KWATTALV DatsKmTÏA KASSIER EN COMMlSSlONNAIR IN EFFECTEN G. F. H PASTOOR - HAARLEM JM/jK reepem DE SPAARNEBANK lóov» Berichten uit onze yorige oplage BEVERWIJK. IJMUIDEN. VELSEN. SPAARNDAM. HILLEGOM. LIJNDEN. VIJFHUIZEN. HAARLEMMERMEER. ZANDVOORT. HEEMSTEDE. Slechts één merk kan 't beste z.yn HAARLEM. De schadeloossteilingsactie tegen den redacteur van „De Auto". SCHOTEN. Het zilveren professiefeest van rector N. Th. Vlaar. ioo7/ie 54V: met 70. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Prov. Waterleidingbedriif van Noord-Hofland. SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Sportpark Voetbal-Beker. Aan een groot gevaar ontsnapt. Locomotief bij Castricum ontspoord. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Beverwijk houdt een openbare vergadering op Maandag 27 September a.s. des namiddags ten kwart over 7 precies. De agenda luidt 1. Benoeming van 4 leden der Commissie van Bijstand voor de Bedrijven. 2. Benoe ming van 2 leden der Commissie van Bijstand voor de Landerijen. 3. Benoeming Commis sie van Toezicht op de Gemeentelijke Nijver- heidsavondschool voor Meisjes. 4. Benoeming van 4 leeraren voor de Gemeentelijke Nijver heids-avondschool voor Ambachtslieden. 5 Benoeming Hoofd 3e Openbare Lagere School. 6. Voorstel beschikbaarstelling eere- prijs tentoonstelling bloeiende bolgewassen. 7. Voorstel kookcursus Gemeentelijke Nij verheidsavondschool voor Meisjes. 8. Vast stelling opnieuw van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden voor L. O. 9. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van school geld voor de Gemeentelijke Nijverheids avondscholen. 10. Vaststelling suplletoire kohieren straat- en hondenbelasting 1926. 11. Voorstel tot het nemen van een piroef met tarief voor etalageverlichting. 12. Mede- deelingen en ingekomen stukken en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. STROOM VOOR ETALAGEVERLICHTING. In verband met een ingekomen verzoek der Commissie voor de Bedrijven, stellen B. en W. voor met ingang van 1 October a.s., tot 31 December a.s. over te gaan tot in voering bij wijze van proef van een tarief voor de levering van electrischen stroom voör étalageverlichting. Dit voorstel van B. en W. is het resultaat der onderhandeilingen van het bestuur der winkeliersvereeniging met de commissie voor dc bedrijven. Er is overeenstemming bereikt om een regeling volgens welke van stroom, die in de etalages verbruikt wordt en die over een afzonderlijke meter gaat, een vast recht wordt gekoien van 8 cent per K.W.U. In een op 5 October a.s. te houden ver gadering, waarbij allen winkeliers zullen wor den uitgenooüigd, zal een nadere uiteenzet ting voor deze regeling worden gegeven. Op deze bijeenkomst zal vermoedelijk een amb tenaar van bet electrisch bedrijf aanwezig zijn. i Concert. Op Vrijdag 1 October a.s. zal in het K.S.A.-gebouw een concert gegeven worden door het Duitsche dubbelmannen- kwartet „Schubert" uit Essen-Frintrop. Het kwartet staat onder leiding van den heer E. Schürbusch. De Beverwijksche Harmonie kapel zal zijn medewerking verkenen. O.a. zullen worden uitgevoerd liederen van Schu bert, Neumann, e.a. De aanvang is bepaald op 8 uur. Schoolgeld verordeningen. B. en W. bie den den raad ter vaststelling aan de verorde ningen op de hefting en invordering van ■choolgelden voor het onderwijs aan de Gemeentelijke Nijverheidsavondschool voor meisjes, welke school op 1 Oct. a.s. zal worden geopend. Bij het ontwerpen dezer verordeningen bleek de wenschelijkheid om de bestaande verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld Voor het onderwijs aan de Nijverheidsavondschool voor ambachtslieden n overeenstemming met de hierboven ge noemde verordeningen te brengen. Een zwaar transport. We waren deze week getuige er van dat, uit de stoomtrawler Freia wefd gehaald naar de werkplaatsen van de My. Hera vervoerd. Gelijksoortige arbeid gebeurt hier vaker, doch voor zoover Wij kun nen nagaan, was dit toch wel het meest be- feekenende, omdat de Freia een der grootste trawlers is, voor den oorlog gebouwd en in gericht voor het zwaarste werk. Zeker wel een woord van hulde waard, dat men hier, met slechts geringe hulpmiddelen, ook de meest omvangrijke bewerkingen kan verrich ten. Vooraf was de machine van de fondamen ten geschroefd. Onder de kradn kwam een lus en in weinig tijd wérd het 17 ton zware gevaarte uit het schip geheschen en op