Mana-Siichting ICnip-cfemonstrafse. BE HAARLEMSE® GEMEENTEBEGROOTINC. HAARLEM SCHOTEN in Huize „WESTRUSÏ" Kinine Houtweg 55 Haarlem. Stadsnieuws. TELEFOON 15488. fiegrwMTder J, RDUEHBERIL De auclioMii* W. pop. lederen middag van 2 tot 3 uur Poliklinik getafeld uit yeWdStent^iêden -oSSTg^ OVERVEEN. KUNST EN KENNIS. BLOEMENDAAL. UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. Jaarfeest R. K. Volksbond. Zondag-fek2°°als Faber Zegt' is hler wêl heel dui' Ïarnpeerrha:rcelilknüeii?hedent I 1S ™d? mdït' Sor^fSijk blek^S De Vleeschkeuringswet. MARKTNIEUWS. op VRIJDAG 19 NOVEMBER a.s. voormitidags tO1/, uur, ten verzoeke en wegens vertrek van Mevrouw VERMEULEN—GÖUDKAMP, waarbij o. m. voorkomen rijk gebeeldhouwd wortelnoten Salon in zware Chineescb zijde damestEetkamer, Heerenkamer, Clubgarnituur, diverse Slaap- en Logeerkamers, koperen Engelsche Ledikanten met toebehoo- ren, Schilderijen, Spiegels, Prenten en Gravures, Leeren Clubfauteuils, Tapijten, als Deventer, Smyrna, Perzische, Wilton, e.a.; kapitale Linnen kast, Antieke Meubelen, fraai gemodelleerd eiken Dressoir Buffet, Toilet tafel, Bad en Geyser, Engelsch Haardje, Roimangel, Jacobean Fauteuils en Bank, Divan met kleed, Muziekkastje, gebeeldhouwde wortelnoten Thee tafel, Electr. Lampen en Kronen, Overgordijnen, Loopers, Foyerkleeden, (Eetservies, Crista!, Porceiein, Tafelzilver en datgene wat Is te bezichtigen heden WOENSDAGAVOND v. 7-9 uur en morgen DONDERDAG van 10-9 uur Voor bijvoeging vain goederen voor den eerstvolgenden verkoop (vervolg) Belastingen. Omtrent het vraagstuk der belastingen prils suil Zeggen B. en W. het volgende prijs zullen kunnen verkrijgen. Het ligt Z±^0n/S*™' I opgedaan lokt met tot navolging. Juister komt het voor regelmatig met den bouw dat in verschillende gemeenten, min of meer met Haarlem vergelijkbaar, belastingver- hooging wordt aangekondigd het was ons dan ook eene voldoening, al gaf het geen reden tot vreugde, dat belastingverhoogmg in 1927 hier ter stede zeer waarschijnlijk achterwege kan blijven reden tot vreugde is er niet, omdat de bestaande belastingen, die om financieele redenen allen gehand haafd dienen te worden, in onze stad van de burgerij aanzienlijke offers vergen. Al is het juist, dat in menige gemeente de belas tingen zwaarder zijn, in Haarlem is de plaat selijke toestand, te midden van gemeenten "waarvan sommige ten gevolge van een zeer hoog kohier met abnormaal lage belastingen kunnen volstaan, te dien aanzien bijzonder moeilijk. Het behoort daarom te meer voor ons een bijzondere zorg te zijn, de belastingen in geen geval hooger op te voeren en kan het, ze te verlagen. Oat een van de middelen daartoe is, batige sa.-u uit enkele gemeentebedrijven te trek van arbeiderswoningen voort te gaan en de ontruiming der krotwoningen gelijken tred met den aanbouw van nieuwe woningen te deen houden. Het zou onjuist zijn uit het vorenstaande op te maken, dat niets aan de opruiming van krotwoningen werd gedaan. Voornamelijk door daartoe van gemeentewege uitgeoe- fenden aandrang werden aan de bewoning onttrokken in 1924, 14; in 1925, 26 en in 1926, 36 krotwoningen. Verder werden in den laatsten tijd door de gemeente ruim 40 krot woningen voor afbraak aangekocht. Voor zoover die nog niet zijn gesloopt zal spoedig tot slooping worden overgegaan. Zoodra de uitkomsten der woning- en gezinstelliug bekend zijn, zal worden over wogen of een begin kan worden gemaakt met het opruimen van noodwoningen. Het bouwen van woningen voor ouden van dagen wordt overwogen. Het bouwen van woningen, uitsluitend ien is niet te ontkennen, maar evenmin voor gezind'die*geei h^rhuïï kunSS onjuist Onjuist zou deze politiek alleen dan zijn, indien deze saldi abnormaal groot waren en de prijzen*der producten hooger zouden zijn dan redelijker wijze te verdedigen ware. Noch het een, noch het ander is echter het geval. Omtrent de tarieven van de electriciteit wenschen wij, naar aanleiding van het on langs ingekomen voorstel va» eenigen Uwer leden, nader advies in te winnen van de Commissie van bijstand in het beheer der lichtfabrieken reeds nu wenschen wij ech ter mede te deelen, dat naar onze meening aan eene verlaging van het geraamde batige saldo van het electriciteitsbedrfjf, hetwelk noodwendig gepaard zou moeten gaan met eene verhooging van het te heffen bedrag aan belastingen, niet kan worden gedacht. Salarisregeling Onze