Binnenlandsch Nieuws. AND De regeling met de Hohenzollerns. Britsche vlootversterking voor China. Het congres der Britsche arbeidersparty. De kracht van den storm. Minister Kan op de veluwe. Werkverschaffing in Drente. De Kanaalyerbinding AmsterdamWaal. Invoer van vee in België. Nog een onderzoek naar de ramp bij de Vink. De Zuiderzee-steunwet. De Mijndirecties contra den heer Kramer. Plaatsnaamborden bij iedere gemeente-kom. VERKEER EN POSTERIJEN. Nieuwe telefoonkabel NederlandBelgië. Luchtpost gedurende den winter. UIT ONZE OOST. Na de overval in Bakongan. Werkhervatting in de Britsche mijnen. De striid om de „safetymen". Paniek in een bioscoop. De Europeesche spoorweg diensten. Weder en brug ingestort. De Simplonlijn voor het internationale verkeer hersteld. Het mijnnogeluk by Dundee. Vele typhusgevallen in Batavia. GEMENGD NIEUWS. De typhus-gevallen. Met afgereden hoofd gevonden. De trein suisde vlak langs de koppen der paarden. Na den brand te Waddinxveen. Een valsch bankbiljet van 100 Dollar. Hoteldief aangehouden. Van een juffrouw, die trek in taartjes kreeg. Een schoonmoeder die voor tie film moei spelen. Het auto-ongeluk te Tbieï. Vliegtuig neergestort. Een Duitscher uitgeleid. Door haar verloofde beroofd. Zich zelf op straat gezet. STOOMVAARTLIJNEN. MARKTNIEUWS. RECHTZAKEN. Nog eens de bella-donna vergiftiging. Op de agenda van den Pruisischen Lar.d- lag stond de behandeling van het nieuwe compromis-ontwerp nopens de financieele regeling tusschen Pruisen en het vroegere koningshuis en de communisten hebben zich deze schoone gelegenheid om flink kabaal te maken niet laten ontgaan. Vooral de Pruisische minister van finan ciën Höpker-Aschoff, die het ontwerp toe lichtte en verdedigde, had het zwaar te ver- astwoorden Nauwelijks had hij het spreek gestoelte betreden, of de communisten lieten een hagel van schimp- en scheldwoorden op hem neerdalen. Onophoudelijk brulden ze hem toe „Hohenzollernschieber'' en „Hohen- zollemsouteneur", en de president van den landdag, Barteis, die van nature toch al niet met een al te krachtig stemgeluid is begif tigd, «tosd machteloos tegenover hun ge schreeuw. De rede van den minister, die ieder oogen- blik weer door nieuwe uitbarstingen van de Sovjetfractie werd onderbroken,, ging groo- tendeels in het spektakel verloren, zelfs de Stenografen konden er slechts enkele brok stukken van opvangen. Des te duidelijker waren de communisti sche interrupties te verstaan. Bij herhaling wekten zij in het geheele huis algemeene hilariteit. Veel succes oogstte bijv. de com munist die den minister toeriep: „Je hebt ruimschoots een plaatsje m de Siegeéallee .verdiend". Toen de minister opsomde, welke voor deden er voor Pruisen uit dit compromis voortvloeien en welke kasteelen en landgoe deren het eigendom Van den Staat zullen blijven, interrumpeerde een ander onder algemeen gelach: „God zij dank houdt de Staat de Siegesallee!" Ondanks de communistische herrie slaagde men er in de eerste lezing van het ontwerp te beëindigen. Van belang was eigenlijk al leen de verklaring, die Heilmann namens de aociaal-democratische fractie aflegde. De rocical-democraten keuren het compromis irfet goed, maar zullen zich er niet tegen verzetten en derhalve blanco stemmen. Beden komt het ontwerp in tweede lezing In behandeling De centrale commissie uit den Pruisischen landdag heeft het wetsontwerp nopens de regeling met de Hohenzollerns aangenomen. De burgerlijke partijen stemden vóór, dc jeommunisten tegen en de soc.-dem. blanco. Het moederschip voor vliegtuigen „Her- nes", de kruiser „Keppel" en acht torpedo jagers zijn uit de Middellandsche Zee met ©«stemming voor China hier aangekomen. Gisteren is te Margate het congres der Arbeiderspartij begonnen. Het geschil in de mijnindustrie zal een Voorname plaats bij de discussies innemen. Het geschil komt aan de orde bij de bespre- fcfng van een resolutie van het bestuur der partij betreffende het vraagstuk van de na tionalisatie der mijnen. Naar aanleiding van •en andere, door Clynes ingediende resolu tie zal het congres naar men verwacht zijn politiek fonnuleeren als antwoord op de be- sluiten van da jaarvergadering der Cgnscr- vatlev» Partij ten gunste van amendeering Van de wet op de vakvereenigingen. Spoedig nadat het Congres der Arbeiders- pertij was geopend, werd gepoogd de kwes- Zware windsiooten. Volgens het weer-overzicht van de Filiaal-Inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Amsterdam, was de grootste gemiddelde windsnelheid, t« Amsterdam geregistreerd op 10 October te 12 nur v.m. 19 M. per seconde en de ^ootste windstoot te 4.30 v.m. 92 K.G. per M2. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, bracht beden, verge lekt door den directeur van het staats- boschbeheer, den heer Van Diesel, een bezoek aan verschillende bebosschingen op de Veluwe. Ontginning van 1000 H.A. helde en veen. De N.V. „Het Landschap Drente", heeft onder de gemeenten Dalen en Ooster- hesselen 1000 H.A. veen- en heidegrond aangekocht. Dit complex zal ontgonnen Worden door werkloozen arbeiders. Van de Hoogeveensche Vaart tot aan den Kamperdijk bij Dalen zal een kanaal wor den gegraven. Langs dit kanaal en door het terrein zullen wegen worden aangelegd. Het ts de bedoeling, de gronden na ontginning te verkoopen. Eenige honderden arbeiders zullen hier enkele jaren werk vinden. De werkzaam heden zullen uitgevoerd worden door de Nederlandsche Heidemaatschappij. Op initiatief van de Kamer van Koop handel te Tiel is Zaterdagmiddag opge richt een vereeniging tot het bevorderen van de kanaalverbinding van Amsterdam met de Waal, over Vianen of over Wijk bij Duur stede. Een uitgebreid comité werd gevormd. In overeenkomst tusschen Nederland en België is er een besluit tot stand gekomen, dat het Nederlandsch vee in België mag ingevoerd worden langs de tolkantoren van De Clinge, otn in de staatsveestallen ge- Jceurd te worden. (Msb.) Vanwege den Personeelraad bij de N. S. In de jongste voltallige vergadering te Utrecht van den Personeelraad bij de Nederlandsche Sooorweéen. werd besloten, <Jat de Raad een onderzoek zal instellen naar de oorzaken van de spoorwegramp bij de Vink. Spoedige inwerkingtreding verwacht. A ï^aar de Tel, verneemt, zal de Zuiderzee- Steunwei van 19 Juni 1925, «poedig in haar geheel In werking treden. Geen verdere samenwerking. De gezamenlijke mijndirecties hebben, naar de Tel. uit Heerlen verneemt, aan den heer Kramer, secretaris-penningmeester van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond een schrijven gericht, waarin zij hem mededee- len geen enkel contact meer met hem te wenschen, zulks in verband met den inhoud van de door hem geschreven brochure „Help de invalide mijnwerkers," De mijndirecties' zouden dus in de Con tactcommissie ook niet meer met den heer Kramer willen vergaderen. A. N. W. B. en K. N, A. C. vragen Rijkssubsidie. Naar hét Corr. Bur. verneemt, heeft de A. N. W. B. het plan opgevat, in samenwer king met de K. N, A. C., over het geheele land plaatsnaamborden te plaatsen aan den ingang van de kom van iedere gemeente. In het vertrouwen, dat het Rijk bereid zal wor den gevonden, voor dit doel subsidie te ver- leenen, is hiërmede thans reeds een aan- vang gemaakt op de wegen 's-Gravenhage Rotterdam en RotterdamDordrecht. De blauw èn wit geëmailleerde borden zijn aan ijzeren palen bevestigd. Met het leggen van een telefoonkabel voor in internationale verbindingen tusschen Nederland en België, zal deze week een begin gemaakt worden op het traject EsschenRoosendaal. Gedurende de wintermaanden zal met de volgende luchtdiensten post worden verzon den: Anisterdain-Rotterdam-Londen; Am sterdam-Rotterdam-Parijs; Amsterdam-Brus- sel (alleen pakkeipost); Amsterdam-Essen- Miilheim-Dortmuncl; Amsterdam-Hannover- Berlijn en Amsterdam-Bremen-Hamburg. De schuldigen veroordeeld. Straffen van één tot vijftien jaar. De landraad te Koetaradja heeft vonnis gewezen in zake den Bakongan-overval. Een verdachte werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, twee tot 12 jaar, vijf tot 8 jaar, vijf tot 6 jaar, een tot 5 jaar, twee tot 1 jaar en 4 maanden, en een tot 1 jaar. Vier verdachten werden vrijgesproken. Het Haa gsche Anetakantoor teekent hier- tfe van de aansluiting van de Communisti sche partij bij de Arbeiderspartij weer aan de orde te stellen. Deze poging werd bij een schriftelijke stemming met 2.706.000 tegen 349.000 stemmen afgewezen. Robert Williams is voorzitter van het