LOTTGERING P Plechtige Eerste H. Mis. Patoor 0. A. J. ten Hagen f DE SPAARNEBANK Programma. „De Ha-Nij-La". EEN ZOMERSCHE ZONDAG. Wier er van profiteerden. De aanranding in den trein. Een nieuwe Katholieke Lagere school aan de Amsterdamstraat. Tuinfeest Spaar en Hout. Opbrengst collecte. De Vierde Roomsche Voetbaldag op 3 October a.s. c.). Peer Gynt achter de schermen. De H. O, V. HONDENTENTOONSTELLING IN HET BRONGEBOUW. Aanrijding te Overveen „St. Raphael" en de Centrale Werkplaats. Speldjesdag van Sobriëtas. Auto in brand. Reddingsbrigade voor drenkelingen. ta iiiBmnmnijfiniikiiimiiiniiiiiiiiitiiiiiiiii'fliiiJiiiiiiiHm VOOR 8TÖOIV5EN EN VERVEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 BURr-F&MJKË STAND. De nieuwe brug over de Brouwersvaart. ioi3/16 100»/16 «00%, iooi/2 104% 30 b 52 54 181 226l/4 226 b 98 !/a 100 56 671 672 375 375 167 173 161l/8 1701 73/« 180 180 168 169 124 436 431 418V, 417 455 454i/2 334 332% 335i/2 336 178 176 291 362 126 1641/: 164 100 46% 46%7i4 5 Mijn aangespoeld. Dierenmishandeling. Het aantal dienstplichtigen voor de lichting 1927. De nieuwe pont over het Zuider Buitenspaarne. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59.50 59.48 7.- 6. 98 BRUSSEL 6.80 6.75 25.— 35.22l/2 LONDEN 66.771/2 66-77 KOPENHAGEN 66.32% 66.311/2 OSLO t 54.70 54.65 2.49% 9.— 7-42 7.40 WARSCHAU 23.— 25 jÜassau's Oord," van leden der Nederland- *che ridderorden, die hulp verleent aan be hoeftige weduwen en wezen van ridders der Nederlandsche Orden. Ook op ander gebied is hij in het open bare leven werkzaam geweest. Tijdens de kroningsfeesten in 1998 te Amsterdam wfs hij president-ceremonimeester. Bij de Vasco di Gamafeesten en bij het zilveren jubileum der Amsterdamschë Brandweer verleende hij zijn medewerking. In Haarlem kenden velen hem als den sympathieken beschermheer der Tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep." Bijna iede re uitvoering dezer rederijkerskamer gaf hij blijk van het innfg medeleven met de ver- eeniging. Hij is tenslotte jarenlang voorzitter geweest der afd. Haarlem van het Ned. Too- neelverbond. terwijl hij voor kort gekozen werd tot lid van het hoofdbestuur en tot voorzitter van de Propaganda-commissie. Meinard Merens werd te Zaandam gebo ren 11 Juni 1856. De benoeming van zijn va der, die daar kantonrechter was, aan de Ha.arlemsche Arrondissemenstrechtbank. bracht hem naar de Spaarnestad. Hij door liep hier ter stede de H. B. S., waarna hij zich in den handel begaf. Eerst bij de firma Krêlage alhier, daarna op verschillende han delskantoren in Amsterdam. In de hoofdstad richtte hij ten slotte een eigen wijnzaak op. Maar behalve eigen zaak, wilde de jonge handelaar ook zijn krachten geven aan het algemeen belang. Hij had daarbij de inter nationale post op het oog. Hij stelde zich in verbinding met de Servische regeering, om dat ait land toen nog niet hier vertegen woordigd was. De Servische regeering was in beginsel voor een consulaire vertegenwoor diging, doch achtte het juiste oogenblik nog niet gekomen. Dat oogenblik kwam zeven jaar later. Van toen af heeft de heer Merens zich aan zijn taak gegeven: Nederland en Servië te dienen. Hij heeft deze twee landen tot elkaar ge bracht en beiden is dat van groot belang ge weest. Nederland was toentertijd in Servië absoluut onbekend. Het was Meren's eerste zorg om den autoriteiten daar een juist beeld te geven van ons volk, onze industrie, onzen handel. De relaties, die vooral door zijn bemoei ingen tusschen beide landen ontstonden, brachten voor ons o.a. de leverantie van «igaren aan Servië. Zoo heeft de heer Merens gewerkt aan de belangen van twee landen, zonder die van het eene of het andere een oogenblik uit het oog te verliezen. Hij kende Nederland, hij kende Servië als geen ander, met door rapporten en woorden van anderen, maar door eigen aanschouwing en jarenlange on dervinding. Minister Kuyper e.a. hebbén hem daarvoor openlijk hun erkentelijkheid be tuigd, terwijl de Nederlandsche regeering hem vereerde met verheffing tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Loeuw. Onder groote belangstelling vierde de heer Merens 11 Juni j.1. zijn 70sten verjaardag. In de parochiekerk van 0. L. Vrouw van den H. Rozenkrans (Spaarne) had hedenmorgen te 9 uur de plechtige eerste H. Mis plaats van den Weleerw. Pater J. H. Busé, van de Orde der Kruisheeren. De neomist werd geassisteerd als pres- bpter-assistens door den Zeereerw. Heer Pastoor B. J. Schrandt, als diaken door den Weleerw. Heer Kapelaan J. P, Brink- mém en als sub-diaken door den Weleerw. Heer Kapelaan