llustrAt M DE KATHOLIEKE LOTTGERING EEN .INTERESSANTE LOUDSPEAKER DE SPAARNEBANK HAARLEM. Brand. De Hollandsche Handelsbank. Aletta Hoog t De Commissaris der Koningin. De Ned. Vereeniging van Trampersoneel. De grieven van het Werkplaats- personeel. M. Merens. t Opruiming wrak. Ontheffing Winkelsluiting. Tentoonstelling „Herwonnen Levenskracht." 110.000 ABONNE'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" iNSTrruuT voor commercieels propaganda MAU.RITSKADE 39. 'S-GRAVENHAGE Kruideniers-Beurs. De autobussen. Electrische draad gebroken. Het autogevaar. Statuten. Gunning. Het vastrechttarief voor gas. Herijk van Maten en Gewichten. Diefstallen. Nieuwe Kunstnijverheidszaak. Snelverband. Spaarnwouderstraat- vereeniging. BURGERLIJKE. STAND. „Zonnestraal." Het Trampersoneel. Nieuwe zaak. IJMUIDEN. HOOFDDORP. AALSMEER. HAARLEMMERMEER. BEVERWIJK. lOOVie ]1ls 5V8 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HEEMSKERK WIJKEROOG. HILLEGOM. LAATSTE NIEUWS. Hef was geen vlektyphus. Nominatie V oor zifter schap T weede Kamer. VOOR STOOM EN EN VERyEN Gr. Houtstraat 5a - Telefoon 10771 Tusschen een span paarden gereden. Cycloon in Paraguay. Stoomschip vergaan. Dievenbende gearresteerd. Treedt Churchill af? Midden-Europeesche verkeer»- conferentie. Zondagmiddag is een hooiberg van A. Louter aan den Hillegommerdijk in de Haar lemmermeer, afgebrand. De brand ontstond door het spelen met lucifers, door een zoontje van den heer L. Aan de flinke hulp c'er buren is het te danken, dat er niet meer verbrand is. Water was niet aanwezig, zoo dat het vuur met bagger moest gebluscht worden. Verzekering dekt de schade. Een request om verlenging der surséance van betaling. De surséance van betaling, indertijd door de Haarlemsche Rechtbank aan de Holland sche Handelsbank te Haarlem verleend, eindigt heden. Naar wij thans vernemen, zal namens de Hollandsche Handelsbank bij de rechtbank een request worden ingediend, waarin een verlenging van den termijn der surséance van betaling zal worden aangevraagd. Over deze aanvrage zal dan binnenkort weder een vergadering van crediteuren wor den belegd. Het tweede drie-maandelijksch rapport van de bewindvoerders der Hollandsche Handelsbank is in concept reeds gereed en zal binnen enkele dagen aan de Rechtbank worden overgelegd. In het diaconessenhuis te Haarlem is Zaterdagmorgen op 57-jarigen leeftijd over leden mej. Aletta Lamberta Hoog. Aletta Hoog is vooral bekend geworden als schrijfster van boeken voor meisjes. Mej. Hoog ijverde voor Christelijke op voeding; een groot aantal kinderwerkjes in Christeiijken geest leveren daar het bewijs van. Ook heeft zij vertellingen uit den Bijbel voor kinderen naverteld. Dinsdagochtend te 10.45 uur zal in het Diaconessenhuis een lijkendienst worden ge houden; de begrafenis zal vandaar uit te 11.45 uur plaats hebben. De teraardebestel ling zal zijn te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland, jhr. mr. dr. A. Röeli, is van zijn verlof terug gekeerd en heeft met ingang van heden zijn functie hervat. In het begin van 't vorig jaar, bij de be handeling door de Oirectie der N. Z. H. Tram in de drie erkende organisatie's N. V., St. Raphael en P. C, B. over het ont werp pensioen-reglement, had'een langdurige bespreking plaats over de'kwestie van de beteekenis der erkende vakorganisatie's, hierbij doelend op den toenmaals opgerïch- ten z.g.n. Ambtenaarsbond. Zijn wij juist in gelicht dan zouden na breedvoerige bespre king over de erkenning dezer groepeering de vakorganisaties ten slotte besloten heb ben, zij het dan niet met sympathie, omdat de Directie deze groep wel erkende, leden hunner organisatie aan te wijzen, die zitting zouden nemen in de Commissie van Bijstand voor het desbetreffend fonds. In December 1925 wera door de organisa ties hieraan voldaan. Voor de N.V. werd acngewezen