'i VAMPYR-Stofzuigers A. E. G. Stadsnieuws. FEESTPROGRAMMA. De historische tentoonstelling. SPORT EN WEDSTRIJDEN. West-Duitschland—- Oost-Holland. De Zesdaagsche te Gent. GYMNASTIEK. Het is ons gebleken, dat herhaaldelijk „VAM- PYR-STOFZUIGERS FABRIKAAT A. E. G." tegen lager dan den vastgestelden prijs ad f 90.— worden aangeboden. In den regel zijn dit reeds gebruikte machines. Wij hebben daarom op den VAMPYR ons gede poneerd Handelsmerk aangebracht en verzoeken U bij aankoop daarop goed toe te zien. Alleen met dit merk garandeeren wij de volle garantie. BILJARTEN. Massakamp Kastanjeboom KERKNIEUWS. Pastoor A. H. Hulsker. t UIT DEN OMTREK. ZANDVOORT. BEVERWIJK. IJMUIDEN. BLOEMENDAAL. De marfctdiefstalleri. LAATSTE NIEUWS. VAN ONZE RECHTBANK. EEN FAILLISSEMENTS KWESTIE. Verdachte wordt vrijgesproken. Aanvaringen door mist. Brutale overval. Lloyd George ongesteld. De wetgevende vergadering in Spanje. De Spagnsche gezant bij Briand De Amerikaansche verkiezingen. Het hooge water bij Roermond. Ir. H. E. van Gelder, f Duitsch-Oostenrijksche ecomische onderhandelingen. MARKTNIEUWS. *oor d*e Ned'erlhnd'sclie gemeenschap van jneer beUekenis is, dan de plaats waar hij verricht wordt. Wij zouden ons ook troosten met de gedachten, dat men eens van, „Am sterdam bij Weesp" sprak. Wat het tegenwoordige betreft, ik zou mij niet kunnen begrijpen in welk opzicht Am sterdam belang bij een tegenwerkende hou ding zou kunnen hebben en meen, dat het van andere opvattingen reeds heeft doen blijken, o.a. toen de gemeente Amsterdam en talrijke particuliere bedrijven de oprich ting van de hoogovens hielpen mogelijk maken. Die critiek moet dan ook op een vergis sing berusten. Wanneer men er niet steeds en dadelijk in slaagt^ voor bepaalde werk zaamheden het geheel naar zijn zin te krij gen, behoeft men nog niet aan tegenwerking te denken. Zulke dingen moeten van twe» zijden bezien worden en ik, kan u slechts dc verzekering geven, dat, indien IJmuiden, evenals in het verleden, zich niet blijft be palen tot het aanschouwen van het passee- ren van een, naar ik hoop, steeds groote: aantal schepen op weg naar Amsterdam, doch in het krachtdadig aanvatten van dc economische mogelijkheden, die zich hies voordoen, daarvoor van Amsterdamsche zijde niet anders dan belangstelling kan be staan, Want van een bloeiend IJmuiden on dervindt de hoofdstad nooit nadeel, eerder voordeel. Wij weten ongeveer, welke wen- schen in uw midden leven. Wij sympathi- seerer hiermede en ik ben u dankbaar voor de gelegenheid, die gij mij biedt om hier te getuigen van onzen wensch dat die verlan gens, onder verlichte leiding van het ge meentebestuur, in schoone vervulling zullen gaan." Rede E, H. Krelage. De heer E. H. Krelage, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Haarlem, hield een rede, waaraan wij het volgende ont- leenen: Het is aan geen twijfel onderhevig, aldus spr., of de wilskracht, die, ondanks tegen spoed en tegenwerking, schitterende uitkom sten wist te bereiken-, zal er in slagen in de toekomst steeds grootschere plannen te verwezenlijken. Hoe beter het Kanaal wordt toegerust, hoe spoediger steeds voordeel zal worden getrokken van de verbete-ingen der techniek, des te meer zal dit alles niet alleen ten goede komen aan het rechtstreeksch be lang' van Amsterdam, maar ook aan IJmui den en het rondom het Kanaal gelegen district. De tijden zijn Goddank voorbij, dat de Nederlandsche overheid en de Nederl. volksvertegenwoordiging zich van de Ka- naalplannen trachtte af te maken, omdat daarbij „alleen een Amslerdamsch belang'' betrokken zou zijn, alsof niet de bloei van Nederland ten nauwste met dien van Am sterdam samenhangt, alsof niet Amsterdam's verval een nationale ramp zou zijn! Ik heb het dezer dagen reeds elders in herinnering gebracht, dat het in 1860 de oude Haarlemsc'ne Kauer van Koophandel was, die zich tegen deze strooming verzette; die in welsprekend betoog opkwam voor het algemeen Nederlandsch belang, dat bij de totstandkoming van het Noordzeekanaal be trokken was. Het doet goed op zulk een geva] van breederen blik te kunnen wijzen u.t een tijdvak, dat zich maar al te zeer' kenmerkte door benepen kortzichtigheid. Eerst veel later is het besef, dat het Noordzeekanaal geen Amslerdamsch, maar een landsbelang was, algemeen doorgedron