een transportwagen naar de fabriek gereden, die bijna aan het andere eind van den visschers- haven is gevestigd. In een zeer korten tijd was alles, met slechts weinig mannen gebeurd. Toch trof ons bij dit transport een enkel ding, dat ons bij navraag bevestigd werd als een gevaarlijk kwaad. Zooals men weet be staat de Trawlerkade uit twee, naast elkander liggende wegen, een langs de waterkant en een langs de huizen en fabrieken. Daartusschen staan kolenhokken, enz., onderbroken door verbindingswegen tusschen beide paden. De eerstgenoemde weg, de eigenlijke kade, ligt althans voör het drukke deel, op caissons van gewapend beton, de andere op de vaste aarde. Tusschen beide wegen is een belangrijk verschil in hoogteniveau, zoodat, vooral in de builrt der kraan, de verbindingswegen sterk hellen, naar het klinkerpad beneden aan het water. De bovenkant is een keiweg. Nu kan die benedenkant, in zijn tegenwoordigen vorm de zware vrachten als bovenbedoeld, niet dragen. Als men er over rijdt, golft de weg mee. Zoodoende is men wel verplicht de bovenkant te nemen. Doch dan moet men weer gebruik maken van den, sterk hejlenden verbindingsweg bij de kraan. En, wie even nadenkt over de levende kracht, die in die zware vrachten ligt verborgen, siddert bij de gedachte aan een kleine beweging. Wil in derdaad onze industrie in staat zijn dergelijke werken uit te voeren, dan zal de eisch moeten zijn verbetering van het onderlinge niveau der wegen, of plaatsing van een kraan, die op deelen der kade, die niet door hun niveau op de dwarswegen, het verkeer met zeer zware vrachten tot eert gevaar maken. Een arbeidsverschil. Woensdagmor gen zou de stoomtrawler Albatros, IJ. M. 192, moeten varen, doch de matrozen en stokers weigerden, omdat ze te laat waren binnenge komen Maandagavond, naar hun zeggen. Conferenties tusschen de reederij, de My. Marezaten en de vakvereeniging volgden, doch inmiddels was het zoo laat geworden dat er toch niet meer van kwam, zoodat de boot bleef liggen tot Donderdag. Militaire oefeningen. Vanaf 9 uur, Woensdagavond, werden wij weer eens ver rast met geschutoefeningen op het fort. Minder aangenaam voor de bewoners van Oud-IJmuiden, die kinderen te bed hebben. Voor een deel van het publiek, op den vrij stillen en drogen avond een reden om naar den kant te gaan, waar men toch weinig anders van het schieten zag, dan de ilikke- rênde vuurstralen. Daar de lucht echter nogal zwaar bewolkt was, een aardig ge zicht tegen de donkere, fantastische wol kengevaarten. Met het oog op de koude, bleven de meesten niet lang en om ruim 10 uur, toen het vuren nog steeds voortduurde, was de kant, uitgestorven als steeds om dien tijd. Er werd geschoten met verschil lende soorten geschut. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen zijn alhier 2 gevallen van roodvonk voor gevallen. Gemeenteraad. Woensdagavond verga derde de raad dezer gemeente, onder voor zitterschap van den burgemeester, den heer De Haas van Dorsser. De notulen der vorige vergadering van 29 Juli j.l. werden onveranderd vastgesteld. Het eenigst ingekomen stuk, een proces verbaal van kasopname van den gemeente ontvanger werd voor kennisgeving aangeno men. Het voorstel van B. en W. op twee geld- leeningen rentende resp. 7 pet. en 6 pet., samen groot 10800 tusschentijds op te zeggen, waarvoor 1 pet. vergoeding moet worden betaald, en opnieuw een leening aan ie gaan tot hetzelfde bedrag bij de Holl. sociëteit van Levensverzekering, gedurende 4 jaar, tegen 4A pet. rente en tegen een koers van 100, werd met algemeene stem men aangenomen. De voorzitter zeide dat dit een heeie mooie aanbieding is, daar zelfs groote gemeente slechts kunnen leenen te gen den koers van 99. Daarbij komt nog dat de Maatschappij de onkosten voor haar re kening zal nemen. B. en W. stellen voor te wijzigen het be sluit van 22 Januari 1926 tot den bouw van 34 arbeiderswoningen aan het Havenplein. De voorzitter deelt mede, dat het Rijk niet genegen is het tekort van die woningexploi tatie voor haar rekening te nemen, wel is zij bereid de helft in het tekort bij te dragen, indien de woningen de gemiddelde bouwsom van 2400 niet te boven gaan. B. en W. zijn daarna aan 't cijferen ge weest en zijn tot de slotsom gekomen, dat de gemeente en het Rijk ieder jaar elk 225 hebben bij te dragen. Het bedrag is zóó klein dat wé daarvoor niet moeten terug schrikken. De heer Van Brlda zegt, dat