- smmmm rz I n°Dtmr Menbelhnis Badhuisstraat 9, Tel. 13316 WEST-INDISCHE wu L DAmtQlTOTir Koopt vooral nu rijpe zonder besmettingsgevaar DE SPAARNEBANK KIPPENHOK bomvtpitf'n not-Dm BEVERWIJK. R. K. V. V. „Beverwijk". Uitslagen Zondag 10 September S. J. C. IBeverwijk II: 82. HEEMSKERK. Ze zijn gezond, hebben een luchtdichte schil en kunnen, in tegenstellingmètander fruit gegeten worden zonder het vruchtvleesch met de handen aan te raken. Hierdoor zijn ze VELSEROORD. WIJKEROOG. IJMUIDEN. De doorbraak bij het buitentoe- leidingskanaal. HAARLEMMERMEER. SPAARNDAM. VIJFHUIZEN. HILLEGOM. LAATSTE NIEUWS. De Logger Copernicus uit V laar dingen vergaan. ion/4 483U 8x/8 i3/19 nn/2 4'S/s uroote orand te Hameln. 13760 ,3826 13828 13923 13930 13984 13986 it Ba Familiedrama. De ramp van de loodsschoener No. 2. Verwoestingen op Helgoland. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Derde klasse N. V. B. De KennemersU. V. S.: 40. Bekerwedstrijd Haarlemsche Voetbalbond. WIJ leveren de beste B Las 9-11 Lange Veer8tr. 9-11 2 II II Slechte zaken! Maar waarom adverteert U dan niet! Veiling te Haarlem DAT HET Een van de meest betrouwbare. Een van de meest gesorteerde en Een van de meest voordeel!ge adressen van Haarlem Is. Buffetten, mass, eiken, f 50.—, Dressoirs, mass, eiken f 45, Ameublementen met leer en sporten, zeer solide, f 30.— Eiken Slaapkamer Ameublementen f 150.—, enz., enz. Laat ik nu een» aerst on» derae onder- kanden nemen. Het gebeurt immers lang aiet altijd, dat ze winnen zooals Zondag. Ja, ja, met 21 heeft het derde de Zaandam-reserve er onder gehouden! Al was dan ook het spelpeil van „Beverwijk" 3 nog lang niet wat 't behoort te zijn, toch hebben deze roodbroeken hard gewerkt en dat is zeker ook heel wat waard. Cap tain van het derde, zorg dat je mannetjes toch allen goed hun plaats houden en,... hun mond. Beverwijk 1 speelde haar eersten com petitie-wedstrijd en de rcod-broeken heb ben met groote cijfer» gewonnen! D. O. S. S. speelt met wind mee en van der Hout in 't Ceverwijk-doel stopt 'n paar vinnige schoten op keurige wijze. De roodbroeken pakten echter flink aan en spoedig doelpunt Kuijer op ietwat for tuinlijke wijze. 10. Beide elftallen pakten geweldig aan, ondanks de sterke wind wordt er vlug ge speeld, 't I» Van Zon, die op mooie wijze Beverwijk's voorsprong onder luid gejuich vergroot. 20. Met animo wordt gespeeld, D. O. S. S. doet al z'n best en de roodbroeken niet minder. Toch is de thuisclub sterker en veel gevaarlijker. Als Beverwijk een corner te nemen krijgt, zet haar rechtsbuiten, Dekker, goed voor en Rooymans kopt zeer mooi en onhoudbaar in! 3—-0. Goed samenspelend blijft Beverwijk vrij geregeld aanvallen, doch D.O.S.S. keeper keept werkelijk uitstekend en op een zeer kalme manier. De aanvallen van D.O.S.S. zijn, hoewel soms niet zonder gevaar, toch niet doortastend genoeg, om tegen de safe roodbroeken-achterhoede en half-linie succes te hebben. In deze periode houdt Thijs, die links buiten speelt, niet altijd z'n plaats, en gaat Joosten te veel drijvend naar voren; wat beslist af te keuren is. Dan komt door keurig samenspel der Beverwijk-voorhoede 'n- onhoudbaar puntje van den voet van Kuijer! 40. Werkelijk, de rocd-broeken spelen gccd. Aan Coen is 't ook echt te zien, dat-ie „zin" heeft. Ook Dekker zet als rechts buiten vaak keurig voor en dan Bartje en Rooijraan» ook uitstekend. Na de thee heeft Beverwijk wind mee. Toch zetten de Amsterdammers alles in het werk, om den achterstand te verklei nen. We zien v. d. Hout een geweldig schot van één der Amsterdammers keurig on schadelijk maken! Van Zutphen en Joosten vormen met hun keeper een hechte achter hoede, hetgeen de Amsterdammers ge ducht moeten merken. Dan is 't Coen. die op zeer handige wijze •enige D.O.S.S.'ers passeert en met z'n bekend sohot den D.O.S-S.-doelman voor de 5de maal laat visschen. 5—0. Nog blijft D.O.S.S. zich geducht inspan nen; ze wil tenminste nog de eer redden, maar 't lukt niet. Thijs lost nog even 'n geweldig schot juist tegen den paal. Nog enkele midden-momenten en het is tijd. De leiding van den heer Heilman, was zooals we van hem gewend zijn, uitste kend. Beverwijk 2 ging wel met enkele inval lers naar Noordwijk, tnaar dat een 82- nederlaag zou genoteerd moeten worden, dat hadden we toch in het minst niet kun nen vermoeden. Wat is de oorzaak'2de? 