©a&2idtXi?Tc(2ou/xa/n,l j Dc KATHOL IEKË ■LLysii EEN INTERf. LOUDSPEAKER djrfflj DE SPAARMEBUNK Dr. v. d. Berg. Dierenmishandeling. In het water geloopeiy De groote debatvergadering op 8 November a.s. Haarlemsche Kegelbond. Dierenmishandeling. BURGERLIJKE STAND. 110.000 ABODE'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BU "WERFKRACHT" Agenda 4 November DE FEESTEN TE IJMUIDEN. Voor onze Overledenen. Gevonden. Personeelsvergadering. TOONEEL. Ibsen's Peer Gynt. Schouwburg Jansweg. DE MISSIEAVCND OP 8 NOVEMBER. Gemengd koor „PolVhymnia"1. „Der Blauwe VogeF Is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan* gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTI EN. VRAAGT PROEFEXEMPLAAR DE INBRAAK TE BLOEMENDAAL. Arrestatie van den inbreker. Tentoonstelling. Onze Scheepsbonwindwstris. Vergadering Brandstofwerkers. KRACHTSPORT. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. ionden DAMMEN. BILJARTEN GEMEENTERAAD. LAATSTE NIEUWS. Een hoofdagent van poritlü overvallen. Alfred Smith herkozen. Aardverschuiving in Zuid-Afrika. R.K. Universiteit. De Waal gewassen. E\en nacfat liet ongeluk gebeurd was di mare giag aak el! dat er vier zwaar gewon: kwamen wij op de plaats des or i er actieve veldwachter, de hield in den drenzenden ree c _at de auto's, waarop be r het justitieel onder-, zoc aan zouden zijn weg gen waarvan het Goorste was, stond rechts van i den goeden kant. E' onga'uk had plaats gel ligt nog het onooglijke srnr.l c, dat in vroeger jaren al aan vr Iers 'n ernstig ongeluk heeft be- - os nu moddervet en zoo smal, dat -r op een geul geleek en heel be- gri'c.i 10, de wielen van een auto, die er c.-verdwaald zijn, niet zoo ge. rookhol f. 1 'en hoogen steenkant terug kon c. S. eti moet daar herhaaldelijk het gevel;; zijn vin den onvoldoenden toestand van den .eg. Keu'en en Aken zijp niet op c i dog gebouwd en zoo kon de Rijksweg niet 'n twee, drie in orde zijn, maar aan- bev- f-vj ver ent het toch wel om de ge- v -ri jke punten zooveel mogelijk al vast we te nTien. De .."linerva" is, ontsnappende uit de g scl, in tegen den Fordwagen aange- r :n. botsing was zeer hevig. Het stuurrad is geheel ontzet, zoodat de be stuurde- een geweldigen stoot heeft moe ten cpvanrMevrouw Schmidt werd per tram naar K.arlem vervoerd; de heer Schmidt met den juist passeerenden auto van den heer Vogelsang uit Haarlem De inriitenden van den Minerva-wagen we-- cen slechts licht gewond. De heer en me vrouw Schmidt die in het gasthuis ver- rgd worden, hadden een rustigen nacht H-r toestand is, naar omstandigheden, re 'elijk goed. Bij het ter perse gaan van de krant hoor en wij nog een andere lezing van het ongeval. Even tevoren was een v-achtauto gepasseerd, waarvoor de Minerva moest t;, v. ren. Deze wagen was weer bezig roc' is van dep weg te komen, toen dc- Ford in groote vaart aankwam, niet tijdig meer remmen kon en de Minerva toen aan den linke-vootkant aanreed. Iniasschen blijft het wenschelijk het vooral bi; regenweer gevaarlijke rijwielpad op te ruimen. Naar wij vernemen, heeft dr. Van P~n Berg «en onrustigen nacht doorgebracht. De toe- **and blijft zorgelijk. Op de Ged. Oude Gracht heelt een agent ven rc'uie een paard laten uitspannen, het -ard liep kreupel. Op den Gasthuissingel klonk gisterenavond 1 uur hu!pgeroep: de 72-jarige S. K. was, komende uit het Croot Heiligland en misleid door de duisternis, in het water geioopen, Een voorbijganger bracht haar door handrei king on het droge. Twee agenten brachten de drenkelinge naar het St. Elisabethsgasthuis, waar zij ter observatie werd opgenomen. De dame had eenige wondies in het gezicht, er bestaat geen levensgevaar. Het Bestuur der Middenstandscentrale deelt ons nog een en ander mede omtrent de groote debatvergadering, welke aanstaanden Maandagavond 8 November, in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw zal plaats vinden. De vergadering wordt niet alleen belegd door de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten, doch ook door den Bond van Loodgieters- en Fitters- patroons, afd. Haarlem en Omstreken, den R.