J. F. A. Bots. Als cere- moniarius fungeerde een broeder van den neomist, terwijl cantores waren de Wel eerw. heer A. M. A. Vollaerts uit Weesp en de Weleerw. heer A. C. D. Andreoli, uit Hoofddorp De indrukwekkende plechtigheid, waar bij zeer vele parochianen tegenwoordig wa ren werd op kunstzinnige wijze opgeluis terd door het koor der parochiekerk, on- n der leiding van den dirigent den heer Jac. de Jong. t- Vóór de H. Mis werd uitgevoerd het „Ve- ni Creator" van Jac. de Jong. Onder de H. Mis werd uitgevoerd een Mis voor mannen- en jongenskoor, van Hubert Cuypers, „Jesu nostra Redemptio" van H. Andriessen, „Tantum Ergo" en „0 Salutaris Hostia" van Jac. de Jong. Na het Evangelie beklom de Weleerw. Heer Kapelaan Boks den kansel en hield een hooggestemde feestrede, waarin hij be halve een persoonlijken gelukwensch aan den neomist -en zijn familie een schoone uiteenzetting gaf van de verhevenheid van het H. Priesterschap. Na de H. Mis veree- nigden de neomist zijn familie en de geeste lijkheid der parochie zich aan een gemeen schappelijk ontbijt in de pastorie. voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 21 Sep tember 1926 des namiddags van 23 uur doot den heer George Robert. 1. Praeludium et Fuga c. kl. t., J. S. Bach. 2. Sinfonia uit „Saul", G. F. Handel. 3. Derde Sonate, F. Mendelssohn Bartholdy. 4. Lamentation, A, Guilmant. 5a. Rapsodie pastorale; b. Melodie; c. March* gotbique, Th. Salomé. Gisteren was het de laatste dag der ten toonstelling. Om 3 uur werd het festival voortgezet en kwam achtereenvolgens „Haarlemmer- liede„Utile Dulci", „St. Michaël" en ..Eensgezindheid" met een drietal nummers uit. Na iedere uitvoering reikte de heer M. d. Haan de zilveren herinneringsmedaille Om kwart vóór 7 had de verloting plaats van de geldprijzen onder de deelnemers van het festival. De uitslag hiervan was als volgt; le pr. 50.fanfarecorps der E. S. M Heemstede; 2de pr. 40.„Sursum" van Bloemendaal; 3de pr. 30.fanfare „Ex celsior", Heemstede; 4de pr. 20.— „Trouw moet Blijcken ".Lisse; 5de pr. Haarl. Politie-muziekveraeniging; 6de pr. J 5.„Crescendo", Spaarndam. Voor het zilveren dames-armbandhorloge kwam in aanmerking mej. Annie Schra, Pafrirooniumstr. 32. Het horloge was stil blijven staan om 11.30,27. Zij was er het dichtst bij met 11.17.13. Het zilveren hee renhorloge werd gewonnen door den heer C. J. A .v. Dam, Bofcch en Vaartstraat 26. Dit was stil blijven staan om 5 uur 36 m. Den heer v. Dam was er het dichtst bij met 5 uur 26 min. 14sec. De oplossing voor de letters in de standss was „Koopt in uw eigen plaats." Hiervoor waren uit de vele oplossingen slechts 7 goede, n.l. de heeren A. W. Klaver, G. C. Deen. Dirk Vos en de dames Jo Burman, v, d. Weiden, Greta Vos en de wed. Dekker. De prijzen werden onderling verloot. Van 8.3010.30 gaf het fanfarekorps der E. 'S. M. een concert. Na afloop werd door de exposanten een diner gegeven in het hotel „Lommer oord", De vacanties zijn; weer voorbij en de .'omerinrichtingen hebben hun exploitatie- ekening van het seizoen 1926 reeds opge- naakt. De dagen worden kort, het weer tuur en deze week zal de kalender de offi- :ieële herfst aanwijzen. Alles bereidt zich 'oor. op den komenden winter. Zij, die van le zomergeneugten moeten leven, zien terug op een seizoen dat veel beloofd en weinig gaf, doch, men zegt, dat elk jaar eenige mooie na-zomersche dagen moet hebben. Daaraan doet ook dit natte jaar niet af. Het was gisteren een Zondag als zelden voorkomt. De warmte lokte elkeen naar buiten en ook velen naar het strand. Want het strand, zooals te IJimiiden en Zandvoort, had wel het grootste aandeel in den uittocht, die de enkele zomersche Zon dag uitwerkte. Het was al spoedig merkbaar, dat het voor Zandvoort nog een drukken dag zou gaan worden eïi, hoewel het aantal fietsers niet zoo groot was, spoor en tram daaren- tegeen voerden vele dagjesmenschen aan, zóó zelfs, dat in den namiddag extra trams werden ingevoegd tusschen Haarlem en Zandvoort, welke tot laat in den avond bleven rijden. Ook werden de loopgangen gebruikt. Op het strand beerschte een gezellige drukte; in ellerhaast had men nog eenige badkoetsen en meerdere badstoelen op het strand gebracht; vele baden in badkoetsen werden genomen. De exploitanten maakten nog een extra goedeen dag evenals hotels, lunchrooms en café-restaurants. Tot laat in den avond heerschte ook in het dorp een gezellige drukte. Zoo'n dag op het einde van September is zeker een meevallertje voor velen. De juffrouw uit Aalsmeer, die beweerd heeft in den trein bij' Leiden te zijn aange rand, heeft gisteren aan de .