Plaatselijk Nieuws «PP II )o PEN OoGEN U kunt het zelf ook F i SS E S S 33 mu DE SPAARNEBANK NIEUWE HAARL. COURANT Tweede Blad Vrijdag 8 October 1926 HAARLEM. DE DIEFSTAL BIJ DE A. P. C. Hoe J. K. eindelijk ontdekt werd. DE GRENSWIJZIGING VAN HAARLEM. Een arrestatie met hindernissen. VAN ONZE RECHTBANK. ioii/2 101*/* 30 54 55 46V« 47 178 ITO*/* 163 2243/, 224 98 5611/ie 363 365 215 V3 2153/, 98 373 372 76/s 172 174 337 338 184 180 305 360 '641/ 16e 163 98V2 - Personalia. Inbraak. '-m Wellicht heeft U reeds vaak het waschgoed van anderen bewonderd dat er zoo frisch en helder uitzag alsof het pas 'nieuw was. Zoo kunt U het zelf ook krijgen. Neem slechts de proef met Rinso en U zult ver baasd zijn over de resultaten. Koop nog heden een pak! VOOR DE - GEZINSWASCH -• v.v. Schooljeugdconcert der H. O. V. Aanbestedingen. R.-K. Volksbond. Het sluitingsuur der winkels. MUZIEK. De co-Opera-tie. „Lohengrin". BEGRAFENIS TH. H. BROEKHUIJZEN. Diefstal. De uitkeering aan militairen. Concert Diete Blooker, zang. Marix Loevensohn, Violoncel en Johan Ligtelyn, Piano. De aquariumtentoonstelling. Diefstal met geweldpleging by de drukkerij ElsevierH te Amsterdam. HONKBAL. BURGERLIJKE STAND. wiiwmww „wet fli hebban en houden voor hetgeen om U heen geechiedt DE NIEUWE I HAARL. I COURANT Middenstandscentrale. Gevonden dieren en voorwerpen. 13759 13779 13813 13817 13818 13829 13830 Zooals men weet, was tot nog toe een der medeplichtigen aan den diefstal en inbraak in het kantoor der American Petroleum Com pany. alhier, J. K., spoorloos verdwenen. Herhaalde malen deed de recherche huiszoe king, doch van de aanwezigheid van J. K. was niets te bespeuren. Gisterenmorgen is het de recherche ein- lijk gelukt hem in zijn woning te ontdekken. J. K. had zich al dien tijd in een geheimw bergplaats op zolder schuilgehouden. Hij werd gearresteerd en naar het bureau van politie overgebracht. Reeds tweemaal was ten huize van J. K. in de Breestraat een huiszoeking gedaan, maar steeds zonder resultaat. Hoewel de rechercheurs onder leiding van inspecteur Swart alles nauwkeurig onderzochten, werd steeds niets gevonden. Voor de derde maal verschenen er gister morgen 11 uur de rechercheurs, thans onder leiding van den hoofdinspecteur de centrale recherche, den heer Woud. Vooraf waren maatregelen getroffen, dat het huis van K. rondom bewaakt was. Vier rechercheurs gingen naar binnen en men nam een politiehond mede. Hoe de ontdekking in haar werk ging en op ■welke wijze K. zich zoo langen tijd, ongeveer 3 maanden, had weten schuil te houden, ver telde ons de vrouw van den gearresteerde zelf. In een kamer op de bovenverdieping van het perceel bevond zich een diepe kast en de achterwand ervan liep schuin naar achteren. Van deze omstandigheid maakte K. gebruik om in de kast een tusschenwand te timme ien, voorzien van een deur. Zoo bood het achterste deel een vernuftige schuilplaats. Een en ander werd met behangselpapier en kleeren. benevens speelgoed der kinderen enz. gemaskeerd. Wanneer nu bezoek kwam, kon men het huis niet anders binnentreden, dan na vooraf te hebben gebeld. De buiten deur was dan ook voorzien van een briefte. „Verzoeke te bellen." Elke klant, die dus den winkel binnenging kon vooraf bespied wot- den en zoo wisten de bewoners of er onraad dreigde. Gistermorgen kwam de recherche voor de derde maal en de hoofdinspect. Woud wilde thans de ontdekkingsmethode door middel van „nameten" probeeren. Reeds eerder had hij daarmede elders succes gehad. De lengte der kamers, de diepte der tus- sehenwanden en de diepte der kasten wer den gemeten, met het gevolg, dat men de aanwezigheid van de geheime schuilplaats constateerde en de ontdekking van den verborgene volgde weldra. J. K. liet zich gewillig arresteeren en in een auto werd hij onder groote belangstelling van buren en publiek naar het bureau van politie ge bracht. De vrouw van J. K. vertelde ons nog, dat steeds de meeste voorzorgen om ont dekking te voorkomen, waren genomen. Zoo had ze de kinderen zelfs ingeprent om hun vader voortaan in hufs aan te spreken met den titel van „mijnheer". J. K. zelf had het plan, de uitspraak van den Hoogen Raad af te wachten en wanneer hij weder veroordeeld zou worden, dan stil uit te ■wijken naar het buitenland, naar Amerika. In aansluiting op deze arrestatie kunnen .