gen. Thans heeft men ruimer leeren zien, en daarom behoeft onzerzijds ook geen vrees te bestaan voor tegenwerking, indien IJmuiden en het district rondom het Ka- raal ten volle zullen trachten gebruik tc maken van hunne bevoorrechte ligging aan het Noordzeekanaal. Reeds is IJmuiden zee haven, maar dit is ongetwijfeld slechts het begin van een ontwikkeling, die wijde ver gezichten heeft. Naar mate zich in de na bijheid van het Noorzeekanaal de industrie ontwikkelt, zal ook daar, waar de water verbindingen met het Nooi-.zeekanaal daar toe geschikt zijn, cn ik denk hier in 't bij zonder aan Haarlem, het Noordzeekanaal van grooten invloed zijn op die ontwikkeling. Men, beweert we! eens, dat Amsterdam een ontplooiing als hier geschetst met leede oogen zou zien, ja zelfs zou tegenwerken. Maar dat kunnen nóch mogen we aannemen. Integendeel, in onzen tijd mogen wij veeleer verwachten, dat Amsterdam zich in dit op zicht op het ruimere standpunt zal weten te plaatsen, dat de oude Kamer van Koop handel van Haarlem reeds in 1860 ten aan zien van Arosteram innam. Nadat de cerevjijn was rondgediend, kwam het oogenblik voor de uitvoering der „Ode aan Amsterdam", in dichtwerk van George Haak, en door Hubert Cuypers getoonzet. De zang werd door middel van luidspre kers, welke op het stationsplein, het Wil lemsplein en het Sluisplein waren opgesteld, naar buiten uitgezonden. Als tweede zangstuk werd uitgevoerd „Jongens van Holland". Na afloop van deze herdenkingsbijeen komst zou een bezoek worden gebracht aan de historische tentoonstelling en aan de ver sierde straten. De Historisch-Allegorische- Reclame-Optocht. IJmuiden had vandaag geen reden tot klagen, dat vóór 50 jaar het Kanaal werd ge opend en dus nu ook het gouden feest van dit Kanaal en IJmuiden wordt gevierd in November, een van de meest trieste en koude maanden van het jaar. Heden was er geen regen, geen snijdende wind, geen vieze sneeuw, wel hing er een damp, maar het was frisch, gezond weer en |n den loop van den morgen werd de mist door de zon verdreven, De groote allegorische-historische- en reclame-optocht is dus niet verwaaid of ver regend. Rond negen uur concentreerde zich de be langstelling van IJmuidenaren en vreemde lingen op de Havenkade. Inspecteurs en agenten van politje liepen daar rond, be drijvige commissie- en juryleden hadden het druk met regelen en orders geven, voor en na formeerden zich wagaens en auto's tot den stoet. Klokke negen uur zou de optocht haar tondgang beginnen, de laatste voorbereidin gen vroegen echter, als steeds bij dergelijke gelegenheden, zooveel tijd, dat het over hall tien was, eer het sein tot vertrek gegeven werd. Toen gaf „St. Fidelis" van Velseroord een flinken roffel en de stoet zette zich in be weging. Voorop, achter een auto, waarin dc commissaris van politie had plaats genomen, reden vijf herauten, met kleurige wambuizen, groote laarzen en zwierige hoeden, te paard. Daarachter een rijtuig met de commissiele den, waarna een wagen, voorstellende het grapen van het kanaal, welke den eigenlijken optocht opende. Op een kruimagen zaten «enige bruingebrand-gegrimeerde polderwer kers; in de keet pruttelde de koffieketel en zat een vrouwtje aardappels te schillen. De tweede wagen stelde voor het koopvaardij schip „Rembrandt", dat in 1876 als eerste schip door de sluizen voer. Daarop volgde een frissche, elegante oud-Hollandsche sjees, met moeder en dochter in nationale kleedei. dracht. Daarna volgde achter elkaar de vele, kleurige en moo versierde wagens, voorstel lende de Nederlandsche Maagd en de elf pro vinciën, de goede oude tijd, het boerenbe drijf, de Nederlandsche Vereeniging tot ai- schafüng var alcoholhoudende dranken, afd. IJmuiden, een prinsje met elfjes, twee cow boys, de Bakkersvcreeniging „Velsen", Win keliersvereniging „Velseroord", groenten- handel F. Buot, autohandel A. v. d. Windt, Bloemenmagazijn W. Post, Melkinrichting ;,Vei»en", een rijtuig mei Blue Band-iucisjes, fciineraalwaterfabriek A, Bakker, groenten- handel' Mulder, autohandel W. Zwfer, fcufperij N. van Rhijn, winkeliersvereniging „IJmui den", de vletterliedea „De gouden ploeg". Twee herauten sloten den stoet. Van de Havenkade volgde men de Kerk straat. Kanaalstraat, Vischstraat, Bik en, Arnoldkade, Neptunusstraat, Oranjestraat, Zeestraat, Willemsplein, Dirkstraat, Nep