FEESTWEEK GIERSTRAAT Ontvellingen mTspaamËBAfik PUROL EXTRA RECLAMEWEEK J: G.UIJLENBURG&Zn. J.G. UIJLENBURG &Zn. I BARTELJOSHSSTRAAT IS D© BiieuwsSe Elecfrische kronen ©ro zijden 1 Berichten uit onze vorige oplage aardige attractie BEVERWIJK. WIJKEROOG. VELSERQORD. HAARLEMMERMEER. ZANDVOQRT. HALFWEG. STOOMVAARTLIJNEN. IkapSampen S S tor mw aar schuwing s- dienst. Van een steiger gevallen en zwaar gewond. 1013/16 103 1003/a I001/1C 24 Va 57 1 46 178 1771/8 163 1 2191 /2 56 b 656 355 213 173 15 ïF/8 157 111 16714 3653/4 f437/8b 715/ie 1711/4 161 f3/18 WabVsb 181 298 ,354 119 b I607/S 99 423 8 49/in Wij geven eiken 20sleu kooper op 25 October 1926 een bui tengewone verrassing, namel.: Vergeet dus voorai Zaterdag niet ij even door de GIERSTRAAT te ;j gaan en bij J. G. UiJLENBURG uw inkoopen te doen. Gij hebt groote kans één der bovenstaan de cadeaux te ontvangen. Tevens vindt u in onze etalages nog een lOI'/l. 103 100«/g 100i/lt 104 56-57 47-51 177 220 97 663 356 165i/2-3 214 1721/4 157b 157b 170 b 3701 2-1 144 73 U I72i/a 4071 440 333 335 181 b 356 1621/a t'TJ T VCD" Gemeentere ad, Deze vergader Je op Vrijdag 15 October 1925, des namiddags VA uur. In de raadzaal prijkten in verband met het 2ï-iarig raaaslidmaatschap van den heer Balvers vele bloemen. Als voorzitter fungeert Weth. de Vreugd die voorlezing doet van het gebed en mededeelt, dat de heer Vermeer verhin derd is deze vergadering bij te wonen. Hij herinnert aan het jubilé van den heer Balvers en verzoekt den secretaris dezen binnen te willen leiden, waarna hij den heer Balvers aldus toespreekt: Her is mij een, eer, U in deze eerste vergadering na uw jubilé te mogen feli- citeeren en namens de gemeente U een pendule met candelabres te mogen aanbie den. Ik hoop, dat U nog vele jaren uwe krachten zal mogen blijven geven. Ingekomen was een brief van den Bur gemeester, die het betreurt, door ziekte afwezig te moeten zijn en daarom schrif- te'i.k zijn felicitaties, deed. Evenzoo was van den heer Vermeer een schrijven ingekomen, waarin cok deze zijn beste wenschen uitspreekt. Alsnu kreeg de heer Vcoren het woord d'e zeide, dat de gemeenteraad hem had uitverkoren een enkel wcord te spreken. Dit is geen gemakkelijke taak. Het beteekent heel wat, 25 jaar gewerkt te hebben voor het algemeen belang. Dit alleen is een woord van dank waard. Het is een moeilijken taak en er behoorde moed en durf toe toen op te treden als raadslid. In uw partij zijt gij een der tiaanbrekers voor de democratische idee geweest. Dat was zeer moeilijk. Langza merhand begreep men, dat met tien tijd van vroeger moest worden gebroken en' gaandeweg werd uw taak gemakkelijker. Gij zaagt de gemeente "groeien en bloeien, tot dat de oorlog kwam, die alles stop zette. Die tijd heeft u ongetwijfeld^ ontzet tend leed gedaan. Veel van het door u be geerde moest worden uitgesteld. Toen de oorlog eindigde, brak voor u een moeilijke ,tijd aan. Toen gij tot re- geeren geroepen werd, drong tot u door dat verschilende beperkingen moesten worden toegepast. Er was toen een gouden tijd ,doch niet voor allen. Er waren zeer velen, die met een klein inkomen moesten rondkomen, en de belasting kon niet opgevoerd worden zonder hen te treffen. Toen hebt ge menig maal moeten zeggen: neen, het kan nu niet; j a] zoudt ge het nog zoo graag gewenscht bebben. Namens de gemeente dank ik u voor fclles, wat gij voor haar gedaan hebt. Wij danken u, dat gij 25 jaar lang den moed en den durf hebt gehad, om' te werken im het belang der gemeente. Ik hoop, dat ge de 10.000 inwoners moogt zien stijgen tot 20.000! De secretaris spreekt nog een kort woor van hulde namens het secretariepersoneel. Zij brengen U dank voor al hetgeen, dat V voor het personeel hebt gedaan. De heer Balvers is ontroerd. Het spijt hem, dat de Burgemeester niet aanwezig kan zijn. Hij dankt hem en, hoopt, dat hij s-oedig hersteld moge zijn en nog lang zijn krachten aan de gemeente