■wij nog mededeelen, dat de aangehoudene zich nooit op straat vertoonde en zich steeds voor de politie schuil heeft weten te houdeg. De wijze waarop, was naar de hoofdinspecteur der Centrale Recherche, de heer Woud ons mededeelde, buitengewoon vernuftig gevonden. Eenige malen had men reeds op ver moedens een inval gedaan, doch steeds zon der resultaat. De bewijzen van zijn aan wezigheid in zijn woning stapelden zich tenslotte dermat.e op, dat de heer Woud besloot, gistermorgen om 10 unr nogmaals tot een inval over te gaan. Aanvankelijk werd wederom niets gevonden, doch toen de heer Woud overging tot het opnemen van de ruimte, bleek hem weldra, dat zich tus- schen een paar wanden een flinke ruimte moest bevinden. Het onderzoek daarnaar leverde het reeds vermelde resultaat op. Hoe lang K. zich daar verborgen heeft weten te houden wil hij niet zeggen, wel vertelde hij nog geruimen tijd in het buitenland te hebben vertoefd. Om den man bij een plot- selingen inval op heeterdaad te betrappen, was niet mogelijk, omdat men niet door den winkel naar de eerste verdieping kon komen, doch exra moest bellen. Zonder (cenig verzet liet de man zich na zijn ontdek king arresteeren en naar het bureau over '"brengen. Naar wij vernemen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken gisteren de Memorie van Antwoord inzake de grenswijziging van Haarlem onderteekend. De publicatie is nu nog slechts een kwestie van dagen. Docr de recherche is aangehouden M. M., huisvrouw van J. B., wonende alhier, als ver dacht van abortus provocatus. Haar arresta tie had onder sterk verzet plaats. In verband hiermede kunnen wij nog mede deelen dat er vermoedens bestonden, dat de 48-jarige vrouw zich door de vlucht aan haai arrestatie wilde onttrekken. Daarom dan ook begaf de heer Woud zich Woensdagavond naar haar woning om haar in hechtenis te nemen. Hij trof de vrouw echter niet thuis, wat hem niet belette om in een poortje ach ter de woning drie uur lang de wacht te hou den. Om 11 uur kwam de vrouw in gezelschap van haar man thuis en ging de heer Wouo tot de arrestatie over. Daar het echtpaar eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde en de vrouw een buitenge woon hevig kabaal ging maken, verliep haar arrestatie niet zoo vlot. als wel voor beide partijen het meest geschikt was. De heer Woud stelde de vrouw voor, dat zij en haar zoon tien passen voor hem uit gingen loopen, zoodat een en ander geen op zien zou baren. Ze stelde zich echter op een dergelijke manier aan, dat er ingegrepen moest worden. Vanaf haar huis tot het bureau heeft zij niet opgehouden op de meest luid ruchtige. en ergerlijke manier te schelden en te razen, zoodat een groote menigte publiek zich rondom het groepje heen verzamelde. Dok in het bureau werd de scheldpartij nog voortgezet en eerst toen de cel bereikt was, was men gelukkig van het lawaai verlost. Reeds 15 jaar lang staat de gearresteerde bekend als iemand, *die de feiten bedreef, waarvoor zij thans gearresteerd is. De aanrijding met doodelijken afloop. De 29-jarige chauffeur C. v. K., uit Zaan dam, die 28 Juni f.1. op den Westzanerdijk, door te dicht langs de huizen te rijden, A. de V. had aangereden, tengevolge waarvan deze overleed, werd gister veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De Officier van Justitie had een maand hechtenis geëischt. Inbraak. A. J. S., de dader van den d cfstal met inbraak in een villa aan de Laan v. Rozen burg te Heemstede, tegen wien door den Officier een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden was geëischt, werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 jaar met een proeftijd van 3 jaar en de bepaling, dat hij zich onder toezicht stel' van het Leger des Heils te Haarlem. Marktdiefstal. A. P. v. M., P. W. v. M. en M. E. v. M. stonden gister terecht wegens diefstal van een lap stof van een marktkraam op de Botermarkt Volgens getuigenis van den re chercheur van. politie. die de verdachten op heeterdaad