Gemengd Nieuws. 1 H Uit de Vaderlandsche historie van Cocquernico's dierenrijk. 'Een vergelijk bij de Berlijnsche „Hochbahn" Het wassende water in België. De achturendag in Duitschland. De aanslag op Mussolini. De Internationale *iotor-tentoonstelling te Londen. Na de spoorwegramp bij Leiier de. De ,,Thoiry-commissie" bijeen. Steun der Fransche socialisten aan de Engelsche mijnwerkers. De malversaties in het Rijks magazijn van Kleeding te Woerden. y Snelle was van de Maas. Drie personen door de tram aangereden. Locomotief van een goederen trein ontspoord. De ex-keizer naar Zwitserland? Landerijen ondergroepen bij Roermond. Hij vertrekt zonder betaling... Overreden en gedood. Droevige feilen te Meerveldhoven. Het vergaan der „(fopernicus" VL. 46. Als de winter komt. Het Weesper tapverbod. Het in de Zuiderzee gedaalde vliegtuig. Het optreden van een commu nistisch gemeenteraadslid. Een zwerver, die onderdak wilde. Door een oticr gedood. RECHTZAKEN. MARKTMIEUWS. KERKNIEUWS. aJüi 1 In het loonconflict bij den viaductspoor weg is een vergelijk tot stand gekomen, hetwelk door de vertegenwoordigers van 'het personeel reeds is geteekend, zoodat men heden geen staking verwacht. Gistermiddag stond het water der Maas te Luik twee M. boven gewoon peil. Het water steeg gisteren drie c.M. per uur. Van ce Fransche grens af tot Namen zijn de Maasoevers overstroomd; te Hoei vreezen de inwoners voor een overstrooming. Te Flémaile staan vele huizen onder water. Alle bruggen te Luik staan onder water. Men voorziet voor Dinsdag een nieuwen was van 50 tot 60 c.M, Als antwoord 'op den eisch van werk- /lemsrszijde tot herstel van den achturendag publiceeren d-fe Duitsche werkgeversbonden een verklaring, waarin zij betoogea, dat tzulk een ingrijpen in den grondslag der productie van het Duitsche bedrijfsleven een prijsverbooging na zich zou sleepen en dientengevolge de werkloosheid nog zou toenemen. De werkgevers richten tot de regeering en de politieke partijen het drin gend verzoek het Duitsche volk tegen dit dreigende onheil te beschermen. De dader een jongen van 15 jaar. De „Intnansigeant" meldt, dat de dader, Zamponi, een knaap van 15 jaar is, I Verscheiden aanhoudingen. f ..Paria Soir meldt uit Rome, dat er we gens den aanslag op Mussolini verscheiden aanhoudingen hebben, plaats gehad. - Nadere bijzonderheden over den aanslag. f De Temps" meldt uit Rome, dat het Ka merlid Ricci, tweede secretaris der fascisti sche partij, degeen was die, door zich op den moordenaar te werpen, hem belette voort te gaan met op Mussolini te schie ten. Dc revolver, waarmee de aanslag werd gopleegd, werd teruggevonden; hij was met acht kogels geladen. De jeugdige dader droeg volgens een D.-bericht h'et fascistische zwarte hemd, doch met een roode baan in het midden, zooals de leden van sportvereenigingen dit dragen. Te Milaan. In Milaan is het na het bekend worden van den aanslag op Mussolini tot ongere. geldbeden gekomen. De fascisten liepen in grooten getale naar de redactiebureaux van de ;,Avanti" en de communistische „Unita", waar zij den inventaris kopt en klein sloe gen, Aan het station werd de leider der socialisten Balestri aangevallen en ernstig mishandeld. Gcjukwenschen, Briand heeft Mussolini telegrafisch harte lijk gelukgeweascht met zijn ontsnapping aan den aanslag. LONDEN, 3.1 Oct, Gisteren is de inter nationale mcrtor-tentoonstelling geëindigd. Geëxposeerd waren op deze tentoonstelling meer dan 260.000 inzendingen, terwijl het vorig jaar 194.000 inzendingen waren ten toongesteld. BERLIJN, 1 Nov. De directie der Duit sche spoorwegen en de regeeringsprosidenf in Lünebuïg hebben de voor de aanwijzin gen omtrent de daders van het spoorweg- pn^jbuk bij Leiferde uitgeloofde geldelijke belooningen van 25.000 R.M. en 2000 M. onder de beide gegadigden Schröder en Windmann gelijk verdeeld. Voor de perso nen, die aan de arrestatie van de daders hebben meegeholpen, zijn afzonderlijke be looningen