moge geven, Hii dankt wethouder De Vreugd en der heer Vooren .voor de hartelijke woorden. V/ at er in dien tijd gedaan is, daaraan heeft dok de Raad medegewerkt. Altijd heeft hem in dien, tijd gesterkt de prettige samenwerking, die hier heerscht Al klinkt hier wel eens een scherp woord, toch is de samenwerking altijd goed. De kritiek. die af en toe uitgeoefend werd, was niet om iemand dwars te zitten, doch steeds meende men het belang der ge meente te dienen. We zijn steeds vriend schappelijk naar huis gegaan. Ook de ambtenaren hebben hem steeds allen megétijken steun verleend. Bij alle vraagstukken in die 25 jaar is men hem steeds ter wille geweest, zelfs al kwam hij wat dikwijls om inlichtingen. De burgerij schenkt hem nog steeds het vertrouwen, wat blijkt uit de vele bezoe ken die hij krijgt. De plaatselijke pers heeft hem steeds gesteund en medewerking ver leend. Wat het huldeblijk betreft, hij dankt voor het prachtige cadeau. Wanneer ooit de tijd komt, dat hij niet meer in de raadszaal zal zijn (zelf denkt hij nog niet aan heen gaan, maar het kan toch gebeuren) zal hij steeds, als hij de klok hoort slaan, aan dezen dag denken. Hij hoopt onder Gods zegen nog lang te tnogen werken. Weth. Balvers neemt nu de leiding der. vergadering over. Als voorstemmer wordt aangewezen de heer Selhorst. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. j ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Vastgesteld wordt de rooilijn van de Weeresteinstraat en die van de Leidsche- st aat. Ingewilligd wordt het verzoek van H. Kijne namens de N. V. Bloembollenhandel v.h. John Voges, M. Kruijff en P. W. Leloux om vergunning tot het plaatsen van een hek voor de nieuwgebouwde woonhuizen aan de Leidschestraat voor de vastgestelde rooilijn Behandeld wordt dan het stratenplan Elsbroek P. G. Smits. De heer Schrama kan zich wel vereeni- ficn met dit plan, doch wenscht, als in nauw verband hiermede staande, iets op te merken. Over enkele weken kunnen daar een 20-tal huizen bewoond worden. Nu is er geen aansluiting op het hoofd riool. Is daar reeds door B. en W. over gedacht? Weth, de Vreugd zegt, dat we moeten wachten in verband met de wegverbree- ding. Dergelijke werken zou hij liefst door werkloozen doen uitvoeren. De heer Hoogmoed wijst er op, dat er nog een groot plan is voor dezen winter, n.l. de Badinrichting. Het plan wordt goedgekeurd. Naam nieuwe straat. B. en W. stellen voor aan de nieuwe straat langs „het Hof" den naam Van Mêerbeekstraat te geven. De heer Fijma wil liever een andere naam en wel een voor Hillegoni even be kende naam, en de straat noemen Van Leembruggenstraat. De heer Klaver zegt dat de voorgestelde naam op de allereerste plaats in aanmer king komt. Het terrein is van de firma van Meerbeek geweest. Hij wil later voor een mooie s'raat die naam gebruiken. De heer Fijma: Juist omdat de fam. Leembrugen op het Hof gewoond heeft is deze straat er voor geschikt. De heer van Houten geeft een oplos sing: Deze straat wordt van Leembruggen- straat en de dwarsstraat naar de Holstraat van Meerbeekstraat. De heer Loerakker zegt, dat, als men voldoet aan de gedachte van den heer Fijma, dat hem zeer sympathiek is, dit voor de andere familie niet aangenaam is. Het is een zeer kiesche zaak. Fr wordt in den breede over gediscus sieerd en uiteengezet in welk verband de «aam van Meerbeek waarde voor Hille- gom heeft. De straat wordt ten slotte van Meer beekstraat genoemd. In de toekomst zal er ook wel een van Leembruggenstraat komen. B. en W. stellen voor het verzoek van de R.-K. Vcreeniging van Geitenhouders voor Hillegom, om eenc subsidie van 100, toe te staan. D„e heer Fijma zal tegenstemmen, omdat Geschaafde Fluid, Schrammen en Schrijnende Plekken, Huidwondjes, Brand- en Snijwonden genezen met Doos 30-60-90 ct. Tube 80 ct hij alleen voor subsidie is aan vëreenigiiigen die in het algemeen belang werken. weth. Balvers merkt op, dat ook niet- kath. lid kunnen zijn. De heer Jansen kan zich, zonder iemand te willen kwetsen, vereénigen -met het ge sprokene door den heer Fijma. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen de heeren Fijma, Hoogmoed cn Jansen. De Harmoniekapel, verzocht om een subsidie van 300. B. en W, overwogen, dat het niet aan gaat een particuliere vereeniging in staat te stellen hare bestaanskosten grootendeels af ta wentelen op eenig overheidsorgaan, zoódat niet het gevraagde bedrag van 300 moet worden verleend, wijl op deze wijze de individuecle belangstelling zou vermin deren; dat echter moet worden erkend, dat bo vengenoemd muziekgezelschap een nuttige en aangename vereeniging is, die ongetwij feld het hare er toe bijdraagt, om dé ken nis van muziek op hoog peil te houden. Daarom stelden zij voor een subsidie te verieenen van 200. De heer Schrama zegt, dat het particu lier initiatief deze vereeniging wel wat be ter mocht steunen. Hij geeft in overweging om als deze nuttige' en aangename veree niging het noodig mocht hebben om te -be staan, dat B, en W. dan die 1C0 er bij zullen geven. Het voorstel van 200 wordt aangeno men. .55, Bi; de bespreking der instructie voor den gemeente ontvanger acht de heer Vooren het niet gewenscht, dat als de ontvanger afwezig moet zijn, het kantoor gesloten is. De secretaris licht toe, dat dit alleen voorkomt, als Ged, Staten controle uitoe fenen, wat zeer sporadisch voorkomt. De zinsnede wordt geschrapt en de in structie aldus gewijzigd aangenomen. Een deposito-overeenkomst wordt aan gegaan met de Haarlemsche Bankvereeni- ging. Vastgesteld worden verordeningen op de heffing en de invordering eener belasting op de honden. Aangeboden wordt de, rekening over 1925. Deze rekening wijst aan in gewone ont vangsten J 618-268.36K' en uitgaven 503.657.65Li, batig saldo 114.610.71. De kapitaaldienst in ontvangsten 1.172.612.01 eri uitgaven 1.090.943.80K,' batig saldo dus 81.668.205^. B, en W. stellen voor om voor den Tuin- bouwwintercursus 19261927 eenige lokalen van de openbare school voor "Lager On derwijs, met inbegrip van verwarming en licht, beschikbaar te stellen onder voor waarden. Aangenomen. Bij de rondvraag wil de heer Loerakkpr B. en, W. in overwegihg geven den Stations weg te brengen op 6 Meter, inplaats van' 5 Meter zooals aangenomen. Ook het ge- ocelte tot de Asselerbrug 'wil hij verbree- den. Hij vraagt overlégging der begroeting van 5 Meter en van 6 Meteiv Midden op den Stationsweg wordt of zal zand worden gebracht. Hij. wil er een. paar planken om heen laten slaan, zoodat niemand er last van heeft. Weth. de Vreugd zegt een begrooting toe.' Weth. Balvers zegt, dat binnen enkele dagen met straten wordt begonnen en het, is niet doenlijk om dan weer een yergade- ring te belegger}, Jnd^ritijd is-, .besloten, den Stationsweg ,van Station' tot Asselerbrug tc bestraten op„ eep bfefjdte^yjUKS,M:éter, Het is beter 6 Meter te bestraten." De kosten van 5 Meter bedragen 21000, dus wördt 6 Metèr een vijfde meer. Wat is het ge voelen van den Raad? De heer Klaver acht 5 Meter voor het tegenwoordig verkeer te smal. De heer van Houten onderschrijft dit. De heer Schrama vraagt of het niet móge lijk is, dat de straat geasphalteerd wordt. Het is misschien wel duurder, maar het onderhoud is gering. Weth. de Vreugd: Hierover is gedacht, maar voor een gemeente als deze, waar haast iedere week de straten worden opge broken, is het onmogelijk. De heer Jansen vindt het jammer, dat de boomen verdwijnen en vraagt nieuwe ó^an- planting. 