,1 Haverschmidf Klaje bedient U HET BEST. Ziekenfondsleden MODES S. J. DE GOEDE 't Is en fel ij ft HAARLEM mmmw PINNENLANDSCH NIEUWS. Amsterdam's verbinding met den Rijn. In Ter voorkoming van dubbele belasting. RECHTZAKEN. De lachende Cavalier. Het recht van den hypotheek houder. Van een Naaml. Vennootschap die er niet was. De strooper en de advocaat. De zaak Blok-De Beüs. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Diefstal in de Groote Club. Onbetrouwbare collectanten VRAGENBUS. MARKTNIEUWS. i ADVERTENTIËN. Avan der Schoot Jos. Mulder DANKBETUIGING welke zich van Kunst tanden of Gebitten KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE GED. OUDE GRACHT 84. Adverteert in dit blad- Rijwielbuitenbanden Alléén Zijlstraat MEISJE X DIENSTBODE VERKOOPSTER EEN FLINK MEISJE JONGMENSCH CHAUFFEUR Carrosserie-Maker WILD OVERJAS TE KOOP voor Heerenkleeding Anegang Het nieuwe Model. Spoedig de beslissing. Memorie van Antwoord betref- de lende het Nederlandsch-Belgisch verdrag deelt de minister van Buitenlandsche Zaken mede. dat de verbetering van de waterwe gen van Amsterdam en Rotterdam, in ver band met de voordéelen die Antwerpen uit net tractaat ten deel vallen, de volle aan dacht der Regeering heeft. De verbinding van Amsterdam met den Rijn zal zoo spoe dig mogelijk verbeterd worden. Weldra kunnen daaromtrent definitieve voorstellen worden verwacht en de minister van Wa terstaat stelt zich voor, daarna zoo spoedig mogelijk een beslissing te nemen, mede in verband met de kostenverdeeling tusschen belanghebbenden. Belastingplichtigen in het buitenland. De minister van Financiën heeft het vol gende bepaald: Indieji een niet binnen het rijk wonend Nederlander, belastingplichtig naar art. 2 der wet op de Inkomstenbelasting 1914, voor de opbrengst van een bedrijf, waarvan de zetel binnen het rijk is gevestigd en dat zoowel binnen als buiten het rijk wordt uitgeoefend, in het buitenland onderworpen is aan een belasting, die ten behoeve van een vreemden staat naar het inkomen wordt geheven, wordt zijn volgens art. 37 der wet op de Inkomstenbelasting 1914 berekende belasting verminderd met de belasting, even eens volgens dat artikel berekend, voor een inkomen, gelijk aan een gedeelte van zijn inkomen, dat geacht kan worden door be drijfsuitoefening in het buitenland te zijn verkregen. Deze beschikking wordt geacht in wer king te zijn getreden met ingang van 1 Mei 1925. Zooals men weet is eenige maanden ge leden door den heer Mensing van de firma Muller Co. te Amsterdam bij de Haag- fi.c^c, rechtbank een aanklacht wegens op lichting ingediend tegen den ingenieur Haas en den schilder-restaurateur Van Wijngaarden, beiden gevestigd in Den Haag, De beschuldiging kwam hierop neer, dat beide verdachten, door een samenweefsel van verdichtselen den heer Mensing heb ben bewogen een copie van een Frans Hals, „de Laughing cavalier" als zijnde het ori gineel van den beroemden meester te koo- pen, en tegen een prijs die slechts voor het echte doek wordt betaald. De Haagsche rechtbank, van oordeel dat deze strafzaak moest worden berecht dopr de Amsterdamsche rechtbank, heelt haar naar Amsterdam verwezen en tnr. B. de Gaay Fortman, rechter-commissaris voor strafzaken, heett de voorloopige instructie gevoerd. Het „Hbl." verneemt nu dat die kortge leden is gesloten en de desbetretfende stukken naar den officier zijn gezonden. De rechter-commissaris, die den laatsten tijd geen nieuwe getuigen meer voor zich deed verschijnen, heeft