uitgereikt. BERLIJN, 1 Not, Hedenmiddag tegen 5 uur is de z.g, Thoiry-commissie, beslaande uit den rijksminister van buitenlandsche zaken en de ministers van financiën en handèl, bijeengekomen. Rijkskanselier Marx werd eveneens hedenmiddag te Berlijn ver wacht. (De minister van buitenlandsche zaken, Jr. Stresemann, die de laatste weken wegens griep zijn kamer coest houden, is thans weer geheel jjjerstcld.) Het socialistisch congres heeft gisteren middag met algemeene steromen een motie aangenomen, waarbij een krachtige actie werd geëischt om de Britsche mijnwerkers geldelijk tc steunen. Een opzienbarende arrestatie. pingen van hun woningen te ontruimen. Nu de overlaat aan het werk is gegaan, heerscht dear een koortsachtige bedrijvigheid om voordat men door het opkomend water verrast wordt, de bezittingen voor zoover noodig, naar hoogere verdiepingen of zol- - Naar de „Tel," verneemt, is in verband ders te brengen of, indien, mogelijk, bij fa- met de onregelmatigheden bij het Rijksmags- milie of kennissen te Maastricht onder te zijn van kleeding te Woerden/Vrijdagmiddag brengen. op last der justitie te Leiderdorp gearres- In Maastricht-Wijk staat het water reeds teercl majoor E. Deze was voorheen direc- Zondagavond heeft een buitengewoon ttur van genoemd kleedingmagazijn, doch is 'n vele kelders, sedert eenigen tijd tijdelijk toegevoegd aan zware sneeuwstorm in Zuid-Limburg ge- den Generalen Staf, woed. Er lag een sneeuwtapijt van 8 c.M. Nader verneemt 't blad nog 't volgende: 3 hans is echter de dooi ingetreden. De zaak, waar het thans om gaat, be- i hreft een bedrag van pl.rn. 8300, verband Vechtpartij met de Politie. foudende met gefingeerde houtleveranties. Reeds in Mei van dit jaar constateerde de controleur van de militaire administratie cenige onregelmatigheden in het financieel beheer. Daarna is er een uitgebreid ander- Zoek ingesteld door een speciale commissie. Ten gevolge van het rapport, dat deze commissie aan de militaire autoriteiten uit bracht. is op last der jusitie de arrestatie gewolgd van den ambtenaar G. en den aap-nemer D. Toen de nieuwe chef van het magazijn /vier dagen geleden de linancieele admini stratie overnam, was deze in orde. Over uren, die niet zouden zijn gemaakt en toch betaald, zijn er niet geweest. V/el zijn cr overuren gemaakt, die bij een goed beheer niet noodig zouden zijn geweest. De geruch ten. over een schuur, die betaald en niet geleverd zou zijn, berusten, naar men ons verklaarde, op fantasie. Dat er de laatste jaren 25.000 aan bout zou zijn uitgegeven Een der aanvallers gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag ont moetten ecnige surveilleerde agenten op de Kaasmarkt te Rotterdam omstreeks half twee een dertigtal schreeuwende en zingen de personen, waarvan een groot deel onder den invloed van sterken drank was. De politiemannen maanden hen aan rustig verder te gaan, doch inplaats daarvan be gonnen zij harder te schreeuwen. Een hun ner, de 18-jarige D. de B., werd daarop ge arresteerd en overgebracht naar het na- bijzijnde politiebureau. De vrienden van den arrestant wilden hem ontzetten. Op dat oogenblik kwam een majoor van politie opdagen, die de herriemaker» tracht te tegen te houden. Zij grepen hem daarop aan en een worsteling ontstond. De politieman trok daarop zijn revolver en loste een schot in de lucht. Tegelijkertijd en thans slechts 300, werd eveneens on- ÖreeP hij een der aanvallers bij zijn kraag. juist genoemd. Wel zijn groofe bedragen door het maga zijn verwerkt, die eigenlijk voor rekening .tier genie hadden moeten komen. Verder moet gebleken zijn, dat alle leve ranciers, op één r.a, zich met knoeierijen met bonnen hebben ingelaten. Zij hebben rekeningen ingediend voor leveranties van goederen, die niet geleverd doch wel be taald zijn geworden. Gisteren is de gearresteerde majoor E., or.der geleide van twee rijksveldwachters per auto naar Utrecht overgebracht. Ook zijn cenige boeken in