- WSmm WÈÈ$tëÊÈÊBBM Sport en wedstrijden. Uit het Roomsche Voetbalkamp. V": De Motorclub Haarlem organiseerde Zondag een rit naar Noordwijk. De deelnemers gekiekt aan den start op het eind van den Zeeweg. R.K.V.Z. I—W.F.C. I 3—4. De Amerikaansche belangstelling voor voetbal. c. Diocesaan-Haarlemsclie Voetbalbond. DISTRICT HAARLEM. R.K.V.V. „D. S. S.'\ R.-K. V. „Zwaluwen". De voetbalwedstrijd H. F. C.Feijenoord. De Rotterdamsche doelverdediger in actie. R. K. V. V.Santpoort. BÏ.Wit 3Haarlem 2 05. ATHLETIEK. Nurmi en zijne nederlaag. DAMMEN. Nog ecu moment uit den wedstrijd H. F. C.Feijenoord, door thuisclub met 4—0 verloren, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Maandag 18 October 1926 R. K. F. E. M. M.—H. R. C: 1—3. D. O. S. S. I—T. Y. B. B. I: 2—2. Een tweede foto uit den wedstrijd E. D. O.Hilversum, voor het Haarlemsche doel. Gouda met 7 Een uitstekende -2 geslagen. Leidsche ploeg. Yan Rijn, Hijversum's r'~ lverdediger in actie in den wedstrijd D. O,—Hilversum. - S'-.y doorbreekt, verbeet Snelleman uit te loo- pen, waardoor de stand op 51 wordt ge bracht. Nog vindt Leiden het niet genoeg, steeds komen zij terug, daarbij uitstekend gevoed door de half-linie, waarin v.' d. Berg een prachtpartij voetbal laat zien. Na eenige vergeefsche pogingen krijgt Homan vi*e voor doel het leder toegespeeld en het halve dozijn is vol. 61, Hierna vat Leiden de zaken wat kalmer aan, waardoor Gouda gelegenheid krijgt om in het oflensief te komen. Eenige goede aanvallen worden opgezet, maar voor doel is men de kluts kwijt. Houdijk verwisselt met Koemans van plaats, hetgeen een ver betering is en eerstgenoemde verkleint 6 minuten voor het einde den achterstand tot 6—2. Hiermede hebben de Gouwenaars hun kruit verschoten. In de resteerende minuten valt Leiden weer aan. Een snelle ren van v. Maris besluit deze met een schitterend schot, dat doel treft. 72. Ook v. d. Berg wil dat probeeren, doch zijn schot wordt door den keeper fraai tot corner verwerkt, welke niets oplevert. Spoedig hierop is het tijd en heeft Leiden een alleszins verdiende overwinning be haald. Het district Leiden beschikte over een uitstekende ploeg, welke in de nog restee rende bekerwedstrijden een hartig woordje zal gaan meespreken. Er werd goed gecom bineerd, zeer snel gespeeld, en daarbij hadden alle voorwaartschen een goed schot over zich. De linksbuiten, v. Maris, was o.i. de beste uit de voorhoede. Een zeer kalme speler, wiens voorzetten steeds af waren en tevens wist wat schieten was. Hij vorm de met Homan een goeden vleugel, die sterker bleek dan de rechter. Het dient niet te worden ontkend, dat deze laatste het vrij wat moeilijker had, tegen Groene woud, den linker-back van Gouda. Ook Buschman kan op een goeden wedstrijd te rugzien, al zal hij wat meer naar de vleu gelspelers moeten plaatsen en dan het le der laag bij den grond houden. Over bet algemeen werd door allen te hoog geplaatst iets wat met den vrij sterken wind van gis teren absoluut verkeerd was. In de Leidsche half-linie vonden wij v d. E'erg subliem. Steeds was deze mid-half waar gevaar dreigde en telkens stuwde hij zijn voerhoede goed öp. Van hem ging wer kelijk de kracht uit, welke men van eer, pootige B. S. M. met 40 klop gehad. De uitslag is wel wat geflatteerd. Zwaluwen dg volgende wedstrijden veel beter hoor! Jullie beschikken over een goed elftal dat vast niet voor een der elftallen uit die afdeeling behoeft onder te doen. Vooral 's-Zater- dagsmiddags