congres. Het aantal mijnwerkers dat aan den ar beid is gegaan in de kolenmijnen van de Midlands en Lanarkshire bedraagt 142.726, zijnde een vermeerdering met 2818. In de andere bekkens werkten er 74311, zoodat het totaal 217037 bedraagt. De secretaris der Mijnwerkersfederatie, die er steeds tegen is geweest de „safetv- men" uit de mijnen terug te roepen, heeft in vergaderingen in de Midlands daar sterk te gen gesproken.Hij zeide dat hij daartegen niet alleen in het verleden was geweest, doch zich ook in de conferentie van de vorige week daartegen had verklaard. Hij zou, zoo zeide hij verder zijn positie hebben te overwegen, indien te dezer zake beslui ten werden genomen, waarmede hij het niet eens was, daar hij in zijn positie den plicht had, zulke besluiten uit te voeren, of heen te gaan. Zaterdag is in éen huis naast een bios coop te Eilenburg, in welke een kindervoor stelling werd gegeven, brand uitgebroken. De vlammen tastten ook een voorraad ólle aan, waardoor een dikke walm ontstond, die de bioscoopzaal binnendrong. Onder de 200 kinderen ontstond een vreeselijke pa niek, allen drongen naar de uitgangen, waar zij over elkaar of van de trappen vielen. Meer dan 30 kinderen werden zwaar gekwetst door de brandweer naar het ziekenhuis gebracht. De conferentie voor de Europeesche spoorwegdienstregelingen is gisteren te Karlsruhe geopend. Er nemen vertegen woordigers aan deel van alle Duitsche staten, verder van Oostenrijk, Frankrijk, Engeland, België, Nederland, Zwitserland, Italië, de Noo^i-Europeesche staten, Spanje, Bulgarije en Turkije. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het traject HalberstadtRegeleben door onbekende oorzaak een in aanbouw zijnde betonnen spoorwegbrug ingestort, waarbij een arbeider om het leven kwam. De Simplonlijn is weer voor het interna tionale verkeer opengesteld. Het gevaar voor nieuwe modderstroomen afkomstig van de Saint Barthélémy is uit den weg geruimd. Vastgesteld is dat de heele nachtploeg, omvattend vier Europeanen en 144 inboor lingen omgekomen is tengevolge van de ont ploffing in een kolenmijn op 8 October. bij aan, dat het hier betreft de berechting van de deelnemers aan den overval op een patrouillé in het landschap Bakongan, in de onder-afdeeling Tapaloean op Atjeh in het begin van Maart j.l. Hoéwei het aantal typhusgevallen, dat te Batavia geregeld voorkomt, vrij groot is, zoo is het toch opgevallen, dat gedurende de laatste maanden het typhuscijfer wat hoo- ger is dan normaal en neiging vertoont op dat verhoogde niveau te blijven, melden de Batavia-bladen, Niet alleen bij de Europeesche, maar ook bij de Chinee- sche bevolking en vooral bij het Inlandsche deel van de bevolking wordt deze verhoo ging van het gemiddelde typhus-cijfer waar genomen. Watervoorziening van schippers. Ir. zake de drinkwatervoorziening van de schippers, welke te Maastricht dagelijks in grooten getale de Zuid Willemsvaart passeeren, kan nog worden meegedeeld, dat de schippersvereeniging „Schuttevaer" nog altijd onderhandelingen voert met hei gemeentebestuur en den Rijkswaterstaat, Alleen in het bassin is bij den heer Bee-, renborg een pomp geplaatst. Praxtischer ware het evenwel, indien bij dringende ge vallen als thans, de Rijkswaterstaat de schippers, al was het slechts tijdelijk, in de gelegenheid stelde, zich bij de verschil lende sluis- en brugwachters van zuiver drinkwater te voorzien. De meesten. der sluiswachters zijn ech ter niet bij de waterleiding aangesloten, zoodat zij zich moeten behelpen met put. en pompwater, dat door de onmiddellijke nabijheid van het kanaal niet van de beste kwaliteit is. Wat de typhus betreft, is de toestand thans vrijwel stationnair, In de buurtschap Achter-Lindt gemeente Zwijndredht, zijn drie typhusgevallen ge constateerd. Ook te Willemsdorp doet zich een ge val voor. Zondagmorgen te half zes is de 35-jarige B. Aibers bij de spoorweghatte Wester broek cp de lijn GroningenNieuweschans met afgereden hoofd op de rails gevonden. Bekend is. dat hij uit Groningen met den trein vertrokken is. Daarop wordt veron dersteld, dat hij uit den trein is gevallen. Ta Roodeschool is het 13-jarige zoontje van de weduwe C., terwijl hij wilde" uit wijken voor een ziekenauto, van zijn fiets