1 De heer Loerakker merkt op, dat de wet houder dit reeds heeft toegezegd. De heer Selhorst vraagt of er nu aan één kant een trottoir komt en aan den anderen- kant een pad. Weth. de Vreugd wil met dit pad nog wachten tot de bestrating gereed is. De heer Fijma wil de zaak doorzetten en aan beide kanten trottoir leggen, Weth. Balvers: Dat willen wij ook, maar we stuiten af op den onwil der bewoners. De heer van de Loo vraagt of de ophaal brug ook verbreed wordt. Weth, de Vreugd: Laten we voorloopig alleen bij de bestrating blijven. De kosten worden te hoog. Als bet een- vaste brug v/as, zou het wel gaan. Besloten wordt den Stationsweg te be straten op een breedte van 6 meter. Wat het gedeelte Haari. Bank—Asseler brug betreft, zégt weth- Balvers, dit is wat laag en komt hooger, zoodat het breed genoeg zal zijn, nu lijkt het smal. De heer van Houten wijst op de Weer- laan die zeer slecht is, Deze weg is niet in onderhoud bij de gemeente. Er zal op verbetering worden aangedrongen. De heer Klayer zegt, dat, toen hij 30 jaar geleden hier kwam, er keien lagen. Toen die opgeruimd werden, hebben we gevlagd. Nu beleven we het opnieuw dat er bestraat wordt met keien. Het gaat wel van liet Rijk uit, maar toch stelt hij voor, dat .B. en W. stappen zullen doen, dat we hier krijgen een ïpoderne bestrating. In an dere plaatsen heeft men dit ook gedaan. Weth. de Vreugd zegt deze zaak reeds besptoken te hebben en het plan is a.s. Maandag naar den Minister te gaan. De heer Selhorst vraagt naar het woon wagenkamp. Weth. Balvers: Er is niets aan te ver helpen. De heer van Houten is het hiermede niet eens. De weg kan gemakkelijk verlegd worden, Weth. de Vreugd licht een en ander toe. De kosten zullen zeer hoog worden. De heer Van Houten zegt, dat de weg 16 Meter breed is, dus breed genoeg. Het wil er bij hem niet in, dat de kosten zoo hoog zullen worden. Weth. Balvers schat de kosten op 30.000 (de hefer van Houten: 5000) la ten we de zaak laten rusten. De heer v. d. Loo wijst op het woon wagenkamp in de Zilk. De heer Fijma wijst 00 de automobielen die Donderdags in de Hoofdstraat staan. Dit is met het oog op de bocht zeer ge vaarlijk. Verder vraagt hij hoe of het staat met het woningvraagstuk. Steeds wordt ge zegd: de volgende vergadering. - Weth. Balvers: Er is te veel werk voor één wethouder, nu ik zoo dikwijls het burge meestersambt waarneem, Zeker zal in de volgende vergadering een voorstel kornen. Er is nog verschil bij B. en W. over de plaats waar ze zullen koinen,- De heer Hoogmoed acht het wenschelijk, dat de raadsledenvooraf in de gelegen heid gesteld worden, iets te bezichtigen. Weth. Balvers spreekt nogmaals zijn dank uit voor de verrassing en het mooie cadeau hem door de gemeente geschonken. Hierna geheime zitting ter behandeling van: Afschrijving Hondenbelasting 1926 en Reclames Schoolgeld 2de kwartaal 1926. De ontbladerde roös. Naar men ons mededeelt is het de directie van „De Witte Bioscoop" gelukt de hand te leggen op de nieuw uitgekomen film „De Ontbladerde Roos", waarin het leven en lijden van de H. Theresia op treffende en meesterlijke wijze wqrdt weergegeven. Vanaf 23 October a.s. zal dit werk in de „Witte Bioscoop" worden vertoond en wij twijfelen er niet aan of, evenals in andere plaatsen, deze voorstellingen zullen druk bekocht worden. Feestavond „Herwonnen Levens kracht". Ten bate van „Herwonnen Levenskracht" zal een liefdadigheidsavond worden georganiseerd op Dinsdag 26 Octo ber a.s. in het gebouw der K. S. A. Voor het K. S. A.-vaandel. De feest avond, welke ten bate van het K.S.A.-vaandel wordt georganiseerd, is nader bepaald op 9 November a.s. 1 BEVERWIJK. Brecstraatvereeniging. Gisteravond hield de Breestraat-vereeniging in „Oud Meerensteyn. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Coppens, opende deze vergadering met een welkomstwoord. Met eenige woorden herdacht de voorzitter het overlijden van -het lid, den heer C. Slee ker, en verzocht de aanwezigen om eenige oogenblikken op te staan, waaraan allen vol deden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Kon. Luchtvaart-Mij., -waarin medegedeeld werd, dat dit jaar in November, op dezelfde voorwaarden als ver leden jaar (f115) een vliegtuig beschikbaar kan worden gesteld, -voor het verspreiden van strooibiljetten. Door den secretaris, den heer