«.itie te Leiden ten slotte Dekend het geheele verhaal te heb ben verzonnen. Het koffertje heeft de politie opgespoord. Ze wilde interessant zijn; maar ze heeft er wat mede gewonnen, flu staat ze te kijk voor het geheele dorp. Een waarschuwing voor andere jongedames, die in zich een aan- drang gevoelen om zich interessant te maken. Het R.K. Kerkbestuur der parochie van den H. Joannes den Dooper verzoekt aan het Gemeentebestuur medewerking, voor de stichting van een bijzondere lagere school aan den Amsterdamstraat, nabij het Nagt- zaamplein, tegenover de Van Beresteijn- straat. De kosten zullen bedragen f 100.650. B. en W. stellen voor, de gevraagde mede werking te verleenen. 18 April 1923 werd medewerking ver leend tot stichting eener school voor gewoon lager onderwijs aan de Nagtzaarn- straat, van welke school 1 September 1924 drie lokalen in gebruik werden genomen. Splitsing van klassen was echter noodig, voor den cursus 1925—1926 en ook, in ver band met de aanmelding van vele leerlin gen, voor den cursus 1926/1927. Te verwachten is dat in 1927 weer paral lelklasse gevormd zullen moeten worden. Het bestaande gebouw is dan geheel bezet, zoodat een nieuwe school noodig is. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, schrijven B. en W. dat 19 kinderen nog te jong zijn om het volgend jaar tot een school voor gewoon lager onderwijs te worden toegelaten en dat reeds 36 leerlingen zijn geplaatst op de gelijksoortige school aan de Nagtzaam- straat 54, alhier. De vraag is thans, moeten de namen van deze 55 leerlingen van de lijst worden afge voerd? Wat de 19 sub 1 vermelde kinderen betreft, antwoorden wij bevestigend, tenzij de school eerst na 1927 wordt in gebruik genomen. Omtrent de 36 leerlingen sub 2, merken wij op, dat zij in afwachting van de stichting eener tweede school) voorloopig reeds wer den toegelaten tot de school in de Nagtzaam- straat 54 en geplaatst zijn in de 1925 en 1926 gevormde parallelklassen. Die vorming was noodig, en de plaatsing was mogelijk, omdat, wat de ruimte betreft, nog 2 lokalen die voor de 6e en 7e klassr beschik baar waren; aangenomen moet worden, dat dit na Augustus 1927, niet meer het geval zal zijn. Het komt ons dan ook voor, dat de 36, sub 2 genoemde) leerlingen moeten gere kend worden de op te richten school te bevol ken, en dus terecht op de 117 namen van leerlingen bevattende lijst zijn vermeld. Wordt deze met de 19 namen van kinderen welke in Augustus 1927 nog te jong zijn om toegelaten te worden verminderd, dan blij er toch nog 98 kinderen over, die te stichten school zullen bezoeken en dus nog 18 méér dan het minimum, door de wet gevorderd. Bovendien is het z.g. Amsterdamsche- en Slachthuiskwartier in 1925 en 1926 sterk uitgebreid. Sedert de opening der eerste school door adressant zijn in die wijken 620 woningen gebouwd in voorbereiding is nog de stichting van 250 woningen. Hier is dus tevens sprake van „een aan zienlijke toeneming van de bevolking in eenig deel der gemeente," en een aanmerke lijk deel der bewoners van deze nieuwe wijken zullen hunne kinderen vermoedelijk naar deze bijzondere scholen zenden een tweede grond dus tot inwilliging van het verzoek. Vervolgens blijkt uit de stukken, dat de te stichten school ruimte zal bieden voor 280 leerlingen dat zij 7 klassen zal hebben en dat per klasse ten hoogste 40 leerlingen zullen worden toegelaten. Ten bate van een tehuis voor kraamver zorgsters aan het van Eedenplein werd Zaterdag en Zondag op 't terrein en in '1 gebouw van Spaar en Hout, te Heemstede, een Tuinfeest gehouden, dat, naar wij mee- nen, in alle opzichten heeft beantwoord aan het doel, dat gesteld werd. Verschil lende vermakelijkheden vormden voor de kinderen een prettige attractie, zoodat zij er vooral eenige aangename uren zullen hebben doorgebracht. Een draaimolen, grabbeltonnen, clowns etc. zijn als steeds onweerstaanbare kinder magneten. Zaterdagmiddag om 2 uur had de offici- cele opening plaats, waarbij o. a. tegenwoor dig was de burgemeester van Heemstede ihr. van Doorn. Het openingswoord werd gesproken door mevr. dr. van Hasselt, Dir. van bet Wijk huis, die begon met er op te wijzen dat er voor 10 jaren nog geen voldoende gelegen heid bestond voor opleiding van deskundige krachten voor het verleenen van hulp aan de kraamvrouw. Dr. v. d. Velde richtte toen indertijd een fonds op met de bedoeling hiervoor meisjes op te leiden oro hulp te verleenen aan on- vermogenden en slecht gesitueerden, terwijl de betreffende leerlingen zich daarin een levenspositie zouden scheppen, Spr. ging uitvoerig