tunusstraat, Wilhelminakade, Kennemerlaan, Rijpstraat, v. Noordstraat, IJm. Straatweg, Kortevoerstraat, Trompstraat, Willebrord- straat, Stationsweg, Zeeweg, Willemsbeek- weg, Velserduinerbuuttweg, Kalverstraat, Kanaalweg, IJm. Straatweg, Julianakade, Havenkade. Geheel IJmuiden kon dus den stoet zien. Overal, vocral op de Brug en in IJmuider Post, trok de stoet groote belangstelling. Met vele oh's en, eh's gaf het publiek on willekeurige en ongevraagde adviezen aan de Jury. eVle wagens waren dan ook de bewondering waard, door opvatting en uit voering. Zoo gaf de Bakkersvereeniging de den eersten wagen een voorstelling van het ouderwetsche broodbakken, waar een grijs- bebaarde bakker met het deeg stompte en sloeg; de tweede wagen stelde het tegen woordige hygiënische bakken voor, terwijl een., auto een reusachtig brood rondvoerde. De „Nederland" wagen voerde een fiere Nederlandsche Maagd en 11 fleurige boe- innetjes in de provinciale kle lerdraehten. Pittoresk van de reclamewagen der firma Bakker; enkele groote feesten, en vaten met een viertal kaboutertjes. Het „boerenbedrijf" was een leuk tooneel- tje van karnende, kaasmakende boertjes en boerinnetjes. Het prinsje met zijn elfjes troonde in een overdadigde bloemenweel de, boven hun hoofden welfde zich een, dak van blaren en varens. Een reclamewagen voor de winkelweek van Groot IJmuiden, bestuurd door een eerwaardigen Neptunus, ontbrak niet. De stoere vletterlieden liepen mede naast den wagen van „De Gouden- Ploeg", waarop een vlet. Zoo trok de optocht, onder opwekkende marsch-muziek, door de straten. Velen kijkers bleven op de plaatsen, waar de stoet meer dan eens voorbij moest trekken, staan om alles voor den tweeden keer te zien. Door de zorgen van politie en commissie, verliep alles zonder stagnatie, zoodat in alle opzichten de groote optocht is geslaagd. Morgen wordt de uitslag van de Jury bekend gemaakt. Kinderfeesten. Terwijl de optocht door IJmuidens straten trok, wees de groote drukte bij de Insinger- school weer op een ander deel van het pro gramma, Daar trachtten onderwijzeressen en onderwijzers de ongeduldige en enthousiaste kinderen, die zich verzamelden voor de kinderzanguitvoering, te bedwingen. Om half elf gngen de kinderen, voorafgegaan door de harmonie „Concordia", langs Kennemer laan, School A I, II en III, de R.-K. Jongens school, Zusterschool, Kanaalstraat, Konings plein, Groen van Prinstererschool, Steyn. straat, School B, Comité-school, Adriana- straat, Willemsplein, School C, Zeestraat, Visseringstraat, Kanaalstraat, Oranjestraat, Wilhelminakade, naar het concertterrein. Nadat alle kinderen daar verzameld en opgesteld waren, nam de zanguitvoering onder leiding van den heer Vlessing een aanvang. Heider en krachtig klonk het uit de vele kindermonden: Vijftig hard doorwerkte jaren Heeft IJmuiden nu bestaan. Ons wakkere IJmuiden Is trotsch op zijn bestaan. Behalve „IJmuiden Vooruit", vermeldde het programma „Kindercantate" en „De zee en IJmuiden zijn één". Over belangstelling konden de kleine zangers zich niet beklagen een talrijk en aandachtig auditorium luisterde naar de liederen,. Het publiek kon des te meer van den zang genieten, daar de zon den damp nu geheel had verdreven en geen hinder van de kcude ondervond. IJmuiden, met de talrijke versieringen en eerepoorten was vandaag fleuriger en kleu riger dan ooit. Amstel cn IJ in vuur en vlam. AMSTERDAM, 3 Nov. Ter gelegenheid van de oflicieele viering van het 50-jarig bestaan van het Noordzeekanaal, had het gemeentebestuur van de stad Amsterdam hedenavond aan de overzijde van het IJ en aan de Amstel twee groote pyrotechnische feesten georganiseerd, die tegelijkertijd plaats vonden, zoodat vrijwel de geheele Amsterdamsche burgerij hetzelfde vuur werk kon aanschouwen. Het IJ bood inder daad een feeërieken aanblik.... niettegen staande de echt Londensch-nevelige weers gesteldheid. Zelden was het op het ma jestueuze water zoo druk. Tallooze vaar tuigen, met helgekleurde kop- en achter lichten, doorkliefden het loodzwarte water, en een aantal voor anker liggende schepen was zelfs geheel geïllumineerd. Vooral werd de aandacht getrokken door een geheel ver lichte hefkraan van de A, D. M., die schitte rend tegen het omringende duister afstak. Op de „Rembrandt" van de Mij. „Neder