^skül^efteesi-en v&tftaqjtt deJüucL Verkeersongevallen, De verkeersverbindingen In Haarlem. Een elektrisch Ondorslatlon Levensverzekering Stadsnieuws. H. A. J. Moors - Koningstraat 27 Agenda 26 September Agenda 27 September DE BIBLIOTHEKEN DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING ZIJN GEDURENDE DE ZOMER- MAANDEN GEOPEND: Bloempjesdag te Hoofddorp. Riviercorrespondenten. De tweede Haarlemsche Kruideniersbeurs. De begrafenis van consul M. Merens. DE ONDERWIJZERS VAN SCHOOL A TE SCHOTEN. Van kwaad tot erger. W. Biesheuvel f De nieuwe zaak van C. A. gisteren geopend. VRAGENBUS. Bioscoop „De Kroon." Geen typbusgevallen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. N. V. B. Programma voor Zondag. R. K V. „Zwaluwen". te N IJ.tl EG EN. Verzekerd kapitaal ruimf 21.300.000, Wiskundige reserve 31 December 1925 2.599.923,79 Extra waarborgen280.000,— Voor katholieken, die een Levensverzekering willen sluiten is dit de meest aangewezen maatschappij. R. K. SPORTPARK VOOR HAARLEM. KORFBAL, R. K. Gymnastiekvereeniging Hercules Overveen. HOCKEY. BILJARTEN. LAATSTE NIEUWS. De typhus in ons land. SCHOTEN. J. J. WEBER ZOON Koningstraat 10 Haarlem. 1? Afijn Qualiteits ontvangtoestellen en onderdeelcn heeft U voor niet te hooge prijzen bij TELEFOON 14609 HAARLEM. Sociëteit „St. Bavo" „Polyhymnia" half 11 uur Armenco'.lectanten 7 u. St, Jozeisgezellengebonw Jansstraat 59 Aigemeene H. Communie onder de H. Mis van kwart voor 7 in de Kerk aan de N. Groenmarkt, 's Avonds om 7 uur plechtig Lof in de Kapel aan de Koning- straal, daarna gezellige bijeenkomst in 't V ereeni gingsgebouw. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstel ling 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Schoenmakerspa troons 8 uur Haarlem's Zanggenot 8 uur Bestuur „St. Caecilia" 8 uur Eerbied in God's Huis 8 uur „Amlcitia" 8 uur „Alberdingk Thijm" 8 uur Bevolkingsbureau 8 uur. St. Jozefsgezellengebouw Jansstraat 59 Repetitie Rederijkers „St. Genesius" 8 uur Repetitie leerlingen „Utilé Dulci" 8 uur. Luxor Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstelling 8 uur. DE ZONDAGS- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN wordt deze week waarge nomen door: Th. A. Klinkhamer, Konin ginneweg 69, Telefoon 11596 en de firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, Te- jfoon 10043. Nieuwe Groenmarkt 22: Alléén Woensdag avond van 7 'A9 uur. Hagestraat 49: Gesloten gedurende de maanden Juli en Augustus. Gen. de la Reystraat 17 (Schoten): Gesloten gedurende de maanden Juli en Augustus. Op Zondag 26 September is door het co mité van Herwonnen Levenskracht te Hoofd dorp een bloempjesdag georganiseerd. Ook de parochies aan de Lijnden en Vijfhuizen hebben hunne medewerking toegezegd vooi dit schoone doel. Het comité roept bij deze alle parochianen op, het werk van de jonge dames, die zich met den verkoop van de bloempjes hebben belast in hun werkzaamheden te helpen. Allen dus, ons dubbcltjel 't Mogen ook wel kwartjes zijn, gereed gehouden en geofferd tot steun van ons R. K. Sanatorium voor tuberculoselijders, Herwonnen Levenskracht Laten wij de taak van de verkoopsters niet verzwaren, door zooveel mogelijk tegen te stribbelen eer men een bloempje koopt of een dubbeltje offert voor dit schoone doel Neen, allen het voornemen gemaakt Zondag a.s. een bloempje te vragen aan de verkoop sters, .met liefde ons dubbeltje geofferd tot steun van het schoone doel, en: uit dank baarheid, dat wij voor deze ziekte zijn be waard gebleven. Wij weten, dat wij alleen op eigen terrein mogen werken, dus ons tot het kerkplein moeten bepalen, dus Zondag dan een praatje gemaakt, opdat de jonge dames ons allen van can bloempje kunnen voorzien. De dames veel succes toegewenscht. De Minister van Waterstaat heeft den staat van de ambtenaren van den Rijks waterstaat opgemaakt, die in den winter van 1926—1927 met de zorg voor de buitenge wone riviercorrespondentie zijn