Voor dan aandaditipn Lezer W. TWEEHUUSEN ZIJLSTRAATVEREENIGINC HAAMLEI J, DE HAAN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT OPROEPING ©GHTENO¥OEDER ZEEÜWSCHE PLUIMFEEVOEDERFABRIEK LIEVE VROUWEGRACHT 34 ZEEUWSCH EIERMEEL Julianapark 60-62-64 - Haarlem - Tel. 12605 Adverteert in de NETTE MEISJES j UIT DEN OMTRElC. BEVERWIJK. Stroom vdor etalageverlichting. jmt pust met hoog te noemen. Wel ?s er bijna SCHOTEN. BLOEMENDAAL. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. HÏLLEGOM. BENNEBROEK. SPAARNDAM. ZANDVOORT. SANTPOORT. IJMUIDEN. VELSEN. HEEMSTEDE. OVERVEEN. VOGELENZANG. NIEUW-VENNEP. LANDBOUW EN VISSCHERD De bestrijding van het Mond- en Klauwzeer. UIT ONZE OOST. Goed begin is 't halve werk. LAATSTE NIEUWS. De Russisch-Aziatische Bank bankroet. Een nieuwe Sovjet-Republiek. Samenwerking Amerikaansche en Russische Arbeiders. Het programma van den Pool- schen minister van financiën. De Deensche Staaisbegrooting 1927. LEDEN-CONCERT KATHOLIEKEN O*. -zzEmmmm HOEK ANTON IESTRAAT, TELEFOON 12770 O. TH. DANTIIM.4, 90 in tegenstelling met vroegere berfotu-n, 's thans beslot-n de prijzen aan hul» te bezorgen. gevraagd door Stoomwasscherij „DE LELIE"; te Schoten. Zich aan te melden Kloosierstr. f8 Tevens een FIETS JONGEN gevta&gd. BETER BAN ELK ANDER EN TOCH VOORDEELIÖER KANTOON: RUYGHHAVERSTRAAT 1 - MAGAZIJN H HELMBREKERSTEEG 9 - HAARLEM - TEL. 14616 fcr r Een nadere toelichting van het speciale tariei. In Februari van dit jaar heelt de Winke liers vereeniging een commissie benoemd, welke tot opdracht kreeg, met de commissie voor de bedrijven onderhandelingen te voeren over de instelling van een speciaal tarief te verkrijgen voor de stroom, welke na des avonds 8 uur ter verlichting van cie étalages wordt verbruikt. Hiermede wilde men bereiken, dat Beverwijk des avonds na het sluitingsuur de winkels niet meer in duister zal zijn gehuid, zooals thans dikwijls het geval is, nu de winkeliers door den hoogen stroomprijs (30 cent per K.W.U.) ervan worden teruggehouden om Hun étalages langer te "verlichten dan 8 uur 's avonds. Daarin verandering te brengen, achtte de vereeniging' in het beiang der winkeliers, maar ook in iet belang van Beverwijk als centrum in 't algemeen. De onderhandelingen nu hebben tot het bekende resultaat geleid, dat een regeling werd gevonden, welke de goedkeuring van de Winkeliersvereeniging, zoowel als van de commissie van de bedrijven kon weg dragen. Die regeling kwam dan hierop neer, dat men een vastrecht zou moeten betalen, *aarna men de stroom kon betrekken tegen S cent per K. W. U. De raad keurde het goed, dat dit tarief bij wijze van proef zou worden toegepast. Daar de regeling voor het oog erg inge wikkeld lijkt, had de Winkeliersvereeniging het gewenscht geacht, om alle belangheb benden een nadere uiteenzetting te ver schaffen, waartoe dan gisteravond in het café ,.Oud Meersteijn^ een vergadering was belegd, waarbij de chef-monteur van het electrisch bedrijf, de heer de Rooy, tegen woordig was, alsmede twee leden van de commissie voor de bedrijven, de heeren Visser en Gorter. In zijn vergadering gaf de heer Stouten- beek, als lid der commissie, welke de onder handelingen voerde, een resumé van het verloop der besprekingen en deelde mede, dat de commissie voor de bedrijven direct vee! voor deze zaak voelde. Het viel aan vankelijk echter niet gemakkelijk om een goede regeling te treffen. De aanschaffing van dubb ,1-tariefmeters b.v. zou alleen al een uitgaaf van 10.000 uit de gemeentekas vorderen en dit was voor een proef tamelijk riskant en gewaagd. Doch de heer de Rooy vond een andere oplossing. Hij ontwierp een regeling, waarbij van de volgende basis wordt uitgegaan: Een lamp heeft per jaar 600 branduren in den spertijd. Een 100 watt-lamp (ongeveer 150 kaars) heeft dus per jaar een verbruik van 60 K.W.U. Deze zullen.bij een K.W.U.