komen trainen, dat kan een ieder nog van pas komen. Dus tot Zaterdag JOOP. Als om pl.m. half drie wordt begonnen aetreden twee .geheel volledige elftallen het terrein. Zwaluwen wint den toss en speelt voor rust tegen de vrij scherpe zon. W. F spil' kan verwachten.' Hij zal echter goed' C. trapt af en komen onmiddellijk voor het doen meer aandacht aan de vleugels tc Zwaluwendoel. H. v. d. Bosch loopt uit en schenken. M. a. w. hij moet direct kunnen verwerkt, doch direct wordt het leder ge zien, naar welken vleugel hij het meest retourneerd en een der backs ziet zich ge- moet spelen. Gisteren speelde hij tc veel noodzaakt den bal met de handen uit het op rechts, terwijl van links meer succes was doel te slaan. De toegestane penalty word! te verwachten. onhoudbaar ingezet 01. Er is dan een halve De beide vleugel-halfs vonden wij mm- minuut gespeeld. Vurig beginnen de zwart- der. Hun plaatsen dient te worden verbe- jer &pnjeuw en 7{ja dan overwegend ster- beschikbaar. Bij ons zotr men, althans zóó terd. Overigens mochten zij er wel zij-n. De |cel-i pe Kooy zet keurig voor doel en Arie beide backs kwamen er na een aanvankelijk y Bosch scoort netjes den ggelijkmaker slecht begin beter in. Meershoek is echter j__j_ Aangemoedigd door dit succes blijft op zijn retour. .Steeds was. hij iets te laatfaet zwart_wiite team steeds in 't offensief In Amerika houdt men zich op 't oogen- blik met de vraag bezig, of het geliefkoosde base-bail zijn populariteit gaat verliezen. Tot nu toe was dit spel al bijzonder popu lair en net als bij oris de jongens op plein en straat, zoo maakt, de Amerikaansche jongelingschap daar 's heeren wegen onvei lig met haar base-hall. Doch voetbal dreigt in de Nieuwe Wereld een zware concurrent voor dit spel te worden, een koersverande ring, welke echter nog van recepten daturn is. Speciaal de overtocht der Amerikaan sche elftallen schijnt in dit opzicht zijn uit werking niet te hebben gemist. En thans loopt 't op de voetbalvelden in één woord storm. Op 27 November a.s. wordt te Chi cago een wedstrijd gespeeld tusschen ver tegenwoordigende elftallen van leger en vloot. Vo-or dezen strijd zijn 70.000 plaatsen en zvyieri ook dikwijls op plaatsen, waar hij j weer was het v. d. Bosch, die met een met thuis hoorde. e reep- >- jce;^arj scJjot aan &w. de leiding bezorgd. j en zij ondernemen diverse zeer gevaarlijke Men1*' liep elkaar steeds in den weg, j aanvallen, vooral de Wijker linksbuiten doordat men het shortpassing wilde toepas- sPeelt een zeer Soede Partl) er. oe Zwaluv sen. Daarbij waren de Gouwenaars lang niet zoo snel als de tegenstanders. Neen, Gouda speelde beslist een klasse minder dan Leiden. Enkele uitstekende spelers telde de ploeg, o.a. de links-back Groenewoud, die een pracht partij speelde, doch die zijn spel ontsierde door meermalen onnoodig „out'" trappen. Houdijk óp den rechtervleugel, bleek eveneens een goed speler, maar werd jammerlijk totaal genegeerd. Later, toen hij binnen ging spelen, ging het in de Goudsche voorhoede veel beter, doch toen was het reeds te 'aat. Houdijk smaakte het genoegen, de beide goals te fabriceeren. De overige spelers schoten vrijwel allen in capaciteiten tekort. De scheidsrechter heeft dezen in de beste verstandhouding gespeelden wed strijd goed geleid. JUNIOREN-COMPETITIE. Doordat de Franciscaantjes a.s. Zondag feest gaan vieren en doordat H.B.C. noch T.Y.B.B. noch Victrix terrein beschikbaar hebben, is doelman krijgt veel van hem