gedachte omtrent de bestaande salarisregeling der ambtenaren is neergelegd in ons voorstel d.d. 18 Oct. 1926 (gedr. st. no. 349). Volgens de bestaande verordening tot toekenning van vacantie-toeslag aan gemeen- tepersoneel zijn ongehuwden niet-kost- winners daarvan uitgesloten. Met dit principe kunnen wij ons volkomen vereenigen Openbare Veiligheid. Een lid vroeg opheffing van de verkeers regeling gedurende den nacht. -V B. en W. antwoorden Opheffing van de verkeersregeling ge durende den nacht heeft geen zin, omdat dit slechts aan een enkeling ten goede zou komen, waartegenover staat, dat het principe der verkeersregeling daardoor in het oog van het publiek zou worden verzwakt en ide veiligheid daardoor zou worden ver minderd. De verkeersregeling op de Groote Markt blijft een punt van studie. Wij merken op, dat wanneer het asverkeer uit Zijlstraat en Barteljorisstraat om den vluchtheuvel Voor het Stadhuis werd geleid, een nieuw snij punt zou ontstaan aan de punt van dien vluchtheuvel zijde Koningstraat, hetwelk dan buiten het bereik van den verkeersagent zou vallen. Een lid vroeg of het juist is dat door den Commissaris van Politie onderhandelingen zijn gevoerd inzake de taxitarieven en zoo ja, of deze functionaris wel de aangewezen persoon daarvoor moet worden geacht. Ver der zegt dit lid of het juist is dat de Burge meester zich terzake een overtreding dermate heeft doen gelden dat het proces-verbaal is geannuleerd. Het antwoord luidt Het is inderdaad juist, dat door den Com missaris van Politie onderhandelingen zijn gevoerd inzake de taxi-tarieven. Voor deze een inleidend karakter dragende onder handelingen is de Commissaris van Politie als zijnde o.a. belast met de verkeersaanger ïegenheden de aangewezen persoon. De Burgemeester is van oordeel, dat hij als hoofd der politie de plicht heeft de aan dacht van den Commissaris te vestigen op iedere tekortkoming waarvan hem op ■welke wijze ook blijkt, ook al wordt die tekortkoming geconstateerd bij de uitoe fening van het justitieele deel der politietaak. Van het speciale geval, dat een der raadsleden cp het oog had bij zijne opmerking over een geannuleerd proces-vernbaal, heeft de Bur gemeester door den Commissaris van Politie een relaas laten opmaken, hetwelk bij wijze van zeer bijzondere uitzondering voor Uwe leden ter inzage is gelegd. Een overzicht van de sterkte van het politiekorps hier en in andere gemeenten is ter visie nedcrgelegd. De meening van het eene lid om de toe lage voor het inspecteursdiploma in te trek ken wordt door B. en W. niet gedeeld. Vergunning voor optocht met muziek op Zondag is tot dusverre nimmer, aan wie ook, verleend. Er kan niet gezegd worden, dat voor -cabaret „Modern" en het gebouw „Bloem hof" naar verhouding meer nachtvergun ningen aan oarticulieren worden verleend dan voor andere gebouwen, zoodat voor in korting geen reden bestaat. Bovendien wordt onder de aandacht gebracht, dat het aantal nachtvergunningen voor een bepaald ge bouw, goeddeels diarvan afhankelijk is, op welke inrichting de keuze der vereeniging- gen, jubilarissen en andere feestvierende personen valt. Ten opzichte van het uur, waarop een nachtvergunning moet eindigen, bestaat een vaste regel, waarvan alleen in zeer bijzondere gevallen wordt afgeweken. Een lijst van ver leende nachtvergunningen voor het gebouw „Bloerrfhof" ligt ter visie. Uit een oogpunt van openbare orde en zedelijkheid is verlenging van de nachtver gunningen tot 6 uur *s morgens o.i. niet gewenscht. Een lid maakte de opmerking, dat het z.L verstandiger en goedkooper zou zijn aan de agenten een vergoeding van f 60.per jaar voor gebruik van eigen rijwiel te geven. De staat aldus wordt geantwoord, waarin de 88 ongelijksoortige eigen rijwielen (45 wielrijders, 15 reserve-wielrijders en 28 rechercheurs) zouden verkeeren, zou maar al te dikwijls aanleiding geven tot stagnatie in den dienst. De thans in gebruik zijnde rijwielen worden regelmatig nagezien en de goede staat der rijwielen is dus beter ge waarborgd bij onderhoud door de gemeente. Volksgezondheid. Het wil B. en W. voorkomen, dat verstrek king van water aan particulieren niet koste loos kan geschieden. Voor zoover onver mogen oorzaak van uitsluiting zou worden, kan het Burgerlijk Armbestuur de kosten voor zijne rekening nemen en dus als een vorm van steun aan de belanghebbenden beschouwen. V olkshui svesting. De