N. V. B. BI.-WitStormvogels: 21. R. C. H.Ajax: 03. 't Gooi—V. U. C.: 4—1. D. F. C.Excelsior: 11. SpartaH. V. V.: 21. H. F. C.—Z. F. C.: 1—2. H. B. S.—V. O. C.: 1—1. FeijenoordE. D. O.: 11. A. S. C.Hilversum: 12. SpartaanU. V. V.22. HaarlemHelder: 30. Zeeburgia ISchoten I: 31. Hilversum 2R. C. H. 22. E. D. O. IIRapiditas II: 41. Z. F. C. 2—H. F. C. 2: 6—1. Zuid-NederlandLuxemburg. T.H.B.—V.S.V. 1-2. HAARL. VOETBALBOND. Schoten II AZandvoort: 32. Haarlem IIIV. V. H.: 80. De Kennemers 2Schoten 2» 5—1. Damiaten 1E. D. O. 6. LAWN-TENNIS. Suzanne Lenglen naar Amerika Uitslagen van Zondag: HET WESTEN, Aid. L EERSTE KLAS. Blauw WitStormvogels z1 't GooiV.U.C. 41 D. F. C.Excelsior 11 R. C. H.Ajax 03 vperta—H. V. V. 2—1 TWEEDE KLAS A. HaarlemHelder 30 V. V. A.Bloemendaal 22 West FrisiaHollandia 32 K. F. C.Alcmaria Vitrix 20 ZeeburgiaSchoten 31 TWEEDE KLAS B. WtnnpongD. 0. N. A. R. 11 D. E. C.Hercules 10 Velox—H. V. C. 3-0 Z. V. V—W. F. C. 6—3 VoorwaartsA. F. C. 07 RESERVE EERSTE KLAS. Hilversum IIR. C. H. II 22 Ajax IIDe Spartaan II 62 E. D. 0. IIRapiditas II 41 Blauw Wit IID. F. C. II 31 Z. F. C. IIH. F. C. II 6—1 RESERVE TWEEDE KLAS A. Blauw Wit IIIAle. Vitrix II 25 Hlolandia IIWatergraafsmeer II 51 AFDEEUNG II. EERSTE KLAS. H. F. C—Z. F. C. 1—2 H. B. S.—V. 0. C. v 1—1 FeijenoordE. D. 0. 1—1 A. S. C.Hilversum 12 De SpartaanU. V. V. 22 TWEEDE KLAS A. D. H. C.Fortuna 50 S. V. V.Zandvoort 20 V. I. 0. S.—C. V. V. 3-0 B. M. T.Quick 20 Steeds HoogerConcordia 43 TWEEDE KLAS B. MerwedeUnitas 1—2 XexesNeptunus 32 L. S. V.—B. F. C. 1—1 S. V. W— Hermes D. V. S. 6—2 A D. O—0. D. S. 1—2 DERDE KLAS A. 'AlphenLugdunum 21 HillinenL. F. C. 23 T. H. B—V. S. V. 1—2 HET OOSTEN. Eerste klas. Ensch. BoysRob. et Vel. 51 HeraclesZAC 511 Go AheadVitesse 22 WageningenDO TO 21 HengeloEnschede 0—8 HET ZUIDEN. Eerste klas. BredaniaNOAD 00 FVV—BW 4—0 EindhovenPSV 11 Willem IIRoermond 53 WilhelminaNAC 04 HET NOORDEN. Eerste klas. VelocitasVeendam 81 Be QuickFrisia 62 FrieslandGVAV 10 LeeuwardenAchilles 12 WWGW 1—3 Op een glad terrein, met hier en daar waterplassen werd deze wedstrijd ge speeld. 't Gevolg was, dat er dikwijls meer geglibberd dan gevoetbald werd. Toch waren er tal van spannende momenten; feitelijk heeft het den geheelen wedstrijd gespannen, ondanks het niet altijd even hoog staande peil. Een halve minuut voor de rust nam Blauw Wit de leiding, om die na rust nog te vergrooten. Stormvogels gaf zich nog niet gewonnen, maar liet een mooie kans om in te loopen een penalty onbenut. Pas vlak voor het einde scoorde Blinkhoff tegen. v De strijd werd gestreden tusschen: Schindeler. Gill. Buthfer. Vega. Garritsen. Ferwerda. Gerritse. Bernsen. Smit. Strijbosch. Hom burg. de Jonge. v. d. Velde Jr. Oldenburg. Blinkhoff. v. Pel. v. d. Velde. Snoeks. Struys. Koster. Haak. Thijssen. Het begin is voor Blauw Wit, dat al spoedig een tweetal corners krijgt te ne men, die beiden worden weggewerkt. Ook een vrije trap vliegt via Koster's hoofd het veld weer in. Dan gaat ook Stormvogels aanvallen. Gevaarlijk zijn die aanvallen echter nog niet, daar de spelers, vooral v. d. Peil, het geducht met het gladde veld te kwaad hebben. Bovendien wordt Oldenburg, de. gevaarlijke man in de Stormvogels-voor hoede geducht in 't oog gehouden. Toch ziet hij kans een hard schot in te zenden, dat wordt gestopt. Het spel gaat nu vrij gelijk op. De rech- terwing van Blauw Wit, twee nieuwelingen, heeft tegen Koster weinig in te brengen; Homburg lijkt ons nog het gevaarlijkst, doch hij bespeelt het slechtste gedeelte van het terrein. Goed steunend werk wordt geleverd door Ferwerda en Garrit sen. Vega is stukken minder. Tegen den jeugdigen Stormvogels-linkerwing heeft hij weinig in te brengen. De Jonge geeft en kele mooie voorzetten, maar Gill en Bluth- fer zijn uitstekend op dreef, zoodat Schin deler het zeer kalm heeft. Toch zou hij veel kans gehad hebben gepasseerd te worden, als Blinkhoff niet op het beslis sende moment was uitgegleden. Maar ook het Stormvogels-doel ontkomt fortuinlijk aan een doorboring, als Thijssen den glib- berigen bal laat glippen. Via Haak gaat het leder echter acnter. De Jonge en v. d. Velde laten dan een mooi staaltje voetbal zien, hetwelk bij „open doek' wordt toegejuicht. Via Olden burg komt de bal bij Blinkhoff, die een mooie kans krijgt, doch Bluthfer redt keu rig. Ook Oldenburg krijgt een" fraaie gele genheid tot schieten. De bal passeert den uitgeloopen Schindeler echter langs den verkeerden kant van den paal. Tegen het einde der eerste helft komt Blauw Wit geducht opzetten. Koster en Haak staan echter zoo solide te backen dat we reeds denken dat de rust met 00 