodenburg a/d. Spekstraat. Vr. Ik ben aangeslagen in de gèm. fórèn- senbelasting Amsterdam. In mijn bezit zijn de aanslagbiljetten belastingjaren 1922/23, 1923—24, 1924—25 en 1925—26, welke alle zijn betaald. Op 16 Augustus 1926 ontvang ik een dwangbevel tot betaling van een aanslag over het jaar 192122, waarop tevens is vermeld, dat de kosten van vroegere ver volgingen 40 cent bedragen, blijkbaar dus een waarschuwing Van 15 et. en een van 25 cent. Door mij is nooit een aanslagbiljet 192122 ontvangen, en ook geen waarschuwingen. Op het dwangbevel staan nog twee doorgehaalde andere adressen achter mijn naam, die beide foutief zijn, en waar misschien die waarschu wingen zijn terecht gekomen. Ben ik verplicht dien aanslag te betalen? Is die vordering niet verjaard? Thans heb ik een duplicaat-biljet ontvangen gedagteekend Amsterdam, 28 Mei 1923. Ben ik ook verplicht de vervolgingskosten te voldoen? Antw.: Wij raden u aan eens met den ont vanger te gaan praten. Waarschijnlijk is hier een misverstand in het spel. De ontvanger heeft natuurlijk het recht de wettelijke ver volging tegen u in te stellen, maar hij moet zich daarbij aan de wet houden. In hoever dit hier wel of niet is gebeurd, kunnen wij moeielijk beoordeelen. Verjaring kan in dit geval niet gelden indien gij binnen 3 jaar, na den aanvang van het belastingjaar, dus vóór 1 Mei 1924 zijt aangeslagen. Dit schijnt met u het geval te zijn. Vr. Welke is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Kudelstaart en hoeveel K.M. is dat? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelstaart. Afst. 18.7 K.M. Vr. Ik woon in Bloemendaal en werk in Haarlem en ben ongehuwd. Ik ben aangesla gen voor 34.30, naar een zuiver inkomen van 1400. Is dat juist? 2. Hoeveel forensenbelasting moet ik be talen? Antw.: 1. Ja; 2. 19. Vr. Hoe kan men een witte verfvlek uit een bruine ottoman mantel verwijderen? We hebben al terpentijn aangewend en nu is er een zwarte vlek gebleven, hoe moet ik dié nu verwijderen? Antw.: Wij rad uen voor dit geval aan dèa mantel te laten uitstoomen, Vr. Ik heb een werkster, welke Dinsdagi en Vrijdags den geheelen dag werkt, nu is zij ziek. Hoelang ben ik nu verplicht haar loon door te betalen, dat zij lederen dag, dien zij gewerkt had, ontving? Antw.: Bij ziekte gaat het loon geduréndé een korten tijd door, b.v. 8 of 14 dagen. Vr. Ik had kuikens, welke ik 's morgens met' ochtenvoer had gevoederd. Den volgenden morgen was het grootste gedeelte gestorven eft een paar dagen later de over geblevenen ook. Als het aan het voeder ligt, kunt u mij dan een adrës opgeven, waar ik het kan laten onderzoeken? Antw.: Wéndt u eens tot den keurings dienst van Waren, Kampersingel 4, te Haar lem. Zaterdag-, Zondag- en Maandagavond 8 uur. Gewone prijzen. H. O. V. Orkest. Rijwielstalling. In afwijking met de aankon diging op de biljetten wordt Zondag GEEN middagvoor stelling gegeven. In dé gisteren (17 Sept.) geplaatste annonce van H. J. v. d. MEER, Schag- chelstraat 7, staat abusievelijk vermeld MOTORBELLEN 70 cent. Men gelieve hiervoor te lezen: MOTORBRILLEN 70 CENT. ter overname aangeb. voor 12,50. BINNENWEG 79, Heemstede. 1—4 R. I. R. broed 1925. 1—4 R. I. R, 5 mnd. oud. Bekroonde afst. Adres: Arn. A. PIEK, Damiatestr. 14, Bavodorp, Jan Plezier, platte wagens, BAREND CRUYFF, Purmerend. Koopt en ver koopt alle soorten handkarren en Rij tuigen, koopt niet in winkels waar onzede lijke oi N, Malthusiaansche artikels* worden verkocht of voorhanden zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10