Dat's KWATTA KASSIER EN COMMISSIONNAIRIN EFFECTEN G. F. H. PASTOOR - HAARLEM VERTEGENWOORDIGER VOLLEMELR REEPEN D Grenswijziging van Haarlem. DE SPAARNEBANK Berichten uit onze vorige oplage R. K. financieele instelling vraagt voor direct een ijverig Alleen serieuse personen gelieve fe reflect eeren onder no. 37812 bur. van dit blad HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland. De Tuinderscredfeten. Opheffing Openbare scholen. Personalia. De zetel van Bloembollencultuur. De zakeli"!:'5 br>,p tv b:* bedrijf. N. Z. H. T. M. Bezoek aan de Bloembollenstreek. Reclame voor de bloembollen. Aanranding van een schoolmeisje. De flesschentrekkerij te Schoten. De Memorie van Antwoord verschijnt. Het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk. DAMMEN. Bibliotheken St. Vincentius- Vereeniging. 26V2 57 V2 1V. 5Vs bakker redelijkerwijs verwacht. KAMER VAN KOOPHANDEL. Slechts een merk kan aan de spits staan SCHOTEN. BLOEMENDAAL1. HEEMSTEDE. Trekking van Woensdag 6 October*- 5e klasse 11e lijst. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL De typhus te Breda. Een doodelijk ongeval in de Rotterdamsche haven. Ernstige botsing tusschen auto en motor. De typhus te Hannover. ■De economische toestand van Denemarken. De begrootingen 1927. De vergadering van de Najaarszitting der Staten van Ncord-Holland, zal gehouden worden op Dinsdag 19 October e.k., des voormiddags te half twaalf. Aan de orde zullen worden gesteld: Vierde Suppletoire begrooting der pro vinciale inkomsten en uitgaven voor den dienst 1926. 1. Balans en verlies- en winstrekening *an het Provinciaal Electriciteitsbedrijf, Üenst 1925; 2e. Balans en verlies- en winstrekening van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, dienst 1925; 3e. Begrooting Provinciaal Electriciteits bedrijf dienst 1927, met brief van Gedep. Staten ten geleide van een nota van de Directie van het P. E. N. omtrent de ta rieven van stroomlevering. 4. Begrooting Prov. Waterleidingbedrijf, dienst 1927. 5. Begrooting Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort, dienst 1927. f 6. Begrooting Prov. Ziekennuis „Duinen bosch" te Bakkum, dienst 1927. 7. Begrooting Prov. Ziekenhuis te Me- demblik, dienst 1927. 8. Begrooting inkomsten en uitgaven van het Wegenfonds, dienst 1927, met brief van Gedep. Staten, houdende mededeeün- 'gen inzake den aanleg van het net van primaire wegen in de provincie, 9. Voordracht van Gedep. Staten ten aanzien van het verleenen van een pro vinciale bijdrage in de kosten van verple ging van armlastige krankzinnigen voor het jaar 1927. 10. Begrooting Provinciale inkomsten en uitgaven, dienst 1927. Het ligt in de bedoeling met de open bare behandeling daarvan aan te vangen op Dinsdag 30 November 1926, des voormid dags te half elf en mocht deze op dien dag niet afloopen. de vergadering den vol genden dag, eveneens des voormiddags te ikalf elf, voort te zetten. Daarna zal de zitting worden verdaagd tot Dinsdag 7 December, des voormiddags te half twaalf, op welken datum de nader te verschijnen puntenlijst aan de orde zal worden gesteld en zal worden voorgesteld «Ja stukken, die daarvoor in aanmerking komen, nog denzeltden dag op de gebrui kelijke wijze door Commissiën te doen on derzoeken. De zitting zal alsdan worden verdaagd tot Dinsdag 21 December, des voormid dags te half elf, op welken datum de open bare behandeling zal worden aan de orde gesteld vn de stukken, die op 7 December door de Commis§iën zullen zijn onder zocht. Zoo noodig zal de vergadering op Woensdag 22 December, des voorimddags te half elf, worden voortgezet. Op de begrooting voor de provincie Noord-Holland is 50.000 uitgetrokken ter tegemoetkoming aan den heerschendlen nood in den tuinbouw. Als we goed zijn ingelicht, is dit bedrag bedoeld als bij drage in het verlies, dat de provincie lijdt door haar garantstelling voor 90 pet. van de door de Boerenleenbanken verleende tuinderscredieten. Wie de financieele re sultaten van den tuinbouw in Kennemer- land, De Streek en Langendijk en omstre ken heeft nagegaan, zal tot de conclusie komen, dat het den tuinders, wien dat crediet verleend is, onmogelijk is geweest dit af te lossen. Wel is