In en om Haarlem. Het einde van den Zomertijd. Voornaamste Nieuws Stadsnieuws. De Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollen^ veiling. Dit nummer bestaat uit bladzijden - Eerste Blad Dit jaar eindigt de zomertijd in cfen nacht van 2 op 3 October, dus van Zaterdag op Zondag a.s., om 3 uur. Op dat oogenblik is liet dus 2 uur, gerekend naar den gewonen tijd. „Bloemhof" te klein. Plannen voor een nieuw gebouw Haarlem of Heemstede. VAN ONZE RECHTBANK. in dit nummer. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koalaestraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht Mond- en klauwzeer. Vrijdag 1 October 1926 EEN AANWINST VAN HET FRANS HALS MUSEUM. Alie abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzek'eringsvoorwaarden f Qfiflfl 0 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cfl bij een ongeval met f OCfl bij verlies van een banc!, f IOC bij' verlies van eon f Cfl v ^'i 'n breuk van f A fl bij verlies v. eet tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 oUUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen 1 OVf» ^„„Jebiken aflooo 1 voet of een oog IZid."' luim of wijsvinger oU. been of arm; 1 OU. andere vinger. Bij contract belangrijke korting Advertentiën 35 cents per regeL Advertentiën tusscben den tekst, als ingezonden mededeeling 60 et per regeL Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 et per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. BIJ EEN LUSTRUM. -Toen er een kwart eeuw geleden bij de groote de Ruyterfeesten een populaire editie van het leven van den grooten zeeheld werd uitgegeven, schreef dr. Kalf daarbij een geestig voorwoord, waarin hij den draak stak met de dagelijks groeiende manie van jubi leer en en de vraag stelde: zou het niet ver standiger zijn voortaan slechts hard werken de. maar minder bedeelde lieden te laten jubileeren in plaats van menschen, die heel hun Ievpn toch reeds in de eer en den roem staan? Dan werd ten minste nog de beschei denheid beloond en er gelegenheid gevonden om een extratje te geven aan hen, die nooit anders dan de hardheid van het leven kennen. Hieraan dachten, wij, toen wij dezer dagen bemerkten, dat vandaag een Roomsche in stelling jubileert, welke steeds in groote be scheidenheid onder zeer harde voorwaarden werkteen nooit eens de vreugde van erken ning, van voldoening, van waardeering ge niet, welke andere vereenigingen bij een geslaagde actie, bij een gelukkig program of anderszins nog wel eens mogen smaken We bedoelen het R.-K. Bevolkingsbureau, dat vandaag zijn eerste lustrum herdenkt. Opgericht door de heeren mr. Hagemeyer, tnr, Bomans, Pastoor en Brinkman werd het bureau den lsten October 1921 geopend. Laatstgenoemde was de ziel van de instel ling en is er tot op heden de onvermoeide leider van gebleven. De bescheiden opzet van het bureau begon achter de R.-K. Leeszaal en wel in een serre, welke daar is uitgebouwd. Dat was in den aanvang een zware, moeilijke tijd. Niet minder dan 30.000 namen van Katho lieken moesten in kaartsysteem worden ge bracht. En de daarvoor noodige hulptroepen ontbraken aanvankelijk; de schaarsche hel pets waren bovendien niet getraind, moes ten al werkende het vak leeren. Daarbij kwam dan de kwaal van alle beginnende instellingen, het geldgebrek: de uitgaven overtroffen verre de inkomsten, In stilte is daar in de Jansstraat met taaie volharding gewerkt, avond aan avond, halve nachten. Aan dit doorzettingsvermo gen is het te danken, dat Haarlem thans na vijf jaar in het R.