de moeilijkheden na, welke te overwinnen waren en hierbij wees spr. vooral op SÜe moeilijkheid, dat de meisjes, die het le halfjaar in de kliniek waren werkzaam geweest, onderkomen moesten vinden, wanneer zij op eigen ver antwoording in de wijkverpleging waren overgegaan en dat niet steeds meisjes te vinden waren, als hulp verlangd werd. Toen de Van Leyndenstichting overging naar het Diaconessenhuis, was het niet mogelijk ook de hraamverzorging over fe brengen, cmdat dit neutraal moest blijven De klinische opleiding geschiedde toer, door hulp van het Gasthuis, waar echter slechts vijf meisjes konden geherbergd wor den. Met behulp van het Dames-Comité trachtte men nu een eigen huis te stichten, waarvan spr. de spoedige totstandkoming hoopte. Verder bracht spr. haar bijzonderen dank aan de gemeente Heemstede voor het af staan van „Spaar en Hout" en het daarin om niet laten, aanbrengen van gas, electrici- teit en waterleiding. Verder bracht spr. dank éian de winke hers Albert Hein, Alida Hein, Nederkorn, de Bois, Lamfers, Franken, Ftber en Droste voor het gratis afstaan en ten geschenke geven van verschillende artikelen en waren. Jhr. van Doorn sprak hierna zijn vreugde uit over het feit, dat de gemeente Heem stede weer eens deze gelegenheid heeft kunnen aangrijpen om dit zoo sympathieke fonds en doel te steunen, daar de arbeid, die dit fonds beoogt, zoo ruim mogelijk uit gevoerd wordt en ontwikkeld. Het totale batig saldo van de beide dagen bedroeg, naar wij vernemen 1800. Een mooi resultaat, De collecte, gisteren in de parochiekerk van den H, Joannes den Dooper gehouden, ten bate der St. Vincentiusvereeniging, heeft 386 opgebracht. De collecte, gisteren in de Sl. Josephkerk gehouden, ten bate van den bouw eener nieuwe kerk te Rotterdam, bracht 690 op- Zooals bekend, zal de vierde Roomsche Voetbaldag plaats hebben op Zondag 3 Oc tober a.s., op het R. K. Spcrtpark voor Haarlem aan de Molenwerfslaan te Heem stede. Het programma van dien dag bevat wed strijden om den Sportparkbeker en den ste- denwedstrijd HaarlemAmsterdam. Het R.-K. Haarlemsch elftal is als volgt samengesteld: Doel: Nelis (H. B. C.]. Achter: v. Deurzen (H. B. C.) en C. de Groot (Concordia). Midden: Kamer (T. Y. B. B.), v. d. Vlugt (H. B. C.) en Jan Duinhoven (Concordia). Vóór: G, Slenders (T. Y. B. B.); v. d. Wouwer (R. K. V. Z.); A. Mooren (H. B. C.), Draaijer (T. Y. B. B.) en Kordelaar (H. B. Reserves; Bakktr, Meinders, Paradijs en Boot. In aansluiting op het artikel onder boven- gemelden titel in ons blad van Zaterdag, deelen we mede dat gebleken is, dat de beer C. J. v. d. Broek Dinsdagavond bij de opvoering van Peer Gynt niet in den schouwburg aanwezig is geweest. Blijkbaar had bedoelde brandweerman deze uitvlucht verzonnen om zijn optreden eenigen schijn van grond te geven. Ten overvloede zij nog gezegd, dat de qualificatie „onsympathiek" meer het op treden betreft van eenige ondergeschikten, dan wel van de leiding. Door het bestuur der Haartemsche Orkest Vereeniging is een circulaire rondgezonden waarin gezegd wordt, dat de financieele toestand, ondanks de verblijdende uiting van het arbeidsveld van het orkest, een bron van voortdurende zorgen blijft. Gewezen wordt op de goede praestaties van het orkest en op de goedkoope contribu- tiën, waarna aangespoord wordt, lid te wor den der H. O. V. Driehonderd dertien honden van in door snede zeer goede kwaliteit werkelijk de kynologenclub Amsterdam kan ook deze elfde show een succes noemen. De regeling was uitstekend en de tentoonstellings-secre- taris, de heer J. L. Harms, verdient ten volle een compliment voor de vlugge en correcte manier, waarop de pers van inlichtingen ge diend werd. Er heerschte een prettige, opgewekte stemming, alles was dan ook keurig in orde. De samenwerking van het bestuur der K. C. A. onder leiding van haren voorzitter, den heer Jac. Zillesen, maakte dat de K.C.A.- Show's een goeden naam hebben. Opmerkelijk is het, dat van Haarlem en Omstreken, zooveel materiaal ingeschreven was en dat over het algemeen de kwaliteit der honden vooruitgegaan is. Een bijzonder goede regeling was de instelling van publi cist, d.w.z. iemand die de zorg voor het bijhouden der borden als taak had. Men kreeg nu een goed overzicht en een directe uit spraak te zien. Bekroningen van inzen ders uit Haarlem en Om- strken. Akkermans, Heemstede, met Groenen- daeler. Nabarus in J. kl. 1ste prijs, predicaat goed Bakker, Overveen, met de Cocker Spaniel Mahjongg in J. kl. 1ste prijs pred. goedBertling, Santpoort, met de ruwh. Foxterrier Patty in Pup. kl. 1ste pr. predi caat zeer goed mevr. Bes Bos, Zandvoort, met de Pekingeese in N. kl. 1ste pr., predi caat zeer goed Beuken, Schoten, mét de Duitsche herder Arlandain J. kl. 2de prijs, pred. goed mevr. BeunsNuyens, Haar lem, met de Schotsche terrier Queen in Openkl. 