Sport en wedstrijden. Uit hei Roomsche Voetbalkamp NIEUWE HAARL. COURANT Tweede Blad Maandag 4 October 1926 DE HAARLEMSCHE VOETBALDAG. Amsterdam wint met 32. D. H. V. B. Om den Sportparkbeker. R.-K. V. „Zwaluwen". De elftallen van de districten Amsterdam en Haarlem van den D. H. V. B„ welke elkaar gisteren op het Sport park t'e Heemstede ontmoette. De Amsterdammers (in donkere shirts) wonnen met 32. R.K. Voetbalvereeniging D.S.S. HAARL. VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag. Stormvogels wint met 32 van Sparta. Moment voor het IJmuider doel, waar Thijssen den bal voor Formenoy heeft weggewerkt. R.K.V.V. „Victrix." B. S. M. II—T. Y. B. B. 6—0. III Moment uit den wedstrijd AmsterdamHaarlem op het Sportpark te Heemstede, G. V. O. IIKrommenie Beverwijk 4 02. V.V.H,Bloemendaal 2. Schoten 2R.C.H. 4 8-2. ATHLETIEK. Van de Berge wint in Parijs. LAWN-TENNÏS. Richards de vierde beroepsspeler. E.D.O. 3Stormveld 1-1. Korfbal-uitslagen. DAMMEN. De Olympische spelen en het damspel. L.D.Ü. wint met 61 van A. S. C. Tartis passeert de Leidsche achterhoede, Een matige vertooning onder geringe belangstelling. Op het R.-K. Sportpark te Heemstede heeft dan gisteren de vierde Haarlemsche voetbaldag plaats gehad. Voor dezen keer was het district Amster dam de tegenpartij, doordat deze wedstrijd gold voor den Districtenbeker, welke ver leden jaar door Haarlem was gewonnen. Tevens mocht deze voe^baldag beschouwd wprden als officieele opening van het Room sche seizoen, voor wat betreft Haarlem en Omstreken, Met groote belangstelling zagen wij dan ook dezen eersten vcetbaldag tegemoet, doch wij moeten tot onzen spijt bekennen, dat wij zeer in onze verwachtingen zijn te leurgesteld. Hadden wij de laatste jaren nog al hoop dat het spelpeil onzer R.-K. ver- eenigingen vooruitgaande was, gisteren zijn wij echter van het tegendeel overtuigd ge worden, In ons overzicht van Zaterdag verwezen wij naar het Districten tournooi in Noord- wijk in 1925. En als wij dan dc ploegen van gisteren vergelijken met die van Noordwijk, kunnen wij niet anders verklaren dan dat het spelpeil danig is achteruit gegaan. Wïaren het in Noordwijk de Katholieke veteranen die ons op een uitstekende partij voetbal onthaalden, thans debuteerden meerdere spelers der jongere generatie, die echter geen van allen aan Noordwijk deden denken. Neen, de opvolgers van o.a. Toon Snoeks, Frits Mooren, Wijnbenga, Grimberg, Kuhlkamp, en nog meer oude rotten zijn ons danig tegengevallen. Laten wij eerst de Haarlemsche ploeg even bespreken. Over het algemeen lag er een zekere mat heid over het spel der Haarlemmers. Bijna elk verband ontbrak en ieder poogde indi vidueel succes te behalen. In het elftal waren enkele goede spelers van wie we in hoofdzaak willen noemen Nelis en v. Deurzen. Vooral de laatste speelde een prachtige partij hack en aan hem is het te danken, dat Amsterdam een niet grootere overwinning heeft behaald. Nelis heeft zijn doel keurig verdedigd en hiermede is al het goede verteld. De overigen faalden volko men, Speciaal de half-linie viel tegen, in het bijzonder wat haar steunende taak be treft. Telkens ontstonden er groote gapin gen tusschen haar en de voorhoede, Neem daar nog bij, dat de midhalf, Leo v. d. Vlugt totaal niets presteerde, en dikwijls als ver dediger ook te kort schoot, dan is het be grijpelijk, dat het aanvals-quintent voor een moeilijke taak stond. Die taak werd nog verzwaard, doordat