land", waren tal van genoodigden van het gemeentebestuur bijeengekomen om het vuurwerk gade te slaan. Op dezen grooten steamer, die bij het oostelijk viaduct lig plaats had genomen, waren aanwezig de Burgemeester, de heer W, de Vlugt, de Wethouders Ed. Polak, De Miranda, J. ter Haar Jr., de havenmeester, de heer Van de Poll, eenige militaire en maritieme autori teiten, vele gemeenteraadsleden en hoofd ambtenaren, benevens tal van vooraanstaan de personen uit scheepvaart- en handelskrin gen, met hunne dames. De boot was met vlaggetjes en helderwit-stralende lampjes feestelijk gepavoiseerd. Te ruim negen uur kwam er beweging op het terrein bij het stationnetje van de Noord- Kollandsche Stoomtram aan de overzijde van het IJ, waar het vuurwerk zou worden afge stoken. Het vuurwerk werd geopend met luchtgranaten, slangen, tourbillons, wente laars, infanteriesnelvuur, boucquetvuurpijlen en boucquetbommen. De inzet was inderdaad prachtig en wat volgde eveneens. Geregela werd de hemel in vuur en vlam gezet door lichtfronten van brillant- en magnesiumvuur, soms ook door stralende vuurcascades. Meer. malen was heel het IJ een groote lichtzee, zoodat de oevers als bij dag duidelijk zichtbaar waren. De gekleurde sterren en vuurpijlen waren, in letterlijke zin, niet van de lucht. Het „pièce de résistance" werd ge vormd door,een grootsche slotdecoratie, be staande uit twee groote stoomschepen, de „Rembrandt" en de „P. C. Hooft", met de jaartallen 1876 en 1526, met het wapen van Amsterdam, waarboven het woord „Noord zeekanaal", geflankeerd door „Amsterdam- IJmuiden". Het geheel baadde in magnesium vuren en gekleurde lichten, schiltervuur en centra-batterijen van Romeinsche kaarsen. Dit alleszins fraaie slotnummer eindigde met een oorverdoovend zwaar bombardement, dat hooren en zien bijkans deed vergaan.... Zoowel aan den Amstel als aan den IJkant was zeer veel publiek op de been, dat het pyrotechnische festijn, aangericht ter vie ring van het Gouden Feest van den water weg, waaraan onze goede stad zooveel te danken heeft, met veel enthousiasme gade sloeg. De schuitenverliuurders maakten, zoo als te doen gebruikelijk is, weer goede zaken Doordat de nevel zoo genadig was juist op het goede moment te verdwijnen, is het vuurwerk aa* beide fronten goed tot zijn recht gekomen. Jhr. Roëll aan het woord. De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland schreef, oo er- zoek der redactie, den volgenden geluk- I wensch in de „IJmuider Courant". Gaarne voldoe ik aan Uw verzoek om, zij het wat laat, ook mijn gclukwensch toe te voegen aan de vele blijken van belangstel ling, die de viering van het 50-jarig bestaan van het Noordzeekanaal ook aan IJmuiden heeft doen ten deel vallen. Er is voor gelukwensch toch alle reden. Als ik mij mijn eerste bezoek aan IJmui den, in 1876, herinner, tóen het, destijds „Nummer Eén'1 geheeten, hotel aldaar vrij wel het eenige huis met eene verdieping was, en ik dan naga tot welke ontwikkeling de plaats in de sedert verloopen halve eeuw is gekomen, dan besef ik levendig van hoe groote beteekenis het kanaal voor die ontwikkeling is geweest en hoe groot de vreugde moet zijn, die de feestelijke her denking van zijne totstandkoming bij de in gezetenen oproept. Zeker, IJmuiden kent ook de zorgen en lasten, die aan een snelle bevolkingsaan was zijn verbonden, en heeft evenzeer erva ren, hoeveel moeite het dikwijls kost de eischen bevredigd te zien, die eene zich ge stadig uitbreidende zeeplaats stelt, maar, als de dankbare bevolking de ondervonden bezwaren afweegt tegen de genoten voor- deelen, zoo geestelijke als stoffelijke, zal zij tot de slotsom komen, dat de laatste het winnen van de eerste en dat IJmuiden de vergelijking met overeenkomstige plaatsen, die op eene langdurige geschiedenis kunnen bogen, glansrijk mag doorstaan. En als zij niet alleen let op het tegen woordige, nu reeds de vereeniging met Velseroord haar tot verheuging stemt, maar tevens hoopvol in de toekomst ziet, wan neer de groote schutsluis zal zijn voltooid en het Noordzeekanaal de afmetingen zal hebben gekregen, die aan den omvang van dit kunstwerk beantwoorden, dan opent zich een verschiet, dat eene nog grootere toekomst voor IJmuiden mag doen ver wachten. Voor de verwezenlijking van die verwach tingen spreek ik mijne beste