2de pr., pred. zeer goed Bindels, Zandvoort, met de tax Jolly in Puppykl. 2de pr., predicaat goed Blommaert, Haar lem, met de Duitsche dwergpincher Berny in openklas, 3de pr., predicaat goed Böde- ker, Heemstede, met den Dobermannpinchet Elfe in Lim. kl. en in Puppykl. lsten pr., zeer goed Grossouw, Santpoort, met de Cocker Spaniel Doddy, in open- en in Nat. fokkerkl. tweede en eerste prijs, zeer goed Heek, Zandvoort, met de king Charles Lorna in openkl., zeer fraai exemplaar en kreeg eersten prijs uitmuntendW. Kofwegen, Haarlem, met den Duitschen herder Cora in openkl. 5de prijs, idem met Erlo in openkl., predicaat zeer goed mej. Janzen, Bloemen daal, met den ruwh. Foxterrier Berber in Puppykl. 2e prijs, pred. goed Johannes, Wijkeroog, met den Belgischen herder Herta in J. kl. le pr., goed mevr. Labouchére v. Wickevoort Crommelin, Vogelenzang, met de Cocker Spaniel Chow in open- en niedwl. kl. le pr., zeer goed in beide klassen Lo- vink, Zandvoort, met de Duitsche herders Delsa in openkl. en idem met Bedata in openklas, goed Luining, Haarlem, met den Duitschen herder Ajazx in openkl., pred. zeer goed Dr. Meester, Zandvoort, met de Schotsche terrier Deavy in openkl., Limite- klasse en J. kl. resp. le en 2e pr., zeer goed en met idem Maggy in openkl. eersten prijs zeer goed, Olthoff, Haarlem, met den Groe- nendaeler Nestor in nieuwl.kl., le pr., goed v. Ommeren, Haarlem, met den Duitschen kinges Chess Chi in openkl., 2e pr., zeer goed Schaap, Haarlem, met Cocker Spa niel Wafiy, in openkl., 3e pr., goed Schil der, Haarlemmermeer, met Sloegi Herda in meuwelingsk!., le pr., goed Schouten IJmuiden, met Belgische herdersftond Ripp in openkl., le pr., zeer goed Schutte, Haar lem, met Belgische herdershond Agamena in openkl., 2e pr. ;goed mevr. Schuylenburg v. d. Biesen, Haarlem, met West Highland Whitte Terrier Wilfred in eenkl. le pr., uit muntend en met idem Juddy, le pr., uit- zeer goedSmit, Haarlem, met Duitsche herdershond Horst in Puppykl., 2e pr., goed Verpoorten, Haarlem, met gladharige Duit sche dwergpincher Fenzina in Nationale fokkerski., 2e pr., zeer goed Terpoorten, Haarlem, met Bouvier Bam in nieuwl.kl., le pr., goed Timrott, Bentveld, met Duit sche herdershond Agro in Jeugdkl., 4e pr., goed mej. Verschuyl, Bloemendaal, met Schnauzer Dinkie in Puppykl., le pr., uit muntend mevr. De VriesWeitzel, Heem stede, Griffon Eelge Tippy in Puppykl., le pr., zeer goed mevr. Walt v. Lennep, Aerdenhout, met den Samojede Farming- ham in openkl., le pr., zeer goed en met den kroespoedel Fritzle in openkl., le pr., zeer goed v. d. Weg, Haarlem, met den Duitschen schen dwergpincher Tima in J.kl., le pr., zeer goedWielders, Schoten met den Duitschen herder Asor in J.kl., le pr., zeer goed mevr. Willems, Zandvoort, met den Barsoi Wladimir in openkl.^le pr., zeer goed en in Limttekl., idem v. Zanten, Heem stede, met den Duitschen herder Azorata in J.kl., v. Zanten IJmuiden, met Grey hound Swift in nieuwl.kl., 3e pr., goed Zomerdijk, Haarlem, met den Schnauzer Nanda in nieuwl. kl., le pr., goed Zweerts de Jong, Haarlem, met Duitschen staande in openkl., le pr., zeer goed en in Ldmitekl., idemde Boer, Haarlem, met de gladh. Duitsche Dwergp. Benja in nieuwl.kl., le pr., predicaat goed Boer, Schoten, met de Belg. herdersh. Jentine in openkl., le pr-, pred. zeer goed mevr. Boerlage, Velsen, met de Pekingneess in openkl. le pr. U., met idem teef in openkl. le pr., U. en met idem in openkl., le pr., pred. Uitmuntend, Een bijzonder fraaie inzending, allen met het hoogste pi/edicaat uitmuntend v. Lemmel, Schoten, met den Duitsche staanden hond Titus in openkl., en Loim.kl., 3e pr., goed Bood, Overveen, met de Griffon Bruxellois Pitoeka in nieuwkb, 3e pr., predicaat goed Booda, Haarlem, met den Duitschen her dershond Wusta in Puppykl., 3e pr., pre dicaat goed Boontjes, Velsen, met den Belg. herdersh. Napoleon in nieuwl.kl., le pr., goed mevr. Boot de Ruyter de Wildt, met Fransche Buldoggen Poby en Kitty in nieuwl.kl., le pr„ zeer goed en 2e pr., goed Borst, Haarlem, met den Duitschen herder Assurna in openkl., 92e pr., met pred. goed mevr. Bosman, Zandvoort, met de Cocker Spaniel Lily in Pup.kl. le pr„ pred. goed Bosschart, Haarlem, met de Schnauzer Alex in nieuwl.kl., le pr., goed Brinkmann, Haarlem, met den dashond Portia in Li- mitekl. en in