In en om Haarlem Nog steeds: De Storm. Verkeersongevallen Voornaamste Nieuws Stadsnieuws. Dinsdag 12 October 1926 50ste Jaargang No. 16377 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad De auto-racebaan te Lisse. Bericht Foto-pagina. Agenda 13 .October ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE Ongerustheid te Uitluiden. Dë winkeliers en de kermis te IJmuiden. 3- Gestolenniet gestolen. De heeren Job Stain (links) kapitein, en C. P. Aland, van de Holland IV IJ.M. 180, de kranige redders der Noorsche schipbreukelingen. De geredde schipbrèukelingen van den verongelukten Noorschen driemast schoener „Guthorn Olsaber Een aanrijding met doo^ielijken afloop. Verkoopingen. m dit nummer. J. J. WEBER ZOON Feestavond Spaarnwouderstraat- vereeniging. De aquaria- en terraria-tentoon stelling. Te Velseroord is een Missietentoonstelling gehouden, die groote belang stelling trok. Hierboven een fraaie stand van, door den ijverigen Missienaaikrans vervaardigde misgewaden en altaarkleeden. >hw».IIi»wi>i)m..wmiWiMi.», •mrnmrn Vé abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 597C. Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke korting, Advertentiën tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling 60 ct. per regel. Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 ct per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f OffinJÏ Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken dooi f 7Rfl een ongeval met f OCf) ^'j ver'ies van een hand, f 175 j''- tegen ongevallen verzekerd voor eën der volgende uitkeerinïten 1 ejOUU. verlies van heide armen, beide beenen of heide .oorten 1 i|U. ..oodeluken afloop 1 Z*tSU. een voe o een oo_. ui verlies van eer: f Cfl bij 'n breuk van f l rt bij verlies v. een uim of wijsvinger JU. been of arm; 1 *U. andere vinger. Sinds een jaar of drie, vier, loopen sport liefhebbers met plannen rond om in ons land een grootsch aangelegde auto-renbaan op te richten, waar ook motorrennen, wielrennen achter groote motoren, wielerwedstrijden en andere takken van sport zouden beoefend kunnen worden. Zelfs droomt men er van het middenterrein van dat sportpark tot vliegveld in te richten. Wij hebben al reeds vroeger vermeld dat daarvoor het oog geval len is op een mooie zandige vlakte, die zich uitmuntend voor den aanleg van zoo'n bouw zou leenen, onder de gemeente Noordwijk nabij het station Lisse, rechts van den nu zoo fraaien weg NoordwijkVogelenzang. Het terrein is bekend onder den naam 't Lange- veld, is vlak en de zandige bodem is meer dan elders in ons land voor het doel geschikt. Bovendien is de ligging zeer gunstig, daar de afstand vanaf Amsterdam 26 K.M. is, vanaf den Haag ook 26 K.M., van Rotterdam 37 K. M., Utrecht 42 K.M., Haarlem 14 K.M., Leiden 11 K.M.. Zandvoort 12 K.M. en Noord wijk aan Zee 9 K.M. Voor bezitters van auto's en motorrijwielen is dit een afstand van geen beteekenis. Waar behalve het terrein noodig is een automobielbaan van een lengte van 3 K.M., waarvan constante bochten en de overgangs bochten vrijdragend geconstrueerd moeten worden op gewapend beton en de rechte ge deelten van gewapend beton op zandaanvul- ling, en de rijwielbaan moet bestaan op een vlijlaag van puin ingewalst, daarna met sintels ingewalst en met spramtx afgewerkt, en er voorts behalve de rijwielbaan noodig zijn 4 zijtribunes, hoofdtribune, 20 stuk Pit's, een weeghuis, een starthuis, Bar's Clubhuis, Tourniquettes, Jurytribunes. Boxes voor racewagens, aanwijsborden, seinpalen, hulp bij ongelukken, telefoondienst, chronometers, electrische klokken, telegraaf, zoeklichten, loudspeaker, dienstgebouw, reparatieplaats voor renwagens, slaapgelegenheden voor ren ners onder de baan, benzinedepot, enz. daar is het duidelijk dat een groot kapitaal noo dig is. Een clubhuis, een groot restaurant, en ove rigens alles, wat comfort voor het publiek kan verhoogen, zou worden gebouwd, terwijl aan amateurs gelegenheid zou worden gege ven hier de snelheid van hun wagens en mo- 4 toren te volle te beproeven. Het ligt in de bedoeling jaarlijks te doen verrijden: 1 Grand