't Vierde speelde niet, zoodat hun ver wachte smulpartij niet kon doorgaan, en- tin, wat in 't vat is, verzuurd niet! Dinsdagavond half negen in het K. V. A.- gebouw bestuursvergadering. OFFICIEELE MEDEDEEL IN GEN. Beverwijk ID.OS..S. I 5—0 S. J, C. IBeverwijk II 82 Beverwijk IIIV. V. Z. Is 21 Dinsdagavond S.30 uur bestuursvergade ring in de bestuurskamer der K. S. A. Aangenomen als ledens Harry Versteege, Coen Niesten, H. Timmer, M. y. Dessel, P. Dekker, A. Zeeling, J. de Ridder. Onder „lijding" van den heer J. Jansen werd dezen „wedstrijd" gespeeld. Het 2de speelde slecht, maar de nederlaag was de schuld van den „lijder", die cm eenige fei ten te noemen niet zag boe een bal achter de lijn werd weggehaald, wat de S. J. C.- keeper terstond toegaf, alsmede het publiek (en dat zegt in Noordwijk veell), terwijl dé Beverw. doelman een bal voor de lijn wegschopt en corner. Keeper Veen was dientengevolge zoo uit zijn humeur, dat hij de genomen corner opving en in zijn eigen doel gooide: „hij meest er toch in", zei hij en het was zoo. Drie oi vier doelpunten werden moedwillig door de achterhoede zelf gemaakt; hoewel de leiding slecht was, ia bet toch niet de manier! Schade voor je zelf, tweede en de scheidsrechter trekt er zich niet» van aan! Zelfs niet als men vraagt: „Met hoeveel moeten ze win nen", gaat de overtreder vrij uit! Enfin, laat hier zien dat S. J. C. niet »ter- ker is dan ons tweede. BnrgerL stand. Ondertrouwd: G. van Roon en H, A. Duiker, E. A, Gelder- mans en A. M. Niesten. B. van Beek m M. J. H. van Assema. Getrouwd: N. A. van der Lem en M. H. Nijman. K. Rijke en M. C. Timmer. J. C. W. Kruining en C. Rijke. Geboren: Th. K. van Noort—Pilanen, z. W. JanssenRouw, z. en d. J, H. van de Peppel—Hogeboom, d. M. G. Vessies—Poel, z. A. H. Minneboo—Maks i J. C. WernkeVerheijden, d. en z. Overleden: L. Berndt, 21 j„ gehuwd met P. van Voorthijsen, overl. te Haarlem. J. ran der Werff, 64 j., gehuwd mei J. de Vries. J. van Essen, 9 mnd., A. Min, 38 j„ vr. van B. J. Dekker. C Bleeker 61 p., behuwd met M. van der Does. A. Terweij, 86 j., wed. v. H. de Jong, Missieavond. Het Amsterdamsche too- neelgezelschap „Inter Nos" zal over zijn avopd te Heemskerk niet te klagen hebben. Immers, de groote zaal der K.S.A. was zoo goed als vol. De spelers en speelsters ver dienden dit ook ten volle. Het voor dilet tanten tamelijk zware stuk „Tropenadel" werd op zeer verdiensteliike wijze ge speeld. Vooral mej. v. d. Kooy, de Am sterdamsche tante, was eenig. Het publiek heeft dan ook zeer genoten, Tusschen de bedrijven zorgde heel goede muziek voor de noodig'e afwisseling. Storm. De storm van de laatste dagen begeleid door hevige regen, heeft gemaakt, dat er 'n einde is gekomen aan 't boonen- plukken. Doordat de nachtvorsten uitbleven plukten vele tuinders nog kleine hoeveel heden, wat bij de hooge prijzen een niet te versmaden meevallertje was, vooral na zoo'n slechte zomer. Dit is nu afgeloopen. Verbetering Koudehoorn. Men is thans bezig met het rooien van de»boomen op de Koudehoorn, met het oog op de verbreeding van dezen drukken verkeersweg. De boómen vormden een lastige sta-in-den-weg voor het verkeer en hun verdwijning zal, ook met het oog op het dubbele kruispunt bij de Blok- steeg, een goede verbetering zijn. Sluiting Missietentoonstelling. Maartdag avond j.l. had de sluiting plaats van de Mis sietentoonstelling in het patronaatsgebouw, en werd ten tweede male het tooneelstuk „Suema" opgevoerd, welk kindertooneel. stuk heel aardig aan het voetlicht werd ge legen. Ten slotte had de verloting plaats, waarbij tevens de .prijzen werden bekend gemaakt en wel als volgt: 1ste prijs: H. Hart beeld 5e serie no. 70; 2e pr.: H .Theresia- beeld 4e serie no, 9: 3e pr.:sprij, 2e serie no. 93 en een 2e pr. op 90; 4e pr.: servic% 7e serie nó. 37; 5e pr.: kapstok 10e serie no. 42 en een 2e pr. op no. 42; 6e pr.: electr. schemerlamp 3e serie no. 54; 7e pr.: electr. hanglamp le serie no. 81; 8e pr.: keuken- bascule 8e serie no. 19 en een 2e pr. op 74 9e pr.: ontbijtservies 9e serie no. 57; 10e pr;: presenteerblad 6e serie no. en een 2e pr. op 70. De naam der pop was Clara en moest onder 3 winners worden verloot. Ten slotte dankte de eerw. pater Rector allen voor de medewerking in het bijzonder de meisjes van den mlssie-naaikring en 'net strijkje Utile Dulci welke haar naam eer hadden gedaan. R.K. Volksbond. A.s. Donderdagavond wordt in bet Patronaatsgebouw een leden vergadering gehouden van de afdeeling van den R.K. Volksbond. St. Joannes de Deo. De R.K. Fabrieks- arbeidersbond St. Johannes de Deo, houdt a.s. Vrijdagavond in het R.K. Vereenigings- gebouw een belanglijke ledenvergadering. De opkomst van alle leden wordt verzocht. Tapverbod gedurende de feesten. Bij den gemeenteraad van Velsen zijn minstens 18 adressen ingekomen als adhaesiebetui- ging aan bet adres van de beide Drankweer Comité'9 in onze gemeente, Roudendè hét verzoek cm handhaving van hét gewone sluitingsüüi' der café's gedlttendè de komen de feestdagen en om een verbod tot tappen van sterken drank in d'e avonduren. Bij die adhaesie betuigingen zijn er van de kerke raden der Ned, Hervormde en van de Gercf. Kerk, alsmede van de afdeelingen der S.D. A.P., zoodat zeer zeker dé meerderheid der burgers daarin vertegenwoordigd i». In aansluiting op hetgeen we gisteren reeds van deze doorbraak mededeelden, vernamen we op het terrein nog het vol gende: Zondagochtend om 6 uur was het water tot 2.85 gestegen; een buitengewoon hoo ge stand. De buitenste dam, die met de buitenste duinenrij eigenlijk een geheel vormt en die 3.50 hoog is, bleek tegen de onlze'tende kracht geen stand te kunnen houden. Zij is over de geheele breedte weggespoeld, waarbij tevens eenige palen der electrische geleidingen werden neergeworpen. Het wa ter werd door het gat opgejaagd en wel met zulk een kracht, dat het eind van de Noordpier, welke men juist begonnen was af te breken, ondermijnd werd. Het zand eronder spoelde weg en daarop brak een gedeelte van den pier, over eenige meters legte af. Juist op dit gedeelte stond een groote hijschkraan opgesteld Deze helde gevaarlijk over doch geraakte nog niet over naar zwaartepunt heen, zoodat zij in dien gevaarlijken stand bleef staan. In de onmiddellijke nabijheid hiervan staat het gebouwtje van de Redingsmaat- schappij. Ook dat is er niet zonder «chadc afgekomen. Een betonnen platvorm Is ondermijnd en naar beneden gestort, den wagen met red- dingslijnen met zich meesleurend. Erger was het echter gesteld met de wer ken aan het buitentoeieidingskanaal. De vloed vulde eerst de achter den dam gele gen put en bracht daarna aan de reeds voor een gedeelte aangebrachte oeverver dediging groote schade aan. In het noorde lijk beloop werd een gat van 120 foeter lengte en 12 meter diepte geslagen. Hier is het dat een gedeelte spoorlijn met een'ge wagons van den zandtrein naar beneden zijn gestort. In het zuidelijk beloop werd de oeververdediging over een lengte van 42 meter weggeslagen. Ongeveer terzelfder tijd is de tweede dam die een hoogte had van niet minder dan 4 M. eveneens voor de kracht van het water bezweken en doorgebroken. De golven sloegen nu vrijelijk door tot aan den binnenoever van het kanaal naar de Hoogovens, en neig met zooveel kracht, dat ijzeren zandbakken als lucifersdoosjes bo ven op den oever werden geworpen. Gelukkig was deze vloed niet van langen duur, anders was 't gevaar niet denkbeel dig geweest, dat het hooge water zich ook toegang tot het in aanleg zijnde binnentoe- leidingskanaal had verschaft en dan waren de gevolgen nog veel ernstiger. Thans hebben de sluiswerken geen last ondervonden en ook zal geen ernstige ver traging het gevolg van deze doorbraak zijn. Doch vast staat, dat de schade zeer aan zienlijk is, We hoorden van een zijde, welke geacht kan worden goed op de hoogte te zijn, dat de schade op bijna wel een ton kan worden geschat. Doch aangezien we hieromtrent geen officeeje bevestiging kon den krijgen, geven we deze mededeeiing on der voorbehoud. Burgerlijke Stand. Van 811 October 1926, Geboren: Maaike, d, van W. A. van Emden en G. van der Stelt. Adriana, d. van J. Koole en A. A. Alewijn, Jocobus, z. van H. Koningen en G. Immink. Corne lls,. z. van H, Randsdorp en P. Verlaan. Gerrit, z, van G, Duiker en W. Oostwöuder. Johanna, d. van L. van der Stelt cn W. Voogt, Jantje Andrea, d. van C, Cardol en K. van der Stelt. Theodorus Johannes, z. van I.. van der Linden en A. W. E. van der Meulen. Cornelia Theresia, d. van Th. van Lieshout en J. A. Spigt. Pietje, d. van J. Dekker en A. Ktmpe. Overleden» Jacob Romeijn, 59 j. geh. met C. Silvis. Ida den Dekker. 