iedeiiaid-Diitsckiani 2-3 iS I Sport en wedstrijden. i lil en onnoodsge nederlaag van de Leeuwen tegen de Adelaars. Wie faalden en wie niet, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde Eiad Dinsdag 2 November 192S R. K. F. UK. V. V. Beverwijk. D. H. V. B. J isnioren-Competitie. R.-K. Voetbaïvereeniging „ihe Yellow Black'Boys". Secretaris; H. van Turnhout, Spaansche- vaartslraat 90, Schoten. Uitslagen van Zondag. R.K.V.V. „D. S. S.'\ a jüT DEN VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND—DUITSCHLAND. De Dui: ch doelveraet'b'er- vool de eerste maal gepasseerd.. R. K. Voetbalver. V. V. F. R.-K. V. „Zwaluwen". R. K. S. V. „Santpoort". Theo H. Santpoort 2—Victrix 1. B. S. M. 3Victrix 3. R.K. V. V. W. F. C. G. V. O. I—India I 3—2. DE 100 K.M. RIT VAN „EXCELSIOR" OP DEN ZEEWEG. De deelnemers aan den start. Winnaar van dezen rit werd de heer Stoute. N. V. B. N. V. B. STANDEN. 2e klasse A. 1-4 c 1-1 o-3 2 -Z 1-4 2-t 04. i-3 Reserve 2e klasse. AFDEELING le klasse. II Van der Meuten maakt één der Duitsche aanvaJten onschadelijk» R. K. A. V.—H. B. C. 07 In een schitterend gespeelden wedstrijd is het H.B.C. gelukt een groote overwinning op R.K.A.V. te behalen. Om half drie fluit scheidsrechter van Veen, 'die zeer verdienstelijk leidde, de elftallen binnen de lijnen. Beide ploegen zijn volledig. R.K.A.V. wint de toss en laat Moeren met den wind in den rug aftrappen. H.B.C. pak direct goed aan, het samen spel 'tusschen de voorhoedespelers is af, fiink gesteund door de half linie en na on geveer 10 minuten spelens meet de R.K.A.V. doelman voor een goed geplaatst schot zwichten. Steeds blijft H.B.C. domineeren, de ach terhoede van R.K.A.V. is er totaal uit en laat zich te gemakkelijk passeeren. Een boogschot van Leo van der Vlucht komt eenige meters voor doe! op den grond, de bal springt hoog op, de keeper loopt even uit, doch ziet het Ieder over zijn hoofd in de touwen verdwijnen. Er is ongeveer 17 mi nuten gespeeld en het laat zich aanzien dat er meer punten voor H.B.C. in de lucht zit ten. Enthousiast wordt cr doorgespeeld, de ploeg van R.K.A.V. heeft niets meer in te brengen en wanneer de scheidsrechter rust aankondigt heeft H.B.C. nog tweemaal het net kunnen vinden. Na de thee heeft R.K.A.V. de opstelling eenigszins gewijzigd en zijn de aanvallen op het H.B.C.-doel wat gevaarlijker. De gas ten schijnen iets te verslappen, hetgeen een paar corners oplevert, welke echer worden weggewerkt. De R. K. A. V,-achterhoede maakt de fout te veel op te dringen, waar van H.B.C. handig profiteert, eenige vlugge uitvallen, waarin de voorhoede van de gas ten vrij spel gelaten wordt, hebben succes en na rust .moest de R.K.A.V.-doelman nog driemaal visschen. Met een 70 overwin ning trok H.B.C. naar Heemstede. De geheele ploeg speelde een uitstekenden wedstrijd. Jan Warmerdam nam 3 goals voor z,n rekening, Juffermans 2 en A. Mooren en Leo v. d. Vlugt elk één. De voorhoede van R.K.A.V. had weinig in te brengen. De aohterhoede was een zeef en <Je keeper kon ons niet bekoren. Van de 7 doelpunten waren er 3 voor hem houdbaar geweest. Limvio zal het Zondag te Heemstede bard verantwoorden krijgen. Beverwijk IVolendam I. t Vrij scherpe Oostenwindje en de met regen dreigende wolkenmassa waren oor zaak, dat het publiek niet in zoo'n groot aantal aanwezig was, als gewoonlijk bij bo vengenoemde ontmoeting. Volendam mist haar spil, die toch niet (Onverdienstelijk vervangen werd. 