belast. Op dezen staat komen o. m. voor: F. E. Mulder, ingenieur: J, P. Josephus Jitta, ingenieur; J. v. d. Schaaf, technisch ambtenaar; Q. M. van de Linde, technisch ambtenaar; F. Bot- tema, technisch-ambtenaar: A. G. Maris, in genieur, allen te IJmuiden, G- B. R. de Graaff, ingenieur, te Heemstede; J. N. P. van Dijke, technisch-ambtenaar, te Velsen; M. P. Veringa, technisch-ambtenaar; C. Wij ken, technisch-ambtenaar; H. J. Morsman, technisch-ambtenaar, allen te Haarlem. Tot plaatsvervangende ambtenaren zijn benoemd: C. Gilljes, ingenieur, te Hoorn; P. W. Woudenberg, technisch-ambtenaar te Overveen; P. H. Hendrikse, technisch-amb tenaar; C. Schouten, opzichter; B. H. Frii- ling, opzichter; allen te IJmuiden. Gisteravond is de tweede Haarlemsche Kruideniersbeurs gesloten. Om half 9 brachten de burgemeester en mevr. Maarschalk haar een bezoek, waarbij da burgemeester rondgeleid werd door den heer v. d. Burg en mevrouw Maarschalk door den heer Slothouber. Aan mev.r. Maarsghalk werden door mej. Slothouber bloemen aangeboden. Met groote belang stelling namen de bezoekers kennis van de verschillende inzendingen. Hun wedden door de standhouders verschillende artike len aangeboden, welke hun hedenmorgen zijn thuis gezonden Op net podium werd door hen de thee, aangeboden door de fa. Van Nelie, gebruikt. Om 11 uur vond de officieele sluiting plaats. Het woord werd gevoerd door den heer Slcthouber, voorzitter van de Haarlemsche Kruideniersvereeniging „Ons Belang" en door den heer Ten Boom, namens de Mid denstandscentrale, die beiden op het suc ces der beufs wezen. De eerste sprak ook woorden van dank aan allen, die tot dit succes hadden bijgedragen. Namens de standhouders werden woor den van dank gesproken door den heer Gehner, vertegenwoordiger van Zwanen- burg's Slachterij, te Oss. Hulde werd ge bracht aan de Beurscommissie, inzonder heid aan den heer v. d. Burg, aan wiens echtgenoote bloemen werden aangeboden. De beurs is dit jaar door 1200 betalende bezoekers meer bezocht dan het vorige jaar. Reeds nu hebben zich twee groote fiv ma's uit Rotterdam bij de Beurscommissie aangemeld, om bij een eventueeje derde beurs het volgend jaar voor de plaatsing van een stand in aanmerking te kunnen komen. Hedenmorgen had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. Merens. Nederlandsch Consul- generaal voor het Koninkrijk der Serviërs, Kroaten en Slovenen en, deken van het Con sulaire corps, die dezer dpgen te Bad-Nau- heim na een korte ongesteldheid overleed. Te 11 uur vertrok de lijkstoet onder veel belangstelling vanaf het sterfhuis aan de Wilhelminastraat. Talrijke kransen waren gelegd op een tweetal rijtuigen, welke den lijkwagen voor afgingen Onder de kransen bevonden er zich ook yan de commissie van beheer van den stads schouwburg en van het personeel van den stadsschouwburg. De teraardebestelling zou te 12 uur ge schieden op de Algemeape Begraafplaats aan de Kleverlaan. Auto te- water. Gisterenmorgen ongeveer half 7 reed de auto van den Haarlemschen Keuringsdienst met een flink vaartje langs den effen Naco- vragweg te Assendelft, toen zij ongeveer ter hoogte van de bakkerij der wed. Kerssens plotseling moest stoppen voor een troepje eenden, die rustig over den weg waggelden. Door het te hard remmen ging de wagen uit de richting en kwam terecht in de wegsloot. De chauifeur kwam met den schrik vrij en de kwakertjes bleven ongedeerd. Na een paar uur tobben was de auto, die nogal be schadigd was, op het droge en werd naai een garage vervoerd. Meisje overreden. Gistermiddag omstreeks half twee wilde het 3-jarig meisje B. B. Kloos op den hoek BrouwerskadeHoofmanstraart, plotseling den weg oversteken, terwijl een auto van den Zijlsingel naderde. De chauffeur remde krachtig, doch kon niet verhinderen, dat het rechtervoorwiel over het lichaampje ging, In ernstigen toestand werd het meisje naar de ouderlijke woning Brouwerskade 77, vervoerd, waar dr. Roorda en