beslag genomen. Verdere arrestaties zijn tot heden niet gedaan. De bewoners van Heugcm en Lhnmcl ontruimen de benedenverdiepingen. Uit Maastricht wordt gemeld, dat de Maas nog voortdurend wast. Maandagmor gen 8 uur was zij reeds ot 3.42 M- gestegen, terwijl zij om 12 uur nog 10 cM. gestegen bleek. De overlaat bij Ileugem is in werking getreden (met den stand van 3-50 begint de overlaat te werken) en het water stroomt het inundatie-gebied bij Heugem binnen Da vcrw Op dat oogenblik sprong echter een derde man op hem toe, met het gevolg, dat de arm van, den politiemajoor naar beneden sloeg en nog ccn 'schot uit de revolver af ging. Een der mannen, de 26-jarige A. C. Gpos- sen, werd door het schot in het hoofd ge troffen en werd op slag gedood. Op het ge luid der schoten was een groote menigte toegestroomd, terwijl tegelijkertijd politie- versterking was komen opdagen. Deze hield na een charge met blanke sabel de menigte op een afstand. Twee aanvallers, de 33-jarige J. B. en de 18 jarige D. dc B. zijn ten slotte in het politiebureau ingesloten. Uit de getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat het noodlottig schot is afge- la gaan, doordat de arm van den majoor van gpraak <c Herkrijgen po,me naar beneden werd getrokken, -uo- dat de dood van G. slechts aan een onge val te wijten is. ïraig een glas waker naar cRons hoofd: Gelukkig werd niemand geraakt, het glas brak tegen den rand van den tafel. Nadat de tribune was ontruimd, had de burgemeester in tegenwoordigheid van den inspecteur van politie met den heer b(ieuw- stad een onderhoud in de burgemeesterska mer. Na afloop daarvan maakte de heer N. van de hem geschonken gelegenheid ge bruik, om zijn spijt over het gebeurde te be tuigen en wel in het bijzijn van de raads leden en het publiek. Zondagavond keerden drie personen uit 's-Heerenberg, die naar Emmerik waren geweest, huiswaarts. Toen zij hij de grens EmmerikHeerenberg waren, geraakten zij onder den stoomtram, die om 9.20 uit de richting Emmerik komt. Een hunner is op de buffers blijven hangen, een ander kwam met een been cfsder de machnine, de derde werd licht gewond. Zij zijn naar het zie kenhuis te Emmerik overgebracht, waar een hunner, R, uit 's-Heerenberg spoedig is overleden. Waarschijnlijk verkeerden allen onder ccn invloed van sterken drank. Op de spoorlijn tusschen St. Pancras en Broek op Langendijk, bij de zijlijn naar de groentelaadplaats, is de locomotief van een goederentrein gederailleerd. Naar de Tel. verneemt moet het ongeval worden toegeschreven«»aan een verzakking. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Eenige uren na het déraillement was de lijn weer vrij. De Zwitsersche pers begint zich meer en meer bezig te houden mei den Duitschen ex-keizer. De bladen nemen aan, dat het niet twijfelachtig is, dat ex-keizer Wilhelm liefst zoo spoedig mogelijk Doorn en Ne derland verlaten wil. Zij stellen vast, dat de Duitsche regeering besloten heeft, niet toe te staan, dat Wilhelm zich in Duitsch land vestigt. Vanzelf rijst dan de vraag, of de ex-keizer wellicht zijn oog op Zwitser land gericht zou hebben, om daar eenige jaren de gang van zaken in Duitschland af te wachten. De Zwitsersche dagbladen geven echter duidelijk te verstaan, dat het Zwitsersche volk allerminst op een 'verblijf van Wil helm II op Zwitsersch grondgebied gesteld zou zijn. Natuurlijk is de FranschZwitsersche pers de eerste geweest, om tegen een der gelijk voorneroen stelling te kiezen. Thans heeft ook de Neue Züricher Zeitung, die zoo menigmaal het oordeel ook van de Zwitsersche regcering weergeeft, ondubbel zinnig zich legen een vestiging van den ex- keizer in Zwitserland uitgesproken. Het blad vir.dt aanleiding zich met deze kwestie bezig te houden in de werken, die op het oogenblik in vollen gang zijn tot vergrooting en verfraaiing van het hotel- kurhaus Monte Verita te Ascona, het kleine plaatsje in de buurt van Locarrio, waar een jaar geleden Briand