Prix, 1 Grand Prix de Tourisme, 1 Grand Prix Intern, des Voiturettes. Gentlemenridér, 1 Grand Prix Motorcyclettes, wielerwegwedstrijden en an dere sportdemonstraties, Men zou de uitwerking van deze plannen rustig kunnen laten overlaten aan de Naam- looze Vennootschap, die zich voor bet geval interresseert, ware 't niet dat er een meer algemeene kant aan de zaak is gekomen doordat het gemeentebestuur van Noordwijk in de zaak is betrokken. Niet alleen toch beeft de gemeenteraad van Noordwijk een jaar of twee geleden 60000 gevoteerd voor den aanleg van een autoweg dwars door de duinen heen vanaf Noordwijk naar het Lange- veld, maar later kwam van de N. V. 't Lange- veld bij bat gemeentebestuur van Noordwijk ook een verzoek fn om rente en aflossing te garandeeren van een gedeelte 500.000 van het benoodigde bedrijfskapitaal. (De totale kosten van het plan zijn ongeveer 2 millioen.) In den laatster» tijd heeft het gemeentebe stuur van Noordwijk bloot gestaan aan felle critiek, omdat een deel van het gemeentebe stuur de burgemeester, de secretaris en zeven raadsleden op kosten van de N, V. "t Langeveld een studiereis hebben gemaakt naar de baan te Monthlery bij Parijs en om dat later de burgemeester, de secretaris en een raadslid voor hetzelfde doel naar Milaan zijn geweest, ook op kosten van de N.V, 't Langeveld. Er fs in die critiek zelf gesproken van een poging tot omkooperij van het ge meentebestuur, althans achtte men het niet oirbaar dat een gemeentebestuur in derge lijke omstandigheden een cadeautje accep teert van een particuliere vennootschap. Waar die critiek echter zeer eenzijdig is ge weest, zonder dat daar voldoende tegenover t uitkwam de bedoelingen van Noordwijk's gemeentebestuur, hebben wij ons de moeite getroost van een reisje naar Noordwijk's ge meentehuis om er wat meer over te verne men en hoewel men daar meende, met het oog op den stand van het onderzoek en de onderhandelingen, ons niet alle gevraagde inlichtingen te mogen verschaffen in het bijzonder werd ons niet duidelijk waarom het onderzoek in loco. het bezoek aan Parijs en Milaan dus, zoo noodzakelijk was kregen wij toch den indruk dat het gemeentebestuur van Noordwijk geen verwijt behoeft te tref fen en alleen een zoo serieus mogelijk onder zoek wenschte in te stellen. Zeker, zoo zeide men ons daar, verreweg 't beste zou zijn geweest, dat de. gemeente raad van Noordwijk een commissie van on derzoek zou hebben benoemd en daarvoor een ruim crediet had beschikbaar gesteld. Maar wie de practijk ia dezen kent, wie weet welke moeilijkheden het oplevert om van Gedeputeerde Staten goedkeuring van een dergelijk crediet te krijgen, begint er maar liever niet aan. De N.V. 't Langeveld stelae echter de noodige gelden beschikbaar en dit onderving de moeilijkheden, zoodot het ge meentebestuur van Noordwijk daarvan een dankbaar gebruik maakte en op reis ging om zich nader te oriënteeren over de beteeke nis van een auto-renbaan. Dat de reis zich uitstrekte tot Parijs en Milaan komt natuur lijk door het feit, dat in Nederland geen auto-renbaan bestaat en er dus ook geen ge legenheid bestaat daar studie van de zaak te maken. De gegrondheid van deze redeneering, die men ons te Noordwijk voorlegde, zou aanmerkelijk aan kracht hebben gewonnen indien men ons daar tevens had duidelijk ge maakt, waarin dat onderzoek te Milaan en te Parijs eigenlijk heeft bestaan. Het is im mers duidelijk dat men door het zien van een auto-renbaan of door 't bijwonen van 'n wed strijd, al is die nog zoo spannend, niet beoor- deelen kan of een auto-racebaan in Neder land. in Noordwijk, kans op welslagen heeft en zal bijdragen tot den bloei van Noordwijk. Zooals gemeld meende men ons echter, in v^band met het onderzoek, daaromtrent niet te kunnen inlichten, maar laat ons veronder stellen dat een en -ander duidelijk zal blijken uit het straks aan den gemeenteraad van Noordwijk over te leggen rapport. Overbodig is het uitdrukkelijk te verzekeren, dat wij allerminst aan de goede bedoelingen van Noordwijk's gemeentebestuur twijfelen, De burgemeester van Noordwijk, Jhr. van Pan- huys, is niet alleen een hoogstaand en ern stig man, maar ook een burgemeester, die met prijzenswaardigen ijver de belangen zij ner gemeente tracht te dienen. Hiermede komen wij dan ook tot de eigen lijke reden, waarom het verzoek van de N.V. 