dit reed» gedeel telijk geschied, doch in aanmerking geno men, dat het verleend werd aan hem die toen op den rand van den ondergang wa ren, en gezien de zeer ongunstige uitkom sten van den tuinbouw na dien tijd, iï het wenschelijkerwijze gesproken onmogelijk, dat door betrokkenen dit crediet wordt afgelost. Zelfs zal het den meesten hoogst moeilijk vallen de verschenen rente te vol doen. De toestand van vele tuinbouwers is momenteel zoo zorgwekkend, dat in de a.s. zitting van de Provinciale Staten dit on derwerp ongetwijfeld een punt van be raadslaging zal uitmaken. Blijkens K. B. van 5 Juli 1920 is het met name bij opheffing eener Openbare School uitgesloten, datvereenigingen, die werk zaam zijn op het gebied van het onderwijs, tegen een door Ged. Staten genomen be sluit in hooger beroep kunnen komen. Het Hoofdbestuur van het N. O. G. meent, dat het in het algemeen belang moet geacht worden, dat ook zoodanige vereenigingen haar invloed in dezen kun nen doen gelden. Een adres tot wetswij ziging is bij H. M. de Koningin ingediend. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal een commissie in Bet leven geroepen worden, die tot taak zal hebben te onderzoeken hos de «•-•uno- mische voorlichting op het gebied van land en tuinbouw, handel en nijverheid zal die nen te geschieden, met mme, of in de wijze waarop zulks thans geschiedt, wijziging be hoort te worden aangebracht. De Ned. Tuinbouw Raad heeft als verte genwoordiger in deze commissie aangewe zen de heer E. H. Krelage. In een Commissie van Toezicht, door denzelfden Minister te benoemen voor het Rijksproefstation voor akker en weide- bouw in het bodemkundig instituut te Gro ningen, zal eveneens een vertegenwoordi ger van den tuinbouw benoemd worden. Op de voordracht van den N. T. R. hier voor is geplaatst de heer J. M. van til, voorzitter van de Commissie van overleg yoor het Wetenschappelijk Onderzoek. In de hoofdbest :i«rs vergadering van de (Algemeene Vcreeniging voor Bloembollen cultuur kwam, volgens een mededeeling in het orgaan, ter sprake een mededeeling ,van den beheerder van den proeftuin, waar door binnen afzienbaren tijd de Proeftuin en Monstertuin niet meer op zijn kweekerij kunnen blijven gjevestigd. Het hooldbe- stuur betreurde in dit verband in hooge mate, dat door het uitblijven van antwoord op de onmiddellijk na de 153ste Algemeene Vergadering tot het Gemeentebestuur van Haarlem gerichte vraag inzake de beschik baarstelling van Haarlem s bijdrage voor de vestiging van den zetel der vereeniging op Spaar en Hout, de plannen die ten dezen opzichte bij de vereeniging bestaan, geen .voortgang kunnen hebben. Wij hebben nog eens geïnformeerd, hoe 't met dit antwoord v.,u Haarlem nu eigen lijk zit. Na het onderhoud met bet gemeen tebestuur van Heemstede over het onder werp „Spaar en Hout,' zoo deelde men ons mede, was het noodig, de door Heem stede verstrekte gegevens nader onder net oog te zien. Dit onderzoek is nog niet afge- loopen. Het is echter wel de bedoeling nog v6ót de algemeene vergadering van Bloem bollencultuur, eer, antwoord aan de ver eeniging betreffende die kwestie te /.'ti jden. In druk is thans vcrscli" irn be> ad.es van de Kamer van Koophandel, gericht arm den gemeenteraad, waarin afschaffing der zakelijke belasting op het bedrijf gevraagd i Uit «fen Betreffende!» posf op de begroe ting blijkt intusschen, dat B. en W. hier- oe niet wenschen over te gaan. Gedurende de maand September 1926 is op de lijn Leiden-Heemstede ontvangen 9.1% (ƒ13.336); op de stadslijnen (Heem- stede-Bloemendaal-0 ver veen inbegrepen) 69.441 69.035); op de lijn Amsterdum- Zandvoort (Amsterdam-Sloterdijk inbegre pen) 133.179 118.188). De bedragen tusschen haakjes geplaatst geven aan bet bedrag dat in September 1925 ontvangen >s. De Floritt's Exchange organiseert venr kweekers en handelaren in tuinbouwpro ducten in Amerika in April 1927 een be zoek aan Holland, en daarbij ook aan de bloembollenstreek. De Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur zal deze be zoekers in de streek ontvangen. Op de vergaadering van het Centraal Bloembollen-comité werden, op voorstel van de Commissie van overleg voor de Onper