KWAITAW Dat'sKWATTA Verkeersongevallen. JAVA reepepT 12 October Agenda NAGEKOMEN STORMBERICHTEN. Een schuur te Halfweg afgebrand. De receptie van H. P. C. DRAiSIJlA-vAN-VALKEhBURG'Sv HILLEGOM. UIT DEN OMTREK. HAARLEMMERMEER. Regent Th. F. Ebbinkhuysen. Twee auto's in botsing. De feesten te IJmuiden. VELSEROORD. SANTPOORT. De Hagelingerweg. BEVERWIJK. HAARLEMMERLIEDE. ZANDVOORT. Slechts een merk kan 't beste zyn IJMUIDEN. HEEMSTEDE. ZWANENBURG. SPORT EN WEDSTRIJDEN. PAARDENSPORT. BINNENLANDSCH NIEUWS. Uit de R. K. Staatspartij. De meening der Kath. Kamer leden over het Ned.-Belg. T ractaat. Het Hollandsch-Belgisch Tractaat. IJMUIDEN. LAATSTE NIEUWS. De storm in 't Noordefis De Bijkantoren van de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zijn als volgt gevestigd: Haarlem: Sigarenmagazijn L. VAN BERKEL Burgwal 115. Boekhandel FIRMA'H. COEBERGH Oed. Oude Gracht 74. Boekhandel en' Religieuse artikelen F. W. A. BROM Paul Krugerstraat 19. W. P. VAN EEKHOUT Breestraat 30. Voor Bavodorp en omgeving: J. TH. ELLIGENS Emostraat 1. Assurantie-kantoor W. MOLENKAMP Overtoruveg 7. Loterijkantoor M.OVERTOOM Assendelverstraat 40 a rooa. Sigarenmagazijn C. J. PAAUW Koningstraat 11. Sigarenmagazijn L. P. F. VERHOOGD Leidschevaart 144. Melkhandel C. VAN DER VLUGT Pieterkiesstraat 28. Heemstede: Sigarenmagazijn P. VAN ODYK Raadhuisstraat 30. Beverwijk: BIJKANTOOR VOOR BEVERWIJK EN OMGEVING Peperstraat 33 - Tel. 2213. Voor abonnementen, advertentiën, enz., wende men zich tot bovenge noemde adressen. DE ADMINISTRATIE. Sociëteit „St. Bavo". Rechtskundigbureau, half 9 uur. Bestuur Grafische Bond, 8 uur. Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur. Tooneelslub Spoor en Tram, 8 uur. R.K. Vrouwenbond, 8 uur. R.K. Vrouwenbond. Groote Propaganda ook zijn deel, al Is het klein, zal krijgen vergadering met lichtbeelden van het leven Van bevoegde zijde vernamen wij. dat men al» laatste poging nog probeeren wiC te trach ten B. en W. van Velsen te bewegen, hun standpunt betreffende de te houden kermis zóó te wijzigen dat gedurende de eerste twee dagen der Jubileumweek geen kermis zal worden gehouden, zoodat dan de winkelweek en werken van den Eerbiedw. Petrus Donders door Pater H. v. d. Sande C. s.s. R„ 8 uur. St. Jozelfsgezellengebouw, Jansstraat 59. Repetitie Rederijkers „St. Genesius", 8 u. Concertgebouw. Concert door R.K. Man dolineclub „Santa Lucia", Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur: Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89 Ij uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23 Telefoon 10049. Alle werkdagen ran 9half 12 uur, 's middags van 35 uur, 's avonds van half 8—half 9 uur. '«Zaterdags alleen van 95412 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond. UK. Leeszaal en Uitleenbibliotbeek. Jansstraat 49. Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. SL Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49. Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dag van 23 uur. Donderdag van 12 uur. RJL Kraamverzorgirg van de Derde Orde SL. Franciscns. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdags van 23 uur. R.K. Reclasseeringsvereeniging, aid. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in bet gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N. Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNEL VERBAND, Centrale Post Telef. i*5151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan de* huisgevel. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKEL1N- GEN, verstikkings- en electrictetsonge- vallen. Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392). DE ZONDAGS- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN wordt deze weck waarge nomen door: Fa. Th. A. van Rijn, kleine Houtweg 15, tel. 10539; de firma C. G. Looymeyer Zn„ Zijlweg 88, tel. 12495 en de Schoterbosch Apotheek, Rijksstraat weg 35, tel. 12711. SCHADE OPGELOOPEN. Het Duitsche stoomschip „Raynay" kwam te IJmuiden binnen met verlies van een mast en veel stoomschade, terwijl het een groot deel van de deklading had verspeeld. AANVARING IN HET KANAAL. Doordat men Zaterdagavond moest wach ten voor de spoorbrug, is het uitgaande s.s. „IJssttoem" op de Engelsche kolenboot „Havbus" geloopen. Bij het