Propaganda on goods geest. Voornaamste Nieows Verkeersongevallen Stadsnieuws. Woensdag 24 Nov. 192£ 50ste Jaargang No. 16413 Aanglite moei, op straffe van verJies var» alle rechien, geschieden uiierlijk driemaal vier en twintig uren na luet ongeval Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad Agenda 25 November Hedenavond treeft de Christelijke Oratorium-vereeniging een uitvoering van Le roi David." Hierboven een groep van het bestuur der vcreemging met de solisten, die zullen optreden. DE ZETEL VAN BLOEMBOLLENCULTUUR. Een adres van Bloembollen cultuur aan den Haarlem- schen gemeenteraad. Faillissementen. NOG STEEDS: DE DUITSCHE INBREKER. Weer een inbraak in Zandvoort. R.-K. Bloemistwerkliedenvereeniging. Medemblik vergroot. De Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten. Pastoor Th. Jansen bediend. Jaarfeest „Dc Ooievaar/' De 3e Winkelweek te Heemstede. St. Nicolaas. Hij was oin een alibi verlegen. in dit nummer. J. J. WEBER ZOOrv WEERBERICHT. Propagaiida-avond Reddingsbrigade „St. Franciscus." Gemeentezaken. tv Hierboven een foto van den feestavond, georganiseerd bij liet afscheid van den directeur van dc Gymnastiek vereeniging „Concordia," den heer Hop. Vè abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 597C. Advertentiën 35 cents per regel Advertenliën tusschen den tchst als ingezonden mededeehng 60 ct per regel. Vraag- en aanbod- advertentiën, 14 regels 60 ct. per plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij'vooruitbetaling. Bij contract belangrijke korting Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door- f bij een ongeval met f bij verlies van een hand, f OS bij verlies van een GjjR tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen -• uUuU." verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: doodelijken afloop1 £Ï<Ju.* een voet of een oog; 1 duim of wijsvinger tEU." been of arm; i HU." andere bij 'n breuk van f S fj bij verlies v. een I iU." andere vinger. Het gaat goed meL de R. K. Staatspartij in zijn nieuwen vorm! Het dagelijksch be stuur heeft thans een circulaire aan de besturen der R. K. Rijkskieskringorganisa- ties gericht, welke getuigt van een uitmun tende leiding. Wat het zwaarste moet wegen en niet altijd gewogen heeft, staat voorop. Als eerste punt n.m. lezen wij in die circulaire: Met het oog op de verkiezingen, zoo voor Provinciale Staten als voor Gemeenteraad, welke in 1927 zullen worden gehouden, en in verband niet de thans voltooide reorgani satie der R. K. Staatspartij, die over het algemeen een zoo goeden indruk heeft ge wekt en den goeden geest van onderlinge samenwerking heeft bevorderd, acht het dagelijksch bestuur thans het. geschikte oogenblik daar, om tot uwe besturen de aan sporing te richten in uwe Rijkskieskring- organisaties een flinke propaganda te ont wikkelen om zooveel mogelijk R.-K. Kiezers als lid der plaat- selijke Kiesvereenigingen te doen toetreden, vóór de sluiting der ledenlijst over 1925 zal plaats hebben. In sommige kieskringen is dit werk reeds met loffelijken ijver krachtig ter hand ge nomen. Het dagelijksch bestuur achl het echter voor een krachtige positie der Partijorgani satie zoowel als voor een bevrediging wek kende functionneering dier organisatie van het grootste belang, dat over het geheele land die actie tot uitbreiding van liet ledental der R.-K. Staatspartij met ijver wordt ter hand genomen, opdat door een zoo groot mogelijk aantal R.-K. Kiezers aan het verkiezingswerk der R.-K. Staatspartij worde deelgenomen. Het dagelijksch bestuur verzoekt uwe besturen daarom met aandrang, met alle u nuttig lijkende middelen de activiteit der plaatselijke Kiesvereenigingen in uwen kies- t kring ten deze te bevorderen. Op versteviging van den onderbouw der R.-K. Staatspartij hebben wij altijd met klem en kracht aangedrongen. Vooral voor onze noordelijke provincies is dit van zoo veel beteekenis. Wat hebben wij er aan over een Staatspartij te spreken, als zij, die er toe behooren er voor de helft en meer builen staan? Er zijn steden, waar nauwelijks 10 pel. der Roomsche kiezers is georgani seerd. Zoo iets is een caricatuur van een partij; het is minder dan een geraamte. Zulk ven absoluut onvolledige organisatie is ook zeer gevaarlijk voor hel leven der partij zelf. Wanneer men eens ging onderzoeken, waaraan de ontevredenheid, de wrijvingen en onaangenaamheden, welke wij de laatste jaren in de R.