zal ingaan, als Strijbosch van een misver stand gebruik maakt. Meteen is het rust. 1—0. Als weer wordt begonnen, pakt Storm vogels stevig aan. Met schieten vlot het echter niet erg. want zelfs als Oldenburg alleen voor Schindeler komt, schiet hij nog, naast. Een kopbal van v. d. Velde stopt 'Schindeler goed. Na tien minuten spelen zien we het eerste goede werk van Bernsen. Hij lost dan een schot, dat buiten Thijssens bereik niast gaat. Even later geeft hij een goeden pass aan Gerritse. Deze loopt snel naar binnen om dan netjes in den bovenhoek te schieten. (20.) Oldenburg gaat het nu als rechtsbuiten probeeren en Van Pel neemt zijn plaats in. Op de buitenplaats toont Oldenburg zich spoedig weer in zijn element. Keer op keer rent hij langs Ferwerda en Bluthfen, maar fcijn voorzetten worden niet benut. Weinig scheelt het, of een BI. Witter trapt in eigen doel. Vervolgens komt BI. Wit weer in actie. Een voorzet van Homburg kopt Smit schit terend in, maar niet minder fraai stopt Thijssen. Een verre kogel van Ferwerda ondergaat eenzelfde lot. Eindelijk zal dan Stormvogels den achter stand verkleinen. Tot tweemaal toe oni- neemt de Jonge aan Schindeler den bal, maar even zooveel malen valt hij ter aarde. Als 't dan zoo niet gaat, dan zal 't ver diende doelpunt uit een penalty komen, maar alweder hebben wij 't mis; Koster trapt zacht in Schindelers handen. Snel gaat het spel weer van doel tot doel. Nog een halve minuut is te spelen. Dan weet Blinkhoff zich vrij te plaatsen en wordt Schindeler gepasseerd. (21.) Nog voor er afgetrapt is, kondigt de heer Van Bisselick het einde aan. R. C. H. heeft gisteren de, competitie al zeer slecht ingezet in haar thuiswedstrijd tegen Ajax. Met 30 hebben de Amster dammers gezegevierd in een wedstrijd waarin zij absoluut beter speelden dan onze stadgenooten, die, laten we hopen, een off day hadden. Speciaal de voorhoede der R. C. H.'ers en daarvan dan weer het bin- nentrio, was er totaal uit en in vrijwel geen enkele maal bepaald gevaarlijk geweest voor den Ajax-doelman. Er werd zonder enthousiasme 'gespeeld niet alleen, doch de R. C. H.'ers stonden steeds gedekt daar de toch niet zoo buitengewoon goed spelende R. C. H.-halves ook niet zooals we dat van hen verwacht hadden en liet het aangeven der ballen wel wat te wenschen over, docil in de voorhoede werd te veel een afwach tende houding aangenomen. Achteraf bleek bovendien dat Geutskens reeds kort na het begin last van een knieblessure kreeg en dus niet op volle kracht meer kon spelen. De beide backs van R. C. H. waarvan Nach- tegelier debuteerde als linksback speelden goed, vooral Nachtegeller deed op zijn nieuwe' plaats goed werk. Keeper Kos liet zich niet geheel vrij van nervositeit, vooral in het begin stond hij raar te schutteren. Later herstelde hij zich, hoewel de derde goal toch op zijn rekening komt. Bij Ajax speelde v. Kol subliem, terwijl de Vlieger, als debutant ook goed te noemen is. De Boer had het niet te lastig. Van de mid denlinie schreven wc reeds, doch de groote kracht van het elftal school in de voor hoede, waarin de veteraan Hordijk midvoor speelde. En goed. Het schieten was niet bepaald sterk, maar vooral het spel in het veld wekte meermalen bewondering van dit quintet. Ajax verdiende daardoor alreeds de overwinning volkomen. Over het verloop van den wedstrijd, die geleid werd door scheidsr. Casteleyn nog het volgende'. Melden we eerst nog even de samenstel ling der ploegen: R. C. H.: Kos, Kuyt, Nachtegller, Prevoost, Geutskens, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, de Koning, Brugman. Ajax: Twelker, Steger, Hordijk, Volkers, Hamel, Martens, Andriessen Jr., Andriessen Sr,, v. Kol, de Vlieger, de Boer. Ajax is het eerst na den aftrap in den aanval, waarvan al dadelijk een corner het resultaat is. Als deze is weggewerkt, volgt een R. C. H.-aanval, waaruit Roelfsema naast schiet. Vervolgens komt Ajax in de meerderheid en volgen eenige corners op het R. C. H.- doel. Kos krijgt volop werk. Nu en dan volgt een goed opgezette R. C. H.-aanval en even gaat dan Jiet spel gelijk op. Toch is het Ajax dat het eerst scoort als Volkers en Hordijk samen een voorzet van Twelker in het doel loopen. Naar onze meening was de bal van achter de lijn voorgezet, Casteleyn geeft echter goal. Krom verwisselt dan met Geutskens. Nochthans blijven de Amster dammers sterker, hoewel ook de Ajax-veste nu en dan bedreigd wordt. Als de rust ingaat, leidt Ajax met 10. Na de hervatting komt een flinke regen bui het genoegen min of meer bederven. Ajax speelt inmiddels enthousiast door en R. C. fi. daarentegen vat het nog steeds te kalm op. Voor het Ajax-dol ontstaan dan ook weinig gevaarlijke momenten, waarmee de Boer trouwens weinig moeite heeft. Het behoeft dan ook geen verwondering te baren als Steger na mooi samenspel met Hordijk en Volkers met een goed schot no. 2 scoort. Krom gaat dan midvoor, Roelfsema midhalf, doch ook dat baat niets. Het spel is te lauw. Hoe de R. C. H.