leden van Snelverband hulp verleenden. Daarna werd het kind naar het Diaconesscnhuis gebracht, waar men een hersenschudding constateerde. Het motorongeluk in de Groot Houtstraat. J. Z„ wien Donderdagavond in de Groote Houtstraat een ernstig motorongeluk over kwam, heeft verklaard, dat hij plotseling met zijn stuur begon te slingeren, wat er daarna gebeurde, kan hij zich niet herinne ren. Hij verkeert thans niet meer in levens gevaar. OP HOL. Donderdagmiddag sloegen bij het bieten- rijden twee voor een boerenwagen bespan nen paarden van den landbouwer v. A. aan den Aalsmeerderweg in de Haarlemmer meer, bij het afrijden van een kluft nabij den Aalsmeerderdijk op Ho). De wagen, die geweldig heen en weer slingerde, raakte van de paarden los en kwam aan stukken en brokken in de sloot terecht. De be stuurder wist intijds van den wagen te springen en kwam met den schrik vrij. Zen der verder onheil te veroorzaken, konden de paarden spoedig tot staan worden ge bracht. Een dezer dagen deelden wij mede dat er onderhandelingen gevoerd werden tusschen het gemeentebestuur van Haarlem en de Brockway-maatschappij omtrent het instel len van een autobusdienst in Haarlem ter verbinding van de stadswijken met het cen trum. Naar wij vernemen beteekent dit alleen dat door het gemeentebestuur nadere inlich tingen en schema's zijn gevraagd voor het geval de Brockway-maatschappij de exploi tatie op zich zou nemen. Het wil natuurlijk niet zeggen dat reeds een beslissing zou zijn genomen. De beslissing: gemeentelijke auto busdiensten of particulier initiatief, moet de gemeenteraad nemen, doch voor beide op vattingen worden nu voorbereidende inlich tingen genomen. De heer Reinalda, de wet houder, wien dit bedrijf aangaat, voelt zelf, zooals bekend is, het meest voor een ge meentelijk bedrijf. Intusschen zal de kwestie pas tot een op lossing komen als we wat meer omtrent de annexatie weten. Vóórdien is een regeling zeer moeilijk uitvoerbaar, omdat Haarlem zoo klein is dat een dienst weldra op het grondgebied van een naburige gemeente rijdt. 1 Wij hebben een en ander medegedeeld over het gedrag der openbare onderwijzers aan school A te Schoten, bij gelegenheid van het uitdeelen van platen, waarop de Koninklijke Familie was afgebeeld en bij ge legenheid van de aubade te Schoten op Koninginnedag. Op een ouderavond zou de houding der onderwijzers bij die gelegen heden worden verdedigd en het is duidelijk, dat er gezorgd werd voor den noodigen aanhang om het gedrag der onderwijzers met handgeklap toe te juichen. Even duidelijk was het dat de aanwezige ouders meeren- deeis sociaal-democraat waren en de anderen hun mond moesten houden, wilden zij niet uitgefloten worden. Zoo was het ook moge lijk dat een motie van afkeuring tegen den burgemeester waar een ouderavond ai niet door onderwijzers voor misbruikt wordt! werd aangenomen. Uit. de aanneming van deze motie blijkt niet hoeveel ouders het met de strekking er van eens zijn. In de bioscoop-zaal dan van school A, aan de Overtonstraat. werd een zeer druk be zochte ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer Van Leeu wen, gaf een uitvoerige uiteenzetting van de kwestie, waarbij hij de artikelen in ons biad critiseerde. Na deze inleiding voerden verschillende andere sprekers het woord, onder wie de S.-D. wethouder, de heer Klein. De vergadering nam ten slotte een motie aan, waarin: „gehoord de besprekingen be treffende de laakbare bejegening door den burgemeester van het onderwijzend perso neel van school A, afkeuring w<#dt uitge sproken over het gedrag van den burge meester en volle sympathie wordt betuigd met de door het personeel van school A aangenomen houding." Waar moet het heen als ouderavonden misbruikt worden om moties tegen den bur gemeester te doen aannemen? Dat is een voudig iets ongehoords en wij meenen dat ingrijpen van den minister van onderwijs hier gebiedend noodig is, om te voorkomen dat aan het instituut