het dossier do-en vergezeld gaan van het advies, dat de voorloopige instructie naar zijne meening geen termen oplevert, voor het verleenen 1 van rechtsingang tegen de beeren Haas en Van Wijngaarden. Voor de Rechtbank te Arnhem is een proces gevoerd over een pand aan den Kiarendalschen weg aldaar. Op dat pand rustte een hypotheek van een Zwolsche firma en in de hypotheekakte stond ver meld, dat de eigenaar het pand niet mocht verhuren zonder toestemming van den hy potheekhouder. Wijl het perceel toch zon der toestemming van de hypotheekgeefster was verhuurd, eischte deze bij de Recht bank, dat die huurovereenkomst, zou wor den nietig verklaard en dat de huurder zou worden veroordeeld om het pand te ontrui men. De Rechtbank heeft ten dezen beslist, dat de huurovereenkomst inderdaad nietig is, doch dat de hypotheekhoudster niet be voegd is de ontruiming van het pand te eischen, daar immers niet is bepaald, dat de eigenaar het pand alleen zelf mag ge bruiken, alleen mag hij het niet verhuren zonder betrokken goedkeuring. En waar de eigenaar niet tegenover de hypotheekgeef- ster op eenigerlei wijze in gebreke ver keert, is het recht van deze laatste om het onderpand te realiseeren nog niet geboren, zoodat de vordering tot ontruiming haar niet toekomt. De bedoelde huurovereenkomst werd dus wel nietig verklaard, doch de veroor deeling tot ontruiming geweigerd. In de omstandigheid, dat de ingestelde eisch maar gedeeltelijk werd toegewezen, vond de Rechtbank aanleiding om ieder der partijen een gedeelte der proceskosten te doen dragen. De Rotterdamsche rechtbank heeft Don derdag behandeld de zaak tegen den 23-ja- rigen koopman J. Z., wien oplichting subs, poging tot oplichting was ten laste gelegd. In de eerste plaats had hij op 16 April |en agent der „Texaco" bewogen - door zich uit te geven voor directeur der N.V. „Zek- veld" en Van den Berg's Scheepvaart, Steen kolen en Agentuur Mij., en te laten zien een avis van de Rotterdamsche Bankvereeniging groot 1000, hoewel hij wist dat er nog maar 5 crediet was tot afgifte van 300 liter benzine en een hoeveelheid smeerolie. Bovendien had hij gesproken over een con tract van 40.000 liter benzine, die bestemd zou zijn voor de schepen van een coöpera tieve beurtvaart maatschappij op het Noor den. Voorts was hem ten laste gelegd, dat hij met ongeveer dezelfde voorwendsels getracht heeft W. Q. M. V. Dijk tot levering van twaalf vaten smeerolie te bewegen, welke levering niet was door gegaan en ten slotte dat hij in de maand April den meubelhande laar Popkens heeft willen overhalen, hem een aantal meubelen te leveren. Ook hier noem de hij zich directeur der N. V. Z. B., een firma, die wel een rekening van een 50 a 50.000 gulden bij de Rotterdamsche Bankver- eeniging zou hebben. De verdachte bekende het eerste feit, de beide andere feiten in zóó verre, dat hij geen praatjes omtrent de bankrekening had opge- discht. De firma Z. B. bestond werkelijk. Het was een grootsch opgezette onderne ming met 1000 kapitaal, welke door van B. geleverd waren. Officieel was de akte nog niet gepasseerd. Bij het verhooren der twintig getuigen is gebleken, dat de verdachte vooral in oliën en benzine gehandeld heeft om maar contan ten in handen te krijgen, voor het kapitaal der vennootschap, dat reeds binnen enkele dagen was verloren gegaan aan allerlei uit gaven, die verdachte nu niet meer precies kon opgeven. Overigens meende hij tot al deze handelingen gerechtigd te zijn als direc teur der