had betrapt, hadden zij, terwij! zij bij de kraam van den koopman J. R. stoffen bekeken en maten, een lap shantung weggenomen en in een boodschappentasch gestopt, die een der drie verdachten onder de kraam verborgen hield. Toen de recher cheur haar vroeg, wat zij met de stof voor hadden, haastten zij zich de shantung uit de tasch te halen, hetgeen de rechercheur ver hinderde. Zij werden naar het bureau van politie gebracht onderweg kreeg een van haar een flauwte, maar de rechercheur wist niet of het een echte flauwte wss maar zij bekenden den lap te hebben willen stelen. De verdachte, die de stof had weggenomen, vroeg den rechercheur zelfs haar te willen helpen. De verdachten ontkenden den dief stal onder een vloed van woorden en zei den niet te kunnen begrijpen hoe de re chercheur verklaringen kon afleggen als hij nu deed. Zij hadden geen oogenblik aan diefstal gedacht. De lap shantung, die zij gestolen zouden hebben, hadden zij opge nomen en waren er mede naar de vrouw van den koopman gegaan, die iets verder stond.Toen had de rechercheur haar staande gehouden. De eerste verdachte, A. P. v. M„ had den rechercheur wel gevraagd haar te helpen, maar dat was omdat zij zoo vree- selijk uitgescholden en uitgejouwd was. De koopman J. R. verklaarde niet te ge- looven, dat de verdachten diefstal in den zin hadden, zij waren vaste klanten. Hij ha niet gezien, dat de verdachten de shantung hadden opgenomen en in de tasch gestopt, omdat hij juist aai; het andere einde van de kraam stond. Het gebeurde aan zijn kraam echter wel meer, dat klanten stoffen opnamen en daarmede naar hem of zijn vrouw gingen, om zich te laten helpen. Zelfs namen klanten wel lappen stof mede naar huis. om later te betalen. Aan hem hadden zij in dit geval geen permissie ge vraagd, den lap op te nemen, omdat hij, zoo als hij telkens verklaarde, aan het andere einde van zijn kraam stond, die nogal groot was. De vrouw van R.. die hieromtrent ver klaringen kon afleggen, was niet versche nen, ofschoon zij als getuige was opgeroe pen. De rechercheur verklaarde nog. na een desbetreffende vraag van den verdediger, dat de stof, die ter terechtzitting was over gelegd, dezelfde stof was, die verdachten hadden weggenomen. De lap was totaal in de tasch gestopt en hing er niet half uit. Dat was het geval toen hij zich met de zaak bemoeide en de verdachten probeerden de shantung weer op de kraam te leggen; hij had dat echter verhinderd. Daar de vrouw van den koopman niet als getuige was verschenen, werd de zaak verdaagd tot 28 October a.s. 5Nederland 1919 454 Nederl. 1917 1031/4 1031/4 6% Nederland 1923 100l/2 1001/, 7% N.-L 1921 A.. 1005/8 1005/g 6% N.-l. 1923 D.. 1047/i« 1047/16 HolL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd - Paketvaart Oude Boot 973/4 Holl. Stoomboot H. V. A. 660 658i/2 Java Cultuur Jurgens gew. 168 1671/o Koloniale Bank Indische Bank 1723/, 1731/2 Ccrt. Handel Mij '591/2 159l/2 161 1 160 Phoenix Geconsolideerde 166 Kon Olie U. S. Steel 1461/, l46i/2 Marine comm 711/18 Vorstenlanden Actions id 163 163b Comp. Merc. Arg l1/4b Poerwoderjo 1163/, 432i/a 431 4141/2 4173/, 461i/a 460 A'dam Rubber 3371/4 337i/2 Serbadjadi Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails 1201/2 1201/2 dnion Anaconda IVabash 438/4 439/is Comm Maxwel 53/ie De heer Nic Hoogerwerf, directeur Haarl. Klein a Capella Koor en het mannenkoor „Caecilia", is benoemd tot dirigent van het mannenkoor „Orpheus" te Alkmaar, in de plaats van Fred. Roeske. Bij de politie is aangifte gedaan, dat men zich in den nacht van 3 op 4 October dooi verbreking van een ruitje toegang heeft ver schaft tol een directiekeet aan den Kinder huissingel. Een passerdoos, een meetlint en eenige potlooden worden vermist LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ VLAARDiNGEN >m-zi TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield haar maandvergadering in café Brinkmann, onder leiding van dén heer J. L. Bouwer. De voorzitter bracht verslag uit van de al- gemeene vergadering van de Maatschappij, die dezer dagen te Amsterdam gehouden werd. Op deze bijeenkomst werd besloten op 1 Jan. 1927 een vereenigings-weekblad uit te geven. Voor de fraaiste bindwerken van besdragen de heesters had het bestuur twee geldprijzen beschikbaar gesteld. Deze prijzen behaalden de heeren J. van Aalst, krans (Ie prijs van 3) G. Post, mand (2e prijs ƒ2). Verder was er nog een onderlinge tentoon stelling. De uitslagen hiervan luidden 5 stuks Bilbergia van A. Koper, 5 punten. 