ouderavond de nekslag wordt toegebracht. Maar dat daargelaten! De onderwijzers te Schoten maken het hoe langer hoe erger en nimmer, maar dan ook nimmer hebben zij meer gespeeld in de kaart van de voorstanders van bijzonder on derwijs en werd er slechtèr propaganda voor het O. O. gemaakt. Het ligt echter nfel op onzen weg daarover te treuren. Over deze domme handelingen in Schoten zal in bevoegde vrijzinnige kringen allicht nog genoeg gejammerd worden. Na eenige dagen in een ziekenhuis te Haarlem verpleegd te zijn geweest, is Don derdagavond in zijn woning aan den Aals meerderweg bij den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer op bijna 56-jarigen leef tijd overleden de heer Willem Biesheuvel, een bekende persoonlijkheid uit deze ge meente, die verschillende openbare be trekkingen bekleedde. Hij werd geboren te Haarlemmermeer op 27 September 1850 en heeft voor de ont wikkeling van dezen polder in navolging van zijn in 1921 overleden vader, den heer Barend Biepbeuvel, die aan den bloei en de welvaart van deze gemeente zoo krach tig meewerkte ook goede dienstan ba* Wezen. De heer Biesheuvel was sedert 1919 lid van den gemeenteraad van Haarlemmer meer, werd in 1922 gekozen tot Hoofd ingeland en in het vori je jaar tot Heem raad van den Haarlemmenneerpolder en in 1923 tot hoofdingeland-plaatsvervanger van het hoogheemraadschap van Rijnland. Ook was hij sedert vele jaren lid van het bestuur van de afdeeling Haar'emmermeer van de Hol'.andsche Maatschappij van Landbouw en de afdeeling Zuidelijk Noord- Holland van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond. Op het stationsemplacemer.t wordt, ter hoogte van de Garenkokerskade, door de directie der Sj^iorwegen opgericht een onderstation voor electrische tractie ten be hoeve der electrificatie van den spoorweg AmsterdamRotterdam. De kosten worden geraamd op 81.000. Een groote menigte verdrong zich giste rennamiddag geruimen tijd vóór 't openings uur in Anegang en Frankenstraat, ter hoog te van 't nieuwe gebouw der firma C. A. Brenninkmeyer, dat om 5 uur zou worden geopend. Met spanning wachtte het publiek het moment af, waarop de traliehekken, welke beide ingangen versperden, zouden worden weggeschoven en toen dit eindelijk plaats vond, stroomden de kijkgragen binnen en vulden de verschillende afdeelingen, om er de nieuwste dessins en tinten in oogen- schouw te nemen. Bij de opening waren aanwezig: verschil lende heeren Brennikmeijer uit Holland, Duitschland en Engeland, de architect van het gebouw, de heer K. Sichler, de heer Hassink, dames en heeren van 't personeel enz. De heer Frans Brenninkmeyer nam te om streeks 5 uur het woord en. verklaarde de nieuwe onderneming geopend. Een groot aantal prachtige bloemstukken gaven aan het interieur nog grooteren luister Bijzonder trokken de aandacht de smaak volle en rijkkleurige etalages. Er was bui tengewoon groote belangstelling cn tot in 't begin van den avond kenmerkte zich de Anegang door een meer dan gewone drukte. Het is een wonder van techniek In FRANKEN's Bakkerij, En wie daar 't bakken thans aanschouwt, die denkt aan tooverij! Want FRANKEN brengt daar in praktijk het nieuwste op dit gebied, waardoor 't publiek bij 't broodgebruik z'n voordeeien geniet. Wie houdt van den gezonden lach, kunnen deze week in „De Kroon" genoeg naar hun gading vinden, want het programmsa bevat zooveel prettige humor, dat een pessimist er door bekeeren kan. Dat begint al met de kleine klachten, die vóór de pauze worden afgespeeld, nadat een tamelijk interessant wereldjournaal de vertooning heeft ingeleid. Vooral de reekB grappen met den gedresseer- dfen hond is aardig, in den opzet misschien wat veel op het kind berekend en toch voor dezen minder geschikt, omdat het bespotte lijk maken van een onderwijzer paedagogisch fout is. Het hoofdnummer „De Opschepper" is een film om van te smullen. Wat zit er eigenlijk in Heel weinig, 'n Branie-schopper, 'n