vennootschap. Het O. M. waargenomen door mr. E. D. Schutter eischte wegens oplichting subs, po ging tot oplichting, veroordeeling tot drie jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. K. H. Bronker pleitte vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Voor het Kantongerecht te Helmond is een eigenaardig strooperszaakje behandeld. Terecht moest staan J. J. v. N. uit Mierlo, wegens overtreding van de Jachtwet aldaar Getuige-verbalisant de jachtopziener M. v. d. Ven uit Mierlo, verklaarde, dat verdachte des nacht op den Kerkakker heeft gejaagd met nog een persoon, die een lantaarn droeg. Verdachte had een jachtgeweer bij zich en liep in jagende houding. Getuige had een schot hooren vallen, waarna verdachte met het geweer in twee deelen van den akker afkwam, een konijntje dragende, dat nog warm was. Verdachte had aan hem ge tuige verklaard, het konijntje zoo juist geschoten te hebben. De verdachte was niet verschenen, doch in- zijn plaats trad op mr. W K. S. van Haastert uit Eindhoven. Deze verklaarde namens ver dachte dat hij ontkent ter plaatse te zijn ge weest met een geweer in jagende houding en dat hij ook niet aan den verbalisant gezegd heeft, dat hij het konijntje had geschoten. De ambtenaar van het O.M. eischte f 50 boete subs, vijftig dagen hechtenis met ver beurdverklaring van geweer en lantaarn. De verdediger hield daarna zijn pleidooi. Hij begon met te verhalen van een Vlaam- schen boer, die geregeld met een advocaat bij den kantonrechter verscheen, doch op Zekeren dag zonder zijn advocaat kwam, waarop de kantonrechter verwonderd vroeg waarom hij geen verdediger had meege bracht. De Vlaamsche boer antwoordde, dat hij dien nu niet noodig had, omdat hij bekende thans schuldig te zijn. Spr. wilde juist het tegenovergestelde in deze zaak laten zien. De stroopers zijn een raar volkje, zei spr. Het kan geen onrecht dulden, dus als een advocaat daarmede wordt gemoeid, dan zal er volgens spr. wel terdege onschuld bestaan. Verdachte heeft dan ook tegenover spr. gezegd geen schuld te hebben en spr. ziet ook juridisch geen bewijs in deze zaak geleverd. Hij verzoekt derhalve vrijspraak voor zijn cliënt. De kantonrechter, onmiddellijk uitspraak doende, spreekt verdachte vrij. Veroordeeling van De Beus wegens smaadschrift. De rechtbank te Tiel heeft Woensdag Otto de Beus, ter zake van smaadschrift tegen de commissaris van politie, den heer J. Blok, aldaar, veroordeeld tot tweemaal 50 boete of tweemdal tien dagen hechte nis, met toewijzing van de civiele vordering ad 150 aan de beleedigde partij. Verder is bepaald, dat het vonis gedurende één maand in het openbaar aan de hoofddeur van het Paleis van Justiitie aldaar zal wor den aangeplakt. Tevens werd De Beus ver oordeeld in de kosten van de beleedigde partij, welke zijn begroot op nihil. De rechtbank overwoog in haar vonnis o. m., dat opzettelijk de eer cn goede naam van commissaris Blok in de rechtmatige uitoefening zijner bediening zijn aangetast en dat niet bewezen zijn de woorden: „en dat het door te zwakke en verkeerde lei ding van den commissaris van politie Blok mogelijk is geweest, dat in de laatste jaren vóór den moord in 1923 tal van misdrijven te Culemborg zijn gepleegd, waaronder ook de moord op de Van Wiggens, zonder dat die ooit tot klaarheid zijn gebracht De rechtbank beschouwd de verschillen de feiten, zooals die zijn komen vast te staan in hun geheel als smaadschrift. Door de verdachte is ter rechtzitting het bewijs voor de geuite beschuldiging