gevallen en onder den wagen geraakt. Hij overleed kort daarop. Bij de halte Noord-Kraaijert, onder de gemeente 's Heer Arendskerke, was dezer dagen verzuimd, bij het naderen van een sneltrein dc boomen van den bewaakten cverweg te sluiten. Juist toen de trein naderde, wilde een boerenknecht met een met tw^e paarden bespannen wagen pas seeren. Slechts door krachtig inhouden der paarden wist hij een aanrijding te voor komen. De trein suisde vlak langs de koppen van de paarden. Naar verluidt heeft de firma Modderkolk Dijs te Waddinxveen, wier fabriek is afgebrand, aan het gemeentebestuur te ken nen gegeven, dat zij van den toegezegden steun aan de arbeiders geen gebruik zal maken. De arbeiders zullen bij den bouw van een nieuwe fabriek behulpzaam zijin, bene vens bij het opruimingswerk, waarmede reeds een aanvang is gemaakt. Twee varensgezellen, de Engelschman W. F. en de Duitscher H. N. zijn te Rotterdam door de politie aangehouden omdat zij, na bij de winkelier D. E. uit de Pretorialaan kleedir.gstukken te hebben gekocht, betaal den met een biljet van 100 dollar, dat waar deloos bleek te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Maandag, ontdekte de directeur van Hotel Rijnland te Leiden, dat een zijner gasten zich op een andére kamer bevond, waar een dame logeerde. Een kast was opengebroken. De politie werd gewaarschuwd, die den man arresteerde. Het bleek te zijn de 21-jarige Duitscher A. T. S, uit Gelsenk'irchen. Een bedrag van 2.50 aan kleingeld, vermoede lijk een vermiste rijksdaalder, welke door hem is gewisseld, werd op hem bevonden. Eenig Belgisch geld, dat de dame toebe hoorde, werd later op het platdak van het hotel aangetroffen. S. is in bewaring gesteld- Zaterdagmiddag wandelde een- dame over den Oostzeedijk te Rotterdam, toen haar oog getrokken werd door de étalage van een banketbakker. De appelbollen, slagroomtaarten, appelge bak en moccapunten, alles kers'versch, lok ten en de juffrouw kon aan de verleiding geen weerstand bieden. Ze stapte den win kel binnen en bestelde voor een belangrijk bedrag van al dat heerlijks, De banketbak ker moest het maar laten bezorgen aan een adres in de Vredenoordstraat. Graag wou de juffrouw echter vast een taartje opeten. Natuurlijk was hier geen be zwaar tegen, doch aan één gebakje had zij niet genoeg. Vier at zij er achter elkaar op. Zij zou het wel betalen als de andere bestel ling thuis kwam. 's Avonds wist men aan het opgegeven adres in de Vredenoordstraat echter van geen bestelling af en bleek de banketbakker door pen handige snoepster te zijn opgelicht. Zondagmiddag kreeg een zekere R.. wo nende in dc Atjchstraat te Rotterdam een woordenwisseling met zijn schoonmoeder. Op het hoogtepunt van de ruzie bracht schoonmama plotseling een fleschje te voor schijn, dronk het met een wanhopig gebaar leeg en zakte met een afgrijselijken gil ineen. Zoo gauw zijn beenen hern dragen konden liep de man naar den politiepost op den Linker Veerdam en vroeg om hulp: zijn schoonmoeder had zich vergiftigd! Onmiddellijk werd de Geneeskundige dienst opgebeld die ijlings een auto met twee verplegers stuurde. Ter plaatse gekomen bleek schoonmama in blakenden welstand. Op een vraag van de verplegers die wel een beetje verbijsterd waren dóór de spoedige genezing, vertelde zij dat "t maar ,,'n aardig heidje" was geweest om haar schoonzoon bang te maken. Het rapport van den deskundige, door de politie belast met het onderzoek van den auto, die te Tiel dezer dagen van de pont in de rivier reed waarbij, zooals bekend, drie personen om het leven kwamen, heeft uitgewezen, dat de reminrichting niet in orde was. De heer Bekaar heeft met alle macht trachten te remmen, waarbij de stang van de handrem op een oude breuk is afgeknapt. Dertien personèn gewond. Gedurende een luchtvaart-feest te Pardu- bitz bij Praag is een vliegtuig neergestort. De piloot en twaalf personen zijn gewond, waaronder zeven ernstig. Maandagochtend heeft de politie te 's Hage een Duitscher, H. genaamd, aangehouden. Deze was eenige jaren geleden wegens een vermogensdelict door de politie uitgeleid. Maar na korten tijd was Jiij teruggekomen, en had zich in de Residentie gevestigd. Hij vond het echter geraden zich niet bij de po litie aan te