nieuwl.kl., in beide klassen 2e pr., goed Brunsting, Haarlem, met den Duitschen herder Karla in Limitekl., 4e pr., zeer goed Gohen, Haarlem, met de Sloegi Baby in Limitekl. en J.kl., le pr., pred. zeer goed Deutekom, Heemstede, met den dwerg keeshond Jacky in J.kl., 2e pr., ored. goed v. Doesburg, Aalsmeer, met den Duit schen herder Alwina in Pupkl., 2e pr., pred goed en den Bounier Lida in openkl. le pr., pred. zeer goed. Gedeeltelijk gecorrigeerd. Zondagmiddag één uur had op den hoek Bloemendaalscheweg en Tetterodeweg een botsing plaats. Een auto van den heer H. uit Heemstede kwam uit de richting Over veen en lette niet op het signaal van den-ver keersagent, waardoor hij een wielrijder, die van den Tetterodeweg kwam aanreed. De fiets werd bijna geheel in elkaar gedrukt. Persoonlijk liep dit ongeval goed af. De wiel rijder, de heer W. J. K. uit Amsterdam, moest per spoor naar huis. De kosten zullen door den bestuurder van den auto worden vergoed. Vrijdag 17 Sept. vergaderde het werk- plaatspersoneel, vakgroep 5, onder leiding van den voorzitter, den heer de Rooij. Op deze zeer druk bezochte vergadering, werd den ondragelijken toestand op de C. werkpl. te Haarlem met verschillende voorbeelden geschetst. Het wordt een werkplaats van zenuwpatiënten, bij voortduring van deze werkwijzen, en de voorzitter verzoekt de aanwezigen op te trekken naar Utrecht den 26 Sept. om daar op de vergadering van eerst- genoemden vakgroep, met klem te ageeren tegen deze toestanden. Ook de regeling met de gemeente Haarlem en het Z. en O. fonds, werd behandeld. Een schrijven zal worden gezonden, zoowel naar de R.K. Raadsfractie, als naar de Commissie van Beheer, van genoemd fonds. Waarin met klem zal worden aangedrongen op een betere regeling, voor opneming van gezins leden, in de ziekenhuizen. De leden moeten nu deze verplegingskosten vijf a zes weken betalen, alvorens hen iets wordt terug be taald. Na een opwekkend woord van den voorzitter, om steeds de organisatie te ver sterken, werd deze vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Bij informatie vernamen wij, dat de on tevredenheid onder het personeel haar oor zaak vindt in het naar de meening van het personeel onheusch optreden van een supe rieur tegenover het personeel. Verder is men ontevreden over het feit, dat de loonen verlaagd worden zonder de pren.ie-commissarissen, die vertegenwoor digers zijn van het personeel, er in te ken nen. Den laatsten tijd zijn de loonen 20 tot 50 pCt. verlaagd, naar men ons mede deelde. In den loop dezer week zal waarschijn- ijlk een gecombineerde vergadering plaats vinden van de besturen der verschillende organisaties, om te beraadslagen, wat te dezer zaak gedaan kan worden. Onze oud-stadgenoot, toentertijd kape laan der Kathedrale kerk, en thans pas toor van de parochie O. L. Vr. van Lour- des, te Rotterdam, de zeereerw. heer C. A. J. ten Hagen, is gisteren overleden na eeni gen tijd in het ziekenhuis te zijn verpleegd geweest. Z.Eerw. werd geboren in den Haag op 19 April 1872; priesier gewijd 15 Augustus 1897; werd kapelaan te Vlissingen tot 29 Augustus 1904, daarna kapelaan der kathedrale kerk „St. Bavo" te Haarlem tot 26 Augustus 1913; was pastoor te Nieuw- veen tot 22 September 1923 an werd toen benoemd tot pastoor te Rotterdam (O. L. Vrouw v. Lourdês). In zijn kapelaanstijd al hier was hij tevens de gevierde directeur van het zangkoor der kathedraal. Gisteren werd te Haarlem en Schoten de Sobriëtas-speldjésdag tot steun der katholie ke drankbestrijding gehouden. Hij mag bo ven verwachting geslaagd heeten. De bruto opbrengst bedroeg f 683.een som, die het verleden jaar ingezamelde bedrag belangrijk te boven gaat. Dit moet worden toegeschre ven aan de gunstige beschikking van het gemeentebestuur van Schoten, dat verlof had gegeven tot den verkoop op den openbaren weg. Aan de Haarlemsche kerken ondervond de collecte bemoeilijking van de zijde der politie, die wat sommige agenten betreft, niet zoo tegemoetkomend optrad als verleden jaar. Dat zij het voetpad langs de kathedraal als openbare weg beschouwt en daar een col lecte tegenwerkt, die ten slotte in het belang der openbare orde is, kan toch zeker niet welwillend genoemd worden. Toch heeft dat niet kunnen beletten, dat op deze plaats de opbrengst een der ruimste was. De houding van het publiek jegens de verkoopstertjes, die allen vol ijver waren, bleek ook nu weer zeer sympathiek. De opmerking „ik lust 'm te graag 1" bleef ook nu niet achterwege en jammer genoeg onthield een enkele zich niet van kwetsende grofheid, maar in het algemeen werd