Verkeersongevallen Herfstweer PUROL Brseven uit Veïsen. Stadsnieuws. MARKTNIEUWS. UIT DEN OMTREK. HAARLEMMERLIEDE. SCHOTEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. 0A f- HOCKEY. Concordia IBloemendaal 3 H.B.S. 2Bloemendaal 4 22. Hilversum 3H.B.S. 1 12. HOCKEY. Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten." Massa jubileum van parochiale Armbesturen. Telegrraohïsch Weerbericht Botsing van twee goederentreinen. De doodslag te Nijmegen. Rattenplaag te Almelo. De typhus in ons land. GEMENGD NIEUWS. Heiligschennis en eerherstel te Wormerveer. VI. Ons park „Velserbeek", welks bezit ons menige grootere plaats zal benijden, is een behoefte geworden voor den Velsenaar, die gaarne een mooie wandeling maakt. En wer kelijk, een wandeling door de oude lanen is eejj lustige ontspanning, die veel genot biedt. Vooral de natuurliefhebber kan hier zijn har? ophalen en vindt stille plekjes genoeg, om zonder gestoord Ie worden de natuur te beschouwen en te bewonderen. Door de goede zorgen van het gemeente-bestuur zijn dezen zomer verschillende verbeteringen aange bracht en is het park verrijkt geworden met eenige diersoorten. Op dezen weg zal worden voortgegaan, om de aantrekkingskracht van het park voortdurend te verhoogen. O.a. zullen voor plantenliefhebbers van belang, naamplaatjes aangebracht worden, die de verschillende planten met de Latijnsch en Hollandsche naam zullen aanduiden. En zelfs bestaat, meen ik, het plan om ook uit- heemsche dieren, apen b.v./aan te schaffen en- een plaatsje in „Velserbeek" te verschaffen, hetgeen vooral de jeugd zal waarueeren. Het goed onderhouden park is wel het beste be wijs votir de ongegrondheid van de pessi mistische opmerking, die men wel eens hoort, dat er niet veel bestand zou zijn tegen de ver nielzucht van een deel der Velsenaren. Tot nu toe zijn er niet veel klachten over gehoord. De kermis is een soort van ontspanning van heel anderen aard en waarvan wij bij de ko mende feesten vijf dagen lang zullen genieten. Er is de laatste dagen heel wat te doen ge weest over deze zaak. De winkeliers kwa men met kracht tegen het organiseeren van een kermis op en stuurden een adres aan den Raad met het verzoek om het zaakje niet te laten doorgaan. Evenwel, zeoals wij hebben kunnen lezen, besloot de Raad ander^ en dus Zullen wij in de komende dagen gelegenheid hebben om op ouderwetsche wijze kermis te vieren. Het spreekt vanzelf dat de argumen ten van de winkeliers aan alle kanten beke ken en niet zonder meer naast ons zijn neer gelegd. En het is op goede gronden, dat de Raad tot een dergelijk besluit kwam. De leden welke in de bres sprongen voor het adres der winkeliers en hun argumenten toelichtten, brachten zoowel principieele als materieele bezwaren naar voren. De kermis zou niet ver edelend werken op het volk en voor vele jongens en meisje» een zedelijk gevaar zijn. Ik voel dit als een heel zwaartillend argument, maar moet toch even opmerken, dat ook zon der kermis onze feesten niet erg verheffend zijn. Als men in den avond de tooneeltjes ziet, die zich op straat afspelen, als men leest, dat op het Zwarte pad meisjes zeg maar „lave loos" werden aangetroffen, die hulpeloos naar huis gebracht moesten worden, als men leest van al die vechtpartijen enz. enz. mag men toch wel opmerken, dat de kermis op zich zelf niet de oorzaak is van het weinig verheffende onzer feesten. De oorzaak schuilt ergens anders. En waar de Raad nu besloten heeft de kermis „droog te leggen," geloof ik wel, dat het kwaad hier zoo goed mogelijk is uitgeschakeld. Ook voor de materieele be zwaren voel ik veel. De winkelstand b.v., die zich voor dit feest alle moeite heeft getroosgt, Zich werkelijk loffelijk heeft ingespannen om het feest te doen slagen, zal nu het minste profijt er van trekken, en straks, na afloop, de klappen opvangen, omdat zij een ge waagd crediet moeten verleenen aan hen, die hebben en houden aan het kermisvermaak hebben opgeofferd. Echter ook hier ziet men, dunkt mij, de zaak te donker in. Ik vraag mij in gemoede af, welke arbeider zal het in zijn hoofd opkomen, om, nu de winter voor de deur staat, alles op te offeren voor de kermis pret. En als er menschen zijn, die zoo onver standig kunnen handelen, zullen zij ook zon der kermis wel de bodemlooze put vinden, waarin hun geld verdwijnen kan, zonder dat de winkeliers er eenig voordeel van zullen hebben. Men mag ook niet vergeten, dat de kermis den loop van het eene gedeelte van de gemeente naar de andere zal bevorderen en vele vreemdelingen zal'trekken, waarvan ook de winkeliers zullen profiteeren. In verband hiermede wil ik nog even wij ken op het adres van