de woningen töch al klein waren én nu wil de Minister ze nog kleiner hebben. Met groote gezinnen is geen rekening gehouden. Wat moeten dat dan voor woningen worden? De voorzifter 2egt, dat volgens den archi tect de huizen gesticht kunnen worden voor 2400, mits de meeste soberheid in acht worden genomen, geen tegenslag mogen we dan hebben. We liggen hier aan groot vaar water, dat maakt een groot verschil. Ik geef toe, woningen voor groote gezinnen ontbre ken, maar wat is het nu? We gaan toch vooruit, niet 50 maar 100 pet. De keer Van Breda vreest dat het heel verkeert zal uitpakken. De voorzitter zegt, dat de woningen in tweeën zullen worden aanbesteed, -voor den onderbouw en voor den bovenbouw. Mocht de aanneemsom veel hooger worden dan 2400, dan komen B. en W. nog eerst bij den raad. Wethouder Meyers zet het standpunt van B. en W. nog eens uitvoerig uiteen, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van de suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1926, met betrekking tot hetzelfde onderwerp, wordt eveneens zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Besloten werd tot het verhoogen van de kasgeldleening van 90000 tot 110.000. Voor de benoeming van leden van hel col lege vart zetters werden de volgende dubbel tallen opgemaakt: Vacature J, H. van Wageningent J. H. van Wageningen, S. Kok. Vacature A. J. van Breda: A. J. van Breda, S. W. Balm. Na de gebruikelijke rondvraag, die niets opleverde, sloot de voorzitter de vergade ring. Verkooping. Dinsdagavond werd in hotel Sistermans, ten overstaan van notaris A. Goldenberg, te Hillegom, den verkoop bij afslag gehouden van de perceelen Bloembollengrond, Weiland, Dijk en Water, benevens Woonhuizen. Koestal, Wagenhuis, Bloembollenberging en erf, deel uitmaken de van' „Winterrust", te Hillegom, in den Oosteinderpolder. samen groot 9 H.A. 80 A. 42 cA. toebehorende aan de Erven, van Mevr. de Wed. H. H. v. W a ver enMick en" hageny te Hillegom. Dé uitslag was als volgt: Perceel 3 woonhuizen, koestal, tfagen- loods, bloembollenberging en erf, samen groot 29 A. 70 cA. In bod gebracht op 9600, gemijnd op 2000 door den heer J. Kortekaas ie Vogelenzang. Perceel II: een perceel teelland, groot 2 H.A. 4 A. 40 cA. In hoogste bod gebracht op 6400, gemijnd op 7 door den heter M. Zandbergen te Hillegom. Perceel III: een perceel weiland niet kaakberg, groot 1 H.A. 70 A. In hoogste bod gebracht op 1' 5000, niet gemijnd. Perceel IV: een perceel weiland, water en dijk, samen groot 1 H.A. 73 A. 82 cA. In hoogste bod gebracht op 4200, afge mijnd op 10 door den heer F. J. Lam- mers, te Bennebroek, Perceel V: een perceel bloembollenland, groot 91 JU 60 cA. In bod gebracht op 3200. Niet gemijnd. Perceel VI: een perceel weiland, groot 1 H.A. 41 A. In bod gebracht op 4800, ge mijnd op 10 door den heer F. J. Lam- mers, te Bennebroek. Perceel VII: een perceel weiland, groot 1 H.A. 90 cA. In hoogste bod gebracht op 5700, gemijnd op 3 door den heer P. J. v. Deutekom, te Bennebroek. De combinaties 16 niet afgemijnd. De eindcombinatie werd afgemijnd op f 4000 door den heer D. H. Granneman, te Heem stede, die kooper werd Voor 44932. Er was bii deze verkooping zeer groote be langstelling en het verkochte heeft 'n zeer hoogen prijs opbracht. Verkooping. Dinsdagavond had in hotel Sistermans, ten overstaan van notaris A. Goldenberg, alhier, de verkoop bij afslag plaats van een perceel Bloembollengrond, gelegen aan de Zandlaan te Hillegom, groot I.28.60 H.A., eigendom van de heeren Zand bergen, te Leiden. Het perecel was In bod gebracht op 3800 en werd niet gemijnd en niet gegund. R.K. Zangkoor. Het R.K. kerkelijk zangkoor alhier is thans gereorganiseerd. Een bestuur is gekozen, terwijl 17 deelnemers zich heb ben opgegeven om zich in den kerkzang te bekwamen. De lessen worden gcgcvên door den heer Jac. de Jong te Haarlem, terwijl als dirigent zal optreden de heer Jac. Smit alhier. Ongeval. Omtrent het ongeval van Zon dagavond waarbij de heer C. Lodder door een motorrijder werd aangereden, kunnen wij nog mededeelen, dat de toestand van ge noemde heer vrij ernstig te noemen is. Hij heeft een hersenschudding en is bijna Voort durend buiten kennis en naar men zegt moet ook zijn arm gekrieusd zijn. De Rijkspolitie is bij hem op bezoek geweest, om meer van de oorzaak aan de weet te komen, doch deze kón ook onverrichterzake terug kee- ren. Doch den heer Nouris gaat het beter, of schoon nog niet hersteld is zijn toestand toch bevredigend te noemen. Het dienstmeisje van den landbouwer J.C. v. W. in den IJweg te Haarlemmermeer was zoo onfortuinlijk Zondagavond haar geld beursje te verliezen met inhoud. Doch daar er een briefje in zat met vermelding van haar naam, had zij een stille hoop dat ze het verlorene wel terug zou krijgen. Maar tot nu toe is er nog geen vinder komen op dagen, zoodat wel vermoed wordt dat het in geen eerlijke handen is terecht gekomen. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is alhier 1 geval van buiktyphus voorgevallen. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen zijn alhier 2 gevallen van roodvonk voor gevallen. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: G. Smit en S. Barich; M. H. P. M. Eijsvogel en C. M. E. S. Bies; N. J. Santing en A. de Baat; J. P. Duindam en A. H. v. Deursen; P. W. van der Ham en C. J. A. van Dam. Getrouwd: W. M. Bijster met A. G. Bakker; H. J. Messer met H. J. van Maas, Geboren: d. van H. Reinhold-van Groningen. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 3 September 1926, is aan mr. F. Erens, let terkundige alhier, vergunning verleend tot het aannemen van de benoeming tot „Officier de l'Instiuction publique." Gemeentezaken. B. en W. stellen voor aan Th, Meppelink voor 1900 te verkoopen 246 M2. grond, gelegen aan de Bosbcom-Tcussaintstraat. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: J. v. Buringen, Molenwerfslaan 2, een wit kinderschoentje; P. Kempen, Heem- steedschedreef 251, een damestaschje met inhoud. Thoning, Eindenhoutstraat 75, een vulpotlood; Petterson, Berkenlaan 19, een broche; B. v. d. Krolt, Boogstraat 20, een nummerplaat van een auto; Van Vessem, Eikenlaan 21, een touwsplitser; Davelaar, Vijfhcerenstraat, een tabakspijp: Willemse, Kaadijk 16, een schort; H. Ruijsenaars, Kastanjelaan 37, een étui van een belasting- merk; A. Jansen, Lange Lakenstraat 27rood, Haarlem, een boterhammenzakje met inhoud; C. Schulz, Cloosterweg, een rijwielbelas- tingmerk in étui; Mevr. Wachter, Bórneo- straat 2, een portemonr.aie met inhoud; W. Schoo, Iepenlaan 17, een metalen fluit; C. Zeiler, Camplaan 32, een vulpenhouder; D. S. Proper, Javalaan 44, een vulpotlood; Scheffer, Bosch en Hovenstraat 3, een broche; Dolkse, Bosch en Vaartstraat 33, ëen kinderportemonnaie met inhoud; J. Veen, bureau van politie, Raadhuisstraat, een bonte boezelaar; Wevers, Anjelierstraat 24, Haarlem, een gouden broche; Lieffering, Berkenlaan 24, een B. K, S. sleutel; Van Gurp, Binnenweg 130, een rijwielbelasting merk in étui; Treffers, Raadhuisstraat 79, een kinderblouse; J. Schutter, Valkerburger- laan 2, een zilveren dames-polsbandhorloge; G. Doorsten, Bosch en Vaartstraat 22, een gouden kettinkje met hangertje en een huis sleutel; Botbijl, Borneostraat 33, een jon gensjasje; Mej. Stier, Havenstraat 33, een lederen motorjas; H. J. Jansen, Cloosterweg 15, een jongensjasje; E. van Leeuwen, Eiken laan 19, een rekenboekje; Kulk; Drieheeren- laan 8, een gummi bal van autohoorn; Van Wouw, Kerklaan 31, een zwart-bruine her dershónd; E. King, Laan van Rozenburg 26, een bankbiljet; D. Kuipers, Kadijk 10, een beursje met inhoud; Swarts, Meerweg 7, een zakmes; G, Slenders, Bysantiumstraat 51, Haarlem, een Lipssleutel; A. Smit, Leidsche- vaartweg 105, een hond (Dobermann pincher); Wilhelminastraat 65, Haarlem, een geelharige herdershond; E. Kieft, Glipper- weg, twee duimstokken; L. Visser, Schouw-: broekerstraat 10, een rijwielbelastingmerk; F. Burger, Kastanjeiaan 33, een grijze jongenspet; N. Ruijsenaars, Kastanjeiaan 32, êen zilveren halsketting met medaillon; Bureau van politie, ^Boekenrodestraat 9, een, kinderportemonnaie met inhoud; Bureau van politie, Raadhuisstraat, een bos sleutels, een Lipssleutel en een knip met drie sleuteltjes. die dit doen, komen bij het bestuur om eventueele klachten of opmerkingen te be spreken, dan eerst kan men tot een zuivere oplossing komen, doch niet buiten het or ganisatiewezen om; dit zal steeds afbreuk doen aan de goede zaak. Bij de rondvraag wordt o.m. naar voren gebracht om den penningmeester een gra tificatie te doen toekomen voor de zeer vele werkzaamheden aan deze functie ver bonden, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Bij de sluiting dankt de voorzitter voor de opkomst, waarna terugbetaling van overgespaard geld geschiedt. Ziekenfonds „Samenwerking". Deze vereeniging, onderafd. van den R. K. Volks bond, roept per circulaire alle ingezetenen op lid te worden van bovengenoemd foftds. Dit fonds werd opgericht 1 Juni j.l. met een ledental van pl.m. 400. Op heden is dit aantal gestegen tot een bedrag van 800. Het doel van dit fonds is bij eventueele verpleging in een zieleen-inrichting de kos ten daarvan te bestrijden. De contributie bedraagt per gezinslid 5 cent oer week; voor personen beneden 16 jaar slechts z/:' cent. Voor leden van den R. K. Volksbond slechts 4 cent. Ook zij die om diverse redenen niet als liet wenschen toe te treden, kunnen met eyn jaarlijksche bijdrage dit fonds steunen. Indertijd hebben wij meegedeeld, dat het bestuur van de vereeniging tot bevordering van de belangen van het automobilisme bij de civiele kamer yan de Haarlemsche rechtbank een vordering tot schadeloosstelling had in gediend tegen den heer T.H.M. v. Swieten, redacteur van het weekblad „De Auto", te Haarlem, wegens het opnemen van beleedi- gende artikelen. Thans deed de rechtbank uitspraak in deze zaak. In het zeer uitvoerige vonnis wordt vol gens de „Tel." vastgesteld, dat alleen 't laats te artikel in „De Auto" verschenen is, toen de bedoelde vereeniging rechtspersoonlijkheid bezat. Verder wordt breedvoerig nagegaan, wat geschreven is over beweerde korting die de vereeniging zou geven aan haar leden, bij aankoop van banden, benzine en olie en bij het sluiten van verzekeringen. De gedaagde heeft aangetoond, dat een importeur van met name genoemde banden, het feit ontkend heeft, dat hij 25% korting aan leden dezer ver eeniging zou geven, zoodat het gedaagde niet kwalijk te nemen is, dat hij critiek oefende op de mededeeling van het bestuur. De recht bank had evenwel geen bewondering voor de bewoordingen van het bedoelde artikel. Ook wat geschreven is over de andere kor ting werd niet door de rechtbank als belee- digend gekenschetst. Daarom werd door de rechtbank de vor dering van eischer niet toegewezen en de NIEUWE GRACHT 57, T ELEF. 12066 Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Demmenie, Ce- lebesstraat 32, êen Vliegende Hollander j J. Wachter, Paul Krugerstraat lrood, een poi- temonnaie met inhoud H. Hoeben, Tugela- straat 29, een hondje S. Pardon, Goetzee- straat 13, een postwissel ten name van Wed. H. Wijden E. van Nes, Bankastraat 15, een regenjas C. Dekker, Mariastraat 11, een hondenpenning der gemeente Schoten M. Vos, Gen. de Wetstraat 47, een doublé armband H. Kuin, Bankastraat 6, een rijg schoen N. Buurman, 1ste Hoogerwoerd- dwarsstraat 20, een Duitsche herdershond Th. Teeuwen, Rijksstraatweg ,43, een zak met erwten D. Verheul, Reitzstraat 31, eenig zilvergeld J. Tollenaar, Paul Krugerstraat 31, een portetrlonnaie met inhoud B. Ter- voort, Tugelastraat 24, een kruiwagen kin derspeelgoed) J. de Leeuw, Hulststraat 7, een fietspomp J. Oeriemans, Oosterstraat 8, een rijwielbelastingmerk A. Hendrikse, Kruistochtstraat 35, Haarlem, een pakje kindergoed P. van Dijk, Juiianapark, 7, twee portemonnaies met inhoudH. Kolderie, Schalkburgergracht 27, een pak manufac turen Aan het Bureau van Politie een cein tuur, een portemonnaie inhoudende spaar- zegels, een nummerplaat van een auto G. 34131, een zwempak met badhanddoek, een rijwielbelastingmerk in étui, en een sleutel. Spaarkas „St. Antonius van Padua". Woensdagavond had in het Bondsgebouw aan de Kerklaan de jaarvergadering plaats van de spaarkas „St, Antonius van Padua". De opkomst was zeer bevredigend te noemen, wat ook zeker niet in geringe mate bij zal dragen aan het recht gezellige interieur van den bond, met de helderé verlichting en versiering van planten en bloemen. Te ruim acht uur opent de voorzitter, de heer Haver, met den Christelijken groet deze vergadering en heet de aanwezigen in het bijzonder de dames, van harte wel kom. Verheugt zich oyer de groote op komst en spoort allen aan ook de vergade ringen van de standsorganisaties te be zoeken. Spr. verheugt zich over den steeds stijgenden omzet die deze afdeeling kan ccnstateeren, n.l. is de omzet heden as 2000overschreden. Deelt verder mede, dat er dit jaar 10 H.L. kolen en 250 harde turven aan enkele behoeftigen van de parochie zijn verstrekt, waarvoor hartelijke dankbetuigingen zijn binnengekomen bij het bestuur. De voorgelezen notulen worden Onveran derd goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester sluit met een