- prijs van 30 cent dus moeten opbrengen: 60 X 30 is 18. Stelt men den K.W.U. prijs voor het vastrechtarief op 8 cent, dan zal een vastrecht moeten betaald worden van 60 X 30 60 X 8 13.20 per jaar. Anders gezegd: men betaalt voor die 100 wait lamps om bij het voorbeeld te blijven een vastrecht van 13.20, of zij brandt of niet, en voor alle gebruikte K.W.U. stroom 8 cent. Practisch komt het dus hierop ne.-r, dat men gedurende den spertijd, tot 8 uur "s avonds dc-nzelfden prijs betaalt als voor heen. Daarna echter betaalt- men slechts 8 cent per K.W.U. Een direct voordeel is bierdoor bereikt voor den Zaterdagavond. Volgens dit tariei immers brandt men ua 8 uur voor 8 cent, terwijl men voorheen 30 cent betaalde. Verder kan men voor het geld, dat men voorheen aan stroom ver bruikt door de verlichting een kwartiertje of half "uurtje na te branden, volgens het nieuwe tarief dan fot 10 uur of nog later door blijven verlichten. De voor de étalage verbruikte stroom wordt door een neven-meter gemeten; verder vallen de buitenlichten en lichtreclames ook onder dit tarief. Verschillende aanwezigen vroegen inlich- gen. Daarbij werd medegedeeld, dat, wan neer deze proef slaagt, waarschijnlijk ook voor het winkellicht een dergelijk tarief kar, werden gemaakt. Enkele aanwezigen hadden meer voordeel van de onderhandelingen verwacht en over he: geheel een lager tarief gewenscht. Hierop werd ge: T.woord dat de opdracht der com- missie niet verder ging dan een tarief vooi ra des avonds 8 uur. Trouwens, redelijker wijs kon ook niet méér worden verwacht. BEVERWIJK, 6 Oct. R.K. Coop. Tuin- 'ders-ereeniging „Kennemerland; Aardbeien 0.901.10; Appelen 1022 ct., Peren 1634 ct.j Tomaten 18—24 ct. per Kg.; Spinazie 1—2.05; Sla 0.85—1.55 per kist; Andijvie 2565 ct. per kist; Wortelen 815 ct.; Prei 1014 ct. per bos; Uien 3o i ct. per Kg.; Rabarber 35 ct. per bos; Bi itckool 416 per 100 stuks; Foode kool 3—4; Gele kool 34; Groene kool f 25 per 100 stuks; Snijboo- booncn 1036 ct. per Kg. Spercieboonen z. dr. 16—25 ct.; m. dr. 9—18 ct., dik 8—17 ct., tros 2028 ct.; Spekbconen 57 ct. pe: li G. Veiliitcverzicht. De aanvoeren aan de veiling fc.. thans in hoofdzaak uit ver schillende - tan bladgroenten. Dank zij he. ooie weer zijn de aanvoeren hiervan voor deze... \id van het jaar zeer groot. Spinazie wordt voo, nog in massa aange voerd, liet meerendeel L>-. "aat uit kleispinazie, die, wanneer de kwaliteit g ed is, nog als een gewild artikel te beschouw- a is. Sommige partijen hebben echter van de hagel geleden, die hier de vorige week bij enkele triers het product erg beschadigd heeft. Sla blijft ook zeer gezocht, voor goede kwaliteit is steer's veel belangstelling, en waar tot dusverre nog geen vorst is ingevallen komen nog mooie pr-tütj'es voor. Andijvie is nu wel het hoofd- j Iedere inbrenger voert naast andere ar - meestal nog andijvie aan. De prijzr... '-ven vrijwel vergeleken bij dis der vo -randerd, en zijn ge zien de vele arbe,„, -teelt hiervan vraagt geen artikel waarin de kwaliteit zoo afwisse lend is als andijvie, hetgeen soms wel is toe te schrijven aan meer of mindere activiteit der telers, en hangt dan ook een groot gedeelte af aan de moeite cn arbeid, die den een meer, de ander minder hieraan besteedt. n De aanvoer van bospeen blijft ook nog beduidend groot, mooie peen komt nog van 12 tot 15 ct. per bos opbrengen, hetgeen nog een loonende prijs kan worden genoemd. Eerste kwaliteit bloemkool is thans weer zeer gezocht, vorige week brachten nog enkele partijen het tot 22 ct. Wat de andere kool soorten betreft, hiervoor is nog weinig ani mo, het mooie weer is voor goede prijzen niet bevorderlijk. Handel in uien is eveneens nog stug, wel worden iedere veiling partijen ge presenteerd, doch het grootste gedeelte blijft onverkocht liggen. De prijzen varieeren van 3 tot 312 ct. per K.G. Ofschoon nog enkele partijen boonen wer den aangevoeld vermindert de aanvoer sterk. Tengevolge dezer geringe aanvoer liepen de prijzen flink omhoog en was de handel vlug. De aanvoer van knollen is nog zeer klein en zal waarschijnlijk niet zoo groot worden als aanvankelijk kon worden verwacht. Vele tuinders zijn dit jaar weer de dupe geworden van verkeerd zaad, Wij waren dezer dagen in de gelegenheid bij enkele