't Loopt tegen half drie als begonnen wordt en 't blijkt al spoedig, dat de Volen- dammers er goed op zitten. De Beverwijkers zijn toch ie's meer aanvallend en als v, d. Zon eens hard tegen den paal geschoten heeft, krijgt Beverwijk een vrije schop te nemen. Vlak daarna bemachtigt Kuijer de bal, zet scherp voor en 't is 1—«0. Beverwijk blijft meer aanvallen, jammer dat in deze periode voor de linksbuiten van „B." zoo slecht z'n plaats houdt. Vo'en- daïn's keeper laat intusschen nog 'ns zien. dat hij nog uitstekende capaciteiten als doelwachter bezit. Ook Volendam onder neemt nogal eens snelle en daardoor steeds gevaarlijke aanvallen. Vooral hun linksbui ten rent nogal eens langs het lijntje, maar in Joosten en Van Zu'phen moet hij meestal z'n meerdere erkennen. Hoewel er vaak spannende momenten voor het Volendam- doel ontstaan, ge'ukt het Beverwijk niet den voorsprong te vergroo'en. In deze pe riode valt nogal 't onhebbelijke geschreeuw der meeste Volendamspelers op. Als de wijdgebroekten nog 'n paar aanval len ondernomen hebben, is 't rusten. 10. Na de thee is B.'s halflinie eenigszins ge wijzigd, wat nu niet direct een verbetering blijkt te zijn. Toch mag B.'s halflinie er zijn! 't Is Thijs, .die snel opbrengt en keurig voorzet, maar zonder succes. Dekker presteert vanmiddag al heel weinig, zoodat van rech's niet veel te verwachten is. Dan weet Volendam twee corners te forceeren, doch v. d. Hout redt netjes! Als Volendam een vrije schop meet nemen, wordt hard tegen den paal gescholen! Dan gaan de roedbroeken er weer van door en het is corner! Vlak daarna nog 2 hoekscnoppen, doch zonder resultaat. Beverwijk is sterker en zoo nu en dan tracht Volendam met verre schoten v. d. Hout te passeeren, doch V lukt niet. 't Is „B.'"s linkervleugel, die vaak keurig opbrengt en spannende momenten voor 't „V."-doel laat on'staan. Telkens weet de Volendam-keeper op beslist keurige wijze te redden. Hoe 't publiek Beverwijk al aanmoedigt, jgoaltjés komen cr maar niet, ofschoon 't soms niet veel gghéelt! Opvallend is het beslist onvoldoende spel van B. rechtsbuiten, hij brengt er dezen middag weinig van terecht! Vaak mooie voorzetten komen er van links, maar hoe Kuijer en v. d. Zon ook wei ken, doelpunten valt niet mee! Intusschen moeten de roosbroeken nogal eens een corner nemen, wat zoo nu en dan eenige mooie momenten voor het Joel der gasten oplevert. De aanvallen van Volendam worden door 'de B.-achterhoede onschadelijk gemaakt. Vlak tegen 't eind schiet Thijs nog eens rakelings naast. Als scheidsrechter Keilman tijd blaast, heeft Beverwijk een welverdier.de, doch wel v/at kleine overwinning behaald. Enfin, de puntjes zijn er! Bij Volendam viel 't uitstekende werk van den keeper op. Verder ook 't tamelijk gekibbel van enkele spelers, dan over dit en dan over dat, he'gsen toch zeker in een zde klas R. K. F.-club niet voor moet ko men! Bij Beverv/ijk was, zooals gewoonlijk ach terhoede en halflinie goed. De Ruijter viel cp door z'n kopwerk. AHijs en Koen speelden na rust goed. Eerstgenoemde was voor rust te veel van z n,. plaa s! Koen was door toedoen van Kuijer, de goahabrikant! Kuijef en v, d. Zon werkten steeds hard. V. d. Zon mo-et wat vlugger overgeven. Dekker zagen we wel eens veel beter. De leiding was correct. WILSKRACHT—T. Y. B. B. 1—1, Deze uitwedstrijd is voor de geel-zwarten niet een van de genoeglijkste geweest. Het •Wilskrachtterrein moge ai over voldoende aimetingen beschikken, bij de minst ongun stige weersgesteldheid is het gewoon onbe speelbaar en heeft het meer weg van een w-f ,dan Van eon v°etbaiterrein. Ook ce wilskracht-aanvoerder gaf onomwonden te kennen het i. Y. B. B.-terrein te prefe- *eetsn boven hun model le klasse-inrich ting. Over den wedstrijd het volgende: Als om ruim hali drie t. T, B. B. afrapt, (een half uur na den vastgestelden tijd!) treedt zij ci- rect overdonderend op en belegert de Wilskracht-veste. Veie schoten worden door aen, goed in vorm zijn den keeper verwerkt, totuat na een half uur spelens na een scri- mage_ uit een corner Boot de geel-zwarten de leiding geeft. Rust gaat in met 1—0. Ook na rust zijn de boys steeds in de meerder heid. Dcor al te groote gladheid zijn ech ter haar aanvallen niet gevaarlijk daar zij alle emcigen in glij- en valparijen. Tien minuien voor het einde weet Wilskracht gelijk te maken met welken stand het ein de aanbreekt. programma VOOR ZONDAG 7 NOVEMBER. H'-. 