te doen. Ge noemd zij een keihard schot, dat hij keurig wist te verwerken tot corner. In deze peri ode maakt W. F. C. uit een voorzet den gelijkmaker, 22. Weer komen zij terug en direct hierop nemen zij de' leiding door een misverstand in de 'Zwaluw-achterhoede, 23. Heirmede breeKt de rust aan. Direct na de thee pakken de Haarlem mers de zaken wat serieuzer aan en zij ondernemen diverse aanvallen. Plotseling een gevaarlijke doorbraak van W. F. C. een der Zwaluwen-backs behandelt het leder ver keert en werkt in eigen doel, 24, Het spel komt dan op hoog peil, terwijl van meer derheid van een der partijen geen, sprake is. Wouwer krijgt den bal toegespeeld, drib- beld door de achterhoede en geeft de W. r. C. doelman geen schijn, 43, Luide door hare supporters aangemoedigd komen de Zwaluwen opzetten en zij zwoegen voor den gelijkmaker. In deze periode kon de Wijker- kceper zijn talenten toonen, en hij bleek een doelman van goede kwaliteit; Geruimen tijd wordt zijn heiligdom vurig bestookt, doch hij wist steeds keurig te redden. Tegen het einde nog enkele aanvallen van W. F. C., doch ook Bosch geeft geen schijn. Einde breekt aan met onveranderden stand, beproeven. ver van te voren, zich hierover niet druk maken en trekt zoo'n ontmoetig pas kort voor den vastgestelden datum de groote aandacht- Niet alzoo echter in Amerika. Ruim veertien dagen geleden waren reeds een dikke 40.00Ö plaatsen verkocht, welk aantal slechts voor het publiek beschikbaar was. Doch het aantal aanvragen overtreft reeds driemaal dit getal. Nu moet men we ten, cïat die plaatsen niet minder dan 10 dollar per stuk kosten, zoodat het ver kochte aantal reeds 400.000 dollar opleverde. Tien dollar of 25 is ongetwijfeld wel het hoogste bedrag, wat men ooit voor entree bij een voetbalmatch heeft gevraagd. Zelfs bij de Engelsche Bekerfinale zijn de duurste plaatsen nog billijker. Er zijn bovendien nog -30.000 plaatsen gereserveerd voor diegenen, welke aan leger en vloot zijn verbonden; deze plaatsen kosten 3 dollar per stuk en ook deze plaatsen zijn reeds allen uitver kocht, zoodat men thans reeds de «zekerheid heeft, dat de wedstrijd van 27 November voor een uitverkocht huls zal worden ge speeld, In totaal heeft men dus 1.500.000 zeggen anderhalf millioen gulden, aan en- tré-gelden gebeurd. Dat men dit bedrag nu reeds heeft ontvangen, is nog eveneens een financieel voordeel. Want uitgezet tegen 5 pet, kweekt men per maand neg 625!).— rente, hetgeen in twee maanden ook nog 12.500 extra' besomt. Wanneer men door een enkelen voetbal wedstrijd de beschikking over dergelijke ka pitalen krijgt, moet Amerika wel volkomen rijp zijn voor beroepsvoetbal. En is even eens verklaard, waarom zoovele Ooslenrijk- sche spelers hun vaderland den rug toe- keeren en in Dollarland hun geluk gaan voor a.s. Zondag 24 October 't programma Scheidsrechter Tillemijns leidde deze zeer heel klein; gespeeld zal worden: B.S.M. 3Victrix 3, aanvang 1 uur, onder leiding van den héér Verbeek. FINANCIËN. De heeren Penningmesters worden ver zocht, het verschuldigde Hoofdelijk Omslag voor het seizoen 1926-27 zoo spoedig moge lijk te willen voldoen. Ter opfrissching zij nog gememoreerd dat men voor ieder senioren elftal, aan hel district 1.00 verschuldigd is. H. H. SCHEIDSRECHTERS. Zij die voor b.g. functie in aanmerking wenschen te komen of zij die menschen weten welke voor deze functie wel iels voelen, gelieve ondergeteekende op te geven. De Penningmeester Competitieleider