8 weken, d. van P. den Dekker en H. J. Bakker. Te Haarlemmerliede c.a.: Bartus Vermeer, 31 j. geh. met H. Van Putten. Coöperatie. Naar wij vernemen, worden ook in Hoofddorp pogingen aangewend, om te komen tot een coöperatieve bakkerij, enr. Personen, die daajjóe het initiatief namen, hebben de ingezetenen door verspreiding van circulaires met hun plan bekend ge maakt. Gevaarlijk. Zaterdag beging op den Aalsmeerderweg alhier de 12-jarige knaap C. B. de onvoorzichtigheid een passeerende auto vast te grijpen en mee te loopen zoo hard hij maar kon. Naarmate het motorrij tuig een grootere vaart kreeg, hield de jon gen, uit vrees aangereden of overreden te zullen worden, zich krampachtig vast. Hij moest het tenslotte toch opgeven, liet zich cp den grend vallen, maar kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Personalia. De heer J. W. van der Aart, gemeenteveldwachter ter standplaats Abbe- nes alhier, is in gelijke bétrekking benoemd te Avereest, gemeent^ Dedemsvaart. Ruim 7 jaren is v. d. Aart bij den politiedienst in Haarlemmermeer werkzaam geweest. Bctsing. Een tweetal wielrijders kwam Zaterdagavond op den Vijfhuizerweg alhier, doordat een hunner zonder licht reed en bo vendien verkeerd uitweek, zoodanig met el kaar in botsing, dat beiden tegen den grond werden geslingerd. Een hunner, de arbeider C. liep verwondingen aan het hoofd en de handen op, terwijl het voorwiel van z'n fiets nagenoeg geheel in elkaar werd gedrukt. De storm. Zondagnacht heeft de storm op versehillende plaatsen m den Haarlem mermeerpolder sporen van geweld achterge laten. Vele dakpannen moesten het ontgel den, terwijl ook in verschillende huizen een of meer ruiten door de hevige rukwinden werden stukgeslagen. De stoornis, die hier en daar door het stormweder in de electrische verlichting ontstond, was gelukkig maar van korten duur. Ook Zaterdagavond ging te Hoofddorp plotseling in alle huizen het electrisch licht uit en werd de straatverlichting gedoofd, zoodat de bewoners de petroleumlampen en kaarsen weer voor den dag haalden. Deze waren evenwel niet goed en wel aangesto ken, of de oorzaak was al ontdekt en kon men zich weder in het prachtige onmisbaar geworden electrische lioht verheugen. Gouden huwelijksfeest. Ter gelegenheid van de 50-jarige echtvereeniging van het echtpaar G. L. BranteS. Wilde, wonende in de Lindelaan te Zwanenburg, zal de mu ziekvereniging „Eensgezindheid" te Half weg heden (Dinsdag)-avond het gouden echt paar een serenade brengen, De storm. Tijdens den hevigen Zuid- Westerstorm die Zaterdagmiddag woedde, werd een groote kastanjeboom bij Rijnlands huis van zijn ruin beroofd. Het gevaarte kwam dwars over den Spaarndammerdijk te liggen, waardoor het verkeer eenigszins ge stremd werd. Een telefoonpaal werd als een rietje bij den grond afgeknapt, terwijl ook de draden van de ^lectrjsche geleiding bet moesten ontgelden. Door het personeel van Rijnland werd de boom .spoedig afgezaagd en opgeruimd, persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Sport. - Zondagmiddag speelde onze plaatselijke voetbalvereeniging S. F. C. I op haar terrein aan den Vergierdenweg «tegen Stormveld I uit Veiseroord om den Stads editiebeker, en verloor met 21. De partijen war engoed aan elkander gewaagd, er werd goed gespeeld, Stormveld maakte na 20 mi nuten spelen het eerste doelpunt, doch even later maakte S. F. C. gelijk, waarmede de rust in ging. Na de thee hetzelfde aantrekke lijke spel. Tegen het einde maakte Storm veld haar tweede doelpunt, waarmede de wedstrijd eindigde". Ziekenfonds. Het bestuur van het zie kenfonds is thans als volgt samengesteld: Voorzitter, M. Meijers; 2e voorzitter, Tichel man; le secretaris, mevr. Stapel; 2e secre taris, Dr. Smit, le penningmeester, A. J. van Breda; 2e penningmeester, Th. Jukes; com missaris, Bakker. Voorts vernemen wij, dat door het fonds voor ziekenhuisverpleging te Halfweg onze vereeniging is uitgenoodigt tot 't bijwonen van een bijeenkomst in hotel de Beurs, van alle zustervereenigingen uit den omtrek, op Vrijdag 22 October a.