en Luther hun bekend vriendschappelijk onderhoud hebben gehad, druiven etend en de kat van het café Elvezia strelend! Het kurhaus Monte Verita, dat aanvan kelijk een inrichting was voor de aanhan gers der natuurgeneeskunde, wordt thans geheel verbouwd, terwijl bovendien tal van kamers op weelderige wijze worden gemeu bileerd. Is het wellicht de bedoeling, dat Wilhelm zich daar zal vestigen, vraagt de Neue Züricher Zeitung, daarbij in herinne ring brengend, dat reeds een paar Duitsche prinsen in hel kanton Tessin wonen. Gezien wat er thans op den Monte Verita gebeurt, zou het niet verwonderlijk zijn, als plotse ling, als het hotel in orde is gebracht, Wil- j helm met een vliegtuig te Locarno landen zou, begroet door zijn reeds aanwezige zenen. Het blad cischt, dat het Zwitsersche volk opheldering verkrijgen zal ten aanzien van de plannen, die daar bij het hotel Monte Verith aan den arbeid zijn. Zwitser land heeft niet het verleenen van asyl aan ex-monarchen sinds den oorlog geen aan gename ervaringen opgedaan (het blad zin speelt hierbij voornamelijk op ex-keizer koning Karl, die, zooals men zich herinne ren zal, plotseling wegging, om aan ccn poging tot revolutie per vliegtuig uit zijn Zwitsersch verblijf in Hongarije deel te nemen) en wenscht deze niet te hernieu wen, allerminst met Wilhelm II, die, zegt het blad, aan de wereld nog slechts één enkelen dienst kan bewijzen, n.l. daar stil te blijven zitten, waarheen hij de vlucht genomen heeft." Zal dc dijk het houden? Het wafer van Maas en Roer bleef op Allerheiligen-avond sterk wassende. Des middags hebben wij ons naar „de Weer1' be- Uj^ven om ons van den toestand aldaar op dc hoogte te stellen. Het water had de uitge strekte landerijen doen onderloopen. Het was bijna aan den verkeersweg gekomen', welke weg dit gehucht met Roermond ver bindt. De schrik van de gebeurtenissen van Januari j.l. zit er bij de bevolking nog danig in. Allerwege was men bezig, maatregelen te treffen om naar de hooger gelegen ver diepingen te verhuizen, terwijl verschelde nen het vee reeds in veiligheid gebracht hadden. Algemeen was men van oordeel, dat het gehucht heden onder water zou staan. Het den vorigen winter zoozeer geteis terde dorpje Ooi verkeert ook wederom in onrust. Hoewel de dijk vooral bij het gehucht Meerum verstrekt en dit najaar hersteld is, is deze nog niet vast ingeklonken en nog niet begroeid. In dien de wind opsteekt zal, naai wij vernamen, deze dijk het zeer hard te verantwoorden krijgen. Te Roermond is voor overstrooming op het oogenblik geen gevaar. België seint thans val. De commissaris van politie te Apeldoorn waarschuwt voor een «Is heer gekleed per soon, zich noemende Martin van Hesteren Jr. uit Enschedé. Hij is een man van flink postuur, leeftijd ongeveer 34 jaar, bruinach tig haar, roode gelaatskleur. Het is gebleken, dat hij verschillende ho tels en pensions bezoekt, verteringen maakt, en zonder betaling vertrekt. Maandagmiddag werd in de Stationsstraat te Apeldoorn het 3-jarig dochtertje van G. Tichelen, wonende aan den Vakweg aldaar, door een der gemeentelijke autobussen over reden. Een voor- en een achterwiel gingen het kind over het lichaampje, waarna de dood bijna onmiddellijk intrad. Volgens getuigenverhoor treft den chauf feur geen schuld. Zondagamorgen betrad de Zeereerw. pastoor van het genade-oord Meerveldhoven (N,-B.) den kansel en sprak zijn parochianen in beide H. Missen op indrukwekkende wijze toe over droevige feiten, welke daar in de afgeloopen drie dagen waren voorgevallen, meester 'der marechaussee, 'die niet tot politie behoort, maar tot de landmacht. In hooger beroep wees de rechtbank te Leeuwarden een vcroordeclend vonnis en overwoog o.m., dat de rechtbank moet on derzoeken, wie ambtenaren van politie zijn. Overwegende, dat het begrip „politie omvat de zorg voor de openbare orde, vei ligheid en rust, voor de handhaving der wettelijke voorschriften, voor de bescher ming van personen