leuke jonge kerel, die '4 niet laten kan zijn gebrek aan succes in het leven tegenover anderen te verbloemen, niet alleen, maar 't zelfs zoo voor te stéllen, alsof hij de millioenen maar voor 't oprapen heeft. Natuurlijk moest hij een keer leelijk tegen de lamp loopen, maar zijn onverwoestbaar optimisme en onover trefbare brutaliteit helpen hem door de moei lijkheden heen, zoodat hij de avonturen toch nog als een rijk en gelukkig man beëin digt. Zeker, er komt in de laatste der zeven bedrijven spanning, maar 't knappe 't boeien de van deze in alle opzichten onschuldige film is toch wel, dat de pakkende en soms dol-ko- mische handeling gemaakt wordt door het kranige acteeren van Reginald Denny en zijn partner. Flier wordt mimiek van je wel- ste vertoond, die heel wat meer bewondering waard is dan vele als kunst aangediende vlak ke aanstellerij. Zoo is er gisteravond in „De Kroon" voortdurend hartelijk gelachen en hartelijk genoten. LUXOR THEATER. Luxor doet zijn best. We hebben er deze week weer een film gezien, die er wezen mag, al heeft ze ook de minder aantrekkelijke titel van „Levenswrakken." Het is een film, die onder regie van Victor Janson, die er ook zelf een rol in vervuld, is geworden tot een kunstwerk. Het gegeven moge niej nieuw zijn, de ensceneering is buitengewoon goed en Victor Janson heeft het weten klaar te spelen, voor elke rol de persoon te vinden voor den rol het meest geschikt. Alle rollen zijn feitelijk door eerste krachten bezet en daardoor is een geheei verkregen, dat wat kunstwaarde betreft, zeker bovenaan staat in de rij der moderne films. Aud Egede Nis pen, Maly Delschaft, Fryknd, Rilla en Picha zijn o.a. de sterren, die naast Victor Janson in dit stuk optreden, dat een zoo echt beeld geeft van het. leven in die onderste lagen der maatsch. ppij, al vindt de regisseur er ook gelegenheid te over om ook scènes te laten zien uit de groote wereld met al haar pracht «n praal enverlokking. Die da Unten, zooals de. film in het Duitsch heet, is een buitengewone film en Victor Janson, de regisseur, levert zelf een buitengewone grestatie als tuchthuisboef, terwijl Aud ge de Nispen haar zware roi volkomen beheerscht en in al haar schakeeringen op een sublieme wijze uitbeeldt. Het verdere programma wordt gevuld met een mooie natuuropr.eming, een aller- dwarste komedie in twee bedrijven en het Luxornieuws, dat de actualiteiten van de week te zien geeft. In verband met het feit, dot zich ook op verschillende plaatsen in Nederland typhus- gevallen voordoen, hebben wij eens geïnfor meerd, hoe het hier in Haarlem gesteld is. Daarbij ontvingen wij de geruststellende mededeeiing, dat er op het- oogenblik geen enkel typhu3geval in Haarlem zich voordoet. Deze ziekte komt daarenboven toch weinig voor hier ter stede en in de omgeving. Dat is in hoofdzaak te danken aan het goéde wa ter, dat wij hebben. Typhus toch wordt vooral verspreid door slecht verzorgde meld. bijv, door het reinigen der melkbussen met slootwater. Aanbeve lenswaardig blijft het echter vooral geen rauwe melk te drinken, doch haar voor het dehruik te koken. Vr,: Kunt U mij ook zeggen, hoe laat Zondagmorgens de Missen in Rotterdam zijn? Antw,: Ons niet bekend. Vr.: Is het u ook bekend, of hier in Nederland een of andere instelling bestaat om het coiffeursvak te leeren? Zoo ja, wat zijn dan de kosten van zoo'n te volgen cur sus? Antw. Een dergelijke instelling bestaat niet. Het beste doet u, zich met een kapper omtrent de opleiding te verstaan. Vr.: Zoudt u mij ook kunnen zeggen op welke manier ik naar Marken kan komen? Welke dagen en uren van den dag? Ant.: Al zwemmende kunt u er elk uur van eiken dag komen behalve als het vriest. Per boot van Amsterdam dagelijks om 8.10, 10.30, 11.10, 12.15 en 2.45; van Monnikendam om 9.10, 11.10, 1.15 en 3.50. Het is -ook mogetijk u er per botter heen te 'aten brengen. Vr.: Ik ben aangeslagen in de Personeele bel. voor 14.25 plus 80 pCt. voor de ge meente en provincie, is totaal voor 27.07. Ik woon in de gemeente Hillegom en ben sinds Januari j.l. gehuwd, verwoonde tot Pascben 4.50 en daarna 4.30 per week. Is deze aanslag juist? Antw.: Ja. Vr.: Ik ben aangeslagen in de Personeele bel. voor 10.80, ben 7 April j.l. gehuwd en verdien 26per week. Ik woon en werk in de gemeente Heemstede en ver woon 4.50 huur per week. Is deze aan slag juist? Antw.: Ja. Vr. 1. Mag ik in October rozenboomen verplanten. 