het Katholiek en Cen traal Dran. zercomité in deze gemeente. Ook dit adres heeft de bedoeling om de oor zaak van het min-veredelende onzer feesten zooveel mogelijk uit te schakelend Ik hoop, dat tenminste een gedeelte van dit adres, ge steund door een groot aantal adhaesie-be- tuigingen, zal worden aangenomen. Onder de punten, die op de agenda van de raadsvergadering van jJ. Dinsdag voorkwa men en de hamer van den voorzitter nog niet gepasseerd zijn, behoort ook een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verorde ning op het vervolgonderwijs. Het minimum aantal kinderen, waarmee een avondschool kan begonnen worden, wil men gebracht zien van vijftien op twintig. Op de laatste verga dering bleek wel, dat men met dit voorstel zoo maar niet accoord kon gaan. Er is ook heel wat tegen in te brengen. Het vervolgon derwijs is alleszins wenschelijk voor dege nen, die geen nijverheids- of land- en tuin- bouwonderwijs volgen. En men moet de lei ders der vervolg-cursussen, vooral van het bijzonder onderwijst, hooren, om te weten hoe moeilijk het is, vijftien geschikte jorfgens voor Zoo'n cursus bijeen te brengen. Als dit getal op twintig gebracht wordt, zal de moeilijk heid nog grooter worden en loopt men de kans, dat meerdere cursussen, die toch voor de opvoeding der opgroeiende jeugd zoo hoogst wenschelijk zijn, niet door kunnen gaan. Een ander geval is, als ook andere per- zonen, boven de zeventien jaar, een dergelijke cursus konden volgen. Zeker waren er dan makkelijker twintig cursisten te vinden. Zij, die hun leergierigheid nu op heel moeilijke wijze kunnen bevredigen, zouden een derge- lijken cursus zeker waardeeren. Voor het voor «tel van B. en W, ware dan goede gronden te vinden. C.P.J. MAAS. Velseroord, 13 Oct. 1926. Voor de groslijst der candidafen voor 8c Statenverkiezing werden gekozen de heer A. Colijn, aftr., en de heeren C. v. d. Heuvel, C. L. Kwak, J. Verkuyl, Kastelijn en A. Siob. Badhuis. In het badhuis aan de Posl- laan, werden in de week van 11 tot en met 16 Ocicèer genomen 353 douchebaden, 31 kuipbaden. Aan 16 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat od Woensdagmiddag. Feestavond „St. Jacobus". Gisteren, Zondagavond gaf de R.K. Harmoniemuziek- vereeniging St. Jacobus alhier een feest avond ter viering van de behaalde successen op het Nationaal concours te Spaarndam. Te ongeveer 7.30 opende de voorzitter, de heer A. J. Buijs den feestavond met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen en vooral tot den Zeereerw. Heer Pastoor Aan stoots, die voor de eerste maal zoo'n feest avond mederraakte. De Zeereerw. heer Pastoor dankte voor de waaraeerende woor den, en zeide, dat hij al het zijne er toe zou bijdragen, om de feestavonden niet alleen te doen helpen slagen, maar ook te vermeer deren. Vervolgens verzocht de voorz. den Zeer eerw. Heer Pastoor, de gewonnen prijzen op het vaandel te hechten, waaraan zijn Eerwaarde zeer gaarne gevolg gaf. No. 3 van het uitgebreid programma was, het geven van de nummers waarmede de prijzen waren gewonnen, n.l. a. Drapeau de Beets van M. J. H. Kessels, b. Bellatrix, ouverture van M. Caldero, c. Pois de Sen- teur, Intermezzo van H. Goitre en d. La Spcranza, Fantaisie-caprice van A. Boscolli. Het Dameszangkoor van den heer Smit uit Amsterdam, zong daarna Ave Maria en Sterrennacht. Als punt 5 van het program traden op twee humoristen met De straatveger, Hannes bij de Dorpsharmonie en Teunis Big en Kruidenier Koffiestroop. Deze stukjes wer den door de heeren M. Moolenaar en Ant. van Neste op voortreffelijke wijze uitgevoerd, en brachten bij menigeen de lachpsieren in beweging. Na een zeer korte pauze tra den de dames van het zangkoor weer naar voren met Ave Maria (het klokgebed) en Fu es Petrus. Vervolgens gaf de Harmonie Défila des Nations, Pas redouble van L. Fremaux.en La belle Villageoise Vals de Concert van M. J. H. Kessels. De muziek was uitstekend, en luerbij mag zeker wel een woord van lof worden gegeven aan den Directeur. Hierna werden de aanwezigen nogmaals vergast op enkele humoristische stukjes, waarbij alle spelers zeer goed waren, met name de heer P. van Getdorp, v Bijna aan het einde gekomen, deelde de Eerw. Heer Kapelaan mede dat de verlo ting plaats moest hebben, maar dat een aan zienlijk aantal loten nog onverkocht was. Na een beroep gedaan te hebben op de aanwezigen verzocht hij enkelen jongeda mes deze loten om te wisselen tegen klin kende munt, wat binnen enkele minüten was geschied. De gelukkige winnaars werden na afloop in het bezit van hun prijzen gesteld. De Zeereerw. Pastoor dankte de Harmonie en alle aanwezigen voor het welslagen van