melden. Gedurende zijn verblijf maakte hij er zijn werk van jonge dames uit de gegoede krin gen van den Haag te engageeren voor het geven van concerten en opvoeringen. Ook richtte hij een gezelschap van film actrices op. Door zijn beschaafde manieren en uiter lijke wellevendheid wist hij zich in verschil lende kringen toegang te verschaffen en verbond hij vele personen aan zich. De politie meende echter, dat de tijd ge komen was om een eind aan de werkzaam heden van den heer H. te maken, arresteer de hem op straat en leidde hem over de grenzen. Mej. W. uit de Assendelftstraat in Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering van 2000, gepleegd door haar verloofde, R. genaamd. Mej. W. had een erfenisje gekregen en R. zou deze in ontvangst nemen. Hij stak het geld in zijn zak en verdween naar het buitenland. De politie heeft hem nog niet opgespoord. Dat een mensch bij het niet betalen der verstreken woninghuur door een zachte deurwaarderhand met al zijn hebben en houden op straat wordt gedeponeerd komt nogal eens voor. Maar dat de onwillige of onmachtige huurder in dit geval '„huur ster" de beleefdheid zoover drijft, dat hij wij bedoelen „zij" den gerechtsdienaar vóór is en zelf al de tilbare have naar buiten onder den blooten hemel transporteert, mag wel een unicum heeten, 't Geschiedde nochtans, vertelt de „Limb. Koer,", deze week te Beek. Een tamelijk bejaarde juffer, die in haar onderhoud trachtte te voorzien door van de mildheid van den evennaaste te leven, had in een woning aldaar een kamer gehuurd, en de aanzegging gekregen, dat ze deze met aanvang October diende te verlaten. Prompt op tijd, heeft zij al haar goedje, een bed, een tafel, met stoel, eenige kisten, en nog eenige kleinigheden onder het zingen van egn deuntje op straat gezet, waar ze nu al eenige nachten onder den blooten hemel heeft doorgebracht. AALSUM 10/10 v.. Hampton Roads Glasgow. ALPEIARD 10/10 v. Norfolk te Liverpool, AMSTERDAM 9/10 Lizard gep,, N, Orleans n. Rotterd. BATAVIER IV 10/10 n.m, 2 u. 30 v, kott, te Gravesend. BEVERWIJK 10/10 Ulsire gep,, Narvik n. Rott. CALEDONIA 10/10 Ouessant gep., Bordeux n. Rotterd, DEN HAAG 10/10 v.m. 1 u. op 600 m. WZW. v. Valenlia gesign., N.-Orleans n. Amsterd. DRIEBERGEN 8/10 v, Norfolk n. Bremen, ÈEM 9/10 v, Wasa n. Rotterdam. GROENLO hedennacht v. Zaandam te Tornea verwacht. ISAR 3/10 v. Hamburg te Galatz. KATENDRECHT 9/10 v. Batoum n. Thames Haven. KRALINGEN 7/10 v. Savannah n. Cien- fuegos. MAAS 9/10 v, Lulea n. Rotterdam. MAASBURG 9/10 v. Narvik n. Vlaardingen. MAASHAVEN 7/10 v, New York te Cardenas, MAIN 7/10 v, Algiers, v. Hamburg n. Braila. MARKEN 9/10 v. Tromsö, Rott. n. Spits bergen. MIRACH 10/10 12 u. 's nachts op 460 m. N.W, v. Bremen; wordt 13/10 v. Montreal te Bremen verwacht. NECKAR 4/10 v. Sulina n. Hamburg. NEUTRAAL 10/10 Ouessant gep., Bordeaux n. Antwerpen. ODER 6/10 Malta gep.. v. d. Zwarte Zee n, Hamburg. PROCYON 9/10 v. Rotterd. te Baltimore. RANDWIJK '9/10 v. Genua n. Tunis. SCHOUWEN 10/10 700 mijl v. Valentia, Jucaro n. Europa. ST. JANSLAND 9/10 v. Elamburg n. Kopen hagen. SIRRAH 9/10 12 n. midd. op 300 m. O. v. Cape Race gesign., Rott. n. Hampton Roads. STAD ZWOLLE 9/10 v Kopenhagen n. TEXEL 9/10 v. Port Natal n. Singapore. VALKENBURG 9/10 v. Kalix n. DcÜzijn, WAAL 10/10 v. Granvik té Ornsjoldvik. WAALHAVEN 10/10 220 mijl v. Cape Race, Manchester n. Norfoik. WASSENAAR 8/10 v. Norfolk n. Cardenas. WESTPLEIN 9/10 v. Lulea n. Rott. WIELDRECHT 9/10 v. Bermuda te Galve- stone. WIERINGEN 10/10 Belle Isle gep. Rott. n. Montreal. WINTERSWIJK 10/10 Cape Race gep., Livero, n. Baltimore. WM. Y. DRÏEL SR. 8/10 Sable Island gep., Liverpool n. Hampton Roads, WITTE ZEE 10/10 835 mijl van Cape Race Rott. n. Baltimore. WUTA, m.s., 8/10 v. Aarhus te Holtenau. IJSSEL 10/10 v. Kotka n, Rott. IJSSELMONDE 10/10 v. New Orleans te Manzanilla. ZAANDIJK 10/10 v. Gravesend n. Hampton Roads. ZEELAND, sleepb., 10/10 Rouaan n. Rott. met lichter „Frisia." ZWARTE ZEE 10/10 v. Norfolk te Newcastle. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangek, tl Oct, Theano, S. Belfast, NIEUWEDIEP, 11 Oef. Aangek, Henry Ludgers, S. Hamburg n. Liverpool (als bij legger). STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij, Nederland. BOEROE (thuisr.) 