Gemengd Nieuws. w Uit de Vaderlandsche historie van Cocquernfco's diereni UIT HET AND- liet geschil in de Bntschs M ijnindusirie. Dg uitslag der gemeenteraads- verkiezingen in Engeland. Een conflict iusschen Stresemann en den Duitsck-nat. leider prof. Hötzsch. De veemmoordprocessen. Het geschil in de Rijn scheepvaart. De Maas in België daalt. Verhooging der ondersteuning van werkloczen in Duitschland Het huwelijk van den Belgischen kroonprins. De aanslag op Mussolini. De familie van Zamboni gearresteerd Een veertigtal Spanjaarden en Italianen aangehouden. Een Fransch consul door bandieten gedood. Het hooge water in Limburg. Angsiige uren. Zij had maar alles verkocht. Dé typhus in ons land. „Hst auto-kerkhof'. Moord Ernstig motorongeluk bij Amsterdam. Hij bedierf haar vreugde. Een 101-jarige. Een „voordeelige" bediende. Heemschut en de Nederlandsche taal. Ernstige beschuldiging. Het gevaarlijke wapen. Te paard van Stockholm naar Parijs. Lang gewacht en toch gekregen AMSTERDAMSCH NIEUWS. Drie personen wegens brand stichting gearresteerd. MARKTNIEUWS. 1?/°. VISSCHERIJ. UIT ONZE OOST. Windhoos cp Java. riet besluit van de leden van den mijr- werkersbond van Nottingham om buiten de mijnwerkersfederatie om te onderhandelen met de eigenaars over een districtscontract, is de eerste belangrijke scheuring in de fe deratie, die waarschijnlijk wel spoedig zal worden gevolgd door een afscheiding van Leicestershire. Juist opt tijd om ter aan sporing te dienen voor de vakvereenigingen, die heden een beslu:t moeten nemen over een hoefdeiiiken omslag, heeft Cyok mee gedeeld, dat er een raiilïoen roebel uit Rus land is gezonden voor de mijnwerkers. De jongste uitslagen der gemeenteraads- ve-kiezingen in Engeland en Wales toonen, I dat de Arbeiderspartij een netto-winst heeft behaald van 147 ze'els. Het netto-verlies der conservatieven bedraagt 70 zetels,. dat j eer liberalen 49 en dat der onafhankelij- ken 21, In de onder voorzitterschap van afg. liergt gehouden zitting der Rijksdagcom- missie voor buitenlandsche aangelegenhe den, in welke dr. Stresemann uitvoerig het te Thoirf besprokene behandelde, is het gisteren tot een scherp conflict tusschen den rijksminister van buitenlandsche zaker. dr. Stresemann en den Duitsch-nationaler leider prof. Hötzsch gekomen. Prof. Hötzsch critiseerde op buitenge woon scherpe wijze de buitenlandsche po litiek der rijksregeering. Stresemann ant woordde op deze critiek niet minder scherp. Men concludeert uit drt conflict, dat de ktoo' iusschen dr. Stresemann en de Duitsch nationalen den laatsten tijd aanmerkelijk ir verbreed. In het veemmoordsproces te Landsberg heeft de officier van justitie tegen de hoofd- beklaagden luit. Schulz en Klapproth, we gens moord of al hans aanstichting tot moord op Gröschke,,de doodstraf geëischt. Tegen de andere beklaagden werden tucht huisstraffen, varieerende van 3 tot 7 jaar geëischt. Tegen den bekaagde Sch'burr, die den vermoorde dagenlang op de beestach tigste wijze had mishandeld, werd een ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden ge ëischt. De werkgevers in de Rijnscheepvaart hebben vanmorgen de arbitrale u'tspraak van den scheidsrechter verworpen. Ook bij de werknemers komt. een sterke tegens'and tegen de uitspraak naar voren. Dit betee- kent een aanzienlijke verscherping in de ontwikkeling van het loongeschil. De Maas was Dinsdagmiddag te Namen weer 7 c.M. gedaald. Ook de zijrivieren zijn gedaald. In de gisteren gehouden zitting van het rijkskabinet werd besloten, dat de rijksmi nister van arbeid, Brauns, heden in de sub commissie voor sociaal-poli ieke aangele- genheden voorstellen nopens verhooging der werkloozenondersteuning zal indienen, Deze voorstellen komen neer op een ver hooging der ondersteun ng met 10 pCt. Bo vendien zullen de ongehuwden werkloozen neg bijzondere toeslager, krijgen, De koning van Zweden bood gisteren het Belgische koninklijke