terugvaren voer de „IJstroom nog op de stoompont Velsen, waaraan schade werd toegebracht. Door het uitgooien der ankers werd verder onheil voorkomen. Het gevolg der aanvaring was, dat fret verkeer een paar uren vertraging onder vond. De „Ystroom" kon de reis voort zetten, doch de „Havbus" moest dokken en keerde daarvoor heden naar Amsterdam «rug. Heden morgen om tien uur kwam hier bin nen de haringlogger „Vriendschap" K. W. 137, van de reederij N. Parlevliet rut Kat wijk aan Zee. met de vlag halfstok. De «chipper rapporteerde, dat de stuurman, H. Stam, wonende te Egmond aan Zee, over boord is geslagen en verdronken. Verder was in den storm het' dek opengescheurd en hol sters uit de verschansing getrokken. Zaterdagnamiddag, omstreeks 6 uur, ontstond brand in de schuur van den heer Bijma aan den Kerkhoflaan te Zwanenburg. Hoewel de brandspuit te Hoofddorp was gerequireerd, ter assistentie, daar de brand- Dat H.P.C. populair is, was reeds eerder gebleken bij vroegere gelegenheden, maar kwam bijzonder tot uiting Zaterdagavond bij de gehouden receptie ter gelegenheid van hun 10-jarig bestaan. In de fraaie zaal van het Ververschings- huis in Groenendaal, welke zaal keurig met planten was versierd, had het bestuur, bestaande uit de heeren B. J. Moolenaar, Jac. J, Moolenaar, P. Mul, G. Schoorl en Mevr. WaldcatterBenner plaats genomen om de vele vrienden* in de gelegenheid te stellen H. P. C te complimenteeren met haar 10-jarig bestaan. En daar is een zeer druk gebruik van gemaakt. Onder de vele ingezetenen noemen wij allereerst Jhr. J. P. W. v. Doorn, namens B. en "W., de raadsleden Mevr. de Voogd- de Vogel en Jac. Moolenaar, het hoofd der O L. school, den heer J, de Jong, vele oud leden en talrijke H. P. C,-aanhangers. Dat ook H. P. C. geen onbekende is in de Polosport, mag wel blijken uit de tal rijke zusterverenigingen, die of persoon lijk of schriftelijk en telegrafisch blijken van belangstelling loonden. Zoo waren er afgevaardigden van H, V. G. B„ Zignea, de Delft, Nereus, Politie- sportvereeniging, D. Z. ZHaarl. Zwem- bond de Heemsteedsche Reddingsbrigade en de Haarl. Zwemvereniging. Ook vele bloemstukken mocht het be stuur in ontvangst nemen; zoo o.a. een bloemenmand van Jhr. J. P. W. v. Doorn, hun beschermheer, en een bloemenmand van den heer Jac, Kodde Sr. in de H.P C.- kleuren en met kleine bloempjes ingestoken de naam H. P. C. De Zwemvereen. „Kinheim" uit Bever wijk was verhinderd, doch zond eveneens een fraaien bloemenmand. Onder eenige toepasselijke woorden reikte de voorzitter van H. V. G. B. een groote lauwerkrans over, welke attentie onder luid applaus werd in ontvangst genomen, terwijl de H Z. B., de Delft, Zignea en de Politie- Sportvereeniging Haarlem herinnerings plaquettes schonken. In het gedenkboek, onder een door den heer J. J. Moolenaar ge teekend hoofdje zetten alle bezoekers hun handteekeningen, als blijvende herin nering. Natuurlijk heerschte er tijdens de receptie een allergezelligste stemming, welke nog verhoogd werd, als leden en donateurs zich aan een diner vereenigden, waarbij toasten uitgebracht werden op be stuur en vereeniging. Nadat de voorzitter, den heer B. J. Moolenaar, de aanwezigen een welkomst woord had toegesproken, sprak Jhr. J. P. W. van Doorn, als beschermheer der ver eeniging, v Zijn EdelAchtbare wenschte daarna als blijk van waardeering, de Vereeniging een zilveren plaquette aan te bieden. Vervolgens voerde het woord Dr. Merens, de ziel der Polobeweging in Haarlem en O., die ook 10 jaar geleden de stoot tot op richting van de H. P. C, had gegeven. Dr. Huizinga voerde op zijn zoo bekende geestdriftige wijze het woord namens de Haarl. Zwembond; de heer Kroon namens de Heemsteedsche Bad- en Zweminrichting; de heer R. Peereboom namens de H.V.G B„ de heer Verschoor namens de Politie-Sport. vereeniging; Mej. v. Ommeren als presi dente van Zignea; de heer Zwang als voorz. van „De Delft" en mevr. Knuijt-v. Laar als aanvoerdster van het dames-zevental. Aan het slot dankte de heer B. J. Moo- lenaars allen, die dezen dag voor H. P C. als een onvergetelijken dag gemaakt had den. Voor H. P. C. is dezen dag er een ge weest, die zoowel bestuur als leden zullen aansporen tot groote dingen, opdat vervuld mógen worden de