in deze linie eveneens erbarmelijk geknoeid werd. Het spelverdee- len van den mid-voor leek naar niets terwijl het samenspel tusschen Kordelaar en Draijer ook al niet vlotte. Goof Boot was o.i. nog de beste. Deze bleek een zeer tac tisch speler doch is wat langzaam. Slenders deed af en toe aardige dingen, maar kreeg veel te weinig te doen om er bepaald „in" te komen. Haarlem wist vóór rust een 2—0 voorsprong te behalen, het geen echter o.i. andersom had moeten zijn. Drayer scoorde uit een goed genomen cor ner fraai hei eerste doelpunt. Het eenige goede wat deze speler deed. Mooren wist nummer 2 te scoren, toen de Amsterdam- scbe doelman het leder liet glippen. In de 2de helft bracht Haarlem er heele- maal niets van terecht en werd de 20 voorsprong in een verdienden 32 achter stand omgezet. De Amsterdammers vertoonden een geheel ander spel. Het combineeren was uitstekend. In de voorhoede ging alles naar wensch, doch voor doel was het mis. Dan werd er lustig op los geknoeid en het was droevig te zien dat de zoo fraai opgezette aanvallen immer werden afgewerkt. Slordig! Ware er slechts één goede schutter geweest, de score zou vóór de rust niet blank zijn gebleven. Renckens speelde uitstekend, terwijl ook Reuser en Thuring er mochten zijn. De middenlime stak met kop en schou der boven die van Haarlem uit De sympa thieke Coffeng was hier de uitblinker. Van de backs speelde Keek een zeer goede partij en had de Haarlemsche linkerwing geheel in bedwang. Den keeper vonden wij niet safe. Hieruit blijkt dus dat Amsterdam over alle linies domineerde en de nederlaag was voor Haarlem nog geflatteerd. Jammer dat de „finishing touch" ontbrak anders.... Over den scheidsrechter zijn we ook al niet te spreken. De derde AmsterdamSche goal werd in duidelijke buitenspel-positie gescoord, terwijl een penalty op het Haar lemsche doel o,i. een doelpunt ten gevolge had. De bal sprong u i t de goal in het veld terug. Dit was niet alleen onze meening. Het verwekte tevens groote hilariteit, toen de arbiter gewoon door liet spelen Hoewel de weersomstandigheden buiten gewoon geschikt waren om een uitverkocht huis te verwachten, waren er slechts wei nig toeschouwers. De wegblijvers hebben echter geen ongelijk gehad. Dc vierde Haarlemsche voetbaldag is wel op een fiasco uitgeloopen. Over den strijd zullen we kort zijn. Om precies 3 uur stellen de volgende elf tallen zich op: Haarlem. Nelis, De Groot, v. Deurzen, Kamer, v. d. Vlugt, Duinhoven, Slenders, Boot, Mooren, Drayer, Kordelaar Amsterdam. Reuser, Geysel, Thuring, Vcrdumen, Rencken, Coffeng, Zijlstra, Bloemkolk, Koetsier, Keek, Hoeboer. Direct zijn de bezoekers in de meerder heid en wordt Nelis aan den tand gevoeld. Goed bijgestaan door v. Deurzen wett hij zijn doel schoon te houden, zij het slechts dikwijls ten kosten van een corner. Na 25 minuten spelen een der weinige goede aan vallen van Haarlem welke op een corner uitloopt. Deze fr^ai door Slenders genomen, kopt Drayer schitterend in, 1V. De Am sterdammers blijven steeds sterker, maar voor doel zijn de heeren de kluts kwijt en ontelbare kansen worden gemist. Even voor rust belandt het leder bij Sleneders die een goed schot op doel lost. De keeper laat het leder vallen en de toeschietende Mooren brengt den stand op 20 waarmee rust aanbreekt. Onmiddellijk na de hervatting komen de Amsterdammers opzetten en begint het er donker voor Haarlem uit te zien. Na 6 mi nuten