Binnenlandsch Nieuws. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde Blad. Vrijdag 22 October 1926 Ilet Pled.Belgisch Verdrag in de Tweede Kamer Overreden en gedood. GEMENGD NIEUWS, De typhus in ons land. VERKEER EN POSTERIJEN, Een kranige vrouw, Motorongeval. Een spannende redding. Een beroep op zijn goed hart. Een verdacht heerschap. Door haar verloofde mishandeld Een dandy-oplichter. •spookt te hebben noemde zich o. a, regee. ingsgedelegeerde tot het helpen der dok. oren bij het bekampen der typhusepidemie, ad visitekaartjes met: literator er op en loemde zich den vriend van tal van be ende ingezetenen, die echter van het be- ïtaan van zekeren K. niets afwisten. Steeds ■vas hij bereid, hekenden vriendschappelijke !uip te verleenen, haalde b.v. medicamentei* ';ii den apotheker en rekende het twee- drievoudige van het bedrag, dat het eigen- ijk kostte en dit alles met hel rneest vrien» leiiike gezicht ter wereld. „Da-da-da-dat i-i-is g-gemakkeliik" was steeds zrn stopwoordje, 't Was bijzonder gemakkelijk toen hij zich zelf op het bureau van politie ging aanmelden. Daar ontdekte men tevens nog met een frauduleuzen in voerder van opium tê deen te hebben. Nadat de marechaussee deze romantische geschiedenis uitvoerig onderzocht heeft, is de heer E.. infirmier de l'hópital, literator, regeeringsgedelegeerde tot het bestrijden: van typhus, enz. enz. voor den Officier van Justitie te Breda geleid. Op 29 dezer aanvang der behandeling. In de Donderdag gehouden Tweede-Kamer- titting heelt de voorzitter voorgesteld om het NederlandschJBelgische tractaat aan de agenda toe te voegen en met de behandeling ervan op 29 October te beginnen ca zoo noodig de rest van de agenda in avondzit tingen te behandelen. Daartoe werd zonder eenige discussie be sloten. Donderdagavond is de 40-jarige stucadoor H. Klaassen, die op zijn rijwiel in de Slag- hekstr. te Rotterdam vóór een autobus van de Mij. „Jacatra" wilde oversteken, door de autobus aangereden. Het hoofd van den ongelukkige werd verbrijzeld. Hij wa3 oogenblikkclijk dood. Het lijk is near het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Den bestuurder van de autobus treft geen schuld. Nieuwe gevallen. Te Gorcum is een geval van typhus ge- cons ateerd bij een 22-jarige schippers- c? echter, d e met een Rijnaak uit Amster dam was aangekomen. De patiënte is onmiddellijk in het zieken huis afgezonderd, terwijl het vaartuig is ontsmet en verder alle voorzorgsmaatrege len zijn genomen. Woonwagens d'e uit het besmette gebied hier kwamen, hebben geen p nats gekregen in het woonwagenkamp, maar men heeft hun een standplaats op een bastion aangewezen. In hei nabur'ge dorp Heiwijnen komt ook een „aval van typhus voor. De toestand van de typhusepidemie te Breda en de omliggende plaatsen is sta- tionnair. In den nacht van Dinsdag op Woensdag te ongeveer kwart vóór drie hoorde de 46-jarige mcj. C. Bosch, wonende in de Achiersloot te IJsselstein, eenig gerucht in haar kamer, waardoor zij wakker werd. Zij keek op en zag een manspersoon voor haar ledikant staan. Zonder zich te bedenken sprong zij op, greep een klomp, pakte den indringer beet, en wist 'hem in minder dan geen tijd buiten de boerderij te brengen. De indringer was daardoor zoo uit het veld geslagen, dat hij niet beter wist te doen dan haastig op zijn fiets te springen en in de richting IJsselstein te verdwijnen. Mej. Bosch was hiermede nog niet tevre den, maar nam ook haar fiets en reed naar de politiewacht te IJsselstein om de politie te waarschuwen. Deze heeft nu de zaak in onderzoek, tot nog toe zonder resultaat. In de boerdrij werd niets vermist, hoe wel de inbreker zich al meester had ge maakt van de jas van den v der van mej. Bosch; deze moest hij echter door de overhaaste vlucht laten liggen. (U. D.) Een gevaarlijke plek. Nabij Eeerschoten, op den Biltschen straatweg te de Bilt, waar dc tram plotse ling van den weg afwijkt, is Woensdag, naar het „U. D." meldt, een bestuurder van een motor met zijspan in flinke