3H. B. C. 4, 2 uur, de Zwager. tv'L2~RIVZ 3' 2 uur- H" Westbroek. T.Y.B.B. 5-V.V.F. 1, 1 uur, J. C. Kruijver. Concordia 3—Victrix 3, 1 u., P. de Groot. ,00r.. bondag 14 November zullen geen wedstrijden worden vastgesteld, dan is het cie vrije Zondag in de maand. De tweede wedstrijden worden vastgesteld, daar kan in 't vervolg op gerekend werden. A.c. zaterdag zal in 't sportblad van de I\. ri. C:t. de stand gepubliceerd worden. De Competitieleider, P. P. SMIT, Atjehstraat 12, Schoten. Wilskracht 2T. Y. B. B. 1 1i T. V. B. B. 2Concordia 2 80 R. K. V. Z. 2T, Y. B. B. 3 2-7 V. V. F. T. Y. B. B. 4 4—2 Het eerste elftal verspeelde in Amsterdam een kostbaar puntje tegen Wilskracht 2. Daar de Amsterdammers tot de z.g.n. zwakke zusjes bchooren en de boys tot nu toe goed werk verrichtten is dit een leelijke tegen valler. Be geel-zwarten staan nu twee pun ten op dfe leiders ^achter. Misschien dat Pa radijs c.s. a.s. Zondag in Volendam meer succes hebben. Het wordt tijd dat er weei eens een overwinning komt! De reserves deden weer een stap in de goede richting, door in een spel van kat en muis de Concordia-doelman acht maal te passeeren, waartegen de Hillegommers geen enkel doelpunt stelden. Voor de rust waren de boys er niet bijster in en doelpuntten slechts éénmaal, doch na de thee was bei een lust de gcel-zwart-voorhcede, goed ge steund door de half linie, aan het werk te zien. Er werd een vlot open spel gespeeld en de bal zweefde voortdurend voor de Con- corüia-doelmond. De 80 uitslag is dan ook in het geheel niet geflatteerd. Mooren kreeg gedurende den geheelen wedstrijd slechU één bal te verwerken wat boekdeelen spreekt! De teleurstelling die het eerste elftal ons ^at werd eenigszins vergoed door de fraaie 72 overwinning van het 3e elftal op R K. V. Z. 2. In mijn overzicht van Zaterdag wees ik er reeds op dat, nu het eerste puntje bin nen was, wel meerdere zouden volgen. Zoo'n groote overwinning had ik echter geenszins verwacht. Het eerste juniorenelftal werd door de nog in een feestroes verkeerende V, V. F.'ers met 42 verslagen. v.Zantcn was de man in de voorhoede, doch miste Metselaai zeer. De moed echter niet laten zakken, jongens! HENK. Uitslagen van 31 October. Onze Gezellen ID. S. S. 05 D. S. II—Geel Wit III 0—6 Het eerste elftal wist hoewel zij met 2 in vallers speelde, haar concurrent Onze Ge zellen op overtuigende wijze te kloppen, al dient gezegd te worden dat O. G. deze mid dag heel weinig geluk gehad heeft. Vijf minu ten na het begin geeft Joosten met een vei hard schot D. S. S. de leiding. O. G. is n*. sterker, doch weten de kansen niet te ge bruiken. eWÜ'I D, S. S. breekt- door, met een goed .schot maakt Wuliings cr 20 van. Met dezen stand gaat de rust °in. Na de hervatting vergroot laatst genoemde de voorsprong 30. Een voorzet van links laten de binnenspelers tactisch lcopen, het is B. Geels die &e bai zuiver in 't doel schiet, 40. Even voor 'iet einde schiet v. d. Meer een teruggeslagen bal in, 50. Met dezen stand komt het einde. liet tweede verloor begrijpelijker wijze met 6 invallers spelende, van een versterki Geel Wit III, met 6—0. (Ondcrald. van bet S. F. L.j V. V. F. I—T. Y. B. B. IV 4—2 I-I. B. C. IV—V. V. F. II 9—0 Zondag speelden cle V, V. F.'ers hun eer sten voetbaldag van het seizoen! Het eersti elftal ontving T, Y. B. B. IV, die onvolledig wellicht met een tikje overmoed berooid in 't veld verschenen. The Yellows namen echter aanstonds de leiding door een vei rassend schot, dat via den paal in het net belandde! V. V. F.'s voorhoede, die we dezer dagen, tot ons buitengewoon genoegen, uit bundiger successen op de .tooneelplanken zagen vieren, dan heden