verkleint Reuser den achterstand en spoedig hierna scoort Verdumen den. gelijk maker, Haarlem blijft sukkelen en heeft weinig in te brengen. Dan ontstaat de reeds beschreven penalty maar even later bezorgt Reuser in zuivere buitenspelpositie zijn elf tal de leiding, 23. Den resteerenden tijd pogen de Haarlemmers nog gelijk te maken, maar de aanvallen worden te onbenullig op gezet en een ieder is blij wanneer einde aangekondigd wordt. Amsterdam wint alzoo met 32, Programma voor Zondag 10 October: Demi-finale. R.K.V.Z. I D.O.S.S. II. 1 u. Platte Santpoort I H. B. C. II, 1 u. Smit De wedstrijden duren 2 maal 45 minuten waarna bij gelijk spel 2 maal 7 A minuut moet worden verlengd, daarna loten. leuere vereeniglng zorgc voor een wed strijdbal. De finale zal op een nader te bepaien Zondag worden vastgesteld, H. v. Tol. secr. Secretaris: J. C. Kruyver Jr, 2de Znidpolderstr. 16. (Officieel). Dinsdag, 5 October a.s. te acht uur precies gecombineerde bestuurs- en elftalcommissie- vergadering in ons Gezellenhuis Jansstraat 59. Allen gelieven op tijd aanwezig te zijn. Zaterdag na twee uur den geheelen middag trainen op 't Sportpark. Uitslag van Zondag 3 October 1926. R, K. V. Z. I-D. S. S. I, 2—1. na verlen- ging- Zwaluwen trapt af tegen de felle zon in, docht dit is blijkbaar geen belemmering, want onmiddellijk valt R. K. V. Z. goed aan en blijft voorloopig meester van het terrein. Geruimen tijd weet de D. S. S. doelman Kraakman zijn heiligdom schoon te houden. Enkele corners op de Rood-Groenen veste hebben geen resultaat. Arie van den Bosch heeft pech wanneer hij buiten de keeper zijn bereik net tegen de onderkant van de lat schiet, onmiddellijk gevolgd door een tweede schot, dat echter uit doel effectvol in het veld terugspringt. Ook van den Wouwer pro beert het verschillende malen, doch steeds nog zonder succes. Uit een bard schot van Bosch dat weder van de lat in het veld springt, slaat de terugloopende Kraakman in eigen doel, waardoor Zwaluwen de leiding neemt. Rust 10. Direct na de thee onderneemt D. S. S. een aanval, eenig getreuzel in de achterhoede van R. K. V. Z. en uit de vele, bijeen zijnde voet schoenen ontstaat de gelijkmaker. Het spel der zwart-witten zakt danig af, waardoor de D. S. S.'ers eenigszins in 't offensief geraken. Van der Kamp in de Zwaluwenveste weet echter steeds alles te verwerken; hoewel hij door het zeer vele soms drie man op hem toeloopend in het nauw werd gebracht, steeds echter wist hij keurig te verwerken. De strijd loopt ten einde zonder dat er verandering in den stand is gekomen. De eerste verlenging van IA minuut is wel vuriger, doch de beide achterhoeden bezweren het gevaar. De tweede TA minuut verloopt ook steeds meei en meer totdat één minuut voor het einde de Zwartjes een vrije trap wegens free cick ten deel valt. Wouwer plaatst schitterend keihard voor doel, terwijl de bal via de D. S. S. back doel treft21. Voor de D. S. S.'ers is het resul taat werkelijk zeer gotd, hoewel opgemerkt dient te worden dat Zwaluwen met drie in vallers speelde. Volgende week R. K. V. Z. I—D. O. S. S. II (Amsterdam) voor de demi-finale. Uitslagen 3 October: R.K.V.Z. I D.S.S. I 2—1 Onze Gezellen JI D. S. S II 31. Het eerste elftal verloor op het kantje al van de eerste klasser R.K.V.Z. I. De strijd ging zeer gelijk op, alsof twee eerste klas- sers aan het werk waren. Voor de rust neemt R.K.V.Z. door een misverstand in de achterhoede de leiding. 