vaart gereden tegen denzelfden boom, waartegen onlangs een Duitsche auto gereden is. De bestuurder van den motor werd zwaar gewond door een juist passeerende militaire auto teruggebracht naar de Bilt, waar hij in het politiebureau verder behandeld is door een geneesheer. De man was neg steeds bewusteloos. Het motorrijwiel was zwaar beschadigd. De zijspanwagen, waarin gelukkig niemand zat, is vrijwel vernield. Een ijzingwekkend tooneel heeft zich dezer dagen te Southampton (Engeland) voorgedaan. In een garage aldaar, waarboven een woonhuis, brak brand uit. De trap, die uit de woning naar de straatdeur leidde, liep door de garage en stond weldra in vlammen. Een moeder met twee kinderen, een baby van één maand en een kleine van vier iaar, die zich in de bovenwoning bevonden, kon den dus niet meer langs de trap gered worden. De in doodsangst verkeerende vrouw wierp haar twee kinderen uit het venster, 18 voet boven de straat. De kleinen wer den door helpende handen opgevangen en bleven ongedeerd. Daarna sprong de moeder zelf het raam uit. Haar val werd door krachtige mannen armen gebroken, en zij werd slechts licht gewond De vrouw zonk echter bewusteloos meen, als gevolg van de doorgestane emotie. Garage en bovenwoning brandden ge heel uit. Te Richmond Hill in Zuid-Wales (Enge land) wist een dezer dagen een inbreker zich meester te maken van alle juweelen van een mevrouw Collis, Haar echtge noot heeft thans in het plaatselijk orgaan 'n advertentie laten plaatsen,waarin hij zich in de volgende bewoordingen tot den inbre ker richt: „Nu je zoo gelukkig geweest bent alle kleinoodiën van mevrouw Collis buit te maken, zou je niet zoo vriendelijk willen zijn haar de eene broche in den vorm. van een zwaluw met een diamanten hart in zijn bek terug te sturen?" Aan deze broche blijkt de familie bijzon dere waarde te hechten. Te Tiel is gevankelijk binnengebracht en na verhoor in het Huis van Bewaring opge sloten D. H„ gedomiliceerd te 's Gravenhage, die te Geldermalsen zich verdacht onder een hooiberg ophield en na- zijn arrestatie door de politie aldaar in het bezt van een masker en een volledig stel inbrekerswerk tuigen werd bevonden. De vingerafdrukken bleken overeen te komen met die, welke gevonden zijn ten huize van mej. ran E. te Est (bij Geldermalsen) bij wie verleden week tweemaal is ingebroken, Voorts is gebleken, dat de man 4 jaar geleden, in dezelfde villa heeft ingebroken, waarvoor hem toen 9 maanden straf is opgelegd. Woensdagavond heeft een twee-en-twintig- jarig meisje in haar woning aan den Goud- schen Rijweg te Rotterdam twist gekregen met haar verloofde, met wien ze reeds sedert geruimen tijd op gespannen voet stond. De ruzie liep zoo hoog dat hij haar met een mes in den rug stak, waarna zij bewusteloos ineenzakte. Nadat ze in een apotheek voorloopig verbonden was, is ze per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge- j bracht. De dader is in verzekerde bewaring Hij is o. m, importeur van opium, De geschiedenis van dezen oplichter begint enkele weken teru*, toen zich naar de „Tel.'' meldt, te Roozendaal (N.-B.) een jongeman vestigde, zich noemende en schrijvende „E. Infirmier de l'hópitai". Vanwaar bij kwam, wist niemand te zeggen. In de buurt van het huis, waar hij en pension ging, had hij zich zelf in een geheimzinnig waas gehuld en er op gezinspeeld, dat hit namens de Belgische regeering een studiereis maakte in verband met de hygiënische toestanden. Blijkbaar was Roosendaal het eerste studieoh'ecl er gezien 's mans onbekend zii" in Roosen daal en vooral ziin vreemden Franscher titel genoot hit er blükbaar wel een:'' vertrouwen. Wandelend donr Roosendaal- straten met het beminuelh'kst gezicht te- wereld en zeer deftig aan^e^aan met demi saison en slobkousen, ontdekte bii spoedig dive'se wantoestanden op hygiënisch gr bied. Ziin op- en aanmerking le<Me liii neer in eenige lngezon#en Stukken, die hij deed opnemen in een plaatselijk dagblad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9