dezen feestavond, waarna de Harmonie het laatste nummer gaf. PAARD OP HOL. Zondagmorgen ging de landbouwer J. N. met paard en wagen uit melken. Toen hij in Spaarnwoude reed, sloeg plotseling, het paard op hol en geraakte een eind verder in een sloot. Niettegenstaande aan wezige personen oogenblikkelijk hulp ver leenden, bleek het paard bijna ontruddelijk dood te zijn. Later werd het paard uit de sloot getrok ken en vervoerd naar het slachthuis. Het paard was verzekerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voOT. Roode Kruis-collecte. Evenals het vori ge jaar zal ook dit jaar in Schoten een collecte voor het vredeswerk van het Ne- derlandsche Roode Kruis worden georga niseerd. Deze collecte zal worden gehou den op Zaterdag 30 October a.s. Jonge dames en meisjes uit Schoten, die bereid zijn op dien dag de bekende Roode Kruis-vlaggctjcs te verkoopen, worden vriendelijk uitgenoodigd zich aan te mel den bij den heer L. A. van Doorn, Raad- [huis Schoten, Kamer 5, of te zijnen huize Soendastraat 31. De opbrengst der collecte zal o.m. die nen voor de stichting van een parkher stellingsoord op het Lighalterrein aan den Rijksstraatweg te Schoten. opgeven, 'kunnen giih vervoegen aan 'boven genoemde adressen. Gemeenteraad. Deze zal op Donder dag 21 October 1926 des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen vergaderen ter behandeling van de volgende agenda 1. Verleening eervol ontslag aan Dr. T. K. T. Lens als lid der Commissie van Toezicht op het M.O. 2. Verleening eervol ontslag aan Dr. P. K. T. Lens als schoolarts. 3. Voorstel on dem arts W. H. Dippel te te benoemen tot schoolarts aan de L.O- scholen te Overveen en Vogelenznag. 4. Benoeming onderwijzers aan school D De voordracht luidt 1. Mej. G. W. C. Veldman te Abbenes. 2. Mej. E. de Jonge te Hillegom. 3. Mej. J. R. Bruijnsteen te Limmen. 5. Benaming der wegen. 6. Overname van grond ter verbreeding van den Zandvoorterweg. 7. Overname van grond aan de Acacialaan. 3. Wij iging der Verordering, regelende de voorwaarden voor de levering van duin water. 9. Watervoorziening aan de Houtvaart. 10 Wijziging contract met het P.E.N. inzake de straatverlichting. 11 Regeling van het Vakonderwijs op de openbare lagere scholen. 12 Wijziging schoolgeldregeling M.O. en H.O. 13 Vaststelling van den (hoofu- en kinder) aftrek bij de plaatselijke inkomstenbel. 14 Suppletoir kohier Hondenbelasting 1926. 15 Reclames Hondenbelasting 1926. 16 Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 17 Ingekomen stukken. Onze Topeca-wegen. De Topeca- mengmachine is nu op non-actief ge steld. Zij heeft een welbesteden zomer achter den rug. Voor 32000 M.2 weg heeft zij de specie klaargemaakt. Vanaf 21 Juni is zij bijna voortdurend in de weer geweest. Achtereenvolgens zijn „getopecaad'' de Zil- kerweg, Vogelenzangsche weg, Mollaan, Zomerzorzorgerlaan, Duinlustparkweg, Rij- perweg, Midden-Duin en Daalscheweg, Park weg, Saxenburgerlaan, Jozef Israël weg, Ko- ninginneduinweg, Lage Duin en Daalscheweg Terhoffstedeweg, Zandvoorter pad en Zrjlweg Wordt de volgende jaren in het zelfde tempo gewerkt, dan zullen binnen zeer af zienbare tijd al onze wegen van het zeer in den smaak vallend plaveisel zijn voorzien. Reddingsboei aangespoeld. Op het strand tusschen Zeeweg en IJmuiden is een rcod geschilderde reddingsboei aangespoeld. Hij is geteekend Sénator-Hamburg. Burg. stand. Geboren; A. M. A. Timmer- mans-Westerboven, z. G. B. Stap-Daudeij E. M. Neeskens-DuivenvGordcn, z.; H. M. Kales-Meulman, z. G. Dijksfra-de Ruiter, d C. M. van Egmond-van Won deren, z. M. G. Loet- van Oven, z M. E. Beijnes-HclLnkamp d. Ondertrouwd: H. J. Toebes en N. de Koning. J A J Jacobs en C. E. van Gaale; J. van B.-.ekeen I. van der Aleer. Getrouwd; h. 1'. Ëysvögi.l met C. M. E. G. V, A. L. Stevens met C. P. m 1 M. de Berg f Ccyer, 72 j.; J A A. van Wulfiten-Palthe Ook een reclame. Door den heer B. Prijs, kapper in de Gen. Cronjéstraat is ter gelegenheid van de vergrooting van zijn zaak een zeer aardige reclame uitgedacht die bui tengewone opgang heeft gemaakt. Door htm was één der bekende Jazz-Bands aangeno men om Zaterdagavond op de 1ste étage van zijn nieuw geopende zaak een aantal num mers ten beste te geven. De oploop van het publiek, die van deze gratis muziek wilde genieten, was van dien aard dat de politie herhaaldelijk eenigen doorgang moest maken, doch het werd ten slotte dusdanig dat de politie verzocht pauze te willen houden opdat het publiek zich zïu verwijderen. Zoo spoedig echter be gon de Jazz-Band weder opnieuw hun num mer te spelen of het was weder hetzelfde spelletje, dat zoo voort duurde tot 10 uur aan toe. Deze