10. Met deze stand gaat de rust in. Vijf minuten na de hervatting maakt N. v. Leuven met een schitterend schot gelijk. D.S.S. kom in de meerderheid, doch haar hard werken heeft geen succes. Als scheidsrechter Platte einde blaast is de stand nog gelijk, zoodat 2 maal 7A minuut verlengd moet worden. In de laatste 7X- minuut komt R.K.V.Z, op gelukkige wijze aan een doelpunt. 21. In de allerlaatste seconden trekt D. S. S. ten, aanval, £en hard schot van v. Leuven treft doel, doch de scheidsrechter heeft juist tijd gefloten. Het tweede elftal verloor, hoewel zij voordurend sterker geweest is. Wij hopen dat zij de andere wedstrijden niet met zoo veel pech te kampen hebben. J. H. jullie nooit aan elkaar, hetgeen toch een hoofdvereischte is. Beverwijk speelde, zooals wij dat van Wijkers gewend zijn, n.l. forsch, doch niet unfair. la lb 2a 2c 2d 3b BennebroekSchoten Ila 60 R. C. H. III—Haarlem 3 2—4 H. F. C. 4—E. D. 0. 4 3—5 V. V. H.—Bloefflwtidaal 2 0—7 Haarlem 4—Haarl. Vet, 35 E. D. O. 3Stormveld 11 Schoten 2R. C. H. 4 82 I. V. O.-H. F. C. 3 3—3 HillegomKennemers 2 21 D. O. A.Haarlem 5 50 R, C. H. 5—Aurora 2 2—6 E. D. O. 5-E. G. K. 1—4 H. F, C. 5Hillegom 2 23 Hillinen 2—D. I. O. 2 3—4 Haarlem 6H. F, C. 6 34 H. G. S. C—Kinheim 2 4—6 Stormvogels 4R. C, H. 6 21 Hoofddorp-E. H. S. 2 3—4 Aurora 3V. V. H, 2 00 D. I. O. 3—Haarlem 7 .'0—9 Schoten 3V. S. V. 3 26 Stormveld 2Droste 24 SwastikaD. S. K. 13 Hillegom 3Zeemeeuwen 09 D. S. K. 2—E. D. O. 4 4—5 SpaarnevogelsE, H. S. 3. 101 Zeemeeuwen 3Bloemendaal 3 06 Bloemendaal 4D I. O. 4 32 R. C. H. 8—D. W. O. 2 8—3 Zeemeeuwen 4Schoten 4 71 E. G. K. 2Zeemeeuwen 2 017 E, H. S. 4Haarlem 8 011 V. O. G. 2Aurora 4 42 I. V. O. 3Damiaten 2 52 V. O. G. 3—T. H. B. 4 7—4 A'daro: WesterkwartierSwift 34 A'dam: HerculesD.D.V. 05 Z Leiden: Vitesse (L.jFluks 42 Rotterdam: O.S.C.R.—H.K.V. Rotterdam: Het ZuidenD.K.C. 50 Secretaris O. E Sinck. Hagestraat 10. A.s, Zondag geeft de R.K.V.V. Victrix haar jaarlijksclien feestavond in de groote zaal der St, Bavo, Smcdestraat. De R.K. Too- neelvereeniging „Amicitia" en het Spaarne- strijkje zullen hun medewerking verleenen, zoodat deze avond weer schitterend belooft te worden. VICTRIX II GEEL WIT III. Victrix wint den toss. Geel Wit trapt, tgen zon in af, waarna Victrix den bal spoedig weet te bemachtigen en een aanval op het G.W.-doel onderneemt. De Geel- Wit-keeper geeft echter niet thuis. Na 20 minuten spelens weet J, Zoet Victrix de leiding te geven 10. Even later zorgt L. v. Noort voor een tweede doelpunt 20. Rust breekt aan.. Na rust wordt er aardig en vlug spel gegeven, maar doelpunten blij ven uit. Tien minuten voor het einde krijgt Geel Wit een penalty te nemen, welke in een doelpunt werd omgezet. 21. Geel Wit onderneemt nog eenige aanvallen, doch de stand blijft onveranderd. M. pakt direct flink B. S. M. paikt direct flink aan en zij is steeds in de meerderheid. Met dc rust leidt B. S M, r.ic' 40. Na rus', zijn de "'ellows een poosje in de meerderheid, maar doel punten blijven uit. De B. S, M.