tuinders deze ver- keerde knollen te zien. Oppervlakkig is het niet direct te zien, daar de plant zich even als een goede in het blad ontwikkeld heeft, doch wanneer zij wordt uitgetrokken, dan is het slechts een vertakte struik zoncj^r knol. Aangezien door sommige tuinde* flinke hoeveelheden bezet waren, beteekent dit voor hen een belangrijke schade. Aanbesteding Roode Kruisziekenhuis. Gistermiddag is alhier, aanbesteed de bouw van het Roode Kruisziekenhuis aan de Von dellaan alhier. Ingekomen waren 24 biljetten. Laagste inschrijver was J. P. Schelvis, Beverwijk voor 48.444 Voorts was ingeschreven als volgt; Joh. Kraay, Haarlem, voor f 55.500; N. J. Tromp, Overveen, voor 51.500.P. Tuin, 't Zand voor 55.800.J. v. d. Wal Co. te Leiden, voor 58.900.V. Ph. Braan, Beverwijk, voor 50.711.W. Bunnik, Amersfoort, voor 55.300.G. Wegerif, Zandvoort voor 56.820.E. K. Volkers, Hilversum, voor 57974Gebra van der Putten, Heemstede, voor 64.040.»-; H. C. Segers, Nijmegen, voor 58.200Gebrs. Boots, Beverwijk, voor f 56.950.C. W van Emmerik Co., Heemstede, voor 56.600.N. L. van Herk, te Tilburg, voor 51.500.J. R. Bruin, Beverwijk, voor 57650. P. J. van Alphen en D. van Doesburg, te Utrecht, voor 56990.G. J. Noordman, Amersfoort, voor 55400.N. V. Mij. „Rolland", Haarlem,~voor 62988; A. P. Koomen. Zaandam, voor 89500 Aannemers Mij. „Noord-Holland", Heems kerk, voor 49980.fa. Doedens Schil der, 't Zand, voor 55400.L. Raayma- kers, te Wouw, voor f 64000,J. P, Schel- visch, te Beverwijk, voor 48444.fa. P. I-angendijk, te Beverwijk, voor f 56743. W. F. v. d. Wal 8e J. R. Woudenberg, te Utrecht, voor 58400. De gunning is aangehouden, Pluimvee tentoonstelling. Naar gemeld wordt, zal op 19, 20 en 21 November a.s. in het gebouw „Het Centrum" aan de Koningstraat een nationale pluiifcveeten- toonstelling gehouden worden. Uit de woning gezet. Heden is het gezin van den molenaar D., wonende in den watermolen van den Wijdebroekpolder, gerechtelijk uit de woning gezet. De reden van deze uitzetting is de electrificatie van dezen watermolen, waardoor een blijvende bediening der maalinrichting overbodig werd. De bewoner had aan de opzegging geen gevolg gegeven. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is alhier 1 geval van buiktyphus voor gevallen. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn alhier 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Demonstraties. Vanwegf de afdeeling „Propaganda" van het Prov. Electriciteits- bedrijf in Noord-Holland, zullen de vol gende week in deze gemeente eenige de monstraties wortjen gehouden met eene electrische melkmachine, en wel; op Dinsdag 12 Oct., des nam. 3 uur op dc boerderij van den veehouder J. B. van der Aar, nabij de Liemolen, voor de veehouders wonende in de omgeving van Penningsveer, Liedebrug en een gedeelte van Spaarn- woude; op Woensdag 13 Oct., des nam 3 uur op de boerderij van den veehouder W. van der Peet aan het Groenewegje, voor de veehou ders, wonende in de omgeving van het Groenewegje, den Inlaagpolder en Spaarn- woudc; op Donderdag 14 Oct., des nam. 3 uur, op de boerderij van den veehouder J. W. van den Berg te Zuid-Schalkwijk, voor de veehouders, wonende in ^de omgeving van Zuid-Schalkwijk. De demonstraties worden geheel gratis gegeven. Bovengenoemde veehouders waren zoo welwillend behalve hun boerderij ook cenige stuks vee voor dit doel af te staan. Naar we vermoeden zullen vele belang- .-tellende veehouders deze demonstraties bijwonen, ten einde op de hoogte te komen met het electrisch melken. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". De uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Chimay (België) afstand 255 K.M. is als volgt1. P. Seysener 2. J. Reeuwijk 3. J. Reeuwijk 4. Jos vab Etten 5. Gebr. Zwaneveld 6. J. Reeuwijk 7. F. Reekers 8. W. Beijersbergen. De eerste vogel kwam aan te 10.49.51, de laatste te 10.59.58. De in vrijheidstelling had plaats te 7.20. De eereprijs een mooie palm werd gewonnen door den heer P. Seijsener. De geheele uitslag van de gehouden wed vluchten voor oude en jonge duiven is als volgt Hokkampioen J. Reeuwijk met 209 punten 2. Jos. van Etten met 164 p. Duif kampioen J. Reeuwijk met 65 o. 2e idem Jos. van Etten met 65 p.3e P. Seijsener met 64 p.4e J. Reeuwijk met 39 p. Hiermede zijn de vluchten geëindigd voor dit seizoen. De vereeniging kan met de behaal de resultaten tevreden zijn. Veiling. Gisteravond had ten overstaan van Notaris A. Goldenberg -in Hotel Sister mans de verkoop van 22 woonhuizen plaats. De uitslag was als volgt 1. Vier burgerwoon huizen met grooten tuin aan den Loosterweg III. Ingezet op 8500, niet gemijnd. 2. Zes arbeiderswoningen met tuin, even eens Loosterweg III. Ingezet op 7000 niet gemijnd. Combinatie van 1 en 2 gemijnd op 70 door den heer W. van Zanten alhier. 3. Zes arbeiderswoningen met tuintjes aan de Amerikadwarsstraat, ingezet op 6200, ge mijnd op 2 door den heer J. de Jong. 4. Zes idem idem, staande op 6300, niet gemijnd. Combinatie 3 en 4 niet gemijnd. Combinatie alle perceelen gemijnd op 16 door den heer W. van Zanten, die dus kooper werd voor/28088.-. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week heeft zich alhier 1 geval van rood vonk voorgedaan. R.K. Volksbond. Dinsdagavond vergader de de R.K. Volksbond in het Bondsgebouw. De heer J. v. Bakel, voorzitter, opende de vergadering met gebed. De voorzitter be treurde het, dat de Weleerw. heer Kap. El- sebroek deze gemeente heeft moeten verla ten en daardoor ook geen geestelijrke advi seur meer kon zijn. Spr. memoreerde het werk van kap. Elsebroek in de afgeloopen jaren, vooral het laatste jaar, waarin de Geest. Adv. zeer veel voor den Volksbond heeft gedaan. Spr. hoopte, dat de nieuwe Geest. Adv. kap. Warmenhoven, met den zelfden ijver bezield, den Volksbond zou helpen opbouwen. De notulen werden onveranderd vastge steld. De voorzitter bracht een woord van dank aan allen, die mee waren gewefst naar Am sterdam, tot bijwoning der Encycliek-mee- ting. Spr. heeft daar tot zijn vreugde gecon stateerd, dat de afd, aldaar een schitterend figuur heeft gemaakt, door de groote deel name. Ook brengt de voorzitter dank aan de comité-leden van Herwonnen Levenskracht, die dit jaar zoo ijverig hebben gewerkt. Onder luid applaus wordt nu de Geeste lijke Adviseur kap, Warmenhoven binnen geleid. 1 De voorzitter heet kap. Warmenhoven welkom in den R.K. Volksbond als geeste lijk adviseur, memoreerde nogmaals de aan gename samenwerking met den vorigen ad viseur en hoopte dat ook onder toezicht van Z.Eerw. de VolksDond op denzelfden weg zou voortgaan. De Geest. Adv. brengt hierna dank voor de aangename welkomstwoorden. Z.Eerw. had reeds gemeend te moeten zeggen, wat zijn plan was, n.l. steeds op de vergaderin gen te spreken over onderwerpen waarin de leden belang stellen. Ik hoop, aldus Z.Eerw., op dezelfde wijze door te kunnen gaan als kap. Elsebroek, maar vertrouw dat alle le den zullen medewerken. Z.Eerw. vertelde een en ander over zijn 12-jarig priester schap, waaruit bleek, dat Z.Eerw. steeds veel belang stelde, ?n een ijverig werker was voor den R.K, Volksbond. Medegedeeld werd dat dit jaar wederom een St. Nicolaasfeest zou worden georgani seerd, terwijl zou worden verzocht of mej. v. d. Meijs, wederom Presidente zou willen zijn, hetgeen zij al eenige jaren is geweest. De tooneelclyb „Tot Nut en Genoegen" zal op 11 en 14 November haar jaarlijksche uit voering geven. De voorzitter bracht verslag uit van de gehouden Centrale Raadsvergadering. Be handeld werden de ingekomen stukken, be treffende een te houden retraite van 13 tot 16 Nov. De voorzitter spoorde de leden aan daaraan deel te nemen. Bij de rondvraag verzocht de heer Huis man, of het Bestuur in overweging wilde nemen het voorstel om te komen tot op richting, althans de voorbereidende werk zaamheden op zich te nemen van een afd. der H. Familie. De voorzitter zou dit in den breede over wegen en op de eerstvolgende vergadering mededeeling daaromtrent doen. Spr. had echter bezwaar gezien in de weinige mede werking voor de hier reeds bestaande con gregaties. Spr. vreesde van een afd. H. Fa milie