10/10 v, Sabang, JAN PIETERSZ. COEN 10/10 v, Batavia te Amsterdam. KANÓEAN 10/10 v. Amst. n. Hamburg. KARTMATA 10/10 te Gravesend. PRINSES JULIANA (uitr.) 10/10 v. Colombo. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) 8/10 v Singapore 1 GKOTIUS (thuisr.) 11/10 te Suez. ROTTE 9/10 v. Batavia n. Amsterdam. KANGEAN, 11 Oct. v. Amst. te Hamburg. KARIMATA, thuisr., pass. 11 Oct. Graves end, v. Londen. MANOERAN, uitr., pass, 9 Oct. Perim. ROEPAT, thuisr., pass. 9 Oct. Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. DELFLAND 10/10 v, Buenos Ayres te Rot- terdam. DRECHTERLAND (uitr.) pass. 8/10 St. Vin cent, GAASTERLAND (thuisr.) 9/10 v. Las Pal- raas. ORANIA (thuisr.) pass. 10/10 Fern; Noronha. ZIJLDIJK 10/10 v. Hamburg n, Amsterdam. Kon. Ned. Stoomb. Mij.—Kon. W-I.. Mail. ADONIS 9/10 v. Napels n. Bari. AMAZONE 11/10 v. Curacao n. New York. BENNEKOM (uitr.) 8/10 te Curacao. BREDA 8/10 v. Coquimbo te Valparaiso. BRIELLE 11/10 v. Rott, te Amst. CALYPSO 11/10 v. IJmuiden n. West-Indië. COMMEWYNE 10/10 v. West-Indië te Am sterdam. JAARSTROOM 10/10 v. Lissabon n. Amst. JAN VAN NASSAU (thuisr.) 10/10. v. Run corn n, Amsterdam. JASON 9/10 v. Varna te Constanza. MARS (ex. Delamere) 11/10 v. Manchester te Amsterdam. NEPTUNUS 10/10 v. Hamburg n. Amst. NERO 9/10 v. Danzig n. Amst. ORESTES 11/10 v. IJmuiden n, Hamburg. ORPHEUS 10/10 v. Tarragona te Valencia. PERSEUS 9/10 v. Aarhus n. Amsterdam. PLUTO 9/10 v, Stettin n. Amsterdam. POLLUX 10/10 v. IJmuiden n. Hamburg, POSEIDON 8/10 v, New York n. Venezuela. VAN RENSSELAER 11/10 v. Hamburg te Amsterdam. VENUS 9/10 v. Samos te Vourla. ZEUS 9/10 v. Amst. te Gibraltar. ALKMAAR, thuisr., 8 Oct, v. Tocopilla. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, Rott. n. Baltimore pass 9-10 Sable Island. BLIJDENDIJK. v. Philadelphia n. Rotterd 9-10 v.m, 3 u. 1800 op 600 m, W. c. Bishops gesign. DINTELDIJK, Pacifickust n. Rott., pass .10-10 Lizard. GROOTENDIJK. Pacifickust n, Roti, 9-10 v. Los Angelos. NIEUW-AMSTERDAM, 9,10 v. Ne wYork n. Rotterdam. VOLENDAM, New York n, Rott., wordt hedenavond 8 u. te Boulogne verwacht. KINDERDIJK, v. Rott. n. d. N. Pacifick, 11 Oct. te Hamburg, l.v. Antw. MONTGOMERYSHIRE, v. Rotterd. n. de N. Pacific, 7 Oct, v. Cristobal. HOLLANDAUSTRALIË LIJN. ARENDSKERK, thuisr. 8-10 v. Port Pirle. ALMKERK, uitr., pass. 11 Oct, Sagres, ARENDSKERK, 11 Oct. v. Port Pirie te Mel bourne. GAROET, 11 Oct. v. Hamburg te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. ANDIJK, uitr., pass. 10-10 Dungeness. MEERKERK, thuisr., pass. 10-10 Ouessant SCHIEDIJK, uitr„ 9-10 v. Colombo. STREEFKERK, thuisr., pass. 10-10 Oues sant. MEERKERK, thuisr., 11 Oct, nam. Vlissingen gep. n. Antw. HOLLAN-OOST-AZI^ LIJN. GEMMA 9-10 v. Hamburg n Amsterdam. OLDEKERK, uitr,, 10-10 te Genua. SIMALOER, uitr., 10-10 v, Penang. OUDERKERK, uitr., pass, 11 Oct. Sagres, HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. REGGEGSTROOM 11-10 v. Hamburg te Amsterdam. YSTROOM 11-10 v, Amst. n. Hamburg. JAVA-NEW YORK LJIN, KRAKATAU 9-10 v. Java te New York. SAMARINA New York n. Java 10-10 v. Port Said. VEENDIJK, Java n, New York,- 10-10 v. Algiers. SAMARINDA, New York n. Java, 10-10 v. Suez. RHESUS, v. Java n. New York, 10 Oct. te Suez. SAMARINDA, v. New York n, Java, 11'Oct. v. Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BILLITON, thuisr., 10-1C te Dar-es-Salaam ROTTERDAMSCHE LLORD. BLITAR, uitr., 10 Oct. te Genua. DELI, thuisr., pass. 9 Oct, Gibraltar. .1NSULINDE, uitr., pass. 10 Oct, Perim. MERAUKA, uitr. 10 Oct. te Belawan. PATRIA, uitr., pass. 10 Oct. Finisterre. SIANTAR, uitr., 10 Oct. te Londen. SLAMAT, thuisr., wordt 13 Oct. n.m. 3 u. te Corves en 14 Oct, 's midd. 12 u. te. Rotterdam verwacht. TERNATE. thuisr., pass. 10 Oct. Gibraltar. TJERIMAI. 10 Oct. v, Rott. te Batavia. MADIOEN, uitr., 8 Oct. v. Penang. MEDAN, uitr., 11 Oct. v. La Pallice, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI, 10 Oct. van Antwerpen te Rotter dam. ALIWAK1, thuisr., 9 Oct. v. St. Vincent. WAALDIJK, thuisfr., 8 Oct. v. Rio Janeiro. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. AJAX, 10 Oct. v. Java, I. v. Londen, te Amsterdam. ASPHALION, v. Japan n. Londen en Rot terdam, 9 Oct. nam. 9 u. 58 op 120 m. Z.W. v. Niton gesign. MENTOR, v. Japan n. Rotterd., 10 Oct. v. Iloilo. SARPEDON, v. Japan n. Rott, wordt 12 12 Oct. te Lond. verwacht. KONINKL. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. TASMAN, 10 Oct. v. Java te Melbourne, NIJKERK. uitr., 10 Oct. te Kaapstad. RIETFONT1JN, thuisr., 10 Oct, te Kaapstad. BOVENKARSPEL, Station. 11 Oct, Uien. Groote gele 1.151.25; drielingen 0,951.00; nep 0.95HQ, per baal; aangevoerd 232 baal. Ie Bloemkool f 16.80 —27.60; 2e id. 6.00—13.10; 3e id. 0.75— 2.30 per 1CJ0 st. aangevoerd' 19.400 stuks. Roode kool 1.802.80 per 100 k.g., aan gevoerd 7900 k.g. Gele kool 1.20—1.50 p. 100 k.g., aangevoerd 8300 k.g. Witte kool 1.30—1.60 per 100 k.g., aangevoerd 4900 k.g, Slaboonen 1.653.30 per 15 k.g., aan gevoerd 320 zak. BROEK OP LANGENDIJK, 11 October. Groenten. Weekbericht Langendijker Groenteveiling. De aanvoeren bedroegen in den afgeloopen week 53 waggon roode kool; 19 id. gele kool; 86 id. witte kool; 2 id. aardappelen, 63000 stuks bloemkool; 10 waggon uien, 7 id. peen," 4600 k.g, slaboonen 10 waggon bieten. De prijzen voor de ver schillende koolsoorten zijn iets beter. De bloemkool voor het soort reuzen is duur. De prijs is opgeloopen tot 30.70 per 100 stuks. Uien en peen blijven vrijwel het zelfde. Ook biet blijft laag, Slaboon«m wor den iets duurder doordat ze schaarsch wor-- den. ENKHUIZEN, 11 Oct. Aardappelen. Blauwe 1.802.20; bravo's 2.102.15 per baal, f 1C0 pond MEDfMBLIK, 9 Oct 1926. R. K. Markt- vereeniging „St. Jozef", Bloemkool 1.10 19,20 per 100 stuks; Witte 0.850.98 per wagon, Uien: Groote gele 1.251.35 per halve H. L.; kleine gele 0.580.95 per halve H. L.; bieten nep 1.251.55 per 1.25—1.55. OUDEWATER, 11 October. Kaasmarkt. Aangevoerd 123 wagens, 5535 stuks, wegen de 27675 K.G. Ie soort 4852; 2e soort 4447; ongestempelde 4446, alles per 50 K.G, Handel jnatig. MOORDRECHT, Eierenveiling. Aangevoerd 1373 kippeneieren, prijs 710.05; 520 eendeneieren, prijs 58.70, GOUDA. Veiling van de Coöperatieve Tuiniersvereeniging „Gouda en omstreken" van 11 October. Tomaten A 11.9015.90; id. B 15.40; id. C 7—12.20; id. CC 3.10 6.60, per 100 pond. Snijboonen 557; Stokboonen 2135; Stamboonen 522. Spekboonen 3.904. Pronkboonen 5 11. Uien 34.60. Postelein 1215. Spinazie 718, alles per 100 K.G. Kom kommers 0.607.50; Bloemkool 0:80 18; Groene kool 2.20—4.70; Andijvie 0.60 2; Kropsla 0.902.50, alles per 100 stuks. Peen 6.40; Kroten 13.20; Selderie 11.60, alles per 100 bos. Boere- kool 1113 et. per kist. BE/VERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" van 11 Oct. Tomaten 1028 ct. per K.G. Spinazie 0.702.65 per kist. Sla 0.75--- 1.70 per kist. Postelein 0.851.15 per kist. Andijvie 2580 ct. per kist. Wortelen 918 ct. per bos. Prei 813 ct, per bos. Selderie 46 ct. per bos; Uien 33% per bos; Bloem kool 9—22 per 100 stuks. Komkommers 515 per 100 stuks. Roode kool 2.504 per 100 stuks. Grqene kool 35 per 100 stuks. Snijboonen 1538 ct. per K.G. Sper- cieboonen z, dr. 2632 per K.G. Id. met dr. 1733 per K.G. Id. dik 819 per K.G. Id. tros 2590 r(. oer K.G. Soekboonen 25 ct. ROTTERDAM, 11 October. Vee. Ter markt waren aangevoerd 524 vette runderen, 162 vette gras kalveren, nuchtere kalveren, 944 schapen of lammeren, 1124 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt koeien le qual. d 11.05, 2e qual. f 0.90—0.80, 3e qual. f 0.700.60, ossen le qual. f 0.900.95, 2e qual. f 0.800.70, 3e qual. f 0.60—10.50, kalveren le qual. f 1.751.95, 2e qual. f 1.50 1.25, 3e qual. f 1.050.85, schapen le qual. f 0.650.70, 2e qual. f 0.550.45, 3e qual. f 0.35, lammeren f 0.750.80, varkens le qual. f 0.700.72, 2e qual. f 0.680.64, 3e qual. f 0.600.57, zouters f export f 0.66—0.69 per kg. Vet vee bij redelijken aanvoer matig ver handeld vette kalveren matig verhandeld tot lagere prijzen dan vorige week schapen en lammeren zeer traag verhandeld varkens tot teruggaande prijzen redelijk verhandeld. Vetwaren. Afgedaan 800 tres. Oleo Oil ct. afl. f 67. Eieren. £eeuwsche en Overmaasche f 9—11 Ajuin met f linken aanvoer, groote f 1.65 1.70, kleine f 2 per 50 kg. Aardappelen. Brielsche Eigenheimers f 2.80 —3,30, Zeeuwsche idem f 2.602.80, Westl. poters f 1.752.25, blauwe Eigenheimers f Sj.803, Zeeuwsche