-keeper houdt alles. B. S. M. maakt nog twee goals, zoodat het einde komt met een 60- overwinning voor de thuisclub, Het tweede zag geen kans de eerste over winning te behalen, 't Wordt nu toch zoejtes^an tijd, dat de eerste puntjes ver overd worden. Tegen zoo'n tegenstander had er minstens gelijk spel behaald moeten worden. Nu geven wij direct toe, dat twee belangrijke factoren, n,l. scheidsrechter en geluk niet met jullie waren. Maar dat is nog geen reden om den bal maar gedachteloos weg te trappen. Want werkelijk dc grootste fout zat bij jullie zelf. Er liepen elf G. V. O.'ers in het veld, maar dat is nog geen eltal. Samenhang was er totaal niet. De voorhoede hield het spel veel te kort en verwaarloos den de vleugelspelers heelemaal. Half linie sloot niet aan, terwijl de backs een teveel afwachtende houding aannamen. Van den keeper kunnen wij niets dan goed vertellen, de twee schoten waarvoor hij visschen moest, waren onhoudbaar. En dan nog één vraag, wanneer zullen jullie leeren ieideren speler een vaste wenk te geven? Met al dat veranderen, wennen Als om half elf de scheidsrechter nog niet is opgekomen verklaart de heer Roodts zich bereid om den wedstrijd te leiden. Na den aftrap ontwikkeld zich een vlug spel met Bloemendaal in de meerderheid, verschillende uitvallen van beide kanten veroorzaken toch geen doelpunten. De scheidsrechter is echter zeer streng. Als de rust intreedt, is de stand 00, Na de rust treedt Bloemendaal overrompelend op. Strik opent de score, weldra gevolgd door een doelpunt van Van Reem. V. V. H. wijzigd de opstellen, doch bet mag niet baten. Ondanks dat J. Cassec uit het veld wordt verwij derd, scoort Bloemendaal's trio er lustig op los en als het einde wordt aangekon digd, heeft V. V. H. met 70 verloren. Schoten stelt zich met 1 invaller. R. C. K. met 10 spelers op. Reeds na 5 min. benut v. Putten een harl tegen den paal ge schoten bal, 10. Een poosje daarna een misverstand in de R. C. H.-achterhoede, doelpunt de Boer onhoudbaar. 20. R. C. H. is nu volledig, maar niettemin scoort de Boer wederom. 30. Bij een scrimmage voor Schoten's doel, doelpunt dc rechtsbinnen onhoudbaar. 31. Spoedig pieteeren. Na Suzanne traden Mary K. Browne en Féret toe en niettegenstaande de berichten over Nor:o;i s professiona lisme, scheelde het m.\ar weinig of Suzanne had in de eerste exhibitions niet in double kunnen uikomen. Richard's overgang van amateur tot professional was echter een verrassing voor de geheele tenniswereld. Hadden de vier Amerikaansche Davis-Cup-' spelers Tilden, Johnston, Richards en Wil liams, niet direct na de Challenge Round te gen Frankrijk de plechtige gelofte afgelegd van amateur, een verklaring waartoe de Amerikaansche Lawntennis Bond, die lang niet sympathiek tegenover Mr. Pijl s streven staat, dc spelers vrijwel verplichtte, we tende, dat er groote kans bestond, dat Til den en Richards voor de verlokkelijke aan- biciiigen van den manager zouden bezwij ken. Als argument voor het breken van zijn belofte heeft Richards aangehaald, dat hij in het belang van zijn vrouw en kind nimmer 'n dergelijke aanbieding mocht af slaan, Voor 'n deel als tennismamager op- j tredend, schijnt Richards van een inkomen van 60000 dollar gedurende een jaar verze kerd te zijn. Jarenlang heeft Richards in navolging van zijn leermeester Tilden voor een concern van dag- en weekbladen ge- schreven, t Conflict van hen beiden en den kwestie, die opgelost werd door de belofte dat wekelijksche indrukken, in plaats van dagelijksche verslagen als journalistieke bij drage geschreven zou worden. Richards behoort tot de spelers, die het geheels jaar door spelen, in den zomer in de kampioenschappen en in vrijwel alie groote tournamen ten onder dc deelnemers behoort, in den winter in Florida, Mebico of op de Berndal landen ertoeft of over dekt speelt. Richards