hetzelfde n.l. veel leden, maar weinig vergaderingbezoek. De heer Huisman was van andere mee ning en meende dat een afd. H. Familie in deze parochie best levensvatbaarheid zou hebben, vooral omdat kap. Warmenhoven hiervan een groote en warme voorstander v/a*. Na nog een aansporing aan allen, ook aan de leden die niet ter vergadering aanwezig ware, om trouw dezen winter te komen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week hebben zich alhier 3 gevallen van roodvonk voorgedaan. De a.s. herdenkingsfeesten. In de Pre sident Krugerstraat heeft zich thans ook een commissie gevormd, die zich ten doel stelt de straat, bij de a.s. feestelijkheden te versieren. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling in deze straat, naar het advies van den architect der versieringscommissie een viertal eerepoorten te plaatsen. De bij dragen daarvoor, door de bewoners der straat beschikbaaar gesteld, zijn tamelijk hoog. Het bestuur dezer commissie bestaat uit de heeren N. H. Edius, L. Vermeulen, J. N. Kooiman, G. Siewertsen en J. C. V erwer. Als commissie van uitvoering ois een groep van technisch geschoolde inwoners aangewezen, terwijl tevens een damescom missie is gevormd. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn alhier 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Woningbouw. Aan deze gemeente is ingevolge de Woningwet een voorschot van 45200 verleend ten behoeve van den bouw van 18 arbeiderswoningen. Jeugdige inbrekers. Door inklimming hebben eenige jongens resp. van 10, 8, 9 en 7 jaar, zich meester gemaakt van eenige stukken krijt, uit school A, De politie heeft het krijt in beslag genomen en aan het hoofd der school teruggegeven. De jongens moesten daarvoor maar een pak voor hun broek krijgen. Georganiseerd Overleg. Door verschil lende organisaties worden nog pogingen aangewend om het voorstel van Burgemees ter en Wethouders, om het Georganiseerd Overleg op te heffen, in handen te stellen van de Commissie van Georganiseerd Over leg om advies. Huurkoopwoningen. Het raadsbesluit tot het uitgeven van huurkoopwoningen is eindelijk door Gedeputeerde Staten goed gekeurd. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn alhier 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Koninginnedag. Bovengenoemde vereeni ging was in vergadering bijeen op Dinsdatf 5 October in café „De Uileboom". Het ver slag van secretaris en penningmeester, welk laatste een voordeelig saldo van 72 aanwees, werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Cornegge en Wijngaarden, terwijl in de vacature J. Th. Bhöm werd voorzien door den heer de Jonge. Besloten werd de contributie van inwo nende- kinderen boven zestien jaar van leden te verlagen van 1.50 tot 0.50 per jaar. Gediplomeerd. Onze plaatsgenoot, de heer Meyer Kroonenburg, behaalde dezer dagen het diploma van den Ned. Bond van Uü rwerkmakers. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week hebben zich alhier 3 gevallen van roodvonk voorgedaan.. Samenwerking tusschen de verschillende Muziekvereenigingen, Eenigen tijd geleden was door de Harmo- |nie „St. Michaël" te kennen gegeven dat zij er prijs op zou stellen stappen te doen om in verschillende zaken meer tot over eenstemming te komen. Daarvoor kwamen gisteravond in Café- Restaurant „Lommeroord" afgevaardigden bijeen van „Eensgezindheid". „St. Michaël", „tramtanfare en „Excelsior", om te trach ten tot zulk een overeenstemming te gera- De heer J. B. Jonkman, als leider dezer bijeenkomst uitgenoodigd, opent de bijeen komst, daarbij den wensch te kennen gevend, dat reeds op deze eerste vergade ring besprekingen zullen gehouden worden die tot richtsnoer zullen dienen voor de toekomst, en stelt voor de besprekingen te openen over het brengen van serenades bij gewone inwoners, die bij speciale gele genheden als die bij feesten op religieusen of principiëelen grondslag en de regeling der werkzaamheden op Koninginnedag e, d. Nu wij met 4 corpsen zijn, zegt de voor zitter, is het ondoenlijk voor hen, die een serenade gebracht moeten worden, die