de heer Visee; voor St. Raphael de heer L. Geers, voor den P. C. B., de heer Staatskamp en door de Ambtenaren groep de heet Vroom. Het afdeelingsbestuur Haarlem der N.V. schijnt zich hiermede niet te kunnen ver eenigen en tegen de meening en 't 'besluit dus van het Hoofd-Bestuur in, wenscht zij geen afgevaardigde te doen zitting nemen. Om nu tot een oplossing te geraken heeit dezer Hagen een bespreking plaats gevonden tusschen de Directie der N. Z. H. (en het Hoofd-Bestuurslid Peterse, aldus verluidt een verspreide circulaire. Het resultaat deze bespreking is dan heden medegedeeld en de situatie nogmaals onder de oogen gezien op een ochtend- en middag vergadering, Zaterdag 1.1. in het Blauwe Kruis gehouden. Hierbij was aanwezig de heer van Braambeek, Secretaris van het Hoofd-Bestuur. In de ochtendvergadering werd na de uit eenzetting der meening van het hoofd'-bestuur besloten, een afgevaardigde toch zitting te doen nemen; in de middagvergadering echter waar ook door het afdeelings-bestuur zijn Weening naast die van het Hoofd-Bestuur werd gesteld, n.l. om geen afgevaardigde te stellen, werd dit laatste voorstel aange nomen, zoodat de eene vergadering voor de andere tegen een vertegenwoordiger stemde, zoolang de ambtenaar, gesteld door de Ambtenaars groep zitting zou nemen. Men is benieuwd, hoe dit zal afloopen. Het eigenaardige van het geval is' echter, dat in December 1925 de vertegenwoordigers moesten worden opgegeven, dus ook van de N. V. (en zijn wij wel ingelicht is zulks ook geschied) en dat in September 1926 hier over een meeningsverschil ontstaat. Intusschen is er dus van een Commissie van Bijstand in zekeren zin nog geen sprake. In verband met de ontevredenheid onder het Werkplaatspersoneel kan nader worden medegedeeld, dat niet de iconen verlaagd zijn, doch de tarieven, dat zijn de toege stane lijden voor verschillende werkzaam heden. Dientengevolge wordt eP minder pre mie verdiend. De tarieven zijn wel van 20 tot 50 pCt. verlaagd voor verschillende werkzaam heden. En herhaaldelijk vindt er controle plaats, waarbij tarieven, welke men te hoog achtte, werden verlaagd, <loch die te laag bleken, niet werden verbeterd. Naar wij vernemen, zal de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. Merens, Zaterdag a.s. des middags te 12 uur plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats, alhier. In het Noorder Spaarne, tegenoyer de Hertzogstraat, is een ledig vaartuig '(West lander) gezonken. Dezer dagen zal het wrak van wege de provincie Noord-Holland op geruimd worden. Burgemcster en Wethouders van Haar lem' maken bekend, dat zij ten aanzfen van de winkels op den ba,zar, welke op 21, 22 en 23 September 1926 in het gebouw der Schietvereeniging „Generaal van Merlen" aan de Schouwtjeslaan wordt gehouden ten bate van de te bouwen Ned. Herv. „Nieuw- Vredenhof'-kerk in de gemeente Heem stede, ingevolge het bepaalde bij artikel 14 sub b der verordening op de winkelsluiting ontheffing hebben verleend van de verbods bepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op bovengenoemde data tot des namiddags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte mede genomen. De tentoonstelling van „Herwonnen Levenskracht" heef ook Maandagavond druk bezoek gehad. Ongeveer 600 personen heb ben blijk gegeven van sympathie voor deze nuttige instelling en met groote aandacht ADVERTEEREN IN DE KATH, ILLUSTRATIE "IS GOUD WAARD! bezichtigde men deze leerzame tentoon stelling over Tuberculose en Volksgezond heid. In den loop van den dag hebben de leer lingen van de hoogste klassen der Si. Jozef school een bezoek gebracht aan de tentoon stelling. Onder leiding van den heer Verzuu, werden zij rondgeleid en met groote aan dacht werd de explicatie gevolgd. Den lei der van deze tentoonstelling, den heer Verzuu, werd door de onderwijzers hartelijk dank