't Langeveld zoo serieus wordt onderzocht. De wensch zit hierbij voor den bloei van Noordwijk te verhoogen. In het Noorden vat» Noordwijk, ter plaatse van het Langeveld, zijn nog zoo góed als geen bewoners en het lachte 't Noordwijksche gemeentebestuus wel toe als zich daar rondom een te stichten auto-renbaan een nieuw dorp zou kunnen ontwikkelen. Bovendien zou de drukte op een wedstrijdbaan van groote beteekenis zijn voor hét hotelwezen te Noordwijk aan Zee, dat in bet vóór- en naseizoen nog best wat gasten hebben kan. Dat alles nog riiet gespro ken van de belangen, die de gemeentekas zou hebben bij een hoogere opbrengst van de grondbelasting en de vermakelijkheidsbelas ting. Men zal toegeven dat dit altemaal redenen zijn voor een voortvarend gemeentebestuur, als dat van Noordwijk, om een verzoek als dat van de N.V. 't Langeveld niet zonder meer af te wijzen, maar het ernstig te onder zoeken. Het onderzoek is nog niet afgeloopen; ab soluut onzeker is ook of er in den gemeente raad van Noordwijk een meerderheid zal zijn om aan de N.V. 't Langeveld een garantie van rente en aflossing voor een kapitaal van 500.000 te geven; in geen enkel opzicht is ook maar één raadslid gebonden door het feit dat hij deel heeft genomen aan de reis naar Parijs of Milaan en vast staat dat Noord wijk er niet aan beginnen zal rente en af lossing te garandeeren als er niet een rede lijke kans op welslagen is. Ook zal de ge meente Noordwijk zich alle mogelijke waar borgen trachten te verschaffen, alvorens hare financiën bij de zaak te interesseeren, waar natuurlijk het niet weg te cijferen feit tegen over staat, dat, besluit de raad tot garantie van rente en aflossing en mislukt de stich ting van een autobaan, èen gedeelte van bet gemeentegeld verloren zal zijn. Dat de ge meente Noordwijk er voor waken zal, zich niet als instrument in handen van grondspe- culanten te laten gebruiken, een vrees, die ook uitgesproken is spreekt vanzelf. Velen zullen de opmerking maken, die ook wij naar voren brachten, dat Noordwijk feitelijk al den eersten stap tot subsidieering heeft gezet, toen het -60,000 voteerde voor den aanleg van een autoweg Hierte genover merkte men op, dat dit maar ge deeltelijk juist is, want de weg is veel duurder en wanneer Noordwijk voor 60.000 een autoweg dwars door de dui nen zou krijgen, waardoor een prachtter- rein voor bebouwing ontsloten wordt, heeft het een koopje. Die 60.000 zijn dus nooit verloren en bovendien zal de weg er niet komen, als de autobaan er niet komt. Vraagt men nu naar onze persoonlijke meening omtrent de kansen dat het ge meentebestuur van Noordwijk de gevraagde rente en aflossing geeft, dan achten wij die zeer gering. In een artikel in „de Auto" van den heer v. S.(wieten), overgenomen in onze courant, wordt de bestaansmogelijk heid van een auto-renbaan in ons land ont kend en wij meenen te weten, dat men ook in Noordwijk huiverig is om zooveel geld in de onderneming, althans in den vorm, waar in zij nu wordt voorgesteld, te garandee ren, maar de gepleegde critiek weerhoudt het bestuur niet de zaak serieus te onder zoeken Wij gelooven dan ook dat, mocht het advies voor 't Langevëld toch gunstig luiden of 't gunstig zM zijn is zelfs de vraag! er van de zijde van het gemeente bestuur een ketir van krachtige argumenten zal worden aangevoerd voor die houding. Gedwongen door de plaatsruimte, zal de foto-pagina morgen worden bijgevoegd. REDACTIE. Sociëteit „St, Bavo". Haarletnsche In koop Combinatie, half 9 uur. Jonge Vrouwenbond^ 8 uur. Vioolondcrwijs, 3 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. St. Jozelisgezeilengebouw, Jansstraat 59. Zaal voor de gezellen gesloten. Repetitie „Utile Dulci", 8 uur. Elftalcommissie, 8 uur. Beide, onderafdeelingen kunnen gebruik maken van de zaal van het pa tronaat aan den Zijlsingel. Stadsschouwburg. Die