voordeelig saldo van 38.46. De voorzitter memoreert, dat dit een gunstig resultaat is en dankt den penning meester voor zijn accuraat beheer. Bij de verkiezing voor de controle com missie werden gekozen de heeren J. Zon neveld, C .J. J. Ruëdisueli en B. Burgers, laatstgenoemde als lid van t hoofdbestuur R. K. Volksbond. Bij de bestuursverkiezing deelt de voor zitter mede, dat periodiek aftreden de hee ren B. v. Roon en J', Molenaar. Op verzoek van de vergadering worden deze beide bestuurders bij acclamatie her kozen, wat door de aftredenden wordt ge accepteerd. Bij de mededeelingen zegt de voorzitter, dat er helaas nog personen zijn die Steeds èn den R, K. Volksbond èn de onderafdee- lingen trachten afbreuk te doen. Laten zij, eischer bovendien veroordeeld in de proces kosten. De zeereerw. Pater N. Th. Vlaai, O.E.S.A. prior van het Augustijnenklooster en rector van het R.K.1 Lyceum aan Jen Zijlweg te Overveen, herdacht gister zijn 25-jarig pro- fessiefeest. Begrijpelijkerwijs dus een hooge feestdag voor de bewoners van het klooster niet al leen, maar ook voor de leeraren van het Lycum en voor de lyceïsten nog meer. Dit blijde feit van het zilveren jubileum van de professie van rector Vlaar is door allen met beide handen aangegrepen, om deze schoone gelegenheid te benutten en om zijn eminente gaven hooggeachten rector een on dubbelzinnig bewijs te geven van de sym. pathie die ieder, welke met rector Vlaar in aanraking komt en dus vooral zijn leeraren en lyceïsten hem toedraagt. Het feest werd ingezet met een plechtige hoogmis, die door den jubilaris aan het rijk versierde altaar van de kapel van het huis werd opgedragen. Rector Vlaar werd geas sisteerd door den zeereerw. heer pastoor B. J. Brouwer uit Loenersloot en als subdiaken door den zeereerw. pater Verschure, direc teur van het juvenaat der Augustynerörde te Venlo De kapel was tot in de uiterste hoeken gevuld met familieleden, leeraren, leerlingen en Oud-leerlingen. De plechtigheid werd op geluisterd door gregoriaansché gezangen, uit gevoerd dóór een koor van leeraren en leerlingen, onder leiding van den heer Mari- nus Monnikendam. Na de H, Mis vereenigden ailen zich in de gymnastiekzaal. Onder daverend applaus trad de jubilaris, gevolgd door familie en lee raren, binnen. Het eerst werd, nadat rector Vlaar en zijn familieleden op de gereed staande zetels had plaatsgenomen, het woord gevoerd door den heer Baars, namens het léerarencorps. Spr. schetste het zilveren professieleest van den rector als een dag van zeer bij zondere beteekenis. 25 Jaar is het geleaen, dat de rector in de orde der Augustynen döor de plechtige professie werd opgenomen. Vier jaren lang van ingespannen arbeid aan het Lyceum te Overveen hebben den leeraren in staat gesteld den rector te lee- ren kennen als een hoogstand man en spr. prees het wijs beleid, zijn verheven gaven van jeugdleider en het onverwoestbaar opti misme van rector Vlaar en zijn groote deug den als kl°0sferhr,gi tetl voorbeeld voor allen. Uit naam van zijn collega gat spr. cte verzekering van de onverdeelde sympathie en hoogachting voor den jubilaris en hoopte dat eector Vlaar nog vele jaren leeraren en lyceïsten ten voorbeeld zou mogen blijven. Aan deze woorden voegdp^spr. ook een gelukwensch toe voor de familieleden van den rector. Als een blijvend bewijs en een herinnering aan het leest bood spr. namens de leeraren een fraai kasuifel aan. Namens alle leerlingen sprak Piet van ie. tering een gelukwensch uit. Hij merkte op, hoe het gemoed van alle leerlingen er toch wel op moest wijzen, dat ze nu op een hoog feest waren. 25 Jpar is het geleden, dat pater Vlaar aaii Gods roepstem gehoor gal: „Gaat ook gij in mijnen wijngaard' Rector Vlaar heeft gearbeid in Gods wijn gaard als priester, opvoeder en jeugdleeraar. Het feest van den rector is ook het leest voor de school, want, aldus spr, gij zijt onze rector. Wij denken zoo weinig aan de vele en zware zorgen, die wij als leerlingen op Uw schouders leggen, maar vandaag worden wij het ons meer bewust en gevoelen wij 't ster ker en daarom bewonderen we ook uw liefde voor ons en den tact, waarmede gij met alle leerlingen kunt omgaan. Spr. hoopte ten slotte dat God den rector nog lang voor het Lyceum zou mogen sparen. Dan bood hij de stoffelijke bewijzen van sympathie namens de leerlingen aan, nl. een kelk, een fraai uitgevoerd vierdeelig brevier en een bedrag onder