niet geleverd. Ook het algemeen belang der handeling is niet aangetoond. Naar het oordeel van de rechtbank zijn de geïncrimineerde artikelen niet in het be lang van het algemeen. Wel mag worden aangenomen, dat bij verdachte de goede trouw aanwezig was, daar reeds lang te voren door verschilende personen van on verdachte reputatie sympathie-betuigingen inkwaipen, die hem versterkten in de mee ning, dat er bij de Culemborgsche politie leiding iets haperde Iets, dat hij niet kon verklaren en wat hem juist door dezë on verklaarbaarheid irriteerde en hem tot schrijven dwong. Hiertoe kan ook hebben bijgedragen, hetgeen hij of anderen na den moord op de Van Wiggens in 1923 op merkten of meenden op te merken. Waar nog bijkomt de omstandigheid, dat de com missaris van politie, Blok ten opzichte van verdachte's vorig geschrijf, steeds het Stil zwijgen had bewaard, terwijl ook de reeds vroeger tegen verdachte aangevangen justitieele maatregelen, niet verder werden voortgezet. Al deze omstandigheden en het gunstig verleden van verdachte geven de rechtbank aanleiding hem, in verhouding tot den ernst der gepleegde misdrijven, een lichte straf op te leggen. Een piccolo de dader. Een van de leden van de Groote Club, miste Woensdagavond, toen hij bij het naar huis gaan zijn overjas aantrok, een porte feuille met geld, die hij in dat kleedingstuk had geborgen. De politie werd hiervan in kennis gesteld en de portefeuille kwam ten slotte te voorschijn uit de jas van een kell- ner, die al jaren in deze sociëteit werkzaam is. De man ontkende den diefstal te hebben gepleegd. Algemeen was men er over ver wonderd, dat deze man, die als zeer eerlijk bekend staat, inderdaad de portefeuille zou hebben gestolen. Het voortgezet onderzoek bracht echter aan het licht dat de man waarheid had ge sproken, want een der piccolo's werd tot de bekentenis gebracht, dat hij het misdrijf had begaan. Naar aanleiding van het bericht, betref fende den diefstal uit collectebusjes (col lecte „Zonnestraal") wijst de Armenraad er op, dat bij deze instelling verschillende personen als niet-aanbevelenswaardige col lectanten bekend staan. De besturen van liefdadigheidsinstellingen, die van B. en W. vergunning hebben ontvangen tot collec teeren, kunnen bij het Bureau van den Armenraad vertrouwelijk informeeren of er onder de personen, die zich bij ken als collectant hebben aangemeld, wellicht zijn van wier medewerking het beter is geen gebruik te maken. Vr. Kunt u mij ook zeggen, wat het adres is van den zenuwarts dr, Muller en tevens, wanneer deze zitting heeft? Antw,: Dr. Fred. Muller, Julianastraat 8, Haarlem. Spreekuur van 12. Polikliniek in het Diaconessehuis Maandag en Don derdag van half 5 tot half 6. Vr.: Wilt u mij eens een verklaring ge ven over paratyphus? Antw.: De paratyphus wordt door een bacil veroorzaakt, welke oogenschijnlijk gelijk is aan die van typhus, maar in zijn cultuur geheel eigen eigenschappen ver toont. Deze ziekte verloopt gewoonlijk iets lichter dan de zgn. onderbuiktyphus. Evenals bij typhus ondergaan ook bij deze ziekte de darmen de meest zichtbare veranderingen. Vr.: Kunt u mij ook zeggen of een com mies van de belastingen het recht heeft, om den inboedel op te schrijven? Ik bad belastingschuld van 1925—'26 en had er 1GL op betaald en het was 41. Het hoofd van het gezin was biet thuis. Al leen de vrouw was thuis. Antw.,: Zeker heeft een kommies van de belastingen daartoe het recht. Vr.: Mijn schoonvader heeft volgens de wet