a D. F. C.'t Gooi: 64. R. C. H.Stormvogels: 16. H. V. V.—Blauw Wit: 1—3. AjaxV. U. C.: 1—1.* SpartaExcelsior: 22. A.S.C.H.F.C. 4—4. SpartaanE.D.O. 31. U. V. v.—Z. F. 1—1. HilversumV. O. C.: 22. FeijenoordH. B. S.: 62. le riasse. H Kollandia o.8r !a Alc. ViclvixBloemendaal 1 -1. Schoten IHelder I 33. K. F. C.Haarlem: 23. 1 .SPART A JsTORM. EXCEL, i V.U.C. s) B E 1 3-4 e, in u.v.v E E H.F.C. 2R.C.H. 2 1—2. E.D.O. 2Ajax 2 3—2. AlphenDe Kennemers 11. H. V. B. Uitsiageng. 1—s E.D.O III—R. C. H. IV: 3—1. Zandvoort IIHaarlem III: 3-5. Reeds na !0 minuten leidt 't Gooi, door Meilof. D.F.C. komt dan opzetten. De voor hoede speelt in een zeer snel tempo en met een onhoudbaar schot maakt v. Dam al spoe dig gelijk. Var. Dolder geeft 't Gooi dan we derom de leiding 12. Bij een D.F.C.-aanval Veroorzaakt Deisen een strafschop in het beruchte gebied en Van Twist benut deze kans 22. Dragt verhoogt even daarna de score tot 32. De aanvallen van 't Gooi zijn zeer gevaarlijk en Campman maakt den stand weder gelijk 33. Met dezen stand kemt de rust. Ra de rust is het spel van beide zijden nog enthousiaster. Ruysch van D.F.C. schijnt zich voor den wedstrijd tegen Duitschland te sparen. Daaren'egcn werkt Van Gent zeer hard en deze weet den stand op 43 te brengen. Tien min. later nemen Dragt en Ruysch vlak na eluaar een doelpunt voor hun rekening 63. De middenvoor van 't Gooi verkleint den achterstand tot 64. Beide partijen raken dan zichtbaar vermoei* en het einde komt met een 6—4-zege voor D. F. C. De Racing club op den slechten weg. Schitterend voetbalweer begunstigde gis terenmiddag spelers zoowel als toeschou wers cn doordat bovendien de Stormvogels op het R.C.H.-terrein zouden komen spelen, was het een meer dan gewone drukte op den Middenweg en hoewel ten slotte geen record aantal, waren toch zeer velen op gekomen om getuige te zijn van den strijd, die in een groote overwinning is geëin-rigd voor de IJmuidenaren, Verdiend heboen Ralteer c.s. de beide punten in de wacht gesleept, hoewel de uitslag dc spelverhou- ding zeer geflatteerd weergeeft. Het begin was voor R.C.H., dat Geutskens weer in de gelederen heeft, doch thans Koring op de ziekenlijst bad staan, zeer be ooedigend. Reeds binnen het kwartier had Brugman rr.et een prachtig schot ran R.C.H. de leiding gegeven. Weinigen zullen verwacht hebben, dat dit ook het laatste doelpunt van R.C.H. zou worden. Stormvogels onderneemt dan een serie aanvallen en al spoedig kent prof. Snapper aan hen een penalty toe, die Houtkamp be nut. H. Geutskens wordt dan bij een her nieuwden IJrouidenschen aanval door v, d. Velde Jr. zéér unfair in den bocht gespron gen, waardoor deze al spoedig moet ecl'p- seeren. Het duurt nog al lang voordat Maarse het R.C.H.-team komt completeeren, zelfs zoolang dat Stormvogels inmiddels doo goed werk van de Jonge middels witte Jan den stand op 31 heeft gebracht. Hoe wel in het veld soms goed gespeeld wordt, is R.C.H. voor doel toch niet doortastend genoeg, terwijl dit ju'st bij Stormvogels wel het geval is. Een hard schot van v. d. Velde stopt Kos nog wel, doch hij laat den bal over de band er.in het doel glippen. Mét 41 wordt gedraaid. Na de rust komt R.C.H. wat los en vele aanvallen worden opgezet. Toch ontbreekt ook nu weer de finishing touch. Houtkamp denkt er anders over en benut nog eens een voorzet van de Jonge 51. R.C.H. speelt dan met veel vuur verder doch de massieve defensie van Stormvogels bezweert het ge vaar, Daar komt nog bij, dat ook het ge luk geheel aan de zijde van de IJmuide naren is. Op zeer onbehoorlijke wijze wordt Kedde dan door Hans genomen; de toege stane penalty laat Brugman onbenut en cvenzoo een vrije trap, die R.C.H. kreeg te nemen, wegens gevaarlijk spel van een der IJmuidensche verdedigers. Nog voor het einde ziet Blinkhof kans de score op 61 te brengen, waarna prof. Snappe Inrukken blaast. Deze scheidsrechter, die de leiding had over de volgende ploegen kon ons maar matig bevredigen. R. C. H.: Kos Kuyt, Hazevoet Geutskens, Krom, Prevost Nachtegeller, de Koning, Kedde, Ruys, Brugman De Jonge, v. d. Velde Jr., Houtkamp, Blinkhof, Oldenburg v. d. Velde, Snoeks, Visman Koster, Haak Stormvogels: Thyssen Over de spelers nog dit: Bij R. C. H. heeft keeper Kos na eenlge fraaie dingen toch weer een paar onnoozeie uilgehaald en is o.i. debet aan het 4e en 6e doelpunt. Dc