gezegd voor diens duidelijke en leer zame uiteenzetting. Maandagavond bracht de geestel. adviseur van ,,H. L.", Rector Kok, een bezoek aan de tentoonstelling. Hij verheugde zich ten zeerste, dat tij zooveel belangstelling trok. Ook de bazar mocht zich verheugen in een talrijk bezoek. Er heerschte een vroolijke stemming. De tentoonstelling en bazar werden opgeluisterd door de harmonie ,.St. Jacobus". Onder leiding van den directeur, den heer Lefeber, werden vroo lijke nummers ten gehoore gebracht, Hedenavond is bet de sluitingsavond, waarop medewerking verleend wordt door Santa Lucia. Hedenavond zal om 8 uur in 't gebouw St. Bavo, de trekking van de loterij in het openbaar plaats hebben. De Gemeentelijke Concertzaal herbergt weer een tentornstclling, ditmaal de twee de Haarlemsche Kruideniers-Beurs, die op 21, 22, 23 en 24 September gehouden werdt. Maandagavond is men begonnen met het opbouwen; verschillende exposanten hebben den geheelen nacht gewerkt, zoodat hun stands nu gereed zijn, terwijl andere tentjes nog in het eerste beginstadium zijn. De versiering der zaal is eveneens gereed. Op het podium is een theeschenkerij ingericht, rieten tuinstoeltjes, tafeltjes en een rijke versiering van palmen en groen maken het daar tot ean aangenaam en gezellig zitje. Naast het podium is de post van het Roo- de Kruis voor hulp bij eventueele ongeluk ken. De bewaking van de Beurs is opge dragen aan de N. V. Nachtvelig'neidsdienst en Controle. Op verzoek der Beurscommis- sie zullen de bezoekers bij hun rondgang in één richting geleid worden; bordjes zullen geplaatstworden om die richting aan te geven. Gisteravond 7 uur werd de Beurs offici- cieel geopend door den heer E. H. Krelage, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. De Beurs zal geopend zijn; Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 September, telkens van 1.306 uur en van 7-3011 uur n.m. voor winkeliers en pu bliek. Een agent van politie constateerde Maan dagmiddag op den Wagenweg, dat in een autobus van den dienst op Noordwijk aan Zee, 23 personen zaten, terwijl er slechts 20 in mogen. Van het gebeurde zal rapport op gemaakt worden. Bij den Verspronkweg brak gisteren de draad van de bovenleiding der N.Z.H., waar door voor hooge voertuigen gevaar ontstond. Door het remisepersoneel werd de leiding hesteld. In de Nassaustaat heeft de politie gisteren avond een automobilist aangehouden, die in staat van dronkenschap verkeerde. De man werd ter ontnuchtering in bewaring gesteld. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. van Oploo's Kappersbedrijf en par- fumeriehandel, alhier. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat; Het uit breiden van het Magazijn en van de meter werkplaats voor het Gemeente Gas- en Elec- triciteitsbedrijf op een terrein aan de Pie terstraat te Haarlem, perceel 1; en; Het verrichten van gas- en verlwerken ten behoeve van de in perceel 1 bedoelde uitbreiding, perceel 2, door hen is gegund respectievelijk aan; Perceel 1, H. Bakker, te Haarlem, voor de som van 8.670.; en perceel 2, de N.V. Het Schildersschilt v.h. J. P. Faure, té Haarlem, voor de som van 334. Naar qns bekend was, heeft Maandagavond de raadscommissie voor de lichtfabrieken vergaderd, in welke vergadering o.m. be handeld is het vastrechttarief voor gas. Bij informatie is ons gebleken, dat men in de commissie tot algeheele overeenstem ming over dat tarief is gekomen. Verwacht kan worden, dat nu binnen zeer korten tijd een voorstel van B. en W. den raad zal bereiken. Nog vait mede te deelen, zooals wij in dertijd reeds gemeld hebben, dat het tarief zal uitmunten door eenvoud, waardoor het zeker aan populariteit zal winnen, wat het gasdebiet wel ten goede zal komen. B. en W. %an Haarlem maken bij deze bekend: dat de herijk van maten en ge wichten in 1926 zal plaats hebben in deze