bracht indertijd de Amerikaan sche tenniswereld in beroering door zijn foronduaal spel als 15-jarige jongen, toen hij met Tilden het dubbel kampioenschap op overdekte banen behaalde. Als 18-jarige jongen was hij reeds Amerika's derde spe ler en nog dit seizoen volgde hij Tilder en Johnsen op den voet. ja sloeg hij Tilder tot tweemaal toe! Als volleiger wordt hii wel licht alleen overtroffen door Borolra. Zijn beste prestaies waren het Olympisch kam pioenschap en de beide drie sets-overwin ningen cp Patterson en O'Hara Wood voor den Davis Cup. De vraag is slechts zullen de beroepsspe lers de belangstelling ondervinden, noodig voor de hooge honoraria, welke Mr. Pijlc betaalt. De toekomst moet het leeren. Ook dc Fransche Lawntennisbond heeft haar hoi» ding ten opzichte van het professionalisme ondubbelzinnig getoond. Een voorstel is n.l. binnengekomen om de amateurs, welke een maal prof. zijn geworden, nimmer meer toe te laten een houding waarmede de Fransche Davis-cup spelers bij monde van Borstra „wij zijn niet te koop" op de vraag of ook zij een. voorstel van Mr. Rijke hadden ont vangen. Oostelijke le klasse. A Nijmegen: NoviomagnumMercedes 20 Zutphen: RapiditasBe Quick B Borne: Groen ZwartH.K.C, Enschede: D.O.S.Naas Noordelijke 1ste klasse. Jubbenga: W. K.Nic. Overgangsklasse, A Laren: De GooiersD.V.D. Amsterdam: Westerkw. IID.E.D, Amsterdam: K.V.D.Bilthoven B Amsterdam: K.V.O. Advendo Z Den Haag: H.S.V.— Die Haghe 6—0 R'dam: RozenburgOns Eibernest 26 Den Haag: Vitesse (H.)A.L.O, 33 Westelijke 2de klasse. A Utrecht: SamoaOlympia 2 7 Amsterdam: L.U.T.ÓVios 5—9 B A'dam: Allen WeerbaarHaarlem II 8 t A'dam: Ready Tekca IID.E.V. II 51 C A'dam: Blauw-Wit—Velocitas (H.) 101 Purmerend: B.E.P.—-Sport 60 Amsterdam: TogoVictoria 2 5 D Amsterdam: D.V.D. IIK. Zaand. II 4 7 Amsterdam; Hercules IISportief 18 "Amsterdam: D.D.V.Westerkw. III 2 2 E Amsterdam: Excelsa—Deska 4—2 Het kwartet compleet. Het heeft Mr. Pijle, de manager van Su- zanna Lenglcn genoeg moeite gekost, om het eerste viertal beroepsspelers te com- v. d. Berge en Paulen namen gisteren deel aan de Int. Athletiekwedstrijden te Paraijs. Op de 100 en 200 M. werd volgens de Crt. 76 Je overwinning behaald door den H. A. V.'er 8—3 v. d. Berge. 12 Evenals Zaterdag op de 300 M. moest j Paualen zich thans ook niet een tweede plaats tevreden stellen. Nogmaals behaalde 23 de Zwitser Imbach een overwinning op hem. De resultaten waren: 2—3 opueujg 1 t hierop een prachlschot van Putten, wat doel I Lawntennis Bond over deze vorm van jour- treft, 41. Met dezen stand treed de rust nahstiek is van algemeene be'kend.icid, m. Bij de hervatting doelpunt van Gaste ren al spoedig voor Schoten, Het elftal van Schoten speelt keurig verder. Bij een mooie voorzet van Dikmans, doelpunt de links binnen van Schoten wederom. 61. Bij een keurige aanval van Schoten, doelpunt de mid voor nogmaals, 71. Even hierna een corner op het R. C. H.-doel levert ook een goal op. 81. Dan een blunder van de Schoten keeper en R. C. H. doelpunt. 82. Spoedig hierop is het tijd en heeft Schoten H een stevige verdiende overwinning be haald. -Scheidsrechter Balelaen floot correct. Voor rust was Stormveld in de meerder heid en wist dit door een doelpunt uit te drukken. De Edo-voorhoede bracht er weinig van terecht en met 10 werd gedraaid. Na dc hervatting waren de rollen omge draaid en (hans was Edo sterker. Dikwijls werd er heel goed aangevallen, maar dc af werking was slecht, waardoor de Stormveld- verdediging telkens kon ingrijpen. Ten slotte had Edoo succes door Stormveld. Verdei werd cr niet gescoord, zoodat de strijd ein digde met een vcrdeeling der punten. Westelijke le klasse. N A'dam: D.E.V.