$. n.m. 8 uur, ten einde besprekingen te houden eji zoo mogelijk besluiten te nemen omtrent: 1. de grenzen van ieders gebied; 2. het over nemen van elkanders leden bij verhuizing; 3. het verkrijgen van zooveel mogelijk uni formiteit in de reglementen. Gebleken is dat het zeer wenschelijl; is omtrent genoemde punten overeenstemming te verkrijgen. Uit- genoodigd ziin de bestuurderen der vereeni- -ifngen te Hoofddorp, Rijk en Omstreken, Lijnden, Nieuw-Vennep, Ahbenes, Halfweg. Wegverbetering, Het bestrate paarden- spoor in den IJweg tusschen Spaamwouder- weg en Vijfhuizerweg, dat zeer ongeliik lag, en zoodoende een voortdurend gevaar was, vooral voor wielrijders, wordt nu opge broken. De steenen worden stukgeslagen en met wat ander materiaal daar meteen ver werkt, Het laat zich aanzien, dat. wanneer het eenmaal wat vastgereden is, hier een flinke verbetering is aangebracht. Omgeslagen. Zaterdag sloeg aan den Spaarnwouderweg tengevolge van een te korte draai een wagen om, die beladen was met balen cement, bestemd voor het in aan bouw zijnde pompstation aldaar. Onder een geweldige regen werd de boel opgeruimd. De wagen had er nogal van geleden. Ook dean de lading zal het water geen goed ge daan hebben. Aanbesteding. Zaterdag heeft de aan besteding plaats gehad van een nieuw te bouwen slachthuis voor rekening van den heer J, J. van Schaik, aan den Spaarnwou derweg. De inschrijving was als volgt; C. Slootee, massa 3655, perc. 2 999; J. Verhage perc, 3 224; de firma Wed. W. Mienus, perc. 1 2556; G. J, de Tello, perc, •3 229; J. Breevoort, massa 4690; J, Dek ker Co., massa 4224, perc 2 1295; W. Pijlman, perceel 2 894 en 2 en 3 samen 1137; Gebr. v. Keulen, massa 3660; P. Laan, perc, 2 975; W. van Rijn, massa 3787. De gunning is aangehouden, Gemeenteraad. Aan de reeds verzon den agenda voor de raadsvergadering van Vrijdag 15 dezer, zijn nog de volgende plin ten ter behandeling toegevoegd: 12. Depo sito-overeenkomst met de Haarlemsche Bankvereeniging. Dit betreft de belegging van overtollige kasgelden, die thans bij den pöstchèque en girodienst geen rente opleve ren. 13. Vaststelling verordeningen op de heffing en de invordering eener belasting op de honden, Hierbij behooren 2 concept-ver ordeningen met resp. 11 en 7 artikelen, als mede een memorie van toelichting. 14. Aan bieding gemeente-rekening 1925. 15. Ver- zoek tuinbouwwinter-cursus om gebruik schoollokaal openbare lagere school. B. en W. stellen den raad voor, het verzoek in te willigen, onder voorwaarde, dat bij de minste beschadiging of verontreiniging van gebouw, schoolmeubelen of leermiddelen, de vergunning zal worden ingetrokken. i Voor de Missie. Zondag werd door dep WelEerw. Pater B. Vlasveld uit Leiden in de St. .Joseph-kerk onder alle H.H. Missen een liefdadigheidspredicatie gehouden ten bate van het Seminarie voor Inlandsche Priesters te Madras. De opbrengst der daar op gevolgde collecte bedroeg 506.95/4, een schitterend bedrag. De jeugdige missionaris verzocht ons, langs dezen weg zijn hartelijken dank te brengen voor de offervaardigheid der pa rochianen van St. Joseph. Pater Vlasveld gaat 23 dezer naar zijn Missiegebied. Wij teekenen hierbij aan: Door den bouw der nieuwe St. Josephkerk geraakte de propaganda voor de Missie hier eenigs zins ongewild in de verdrukking; door deze inzameling is als het ware een eereschuld ingelost. Als bijzonderheid vermelden we nog, dat Pater Vlasveld als theologant een zeer werkzaam aandeel heeft gehad in het schil deren der noodkerk van St. Joseph alhier. Het St. Petrus-liefdewerk, tot steun van inlandsche studenten, zal alhier binnen en kele maanden zeer krachtig ter hand