soonlijke Reclame de gelden beschikbaar ge steld die noodig zijn voor de beplanting van de Sieges-allee en den Tiertgarten te Berlijn met Narcissen en Darwinlulpen. De in het vorig jaar jn den Tiertgarten te Berlijn aan gebrachte narcissenbeplanting zal nog aan merkelijk worden uitgebreid, omdat wel ge bleken is dat deze beplanting door autoritei ten en publiek op hoogen prijs is gesteld. Door de beplanting van de Sieges-allce met ruim 40.000 Darwintulpen zal op het rijke sortiment der Darwintulpen in de Berlijnsche hoofdstad op ruime wijze de aandacht geves. tigd worden. Bij de keuze der beplanting is zorgvuldig nagegaan welke soorten het bes\ zich voor perkbeplanting leenen. Goedgekeurd werden ook de maatregelen door de commissie getroffen voor de beplan ting van een aantal vakken in het Golden Gate Park te San-Francisco. Op aandrang van daar gevestigde wederverkoopers is tot deze beplanting overgegaan die rond 25.000 Darwintulpen omvat, welke op een bij uit stek geschikte plaats in vakken en randen zijn uitgeplant. Eveneens werden de voor. stellen goedgekeurd betreffende de beplan ting van een uitgestrekten border met Dar win- en late tulpen bij de Victoria Gate in het Hyde Park te Londen. Een zeer uitge breid sortiment van alle goede variëteiten, elk door 200 bollen vertegenwoordigd, zullen 'langs deze bij het publiek zeer in zwang zijnde wandeling worden uitgeplant. Door de zorgen van de parkdirectie zal propaganda voor deze beplanting worden gemaakt, ter wijl aan de etiquetteering veel zorg zal wor den besteed. Eveneens op voorstel van de commissie voor de Onpersoonlijke Reclame werd be sloten om voorloopig voor één Jaar uit te noodigen om door het houden van voor drachten en het schrijven van artikelen in dag- en weekbladen, propaganda te maken' voor het verbruik van bloembollen in tuin en huis in Amerika, Dr. Neil van Aken, jour nalist te New-York aan te wijzen, aldus meldt het „Wkbld. voor BI. C." Een plaar dagen geleden Werd een meisje van ongeveer 8 jaar, dat uit de school tè Vijfhuizen (Haarlemmermeer) op weg naar huis was, door een jongeman met minder goede bedoelingen vastgehou den. Zij zelf en haar broertje begonnen vreeselijk te schreeuwen, waarna de on verlaat i op zijn rijwiel verder ging. Het ia de politie van Haarlemmermeer na een paar dagen zoeken thans gelukt den dader, zekeren 18-jarigen J, de K., te Haarlemmermeer, te vinden, die ean volle dige bekentenis heeft afgelegd. Onder leiding van den heer P. M. Adriaanse, in diens functie van commissa ris van rijkspolitie, heeft Dtnsdsgmiddag half 5 de Schotensche politie huiszoeking ge daan in de perceelen Meidoornplein 2 en Cheribonstraat 10, welker bewoners ver dacht werden van het plegen van fles schentrekkerij. Bij den bewoner van eerst genoemd perceel is eenigen tijd geleden, zooals men zich zal herinneren, een relle tje geweest tusschen hem en een leveran cier, die zijn geld voor geleverd goed niet kon krijgen. Bij deze bewoner werd ech ter niets gevonden; in de Cheribonstraat werd evenwel een damesmantel in beslag genomen. De huiszoekingen verliepen kalm, doch trokken uit den aard der zaak veel be langstelling. De zaak is in handen der justitie gesteld. Naar wij vernemen verschijnt de Memo rie van Antwoord inzake de grenswijziging van Haarlem heden. Gistermiddag werd door het bestuur van de afd. Het Roode Kruis te Beverwijk aan besteed de bouw van het Roode Kruis- Ziekenhuis aan de Vondellaan te Bever wijk. Hoogste inschrijver was A, P. Koomen te Zaandam 89500, laagste inschrijver J. P, Schelvis te Beverwijk voor 48444'. DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE VAN DEN NEDERL. DAMBOND. De „Haarlemsche Damclub" slaat „D.O.S." met 14--6. Dinsdagavond speelden te Haarlem voor de Hoofdklasse-Competitie van den Neder- landschen Dambond (Afdeeling Noord) de „Haarlemsche Damclub" I tegen „D.O.S." 1 uit Amsterdam. De Haarlemmers hadden een invaller voor J. B. Sluiter, de Amsterdammers hadden 3 invallers. Na een fraaien strijd, waarin de Haarlem mers over alle linién zegevierden, won de „Haarlemsche Damclub" 1 met 146. Het gedetailleerd verslag volgt hieronder „Haarl. Damclub" I „Damver. „D.O.S." I Haarlem. Amsterdam. 