vele wenschen, die op dezen dag geuit zijn. A.s, Zaterdag wordt het feest in meer in- tiemen kring gevierd. LEEUWARDEN Inenting.Woensdag a.s. zal er van half vier tot half vijf in de gemeente gelegen heid zijn tot kostelooze inenting en herinen ting. Het medebrengen van het trouwboekje verdient aanbeveling. Bediening Nieuwebrug. In de gehou den vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder werd besloten om, behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten van deze provincie, van de gemeente Haarlem met ingang van 1 November 1926 over te nemen de bediening van de Nieuwe brug nabij de Fuikvaart. De Haarlemmermeerpolder zal voortaan 5/6 van de jaarlij ksche kosten terugontvan gen Een waarschuwing. De Gezondheids commissie voor Haarlemmermeer heeft, in verband met het feit dat zich in den laatsten tijd in verschillende plaatsen van ons land typhusgevailen voordoen, een openbare ken nisgeving tot de ingezetenen gericht, waarin gewaarschuwd wordt geen ongekookt water te drinken, tenzij uit een betrouwbare water leiding geen ongekookte tr.elk te drinken, omdat dikwijls de melkbussen en -emmers worden omgespoeld met water dat niet altijd te vertrouwen is geen ongekookte groen- spuit niet bij machte bleek hel vuur te be dwingen. is de geheele houten schuur met j fen te gebruiken omdat de typhusbacif in de inventaris een prooi der vlammen gewor- Ulingronden kunnen zitten erf voorts in aUes den. hen partij stroo, zuim 50 H. L aard- r» „aó- a appelen en eenig gereedschap zijn verloren. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De schuur was slechts laag verze kerd; de aanwezige inventaris niet, zoodat de eigenaar een niet-onbelangrijk Schade- postje heeft. Een paard, eenige varkens en kippen konden gered worden. De aangrenzende gebouwen konden behouden blijven. Naar wij vernemen, is de HoogEërw. heer Th. F. Ebbinkhuysen, regent van het Se minarie „Hageveld", te Heemstede, heden op het Seminarie teruggekeerd. Zooals bekend, heeft Z. HoogEërw. in de Maria-stichting te Haarlem een rustkuur doorgemaakt. Zondagavond omstreeks vijf uur kwamen twee auto's, uit tegenovergestelde richting, op den Bovenweg, hoek Zijlweg'te pverveen, door het slechte uitzicht daar ter plaatse, met elkander in botsing. Beide auto's be kwamen materieele schade, doch konden la ter op eigen krachten huiswaarts rijden. Zal de winkelweek te IJmmden doorgaan? Vrijdagavond vergaderde het comité „Win kelweek" in het Hotel Augusta te IJmuiden. Na een langdurige bespreking aangaande de winkelweek, en de te houden kermis gedu rende die dagen, werd tot stemmen overge gaan, waarvan de uitslag was dat de stem- men staakten over de vraag of de winkel week zal doorgaan. Naar aanleiding hiervan nam het comité het besluit, daar het de verantwoording van de te nemen besluiten niet wenschte te aan vaarden, dat op Maandagavond 11 Oetobei een spoedvergadering zou worden gehouden in de kleine zaal van Thalia ten einde de 300 deelnemers bij stemming te doen beslissen of zij al dan niet de voorgenomen winkel week zullen houden. zindelijk te zijn, bijv. niet te eten vóór de handen flink te hebben gewasschen, aange zien men niet weet of de voorwerpen waar mee men tevoren in aanraking is geweest, niet besmet waren. Pech. Zondagmorgen werd de heer D. J., die per rijwiel op den Aalsmeerderweg reed, opgeschrikt door een hevigen knal, waarmede de achterband van zijn karretje sprong. i De kracht, waarmede de loskomende lucht zich verplaatste, was zoo hevig, dat zelfs de velg van het wiel openscheurde en eenige spaken losraakten. Te voet moest hij zijn reis vervolgen. Schouw. Vanwege het bestuur van den Haarlemmermeerpolder zal in deze ge meente schouw worden gedreven, te begin nen na 31 October a.s. over het kroozen en zuiveren van alle vuilnis en waterplanten der kaval-, weg-, berm- en spoorwegslooten. Het ongeluk aan den onbewaakten overweg. Naar wij vernemen is de toe stand van den vrachtrijder Lamers, die ntet z'n auto op den onbewaakten spooroverweg aan den IJweg alhier door de locomotief van een personentrein werd aangereden en naar de Mariastichting in Haarlem werd overgebracht, zoo vooruitgaande dat hij heden of morgen het ziekenhuis zal kunnen verlaten en verder onder behandeling