P. P. Smit, Atjéstraat 12, Schoten. SPECTATOR. Uitsla 17 Octoberg. D. S. S. I—D. E. S. I 8-4 Het eerste elftal wist haar eerste compe titie-wedstrijd met korfbalcijfers te winnen. Als D. S. S. aftrapt is zij direct in den aan val, de score wordt dan ook met regelmatige tusschenpooze opgevoerd tot 30, Even vooi de rust weet D. E. S. een tegen goal te sco- n. Na de hervatting is D.S.S. cr geruimen tijd geheel uit. D.E.S. weet dan ook den achterstand te verkleinen, weliswaar weet D.S.S. in deze periode haar vierde goal te maken, doch direct hier op maakt D.E.S. er 43 van. Dit is het sein voor D.S.S. om de zaken beter aan te pakken. Vier snelle aanvallen hebben even véél succes, de stand is dan 8—3. Even voor tijd weet D.E.S. uit een penalty den stand op 84 te bren gen, waarmee einde komt, van dezen zeer eigenaardigen wedstrijd. J- H Secretaris J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag, 20 October a.s, vergadering der elftalcommissie te 8 uur in het gebouw van hef St. Anthonius-Patronaat, Zijlsingei (ingang poort Brouwerskade). Vrijdag 22 October a.s. Bestuursvergade ring in ons Gezellenhuis te 8 uur. Zeer be langrijke agenda, waaronder bespreking ledenvergadering en voor de te houden Be stuursverkiezing. Zaterdag 23 October a.s. na 2 uur den geheelen middag trainen op t Sportpark. Uitslagen van Zondag 17 October 1926 R.K.V.Z. IW.F.C. I 3—1 B.S.M. II—R.K.V.Z. II 4—0 Het is gisteren in het Zwaluwenkamp een schrale oogst geweest. Het eerste elftal zag zich in een prachtig gespeelden wedstrijd met de oneven goal van de zeven door W. F. C. I geslagen. Het spel stond op hoog peil, en als de zwartjes met dit goede spel zoo blijven doorgaan kan succes niet uitblij ven. W. F. C. heeft ook een veel beter elf tal dan verleden jaar en behoort zeker tot een der sterkste uit de afdeeling. Do Zwaluwen, reserve's hebben van het zwaren en vluggen wedstrijd uiterst correct. Het spel stond op hoog peil en de beide partijen kunnen op een zeer mooien wed strijd terugzien, terwijl zij zeker tot de sterkste van die afdeeling gerekend kunnen worden. Secr. Th. Hijnen, Zeeweg 250 H, Velsen-Driehuis. Uitslagen van Zondag 17 October. Santpoort IGeel-Wit I 10. T. Y. B. B. IISantpoort II 32. SANTPOORT I-GEEL WIT I. 1—0. j Om half drie stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Pirovano op, de eerste aanvallen zijn voor Santpoort, doch de Geelwit-achterhoede geelt niet thuis, vooral de keeper Boot, was in goede conditie en weet enkele goede schoten uit zijn doel tc houden. De Geelwit doelman weet door bijtijds uit te loopen, tweemaal achter elkaar een zeker doelpunt te voorkomen. De rust breekt aan met blanken stand. Na de rust hetzelfde spel. Beurtelings ver- keeren de doelen in gevaar, doch de achter- hoedes weten steeds redding te brengen, de tijd verstrijkt al aardig. Als we denken, dat het 00 blijft, weet Santpoort in de laatste vijf minuten te scoren, uit een voorzet van links, welke door den midvoor via een Geel-Wit-been in een doelpunt wordt omge zet, na nog wat heen en weer getrap, liet de scheidsrechter inrukken en heeft Sant poort zijn eerste twee puntjes binnen, over het geheel was Santpoort steeds iets in de meerderheid. I Sanpoort II, heeft in een goed gespeelde wedstrijd van T. Y. B. B. II, met 32 ver loren, de verhouding had een gelijk spel, beter weergegeven, daar de Santpoort mid voor nog een derde doelpunt op zijn borst in het Geel-zwart doel liep, waarvoor dc scheidsrechter zeer !