-K. Bond van Loodgieters- en Electriciens. patroons, Kring Haarlem en O., den Bond van Smedenpatroons in Nederland, afd. Haarlem en Omstr.. de R.-K. Smedenpatroonsver. Kring Haarlem, afd. van den R.-K. Smeden- patroonsbond, de Nederl. Ver. van IJzerhan. delaren. Door deze combinatie van negen vereenigingen is de vergadering dus belegd. Het is geen openbare, doch een besloten vergadering. Alleen zij dus, die een uitnoodigingscircu- Inire hebben ontvangen, zullen toegang heb ben en anderen niet. Hierop zal bij de con trole ten strengste worden gelet. Mocht de uitnoodigingscirculaire zoek zijn geraakt, dan wordt den genoodigde op diens verzoek (bel even op 10134) gaarne alsnog een nieuwe toegezonden. De bestuursleden van Sociale Organisaties moeten, ten einde toegang te hebben, ieder voor zich in het bezit zijn eener uitnoodi gingscirculaire. Is dit nog niet het geval, dan kan cffe secretaris dier Sociale Organisatie, (zoowel van werkgevers als van werknemers) alsnog het verlangde aantal aanvragen en zullen deze dan onmiddellijk worden toe gezonden. Evenwel alleen voor de bestuurs leden, niet voor de leden! Reeds vroeger werd er op gewezen, dat door gebrek aan een behoorlijke bron bij verzending, besturen van sociale vereenigin gen konden zijn overgeslagen. Evenwel niet met opzet! Wanneer men daar het bestuur alsnog even op wijst, dan zal dit het verzuim onmid dellijk herstellen. Aanstaanden Vrijdagmiddag te drie uur vergaderen in het Gem. Concertgebouw de besturen der 9 uitschrijvende vereenigingen om de laatste voorbereidende maatregelen te ^«preken en te treffen. Op Zaterdag 13 en 30 November van 2 lot 7 uur en op Zondag 14 en 21 November van 2 tot 6 uur en van half 8 tot half 12 uur, zijn er in het clubgebouw van den Haar lemschen Kegelbond verschillende wedstrij den georganiseerd. Op deze avonden wor den o.a. een kampioenswedstrijd, vrije baan wedstrijden, paren wedstrijden en een vrije baanweds'rijd voor dames gehouden, waar aan zeer fraaie prijzen verbonden zijn. Als kampioensprijs wordt een zilveren wissel- beker uitgeloofd en een tweetal gouden ke gels a's len en 2en prijs. De 3e tot en met 20e prijs bestaan uit kuns'.voorwerpen, tot een totaal bedrag van 75; de consolatie- prijs uit een zilveren medaille en de extra prijs ook uit een zilveren medaille. Tot slui'ing van deze wedstrijden wordt op Woensdag 24 November een groote feestavond gehouden des avonds om 9 uur, waarop ook de prijsuitreiking zal plaats hebben. Door de politie zal proces-verbaal worden opgemaakt tegen den voerman J. K., die op den Kleine Houtweg een kreupel paard een met rails beladen wagen liet trekken. Ondertrouwd: 3 Nov.: J. C. J. v. Baren en A. de Jong. B. de Jong en A. M. Garskamp. B. J. P. v. Leeuwen en W. C. v. Elferen. C. J. de Regt en W. A. H. Reijroders. L. D. Wielders en E- H. W. Schulte. H. Deelen en A. M. Brinkman. G. P. de Leth en M. H. Terhoeven. Getrouwd: 3 Nov. L. Ver woerd t en C. A. J. Macquiné. H. Neuber en M. A. L. Sp'etczaek. J. v. d. Horst en P. M. Vink. K. F. v. d. Hoff en G. v. Nimwegen. C. Lots en H. v. Dijk P Vermeulen en M. Fortgens. W. J. H. Janszen en H. J. Slot. Bevallen: 1 Nov.: A. L. PlattePondaag, t, 2 Nov.: C. Pesmanv, d. Raad, d. ADVERTEEREN IN DE KATH, ILLUSTRATIE lS GOUD WAARD INSTITUUT VOOR COMMERCIEELE PROPAGANDA MAURITSKADE 39. 'S-GRAVENHAGE ^ociëteil „5s, 3avo". Jongevrouwenbond, 8 uur. R. K. Handels- en Kantoorbe dienden, 8 uur. Esperanto, 8 uur. „Eerbied in Gods Huis", 8 uur. Bevoi- kingsbureau, 8 uur. Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur. Vioolonder- wijs, 7 uur. 3t. Jozelsgezeilengebouw, Jansstraat 59. Zelatricenvergacering, half 9 uur. Tem. Concertgebouw. Ledenconcert H. 0. V., kwart over 8 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstelling 8 uur. „Luxor'-Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen Spreekuur; Dins dag en Vrijdag van 34 uur Tempeliers straat 36 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89% uur. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit ,,St Bavo", Smedestr 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur, s middags van 3—5 uur, 's avonds van half 8half 9 uur 's Zaterdags alleen van 914 12 uur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bioemhofstraat 1 Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames Alle werkdagen van v m iO12 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond. Tel 11671. R K. Bevolkirgsburean Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 Van 810 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag avond R.K. Leeszaal en Üitleenbibliotbeek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 25 uur eo van 7 —9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St Martbavereeniging. Bloemhofstraat 1 Zondags en Woensdags van S10 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel 11671 St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Aanvragen om vfersterkende middelen voor arme zieken der S E V Maan dag van 23 uur. Donderdag van 12 uur R.K. Kraamvcrzorgipg van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Jerde Orde te richten tot Mevr Coebergh, Ged Oude Gracht 74. Dinsdags van 23 uur R.K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond Half 9 vergadering m het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N Groenmarkt 22 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SN ci.VERB AND. Centrale Post Telef 1^151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan des huisgevel REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vailen. Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392) OP 3 NOVEMBER. Trompstraat, Wielerwedstrijden voor transportfietsen (personen boven 16 jaar), van 1012 uur. Terrein ten zuiden van Station IJmuiden. Volksfeesten van 2 tot 5 uur. Thaiia-Theater. 1ste repetitie van de „Ode aan Amsterdam," van 89 uur; 2cu repelitie van half 10 uur tot half 11 uur. Op 4 November. Historische- Allegorische- Reclame-Optocht, van 9 tot 12 uur. Kinderoptocht en Zangcantate. Terrein tusschen Kennemerlaan en R. K. Jongens school, 1012 uur. „Thaiia-Theater", Ontvangst door het ge meentebestuur van Velsen van zijn genoo- digden, 2 uur. „Thaiia-Theater," Concert door den Kunst kring „Looft ren Heer," 7 uur. Gereformeerde kerk. Concert door O. K. Zangkoor „Wilhelmina", 8 uur. Gebouw Chr, Belangen. Concert door het Velser Mannenkoor „Zanglust," 8 uur. Het bestuur van de R. K. Middenstands- vereeniging schrijft ons: Het is een goede, Katholieke gewoonte onzer Vereeniging, om tijdens het Octaaf van Allerzielen onze overleden standgenooten met onze gebeden te gedenken. Morgen, Donderdag, te kwart over acht, wordt voor hunne zielerust aan ons Hanze- altaar in de Kathedraal een H. Mis aan God opgedragen. Wij noodigen onze leden uit, deze H. M:s in grooten getale te komen bijwonen, om in een vereend en gemeenschappelijk gebed on zen afgestorven broeders, voor zoover nog noodig, hulp te bieden, 'n hulp, welke ook wij later, op* onze beurt, dan rechtmatig mo gen verlangen. De verloren diamanten broche van 200 is gevonden. De vinder, die het sieraad bij de eigenares terugbracht, werd voor zijn eer lijkheid met 10 van de waarde der bro che beloond. In het Blauwe Kruis zal heden- (Woens dag) avond een personeelsvergadering plaats vinden voor het personeel der firn.a v. h. Veen en Co. Deze vergadering is uit geschreven door de afdeelingen Haarlem van den Centralen Bond van Transportar beiders en v. d. Ned. R. K, Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", Op deze vergadering zullen de maatregelen besproken worden, die genomen moeten worden tot vexbetering van de positie van dit personeel. Men schrijft ons; Zooals v/ij reeds hebben medegedeeld, heeft de