FsstJ fesu KRÜIDENIERSBEUR8 93 ZIJLSTRAAT 93 DAMES!! MAIS0N DE VRIES m1z Volksfeesten te Uitleg om Café „Mof -van. Mlllegom" I». LAMMERSE nestellen Daplijksclie Auto-Dienst op Amsterdam Verkeersongevallen. Vraagt demonstratie bij A. H. DE BROIJN DSf^SDAGAVOHD van 7 tof 8-30 alleen voor genoodigden en georganiseerde Kruideniers. DINSDAGAVOJID van 8-30 tot 11 uur ook voor Winkeliers welke een gele uitnsoodigingskaart ontvangen hebben. WOENSDAG, DONDERDAG en VRIJDAG, telkens van 1.30 tof 6 uur en van 7.30 tof 11 uur voor het publiek. 55cts.p.y2pond *°fleve rancte** DAMES Heeren Mode-Artikelen, Hoeden, Petten, Regenjassen enz. 2.2. en 23 September de Muziek - - Humorist ENGELSCH VERHUIZINGEN DOOR GEHEEL NEDERLAND mm LAATSTE NIEUWS. Warmte te Londen. Mislukte poging om het Kanaal over te zwemmn. Vervolging wegens hoogverraad. DE TENTOONSTELLING VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De officieele opening. De aanrijding te Santpoort. MARKTNIEUWS. DUIVENSPORT. DAMMEN. CONCOURS DE CARROSSERIE (D'ELEGANCE) TE ARNHEM. Bij 't zwemmen verdronken. Doodelijk auto-ongeluk. De vergiftigingsgevallen in de Hoofdstad. Na het spoorwegongeluk bij Voorschoten. Van 21 lot en met 24 September GEMEENTE CONCERTGEBOUW BEGIJNESTRAAT HAARLEM Enlrée 30 cis. met inbegrip van stedelijke belasting. Programma's lO cl. met den Lindeboom Bezoekt onzen stand op de „KOEN'S B. K." REINIGINGSMIDDEL debbekende Koen's Verven DERDE HUIS VANAF DE GROOTE MARKT wordt gevestigd een Zaak in ZEEPFABRIEK „HET KLAVERBLAD" HAARLEM Shingled of Bobbedhaar Haarverven. Haarwerken. en het gsfreel compleet f250.- met 2 jaar garantie. GEO. VOLDERSQRACHT No. 4 - Tel. 11272 FRAN3CH PU8TSCH BOEKHOUDEN Instituut „Mercurius" Lange Begijnestr. 22. Vraagt gratis Prospectus Waarom vinden wij van U geen advertentie? HAARLEM n ösTiiC^ AMSTERDAM Spaarnwouderstr.30 Ê*&m tsji-i ÏOS N.Z.Voorbiirgw. 49 Tel. H726 Tel. 46805 HAARDEN KONINGINNEWEG 48 A. P. DE GRAAFF Staat ter dekking I FJBRRTf OILAN©, Tandheelkundige Spreekuur B 's avonöl Tvf-87* belialve »^derdags. I MAERTEN VAN HEEMSKERKSTRAAT 18, LONDEN, 20 Sept. Het was Zendag te Londen de warmste dag van 't heele jaar. De maximum-temperatuur in de schaduw was 88° tegen 87o op den wamsten dag; in den zomer, n.l. op 14 Juli. LONDEN, 20 Sept. De Londensche typis ten Miss Lyste, heeft een mislukte poging gedaan om over 't Kanaal te zwemmen. Zij raakte door de koude half bewusteloos, en werd, ondanks haar protesten, uit het water gehaald. MÜNCHEN, 20 Sept. Tegen den commu- nistischen Rijksdagafgevaardigde Buchmann en eenige andere communisten, zal een ver volging wegens hoogverraad ingesteld wor den. Bij een huiszoeking werden bezwarende documenten gevonden. Heden overleed den 20 Sept. 1926, na een langdurig lijden na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze inmg geliefde Moeder Be huwd- en Grootmoeder MARIA VAN SCHOOTEN Weduwe van den Heer Willem van Leeuwen in den ouderdom van 71 jaren. KINDEREN, BEHUWD en KLEINKINDEREN. Haarlem, 20 Sept. 1926. Kamperstraat 10 rood. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Don derdag a.s., in de parochiekerk O. L. Vrouw Rozenkrans (Spaarne) te 8K en 9 uur, waar van de H. Mis van 8K uur geZ. Reqium. In tegenwoordigheid van talrijke genoodig- den had Zaterdagmiddag de officieëele ope ning plaats van de tentoonstelling van „Her wonnen Levenskracht" en de daaraan ver bonden bazar, welke, zcc-als men weet, gehouden wordt in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.m. Mr. J. B. Bomans, lid van Gedep. Staten van Noord-Holland, de raadsleden, de heeren W. J. B. van Liemt; M. L. A. Klein; H. J. L. Klein Schiphorst; J. P. H. v. Castricum J. Visser; M. de Braai en F. Keesen, verder Dr. J. M. A. v. Schuylen- burgh; Dr. A. A. Land en Dr. van Beers; mej. F. A. M. Pesters, voorzitster van den R. K. Vrouwenbond; de heer P. J. M. van Tetering, voorzitter der R. K. Middenstands- vereeniging. De organisaties waren talrijk vertegen woordigd, zooals de R. K. Volksbond, R. K. Bouwvakarbeidersbond, R. K. Metaalbe- werkersbond; bond van R. K. Bloemist knechts; R. K. Fabrieksarbeidersbond, Bond van OverheidspersoneelSt. Deus Dedit; afd. Spoor en tram „St. Raphael,"; R. K. Politiebond „St. Michael"; Kruisver'oond; bond tot bestrijding der T.B.C. in de gra- phische vakken; organisatie van R. K. kleer makers, verschillende comitê's van „Her wonnen Levenskracht" uit Heemstede, Hil- legom, Bennebroek en Overveen organisatie van R. K. Meubelmakers, bond van R. K. Schilderspatroons en de algemeene vereeni ging tot de bestrijding der tuberculose. De bijeenkomst werd geopend door den voor zitter van het comité Haarlem van „Her wonnen Levenskracht." Als Voorzitter van het PI. Comité van ,.H. L." is het spr. een aangename taak allen een hartelijk welkom toe te roepen, en allen dank te zeggen, dat zij deze officieele opening van de tentoonstelling willen bij wonen, hetgeen voor het bestuur een bewijs is van mede leven, dat op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Alvorens Dr. v. Konijnenburg te verzoeken den tentoonstelling te openen, kan spr. niet nalaten aan allen zijn welgemeenden dank te brengen voor de medewerking die in niet geringe mate heeft bijgedragen en dit in de komende dagen nog zal doen, om de ten toonstelling te doen slagen. Na Dr. v. Konijnenburg dank gebracht te hebben voor zijne bereidwilligheid, noodigt spr. hem uit de tentoonstelling te willen openen. Hierna neemt dr. v. Konijnenburg het woord. Na een kort inleidend woord, gaat spr. de geschiedenis der tuberculose na. Reeds lang was bekend aldus spr. dat de tuber culose een zeer belangrijke plaats inneemt onder de oorzaken van overlijden. Bij het statistisch verwerken dier oorzaken bleek, dat niet minder dan het 1/7 deel van het menschdom aan haar ten offer valt. Zoolang de oorzaak der ziekte niet bekend was, werd een overheerschende rol voor het verkrijgen der tuberculose toegekend aan kouvatten en bleef de bestrijding beperkt tot een em pirische, een zuiver proefondervindelijke. Men trachtte het kouvatten te voorkomen door warme kleeding, vooral vele en dikke onderkleeren en het buitensluiten van fris- sche lucht uit angst, dat frissche lucht tocht zou kunnen veroorzaken. Had men. kou ge vat, dan moest deze genezen worden door broeien de patiënt werd dus flink ingeba kerd, met heete kruiken onder de dekens gestopt. En nu moest eerst recht voor tocht gewaakt worden. De ramen in de zieken kamer bleven als regel potdicht. Wel is waar had in 1855 Villemin, professor te Parijs in het ziekenhuis Val de Geace de stellingen verkondigd La tuberculose est