—D.T.V. 2-3 Koog Zaand.; K. Zaand.Excelsior 33 is van daar zij voor de eerste maal de amateurs- kwestie op het tapijt bracht. De Bond be twiste de beide cracks het schrijven van verslagen, waaraan zij zelf deelnamen. Een 100 M.; 1. Van den Berge (Holland). 7 Mourlón (Frankrijk); 3. Auvergne (Fran! rijk); 4. Houben (Duitschland). 200 M.: 1. Van den Berge (Hollahdi L" sec.; 2. Houben (Duitschland); 3. Mour'ci. (Frankrijk); 4. Auvergne (Frankrijk). 400 M.: 1 Imbach (Zwitserland) 49.9 sec. 2. Paulen (Holland); 3. P. Martin (Zwitser land). 1500 M.: 1. Baraton (Frankrijk) 4 min. 3.4 sec,; 2. Sér Martin (Frankrijk); 3, Pelé (Frankrijk); 4'. Berger (Frankrijk). 5000 M.: 1. Eklof (Zweden) 15 min. 19 s.; 2, Guillemot (Frankrijk); 3. Langrenay; 4. Norland. 4 X 100 M. estafette: 1. Buitenl. ploeg (Imbach, Paulen, Van den Berge, Houben); 2, C. A. S, G.; 3. Stade Francais. In het laatste nummer van „Het Damspel," het officieel orgaan van den Nederlandschen Dambond, troffen wij een „open brief" aan van de hand van den heer W. Hoekstra tc 's-Gravenhage, gericht aan het bestuur en de leden van den Nederlandschen Dambond, in zake het damspel en de Olympische spelen. De aanleiding tot dit schrijven was gelegen in 't feit dat op een te Amsterdam gehouden bestuursvergadering van den Nederlandschen Dambond besloten was „maatregelen te ne men dat tijdens de Olympiade in 1928 een volledig Internationaal Tournooi kan plaats vinden." Meer ingewijden weten dat het in de be. doeling van het hoofdbestuur ligt alsdan een Internationalen wedstrijd om het wereld kampioenschap te houden, waaraan dan de volgende landen zouden kunnen deelnemen. Nederland, België, Frankrijk, Zwitserland, Italië en Canada. Terecht schrijft de heer Hoekstra o.m.: „Ieder die gedacht zou hebben dat dit be richt een schok zou doen varen door de ge lederen der dammers, is slecht op de hoogte van de mentaliteit der damspelers. Toen het bericht in de Holiandsche Sportwereld doordrong dat wij de a.s. Olympische Spelen moesten organiseeren, liep alles te hoop om in weinig lijd een millioen gulden in te zame len en de landsregeering uit te lachen vooi haar kortzichtigheid. Maar wij dammers hebben den tijd! Wij wachten tot het vlaggetje op den wijzer hangt en on3 noodzaakt in tijd van nood slechte zetten te doen! Waar is onze voorbereiding? Iedereeb maakt spoed; waarom wij niet?" Inderdaad verdient deze zaak voor ons dammers meer dan gewone aandacht. Het voorstel om zoo spoedig mogelijk een Olympisch fonds te vormen en om het Bondsbestuur niet alles te laten doen een Olympisch Comité gevormd met plaatselijke onderafdeelingen, lijkt ons onder de gegeven omstd|ndigheden den meest aangewezen weg. Laat iederen dammer reeds nu wekelijksch of maandelijksch iets storten bij den penning meester van zijn club! Officieel heeft het Nederl. Olympisch Co mité dammen en schaken geweigerd, doch „officieus" kan het uit sportief oogpunt zeker goed slagen! Voorloopig kunnen reeds bijdragen gezon den worden aan den heer J. W. van Darte len, Raadhuisstraat 61 te Heemstede (Post rekening Nr. 64007), Hoofdadministrateur van „Het Damspel."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5