1 Cattleya Mantini van J. van Cruyningen, 5 punten en 2 dontoglossum grande van denzelfden, 4 punten. Een bloemstuk met Dahlia's van H. W. Brakel verwierf een extra prijs. Na de pauze hield de heer H. Gevers een causerie over de centrale verwarming in de broeikassen. Dit seizoen zal het eerste schooljeugdcon cert der Haarlemsche Orkest Vereeniging op Woensdag 20 October a.s, des avonds om half 8 in de Gem. Concertzaal gegeven wor den. Als spreker bij dit concert zal optreden de heer G. J. Kalt. Het programma luidt als volgt: de Oxford Symphonic. G. groote terts, van Jos Haydn: a. Adagio, Allegro spirituoso; b. Adagio: c. Allegretto (Menuetto); d. Presto en de Ou verture „Leanore No. 3, van Ludwig van Beethoven. Aan de firma J. P. A. Nelissen, aanncmei alhier, zijn bij onderhandsche aanbesteding de volgende werken opgedragen: 1. Door de Nederl. Spoorwegen afdeeling Weg en Werken: Het wijzigen van de controle-inrichtingen op het 1ste en 2de perron te IJmuiden. j 2. Door de Nederl. Spoorwegen afdeeling Electrificatie: Het leggen van grond en waterkabels ten dienste der electrificatie der spoorwegen van af het onderstation op het terrein der Ge meente Lichtfabrieken, naar het onderstation nabij de Garenkokersvaart te Haarlem. 3. Door de N.V. Pegem te Amsterdam: Het leggen van 13 kabels op 350 M. diepte onder den bodem van het Spaarne nabij de Lichtfabrieken, en het leggen van 4 kabels van Haarlem naar het Noordzeekanaal te Velsen. Voor de leden van den R^ K. Volksbond is Woensdagavond de film „Paus en Vati caan" vertoond. De zaal was geheel bezet met belangstellenden. De voorzitter, de beer J. P. H. Castri- cum, opende de bijeenkomst op de gebrui kelijke wiize en herdacht vervolgens den heer Th. H. Broekhuizen, wiens vele ver diensten, vooral ook voor den R. K. Volks bond, spr. memoreerde. Voor de zielerust van den overlledene werd een gebed ge stort. Verder beval spr. de door den R. K. Volksbond te houden cursussen in de be langstelling der leden aan en herinnerde ver volgens aan het Triduum voor de leden, dat Woensdag 13 October begint en gehouden wordt in de parochiekerk van den H. Jo seph. Zondag 17 October wordt het geslo ten. Het zangkoor van den R. K. Volks bond zal bij de kerkelijke plechtigheden en aan het gemeenschappelijk ontbijt zijn medewerking verleenen. Het Triduum zal geleid worden door den Weleerw. Heer C. Vis. Na deze mededeelingen volgde de vertoo ning van de film „Paus en Vaticaan", waar over wij indertijd reeds uitvoerig geschre ven hebben. Over de film zelf niets dan goeds. Hoe velen, die nooit in de gelegenheid waren of zullen zijn om de Eeuwige Stad te bezoe ken, kunnen door dit filmwerk Rome en hare kunstschatten loeren kennen. Want naast de bijzonderheden, die al leen de H. Vader zelf betreffen, zooals Pauskeuze, zegening van het volk etc. lec- ren we het Vaticaan kennen in al zijn schoonheid. We zien de lange beeldengale rijen met de werken van de grootmeesters der beeldhouwkunst, vele beelden die bui tengewoon dc belangstelling waard zijn worden ons afzonderlijk getoond. Met den Paus wandelen we door de overschoone la nen van de Vaticaansche tuinen en genieten van het vergezicht van het machtige Rome. Het is ondoenlijk om alle interessante mo menten uit deze film te noemen; men moet haar gezien hebben. Dc avond werd een groot succes en met stijgende belangstelling werd de vertoo ning gevolgd. Aan het einde van den avond bracht de heer Castricum de gevoe lens van dank der aanwezigen op hartelijke wijze onder woorden. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 13,39 op. De afd. Haarlem van den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den ,,St. Franciscus van Assisië" en de afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor, en Handelsbedienden hebben aan den Raad een schrijven gezon den, waarin wordt medegedeeld, dat him aandacht er op is gevestigd, dat op de da gen waarop de Verordening op de winkel sluiting niet van kracht is, te weten de da gen genoemd in artikel één der Verorde ning sub a, b, c, d, e en f, de winkels dik wijls nog zeer laat geopend zijn; dat dien tengevolge het bedienend personeel ver over middernacht nog zeer inspannenden arbeid had te verrichten, waarbij het in enkele gevallen zelfs half drie werd, terwijl betrokkenen den volgenden morgep toch weer op gewonen tijd aan hun werkzaamhe den moesten beginnen; dat deze uitwassen wel hoofdzakelijk voorkomen in de sub b en c van artikel 1 genoemde tijdperken; dat dergelijke excessen zoowel in het belang van het bedrijf als van de werknemers onmogelijk behooren te worden gemaakt. Dat zulks te voorkomen is door een bepa ling te treffen in de verordening, waarbij ook een sluitingsuur der winkels op be doelde dagen wordt vastgesteld. Redenen waarom adressanten den Raad beleefd maar dringend verzoeken, hierin te willen voor zien, door b.v. het sluitingsuur voor die dagen te bepalen als op den Zaterdag, gelijk zulks in de allermeeste gemeentelijke ver ordeningen hier te lande het geval is. Nog altijd is Lohengrin een der meest ge liefde opera's ook Woensdagavond was de Stadsschouwburg vol maar ook van zuiver muzikaal standpunt gezien is het een belang rijk werk. Het is interessant na te gaan, hoe zich hier uit de oude opera ontwikkelt het muziek-drama, uit den klassieken vorm de „eeuwige melodie" en wat verder Wagner's muziekbouw karakteriseert. Nog zijn er vaste vormen, wel met kleurengespeel, maar nog niet met de zenuwachtig gebroken kleuren van den gebroken wil, nog niet met t erotisch-lyrische raffinement, welke wij Wagner geenszins geheel ten verdienste re kenen. In de co-Opera-tie-uitvoering kwam de muziek nagenoeg op haar best uit. Het voor spel was waarlijk de neerdaling van het he- melsche ter aardeen de plotselinge ver dwijning ervan, de vlucht van onze wanver- dienste. In bet eerste bedrijf boeide ons dc muziek het meest.... langs het knap be werkte tafreel van de algemeene verwonde ring en de aankomst van den zwaan een fragment, dat zoo goed ter verdediging van Wagner's theorieën kan dienen naar het machtige sextet met koor en vol orkest, waar intusschen de rijkdom, niet meer te overzien, tot het oor als een chaos komt, 'n acoustisck probleem misschien, voor ons meer «en kwestie van afstemming. Memoreeren wij, wat het door Loi«s Boer uitstekend geleid musikaal ensemble betreft, nog even de markige inleiding tm de derde acte als een glanspunt om dan over te gaan naar de solisten. De blonde Elsa vond in Joy Mac Arden, een liefderijk vertolkster met een schijn van stemvermoeiems in 't tweede bedrijf, en weinig glans ic 't derde, met welver, zorgd gebaar, terecht sober tegenover de on stuimigheid van Ortrud. In deze laatste rol gaf mevrouw Poolman heel den 'pracht van haar stam, heel de kracht van haar dictie en spel. Hendrik Drost was een forsche, bril- lante Lohengrin, Richard v. Helvoirt Pel en Willem Hërckenrath maakten gaaf hun König Heinrich en Graf Telramund, terwijl Arend Willebrandts als heraut uitstekend voldeed. Ook 't koor was goed. Wat de regie betreft zij opende geen nieuwe gezichtspunten, gaf echter bevredi ging voor 't genre: romantische opera, kijk stuk. Alleen dc bruidskamer, 3e bedrijf, viel met haar stijllooze wanden deerlijk uit den toon. E. Op het R.-K. Kerkhof „St. Barbara" heeft gistermorgen de begrafenis plaats gevonden van wijlen den heer Th. H. Broekhuijzen, de zoo welbekende figuur in R.-K. kringen. Een voudig, zooals hij geleefd heeft, was ook zijn begrafenis, doch zij is geworden een alge meene uiting van de sympathie en achting, welke men hem toedroeg. Buitengewoon groot was de belangstelling, zoowel van ver schillende organisaties als van particulieren. Gistermorgen werden in de parochiekerk aan het Spaarne twee H. H. Missen gelezen voor de zielerust van den overledene, waarbij o.m. aanwezig waren de 'heeren J. P. H. Castri cum en G. Scholte, vertegenwoordigers van den R.-K. Volksbond, de heeren Hubcrs en Roelofs, namens den R.