-achterhoede dan ook werkt, steeds' weer komen de Ajaxieden terug en als Kos eens onvol doende wegwerkt. Si aak t Hordijk Ajax's derde doelpunt. Brugman zet daarna nog eens mooi voor, v. Dam kopt nog eens net over de Ajax-goal, doch als Casteleyn ein digen blaast, heeft Ajax met 30 gewon nen. Een volgende maal beter R. C. H. 't Gooi mist Franssen, voor wien „Seed" speelt en V. U. C. is volledig. De Gooische achterhoede heeft drie kwartier noodig ge had om zich in te spelen, doch Gorel, die Van Gelder volkomen in bedwang hield en daarbij de voorhoede voortdurend voedde, voorkwam doelpunten. De Gooische voor hoede was goed op schot en die van V. U.C. bracht er niet veel van terecht, of door naast schieten of door herhaaldelijk buiten spel staan. Na tien minuten geeft Hermans zijn club de leiding (0—1). Het duurt nog gcruimen tijd, voor Meilof met een keurig schot uit een voorzet van Van Dolder gelijk maakt. Twee minuten daarna heeft 't Gooi door denzelfden speler de leiding. Na de rust doelpunt Meinsma /met een kopbal uit een voorzet van Campman en even voor het einde maakt Van Doldér er 41 van. D. F. C. heeft één, Excelsior twee inval lers. Enkele minuten na het begin krijgt Vink den bal vrij voor het Dordtsche doel en geeft den Rotterdammer» de leiding (01). Deze blijven in het offensief en door voordeel van den wind en door beter sa menspel. Dit laat bij D. F. C. nogal te wen schen over. Tegen het einde van de eer ste heltt komt D.F.C. iets meer in den aan val en Van Dam die gedurig bewaakt wordt, weet na mooi combinatiespel met Ruisch gelijk te maken (11). Rust komt met gelijken stand. Na de thee heeft D. F. C. het beste van het spel, doch voor doel wil het maar niet vlotten. Tegen het einde komt Excelsior nog even opzetten, doch doelpunten blijven verder uit, zoodat de eer gedeeld wordt. Sparta heeft invallers voor Oosthoek en Weber, d:e rasp. vervangen zijn door v. d. Heyden en Sluyters, terwijl H. V. V. B. Kessler weer in de gelederen heeft. Aan vankelijk gaat het spel gelijk op. Het voor hoede-spel heeft over het algemeen weinig te beteekenen en door slecht schieten en treuzelen gaan aan beide kanten verschil lende kansen verloren. Na een kwartier breekt v. d. Mark fraai door; hij plaatst naar F.ormenoy, die met een hard schot Sparta de leiding geeft (10). In de vol gende minuut is de stand door toedoen van De Beus gelijk. Sparta blijft het beste van het spel houden en spoedig hergeeft v. d. Mark den Rotterdammers de leiding. 21. Na de rust hetzelfde weinig aantrekke lijke en vrij slappe spel, waarbij aan beide zijden ettelijke kansen verloren gaan. 'Te gen het einde komt H. V. V. krachtig aan vallen, zonder resultaat evenwel. De eerste competitie-wedstrijd der Haar lemmers is op een nederlaag uitgeloopen. Laten wij onmiddellijk erkennen, dat de overwinning der Zaandammers verdiend v/as. Zij waren over het geheel genomen sterker. De belangstelling was maar matig. Z. F. C. trapt af, doch de eerste aanval is voor de Haarlemmers, Deze wordt echter onderbro ken. Het blijkt, dat Z. F. C. over een goede verdediging beschikt, terwijl de aanval staaltjes van fraai voetbal laat zien. Bij H. F. C. zijn het in hoofdzaak rushes van de vleugelspelers. Zagen wij de vorige week in den H. F. C.- aanval dr. Kuypers zeer productief en goed verdeelend spel, ditmaal bracht hij er niet veel van terecht. De aanvallen der Zaandammers zijn zeer gevaarlijk en waar de Haarlemsce doelver- dediger aanvankelijk nogal eens den bal liet glippen beleefde et H. F. C.-doel benauwde oogenblikken, Gelukkig voor de H. F. C. werd de bal ecter steeds op het laatste oiogenblik verwerkt. De half-linie der H. F. C. werkt wel hard, doch het plaatsen is nog voor veel.verbete ring vatbaar. Anders is dit bij Z. F. C. Er heerscht over het geheel toch nog veel span ning, vooral waar et spel zich nogal vlug verplaatst. Heel wat hoekschoppen worden er genomen, doch telkenmale kunnen de beide doelverdedigers den bal „wegtippen". De Zaandammers komen op een gegeven oogenblik geweldig opzetten en het H. F. C. doel beleeft benauwde momenten. Schot op schot wordt gelost, doch alles gaat naast, over of wordt gekeerd. Toch blijven H. F. C. uitvallen gevaarlijk en de Zaandamsche doelverdediger krijgt nog volop gelegenheid zijne talenten te