opruiming van krotwoningen, op eenigszins ruime schaal, zal eerst kunnen geschieden zoodra er redelijk kans bestaat, dat de bewoners dier krotwoningen eene betalen, komt niet raadzaam voor. Voor dergelijke gezinnen zouden woningen moe ten worden gebouwd van een inhoud, te recht door Uwen Raad als niet wenschelijk afgewezen. Voor dergelijke gezinnen zal moeten worden voortgegaan met het verke nen eener bijdrage in de woninghuur. Openbare werken. Afdoende verbetering' van de Gravestee- nenbrug kan alleen worden verkregen door het bouwen van een nieuwe brug over het Spaarne. De normalisatie -van den Zijlweg heeft reeds eenigen tijd de aandacht van ons col lege. Aan de Nederlandsche Spoorwegen is door ons college verzocht een plan tot wijziging van een gedeelte van den spoorweg in Haar lem te doen opmaken, waarbij op de ver betering van de toegangswegen zal worden gelet. Afdoening van de regeling tusschen de gemeente en het R. K. Kerkbestuur van St. Bavo is afhankelijk van bovenbedoeld plan. Het aanwijzen van plaatsen voor urinoirs is op zich zelf reeds bezwaarlijk. Het aan geven van andere dan de bestaande, is nog moeilijker. Het plaatsen van dergelijke in richtingen in nieuwe wijken zal door ons worden overwogen. De tengevolge van den oorlog onstane achterstand in het onderhoud der tramrails wordt thans geleidelijk ingehaald. Burgemeester en Wethouders zijn voor nemens de bestudeering van het vraagstuk de vischmarkt te wijzigen, binnenkort ter hand te nemen. In den loop van 1927 zal een aanvang worden gemaakt met den bouw van een nieuwe Kennemerbrug. Voorstellen omtrent den bouw van een Groote Houtbrug, Manege- brug en Jansbrug zullen U in 1927 bereiken. Behoudens onvoorziene opkomende omstan digheden zal boven aangegeven volgorde bij de uitvoering worden in acht genomen. Het ligt in de bedoeling de verbinding tusschen Dreef en Heemsteedsche Dreef te verbeteren. De proef met de gedruischlooze bestra ting, aangebracht vóór het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo", in de Maerten van Heems kerkstraat, achten B. en W. minder geslaagd. Nagegaan wordt op welke andere wijze een betere oplossing kan worden gekregen. Onderwijs. Van de afdeelingen Onderwijs zijn vele beschouwingen gewijd, echtêr meerendeels opmerkingen het Openbaar Onderwijs be- trefffenden en dan nog maar alleen dezulke dis reeds voren uit en te na zijn behandeld Wij ontleenen er aan het volgende Op 1 September 1925 telden de openbare scholen gezamenlijk 5518 leerlingen, welk getal op 30 Juni 1926 tot 5318 was gedaald, maar op 1 September d.a.v. weer tot 5420 klom 1925 en 1926 geven dus een verschil te zien van ongeveer 100 leerlingen, wat op een getal van ongeveer .11.000 leerplichtige kinderen weinig belangrijk moet heeten en, verdeeld over 31 gemeente-scholen, niet merkbaar is. Een lid drong er als een punt van bezuini ging op aan, de uitbreiding te bevorderen van het bijzonder lager onderwijs d.w.z. niet en kel het christelijk lager onderwijs, doch te vens bijzonder onderwijs op neutraal terrein. Uit de cijfers blijkt n.l. dat het openbaar lager onderwijs 243.000.- kost tegenover het bijzonder lager onderwijs 128.000.-. Bij vervolgonderwijs en uitgebreid lager onder wijs hetzelfde verschijnsel. Waardoor ont staan deze verschillen Een lid achtte de ver schillen in kosten van salarissen bij het open baar en bijzonder onderwijs te verklaren uit het grooter aantal dienstjaren van open bare onderwijzers. Wordt door het vormen van groote klassen bij het bijzonder lager on derwijs niet verklaard het veel kleiner getal van boventallige onderwijzers bij dat onder wijs Hierop antwoorden B. en W. Wat een ander lid bedoelt met het „be vorderen der uitbreiding van het „bijzonder- onderwijs", en wel als „„punt van bezuinig- ging" ontgaat ons geheel. De gemeente heeft krachtens art. 19 der wet, te zorgen voor „vol doend lager onderwijs" in een „genoegzaam aantal" scholen, en heeft voorts tot plicht, de aanspraken, bij de wet toegekend aan het bij zonder lager onderwijs, te eerbiedigen en te verwezenlijken. De ervaring van de laatste jaren kan er van getuigen, dat onze gemeente in de betrachting van dien plicht allerminst is te kort geschoten. De geciteerde cijfers van 243.;000.- als „kosten van openbaar onderwijs", en 128.000.