heropening heeft hier wel de aandacht getrokken. Burgerlijke Stand. Van Vrijdag 8 tot 14 October 1926. Geboren; d. van J. A. War merdamKoeleman. z, van E. C. Bos Vasen. d. van A. BuitenhuisWassink, wonende te Amsterdam. z. van C. H. M. Kroonvan Houten. d. van A. Wilson van Gastele. Ondertrouwd: R. Koopman en P. van der Heiden. G. J. ter Wolbeek en P. G. van der Horst. J. C. Hegge en H. Mensen kamp. Getrouwd; W. A. Heennings en M. J. Blink. Overleden; J. H. Hessels, 90 jaar, wonende te Haarlem. Leuven; J. St;; Overledc- M. Schrei»? A. P. V -g. Alhier vergader- Ée de A. R. Kiesverceniging. Van de bespre- Ingen vermelden v/ij mededeeling van de £osiijsl voor de Staten verkiezing en. Vakschool Christelijke en R.K. Bak- kersbond. Bovengenoemde Vakcursus is eenigszins officieel geopend de Voorzitter, de heer T. v.d. Boogaard, betreurde het dat door misverstand de heer Franken en de Be drijfsleider der Firma Henri J. Carels, als mede de Haarlemsche Patroonsbond niet aan wezig waren. Toch zegt spreker dank aan al len, die wederom hebben meegewerkt, om den cursus evenals vorige jaren te doen slagen. Tot de cursisten sprak hij een woord van volharding om den geheelen cursus te beëin digen, aan 't einde daarvan als eerlijke kame raden om de prijzen te kampen. Ook de heer S.P.J. Stevens, oud-voorzitter der afdeeling Haarlem van den R.K. Bond sprak een woord van opwekking en zeide o.a. dat, wanneer er met goeden wil gewerkt wordt onder de be kwame leiding van de heeren W. Hanse en C. Krammers de zcursus zeker rijke vruchten zal afwerpen. Na nog eenige discussies wordt hierna de Vakschool geopend. Gebakken zal worden Dinsdags van 7 tot 9 uur bij de Firma Henri J. Carels Zijlstraat Haarlem en 's Woensdags van 7 tot 9 uur in de Bakkerij van den heer H. Franken Jr. Korte Kleverlaan te BI jcmendaal. Zij, die zich alsnog als lid willen 1 c> V] noop M.H.C.—VICTORIA (3—2). Vrij laat stellen de elftallen zich onder lei ding van Ockhuizen en Visser op. De thuis club verschijnt volledig met deze opstelling: doel: Katte; achter: Mingéls en Deenik; midden: Brand, Modlich en Vunderink; voor: Visser 't Hooft, Lohman, Hubrechts, Jhr. v. d. Poll en v. Citters. Victoria neemt het eerste offensief ter hand, maar de aanval loopt op corner uit. Dan eenige wederzij dsche aanvallen, waarbij het zenuwachtige spel der thuisclub ongun stig afsteekt tegen het vrij behoorlijke samen spel der Rotterdammers. Keeper v, d. Does maakt een goed schot van Visser 't Hooft on schadelijk, maar de Musschen houden de bal steeds in de buurt van het Rotterdam- sche doel. Dan wordt een schot van Jhr. v. d. Poll de Victorianen noodlottig als de bal via keeper's voet en de bovenlat in het net verdwijnt (10). Victoria valt onmid dellijk aan en nog geen halve minuut later brengt Coppens de partijen weer op gelijke voet (11). Het samenspel der thuisclub wil niet erg vlotten daarbij komt dan nog dat de achterhoede nog al onsafe doet, zoo dat het geheele team een zwakke indruk maakt. De Rotterdammers combineeren lang niet kwaad, beschikken over een aardige bal-controle, zoodat zij wel het beste van den wedstrijd hebben. Niettegenstaande dat is het geheel geen mooie partij. Er wordt steeds te hard geslagen, zoodat aardige center partij tijen onmogelijk zijn. Het vele en ook wel onnoodige fluiten van de scheidsrechters is hier echter ook wel debet aan. Bovendien beginnen de referee's de fout om ook te fluiten voor fouten buiten hun speelveld, zoodat er nog al eens een misverstand ont stond. Bij de Musschen geven Brand en Modlich een goede partij; na een slecht begin heeft Deenik zich eenigszins hersteld. Eenige corners op het Victoria-doel leveren eindelijk resultaat op als Jhr. v. d. Poll met een keihard schot de Rotterdamsche keeper geen kans geeft (21). Met deze stand breekt de rust aan. Het spel zal nog geen paar minuten aan de gang zijn of uit een alge- meene Victoria-aanval komen de partijen ten tweede male op gelijke voet (22). Voor Victoria een aanmoediging om vol te hou den, voor de M.H.C. een teeken om wel eenigszins te zwaar te gaan spelen. De Mus schen worden echter sterker en langen tijd is nu het Rotterdamsche doel ingesloten. De finishingtouch ontbreekt echter. Of de keeper redt goed of een Victoria-stick of been houdt den bal tegen of de Musschen zelf slaan sticks of mis, maar het net wordt niet gevonden. Het wedstrijdpeil is eerder gedaald dan gestegen. De Victoria aanvallen worden nu op voldoende wijze onderbroken. De achterhoede heeft weer zelf vertrouwen verkregen. Jhr. v. d. Pol. en Modlich hebben Van plaats gewisseld. De Musschen zetten er alles op om den wedstrijd toch nog te win nen. Eerst tegen het einde komt de winning goal als Hubrechts kan scoren, mede dank zij een misverstand in de Rotterdamsche achterhoede. Als het einde werkelijk komt (de scheidsrechters vergissen zich eerst in de tijd, zoodat de wedstrijd tenslotte nog even verlengd moest wordenl) heeft de M»H. C. op het kantje af gewonnen. 