too- nen. Sigmond vooral brengt heraaldelijk goed op, doch zijne voorzetten worden nim mer benut. Met de Zaandammers iets in de meerder heid verstrijkt de eerste helft, zonder dal een der beide partijen de leiding weet te nemen. De rust duurt lang, Nauwelijks is echter weer begonnen of het begint er voor H. F. C. leelijkuit te zien. Het Haarlemsche doel krijgt het hard te verantwoorden. In deze periode vooral is v. d. Meulen keurig op dreef. Een fraaie rush van v. Beekum loopt op niets uit. Eindelijk heeft Z. F. C, succes. Toch komt dit doelpunt nog op eenigszins gelukkige wijze, doordat een Haarlemsch' been den bal van richting deed veranderen, waardoor v. d. Meulen geen kans had het schot te houden, 01. Nu zijn de Zaandammers niet meer te houden. De Haarlemmers daarentgen raken de kluts kwijt. Het verwondert dan ook niets, dat de Zaandammer» het tot 20 weten te brengen door fraai werk van den middenvoor. Kans op overwinning is voor H. F. C. ver kenken. Zou echter de eer nog gered wor den. Dit komt circa 5 minuten voor tijd wan neer Reydon fraai opbrengt en v. Beekum er vlug bij is, 12. Even dachten wij wer kelijk, dat H. F, C. zou gelijk maken, doch door met alle macht verdedigen was er voor H. F. C. geen doorkomen meer aan. Einde kwam met een welverdiende over winning voor Z. F. C. Het geheel was een aardige, spannende wedstrijd, waarbij Z. F. C. het beste spel vertoonde. Het elftal der thuisclub zag er aldus uit; v. d, Meulen Weber, Hoomans Reuvekamp Gille, v. Houten, de Jonge Reydon, Miezerus, Kuypers, v. Beekum, Sigmond. V. O. C. verschijnt met invallers voor Bicker en De Haas, H. B. S. met een in valler voor Denis. Tot vlak voor de rust is het een zfeer slappe vertooning met nu eens de Hagenaars dan weer de Rotterdam mers in de meerderheid. Eenige malen ont komt het V. O. C.-doel op het nippertje aan een doorboring. Dan gaat H. B. S. fanatiek tot den aanval over, doch de V.O.C.-verde- diging is in goeden vorm. Zoo komt de rust met blanco stand. Tien min, na de hervatting slaagt Kort man er in, na een strubbeling voor het Haagsche doel, zijn club de leiding te ge ven 01. Vervolgens weer hetzelfde slappe spel van voor de rust. Tot er een kwartier voor het einde, meer teekening in komt. Keeper Blom krijgt heel wat ballen te ver werken; even voor tijd geeft v, d. Wal hem met een ver schot het nakijken, 11. In een Zeer spannenden wedstrijd gelukte het E.D.O. een gelijk spel te bevechten in Rotterdam, waarmee de Haarlemmers te vreden kunnen zijn. Over het geheel geno men was Feijenoord in de meerderheid, doch de stoere E.D.O.-achterhoede verstond het doelpunten te verhinderen. Hoewel Edo ook dikwijls geducht aanviel, vonden zij in Bul Jr. en v. Dijke een groot struikelblok. De leiding was in handen van den heer Boekman welke er goed in was, hoewel ge hoond door het publiek, hetwelk voor rust minstens 5 penalty's wilde genomen zien. De arbiter liet zich echter niet van de wijs brengen. Een gedeelte van bet publiek, in hoofdzaak de jongens, gedroeg zich ïelfs zoo schandelijk, dat zij juichte toen een E.D.O.- speler het veld werd afgedragen. De volgende elftallen stei'en zich op; Feijenoord. Dekker, Bul Jr., v. Dijke, Visscher, Bul, v. Heel, Petlerson, Koonings, Pijl, Barendregt, v. Beek. E.D.O. G. v. d. Hurk, Perucal, Steffen3, Tanis, Swart C. v. d. Laan, Dinkla, J, Perrucal, Boeré, Kuil, Meenhorst. Feyenoord won den toss en Steffens brengt den bal aan het rollen, Feyenoord neemt den aanval over, maar v. Beek plaatst acher het doel. E.D.O. moet zich hoofdzakelijk tot ver dedigen bepalen, doch na enkele minuten speelt E.D.O. een vlug goed spel. Beurte lings vallen beiden aan en de strijd is di rect het aanzien ten volle waard. Tanis schiet net over en direct daarop houdt Meenhorst een hard schot van Pijl. De eer ste corner krijgt E.D.O. te nemen, Swart plaatst goed voor doel, Dijke kan niet weg werken en Tanis schiet, maar Bul Jr. redt. Langzaam wordt Feyenoord sterker en hoe wel goed spelend, het onderlinge verband en het plaatsen laat weinig te wenschen, kan zij toch niet de hechte E.D.O.-verdedi ging pa5seeren. Steffens krijgt een goeden kans als hij er met den bal van door is, maar Bul Jr. weet hem net nog het leder te ontfutselen. Een vrije trap op het E.D.O.