op het voetbalveld, wist gelijk te maken, ja zelfs haar voorsprong te vergrooten door twee penalty's, beide wegens loshaniigheid der Yellows. Half-tinn» trad in met 31. Na de rust ging de strijd i»!ijk op! Het ware onbillijk als de Yeilowskeeper over pech klaagde. Een rush van onzen midden voor bracht den stand cp 41. Hoewel ce voorhoede van T, Y. B. B. aardig ging com- bineeren, bleek zij over geen productieven schutter te beschikken, terwijl de achter hoede van V. V. F. een tamelijk veiligen in druk vestigde. Slechts kort vóór het einde verkleinden de Yellows hun achterstand. Scheidsrechter West broek deed zijn ver maarde arbitrale reputatie weer eer aan! V. V. F, II verging het minder succesvol: als zuurkool werd ze ingemaakt. Met een allerduidelijkste nederlaag keerde ze Zóete- straatwaarts. Onze, voor elkaar geheel nieu we spelers liepen, ongelooflijk hopeloos, naar onderling contact te zoeken, zonder et in te slagen het te vinden. Na rust werd de opstelling van V. V. F. allerdolst dcor elkaar gekegeld, met het ge volg, dat het doel van V. V. F. voortdurend belegerd werd. Daar V. V. F, zich uitputte in een ondoelmatig wegtrappen van de-i bal, kreeg en benutte H. B. C. de gelegenheid gemakkelijk doelpunten te maken. Mgt een sneitrcinvaartje werd in korten tijd 't aantal doelpunten op 9 (zegge: negen!) gebracht. Volkomen verdiend wen H. B, C. ten slotte met 90. Waarom had V. V. F. II, gedurende hei grootste gedeelte van den wedstrijd, ook een onbeholpen keeper tusschen c!e palen neer gepoot, die het vermoeden wekte, neg nim mer tevoren een goalpaal gezien te hebben, terwijl bij de V. V. F.'ers werkelijk een spe ler aanwezig was, die over zéér goede kce- persqualiteiicn beschikt? Als V. V. F. II zich overigens niet beter op samenspel toelegt, zal zij steeds het elftal, zijn en blijven, waar tegen men ongelooflijk gaarne speelt... enkel om zijn punten-aantal te vermeerderen. Intusschen, V. V. F., tanden op mekaar, hoor! Houdt moed! B. O. VIS. Secretaris: J, C. Kraijver, Jr. Tweede Zuidpo-ldersiraai 16. OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag, 3 November a.s. te 8 uur, ver gadering der elftalcommissie ten huize van den secretaris, 2e Zuidpolderstraat 16. Zaterdagmiddag vanaf 2 uur trainen op 'i Sportpark. A.s. Zondag speelt 't eerste elftal voor de competitie tegen Tcyiingen in Sasscnbeim. JOOP. Secr.: Zeeweg 250 H, Velsen-Driehuis. Uitslagen van Zondag 31 October: Beverwijk IISantooórt I 24 Santpoort IIVictrix I 24 B. S. M, II—Santpoort III 20 Het eerste elftal heeft zich kranig ge houden en wist met 42 te zegevieren, wat we zeker niet hadden verwacht. Pro ficiat heeren. Als er zoo gespeeld wordt als gisteren, kan nog menige overwinning uw deel zijn. Het tweede elftal heeft ons danig te leurgesteld, door met 42 te verliezen. Kom, tweede, dat gaat niet goed zoo, vol gende keer een overwinning hoor. Het wordt weer eens tijd. Ons derde elftal heeft in B. S. M. II zijn meerdere moeten erkennen door met 2C te verliezen en moest daarmede zijn eerste nhderlaag slikken. Kom jongens, niet den moed laten zakken hoor. Een andere keer weer eens een overwinning. Jullie waren zoo modi op weg naar de bovenste piahis. Ziet het bij één nederlaag te houden. Santpoort wint den toss. Victrix trapt tegen wind in a"f Beide partijen wegen tegen elkander op. Na 20 minuten neemt Santpoort de leiding door een misverstand in de blauw-zwarte achterhoede: 10. Kort hierop doelpunt Santpoort weer: 20. Doch voor rust weet Victrix den achterstand te verkleinen: 21. Na rust is Santpoort in de meerderheid, toch weet Mulders den stand tot 22 ta brengen. Een penally keert de Santpoort keeper prachtig, maar een minuut later geeft Mulders Victrix de leiding, door uit een corner een goal te fabriceeren. De blauw-zwarte voorhoede zondigt nogal eens een keer te^en het