couvert, ais bijdagc voor het H. Hartbeeld in de nieuwe kapel. Daarna sprak Pater Verschure, de direc teur van het Juvenaat te Venlo, en wenschte den jubilaris geluk namens het St. Thomas- College te Venlo en namens de juvenisten. In het kort ging de gewijde spreker den levensloop van rector Vlaar na en hij wees er op, hoe <ie rector reeds qls Ieeraar aan het gymnasium te Eindhoven meer was,dan Ieeraar. Hij was een vriend, vader en jeugd- lider. Spr. prees het verheven voorbeeld, dat de jubilaris steeds als rector van het Lyceum gat. Sp. dankte hem daarvoor. Rector Vlaar dankte voor de hem ge brachte hulde. Hij zag zoo, dat ze echt ge meend was. De woorden namens de leeraren gesproken, stelde spr. zeer op prijs en niet minder het kasuifel met de juiste iiturgische kleuren, de cadaux der lyceïsten en ook de woorden, namens hen gesproken, hadden spr. zer getroffen. De Kelk des Heils hem ge schonken, zal spr. aanvaarden en hij hoopt dat deze allen tot heil zal strekken van de stichting, de leeraren en de lyceïsten. Het nieuw brevier zal spreker in staat stellen zijn gebeden steeds devoot te blijven bidden. Ook voor de bijdrage voor ht H. Hartbeeld in de nieuw kapel, die God geve 't, het volgend jaar zal verrijzen, dankt spr. harte lijk. Spr. bracht ook dank aan pate Ver schure en vroeg ten slotte aller gebed. Een hartelijk applaus was het bewijs ven instemming met de sympathieke wo< rden van den rector. Daarna ^oden alle 'lyceïs ten persoonlijk hun gelukwensch aan en hiermede was de officieele huldiging ter. einde. Voor de lyceïsten waren verder op het sportterrein wedstrijden georganiseerd en de dag zou besloten worden met een film avond in de gymnastiekzaal. Nog vermelden wij dat de jubilaris vele schriftelijke en persoonlijke gelukwenschen en bloemen van velerlei zijden in ontvangst liad te nemen. 442e STAATSLOTERIJ. Trekkinst van Woensdag 22 Sept 5e klasse 3e lijst Hnoe» or"zen. 8407 15468 16939 1000. 3900 9696 14003 14035 14628 16236 ƒ400. 1848 17052 200. 639 6180 9020 10934 16131 18116 19349 P-Hren van f 70. 213 558 Sp7 898 1023 1176 1199 1467 1766 1828 1928 2012 2429 2524 2762 2934 2987 3257 3478 350.3 3639 3678 3710 3712 3869 3875 4569 4633 4681 4768 4802 4834 5034 5229 5311 5360 5549 5750 5843 6080 6091 6188 6342 6417 6440 6481 6520 6522 6603 6616 6727 6970 7066 7140 7208 7508 7560 7663 7896 8067 8416 8466 8527 8589 8643 8785 8895 9192 9387 9423 9183 9498 9796 9802 9830 9837 9842 9866 10086 10302 10470 10672 10689 10859 11382 11399 11500 11652 11684 11904 12017 12460 12620 12813 12914 13003 13062 13168 13552 13656 13685 13851 13872 13937 14107 14120 14195 14218 14458 14908 14909 15147 15223 15248 15484 15648 15825 15934 16243 16287 16406 16789 16844 16992 17274 17286 17457 17699 18041 18099 18321 .8458 18616 18710 18829 18948 19029 19204 19225 19396 19533 19600 19734 19771 19772 20254 20275 20326 20449 20529 20572 20973 209S7 17375 100. 1195 2100 3390 3782 5516 6328 6533 7170 8077 8829 9568 10042 11050 12069 13118 13881 14651 15530 16412 17476 18659 19353 20200 20866 5% Nederland 1919 4A Nederl. 1917 1033/J6 1033/16 6% Nederland 1923 1OO1/s 1001/8 7% N.-L 1921 A.. I0071ie t% N.-I. 1923 D.. 1043/h !04®/m 311/* Oude Vaart 541/2 dito Gem. Eigend 451/2 45l/2- Mij. „Nederland". 1781/4 Scheepvaart-Unie 179 160 1 180 Rotterd. Lloyd Paketvaart 227 227 991/4 98 Holl. Stoomboot 58 H. V. A. 664 666 Java Cultuur 373 372 Jurgens gew. 167l/2 167 Koloniale Bank 2161/e 217 Indische Bank 174®/4 172*/ 2 Ccrt. Handel Mi},.. 159 160 Phoenix 931/2 Geconsolideerde 1701 Kón. Olie 3801/2 3803/4 1447/8 148 Marine comm. 716/ie Vorstenlanden 178 '771/8 Actions id. 166 166 Comp. Merc, Arg l1/* Poerwoderjo -.... 123 124 J 4301/2 430 415 416 Deli Batavia 454 4541/2 A dam Rubber 334l/2 334 b 340 340 1781/2 178 b Wai Sumatra 297i/2 Dordtsche Petr. 363 1 Southern Rails 126l/2 1271/2 Union 1631/., 165 Anaconda 991/2 991/2 Wabash 465/8 463/4 Comm. Maxwel 5 b 26 241 428 825 1128 1387 1545 1770 2Ö65 2427 2583 2870 3150 3359 3608 3726 4002 4362 4685 4860 5235 5393 5607 6133 6301 6590 6750 6958 7134 7537 7850 7945 8149 8491 8719 9134 9,340 9636 9931 46 265 519 839 1184 1388 1611 1803 2154 2437 2604 2995 3184 3371 3633 3730 4020 4405 4693 4937 5257 5509 5645 6159 6334 6625 6765 6984 7173 7549 7859 7988 8154 8495 8790 9137 9349 9697 9990 NIETEN. 