achterhoede heeft hard gewerkt en vooral Geutskens speelde weer een fraaie partij half-back. Toen déze echter verdween verzwakte het geheele elftal. De voorhoede kwam ook nu weer in doorzettingsvermo gen te kort en schoot te weinig. Kedde kun nen we wel als een aanwinst beschouwen, hoewel het combinecren nog sneller moest geschieden. Het eerste doelpunt van R. C. H. was van een goed deel ook zijn werk. Dat Koning niet meespeelde was een ver zwakking, vooral toen ook Nachtegeller van de rechtsbuiten plaats moest verhuizen. De Stormvogels spelers hebben hard ge- Werkt en toonden allen een zeer goede spel opvatting te bezitten.. Wat ons echter ook opviel was het minder fraaie spel van sim- migen Vooral v. d. Velde Jr. en de Jonge liepen nu en dan lustig te haken en te trap pen en ook het spel van Haak en Koster kon nu en dan niet door den beugel. De wijze waarop v. d. Velde Geutskens bewerk te en Haak Redde zgn. probeerde af te houden, was al zeer onsportief en al heeft Stormvogels volkomen verdiend gewonnen, een niet onbelangrijke rol speelde ook nu weer het physieke overwicht van het mee- rendeel hunner. Inmiddels begint het er voor de Racing vrij opgunstig uit te zien. Na vijf wedstrijden •lechts één overwinning is een pover re sultaat niet alleen, maar wijst duidelijk in de richting van degradatie-gevaar. Zouden de blauw-zwarten de richting van „Haar lem" uitgaan? Play up, Krom, Hazevoet, Kuyl e.a. Nog Is het niet te laat, zorgt er voor, dat het zoover niet komt. We rekenen op een spoe dig herstel. De Amsterdammers hebben al spoedig het beste van het spel en er is nog geen vijf minuten gespeeld of Smit heeft hun de lei ding bezorgd. Vermelding verdient een penalty op het H V. V.-doel, schitterend door Marang gehouden. Even voor de rust een mooie doorbraak van Blauw Wit. Smit speelt den bal naar v. d. Voorn, die het leer direct in het doel deponeert, 02. Ook na de rust behoudt Blauw Wit het beste van het spel en na eenigen tijd ziet Gerritse kans den voorsprong te vergrooten. H. V. V. pakt de zaken hierna beter aan. Boelie Kessler smaakt den slotte het ge noegen, om een bal van Vis keihard in te schieten, 13. Dat Ajax het niet verder heeft kunnen brengen dan een gelijk spel (11) heeft de hoofdstedelijke club wellicht bi,na zeker te danken aan de talrijke invallers, waarmede zij zich tegen V. U- C. opstelde. Hamel zagen we nie Seeger cn Rutten eveneens, tc- 1 Hordijk van de midden voorplaats wes verdwenen. Bij V. U. C- snoeide Van Gelder, de in ternationaal op de rechts'ouitenp aats, in- stede van links, waar hij in het Ned. eif'al speelt. Deze V. U- C.'cr scheen nog veel last van zijn blessure te hebben, weshalve hij niets presteerde en 20 minuten voor tijd verdween. Het is zeer twijfelachtig of hij de vol gende week kan meespelen. Aja.: was bijna steeds sterker, doch het rftmme.de zoo in de voorhoede, dat Whee ler met veel moeite ten slotte gelijk kon makep, Drie minu.en na het begin scoorde Dill voor V. U. C. en toen vroeg men zich een oogenblik af of Ajax H. V. V. zou op volgen. Maar na dit doelpunt is Ajax steeds sterker- geweest zoowel voor als na de rust. De enorm taaie verdediging van V.U.C. was oorzaak, dat de Ams erdammers eerst vijf minuten voer tijd gelijk konden maken. De hoofdstedelingen misten voor de rust nog een prachtige kans om een doelpunt te maken, toen Andriessen Jr. op onbe nullige wijze een penalty naasl sehoct. Bij V.U.C. vielen v. d. Zalm en Hendriks op, bij Ajax de beide backs Van Kol en Vlie gen. Na een gelijk opgaand begin profiteerde Bak, die het leder fraai had vrijgemaakt van een fout in de Sparta-achterhoede en gaf Excelsior de leiding, 0—1. Sparta liet zich niet ontmoedigen en bleef krachtig aanval len, waarbij de jonge sparta-voorhoede dik wijls aardig werk liet zien. Een fraai schot van Wcber, dat van den binnenkant van clan paal in het veld terugstuitte, verdient vermelding. Na ongeveer 20 minuten is het weer de linksbinnen Wcber, dié den bal mooi vrij maakte cn hard inschoot; v d. Bergen l'et den bal uit de handen vallen, wai-vsn Wcber de partijen op gelijken voet bracht. Kort voor de rust was Sparta in gesloten, in welke periode Bak zijn club op nieuw de leiding gaf, 12. Na de hervatting is Sparta bijna voortdu rend in den aanval geweest. In de voorhoe de gelukte het combineeren wonderwel, slechts het