gemeente, in een lokaal van het voormalig Militair Hospitaal aan de Kinderhuisstraat no. 2, als volgt; A. Voor verkoopers van nieuwe maten en gewichten en apothekers, goud- en zil verhandelaren op 27 September van 10 12K- en van 2i'A uur, op 28 September van 9'A12'A en 2half 5 uur; B. Voor bezitters van groote partijen op 29 en 30 September en 1 October telkens van 9'A12/4 en 2half 5 uur; C. Algemeene herijk voor in gebruik zijnde maten en gewichten van 4 tot en met 8, 11 tot en met 15, 18 tot en met 22 en 25 tot en met 29 October en 1 tot en met 5 en 8 en 9 November telkens van 9'A12J4 en 2half 5 uur; dat ter bevordering van een geregelde op komst bij neringdoenden briefjes zullen uit gereikt worden, bevattende dag en uur, waarop men zijne baten en gewichten kan aanbieden; dat voor hen, die deze briefjes niet moch ten ontvangen er gelegenheid bestaat te la ten herijken op 10, 11 en 12 November van 9'A12 uur en van VAhalf 5 uur. Uit den tuin voor perceel Kloppersingel 41 is een palmplant ontvreemd. Uit een kist op de groentenmarkt aan den Koudenhorn zijn gisterenmiddag 600 nieuwe noten gestolen. Dezer dagen is het percel Groote Hout straat 163 in eigendom overgegaan aan den heer W. F. Andrea, den bekenden graveur en kunstnijveraar, thans gevestigd Tette rodestraat 52-54. Dit pand in de Groote Houtstraat werd gebouwd onder architectuur van professor J. A. C. van der Steur, en leent zich bij uitstek voor een winkel en toonzaal op kunstnijverheidgebied. Voor de door r Eerste Hulpverleening „Snelverband gt niseerde cursus in eerste hulp bij or 'lukken heeft zich een veertigtal dames en heeren aangemeld. Tot lid van het bestuur is gekozen tr.-ej. C. C. Knétemann in de plaats van mej. G. J. C. Kok, die zich door drukke bezigheden genoodzaakt zag voor de functie van 2e secretaresse te bedanken. De 2e Jaarvergadering der Spaarnwouder- straatvereeniging werd door een 20-tal le den en 2 donateurs bezocjit. Het uitbren gen der verschillende verslagen kon de goedkeuring van de vergadering wegdragen. Voor het te houden jaarfeest der vereeni ging leden en donateurs werd eene com missie benoemd om dit feestje in elkaar te zetten. Bij de verkiezingen werden de af tredenden secretaris en commissaris herko zen, die de benoeming wederom aannamen. Door het bedanken van den heer v. Kem peman als voorzitter, werd na eenige dis cussie de heer J, K. Voget in diens functie benoemd. Bij de rondvraag gingen verscheidene stemmen op om aan te dringen op beter plaveisel onzer straat, zooals het nu is, kan het haast niet slechter,. Eventueel koopend publiek mijdt onze straat hierom ook al. Men wilde zelfs een request indienen bij den Gemeenteraad. Bij de sluiting dankte de 2e voorzitter voor de medewerking der "kern der ver eeniging en beveelt den nieuwen voorzitter bij alle leden aan, opdat hij de medewer king van de geheele vergadering moge heb ben en dankte de aanwezige leden voor hunne belangstelling en opkomst in deze vergaderig. Geboren; 21 Sept, d. van C. Hofman-Bak ker; 20 Sept. z. van A. C. Pouw-Duine- veld; 20 Sept. z. van F. C. Bastet-Derx; 21 Sept. z. van H. W, M. Pannekeet-Roo- zen; 19 Sept. d. van B. T. Gouda-Pranger; 18 Sept. E .P. D. Truijens-Born; 18 Sept. z. van H. Bakkenhoven-Jansen. Overleden; 19 Sept. F. M. Veen-Kalt, 74 jaar, Saenredamstraat; 19 Sept. S .Tref fers-Roeland, 47 jaar, Harmenjansstraat; 20 Sept. M, v. Lecuwen-v. Schooien, 71 jaar, Kamperstraat. Reeds is medegedeeld, dat door het be- bestuur van den Haarl. Best. Bond aan B. en W. een verzoek was gericht om toestemming te mogen ontvangen tot het houden van een collecte op Zaterdag 25 September a.s. ten bate van de Vereeniging „Zonnestraal." B. en W. hebben gemeend op het verzoek een afwijzende beschikking te moeten geven, om dat er alleen maar in zeer buitengewone gevallen toestemming wordt verleend buiten