J. F. Knip per, werd het jaarverslag uitgebracht. In het verslag wordt allereerst het doel der vereeniging nader uiteengezet. Den .l5en October van het vorige jaar werd de Bree- straat-vereeniging opgericht met aanvanke lijk 48 leden. Thans na een jaar, telt de ver eeniging reeds 81 leden, 3 donateurs en 2 begunstigers. De werkzaamheden van het eerste ver- eenigingsjaar zijn veel en moeilijk, geweest. Wat het nog zwaarder maakte was het feit, dat men meer verwachtte van deze jonge vereeniging dan tot -dusverre was gepres teerd, terwijl het bestuur voor die taak door weinig ervaring op het gebied van reclatne nog niet tenvolle was berekend. Het móest; dan ook meermalen een onderzoek instellen in andere plaatsen, om de aldaar opgedane kennis betreffende de reclame voor de vë - eeniging productief te maken. De St. Nicö- laas-reclatné van 1925 was haar vuurproef, waarbij zich bijna de vleugels brandde aan Willy Kfeveld. Aangezien dit evenwel ge beurde aan het einde dezer eerste proef,deed het geen schade aan de reclame. Zij mag dan ook schitterend geslaagd zijn geacht, enkele technische fouten buiten beschouwing latend De voorjaars-winkelwesk, 'hoé goed ook bedoeld, was minder goed geslaagd. De rede nen daarvan waren o.m. Ie. De leden ver wachtten door die winkelweek een-grooteren omzet in die week. Dat is nfet net geval geweest en dit kon ook moeilijk anders. Het was meer bedoeld als étalageweek in: tegen stelling met de. winkelweek voor St. Nico- laas.2e. De schoonmaaktijd,- waarin het publiek slechts koopt naar noodzakelijke behoefte. De bedoeling was dan ook, het publiek te. to.onen, dat men de benoodigde artikelen daarvoor ook te Beverwijk kon koopen. - Door de winkeliers was over het algemeen weinig, werk van de étalages gemaakt, be houdens een enkele uitzondering. Weer een andere groep winkeliers veranderde de étalages gedurende, de winkelweek, dus kon men tegen neergelaten gordijnen opzien. Meerdere dagen gedurende deze winkel week was 50, der étalages des avonds na 8 uur niet meer verlicht. "Ten slotte was ook het weer ongunstig. De eerste dagen werd de winkelweek druk bezocht, later werd het publiek dat na 8 uur kwam teleurgesteld door niet-verlichte éta lages. Het blijkt dat het voorjaar over het alge meen weinig geschikt is voor het houden van een winkelweek en zou voor een tweede winkelweek midden-zomer meer geschikt lijken. Mocht in het eerste halfjaar van 1926 gesproken kunnen worden van eenjgen ach terstand in het zakenleven, in het tweede halfjaar is eenige .opleving merkbaar, zocdat het algemeen bestuur met goeden moed het a.s. St. Nicolaasfeest tegemoet gaat, ver trouwend dat alle leden mede zullen werken aan het welslagen der voor te stellen reclame, opdat het aantal vreemdelingen, dat gedu rende de dagen vóór St.Nicolaas te Bever wijk inkoopen komt doen, grooter zal zijn dan de voorgaande jaren. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan van het gehouden beheer. De inkomsten hebben bedragen f3792.85; de uitgaven f 3705.35, zoodat er een saldo in kas was van f87.50. De secretaris en penningmeester ontvin gen hartelijke woorden van dank voor hun arbeid. Voor de a.s. St. Nicolaas-reclame was een programma opgesteld. Elet bestuur stelde voor geen feestavonfl te houden maar het saldo aan die reclame te bestemmen voor een straatversiering bij gelegenheid van het 650-jarig bestaan. In verband hiermede zou dan geen winkeljveek in het voorjaar gehou den worden. Het ligt in de bedoeling om pok bij de a.s. St. Nicolaas-reclame weer roode bonnen uit te geven. Na ampele bespreking werd tot de uit gifte van de roode bons besloten. Voorts werd besloten om f 500 uit te trekken voor den aankoop van prijzen, terwijl de verdere regeling der reclame-actie nader werd toege licht. Nadat noguitvoerig van gedachten was j gewisseld voor een ingekomen voorstel, deelt de voorzitter mede, dat de leden zich kun nen opgeven voor. een