paar een feestmaal aan. Koning Guslaaf heette in een rede het Belgische koninklijke paar welkom in Zwe den en gaf in warme bewoordingen uiting aan zijn vreugde over het aanstaande hu welijk van prinses Astrid met kroonprins Leopold. Hij hoopte dat de echtverbintenis de uitstekende betrekkingen zou verster ken, die reeds tusschen beide landen be staan. De koning besloot met een dronk op den koning en de koningin van België, op de koninklijke familie en het Belgische volk. Koning Albert van België dankte voor de ontvangst in Zweden en gaf uiting aan zijn vreugde en die der koningin binnenkort prinses Astrid te mogen ontvangen, die naar hij hoopte een volmaakt levensgeluk in haar nieuwe vaderland zou mogen vinden. Met vreugde en sympathie begroette hij deze verbintenis, die geheel en al uit warme ge negenheid was voortgesproten en beide landen nog slechts nader tot elkaar zou bren gen. De koning besloot met zijn hartelijk ste wenschen uit te spreken voor het welzijn van het Zweedsche volk Volgens een bericht uit Milaan wordt het vermoeden grooter, dat de vermoorde Zam- boni niet de dader van den aanslag op Mus- solipi is. Het is bekend geworden, dat de familie Zamboni niet vijandig tegenover de fascisten stond. De jonge Zamboni zou zelfs eenige maanden geleden verzocht hebben tot de fascistische jeugdorganisatie te mogen toetreden. De in militaire dienst zijnde oudere broeder van Zamboni heeft een desbetref fende verklaring afgelegd en aangezien deze mededeeling van andere zijde bevestigd wordt, gelooft men, dat de werkelijke da der kon onvluchten en dat de gelynchte Zamboni onschuldig was. Het „Sef. Ag." meldt, dat nog niet beves tigd kon worden of Zamboni de schuldige is. Volgens een telegram aan de „Intransi- geant", is de familie van Zamboni gearre steerd. De gendarmerie en de recherche hebben in de omgeving van Perpignan 38 Spanjaar den en Italianen aangehouden. De recher che is bezig hun indentiteit vast te stellen. Het gerucht loopt, dat de aanhoudingen verband houden met politieke complotten, ■n Italië en Spanje gesmeed. Nader wordt gemeld, dat de aanhoudin gen in verband staan met een revolution- naire agitatie in Spanje. De aangehouden personen, behoorend tot een uitstekend in gerichte organisatie, begaven zich als toe tsten gekleed naar Spanje. Men vond in hun rugzakken veldtelefoons, gidsen en vol- ledigte militaire uitrustingen. De heer Robert, Fransch consul te Loengtsjau (bij de grens van Tonkin) is op een autorit door bandieten gedood. Een ander FranschAan en de Annamietiscbe chauffeur ontsnapten. De Chrneesche auto riteiten hebben een bataljon gezonden om de roovers te vervolgen. Het Maaswater heelt Heugem en de omge ving van Limmel overstroomd. De kanali- satiewerken te St. Pieter ondergeloopen. De Maas is, naar uit Maastricht gemeld wordt, de laatste 24 uur nog 47 c.M. ge wassen. De peilschaal aan de Maasbrug tee kent 3.89 M. aan, hetgeen gelijk staat met 45.90 M. boven N.A.P. Uit Belgfë wordt geseind, dat bij Namen 'de stand van de Maas stationnair is. Te luik vallen de Ourthe en de Maas langzaam. Het dorpje Heugem is reeds grootendeels ondergeloopen, waardoor veel te velde staande gewassen zijn bedorven Het dorp Limmel wordt ook met overstrooming be dreigd. De omliggende landerijen staan ge heel' blank. Het water stroomt reeds over den Schernerweg, zoodat deze alleen nog voor voertuigen berijdbaar is. De werken voor de kanalisatie te Sint Pieter zijn ge heel ondergeloopen. Een kleine locomo tief is omgevallen en een baggermachine staat geheel in het water. Dit is reeds de tweede maal, dat het geheele werk onder geloopen is. In de tien maanden, die er verloopen zijn sinds den laatsten hoog-waterstand in Janu ari, toen het water een hoogte bereikte van 4.92 M., is er veel gepraat, maar in werke lijkheid zijn er yaaar weinig maatregelen ge nomen. Alleen zijn de pijlers van de Maasbrug een weinig versterkt, doch