buitenspel. Homan brengt den stand op 24, welke onver anderd blijft, als scheidsrechter Iiruyver einde blaast. De Junioren wisten in een goed gespeel den wedstrijd B, S. M. op eigen terrein te kloppen met 40. Goed zoo jongens! Dit is jullie tweede overwinning van de voor genomen reeks overwinningen. Secretariaat: Oude Schulpweg. Geel-Wit I—W. F. I: 4—6. W. F. C. II—D. E. S. I: 3—1. Het eerste trok met een invaller naaf het Sportpark om Geel-Wit te bekampen, dat dit jaar weer een van de zwakkere zusjes blijkt te zijn. Zij wLsten de pauselijken er dan ook met 64 onder te houden. In een humoristischen wedstrijd die meer op rugby dan op voetbal leek, heeft de bal techniek der W. F. C.ers gezegevierd over de hecren uit Kudelstaart, Met 3—1 moest D.E.S. I dan ook het onderspit delven. J. Groeneveid, Secr. Ondanks dat eenige leden, waarvoor wij de grootste lof hebben, aan het'terrein ge werkt hebben, was het in een treurige staat. Het leek meer op een veenderij, dan op een voetbalterrein. Spoedige grondige verbete ring is niet aiieen dringend gewenscht, maai zelfs hoogst noodzakelijk, daar het zoo niet langer bespeelbaar is. Volgens deskundigen is met eenige betrekkelijk kleine werkzaam heden, reeds veel te verbeteren. Maar voor al geen dag langer wachten, daar ook reke ning gehouden moet worden, met de andere elftallen, waardoor iederen Zondag het ter rein- debr-uikt- moet worden/ Om redenen hleiboven vermeld is het ons niet mogelijk, van dezen wedstrijd een ver slag te geven. Want het zcu dan uit twee v/oorden bestaan, n.l. „glissen" en „Vallen,'* wat minder aangenaam zou zijn om te lezen. Wij zullen volstaan met te schrijven, dat India binnen 5 minuten een voorsprong had van 20, die met rust door toedoen van v. Rooden en v. d. Kolk was ingehaald. Na rust voegde v. Rooden hier nog één aan toe, 32. Hoe India ook zwoegde, het mocht haar niet gelukken het net te vindpn, wat zij wel verdienden. Gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Scheidsrech ter Laas' leiding was goed. A' iu Dit artikel diende te verschijnen met eer. rouwrand. Immers daar werd Zondag in Am- stelveen's Stadion een elftal Nederlanders geklopt door een elftal Duitschers en zoo iets schijnt nu eenmaal gelijk te staan met een natisnale ramp. Nu v/as het inderdaad een en al misère vóór den wedstrijd, een er al narigheid daarna. Vóór den wedstrijd vanwege cle zwaar-bewcikte luchten boven de hoofden, daarna vanwege de zwaarbe wolkte gemoederen der duizenden en nog eens duizenden die den Stadiongrond hadden bevolkt. En toch kunnen we met zeker recht zeg- ger, dat het Oranje-elftal een goeden wed strijd gespeeld heeft. Maar er waren zwakke plekken in iet team die gewillig oorzaak wa ren van deze nederÜag op eigen grond. En in de eerste plaats komt van der Meulen voor die qualificatie in aanmerking. Hij redde een paar maal keurig! Maar hij was in de hoogste mate debet aan het eerste en derde doelpunt van Duitschlar.d. Hij trapte verders zesmaal het leer waar vangen geboden was. Hij was een van de falcrs. Immers, nadat Tap kort na den aanvang Holland de leiding gegeven had, schoot Wieder een keihard schot in op schouderhoogte van enzen doelman, die daarvoor bukte en den bal tusschen zijn uit gespreide armen in de touwen verdwijnen liet. Elk ander doelwachter van internatio nale klasse was hier kaarsrecht blijven staan en had het ieder gegrepen. Aan het tweede doelpunt had hij geen schuld, maar toen n? de hervatting Verlegh, die door twee D'uitschers in het nauw gedreven werd, van kortbij op van der Meulen terugspeelde, liet deze den bal vallen, 't ding rolde tegen den nog in vollen vaart zijnden Verlegh aan en zóó in het doel. De backs Denis en van Kol voldeden. Toch stak Dcnis niet boven den Amsterdam mer uit, al is zijn spel van een fijnere klasse. Nooit had ik hoogen dunk van Massy en