gezamenlijk bezoek aan het vliegveldJSchiphol. Na rondvraag volgde sluiting. W. F. C. Morgen is voor het eerste elftal een wedstrijd vastgesteld tegen „Zwaluwen". De match wordt gespeekj op. het sport park te Heemstede en vangt om half 3 aan. Scheidsrechter is djs ..heer Tielemans. De autobus vertrekt on> een uur van de poort. Het tweede' elftal is vrij. De Ontbladerde Roos. Naar we ver nemen, zal bovengenoemde film, waarin het leven en lijdén van de H. Theresia wordt weergegeven, op Zondag 31 Oct. in het Patronaatsgebouw aan dén Zeeweg' worden opgevoerd. Een uitstekende gelegenheid dus voor de Katholieken uit ,de omgeving, om met dit zeer bijzondere werk kennis te nvdcen. Strcoperij. De politie alhier heeft té gen den arbeider v. R. aan den Venneper- weg te Nieuw-Vennep proces-verbaal op gemaakt wegens hét wegnemen van groen ten van een perceel bóuwland, aldaar. Burg. stand.Van 814 October. Ge boren: Willy Maria Sytje, d. van A. van der Werff en M. Eerenvelt; Pie:|c. o. van D. Koper en P. Terol; Anna, d. van Th. Pas veer en F. Coomans. Ondertrouwd: M. S. F, Langedijk en K. van Dam; W. Bakkenhoven en J. Zwem mer. Overleden: G. van Duf«er.boden oud ?S j. ,.S. Molenaar, oud 81 Badhuis. Het badhuis, dat vanwege het Witte Kruis, atdéelmg lialfweg, wordt gebouwd in de Schoolstraat alhier, nadert hare Voltooiing. Naar wij vernemen, zal op Woensdag 3 November a.s. de officieele opening plaats hebben. Tot badmeester is benoemd voor den tijd van een jaar, de heer J. Korsinan te Zwanenburg. Melbbesluit. - De aandacht van be langhebbenden wordt er op gevestigd, dat in verband met de wijziging van het Melkbesluit, de directeur van den Keu ringsdienst van Waren te Haarlem, tot wederopzeggens is gemachtigd tot afgifte van vergunningen bij het vervoer van melk en/of melkproducten. Gevonden "voorwerpen. Te bevragen bi;: A. Koöy, Polanenkade 5, een daines- pertemonnaie met inhoud; bij, J. Koedoo- der, Bauduinlaan 31, een p'ortemonnaie m. inhoud; bij M. Buijs, Polanenkade 4, een lederen koffer met inhoud. Ophelen vuilnis. B. en W. hebben aan J. den Dekker, alhier, gegund het ophalen van haardasch en vuilnis, voor het jaar 1927. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM aangek. 14 Oct. (H.k.) Drake D.Londen, stukg., earg. Gen. Steam Trans. Cy Hontestroom, S. Londen, stukg., carg Holl Stoomboot Mij. 15 Oct. fH.k.) Wensing, S. Goode, stukg., carg. Gebrs. Scheuer; Vcchtslröom, S, Huil, stukg. cargt Holi. Stoomhoot Mij. (Rietl.) Pol manter, S. Londen, ledig carg. Kavenbe- c'rüf de Rietlanden (H.k.) Maasstroom, S. Leith, stukg., carg. Holl, stoomboot Mij. javak.) Eemland, S. Buenos Aires, stk. cfaan, carg. Kon. Holl. Lloyd. JMUIDEN aang. 14 Oct. Wenning, S. Goole.Vechtstroom, S. Huil Polmanter S. Londen J»l5 Oct. Eemland, S. B'Ayres Maasstroom, S. Leith Asconia, S. Rou- aan Fernside, S. Lowestoft; Ambon, S, Granton. Vertr. .15 Oct. Drechtstroom, S. Lond._ Astart'e, S. Bremen Bussum, S. Rotu. Bridle, S. ChiliOrnefjell, S. Kiel Vree wijk, S. Rott. TUIDEN vertr. 14 Oct. Onsel, S. Liver- rooi Air.fred,S. Gothenburg. ZAANDAM aangek. 14 Oct. Rowena, S. Archangel, balken, carg. Prins de Jong, Amons Co. 3NKHUIZEN aangek. 14 Oct. Erna, sleep- schip, Lenz n. Harlingen. iHLLEVOETSLUIS aangek. 14 Oct. Lif- land.. S» mnzlgv •LiAASSLUlS aangek. 14 Oct. Donne, S. Havre Westerner;yS» Boston Danae, S. GentShdlie, S. Middlesbro. 15 Oct. Grena, S. Narvik Rouennaise, S. Cher bourg. Vertr. 14 Oct. Felixtowe, S. Harwich Radium, S. St.