2e klasse. BLOEMENDAAL II—HILVERSUM II (2-2). De jonge Bloemendalers leverden een zeer goede prestatie om tegen Hilversum II een gelijk spel te bewerkstelligen. Zelfs hebben zij twee maal de leiding gehad. Bravo, Bloemendalers Reeds vrij kort na het begin kan Dunlop aan de oranjehemden de leiding geven. Doch de vreugde is van korte duur; direct daarna maakt Hilversum gelijk (11). De partijen wegen goed tegen elkaar op, docgh de achterhoedees kunnen meerendeels de voorhoedes den baas blijven. De rust gaat met gelijken stand in. Ook na de rust weer een evenwichtig spel. Ca. 15 minuten na de hervatting geeft Gunning aan Bloemendaal de leiding, doch ook nu maakt Hilversum weer spoedig'gelijk (22). Wel verkeeren beide doelen enkele malen in gevaar, doch geen der partijen lukt het meer het net te vinden. De puntjes worden alzoo. broederlijk gedeeld. De uitslag geeft de ver houding vplkomen weer. Bij guur, vochtig weder worden huid en handen vaak ruw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60 90 ct. BUITEN DE COMPETITIE. AMSTERDAM—BLOEMENDAAL (1-2) Amsterdammers en Bloemendalers be nutten hun eerste vrije Zondag door het spelen van een friendly game. De beide clubs kunnen elkaar bovendien niet in de competitie ontmoeten, daar zij ieder in een andere afdeeling zijn onder gebracht. Am sterdam is met 10 menschen waaronder twee invallers; Bloemendaal telt twee plaats vervangers voor Mr. Carp en Kop. Direct na de bully gaan de bezoekers tot den aanval over en bewerken een corner op het Amstér- damsche doel. Amsterdam blijkt tegen de wel in buitengewoon goede vorm zijnde achter hoede niet opgewassen en heeft v. Breemen daarom ook vrijwel niet te doen». Helm in de Amsterdamsche voorhoede geniet een speciale bewaking van v. Beugen Blik en struikelt dan ook telkenmale. Op het juiste oogenblik wordt de bal hem door den Bloe mendaler ontnomen. Uit een der vele Bioe- mendaalsche aanvallen geeft Heybroek met een hard schot Hardebeck geen schijn van kans (01). En telkens weer keeren de Oranjehemden terug. Hardenbeck redt eenige malen schitterend een paar harde schoten van Westerman en Heybroek. Even voor half-time echter benut v. d. Veen een kans tot scoren (11). Ook na de rust is Bloemen daal steeds in de meerderheid. Een door braak van links wordt Hardebeck nood lottig, want invaller Ruitinga passeert hem op keurige wijze (12). Amsterdam komt heftig opzetten en krijgt eenige corners op het Bloemendaalsche te nemen, doch steeds wordt de bal op solide wijze door de achter hoede in het veld gezonden, waar de vcc. hoede klaar staat en onmiddellijk ten aantal tijgt. Diison wordt dan van uit de halflinie in de voorhoede gezet, doch ook dit geeft niet het gewenschte resultaat. De achter hoede welke als een bus sloot (allen blonken daar uitwas en bleef een onoverkomelijk bezwaar. Als het einde wordt aangekondigd hebben de bezoekers een verdiende over winning behaald. Het uitstekend keepen van Hardebeck voorkwam een groote nederlaag voor Amsterdam. Met spanning wordt de „big match" tegen Hilversum door Bloemen daal tegemoet gezien. Spelen zij zooais gis teren tegen Amsterdam, dan kan een prachti ge wedstrijd verwacht worden en heeft Bloe mendaal lang geen slechte kans. UITSLAGEN. Ie klas. Amsterdam; Concordia IBI.'daal III 40 Hilversum: Hilversum IIIH.B.S. I 12 2e klas. Bussum: Kameleon ITConcordia II 40 Haarlem: H.B.S. IIBloemendaal IV 22 le klas. Na een ruwen wedstrijd heeft Concordia door iorsch spel een overwinning behaald, die nog veel grooter geweest ware, indien niet keeper de Jong in het Bloe-mendaal- doel zoo uitstekend op dreef geweest was De heer S. Dunlop van Bloemendaal kreeg een bal keihard in zijn maag en moest be wusteloos worden weggedragen Ook de enkels van de Bloemendaal-backs moesten het meermalen ontgelden, zoodat we verder over dezen wedstrijd, die alles behalve propaganda voor de hockeysport was, maar misschien wel duidt o-p popula riseering dezer sport!!, maar zwijgen zullen 2e klas. Dit was een genoeglijken wedstrijd. Voor de rust wist v. Ommeren H.B.S. de leidinjJ te geven, welke kort daarna vergroot werd. Rust 20. Na de rust wegen de partijen geheel te gen elkaar op. Bloemendaal wist door een paar kapitale fouten in de H.B.S.-achter- hoede gelijk te maken. Het einde kwam dus met een gelijk spel. Ie klas. Voor de rust domineerde H.B.S. Door Hoppe namen ze fraai de leiding. 