ook nu niet. Massy speelde een enthousias ten, goeden wedstrijd, maar 't is toch verre van een uitblinker, verre van een spil waar alles om draait. Wij hebben echter in ons kikkerlandje geen uitblinkers op de center- half-posit e en ergo dienen we te roeien met riemen als deze. Zoo als de Limburgcaaar zijn er echter nog tien anderen oo!c. Stuwkrachten waren de vleugelhalfs. Zoo wel van Heel als Verlegh gingen als de slin ger van een uurwerk met eenzelfde regel maat heen en weer met aanval en verdedi ging. Van v. Heel zijn we dat gewend. Ver legh viel mee. Het schijnt een fout geweesl te zijn heüi zoolang uit het elftal te laten. Er moet een meneer van Gelder en een meneer Vis hebben meegespeeld, maar nie mand heeft het gezien. Ze waren wel op 'i veld, maar ze speelden niet mee. Ze liepen mee. Die twee jongens hebben in die twee maal drie kwartier neel wat afgesjouwd op dat Stadion van Oost naar West vice-versa. Maar daar ze bij de training slechts baan tjes moesten locpen deden ze het nu ook: De fc'al was bijzaak. Vis heeft 'm heelcmaal niet te pakken gehad en van Gelder gaf 'm, als hij 'm te pakken had, aan Duitschlar.d. 't Was alleen nog maar ie verwonderen, dat Vis met al dat geloop niet hot Stadion uitliep near Muiderberg of zoo. En toch zal ik het geen van heiden verwijten. Zij zijn slechts de slachtoffers van die zenuwen- spanning, waarover ik schreef na den oefen- catch. Het blijft altijd waar: je weet wat je hebt, maar je weet niet wat je er voor terugkrijgt. Hier is het gevaar van in hun clubs soms uitblinkende nouveauté's nader aangetoond. Voor de abonné' ten Noorden van Castri- cum zij het te lumner voldoening gezegd, dat een en anler niet geldt voor den Alle rnaarder Elfcring. Hij bewees dadelijk zich gen enkel moment van de wijs te laten bren gen door de belangrijkheid van den kamp. En over het algemeen deed hij betere din gen, dan we van Gielen gewend zijn.Voort durend gebruikte bij in de dubbele be- teekenis des woords zijp kop, hii was snel, handig en trapte links en rechts, zdbdat zijn plaats voor de toekomst ver zekerd is. Uistekend speelde Tap, die deed denken aan Buitenweg. De vroeger tegen hem ingebrachte klachten hielden geen stand. De kleine Ruysch was goed, zonder bepaald grootsche dingen te verrichten. Het ventje had het tegen dergelijke kolossen van Duitschers dan ook vrij moeilijk. Dat wat je niet hebt! Laten do Duitschers over athleten van kerels beschikken, her sens hebben ze och zeker niet. Anders was hef eenvoudig uitgesloten geweest, dat het geheele elftal constant op de vleugels speel de, die schier immer buitenspel stonden, an ders was het evenzeer onmogelijk geweest, dat die vleugelspelers steeds buitenspel bleven staan. De naiviteit van de heeren met betrekking tot den zoo gevreesden regel grensde aan he ongeloofelüke. En ik heb me afgevraagd wat er van dit Nederlandse!: elftal met een niet te vertrouwen keeper was overgebleven, als de tegenstanders had den beschikt over een stormlinie met ver stand. En juist het totaal gebrek aan tac tiek en overleg geven ons het recht te spro ken van evenwichtige verhoudingen en van een onnoodie nederlaag. Tegen een derge- lijken aanval waren drie goals een niet- no.odzakelijk verlies. De Brit Cox was referee. Zijn naam is 'dein, maar zijn daden waren groot. Hij had 1 de wedstrijd volkomen in handen en de wijze waarop hij Tap en Schmidt, die Dempsey er Tuaney probeerden na te doen, te verzoe nen wist, getuigden van lijnen tact. Maar dat hij als arbiter 't recht had om de Duit sche vleugelscel ers tijdens den wedstrijd even de off-side-regel bij te brengen, waar door hij slapende honden had kunnen wak ker maken, geloof ik niet.. Als de Duitschers niet uit hun oogen kijken, behoeft de scheidsrechter hen daarop niet attent te maken. De voorbespreking kent U. Er was niets nieuws