A. ZONDERLAND GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT IJMUIDEN. HOOFDDORP. BEVERWIJK. HALFWEG. ;eluk aan de draaibrug bij Bennebroek. HILLEGOM. VELSEROORD. Aan houders van 6 pCt. Obligaties 1926 ten laste der bovengenoemde Vennootschap, *wordt hier mede bericht dat zijn uitgeloot van de Obligaties groot f ioo.de nummers 20 - 67 - 98 - 109 - 119 - 129 -139 -145 -146 en 153 En van de Obligaties Groot f50.—, de nummers 6 en 12. De uitgeloote Obligaties zijn aflosbaar na l Januari 1927 mejt de op coupon No. 2 vervallen rente. Op coupon No. 3 der uitgeloten Obligaties wordt geen rente meer vergoed. Prachtig mooi Tarwestroo in bossen en in balen en zeldzaam mooi lang Rog- gestroo, per 1000 Ko. franco thuis tegen scherp concurreerenden prijs. VRAAGT PRIJSOPGAAF. SPA ARIM WOU DERSTRA AT 79-81-87 en 89. TELEFOON 1Z913. Tarwestroo per bos 20 ct. Roggestroo per bos 25 ct ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig, en goed met Mijnhardt'. Sanapirin-tab letten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Nog meer vreemde marine. Nadat we hier dit jaar reeds oorlogsschepen gezien hebben van Zweedsche, Engelsche, Franse he, Italiaansche en Amerikaansche nationaliteit, komt ook nog een vloot der Duitsche repu bliek op bezoek. De datum daarvan is nog I' niet vastgesteld. Bij een aantal kleinere sche pen zal het nieuwe groote slagschip Hanno ver deel van het eskader uitmaken. Jubileum W. v. Lechem. Gisteren den 7den October herdacht de Stations-assis tent de heer W. v. Lechem den dag, dat hij vóór 25 jaren in dienst was getreden bij de H.IJ.S.M. Des morgens te ,7 uur kon men aan de uit gestoken vlaggen op he t havenstation zien, dat er iets bijzonders was, hetgeen later dan ook bleek. Daar de Jubilaris gedurende 14 jaren hier te IJmuiden werkzaam'is heeft hij zich weten te bekwamen, dat hij, zoowel van zijn supe rieuren als van zijn onderhoorigen aller sym pathie wist te winnen. Zoo is dan deze dag voor den Jubilaris een onvergetelijke gewor den. Des morgens vroeg werden reeds verschei dene bloemstukken ten zijnen huize be zorgd, waarna te circa 10 uur de officieele huldiging plaats had. Door den Adjudant In specteur, den heer J. Overbeek, vergezeld var 1 den Stationschef, den heer Reurink, die na mens den Dir. der Ned. Spoorwegen dei Jubilaris feliciteerde. De Adjunct Inspecteui prees hem voor zijn schitterende loopbaan in dienst der Ned. Spoorwegen, en overhan digde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud en de oorkonde. Namens het Stationspersoneel werd de jubilaris gefeliciteerd door de Commissie, bestaande uit de heeren Reurink, B.J. ten Vaar Werk, P. Frederiks en H. van Merselaar, die hem uit aller naam 4 Oud Hollandsche stoelen, eveneens met een oorkonde van het personeel overhandigde. Van de zijde der organisatie St. Raphael „Velsen Zuid" werd de jubilaris namens de afd. gefeliciteerd door den Secretaris, den heer G. Post die den heer v. Lechem een prachtige rooktafel aanbood. Door den Directeur der N.V. Vischhandel vereeniging werd den jubilaris een Cadeau aangeboden, vergezeld van een hartelijke fe licitatie. Van de receptie, die 's middags te zijnen huize plaats had, is zeer druk gebruik ge maakt, waar ook het bestuur van het R.K. Vereenigingsgebouw, waarvan de jubilaris het secretariaat voert, aan deel nam. Onder de vele ingekomen felicitaties was ook een schrijven van den heer Rutte Expe diteur Agèt te Parijs. Deze dag werd besloten met een gezellig samenzijn van familie, vrienden en bekenden. Graanbeurs. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt; tarwe nieuwe 13.50— 14.25; rogge 9.5010.50; gerst chevalier haver 9.009.50; witte duiveboonen 14 10.5011.25; wintergerst 9.5010.50; 15.25; paardeboonen 1212.50; groene erwten 1221; schokkers 2030; vale erwten 2025; karwij 3738; geel mos terd 2629; blauwmaanzaad 4045; koolzaad 2023; kanariezaad 13.50— 14.50, alles per 100 k.g. Opvoering „Paljas". Vpor een geheei gevuld en dankbaar gestemd huis werd gis terenavond in het K, S. A.