van den plaatselijken geneesheer kan worden gesteld. Het staan op de bruggen. Op ver- schillende plaatsen in den Haarlemmermeer- j polder is hef staan op de bruggen in den laatsten tijd weer zoo toegenomen dat de politie zich genoodzaakt heeft gezien ingrij pende maatregelen te nemen, teneinde aan de vele overtredingen van de betrekkelijke verbodsbepaling een einde te maken. Dit is voorzeker toe te juichen, want meer malen gebeurt het dat bestuurders van auto's en andere rij- en voertuigen en voetgangers door een of meer van die „brugklanten" op verschillende ongepaste wijzen worden las tig gevallen. De politie heeft in de afgeloopen week weder eenige personen terzake betrapt en tegea hen proces-verbaal opgemaakt. Missie Tentoonstelling. Zaterdag middag had te half vijf de opening plaats van de liefdadigheids Missietentoonstelling in het Patronaat. Hierbij waren vertegenwoordigd het be stuur van de Derde Orde, de Zelatricen van den Missiebond en eenige dames, waaronder de Directrice van den Missienaaikrans. In een korte, krachtige toespraak dankte de Zeer Eerw. Rector de aanwezigen voor de on dervonden medewerking in het bijzonder de dames van den Missienaaikring, die gedu rende een vol jaar hebben gearbeid. Spreker hoopte dat deze tentoonstelling rijke vruch ten mocht afwerpen voor de Missie. Op de tentoonstelling is een keurige stand van priester, altaar en Misdienaargewaden, welke zeer mooi zijn. Ook de stand met 138 kinderkleedingstukken, welke bestemd zijn voor de iniandsche kinderen, dwingt aller bewondering af. Behalve dit waren er eenige attracties, waaronder een loterij met zeer mooie prijzen. Te circa half zes werd de zaal opengesteld voor de bioscoopvoorstelling, speciaal voor de kinderen de opkomst was buiten ver wachting groot. Men had hiertoe de medewerking verkre gen van het R.K. Film Bureau Alba Tantune te Amsterdam, die voor de jeugd zeer mooie en leuke filmpjes had. Des avonds was er bioscoopvoorstelling^ voor de ouderen, waar in de mooie film werd vertoond „Voor de misdaad van een ander", met Louis Bouw meester en Mevrouw de Boer van Rijk in de hoofdrollen. Des Zondags avonds te acht uur had de tooneeluitvoering plaats. Voor een uitver kochte zaal werd het afgekondigde tooneel- stuk „Suema" opgevoerd. Dit tooneelstuk, dat een denkbeeld geeft van het geen er in de Missielanden vaak ge beurt onder heidensche kinderen, zou te veel plaats vragen om het in zijn geheel weer te geven. Doch daar het heden, Maandag avond ten tweede male zal worden opgevoerd, zoo raden wij allen aan een bezoek te brengen aan het Patronaat, waar dan tevens de num mers van de gerukkige prijswinners der lo terij zullen worden bekend gemaakt. In den Hagelingerweg ligt nog altijd een gedeelte, dat niet bestraat is en dat in dezen verkeersweg eigenlijk toch heelemaal niet meer past. Het is een stukje grindweg, voor zien met tallooze kuilen, die voor een ieder een alleronaangenaamste verrassing vormen, wanneer ze over het overigens gelijkmatige wegdek tot dit oneffen gedeelte zijn genaderd. Verbetering was reeds lang noodig, doch thans vraagt de toestand dringend voorzie ning. De regenbuien, die we al gehad hebben en die ons gezien het jaargetijde nog in overvloed te wachten staan, veranderden den weg daar in een modder boel; de kuilen zijn in waterpiassen veranderd en de auto's zor gen er wel voor, dat het drabbige vocht van tijd tot tijd voor de omgeving en alles wat zich daar beweegt, wordt verspreid. De bewoners klagen er algemeen over en de gemeente dient met deze gerechtvaardigde klachten kenireng te gaan houden. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht in kantoor en werkplaats van den heer Meza, handelaar in benoo- digdheden voor bijenteelt. Ontvreemd zijn een schrijfmachine, 2 fietsen en voor twintig gulden aan postze gels. De politie doet onderzoek. R. K. Vrouwenbond. Morgen, Dins dagavond, houdt de R. K. Vrouwenbond een vergadering in het K.S.A.