onder de zon. De zon zelf was er trouwens niet. Als steeds hingen de augur ken, die van de misère een voorgevoel had den in de zuurkramen halfstok en goltde een gestage meuschenstroom door een ver nauwde bedding siadionwaarts. De auto s vanaf de Rolls Royce tot en met de „Hein Ford", werden door een kronkelig geultje omgeleid om achter het Stadion te worden geparkt. Binnenin de drukte die gebruike lijk is, Veel Hooge Heeren met nog Hoogere Hoeden, Ministers, Leden van Verschillende Veidïcnstes, Leden van de Tweede Kamer (piekerend over het Verdrag), enzoovoorts. Een envolledige lijst ligt ter inzage bij de redactie. Verder een groot quantum Pers netjes door Wijnmalen binnengeloodsd en niettemin niets betalend. Tien minuten na twee werd er afgetrapt en stonden er deze elftallen: HOLLAND. Van der Meulen, Denis, van Kol, Verlegh, Massy, van Heel, Elfring, Ruysch, Tap, Vis, van Gelder. Trag, Wieder, Harder, Hochgesang, Scherm. Schmidt, Kalb, Martwig, Kütterer, Muiier, Ertl. DUITSCHLAND. Een tijdlang hebben de «astheeren zichtbaag de overhand, doch de Hollandsche keeper stopt eenige malen op uitnemende wijze en schijnt zijn zelfvertrouwen te hebben her wonnen. Wanneer dan. van der Meulen het leder na terugspelen van Verlegh vallen laat, is het pleit beslecht. Niettemin geeft Holland niet op en aanval cp aanval wordt ondernomen. Precies een halve minuut voor het einde weet Tap met een goed schot te doelpunten. Waarna het scherm viel. D-uitschland won zeer zeker! maar de heeren behoeven zich niet te buiten te gaan aan uitbundigheid. Ze hebben net zoo min als Holland bovenmatig gevoetbald. En Holland heeft een beter elftal dan dit, in ieder geval twee betere linkcr-voor- waartsen. Maar met dat al hebben we dan toch weer maar eens in het zand gebeten. En onze internationale reputatie is door deze en dergelijke nederlagen, aan het tanen. Nu is het wel waar, dat de elftal-com missie dit elftal heeft gekozen „met het bog op de Olympiade", maar dat wil toch niet zeggen, dat de heeren Hirschman en Co. tot 1928 er een stelletje internationale nederlagen voor over hebben, als ze dan tegen dien tijd maar een homogene ploeg hebben. Om dan bijvoorbeeld met die door veel nederlagen eindelijk goed geworden ploeg in de eerste ronde tegen Uruguay loten! Neen, laat men ik wees er reeds eer; der op die Olympia-gedachte voorloor pig maar laten varen. Daarvoor dienen, geen menschen met internationale repu tatie, die nimmer heben gefaald, opgeofr ferd voor spelers met toekomst. Daarvor behoeven we niet steeds weer de risico t* loopen van een nederlaag. „Je maintiendrai!" Ik zal handhaven! Dat staat er in het wapen dat daar prijkt op de Oranje-hemdjes van het Nederland; scbe Elftal. Ik zal handhaven! Het Ncderlandsche Elftal heeft jarenlang dat devies in alle eerbied gevolgd en wil dat nog doen. Maar men handhave dan eerst hen, die door die jaren heen datzelf* de devies immer hebben gehandhaafd! a ROOZEN UITSLAGEN. AFDEELING L 2e klasse A. BloemendaalIïollandia D. 2e klasse B. 0. N. A. R.—W. F. C. 4e klasse B. 1. O.—E. H. S. Reserve le klasse. E. D. O. 2—Z. F. C. 2 Spartaan 2Rap. 2 Reserve 2e klasse. A. F. C. 2Haarlem 2 AFDEELING II. Eerste klas. Z. F. C.Hilversum Tweede klas A. V. I. O. S.—Steeds Hooger D. H. C.Concordia Tweede klas B. Xerxes-S. V. W. UnitasHermes D. V. S. Neptunus—-R. F. C. Hiliinen- Derde klas A- -T. H. B. Derde klas B. ScheveningenBodegr. De Oranje-blouses hebbsn allereerst het voordeel van den straffen wind die in de lengte-richting van het veld meer afbreuk aan het spel doet dan wenschelijk is. Maar het gaat goed met Holland. Elf, ing doet daar in den versten hoek een paar handige din gen en gevaarlijk zeeft het leder eenigen tijd boven het door Duitschland bezette gebied. Trouwens, ook Tap en Ruysch beginnen een artillerie-vuur op het goed door Ertl be waakte