- als ciie van „bijzonder onderwijs", zijn, op zichzelf genomen, wel juist, doch leenen zich daarom nog niet, zon der meer, tot eenige gevolgtrekking. Opgemerkt zij, dat die cijfers genoemd worden aan het eind van 2 en 7 van Hoofdstuk VIII, welke para grafen alléén betreffen het gewoon lager on derwijs, doch ook de andere paragrafen om vatten „kosten van onderwijs" (zoowel bij zonder als openbaar). Voor zoover de Memorie van Toelichting de geconstateerde verschillen niet verklaart, moge dienen, dat bij name bij de posten „jaar wedden" reeds dadelijk een belangrijk ver schil kan ontstaan, niet allen door het aantal onderwijzers, maar zeer zeker ook door hunne dienstjaren, het bezit van akten, waarvan het bedrag der jaarwedde afhankelijk is voor één leerkracht kan dat méér dan 2.000.- uiteenloopen. De aard van de posten, (bij name van de 2 en 7) zijn daarbij zóó uiteenloopend, dat het niet wel doenlijk is, in een kort bestek (als deze memorie va antwoord behoort te zijn), het verschil te verklaren vele zijn, we gens hun aard, niet met elkaar te vergelijken. Het weder verkrijgen van Rijkssubsidie voor Middelbaar Onderwijs heeft de aan dacht van B. en W. Reeds zijn daartoe stap pen gedaan. Volgens mededeeling van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van R.K. On derwijs aan zwakzinnigen te Haarlem, zal de j 'onderwijs aan de Witte Heerenstraal 15 over j het jaar 1927 Rijkssubsidie ontvangen. I /«al dit het geval zijn, dan is de gemeente, ingevolge art. 25 van het Koninklijk Besluit van 22 October 1923 (St.bl. No. 489), ver- plicht uit te betalen een tegemoetkoming in de kosten van materieele exploitatie, welke te gemoetkoming minstens 20.- per leerling per jaar bedraagt. Voorts moet de gemeente dan vergoeden het meerdere, dat door het personeel der ge- mecniijke buitengewone scholen aan jaar wedden wordt genoten, boven hetgeen het Rijk aan jaarwedden vergoedt, en bovendien, naar analogie van de regeling, opgenomen in art. 100 der Lager Onderwijswet 1920, de wedden der z.g surnumeraire onderwijzers. De gemeente is bevoegd, bedoelde school te steunen boven hetgeen waartoe genoemd Koninklijk Besluit haar verplicht. Het komt aan de meerderheid van ons col lege wenschelijk voor, bij deze vergoeding meer aansluiting te zoeken bij de Lager On derwijswet 1920, evenais in 's Gravenhage is geschied, en te vergoeden (boven het bepaalde in art. 25 van het Koninklijk Besluit van 22 October 1923, St. bl. No. 489), hetgeen ver meld is in het U aan te bieden ontwerp-be- sluit. Uit een berekening blijkt dat de betreffende post 5665 hooger zal zijn dan in 1926 en be dragen zal 9515. Ziekentransport. De nrma Mathot heeft zich nader bereid verklaard, het ziekentransport voor de ge meente voort te zetten zoo het in de overeen komst vastgestelde bedrag voor vergoeding in plaats van op 5.000.- wordt gesteld op 7.500.-. Wij stellen U voor ons te machtigen met den heer Mathot eene nieuwe overeenkomst aan te gaan om tegen eene vergoeding van 7.500.- 's jaars en onder verschillende nader door ons te stellen voorwaarden het vervoer van zieken voor de gemeente te verrichten. In verband daarmede behoort deze post te worden gesteld op 7.900.-. komende winkelweek. Schilders, Unsmerlie- den en glazenwasschers zorgen zoo hier en daar voor een betere of fraaiere etalage, waar straks de etaleur de waar op zijn voor- deeligst zal ten toonstellen. De deelname is vrij groot en strekt zich uit van de Zandvoortschelaan tot den Voor weg. De officieële opening heeft plaats Don derdag in café-restaurant „Hof van Heem stede Valkenburgerlaan 30, door burge meester Jhr. J. P. W. v. Doorn. De groote attractie voor het publiek is een prijsvraag, waaraan verbonden zijn, een groot aantal fraaie prijzen, welke morgen zullen geëtaleerd worden in de etalage van de firma Jac. Roest Zn., Raadhuisstraat 18. Deze prijsvraag is als volgt: Een lang stuk touw is verdeeld in zooveel niet gelij ke deelen als cr deelnemers zijn. In iedere etalage is zulk een stuk touw neergelegd. Nu moet men tracten de afmeting van dat louw te benaderen, toen liet nog aaneen was. Op den openingsavond zal de harmonie ,,ot. Michael" eene muzikale wandeling ma ken door de gemeente. Dit zal Zaterdag 20 Nov. eveneens geschieden door de Har monie „Eensgezindheid" en op den slui tingsavond, Woensdag 24 Nov. door het fan farecorps „Exelsior". Voor een 800 kinderen der hoogste klas sen zal een extra feestmiddag -geprogram meerd worden. Zaterdagmiddag in het