2. Ik heb een clivia met vier groote stekken, mag ik die er nu afhalen? Antw. 1. In October kunt u heel geschikt uw rozen verplanten. Op lagere gronden is het wenschelijker in 't voorjaar begin April. 2. 'k Moet u het afnemen der stekken en 't verpotten op heden afraden. Wacht tot 't voorjaar, nog beter tot direct na den bloei der moederplant. Vr. Hoe moet men Geraniums behandelen, om ze den winter over te houden, en weder vroeg bloemen heeft? Antw. Om Geraniums (Pelargonium zona le) te overwinteren is het noodzakelijk de planten thans binnen te brengen. Vooral des nachts en bij zware regens. Gaat het een maal vriezen dan houden we de planten ge heel binnen, plukken de overtollige groote bladeren af en zetten deze potten op een frissche, lichte, maar ook vorstvrije plaats. Geen koppen insnijden, want dat geeft spoe dig inrotten der stengels, 's Winters droog houden, maar evenwel niet laten verdrogen. Een enkele keer per week efen beetje lauw water is voldoende. In het voorjaar, ongeveer Maart-April, verpotten wij deze planten in voedzame aarde, geven voortdurend meer water om ze ongeveer half Mei wederom buiten te plaatsen. AFDEELING I. Ie klasse Blauw-WitStormvogels Gooi_VUC DFCExcelsior RCH-Aiax Sparta—HVV 2e klasse A. HaarlemHelder WABloemendaal West-FrisiaAlcm. V. Zeeburgia—Schoten 2e klasse B. Kampong—Donar DEC—Hercules Velox—HVC ZVV-WFC VoorwaartsAFC 4e klasse A. AssendelftZaandijk Reserve le klasse Hilversum 2—RCH 2 Ajax 2Spartaan 2 EDO 2Rapiditas 2 Blauw-Wit 2—DEC 2 ZFC 2—HFC 2 Reserve 2e klasse X. Blauw-Wit 3—AV 2 Hollandia 2W.gr.m. 2 AFDEF.LING II. le klasse HFC—ZFC HBS—VOC FeijenoordEDO ASCHilversum SpartaanUW 2'e klasse A. DHCFortuna SVVZand voort VIOS—CVV BMT—Quick SHConcordia 3e klasse A. AlnhenLugdunum Hiliinen— LFC THB—VSV AFDEELING III le klasse Ensch. Boys—R. et V. HeraclesZAC Go aheadVitesse WageningenDOTO Hengelo.Enschede AFDEELING IV. le klasse BredaniaNoad MVV—BW EindhovenPSV Willem 2Roermond WilhelminaNAC AFDEELING V. le klasse VelqcitnsVeendam Be QuickFrisia FrieslandGVAV LeeuwardenAchilles WW-GW Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zn'dpolderrtraat 16, OFFICIEEL NIEUWS. De bestuursleden gelieven hedenavond te 8 uur precies op de vergadering in ons Gczel- lenhuis aanwezig te zijn, in verband met de vervroegde sluiting voor de Alg. H. Com munie der Gezellen. Tevens wort'en de leden attent gemaakt steeds in volledig teneu bij de wedstrijden te zijn, ook bij het trainen is dit verplich tend. Met de ingang van de competitie wórden de leden gewezen op artikel 3, 2e aid. van ons realempnt, waarin rtesteld wordt, dat bij E.R.K. niet opkomen boete zal worden toegepast, dit artikel wordt streng'nagevolgd. Programma voor 26 September a.s. R. K. V. Z. I—T. Y. B. B. II, 4 uur. Sport park. H. B. C. Ill—R. K. V. Z. II, 2 uur, Hee. renweg. Zwaluwen I speelt voor de Sportpark beker tegen het goed op dreef zijnde T. Y. B. B. II. De resultaten der Geel-Zwarters in de laatste wedstrijden zijn heel goed, terwijl wij weder de wisselvalligheid der zwartjes naar voren moeten brengen. Aan een voor spelling waag ik mij in geen geval, doch wil wel zeggen dat de Zwaluwen verbazend hard moeten werken en zwoegen om een goed succes te bereiken. Good luck. Het tweede elftal speelt haar eerste com petitiewedstrijd en wel op het H. B. C. ter rein tegen het 3e elftal der Overgangers. Tegen Teylingen werd goed spel gegeven, en houdt dit voor oogen: „Een goed begin is het halve