N.V. Het Schouwtooneel, Directie Adr, v. d. Horst en Jan Musch, de gelegen heid weten te vinden in Haarlem nog een derde opvoering te geven van het groote ar tistieke succes; Ibsen's „Peer Gynt." Deze voorstelling zal a.s. Za'erdag 6 November in den Stadsschouwburg plaats vinden en zéér vermoedelijk wel de laatste zijn, aangezien andere verbintenissen Het Schouwtooneel nopen de opvoeringen van „Peer Gynt" te onderbreken. Doordat het stuk nu geheel is ingespeeld, kan als om half acht begonnen, wordt, het einde op circa 11 uur worden gesteld, zoodat het nu ook voor omwo- renden doenlijk is van deze bijzondere góle- gemheid, een zoo grootsche vertooning in amenwerking met ons Haarlemsch Orkest te profiteeren. De N. V. Ro'terdamsch Hofstad-Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, geeft hier Zaterdag 6 November een herhaling van „De Spooktrein", het sensatieblijspel, dat overal volle zalen b'ijft trekken. Voor den Missieavond van den R- K. Kring, welke Maandag 8 November a.s, in. den Stadsschouwburg, voor de Missie van pater Staal in Noord Borneo en pater Leusen in Noord Transvaal wordt gegeven, is nog een aantal kaarten verkrijgbaar bij de boekhandel F. W. Brom, Paul Kruger- straat, sigarenmagazijn J. v. d. Pigge,kGr. Houtstraat. C. Prónk, Smedestraat en J, P. Stam, Zijlstraat.De prijzen zijn 1.75, f 1.25 en 0.75, plus belastingen. Men voorzie zich tijdig van plaatsen. Vrijdagavond werd door bovengemelde vereeniging in het Gebouw „de Nijverheid" hare 21ste jaarvergadering gehouden. Als afgevaardigde van den Bond van Haarlem- sche Zangvereeniging was aanwezig, de heer A. Koper. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging zich in een toenemenden bloei mag verheugen in het afgeloopen jaar werden niet minder dan acht concerten ge geven, hetzij zelfstandig, hetzij in samen werking met andere vereenigingen. Ook de rekening en verantwoording van den penningmeester toonde aan, dat de ver eeniging zich gunstig ontwikkelt en hare financieele toestand goed is te noemen De rekening sloot met een batig saldo, hetwelk hooger was dan het vorige jaar. Nadat een commissie was aangewezen tot het nazien der rekening en kas van den pen ningmeester, werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. In de vacature van den heer W. C. Ber- gisch werd bij eerste vrije stemming gekozen de heer J. F. Kroone, terwijl de periodiek aftredende bestuurleden, de heeren Jac. Bos, secretaris H. P. Ulsamer, penningmeester en W. H. de Zaaijer en F. C, Bolle, muziek- commissarissen, met algemeene stemmen werden herkozen. Vervolgens werd overeenkomstig het voor stel van het bestuur besloten tot deelneming aan en het verleenen van eene bijdrage aan de Pensioenfonds-stichting van den bond van Koordirigenten. Bij de bespreking der reisplannen bleek, dat het voornemen bestaat ook in 1927 we derom een buitenlandsch reisje te organi- seeren en dat bijna alle leden daaraan deel zullen nemen. In beginsel werd besloten een drie- of vierdaagsche reis te maken naar de Ardennen en Luxemburg. Zonder hoofdelijke stemming werd beslqten tot weder-invoering van een vereenigings- insigne over te gaan Uit de bespreking van her winter-programma bleek, dat weder eenige belangrijke concerten in voorbereiding zijn en enkele gezellige cabaret-avonden zullen worden georganiseerd. Na de rondvraag, welke geen belangrijke puntën naar voren bracht, sloot de voorzitter omstreeks kwart over elf deze goed bezochte vergadering. Voor een geheel uitverkochten schouwburg, speelde gisterenavond het Duitsch-Russische gezelschap „Der Blauwe Vogel" zijn af- scheidsvoorstelling. De bijzondere bekoring die van dit „made in Germany'' gezelschap uitgaat, vond ook thans weder volle waardeering, bij het groote auditorium. Naast de sobere, doch pakkende décors en costuums, werkten de eigenaardige droevige Russische melodieën, waarin men veelal een soort geknechtheid of verborgen onstuimig- be.1d