wor den genoomen. De melkprijs. Met ingang van heden is de prijs van de melk alhier met één cent per liter verhoogd. Wegverbetering De hoftuin is langs de a.s. Van Meerbeekstraat met een flinke al- rastering -omgeven, terwijl het effect van dit fraaie dorpsgedeelte zeer verhopgd is door het verdwijnen van het spuithuis. Het trottoir langs het politie-bureau wordt ver smald. waardoor de straat wordt verbreed. Jammer, dat bij de Havenbrug nog steeds geen afwerk kan worden gemaakt. Ophaaldienst. Ofschoon de desbetreffen de commissie gunstig heeft geadviseerd tot het instellen van een gemeentelijke belas ting-ophaaldienst, wordt deze zaak nog steeds niet afgewerkt. Het is te hopen, dat hiermee wat meer spoed betracht wordt, daar zeer vele ingezetenen, vooral de arbei dende bevolking, er gaarne gebruik van zal maken. HOEK VAN HOLLAND," 12 October. Do logger Vlaardingen no. 47 van de reederij Pott te Vlaardingen, is hedenmorgen alhier binnengekomen. De schipper rapporteerde, dat de logger Copernicus, gemerkt Vlaar dingen no. 46, schipper Dirk Penning,- Zon dag j.l. tijdens het zware stormweer nabij Doggersbank is vergaan.De opvarenden van i% Nederland 1919 IOIV4 4Y2 Nederl. 1917 103 103 6% Nederland 1923 1007/16 1007/16 7% N.-l. 1921 A.. 100i/2 100i/2 6% N.J. 1923 D.. 1041/16 1041/ is HolL Lloyd 26 Oude Vaart 55 dito Gem. Eigend. 481/4 Mij. „Nederland". I??3/4 Scheepvaart-Unie 17J3/4 Rotterd Lloyd 1621/j 223 223 Oude Boot 97 97 Holl. Stoomboot 57 H. V A n., 652 646 Java Cultuur 352 350 Jurgens gew 165 164 Koloniale Bank 212*/4 211-2 Indische Bank 1721/2 «74i/4 Ccrt. Handel Mij,.. 1573/4 158 1581 21 158 Pbocnix 971/2 Geconsolideerde 167i/4 Kon. Olie 3671/2 367 146s/8 143 Marine comm. 8 Vorstenlanden 171 170®/8 Actions id 160 160 Comp. Merc. Arg Poerwoderjo Oude Delf 428 427 Senembah 4151/2 416 Deli Batavia 463 463i/a-4 A'dam Rubber 3313/4 329i/2 Serbadjadi - 337 335 Silau 177 178 Wai Sumatra 298 Dordtsche Petr. 348 350 1 Southern Rails 121 1191/s 161 160 Anaconda Wabash 423/4 Coram Maxwel 5l/i« - 79 239 653 945 1086 1256 1343 1435 1627 1838 2001 2237 2466 2802 2970 3324 60 163 568 933 1079 1180 1330 1416 1582 1816 1983 2177 2371 2790 2962 3304 3429 3434 *3487 3691 3717 3945 3948 4080 4106 4203 4273 4374 4404 4642 4662 4953 4962 5065 5076 5344 5395 5518 5536 5738 5745 5864 5930 6052 6056 6199 6200 6541 6542 6735 6763 6938 6954 7078 7105 7286 7387 7506 7551 7665 7683 7772 7787 7987 8011 8187 8190 8355 8371 8530 8535 8741 8742 8902 8916 9130 9140 9272 9279 9519 9551 9867 9954 10052 10102 NIETEN: 98 112 245'336 677 963 1103 1273 1350 1444 1634 1876 2011 2241 2567 2831 3108 3329 776 965 1117 1278 1364 1477 1637 1915 2050 2263 2598 2854 3133 3342 430 410 816 1012 1120 1299 1366 1552 1748 1933 2059 2288 2614 2868 3217 3347 140 499 840 1021 1123 1314 1379 1568 1750 1970 2079 2326 2661 2871 3234 3367 1471 556 883 1038 1137; 1328 1397 1575 1764 1979 2173 2343 2702 2935 3297 3386 442e STAAtSLOTERIJ. Trekking van Maandag 11 October. 5e Klarse 13e Lijst. Hooge prijzen. 15826 ƒ15000. 5428 11038 12337 19705 20748 1000. 976 2102 16188 16672 16885 400. 6174 15748 16187 18062 19215 ƒ200. 3445 6948 10434 11779 11882 11923 Vlaardingen no. 47 konden 7 leden der be-12823 14356 15861 16736 20901 100. 66 461 811 1647 103 602 918 1796 2278 2824 2963 3308 3807 4489 5287 Prllzen van 70: 183 224 357 680 689 1011 1217 1946 2937 2541 2635 2844 2849 3001 3078 3340 3521 3920 4083 4784 4966 5460 5487 5683 606 979 1911 2389 2833 2976 3311 3828 4522 -5385 5553 5598 6089 - 6095 - 6110 6402 6428 6554 7087 7154 7255 7345 7406 7413 7729 7770 7790 380 701 1326 2073 2642 2925 3196 3628 4123 5066 $492 5809 5857 6171 f6337 6580 6598 7294 7310- 7437 7693 7942 7969 15526 12632 15780 15925 16030 399 16266 726 16426 1495 16670 16739 16816 2153 16872 16896 16904 2740 17045 2928 17331 3227 17503 3753 17687 4168 17935 5096 18338 18339 18405 5542 18427 18466 18539 17098 17361 17519 17745 17995 manning redden. Op de thuisreis zijn echter 4 overleden, Nader wordt ons geseind: De geredden van de Vlaardingen no. 46 zijn: de jongste C. Assenberg, de reep schieter D. Penning, een zoon van den schip- 2258 per, beiden uit Vlaardingen en de jongste D. 2822 de Waard uit Marken. 