werk!" Aanpakken, vasthouden en volhouden, is onze lijfspreuk. Veel succes en een pleizierigen wedstrijd! JOOP. Molenwerfslaan, Heemstede. Programma voor Zondag 26 Sept. 3e terr. Geelwit 3Onze Gezellen 2, 1 uur. 2e terr. R. K, V. Z. 2Lisse 3, 234 uur. le terr. S. D. S 1Victrix 1, 1A uur. le terr. Santpoort 1Zwaluwen 2, 3 uur. 3e terr. Vicirix 2D. O, S. S. 2, 3 uur. le terr. R. K. V. Z. 1—T. Y. B. B. 2, 4 urn. Wedstrijd formulieren (blauwe) inleveren bij den secretaris van den D. H. V. B- op straffe van boete. Elke vereeniging zorge voor een wed strijdbal, R.K.V.V. „Onze Gezellen." Een speciaal feestnummer van 10 pagina's groot kwarto verscheen dezer dagen, bij ge legeneheid van één-jarig bestaan van de R. K. Voetbalvereeniging „Onze Gezellen.". Het voc r voord is van Pastoor H. L. J. M. Sondaal. Zondag a.s. wordt er een H. Mis opge dragen in de parochiekerk St. Bavo, waarna aigemeene H. Communie der leden, daarna gezamenlijk ontbijt. Om 1 uur 's middags speelt Onze Gezellen II en om 2 >'2 uur Onze Gezellen I tegen St. Louis I uit Amsterdam. Des avonds 7uur de feestavond in het gebouw R. K. Volksbond. De voetbalwedstrijden worden opgeluis terd door de Harmonie „St. Caecilia." HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG LUIDT- Westelijke le klasse. N Amsterdam: D. T. VHercules (3-5 uur) Amsterdam: WesterkwartierD. E. V. Z Leiden: Fluks—Het Zuiden. Den Haag: H. K. V.—Vitesse (L.). Delft; D. K, C—O. S. C. R. Oostelijke le klasse. A Zutphen: Z. K. C.Noviomagum. Velp: MercedesE. K. C. A. B Almelo: A. K. CD. O. S. Enschede: NaësGroen Zwart, Noordelijke le klasse. Assen; KineaNic- Overgangsklasse. A Amsterdam: D. V. D—Oosterpark (13 uur). Bilthoven: BilthovenWesterkwartier tl" Amsterdam: D. E. D.—De Gooiers. H Haarlem: Advendo—O. S. C. A. Amsterdam: Eendracht—K. V. O. Z Den Haag: A. L. O.—Rozenburg. Den Haag: Ons EibernestDie Haghe. Den Haag: H. B. S—H .S. V. Westelijke 2e klasse. B Amsterdam: Vjelocilas (A.)Advendo II. rpsterdam: D. E. V. II—Haafllem II. D Koog Zaandijk: Koog Zaandijk II— D. D. V. II. Aan de leden wordt medegedeeld dat wij de beschikking hebben gekregen over de gymnastiek zaal van de R. K. Jongensschool aan het Zantvoorterpad. Dus leden ik verwacht u allen a.s. Dinsdag avond, de adspiranten om half zeven de heeren om 8 uur. Tevens is er dien avond gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leden. Laten wij alle ons best doen en een nieuw lid aanbrengen, dat zou meteen een goede inwijding voor onze zaal zijn. DE SECRETARIS. De Hockeydag te Amsterdam. Zondag wordt het hockeyseizoen 1926/27 officieel geopencj met den traditioneelen hoc keydag, welke gehouden zal worden te Am sterdam onder internationale regels. De loting onder de 16 deelnemende elftallen heeft het volgende resultaat gehad A. Amateure-M.H C. II, 11 uur. B. Gooi Hilversum 111 uur C. M.H.C 1Togo 1 12 uur. D. DeventerHilversum II 12 uur. E. Amsterdam 2Bloemendaal 1 11 uur F. EindhovenVictoria 12 uur. G. Arnhem- Bloemendaai II 12 uur. H Amsterdam 1 H.O.C. 11 uur. I. Winnaar AB 1 uur. J Winnaar C.D. 1 uur. K. Winnaar E.F. 1 uur. L. Winnaar G.—H. 1 uur M. Winnaar 1.J, 3 uur. N. Winnaar K.L 3 uur. O., Winnaar M.N 4 uur. Het is een verheugend feit, dat twee Haagsche elftallen, n.l. Togo en H.O.C.. die toch nog geen enthousiasten zijn voor het internationale spel voor dezen dag hebben ingeschreven, evenals het steeds Hcllandsch spelende Gooi. Uit het Oosten des lands elftallen afgevaardigd; het is dan ook een zeer nuttige trainingsdag. Over het resultaat der loting behoeven de Haarlemmers met te klagen. Ongetwijfeld zullen de beide M.H.C teams de eert te ronde overleyen. Hetzelfde mag van Bloemendaal 1 en 2 verwacht worden. M.H.C. II krijgt dan in de tweede ronde vermoedelijk Hilversum 1 tegenover zich en zullen daar dan ook wel het einde van hun dag vinden. Het eerste elftal der Musschen treft het dan beter tegen Deventer of Hilversum II en zouden dan wel in den halven