89 101 334 597 841 1227 348 700 891 1266 10487 10498 10742 108Ó8 11417 11436 11920 11935 12179 12241 12249 12540 12686 13016 13026 13216 13297 13579 13634 13780 13701 13884 13894 14197 14206 14403 14469 14579 14673 14916 14927 15175 15201 15580 15616 15923 16078 16305 16416 16577 16676 17094 17118 17327 17330 17435 17473 17690 17748 17944 17971 18129 18207 18590 18619 18839 18893 19261 19262 19517 19635 20122 20294 20381 20523 20831 20903 5e klasse 1390 1391 1628 1632 1840 1853 2228 2264 2470 2482 2711 2712 3027 .3066 3200 3218 3381 3382 3643 3660 3776 3788 4256 4272 4453 4459 4729 4772 4992 5030 5298 5325 5525 5539 5757 5804 6196 6203 6348 6400 6632 6696 6800 6845 7035 7065 7328 7381 7604 7649 7869 7878 8012 8060 8226 8324 8497 8557 8815 8828 9205 9218 9403 9421 9701 9709 10152 10203 10567 10578 10871 10872, 11485 11489 12058 12086 107 375 710 958 1272 1439 1641 1940 2356 2542 2724 3093 3224 3421 3684 3817 4276 4557 4829 5046 5348 5577 5862 6228 6423 6714 6882 7073 7436 7669 7924 8085 8329 8585 8860 9310 9455 9731 10228 10610 10883 11633 12107 12287 12728 13042 13303 13669 1380! 13921 14241 14507 14749 15019 15332 15618 16158 16429 16714 17155 17336 17594 17798 17984 18235 18653 18905 19317 19689 20202 20590 20962 2e lijst 12324 12382 12759 12855 13095 13128 13509 13514 13684 13697 13803 13840 14082 14127 14250 14323 14514 14531 14787 14820 15048 15067 15347 15370 15672 15699 16171 16209 16455 16470 16762 16786 17220 17251 17365 17368 17602 17603 17839 17840 17988 17999 18329 18355 18662 18709 18989 19009 19367 19407 19792 19799 20237 20318 20605 20659 20991 20997 19957 iri.z. 139 390 746 1028 1287 1440 1662 1943 2366 2559 2757 3104 3343 3447 3706 3898 4327 4594 4847 5116 5359 5578 6002 6263 6468 6716 6902 7080 7467 7702 7926 8139 8332 8598 8884 9321 9457 9856 10399 10642 10933 11723 12120 12431 12930 13203 13558 13732 13855 14151 14327 14564 14870 15072 15483 15835 16255 16550 16815 17309 17394 17656 17845 18031 18407 18718 19058 19455 19997 20338 20697 157 413 809 1084 1288 1519 1726 1956 2392 2562 2772 3124 3352 3484 3716 3913 4335 4627 4*49 5153 5370 5588 6087 6275 6551 6725 6935 7109 7513 7848 7928 8140 8474 8689 8970 9335 9621 988! 10458 10679 10939 11817 12181 12483 13007 13214 13576 13769 13882 14186 14347 14566 14885 15100 15564 15856 16283 16562 17044 17315 17413 17660 17925 18071 18435 18749 19252 19512 20092 20349 20789 23 September EcKslL LAATSTE KOERS Kt Kb ËRLIJN 59 47 'AR1JS 69/ RUSSEL 6 58 EENEN 35.50 ONDEN 9 .2 li3/4 STOCKHOLM 66 75 KOPENHAGEN 66 30 )SLO t 54 75 ;AZEL 1 9 48 25 nLW-YORK 2.493/4 ROME 9.25 JRAAG 42l/s WARSCHAU 23.- Thans is verschenen de begrooting der inkomsten en uitgaven van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland, Zij sluit in inkomsten en uitgaven met een be drag van 3.420.000, waarvan op den ge wonen dienst 2.720.000. De kosten der uitbreidingswerken wor den geschat op 700.000 voor de stichting en inrichting van een nieuw gebouw en vestiging van het hoofdbureau en de ver- eischte laboratoria te Bloemendaai; 200.000 voor de uitbreidingen voor plaat selijke buizennetten in de afdeelingen Noord, Midden en Zuid, 40.000 voor de stichting van een bijkantoor te Leiden, 5.000 voor een derde electrische pomp- apparaat te Bergen en 75.000 voor dc watervoorziening der gemeente Eefnnes. Het programma voor a.s. Zondag is als volgt vastgesteld: S. D. S. 1—Victrix 1,1 A uur, scheidsr. Platte; Victrix 2D. O. S. S. 2, 3 uur, scheidsrechter Tiliemans; Santpoort 1Zwa luwen 2, 3 uur, scheidsr. Pirovano; R. K. V. Z. 1T. Y. B. B. 2, 4 uur, scheidsr. P. Smit. De wedstrijden duren 2 x 30 min., waar na bij gelijk spel 2x7 V* min. moet worden verlengd, daarna loten. Wed strijd formulieren inleveren bij den D. H. V. B. Elke vereeniging zorge voor een wedstrijd-bal. In overlég met het Bondsbureau zijn de voor deze vereenigingen vastgestelde com petitiewedstrijden uitgesteld. Men seint ons uit Castricum: De reizigers van trein 817, die in de rich ting Alkmaar reel, zijn hedenochtend aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl dé trein het station Heilóc zou verlaten, ontspoorde de locomotief. Bij onderzoek bleek, dat van een der wielen de as gebroken waS. Dit euvel moet reeds bestaan hebben geduren de rit vanaf Beverwijk. Dit bleek n.l. uit het feit, dat de spoorbaan op deze route lichtelijk beschadigd was. Het spoorwegverkeer heeft ten gevolge van de ontsporing eenige vertragind ondervon den. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2