de toegestane collecten van de 4 plaatselijke vereenigingen. Zaterdagmiddag werd in de groote zaal van het Blauwe Kruis een tweetal vergade ringen gehouden door de afdeeling Haarlem van de Ned. Vereen, van Spoor- en tram wegpersoneel, welke vergaderingen toe gankelijk waren voor hef personnel der N. Z. H. T. M, Op de vergadering, die onder leiding stond van den heer F. M. Souwer; was mede aanwezig het Hoofdbestuurslid van Braambeek, die aan de aanwezigen een uiteenzetting gaf van de beteekenis van de Commissie van Bijstand. Na deze uiteen zetting werden mede door dezen spreker eenige gestelde vragen beantwoord, waarop door de vergadering werd besloten den heer J. H. Visee voorloopig aan te wijzen als de gedelegeerde voor de afdeeling Haar lem in deze Commissie van Bijstand. Dat de Zijlstraat sedert het gereed komen der asfalteering belangrijk in waarde van haar aspect gestegen is, is een onbetwistbaar feit. Trouwens in den laatsten tijd is de be teekenis van de Zijlstraat als winkelstraat meer en meer op den voorgrond getreden, Thans wordt weder in het perceel Zijlstaat No, 93, waarin tot nog toe de Mij, „Unique" was gevestigd, „Het Amsterdamsch Heeren Modehuis" geopend. De eigenaresse,der zaak, heeft haar mode huis naar de eischen van het Haarlemsch publiek ingericht, solide artikelen tegen billijken lagen prijs. Het winkelperceel is keurig ingericht en beantwoordt aan alle eischen, welke men tlt'ans aan een winkel van modeartikelen kén stellen. Een overvloedige verlichting dfaagt er des avonds toe bii om de geëta leerde modesnufjes nog meer in 't oog te doen vallen, in den winkel is d.e geheele voorraad in vitrines overzichtelijk uitge stald. Zoowel de afwerking van het interi eur als het aspect van den gevel geven aan het geheel een voornaam cachet. Diefstal van zeemansgoederen. De zee man E. V., wonende te Egmond aan Zee, deed aangifte van het vermissen van zijn zak met plunje. De politie stelt een onderzoek in. Begin van brand. Gisteren brak een begin van brand uit in een perceel, hoek AnnaslraatPrins Hendrikstraat, bewoond door M. De brand was ontstaan door de vlam van schilders, die de ramen af brandden, De werklieden bluschten den brand, zoodat het optreden der brandweer niet noodig was. Niet van den boom, maar uit het pakhuis. De héér V. deed aangifte dat, van zijn fabrieksterrein aan de Z. z. Visschershaven, ongeveee 200 K.G. peren waren ontvreemd. De dader was tot heden nog onbekend. Groote bazar voor het Witte Kruis. Voor den te Hoofddorp in de Beurs te houden groote Bazar voor de afdeeling Haarlemmermeer van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" heeft zich een dames comité gevormd, dat zich met veel animo beijverd met het vervaardigen van klee- dingstukken enz. en het houden van een inzameling bij de ingezetenen. De velejongedames, die zich voor deze goede zaak, geheel belangeloos beschik baar hebben gesteld, hebben haar arbeid reeds met veel succes bekroond gezien, zoodat er alle reden is om te verwachten dat de Bazar, die op 12. 13, 15 en 16 No vember a.s. zal worden gehouden, schitte rend zal slagen. Personalia. Voor het examen vrije- en orde-oefeningen slaagde te Amsterdam de heer P. K. Eveleens, alhier. Ezel en auto. -Door het rijden zonder licht kwamen de auto van den kruidenier J. en de ezelwagen van den brandstoffenhande- laar A. C. met elkaar in botsing. C. liep eenige kwetsuren op, auto en wagen werden beiden beschadigd. De ezel sloeg op hol. Brand. Alhier ontstond bij J. Appel man aan de Kerkstraat brand, vermoedelijk door het spelen van kinderen met lucifers. Een sqhelf hooi brandde af; een vlak er naast gelegen houten schuur kon met moeite door den bewoner en de buren worden behouden. Diefstal. De 18-jarige arbeider B. aan den Hillegommerdijk alhier, die door de politie werd gearresteerd als verdacht van diefstal