-gebouw. De aan vang is gesteld op 8 uur. De heer Ganzeboom zal in deze bijeen komst een interessante lezing houden. Der halve wordt een groote opkomst verwacht. Industrie-jubileum. Op 2 November a.s. zal de Beverwijksche Conservenfabriek 30 jaar bestaan hebben. Feestuitvoering Harmoniecorps „Sr. Jacobus." A.s. Zondag geeft het Harmoniecorps St. Jacobus een feestavond in het Vereeni- gingsgebouw te Haarlemmerliede. De avond staat in verband met de behaal de prijzen te Spaarndam, en zullen door den Zeereerw. Heer Pastoor Aanstoots aan het Vaandel worden gehecht. De zaal is om 7 uur open. Begonnen wordt precies om half acht en de entree prijzen bedragen per persoon f 0.60. Het pogramma luid als volgt 1. Opening door den Voorzitter2. Het aanhechten der prijzen door den ZeerEerw. Heer Pas toor 3. De nummers waarmede de prijzen zijn behaald, te geven door de Harmonie St. Jacobus, Dir. J. W. Lefeber 4. Twee zangnummers uit te voeren door het JR.-K. Dames-zangkoor St. Gertrudis, Dir. Joh. Smit uit Amsterdam.; 5 Optreden door Hollandsche karakter Humoristen. Hierna wordt een korte pauze gehouden 6. Muziek nummers te geven door de Harmonie 7. Twee zangnummers te geven door het R. K. Dameszangkoor8. Optreden der Humoristen 9. Verloting van 7 fraaie prijzen10. Slotfinale te geven door de Harmonie. De prijzen bestaande uit 2 zilveren me dailles, 1 verguld zilveren medaille en een Zil veren Lauwertak en 1 zilveren Lauwerkrans zijn voor in de zaal te bezichtigen tot half acht. Aan deze feestuitvoering is een gratis verloting verbonden, waaraan ieder, die een verplicht proganvma a f 0.60 aan de zaal koopt, als toegangsbewijs, kan mede doen. Elke bezoeker krijgt 1 lot cadeau. De prijzen der verloting zijn als volgt Iste prijs 1 Cadeau naar keuze ter waarde van 1000 zegels aangeboden door den heer Swaalf uit Haarlem, Directeur der Roode Procentzegel2e prijs 1 Theeservies, aan geboden door Mej. M. B. Schouten. 3e prijs 1 Blik speculaaskoek door N.N. 4e prijs 1 vet konijn, aangeboden door Nic. Does burg. 5e prijs idem, idem, aangeboden door H. Berkgarnp. 6e prijs 50 visitekaartjes met env. door den heer Mens. 7e prijs 50 idem met env. door den heer Mens.. De Beeklaan.De gemeente heeft de Beeklaan geducht onder handen genomen de laan is flink behard, terwijl er een degelijk hek langs de Beek is geplaatst. Het is een mooie verbetering. Personalia.Onze plaatsgenoot, de heer F. van Santen Jr. is te Den Haag geslaagd voor het Rijksdiploma A. (schoenmaken) Voor het eerst is dit examen, uitgaande van de Ned. Schoenfederatie voor de vakopleiding en ons land gehouden. Daar de heer van S. nauwelijks 16 jaar telt is het zeer zeker een mooie praestatie. Plantsoenbeplanting.Onze plantsoe nen hebben voortdurend de zorg onzer vroede vaderen en de heeren Bloemisten en Kwee kers steunen dit loflijk pogen. Sinds een paar jaar prijken deze plantsoenen met een rijken bloemenschat, die het oog van inwoner en vreemdeling boeit, terwijl de gemeente een ruime som uittrekt voor de noodige werk zaamheden. Thans nadert weer de planttijd en we vertrouwen, dat velen aan den gemeen telijken oproep gehoor zullen geven en bollen ter beschikking zullen stellen. Het is een ver blijdend feit, dat ook de jeugd de mooie per ken niet beschadigt. Voor dit najaar deed de firma K. van Bourgondiën en Zn. een schoone collectie Amerikaansche Dahlia's planten, welk voorbeeld jammer genoeg niet werd nagevolgd, zoodat een gedeelte der Van den Endelaan Geitenwei bleef. Dat moest niet zijn. Het gemeentebelang kgp hier tevens ei genbelang zijn. We zouden zelfs durven advi- seeren plaats bij elke soort bol of bloem een bordje met den naam van de soort en van den eigenaar zoo iets is leerzaam en kan handelconnecties dan geboren worden. Een jubileum. Dezer dagen herdacht de heer Joh. van Dam den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de gemeen telijke Amsterdamsche Waterleiding. In het vroege morgenuur werd hij in tegen woordigheid zijner echtgenoote en zijner collega's in het voor dit doel versierde lo kaal toegesproken namens de directie en personeel door den heer v, d. Plas. Deze bood hem onder zeer waardeerende be woordingen namens de directie de gebrui kelijke envelloppe en oorkonde aan en na mens zijn collega's een zilveren horloge en ketting en sprak den wensch uit, dat de heer van Dam nog lange jaren in dienst moge blijven en op de zelfde aangename wijze de bestaande verhouding mocht blij ven voortduren. Wintervoorraad. Door de politie is een inwoner dezer gemeente aangehouden, die