2953 Verdronken zijn de schipper Dirk Pen- 3261 ning, de stuurman J. Wijnhart, de machi- 3779 nist B. v. d. Berg, de stoker W. Metaal, de 4281 matrozen L. de Jong en S. van Roon ij 5154 j. Marken, allen uit Vlaardingen; Dirk 554*7 Peereboom, H. Zeeman, C. Visser en H. 6029 Visser, allen van Marken. De oudste J. de 6373 Groot, de oudste P. Visser en de reepschie- 7060 ter G. Roos. De Vlaardingen no. 47 heeft 7338 behalve de 3 geredden meegebracht de lij- 7710 ken van L. de Jong, P. Peereboon), C. Vis- 8307 ser en P. Visser. 8359 8417 8650 8718 8774 8893 De vergane stoomlogger is ongeveey 2 8967 9014 9058 9353 9450 9494 weken geleden ter vischvangst vertrokken. 9772 9885 9999 10175 10186 10239 Bij de reederij Pot te Vlaardingen waren 10296 10418 10490 10591 10593 10601 nog geen bijzonderheden Omtrent de ramp 10804 11119 11476 11515 116)1 11933 12096 20899 20912 ontvangen. 12170 12279 12283 12399 12422 12570 12586 12717 12825 12891 12950 12953 13229 13448 Groote hrnnJ te Hnmel* 13484 13535 13620 13637 13649 13658 13715 „r, brandweerlieden gedood, 14011 14110 14289 14334 14374 14432 14485 HAMELN, 12 Oct. Een groote brand 14525 14532 14610 14646 14670 14836 14902 woedde hier in een kapitale boerderij. Tij- 14903 14945 152-11 15384 15423 15453 15615 dens den reddingsarbeid werden 6 brand- 15719 15731 15802 15814 15844 15874 16201 weerlieden. onder instortende muren be- 16206 16260 16314 16328 16421 16453 16539 dolven: 2 brandweerlieden werden gedood 16576 16734 16827 16860 16976 17010 17038 de anderen licht gewond. 17055 17072 17161 17256 17372 17374 17528 17547 17708 17881 17957 18115 18241 18274 Brand le Vlaardinae* 18433 18502 18754 18809 18823 18875 19016 VT aapZ™ g 19H7 19241 19573 19690 19698 19747 19805 VLAARDINGEN, 12 Oct. Van morgen t j 9846 19944 20057 20164 20230 20252 20314 uur 's de kleermakerij van den heer 20372 20397 20398 20423 20457 20468 20517 A. van Duiten, in de Prins Hendrikstraat 20570 20636 20695 20716 20726 20744 20790 geheel uitgebrand. De brand ontstond ver-20949 20961 moedelijk door 't vallen van een vonk uit de houtskoolkachel in de houtskool. Ver zekering dekt de schade. 3489 3573 3579 3622 3657 3736 3836 3886 3907 3925 3971 4018 4033 4040 4078 4131 4167 4175 4183 4187 4286 4304 4317 4348 4364 4455 4481 4567 4588 4589 4766 4769 4793 4870 4872 4973 4986 4994 5026 5048 5084 5140 5144 5182 5286 5397 5420 5447 5467 5511 5538 5592 5605 5633 5717. 5746 5793 5812 5817 5851 5952 5964 6007 6045 6071 6094 6121 6141 6145 6245 6353 6360 6420 6421 6559 6565 6622 6657 6719 6812 6823 6855 6901 6916 696; 7004 7006 7028 7037 7171 7186 7191 7222 7252 .7445 7446 7448 7450 7494 7583 7607 7623 7629 7660 7686 7712 7723 7726 7735 7800 7854 7880 7943 7959 8032 8066 8083 8098 8123 8193 8211 8219 8244 8338 8478 8502 8514 8517- 8518 8558* 8565 S571 8622 8669 8777 8817 8824 8879 8891 8962 8978 9057 9072 9077 9182 9187 9228 9244 9268 9290 9303 9383 9401 9479 9633 9643 9662 9746 9784 9985 10016 10025 1Q040 10048 10111 10127 10149 10205 10213 10260 10277 10307 10335 10340 10368 10389 10419 10526 10529 10534 10535 10603 10639 10686 10697 10736 10788 10826 10889 10896 10936 10960 10988 11020 11051 11207 11212 11217 11223 11247 11251 11264 11277 11311 11335 11357. 11422 1144» 11446 11466 11472 11509 11550 11594 11597 11638 11674 U688 11733 11773 11775 11797 11890 11896 11908 11911 11955 11978 11983 12006 12027 12032 12050 12065 12079 12092 12147 12157 12160 12162 12183 12236 12261 12295 1246S 12485 12489 12516 12602 12685 12732 12851 12896 12992 13022 13129 13247 13268 13446 13556 13671 13739 13751 13787 13982 13995 14017 14047 14191 14270 14295 14309 14406 14449 14454 14489 14622 14655 14658 14729 14825 14891 14892 14948 15020 15025 15044 15083 15249 15260 15329 15377 15540 15548 15555 15799 15812 15813 15964 15976 15985 16063 16083 16113 16285 16299 i6327 16434 16517 12317 12536 12868 13209 13559 13798 14089 14349 14498 14754 14965 15084 15390 15565 15823 16010 16159 16352 17123 17363 17523 17768 18008 16530 16588 16836 16838 16949 16953 17125 17385 17541 17799 18224 18406 18588 12335 12562 12873 13220 13619 13808 14094 14383 14574 14779 14987 15131 15410 15706 15842 16020 16192 16377 16650 168.39 16972 17165 17270 17437 17439 17629 17631 17805 17822 1/366 18256. 