- Servon Madeleine, S. Lorènt Beverwijk, S. Narvik St. George, S. Harwich Alster, S. Hamburg. MAASSLUIS aang. 15 Oct. Lovinia, S. Hamburg Fina, S. Noordzee Firpark, S. Londen Francesco. Ciampa, S. Ant werpen Bolbec, S.Grangemouth Au dax, S. Kingslynn Sendeja, S. Vigo Altèngamme, S. LiverpoolUrsula Fi scher, S. Memel Goodie, S. Konings bergen Atle Jarl, S. Londen Charlotte Cords, S, Leningrad Hornchurch, S. Londen Wright, S. Kopenhagen Carelia, S. Raumö Tore Jarl, S. Gefle Bokn, S. Rydjavik Citrine, S. L,eith Constat), S. Bremen Sredman, S. Gothenburg Glen- bróok, S. DunblinSneppe, S. Oslo Trostan, S. Londen Diana, S. Noordzee Embla, S. Stockholm Snöfrid, S. Wasa Adolphe Urban, S. Rochester Christine, S. Port Said; Raguhild, S. Noordzee; Stilbe, S. Kopenhagen Roger Bella, S. Ancona Westhaven, S. Mobile Marie, m, 3ch. Kopenhagen. VLISSINGEN 14 Oct. Gepass. van Ant werpen Middleham Castle. S. Galveston Axel -Johnson, m.b. Galveston. Gepass. van Terneuzeri Ptarmigan, S. Londen Cens, S. Bayonne. 1JMUIDEN aang. 15 Oct. Kangean, S. Hamb. Vertr. 15 Oct. Nieuwendam, in, b. Frederikstad. MAASSLUIS. 15 Oct. Wind W.. flauwe koelte, kalme zee. Aangek, Panagos, S. Skadcwsk; F.asan, S. Amsterdam; Maccles field, S. Hull; Brilliant, S. Milon; Lvsaker, S. Londen; Maria, S. Exmouth; Archangel, s. Harwich; Pass of Meiford, S. Londen; Ribbledale, S. Ipswich; Avocet, S. Sout hampton. 1. v. Antwerpen; Ella Halm, S. Ipswich; Teiresias, S. Japan, 1, v. Londen: P. L. M. 27, S. Merseille; Batavier 5, S. Lon den; S. N. A. 2, S. Rouaan; Ewy, S. Ex mouth; Hugo, S. Ostende; Absirtea, S. No- vorossisk; Grangesberg, S, Narvik; Ooster- land, S. Londen; Nobleman, sleepb., Hul!: Magmeric, S. Savannah, 1. v. Hamburg; Na vigator, S„ Buenos-Aires n, Helsingfors; Mongolian Prince, S. Hull; Niobe, S. Lissa- bon; Deerhound, S. Newhaven; Divatte, S St, Nazaire; Otis, S. Duinkerken; Ansgir, S. Bremen; Cromer, S. Harwich; Orlanda, S. Bones; Larchwood. S. Londen; Brpoawel. S, Rochester; Achille, S. Antwerpen. Vet'r. 15 Oct.; Fernebo, S. Alexandrlë; Astree, S. Caen; Drente, sleepb., Nieuwe- cliep; Bordeaux S. St. Nazaire; Georg, S. Gothenburg; Amiral L'Hermite, S. Duin kerken; Safi, S. Pasages. MAASSLUIS aangek. 15 Oct.; Oreni, S. Londen; l^dith, S. Yarmouth; T. M. Werner, S, Leith; St. Enogat, S. Rouaan; Ramsa?, S. Antwerpen; Bussum, S. Zaandam; Marquis de Lubersac, S. Rouaan; Borgila, S. Londen; Smaland, S. Danzig; The Sultan, S. Londen; Yolli Iris, S. Ostende; Sfaghöund, S. Water ford; Trebezi, S. Lorient; Agra, m.b. Emden: Pfalz, S. Hamburg; Miltonstar, S. Newcastle; Vreewijk, S, IJmuiden; Vlaanderen, sleepb. Nieuwediep, Vertr. 15 Oct.; Hastings, S, Mobile; Lo- renberg, S. Three Rivèrs; Limoges, S, St. Nazaire; Marcel, S. Dublin; Katharina, S. Woolwich; Derindge, S. Hamburg; Devina, S. Fayal (v.o.j; User, S. Bordeaux; Deutsch- land. S. Hamburg. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ALDEBARAN 14/J0 v. Quebec n. Rotter dam. ALDERAMIN 13/10 v, Quebec n. Rotter dam, AMELAND 14/10 v. Barbados, Gulfport n. Rosario BATAVIER IV 15/10 v.m. 9 u. v. Rott. te Gravesend. n BOOMBERG 13/10 Holtenau gep., Rot- terd. n. Kopenhagen. DIRKSLA.ND 14/10 v. Cuxhaven n. Grims- by* EEM 15/10 Brunsbuttel gep., Wasa n. Rott. FRIESLAND, sleepb., 14/10 v. Belfast n. Londen, met een baggermolen op sleept. GAZELLE, ms., 12/10 v. Fredenksstad te Fredrikshald. GAASTERLAND 13/10 v. Hamburg n. Ipswich. tw HARDENBERG 13/10 v. Montreal n. Rot terdam. r HILLEGOM 15/10 SciUy gep. Norfolk n. Dover. ITTERSUM 13/10 v. Rafsö n. Amsterdam. JOBSHAVEN 14/10 Zea gep., Batoum n. Londen. MAAS 15/10 v. Tornea n. Harlingen. PARKHAVEN 13/10 v. Las Palmas, B. Ayres n. Bordeaux. PROCYON 14/10 v. Baltimore n. Barry Roads. SCHIE 15/10 Brunsbuttel gep., Rott. n. Elaukipudas. SCHOUWEN 14/10 v. Jucaro te Londen ST. ANN ALAND 14/10 v. Stockholm te Hamburg. STAD AMSTERDAM 13/10 v. Vlaardm- pen te Lulea. STAD DORDRECHT 13/10 v. Vlaardm- gen te Lülea, SliEEXSSSt JAVA-BENGALEN LIJN, CALCUTTA 14 Oct. v. Calcutta te Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD DELI (thuisr.) 14 Oct, te Londen, TERNATE 15 Oct. v. Batavia te Liverpool, SÏOOMVAART-MIJ OCEAAN. PEISANDER, Batavia n. Amsterdam, 14 Oct. v. Belawan. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY 11 Oct. v. Genua n. San Carlos. HOLLAND-AFRIKA LIJN BILLITQN (thuisr.) 