-K. Bevolkingsregister een modelinrichting bezit. Het beschikt namelijk over een dubbel kaartsysteem, één op naam en één op straat geregistreerd. Thans is het bureau in het St. Bavogebouw gevestigd en drie dagen per week, Maandags, Woens dags en Vrijdagsavonds van 810 uur ge opend. Niet minder dan zestien personen zijn met den leider en een hoofdadministrateur aan het bureau verbonden. Zij verrichten de be- noodigde werkzaamheden geheel belange loos. Dat is het vooral, wat ons er toe ge zet heeft, om de aandacht op dit lustrum te vestigen. Zulk een gratis wegschenken van zijn tijd en arbeidskracht, zonder daar voor ooit eenige voldoening te vinden, dat verdient toch zeker een woord van oprechte hulde. Het werk toch van zuiver admini stratieven aard, waarvoor groote accuratesse wordt gevraagd, heeft in zichzelf niets aan trekkelijks. En toch komen de bedoelde zes tien dames en heeren geregeld op hun vaste avonden per week en houden het register in stand. Door geboorte, overlijden, verhuizing, ves tiging, echtscheiding, huwelijk enz. komen er jaarlijks ongeveer tien duizend verande ringen in de Haarlemsche Katholieke bevol king, of gemiddeld 200 per week, welke dan op de drie avonden in het dubbel register worden aangebracht. Alle gegevens komen van het Gemeente lijk Bevölkingsbureau en zijn dus officieel. Tegen een kleine vergoeding kan men dus ook bij het R.-K. Bevolkingsbureau alle mo gelijke inlichtingen omtrent bevolkingsaan gelegenheden van Katholieken bekomen; niet enkel van personen, die nu nog te Haarlem wonen, maar ook omtrent hen, die er in de laatste vijf jaar gewoond hebben Geregelde afnemers van inlichtingen zijn de parochies van O. L. V. (het Spaarne), St. Jan, St. Bavo, St. Jozef, St. Antonius en het H Hart (Kleverpark). Om een denkbeeld te geven, wat er zoo al aan het R.-K. Bevolkingsregister omgaat, noemen we de cijfers van verstrekte inlich tingen over 1925: Aan de R.-K. Kiesvereeniging 12.300 Aan de Alg. R.-K Propagandaclub 13.000 R.-K. Volksbond 254 Adm. N. Haarl. Courant 2502 Eer en Deugd 240 Geloof en Wetenschap 122 R.-K. Middenstandsvereeniging 300 R.-K. Handels- en Kantoorbedienden 162 St. Marthavereeniging 159 Particulieren 758 Voeg hierbij, dat verschillende R.-K. Ver eenigingen en personen ook buiten Haarlem nog gebruik maakten van het Bureau, dan komen we aan een totaal van 40.000 ver schafte inlichtingen. Over zulk een resultaat kan men zeker tevreden zijn. Noem het R.-K. Bevolkings register dan ook rondweg onmisbaar. Behalve uit hetgeen het Bureau voor in lichtingen ontvangt zijn er nog Verschillende R -K. Vereenigingen, die het mét een jaar- lijksche donatie steunen. De groote, vooral financieele zorgen der eerste jaren is men nu langzamerhand te boven. Met de uiterste inspanning is het zelfs gelukt over het laatste jaar een slui tende rekening te maken. Er zijn nog een aantal vereenigingen en ook wel' particulie ren die vermoedelijk uit onwetendheid nog geen gebruik maken van het R.-K. Be- volkingsbüreau, terwijl dit hun goede dien sten zou kunnen bewijzen. Zij steunen daar mee tevens een werk, dat buiten onzen dagelijkschen gezichtskring ligt, aan welks nut wij nooit denken en dat toch aan de Katholieke zaak, aan de geestelijken voor hun huisbezoek, aan vereenigingen, tijdens de verkiezingen, vpor de propaganda zulke onschatbare diensten bewijst. Daarbij.komt dat het Haarlemsche Bureau een modelinrichting wordt genoemd en als zoodanig bekend staat.Van buiten komt men hierheen om het te besiudeeren en naar dit model zijn dan ook al andere ingericht. Dit eerste lustrum zij dan ook voor Roomscb Haarlem een aanleiding om nog meer *dan in het verleden daadwerkelijke belangstelling in zijn R.