une affec tion Spêcifique; Sa cause reside dans un agent inoculable. Elle appartient done a la classe des maladês virulentes. Maar toch duurde net tot in istsz Prof. Koch in den tubercelbacil de oorzaak der tuberculose vond, alvorens er een geheele ommekeer kwam in het'inzicht der tuber culose en er een logische n'ondslag gevonden was voor de bestrijding dcc ziekte. Een grond slag, die als een der fucndamenten heeft: zonder tubercelbacil, geen tuberculose. De alom geldende meening, dat hij die aan deze ziekte leed ten doode was opge schreven, bleek onjuist. Ja men kwam tot de overtuiging, dat zeer vele, zelfs 't meerendeel der gevallen genazen. Slechts schijnbaar is de tegenstelling, welke ligt in het aan de eene kant groote sterfte cijfer en het aan den anderen kant nog groo- ter aantal genezen personen. De oplossing dezer tegenstrijdigheid ligt eenvoudig hierin, dat belangrijk meer, dan de helft der per sonen, die de 40 jaar bereikt hebben, korter of langer tijd aan tuberculose hebben celeden. Met het feit voor oogen van het zooveel- vuldig voorkomen dezer infectieuze ziekte wordt de geroote moeilijkheid van daad werkelijke bestrijding duidelijkl In het sputum der tuberculoselijders be vinden zich de bacillen. Het sputum droogt in. De bacillen, die eene grootte hebben van 2 mieren d.w.z. dat 500 te zarr.en een lengte 'hebben van 1 m.M., worden door het stof der straten meegevoerd en ingeademd- Ons gemeenschappelijk huisdier, de vlieg sleept het besmette speeksel aan haar pocten en slurf, mee zet zich op ons eten en depo neert het daar. Ik geef u hierbij slechts enkel van de talrijke wijzen, waarop de tubercel bacil verspreidt wordt. Zonneklaar is het, dat slechts een samengaan van allen, van lijders en gezonden hier uitkomst kan geven en dat een goed resultaat slechts te bereiken is door het hygiënisch opvoeden der geheele bevol king. De melk moet zindelijk gewonnen en zuiver bewaard worden, de bakker moet zijn brood hygiënisch behandelen, de slager zijn vleesch.. De huisvrouw dient acht te geven, dat het eten, vooral ook om de weg gezette restjes vrij blijven van vliegen. Dat de lijder aan t.b.c. in de eerste plaats hygiënisch moet worden opgevoed, behoeft geen betoog. Het was in Jan. 1912 dat de Ned. R. K. Typographenbond bij de Katholieke arbei ders den eersten stoot gaf tot het oprichten van een nationaal tuberculosefonds voor de R. K. arbeiders van alle vakken door op de jaarvergadering van het Bestuur voor de R.K. Vakorganisatie een desbetreffend voorstel in te dienen. Wel is waar kan dit voorstel we gens te late indiening in die vergadering bezwaarlijk behandeld worden, doch post of propter op de volgende jaarvergadering werd een dergelijk voorstel ingediend door de Ned. R. K. Diamantbewerkersvereeniging en de R. K. Goud- en zilverbewerke sbond. Een commissie werd benoemd en hiermede was de eerste stap gezet. De eerste wankele schreden en het pokken en mazelen der jonge vereeniging zal ik stil zwijgend voorbijgaan en mij alleen bezig houden met de vraag hoever is Herwonnen Levenkracht gekomen op den weg der be strijding van tuberculose. Luctor et emergo, kampend overwin ik, Zou het devies mogen zijn van alle corpora ties, die de bestrijding der tuberculose in hun vaandel voeren. Immers al was met de ontdekking van den