en goederen; Overwegende, dat de taak om voormelde Flakkeesche Eigenheimers f 2.70—4, "id. BI. Eigenheimers f 3.80—4, Spuische Eigen heimers f 3-804.10, id. Blauwe Eigenhei mers f 3.70—4, Friesche Borgers f 3.60— 3 80, id. Blauwe Borgers f 3.603.80, id. Roodbonten f 44.20 p. hl. AMSTERDAM, 1 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 428 vette koeien, waarvan de prijzen waren le qual. 00—108 ct., 2e qual. 86—100 ct., 3e qual. minder 54—70 ct. per kg. slacht- 7086 ct.,- gewicht110 melk- en kalfkoeien f iOO— v j 500 per stuk 81 vette kalveren, le qualitcit zorg uit te oefenen in de eerste P!.af15 90—105 ct., 2e qual. 70—90 ct. per kg. levend opgedragen aan het corps der koninklijke gewfcht> 41'nucqhterc kalveren f 10-16 145 marechaussee, hetwelk hiertoe reeds dade lijk na het herstel onzer onafhankelijkheid in 1' ook met zekere militaire diensten belast zijn, in de eerste plaats bestemd is voor het doen van politiediensten; Overwegende, dat dan ook een wacht meester der marechaussee een ambtenaar van politie is en verdadlhte derhalve ver plicht was aan diens vordering te voldoen, zoodat de kantonrechter ten onrechte ver- dach e van alle rechtsvervolging heeft ont jagen, verdachte strafbaar is en het vonnis van den kantonrechter behoort te worden vernietigd op dit punt en verdachte moet worden veroordeeld. Het schip was zeewaardig. De Raad voor de Scheepvaart heeft Zater- dag o.m. het vergaan van het stoomvisschers- vaartuig „Copernicus VL 46," op 10 Oct. jl., tijdens stormweer op de Noordzee, be handeld, bij welke ramp 14 man om het leven zijn gekomen en slechts drie jongens het leven behielden. Gehoord werd een expert van de scheepvaartinspectie, die o.m. verklaarde, dat de „Copernicus" 10 jaar oud was. In Juni 1925 zijn het laatst de machi nes en werktuigen» beproefd. Het schip is herhaalde malen geïnspecteerd en in orde bevonden. De 13-jarige Dirk Penning, die bij deze ramp is_ gered, vertelde, dat hij zich den avond vóór het vergaan van d.e „Copernicus," om half acht naar bed had begeven. Den volgenden morgen om halfnegen hoorde hij hij blazen en is naar gegaan. Men zei hem, dat het schip vergaan zou. Hij is toen zonder zwemvest in de boot gezet. Deze boot, waarin zich nog vier andere leden van de bemanning bevonden, is toen vermoedelijk door een stortzee ondersteboven in zee te recht gekoaien. De jongen is door de in de nabijheid zijnde „Columbus" opgepikt. Ten slotte verklaarde Dirk Penning, dat hij in den nacht vóór de ramp, toen hij in zijn kooi lag, iemand beneden had liooren ko men, welke persoon den schipper kwam maar die tot dan toe geueim gehouden zeggen, dat er een luik was ingeslagen. mivnri H r. I so li n /I doX liin i«il\/"»l nn TX tl"' ~r .w. waren. Het is heden een dag van jubel en vreugde over het feest van 's Keeren Koningschap, zeide de gewijde spreker, maar voor hem en de parochie waron 't dagen van droefenis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag waren er door parochianen in het kerkpor taal na de H. Mis van 7 uur hosties gevon den, waarbij op die van Donderdag een godslastering geschreven stond. Ondanks alle waakzaamheid, had het feit zich Vrijdag en Zatèrdag herhaald, De geloovigen waren door de mededeelingen zeer onder den indruk en velen konden hun tranen niet be dwingen. Zoowel Zondag onder het Lof als op Allerheiligen na de Hoogmis en onder het lof is op plechtige wijze Eerherstel ge bracht. Men heeft niet de minste vermoedens op den schuldige. Het schijnt niet uitgesloten, dat iemand van, buiten het kerkportaal bin nengekomen is, om daar de hosties neer te leggen, temeer wijl op de eenc hostie van Donderdag geschreven was. Ook is het mogelijk, dat de hosties niet geconsacreerd zijn. Zooals gezegd, men tast volkomen in het duister. De indruk in de parochie en daarbuiten is groot. In Twente viel op Allerheiligen eenige centimeters sneeuw. Tien vergunninghouders bekeurd. Zaterdag j.l. heeft de politie te