-K. Staatspartij hebben be leefd, zijn te wijten, men zou ervaren, dat de mopperaars voor een goed deel schuilen onder de ongeorganiseerden. Zoo lang er een groot leger Roomsche kiezers buiten de organisatie blijft staan, wordt onze eenheid bedreigd. Alleen al hierom, dat in het be stuur der Staatspartij als stemgerechtigde leden optreden de afgevaardigden van de R.-K. Rijkskieskringorganisaties en wel naar evenredigheid van het aantal georgani seerde kiezers. Wanneer nu wat het ge val is bepaalde kieskringen een luttel beetje leden tellen, andere tienduizenden in hun organisatie hebben geboekt, dan wordt het overwicht van een deel van het land in het bestuur te zwaar, wat aanleiding kan geven tot zij het onopzettelijke ver keerde besluiten. Allemaal redenen om nu eens de propaganda flink aan te pakken, om de kiezers, vooral door middel van huisbezoek, in d» satie te drijven, opdat de pas verkregen eenheid behouden blijft en verstevigd wordt. Een tweede middel om de gereorgani seerde R.-K. Staatspartij le versterken en de nog argwanenden en ontevredenen binnen het partijverband te trekken kan zijn een goed geslaagde proef van candidaatstelhng voor de a.s. verkiezingen voor de Provin ciale Staten en Gemeenteraden. Daaromtrent zegt hst partijbestuur in zijn bovenbedoelde circulaire: Zonder zich te willen mengen in de com petentie der partijorganen, die op dü stuk de verantwoordelijke leiding hebben te geven, meent het dagelijksch Jaestuur toch een aansporing te mogen richten tot u, <jn door u aan allen, die bij dit verkiezings werk betrokken zijn, om bij die candi- daatstelling zich te laten leiden door den geest die ook de geheele reorganisatie der R-k Staatspartij heeft bezield. De geest n l 'om door onderlinge samenwerking en waardecring te komen tot een veelzijdige samenstelling ook van de Provinciale en Gemeentelijke bestuurslichamen. Het is immers het éérste practische verkiezmgs- werk, dat na de reorganisatie der Partij plaats vindt. Vertrouwd mag worden, dat de bevrediging mogelijk gebleken bij de samenstelling van den Partijraad, ook bij dit werk bereikt kan en zal worden, liet spreekt van zelf, dat allereerst naar be kwaamheid en geschiktheid der personen moet worden gezien. Maar de handhaving van dezen alleszins redelijken eisch, behoeft de door het dagelijksch bestuur en door ieder lid onzer Partij wenschelijk geachte veelzijdigheid en bevrediging niet in den weg. te staan. Moge de candidaatstelling voor de Provin ciale Staten en de Gemeenteraden in onze Kiasvereenigingen daarom geschieden in goede harmonie, onder erkenning van de wederzijdsche belangen van al onze bevol kingsgroepen en onder vermijding van een zijdigheid in de afvaardiging. Uwe besturen worden beleefd verzocht, waar mogelijk, hun goeden invloed in deze richting aan te wenden. De goede geest in de Rijkskieskringorganisaties, en daardoor tevens in onze geheele Partij, zal er niet anders dan wèi bij varen. Hieraan behoeft al heel weinig te worden toegevoegd. Deze vermaning van het partij bestuur spreekt voor zich zelf. De samen stelling van de candidatenlijsten is een delicaat, werk; we zouden dit het gevoelige- punt van de organisatie kunnen noemen. Als er in onze partij strijd was, dan was het immers meestal om de politieke adviezen en de wijze van stemmen over de candidaten lijsten. Het gaat om bekwame en geschikte personen; maar het gaat ook om een veel zijdige vertegenwoordiging. Alleen, wanneer dit ideaal benaderd wordt, mogen wij hopen op bevrediging in de partij. Mogen allen, die hier invloed hebben, het hunne hiertoe bijdragen! Van de nu begon nen winterprop'aganda voor versterking der kiesvereenigingen en van de a.s. proeven van candidaatstelhng voor de Provinciale Staten en Gemeenteraden hangt voor onze gereorganiseerde R.