- doel kopt Dinkla weg. Het is te zien, dat men in Pijl het meeste vertrouwen stelt, want telkens wordt deze speler in staat ge steld om te schieten. Het publiek wil zijn favorieten zien winnen en bijna elke beslis» sing van den scheidsrechter wordt met een fluitconcert ontvangen, een enkele maal dat men het er mee eens was, klonk er een hatelijk applausje. Onder groote spanning komt de rust met blanken stand. Nauwelijks heeft Feijenoord afgetrapt of E.D.O. neemt den aanval over en/Stellens schiet over. Als Pijl overgescho ten heeft, krijgt hij direct daarop weer ge legenheid om een hard schot te lossen, wat Meenhorst op schitterende wijze houdt. Evenals voor rust is de strijd geweldig span nend. Meermalen moet Dijke redden ten koste uit te trappne. Een schot van Perucel gaat naast en even daarna schiet Tanis tegen de bovenhoek van het doel. Dan zien we Ba rendregt een dot van een kans missen, als Petterson uitstekend voorzet. De tweede helft is 17 minuten oud als Koonings met een goed schot Meenhorst laat visschen. Dit schijnt E.D.O. niet te ontmoedigen en hoe Bul Jr. en Dijke ook hun best doen, benauwend dicht nadert steeds de rood zwarten aanval, een vrije schep van Kuil gaat naast. Dan moet Koonings het veld verlaten als hij gelijk met een E.D.O.-speler kopt, voor hem valt Donk in. Er is nog on geveer 10 minuten te spelen als Tanis hard inschiet. Dekker kan het harde schot niet verwerken en Steffens jaagt den bal in het net. De laatste minuten zijn voor E.D.O., Rotterdamsche achterhoede begint te wan kelen, rakelings schiet Perucel naast; nog 2 minuten dan wordt J. Perucel in zijn maag geloopen en S. v. d. Laan moet nog inval len, Dan klinkt het fluitje en heeft E.D.O. een zwaar bevochten gelijk spel behaald. De thuisclub miste Wamsteker en De Ruy- ter. Bij Hilversum ontbrak Helderman. Het was een hoogst onbelangrijke wedstrijd, waarvan het spelpeil ver beneden het mid delmatige bleef. Vooral de eerste helft, waar in Van Heekeren na een misverstand in de A. S. C.-achterhoede, zijn club de leiding wist te geven, 01, was het aanzien nau welijks waard. In de tweede helft begint de thuisclub fanatiek en na enkele minuten maakte Jans sen met een goed schot gelijk, 11. A, S. C. behield het beste van het spel, maar haar voorhoede presteerde vrijwel niets. Nadat de tweede helft een half uur oud was, zag Bit ter kans, Hilversum de leiding te hergeven, 12. Tegen het einde pakte A. S. C. nog even aan, doch haar voorhoede bleek niet tot scoren in staat. Hilversum debuteerde dus met een overwinning, ofschoon de ploeg als geheel geen grootschen indruk achterliet. Er waren slechts een paar honderd kijkers op het veld van de Spartaan, die niet veel bijzonders te zien kregen. Spartaan kwam met vrijwel hetzelfde elftal uit, waarmede het vorig jaar werd gespeeld en ook het type spel was het zelfde; een middenlinie die zich bijna uitsluitend op verdedigen toe legde, waardoor de voorhoede een moeilijke taak kreeg, vooral omdat Krooshoff en Vos bij U. V. V. uitstekend verdedigden, Vrij spoedig na het begin kon Oerlemans den gladden bal niet voldoende houden én kort na de rust maakte U. V. V. van een ontac tisch opstellen van de Spartaan-verdediging gebruik om den voorsprong te vergrooten. Toen wijzigde de middenlinie van Spartaan haar spel in dier voege, dat ze mee ten aanval trok. De U. V. V.-middenlinie schoot te kort in haar verdedigende taak, waardoor Spartaan, door Kuikens en Sonsbeek, gele genheid kreeg gelijk te maken. De roodbroeken hebben het nieuwe sei zoen goed ingezet door een flinke overwin ning op Helder, een elftal, dat er overigens wezen mag en dat onder leiding van trainer Julian goede vorderingen heeft gemaakt. Vooral het koppen bleek goed verzorgd en ook het aangeven door de middenlinie was goed. Haarlem heeft hard moeten werken om te winnen en het zal de talrijke opge komen supporters hoopvol gestemd hebben, dat alle spelers ook hard hebben gewerkt, waardoor ten slotte de tegenstand van Helder werd gebroken en de eerste pun ten werden veroverd. Over d». prestaties v*n het Haarlem-elftal kan een gunsti'g oordeel worden, gemeld. Het achtertrio was safe, de middenlinie, de ruggegraat van het elftal en een hard werkende voorhoede, waarin alleen het be nutten van kansen verbetering behoeft. Scheidsrechter Versteegh Meulemans floot precies 2 uur de volgende elftallen in het veld; HAARLEM; Stern, D. Hovutkooper, Van Daalen, Dik, Bieshaar, Torringa, M. Houtkooper, Huisman, Dankelman, Brakel, Smits De ®oef. Reitsma, Biere, Boogaard, Bak Dijkshoorn, Blinkhof, Fiessen Sporken, Grosield Kiljan HELDER, Haarlem trapt af en dringt door de Hel- der-verdediging been maar dc bal gaat over de achterlijn. Houtkooper zet fraai voor maar Dankelman wordt in den rug aange vallen, waardoor zijn schot faalt. Helder onderneemt dan meestal door Reitsma geleid eenige goede aanvallen waarbij Stern fraai eenige schoten stopt. Helder blijft eenigen tijd voor het Haarlem-doel totdat Bieshaar die als spil goed voldeed het