in dè nabijheid van een Passage een wagen brandhout vervoerde, dat vermoe delijk daar ontvreemd was. Een onderzoek wordt ingesteld. Een vergeetachtig heer. De heer F. heeft aan de^ politie aangifte gedaan, dat een kooper van sigaren een rijwiel voor zijn winkel heeft laten staan. Begin van brand. Zaterdag j.l. tegen den avond werd de Wed. Ketting die in de Jacob van Heemskerkstraat woont, door haar buren gewaarschuwd dat uit het bovenraam rood naar buiten drong. Direct ging men op onderzoek en waarlijk er was zooveel rook in een der zolderkamers, dat het er niet om uit te houden was. Spoedig werd nu het smeulende goed met eenige emmers water natgegooid, zoodat nog bij tijds hier erger voorkomen werd, hóe of dit begin van brand is ontstaan weet men niet met zekerheid te zeggen. Engelsche stoomlreilers. In de week van 4 tot en met 9 October zijn alhier voor het laden van kolen binnengekomen 24 Engelsche stoomtreilers, n.l. 19 van Gruns- by, 8 van Lowestoft, 3 van Yarmouth, 1 van Northshield en 1 van Granton. Onbestelbare stukken. Brieven Binnen land. 1. Dalmeyer J. C. Amsterdam; 2, Eich- ner Hermann Rotterdam; 3. Hoven van der Utrecht; 4. Pensioenraad Haag; 5. Pensioen raad Haag; 6. Plug A. Amersfoort; 7. Spruyt IJmuiden. Briefkaarten Binnenland; 8. Haas noot Jannetje Helder; 9. Langendijk A. Am sterdam; 10. Masing T. Amsterdam; 11. Ouwehand Arie Zanavoort; 12. Pronk M. Scheveningen; 13. Rij van J. Vlaardingen; 14. Vries de Marietje Urk; 15. Zwitser KI. Leiden. Brieven Buitenland; 16. Green Leo nard Havana. Briefkaarten Buitenland; 17, Jaentsch Dornstadt; 18. Schneider Cuschoven. Badhuis, In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 49 October genomen 320 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 22 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag. Begrafenis. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den 31-jarigen B. Vermeer, die j.l. Diiisdag op zoon noodlot tige wijze aan den overweg te Halfweg het leven verloor, aoor het Spoorwegpersoneel onder groote belangstelling naar zijn laatste rustplaats op het algemeen kerkhof te Zwanenburg gebracht. HET OUDE SLOT. DRAVERIJEN. Voor de paardensportliefhebbers was er volop te genieten dank zij de aanwezigheid van vele paarden uit Groningen, die voor een groot deel met de prijzen gingen strijken Maar gemakkelijk ging het niet. Vooral de harddraverijen duurden lang, daar beide kee- ren pas de 4e rit de beslissing bracht. Jammer dat niet meer belangstelling was. Deze sport schijnt in de buurt van Haarlem niet te willen Het begin is niet erg gelukkig. In de eerste rit komt J. de Vlieger in de laatste bocht in botsing met B. ten Hagen en valt van zijn sulkie. Alleen had hij wat pijn in zijn voet. De Eerste Hulp Bij Ongelukken zorgde met een stevig verband dat hij weer spoedig in de baan kon. Bijzonder goed liep af een onge val in de volgende course. In de bocht een opeenhoping van paar den, en als A. W. Witteveen Precent'H. even opsluit, trap Present H. in het sulky van Witteveen. Deze slaat er af en Marie P. die ?eker de course zou geloopen hebben, gaat nu zonder berijder nog een 600 M. tusschen de overjge paarden. Gelukkig gaat zij het middenterrein op en werd daar gegrepen. Om ruim 1.30 wordt aangevangen onder leiding van G. Haremaker, Majoor T. G. B. de Wijs rechter en P. C. Olij starter-Handi- cappe. Octoberprijs. Prijzendraverij 4e kl. afstand 1600 M. prijzen f 250f 50 Belasting van ieder ge wonnen f 25010 M. meer en voor iedere gewonnen 1 e prijs 5 M. Ontheffing Paarden welke nog geen le prijs wonnen 25 M., die noch een le pr. noch een 2e prijs wonnen 35 M., die niets wonnen 50. M. Hiervoor waren 17 paarden ingeschre ven waarvin aabn den start verschenen: Piet Hein, eig. J. Deutekom, Zuid-Schalk wijk, berijder L. Ensung, 1550 m. Oly P. en Th. Smit Alkmaar, berijder B. P. ten Hagen 1550 m. Pieter Stauleijk, eigen. J. H. Maurer, Leeuwarden, berijder A. T. v. d. Veen 1550 M.; Netty Polly eig. Joh. Bag- gen, Groningen berijder J. v. d. Berg 11550 m.; Pieternel eig. Stal toekomst berijder P. C. Appel 1550 :n„ Prinses Duluth eig., C. F. Ockhorst, berijder eigenaar 1550 M.; Quickzilver H. N. eig. A. J. Harbrink win naar Schoorl berijder Tj. Wveenitte 1550 