de basaltblokken, die rondom deze pijlers hadden moeten worden gestort, om ze ten minste eenigszins tegen het woeste watergeweld te beschermen, zijn pas gearriveerd, een dag voordat de Maas weer begon te wassen. Nu liggen deze schepen met blokken, die al ongeveer twaalf dagen in een kleine binnenhaven hadden liggen wachten, aan de Maasbrug gemeerd. De burgemeester van Maastricht heeft de zen zomer eenige ijzeren voertuigen gekocht, om de verbinding met de ondergeloopen dorpen te onderhouden. In Borgharen, waar de watersnoodvergoe— dingen op zoo eigenaardige manier zijn ver deeld en waar de burgemeester ontslag ge kregen heeft, is nog absoluut niets gedaan. Dinsdagmiddag is de Maas hier iets ge vallen. De toestand om Roermond. De Maas is te Roermond in den nacht van Maandag op Dinsdag nog ruim een halven meter gewassen. De Rijkspeilschaal teeken- de Dinsdagmorgen 11 uur een stand aan van 18.50 M. plus N.A.P. De communicatie met de gehuchten Weert en Hatemboer is thans geheel verbreken. De steenbakkerij der firma Evers loopt ge vaar overstroomd te worden, waardoor een jniliioen ongebakken steenen, ter waarde van 10.000 verloren zouden gaan. Naar de Tel. verneemt, hebben de ambte naren van den Rijks Waterstaat, welke voor de buitengewone rivier-correspondentie van de Maas zijn aangewezen, een boodschap ontvangen om zich voor het begeven naar hun standplaats gereed te houden. In overig Limburg. De landerijen langs de beken in Zuid- Limburg zijn veelal ondergeloopen. Borgha ren, Valkenburg, Schin op Geul, Simpel- veld en Eys hebben zeer veel last van het water. Grevenbicht meldde Dinsdagmorgen nog enkele c.M. was. De herstelde dijk ter plaat se en bij Elslo houden het goed. Bij Tegelen hebben de pannenfabrieken veel last van het water. In Venlo staan de Maaskade en aangren zende straatjes blank. Het lossen der sche pen gaat met veel moeilijkheden gepaard. De stand was Dinsdagmorgen 15.25 met 71 c.M. was in de laatste 24 uur. De polders Mers en Wijdt loopen onder. De peilschaal teekende te Grave Dins dagmorgen 8 uur 9.50 M. aan. Door den hoogen stand der Maas zijn ook de werkzaamheden aan de stuw stopgezet. Ook de Uitlaatsluizen van het Peelwater zijn gesloten zoodat de polders Mars en Wijdt onderloopen. De bemanning van het Spaausche s.s. „Celto", dat Maandagavond laat in de ha ven van Rotterdam is binnengekomen, ont dekte Zondagmiddag twee uur in het Ka naal een hulpeloos ronddrijvende sloep, waarin zich een drietal mannen bevond. Daar men vermoedde, met schipbreukelin gen te doen te hebben, stopte het Spaan- sche schip en werden de drie mannen opge- pik'. Het bleken drie Engelsche spoorweg arbeiders te zijn, n.l. de 43-jarige E. Higgs, de 35-arige F. Ward en de 31-jarige J. E. Lee, a'len afkomstig uit Brighton. Zondag morgen vroeg hadden zij in de haven van Brighton werkzaamheden verricht en waren door den sterken Oostenwind naar zee ge dreven, waar zij enkele angstige uren had den doorgebracht. De Engebchen zullen door bemiddeling van het Engelsche consulaat naar hun va derland worden teruggezonden. Door de politie te Rotterdam is ge- arres eerd de 37-jarige modiste W. H. J. v. d. B. Wegens belastingschuld was op haar winke'inventaris en hu'sraad gercchteli k beslag gelegd, terwijl zij was aangesteld als bewaarster van de goederen. Ondanks dit bes'ag had zij alles verkocht. Er is pro ces1. :rbaal tegen haar opgemaak wegens bedriegelijke bankbreuk, waarop een maxi mum-straf staat van vier jaren. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. Te Breda is opnieuw een geval van ty phus geconstateerd. Sedert de jongste op gave is ech'er het aantal aldaar met vijf verminderd. Het bedraagt thans nog te Breda 23, te Princenhage 19 en te Teterin- gen 1, in totaal dus 43. In een week is het aantal patiënten met 15 gevallen verminderd. De verbandkisten staan gereed. De afdeeling Haastrecht van Het Groene Kruis heeft r.aar het U. D. meldt, op den weg Gouda-Oudewater, die door de vele au o-onge'ukken, welke er gebeuren, het „auto-kerkhof" genoemd wo»dt, op ver schillende punten verbandkisten geplaatst. j Een bewoner van een woonwagenkamp te Enschedé is doodelijk gewond aan den weg gevonden. Vast staat dat hem met een hard voorwerp een slag op hef hoofd is toegebracht. De man is aan de gevolgen overleden. De politie stelt een onderzoek in. Eén doode, één levensgevaarlijk gewonde. Maandagavond om ongeveer 9 uur heeft op den Sloterstraatweg, buiten de bebouwde kom van de hoofdstad, een ernstig motor ongeluk plaats gehad. Daar werden op dat uur door voorbijgangers 2 personen aange troffen, die naast een vernield motorrijwiel lagen. Een dezer mannen, iemand van onge veer 40 jaar, werd dood op de straat gevon den. De andere was eveneens levensgevaar lijk gewond. Beide zijn Amsterdammers. Getuigen hebben verklaard, dat het motor rijwiel, waar één persoon op de duo-zitting zat, een snelheid had van ongeveer 60 K.M. per uur. Daar de motor in aanraking is gekomen met een boom ter linkerzijde van een bocht, wordt vermoed, dat de bestuurder dezt bocht binnendoor heeft willen afsnijden. Het gevolg was, dat beiden met volle vaart tegen den boom geslingerd werden. De bestuurder, die een zeer ernstige wonde opliep, heeft vlak na het gebeurde den geest gegeven. De man, die op de duo-zitting zat, werd door dr. Faber uit Sloten verbonden en vervolgens per auto-brancard van dei! Geneeskundigen Dienst naar het Wiihelmina Gasthuis vervoerd, Zijn toestand is levens gevaarlijk. Ook het lijk is naar het ziekenhuis over gebracht. Een naaister, die kamers bewoopt bij J. C. R. in den Hang te Rotterdam, verheugde zich in de aanwezigheid van een piano op haar kamer. Het meubel verheugde haar en di» huisgenooten, doch helaas, de 18-jarige Z. maakte het sinds Maandag onmogelijk dat de kunst in dit huis verder gediend wordt. Hi) kwam n.l. het naaistertje op zoeken en maakte van de gelegenheid dat zij eenigen tijd wegging, gebruik, het instrument te on derzoeken en er vele hamers uit te halen. Bovendien vernielde hij het binnenwerk '.otaal. De huisbaas deed aangifte bij de po litie, die Z. wel bleek te kennen. Procesver baal is opgemaakt. De weduwe Kathelijntje Bresijnvan Zuu- ren te Utrecht heeft haar lOlen-verjaardag gevierd onder veel belangstelling. De vrouw is neg helder van geest, werkt nog geregeld mede in het huirhouden van haar zoon, bij wien ze inwoont en verricht zelfs nog naai werk. De vorige week deed de Nederl. Promo tors Compagnie, aan den Coolsingel te Rot terdam, aangifte, dat haar bediende de 20- jarige S. V., te haren nadeele 12 had ver duisterd. Uit het onderzoek der politie is thans gebleken, dat deze bediende verschil lende zonderlinge dingen heeft gedaan. Zoo bestelde hij bij zijn maatschappij 500 in signes ter waarde van 180, voor de voet- balvereeniging „Sparta"". Het bestuur van deze vereeniging" wist hier echter niets van, evenmin als van een bestelling van twintig dozi-n dassen, welke hij ook voor „Sparta" deed. Om zich bij deze club in te dringen, loofde hij een wisselbeker uit. Voorts heeft^ hij kans gezien een dame op te lichten voor 200, onder voorwendsel, dat hij een partij goederen te koop wist waaraan veel ver diend zou kunnen worden. Maandag is het jongmcnsch te Arnhem gearresteerd en vandaar naar Rotterdam overgebracht. De Man, die een lift wil leveren: Mijne Heeren, een lift is een betrouwenszaak en de mijs is afhankelijk van de vaarhoogte en dc kabine. De architect, die de leiding des ombouws heeft: Wat is dat een kabine? Liftman: Dat is de vaarstoel, deze moet op de eerste plaats goed zijn, want dien ziet men. Architect: Worden nu al die onderdeden wiskundig berekend? Liftman: Wel neen, die worden uitgepro beerd, dat is eenmaal zoo, dat moet men uit- probeeren! Architect: Hoe levert u de lift? Liftman: Onze liften worden geleverd vrachtvrij, geheel