-gebouw een voorstelling gegeven v^. het Fransche too- neelstuk „Paljas". Aangezien de inhoud vin dit werk alreeds in ons blad "werd weergegeven, kunnen we thans volstaan met een beknopte beoór- deeling der vertolking, die alleszins lofwaar" dig was. De manier, waarop de heer Langenakfn met zijn gezelschap hier verschillende ftuk« ken brengt, steekt immer gunstig af bij die van vele andere gezelschappen, die de pro vincie bereizen. Spel, costüums en kapwerk zijn steeds goed verzorgd. Geen wonder dus, dat, als de komst van Het Groot Tooneel bekend wordt 'n uitverkochte zaal gegarandeerd is, Van de vele medewerkenden dienen dan in het bijzonder genoemd te«^vorden mevr. Berkhout, die de rol van Madeleine en den heer Langenaken, die de ról van „Paljas" vertolkten. Beiden gaven uitstekend spel I- ziero en in tal van momenten brachten r\ groote ontroering onder de toeschouwers Niet weinig droeg daartoe bij het spel van Siska Kremer, het kind. Dit was 'n allerliefste verschijning; 'n Veelbelovend ta lent voor de toekomst. Ook voor de overige dames en heer-e niets dan lof. Alles liep tot in de puntjes vlug van stapel. Bijzonder in den smaak viel nog de zang van den heer Oostra, die vooraf „De Pro loog" uit „Paljas" ten gehoore bracht. Oo' mej, Roffleijn boeide door haar fraai geluid. In totaal dus een welgeslaagde uitvoering; waarmede de K. S, A., die thans over ean zoo keurig ingerichte zaal beschikt, weder om alle eer nlegt. Eierveiling. Bij de gehouden eierveiling -bedroeg de aanvoer 4700 kippsneiren en 660 Bendenieren); kippeneieren f 10.2010.70, ^eendeneieren 5.606.80. Handel vlug. De juiste toedracht der zaak. Onze correspondent uit Haarlemmermeer schrijft ons; Dezer dagen plaatsten wij het bericht, dat mej. B. met haar -rijwiel van het brugge- hoofd van de draaibrug bij Bennebroek in de Ringvaart is gereden en de politie een onder zoek instelde, omdat de boomen niet ge sloten zouden zijn. Het is ons thans uit nader verstrekte in lichtingen gebleken, dat dit bericht eenige rectificatie en aanvulling vereischt, in hoofd zaak wat betreft de meening, die bij som migen kan bestaan, dat de brugwachter ten aanzien van het bedienen der brug in z'n plichtsbetrachting zou zijn te kort geschoten. Wijl hier een misverstand in het spel is en hel noodzakelijk is gebleken een moge lijken gevestigden verkeerden indruk weg te nemen, willen we gaarne nog een plaatsje inruimen om de juiste toedracht der zaak alsnog te vermelden. De brugwachter v. d. V. was juist begon nen de brug open te draaien, sloot daartoe den boom aan den kant van het wachthuisje en toen de brug zich in beweging zette, werd de boom aan de overzijde automatisch van* zelf gesloten, daarbij is dan een oogenblik, dat zoowel de brug als de boom half open is. Op dit moment naderde mej. B. van dien kant. Ze lette blijkbaar niet op, waarom haar nog duidelijk hoorbaar door den brugwachter werd "toegeroepen, dat ze voorzichting moest zijn en af moest stappen. Ook die waarschu wing schijnt haar ontgaan te zijn. Ze reed tegen den halfgesloten boom op, wierp dien door den schok weer open en moest toen wel in de Ringvaart terecht komen. De passee- rende schipper had geen gelegenheid zich iets van het gebeurde aan te trekken, om dat een henglaar, die naast het bruggehoofd stond te visschen, haar direct den hengel toestak en zoo op den wal trok. Van een verzuim van deze zijde van den brugwachter is dus geen sprake en het onge val moet dus alleen te wijten ,zijn aar. de onoplettendheid van mej. B. Uit een ingesteld politieonderzoek is dan ook gebleken, dat den brugwachter in deze niet de minste schuld treft. Veemarkt. Op de Donderdag tb Hoofddorp gehouden veemarkt waren aangevoerd 9 koeien 170225 per stuk en 2 vaarzen 190. Handel matig. Ons Hygiënisch Melkbedrijf.Steeds meer komen bezoekers uit andere landen kennis maken met het model-melkwinnings- systeem der Firma Van Zijverden alhier. Thans weder zijn een beduidend aantal En- gelschen op de boerderij geweest, om zich te overtuigen van wat daar gebeurt en de re sultaten te zien. De bezoekers waren over de resultaten uiterst voldaan. In onze streek blijkt de inrichting inderdaad in een groote behoefte te voorzien en breidt zij zich be grijpelijkerwijze voortdurend uit, hetgeen we van harte toejuichen. Eens gebruikt, blijft