recht op ondersteuning. Nu is hij in een gesticht opgenomen, maar heeft het na twee maanden weer verlaten. Heeft hij nu nog recht op steun van mij? Antw.: De kinderen zijn verplicht hun ouders te onderhouden en kunnen in laatste instantie daartoe door den rechter gedwongen worden. Deze houdt bij de be paling van het bedrag der ondersteuning rekening met den maatschappelijken stand van de ouders en den welstand der kin deren. Vr.: Is het al eens voorgekomen, dat de zomertijd wederom in den wintertijd is omgezet in den nacht van Zondbg op Maandag? Zoo ja, in welk jaar? Anfw.: Naar ons beste weten is dat niet het geval geweest. Vr.: Ik heb een gele zijden Iampckap, waarop vliegenvuil is gekomen. Gaarne zou ik weten hoe ik die schoon moet maken. Antw.: Doop een propje schoone ont vette watten of een schoonen wit-katoe- nen doek in waterstof-peroxyde (te ver krijgen bij een drogist) en wrijf daarmede (niet te nat) over de vlekken. Vr. 1.: Ik ben in het bezit ven een blauw briefje van 10.000 Kronen. Op het briefje staat een rood stempel, waarin staat „Deutsch Osterreich". De datum is van: „Wien, 2 November 1918. Wat is de waarde hiervan? 2. Ook heb ik een briefje van 1000 Mark (rood) van den datum 21 April 1910. Wat is hier de waarde van? Of indien het geen waarde heeft, ligt het dan in de be doeling, om deze later weer in omloop te brengen, daar zij door verschillende ban ken worden opgekocht? Wat is u hiervan bekend? Antw.: Afgestempelde KTonenbiljetten hebben een waarde van ongeveer 0.35 per 10.000 kronen. Wij vermoeden, dat uw biljet het door ons bedoeld stempel draagt. 2. 1 billioen vroegere marken hebben een waarde Van één tegenwoordige goud- mark of 60 cent. Of zij meet waard worden is niet te zeggen natuurlijk. Wij gelooven vast van niet. Vr.: Kunt u mij ook zeggen, hoe ik speculaas moet bakken in een gasoven? Antw.: Op 150 gram bloem neemt men 50 gram boter, 1214 gram amandelen, 24 gram gestampte kruidnagelen, '4 thee lepel fijne kaneel, wat nootmuskaat, 5 gram sucade, een lepel melk en 100 gram don kerbruine suiker. Los de suiker in de melk op, hak de ge pelde amandelen in grove stukken, snip per de sucade, kneed alles tot een bal en druk dien stevig in een met rijstmeel be strooide speculaasplank. Snijd het overtollige deeg met een dun, scherp mes weg, licht de koekjes uit de plank en leg ze op een met meel bestrooid bakblik op eenigen afstand van elkaar. Bak ze in een tamelijk heeten oven licht bruin en gaar (pl.m. 15 minuten), neem ze van het blik en laat ze bekoelen. Vr. Hoeveel belasting moet men beta; len, als men ongehuwd is en 1300 pef jaar verdient? (Rijksink. bel., verd. bel., en gem. ink. bel.). Antw.: Voor 1926—1927 een bedrag va» 42.00. PURMEREND, "30 Sept. 1926. „Afslagver, Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen 85 per 25 K.G. Slaboonen o.SO2.05 per 15 K.G. Snijboonen 1.20 4.35 per 15 K.G. Bloemkool 2.9015.10 per 100. Spruitkool f 1.952.15 per 15 K.G. Sla f 1.10—1 40 per 100 krop. Uien 0.48—0.67 per 25 K.G. Appels: Bramley Seedling f 0.120.15. Reinette, oranje 0.190.27, per K.G. Peren: Doyenné dtt Cömice f 0.39, per K.G. Gieser Wildeman f 10.30—12.90 per 100 K.G Louise Bonne 0.14—0.27 per K.G. ALKMAAR, 1 Oct. (Voorloopig markt bericht.) 176 stapels kaas, 165.000 Kg. Fa- brieks- kleine met R.M. 47.50, idem zon der R.M. 45; Fabriekscommissie mei R.M. 48; Boeren- kleine met R.M. f 46, idem zonder R.M. 45; Boerencommissie met R- *1. 