spel Weet te verplaatsen. Smits talmt nogal met voorzetten maar Houtkooper plaatst steeds fraai den bal voor doel. Brakel en Dankelman zijn echter niet fortuinlijk met schieten en de verde diging van Helder keert menigen gevaarlij ken aanval. Na 20 minuten geeft Brakel Haarlem de leiding met een goed geplaatst schot 10. Haarlem is dan geruimen tijd sterker en het Helder-doel ontkomt dikwijls zeer gelukkig aan doorboring. Rust 10. Na de hervatting tracht Helder door ent housiast spel het verloren terrein te her winnen maar de Haarlemverdediging blijkt volkomen tegen dien druk bestand spoedig gaat het initiatief dan ook weer van Haar lem uit. Na een goeden aanval van de Haar lemvoorhoede vergroot Huisman dan de voorsprong tot 20. Een goede center van Huisman naar Dan kelman en met een goed geplaatst schot wordt de uitloopende doelverdediger op nieuw gepasseerd, 3—0. Helder geeft niet op maar slaagt er niet in den achterstand te verkleinen. De Haarlemvoorhocde weet zich nog eenige goede kansen te scheppen maar het goede schot om de score op te voeren blijkt zoek en met 30 komt het einde, Welgemoed trokken de Schotenaren Zon dag naar Amsterdam, om voor de competitie het pas gepromoveerde Zeeburgia te bekam pen. Schoten verschijnt met één invaller voor P. Verkerk. De opstelling was als volgt: Boerer, Fabel, Dona, Heinsbergen, de Wit, Steenbergen, Cyon'. Koeleman. de Goede, Lohmann, Vos kuil. Schoten verliest den toss, en om kwart over twee brengt de Goede den bal aan het rollen. De voorhoede gaat direct ten aanval over, maar stuit op de hechte verdediging van Zeeburgia. Deze zet hun voorhoede aan 't werk en goed gesteund door hun mid half, komen zij geducht opzetten, maar Dona be zweert het gevaar. Eenige hoekschoppen op het doel van Zeeburgia hebben voor Schoten niet het gewenschte succes. In deze periode is Schoten sterker, maar door treuzelen, gaat menige kans verloren. Een goede voorzet van Voskuil schiet Lohmann ineens in. maar de keeper kan al vallende redden. Even voor rust, een gevaarlijke aanval van Zeeburgia, besluit de rechtsbinnen met een goed schot, doch Boeser stopt het, maar slaat hem voor de voeten van den midvoor, die zich niet be denkt, maar keihard inschiet. Alzoodoende heeft Zeeburgia een gelukkige voorsprong. Rust l—O. Na de thee een herhaling van voor de rust met Schoten in de meerderheid. Na een algemeenen aanval schiet de Goede tegen den paal, de terugspringende bal belandt bij Voskuil en deze schiet hard in,l1, Aangemoedigd door dit succes komt Scho ten steeds opzetten, maar vrouwe Fortuna is niet met hen. In deze periode slaat dc scheidsrechter Broeksmit geheel over naar dc kant van Zeeburgia, en Schoten kan niets meer doen, of deze fluit steeds in het voor deel van Zeeburgia, Hier profiteeren de Am sterdammers van en zij maken al spoedig een buitenspelgoal, die de scheidsrechter goed- keurd. Schoten laat de moed zakkeit en even voor tijd maakt cle midvoor aan alle onzeker heid een einde, en plaatst no. 3 in 't net. Als de scheidsrechter het einde blaast, heeft Schoten zijn eerste nederlaag te pak ken, een gelijk spel was zeer zeker verdiend. De volgende week Alk. Victrix. Dan beter oppassen, Schoten!! R. C. H. 2 heeft den zwaren uitwedstrijd tegen Hilversum 2 met 22 gelijk gespeeld. In de laatste minuut scoorde de Geus den gelijkmaker, waarmede het verdiende gelijke spel nog kon worden medegenomen. Reeds voor de rust speelde R. C. H. 2 be langrijk sterker, scoorde de eerste goal, doch de gastheeren maakten nog voor rust gelijk, geheel tegen de verwachting in. Na de rust forceerde de stevige Hilver- sumsche ploeg eenigermate het spel en slaagde er zelfs in de leiding te nemen. Na vele mislukte pogingen slaagde zooals boven reeds gezegd, de Geus er in de partijen op gelijken voet te brengen. Vlak daarna is het iijd en zijn de punten gedeeld. Het R. C. H. team speelde een goeden wedstrijd. Edo heeft haar nederlag tegen D. E. C. goed gemaakt door een flinke overwinning op Rapiditas. Bijna voortdurend was Edo in de meerderheid, doch door dikwijls buiten spel staan van Steffens ging menige kans verloren, v. d. Water opent met een hard schot de scoren en vergrootte deze met een kopbal. Steffens zorgt voor het derde doel punt. In de tweede helft weet Rapiditas de eer te redden. Dan brengt J. Oomen den stand op 41, waarmee het einde komt. Het Edo elftal was als volgt: Nijgh, Breems, Swart, Dreyer, Gerritsen, Kooreman, Fortgens. Steffens, J. Oomen, H. Oomen, v. d. W^ter. Ook de tweede wedstrijd is door de reser ves met flinke cijfers verloren, al moeten wij dadelijk opmerken, dat de cijfers zeer geflatteerd zijn. Het