allen te ontvangen, en bij het Gouden bruidspaar Kuipers, eenige weken geleden, was reeds eene regeling getroffen, waarbij door loting werd uitgemaakt wie daar naar toe zou ga^ln. Uitvoerig werd dit punt besproken, waarna men tot overeenstem ming kwam om eene commissie saam te stellen, bestaande uit de voorzitters en se cretarissen der vereenjgingen die zal rege len het brengen van serenades, zoowel wat betreft de jubileums als gouden echtparen e.d, terwijl de commissie tevens zal regelen de deelname aan godsdienstige en principi- eele feestelijke gelegenheden enz. Het punt medewerking feestviering Koninginnedag lokte uitvoerige besprekingen uit. Alge- meen was men ontstemd over de minder goede samenwerking tusschen commissie Koninginnedag en de muziekvereenigingen, wat als oorzaak genoemd werd de ontbre kende samenwerking tusschen de Vereeni- gingen onderling. Algemeen was men van oordeel dat deze commissie hieraan veel verbetering kan brengen, en dat daardoor de regeling beter en de waardeering voor hun werk zeker grooter zal worden. Voorgesteld werd plannen te beramen tot opheffing der belasting op publieke vermakelijkheden. Dit zoo verstrekkend voorstel kon geen voldoende steun krijgen, omdat dit een ge heele reorganisatie zou brengen in het be lastingstelsel. We! fc'an een verzoek" 'ge richt worden tot B. en W. en den Raad, tot een betere regeling, omdat deze be lasting vooral voor de muziekvereenigin gen een zeer groot financieel bezwaar is. Na rondvraag sluit dc voorzitter deze eerste bijeenkomst met het vaste vertrou wen dat deze eerste stap tot samenwerking vruchtbare resultaten zal afwerpen. Vergadering Krmsverbcnd te Alkmaar. Zondagmiddag om 2 uur zal er een groote vergadering te Alkmaar plaats hebben van drankbestrijders. Het ligt in de bedoeling van hel bestuur van het Kruisverbond „St. Joseph", afd. Heemstede, om daaraan met vele leden deel te nemen, waarom zij besloten heeft de halve reiskosten daarvoor te vergoeden, waarvoor men zich kan aanmelden bij de heeren B. N. Bos, Binnenweg 37 en L. J. Floris, Kadijk 9. Het vertrek is bepaald op circa 12 uu: van Haarlem. Burgerlijke Stand.. Ondertrouwd; J. Stasse en T. M. de Berg. P. C. C. Engelbregt en A. S. v. Overvest. P. J. A.-Kolk en W. H. M. Reinierse. Getrouwd: J. Brouwer en C. Th. v. Deur- sen. G. Smit en S. Baruch. Mr. F. H. J. K. Berger met A. H. v. Deursen. P. W. v. d. Ham en C. J. A. v. Dam. Geboren; d. van R. VunderinkHuijboom. z. van J. A. v. d. RittenMeiman. z. van A. W. M. Boomsvan Houten. z. van H. W. ZorgeMuller. d. van M. V. Verdonk- schotBremmers. z. van W. M. C. Pen- daningh—Bodewitz. d. van F. Jansen— Diterweg. Overleden; M. Welage, echtgen. van W. H. Sabelis, 62 jaar. L, van der Weiden, 81 jaar. A. Geissel, 70 jaar. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij; O. v. d. Heijde, Hugo de Grootstraat 12, een vermoedelijk gouden dop van een vulpen. Van Houten, Kerklaan 21, een R. K. kerkboekje in étui. B. Voordenhaak, Iepen laan 32, een zilveren broche. A. IJtsma, Eikenlaan 10. een rijwièlbelastingmerk. Bu reau van politie, Raadhuisstraat, een ledig kindertaschje Verkooping. Door notaris Wildervanck de Blécourt is gisterenavond openbaar ver kocht het café „Het Roomhuis" met boven woning aan den Bloemendaalscheweg 271. Kooper werd E. van Leuven, alhier, vooi 37.600. Voorts werd verkocht het winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning aan den Bloemen daalscheweg 274. Kooper werd A. Blitz q.q., te Amsterdam, voor 16.650. Personalia. Voor het examen Wiskun de M.O. (Akte K. 1) slaagde te 's-Graven- hage de heer S. Gonggrijp, alhier. Schietvereen. „Graaf Floris V. De Zo merwedstrijd, schijf I, Bloemendaal, is reeds geëindigd. 1ste prijswinnaar is A. v. d. Pleeg 429. G. Mooijekind 428; ,N. v. Keulen 418; P. Laan 393; W. Prins 383; R. Monkel 312. Carton. N. v. Keulen 77, G. Mooijekind 68; A. v. d. Ploeg 68, W. Prins 64; E. Schaefer 43, P. Laan 43. Onderlinge wedstrijd personeel. A. v. d. Ploeg 43, G. Mooijekind 39 H. J. van Ton geren 39, H. Broers 36, A, v. d. Hulst 35, E. 