t-'u*"' zeldzaam suggestief. j Ecu der nieuwe scènes die ./aren inge- lascht de „Wolga-steppen" verplaatste de aanwezigen in die Russische vlakten waar gevangenen en verbaixnenen tot stervens tot werken en arbeiden. In „de keuken," vond de Hollander weer zijn eigen hart terug in de melodieën van bananen en Augustijn. Het zijn de liederen die je nooit meer vergeet, en, het Blauwe Vogelenspel direct tot een Hollandsche re vue terugplaatste. Het bijzondere karakter van de diverse scènes, dat juist op onze nuchtere naturen zoo sterk inwerkt, maakte een zwenking naar het eigen-kunnen terug. Grootvader en kleindochters met de nieuwe scène van de marionetten zijn wel een der prettigste gedeelten. Het laatste werd zelfs gebisseerd, zoozeer droeg dat de waardeering weg. Een schitterend effect had men ook weten te bereiken met „Een compagnie soldaten" Dit nummer werkte als een verkilling op de warm gemaakte gemoederen. Het was met de wolga-steppen hét eenig ernstige, dat in het programma te vinden was. Toch schuilt o.i. de groote kracht van het gezelschap, in het sterk uitbeelden van kleine momenten uit het werkelijke leven en het zonder overdrijving te' serveeren. Dat e.a. door een speciale bril beziën wordt, waardoor men het publiek weet te boeien, is duidelijk. Met een kleine parodie op het bekende gezegde, zouden wij willen opmerken: „Let wel op mijn daden, maar niet op mijn woor den. De harmonie van kleur en lijn is echter zoo voortreffelijk, dat ir.en ruimschoots met de daden kan volstaan. De Russische taal klinkt voor velen dan ook „Russisch". Het inleidend smoesje voor ieder nummei, lpopt als een smeuïge lijn de geheele revue door en maakt den kost licht verteerbaar. Bijzondere vermelding verdient de viool solo van de concertmeesteres; deze was ge woonweg subliem. Daar in Holland reeds ruim 8,1' voorstellin gen zijn gegeven, die alle een succes warei,, meenen wij dat het overbodig is bij deze at- scheidsvoorstelling nog eens deze woorden te herbalen. I Nader meldt men ons nog omtrent de «.rrestatie van den dader van de inbraak te Bloemenaal het volgende; De Centrale Recherche te Rotterdam vernam gistermiddag, dat eenige Duitschers bij een opkooper in de Helmerstraat waren geweest, aan wien zij een partij zilver te koop hadden aapgebodeh. Daar in het Po litieblad de opspor-ng was verzocht van 'n hoeveelheid zilver, die ip den nacht van 26 op 27 October te Bloemendaal was gesto len, werd onmiddellijk een onderzoek in gesteld. De opkooper had niet gekocht en non ook geen inlichtingen geven, waarheen de Duitsche.s zich hadden begeven. In de omgeving werden alle café's afge zocht en ten slotte vond men in een kleine kroeg 2 Duitschers, die in 't bezit waren van een actetasch en een valies. In dit valies bevond zich een groot aantal in elkaar ge slagen zilveren bekers, waarop nog enkele opschriften te lezen waren. In de tascli wa ren nog 8 kleine bekers, die geen opschrif ten droegen. De Duitschers weiden met hun zilver naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Hei bleken te zijn de bouw kundige J. H. S. en de koopman K. W. G. De bouwkundige S. legde een volledige bekentenis af en zcide de inbraak te Bloe mendaal gepleegd te hebben. De koopman G. ontkende echter met de zaak te maken te hebben. Het tweetal is op ransoort ge steld naar Bloemendaal. Vermoedelijk heb ben ze nog meer op hun kerfstok. Gedurende de maand November 1926 zal bij J. H. de Bois, Kruisweg 68, geëxposeerd worden door W. A. van der Colk met schilderijen, teekeningen en studies. Zate-dagmiddag 1.1. vertrok van de N.V, Werf „Ilubertina", voorh. W. H. Jacobs te Haarlem, met bestemming naar het buiten land, ae baggermolen „Poseidon". De afmetingen van het schip zijn: lengte 45 M., breedte 8 M„ holte 3.10 M. De hoofdmachme is een liggende compound stoommachine, welke bij 120 omwentelin gen per minuut 250 I.P.K. ontwikkelt; lucht- en circuiatiepomp worden door een afzonderlijke