woékvaardig en bedrijfs- vaardig opgesteld. ■De meneer, die de lift noodig heeft: Hot. hoog wordt de deur? Liftman: Zoo hoog dat men er oprecht door kan gaan. Architect: Dus de opening in den muur is veel te groot. Liftman: Die opening moet boven de ka- binehoogte toegemuurd worden, bij onze Ui ten wordt alles uilgenut. Meneer: En hoe hoog wordt nu de zitbank 'n de kabine? Liftman, wiizend met de hand: Zoo hoog boven den bo^em. Architect: Welken bodem bedoelt u toch? Liftman: De voetbodem natuu "jk, zóö hoog boven den voetbodem, dal verstaat zich! Meneer: Alzoo, dan moet die lift maar zoo gemaakt worden. Liftman: Dank u Heeren, even, even, de ordebevestigmg zal u ingeschreven toege zonden worden. A. K. (Uit „Heemschut",) De gemeerte-secrelaris en een oud- wethouder van Hoeven (N.-B.) van verduistering beticht. In de jon<tstgchouden raadsvergadering te Hoeven heeft de heer Dekkers gewezen op een vroeger door wethouder Van den Berg gebezigde uitdrukking, welke hierop neerkwam, dat hij (de weth.), wanneer hij eenmaal in den raad zou zitten, er voor zou zorgen, dat de gemeente-secretaris J. Coulers en de oud-wethouder F. Broerman in Breda zouden komen. Beiden zouden volgens de beschuldiging bij de oprichting van het Gemeenteirk Electriciteitsbedrij- j 10,000, volgens anderen zelfs 13.0CC hebben verduisterd. De secretaris, de beer Couters, teven: ontvanger der gemeente, heeft nu aan der burgemeester een schrijven gericht, waarir. hij voorstelt, dat de raad uit zijn midden een commissie zal aanwijzen van b.v. drie leden, waaraan desgewenscht enkèle per sonen uit de burgerij kunnen worden toe gevoegd. Deze commissie zou zich dan belasten met een onderzoek naar de admi nistratie van het G. E. B„ van deszelfs oprichting af tot op den dag van heden. De secretaris stelt zelfs voor, een deel van de kosten van dit onderzoek voor zijn rekening te nemen. Verder vernam de Tel., dat de oud-wet houder Broerman een open brief heeft gericht aan de leden van den raad, waarin hij o.m. zegt, dat op zijn voorstel indevtiju de administratie en het geldelijk beheer van het G. E. B. is gesteld onder accoun- tants-cont-óle van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Van de oprich ting af is het G. E. B. bedrijf gecontroleerd en bestaan daarvan accountants-rapporten. Ten slotte betoogt de heer B„ dat het de moreele plicht van de raadsleden is om een nauwgezet onderzoek in te stellen met behulp van deskundigen. Indien zij aan dezen plicht niet voldoen, handelen zij in strijd met hun eed en zijn zij, volgens den heer B. „eedbrekers en eerroovers." Toen de luitenant B. te Be-gen op Zoom zijn revolver schoon maakte, ging die, naar de 's-Hert. Crt. meldt, af, met het gevolg, dat de kogel door het gelaat ging van de verloofde van« den officier, welke bij hem stond. De kogel was langs de eene kaak in cn langs de andere uitgegaan. De toestand van het slachtoffer is niy* ernstig. Te Nijmegen is Maandagmiddag afgestapt barones Linde von Klinshowstöwm, die op een schimmel een tocht maakt van Stock holm naar Pa ijs. Zij legt per dag ongeveer 70 K.M. af, 20 September is zij van Stock holm vertrokken. Zij is over Hamburg gere den. Te Brussel maakt ze de huwelijks feesten van kroonprins Leopold en prinses Astrid mee. Te Doetinchem is een paarte in het hu welijk getreden dat kan terugzien op een onafgebroken verlovingstijd van 30 aren. In den nacht van 1 op 2 Nov. tegen één uur zagen voorbijgangers in een groenten - winkeltje, dat gevestigd is op den hoek van de Reguliersdwarsstraat en de St. Jorisstraat een verdacht lichtschijnsel. Zij stelden van deze ontdekking een sut- veilleerend politie-beambte van het bureau Singel in kennis. Er werd inderdaad brand geconstateerd in een kleine kelderruimte, die achter het winkeltje gelegetf is. De agent had de tegenwoordigheid van geest de deur open te breken, scharrelde ergens een emmer op, vulde deze met watei en