'Schaefer 33. Vrije baan. H. J. v. Tongeven 139, N. v. Keulen 136, G. Mooijek'nd 134; A. v, d- Ploeg 129, H. Prins 99, E. Schaefer 125, A. v. d. Hulst 118, W. Prins 115, P. Laan 104, H. Broers 96. De prijsuitreiking en den aanvang voor den a.s. winterwedstrijd zal nader bekend gemaakt worden. Diefstal. Door de politie te Hoofddorp, werd proces-verbaal opgemaakt wegens dief stal tegen C. Miedema, aan den Bennebroe- kerweg. Verdachte had een bok toebehoo- rend aan Joost Bogers, uit het land van mej. de wed. de Jong gehaald. Bij huiszoeking werd nog meer gevonden, wat hem niet toe behoorde. Hij bekende de diefstallen. Voorwaarden voor invoer in Engeland. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw brengt ter kennis van belangheb benden, dat, blijkens ontvangen officiëele mededeelingen uit Engeland, behalve de reeds bestaande uitzonderingen op het invoerver bod van vleesch, thans ook is toegestaan de invoer van de volgende, van kalveren afkom stige artikelen: gezouten kalfshuideu, gezou ten kalfskoppen en klauwen (hide pieces), welke gedurende minstens 14 achtereenvol gende dagen vóór het tijdstip van inscheping voor Groet-Brittannië in verzadigde keuken zout-oplossing of in keukenzout zijn gehou den, onder de volgende voorwaarden: I. Belanghebbenden dienen in het bezit te zijn van een invoervergunning, verstrekt door het Engelsche Ministerie van Landbouw. II. De artikelen moeten zijn verpakt in nieuwe zakken. III. Elke zending moet vergezeld zijn van een geleidebiljet, geteekend voor den inspec teur van den veeartsenijkundigen dienst van het ambtsgebied, in hetwelk de bovenge noemde artikelen werden verpakt, vermel dende: le. den aard van den inhoud der betreffen de zakken en de plaats van herkomst; 2e. dal de artikelen op de plaats van her. komst zijn verpakt in nieuwe zakken; 3e dat na de verpakking de noodige voor zorgen zi'n genomen "óm besmetting le voor.» komen; 4c. dat vóór de inlading naar de haven van verscheping de vervoermiddelen zijn ont smet met een ontsmettingsmiddel, gelijk waardig aan een 5 pet. carboloplossing; 5e. Ciat de betreitende artikelen in verza digde keukenzoutoplossing of keukenzout werden gehouden gedurende minstens 14 ach tereenvolgende dagen vóór het tijdstip van verzending naar Groot-Brittannië. De inspecteur geeft de geleidebiljetten slechts af, indien hem overeenkomstige ver klaringen worden verstrekt door Rijkskeur- meesters of gemeentelijke keuringsveeartsen, hoofden van dienst, waarbij de identiteit der gezouten artikelen moet zijn vastgesteld. Aanvragen voor de sub. I bedoelde vergun ningen moeten worden gericht tot het Engel sche'Ministerie van Landboutv, met gebruik making van formulieren, welke eveneens door het Engelsche Ministerie worden verstrekt. De toegestane vergunningen moeten op verlangen worden getoond aan de ambtena ren van de haven van invoer in Engeland. De landvoogd ontving ten paleize aan het Koningsplein 'n veertigtal Europeescha Cbineescne en inheemsche journalisten van alle richtingen. Z.Exc. deelde mede, dat hij grooten prijs stelde op persoonlijke kennis making met de leiders der publieke opinie, wier verantwoordelijke taak van het groot ste belang is voor de economische en staat kundige ontwikkeling van Indië. Hij noemde de persmenschen niet alleen medewerkers maar vrienden, die hem ook zijn Jcilcn toonden. Jhr. de Graef kondigde aan, dat op voor beeld van Amerika iedere maand een recep tie zal worden gehouden voor de pers,waar op ieder een concrete vraag mag stellen, waarop vaak concreet geantwoord zal wor den, wanneer een aangeroerde kwestie geen punt van overleg is met het Opoerbesiuur of den Volksraad. De Landvoogd hoopte, dat hierdoor de bonafide, doch onjuiste be richten en beschouwingen voorkomen wor den. MOSKOU, 7 Oct. De Russisch-Aziafische Bank heeft zich officieel bankroet laten ver klaren. De schulden bedragen 5 mill. pond. fn het gepubliceerde verslag wordt het ver lies geweten aan de prijsdaling van zilver op de Chineesche markb MOSKOU, 7 Oct. Hét uitvoerend Com. van de