M. Prohaska, eig. H. Verdegaal Lisse, berijder eig. 1575 m. Nelly Ru, eig. H. de Vries Fzn, Wijk bij Duin, berijder S. de Vries 1600 m. Nelly Z. eig. S. Waterdrinker Nieuwe Nie- dorp, berijder J. Vergaij 1615 m. Pollidoes eig. P. C. v. d. Touw Haag, berijder Schip per Jr. 1615 m. Prinses Olga eig. D. de Vlie ger, berijder J. de Vlieger 1635 m. De starten heeft hier een moeilijk werk. 7 paarden loopen 1550 M. en naast elkander starten gaat niet. Dit starten loopt echter zonder ongelukken af, maar ook al doordat de baan zoo vol paar den is krijgt er de laatste tocht J. de Vlieger, die geweldig komt opzetten, en zeker No.l had geworden, die aanrijding met ter Hagen, en valt uit. Nu wint Pretty Polly onbedreigt tijd 2.41 4/5P. Pieternel tijd 2.46 1/5. Najaarsprijs. Handicap-Heat. 2e en 3e kl. afstand 1600 m., prijzen f 550 en f 50. Van de 17 ingeschre ven paarden verschenen aan den start offi cieeren eig. P. C. v. d. Touw, Haag, berijder Schipper J. 1600 m. Omega eig. C. F, Ockhorst, berijder eig. 1615 m. Orlena B. eig. D. Evenhuis Groningen, berijder J. Messingen 1615 m. Precent H, eig. Stal C. berijder L. A. T. Prins 1615 m. Kitty Ro- mond eig. P. Krasser Nijland, berijder eig,. 1630 m.Midde Brook, eig. A. Vringer Haag, berijder eig. 1630 m. Oscar eig. mevr. A. A. v. Stralen Schoorl, berijder A. Com- mijs 1645 m. Minnie M, eig. A. T. v. d. Veen Wolvega, berijder eig. 1655 m. Marie P., eig. D. A. v. Stralen Schoorl, berijde A. Witteveen 1675 m. Nevada B, eig. L. Eu- sing Heemstede, berijder eig. 1685 m. Marie P. liep schitterend en was bijna zeker van de overwinning toen de sulkie achter haar werd stukgetrapt door Precent H. Hoewel slecht dravend wist Omega zich in de le start No.l te plaatsen. Ook in de 2e haet is het tot dusver niet fraai, zoodat Omega die nu 2 aankomt, komt, gedisqualificeerd wordt, en Nevida B zelf gedistangeerd. In dit haet plaatst Orlena B zich No. 1 met Omega en Frecurt H vlak achtwer zich. Ook de 3e haet geeft geen beslissing, die nu Minnie M onder groote spanning het eerst de finisch passeert. De beslissing gaat dan tusschenOrlena B en Minnie M. Dit was een rit vol spannende momenten. Orlena B is er in de 1ste bocht even uit, maar Minnie M wint weinig veld. Orlena loopt ook in mooie stijl en al doet v.d. Veen de laatste meters alles om voor te komen. Orlena passeert een vijfde sec. vóór de eindstreep. 1. Orlena B tijd 2.38 twee vijfde 2. Minnie M, tijd 2,38 drie vijfde. Heemstedeprijs Prijzendraverij 4e en 5e klas, afstand 2000 m. Belasting Voor iedere gewonnen f 40015 meter en voor iedere gewonnen le prijs 5 m. OntheffingPaarden die nog geen le prijs gewonnoi hebben 25 m. Prijzen f 300, f 60 en f 40. Van de 19 ingeschreven paarden ver schenen aan den start Oly P. eig. Th. Smit, Alkenaars, berijder B. P. ten Hagen, 1975 m. Nellij Z, eig, S. Waterdruiker, Nieuwe Niedorp, bereider J. Vergaij, 2005 m. Pollidor ,eig. P. C. v.d. Touw, den Haag, bereider F. v.d. Touw Jr. 2005 m. Orion, eig. J. Borst Castricum, bereider J. v.d. Berg, 2005 m. Prinses Olga, eig. D. de Vlieger Nieuw Vennep, bereider eigenaar, 2020 m.Clara C, eig. C. T. Ockhorst den Haag, bereider eigenaar 2040 m. Perfectly, St. Lavrier, eig. L. Euaven Heemstede bereijder eigenaar 2045 m.Officier ,e g., tH. Mauzen, Leeuwarden, berijder Joh. erius, 2045 m. Numas M, eig. C. Hoogen- doorn Utrecht, berijder G. J. de Boer, 2045 m.Pandora, eig. H. Schuurmans Mantzem, berijder A. F. v.d. Veen, 2045 m.; Osussanna, eig. J. Riethoven Leiden, be rijder A. Conmijs, 2050 m. Quicklooper, eig. D. de Vligger, N. Vennep, berijder J. de Vlieger, 2070 m. Olga B. eig. D. Evenhuis Groningen, belijder J. Menaniger, 2080 m. Dit was een schitterend gezicht, 14 drivers op een hoop. Langzaam aan zakt er een enkele af. Orion is spoedig naast Oly P. die even aan den kop blijft, om ten slotte door Pandora gepasseerd te worden. I. Pandora, tijd 3.22, 2. Orion, tijd 3.24 een vijfde 3. Nonnie B., tijd 3.25. De clou van den middag was de Oude Slotprijs. Handicap-haet le kl. prijzen 600 en 100. Van de 12 ingeschreven paarden versche nen aan den start Hollandia, eig. M.P. ;Lexmond Stomp- wijk, berijder J. Kruithof Jr. 1600 m. Nobi- lissimus, eig. J. Oppelaar Kouderkerk a/d. Rijn berijder C. Tockhorst 1615 