wenschen uit, Voor morgen vermeldt het programma Kinderfeesten voor de leerlingen der bewaar, scholen: te IJmuiden in Thalia en voor het voormalige Velseroord in het R.K. Patro naatsgebouw Des avonds wordt in 1 hal ia opgevoerd: ..IJmuiden 50 jaar", van den heer G, Voet. Verder wo-den concerten gegeven in het ge- bouw voor Chr, Belangen, jn de Geref. Kerk, in „Flora'1 en in Tivoli. Wijziging Programma De sluiting der Historische tentoonstelling zal Zaterdagavond om 9 uur plaats hebben en dus n et cm 11 uur. Het aan .al bezoekers der Historische ten toonstelling was gisteren reeds tot 2300 ge stegen. En nog steeds komen er velen een kijkje nemen. De interessante expositie is deze belangstelling dan ook volkomen waard Roode Kruis, Te IJmuiden Is tijdens de feestdagen een 6-tal leden van de Roode Kruis-transport- kolonne gestationneerd om bij voorkomende ongevallen hulp te kunnen verleenen. Ongevallen, Op het kermisterrein te IJmuiden ge raakte omstreeks 4 uur gistermiddag een 20-jarig jongmensch, werkzaam bij een der draaimolens met 2 vjngers bekneld, waar door hij bloedend werd verwond. De eerste hulp werd verleend door op het terrein aan wezige leden der Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en omstreken. Des avonds omstrsteks 9 uur, viel de 28- jarige mej. S. uit den Helder, tijdelijk bij 'amilie te IJmuiden, in hel Hipodróme van een opstapje, waarbij zij haar voet ver stuikte. De eerste hulp werd verleend door op het terrein aanwezige lden der Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en omstreken, waarna zij werd vervoerd naar haar wonjng om zich verder onder genees kundige behandeling te stellen. - Op verzoek van het gemeentebestuur van Veisen, doen dadelijks minstens een 6- tal leden der Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en Omstreken, dient in IJmuiden en Velseroord, voor het ^ver leenen van eerste hulp bij ongelukken. Hier voor is in het Dienstgebouw aan het Wil lemsplein, zoowel als in het Politieposthujs te Velseroord een volledig uitgeruste post ingericht. Het Oostelijk elftal, dat 14 Nov. a.s. te Essen tegen West-Duitschland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Markus, Tubania, doel; Hagels, Enschede; en Stuwe, Enschede, achter; Veldkamp, Enschede; G, Freeze, Heracles, en Vaags, Vitesse, midden; Landaal, A. G. O. V. V., Nyhof, Tubantia, Bakhuis, Z. A. C„ J. Halle, Go Ahead, en De Natris, Vitesse, vóór. Invallers: Frölich, Enschede, en Hosten, Vitesse. De einduitslag van de Zesdaagschen Wie lerwedstrijd te' Gent, luidt: 1. DebaetsTholiembeek 478 punten. Dezen legden in 144 uur af 2967 K.M. en 400 Meter. Tweede werd het koppel Ver- mandelStandaert 305 p.; 3. Mechant Maes 190 p.; 4. RoelsOrolé 125 p.; 5. VermeerbrgheMaes 48. Op een ronde: Van NekBuysse 563; 7. VerscheldenRamschaert 237: 8. Declercq Delbecque 187; 9. Van AkenMaas 155; 10. DecorteHellebaut 154; 11. Vanhyfte— Dewale 46; 12. DegrooteVan Bruaene 17. Op vijf ronden: 13. FonteyncSteenhout 88 punten. VERGADERING CONCORDIA. Onder .leiding van haar voorzitter, den heer A. K. P. Vring, hield Concordia een al- gemeene vergadering in gebouw Olympia. Deze vergadering was zeer druk bezocht. In zijn openingswoord heette de voorzittei allen welkom en wees op de belangrijke agenda. Dc heer J. Hop, reikte in zijn kwaliteit van Gewestelijk Commissaris aan Concordia twee fraais prijzen uit, geschonken voor de ver eeniging, welke in de karopioens-athletiek- wedstrijden van het Gewest, welke dezen zomer te Haarlem gehouden zijn, de beste prestaties hadden geleverd en welke prijzen door de dames- en heerenploeg vau Con cordia waren gewonnen. De kascommissic bracht een gunstig ver slag uit hetwelk door de vergadering goed gekeurd werd, waarna de penningmeester eenige mededelingen deed omtrent de toe stand van de kas. In de vacature van directeur der dames- en meisjes-afdeelingen, ontstaan door het be danken van den heer J. Hop, werd met alge- meene stemmen gekozen de heer J. J. Bol land. Daarna sprak de voorzitter, terwijl de le den zich van hun zetels verhieven, den schei denden directeur toe, hem dankend voor hel vele werk dat hij voor Concordia in al die jaren heeft gedaan en deelt hem zijn benoe ming toi ecre-voorzitter van Concordia, KENNISGEVING. HAARLEM! Smedestraat 38 Telefoon 15497. AMSTERDAM: Hobbemastraat 13 Telefoon 29752. Hoofdkantoor Singel 233 Telefoon 41263. Hoofdagenten voor waartoe de vergadering hem had benoemd, mede, welke medcdeeling mei de Bondsklop en de bondsroep werd begroet. Zichtbaar onder den indruk dankte de heer Hop voor deze hooge onderscheiding. Tot penningmeester (vacature K. van Opijnen) werd benoemd de heer J. Heeres. Na eenige besprekingen van huishoudelij- ken aard werden benoemd tot afgevaardig den naar de vergadering van den K. T. K.: de dames S. Stuy en A. C. Wielart en de heeren A. K. P. Vring, E. A. v. d. Haar, F. Jansen, A. H, J. Knol, F. G. J. v. d. Berg, W. C. de Reus en W. H. Verkes. T, Naar de vergadering van de K. N. A. U. en N. H. A. B. de heeren A. v. d. Zee, én G. S. Eijsker. Dinsdagavond werd gespeeld te Heemstede tusschen de derde viertallen. O, V. was er ai hee slecht in, zoodat de Kastanjeboom drr. van de vier partijen won en een stevige over winning boekte. De uitslag was; Kastanjeboom 98, 100, 100, 100, totaal 398. Ondegrlinge Vriendschap 100, 76, 57, 61, totaal 294. Hoogste serie 10, ge maakt door de Kastanjeboom. R.-K. SPORT. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren-competitie District Leiden. De stand van de Junioren-competitie l ijgewerkt tot en met Zondag 31 October, ia als volgt gesp. gew. gel. verl. p. v.t. gem. Lisse I Leiden S. J. C. Teijlingen II V. V. L. Teijlingen I Lisse II 2 2 2 2 2 1 1 2 1 1 1 611--4 4 13—4 15—4 62 3—3 "1.50 1.33 1.20 1.— 1.- 5—12 0.60 3—28 0.25 Voor Zondag 7 November a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Lisse Lisse ILeiden. Voorschoten V.V.L.Lisse II.. Sassenbeim Teijlingen IIS.J.C. De wedstrijden vangen allen te half één aan. De Competitieleider D. HAVERKORN. Hedennacht is in het St Martinusgesticht te Naaldwijk overleden de Zeer Eerw. Heer A. H. Hulsker, emeritus-pastoor van Wcs- terblokker. Antonius Hubertus Hulsker werd 26 Maart 1847 te 's Gravenhage geboren en 15 Aug. 1871 priester gewijd. Zijn Eerwaarde was achtereenvolgens kapelaan te Kethel, Eg- mond, Noorden Poeldjjk, Westwoud .Schip luiden, Hoofddorp, Schagen, Alphen a.d. Rijn en Hoogwoud. 28 Juni 1888 werd hij tot pastoor te Hcllevoetsluis en daarna op 1 October 1892 tot pastoor te Westerblokker benoemd. 5 October 1893 werd hem als zoodanig eervol emeritaat verleend. Naar de ouderlijke woning terugge bracht. Dinsdagavond omstreeks 5 uur werd aan de Zandvoortsche laan een 17-ja- rige kantoorbediende uit Amsterdam zwer vende gevonden. Hij had de ouderlijke wo ning na oneenigheid met z'n vader verlaten. Door de zorg van de Zandvoortsche politie is hi*op transport gesteld naar Amsterdam. Personalia. De heer J. v. d. Werff, com mandant van de brandweer, heeft aan B. en W. als zoodanig ontslag gevraagd met ingang van 1 Januari 1927. Jubilea. Dinsdag was het 30 jaar gele den, dat dc Beverwijksche conservenfabriek werd opgericht. Op dezen dag jubileerden tevens eenige employés; o.a. de heeren C. Gorter, N. Honig, D. Langevtld, N. Luyt, H. Smit, Th. Tromp, J. H. van Leeuwen en J. v. d. Waa. Het feit is herdacht met een bloemenhulde, welke 'net personeel de-directie aanbood, ter- wijl deze van haar kant het personeel ten gratificatie schonk, naar verhouding van het aantal dienstjaren. Ter gelegenheid van dit jubileum kreeg hei aersoneel des middags vrij. „Plan V/est". Hedenavond om half 9. ■.vordt in het K, S. A.-gebouw een verga dering behouden van de winkelvereeniging „Plan West". Inbraak. Ongenoode gasten hebben, terwijl de heer W, M, Dinsdag zijne woning in de Keizer Wilhelmstraat verlaten had, daar een bezoek gebracht. Met medeneming van een aanzienlijke geldsom, zijn zij weer heengegaan. Direct heeft men de politie er van in kennis gesteld, zoodat men thans deze zaak onderzoekt. HAARLEMMERMEER. ZWANENBURG. Opening Badhuis. Ket badhuis, dat op initiatief van het bestuur der afdeeling van het Witte Kruis werd gesticht, ten be hoeve van de bewoners van Zwanenburg en Halfweg is Woensdagmiddag geopend in te genwoordigheid van vele genoodigden en belangstellenden. De heer L. Melchior hield daarbij een toespraak, waarin hij dank zeide voor de van vele zijden ondervonden mo reden en financieelen steun en o.a. memo reerde dat een paar jaar geleden een bazar voor dit doel ruim f 6000.had opgebracht en de gemeentebesturen van Haarlemmer- liede