1 P.J. v. DartelenJ. Groenteman Jr. 11 2 M. J. W. v. DartelenS. Bleekveld 20 3 F. A. BerkemeierJ. van Hes 20 4 Aebe de Jong—J. Kwieser 1—1 5 H. G. TeunisseJ. Ereira 02 6 J. van LooyB. Philips 11 7 W. van DaalenJ. C. P. Kalde; 20 8 H. GreeuwC. J. H. Stevens 20 9 J. PoppenA. van Lochem 20 10 J. P. van EykG. C. v. d. Berg 1—1 Totaal 14—6 voor Haarlem. Vanaf 8 October zal de bibliotheek der St. Vincentius-vereeniging aan de Nieuwe Groenmarkt ook des Vrijdagsavonds ge- opend zijn en wel van half 59 uur, 5% Nederland 1919 ioi?/16 4K Nederl. 1917 1031/16 103i/16 6% Nederland 1923 10015/16 1001 8/i6 7% N.-L 1921 A.. 1005/s 1005/g 6% N.-L 1923 D.. 1041/g 1041/g HolL Lloyd Oude Vaart 551/2 57 dito Gem. Eigend. 471/4 Mij. „Nederland".. 1773/4 Scheepvaart-Unie 1793/4 Rotterd. Lloyd 159 b Paketvaart to to 226 b Oude Boot 987/a Holl. Stoomboot H, V, A. 667l/2 662 Java Cultuur 369 364 Jurgens gew. 169 169 Koloniale Bank 218 2171/2 Indische Bank 174 1733/4 Cert. Handel Mij... )593/4 160 1611 Phoenix 100 Geconsolideerde 1681 Kon. Olie 3753/a 3721/2-3 U. S. Steel J50i/8 164 Marine comm. 00 C""» 73/4 Vorstenlanden 173 173 Actions id 165 163 t Comp. Merc. Arg Poerwoderjo 1161/2 Oude Deli 436 436-7 418 415i/2 Deli Batavia f 466 462 A'dam Rubber 341»/4 3381/2 Serbadjadi 347 345 186 135i/2 Wal Sumatra 306 Dordtsche Petr. 361 360 b Southern Rails 124i/4l 1675/g I635exdi. 99 Wabash 45 435-7/a Comm. Maxwel llKstXASXltyutl TACHTIG WAGENS BREN GEN DAGELIJKS FRANKEN'S BROOD in Haar lem rond, En gij voelt, ook In dit opzicht, Uw BELANG dus weer terstond FRANKEN'S BROOD wordt door dit aantal VROEGER bij U thuis gebracht. dan men van een anderen STATUTEN. „De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. „Haarlemsche Grond- en Huizen Exploitatie", N.V. Exploitatie Mij. van Onroerende goederen, „De Oude Veste", N. V. „Moderne Woningbouw", Mij. tot Exploitatie van Onroerende goe deren, N, V. Mij tot Exploitatie van on roerende goederen „Groot Haarlem" en van de Brood- en Banketbakkerij „Mer- curius", allen alhier. Cursus in de Zweedsche taal, De bestra ting der Breestraat te Beverwijk. Con tact-commissie noodig tusschen Kamer en industrie. Het wetsontwerp wegbelasting Dinsdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken onder voorzitterschap van den heer E. H. Krelage. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Het Bureau der Kamer stelde voor, het adres der Speelkaartenfabriek „Nederland", commissie niet noodig. Er bestaat vol doende contact tusschen de industrieën en het Bureau der Kamer, wat vooral te dan ken. is aan den ijver van den secretaris. De verschillende excursies der Kamer bevorderen dit contact. Het Bureau der Kamer wil echter de zaak gaarne overwegen. Vervolgens ging de Kamer in geheime zitting. Wetsontwerp wegbelasting. Na heropening hield de heer Ir. C. KRIJN ingenieur le klasse bij den Prov. Water staat van Noord-Holland, een inleiding over het wetsontwerp wegbelasting, Tot het bijwonen dezer inleiding waren uitgenoodigd de leden der Eerste en Twee de Kamer, die in Haarlem en omgeving wo nen. Aan deze uitnoodiging had alleen mr. J, B. Bomans gevolg gegeven. Spr. behandelde eerst eenige provinciale verordeningen, ging vervolgens eenige bui- tenlandsche belastingen na en gaf dan een uiteenzetting van de voornaamste bepa lingen van het aanhangige wetsontwerp. Na deze inleiding was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door ver schillende leden gebruik werd gemaakt. Dan voerde mr. Bomans nog even het woord, die als zijn meening uitsprak, dat er bij de regeering op moet worden aange drongen, dat de eerste jaren van rijkswege groote bedragen voor wegenonderhoud be schikbaar worden gesteld. Spr. was van oordeel, dat de Kamer goed werk zou ver richten, indien de Kamer in die richting werkzaam zou kunnen zijn. De VOORZITTER dankte Ir. Krijn voor zijn inleiding en zeide, dat het Bureau der Kamer met Ir. Krijn het wetsontwerp eens onder de oogen zal zien. Overwogen kan dan worden, of de Kamer over deze aange legenheid moet adresseeren bij den minis ter, welke kwestie in de volgende vergade ring kan besproken worden. Hierna volgde sluiting der vergadering. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag, 8 October 1926, des avonds TA uur. Ontwerpen ter behandeling: 1. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur. 2. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot verkoop van gemeen te bouwterrein. 3. Idem, tot het uitlichten uit het grondbedrijf van den grond gebruikt voor den bouw der 132 woningen aan en bij het Elzenplein. 4. Idem, tot het verleenen van ontheffing van het bepaalde in de artt, 1 en 2 van de verordening van 29 Augustus 1918, houdende eischen waaraan een lokali teit, moet voldoen, om voor een verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in aanmerking te kunnen komen. 5. Ingekomen stukken. 6. Belastingzaken. Gemeentezaken. Voor de benoeming van lid van het Burgerlijk Armbestuur bevelen B. en W. aan: 1. P. G. Diepersloot, altr.; 2. W. Venema. B. en W. stellen voor, ontheffing van bepalingen der Bouwverordening te verlee nen aan A. Ph. Romeijn. B. en W. stellen voor, uit het grond bedrijf te nemen den grond, waarop de 132 woningen aan en bij het Elzenplein zijn ge sticht. B. en W. stellen voor, aan P, v. Brugge ontheffing te verleenen van het be paalde bij de artt. 1 en 2 van de verordening houdende eischen, waaraan een localiteit moet voldoen om voor 'een verlof voor den verkoop van alcoholhoudende dranken an deren dan sterken drank in aanmerking te kunnen komen, mits deze Jocaliteiten wor den omgebouwd in een localiteit, De raadsleden De Vos, Weber, Groe- neveld en Krijnders hebben een spoedver gadering aangevraagd ter bespreking van het ontslag van een achttal werklieden bij het bedrijf gemeentewerken. Burgerlijke stand. In de week van 27 Sept. tot en met 2 Oct. 1926. Geboren; z. van M. C. Geldorp-Molenkamp; z. van R. J. A. Bos-Torringa; d. van H. J. Scherf-Blazer; d, van C. M. E. Steentjes-Labout; z. van H, J. Lensen-Duijn. Overleden: P. Koonings, 59 jaar; A. Jansen, 4 jaar; H. de Kleijn, 53 jaar; R. Roodenburg 20 jaar. Ondertrouwd G. J. Platei en C. Goebert; G. M. van Soest en IJ. van Tongeren. Getrouwd: H. Burger met A. van Dansik; Th. M. de-Jong met E. H. NIEUWE GRACHT 57, TELEF. 12066 te Amsterdam, betreffende de afschaffing der speelkaartenbelasting voor kennisge ving aan te nemen. Enkele leden bepleiten adhaesie-betui- ging aan het adres. Het voorstel van het Bureau wordt met 135 stemmen verworpen. De Kamer zal nu een adres over deze kwestie aan den Minister van Financiën zenden. De voorzitter deelde mede, dat de ont vangers der belastingen in Haarlem en de buitengemeenten toegezegd hebben, bij groote drukte een tweede loket open te stellen. Cursus in de Zweedsche taal. Het Bureau stelde voor, een cursus in de Zweedsche taal in te stellen en dezen te laten beginnen op 15 October a.s. Ver der stelde het Bureau voor, tot leidster van dezen cursus, welke 2 jaar zal duren, te benoemen mej. J. A. M. Nijboer, te Heem stede, op een honorarium van 300. De kosten per leerling en per jaar zul len ten hoogste 20 bedragen. Er hebben zich reeds 16 deelnemers voor den cursus aangemeld. Aldus besloten. Bestrating Breestraat, Beverwijk. De Commissie voor Verkeer en Vervoer stelt aan de Kamer van Koophandel voor, een adres te zenden aan den Minister van Waterstaat, waarin gewezen wordt op het feit, dat de wegen rondom Beverwijk een slecht wegdek hebben, waardoor het ver voer van zacht fruit groote schade onder vindt. Het adres verzoekt daarom den minister, in de Breestraat geen keibestrating aan te brengen, doch een aansluitend wegdek aan den Rijksstraatweg, ornaat een keibestra ting niet aan de ^eischen kan voldoen, wel ke het verkeer in dit tuinbouw-centrum stelt. Aldus besloten. Rondvraag. De heer HOOY bepleit het verkrijgen van een nauwer contact tusschen de Kamer en de industrieën in het gebied der Kamer. Spr. zou daartoe een contact-commisie in willen stellen. De VOORZITTER acht een dergelijke Grismeijer; P. M. Schuijt met S. A. Schro der. Een lastige karwei, Dinsdag zou de gemeente de tapissière, die den afgeloopen zomer aan 't strand heeft gestaan als Bri gadewagen" en die gedurende den winter dienst moet doen als schaftlokaal voor de gemeentewerklieden, die aan de buiten wegen werken, van het strand halen. Was 't brengen naar het strand al met groote bezwaren gegaan, thans zou men nog voor andere en heel wat onaangenamer moeilijkheden 'komen te staan, Een aantal gemeentewerklieden reed in een groote vrachtauto Dinsdagmorgen om half 7 naar Zandvoort. In 't begin ging alles goed. 