eindstrijd kunnen komen Bloemen daal I heeft eveneens de kans daartoe. Am sterdam II kan geslagen worden en eveneens de overwinnaar van EindhovenVictoria. Bloemendaal II heeft daarbij het moeilijkste programma. Gelukt het hun Arnhem te slaan, dan komen ze waarschijnlijk tegen Amsterdam I en dat zal wel te machtig we zen. Als halve eindstrijden zouden dus voor speld kunnen worden: Hilversum 1M.H.C. 1 en Bloemendaal 1Amsterdam 1. En dan gelooven wij het meest in een eindstrijd HilversumAmsterdam. Maar alle mogelijke factoren kunnen op een hockeydag een voor spelling in de war sturen; wel niet in het minst de ongeoefendheid. De wedstrijden duren 2x25 minuten, bij gelijk spel beslist het lot. Alleen in den einstrijd zal bij gelijken stand 2x7minuut verlengd worden. Seriewedstrijden B. C. „Vriendenkring." De Finales. Ook de laatste wedstrijden in café „Roo- denburg" hebben een zeer geanimeerd ver loop gehad. De belangstelling was nog grooter dan bij de eerste partijen. Donderdag speel den eerst „D.E.S." en „Vriendenkring" tegen elkaar. De strijd tusschen deze beide rivalen werd eerst in de laatste partij beslist door een groote overwinning van P. Kobus op Mienus (D.E.S.) Hieronder de volledige uitslag: No. 1 Vriendenkring 125 car. D.E.S. 48 car #*2 125 95 3 97 ,7" 125 4 99 125 Totaal 446 car. 393 car. Op het andere biljart moest Olympia eerst na zwaren strijd de meerderheid van D.O.S. erkennen. Het verschil van slechts 8 car. wijst wel op een vinnige kamp. De uitslag is als volgt No. 1 Olympia 39 car. D.O.S. 50 car- „2 ,ti 50 49 3 39 50 4 50 37 Totaal 178 car. 186 car. De beslissingswedstrijden voor de B. en C. klasse werden gisterenavond verspeeld. Merk waardig genoeg hadden in beide klassen een 4-tal van „Olympia" en „Vrienden kring" de finale. In beide wedstrijden bleek de thuisclub de sterkste te zijn, hetgeen blijkt uit onderstaande uitslagen: Klasse B. No. 1 Vriendenkr. 100 car. Olympia 44 ca; 2 89 100 3 100 29 4 100 70 Totaal 380 car. 243 car. Klasse C. No. 1 Vriendenkr. 70 car. Olympia 75 car. „2 58 75 3 75 46 M 4 75 62 Totaal 278 car. 258 car Na afloop reikte de heer G, Boon, Voorz. Bilj. B. Haarlem en Omstr., met een toe passelijk woordje de fraaie prijzen aan de winnende clubs uit. Klasse A. le prijs, beker, Vriendenkring; 2e prijs D.E.S,, medaille; Klasse B. le prijs Vriendenkring, lauwertak; 2e prijs, Olympia, medaille; Klasse C. le prijs, Vriendenkring, plaquette; 2e prijs, Olympia, kunstvoorwerp; Klasse D. le prijs, D.O.S. ster; 2e prijs Olympia, kunst voorwerp. Spr. maakte nog van de gelegen heid gebruik om te wijzen op de a.s. Miss Blanche-bekerwedstrijden en verlootte een queu ter bestrijding der kosten. Uitbreiding er van te Breda en omstreken. BREDA, 25 Sept. Naar de secretaris van de gezondheidscommisie hedenochtend mededeelde, hebben zich te Breda gister avond en vannacht weer eenige nieuwe typhus-gevallen voorgedaan. Het juiste aan tal is nog niet bekend. Ook in Princenhage breidt de ziekte zich nog steeds uit. Het aantal gevallen is daar gestegen tot 21. Twee lijders zijn ernstig ziek. De meeste patiënten komen uit de Viskose-wijk aan de rivier de Mark. Het water dezer rivier is besmet. Het onvoorzichtig schot. Het jongetje L. Kooien, die eenige weken geleden door een kogeltje uit f een windbuks werd ge troffen en daarom in het St. Elisabeths Gasthuis ter verpleging moest worden opge nomen, zal het getroffen oog moeten mis sen, terwijl een operatie niet uitgesloten is. Biljarten. De biljartvereeniging W. I. K. houdt Dinsdag a.s. hare eerste jaar- tevens feestvergadering. Voor dit doel zijn ook de dames der leden uitgenoodigd. Hiervoor zijn diverse wedstrijden om prijzen georganiseerd Een humorist en pianist zullen medewer king verleenen. Barometerstand 9 uur v.m.: 755. Stilstand. OPTICIENS - FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 7.19 en overmorgen om 7.17.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2