van geld uit een wagen werd heden ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld, EEN BELANGWEKKENDE AVOND. Men schrijft ons; Den Katholieken van Beverwijk staat mor gen iets moois te wachten. De R. K. Reclas- seeringsvereeniging vergast ons op een inte ressanten avond. Zij heeft het aangedurfd een stuk werkelijk leven uit onze nabije om geving te schetsen. Met toestemming van Z.Exc. den Minister van Justitie is n.l. het leven en werken in een heusche Nederland- sche gevangenis opgenomen. Niets voor u? Dat is elders door enkelen ook wel eens gezegd en toen zij van vrien den en kennissen, die vol lof over het ver toonde spraken, het juiste vernamen, speet het hen, deze nieuwste film niet te hebben bijgewoond. Te dramatisch of te zware kost voor u? Opnieuw 'n vergissing, want er is alle moge lijke verscheidenheid. Een amusante één-acter gaat de hoofdfilm vooraf. De door u vermoede strakheid ver valt dus reeds terstond. Vervolgens wordt ook het Voorbereidend Katholieke reclasseeringsw'erk op sprekende wijze naar voren gbracht. Een korte voordracht over deze ztfo heil zame Katholieke actie brengt u nader in kennis met vele voor u nieuwe zaken. Een deskundige op het gebied van gevan genis- en reclasseeringswezen licht het ver toonde op het doek toe. Oók niet even vlak en strak. En last not least verleent op dezen avond het bekende Beverwijksche strijkje zijne muzikale medewerking. Nog meer afwisse ling? Eén voornaam iets vergeten wij bijna nog. Een eventueel batig saldo komt ten goede aan da Katholieken reclasseeringsarbeid. Voelt ge niet voor het één, dan toch min stens voor het ander. U en ik, wij zijn morgen allen in de Witte Bioscoop. U zult na afloou van deze voor stelling meer dan tevreden zijn. Voor nadere bijzonderheden zie ook de advertentie in dit blad. 5% Nederland 1919 10'7/l6 100^16 4 54 Nederl 1917 1033/g 1 033/ 6% Nederland 1923 100 100 7% N.-L 1921 A.. 100 'i16 6% N.-l. 1923 D.. 104i/„ 1041/g Holl. Lloyd 30 b Oude Vaart 54 54 b dito Gem. Eigend 45 45 Mij. „Nederland".. 179 1 Scheepvaart-Unie '791/2 179 Rotterd. Lloyd I611/2 229 229 981 f2 99 Holl. Stoomboot 57 H. V. A 667 665 Java Cultuur 3731 375 Jurgens gew 1681/a 167 Koloniale Bank 2183/4 2161/2-' Indische Bank 1721/2 174-5 Ccrt. Handel Mij 1603/4 1621 Phoenix 94 Geconsolideerde 170! 3821/2 3801 U. S. Steel 1463/4 l44i/4 Marine comm 713/i6 Vorstenlanden 179 1781/3 Actions id. 168 165 Gomp. Merc. Arg Poerwoderjo 124 429 4301/ 413 411-3 452 455 A'dam Rubber 3303/4 333 334 335 b 175 176 b Wai Sumatra 291 Dordtsche Petr. 361 b Southern Rails 126l/2 127 164 1631/2 101 47 Comm. Maxwel .832 9133 5174 6555 J5214 847 2077 3047 3773 4964 5482 6285 7246 7612 8930 9591 10599 11172 11992 12826 13633 14547 15012 15627 16505 17278 17858 18206 19801 20660 442e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Sept. 5e klasse 2e lijst. Hooge prijzen. 8513 17749 1000. 17185 19668 ƒ400. 15057 16174 200. 7403 7913 9716 10941 13056 15261 18911 .9647 ƒ100 Prijzen van ƒ70. 1363 1642 1702 1728 2272 2753 2764 2930 3085 3130 3197 3468 3986 4082 4459 4811 5133 5167 5314 5340 5622 5624 5874 5945 6367 6730 6799 6920 7409 7433 7543 7580 8041 8276 8401 8446 9273 9316 9318 9468 9645 9655 9748 9979 10600 10668 10756 10797 10873 11231 11355 11581 11637 11823 12013 12093 12191 12333 12336 13315 13383 13498 13504 13531 13323 13887 13924 13962 13979 14576 14591 14744 14936 14951 15148 15274 15283 15346 15417 15837 15968 16152 16167 16443 16567 16828 17001 17062 17144 17379 17472 17633 17701 17755 17933 17948 17977 18010 18114 18973 19358 19469 19504 19627 19813 19876 20402 20490 20520 20920 1006 2234 3060 3S38 5021 5498 6347 7295 7618 9115 9602 22 September EcKsl t LAATSTE KOERS K OERS BERLIJN t 59 59 PARIJS i 6 88 BRUSSEL 6.58 WEENEN 35.20 LONDEN 12 113/4 STOCKHOLM 66 80 KOPENHAGEN 56 30 OSLO t 54.75 BAZEL t - 48 25 NEW-YORK i 2.493/4 ROME t i 9.15 PRAAG 7 421/j WARSCHAU 23.