Wecsp te gen tien van de veertien vergunninghouders te Weesp proces-verbaal opgemaakt, omdat zij, in strijd met de onlangs van kracht ge worden aanvullings-bepaling van het tap- verbod, op tijdstippen, waarop dat verbod van kracht was, flesschen met sterkedrank in hunne lokaliteiten voorradig hadden, waaruit reeds ecu gedeelte geschonken was- Bedoelde bepaling was door den Raad aan het tapverbod toegevoegd, om de handhaving cr van te bevorderen/In de praclijk n.l. werd het tapverbod eenvoudig genegeerd en van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagavond 11 uur kon men in iedere vergunningslocalitcit in deze gemeente evenveel sterkedrank ge bruiken als vóór de afkondiging van het tap verbod. Naar het oordeel van de vergunninghou ders is de bepaling in strijd met de Drank wet. De bedoeling is nu een gerechtelijke uit- De post aan wal gebracht. Vrijdagavond bevond zich, naar het „U.D.". - - -- - ,i.i meldt, het Junkervliegtuig, dat bij Spaken- ar België bij voortduring was meldt, kan j b,,rg een noodlanding deed in de Zuiderzee, rwscht worden, dat Heugem, evenals j„0g op dezelfde plaats 500 meter van de Limmel spoedig onder zal loopen en dat I kust. Het vliegtuig bevatte 23 pakken inter- j.- 'nationale post, die .behouden naar Amers foort zijn overgebracht. Vanwege de ge meente Bunschoten is een licht aan de ma chine bevestigd. Het zal- nog heel wat moeite kosten de vliegmachine aan land te dc gewone overstrooming, die nagenoeg ieder jaar een of meermalen plaats vindt, weder een voldongen feit zal zijn. Het is dezen keer bijzonder vroeg, dat de Maas „uitgaat". Van onmiddellijk gevaar voor verdere ovêrstrooming kan thans ech- j krijgen, aangezien "de*wielen'"diep 'in""dan ter nog niet gesproken woraen. Daar even, klejbodem van de Zuiderzee zijn gedrongen, wel van de boven rivieren en zijrivieren j voortdurend was gemeld wordt, is verder overs'lrocmir.rsgevaar over enkele dagen niet denkbeeldig. Ter oriëntatie diene, dat de- hoogste stand te Maastricht het vorig jaar 4.92 M- was I I» de dczer dagen gehouden raadsverga- tegen f Imt oogenblik ongeveer 3.50 M. dering van Gorcum heeft zich een incident dient men in aanmerking te ne- j voorgedaan. Reeds in bet begin bij de be- 7- vUn do overlaat aan het werk handeling der notulen zag de burgemeester Natuurl roer., d- is geg rivier V, - zijn i de kcl» r'e was minder snel wordt en de breeder bed krijgt, oners van Ilcujem en Limroai '•winen, hun wintervoorraden-1 uit wegens het optreden van het communistisch raadslid Nieuwstad zich genoodzaakt de ergadering te schorsen. Na afloop der ver- gadering schreeuwde de heer Nieuwstad Jen halen en. de beraedenverdie- burgemeester „fielt" toe en hij gooide ge- Een gevaar vcor de glasverzekering. Te Raam begaf een zwerver zich naar het politiebureau en vroeg er onderdak. „Dat kan niet voor 10 uur," werd hem ge antwoord. De zwerver af, Regelrecht liep hij naar de Boschstraat, greep een kei en wierp bij dc firma v. D. een groote spiegelruit in. Hij bleef er kalm bij staan. De eigenaar stoof naar buiten en vroeg den zwerver of deze de ruit had ingegooid „Dat deed ik," zei de man, „maar je bent immers verzekerd?" Toen werd do politie gerequircerd en op de hoogte gesteld. De zwerver, nog steeds aanwezig, merkte den politieagent op: ,,'t Is nog wel geen 10 uur, maar nu zal je me toch wel onderdal: verschaffen." Aldus geschiedde. Plcizierig voor de glasverzekering, zulke zwervers! Te Priene, gemeente Lonnek'er, fs de 73 jarige landbouwer J. L. door een slier mei de horens in bet onderlijf gestooten. Da oude man werd zoo ernstig verwond, dat hij aan de gevolgen is everleden. DE MARECHAUSSEE WEL POLITIE. Onlangs ontsloeg du kantonrechter te Leeuwarden van'alle rechtsvervolging een autobusondernemer, die had terecht gestaan» omdat hij niet op de eerste vordering van een wachtmeester der marechaussee zijn rijbewijs had geloond. Deze rechter oordeelde deze overtreding niet