Musikalische Kammerspiele, 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen Spreekuur: Dins dag en Vrijdag *an 34 uur. Tempeliers straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 8-9/4 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo Smedestr 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, s middags van 35 uur, 's avonds van half 8half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9H 1.2 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen én Meis jes.Bloemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v m. 10—12 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 8—9 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671. R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat. 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond R.K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 7—9 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 8—10 uur n.m. gezéllig samenzijn voor Holiandsche meisjes, die bier geen tehuis hebben Tel. 11671 St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dag van 2—3 uur. Donderdag van 1—2 uur. - R.K. Kraamverzorgirg van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Jerde Orde te richten tot Mevr Coebergh, Ged Oude Gracht 74, Dinsdags van 2—3 uur. R.K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N. Groenmarkt 22 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. i*5151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan d«s huisgeveL REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electrictetsonge- vallen. Telefoon 10231. Telefoon 12685 (bïj geen gehoor 10392). De bevolking te IJmuiden is zeer veront rust door de ongelukken die geschied zijn en de geruchten, die het natuurlijk nog Veel erger maken. Zeer veel menschen staan den geheelen avond te wachten en allen loopen te hoop, vooral als een logger binnenkomt. Daar wairen er die met reden ongerust zijn, anderen wien de onbestemde vrees drijft. Slechts enkele trawlers kwamen gisteren binnen, dezen hadden geen bijzonders te rapporteeren. Wel kwamen zeer veele log gers aan, doch 'de meesten konden mede- deelen: alles wel aan boord. Een enkele rapporteerde een betrekkelijk licht ongeval, een andere had zijn breels verspeeld. Doch steeds weer werd men getroffen door het angstig vragen, over en weer, wat de waar heid moet zijn van de rampen, die men hoorde, vertellen. Wat is het lot van de K.W. 103? De ongerustheid omtrent het lot van den Katwijkschen logger K.W, 103 neemt nog steeds toe. Men vraagt zich af, wat er van de elf opvarenden geworden is; of zij nog in leven zijn, danwel evenals de bemanning van de K.W. 152 en de „Theodoor" uit Vlaardingen als slachtoffers van storm en golven zijn gevallen. Volgens de eigenares van het schip, de reederij Taat, heeft zij nog geenszins alle hoop op behoud van het schip opgegeven. Deze hoop wordt, volgens haar gemoti veerd, door het feit, dat geen wrakstukken met Het merk van den logger zijn aange spoeld. Het is zeer goed mogelijk, aldus de reederij, dat het schip in verband met de woelige zee, de kust .nog mijdt en op zee laveerende is. In scheepvaartkringen te IJmuiden is men echter niet zoo optimistisch gestemjl- Zelfs heerscht daar een uitgesproken pessimisme, wat de kans op behoud van de K. W. 103 betreft. Zaterdagochtend, zoo werd verklaard, is de logger op de terugreis ter hoogte van Terschelling gesignaleerd. Zaterdagavond had hij dus te IJmuiden binnen kunnen zijn. Doch tot dit oogenblik heeft men van het schip niets meer bemerkt, Dit geeft zeker te denken, als men weet, dat, ondanks het noodweer, wel andere schepen zijn binnen- geloopen. I Een binnengekomen Engelsch vaartuig rapporteerde de K.W, 152, die vergaan is, Zaterdagavond in de nabijheid van de KW. 103 te hebben gezien. Gerapporteerd werd ook, dat nabij den brulboei het wrak van een houten logger is gezien. De KW 103 is een houten logger. Evenwel is het mogelijk, dat dit bericht be trekking heeft op den logger Theodoor. Tusschen Egmond en Petten zijn dek- goederen aangespoeld en men vermoedt, dat zij afkotnstig zijn van den KW. 