c.a. en Haarlemmermeer in een even tueel tekort op de exploitatie een subsidie hadden toegezegd bovendien had de eerst genoemde gemeente het terrein zoo goed als gratis afgestaan. De burgemeesters van Haarlemmerliede en Haarlemmermeer brachten ieder hunne felicitaties over. Ds. Baljon en Pastoor van Rooijen complimenteerden ook 't bestuur en de vereeniging, waarna het gebouw werd bezichtigd. De architect Op in 't Land uit Amster dam heeft een mooi geheel gemaakt en met het betrekkelijk kleine terrein weten te woe keren. De voorgevel doet architectonisch goed aan en het in ijver aangebrachte op schrift is een modi stuk handsmeedwerk van den heer Kuipers te Zwanenburg. Beneden zijn een kamertje voor de administratie, kuipbaden en 12 stortbaden. In het achtergedeelte is de waschgelegen- heid en de kelder voor de verwarmingsinstal latie. Alles zeer hygiënisch en gezellig inge richt. Bovendien is een flinke, moderne wo ning voor het gezin van den badmeester. Het geheel kost ruim f 24.000. Daarna gingen alle genoodigden naar de groote vergaderzaal van het café Cornelis- sen, waar een bazar werd geopend, welke er schitterend uitzag en weer goede geldige re sultaten belooft. Openbare verkoopingen. De uitslag van in de Beurs te Hoofddorp ten overstaan van notarissen C.F.J. Heinsius en Mr. A.J.B. Blaisse en van Riel gehouden openbare ver koopingen is als volgt De hofstede „De Eendracht", gelegen tc Haarlemmermeer aan den IJweg, tusschen den Kruisweg en den Vijfhuizerweg nabij de Spoorweghalte, groot 19.87.90 hectaren, be staande uit woonhuis, nieuwe tas, schuur en diverse perceelen uitmuntend bouwland. Ver huurd tot over 1932 voor 3000.- per jaar. Perceel 1. Het woonhuis met tas, schuur, erf, en_ teelland, samen groot 11.93.60 hec taren, ingezet op 21.900 door Gebr. Claus huis te Amsterdam en niet gemijnd. Perceel 2. Bouwland aan den IJweg, samen groot 7.94.30 H.A., ingezet door Gebr. Claus huis te Amsterdam en niet gemijnd. Combinatie 33.300.- met 1200.- gemijnd door W. Clay te Haarlemmermeer, die kooper werd voor 34.500.-. Een dubbel woonhuis aan den Leimuider- dijk, dat mede in veiling werd gebracht, werd ingezet op 90.- dcor E. v.d. Brom, gemijnd met/80.- door J. Dekker te Haarlemmermeer Feestcvond B, R. B. - De Bloemendaal- sche Reddingsbrigade zal op Zaterdagavond 20 November een feestavond houden in de groote zaal van Hotel Vreeburg, alhier. De vorige week hadden drie vrouwen te rechtgestaan, in verband met marktdiefstal- len op 12 Juli j.l. op de Ged. Oude Gracht» De eerste verdachte stond terecht wegens diefstal van shantung, de twee anderen we gens medeplichtigheid, Door den Officier van Justitie was tegen de eerste verdachte vier maanden gevange nisstraf geëischt, tegen de twee anderen vrijspraak. De rechtbank deed hedenmorgen uit spraak. Zij achtte het ten laste gelegde ten opzichte van de eerste verdachte bewezen en meende dat marktdiefstal moet be schouwd worden als een grove schending van publieke trouw en zwaar gestraft dient te worden, waarom zij de eerste verdachte veroordeelde tot 6 weken gevangenisstraf. De twee andere verdachten werden vrijge sproken. Nog had terechtgestaan de tweede ver dachte uit de vorige zaak, wegens diefstal van een lap stof, omstreeks April 1926. Tegen haar was 4 maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank achtte echter het ten laste gelegde niet bewezen en sprak haar vrij. De Haarlemsche Rechtbank deed heden, morgen uitspraak in de zaak tegen den 35- jarigen aannemer J. H. H, te Overveen, yien fcedriegelijke bankbreuk ten laste was ge legd. In de zitting van 21 October had hij te rechtgestaan, terzake dat hij in 't laatst van 1925 te Bloemendaal, met dc wetenschap, da een faillissement onvermijdelijk was, ter bedioegelijke korting van de rechten zijner schuldeischers, enkele schuldeischers had bevoordeeld, door hun eenige dagen voor 'c uitspraak van het fa'illissement verschil lende geldswaardige bedragen uit te beta len. Door den Officier van Justitie was 3 mnd. gevangenisstraf tegen verdachte geëischt. Thans deed dc rechtbank uitspraak. Zij achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak mitsdien verdachte vrij. iEK v. HOLLAND, 4 Nov. De Ne derlandsche motorboot Meuse van de fa. W, H. Muller Co. op weg van Rotterdam naar Parijs, is in den