Sovjei-Unie heeft besloten een nieuwe Sowjet-Republiek te stichten onder den naam Van Autonome Finsche Radenrepu bliek. Zij zal vlak bij de Finsche grens liggen en de districten Staroskworezk en Gatschine omvatten. NEW-yORK, 7 Oct. De president van de, Amerikaansche Arbeidsfederatie verklaarde in de jaarlijksche conferentie, dat niet sa mengewerkt kan worden met de Russische arbeiders, zoolang deze de Sowjct-regee» ring erkennen en strijd voeren tegen de Ame rikaansche methode. WARSCHAU, 7 Oct. De minister van Fi nanciën Czechowicz heeft tegenover de pers vertegenwoordigers verklaard, dat hij zal trachten de begrooting in evenwicht te bren gen. Hij zal de actieve betalingsbalans hand haven en de stabiliteit van den -ti-keers verzekeren. Hij zal de noödzakc! maat regelen nemen, cm een prijss Lij gin g t ■vr- Iiinderen. De minister sprak zich u'i vo. "t principe der vrije concurrentie. H.j zal z!c:« niettemin verzetten tegen iedere prijsstijging, welke op autoritaire wijze bepaald zal wor den door de kartels, industrieën of hande laren. De strijd tegen het dure leven zal wor den voortgezet. De minister zal het systeem der douane-rechten vereenvoudigen en de winsten uit de monopolies trachten óp te voeren. Ten slotte .verklaarde de mmiricr zich te zullen verzetten legen alle onnutte uitgaven. KOPENHAGEN, 7 October, De minisf er van financiën (beeft gisteren in het Deensca'e Folketing de begreoting voor 1927-1928 in- gediend. Deze vertoont een surplus van on geveer 800.0C0 Kronen, De ontvangsten wor den geraamd op 341.6 millioen en de uitga ven op 340.2 millioen Kronen, hetgeen een. surplus is van 1.4 millioen, waarbij een defi cit van 600,000 Kronen wordt geraamd op de kapitaalsrekening, waarvan dc inkomsten worden geraamd op 57.200.000 Kronen. De minister sprak dc hoop uit, dat nog 10 millioen Kronen zal worden gebonden door de verlenging van de invoerrechten op weel- de-artikelen, welke met Nieuwjaar afloopen. D'e militaire en maritieme uilgaven zijn verminderd met ongeveer 10.5 millioen Kro nen en deze som zal worden gebruikt voior buitengewone uitkeeringen aan de gemeen ten. De minister diende ook in de rekeningen over 1925-1926, welke een deficit vertoonen van 1.6 millioen Kronen, tegen een raming van 20.9 millioen Kronen. De Staatsschuld is met 59 millioen tot 1201 millioen Kronen verminderd. KKAl .Dirigent NICO GERHARZ. op VRIJDAG 8 OCTOBER, te kwart over acht, Jn de Gemeentelijke Concertzaal. Soliste: TO VAN DER SLUIJS, (Zang). Toegangsprijs voor Niet-Leden f 1.25 pl. r. N.B. Nieuwe Leden, voor zoover deze nog niet in het bezit zijn van hun diploma, kunnen dit in ont vangst nemen bij den bureaulist, op den avond van het concert. loop» niet in winkels waar onzede lijke oi N. Madbusiamischo artikelen werden verkocM ol vooraarden zijn ftnnnl «tnHotisbnfke' ALLEEN DIE LECTUUR WELKE LL-il Ca VAAR OPLEVERT, Voor begeleiding en het instudeeren van allerlei ge zangen bestaat er geen beter instrument dan het Orgel. Het gedragen geluid maakt het op toon blijven voor de zangers en zangeressen zeer gemakkelijk, waardoor de leider of de leidster heel wat inspanning wordt bespaard. Fraaie orgels, vol van toon, fijn afgestemd, en ge- intoneerd, levert met ruime garantie, uit groote sorteering tot billijken prijs op gemakkelijke termijnen zal het bidden uit het liturgisch Kerkboek van Pastoor Bsrtels tevens een doorleven zijn van negentien eeuwen geschiedenis den Roomsche Kerk. Gebeden en gezangen, die reeds in de catacomben moeten ge klonken hebben vindt men er naast middeleeuwsche gebeden en de nieuwe litanie van de H. Theresia van heft Kindje Jezus. Een kerkboek vol vromg poëzie. en U bereikt ruim een derde gedeelte van de bevolking varr Haarlem en Omstreken. Vraagt nog heden tarieven. Houders van prijswinnende nummers en opvol gend» tien, worden verzocht zoo spoed i mogelijk zich BEKEND TE MAKEN bij den secretaris Abonneert D op dit blad 2»/a Ko. f 0,50 5 Ko. f 0,90 25 Ko. f 4,00 50 Ko. f 7,50 - OVERAL VERKRIJGBAAR - nli

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2