schieten liet nog wel wat te wenschen over. Na vele vergsefsche pogin gen was het Prins, die den gelijkmaker scoorde. Sparta kreeg nog vele kansen, doch v. d. Bergen verdedigde zijn doel subliem cn ver dere doelpunten bleven uit, zoodat met 22 het einde kwam. Door verdeeling der punten is dc kans op de laatste plaats, voorloopig althans voor beide partijen nog even groot geble ven. De H. F. C.'ers mogen van geluk spre ken dat A. S. C. een remp'acant-doelver- digen had. Deze hielp hen wel aan eenige doelpunten. Vooral in de tweede helft kwa men dc Leidenaars heftig opzetten, en had voor rust H. F. C. zich niet een nuttige 42 voorsprong v/etcn te verwerven, 't zou er leclijk voor ben be' en uitgezien. Er war»~i vrij veel toeschouwers, waar onder heel wet Haarlemmers, toen de scheidsrechter ver over twee deed beginnen. H.F.C. telde in hare gelederen de ex-Wil- helmina spele- v. Kaeren, die de back-plaats bliikbaar vaarwel heeft gezegd, en nu bij H.F.C. middenvoor speelde, 't Is geen fijn voetballer, maar een eerste doorzetter, die echter zich hoeden moet voor al te forsch spel. H.F.C. heeft dit elftal: v, d. Meulen, Hoomans, Weber, Kuypers, v. Houten, Reuvekamp Gille, Witleveen, v. Beekum, v. Haeren, Sigmond, v. d, Berg. A.S.C. heeft het volgende team: Dupont, Wamsteker, Jasson, Verbeek, Goslings, Stephanus, Jansen, Roem, De Ruiter, Meijer, Kiel. Al dadelijk beseffen beide partijen wat er op 't spel staat, en hoewel geen fraai voet bal wordt vertoond, vergoedt het vurig ent housiasme veel, zoodat het geheel voor het publiek in het begin nog aantrekkelijk bleek. Het verslapte echter gauw! Een fout van den A.S.C.-doelman gaf v. Haeren gelegenheid zich al spoedig voor z'n club verdienstelijk te maken, 10. Dc leiding der H. F. C. duurde echter al heel kort, want nauwelijks is afgetrapt of zeer goed werk van Roem gaf de Ruyter gele genheid den gelijkmaker te scoren, 11. In de H. F. C.-achterhoede kan aanvan kelijk Weber z'n vorm maar niet te pak ken krijgen. Af en toe doet hij zelfs hoogst gevaarlij. Sigmond maakt van de gelegenheid dat hij even los wordt gelaten gebruik door op af doende wijze er 2—1 van te maken. Weer maakt kort hierop A. S. C. gelijk, wanneer Weber voor het H. F. C.-doe! een fout be gaat. Hoewel partijen betrekkelijk goed tegen elkaar opwegen, waarbij echter fraai voet bal verre te zoeken is, doelpunt H. F. C. voor rust nog tweemaal. Eens geeft de Leid- sche doelverdediger den bal aan v. Haeren, maar voor het intrappen, de tweede maal was het goed werk van v. Beekum. Af en toe was het aan beide zijden een hopeloos geknoei en wij konden ons best voorstellen met laatste-plaats-candidaten te doen te hebben. Rust alzoo 4—2 voor H. F. C. In de tweede helft even goed werk der Haarlemmers, maar al heel spoedig neemt A. S. C. het spel in handen, H. F. C. moet volop verdedigen en doet dit naar behooren. Vooral v, d. Meulen valt op.' De H. F, C. midden-linie is zoo wat nergens. Op een ge geven oogenblik bewerkt Hoomans bmnen het bezette gebied een A. S. C.'er wel wat te forsch, waarvoor de scheidsrechter aan A S. C. een penalty toekent. A. S. C. is zoo verstandig deze te benutten en nu de stand 4—3 is zijn de Leidenaars niet te houden. Aanval oo aanval wordt on dernomen en hoewel ook de A. S. C.-ach- terhede nog herhaaldelijk moet optreden, wordt het meest voor het H, F. C. doel gespeeld. Ten slotte moet v. d. Meulen zwichten. 44. Nu ontw;kkelt zich een hef tige strijd om de leiding en er hecrscht groote spanning. Zou H, F. C. er nog een maken? Het scheelde niet veel, maar Haeren schiet huizen hoog over. Ook de A. S. C.-aanval ziet geen kans meer v. d. Meulen te passeeren. Als einde daar Is zijn de punten verdeeld. De Haarlemmers mo gen ten slotte met dit gelijke spel tevre den zijn. Deze wedstrijd was er een van een bijzon dere soort. Het E.D.O.-eFtal was voortdu rend in de meerderheid, behoudens enkele oogenblikken. Onophoudelijk was het Spar taan-doel In gevaar maar ondanks het slech te schieten was Fortuna op de hand van Spartaan. Voor ru3t was het E.D.O.