18260 ,8281 18413 18418 f8425 18625 18634 18668 12361 12584 12874 13243 13664 13903 14133 14404 14615 14789 15004 15199 15451 15734 15910 16024 16256 16379 16668 16846 17021 1720.2 17 6006 18674 18719 18744 18777 18784 18855 18897 6372 18902 18903: 18909 18921 18925 18949 18979 6762 18986 19103 19104 19131 19176 1^179 19219 7315 19268 19290 19302 19322 19324 19346 19384 7705 19385 19458 19482 19536. 19570 19709 10759 8145 19804 19808 19855 19858 i9862 19866 19879 19986 20002 20017 20067 20090 20118 20139 8896 20141 20174 20216 20231 20247 20312 20340 9752 20357 20371 20387 20487 20493 20512 20531 10273 20540 20550 20553 20580 20599 20600 s0602 10691 20611 20698 20703 20706 20818 20858 2087* ESSEN, 11 Oct. In Essen-Hol»terh'au- sen heeft zich een man met zijn kléin kind uit de vierde verdieping van een perceel gestort. De man, die reeds geruimea tijd van zijn vrouw gescheiden leefde, was te- ruggekomen om het kind te halen. Daar de vrouw weigerde het kind mee te ge ven, gebruikte de man geweld en sprong met het kind uit het venster. Vader en kind zijn aan de gevolgen van de verwon dingen overleden. Wij vernemen, dat de Commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de oor zaken van de ramp van den loodsschoener No. 2 van Terschelling, haar rapport bii den Minister van Marine heeft ingediend. De publicatie er van is spoedig te ver wachten.. De N.-W. storm richtte hier groote ver woestingen aan. te koop. Nieuwe kippénhokken vanal 14.—. Adres: N. GELDELOOZE- PAD 24 (zijstraat van Jordenstr.) Het. vertoonde was. weinig verheffend, daar de Leidenaren zeker een klasse min der speelden dan de thuisclub en die speelde nu juist niet haar beste spel. U. v' ^<*1 's onf!etwijfeld een der „zwakke Zusjes in deze afdeeling. De Kennemers speelden van stonde af aan op de Leidsohe helft en het duurde niet lang of Van Stralen zette een vrijen schep in. Ondanks het voortdurende over wicht werd niet meer gescoord, integen deel kreeg de bezoekende club een pracht kans, toen haar een strafschop yerd toe gekend. Hensen redde echter. De tweede helft begon met een lauw spel van de thuisclub, waardoor de gasten sterker werden, zonder echter gevaarlijk te zijn. Het duurde tot een kwartier voor tijd, aleer de Kennemers de leiding ver- grooten. Lindner -benutte toen een straf- schap. Het ijs was nu gebroken en met goede schoten voerden Honig en Aarden burg den stand tot 40 op. De Kennemers 2Hillinen 30. Over alle linies waren de Kennemers sterker. Dat bij de rust de stand nog Onver anderd was, is te wijten aan de voorlinie, die uitmuntte in het missen van kansen. Ook in de tweede helft domineerden de Kennemers, Nijman scoorde kort na de her vatting, Numan na een kwartier spelens en Niesten sloot de rij door even voor tijd met een fraai schot het derde doelpunt te fabriceeren. Einde 3—0. Naaimachines en Repareeren de slechtste voor den laagsten prijs. J. GE YL VOET Doelstraat 37 Telefoon 13538. ma m i iinuHii i» DAMES 11 Laat nog he den (J wHoed Vervormen. Wij hebben keus uit ÏOO nieuwste mo dellen. Spoedig terugTBckend adres Billijksten Dames-Hoe- pri':" denmagazijn Recht over O. Groenm. Haarlem. (wegens vertrek) in het Algemeen Verkooplokaal van den Heer P. HOOGEVEEN Lzn., Nieu we Gracht 74, op MAANDAG 25 OCTOBER 1926, 's avonds na 7 uur, ten ov. v, A. t» Velsen gev. notaris G. D. BOERLAGE, van: Eén WOON- en WINKELHUIS ia het dorp Santpoort, op zeer gunstigen stand, Rijksstraatweg nomraer 32, met schuur en vaor- en achtertuin, groot 1 are 85 centiaren, waarin thans wordt gedreven een goed beklante kappers- en sigarenaffaire. Aanvaarding bij betaling. Dagelijks te bezichtigen. Eig. van den heer G. Spanjaard Pz. Nad. ink ten kantore van Notaris BOERLAGE, voornoemd. Ant.GAhC - ttAADLtn ,P£"AC9nei.sTD (Alles wordt ia eigen ateliers vervaardigd, dus koopt U bij ons direct van fabrikant, dit is voor U de voordeeligste weg 1)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2