01. Nadat v. d. Borden Sr. tegen de lat ge schoten had, wist H.B.S. nog voor de rust door v, d. Stadt de voorsprong te ver- grooten. 02. Na de rust begon Hilversum uit een ander vaatje te tappen en beide partijen wogen nu geheel tegen elkaar op. Na eenigen tijd verkleinde Hilversum den achterstand tot 12. Hilversum deed nu hardnekkige pogingen gelijk te maken, doch de H.B.S.-achterhoede was niet te passeeren. Daar de Haarlem sche voorhoede er niet meer in slaagde het net te vinden, kwam het einde met een magere, doch alleszins verdiende H.B.S.- zege. HOUTRUST II—M. H. C. II 0—3. 2e klasse. Met een niet geheel volledig team trok het tweede elftal der Musschen naar Den Haag om Houtrust II te ontmoeten. Direct reeds na het begin zitten de Musschen voor het Haagsche doei. Het duurt niet lang of de bezoekers weten de leiding te nemen. 01. Enkele Houtrust-aanvallen worden op solide wijze door de achterhoede on schadelijk gemaakt. M. H. C. is steeds in de meerderheid en kón deze meerderheid in nog geen twee doelpunten uitdrukken. Met 60 in het voordeel der Haarlemmers komt ten slotte het einde en heeft M. H. C. II haar eersten competitiewedstrijd ver diend gewonnen. Met genoegen kunnen wij mededeekn dat de lange afstandzwemmer H. P. M. Caarls, winnaar van de 3 Kilometer wedstrijd, welke gehouden is te Amsterdam, lid is geworden van de H. Z. P. C. de Waterratten, zoodat hij het volgend seizoen op wedstrijden uit komt voor bovengenoemde vereeniging. Woensdag 20 October a.s. zal het 12)4 'aar geleden zijn, dat door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier in elke parochie een armbestuur werd opgericht. Ook zal op dien dag de heer J. v. d. Pigge- 'aar 1254 jaar aan het Armbestuur in de -ia-ochie van den H. Antonius van Padua aar. V Nieuwe Groenmarkt verbonden zijn. Voor deze gelegenheid zal daarom in de Antoniuskerk op Maandag 25 October des norgens om 8 uur een plechtige gezongen H. Mis worden opgedragen. TWEE AVONTURIERS. Twee jongens van 12 en 13 jaar, uit Vel seroord, waren Zaterdagavond achter op een vrachtauto geklo-mmen, niel wétende waar zij zouden belanden.' Te Vogelenzang werden zij door de po litie opgemerkt en aangehouden. De motorrijder van Bloemeudaal werd gerequireerd, die er voor zorgde om beide jongens bij hunne ouders, die reeds in groote angst verkeerden, thuis te bryngen. GEMEENTEZAKEN. B. en W. stellen voor, het beroep van B. v. d. Belt tegen het besluit van B. en W., waarbij hem vergunning geweigerd is voor den ver bouw tot garage van perceel Hertogstraat 7, te verwerpen. B. en W. stellen voor, aan L. Klaasscn te verkoopen 264 M.2 grond, gelegen aan den Verspronckweg, tegen f 15 per M.2 en aan A. Th. Joosten 484 M.2 grond, gelegen aan de Jelgersmastraat, tegen f 15 per M.2. B. en W. stellen voor, aan de fa. Gebr. Van Rijswijk vrijstelling te verleenen van het bepaalde bij art. 10, 2a der Bouwverordening ten behoeve van den bouw van 10 woon huizen op een terrein aan de Zonnebloem straat. B. en W. vragen machtiging tot slooping van-de perceelen Essenstraat 14 en 16 en DeHaasstraat 19. B. en W. vragen machtiging tot aan koop van eenige perceelen aan de Gasthuis- iaan voor de som van f 4.200. B. en W. stellen voor, goed te keuren de balans met verlies- en winstrekening per 31 December 1925, betreffende de com plexen van 182, 41 en 70 ééngezinsarbeiders- woningen van de Woningbouwvereniging „St. Bavo." B. en W. vragen een crediet van f 5.C00 aan voor den aanleg van openbare werken op en in het voor straat bestemde gedeelte van. het perceel grond aan den Zijlweg in het verlengde van de Prévinairestraat, B. en W. stellen voor, het crediet van f 892.50 voor de meubileering van het gym nastieklokaal der bijzondere school voor L. O. aan het Groot Heiligland 10, te ver hoogen met f 150.32 en alzoo nader te be palen op hoogstens f 1.042.82. B. en W. stellen voor, de Kon. Han- delmij. Boeke en Huidekoper vergunning te verleenen tot het hebben van een uitgang naar den Spaarndamschenweg. B. en W. stellen voor, te benoemen tot leeraares aan het Gymnasium mej. N. Apel doorn, H. M. Braaksma, B. ten Have Jr. en, mej. J. M. C. Bouvy. Verder is ter voorzie ning in vacature Fransch de volgende voordrac opgemaakt 1, J. Luzie, 2. mej. D. J. M. Schalkse. B. en W. stellen voor, aan dr. A. E. ten Oever met ingang van een door B. en W. te bepalen datum eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van gemeente-genees kundige, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten, in deze betrekking aan de gemeente bewezen; B. en W. stellen voor, te benoemen