-K. Grafischen Bond en dc heör W. J. B. van Lierat, Op verzoek van den overledene werd geen plechtige Re quiemmis gezongen. Op het kerkhof waren, behalve de verte genwoordigers van de hiervoor genoemde vereenigingen mede aanwezig de heeren dr. Th. Th. Kool en J. J. Brinkman, bestuursle den der R.-K. Kiesvereeniging, W. Molen kamp en J. Th. Elligens, namens „Herwonnen Levenskracht", A. L. Vollaerls, voor den' R.-K. Bouwvakarbeidersbond, H. J. L. Klein Schiphorst, secretaris der teekenschool St. Joseph-Gezellen-Vereeniging, van welke school de overledene een der oprichters was, Ch. L. v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer en van het Hoofdbestuur van den R.-K. Volks bond, de raadsleden de heer J. H. Visser en mevrouw Van Looij, de heer Van Darn, oud voorzitter van den R.-K, Volksbond. Verder was aanwezig een zeer groot aantal leden, vooral van de oude garde, van den R.-K. Volksbond. Neen, de trouwe Broekhuijzen wordt ook in den dood niet vergeten. De WelEerw. heer Kapelaan J. F. A. Bots verrichtte de begrafenisplechtigheden. Onder dc kransen was er een van den R.-K. Volksbond als een laatste hulde aan den voortreffelijken werker,die, naar wij hopen, thans reeds de eeuwige rust is in gegaan. Gisternacht is ingebroken in een motor boot, liggende in de Leidschevaart, onder Heemstede. Een scheepskijker (binocle) en eenige klcedingstukken werden ontvreemd. Ook werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een zilveren inktstel uit een perceel aan den Heerenweg te Heem stede. Een inzender beklaagde zich gisteren in ons blad er over, dat degenen, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen en daardoor hun betrekking hebben verloren, waardoor zij werkloos rondloopen, niet direct een uitkeering kun nen krijgen van het Burgerlijk Armbestuur. Volgens inzender zou over de eerste 6 da gen geen uitkeering verstrekt worden. Naar de secretaris van het Burgerlijk Armbestuur, dc heer J. H. Visser, ons thans mededeelt, is deze klacht geheel onjuist. Wanneer bedoelde personen zich bij het Burgerlijk Armbestuur melden, worden zij direct geholpen. Van 6 zgn. wachtdagen is in het geheel geen sprake. Op Vrijdag 22 October zal de zangeres Diete Blooker met medewerking van Marix Loevensohn, violoncel en Johan Ligteleyn, piano, een concert in den Schouwburg Jansweg te Haarlem onder de ausp. van „Het Concertbureau" te Amsterdam, geven. Woensdagmiddag boekte de aquariumver- eeniging „de Natuur" op haar tentoonstel ling den 2500sten bezoeker. De gelukkige was P. Snijders, Spaansche Vaartstraat, Schoten, die als herinnering aan dit feit, een kamer-rotstuintje kreeg. Ook voor den 3000sten bezoeker, die spoedig verwacht wordt, is weer een mooie verrassing weggelegd. Zaterdagavond te ongeveer 8 uur zal bo vendien de heer G. E. W. Bausch, de inzen der van de cactussengroep, een korte cau serie houden over: „Het houden en de ver pleging van cactussen en vetplanten.'' Even- tueele vragen zullen alle zooveel mogelijk beantwoord worden. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 24-jari- gen boekdrukker C. J. van V. en den even eens 24-jarigen boekdrukker A. A. den O., die in hooger beroep waren gegaan van een vonnis van de Vierde Kamer der Rechtbank alhier, waarbij beiden werden veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf naar aanleiding van den bekenden diefstal met geweldpleging in de N.V. Drukkerij „Elsevier", van Osta- destraat 233 alhier, aan welk misdrijf ge noemd tweetal zich in vereeniging met een 19-jarig typograaf en een 20-jarig loodgieter had schuldig gemaakt. Het Hof, overwegende den ernst van bet gepleegde misdrijf, alsook het feit, dat de nachtwaker bij „Elsevier", die aan de ge weldpleging heeft blootgestaan, blijvende nadeelige gevolgen daarvan heeft ondervon den, veroordeelde C. J. van V. tot vier jaar en A. A. den O. tot drie jaar gevangenis staf. De Procureur-Generaal Mr. Dr. van Geuns had teben C. J. van V. eveneens vier jaar en tegen A. A. den O, drie en een half jaar gevangenisstraf geëischt. Verdediger van van V. was Mr. Benno J. Stokvis en van den O., Mr. Grolleman. 