't Was eb en 't strand hard. De misère be gon toen de strandwagen uit het zand was gewerkt. De zooveel smallere wielen van de tapissière zakten elk oogenblik in 't weeke zand weg. Maar de zandbank was hard en droog. Dus werd besloten, daarover te rijden. Toen auto en wagen daar op stonden, meende men 't gewonnen te hebben, want 't ging prachtig. Ondertusschen werd echter het water hooger. Dus terug naar 't verder op gelegen strand. Daarvoor moest men door een kuil, die al op bedenkelijke wijze met water gevuld was, Daar ging het, maar de auto zakte tot diep over ae velgen in 't zand, In allerijl, tot over de enkels in 't water staande, Werd gewerkt, om de auto weer op vast zand .te krijgen, 't Lukte prach tig, maar de tapissière stond nog op de zandbank. Die wilde men liefst niet aan de golven prijs geven. De auto werd achteruit gezet om te trachten, den strandwagen weg te halen. Maar het week geworden zand sloot zich om de wielen en wal men deed of niet en deed, men kon er geen beweging meer in krijgen En snel kwam het vloed water opzetten. Toen de vloed op d'r hoogst was, stond de tapissière tot aan de luikjes en de auto tot over de motorkap in het water. Ruim 8 uur werden lange ijzeren platen aangesleept. Met domme krachten werd d« auto omboog gewerkt en dc platen werden onder de wielen gelegd. Na geruimen tijd van hard ploeteren stonden de wielen einde lijk op de platen. Ondertusschen was een andere „Bussingh" gerequireerd, om zijn col lega weg te sleepen. Allen staan in spanning Rrrrt.draaien de wielen van den trek auto en graven diepe holten in 't rand, zon der vooruit te komen. Dan ook hij maar op „platen." Nog eens gejprobeerd. En daar komt de gewezen drenkeling op 't droge. Zie, gelukkig. Deze is voorloopig geborgen. Nu de tapissière, die nog altijd veel verder op de nog niet droog geloopen zandbank staat. Hiermee begint 't zelfde spel. Ook hiei moeten domme krachten en ijzeren platen tc hulp komen. Toen dit gelukt was, werd de tapissière op dezelfde manier op het droge gebracht. De werklieden toonden zich kranig en werkten moedig tegen de moeilijkheden op. Een Overveensche dame, mevr. H. die met haar auto aan den Zeeweg was komen kij- den, dacht er blijkbaar ook zoo over. Zij liel uit Overveen een groote kist lekkere warme koffie halen en uit Zandvoort een hartige beet voor de kranige kerels. Eindelijk, midden in den nacht om 1 uu» was het werk gereed. Men trok naar huis, om 's morgens om 7 uur de auto's van het droge strand naar de plaats van bestemming le brengen. Terug te bekomen bij Kinkhouwers, Raadhuisstraat 80, een studentenpet; B. v. d. Klashorst; Molenwerfslaan 10, een porte- monnaie; A. IJtsma, Eikenlaan 10, een rijwielbelastingmerk; Bergman, Nic. Beets- straat 4, een potje vaseline; N. Leuven, Heemstedeplein 35, een melkzeef; Robert, Zomerluststraat 5, een zijden das; J. H, Cassee, Lange Poellaan 15, Haarlem, een kus^n met sloop; A. Warmerdam, Raad huistraat 62, een stopmes en stopverf; Hagc- man, Lindenlaan 9, een postduif; A. Snel lens, Raadhuisstraat 14, een rijwielbelasting merk; Sluiters, Heerenweg 31, 2 tuinders manden; Sluis, Lombokstraat 8, een huis sleutel G. van Steijn, Lombokstraat 29, een badpak, doek en muts; A, de Groot, Lom bokstraat 40, een bril in étui; Roossloot, Sumatrastraat 38, een rijwielbelastingmerk; E. Kielt, Glipperweg 64, een kindermuts; A. Olidam, Schalkwijkerweg 27, Haarlem; een portemonnaie met inhoud; D. van Os, Spaarnzichtlaan 22, een zijden shawl; A. Meulman, Binnenweg 88, een streng koord; Bruinenberg, Heerenweg 53, een honden- riem; Wed. Beunze, Kerklaan 33, een rijwiel belastingmerk; Wed. Honnebier, Balistraat 13, een kip; J. Wessels, Leidschevaartweg 249, een beursje met inhoud. Butker, O.W. Wipperplein, een portemonnaie met inhoud; B. Langeveld, Oranjeboomstraat 25, Haar lem, een shawl; Bergman, Nic. Beetsstraat 4, een