tot tijdelijk leeraar(ares) in de Duitsche taal en letterkunde aan het gemeentelijk Lyceum C. P. Henning, te Heemstede en mej. N. Groenewegen, 'te Hillegom en tot tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening Tj, de Jonge, te Voorburg. B. en W. stellen voor, te benoemen tot tijdelijk leerares in de plant- en dierkunde en scheikunde aan de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen cursus mej. dr. J. M. A. ter Broeke, te Haarlem. B. en W. stellen voor, te benoemen tot leeraar(ares) aan het Gymnasium Mej. N. Apeldoorn, H. M. Braaksma, B. ten Have Jr. en mej. J. M. C. Bouvy. Verder is ter voor ziening in de vacature Fransch de volgende voordracht opgemaakt 1. J. Luzoe, 2. mej. D. J. M, Schol kx. FOTO-TENTOONSTELLING. Op de door de Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging georganiseerdeFoto- Tentoonstelling van 16 tot 20 October in het Gem. Concertgebouw te Haarlem werden door de Jury de volgende bekroningen toe gewezen Inzending leden der B.A.F.V.Zil veren Medaille der Alg. Ned. Ver. v. Vreem delingenverkeer H.J.M. Bekkers Heemstede (le prijs)Bronzen Plaquette der B.A.F.V. J. Smit Zandvoort (2e prijs) Diploma's zon der rangorde K. Hoogeboom Haarlem J. Panman Haarlem P. Windt Haarlem. Wedstrijd Juniores van Haarlem en O. Zilveren Plaquette der Ver. v. Vreemdelin gen Verkeer Haarlem H. Th. Verdonk (le prijs) Haarlem Diploma's zónder rangorde G.A.C. Debben Heemstede Douairière Mollerus v. Westkerken v. Loon Haarlem. Nationale InzendingenVerguld Zil veren Plaquette der B.A.F.V. P.M.G.M. v. Haaren (le prijs) ArnhemCamera-Pla quette G. Evekink Busgers Arnhem (2e prijs) Medaille v.d. Bond tot Beh. v.d. be langen van den FotohandelD. Blank U- trecht (3e prijs) Plaquette beschikbaar ge steld door den heer Jan Smit Zandvoort C, Verschuur Bussum (4e prijs) Diploma's zonder rangorde t D. Binnekamp, Leiden K.H. Idema A'dam Dr. W.A. v. Seters LeidenG.J. Staal Hengelo. MOTORONGEVAL. Zondagmorgen had een behendigheids wedstrijd met motoren plaats vanaf den wa tertoren over den Zeeweg langs het stand naar Noordwijk bij de helling. Aan het Bloemendaalsche strand kwam de motorrijder Smits uit Haarlem te vallen. Hij kwam onder den motor terecht, waar door hij aan beide beenen werd gewond en schaafwonden bekwam, S. werd door een agent van politie voorloopig verbon den, waarna hij naar huis werd vervoerd. Medegedeeld door het Kon. Ned, Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 18 October. Hoogste barometerstand 774.01 m.M. te Blackod. Laagste barometerstand 748 m.M, te Wardeu. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 October: Zwakke tot matige N.W. tot N, wind. Gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog eenige regen of hagelbuitjes; weinig ver andering in temperatuur. hii zijn kerkelijke plichten niet meer vut* vulde, Tengevolge hiervan zou de jongen ter. kerke zijl gegaan en ter H, afel zÜn -e."i naderd. Daarbij bedreef dc jongeman de net- ligschennende daad de H- Hostie in een. kerkboek met zich mee te dragen en Haar later spettend aan zijn kameraden te to on en- Naar aanleiding van dit voorval zou den jongeman, die reeds langen tijd werkloos was, het leven onmogelijk ziin gemaakt; zijn vader zou hem het huis hebben ontzegd en j hem tegen den nacht zonder voedsel hebben heengezonden. De pastoor van Wormerveer, den Z.eerw. heer J. J. M. Rombouts, heeft in een onder- j houd met een verslaggever van de „Msb. meegedeeld, dat de ergerlijke heiligschennis inderdaad was gepleegd. Niet het minst do°r J het schaamteloos optreden ven den heilig- schenner, een 19-jarigen werkman, die zeer j ongunstig bekend staat, was het droeve feit spoedig algemeen bekend geworden. Den volgenden dag Zondag veertien dagen geleden, tijdens de H, Missie, is de heilig schennis gepleegd is de H. Hostie, die door de moeder van den jongen in diens kleercn was gevonden, naar de kerk terug gebracht. Den daaropvolgenden Zondag heeft I de parochie in het Lof eerherstel geboden, waarbij de pastoor een predikatie beeft ge houden over het H. Sacrament, aan 't slot van welke predikatie hii den wenfich heeft uitgesproken, dat God den schenner gena- dig mocht zijn. Dit is zoo zei ons de pastoor, de toedracht van deze droevige en delicate gebeurtenis die in de parochie diepen indruk heeft ge maakt. V/at „de Tribune" er verder om j heen geweven heeft, is volstrekt onwaar. Dat de jongen door zijn vader rit het huis zou zijn gezet is niet juist. De jongen was al doende werk buiten Wormerveer te zoeken, o.a. in IJmuiden, waarheen hij daags na het plegen van zijn heiligschen- nende daad was gegaan. Toen hij daarvan terugkeerde