slaagde er in den brand in zijn begin te smoren. Het v-'el den beambte op, dat er een pe troleumlucht in het winkeltje en in het kel dertje hing; van daar dat er dadelijk een uit gebreid Onderzoek werd ingesteld. De be woners, een echtpaar en een broeder van de vrouw, waren niet thuia Ook het 5-jarig kind van het echtpaar was niet aanwezig. Later bleek, dat zij ergens anders hun in trek hadden genomen. Verder werd ontdekt, dat eenig hout, wat vodden en pafier, met petroleum gedrenkt waren. Dank zij het snelle ingrijpen van de politie kon zulks vastgesteld worden, aange zien een gedeelte van den brandstapel nog niet verteerd was. Dinsdagmorgen stelde de commissaris van politie, de heer Harrebomée, met den politie deskundige, den heer Van Ledden Hulse bosch opnieuw een onderzoek in. Eenige restanten van kranten, vodden en goed werden in beslag genomen en voor on derzoek naar het Laboratorium opgezonden. De politie vond aanleiding den groenten- handelaar, diens vrouw en den broer, als verdacht van brandstichting, te arresteeren. Dinsdagmorgen zijn zij ingesloten in bet po litiebureau aan den Singel. Zij ontkennen iets van den brand af te weten. Voor het huisje is een politiepost geplaatst. MEDEMBL1K, 30 Oct. R.-K. Marktvereeni- ging „St. Jozef". Bloemkool 5.1035.10 pe 100 stuks; witte kool 1.201.35; roode ooi 1—3.20 per wagon; uien, groote gele I 1.801.90; kleine gele 1—1.15 per baal; bieten 1—4.20 per wagon; nep 0.85 05 per baal. ALPIiEN AAN DEN RIJN. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen aan den Rijn". Veiling van 29 Oct. Spinazie 1622; peren; witte kozijn 12; wiflterjan 7.60; bergamot 7.90; appelen: bellefleur 19.90; huism. oet 12.2012.50; camp. zoet f 14.75; spruitkool I 202620, idem II 6.1010, kroten 44.10; uien 4.805.20 per 100 Kg.; prei 4.905.70; kroten 5.1011; ondiivie 11.80 per 100 bos; kropsla 1 1.50—2.30; bloemkool I 12.50; savoye- kool 4.50-7.40; roode kool 3.80 per 100 stuks; druiven 2530 per 100 pena. Eierenveiling 28 Oct. kipeieren 9 13; eendeieren 77.50 per 100 stuks. Aan voer 1544 stuks. Vanaf de volgende week Dinsdag en Vrijdag groentenveiiing. PURMEREND, 1 Nov. „Afslagverceniging Bcemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen 0.89 per 25 Kg.; bloemkool 8.80 32.10; roode kool 2.509.70; witte kool 5.10; savoye kool 3.207.20 per 109 st.; spruitkool 1.804.30 per 15 Kg.; boeren kool 1.95 per 100 struiken; spinazie 25 35 ct. per 5 Kg.; andijvie 0.802.80 per 100 krop; selderie 6.907.90 per 100 bos; bieten 711 per 1000; wortelen 16— 16.70 per. 100 bos; uien 0.50—1.03 per 25 Kg.; druiven 0.75 per Kg. Appels: Bra- bantsche 2023 ct.; Bramley Seedling 14 20 ct.; Groninger Kroon 1825 ct.; Lunter- sche Pippeling 19 ct.; Present van Engeland 1145 ct.; Reinette, goud 1848 ct. p. Kg.; Peren: Beurré Clairgeau' 1421 ct-; Beurré Superfin 715 ct,; Comtesse de Paris 10 14 ct. per Kg.; Gieser Wildeman 10 13.30; St. Germain peer 6.60 per 100 Kg.; Nouveau Poitesu 1418 ct.; Soldat Labou- reur 1517 ct. per Kg.; Winterlouwtje 6.20 3.80 per 100 Kg. PURMEREND, 2 Nov. 12 stands kleine fabriekskaas, me( merk 53; 39 st. kleine boerenkaas 50; 2 stapels Goudsche kaas, R. M, 50. Alles per 50 K.G. De handel op de kaasmarkt was goed. 440 K.G..boter 2.20—2.30 per K.G. 350 vette runderen 0.65 a 0.90 per K.G. 168 melk- pn geldekoeien 120325 per st.; S stieren 0.600.80 per K.G.; handel matig. 23 paarden 100200 per stuk, handel stug. II vette kalveren 1.351.50 per K.G., handel matig; 227 nuchtere kalveren f 10 36 per suk; 591 vette varkens 0.700.74 per K.G., handel vlug; zouters 0.680.70 per K. G.; 37 magere varkens 2642 per stuk; 261 biggen 12J20 per stuk; 1388 schapen 23—35; 215 ganzen 5—6 pei stuk; kipeieren 11—13 per 100 stuks; eend eieren 7; 50 azk appelen 38 per zak; 200'zak peren 2—4 per zak. Jonge hanen f 0.30f 3.50 per stuk. Coöp. Centrale E'erveiling. 8600 eend eieren 7.207.30; 11000 kipeieren 7.60— AMSTERDAM, 2 Nov. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop) Zeeuw- sche Bonten f 55.20, _id. blauwen f 4.60 4.80, id. bravo's f 44*25, ia. B. Eigenhei mers f 3.604; id. Bonte star f 4.20—4.30; id. Eigenheimers f 3.704, id. Eigenhei mer poters f 2.302.60, id. Blauwe poters f 2.202.30, id. Bonte poters f 2.202.40, id. Roodstar poters f 2.102.20, id. Bravo poters f 2.202.30; id. BI. Eigenhei r er po ters f 2.402.50; IJpolder Eigenheimers f 3.203.25, id. Bravo's f 44.10, idem Blauwe Eigenheimers f 3.603.80, Drent- sche Eigenheimers f 33.20; Anna Pau- lowna Zand f 4.505, id. id. id. Roodstar f4.104.20; Beverw'. Zandaardappelen f 4.405, Hillegommer Zandaardappelen f 4.405; Flakkeesche Eigenheimers f 4 4.10, id. BI. Eigenheimers f 3.804, idem Juin 50 Kilo f 2.202.30; Spuische Eigen- Eigenheimers f 3.804.10, id. Blauwe Eigen heirr.ers f 3.804, id. Gaatjes f 2.602.70; Friesche Roodbonten f 4.204.25 p. Hl. BODEGRAVEN, 2 Nov. Kaas. Ter markt waren 263 wagens. Prijzen f 4755, rijksmerk le soort f5459, 2e soort f47 52, zware f 62. Handel matig. DEVENTER. 1 Nov. Paarden. Ie soort werkpaarden f 275325, 2e soort werkpaar den f 275300, enters f 150275, ponny's f75125, veulens f80110, slachtbank- paarden f 30150, Handel goed. Aanvo r 305 stuks. GRONINGEN, 2 Nov. Vee. Kalf- en melkkoeien le soort f 350390, 2e soort f 275300, 3e soort f 175200; vroegmelk- koeien le soort f325375, 2e soort f25* 300; kalfvaarzen le soort f 300320, 2e soort f 175200; varekoeien le soort f 100325 2e soort f 250270; stieren le soort f 0.74 0.76, 2e soort f 0.58—0.6", slachtvee le s. f 0.84—0.86, 2e soort f 0.780.80, per Kg. slachtgewichtmelkschapen f 4050, vette schapen le soort f 3539, 2e soort f 2832 weiaeschapen le soort f 3538, Ze soort f2528, weidelammeren f 1014; vette kalveren le soort f 1.101.20, 2e soort f105 1.10; vette lammeren f 1719; locpvar- kens f 1720, vette varkens le soort f 0.66 0.67, 2e soort f 0.620.64, Londensche varkens zouters f 0.600.65, biggen f 1013, f 1.50 per week. Aanvoer 138 vette koeien, 329 kalveren 985 melk- en kalfkoeien, 56 stieren, 1371 schapen, 956 vette en Londensche varkens, 723 magere varkens en biggen. In kalfvee, melkvee, stieren, vette en nuchtere kalveren had de handel een prijs houdend verloop. Voor het slachtvee waren prijzen bij iets vlugger handel vaster. - Vette varkens bij groeten aanvoer en nt'ne der vluggen handel,lager. Zouters rui n M9 hoog. De verkoop van biggen was slecht. De olveehandel verliep over het gëheel in alle soorten iets beter, waardoor prijzej? ruim zoo hoog. GRONINGEN, 2 Nov. Granen. De laag» ste en hoogste prijzen waren als volgt Zomertarwe f i •- Roode tarwe 13.50-14.40 13.50-15.55 Witte tarwe 13.50-14.40 13.50-14.55 Inl. rogge 10.50-H.50 10.50-11.65 Win: er-verst 10.25-11.10 10.25-11.25 Zw. gerst 10.75-11.50 10.75-11.75 Zomergerst 10.25-10.5 10.25-11.20 Witte haver 8.50- 9.40 8.50- 9.55 Zwarte haver 8.00- 9.00 8.00- >.00 Gele haver 8.25- 9.35 8.00- 9.05 BI. peulvr.. 13.00-24.75 13.00-2O.75 Gr. erwten 15.00-27.00 13.00-25.00 Schokkers Pasrdeboonen 11.00-14.00 11.00-13.00 Wierooonen 11.00-14.00 11.00-13.00 Waalsche b. 13.00-19.50 13.00-19.25 Karwijzaad 22.00-43. W 22.00-40.00 Koolzaad 16.00-23.50 16.00-22.50 Geel mesterdz 16.00-27.50 16.00-27.35 Kanariezaad 10.00-14.75 10.00-14.30 Lijnz. b.lbl. Lijnzaad blbl. ld. witbl. BI. maanzaad 25.00-50.00 25.00-50.00 De korting en bijbetaling bedraagt thans voor tarwe natuurgewicht 7 ct., rogge, boek weit, kanariezaad, iniandsche gerst, alle ha- versoorten 10 ct. per Kg. ROLDE, 1 Nov. Op de laatste markt van dit jaar werden aangeveerd 1 stier van f 1.10 32 melkkoeien f 150225, 25 kalfkoeien f 175300, 31 guste koeien f 160225, 33 vaarzen f 130200, 5 pinken f 7590, 3 kalveren f3560; 1 merrie niet verkocht. Handel matig. Aanvoer vrij goed. SMEEK, 2 Nov. Vee. Ter markt waren 470 melk- eg kalfkoeien f 160360, 166 vette koeien f 200—340, 13 vette kalveren f3585, 119 