tubercelbacil de oorzaak der tuberculose gevonden over de beste wijze van bestrijding bestond en bestaat nog geens zins eenstemmigheid. Zeker zou het getuigen van een groote mate van kortzichtigheid en tijdsoverschatting, indien men wilde bewe ren, dat alles wat nu op 't gebied der T.B.C. bestrijding las waarheid geldt, ook in de toekomst zal blijven. Maar zeker mogen wij aannemen, dat de hygiene, de gezondheids leer de belangrijkste factor in de bestrijding van alle besmettelijke ziekten is en zal blijven ook bij de T.b.c. Het is de groote en onbetwistbare ver dienste van Herwonnen Levenskracht de ideeën over gezondheidsleer in zeer breede lagen der bevolking te verspreiden door dit feit alleen reeds neemt IT. L. een belangrijke plaats in onder de vereenigingen, die de be strijding der tuberculose tot doel hebben ge 1 kozen een niet te miskennen factor vormt hierbij het zoo goed geredigeerde steeds keurig verzorgde maandblad „Zonnebloe men". Wel heeft H. L. zich als hoofddoel gesteld, 't voorkomen der t.b.c., terecht begreep zij echter, dat dit resultaat in meerde re gevallen vcorlcopig niet bereikt kon wor den, daarom gaf H. L. het beste wat op dit gebied te geven wes een uitstekend inge richt sanatorium „Berg en Bosch". Waar na herstel gelegenheid wordt gegeven om door arbeidstherapie wederom voor de Maat schappij geschikt te worden. Door Herwonnen Levenskracht is in haar 12V, jarig,bestaan schitterend werk verricht. H. L. is er in geslaagd in zicht te vereenigen de bestrijding oer tuberculose door het maken van propaganda voor hygiënisch leven het genezen der tuberculose door de exploi tatie van haar sanatorium „Berg en Bosch" het wederom geschikt maken voor het maatschappelijk leven door erbeidsthcrapie. Zeker was het een juiste gedachte het 12 jarig bestaan te vieren met een tentoong jarig bestaan te vieren met een tentoonstel ling, waarbij getoond wordt, wat verricht is, wat bereikt werd. Ret gesproken woord vervliegt, het geschrevene is als een voetstap in vochtig zand, het aanschouwde wordt vastgelegd en daarmede het geestelijk eigen dom van velen. Moge door talrijken deze. tentoonstelling bezocht worden en voor allen eenspoorslag zijn tot hygiënisch leven. Én hiermede open ik, uit naam van den Burgemeester, deze tentoonstelling. Tenslotte voerde de heer Verzuur uit Ui trecht het woord. Namens het bestuur van H. L. dankt spr. Dr. v. Konijnenburg voor zijne bereid willigheid deze tentoonstelling te openen. Als vanzelf sprekend vindt deze bereid willigheid hare oorzaak in zijn wensch de tuberculose, die vreeselijke volksziekte, uit liefde tot den lijdenden evenmensch, met alle deugdelijke middelen bestreden te zien. Doch daarnaast mogen wij ook veilig veronderstellen dat bij veronderstellen dat zij voorspruit uit een groote waardeering, voor H. L. als werkster, op het gebied der t.b.c. bestrijding. Moge deze waardeenng een spoorslag zijn voor de inwoners van Haarlem, zoodat zij in groote drommen onze zalen komen vullen. Hiermede y/ês de officieele opening afge- loopen en gingen de genoodigden de ten toonstelling bezichtigen. De tentoonstelling van „Herwonnen Le venskracht" mag zich in een groote belang stelling verheugen en niet minder de bazar. Reeds dadelijk na de opening Zaterdagmid dagmiddag waren er veel kijkers en het