14 Oct. v. Zanzibar, HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. OOSTKERK (thuisr.) 14 Oct. v. Penang. ROTTESDAM-ZUID-AMERIKA LIJN ALWAKI (thuisr.) 13 Oct. v. Las Palmas, STOOMVAART-MIJ, OCEAAN. TEIRESIAS 15 Oct, v. Japan te Rotterdam. Geseind van de Bilt van morgén 9 25 aaa alle posten: attentie-sein neer. AMSTERDAM, 15 October, Door het breken van een dwasbalk van een steiger van een in dc Noorder-Amstellaan in aan- bouw zijnde huis, is een der "Werklieden van STAD ZWOLLE 13/10 v. Kopenhagen te jen steiger gevallen. De man werd in ern. Brahestad. TANGER 11/10 v. Oporto te Huelva. TENBERGEN 13/10 v. Hamburg te Norfolk THUBAN 14/10 v. Philadelphia n. Queen- stöwn. WAAL 14/10 v. Alne n. Rott. WALCHEREN 15/10 v. Montreal te Ant- werpen. T WESTPLEIN 14/10 Holtenau gep*, Lulea n. Rotterd. WIELDRECHT 14/10 Mobile Galveston n. Europa. WIERINGEN 13/10 v. Rotterd. te Quebec. IJSSELHAVEN 14/10 v. Rieme 'n.' Brake. M D DUBHE 14/10 v. Newport News n. Queen- 'N'"L J stown (v. o.) stigen toestand naar een der ziekenhuizen vervoej-d. 5%-Nederland 1919 4H Nederl 1917 6Nederland 1923 N.-l. 1921 A.. KANGEAN, flamburg naar Amsterdam wordt hedenmidag 4 uur te IJmuiden ver wacht. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisreis, 14/10 van Colombo. ROEPAT, thuisreis 15 Oct. te Londen. RONDO, uitreis, 14 Oct. van Suez. KANGEAN. 15 Oct. van Hamburg te Amst. PRINSES JULIANA, uitreis, 14 Oct. van Belawan. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, uitreis, 14 Oct. van Bahia. ZEELANDIA, uitr., 14 Oct. van Cherbourg EEMLAND, 15 Oct, van Buenos Ayres te Amsterdam. ZEELANDIA, 'uitreis, 14 Oct. van South ampton. KON, NED. STB. BIJ. KON. W.-I. MAIL. ARES 13 Oct. van Londen naar Hamburg ALMELO, 14 Oct. v. Antwerpen te Ham burg. AMSTERDAM, uitreis, 14 Oct. te Callao BRIELLE, "15 Oct.' y, Anjst.'naar Chili. JAN VAN NASSAU, Rundorn n. Amst., schuilt bij 'Harwich. MINERVA, 14 Oct. van Bourgas te Varna. NICKERIE, 13 Oct.) van West-Indië te New-York. OBERON, 11 Oct. van Puerto Barrios naar Kingston. STELLA, Smyrna naar Amsterdam, pass, 14 Oct, Ouessant. THESÈUS, 14 Oct. van Passages n. Bilbao VESTA 14 Oct. van Triest naar Fiume. HÓLLAND—AMERIKA-LIJN. BURGERLIJK, New-Orleans n. Rotterdam passeerde 15 Oct. Diingeness. EEMDIJK, 14 Oct, v. Rott. te Seattle. GAASTERDIJK, Galveston n. Rotterdam, paseerde 14 Oct, 's nachts 12 uur Scilly. MONTGOMERYSHIRE, Rott. naar de Pacifickust, 12 Oct. van San José. VEENDAM, Rott. n. New.York, 14 Oct. 's midd. 12 ur van Southampton/pass. 15 Oct. v.m. 12 u. 10 Lizard, HOLLAND-AUSTRALIË LIJN ALMKERK (uitr.) 15 Oct. te Genua. HÖLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN ANDIJK (uitr.) pass. 14 Oct, Sagres. HOOGKERK (uitr.) 14 Ocf. te Port Said. HÓLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. FIELDER 12 Oct. v. Duala Fe Port Gentil. 104 Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij. „Nederland".. Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A, Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Ccr t. Handel Mij Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc, Arg Poerworedjo1131/2 Oude Deli 4181/2 Senembah 407 Lleli Batavia430 A'dam Rubber 329 Serbadjadi 333 .861/2 1661/4 Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Comm Maxwel GEDURENDE DE liïs IIÜIÜII1IÜUI VAN 16 TOT 23 OCTOBER ll!il!lllili|||| llUlüillllllllülltlllllllinillülllüllllül BI) lüülinillllllMlillüüll!';" "Itlllüll! 3r55CCt5$7$ICP5 Den 20sten 1 flesch drups Paré Den 40sten 1 tol croquetten Bensdorp Den HOsten doos bruidsuikers Regina Den 80sten 1 doos choc. Bensdorp Den lOCsten ronde doos West-lnd. Choc. Den 120sten 1 zuurstok van y2 M. lang Den 140sten 1 gemberkoek 1 Den 160sten 1 doos monogramflikken Union 1 Den ISOsten 1 doos Boomschors Bensdorp S gpjj K Den 200sten 1 taart a f2.50 ben 21'fsten gelijk den 20sten enz. HOOGACHTEND, f 421 432/1® 120

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2