bonte f 44.30, idem blauwe f 3.804.20 per hl. Fijne Zaden. Lijnzaad-voer f 1618, id. Zaai f 1921, karwijzaad f 3638, koolzaad f 2224, kanariezaad f geel mosterdzaad f 2628, blauw maanzaad f 4648. Boekweit Manshur Sept./Oct. afl. gestort f 13.75. Vlas Aangevoerd 3500 kg. Holl. geel f 0.82% 0.92%, 3850 kg. blauw f 0.80—1. Gro- ningsch f Binnenlandsche granen. Tarwe minder ruim ter marktbedong vroeg-beurs voor de puikste soorten f 14 3/4—15, doch moest spoedig wat lager worden afgegeven, en wei tot f 14%14 3/4 zaai minder gekocht en daarboven betaald. Goede f 14 1/414.40, overige soorten f 13 1/413.90. Rogge weinig ter markt f 11.4011.60, gerst chev. f 11 11 3/4. Haver flauw gestemd f 9%10, maar niet veel geruimd. Erwten kleine groene f 16 —21, uitgezochte 1ste partijen daarboven betaald. Schokkers minder aangevoerd en nog steeds goed gevraagd, betaald met f 26% 32%, in sommige gevallen iets meer. Bruine boonen ruim tef markt, bedongen in de puike partijen f 1718%, mindere soorten f*15% 16%. Buitenlandsche granen vast. Rogge. Zuid- Russ. disp. df 1211.60, Western disp. f 13 12, id. aangek, f 11.80, La Plata aangek, f 11.40. Gerst Canada I disp. f 216—218, II stmd. f 212, 48 pd. malting disp. f 214, 408 pd. lad. f 202, Zuid-Russ. stmd. 60 kg. f 205, La Plata disp. f 212, aangek, f 206, 60 kg. Donau stmd f 204203, Haver Canada II disp. f 13, id. Ill disp. 11.25, 37 pd. Amer. clipped disp. f 9.45. Duitsche disp. f 9.75i Mais La Plata disp; f 177, id. aangek, f 171 173, stmd. f 172170. Donau galfox dsp.. f 185—186, id. stmd. f 182—184, ladend f lg AMSTERDAM, 11 Oct. Aardappelen. (Bericht v/d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche Bonten f 4.304.50, id. Blauwen f 3.704, id. BI. Eigenheimers f 33.25, id. Eigen heimers f 2.60280, id. Eigenheimer poters f 1.701.80, id. Blauwe poters f 1.801.90, id. Bonte ppters f 22.20, Beverw. AZand- aardappelen f 44.50, Hiliegommer Zand- aardappelen f 44.90, Flakkeesche Eigen heimers f 2.903, id. BI, Eigenheimers f 3.10 3.25Spuische Eigenheimers f 2.903 p. hl. AMSTERDAM, 11 Oct. Vee. Ter vee markt Waren heden aangevoerd 424 vette koeien, waarvan de prijzen waren le qual. 104112 ct., 2e qual. 86104 ct., 3e qual. 7086 ct. per kg. slachtgewicht, mindere soort lager, 150 melk- en kalfkoeien f 350— 500 per stuk 95 vette kalveren le qual. 110120 ct., 2e quaL 90108 ct., 3e qual. 7088 ct. per kg. levend gewicht 113 nuch tere kalveren f'10—17 per stuk, 167 schapen f 2432 per stuk 554 varkens, Holland- sche Overz. en Geldersche le qual. vleesch- varkens 85—87 c., Holl. 2e qual. 83—85 ct., vette varkens 80—84 ct. petr kg. slachtge wicht29 paarden'f 150225 per stuk. Jonge veulens f 60140, hitten f 100250. APELDOORN, 11 Oct. Honing. Op de heden gehouden honingmarkt bedroeg de aanvoer ruim 1800 pond, hoofzakelijk uit muntend-en le qualiteit. Prijzen f 1.10 voor uitmuntende en f 0.901 per pond voor le qual. De grootste aanvoer was van de firma Mulder, de mooiste raathoning van den heer E. Neumann, beiden alhier. APELDOORN, 11 Oct. Eieren. Aange voerd 25.000 st. Prijzen f 1011.50, middel- prijs f 10.75. Handel gewoon. AXEL, 9 Oct. Granen. Ter markt werd heden genoteerd voor tarwe f 13,50, riooge f 10., gerst f 10, haver f 9.25, erwten f 15. PURMEREND, 11 Oct. Vee. Aan de na- jaars-voormarkt waren aangevoerd 740 run deren (v. j. 1030). De handel was traag, prijs houdend. Melkkoeien f 250400, kalfkoeien f '325—425, vaarzen f 140250, pinken f 70175, graskalveren f 3585. UTRECHT, 11 Oct. Paarden. Op de heden gehouden paardenmarkt waren 900 stuks aangevoerd. Weeldepaarden golden f 400 500, werkpaarden f 225350, oude paarden f 80150, 1 %-jarige veulens f 150250, twee-jarige veulens f 200300. De Hooge Raad behandelde Maandag a.m. een cassatieberoep van den 47-jarigen ge- pensionneerden onderofficier van het O.-I. leger Piet Brakkee te Amsterdam, door de rechtbank en vervolgens door het gerechts hof aldaar veroordeeld tor vier jaar ge vangenisstraf, wegens diefstaf met geweld pleging. Het betreft hier de bekende bella- donna-vergiftigingszaak. De verdediger van requirant, mr, J. H. G. Bekker, lichtte een drietal cassatiemiddelen toe. Het O. M. zal 25 dezer conclusie nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6