compound-machine bewogen; eene elcctrische licht-installatie, een voe- dingwater-voorwarmer en een lierconden sor zijn aangebracht. De ketel is van het gewone zoogenaamde „Schotsche" type met een verwarmd oppervlak van 110 M2. de stoomspanning 10 K.G. per c.M2. De inhoud der emmers bedraagt 600 Liter, de baggerdiepte normaal ruim 15 M. en die met afgestoken ladder ruim 17 M. Schip, ketel, machine en verdere werk tuigen werden aan genoemde werf vervaar digd. Maandagavond vond in De Centrale een buitengewoon druk bezochte vergadering plaats van de vakgroep Brandstofwerkers van den Centralen Bond van Transportar beiders, onder voorzitterschap van den heer Wallenburg. Na een kort openingswoord werd het woord verleend aan den heer A. Mars, die mededeeling deed van de in het werk ge stelde pogingen om door overleg met de Gem. Dienst der Werkloofeheidbestrijding en de werkgevers te komen tot centrali satie van het walbedrijf. Van werknemers zijde had men de verwachting, dat de werk gevers prijs zouden stellen op rust in het bedrijf zelf, zoodat de regeling ook door hen zou worden aanvaard. Het is evenwel zoo, dat men in dit bedrijf wel praat over rust, doch als het er werk<Jijk op aan komt, aan wil men nergens van weten. De werkgevers heben een bespreking over dit voor het bedrijf zoo belangrijke punt niet noodig geacht, en willen den te- genwoordigen toestand handhaven. De ver gadering ging na de pauze geheel met de door het bestuur aangegeven richting ac- coord. Hierna was het woord aan één der on derteekenaars, die het verzoek hadden gericht tot het houden van een spoedver gadering. Deze zette uiteen, dat er door verschillende werkgevers getracht wordt het éénmaal vastgestelde tarief te ontdui ken en verzocht aile mogelijke maatregelen hiertegen te nemen. Na een langdurige discussie werd met algemeene stemmen besloten, alle krachten te zetten op de werkgevers, die niet bereid zijn het vastgestelde te handhaven. Daar naast sprak de vergadering de wenschelijk- heid van een collectief contx-act uit. Om een poging hiertoe in het werk te stellen, zal binnenkort door het bestuur een aparte vergadering worden belegd voor de vaste brandstofwerkers, na welk besluit de ver gadering te 10 uur werd gesloten, 28 October hield de H. K. V. „Haarlem' een feestavond in de keurig met groen ver sierde zaal 14 van „Olympia", waar wel tot uiting kwam, hoe hecht de vriendschapsband is tusschen bestuur, leden, donateurs en do natrices. Aanwezig waren: de heer.J. v, Moppes, ex-voorzitter van den districtsbond Amster dam en Omstreken, onderafdeeling van den „Wat doe |e voor Je hoest?" Niets? Dat ls al erg onverstandig. Als llw bron» chltis chronisch is geworden begint de ellende pas goed. Vanzelf zal die hoest niet overgaan. Waarom nu niet bijtijds een krachtig werkend kruidenmiddel als Akkers p te baat genomen dat U er in eenige dagen 'van af kan helpen. Abdijsiroop is een beproefd mid del bi) bronchitis, influenza, kinkhoest, zware verkoudheid, keelpijn, asthma. Pa CtBcb van 230 gram 1 1.50: 550 gram 12.75. Nederlandschen Krachtsportbond. De heeren A. v. d. Burg en Tabek, "be stuursleden van de Beverwijksche Kracht- sportvereeniging „D. O. K." en de meeste dames en heeren welke waren geïntrodu ceerd, vereerden de vereeniging met hun be zoek. De heer N. W. Vierwind, voorzitter van de H.K.V. „Haarlem," opende te 8/4 uur den ee'stavond en memoreerde waarom dezen feestavond direct ma de groote Nationale Wedstrijden werd gehouden. Verder had de uitreiking plaats van de prijzen, die de eigen athleten hadden behaald ep de Nationale wedstrijden. Er waren niet minder dan 5 eerste prijzen, 1 tweede en 1 derde prijs, met twee extra- prijzen, Wel een bewijs dat „Haarlem" een keurstel athleten bezit. De voorzitter was er trotsch op, zooveel prijzen aan zijn athleten te mogen uitreikei: en had voor ieder een passend woord. Hierna vroeg de heer B. Kenzen, eere-lid der H. K, V. „Haarlem'' het