103. Mees en meer wint daarom de overtui ging veld, dat ook de logger Katwijk, KW. 103, in den jorigsten storm een prooi der golven is geworden en ook daarvan de be manning in zijp geheel den dood heelt ge- ivbnden. De KW. 103 was een der weinige houten logVers die nog in de vaart waren. Dit bericht treft daarom nog scherper in IJmuiden, omdat de reederij, Gebr. Taat, voor een groot deel daar gevestigd is, waar door alles, wat met het bedrijf in verband staat, meer te IJmuiden geschiedt, dan bij de meeste Katwijkers. De schipper, de heer J, Keus, woont trouwens reeds jaren te IJmuiden met zijn gezin. Naar wij vernemen, zijn de andere op varenden allen van elders, meest Scheveningers. Wij, informeerden bij de reederij Taat te IJmuiden omtrent eventueele berichten be treffende het lot van den logger K. W. 103. De reederij deelde ons mede het te betreu ren, dat berichten over vermissing van den logger'thans de ronde doen. De reederij zelf is omtrent het lót 'van den K.W. 103 optimis tisch 'gestemd. De 'laatste berichten luidden dat het schip bij Terschelling gezien was. Evénwel is het schip de haven nog niet bin- nengeloopen en móet men tot nog toe een af wachtende houding aannemen, Reden tot on gerustheid bestaat er volgens de reederij Taat nog niet. Qisteravond hielden de winkeliers te IJ muiden, die zich hadden opgegeven voor deeineming aan de winkelweek, een ver gadering in Thalia aldaar. In deze vergade ring werd het vraagstuk der schade, die mee heeft van de kermis, van alle zijden bekeken. Het slot was, dat met 9248 stem men en enkele blanco het besluit werd genomen om, ondanks het raadsbesluit tot het doen houden van een kermis, de win kelweek te doen doorgaan. Men nam dit besluit op de overweging dat het een blijk van goeden burgerzin bcteekent om' een drachtig de feesten te doen slagen en al dus IJmuiden. aan de vreemdelingen, van de goede zijde te doen zien. Naar wij verder vernemen, heeft de chauf feur van de autobus aan de politie verklaard, dat hij niemand op den weg heeft zien loo pen, voordat het oogenblik van de aanrijding daar was. De weg was door den aanhouden den regen spiegelglad geworden, zoodat het zeer moeilijk was daar ter plaatse te rijden. De wandelaar liep juist op de scheiding tus schen asphalt en klinkerweg. In hoeverre hier den chauffeur eenigje schuld treft is nog niet uitgemaakt. De auto bus is voorloopig in beslag genomen. Te Beverwijk. Aan de Schans tc Beverwijk is het zoon tje van den heer v, d. D., die daar per rij wiel den weg overstak, door een passee- renden auto aangereden. Hij bekwam een bloedende hoofdwonde; hoewel de wielen over zijn beenen reden, veroorzaakte dit gelukkig geen beenbreuk. Bij den caféhou der Sprengers werd hij binnengebracht en door dr Lijnkamp verbonden Het rijwiel was vernield. Den chauffeur treft geen schuld. VOOR DE „STILLE ARMEN", In dank ontvangen: Ter eere van> de H. Theresia van het Kindje Jezus uit dankbaarheid voor het herstel van een zieke 10. Ter eere van den H. Gerardus Majella Ter eere van de H. Theresia uit dank baarheid 2.50 N. N. 25.— Wat kunnen we toch veel goed doen en U, edele helpers, met ons. Denkt eens na: een weduwe, 5, 6 kinderen, het oudste 10 jaren. Eens leefden ze in welvaart, woonden keurig, kinderen op scholen voor gegoede standen, vader had het goed. Nu is hij dood en moeder, thans met haar kleintjes alléén op de wereld, bewoont een bovenhuis en verhuurt kamers. Wat zullen de inkomsten zijn? En wat de kos ten van zoo'n gezin? Wij helpen haar, maar hoelang? De kin deren zijn nog zoo jong. Er is méér te verzorgen dan dit geval, we stoppen het niet met 40 4 50 per week. Wij gaven deze week 400. uit en het moest, na serieus wikken en wegen, het móést! Welaan, goede gevers, draagt eens ilink wat bij, wat een zegen voor U, dat ge helpen kunt. Het adres van den Penningmeester is: P. J. Busé, Gasthuissin|el 64, postgiro 13543. Dezer dagen deed men bij de politie aan gifte dat er een rijwiel uit de R.K. Huis houdschool was ontvreemd, Deze aangifte was echter niet juist, daar het rijwiel slechts op een andere plaats