begon anders hoopvol voor H.F.C. 2. Zij wisten de leiding te nemeni en kregen kort hierop een fraaie kans tot vergrooting, doch waren zoo onhandig een strafschop niet te benutten. De Zaandammers die een wel forsch, doch fraai spel vertoonden, maakten voor rust gelijk. In de tweede helft waren wederom eerst de H.F.C.'ers in de meerderheid, doch kon den dit niet in doelpunten uitdrukken. Inte- gencteci enkele Z.F.C. uitvallen, hadden a succes, zoodat al vrij spoedig de Zaan dammers de lieding namen en deze succes sievelijk tot 6—1 wisten, op te voeren. Hoe H.F.C. 2 ook werkte, niets wilde luk ken, en toen einde daar was, was met flinke cijfers wederom verloren. Over het geheel speelde het elftal beter dan vorige week. Ditmaal- speelde H.F.C. 2 in deze op stelling: Schouten. r v. Beem, Göllner, Verhagen, Adriaans, Baasbank, Besoeki, Daniels, Renessen, Eldering, de Jonge. Voor de ontmoeting Zuid-Nederland Luxemburg, welke Zondag 10 Oct, te Den Bosch wordt gespeeld zijn de onderstaande elftallen samengesteld: Zuid-Nederland: Doel: Van Tilburg (N. O. A. D.); Achter: De Bruijn (N. A. C.) en Verlegh (N. A, C.); Midden. Hassink (P. S. V.), Massy (Roermond) en Dorenboscb (Wil helmina); Voor: Lommen (Roermond), Ter- beek (N. A. C.), Felix (M. V. V.), Ghering (L. O. N. G. A.) en Van Dijk (P. S. V.). Reserves: Van de Aa (Willem II), P. van Eerd (Wilhelmina), en Hermans (P. S. V.) Luxemburg: Doel; Scharry (Jeunesse d'Esch); Achter: dr. Meijer (Spora) en Kolb (Red Boys); Midden: Fischer (Red Boys), Koets (Fola) en Kremer (Red Boys), Voor: Rasquin (Union Hollerich), Kirpes (Jeunesse d'Esch), Ries Union Hollerich), Ki'effer (Red Boys) en Lefévre (Spora). De wedstrijd wordt voorafgegaan door de ojficieele opening van bet Gemeentelijk Sportterrein. Aan den Kon. Belgischen Voetbalbond is verzocht, voor dezen semi-internationalen wedstrijd een scheidsrechter aan te lyijzen. Het is de Boys niet gelukt, hun eerste competitie-wedstrijd te winnen, doch hun tegenstander was niet minder dan V. S. V., een der eerste concurrenten voor de eerste plaats, en dan valt de uitslag nog wel mee, en indien Nieuwenhuis niet een ongeval had gehad, waardoor hij den bal niet kon weg werken, had een gelijk spel wel eens het resultaat kunnen zijn. x Als ruim 2 uur beide elftallen zich opstal len, tellen beide partijen eenige invallers. De eerste aanvallen zijn voor V. S. V., doch de Boys-verdediging weert zich goed. Na een hoekschop, neemt V. S. V. het eerst de leiding, doch vóór rust maakt Veltmcijcr met een prachtschot, waar v. d. Wint niet bij kon, gelijk. Met 11 treedt de rust in. In de tweede helft het zelfde snel en hoe V. S. V. zich ook inspant, zij slagen er voorloopig niet in v. d. Berg te passeeren. Dit gebeurt pas, als Nieuwenhuis een bal tegen zijn maag krijgt en blijft liggen, waar van V. S. Vhandig profiteert om no. 2 te scoren. Nog even wat heen en weer getrap, heeft V. S. V. een verdiende, doch moeilijk bevochte overwinning behaald. De scheids rechter leidde dezen gemoedelijk gespeel den wedstrijd correct. V. S. V. maakte en sympathieken indruk en zal wel een hartig woordje meespreken om de eereplaats, Uitslagen van Zondag. la E.D.O. IVBennebroek 17 Schoten IlaZandvoort II 3—-2 Haarlem III—V.V.H. 8-0 Bloemendaal IIR.C.H. III 25 lb StormveldI.V.O. 31 H.F.C. III—Haarlem-Vet. 5—2 Kennemers IISchoten II 5 R.C.H. IVHaarlem IV 24 2a Aurora IID.O.A. 41 Zandvoort IIISpaarnestad 010 T.H.B. II—R.C.H. V 3—1 2b SpaarndamE.DlO. V 03 E.G.K.Hilinen II 48 D.I.O. II—H.F.C. V 2—1 2c E.H.S, II—Haarlem VI 7—3 H.F.C. VI—H.G.S.C. 1—1 V.O.G.Hoofddorp 50 2d Haarlem VIIAurora III 70 Kennemers IIID.I.O. III 90 3a D.O.A. II—D.W.O. uitgesteld Halfweg II.V.O. II 40 3b Droste—Swastika 34 ZeemeeuwenStormveld n 19-0 D.S.K.Eliliinen III 14—1 3c E.D.O. VIDamiaten II 13 Hillegom IVD.S.K. II 32 3d Bloemendaal IIIE.D.O. VII 51 R.C.H. VII—H.F.C. VII 7—4 3e D.I.O. IV—Schoten IV 4—2 3f E.G.K. II—Damian II 1—3 3U V.O.G. II—Haarlem VIII 7—0 3h V.V.H. IIIT.H.B. IV 4—2 Onder leiding van scheidsrechter Olden burg, stélt Schotdn II A. zich met verschei dene invallers, en Zandvoort II met negen spelers op. Al spoedig wordt de keeper van Schoten verrast door een hard schot van de links binnen, en spoedig daarna maakt de zelfde speler er 20 van. Een schitterend ingeschoten bal van Eijkhof houdt een der backs met zijn handen tegen, de hieruit ont stane penalty mist Kleijn, door tegen den paal te schieten. Rust 20. Na de rust maakte Schuin bij een scrim mage voor het Zandvoortsche doel een tsgenpunt. wat even daarna Zwart deed met 'n fraaten kopbal. 