-K. Bevolkings register te toonen. de neerd, Diefstal, zes weken gev.straf m. a. pr. hecht. o. v. C. J. v; B„ electricien, wonende te Am sterdam, thans gedetineerd, Art, 247 W. v. S., drie maanden gev.straf m. a. prev. hecht. o.v. A. L., slagersknecht, gedomilicecrd te Leeuwarden, thans gedetineerd, Art. 247 W. v S., vier maanden lev.slraf m. a. prev. hecht, o.v, A, J., chauffeur, wonende te Maarn, Ap pèl overtr. Motor- en Rijwielreglement.Von- nis kantonrechter Haarlem bevestigd. S, K„ hvr. N„ wonende te Haarlem, Appèl overtr. Artsenijbereidkunde, vonnis Kanton rechter Haarlem bevestigd. H, o. B., zonder beroep, wonende te Heem stede, Appèl overr. Alg, Pol. Ver. Bloemen,- daal, vonnis Kontonrechter Haarlem bevest. P. M„ verlofhouder, wenende te Vèlser- oord, gem. Velsen, Appèl overtr. Politie verordening Vclsen, vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. P. M„ verlofhouder, wenende te Velser- oord, gem, Velsen, Appèl overtr. Alg. Pol. verordening Velsen, vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. wordt als leerling van Geertgen tot St. Jans, mogen wc de veronderstelling oppe ren, dat we hier te doen hebben met een vroegere studie van Oostzanen. Uitdrukkelijk zij hier echter aan toege voegd, dat Hit een suppositie is, zooals de schilderij aanleiding geeft tot vele veron derstellingen. Met zekerheid valt omtrent het werk niets te zeggen. Opvallend is de wijziging die de Groote Kerk in den loop der tijden heeft onder gaan. Vele gedeelten zijn verbouwd of ver dwenen. Het meest kenmerkend is wel de plaatsing der religieuse beelden en de wij ziging die het. bovenste gedeelte der toren heeft ondergaan. De tegenwoordige vorm is minder ge drukt en beter van verhouding. Daarbij krijgt men den indruk dat de klokken, die men later in den toren geplaatst heeft, de zuiverheid der lijnen schaadt. De overschilderingen zijn vrij talrijk en al storen ze oppervlakkig gezien niet den totaalindruk, toch zijn ze hinderlijk voor de zuiverheid en openheid die de primitie ven kenmerkt. Het is niet voldoende hier te beweren, dat de daardoor ontstane vlak- kerigheid overeenstemt met den tegen- woordigen toestand der muren. Bij de meesters vóór de Hervorming ging het om het ware der dingen, niet om een benade ring der realiteit. Het plan bestaat om een lijst te leggen om het werk, door den heer Gratama ontworpen, teneinde zooveel mogelijk den Gothischen steil te henaderen. Wellicht dal een en ander zal medewer ken dat de H.H. Kerkvoogden der Groote Kerk hierin een aanleiding zullen vinden het schilderij in het Frans Halsmuseum te laten. Fr. M. Nog slechts een jaar of drie heeft Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling het gebouw „Bloemhof" aan de Bloemhofstraat in gebruik of reeds blijkt dit zeer ruime gebouw voor de steeds in omvang toenemende veilingen van deze bloeiende en door een wakker klaarziend bestuur geleide vereeniging, te klein. Even memoreeren wij, dat de- Haarlemsche Coöperatieve Groenten- en Bloembollen veiling niets te maken heeft met de Alge- meenc Vereeniging voor Bloembollencultuur. Het is een zelfstandige vereeniging, waar bij de tuinders uit Haarlem en omstreken zijn aangesloten en die hun groenten op de coöperatieve veiling aan den Koudenhorn aan de markt brengen. Waar deze tuinders in den regel ook bloembollen telen, deed zich de behoefte gevoelen aan een bloem bollenveiling. Aanvankelijk werden in andere gebouwen de bqllen geveild, doch sinds enkele jaren in het door de vereeniging ge stichte gebouw „Bloemhof", dat, wanneer het vrij is, ook voor andere vergaderingen en uitvoeringen wordt gebezigd. Zooals gezegd, het gebouw „Bloemhof is te klein en nu ziin er natuurlijk verschil lende manieren om in dit tekort te voor zien. Men kan bijv. het bestaande gebouw uitbreiden, door er een verdieping boven op te zetten. Nog is het denkbeeld niet ge heel verworpen, maar in tot beslissen be voegde kringen voelt men De kos ten van verbouwing zijn voor de bloeiende vereeniging geen bezwaar, maar men vraagt zich af of de uitbreiding