-elftal een sluitend geheel en steeds stoven de voorwaartschen op het doel af. Slechts eenmaal moest Oerlemans visschen. Na rust, toen Spartaan de leiding nam, was 't verband zoek; toch herstelde E. D. O. zich, maar het doel bleek onvindbaar. Toen Spartaan er 31 van maakte, was E. D. O. geslagen. Het Spartaan-elftal was ver de mindere van E. D. O. De voorhoede was niet slecht, maar de afstand met de mid denlinie was zoo groot, dat de vo:rhoede vrijwel geen steun ontving. De achterhoede zuiverde wel met forsche trappen het ter- -ein, maar had niet over veine te klagen. De leiding was in handen van den heer van Gessel, welke uitstekend het spel in han den had. De volgende elftallen stellen zich op: Spartaan: I Oerlemans, Ohm Walst Grobhc, v. Geisel Huisman j 'Wijnkoop, v. Egmond, Schoen, De Vries Kuiper S. v. d. Laan, Perucel, Steifens, Tanis, Swart C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perucel Boeré Kuil Mesnhorst E. D. O. wint den toss en Spartaan brengt den bal aan het rollen. Dc eerste aanvallen zijn voor Spartaan. Spoedig echter neemt E. D. O. het offensief over en bestormt het Spartaan-doel. Steeds zet de middenlinie de voorhoede aan het werk Een goed schot van Perucel houdt Oerlemans, C. v. d. Laan schiet over. Dan krijgt Perucel een kans als Swart voorzet en de keeper uit loopt, seh'et i'Oineel den bal langs het ver laten doel. Ook Steffens weet een pracht kans te missen. Als er nog geen kwartier gespeeld is, komt het eerste doelpunt, uit een voorzet van S, v. d. Laan kopt Tanis de bal langs Oerlemans. Steeds blijft E.D.O. aanvallen en dc enkele uitvallen van Spar taan leveren geen gevaar op, behoudens een kans van De Vries welke Perucel nog juist voor zijn voeten weg trapt. Het is verwon derlijk dat E.D.O. de score niet kan op voeren, er wordt naast, over en tegen de lat geschoten niets baat echter. Spartaan wordt cian iets gevaarlijker maar de E.D.O.-ach terhoede grijpt steeds in. De Spartaan voorhoede heeft een uiterst moeilijke taak cm zonder steun te trachten toch gevaarlijk te zijn; kansen krijgen zij slechts weinig. Dan plotseling tegen de verwachting in, als Huis man een vrije trap naar voren plaatst, schiet Schoen de bal ineens langs Meenhorst. Spoe dig hierop is het rusten en staan de par tijen weer gelijk. Direct na de hervatting lost v. Geisel een hoog schot ongeveer van het midden, wat Meenhorst net corner kan werken. De corner levert niets op en Spar taan wordt gevaarlijker. Na verschillende pogingen om dc E.D.O.-defensie te overrom pelen komt E.D.O. er weer in en heftig wordt er aangevallen. Na goed veldwerk schiet Perucel over. Weer onverwachts, onder een steeds sterker zijn van E.D.O. neemt Spar taan plotseling de leiding als de Vries met een hard schot Meenhorst het nakijken geeft. Dat was een ontnuchtering en het E.D.O.-spel heeft er veel van te lijden en vooral Dinkla loopt naar zijn vorm tc zoe ken. Toch geeft E.D.O. niet op en langzaam komt er weer teekening in het E.D.O.-spel. Opeen zeldzame maaier loopt Spartaan er door als er drie spelers met den bal voor doel komen en Oerlemans uitloopt, ook deze kans wordt gemist. Nogmaals bevoordeeld vrouwe Fortuna Spartaan, als Meenhorst uitloopt en den bal tegen Kuil aan trapt, heeft v. Egmond geen moeite den bal in het verlaten doel te jagen. E.D.O. doet nog eeni ge matte pogingen om een doelpunt te ma ken doch de tijd is te kort. Dan is het tijd en heeft Spartaan zeer gelukkig gewonnen. De eerste helft verstrijkt zonder doelpun ten, dank zij het buitengewoon goed verde digen van de U. V. V.'ers en het naar ver houding even slechte schieten der Zaandam mers. Z. F. C. is na de rust belangrijk min der actief, doch als Hoogmoed uit een voor zet van Lust onverwacht een doelpunt scoort, prikkelt dit succes tót hernieuwde aanvallen. U. V. V. stelt zich echter heftig te weer. Een schot tegen de lat van v, Ree- nen verdient vermelding. Het lijkt er naar, dat Z. F. C. met de overwinning zal gaan strijken en inderdaad doelpunt Colette, v/elk succes echter wegens buitenspel wordt geannuleerd. U. V. V. smaakt ten slotte in de laatste minuut het genoegen nog een gelijk spel te forceeren, als Van Reenen een voorzet van Buitenweg in het net plaatst. Na een kansloozen aanval van Hilversum neemt V. O. C. het spel geheel in handen. De Hilversumsche achte-hoede heeft voor loopig weinig in te brengen en Van Ever- dingen geeft zijn club spoedig de leiding, (01). Dit prikkelt de Hilversummers, maar eerst na een half uur spelens, weet de voor hoede zich te herstellen. De weinige aan vallen dezerzijds echter worden afgeslagen, waarbij Blom in het Rotterdamsche doel