heeft zijn vader hem onder houden over hetgeen den vorigen dag was geschied. Hij heeft dit op aanraden van den pastoor op kalme wijze georan. Het avond eten stond voor hem gereed en de bewei ring, dat hij zonder eten liet huis uit ge stuurd is. stemt niet met de werkelijkheid overeen. Wel heeft de vader gezegd, dat hij nu maar zorgen moest, zoo spoedig mo gelijk werk te zoeken buiten Wormerveer, waar hij zich na het gebeurde toch niet zoil kunnen handhaven. Dit is begrijpelijk, want niet enkel bii de Katholieken, maar ook bii vele andersden kenden heeft de heiligschennis veront waardiging gewekt. Door een onveilig signaal gereden; Groote materieele schade. Zaterdagnamiddag, ongeveer 4 uur, had bij hef stationsemplacement van het station Staatsspoor te Ede een botsing plaats tus- scben twee goederentreinen. De goederen trein uit Arnhem, die ruim half vier te Ede moest aankomen, was ruim een kwartier over tijd de machinist van dien trein reed door een onveilig signaal, tengevolge waar van een botsing ontstond met den uitrij- denden goederentrein van de lijn EdeNij- kerk. Beide locomotieven werden beschadigd. Die van den Arnhemschen trein ligt geheel opzij, terwijl een viertal wagens van dien trein ontspoorde en gedeeltelijk in elkaar gedrukt werd. Het treinpersoneel wist zich bijtijds in veiligheid te stellen, zoodat geen persoon lijke ongelukken gebeurden en er alleen veel materieele schade is. Het Noordelijk spoor is geheel versperd. Zoodra het onderzoek dit toestond is met het opruimingswerk een aanvang gemaakt men rekende hiervoor nog wel den geheelen nacht noodig te hebben. De treinen richting Utrecht werd geleid over de lijn langs de E.N.K.A.-fabriek. Het bedrag der schade is nog niet vastgesteld. Onder groote belangstelling is Zaterdag op de R.K. Begraafplaats te Nijmegen de 24-jarige A. Mogendorff begraven, het slachtoffer van den doodslag, gepleegd ver leden week Maandag in de Houtstraat aldaar De baar was overdekt met bloemen. Vele vrienden en ook afgevaardigden van de ver eeniging „Quick" waarvan de overledene lid was, sloten zich bij de familie aan. Aan dt groeve werd niet gesproken. Wegens bedenkelijke uitbreiding der rat- tenfamilie te Almelo, hqbben B..en W. beslo ten een premie van tien cent te stellen op het inleveren van eiken dooden rat bij de Rei nigingsdienst. Sedert de vorige opgave is te Breda weder één patiënt ontslagen. Er zijn thans nog veertig gevallen. Te Princenhage is de toestand stationnair met 32 gevallen. Te Teteringen zijn drie pa tiënten ontslagen, zoodat er daar nog drie zijn. Het totaal aantal patiënten te Breda en om geving bedraagt dus 75. In het gasthuis te Goes is overleden de nachtzuster mej. W. uit Oudelande die tot een week geleden belast was met de verpleging van de typhuslijders in de barak te Hcere- kenskerke maar toen zelf lijdende aan die ziekte ter verpleging er is opgenomen. Ten huize van mej. G., aan de Balschebaaa te Bergen op Zoom, is een nieuw tyhus-geval geconstateerd. De patiënte is naar het Burger gasthuis overgebracht. Te Breukelen hebben zich drie gevalle» van tyhus voorgedaan. Een verhaal van „De Tribune", „De Tribune" bevatte dezer dagen onder de opschriften „Roomsch fanatisme" en „Zaansche ouderliefde' een bericht omtrent een jongeman, uit Wormerveer, die door zijn familie en door een Katholieken politieagent voortdurend zou zijn lastig gevallen omdat MEDEMBLIK, 16 Oct. R.K. Marktveree- n'éing „St, Jozef". Bloemkool 0.5020.40 per 100 stuks; Witte kool 6598 per wagen; Roode kool 80250 per wagen; Savoie kool 100160 per wagen; Uien: Groote gele 1.25—1.40; kleine gele 0.70 1 per baal; Bieten 1.402.49 per wa- wagon; Peren nep 0.701.80 per baal. ALKMAAR, 18 Oct. Veemarkt. 48 vette koeien 220400; 8 vette kalveren 60140 per stuk, 1.301.60 per pond; 20 nuchtere kalveren 1026; 570 vette- varkens 0.670.70; zouters 0.630.65; 6 vette ïschapeu f 2832. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Oct. 26000 K.G. Roode Kool f 1.90—3.20; 15000 K.G. Gele Kool 1—3.40; 165X) K.G. Uien 2.903.50; Drielingen 22.10; Nep 2.592.70 3800 stuks Bloemkool, Lecers 13.9017.50; reuzen lsie soort f 13.90 14.90, 2de soort 1.80—5.40; 65000 K.G. Witte Kool 0.901.10; Deensche Witte Kool 1.80—2.00; 11400 K.G. Peen f 1.60 2.70; 10300 K.G. Bieten 1.40—2.70. AMSTERDAM, Veemarkt. 581 vette koeien 1.021.10; 841.02; 7084; mindere soorten 5670; 160 melk- en kalfkoeien 3,505.00; 51 vette kalveren 1.001.10; 801.00; 6080; 42 nuchtere kalveren 1 04 1.08; 142 schapen 2532; 550 varken» Holl, 8384; 8283; vette varkens 79— 82; enkele bovennoteering 20 paarden 10® —250.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 10