m. Komagia Draicine, eig. T. v.d. Veen Wolvega, berijder A.F. v.d. Veen 1615 m. Wahnfried, eig. Tj. Witteveen Schoorl, berijder eigenaar 1615 m. Kapel de Bruand, eig. W. v.d. Krovft Scheveningen, berijder P.C. Appel 1615 m. Karabir, eig. Stal C., berijder L.A.F. Prins 1640 m. Odell Axworthy B., eig. L. En sung Heemstede, berijder eigenaar 1645 m. Dugout, eig. Joh. de Lijster Rotterdam, be rijder eigenaar 1650 m. Nora Belwin B., eig. J. Mensings Leegkerk, berijder eigenaar 1685 m. Even een incidentje als Nora'op zijn ach terste beenen gaat staan en Mensinga van zijn Sulky gooit. Dan een mooie start, waarin de 12-jarige Hollandia in den mooien tijd van 2.28 1/5 het eerst de finisch passeert. Het slot van de 2e haet is een koprace van Hollandia met Odell, welke Odell in 2.27 1/5 wint. Kapet de Bruand en karabix worden ge-« distingeerd. In de 3e haet heeft Hollandia weer een mooie, Nora voor de 2e maal een zeer ongelukkige start. Pas in het laatste eind passeert Komagia Hollandia, Tijd van Kom- megia 2.27. De beslissing gaat dan tusschen Hollandia, Komagia Draicine en Odell Ax worthy. De start heeft plaats in regen en ha gel. Daardoor ook veel slechtere tijden. 1. Komagia Draicine tijd 2.33 1/5. 2. Hollandia tijd L 35 3 5. Als slot Heerrijdersprijs. Handicap°2e ei^ 3e kl. voor paarden, toe- behoorende aan leden, en gereden door wer kende ledsn der Ned. Heerrijdersclub. Af stand 2100 m. Minimum snelheid 1.42. Prijzen 3 kunstvoorwerpen. Het is reeds duister als dit nummer ver reden wordt. De uitslag is 1. Omega eig. C. T. Ockhorst Haly, berij der L. A. F. Prins 2120 M. tijd 2.34 2. Or lena B. eigenaar D. Evenhuis, Groningen berijder R. Mensinga 2120 M., tijd 2.35 3. Middi Brook eig. A. Vringer Haag, berij der Monchen 2140 M. tijd 2.36 2/5 sec.;n.g. Kitty Romond eig. P. Kramer te Nijland, berijder eigenaar 2140 M., tijd 2.38 1/5 sedc. Lady O. eig. N. Olijman, Voorburg, gerijder Jan de Lijster 2100 ingehouden. Om pas ruim half 6 was deze vermoede lijk wel laatste draverij afgeloopen en trok ken de aanwezigen in een stortbad huis waarts. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) In de Vrijdag gehouden vergadering van het Rijkskieskringbestuur Tilburg is de voorzitter, mr. T. J. Verschuur aangewezen tot lid van het bestuur der R.K. Staatspartij. Volgens „De Rsb." zijn de meeningen onder de Katholieke Kamerleden aangaande het Belgisch tractaat zeer verdeeld. Zeer waarschijnlijk zal de Kamerclub een geheele bijeenkomst wijden aan de bespreking er van. Het tractaat zal vermoedelijk einde dezer maand in de Tweede Kamer in be handeling komen. t X Zondag kwam te Amsterdam de Partij raad van de S. D. A. P. bijeen ter bespre king van het Verdrag met België. Door de heeren Vliegen en Brautigam werd het vraagstuk ingeleid. De een ten gunste, dc andere tegen goedkeuring van het verdrag Aan de discussies werd deelgenomen door de heeren Reinalda, Bonger, Van der Ploeg, Onderdijk, Drees, Woudenberg, Schaper, Duys, Ir. Albarda, Van Zadelhof!, Sannes, F. M, Wibaut en De Zeeuw. Daarna werd door de beide inleiders nog het woord gevoerd. Conclusies werden niet genomen. De samenkomst had niet anders dan onderlinge voorlichting ten doel. BLIJK VAN WAARDEERING. Het Duitsche Gezantschap in den Haag heeft dezer dagen aan de directie van het bureau Wijsmuller te Rotterdam een schrij ven gezonden, waarin het zijn dank betuigt voor den door de bemanning van de zee sleepboot „Drente" van genoemde sleep- vaartreederij betoonden moed bij het bergen van het Duitsch stoomschip Irmgard, dat 26 November 1925 tijdens zwaar stormweer be noorden Ameland ernstige schade bekwam waardoor het reddeloos ronddreef. De equi page van de sleepboot, welke ter assistentie was uitgevaren, slaagde met zeer veel moeite er in verbinding met het in nood verkeerend stoomschip te krijgen en het later behouden in de haven van Nieuwediep binnen te slee pen. Ook van het Pruisisch Seeamt te Flens burg, werd door bemiddeling van genoemd gezantschap dezen dank overgebracht. WINSCHOTEN, 11 Oct. - Te Nieuw- Statenzijl kwam het water door den stórm bij de sluis tot z»ifs 4 M. boven A. P. Vele schapen van de kweldergronien zijn yerdronken en heden aangespoeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2