kapspeld; P. van Os, Spaarnzichtlaan 22, een leidsel speelgoed; C. Goedhart, J. v. d. Bergstraat 4, een kinderportemon- naie; C. Koppens, Kanaalweg 5, een zwarte muts; H. v. Kooij, de Clercqstraat 9, Haar lem, een langharige hond; J. v. Wees, Lin denlaan 31, een bruin hondje; H. Warmer dam, Raadhuisstraat 62, een kinderjasje; J. v. Vessum, Molenwerfslaan 34, een kin derjumper; Reedijk, Geweerstraat 35, een regenjas; Ten Bosch, Oranjeboomstraat 40, Haarlem, een rijwielpomp; Remise N.Z,H.T_M. Hillegom, een heerenrijwiel; Luring. Haem- stedepkin 17, een damesportemonnaie; Loman, Spaarnzichtlaan 4a, een kinder muts; Moolenaar, Van Merlenlaan 1, een rol geïsoleerd draad. Bureau van' politie, Raadhuisstraat, een kinderschoentje,een huissleutel, een Fordsleuteltje; Bureau van politie. Boekenrodestraat 9, een ceintuur van een regenjas. 3e onderhandelingen wetke gedurende 3$ laatste zitting werden gevoerd inzake de op* heffing van de oorlogsuitrusting van Dene marken zullen worden voortgezet op de basis van de wet, die reeds is aangenomen. De Deensche valuta heeft haar oude waarde herkregen en thans blijft nog over de wederinvoering van den gouden standaard op een wijze, waardoor de veiligheid van het betaalmiddel verzekerd wordt. De regeering heeft in de Staathuishouding het evenwicht hersteld en zal een belangrijke vermindering van de uitgaven voorstellen, met de moge lijkheid van een belangrijke verlichting der uit de belastingen voortspruitende lasten. D» verhoogde productie in den landbouw, de visscherij en de grootindustrie is noodig en de regeering zal door wettelijke maatregelen alle takken van industrie steunen. 442e STAATSLOTERIJ. Hooge prilzen: '3560 4178 5432 6214 7083 10577 14700 20215 1000. 5194 7882 8200 11868 12790 400. 4207 6322 9618 ƒ200. 1242 1948 2413 7151 7578 12532 19481 100. Prilzen van 70: 94 229 633 1141 1214 1691 1778 2395 2485 3238 3296 4141 4458 5134 5303 5865 5941 6189 6226 6991 7016 7907 8014 8339 8436 8804 8947 9874 9951 10323 10351 10632 10685 10713 10748 10758 10805 10844 10982 11131 11230 11343 11394 11465 11604 11725 11794 11803 11849 11907 11985 12025 12182 12294 12332 12462 12508 12554 125691 12610 12809 12811 12901 12908 12931 13180 13222 13357 13388 13398 13410 13436 13720 13783 13989 14031 14062 14264 14287 14365 14423 14544 14587 14605 14725 14815 14832 14877 14899 14931 15236 15297 15338 15342 15421 15586 15605 15631 15731 15795 15999 16021 16082 16244 16418 16520 16521 16608 16619 16781 17067 17515 17566? 17580 17608 17668 17818 18020 18035 18089 18113 18139 18229 18262 18275 18311 18513 18556 18789 18868 18985 19101 19113 19185 19212 19266 19298 19475 19508 19529 19555 19596 19626 19629 19739 19835 19907 1997; 20125 20298 20344 20345 20558 20734 2Q7! 20792 20812 20842 20969 35 838 1356 1965 2683 3747 4759 5458 6113 6686 7198 8242 86S6 9104 65 904 1517 1982 2807 4010 4974 5703 6133 6894 7248 8271 8720 9445 975 1656 2290 3211 4028 5023 5768 6148 6904 7876 8306 8751 9543 JUNIOREN-COMPETITIE, DISTRICT LEIDEN. Het programma voor Zondag 10 Oct. a.s. is als volgt: Leiden: LeidenLisse I. Noordwijk: S, J. C.Lisse II. Sassenheim: Teylingen IIV. V. L. De wedstrijden beginnen allen te Half een uur. Boeten: Leiden 0.50 niet overhandigen ruilformulier en niet inzenden ruilformulier wedstrijd V. V. L.Leiden 0.50; S. J. C. 0.50 niet inzenden ruilformulier Lisse S. J. C. Deze bedragen moeten binnen 14 dagen zijn voldaan. BREDA, 6 Oct, Alhier ziin sedert gister weder 2 nieuwe gevallen van typhus bij gekomen. De officleele cijfers luidden thans: te Breda 48. te Princenhage 31 en te Tete- ringen 6 gevallen, in totaal dus 85 ge vallen. ROTTERDAM, 6 October. De 28-jarige havenarbeider J, v. Z. werkte vannacht aan boord van het stoomschip „Ambridge" in de Lekhaven. Plotseling stortten eenige hijsch- palen omlaag. Een der palen van 100 K.G. viel op het hoofd van Z. Hij kwam terecht tegen een ijzeren pijp, met het gevolg, dat hem de onderkaak werd verbrijzeld, terwijl beide polsen en het rechterbeen braken. De ongelukkige werd naar het gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. BUSSUM, 6 Oct. Hedenmorgen circa half 12 reed op den Bussummer grintweg bij den