zich uitstekend weert. De aanvallen van V. O. C. herhalen zich, maar het fraaie samenspel wordt te ver doorgevoerd, terwijl Van Rhijn enkele ha-de schoten stopt. Na de rust is Hilversum sterker. V. O. C. wordt genoodzaakt een verdedigende hou ding aan te nemen. Voorts is de linksbuiten geblesseerd, zoodat hij weinig kan uitvoeren. Met een fraai schot maakt Focking gelijk. Het spel is nog geen minuut hervat, of v. d. Eb geeft den gasten weer de leiding, 't Duurt gcruimen tijd voor Van Heeckeren gelijk maakt. De zwarte Hagenaars begonnen goed, want na slechts 5 minuten spelens had Smeets H. B, S. reeds de leiding gegeven. Pijl brengt daarop de partijen op gelijken voet. en van dit oogenblik al toont de Rotterdamsche vereeniging zich vrijwel voortdurend s'erker. Het is spoedig 2—1 voor Feijenoord als Pijl met een ver schot Zijlstra het nakijken geeft. Toch doet H. B. S. af en toe gevaarlijke uit vallen, maar de verdediging van Feijenoord is te hecht en weet de uitvallen gemakkelijk tc stuiten, 10 minuten voor dc rust maakt Denis een fout, waarvan Petterson dankbaai gebruik maakt om er 31 van te maken en tenslotte is het Koonings, die voor de rust de score tot 41 opvoert. Alhoewel Feijenoord weer het beste van het spel heeft, slaagt zij er toch niet gemak kelijk in het vijandelijk deel met succes ta bestoken, want Zijlstra heeft er goed het oog in en houdt menig schot van de Rotterdam, sche voorhoede. De aalvlugge Lash leidt en kele aanvallen van H. B. S„ doch hij ziet toch ■'een kans voor het doel van de Rotter damsche een gevaarlijke situatie tot stand te brengen. Toch ziet H. B. S. haar harde wer ken bekroond, als van Heel een fout maakt en Smeets onhoudbaar kan inschieten. Dan heeft H. B. S. al haar kruit verschoten en de Rotterdamsche voorhoede gaat ten aanval over. Pijl zorgt spoedig voor het vijfde doel punt en Barendrecht maakt voor het eind nog het halve dozijn vol, zoodat het eind resultaat een 62 overwinning voor Feijen oord wordt. Standen. AFDEELING I. D.F.C. 5 3 2 0 8 20—13 1.60 Ajax 5 3 1 1 7 8—3 1.40 't Gooi 5 3 1 1 7 20—13 1.40 Stormvogels 5 2 2 1 6 16—11 1.20 Excelsior 5 2 2 1 6 11—9 1.2C Blauw-V7it 5 3 0 2 6 12—14 1.20 Sparta 5 1 1 3 3 8—11 0.60 V.U.C. 5 1 1 3 3 12—17 0.60 R.C.H. 5 1 0 4 2 10—17 0.40 H.V.V. 5 1 0 4 2 9—18 0.4C 2e k a*— 10 14—6 Haarlem 5 5 2.- Alc. Victrix 1 7 20—11 1.4' West Frisi? 6 17—11 1.2' Helder 7 11—7 1.16 K.F.C. 3 8—8 1.— Bloemen'" t 9—12 1.— 10—9 Zeeburgia 13—18 0.66 V.V.A. 10—16 0.60 Scheten 1 9—20 0.20 Rts V 1. sse. Z.F.C. II 5 '4 0 1 8 18—6 1.60 Bl.auw wit li 6 4 1 1 9 30—6 1.50 R.C.H. II 6 3 2 1 8 14—10 1.33 Spart an II 6 4 0 2 8 24—20 1.33 E.D.O. II 6 3 1 2 7 14—14 1.16 Hilversum II 5 1 3 1 5 10—9 1.— Ajax 11 6 2 1 3 5 17—13 0.83 D.E.C. II 5 2 0 3 4 6—12 0.80 H.F.C. II 6 1 0 5 2 9—30 0.33 Rapiditas II 5 0 0 5 0 3—20 0.— Reserve 2e klasse. Haarlem II 4 3 1 0 7 22—6 1.75 Kollandia 5 4 0 1 8 15—2 1.6C A.F.C. II 4 3 0 1 6 10—5 1.50 Stormvogels 113 1 1 1 3 7—8 1.— Alc. V C-iix II 3 1 0 2 2 5—5 0.66 BI. Wit III 6 2 0 4 4 7—18 0.66 Watergrs.m. II 3 0 1 2 1 3—15 0.33 7.V.A. II 4 0 1 3 1 7—17 0.25 AFDEELING II le klasse. Feijenoord 5 4 1 0 9 23—5 1.80 Hilversum 5 3 2 0 8 14—8 1.60 H.B.S. 5 3 1 1 7 14—13 1.40 E.D.O. 5 1 3 1 5 12—9 1.— De Spartaan 5 2 1 2 5 8—7 1 U.V.V. 5 1 3 1 5 8—8 1.— Z.F.C. 5 2 1 2 5 9—12 1.— V.O.C. 5 1 2 2 4 6—11 0.80 H.F.C. 5 0 1 4 1 9—17 0.20 A.S.C. 5 0 1 4 1 6—17 0.20 3e klasse A. V.S.V. 3 3 0 0 6 9—2 2.— Alphen 4 3 1 0 7 15—3 1.75 L.F.C. 4 2 0 2 4 7—7 1.— Lugdunum 4 2 0 2 4 6—6 1.— Hillinen 3 1 0 2 2 4—14 0.66 Kennen ers 3 0 1 2 1 1—4 0.33 T.H.B. 3 0 0 3 0 3—8 0.— In een bijzander spannende en 2eer goed gespeelde ontmoeting hebben de Alkmaar- ders zich door Bloemendaal een zeer kostbaar puntje zien ontnomen. Reeds direct na den aanvang blijkt dat beide partijen van plan zijn er alles op te zetten. Er werdt fanatiek en zeer vlug gespeeld. De aanvallen der thuis club zijn iets talrijker doch ook voor het doel. van Alcrr.aria ontstaan al direct spannende raötr anten. Zoo heeft de Bloemendaal doelverdediger den bal verwerkt of de witte voorhoede zit voor Erdsieck, die zich echter ook niet laat /erschalken. Na een half uur spelen bemachtigt de zeer snelle Alkmaarsche linksbuiten Bos een ver naar voren gespeelden bal. Vliegensvlug komt hij naar binnen om vervolgens Alcmaria met een welgeplaatst schot de leiding te bezorgen. 