Radio-Omroep Als Uw De Geheimzinnige weldoener. Het geschil in de Britsche Mijnindustrie. De Economische Conferentie. Uit den Frcnschen Ministerraad. JJ zich bezeerd hebben A-4 gebruik dan dadelijk Koningin Emma vertrokken. FEUILLETON X Het bestuur van den Mijnwerkersbond, dat gisteren bijeenkwam' voor het onderzoek der regeeringsvoorstellen, besloot een ant woord te zenden aan den premier, waarin gezegd wordt, dat het bereid is tot onder handelen óver een nieuwe nationale overeen komst, maar in beginsel een nationale over eenkomst handhaaft De mijnwerkers wen- schen een behoorlijke regeling, maar zouden niet willen worden gedwongen onbillijke voorwaarden te aanvaarden. Als het stil leggen van 't bedrijf voortduurt door de po ging om gewestelijke overeenkomsten in wer king te doen treden', dan zal de verant woordelijkheid daarvoor rusten op de regee ring en de eigenaars. Men is van oordeel, dat het antwood de deur openlaat voor nieuwe onderhandelin gen. Gemeld wordt, dat Baldwin gisterenavond een onderhoud zo uhebben met het bestuur van den Mijnwerkersbond, had gelegd, dat zij niet de noodige zorg had den besteed aan de samenstelling van de voor de brug gebruikte grondstoffen, waar- c.oor de onderbouw niet tegen het water be stand was, werden na een arrest van eenige uren en het hooren der verklaringen van ecnige gefuigen weer op vrije voeten ge steld. Intusschen heeft men een duiker op dracht gegeven naar de beide nog niet ge vonden lijken te zoeken. Een bericht uit Genève meldt, dat in de door de Vergadering op voorstel van Lou- chur aangenomen resolutie inzake de eco nomische conferentie gezegd wordt, dat de aigemeene economische toestand der wereld meer, dan ooit een krachtsinspanning tot in ternationale samenwerking eischt en het bij eenkomen eener economische conferentie nog noodzakelijker maakt. De Vergadering wenscht derhalve, zoo wordt in de resolutie gezegd, dat de voorbereidende werkzaam heden krachtig zullen worden voortgezet, opdat de economische conferentie zoo spoe. dig mogelijk kan worden bijeengeroepen, Dc Duitsche gedelegeerde von Rheinbaben ondersteunde de uiteenzettingen van Lou- cheur en legde er dan nadruk op, dat het ge zond maken dr ongezonde economische toe standen in tal van Europeesche landen slechts op internationalen grondslag kan worden ter hand genomen. Ook de Zweedsche gedelegeerde voerde nog het woord. Gisterenmiddag werd met betrekking tot den Dinsdagmorgen plaafs gehad hebbenden ministerraad hel volgende communiqué ver strekt: Briand heeft den ministerraad verslag uit gebracht over de werkzaamheden en de houding der Fransche -delegatie te Genève. De regeering wenscht hem geluk *met de be reikte resultaten. Daarna steide Briand den ministerraad op de hoogte van zijn bespre- kingen met den heer Stresemanh. De regee ring was het volkomen met hem eens, dat het met liet oog op het groote belang noodig is deze besprekingen voort te zetten. In de volgende zitting van den Minister raad zullen de technische kwesties, die uit de besprekingen voortvloeien, besproken worden. zeggen. Hij leefde stil en bescheiden voort en durfde nauwelijks de oogen tot haar opslaan, die hij voor zich onbereikbaar oordeelde, ofscjioon hij haar zijn geheel# hart had gegeven, zooals men het slecht» eenmaal geeft. Wat Leonce Fourasson betreft, hij was te zeer met zich zelf ingenomen om alle sen- timenteele verwikkelingen te voorzien, di» hij zou ontmoeten, als zijn vader de ge vraagde toestemming gaf. Die toestemming alleen verontrustte hem. In zijn dwaze ijdelheid en in het vertrouwen, dat de macht van het geld hem inboezemde, verbeeldde hij zich, dat hij geen. enkele moeilijkheid van den kant van Pages of van Solange zelf zou ontmoeten. Zoo leefde hij sedert de zaak met de weduwe Cabassus, tevre den en bijna zekpr van zijn succes. Middelmatig menschenkenner, was hij ge wend de indrukken te begrijpen, die het stuursche gezicht van zijn vader hem te vergeefs trachtte te verbergen; het was hem duidelijk geweest, wat er in het hoofd van den vrek omging. Dat was des te ge makkelijker omdat Claudius, wanneer hij meende dat hij alleen was, van tijd tot tijd heel vreemd in zich zeiven sprak en toe spelingen op het verleden maakte, dat den jongen man onbekend was, maar die hem bewezen, hoezeer zijn vader ten opzichte van het vermogen van tante Octavie van meening was verando* (Wordt vervolgd.J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6