men afnemer van dit zeldzaam voedzaam en beslist onschadelijk product. Damnleuws.Onze Damclub „Gezel lig Samenzijn"- speelde in de Districtswed strijden te Haarlem tegen „Sterk door Oefe ning" in die stad. De vorige keer had onze vereeniging met 128 de „tikken" gehad en zij wilde 'begrijpelijkerwijze deze nederlaag wreken. Na 4, 5 uur spelens was het pleit beslecht en had Gezellig Samenzijn gewon nen met 146. Haarlem had 2, onze club 1 invaller. Zondag a.s. moet weder gekampt worden te Haarlem tegen „De jonge Dam mer," die j.l. Zondag van Theorie en Practijk met 146 wist te winnen Het zal dus a.s. Zondag geen gemakkelijke taak zijn, doch met het vooruitzicht een mooie lauwertak t« kunnen verdienen, zullen de onze zeker hun beste beentje voorzettenwe hopen met succes. Geen stroom.Donderdagmorgen had den we hier geen electrischen stroom. Reeds voor tienen bemerkten zij die electromoto- ren gebruiken en die electrische schellen heb ben de stoornis, welke te half vier was ge ëindigd. Al begrijpen we, dat het bedrijf ge wichtige redenen gehad heeft, den stroom tijdelijk uit te schakelen ware het toch wen- schelijk, dat zoo eenigszins mogelijk daarvan aan de gebruikers kennis dient te worden ge geven. lste Lustrum. Op Zondag 17 October a.s. hoopt de R.K. Harmonie vereeniging „St. Fidelis" haar lste lustrum te vieren. Des morgens zal er een H. Mis worden op gedragen, waaronder dg leden der Harmonie ter H. Tafel zullen naderen, waarna een ge zamenlijk ontbijt zal plaats hebben in het Pa tronaatsgebouw. Daarna zal er gelegenheid zijn om de vereeniging te complimenteeren. 's Avonds te 8 uur zal er een uitvoering ge geven worden in het Patronaatsgebouw, welke toegankelijk is voor de Donateurs, Kunstlie vende leden en begunstigers, met medewer king van den Hillegomschen Humorist Schrama. Voor niet leden is de toegangsprijs 30 cent. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het be stuur en des avonds aan de zaal. Waterverbruik. B. en W. stellen voor, afwijzênd te beschikken op het verzoek van D. Mole naar om aan de Wonifigbouwvereeniging „Eendracht maakt Macht" een bedrag van f !5.17v terug te betalen voor overgebruik van water van perceel Burg. Beekmanplein 15 over het jaar 1925. Aldus wordt besloten. Het Burgerlijk Armbestuur Het Burgerlijk Armbestuur heeft een aan- vullingsbegrooting voor 1926 opgemaakt tot een bedrag van f 4000. Deze begrooting wordt goedgekeurd. Vervolgonderwijs. B. en W. stellen voor, tot hoofd van het vervolgonderwijs te benoemen den heer H. v. Ekeren, hoofd der school B tot onder wijzer den heer H. Poots en tot onderwijze ressen. de dames M. C. Teekman en P. C. Hollenberg. B. en W. worden gemachtigd, om ook den heer G. v. Beek aan te stellen als het blijkt, dat er nog een leerkracht noodig is. De heer GEERS vraagt of het niet beter was geweest, eerst een oproep van sollici tanten te doen. Dan hadden ook anderen kunnen mededingen. Nu hebben B. en W. maar een voordracht opgemaakt. De heer v. d. PLAS vraagt waarom de onderwijzer niet als Jioofd is voorgedragen. Hij is toch een tijdlang waarnemend hoofd van het vervolgonderwijs geweest. De heer HEINZBERGER verzoekt aan houding van het voorstel ter nadere bestu deering van het adres van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers, dat bij de inge komen stukken is voorgelezen. De heer PADT ontraadt aanhouding. Gaat men dit voorstel aanhouden, dan blijft er geen tijd meer voor het vervolgonderwijs over. Intusschen meent spr. dat sollicitanten hadden moeten worden opgeroepen dit vordert echter ook weer tijd. Toch meent spr. ook, dat geen personen, die zouden kun nen solliciteeren, hier gedesavoueerd moe ten worden. Het komt spr. voor, dat B. en W. wel wat laat zijn met hun voorstel. Weth. MOLENAAR beantwoordt de sprekers en verdedigt de voordracht van B. en W. De heer PADT stelt voor den heer Poots tot hoofd van het vervolgonderwijs te benoe men en den heer v. Beek no. 2 op de voor dracht te plaatsen. Eerst wordt dan in stemming gebracht de behandeling van het verzoek van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, dat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2