1-0. Luide aangemoedigd komt de vlugge Alc- tiaria voorhoede terug doch de Bloemendaal- sche achterhoede is in bijzonder goeden vorm cn laat zich niet meer passé re De interna tionaal Elfring geniet van Parson een extra bewaking en kan geen moment zijn beste spel ntplooien. Met 10 voor de thuisclub wordt gedraaid. De tweede helft gaat aanvankelijk weer ge- iijk op. De Alcmar.'a voorspelers ki ij jen niet dan van flinken afstand gelegenheid tot schie ten, hetgeen hun geen succes oplevert. De Bloemendaalsche aanvallen zijn thans zeer gevaarlijk. Toch duurt het een half uur voor Immer een goed toegespeelden bal langs Erd sieck plaatst en zoodoende de partijen op ge- lijkên voet brengt. 11. Kort hierop schijnt het dat de Jong zijn club de leiding zal geven doch het leder gaat juist langs den verkeerden kant van den paal. In de laatste tien minuten vuurt het zeer talrijke publiek Alcmaria nog eens extra aan. Waar de Bloemendalers in deze periode alle aandacht aan de verdediging schenken, valt de thuisclub onophoudelijk aan. De witte ach terhoede weerstaat echter op een uitstekende wijze den druk en wanneer de zeer correct leidende heer Hollander het einde aankon digt zijn de puntjes gedeeld. Alcmaria heeft een uitstekende ploeg doe: zooals gewoonlijk ontplooide Bloemendaal te gen dergelijke elftallen haar beste spel. He; gelijke spel geeft de verhouding goed weer. Schoten heelt eindelijk kans gezien om het sterke Helder een punt te ontnemen. Het was een wedstrijd vol spannende momenten. Het spel van Reitsma bij Helder en van Verkerk bij Schoten viel bijzon der op. Als scheidsrechter Veldhoven om kwart na tweeën beginnen blaast, is Helder volle dig en Schoten stelt zich als volgt op: de Wit, Fabel, Kluijn, Steenbergen, de Wit, Cyon, de Goede, Koeleman, Verkerk, Dona, Voskuil. Het begin is sensationeel. Verkerk trapt at; de Schoten-voorhoede gaat op het Helder-doel al cn Verkerk doelpunt terug. 10. Alzoo binnen 1 minuut de leidiing. Spoedig daarop weer een keurige aanval. Voskuil zet voor en met een geweldig schot is het Verkerk, die den Schoten- voorsprong vergroot. 20. De Schoten- ploeg speelt schitterend en het is weer Verkerk, die met een goed gericht schot den voorsprong vergroot. 30. Dit is Hel der toch te bar en fanatiek komen zij op zetten. Het is Reitsma, die dan spoedig 'e- gen scoort. 3-1. Vlak voor rust 'n ingescho ten bal van links. Kleijn raakt hem even aan, waardo-or deze van richting veran derde en de Wit ziet hem in 't doel ver dwijnen. 32. Spoedig hierop is het rus ten. Na de thee krijgt Schoten eenigszins windvoordeel, maar kan toch niet verhin deren, dat door keurig spel van Rei'.sma Helder spoedig gelijk maakt. 33. Dit ziet er voor Schoten niet rooskleurig uit, want Helder is in deze periode sterker. Toch houdt de achterhoede met Kleijn aan 't hoofd goed stand. Dan gaat Schoten het weer probeeren, maar ondanks eenige goed genomen corners van links, kan zij niet doelpunten. Steeds is het de keeper of B'tnlchof die voor Helder redding brengt. Nog eenige vinnige aanvallen van weers- kan'en en scheidsrechter Veldhoven, die goed leidde, kondigt het einde aan en Schoten heelt een kostbaar puntje in de wadht gesleept. Schoten heeft in dezen wedstrijd laten zien, dat zij werke'ijk wel voetballen kan en wij zijn voor de toe komst hoopvol gestemd. Een voor het K. F. C,-terrein ongekend groot aantal bezoekers is Zondag getuige geweest van een spannenden wedstrijd tus- schen K. F, C, en Haarlem. De ponten over het Ka.n.-.al hadden tusschen 12 en 2 uur een greet a*n!al auto's en fietsen ovrr te zetten van Haarlemmers die de rood- b-oeken gingen aanmoedigen in dezen cwaran uitwedstrijd en dat/ook per trein eerf" flink conb'ngert suppoflfrs was mee gekomen bleek wet toen <fe Haarlem-spe lers het veld opkwamen. De wedstrl'd zelf had veel overeenkomst nn?l den strijd tegen West-Frisia. Ook nu als tegenstander een zeer enthousiast spelend elftal, technisch AFD. I. Vereenigingen BL. V/TT ui Q K< O O O H X f—V H. V.V. R. C H. BLAUW WIT D.F.C. 