strafbaar en wel op grond, dat art. 31 d der verordening van Leeuwarderadccl be helst, dat een bestuurder van een motorrij tuig als daar nader omschreven verplicht is, op de eerste vordering van een der ambte naren van politie een geldig bewijs te too- nen, dat het raotorrij-u'g voor het gebruik op de wegen, als gemeld artikel bedoelt, is goedgekeurd en in casu bedoelde vordering tot verdachte is gericht door een wadht- schapen f 2030 per stuk 550 varkens Heil. le qual. 84—85 ct., id. 2e qual. 83— AS °^.er_ La, 84 ct„ Overz. en Geldersc.he le qual. 84—85 enkele boven noteerins, 2e qual. 8384, vette varkens 82—84 per kg. slachtgewicht 35 paarden f 100250. AMSTERDAM, 1 Nov. Binnenl. Granen. (Boerennotcering). Tarwe f 1415 14, rogge f 1111 3/4, chevaliergerst f 1111 Vz> haver f 910, duiveboonen f 1415, paarde- boonen f 11%.12%, groene erwten f 24 28, vale erwten f 20—26, alles per 100 kg. Karwei f 2324, blauwmaanzaad f 2526., per 50 kg. APELDOORN, 1 Nov. Eieren. Aanvoer 10.000 st. Prijs f 11—13.50, middclmarkt f 12 Handel vlug. ROTTERDAM, 1 Nov. Ajuin rr.et groo ten aanvoer en tamelijken handel, groote f2.10—2.20, kleine f 1.50—1.70 per 50 Kg. Aardappelen. Brielsche Eigenheimers f 3.504, Zceuwsche idem f 3.30—3.50, Westl. poters f2—2.40, blauwe Eigenhei mers f 3.40—3.60, Zeeuwsche bonte f4.50 —4.80, idem blauwe f4.30—4.70, Bravo's f3.70—4.20, per Hl. Tamelijke aanvoer en recielijke vraag. Fijne Zaden. Lijnzaad-voer f 1618, ld. zaai f 1921, karwijzaad f4043, kool zaad f2425, geel mosterdzaad f 2628, blauw maanzaad f 5052, Boekweit Man- chur Nov.-afl. gestort f 14.50, Nov./Dec. afl. gestort f 13.50, Koningsb. le helft Nov, en Nov. afl. f 14. Vlas. Aangevoerd 3700 Kg. HoU. geel f 0.80—1.05, 8650 blauw f 0.80—1.00, 7000 Kg. Groningsch f 0.700.85, 400 wit Zeeuwsch f 0.70, Handel traag ca. de helft verkocht. Eieren. Zeeuwsche en Overmaasche f 9.50 f 12 per 100 stuks. Vee. Ter markt waren aangevoerd 510 vette runderen, 134 vette graskalveren, 1413 schapen of lammeren, 972 varkens De prij zen waren als volgt: koeien le kw. f 11.05, 2e kw. f 0.900.80, 3e kw. f 0.70—0.60, ossen le kw. f 0.900.95, 2e kw. f 0.80 0.70, 3c kw. f 0.60—0.50, kalveren le kw. f 1.70—1.90, 2e kw. f 1.50—1.25, 3e kw. f 1.100.90, schapen le kw. f0.650.70 2e kw. f 0.55—0.45, 3e kw. f 0.35, lammeren f0.700.80, varkens le kw. f 0.710.73, 2e kw. f 0.68per Kg. Vetvee met matigen handel in alle kwlitei- ten, alleen prima soorten vaster schapen en lammeren, zeer matig verhandeld tot sta- tionnaire prijzen. Varkens goed verhandeld en prijzen iets vaster. Granen. In veiling verkocht 100 t. La Plata maïs ad f 172% a 168, ca. 100 t. feedwheat ad f 12.20 per 100 Kg. en ea. 50/60 t. natte tarwe ad f 7.25. Binnenl. granen. Tarwe iets ruimer ter markt. Langzaam tot iets lagere prijzen ge ruimd, puike f 18.25 a f 15.40; in bijzondere gevallen iets meer betaald verder naar kw, f 14.25 f 15. Rogge niet getoond. Gerst chev. vrijwel onveranderd f 1212.50. Ha ver iets hooger gedaan, f 9.75 a 10.35, Erwten hooger betaald kleinq groene f 1825; schok kers f 26 a 35, Bruine boonen flauw en on veranderd f 1517. Buitenlandsche granen. Rogge Western, disp. naar kw. f 13.6013; Zuid-Russ. disp. f 12.90—12.40, aangek, f 12.80; La Plata disp. f 13.40 strnd. f 13.20, Gerst 48 pd. mal ting disp. f 215, dagel. verwacht f 212, Cana da, 3 disp. f 229, stmd. f 222 60/61 Kg. Do- nau aangek, f 212. Haver Canada 2 disp, LI ,90, 34 pd Amer. clipped disp. 10.90, Donau disp. 9.25. Mais Amer mixed Nov, 15 Dec. afl. 206. La Plata disp. 184 aangek, 181180, stmd 179 Donau Gal- fox disp. ƒ203 aangek, 199 ;t tmd./194. Lijnolie 39 Nov. 35 Dec. 35 3/4 j 36 Jan./April 35% 3§ 3/4 Mei/Aug. 35%. De 15-jarige Jan Assenberg verklaarde, dat toen hij 's morgens om halfacht boven kwam, de bemanning zei„Het gaat niet goed." Ook hij is met de boot van de „Coperni cus" omgeslagen, doch hij kon zich aan een breel vasthouden, lot hij door de „Columbus" aan boord werd