*->n onrechten voor hands floot, gij kunt zeker op een goede I wedstrijd terugzien-tweede elftal, I THEO H. De Haarlem-reserves trokken met het volgende elftal: de Vries, Goedhart, Balen Blanken, Henneman, v. d. Lycke, Moolenaars, Borghouts, Levy, Dankelman, Klerk, Onkenhout naar Amsterdam, waar na een aangenamen wedstrijd met flinke cijfers van BI. Wit 3 werd gewonnen. In het veld wogen de elf tallen vrijwel tegen elkaar op, maar het maken van doelpunten bleek een kunst, die alleen de Haarlem-voorhoede verstond. Klerk opende de score en Dankelman zorgde er voor, dat de rust inging met een 30 voorsprong. In de tweede helft bracht Onkenhout uit een strafschop den stand op 04 en Levy voegde een vijfde goal aan de score toe. Einde 50 voor Haarlem 2. Nurmi, de vliegende Fin, het loopwonder, die zich voor kort door dr. Peltzer te Ber lijn geklopt zag, is in zijn vaderland terugge keerd. Degenen, die Nurmi meer van nabij ken nen, weten dat hij een hoogst eenvoudigs kerel is. Aan sport-journ^listen heelt hij een hekel, niet zoozeer natuurlijk aan de perso nen, dan wel aan hun nieuwsgierig optreden; aan fotograven in nog e'ger mate. In één woord, hij is afkeerig van alles, wat naac uiterlijk vertoon zweemt. Niettemin slaagde een boezemvriend er in hem aan h&t praten tt krijgen, welk vriendjfe op zijn beurt door een listig pers-vertegenwoordiger stormen derhand werd veroverd. Ongetwijfeld zal t de lezers interesseeren, wat Nurmi zoo al te vertellen had. In de eerste plaats oordeelde hij, dat do 1500 M. te Berlijn door de zwakste van de Jrie deelnemers was gewonnen. Wat zijn eigen figuur betreft, voelde hij reeds vóór zijn vertrek naar Duitschland een terugslag, hetgeen hij geheel aan overtraining weet. Ook kon hij zijn lichamelijke voorbereiding te Berlijn niet dermate regelen, als hij ge wend is te doen. In de kranten had,men hem verweten, dat hij 'zijn tegenstanders had onderschat, doch dit sprak hij met groote be slistheid tegen. Geenszins wil hij zijn eigen figuur redden, noch de nederlaag goed spre ken. Hij heeft deze rustig aanvaard. Alleen vond hij hel bar slechte w eer een geduchte handicap. Vooral tegen hst einde merkte bij zulks terdege. En toen iiij de eind-spurt in zetten wilde en daarbij het veld observeerde, liet de kracht hem in de steek. Op het oogenblik neemt de Fin rust, leeft zeer sober en bereidt zich tactisch voor, voor de nieuwe reis naar Amerika. Want de Ame rikanen zijn hem nog niet vergeten en wisten geregeld te krijgen, dat hij van 15 November tot 18 December, zich in de Universiteits stad Drake (Illinois) ging voorbereiden. Daarna vangt wederom een tournée aan. Eveneens zal in die dagen worden vastge steld, waar cn wanneer de revanche zal plaats vinden tegen Dr. Peltzer. „Spectator.' FRCP AG 4NDAWEDSTKUD TE LEIDEN, De Nationale kampioenen winnen met 1410, Zondag j.I. had te Leiden in .Zoraerlust" een propagandawedstrijd plaats tusschen de Nationale Kampioenen, de „Haarlem- sche Damclub" en de Damvereenigmg „Mu- tua Detectatio" uit Den Haag. De Haarlemmers verschenen met 3 in vallers, waarvoor enkele jongespelers u- t het tweede tiental debü' eerden, welke zicli schitterend van hun taak kweten. De Hagenaars hadden twee invallers. Na een zeer fraaien strijd van 5 uren, wisten de Nationale kampioenen een mooie overwinning te behalen. De Haagsche ploeg was aan het laatste bord versterkt met den Leidschen Kam pioen, wachtmeester O. G, van Veen, De uitslagen van gisteren zijn: Eerste klas Limburg, R.K.O.N.S.