nuchtere kalveren f715, 1225 graskalveren f30130, 190 schapen f 2034, 315 lammeren f 1524, 595 var kens f 50—105, 59 biggen f 814. Vette runderen 4045 ct., vette kalveren 6070 ct., vette varkens 3033 ct. zouters 30— 33 Yz ct. per Kg. Eerste soort melkvee duurder. Handel in vette koeien en biggen kalm; vette kalveren prijshoudend; graskalveren onveranderd; nuchtere kalveren en varkens iets lager. Wol vee met m.eer vraag en hoocer. ROTTERDAM, 2 Nov. Eieren. (Rotterd. Veiling) Aanvcer 40.000 stuks. Prijzen kip pen- f 10.60—12.50. id. kleine f 6.50—9.40; eenden- f 6.857.90. Vee. Ter markt waren aangevoerd 240 paarden, 14 veulens, 1702 magere runderen 785 vette runderen, 839 vette en graskalve ren, 583 nuchtere kalveren, 492 schapen of lammeren, 10 varkens 493 biggen. De prij zen waren als volgt: koeien le kw. 100105 ct., 2e kw. 9080 ct., 3e kw. 7060 ct., essen le kw. 90100 ct., 2e kw. 8010 ct., 3e kw. 6050 ct., stieren le kw. 9590 ct., 2e kw. 7565 ct., 3e kw. 55 ct. p. Kg. vette kalveren le kw. 170190 ct., 2e kw. 150 125 ct., 3e kw. 105—85 ct., melkkoeien f 195 385, kalfkoeien f 200415, stieren f 135 385, pinken f 150165, vaarzen f 150 175, werkpaarden f90250, slachtpaarden f 90140, hitten f 90150, gras kalveren f 80115, nuchtere kalveren f816, fok- kalveren f 16—26, biggen f 1124, overloo- pers f 2436. Vet vee en vette kalveren in le kwaliteit redelijk verhandeld, overige soorten met ma tigen handel. Melk- en kalfkoeien redelijk verhandeld. Nuchtere kalveren met redelijken handel tot over het geheel geheel iets hoogere prij zen. Graskalveren matig verhandeld. Paar» den met zeer matigen handel. IJMUIDEN, 1 Nov. Heden kwamen van- de treilvisscherij bier aan den afslag de stoom treilers: IJM. 327 (Victoria) met f 2968; IJM. 175 (Trio) met f 3712; ITM. 139 (Ma ry) met f 4992; IJM. 168 (Odin) met f 4677; IJM. 324 (A alia) met f5005; JJM. 59 (Clasina Luther) met f5165; IJM. 31 (Ltn, Gen. den Beer Poortugael) met f 2665; IJM. 60 (Catnarina Duyvis) met f 3990; IJM. 53 (Derika VI) met f 3486; IJM. 272 (Derika XV) met f 3308; IJ.M. 144 (Pieter) met f301: IJM. 57 (Friesland) met f 670; IJM. 47 (Tu- bantia) met f 6738; IJM. 164 (Protinus) met f 3201; IJM. 37 (Maria Elisabeth) met f3716; IJM. 103' (Dolfijn) met f 4204 aan besom ming. Van de haringvisscherij kwamen heden hier binnen de loggers: IJM. 406 (Marten Bernardus II) met 20 last; IJM. 183 (Hen- drika Jacofca) met 20 last K.W. 126 (To- nyn) met 24 last; K.W. 85 (Gelderland) met 21 last pekelharing en 26 Britsche stoom- drifters met een aanvoer van 10.925 manden versche haring. Geveild werd de vangst van den Brilschen stoom drifter P.D. 377 (Star Divine) met f 2362 aan opbrengst. De tabaksondernem'ng „Djiwo" geteisterd. Een windhoos vernielde, zoo wordt uit Soerakarta gentvld, tien Loodsen en een gedeelte van, den aanplant van de tabaks- rnderneming „Djiwo", gelegen in de afdee ling Klaten. Nummer 26. 26. Elf en een vijfde seconde later waren meneer en me vrouw Doolittle op weg naar Parijs, waar meneer te vier uur zeven en vijftig een onderhoud moest hebben met een hande laar in palmpitten. 27. Dienzelfden avond te vijl uur verschenen drie duizend groote verhuiswagens vöor het hek van den dierentuin. Onder leiding van den directeur en van Kokkie, den chimpansé, werden de dieren netjes en vlug ingeladen. 28. Toen alles klaar was, ging Kokkie naast den voerman van den voorsten wagen op den bok zitten, Hij zou toezien of alles wel zoo vlug mogelijk gebeurde „Vooruit maar ouwe jongen," zei hij tegen Pedro, den koet sier. „Naar Cadiz!" Nummer 28 29. Maar in een donker wou:' huisde een rooversbénde en die deed dadelijk een aanval op de verhuiswagens. Wat was da! een vette buit, dachten de boe ven. En zij schreeuwden tegeo Pedro: „Stoppen! Je geld of je leven, carambM" (Wordt vervolgd) K u mme -c to TH - ,.ivuwTP,-»"luïr (.AJipyY; Nummer 29.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8