voldoende zal zijn en dat betwijfelt men, als men den groei der vereeniging ziet. Er wordt dan ook uit gezien naar een geheel nieuw gebouw in of buiten Haarlem. Wij zouden het betreuren als deze veiling, die heel wat leven en be weging uit heel de bollenstreek in Haarlem brengt, uit onze stad zou verdwijnen, maar de Coöperatie voelt zich met geen enkelen band aan Haarlem gebonden, temeer niet omdat de leden zich meenen te moeten be klagen over minder welwillende bejegening van het Haarlemsche gemeentebestuur. Het betreft hier niet bet verleenen van finan- cieelen steun in den vorm van subsidie, waarbij Haarlem minder welwillend zou zijn, maar het inwilligen van redplijke verzoeken en het bijv. weinig rekening houden met de belangen der vereeniging, zooals nu weer blijkt bij de herbestrating van Bloemhof- straat en Krelagestraat in den voor de vei ling meest ongunstigen tijd. Dc Coöperatie he»"-: dus niets aan Haar lem en daartegenover staat dat de gemeente Heemstede haar de welwillende hand toe steekt. Er is 'n aanbod van Heemstede om aan de Coöperatie „Spaar en Hout" aan te bieden. Zeker, eenzelfde bod heeft de Algemccnc Vereeniging voor Bloembollen cultuur, maar deze onderhandelingen schij nen op een dood punt te zijn aangeland, althans zóó weinig te vórderen, dat Heem stede zich vrij acht „Spaar en Hout" ook aan anderen,' in casu dc Coöperatie, aan te bieden- De mogelijkheid wordt ook over wogen, dht „Spaar en Hout" door Bloem bollencultuur en de Coöperatie elk voor een deel gekocht wordt. Dc Coöperatie voelt veel voor „Spaar en Hout", doch alleen voor bollenveilingen zou de aankoop wat duur zijn. Mocht er gelegenheid zijn daarheen ook de groentenveiling over te brengen, die nu aan den Koudenhorn is, dan zou een voor de vereeniging prachtige oplossing worden vrijaf, verkregen. Spaar en Hout aan het Spaarne gelegen, zou voor groentenveiling zeer ge schikt zijn en de veiling aan den Kouden horn zou daar dan verdwijnen. Ook schij nen er nog besprekingen te loopen over den .aankoop van een ander terrein, op Heemsteedsch grondgebied, waar dan een nieuw gebouw zou gesticht worden en, be houdens noodige toestemming, een haven I voor den groentenaanvocr zou moeten ge- graven worden. Uit deze mededeelingen blijkt dus, dat I er voor de Coöperatieve greenten- en bol- „Bloemhof" moet worden uitgebreid, ofwel JBoemhof" moet worden uitgebreid, ofwel er wordt een nieuw gebouw gesticht en dan zhl waarschijnlijk de veiling aan den Koudenhcrn verdwijnen. Het terrein waar op het veilinggebouw staat, is door de gemeente Haarlem an de vereeniging ge pacht voor 4000per jaar. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de afgeloopen week zijn alhier 6 ge vallen van roodvonk en 1 geval van dipthe- ritus voorgevallen. EEN STRANDING. Woensdagavond bij hoog water kwam de Engelsche stoomtrawler Darwin, F. D. 232, hier binnen, om dc visch te verkoopen en tevens kolen te laden. Het schip hield te veel op de Noord aan en, bii het passceren der dammetjes, raakte het den grond. Po gingen, om weer vlot te komen, mislukten en aangeboden sleepboothulp werd geweigerd. Gistermorgen, bij hoog water, lukte 't ech ter ook niet met uitgezette ankers, waarna de Engelsche rawler St. Leonard I, S.N. 217, vastmaakte, die het gelukte den landgenoot vlot te krijgen en in de Visschershaven te brengen. Uitspraken van Donderdag 30 September. P. J. R„ schildersknccht, verblijvende te Amsterdam, thans gedetineerd, Diefstal, zes maanden gev.straf m. a. pr. hecht. o.v. J. J. P. v. B, opperman, wonende te Haar lem, thans gedetineerd, Diefstal, vier maan den gev.straf voorw. proeftijd 3 jaren met bijz. voorwaarde. P. T., kok, wonende te Kiel, thans gedeti- JUBILEUM M. H. BROCKBERND. De St. Josephschool aan de