— NIETEN. 56 86 106 185 208 263 491 555 647 660 666 667 751 790 810 814' 1014 1925 1139 1140 1179 1212 1243 1286 1319 1385 1407 1483 1462 1503 1509 1540 16.-- 1665 1674 1774 1811 1910 2191 2330 2396 2425 2463 2474 2509 2544 2569 2622 2662 2814 2892 2910 '39 2950 3010 3015 3025 3046 3049 3071 3089 3136 3194 3209 3251 3254 3283 3387 3433 3488 3498' 3506 3570 3578 3668 3673 3674 3767 3899 3926 3966 3990 4011 4021 4049 4081 4134 4153 4209 4212 4242 4265 4261 4310 4347 4410 4490 4547 4585 4586 4630 4644 4805 4888 4904 4926 4930 4945 5062 5072 5213 5236 5256 5312 5371 5554 5631 5649 5669 5711 57pf 5834 5868 5923 6010 6038 6096 6153 6163 6238 6276 6312 6479 6487 6531 6695 6743 6792 6918 6926 6941 6950 70<*7 7079 7247 7331 7333 7366 '372 7444 7486 7640 7662 7755 7767 7781 7817 7847 7872 7888 7919 7940 8028 8038 8049 8208 8215 8232 8333 8.379 8504 8508 8559 8615 8660 8667 8684 8687 8700 8709 8775 8890 8936 8968 8979 8984 9041 9049 9051 9066 9094 9114 9158 9163 9287 9301 9475 9488 9534 9628 9638 9642 9771 9792 9910 9913 9916 9922 9944 9960 10081 10145 10174 10184 10244 10438 10572 10582 10620 10650 10664 10702 10791 10806 11082 11185 11186 11227 11257 11279 11286 11317 11319 11327 11504 11523 11554 11559 11616 11636 11677 11685 11753 11782 11808 11844 11909 11936 11967 11980 11989 11994 12036 12066 12090 12172 12205 12318 12430 12456 12515 12538 12656 12698 12714 12744 12801 12830 12837 12844 12888 12895 12909 12943 12960 12991 13011 13085 13103 13124 13250 13294 13363 13369 13385 13407 13422 13427 13470 13485 13517 13570 13680 13691 13742 13815 13895 13912 14007 14060 14140 14150 14210 14225 14273 14274 14.343 14364 14375 14479 14497 14519 14538 14561 14573 14675 14592 14633 14677 14790 14848 14957 14976 15088 15207 15229 15266 15284 15315 15363 15406 15416 15447 15493 15517 15595 15649 15671 15773 15798 15917 15935 15946 15979 15994 16060 16175 16190 16231 16293 16297 16374 16383 16547 16623 16637 16742 16795 16808 16843 16890 16961 16994 16999 17077 17117 17167 17206 17231 17271 17282 17355 17465 17495 17554 17562 17615 17731 17765 17868 17900 17961 18128 18193 18284 18301 18316 18322 18330 18372 18487 18526 18562 18586 18618 18748 18833 18842 18871 18873 18947 18954 19013 19077 19156 19184 19205 19206 19366 19421 19513 19514 19546 19561 17619 19679 19797 19848 19850 19885 19947 19957 19981 20041 20078 20082 20123 20151 20181 20182 20242 20305 20539 20543 20591 29617 20641 20681 20864 13320 1893 3007 3625 4846 5374 6219 7038 7581 8849 9520 9981 11063 11962 12469 13632 14084 15001 15546 16482 17245 17824 18131 19652 20524 432 695 1039 1298 1505 1780 2454 2643 2972 3080 3262 3535 3889 4037 4225 4419 4649 4957 5354 6040 6383 6814 7175 7453 7798 7998 8251 8657 8755 8985 9127 9526 9896 10065 10486 10770 11253 11385 11650 11856 12010 12341 12701 12863 .13000 13346 13468 13723 14081 14316 14533 14656 15091 15369 15634 15941 16212 16559 16888 17142 17412 17756 18264 1S462 18768 18957 19617 19903 20119 20518 20762 Militie. Het aantal lotelingen voor de lichting 1927 bedroeg voor deze gemeente 39, Het lotingsnummer 29 moet nog onder de wapenen komen. DE ASPHALTEERING DER BREESTRAAT Zooais wij'indertijd hebben gemeld, was door de Breestraatvereeniging aan den Mi nister vam Waterstaat een adres gezonden, waarin verzocht werd om den Rijksweg van Velsen tot Beverwijk van een asphaltdek te voorzien. Thans heeft de Minister aan de Bree straatvereeniging geantwoord, dat bij het op maken van het verbeteringsplan voor den Rijksweg HaarlethAlkmaar ten noorden van het Noordzeekanaal, waarbij ook de aard van de verharding ter plaatse zal wor den bepaald, op haar verzoek zal worden gelet. De Hoflanderweg. Nu de werkzaamheden aan de verbreeding en verbetering van den Hoflanderwg zijn geëindigd en hij voor het verkeer is