muzieensemble „de Krekel" bracht er de stemming goed in. In de theetent der firma Terwee uit Zaandam gebruikten velen een kopje thee. De theetuin en de thee wordt door de firma geheel belangeloos afgestaan en de opbrengst komt geheel ten goede aan „Herwonnen Levenskracht". Zaterdagavond was het bezoek zeer druk en „Euphonia", het muziekcorps uit Overveen, dat zijn wel willende medewerking verleende had veel succes. De bazar had een drukte van. belang en menig geldstukje werd voor het goede doel geofferd. Aan de hand van den gids, welke omtrent de tentoonstelling wordt uitgegeven, be- bezichtigden velen met interesse de exposi tie. De explicatie die gegeven werd verdui delijkte een en ander zéér. Zondag was de drukte zoo mogelijk nog grootcr. De ten toonstelling werd dien dag door niet minder dan 1500 personen bezocht, geen wonder dus, dat het bestuur van „Herwonnen Le venskracht" ten zeerste tevreden is. Onder de bezoekers bevonden zich ook de Zecr- eerw. heer pastoor J. P. Reijenbefg en het Tweede Kamerlid de heer A. J. Loerakker. Vermeld mag nog worden, dat de ver lichting buiten het gebouw de aandacht trok en daardoor volkomen aan haar doel beantwoordde. De loterij van „Herwonnen Levenskracht" is een groot succes geworlen. Alle loten zijn thans reeds uitverkocht. Tc Vijfhuizen. Zendagavond, omstreeks 8 uur, gebeurde te Vijfhuizen in Haarlemmermeer een ern stig motorongeluk. De heer C. Lodder, wonende in den IJweg. reed op de fiets langs de Cruqiusdijk. Nab de spoorbrug gekomen, werd bij plotseling aangereden door een achter hem aankomenden motor rijder, de heer N„ van Vijfhuizen. Beiden werden tegen den grond geslingerd. De hee* Ledger werd bewusteloos opgenomen en bii de familie Soetens binnengedragen, terwijl N. er zelf binnen kon loopen. Van het sta- lion af werd direct om een dokter getele foneerd, zoodat spoedig dr. Bult ter plaatse was. Met de auto van genoemden dokter werd L. naar zijn woning vervoerd. N, had behalve een, verwonding aan zijn hoofd, ook inwendige pijnen, maar hij wist toch zelf nog naar huis te sukkelen. Wat de oorzaak is van dit ongeval, is moeilijk te zeggen. Volgens verklaringen van getuigen moet N. hard gereden hebben, doch N. zelf verklaard niet sneller te hebben ge reden dan even 30 K.M. en ook duidelijk signalen te hebben gegeven. Daar er geen editie bij de hand was, maakte de heer Meirmans, die onbezoldigd rijksveldwachter is, proces-verbaal van het gebeurde op en tevens legde hij beslag op het overschot van motorfiets en rijwiel. De toestand van den heer F. N„ die Vrij dagnacht te Santpoort door een auto aan gereden werd en daarbij ernstig werd ge kwetst, is iets vooruitgaande. MEDEMBLIK, 18 Sept. R. K. Markt- vereeniging St. Jozef". Aardappelen: Groole Muizen 1902.25, Groote Wit 1551.75, per halve H.L. Bloemkool 01605.50 per 100. Uien: groote gele 0.901.00 per halve H.L. Nep 1.75— 2.25 per halve H.L. BEVERWIJK. Prijsnotecring van de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" van 17 Sept. Aardbeien 6080 per K.G. Frambozen 4060 ct. per K.G. Meloenen 18 40 ct. per stuk. Appelen 816 ct. per K.G. Peren 820 ct. per K.G. Tomaten 720 ct. per K.G. Spinazie 0.351.25 per kist. Sla 0.601.50 per kist. Postelein 20-30 ct. per kist. Andijvie 2560 ct. per kist. Wortelen 714 ct. per bos. Selderie 1—2 ct. per bos. Uien 4 ct. per bos. Bloemkool 614 per 100 stuks. Komkommers 3—12 per 100 stuks. Roode kool 34 per 100 stuks. Gele kool 34 per 100 stuks. Groene 2 3 per 100 stuks. Tuinboonen 1019 ct. per K.G- Witte Capucijners 20?40 ct. per K.G. Raspers 4050 ct. per K.G. Snijboonen 10 35 ct. per K.G. Spercieboonen z.dr 1119 ct. per K.G. Id. met dr. 610 ct. per K.G. ld. dik 510 ct. per K.G. Id. tros 1023 ct. per K.G. POSTDUIVENVEREEN. „DE LUCHT POST" TE SANTPOORT. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar laatste vlucht van dit seizoen van Quriyrain af. (338 K. M.) De duiven zijn vermoedelijk te 7 uur losgelaten. Ie duif 10.10.1; laatste 10.29.32. 1, 9, 12 N. Koning; 2. H| Haver 3. 7, 8, 10 G. Voorting 4 P. Rozeüneyer 5, 13 G. Waasdorp 6 v. d. Reep,; J1 A. Voogt. Voor deze wedvlucht warén vijf eere- prijzeh geschonken n.l. 1 nikkel klokslot en twee seinlichten door den heer A. H. v.d. Velden, rijwielhandel1 taart door den heer R. Balm en banketbakker en 10 pond dui- venboonen door den heer J. Benard graan handel, allen te Santpoort. Deze prijzen werden door vijf achtereen volgende prijswinners gewonnen. De Hoofdklasse-competitie van den Neder- landschen Dambond (Afdeeüng Noord) vangt.aan op 28 September e.s. Het 1ste tiental der asche Dam club" is voor het seizoen 1925/ 1927 als volgt samengesteld. Bord Nr. 1. P. J. van Dartelen 2. J. W. van- Dartelen 3. J. B. Sluiter 4. F. A. Berke; meier 5. Aebe de Jong 6. H. G. Teunisse 7. J. van Looy 8. W. van Daalen 9. H. Greeuw 10. J. Poppen. Reserves 1. J. P. van Eyk, 2. S. M. Mons; 3. H. van Santen 4. P. Mollema 5. Ph. F. Amelung 6. J. Wielenga 7. J. C. van Waard 8. R. H. Rooda 9. J. H. Reedijk 10. B. W. Kensen. Wedstrijden om de Wisselmedaille tus- schen de „Haarlemsche Damclub" en de „Damclub Haarlem." Door de beide Haarlemsche Vereenigingen, de „Haarlemsche Damclub" en de „Damclub Haarlem," is besloten tot weder-instelling van de Jaarlijksche wedstrijden om de Wis selmedaille. De eerste ontmoeting tusschen de beide eerste tientallen dezer Vereenigingen zal plaatsvinden op Woensdagavond 22 Septem ber a.s. in de bovenzaal van Café Rooden- berg, Spekstraat 8. Gedachtig aan het succes, dat het Con cours de Carrosserie (d'Elêgance) te Zand- voort heeft opgeleverd, heeft het weekblad „Sport in Beeld" een soortgelijk automobiel- feest te Arnhem georganiseerd. Het wordt gehouden op het Gemeentelijk Sportterrein, achter het landgoed Sonsbeek, door het gemeentebestuur van Arnhem voor deze gelegenheid afgestaan, en wel op Zater dagmiddag a.s. (25 September) ten 1 ure. Als leider treedt wederom op de heer Leo Lauer. Tal van bekende merken zullen aan beide concours deelnemen, o.m. Panhard-Levassor, Minerva, Sizaire Fréres, Delaunay-Belle- ville, Chrysler, Stutz, Overland, Lorraine- Dietrich, Dodge Brothers, Pierce-Arroyw, Berliet, Mêtallurgique, F. N. Austro-Daim- ler, Amilcar, Lancia, Alfa Romeo, Cadillac, S. A. C. A., Donnet-Zedel, Protos, Itala, Essex, Hudson, Hupmobile, Marmon, Moon Diana, Sara, Delahaye enz. Aan het Co"ncours de Carrosserie is even eens een kampioenschap verbonden, waarbij het publiek stemt. Overigens worden de auto's gekeurd door een jury van 3 personen (deskundigen en kunstenaars) van wie wij een dezer dagen de namen zullen bekend maken. ZWOLLE, 20 Sept. Gistermiddag