442e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag* 7 October, Se Klasse 12e Lijst. Hooge prijzen, 19041 IOu.000. 10034 5L00. 6414 1000. 5766 9606 18182 400. 6922 Met het oog op het drukke bezoek, wor- |032 7412 8131 8217 9558 10135 lo66r lo768 d«„ de schoolklassen dl., tol pUj,h.bb.n 8223 5385 2 3088 '74M Ouders worden dringend verzocht geen kin deren beneden de 12 jaar zonder geleide de tentoonstelling te doen bezoeken, daar het bestuur onder geen voórwaarde dezulke kan toelaten. balclub Haarlem |en huishoudelijke ver gadering. De agenda vermeldt o.a. behande ling van de agenda van de algemeene ver gadering, te houden op Maandag 25 October te Amsterdam. Verder eenjge verkiezingen van bestuurs- en commissieleden en van een of meer af gevaardigden naar de A. V. H. Karreman; W. Adriaans en A.^ van Leeuwen. A. v, d. Schoot en J. A. Mulder; W. Kalkman en M. C. Stef- fens. J. H. v. Wijk en A. Vermeer. 16351 Getrouwd: 7 October: H. W. v. Turn-17] 15 hout en E. v. Dijk. K. K- Strookman en 17586 G. Meijer. J. D. v. Tzunenbroek en J. 18312 G. A. de Koninck. C. J. Weg en M. R-18753 Schroder J. Mw en G. S. Bunneke. G. J. v. Eek e» 'C. J. v. d. Geer. Prijzen van f 70: 176, 210 212 224 453 493 528 530 940 613 624 670 675 879 911 955 1047 1056 1064 1159 1197 1230 1271 1331 1347 1369 1498 1518 1547 1589 1615 1654 1672 1690 1742 1754 1799 1888 1899 1973 2062 2273 2436 2436 2514 2652 2656 2723 2744 2832 3169 3183 3244 3298 3449 3452 3471 3477 3580 3688 3703 3844 3903 4048 4097 4121 4136 4210 4220 4226 4318 4435 4536 4654. 4686 4758 4781 4889 5041 5513 5586 5685 5723 6161 6492 6564 6583 6605 6891 6964 6974 7023 7193 7393 7422 7475 7635 7697 7706 7782 7816 7952 8056 8079 8084 8117 8174 8291 8509 8561 S577 8596 8618 8652 8832 8862 8956 8990 9045 9202 9217 9341 9420 9411 9678 9699 9725 9782 9841 9853 9903 9911 99.33 10241 10J75 10878 10390 10489 10626 10667 10751 10790 10920 10928 11045 11179 11423 11460 11518 11635 11724 11760 11883 12088 12212 12419 12425 12739 12963 12987 13012 13031 13122 131SS 13217 13389 13350 13478 13483 13501 13968 14006 14024 14216 14739 14740 14747 15095 15140 15170 15330 15808 16028 16097 164(15 16531 16858 17159 17203- 17218 17609 17663 17853 18319 '8474 18517 18932 18969 19004 19293 19432 19480 1951 20106 20108 20158 20178 Geboren: 5 3ct.: E. v. Baarcn-Oost, d. 20598 20612 20667 20793 20939 A. ABosa-Gastaldc'Candido, z. 6 Oct.: M- G. H. OtsenScholten, d. 7 OcU P. A. E. HoonakkerKrommert, z. 8 Oct.: J. TinkelenbergMeijer, z. 3 Oct.: J. WoudRustemeijer, d. Overleden: 6 Oct.: W. F. Riepsaamc, 86 jaar, Dreef. C., 4 innd,, d. van P. C. d. Kooi), Gasthuisvest. 16881 17014 17015 17308 1747! 174S3 18107 18178 18239 18549 18561 18632 19066 19271 19280 19678 19828 20066 20283 20347 20431 brongt U hot spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op do hoogt# NIETEN: •8 138 184 221 228 261 339 339 342 349 377 393 439 477 503 515 544 592 686 699 706 747 761 781 870 871 914 973 982 988 1010 1045 1090 1091 1164 1259 128 2 1410 1411 1455 1478 1529 1587 1607 1617 1645 1649 1677 1707 1775 1822 1887 1906 1939 1994 2053 2068 2071 2146 2157 2267 2305 2344 2345 2352 2368 2452 2493 2498 2506 2522 2523 2589 2664 2665 2699 2701 2707 2809 2829 2836 2847 2862 2877 2902 2931 2968 3063 3084 3101 3163 3167 3239 3249 3278 3287 3317 3338 3345 3366 3388 3402 3416 3426 3454 3531 3544 ,3610 3636 3652 3700 3760 .3772 3789 3847 38» 395.3 3982 3965 3994 4132 4138 4151 4198 4201 4254 4438. 4466 45IS 4526 4546 4622 4661 4672 4694 4706 4718 4732 4929 5044 5071 5128 5129 5196 5239 5299 5436 5550 5560 5606 .5761 5813 5S72 5876 5889 5897 5936 5944 6014 6024 6047 6074 6119 6130 6154 6156 62.30 6242 6286 6290 6294 6349 6J9.3 6395 6411 6437 6474 6475 6478 6506 6561 6589 6623 6640 6665 6668 6693 6718 6805 6830 6835 6849 6884 6887 6977 7001 7014 7056 7112 7120 7165 7179 7388 7434 7488 7531 7555 7565 7573 7588 7600 7667 7704 7725 7753 7760 7765 7824 7868 7879 7909 7951 7970 7984 8044 8045 8099 8103 8163 8202 8221 82.37 8257 8.351 8368 8449 8456 8458 8465 8483 8511 8562 8566 8582 8609 8612 8614 8682 870,3 8757 8780 8784 8822 SS42 8848 8853 8876 8972 9007 90/6 9080 9121 9162 9169 9219 9295 