overweg Brinklaan te Bussum een motorrijder door onbekende oorzaak tegen een vrachtauto. De motorrijder, de 30-jarige H. Boonakker, uit Hilversum, bekwam een sohedelfractuur, In levensgevaarlijken toestand werd hij naar de Majella-Stichting vervoerd. HANNOVER, 6 Oct. Sedert gistermorgen zijn er opnieuw 17 typhuslijders opgenomen. Ontslagen werden 38 personen, terwijl in den loop vaa den dag 3 personen gestor ven zijn. Het aantal dooden bedraagt thans 188, het aantal zieken 1655. KOPENHAGEN, 6 Oct. Bij de opening van de nieuwe zitting van den Deenschen Rijks dag heeft de prenier gisteren verklaard, dat 41 200 429 736 1008 1293 1526 1729 1938 2207 2434 2603 2776 2929 3160 3437 3539 3711' 3954 4057 4245 4493 4684 4865 5039 5243 5404 5534 5637 5838 5909 5977 6212 6465 6772 ,,6881 |I7113 t7215 7285 7589 7841 8096 8230 8476 8759 8961 9170 9358 9634 "9851 68 270 445 742 1095 1373 1536 1797 1967 2222 2441 2624 2804 2945 3180 3441 3616 3754 3955 4060 4311 4534 4705 4879 5045 5252 5407 5548 5675 5859 5932 5980 6213 6469 6774 6957 7118 7251 7312 7652 7860 8128 8279 8551 8797 8973 9195 9408 9635 9886 NIÉTEN? 105 128 328 520 783 1130 1460 1548 1832 1992 2277 307 519 777 1110 1457 1543 1830 1990 2253 2450 2677 2812 2992 3204 3444 3620 3758 3973 4068 4326 4581 4712 4912 5079 5269 5418 5566 5747 5863 5942 6003 6217 6546 6782 6966 7142 7257 7396 7653 8040 8162 8280 8573 8812 9013 9206 9428 9676 9889 10073 10080 10082 10160 10181 10268 10272 10297 10310 10321 2517 2679 2817 3011 3232 3457 3655 3803 4022 4098 4353 4638 4721 4934 5088 5310 5485 5573 5752 5866 5943 6021 6220 6607 6791 7048 7143 7260 7491 7794 8051 818i 8336 8624 8840 9017 9233 9490 9717 9940 141 335 628 826 1152 1492 1580 1871 2044 2296 2534 2689 2821 3083 3265 3470 3685 3850 4025 4113 4431 4646 4722 4961 5160 5326 5504 5597 5756 5878 5947 6094 6284 6673 6836 7064 7155 7264 7515 7825 8054 8198 8385 8630 8847 9043 9252 .9508 9761 9982 142 344 682 82? 1163 1507 1683 1922 2048 2347 2575 2694 2827 3111 3398 3482 3689 3880 4026 4123 4439 4653 4833 4979 5202 5330 5513 5604 5801 5894 5966 6100 6315 6705 6847 7091 7185 7273 7563 7831 8072 8210 8418 8642 8852 9096 9263 9577 9777 9998 10234 10364 10400 10440 10485 10518 10545 10553 10585 10633 10652 10653 10734 10744 10849 10858 10964 10996 11027 11037 LI138 11183 11235 11271 11278 11280 11315 11324 11336 11354 11365 11450 11523 11534 11561 11568 11712 11743 14761 11772 11784 11881 11951 11993 12014 12028 12049 12087 12113 12126 112247 12254 12303 12314 12412 12428 112465 12498 12567 12621 12631 12637 .12707 12715 12721 12750 12765 12797 112846 12898 12942 12988 12993 12995 43039 13048 13079 13084 13088 13102 43181 13237 13276 13279 13393 13404 13493 13511 13526 13565 13674 13682 13748 13770 13805 13868 13914 13922 13977 13985 13993 14071 14075 14177 14244 14333 14397 14402 14408 14452 14488 14556 14600 14667 14695 14702 14784 14816 14819 14824 14853 14884 14896 14907 14920 14932 14980 14992 15079 15099 15109 15136 15198 15233 15354 15372 15376 15429 15436 15450 15475 15496 15500 15503 15512 15531 15547 15552 15554 15560 15611 15620 15659 15712 15714 15739 15754 15774 15855 15891 15900 115908 15953 15965 15984 18990 15996 i16047 16054 16065 16077 16093 16153 16325 16331 16380 16401 16408 16409 16427 16438 16457 16472 16486 16529 16560 16563 16634 16641 16651 16687 16940 16974 17089 17177 17179 17183 17292 17313 17314 17318 17342 17354 17421 17440 17488 17494 17516 17529 17657 17683 17741 17753 17754 17803 17837 17856 17875 17883 17936 17950 17974 18021 18106 18121 18130 18149 18200 18304 18334 18344 18354 18360 18451 18483 18489 18545 18548 18578 18607 18672 18702 18724 18736 18738 18944 18952 19054 19068 19122 19199 19223 19233 19305 19343 19352 19363 19438 19440 19541 19554 19681 19683 19737 19749 19762 19843 19847 19937 20011 20073 20085 20136 20144 20147 20234 20297 20301 20308 20311 20325 20377 20383 20384 20440 20461 20467 20494 20509 20516 20548 20556 20574 20633 20653 20666 20683 20700 20721 20815 20820 20823 20847 20850 20865 20882 20900 20928 20937 20983 Klasse 10e Lijst: 5479 met 70 en ^LZJO^m.z. jol niet; ..43Q9_vervalt, 728

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10