is del' 16-jarige E. Venboer, pakhuisknecht te Zwolle, terwijl hij in 't Lichtmiskanaal aanl 't zwemmen was, verdronken. Voorbijgan gers die hem ophaalden, trachtten nog de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat. Een inmiddels geroepen arts kon slechts den dood constateeren. BAARN, 20 Sept. Op den Rijksstraat weg nabij hotel Groeneveld te Baarn, reed Zondagavond, omstreeks half 8 uur een auto uit het kamp Millingen bij Apeldoorn tegen een boom; de bestuurder van de auto, tevens eigenaar, de heer van Manen, werd gedood. Van de inzittenden werd de zoon van den heer v. Manen ernstig ge wond. De slachtoffers zijn naar het zieken huis alhier overgebracht. De auto is totaal vernield; de bestuurder schijnt plotseling onwel te zijn geworden, waardoor het on geval plaats had. AMSTERDAM, 20 Sept. Een der patiën ten, die door het gebruik van ondeugdelijke visch in 't Wilhelmina-gasthuis ter verple ging is opgenomen is gisteren overleden. De personen die na het eten van de gelar deerde lever ongesteld zijn geworden, maken het in 't algemeen goed. Het bacteriologisch onderzoek bij de pa tiënten, die de lever gegeten hebben, heeft iniusschen tot de conclusie geleid, dat in de lever een vleeschvergiftiging (paratyphus) bacil is gevonden, die de ziekte heeft ver oorzaakt. Het onderzoek betreffende de visch vergiftigingsgevallen is nog niet ten einde gebracht. LEIDEN, 20 Sept. Heden verlaat de pa tiënt van het spoorwegongeluk, de heer De Vries uit Amsterdam, het ziekenhuis te Lei- den.Hij kan nu thuis verpleegd worden. Behalve den heer De Vries hebben tot nu toe, het 2-jarig kindje en mejuffrouw van Schalk uit Leiden, het ziekenhuis verlaten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. DOODELIJK ONKELUK. HENGELO. (O. 20 Sept. Gisteravond geraakte de ruim 20-jarige boerendochter Ter Doest op een onbewaakten overweg onder den sneltrein. Zij werd op slag ge dood. Het lijk werd vreeselijk verminkt. KOMT U OOK OP DE KRUIDENIERS-BEURS? HEBT J REEDS EEN PROEF GENOMEN MEI HET VOOR OLASWERK, PANNEN. BADEN. CLOSETS, MARMER EN SCHILDERWERK? IN VOORRAAD, IN PAKIES VAN 12>/J CENT, BIJ ELKEN SOLIDEN WINKELIER. LEIDSCHEVAARTWEG 104 BIJ HAARLEM. HET I» een bekende stelling dat voorkomen beter is dan genezen, en dit geldt in zeer sterke mate bij de behandeling van den zuigeling. EEN van de grootste moeilijkheden, die zich bij kinderverzorging kunnen voordoen ie het ruw en rood worden van het huidje, dat vaak ont aarden kan in open gaan en smetten. DE genezing er van is zeer moeilijk, maar het middel om het te voor komen is uiterst een voudig gebruik van den eersten dag van de ge boorte af uitsluitend Kinderzeep van Het Klaverblad. WANTdezezeepismet bijzondere zorg bereid om gebruikt te worden voor babies, en tast niet alleen het teere huidje niet aart, maar versterkt het. Kinderzeep „OllDERWEELDE" no. 316 met Doktersverklaring een vertrouwd adres en vakkundige behandeling van vindt U bij ZIJLWEG 44 TEL. 13247 DAMESK APPER. I Billijk tarief. Gelieve te letten op 't juiste adres E. M. JAARSM.1 vanaf f 110 BECHT D1ESERÏNCK vanaf t 125 Leveren wij ook op gemakkelijke betaling condities. Vakkundig plaatsen. Telef. 10768. een beste Dek'bok, bij W. v. d. PIJL, Molenwerfslaan no. 94, Heemstede,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10