43. Handel vlug. NOORD-SCHARWOUDE, 1 Oct. Aanvoer 5800 Kg. aardappelen. Schotsche muizen f' 3.604.60; Eigenheimers 4.204.30: drie- Ingen 3.803.90; 1800 Kg. spercieboonen 4.60—11.90; 1400 Kg. rammenas 2.10; 11200 Kg. uien 2.703.30; drielingen f 1.80 —2.30; snep 1.90—2.60; 10200 Kg. peen 1.60—2.00; 4300 Kg. kroten 1.50—2.10; 45200 Kg. roode kool f 0.90—2.90; 79200 Kg. witte kool 0.60—1.50; 26200Kg. gele kool f 1.102.60; 1400 bos wortelen 1.40 2.40; 400 stuks bloemkool 9.10—11.00; id, 2e soort 4.20. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Oct. Aan, voer 7000 Kg. aardappelen. Schotsche mui, zen 2.10—3.90; Blauwe 2.10—3.10; 900 bos wortelen 4.005.00; 13. stuks bloem kool 7.00—20.30, idem 2c soort 1.40— 4.50; 3100 Kg. slaboonen 3.5010.40; 2200 Kg, snijboonen f 1100-16.80; 101000 Kg. roode kool f 0.90—3.90 36.000 Kg. gele kool .40—3.20; 145.000 Kg. witte kool f 0.80— 1.50; 18.300 Kg. uien f 3.00—3.40; drielingen 1.80—2.00; gele nep f 2.80—3.30; 8500 Kg. peen f 2.30-2,50; 8000 Kg. bieten f 0.70710, AMSTERDAM, 30 Sept. Eieren. (Vei ling Prinsengracht). Aanvoer deze week 190.000 stuks. Kippen- hoogste prijs 10.25, middenprijs 8.509, laagste 5, eenden- 66.25. Handel vlug. SCHAGEN, 30 Sept. Eierveiling. Aan voer 14.349 kippen-, 910, kleine/6—6.10^ 1096 eenden- 5.906. GOUDA, 30 September 1926. Boten Aangevoerd 1126 pond. Ha,ndel vlug. Goe- bcter 95100, Weiboter 9095 per 100 pond. Eiaren redelijke aanvoer, handel vlug. Per 100 stuks 910. VOLENDAM, 30 Sept. Visscherij. De aalvisscherij is gering meer; men be steedde 4550 ct. per pond. Garnalen gol, den 33.75 per liter; bot noteerde 32-— 40 ct. per pond. De( garnalenvangst was be, vredigend. UITHOORN, 30 Sept. Op de Kaas- markt waren aangevoerd 102 partijen. Prijs Goudsche kaas R. M. 4954, 2de kwal. 4248; zwaardere ^>7, zonder R. M» 1' 3947. Handel vlug. HOOFDDORP 30 Sept. Tarwe, nieuws f 13 50—14.25; Rogge 9.50—10.50; Gerst Chevalier 10.00—11.00; Wintergerst f' 9.50—10.00: Haver 9.00—9.50; Witt# Duiveboonen 15.00—15.50; Paardeboonen f 12.0012.50; Groene erwten 12.00— 21.00: Schokkers 20.00—30.00; Vale erw ten 20.00—25.00; Karwei 36.0038.00| Geel mosterd 27.00—30.00; Blauwmaan- zaad 38.00—41.00; Koolzaad 20.00— 22.00; Kanariezaad 14.0015.00. Heden overleed tot onze diepe droefheid, plotseling, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde echtgenoote en der kinderen zorgzame moeder ALBERDINA WILHELMINA VREENEGOOR geb. de Groot in den ouderdom van 37 jaren. Uit aller naam C. J. F. VREENEGOOR en kinderen Haarlem, 30 Sept. 1926, Kruistochtstraat 34, De H.H, Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de parochiekerk van den H, Johan nes de Dooper, Amsterdamstr., op Maandag 4 Oct, a.s, te 7K en 9 u,, waarvan de H. Mis van 9 uur zal gezongen worden. Daarna de begrafenis op het R.-K, Kerkhof Sint Barbara, Heden overleed tot Jiepe smart, gesterkt door de Genademiddelen der -H. Kerk, in de Maria Stichting te Haarlem, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster, Tante en Verloofde CECILIA JOSEPHINA MARIA SMALE in den ouderdom van 36 jaar. Uit aller naam, Wed. Th, SMALE-Schmeink O verveen, 30 Sept. 1926. Huize Duinrust. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Maan dag 4 October a.s. in de Parochiekerk te Overveen ten 7 en 8 uur de stille H.H. Missen, om 9 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de be grafenis zal plaats vinden. Verzoeke geen Rouwbeklag. Volstrekt eenige kennnisgeving. ONDERTROUWD; en Heemstede Haarlem 1 October 1926. Aan allen, die mij, gedurende mijn beslaan als Brandstoffenbandelaar, mij hun gunsten hebben bewezen. Terwijl, ik tevens mijn opvolger har telijk bij U aanbeveel. Hoogachtend P. SCHOEN Ged, Raamgracht 40. Alé opvolger van den Heer Schoen, bèvèël ik mij bij U aan en naar ik hóóp, zil ik évenals hij, mij uw ver trouwen waardig maken. De zaak zal onder den naam van Firma Schoen voortgezet worden. Mjj beleefd aanbevelend A. DE GRAAF Sophiastr, 41, Tel. 11468 willen voorzien, kunnen zich volgens tarieven, door de Ziekeniondsen vast gesteld, laten behandelen. ONTVANGEN EEN GROOTE COLLECTIE DAMES- EN MEISJES HOEDEN voor het HERFST en WIN TERSEIZOEN in zeer voor- deelige prijzen, waaronder een extra aanbieding in echte Velours. Wij maken U speciaal op merkzaam op onze ruime keuze in HOEDEN voor Dames op leeitijd. Gez. HEINER. v.h. A. HEEMSTRA. KLEINE HOUTSTRAAT 86 tusschen Ged. O. Gracht en KI, Houtbrug. Wie de jeugd heelt, heeft de toe komst. Wij zijn daarvan zóó overtuigd, dat wij het als den plicht van G. W beschouwen, de daarvoor in aanmer king komende jeugd, door het laten volgen van de daartoe geschikte lezin gen, van lieverlede te leeren belang te stellen in cultureele zaken. Le®r' lingen van Middelbare- of Mulo- scholen kunnen nl. op legitimatie van de directie der school voor 0.25 toegang verkrijgen per lezing. tinken verstrekt onze Secretaris F. M, S. DONDERS, Führopstr. 8, Schoten. Hedenavond lezing Raden Hardjo- diringgo. (Wordt vervolgd). VERKOOPT Engelbert 2.35 Dunlop L98 Michelin 1-89 Vredestein L25 Maat 28X114 Auto en Motorbanden met 30 pCt. korting. Torpedonaven 6.40 lm. Terry-zadels 3.98 Electrische Fietslampen (compl. 98 ct.) Spatborden per stel 35 ct. Kettingen 49 ct. Kaarslampen (koper) 1,38 Carbidlampen 1-68 Carbid per bus 25 ct. enz., enz., enz. (bij de Brug). (Geen Filialen) Gevraagd een flink zelfstandig voor d. en n. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden, WAGENWEG 82. f'. Gevraagd een flinke voor dag of dag en nacht. Hoog loon. Mevr. Spruijt, Barrevoetestraat 12. Geen winkelwerk. In onze afdeeling Dames-japonnen, voor zoo spoedig mogelijk, een flinke verkoopster gevraagd, goed op de hoogte met genoemd artikel. Per soonlijke aanbiedingen bij C. H. Vogel zang, Groote Houtstraat 28-30, Gevraagd, voor kantoor en andere werkz, Leef tijd c.a, 17 jaar. Z.a. te melden Zater dag a.s. Casano. Bilaerdijkstraat 15r. Een net van omstreeks 15 jaar gevr., om In den winkel werkzaam le zijn, bij N.V. Kantoorboekhandel ANTON BOSSE, Barteljorfsslraat 12. Biedt zich aan een degelijk R.K. njan, 24 jaar, als voor luxe of vrachtauto. Br. onder letter A aan Th. Hagendoon, agent N.H.Ct. Uithoorn. «evraagd, goed bekend met luxe koetswerk. J. W. VERMEULEN, Nas- saulaan 29. Dagelijks versche duinkonijnen, Lange Wijngaardstraat 31. Voorheen Delft straat 13. van mooie donkergrijze stof, geheel nieuw, prima maatwerk, groote maat. Prijs 3-7.50, Adres Leidschevaart 240, Haarlem, ULSTERS 'n Huis zonder dak zljt Ge in deze weken zonder Regenjas! Ook daarvoor zijn wij toch voordeeliger! Morgen kunt Ge echter evenzeer 'n warmen UI' ster noodig hebben. We toonen U hierbij een goede kwaliteit Frisé Ulster, welken wij lieten vervaardigen in 't nieuwe Bon Ton model en die in de moderne kleuren slechts 22.75 kost Daar naast de chique Fantasie Ratine Ulster, waar de groote vraag naar is, in zeer zorgvuldige afwer» king van uitstekende stoffen. De prijs ervan in de moderne kleuren slechts 36.75 "Sf HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3