gezet was en spoedig gevonden werd. Een auto op het trottoir. Maandagmorgen ongeveer 8.30 vloog ter hoogte van de firma Dorsman te Sassen- heim het wiel van een auto komende uit de richting Haarlem, met het noodlottig ge volg dat de auto op het trottpir bij den heer Dorsman belandde Een juist passec- rend 9-jarij? dochtertje van den heer v. E., te Sassenheim, raakte er onder o.n werd deerlijk gewond aan een der beenen opge nomen .De auto werd van voren geheel in gedrukt Dr. Quant legde het eerste verband Hoewel het kindje veel bloed verloor, hield zij zich kranig. Haar toestand is niet le vensgevaarlijk. Gisteravond omstreeks 11 uur is op den Rijksstraatweg te Schoten, door een auto bus, komende van IJmuiden, een raan aan gereden, die wandelde op het Klinkerpad naast den asphaltweg. In zorgwekkenden toestand werd hij in perceel Rijksstraatweg 94 binnengedragen, waar dr. Lindenbergh de eerste hulp ver leende. Deze achtte dadelijke opname n de Mariastichting gewenscht. Het slachtoffer, genaamd W. A. dc B., oud 23 jaar, bloedde uit verschillende won den. Hedennacht is hij aan dc gevolgen overleden. Dc politie stelt een onderzoek in. Uitslag der verkoopingen, gehouden in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht 74, op 11 October 1926, des avonds 7 uur. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. Nos. 155. Vijf en Ontginning van 1000 H.A. heide en veen in Drente./ De typhus in ons land. Watervoorziening van schippers. Het ongeluk op de Maas. Den opvarenden van de „Larenberg" treft geen schuld. Het R.-K. Werkliedenverbond staat in het dreigend conflict in 't mijnbedrijf achter den Ned. R.-K. Mijnwerkersbond. Een nieuwe geneeswijze van tuberculose. De schipbreuk van de „T.heodora". Verhaal van den geredden schipper. Het Pieter Breughel-feest te Breughel «bij Eindhoven. De logger Copernicus uit Vlaardingen ver gaan. Het Britsche mijnconilfct. De staking in Leicestershire opgeheven. Werkhervatting ook elders. Tegen de overvallen van Duitschers op Fransche militairen zullen door den com mandant van het Rijnleger krachtige maat regelen worden genomen. Het compromis met de Hohenzollems in den Pruisischen landdag. Een rumoerige zitting. De .Sfmplonlijn voor het internationale verkeer weer in gebruik genomen. Zie verder Laatste Nieuws. Barometerstand 9 uur v.ro.: 755 Vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 540. vijftig huizen en erven te Schoten, aan de Hodsonstraat, de Van Sillemstraat en de Borskistraat. Opbrengst gecomb. 180.120. Gisteravond hield de Spaarnwouder- straatvereeniging haar jaarlijkschen feest avond in restaurant „De Kroon". Deze avond, welke ter herdenking van het 2-jarig bestaan der vereeniging werd gehouden, is buitengewoon goed geslaagd en hield alle aanwezigen zeer lang bijeen. Na opening door den voorzitter der Feest commissie was de feeststemming er reeds direct. De commissie verdient alle hulde voor de goede regeling. Stoeckens-Band zorgde voor aangename muzikale afwisseling, terwijl de humorist, de heer P. Groenendaal, de lachspieren menigmaal in beweging bracht. Ook de goo. cheltoeren van Prof. Ben-Ali-Libi vielen zeer in den smaak. Het zingen van een liedje door de aan wezigen om prijzen verwekte alter lach lust en men gaf vele blijken van groote ingenomenheid met dit nummer. Alles bijeen genomen, was het een zeer geslaagden feestavond. Deze tentoonstelling, welke Zondag geslo ten is, is in totaal door 3012 betalende be zoekers bezocht, waarvan de helft kinde ren waren. Verder hebben ongeveer 1500 leerlingen van bijzondere en openbare scholen gratis de tentoonstelling bezichtigd. Den 3000en betalenden bezoeker is het aquariumboekje van E. Heymans aangebo- dem De medaille van de Kon. Begeer te Voor schoten, welke als publieksprijs beschikbaar wwas gesteld voor het mooiste aquarium is toegekend aan den heer L. van Prooijen, te Schoten. Het bestuur der organiseerende vereeni ging is zeer tevreden over het verloop der tentoonstelling, terwijl het dankbaar is voor den ondervonden steun en medewerking.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1