gehaald. Ten sloffe verklaarde de 15-jarige Dirk de Waard, dat toen hij in den ochtend van de ramp aan dek kwam, hij het voorschip lang zaam zag zinken. Hij heeft toen een zwem vest aangetrokken en is in de sloep gegaan Men kon deze niet los krij ~en. Bij het zinken van de „Copernicus" is de sloep overboord geraakt. Ook deze jongen is door de „Colum bus" gered. De inspecteur voor de Scheepvaart, de heer Van 't Haaff, zeide, dat schipper Pen ning als een bekwaam man bekend stond, die liefde had voor zijn werk. Wat de ramp zelf betreft, zeide hij, dat het schip deugdelijk was en aan alle te stellen eischen beant woordde. Vermoedelijk is het vergaan van de „Co pernicus" veroorzaakt door het inslaan van een luik, waarbij meer water is ingekomen, dan' men geweten heeft. Spr. wees er ten slotte op, dat de sluiting der luiken voor een visschersvaa; tuig doeltreffend is geweest. ALKMAAR, 1 Nov. Varkens." Aange veerd 414 varkens, vette f .0.70—0.74, zou ters f 0.660.68 per kg. AMSTERDAM, 1 Nov. Aardappelen. (Bericht v/d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche Bonten f 4.805.20, id. Blauwen f 4.50 4.80, id. bravo's f 44.25, id. BI. Eigenhei mers f 3.604, id. Bonte star f 44.30, 'id. Eigenheimers f 3.704, id. Eigenheimers poters f 2.202.40, id. Blauwe poters f 2.10 2.29, id. Bonte poters f 2.202.40, id. Bravo poters f 22.40, id. BI. Eigenb. poters f 2.402.6Q Anna Pauwlona Zand f 4 4.90 Beverw. Zandaardappelen f 4.505, Hillegommer Zandaardappelen f 4.6G—5, '4% BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft de volgende W, E. Heeren benoemd; tot Pastoor te Eoclofarendsveen J. G. Onel, te Duivendreclit P. Cielon, te Wijk aan Zee L. Th. M. Snelders; tot kapelaan te Amsterdam (O. L. V. v. A. B.) J. F. v. d. Kolk, te Scheveninjien (O. L. v. L.) F. A. M. Hermans, te Amsterdam (H. Willibrordus binnen de V.)A. M. Kok, te Lisse W. Q. Verstee^en, te den Hoorn W. E. M. Bende; dit Ass. was te Amsterdam (O. L. V. v. d. A. R. te Castricum L. J. JL Schamper, te Amsterdam (H. Donifatius) A. J, v. d. Oudenhoven en te Noordwijk tot Assitent J. Th. J. de Wit, die Assitent was te Amsterdam (H. Bonifatius.). Kummer 21, -.-"■li Nummer 23-. 21. En opnieuw belde meneer Doolitlle. „Hallo, Verhuis- en Transportmaatschappij?" „Om U te dienen meneer." „Doolittle hier. Hedenavond vijf uur pre cies moet ik drieduizend groote verhuiswagens hebben." „Hoe veel zegt U?" „Drieduizend." „Waarvoor in 's-hemelsnaam?'' „Verhuizen dierentuin. Insche pen in vrachtbooten te Cadiz. Tienduizend dollars. In orde?" „Zeker meneer, heel graag meneer, 't komt in orde meneer, tot uw dienst meneer...." „De rest komende jaar, geen tijd meer. 22. En tenslotte belde meneer Doolittle: „Hallo, Koning Octo- bengi XVII van Hippipponassi?" „Ah yes". „Wil honderd vier kante kilometer van Uw grond gebied koopen. Prijs?" Octobangi, de groote olifant van Hippipponassi, dacht even na. Toen huilde hij met de diep ste aandoening: „Veel schepen kraaltjes en veel schepen spie geltjes.... en een paarse doek voor die zak en een rcod hemd en veel zijden kousen.... en ja.... veel doozen schoensmeer voor onze nationale feesten." „Hè?" vroeg Doolittle. „Om op te poets die bakkes," grijnsde Octobangi. „Allright," zei Doolittle kalm. 23. Meneer en mevrouw ver lieten nu voldaan den dieren tuin. Ze stapten in een auto en meneer zei: „Vlug. Je hebt zes minuten cn drie en veertig seconden tijd. Vliegveld". De chauffeur boog zich over het stuur en reed of er in heel Spanje geen verkeersagenten waren. Elf en twee vijfde secon de vóór het vertrek van hel vliegtuig stopte de auto met een plptseiing'en ruk voor den in gang van het vliegveld. 24. De schok was zoo hevig, dat de chauffeur met zijn hoofd d"or de groote voorruit hcen- rcljoof. Die was kapot, maar de chauffeur gelukkig niet. Hij Lrecg een dollar extra voer ien schrik, (Wordt vervolgd) |u ih;I' Nummer 22. Nummer 24,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7