opengesteld, kunnen wij met vol doening constateeren, dat er hier een prach tige verbetering is tot stand gekomen. •Van een gevaarlijk smal en abnormaal slecht bestraat weggetje is de Hoflanderweg thans veranderd in een verkeersweg van flinke breedte met een mooi glad bitumen wegdek, waarover het een genot is om te rijden. Wanneer de rijwielpaden gereed zijn is de verbetering compleet. Het vertrek van de „Sumatra". Gistermid dag omstreeks half 4, passeerde de „Suma tra" hiér het Noordzeekanaal. Zij werd be geleid door een eskader vliegtuigen, dat haarnuitgeleide deed op haar reis naar Indië. Envtas groote belangstelling bij de ponten en langs de kanaaloevers. De vliegmachines demonstreerden interessante oefeningen door-, vlak rond het schip te vliegen om vervolgens weer keurig in V-vorm over den omtrek te zweven./ Het geheel bood een aardigen aanblik: Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden; 1 paardendeken, 1 schildersjas en 1 regenjas. Verloren; 3 beiastingmerken, 1 zilveren armbandhorloge, 1 zilveren armband, 1 roo- den armband en een bovenknop van een gouden broche. Inlichtingen bii den gemeente-veldwachter Van der Werf. Machine-schrijven. Voor het examen machine-schrijven slaagden mej. Rie Rijnauts en de heer N. van Roode, beiden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. Santos-BloempjeZondag werd hier een bloempje verkocht voor „Santos", Steun aan Noodlijdende Tuberculeuse Standgenooten, Instelling van de Hanze. De opbrengst was 125.—, een zeer mooi bedrag, beduidend hooger dan vorig jaar. De Zwaluw. Zondag hield de Postduiven- vereeniging „De Zwaluw", een wedvlucht van af Quievrain in België. Afstand 231 K.M.. De duiven, die zeldzaam weer troffen, kwa men als volgt aan: 1. J. Reeuwijk, 2. Beijers. bergen, 3. P. Seijsener, 4. C. Rusman, 5. W. Beijersbergen, 6. S. Warmerdam, 7. idem, 8. Jos. van Etten. De eerste duif bereikte haar hok te 10.9.21, de laatste prijswinner te 10.30.8, De eereprijs werd gewonpen door den heer J. Reeuwijk, Zondag a.s. wordt de laatste vlucht (eind- vlucht) gehouden voor dit seizoen en wel van Chimay in België. Afstand. 255 K.M. RO fTERDAM, 22 Sept. Uit het bac teriologisch onderzoek dat te Utrecht werd ingesteld, is gebleken, dat de Deensche matroos van het s.s. „Gunver", verdacht van te lijden aan vlektyphus, aan deze ge vreesde ziekte niet lijdt. Woensdagmorgen zal het Deensche stoomschip, dat in ver band met dit verdacht ziektegeval onder poltiietoezicht was gesteld, weer vrijge geven worden. No. 1 der voordracht voor hét voorzit terschap der Tweede Kamer gedurende het komende zittingsjaar is Jhr, Mr, Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck; no. 2 Dr. J. Th. de Visser; no. 3 de heer A. H. A. Schaper. VLISSINGEN, 22 Sept. De koopman M. te West-Ka,peile is in vollp vaart met zijn motorfiets tusschen een span paarden gereden. Zeer ernstig gewond is hij naar het R.-K. Ziekenhuis te Vlissingeu ge veerd. Men vreest voor zijn leven. BUENOS-AYRES, 22 Sept. In Para guay heeft een cycloon gewoed. De stad Encarnation is grootendeels verwoest. Eenige honderden personen werden ge dood. De materieele schade is zeer groot. STOCKHOLM, 22 Sept. - Het s.s. Dag- ma is in de Oostzee vergaan. ELBERFELDT. 22 Sept. De politie heeft de hand gelegd op^ een bende dieven en kelders can chemicaliën. Tot de bende behoort ook een apotheker, die recepten van een groote chemische fabriek voor 300.000 M. aan een buitenlander wilde ver-- koopen. LONDEN, 22 Sept. Het gerucht loopt, dat Churchill in verband met de door de regeering te nemen beslissing in zake het conflict in de mijnindustrie zal aftreden. In welingelichte kringen is hiervan even wel niets bekend. WEENEN, 22 Sept. De Midden- Europeesche verkecrsconfercntie komt van 25 October te Weenen bijeen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2