woord, bracht dank aan het bestuur voor het vele werk dat zij hixbben verricht voor de vereeniging en bood een nieuwe ledenlijst aan, welke geheel eigenhandig door genoemde heer was geteekend en ingelijst. Dit teekenstuk is werkelijk het bezichtigen waard en is een sieraad voor ons clubge bouw. Het was het bestuur niet onbekend dat den heer B. Kenzen weer menig uurtje had gespandeerd voor de H, K. V, „Haarlem en daar hij zich de drie wedstrijddagen ook ge heel had gegeven voor de vereeniging, bood het bestuur hem een koperen vaas met bloe men aan voor zijn offervaardigheid. Verder wist het Duo Le grand met piano begeleiding van den heer Strien de gasten gezellig bezig te houden. De heer F. A. A. Moseman maakte be kend, dat een zijner kennissen „die zijn naam niet genoemd wilde," de H. K. V. „Haarlem een gift deed toekomen van 25 en bracht het bestuur dank voor het groote feest wat zij leden," donateurs en -trices's, had bereid. Der feestavond zèl voor de H. K. V. „Haai- lem" een prettigen herinnering blijven on. reden, zich niet minder dan 16 donateurs en 2 werkenden leden opgaven. Nederland 1919 101 101 S% Nederland 1923 1021/4 IO21/4 4!4 Nederl 1917 993/4 993/4 4lA N. I. 1926 B 983/16 983/ ie t% N.-l 1923 D.. 103 s/16 1033/ je Holl Lloyd 37 Oude Vaart 64 dito Gem Eigend 561/2 Mij „Nederland". 174 Scheepvaart-Unie 179 V Rotterd Lloyd 1593/4 215 214 Oude Boot 100i/a 100 1 Holl. Stoomboot 58 H. V A. 672 672 Java Cultuur 362 361 Jurgens gew. i66 166 Koloniale Bank 219 !/a 2191/2 Indische Bank »713/4 1701/2 Ccrt. Handel Mij... l56l/2 157 Reso dito 1571/g 1571/2 Phoenix 125l/4 Geconsolideerde 174 Kon Olie 3731/2 3701/, U. S. Steel ■1401/., Marine comm. 9 Vorstenlanden 176 177 b Actions id 165 - Comp. Merc. Arg l3/s b 1171/s Oude Deli 4291/2 434 Senembah 407 4091/2 Deli Batavia 437 4391/2 A'dam Rubber 329 325i/2 Serbadjadi 331 325 Silau 176 172 Wai Sumatra 296 Dordtsche Petr. 355 Southern Rails 1191/2 1 120 Union 16215/16 163 971/2 Wabash 4l!/4 41% Comm Marwei 51/8 3 NOVEMBER EcKslt LAATSTE KOERS KOERS BERLIJN 59 49 59 47 PARIJS 7.97 7.98 BRUSSEL, s 34,85 34.80 VEENEN 35.20 35 30 12.117/g 12.11% STOCKHOLM 66 80 66 821/2 KOPENHAGEN 66 50 66 50 OSLO 62.90 62 85 BAZEL i,i 48 25 48.23 NEW-YORK 2.501/g 2.50 3/, ROME s s 10 70 10 78 PRAAG 7.421/, 7.41 WARSCHAU 27.— 27.— De „Haarleaische Damclub" slaat „Vau F.mbden." Gisteravond sceslden te Haarlem in het Gebouw van den Haarlemschen Kegelbond de ,sehe Damclub" I tegen „van Embd.n" I uit Amsterdam. De ifa?. -irs hadden 2 invallers voor Sluiter ea de Jcüg de Amsterdammers voor H. L j :n S. Swart. Na .een s4 ,.m enden strijd wisten de Haar lemmers nog juist een 119 overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslag was Bord „Haaïl. Damclub" I „Van Errtbden" I. Nr. Haarlem. Amsterdam. 1. P J. van DartelenH. Koperberg xx 2. J. W van DartelenM. Markus 02 3. F. A. BerkemeierS. Abram 20 4. H. G. TeunisseW. Lisser 02 5. J. van LooyP. Faure 02 6. W. van DaalenA. A. Snijders 11 7. H. GreeuwA. Frank 20 8. J. PoppenH. Appelboom 2-—0 9. J. P. van EykD. de Haas 2—0 10. Ph. F. AmelungI. J. Groen xx Voorl. uitslag voor Haarlem 97 De partijen aan de borden Nos. 1 en 10 werden afgebroken en zullen arbitrair wor den beslist. Beide standen zijn echter remise, zocdat de einduitslag 119 voor de „Haar- lemsche Damclub" wordt. D. V. S.—K. B. C. (KLASSE A.) In verband met de feesten te IJmuidea is deze wedstrijd, welke Woensdagavond a.s. te Velseroord zou gespeeld worden, uitgesteld tot nader te bepalen datum. H. B. C.—D. O. S. (KLASSE B.) De eenigste competitie-wedstrijd voor de hoogere klasse vindt deze week plaats in café Metz aan de Bartéijorisstraat op Donderdag 4 Nov. a.s. Beide 4-tallen boek ten in de vorige wedstrijden nog niet veel succes, doch ook geen van beiden zal waarschijnlijk zin hebben om de - laatste plaats in den competitiestand te bezetten, zoodat we een pittige match verwachtew- Aanvang 8 uur. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van de burgemeester, den heer C. Maarschalk. Afwezig de heeren Kuenen, Keerwolf, G er- ritsz en De Zeeuw. Gem. Gen. Dienst. Hierna worden de voorstellen betreffende den. Gem. Gen. Dienst behandeld. Dr. ADRIAN heeft als lid van de Com- voorstel kunnen zeggen. Spr. wil echter wat zeggen over de benoeming van ge meente-geneeskundigen. Hij acht zoo'n be noeming belangrijk genoeg, cm die door den raad te doen geschieden in plaats van door B. en W. Spr. stelt een wijzigings voorstel in dien geest vóór. De heer KEESEN vraagt eenige inlichtin gen over de hulpverleening aan on- en minvermogenden. Deze personen hebben de keuze tusschen 2 of 3 dokters. Waarom moet deze maatregel nog meer beperkt worden? Spr. vraagt of door den raad geen instruc tie moet vastgesteld worden voor den ge neeskundigen. De heer VAN DE KAMP heeft tegenstrij dige zaken in de verordeningen met de Ar menwet bemerkt, waarvan hij een enkel voorbeeld aanhaalt en wel over het ver voer naar en verpleging in gestichten of gezinnen van personen, die wegens geeste lijken of lichamelijken toestand worden uit besteed. De heer KLEIN stelt mevr, Van Looij ge rust, die inlichtingen gevraagd had over even tueel specialistische hulp bij geboorten. De heer ROODENBURG vraagt antwoord op de door hem gestelde vragen over de kwestie tusschen Róode Kruis Transport colonne en Snelverband. De VOORZITTER zal dit bij de rondvraag doen. Aan dr. Adrian antwoordt spr., dat de hoofden van takken van dienst door den raad benoemd worden, maar de onderge schikte ambtenaren door B. en W, Waaroia zouden we hier dan een uitzondering maken. Wat de verandering van geneesheeren door patiënten betreft, hiervoor is noodig het oordeel van het hoofd der Gem. Gen. Dienst, hoewel soepelheid ten opzichte van de patiënten betracht zal worden. Aan den heer v. d. Kamp antwoordt spr., dat degenen, die bij het Burgerlijk Armbe stuur behooren, daar dit ook zullen behan deld worden. Wethouder HEERKENS THIJSSEN zegt, dat, wanneer het over zieken gaat, ook het Burgerlijk Armbestuur eerst de vraag heeft te beantwoorden, of gemeentelijke hulp noo- dlig is. Daarna zou dan de Gem, Gen. Dienst hulp kunnen verleenen. (De zitting duurt voort.1 In den afgeloopen nacht zag een hoofd agent van politie te Rotterdam op de Lin ker Rottekade voor het groote pakhuis van den lompenhandel E. Mok en Zn. twee mannen staan. Hij vroeg hen, wat zij daar deden, doch vooradt de mannen antwoord den, werd de hoofdagent van achter door een derden man besprongen en tegen den grond geworpen. Een worsteling tusschen beiden ontstond en het gelukte den agent zijn revolver te trekken. De aanvaller wist hem evenwel het wapen uit de hand te rukken. De twee eerstgenoemde mannen waren intusschen gevlucht en ook den derden man gelukte het te ontkomen. De hoofdagent had eenige ribben ge kneusd en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de mannen, die zich vermoedelijk kort voor het sluiten van het pakhuis in het gebouw hadden laten insluiten, een in braak hadden gepleegd in het kantoor van de firma. De deur van de ingemetselde brandkast was geforceerd. Een aantal ef fecten, tot een waarde van ongeveer 2000, eenige gouden voorwerpen, wat goudgeld en ruim 100 aan kasgeld v-cr- den gestolen. Vingerafdrukken werden gevonden, NEWYORK, 3 Nov, Alfred Smith, d« democxatische gouverneur van New-Yon is herkozen. KAAPSTAD, 3 Nov. Tengevolge van 'n aardverschuiving op den Tafelberg vielen honderdduizenden rotsstukken naar bene den. Er hadden geen ongelukken plaats, doch nien-vreest een nieuwe verschuiving. NIJMEGEN, 3 Nov. Aan de R.K. Uni versiteit is geslaagd voor het lichenciaat- examea in de Theologie cum laude, de Wel- eerw. Pater B. F. E. van Welie, geboren te Dreumel. NTJM.EGEN, 3 Nov. De Waal is in den ar- geioopen nacht 1 meter gewassen; de stand: was vanmorgen 11 AL boven A. Pt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2