afgeloopen nacht bij Maassluis, tijdens dikken mist in aanvaring! geweest met bet Engelsche uitvarende s.s. is met belangrijke schade naar R'dam terug gekeerd, De uitgaande Harwich-vrachtboot is de „Sheringham" bij den dikken mist tus schen Hoek van Holland en Maassluis in: aanvaring geweest met het Noorsche s.s. „Lensirio". De „Sheringham" heeft de reis voortgezet, het andere schip is met schade naar R'dam terugggekeerd. Het inkomende s.s. Waalwijk aan de H.A, lijn is ten gevoLge van den mist nabij Vlaar- dingen aan den grond gevaren, De Waalwijk is hedenmorgen met hoog water weer vlot gekomen. NIEUWE PEKELA, 4 Nov. Gister avond is de kassier Oosting overvallen door 2 onbekende personen. Zij ontstolen heml zijn boeken. Geld wordt echter niet ver mist. LONDEN, 4 Nov. Lloyd George is life dend aan bronchitis. MADRID, 4 Nov. Primo de Rivera/ heeft gis'-eravond verklaard, dat de Wet gevende Vergadering in Januari bijeen ge roepen zal worden. Het program alsmede dé wijze waarop de leden gekozen worden, zullen reeds vóór het einde der maand uit gewerkt worden. PARIJS, 4 Nov. Briand heeft heden; den Spaanschen gezant te Parijs Quinonea de Leon ontvangen. De gezant bezocht daarna eveneens het ministerie van Binneu- landsche Zaken. Het onderhoud liep over de samenzwe ring aan de Fransch-Spaansche grens en duurde VA uur. PARIJS, 4 Nov. De uitslagen der Ame rikaansche en Engelsche verkiezingen wor den hier met weinig belangstelling opgeno men. De Parijsche avondpers levert bijna geen commentaar. De Chicago-Tribune/ meldt, dat de Republikeinen in den Senaat de meerderheid verliezen, terwijl de New- York Herald seint dat de Republikeinsche dissidenten op de wip blijven. Uitvoeriger bespreken de bladen de Engelsche gemeen teraadsverkiezingen. De Temps ziet in den uitslag hiervan een protest tegen de con servatieve regeering. ROERMOND, 4 Nov. De waterstand van de Maas wa heden 18.90 boven A.P. iegen gisteren 19.07. De omgeving staat nog steeds blank. De werkzaamheden aan de kanaalwerken tc Maastricht en Wessu, zijn stopgezet, alsook te Belfeld. Men seint ons: Te Leiden, waar hij tijdelijk vertoefde, is gisteren op 72-jarigen leeftijd overleden de heer Ir. H. E. van Gelder, vroeger direc teur van de Middelbaar Technische School ie Amsterdam. WEENEN, 4 Nov. De Oostenrijksche handelsminister Dr. Schürff, heeft heden aan een deputatie meegedeeld, dat de Oos tenrijksche regeering de economische ondrhandelingen met Duitschland zoo spoe dig mogelijk wenscht te hervatten. Het vooruitzicht bestaat, dat dc ondrhandelni- gen reeds in de eerstkomende dagen kun nen worden heropend. MEDEMBLIK, 3 Nov. Uien 1.85—1.95 per baal. Drielingen idem 11.10 per baal. Nep 1.051.10. Bloemkool, le soort 4.10 32.20 per 100 stuks. Bieten 23.90 per wagon. Roode kool 85240 per wagon. Kitte kool 120135 per wagon. PURMEREND. Noteering van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken," van Woensdag 3 Nov. Witlof 20- 33 ct. per K.G. Bloemkool 6.1034 pér 100 stuks. Roode kool 6.108 per 100 stuks. Savoye kool 3.606.90 per 100 stuks. Spruitkool 1.75—4.45 per 15 K.G. Boere- kool 1.80 per 100 struiken. Andijvie 0.60 2.3Ó per 100 struik. Rapen 3.30 per 100 stuks. Bieten 69.50 per 1000 stuks. Wor telen 16.60—18 per 100 bos. Uien 0.86— 1.12 per 25 K.G. Prei 9.70—10 per 100 bos. Druiven 0.700.85 per K.G. Appelen. Brabantsche 1521 ct, Bramlcy Seedling 1620 ct. Luntersche Pippeling 17 19 ct. Present van Engeland 1726 ct. Goud Reinette 2033 ct., alles per K.G. Peren. Beurré Clairge&n 1321 ci. Bctirrc Superlin 1718 ct.. per K.G. Boerengroen 7.9012.80 per 100 K.G. Gieser Wildeman. 8.9013.20 per 100 K.G. Nouveau Poiteau 1017 ct. per K.G. Soldat T-aboureur 1923 ct. per K.G. Winterlouwtje f 10.10 per 100 K G VOLENDAM, 2 November, Men besteedde in de afgeloopen week aan den vischafslag voor bot 30—40 ct. per pond, voor garnalen 34.50 per lit, spiering 22.50 per vier ling, (is 50 pond) en baring 1012 ct. per stuk. De aalvangst is niet meer noemens waardig. De visscherij was over het algemeen matig tot schraal. 1 MONNIKENDAM, 2 November. In de af geloopen weck is aangevoerd 34 pond fuik aal, prijs 50 ct., 25 pond lijnaal, prijs 59 ct., 199 pond zijdennetten-bot, prijs 3539 ct., 130 pond schol, prijs 1516 ct. per pond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8