9296 9302 9350 9368 9377 9429 9539 9451 9460 9472 95.32 9581 9612 9680 9706 9780 9812 9858 9861 9377 992.3 9937 9948 10037 10070 10092 10110 10136 10157 283 427 640 863 989 1280 1557 1701 1942 2214 2411 2566 2794 2888 3138 3290 3414 3619 3837 4064 4345 46j57 4862 5216 5676 5902 6097 6280 6401 6553 6673 6879 7100 7495 7628 7814 7977 8171 8395 8537 8620 8834 9018 9240 9414 9548 9826 9949 10167 10614 10656 10696 10$21 10880 10993 11118 11127 11364 11367 11449 11467 11624 11670 11819 11831 12183 12233 11101 11345 11421 11615 11809 12155 en omliggende gemeenten vergadert op 10483 10515 10548 10590 Maandag 11 October 1926, des middags te 10752 10760 10769 10799 vier uur in de bovcnkroonzaal van Brink- 11002 11021 11031 11048 mann. 11202 11210 11213 11290 11370 11374 11375 11395 De agenda vermeldt: I, Opening; 2. 11535 11540 11583 11586 Mededeeling en ingekomen stukken, bene- 11692 11698 11768 11786 vens verslag omtrent de werkzaamheden en 11874 11957 12098 12135 handelingen der Middenstandscentrale se- 12280 12290 12300 12325 12,364 12369 12447 dert de laatste vergadering; 4. Samenstel- j|467, 12484 12553 12600 12684 12710 12770 hng van het advies, mt te brengen aan het ,30]0 ]3050 13060 130g5 der 3W.3 veracht 13,05 13109 '3142 13151 13184 13201 13215 der Gemeente Haarlem, dat ons verzocht 132]8 132J8 13285 13293 13290 13301 13308 is; Rondvraag en sluiting. mi2 J349() J3m mQ2 j3562 j 3583 135g8 13590 13621 13639 13645 1.3659 13690 13703 Terug te bekomen bij: A. Lips, Pieter Kiesstraat 52, beursje; W. dc Jong, Woon schip „Cornelia", Oostvest, doos met i. en zeil; Politiebureau. Smedestraat, armband 13860 13862 13863 13875 13994 14002 14014 14058 14243 14254 14265 14285 14438 14481 14500 14504 13890 13929 13964 14168 14185 14220 14341 14414 14435 14505 14515 14581 16452 16611 16755 16927 17172 174,36 ,7", 4596 14624 14659 14675 14748 14755 14758 henoge, portemonnaie m. i. kraansleutel, ]4g30 ,4g34 14R3g j483y 14g54 14g87 14g97 zadeldek; J. G. Vergunst, Johs. dc Breuk- ,4906 14918 j4930 ]497I J5053 ]5065 15090 straat 11, .dobberman pmcher; H. Waage, jgl08 j5]20 15142 15H9 15212 152J9 J 5244 Vxersterrenstraat 19 zakkalender; van der j5245 15277 15311 15337 15360 15373 15432 Slups, Velserstraat 16 gr witte poes, Fanna 15434 ]S473 15485 I5486 1549g j5515 I5525 F. Kaart, Byzantiumstr 46, zw. witte poes, 15527 I5557 1559l 15622 15670 15675 ynjj Fauna; Dr. Eeftinck-Schattenkerk, Scboter- ]5736 15775 15796 15810 15822 15902 «963 singel 163, grijze poes; J, S. Haan, Rusten- jfiooi 16033 16059 16105 16114 16229 16250 burgcrlaan 71, kousen; A. Rozenharl, Zomer; 16298 16303 16308 16439 kade 151, zeemlap; J. Nieuwenhof, Leidschc- 16489 16503 16556 16590 straat 51. kindermuts; M. v. d. Sluys, KI. 16680 16737 16748 16751 Houtstraat 45, stopmes; J. Knoop. Slinger- 16870 16880 16899 16923 beekstraat óhnis. Amsterdam, autonummer- 16973 17004 17070 17151 plaat; J. Hoenderdos, Leidscheplein 43 zw., 17255 17304 17364 17401 kinderportemonnaie m, i.; D.' Immer, Kou- 17543 17588 17622 17634 den.horn 16, portemonnaie m. i.; S. Vlyt, 17790 17791 17831 17873 Magazij.s, Groote Hontstraat 47, parapluie; 18006 1S044 18059 18123 J, v. d. Byl' Pres. Steynstraat 96' penning; 18177 18288 18293 18363 C v, d, Vlist. Grebberstraat 5, portemon- 18495 18554 18612 naie m. i.; A. Ploeger, Busken Huctstraat 12 18649 18680 18683 idem; j. de jong, Edisonstraat 7, rijwielbel.- 18850 18858 18866 18917 18928 19000 190S7 merk; Brugwachter Langebrug, sleutel; C. 19111 19130 19152 1W58 19253 1920^ ,92?9 Wezeldyk, kithst/aat 6, melkbusskutel; H ,93« 19380 19434 19532 19562 Vlugt, 't Krom 41rood, pakhuisslentel; H. *^8 9685 9718 9724 9753 9773 10807 Sipper, Schotersingel 19, gummi-schoen; L. 20j-R 19?^3 1?951 r0000 m J. v. Es, Romolsnstraal 52, trekwagea 5e RlasSe 1Je w n4Z; m 1200; 1130 tn.z.,2130: 1141 met 70 ni-z. 2141' met 70; lUB-ra.z. 7163: 17292 m:z. 17297. 16469 16474 16627 16678 16779 16792 16945 16966 17190 17252 I 17450 17487 17672 17695 17739 17889 17916 17985 18134 18135 18150 18365 18480 18484 18620 18629 18645 18648 18775 18786 18790 18817 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5