Nieuwegracht stond dezen morgen in het teeken van feest viering. De vaderlandsche driekleur, die voor den gevel wapperde, was het teeken, dat er op schóól een bijzondere gebeurtenis werd herdacht. Dat was alles ter eere van het zilveren ambtsjubileum van den heer M. H. Brock- bernd, onderwijzer aan de school. En het heeft den jubileerenden onderwij- Het verdrag Nederland-België. De mommc van Antwoord van Minister van Karnebeck. De positie van het Rijkspersoneel. Geen salarisherziening. De typhus in ons land. Een '50-tal gevallen te Maastricht. De zaak Blokde Beus. De Beus wegens smaadschrift veroordeeld. Oud-minister Colijn over de coalitie. Voor» waarden voor nieuwe samenwerking. De handbagage in de spoorwegrijtuigea. Een nieuwe vliegtocht Nederland-Indië. Conferentie van gedelegeerden der Intern. Mijnwerkersfederatie te Ostende. De gedelegeerden-conferentie der Britscbe mijnwerkers verwijst de voorstellen naar de districten. De Catastrofe in Zuid-Slavië heeft menschen het leven gekost. 20 zer, die als een bekwaam, ijverig en tactvol man bekend staat, niet aan belangstelling ontbroken. De geheele school had zich opl gemaakt, om het heuglijk feit zoo hartelijk mogelijk te herdenken. Het inwendige van het schoolgebouw zag er met bloemen en planten feestelijk uit en de groote gymnastiekzaal vormde het middel punt. Te J0 uur had hier de officieele huldiging plaats in tegenwoordigheid van de leden van het schoolbestuur, waaronder de Zeereerw. heer pastoor H. C. J. Sondaal en kapelaan A. J. Boks, verder de leeraren en de jongens. Bij het binnentreden van den jubilaris, ge. volgd door zijn familieleden, hieven allen een welkomstlied aan. Namens het schoolbestuur werd het woord gevoerd door den Zeereerw. heer pastoor H. C. J. Sondaal, die den jubilaris onder zeei waardeerende en hartelijke bewoordingen een enveloppe met inhoud overhandigde. Daarna voerde het woord de heer W. J. Speller, het hoofd der school, namens hst personeel. Spr. bood den heer Brockbernd een fraaie scheemrlamp aan. Namens de jongens sprak Piet Janssen en als geschenk van de leerlingen, die bij dit f®fst ook niet aóhter wilden blijven, bood hij den jubilaris een tooneelkijker aan. De jongens van de 7de klas. waarvan de heer Brockbernd onderwijzer is, zongen nog een lied en schonken een mooi divan kussen. Vele leerlingen overhandigden nog klei nere geschenken. De jubilaris dankte allen, zoowel school bestuur, collega's als leerlingen op harte» lijke wijze voor hun sympathieke woorden en fraaie geschenken. Een „Lang zal hij leven" en een driewerf daverend: hoera besloot deze huldiging. Daarna gingen alle jongens weer naar de klassen, waar ze getracteerd werden. Het verdere gedeelte van den dag hadden ze Herriot is voornemens als partijleider af te treden, in verband met de actie door de socialisten tegen hem gevoerd. De Belgische minister van Financiën es Frank, de gouverneur der Nationale Bank, vertrekken heden naar Londen. Het Poolscbe Kabinet afgetreden. Een cycloon in Columbia richt groote ver woestingen aan in de bananen-plantages. Zie verder Laatste Nieuws. Barometerstand 9 uur y.m.: 776. Stilstaat Licht op, De lantaarns moeten morgea worden opgestoken om 7.05. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen vaa 1 October: Hoogste barometerstand 774.8 m.M., te Wisby. Laagste barometerstand 755:4 m.M., te Ingoe. Verwachting van den avond van 1 tot den avond van 2 October: Meest zwakke wind uit Noordelijke rich tingen., half of zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets kouder. In de gemeente Halfweg doen zich vele gevallen van mond- en klauwzeer voor. Ge lukkig blijkt het niet van ernstigen aard te zijn. Een foto van een met lsten prijs bekroond bloemstuk op de goed geslaagde bloemententoonstelling, georganiseerd door de oud-leerlingen ran Tuin* bouwcursussen in hotel „Spoordcht." De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 Franco r per post per kwartaal bij .Vooruitbetaling'3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 597C. De H.H. Kerkvoogden der Groote Kerk hebben aan het Frans Halsmuseum In bruikleen afgestaan het groote paneel, toegeschreven aan Gertgen tot Sint Jans, voorstellende de Zuidzijde van de Groote Kerk. Geertgen tot 'Sint Jans door Karei van Manden in diens Groot-Schilderboeck, een leerling van Afb. v. Ouwater, genoemd, woonde in het voormalige klooster der Broeders van St. Jan, wier kerk thans in Protestantsche handen, tegenover de St. Josephskerk ligt. Van Geertgen tot St. Jans bestaan slechts zeer weinig schilderijen, waarschijn lijk omdat de meester zeer jong, namelijk op 28-jaiigen leeftijd overleed. Reeds eerder zijn er door het bestuur van het Frans Halsmuseum pogingen aan gewend om een werk van Geertgen tot Sint Jans in handen te krijgen. De som, daarvoor bijeengebracht, bleek niet toerei kend, daar de subtiele Kerstnacht in dezen meester, dat men hoopten te veroveren, een ton opbracht. Buiten de schilderij in het Rijksmuseum te Amsterdam, berusten er nog 2 paneelen te Weenen. Deze maakten eertijds deel uit van een tuptiek, voorstellende de Kruis-afneming. Dit schilderij bevond zich tijdens de Hervorming te Haarlem en werd door de beeldstormers vernietigd. Opmerkelijk is de vorm van deze schil derij, dat allerlei veronderstellingen wet tigt. Het paneel bestaat uit drie planken, zooals, meii op de afb. kan zien. Het boven ste uitstekende gedeelte heeft o.i, dezen vorm gekregen, doordat men tijdens de Hervorming de hoeken heeft weggezaagd, (en einde alles te verwijderen, dat aan Roomschen oorsprong zou herinneren. Louis Balet getuigt in zijn verhandeling, dat deze hoeken waarschijnlijk religieuse symbolen bevatten, maar hef lijkt ons on aannemelijk, dat een fijnvoelend innig- religieus kunstenaar als Geertgen tot St. Jans op het on-Katholieke idee is geko men om een reproductie te leveren van de St. Bavo-kerk en daarop eenige emblemen heeft geplakt, zooals men dit tegenwoordig vindt op onzinnige fabrieksplaquets of op muurschilderingen van religieuse ateliers van twijfelachtig allooi. Zeer aannemelijk lijkt ons, dat op de hoeken banderollen of vakken hebben ge staan met de namen van het Kerkbestuur of de geestelijke heeren, die in den loop der tijden aan deze kerk verbonden waren. Wanneer we echter een vergelijking ma ken van dit schilderij en dc subtiele mees terstukkeu van Geertgen, dan is zeer op vallend de verscheidenheid van punture en ligt het voor de hand, dat de. schilderij ofwel zeer veel. geleden heeft door den tijd, ófwel aan een ander toegeschreven moet worden, daar de gronden, waarop men het aan Geertgen tot St. Jans toeschrijft, zeer zwak zijn. De vormgeving is zeer zwak, hetgeen niet alleen verklaard kan worden door het verzeepen der verf. Een primitief meester zou nooit zoo vaag de eerste teekening op zetten. De liefde der primitieven voor hun onderwerp, openbaart zich in een groote voorliefde vóór den vorm, die ze soms doorwerkten tot in de fijnste bijzonderhe den. We hebben hier slechts te herinneren aan de subtielen boomslag van Geertgen tot St. Jans. Toch zijn er gedeelten, die de hand van dezen meester verraden, waardoor we ge neigd zijn de conclusie te trekken, dat het hier een werk geldt van een leerling, waar aan Geertgen de laatste hand heeft gelegd. Daar we bovendien typische overeen komsten meenen te vinden tusschen de eigenaardigheden van deze schilderij en de werkwijze van v. Oostzanen, die genoemd 1 J -,-u T 'i v yj v* 4/v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1