R. K. Vereenigingsgebouw en Woensdag in lokaal voor Chr. belangen. Hiervoor is geangageerd het gezelschap Revue v. Duinen uit Haarlem. heel dan mei 3aï van fio't- abattoir, "dat niet die zorg voor het behandelde kan heb ben. Wanneer men nu naar Haarlem moet gaan slachten, zou dit een knecht extra vorderen en dus duurder worden. Hoewel wij deze bezwaren niet geheel ontkennen, belang van gevestigde slagers gebruik wordt gemaakt van het slachthuis te Haarlem, waartoe door de gunstige ligging deze gemeente ten opzichte van Haarlem, gelegenheid be staat. Hierdoor wordt o.i. een goede uitvoering der Vlèeschkeuringswet na 1 Juni 1927 het best verzekerd, terwijl, tevens dan geen aanleiding bestaat tot het oprichten van meerdere slachtplaatsen, welke voor d omwonenden min of meer hinderlijk zijn. I en einde dit deel te verwezenlijken i noodig: 1. het wijzigen van de met Haarlem ge troffen regeling, krachtens welke ingezete nen deze gemeente het bedrijf kunnen uit oefenen in het slachthuis aldaar, en 2. het in het leven roepen van een ver- Graening, waarbij het openbaar slachthuis te Haarlem wordt aangewezen voor de Overleden: F. K Rocouri, ecMg. v. A H. Heijmans, 74 j. Th. A. Smit, 85 jaax i r r i Ned. R. K, Volkshond.. Een ledenve-- m e} nochtans ui hei gacjeiing wordt gehouden Donderdag 18 Bloemei-daal, dat door de aldaar Nov. a.s„ dcs avonds {e half 8 in dg Aloysiusschool, Zand voorterpad. De agenda vermeldt o.m.: Opening. Notulen. Ingekomen en uitgegane stukken. Installatie nieuwe leden. Behandeling der agenda voor den C-entralen Raad. Behan deling der begrooting. Projecties met den nieuw aangeschaften Epidascoop. Te Communie met de heiligen* door N. Govers, Redemptorist. Bij G. Mosmans te Venlo verscheen een nieuw kerkboek onder bovenstaanden titel. De bekende Augustijner pater W. van Dijk, schrijft er als volgt over Indien het waar is, wat Pater Chaignon S.J. eens schreef, en wie kan het betwij- slachting van slachtdieren, met uitzonde-1 fdënT-'da7mën in rich den geest en de de huisslachtingen tusschen 15 godsvrucht der Heiligen opbneemt door hun andere woning tegen een redelijken huur-i bijzondere school voor buitengewoon lager Ziekenhulp. Volgens welken grondslag, wordt gevraagd worden de subsidie-bedragen voor deze ver eenigingen berekend? Is de subsidie-ver- deehng bij dezen posten wel billijk?De Chris telijke Vereeniging tot Kraamhulp verleende in het afgeloopen jaar hulp aan 69 vrouwen, het Fonds ter behartiging van hulpbehoevend- de kraamvrouwen aan 251 vrouwen, terwijl de R.K. Vrouwenbond het aantal gevallen, waarin hulp werd verleend, niet heeft ver meld. Opgemerkt wordt, door B. en W., dat de hierbedoelde hulp van den R.K. Vrouwen bond geen kraamhulp is, zoodat de vergelij king alleen kan worden getrokken tusschen de twee eerstgenoemde vereenigingen. Een subsidie-verdeeling tusschen gelijk soortige vereenigingen heeft hier niet plaats. Dit geschiedt alleen voor de vereenigingen voor kinderuitzending. De R.K. Vrouwenbond, afd. Hulp in de huishouding heeft in het jaar 1925 in 91 ge zinnen hulp verleend. Het aantal dagen van hulpverleening bedroeg 1078. Werkvoorziening. Zoolang de grenzen der gemeente onge wijzigd blijven, zal het bezwaarlijk gaan be paalde werken van eenigen omvang aan te wijzen. Bebossching van duinen kan niet ge schieden zonder medewerking der eigenaren van de daarbij betrokken terreinen. Dezer zijds aangewende pogingen om deze mede werking te verkrijgen hebben tot dusver geen succes gehad. De plannen voor havenaanleg worden aan gehouden, totdat omtrent de grenswijziging beslist is. Wij zijn bereid de kwestie der beroepsver schuiving opnieuw in overweging te nemen. Nederlaagwedstrijden bij D.O.K. Dins dagavond kwam „Vijf Queuen" uit Haarlem op bezoek om te trachten D.O.K. een neder laag te bezorgen. Het spel, vooral van de bezoekers viel tegen, waardoor D.O.K. een stevige overwinning kon boeken. In tegen stelling met de vorige week was no. 1 van D.O.K. slecht en had 23 beurten noodig om oe 100 vol te maken. De uitslag was als volgt: Vijf Queuen 61, 53, 100, 42, 100, totaal 356; D.O.K. 100, 100, 95, 100, 78, totaal 473. Hoogste serie 38 gemaakt door D.O.K. Massakamp Kastanjeboom IIOnderlinge Vriendschap II. Dinsdagavond is begon nen met de 2e ronde in de massakamp tus schen beide clubs. Had de Kastanjeboom uit vorige wedstrijden reeds eene goede voorsprong de groote overwinning van Dinsdagavond, behaald door Kastanjeboom 2 is vrijwel beslissend geweest op het verdere verloop der wedstrijd. De uitslag was als volgt: Kastanjeboom 100, 100, 100, 100 to taal 400: Onderl. Vriendschap 63, 69, 71, 67 totaal 270, De totaalstand na 5 wedstrij den is 20161599 in het voordeel van „de Kastanjeboom De hoogste serie n.m. 18 werd gemaakt door „de Kastanjeboom". Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 18 November 1926, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Dverveen. Agenda 1. Benoeming twee leden der Commissie van Toezicht M. O.de aanbe veling luidt voor de Vacature Dr. P. K. T. Lens no. 1 C. G. J. Bos, arts, no. 2. A. S. Kijnierse Vacature Mej. A. C. W. Rijnierse no. 1. Mevr. C. J. Cohen Tervaert-, geb. Koch, no. 2. Mej. A. J. M. Lindner. 2. Vast stelling pensioensgrondslagen. 3. Verkoop terrein aan den Hoogen Duin en Daalschen weg, hoek Lonbar Petrilaan aan Th. Terwey. 4. Overname van wegen op Boekenrodeo. 5. Aanvulling der Bouwverordening. 6. On- Erkennendej dat de eertijds aangewende pö- Ran^aa"no"1o7—109—ÏIL^. w'jzTgfng meenen w^niaremfnt da^ zenk^voWorn^ 1 ■A1"emeen-e- Politieverordening. 8. Toe- aan de verwachting hebben beantwoord. Aan het vraagstuk der regularisatie van den arbeid wordt voortdurend aandacht gewijd. Vermakelijkheidsbelasting. Eenige leden maakten de opmerking, dat eenige soepelheid bij de toepassing der be palingen inzake de vermakelijkheidsbelas ting voor vereenigingen met sociale doelein den wel gewenscht zou zijn vooral voor die vereenigingen, welke zonder entrée te heffen, hunne leden bij speciale herdenkingsavonden een feest aanbieden. B. en W. beamen deze opmerking. Als al- gemeene regel is door B. en W. sedert eenigen tijd bepaald, dat de toepassing zoodanig zal zijn, dat tooneel-, zang- of muziekuitvoerin gen en voordrachten, welke uitgaan van ten algemeenen nutte werkzame zedelijke licha men, vereenigingen of stichtingen of geheel ten bate daarvan worden gegeven, zullen zijn vrijgesteld. Feestavond „Exelsior." Ter gelegenheid van zijn éénjarig bestaan geeft het Heem- steedsch Fanfarecorps een uitvoering op Za terdag 20 en Zaterdag 27 November in café „Dreefzicht." De eerste feestavond is uit sluitend toegankelijk voor donateurs, kunst lievende leden en genoodigden, de tweede voor de inwoners van Heemstede en omge ving, en de uitvoeringen vangen des avonds te kwart voor acht aan. Op den eersten avond wordt het vaandel door den be schermheer, jhr. J. P. W. van Doorn, ont huld. Een jaar geleden werd bovengenoemd corps opgericht met 18 leden, welk aantal na een jaar tot 28 is gestegen. In het programma voor deze gelegenheid uitgegeven, worden woorden van dank ge bracht aan den beschermheer en aan den directeur, den heer R. v. 't Hoff. van de ver eeniging. De avond van 20 Nov. wordt opge luisterd met het optreden van humoristen en die van 27 Nov. met het duo S. v. 't Veer en mevr. G. BosKabel uit Wormerveer. Aan het begin van het fraai uitgevoerd pro gramma komt het voorwoord van den be schermheer, jhr. J. P, W. v. Doorn, voor, waaraan wij het volgende ontleenen: Over het feil dat eene uitvoering na ern stige en volhardende studie wordt gegeven door personeel werkzaem in Overheidsdienst dezer Gemeente, verheug ik mij ten zeerste, c'aar dit behalve een harmonische verstand houding tusschen dit personeel onderling on getwijfeld naar buiten een goeden indruk zal maken en de gezindheid tegenover dat personeel zeer zeker zal verhoogen. Moge „Excelsior" op den ingeslagen weg voortgaan, de onderlinge harmonie blijven bestaan en uitbreiden, opdat steeds harmo nischer naar buiten kan worden opgetreden tot ontwikkeling en genoegen van alle in gezetenen. 25-Jarig bestaan van ecu sigarenmagazijn. De heer P. v. Odijfc, wonende Raadhuis straat 30, hoopt a.s. Zaterdag, 20 November, liet feit te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar een zaak heeft geopend in sigaren en aanverwante artikelen. Dank zij de goede reputatie van den eigenaar is het sigaren magazijn van den heer Odijk algemeen bekend. Het zal dan ook op dien dag aan belang stelling niet ontbreken, en wij twijfelen er niet aan, of velen zullen blijk geven van sympathie tegenover den eigenaar van het sigarenmagazijn, alwaar tevens ons bijkan toor is gevestigd- De Winkelweek. Overal is men druk in de weer om alles in orde te brengen voor de passing art. 26 der Vleeschkeuringswet. 9. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 10. Verleening ontslag aan de onder- school E. (Vogelenzang) Mevr. G. M. KlinkenbergMeetre. 11. Ingekomen stukken. De Feestavond der B.R.B. Het pro gramma van den feestavond der B.R.B. op Zaterdagavond 20 Nov. a.s. is thans opge maakt. Het ziet er veelbelovend uit. Behalve muriek en dans vermeldt het verschillende attracties het optreden van den heer Chr. Vosshard, conferencier te Haarlem en de on der zijn leiding staande Jolly Follies. Dit ge zelschap is bij verschillende gelegenheden in Haarlem opgetreden en had steeds een aller gunstigste pers. Verschillende zustervereni gingen zijn uitgenoodigd en introductie is toegestaan. ring October en 15 Januari. gebeden te gebruiken, dan moet dit bóëk Leze oveieenkomst cn verordening wor-1 voorzeker aan de Katholieken zeer welkom den nu ter vaststelling aangeboden. I zijn. Het tastbaar onderscheid tusschen de taal ubnll 1 K.IN. der schrijvers, die heilig zijn en die het niet aV°ndJlad in het bondsgebouw aan de Kerti- Schrijver heeft een uitmuntend werk ver- laan de viering plaats van het jaarfeest van richt. Men klaagt zoo dikwijls, dai men dor den Roomsch-Katholieken Volksbond Scho- J is bij de H. Communie, dat men de Com- ten* munie-gebeden al van buiten kent, zoodat Te ruim acht uur opent de heer Haver, bij bet bidden gevaar loopt, sleur te worden, ontstentenis van den voorzitter, dezen feest- Idaer vmdt ?e be taal der Heiligen, die bran- avond met den Christelijken Groet. Heet al van befde voor de Allerh. Eucharistie, de aan-wezigeu welkom en-memoreert hoe spreekt uit al hun woorden: liefde kampen eenad, gelukkig echter is het er in Communie-oefeningen variatie dus it. over- geslaagd ades weer in het reine te brengen, vloed. Alles is getrokken uit de geschriften riet aantal leden van den bond neemt ge-j van Heiligen, Zaligen en Eerbiedwaardigen. stadig toe, zoo zelfs, dat voor de te houden Indien we bidden zooals zij, dan bidder we jaarfeesten twee avonden moeten georgani- ongetwijfeld goed. En wie goed bidt, zal seerd worden om allen leden toegang te ver-ve^krijgen schaffen. De rederijkerskamer van den Bond H a V1!U!en er £eurAlge pbede£ van joa feTstavondeZ .trede" voor de*e Thon^BoM^af^rSSSs,SS vonden, vandaar dat de R.K. tooneel- van Siena, Petrus Canisius, Franciscus va* vereeniging „Amicitia uit Haarlem hare Sales, Eerbiedw. Pater de la Colombière, welwillende medewerking heeft aangeboden den leidsman van de H. Margaretha Maria om heden op te treden met „Voor eer en Alacoque, Alphonsus, Z.Pater Eymard, aanzien", tooneelspel in drie bedrijven. Dat Theresia van Lisieux en anderen. Een kost- dit een gelukkige keuze is geweest, getuigden ba,re verzameling Vóór eri na de Communie alle aanwezigen, door met de grootste be- 2?' ,men F voldoening in vinden. Verder langstelling het geheele spel te volgen. Het I Sa^arnem, H m^'EucharriüLlrimnï* stuk is opbouwend en leerzaam.juist datgene Lok van Christus' Koningschap. Een aan- waar m dezen tijd behoefte bestaat. Hei: hangsel van verschillende Litanieën, gebe- schetst hoe met het streven naaf eer en aan- den. biecht-, Lof-, aanbiddings- en Kruis- zien, mede met bejach naar het materieele, wegoefening voltooien het mooie boek. het godsdienstige wordt veronachtzaamd, Vorm en druk zijn uitmuntend, zooals we wat vooral in het laatste bedrijf tot uiting I dat gewend zijn van den uitgever G. Mos- komt, als Berlus, de zoon van den fabrieks- mans ^r" te Venlo. Tuinbouw en Plantkunde. Op de Novembervergadering van de afd. Bloe- mendaal-Velsen van Tuinbouw en Plant kunde, Woensdag 17 Nov. te houden, zal de heer J. Ende, tuinbaas op Lindenheuvel, een causerie houden over de cultuur van perziken. Het huishoudelijk gedeelte is gewijd aan verslag over de Alg. Vergadering, vragenbus en rondvraag. arbeider, geslaagd is als meester in de rechten en nu zijn vader en broeders niet meer er kennen wil. De groote offers die voor deze studie gebracht zijn, gingen ten koste van den jongsten zoon Wout, die zijn roeping als priester daardoor verloren zag gaan, wat even eens in het laatste bedrijf weer terecht komt, zoodat Wout op studie gaat. Het spel was in één woord best, De rolverdeeling goed ge kozen en ieder was berekend voor zijn taak. De rollen zaten er, behoudens een enkele afwijking, goed in, zoodat een geregeld goed samenspel, het