fort. Er zal ongeveer 10 minuten gespeeld zijn, als Tap een vrije schop van verren afstand te nemen krijgt die met e?n hard, laag schot in een doelpunt wordt om gezet 10. Met dezen moreelen ruggesteun stijgt Ne derland opnieuw ten aanval, goed gevoed door de half-linie. die het tegen den niet al te schitterend spelende Duitsche voorhoede gemakkelijk afkan. Als Trag, die wat bui tenspel staan betreft, niet voor Scherm be hoeft onder te doen, voor de zooveelste maal het fluitje snerpen hoort, krijgen we langs de lijn een soort comedie die aan de beste dagen van de Natris herinneren cloet. Trouwens, in het geheele Dui'sche kamp Zeeburgia schijnt de eenheid niet bijzonder groot te V.V.A. wezen, getuige de vele korte, maar krach tige speechjes, die onderling worden afge stoken. Nederland heeft dan ook nog steeds verren eg het beste van het spel en een ver hooging der score is in zicht. Alleen de lin- kerwing is hopeloos aan het slabakken (klemtoon niet op de eerste, maar op de 'weede lettergreep!), doch het trio Tap- Ruysch-Elfring speelt eminent voetbal. 'Scbarsch zijn de aanvallen der Duitschers. Niettemin weten ze een paar maal tot van der Meulen door te dringen, die een keer gevaarlijk wegtrapt en heel goede dingen met erge onncozelheidjes afwisselt. Vis krijgt de kans van den dag na schitterend werk van Elfring, maar is de bekende tiende seconde te laat. Dan komt het boven omschreven doelpunt van Duitschland als een keiharden kogel van der Meulen te machtig blijkt (11). Nog wil men niet ge- looven dat dit goed spelend Nederland, waar menschen als Danis en van Heel zoo weldoordacht hun kop gebruiken bij het off-side-zetten van een weinig snuggere Germaanschen aanval een nederlaag tege- nxet gaat maar als drie minuten voor rust Harder onzen doelman uit zijn tent lokt en den bal in het verlaten heiligdom goochelt (12) gaat weldra de pauze in met een stemming dicht bij nu nul graden Celsius. Ook in de tweede helft speelde Neder land ontegenzeggelijk beter voetbal, met uitzondering van den linkervleugel. Tap is weliswaar wat minder, maar Massy er daarentegen beter in en ook Elfring en Ruyschbedreigen Ertl voortdurend. Ettelijke scholen krijgt de Duitsche doelman te ver werken, doch het is er een die zijn vak verstaat. Twintig minuten na de hervatting schiet Harder in, van der Meulen doet wat onzeker, doch het gevaar wordt bezworen. AFDEELING IIL le klasse. WageningenHeracles RoburGo Ahead AFDEELING IV. M. V. V.—Willem II HET NOORDEN. G. V. V.—Be Quick FrisiaVelocitas VeendamG. V. A. V. W. V. V—Friesland 2—1 3-« 6P 4-4 1-3 7—1 2—3 0—1 1-4 3-1 2—1 2—7 5—6 Haarlem 5 5 0 0 10 14—6 2.— Alc. Victrix 5 3 1 1 7 20—11 1.40 West Frisia 5 3 0 2 6 17—11 1.20 Helder 6 3 1 2 7 11—7 1.16 Holiandia 6 3 0 3 6 14-10 1.— K.F.C. 5 2 1 2 5 8—8 1.— Bloemendaal 6 1 3 2 5 9—15 0 83 Zeeburgia 6 2 0 4 4 13—16 0.64 V.V.A. 5 1 1 3 3 11—18 0.60 Schoten 5 0 1 4 I 9—20 0.20 Reserve le klasse. Bl.auw wit II 6 4 1 1 9 306 1.50 Z.F.C. II 6 4 1 1 9 20 -8 1.50 Spar aa i II 7 5 0 2 10 27—20 1.42 II.C.H. II 6 3 2 1 8 14—10 1.33 E.D.O. II 7 3 2 2 8 16-16 1.14 Hilversum II 5 1 3 1 5 10—9 1.— Ajax II 6 2 I 3 5 17—13 0.83 D.E.C. II 5 2 0 3 4 6—12 0.80 H.F.C. II 6 1 0 5 2 9—30 0.33 Rapiditas II 6 0 0 6 0 3—23 0,—* Holiandia 5 4 0 1 8 15—2 1.60 A.F.C. II 5 4 0 1 8 16-5 I 60 H .arlem II 5 3 1 1 7 22—12 1.40 Stormvogels 113 1 1 1 3 7—8 1.— Alc. Victrix II 3 1 0 2 2 5—5 0.66 BI. Wit III 6 2 0 4 4 7—18 0.66 Watergrs.m. II 3 0 1 2 1 3—15 0.33 V.V.A. II 4 0 1 3 1 7—17 0.25 reijenoord 5 4 1 0 9 23—5 1.80 Hilversum 6 3 3 0 9 16-12 1.60 K.B.S. 5 3 1 1 7 14—13 1.40 E.D.O. 5 1 3 1 5 12—9 1.— De Spartaan 5 2 1 2 5 8—7 1.— U.V.V. 5 1 3 1 5 8—8 1.— Z.F.C. 6 2 2 2 6 13-16 1.— V.O.C. 5 1 2 2 4 6—11 0.80 H.F.C. 5 0 1 4 1 9—17 0.20 A.S.C. 5 0 1 4 1 6—17 0.20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 9