5 Minuten voor tijd maakt Kleijn uit een goed aangegeven bal Scho- tens 3e doelpunt. Spoedig hierna is het tijd en behaalde Schoten een verdiende overwinning. Haarlem wint den toss cn verkiest met den vrij sterken wind mee te spelen. Reeds spoe dig weet Haarlem haar meerderheid door eenige doelpunten uit te drukken. Bij V.V.H. wil het maar niet vlotten; ook staan de laat- sten met tien menschen. Voor de rust sco ren Levy en Groeneveld elk nog een doel punt, zoodat de rust met 40 ingaat. Na de rust een herhaling van het voor gaande. Levy en Groeneveld blinken uit, door hun voortreffelijk spel en vier doel punten worden dan ook nog aan het totaal toegevoegd. Als scheidsrechter Robbe, die zeer gced voldeed, dan ook voor de laat ste maal fluit, heeft Haarlem met 80 ge- De Kennemers 2 debuteerden in de 1ste klasse met een verdienstelijke overwinning. Direct na den aftrap scoort Numan, docii kort daarop brengt Schoten den stand op gelijken voet. De Kennemers zijn overwe gend sterker en Numan en Niesten brengen den stand op 31. De tweede helft is vrij eentonig.Wel brengt Numan .den stand op 41, doch tot kort voor het einde blijft den stand zoo, totdat de linksback hierin verandering brengt, doo* in eigen doel te trappen. Einde 5—1. Damiaten wint den toss en wenscht met wind mede te spelen. Direct een aanval van Damiaten, waaruit de midvoor van Damia ten het eerste doelpunt maakt. E. D. O. doet wanhopige pogingen om gelijk te maken, doch de achterhoede van Damiaten is voor haar taak berekend en geeft de thuisclub geen kans. Weer een aanval van Damiaten, waaraan dé linksbuiten van Damiaten een einde maakt om onhoudbaar het tweede doelpunt te scoren. Rust 20. Na rust hetzelfde spel. Uit een aanval van E. D. O. weet de linksbuiten tegen te scoren. Na eenig heen en weer getrap maakt de midvoor van Damiaten er een einde aan en scoort voor Damiaten het derde doel punt. Alzoo breekt het einde aan met een verdiende overwinning voor Damiaten. Rest nog dat het 2de elftal een 41 overwinning behaalde op E. IJ K. 2. Bravo jongens nog meer van deze overwinning^ en gij zult nog een woordje mede spreken om het kan» pióenschap. Vergezeld van manager Mr. Pijle, is Suzanna Lenglen Woensdag van CherboiXg naar Amerika vertrokken. Hiermee is de grootste speelster ter we reld, voorloopig uit het Europeesche ten nis, verdwenen. Haar overgang tot het pro fessionalisme heeft indertijd groote beroe ring gewelkt in de tenniswereld. Was zij niet de eerste Europeesche speelster van naam, die het amateurschap vaarwel zegde, die met Mr. Pijle in zakelijke relatie trad? Vóór Suzanna Lenglen waren enkele van de sterkere Amerikaansche spelers profes sional geworden, wij noemen Harvey Suod- grass en Walter Wesbrook, maar nimmer hadden deze spelers hetzelfde doel met hun professionalschap als Suzanna, n.l. het spe len van exhibitions tegen speelsters en spelers van naam. De verschillende bonden, met name de Amerikaansche- en Fransche Lawntenni» Bond, maken het Mile. Lenglen niet ge makkelijk. Kort na haar overgang tot het professionalschap decreteerden de bestu ren van beide bonden, dat het aan ama teurs verboden zou zijn tegen de wereld kampioene uit te komen. In dit verkand zal het manager Pijle moeite te over kos ten om tegenstanders te vinden tot het spelen van exhibitions. Inmiddels heeft Suzanna een tweetal collega's gekregen in Miss Mary K. Brolwne en Paul Féret. Miss Brouze was captain van de Amerikaansche damesploeg, die dit seizoen te Wimbledon en Parijs speelde. Féret was in den aanvang van het seizoen Frankrijk's vierde enkelspeler, vertegen woordigde zijn land in den Davis Cup wedstrijd tegen de Denen te Kopenhagen. Curiositeifshalve zij vermeld dat mej. Bou- man en Timmer in de Fransche Harde Baan-kampioenschappen door Miss Browne en Féret geslagen werden. In tegenspraak met alelrlei geruchten schijnt Nocton nog vast te houden aan zijn amateurschap, zoodat het eerste viertal professionals voor te spelen exhibition- partijen voorloopig nog. niet gevonden is. Het is zelfs zeer de vraag, of deze par tijen in Amerika een groote attractie zul len zijn. Voor Suzanna Lenglen zal men zich in den beginne interesseeren, maar de groote attractie om Suzanna tegen de favo rite der Amerikanen,, Helen Wills te zien spelen, blijft vooralsnog tot de niet- vervulde wenschen behooren. In het officieele Amerikaansche Tennis- orgaan „American Lawntennis", meent uit gever-redacteur Wallis Merrilheid, dat het zeer de vraag zal zijn, of de linancieele uitkomsten van Suzanna's vier-maandelijk- sche toer. waarvoor zij twee honderd dui zend dollar ontvangt, haar gunstig zullen zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6