— Kimbria 2—1 HeerlenCaesar 21 SittardValkenburg 21 Eerste klas Brabant, Mulo—R.K.T.V.V0—1 Overgang. A. AltiorAbon 14 B. R.K.A.V.—S.D.03—1 E.M.M.—H.B.C0—3 LimvioAlw Forward 41 C. G.D.A.—Graaf Willem 2 1—3 FortitudoVooruit 41 Tweede klas, B, S.D.W.Mierlo Hout 61 C O.V.C.—V.V.H. 2 5—0 D. VenloBoxmeer 70 G. V.V.A.Beverwijk 23 Wilskracht 2ZwaliuwenSch, n.o. D.O.S.S.T.Y.B.B2—2 H. Gr. Willem II 2Duiven 03 WalloniëUtrechtenaren 2—5 H. B. C. heeft het seizoen geopend met een overwinning op E. M, M. De Heemste denaren hebben een eenigszins andere op stelling dan verleden jaar. Voor Frits Moo- ren, die vermoedelijk niet meer zal uitkomen, speelde Jan vytn der Zwam, terwijl op diens plaats heden voor het eerst J. Duinhoven, een vroegere speler van Concordia ie Hllle- gom, speelde en zich onder de H. B. C.- spelers reeds uitstekend op zijn plaats scheen te gevoelen. Op Goebert na, voor wie Pijpers speelde, was H. B. C. volledig. Precies te 2 uur stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Starren op. Direct ontwikkelt zich ten vlug sp'el met :H. B. C. in den aanval. De spelers verstaan elkaar goed en laten een mooi combinatie spel zien. De half-linie cn achterhoede zijn safe en Nelis behoeft slechts enkele malen handelend op te treden. Anders is het gesteld bij E. M. M. Of schoon de beide achterspelers trapvast zijn, laten zij zich herhaaldelijk door de blijk baar meer geroutineerde H, B. C.-spelers passeeren en de doelverdediger krijgt onop houdelijk werk. Hij is echter safe en weet de schoten allen te keeren. Waarlijk, zijn werk was af en het mag gezegd worden, dat het bewondering verdiende. Wij zagen hem eenige harde schuivers stoppen, een keiharde vrije schop en een kopbal van kordelaar juist uit den bovery- Jhoek wegstompen. Toch moest hij niettegenstaande zijn keu- rig werk driemaal zwichten voor schoten die hem te machtig waren, in hoofdzaak door onvoldoenden steun van de achterhoede. Het E. M. M. elftal scheen ons niet zoo sterk toe dan het vorig seizoen, ofschoon er nog goede spelers onder zijn. H. B. C. mag met den uitslag, van den eer sten competitie-wedstrijd tevreden zijn. Met deïe ploeg voorspellen wij haar een goed seizoen. Op het zeer slecht bespeelbare D. O. S. S.- terrein in den Spaarndammcr polder vond deze ontmoeting plaats. Als ruim een uur over tijd scheidsrech ter Bizeau de elftallen binnen de lijnen roept, verschijnt onze Haarlemsche ploeg met twee invallers. Het blijkt echter al spoedig, dat zij het niet cadeau zullen geven. Van den aanvang af ontwikkelen zij een goed sluitend spél. Keer op keer zwer men zij voor de Amsterdamsche veste. Het zeer slechte terrein maakt balcontrole niet mogelijk en diverse schoten gaan over en naast, of belanden in veilige handen van den keeper. Plots een doorbraak van D. O. S. S. De Amsterdamsche middenvoor krijgt den bal toegespeeld en plaatst, buiten bereik van Bakker, den bal in doel. 10. Lang mogen zij zich met in dezen voorsprong verheugen. Na goed combineeren schiet de linksbuiten op het doel en de snel toestormende Slen ders brengt den stand op 11. Na nog eenige vergeefsche aanvallen breekt onder groot overwicht van de Boys, de rust aan. Na de rust dreigt het een slappe ver- fooning te zullen worden. Het terrein wordt er niet beier op en de spelers moeten bij wijlen de gekste capriolen maken, om op de been te blijven; 'n Ren van Draayer zal hij besluiten met een schot; de rechtsback van