'T GOOI H. V. V R. C. H SPARTA STORMVOGELS... EXCELSIOR V. U. C tl 2-6 4-1 2-1 i—t 1 1 6-4 1-1 4-2 2-2 4-1 3-1 1-1 1—3 4-3 0-3 1-6 6-0 0-1 2-1 2-2 4-4 1 oi 1 1 1-0 4-2 7-2 E AFD. II. Vereenigingen H.F.C. A. S. C. Q w' HILVER FEIJEN. H.B. S. H U.V.V. Z.F.C. A.S.C O 4» 1-2 1-2 i i lëj 1-2 0-3 E.D.O 6-1 3-3 HILVERSUM FEIJENOORD 2-2 4-2 1-1 6-2 6-2 V.O.C. 0-6 0-2 SPARTAAN Z.F.C 5-3 1-1 2-1 3-1* 0-1 2-2 1-1 1-1 2-0 2-4 beter spel van Haarlem, twee fraaie doel punten van Haarlem, twee vrij gelukkige goals van K. F. C. en ten slotle een straf schop wegens hands; waaruit D. Houtkooper het winnende doelpunt scoorde. Het onge lijke veld was vooral voor Haarlem een handicap maar de wil om te winnen was aanwezig al komt ook nu aan de achter hoede met spil Bieshaar aan het hoofd in de eerste plaats een pluim toe voor het goede werk. In de voorhoede was Dankelman de har de werker en deden de vleugelspelers het fraaiste werk. Tegenover een volledig K. F. C. met den oud Ajax-BI. Wit-Spartaan- speler van de Broecke op de spilplaats, stelde Flaarlem zich op met: Stern, D. Houtkooper, Van Daalen, Dik, Bieshaar, Torringa, M. Houtkooper, Huisman, Dankelman, Brakel, Smits. Haarlem wint den toss en speelt eerst met zon achter en wind tegen. Reeds in de 1ste minuut van den wedstrijd heeft Haarlem succes. Na een goeden aanval maakt Dan kelman zich vrij van den rechtsachter om daarna met een onhoudbaar schot een fraai doelpunt te maken 01. Goed voorzetten van Smits levert bijna een tweede doelpunt op en even later kan de doelverdediger van K. F. C. nog maar juist een schot van Bieshaar uit den bovenhoek houden. Huis man schiet dan tegen de bovenlat, waarna K.F.C. het spel weet te verplaatsen. Door het ongelijke veld geven eenige tamme schoten Stern nogal moeite. D. Houtkooper brengt echter redding in eenige gevaarlijke situaties, maar als de scheidsrechter door laat spelen wanneer dé linkervleugel van K.F.C, buitenspel staat wordt de bal langs Stem geplaatst 11. Smits krijgt een goeden kans om Haarlem de leiding te geven, maar schiet te zacht in, waardoor de bal nog kan worden gestopt. Een pracht bal van Houtkooper brengt Dankelman alleen voor doel, waar de doelverdediger zeer fraai redt. Tegen de rust krijgt Smits weer een goeden kans, waaruit hij hard inschiet. Rust 12. In de eerste minuten na de hervatting heeft de Haarlemverdediging veel fcinder van den laagstaanden zon en voor het Haar- lemdoel wordt nogal eens gemist. Na een goed schot van Brakel op het K.F.C. doel gaat de snelle linkervleugel van K.F.C. er van door en na een worsteling voor het Haarlemdoel wordt Stern gepasseerd 22. Haarlem dringt dan K.F.C. terug, maar het winnende doelpunt blijft uit, totdat een handsgeval in het strafschopgebied D. Hout kooper in staat stelt er 23 van te maken. Het laatste kwartier is zeer spannend. De Haarlemvoorhoede mist een zekere kans om de voorsprong te vergrooten, maar aan den anderen kant weet Stern op sublieme wijze een kopbal van den linksbuiten te keeren. Met een zwaar bevochten 32 overwin ning voor Haarlem komt het einde. 't Gaat nog maar steeds niet met de H. F. C.-reserves. Ditmaal echter is wel on verdiend verloren. Over het geheel geno men, waren de H. F. C.-ers wel in de meer derheid, vooral na rust. Al dadelijk pakken beide partijen goed aan, en met verdeeld spel verplaatst dit zich zeer vlug. R. C. H, weet de leiding te nemen, dank zij een fout van de H. F, C.-doelverdediger.. Nog voor rust heelt H. F. C. het echter weer gelijk gemaakt, met een fraaie kop bal van Hoyer. Tot rust gaat het overigens gelijk tegen elkaar op. Wanneer weer hervat is, doen de verrich tingen der H F. C.-ers het beste verwach ten. Het verdiende doelpunt wil echter niet komen. Integendeel R^C. H. doet een plot- selingen uitval en de stand is 21. Hoe de II. F. C.-ers nu ook werken, R. C. H. verde digt zich flink en gesteund door wel wat pech aan den kant van H. F. C., doordat de linksbinnen eenige kansen tegen paal of lat deed belanden, weten zij tot het einde stand te houden, en alzoo met 21 te winnen. Partijen speelden in aangename verstand houding. Met dat al wordt het voor de II. F. C.-reserves toch heusch tijd, eenige punten binnen te krijgen. De E, D, O.