geheel bracht tot een wer kelijk genieten. Voor „Amicitia" was het een succes-avond, wat dan ook getuigd werd door den voorzitter, die namens allen deze club hartelijk dank zei voor het genot dezen avond verschaft. Nog werd een verloting georganiseerd en na afloop bleef men nog een poosje in ge zellig samenzijn bijeen, afgewisseld door voordrachten. Dat een ieder genoten heeft, droeg ook in niet geringe mate bij het gezellige van de tooneelzaal, het warme aankleeden daar- var/Jmet de bedekte tafelsfinet bloemstukjes enz., waarvoor den pachter alle eer. Aanstaande Zondag wordt de tweede avond gegeven. B, en VC. schrijven aan den raad: Hel gemeentebestuur van Haarlem heeft zich met het oog op de voorgenomen uit breiding van het slachthuis dier gemeente, ^ns ëewend ten einde reeds thans defi- niticf te vernemen of het openbaar slacht huis dier gemeente als centrale slachtplaats zal,.worden aangewezen voor Bloemendaal. j' 68n 0TCr beze aangelegenheid ge houden bespreking met de slagers alhier, is ons gebleken, dat deze om de volgende redenen hiertegen gekant zijn: a. Het vervoer van het vleesch van de centrale slachtplaats naar den winkel werd onhygiënisch geacht, daar onderweg steeds bij de verschillende slagers partijen wor den afgeleverd en het in het vervoermid del overblijvende dan telkens bloot staat aan vervuiling door opwaaiend stof enz. b. Men slachtte liever met eigen perso- Bui-gerl. stand van de week van 8 tot en met 13 Nov. 1926. Geboren: H. M. C. Blankwater, z. A. h. Droogdc Jonge, z. N. Steemen Hoff, z. H. McrkenhofBonman, d. D. A. M. KloosterSchijvenaar, d. P. M. Kooij-Geercvliet, d. J. Sierveld de Geus, d. C. A. J. van LoonLeurs, z. C. de HaanEijer, d. Ondertrouwd: A. P. Mulder en W. E. Meenhorst. G. Kegge en A. B. J. van der Broek. B. W. Haasbeek en M. J. Scltilp. - IJ. v. d. Velde en C. M. v. d. Eijkhoff A. van Langelaar en A. Kaiser. G. Herwig en J. Steenbakker. Getrouwd: B. M. Wittèveen en H. M. Seeder. H. Buddenborg en H. M. v. d. Schaar. J. M. Smit en M. L. Hoefsmit G. Snijder en M. A. Hutter. Wij wenschen den Eenv. schrijver en den uitgever geluk en groot succes De Mis der H. Theresia. Bij denzelfden uitgever verscheen „De Mis der H. Theresia," door haar zelve ver klaard, uit het Fransch vertaald door van Randerode, naar het keurige boekje van den Benedictijn Dom. Eugena Vandeur, De schrij ver zelf verklaart de bedoeling van zijn werkje in de inleiding, waarin hij o,m. zegt dat hij wil geven „een samenvatting van het geen over dezen aardschen Seraphijn ge zegd is, door gansch eenvoudig met de hoofd gedachten harer geestelijke leer de Mis, die de Kerk te harer eer samenstelde, uit te leg gen die Mis, welke zij opdraagt om voor de geloovigen de onuitputtelijke genade bron te openen, die de voorspraak van Therèse ons heeft doen ontspringen." Twee teekeningen van Mej. V. Reyze de l'Arche versieren den omslag. Een boekje, dat den velen vereerders en vereersters van de Kleine Theresia zeer welkom zal zijn l BOERDEN, 17 Nov. Kaas. Aangevoerd 278 partijen. Eerste kwaliteit 5154, tweede kwaliteit 46—50, zwaardere Rijks- merk f 5458, met rijksmerk 4953, zware 59. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 214 vette kalveren 1 101.20, 0.90 1.10; 0.660.90; 49 nuchtere kalveren 10—18; 600 varkens 0.82—0.84. 0.82—, 0.83; vette varkens f 0.800.82; Overijs en Geld. 0.82—0.84, 0.83—0.83. ALPHEN. N. V. Tuinbouwveiling ,Alphen aan den Rijn." Ie Alphen aan dei Rijn Veiling van 16 November Spinazie 1920; Burgem.p. 8.20; Spruitkool I i623; Kroten 3.80 per 100 Kg. Andijvie f 11.90 per 100 bos. Savoyekool 47.50 per 100 stuks. Vrijdag 19 Nov. van 10 tot 10.45 v.m. en van 8 to' 8.45 n.m. in St. Bavo, Smedestraat. ZAMfiVIMiRT yriJ'dag 19 Nov van 2 tot 2.45 uur in Café Rest. lurkvilj f UUili Zomerlust, Kosterstraat 7. Vrijdag 19 Nov. van 4.30 tot 5.15 uur in Lunch room de Bruine Beuk, Rijksstraatweg 91 za! aan alie dames getoond worden hoe men in een half uuj. Dames- en Kinder, boven- en onderkieeding leert knippen, zonder rekenen of teekenen in 17 maten. Voor slechts f 1.95 ontvangt U aldaar een boek met 74 mo dellen plus 5 apparaten, waarvan U zooveel patronen kunt maken als U zelf wilt. Dames gaat een oogenblik zien U zult verbaasd staan, als U naar huis gaat kunt U knippen. Alleen toegang voor Dames en meisjes. CAS A NO.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8