ge toond, dat men de drankbestrijding als lief dewerk respecteerde en er gaarne een offertje voor bracht. Onder levendige belangstelling van het lieve jonge volkje had te vijf uur in het gebouw der R. K. Militairenvereeniging het natellen der opbrengst plaats. De secretaris van het Blauwe-Maand-Comité, de heer Drost, bracht hartelijk dank aan de jeugdige mede werksters, die binnenkort op een feestelijke bijeenkomst zullen worden genoodigd. De aandacht der ouderen werd hierbij nog eens gevestigd op den lichtbeeldenavond, a.s. Dinsdag door den Weleerw. Heer Vis te ge ven, die te 8 uur aanvangt en voor het publiek kosteloos toegankelijk is. Ook dit onderdeel der Blauwe-Maand- Actie mag dus een succes genoemd worden. Zooals bekend is,ontvangt de federatie Sobrië tas tot steun der diocesane bonden drie-vierde van de netto opbrengst, terwijl het overige ten goede komt aan de plaatselijke vereenigin- gen. Haarlem en Schoten hebben dus wel er toe bijgedragen, om de zorgen der hoofd besturen te helpen verlichten en daarmee haar goeden naam op het gebiëd der Charitas ge handhaafd. Het comité brengt gaarne dank aan allen, die aan dit welslagen hebben mee gewerkt. Een luxe auto, komende uit de richting Haarlem-, geraakte in het Langeveld te Noordwijkerhout in brand, zonder dat de bestuurder het merkte. Ter hoogte van het woonhuis van den heer C. van Eeuwen werd de chauffeur echter door een hem tegenkomenden bestuurder van een anderen auto juist bijtijds gewaarschuwd, want het bleek, dat de brand zoodanig in omvang was toegenomen, dat aan blusschen niet meer te denken viel. De wagen verbrandde geheel en al. De 2 inzittenden wisten zich iuist bijtijds te redden. Vrijdagavond om half 9 houdt bovenge noemde brigade een algemeene ledenver gadering in hotel Lion d'Or. De agenda ver meldt o.m. bespreking wintercampagne, uit reiking diploma's, behaald op 31 Augustus en mededeelingen omtrent het Int. Congres voor Reddingswezen en E. H. B. O. Deze vergadering wordt voorafgegaan door een bestuur- en technische commissie vergade ring, welke om 8 uur gehouden wordt. Op de agenda komt o.m. voor eén bespreking over instructie wintercampagne. 442e STAATSLOTERIJ. Trekki' van Maandag 20 Sept 5e klasse le lijst. Hooge prijzen. 935 7733 11338 ƒ1000. 8904 18303 400. 6770 20277 ƒ200. 797 2594 10781 13321 20204 ƒ100. Prllzen van f 70. 659 148 193 286 392 481 557 1072 1221 1441 1446 1447 1765 1806 1833 2024 2134 2223 2327 2351 2560 2593 2659 2763 2782 2900 2904 3206 3336 3354 3533 3681 3682 3951 4170 4232 4239 4248 4446 4690 4970 5127 5151 5168 5302 5308 5501 5693 5694 5794 5911 6128 6152 6173 6320 6569 6684 6828 7199 7266 7376 7530 7606 7707 7746 7886 8367 8459 8900 8918 9267 9675 9818 10060 10114 10129 10150 10369 10474 10512 10588 10739 10754 10866 10961 11040 11085 11510 11641 11735 11855 12163 12203 12277 12288 12529 12613 12629 12667 12763 12777 12793 12794 12894 12906 13226 13274 13503 13571 13644 13719 13911 14042 14141 14184 14259 14291 14299 14570 14588 14701 14981 15041 15364 15382 15392 15435 15619 15661 15828 15860 16052 16343 16345 16355 16557 16591 16606 16700 16717 16977 17017 17048 17157 17276 17339 17481 17582 17796 17886 18652 18681 18908 18923 18935 18950 19483 19496 19845 20235 20255 20334 20459 20515 20525 20594 NIETEN 13 37 43 47 61 81 93 131 160 172 216 219 231 243 260 272 369 423 424 455 542 546 581 595 609 649 707 715 727 768 789 919 931 981 1015 1050 1101 1121 1125 1145 1172 1325* 1174 1234 1279 1289 1291 1323 1334; 1381 1405 1454 1458 1459 1476 1554 1653 1703 1724 1725 1736 1807 1859 1891 1988 2002 2095 2128 2143 2189 2518 2645 2687 2692 2710 2732 2742 2858 2864 2875 2916 2947 2981 3031 3075 3127 3231 3235 3259 32S6 3293 3319 3408 3467 3485 3495 3554 3598 3829 3865 3931 3995 4003 4032 4050 4056 4114 4182 4193 4213 4283 4284 4312 4313 4361 4368 4375 4377 4392 4403 4448 4468 4500 4510 4552 4671 4726 4785 4791 4809 4812 "822 4842 4848 ■4877 4916 4942 4983 4988 5107 5159 5188 5234 5253 5277 5367 5421 5437 5449 5533 5557 560S 5616 5651 5705 5721 5890 5912 6026 6117 6164 6179 6183 6206 6225 6384 6403 6577 6635 6643 6653 6710 6713 6738 6776 6781 6833 6856 6860 6864 6905 6988 7200 7228 7239 7241 7249 7353 7358 7373 7375 7398 7423 7496 7519 7571 7614 7619 7711 7749 7775 7789 7828 7883 7895 7908 7927 7932 8008 8017 8036 8059 8074 8087 8132 8137 8167 8172 8206 8254 8300 8510 S556 8600 8722 8735 8739 8749 8798 8850 8933 8959 8969 8987 9010 9046 9060 9084 9100 9193 9264 9347 9380 9397 9398 9400 9411 9415 9433 9471 7523 9533 9560 9564 9892 10003 10023 10056 10106 10116 10117 10232 10305 10329 