-reserves hebben een keurige overwinning behaald op het sterke Ajax II. De opstelling van het E.D.O,-elftal was eenigszins gewijzigd, zoodat nu de juiste combinatie gevonden was. Ajax trapt af, doch E. D. O. neemt den aanval over, zij forceeren een hoekschop, Fortgens plaatst mooi voor doel, doch de Ajax-keeper vangt keurig. Het spl gaat sr.el op en neer, om beurten zijn beide doelen in gevaar. Voor rust weet E.D.O. een nuttigen voorsprong te verkrijgen van 20, door toedoen van Dernison en Breeras. Na de thee weet Ajax a! spoedig den achterstand te verkleinen, met een onhoud baar schot: 21. Toch weet E.D.O. ten 'erde male te scoren door Oome: 31. '\jax zwoegt geweldig om den achterstand 'n te halen, docht vrder als tot 32 weten j rii ht niet te brengen. Het elftal bestond uit de volgende spelers: Nijgh, Zoet, Smart, Drayer, Moliema, Ome, Fortgens, De.nison, Oome, Bre-ms, v. d, Waler, Het s'.oe.ro Alphen, dat thans reeds door velen als e tc/kcmstige kampioen in deze afdeel e j v .dt aangewezen, getuige hare 10—1 cv. .n.vng op Hillinen, heeft giste ren end. vonden, dat de Kenn lers in staat zijn de meest sterke tegenstander te doen struikelen. Het begin was sensationeel, want Naber- man doelpuntte reeds binnen vijf minuten. Vervolgens scoren de reds r;og tweemaal, doch dc arbiter annuleerde wegens buiten spel. Een goal van Alphen onderging een zelfde lot. De gasten komen fraai combi- neerend opzetten en het Kennemers-aoel ontsnapt eenige malen raadselachtig aan een doorboring. De buitengewoon schotvaar- dige middenvoor lost na een kwartier een schitterend schot, dat doeltreft. Alphen is overwegend in den aanval, doch het gelukt hun niet de safe verdediging der thuisclub te passeeren. Rust 11. In de tweede helft beheerschen de Ken- nemers het spel volkomen en Alphen ziet zich genoodzaakt te gaan verdedigen. Een strafschop door Lindner genomen, wordt door den keeper gekeerd. Goede schoten vliegen over het doel of worden door den doelman gestopt. Geheel Alphen verdedigd en het geiukt hun doelpunten te voorkomen. Als de arbiter doet eindigen, hebben de partijen de punten gedeeld. Alphen kan hier mede tevreden 2ijn. toeter. T. H. B. IISpaarnevogels I.V.Ö V.Ö.G. 1 A Zandvoori II—Haarlem III R.C.H. IIIBennebroek H.F.C. IV—V.V.H. Schoten IlaBloemendaal II 1 B 2 d 3 a 3 b 3 f 3 3 h Haarlem IV—H.F.C. III Kennemers 2Stormveld E.D.O. III—R.C.H. IV D.O.A.V.S.V, II SpaarnestadR.C.H. V SpaarnestadR.C.H. V Stormvogels 3Zandvoort Haarlem 5—Aurora 2 E.D.O. 5—H.F.C. 5 Hillinen 2Hiilegom 2 RipperdaD.I.O. 2 SpaarndamE.G.K. HoofddorpHaarlem 6 R.C.H. 6—E.H.S. 2 H.G.S.C.—Stormvogels 4 H.F.C. 4Kinheim 2 D.I.O. 3Schoten 3 V.V.H. 2—Haarlem 7 V.S.V. 3Zandvoort 4 Aurora 3'Kennemers 3 Rood DuivelsD.W O. Spaarnevogels 2Halfweg 2 I.V.O. 2Bennebroek 2 StormveldSwastika Hiilegom 3D.S.K. Hillinen 3Droste D.S.K. 2—R.S.H. 9 E.H.S. 3—E.D.O. 4 DamiatenHiilegom 4 E.D.O. 7Kennemers 4 Bloemendaal 4E.D.O. 8 D.W.O. 2—Schoten 4 Zeemeeuwen 4R.C.H. 8 Ripperda 2Damiate 2 E.H.S. 4—E.D.O. 9 Haarlem 8—Aurora 4 V.O.G. 2Roodc Duivels 2 Bloemendaal 5l.V.O. 3 Damiate 3T.H.B. 4 V.O.G. 3—V.V.H. 3 2—3 3—5 2—6 1—6 1—5 2—1 2-3 3—1 1—4 3—1 9—2 4—1 4—3 4—5 uitgest. 1—2 2—2 1—0 0—4 6—2 3—0 4—2 4—2 uitgest. 1—3 2—1 0—4 0—3 2—12 7—4 1—2 uitgest. 0—6 3—0 4—1 3—3 7—5 uitgest. 0—1 4—2 0—9 1—7 Voor rust heelt E.D.O. den wind mee en. is voortdurend sterker. Iiansom geeft E.D. O. de leiding, welke met een schitterend schot door P. Luycken vergroot wordt. Dan brengt Hansom den stand op 30, waarna de R. C. H.-linksbuiten den ach terstand verkleind. Hiermee komt jle rust. Na de hervatting heeft R. C. H. het voor deel van den wind en is nu serker, doch er komt geen verandering meer in den stand. Hoewel Haarlem III direct in de meer derheid is, zijn de uitvallen van Zandvoort zeer gevaarlijk. Uit één daarvan schiet Vallo rakelings over. Na ongeveer een kwartier spelen, neemt Haarlem de leiding, doch spoedig is de stand weer gelijk. Wanneer v, d. Heije ongeoorloofd wordt aangevallen, valt Zandvoort een penalty ten deel. Deze levert echter niets op, daar de paal redding brengt. Dan is de beurt weer aan Haarlem en bij een der aanvallen moet den Zandvoort- kecper missen. 12, Nog voor rust weten beide partijen een maal tc doelpunten, zoodat de, rust ingaat met 3—2 voor Haarlem III. Na rust is Zandvoort voortdurend ster ker en liet is dc Groot, welke gelijk maakt. 3 3. Dit wakkert Zandvoort nog weer aan, maar succes blijft uit en komt zelfs van den anderen kant, daar Haarlem III door 2 overtredingen in het strafschopgebied txveemaal achteraan een penalty krijgen te nemen, welke beide worden benut. 35, Met dezen stand komt het einde, welke zeer ge'latLerd voor Haarlem was,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6