D. O. S. S. denk' er anders over het geen Drayer een onplezierige vijf minuten kust. Ook Slenders krijgt het hard te ver antwoorden, als hij op unfaire wijze door een der achterspelers „bewerkt" wordt. De scheidsrechter treedt hiertegen veel te )aks op. Tien minuten na rust weer een mooie aanval van de geel-zwarten. Van voet tot voet gaat de bal uit het midden en na goed doorzetten geeft Poel aan de Boys de lei ding 21. D.O.S.S. zet alle zeilen bij, om gelijk te maken. De .Haarlemsche half-linie werkt voor wat ze waard is. Invaller Bijns- dorp geeft geen kamp tegen zijn 3-kop groo- tere vleugelman. Geweldig wordt de druk op de Haariem-veste en eenige minuten voor het einde gelukt het de Amsterdamsche linksbinnen met 'n schitterend schot de ge lijkmaker te scoren. Einde breekt aan met 22. n Resultaat, waarmede de geel zwarten, gehandicapt door 2 spelers zeker tevreden mogen zijn. Voor de eerst ronde voor den D. H. V. B.- beker werd gisteren op het R.-K. Sportpark te Lisse de wedstrijd District Leiden versus District Gouda gespeeld. Zooals bekend, zijn de baten van deze bekerwedstrijden, welke beker beschikbaar is gesteld door de R, K. Ned. Spaarverzeke- ring, bestemd voor den afbouw van Haar lem's Kathedraal. Eenzelfde wedstrijd had twee weken ge leden plaats te Haarlem tusschen de Distric ten Haarlem en Amsterdam. Voor den'wedstrijd in Lisse bestond vrij veel belangstelling. Er waren heel wat meer toeschouwers dan in Haarlem toen om even twee uur scheidsrechter Heilman de .volgende elftallen in het veld roep: LEIDEN: H. Goddijn, Passchier, Meershoek, v. d. Zwet, A. v. d. Berg, v. d. Poel, |Th. v. d. Berg, v. d. Vlugt, Buschman, Homan, v. Maris. GOUDA: Reebeers, Kasbergen, Koemans, Verheul, Houdijk, Wevers, v. Soest, Mimpen, Groenewoud. Verheul, Snellèman. Onmiddellijk na het aanvangsignaal gaat Leiden ten aanval en wordt een fraaie voor zet van v. Maris door den Goudschen doel man onderschept. Zoodra het leder weer is uitgetrapt, onderneemt Gouda een aanval en voordat iemand weet wat er gebeurt, heelt Houdijk zijn elfal met een goed schot de leiding bezorgd. (01). Gouda heeft dus na 2 minuten spelen een voorsprong. Leiden, niet ontmoedigd, komt krachtig opzetten. Goed gesteund door hun mid-half, naderen de Leidsche aanvallers gevaarlijk dicht het Goudsche heiligdom en spoedig weet Busch man, als Snelleman onvoldoende wegwerkt, den gelijkmaker te fabriceeren. (11). Leiden, dat met de zon in den rug speelt, blijft sterker. Het samenspel in de voor hoede vlot uitstekend en de razend snelle aanvallen bezorgen den Gouwenaars menige angstige oogenblikken. Het duurt dan ook niet lang of v. Maris weet vanaf den vleugel een keurig schot te lossen, dat Snelleman te machtig blijkt. (21), Gouda wil den strijd forceeren, maar haar spel is te kort om succes te hebben. Haar aanvallen stranden steeds op de Leid sche backs, zoodat Goddijn weinig te doen krijgt Inmiddels zit Leiden ook niet stil. Haar aanvallen zijn bijzonder gevaarlijk, maar dank zij het goede verdedigen van Groenenwoud, kan Buschman voor rust slechts nog één maal scoren. Rust 31. De tweede helft begint direct met een overwicht van het Leidsche district. Gouda wordt op eigen helft teruggedrongen en na 2 minuten scoort Homan. (41). De Leidsche aanhang is dol van vreugde. Zelden zagen we de Leidenaars zoo spelen. Als duivels zitten de heeren op den bal en wanneer de rechtsbuiten eens prachtig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5