10337 10376 10397 10456 10494 10525 10564 10731 10778 10809 10817 10839 10862 10903 10923 10926 10927 11010 11070 11078 11123 11125 11135 11141 11252 11283 11287 11329 11381 11410 11454 11456 11484 11525 11558 11578 11612 11627 11679 11681 11805 11834 11838 11853 11860 11871 11897 11925 11927 11940 11942 12056 12101 12133 12395 12416 12436 12482 12545 12551 12592 12648 12654 12659 12681 12716 12845 12849 12899 13020 1.3040 13051 13143 13152 13205 13282 13327 13328 13332 13343 13380 13405 13417 13420 13495 13518 13533 13550 13555 13661 1.3750 13775 13793 13804 13838 13867 13907 14008 14088 14144 14156 14202 14203 14248 14255 14260 14298 14320 14344 14554 14560 14625 14640 14684 14718 14730 14871 14914 14921 14954 14997 15010 15104 15178 15188 15259 15296 15318 15341 15474 15516 15537 15585 15836 15839 15895 15973 15986 1.6037 16051 16086 15839 15896 15973 15986 16037 16051 160S6 16102 16210 16225 16263 16335 16348 16364 16366 16404 16483 16514 16575 16580 16586 16617 16635 16636 16638 16645 16655 166S5 16696 16716 16725 16754 16783 16785 16812 16916 16922 16932 16939 17032 17037 17053 17120 17126 17131 17217 17239 17275 17305 17448 17511 17521 17575 17593 17646 17734 17820 17827 17887 17906 18029 18061 18069 18282 18295 18346 18454 18475 18543 18587 18640 18667 18801 18838 18898 18984 19038 19057 19095 19099 19106 19154 10166 19167 19177 19209 19224 19285 19325 19332 19357 19369 19443 19451 19459 19505 19524 19721 19783 19842 19894 19904 19924 19953 20026 20030 20037 20114 20173 20187 20208 20316 20364 20365 20388 20403 20418 20421 2065? 20760 20811 20950 20992 20993 5% Nederland 1919 Wi Nederl. 1917 6% Nederland 1923 7% N.-l 1921 A. 6% N.-L 1923 D. Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij. „Nederland". Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Getrouwd: 20 Sept. C. A. Schucler en A. M. J. Middeldorp, Geboren: 17 Sept. z. van S. Arink--v d. Wijk, 18 Sept. z. van M. CalandtMe- denblik. -- d. van M. S. Schabbing—Maas. v. ummeren, Haarlem, met den Duitschen 19 SeDt t van h r rr 1 d herder Rolf in openkl., vierden prijs, zeer hoo ?6 V>sJJ G.' IJ'elTIBarn" goed; v. Pelteiiburg, Haarlem, met den 1-°° 16 Sept' d' van W' Horn~ Duitsche staande in openkl., een fraai exempl. le pr., uitmuntend Peters, Haarlem, met den Ierschen Setter Fridolina in nieuwlings- klasse, le pr,, zeer goed Prins, Limmen, met den Duitschen herder Freddy in openkl., 4e pr. zeer goed Pijpers, Haarlem, met den Duitschen Staande Myra in openl., le pr., zeer goed en in Limiteiij., idem De Rek, H Haarlem, met Belgische herdershond Dun- keld in openkl., 2e pr.zeer goed Rezelman, Hoofddorp, met Duitsche staande Nevada in openkl., 3e pr., goed, in Limiteklas idem Roeman, Zandvoort, met Cocker Spaniel Cleopatra, in open- en nieuwelingkl., 2e pr., zeer goed Sassen Povel, Haarlem, met Pe- Sept. d. van W. Horn- Houtsma. Overleden: 18 September. A. N. H. Evers, Alpherts, 58 jaar, Gasthuisvest, A. L. Hoog, 57 jaar, Aelbertsbergstraat, L. M. v. Halst, 71 jaar, Dahliastraat. 19 Sept J. de Vries, 37 jaar, Hazepatcrslaan. P. Peetoom, 70 jaar, Rollandstraat. M. C. v. IJperenBakkes, 84 j., Harmenjansweg Door den heer B'ijker, aannemer dezer brug, is het smeedwerk daarvoor opge-> dragen aan den heer Alders, electrische smederij, Jan Steenstraat, alhier. Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Ccrt. Handel Mij Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg Poerwoderjo Oude Deli Senembab Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Pelt. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm Maxwel 1031/4 1031/4 1001/16 IOOI/2 1041/4 441/4 441/2 1 741/2 162 1 l603/4 2191 219S/4 >731/2 !61i/4b 941/: 3841/2 385 1461/: 147 16 1245-7/. 1261/2 Zaterdag is aan het Bloemendaalsche strand tusschen paal 60 en 61 een mijn ge strand. Onmiddellijk werden de militaire autoriteiten hiervan in kennis gesteld. Door de Marine werd het instrument onschadelijk gemaakt. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een 38-jarig koopman, die zijn voor een wagen bespannen hond met een ijzeren ketting sloeg. Het aantal dienstplichtigen, dat Haarlem moet leveren voor de lichting 1927, is 280. Het laatste nummer, waarop men nog dienst plichtig is, is 425 Degenen, die nummer 426 en hooger hebben getrokken, zijn dus vrij. A.s. Donderdag zal de nieuwe pont over het Zuider Buitenspaarne proefvaren. 20 September EERSTt LAATSTE KOERS KOE RS BERLIJN PARIJS 1 VEENEN 1 t '2.113/4 1211%, STOCKHOLM 1 BAZEL 48 30 48.21 NEW-YORK 2.493/4 ROME 9-021/2 PRAAG t i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2