-K. Staatspartij onbere kenbaar veel af! Sccië'.eit ,.St. Eavo" Esperanto 8 uur R. K. Jonge Vrouwenbond 8 uur Bestuur R. K. Bakkers *7 uur Bestuur Spoor- en Trampersoneel 8 uur Vioolonderwiis 6 uur Ver- eeniging Geloof en Weienschap kwart over acht uur, St. Joscpsgezellengebouw. Jansstraat 59 - Ontwikkelingsclub „St. Jutmus" halt 9 uur. Gem. Concertgebouw Ledenconcert „H. O. V." kwart over 8 uur. Schouwburg Jansweg. Albcrdingk Thijm" donateursopvoering .,Het kost bare leven'' half 8 uur, Plaatsbe spreken vanal 10 uur. ..Luxor" Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. .Spreekuur: Dins dag cn Vrijdag van 34 uur. Tempeliers- straal 36. R.K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo", Smedestr. 23 - Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9—half 12 uur, 's middags van 3—5 uur, 's avonds van half 8Half 9 uur 's Zaterdags alleen van OM12 uur- R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v m 10—12 uur. des middags van 24 uur en 's avonds van«8—9 uur. behalve Zaterdag- avon d. - Tel 11671. Arbeidsbemiddelingsburean van het Sint Franciscus Liefdewerk Zoetestraat 11. Eiken Donderdag van 89'A uur. R K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smedestraat 23 - Vair8—10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrijdag- R.K. Leeszaal en Uitleenbibliotbeek. Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitlcenen van boeken van 2—5 uur en van 7 -9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bloemhofstraat 1 - Zondags en Woensdags van 8—10 uur n.m. gezellig samenzijn voor Holiandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben Tel 11671. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat 49 Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maan dag van 2—3 uur, Donderdag van 1—2 uur R.K. Kraam verzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-ieden van de Derde Orde te richten tot Mevr Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Dinsdags van 23 uur. R.K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in Het gebouw der Sint Vin- centiusvereenigïng, N Groenmarut 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNÜLVERBAND, Centrale Post Telef. .'5151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan de* huisgevel REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen. Telefoon 10231. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE Telefoon 12685 (bij geen gehoor 10392). In de vergadering van 24 Maart 1.1. be sloot de gemeenteraad, op voorstel van de heeren Loosjes c.s., B. en W. te machtigen aan de -Algemeene Vereeniging voor Bloeim- bollencultuur een som aan ie bieden, gelijk staande met 50 pet. van hetgeen benoodiga is voor stichting en inrichting van een ge bouw teil behoeve van Bloembollencultuur tot een maximum van 100.000, wanneer de zetel der vereeniging te Haarlem blijft. Later is door Bloembollencultuur aan B. en \V. gevraagd, of dit-besluit bij vestiging van de vereeniging op „Spaar en Hout" onder de gemeente Heemstede ook an toepassing zou zijn. Nu de vereeniging, ondanks alle daartoe aangewende pogingen, op deze vraag geen afdoend antwoord heeft mogen ontvan gen, schrijft de vereeniging thans aan den raad, veroorloven wij ons tot uwen Raad te wenden met het' verzoek ons de mee ning van uwen Raad ter zake te willen doen kennen. Ten einde de op 20 December a.s. le houden algemeene vergadering onzer ver eeniging op „Spaar en Hout" .ingeval de voldoende voorbereid besluit omtrent Je plaats van vestiging der vereeniging te kun nen nemen zouden wij bet op hoogen prijs stellen, haar in 't bijzonder te kunnen inlichten omtrent de volgende punten; 1. Is uw bovenbedoeld besluit van toe passing op eventueele vestiging der ver- eenigisg op „Spaar en Hout ingeval de aanhangige grenswijziging doorgaat en handhaaft in dit geval uw Raad ten op zichte van onze vereeniging de door de ge meente Heemstede gevraagde koopsom voor hc' dcor haar aan onze vereeniging ie kocp aangeboden gebouw e'n terrgin? 2. Is uw bovenbedoeld besluit van toe passing op eventueel^ vestiging der ver eeniging oo „Soaar en Hoiit", ingeval de grenswijziging niet doorgaat? van 23 November 1926, L. Brus, bra*dstoffenhandclaar te Lci- muiden; curator Mr. F. M. Hagemeyer te Haarlem; J Turk, los-werkman te Roelof A-ends veen, Spoorstraat B 470; curator Mr. F. M. Hagemeyer te Haarlem; G P. H. Bismeyer, zonneschermen en markiezemaker te HaaHem, Duvenvoorde- straat 81; curator Mr. F. van der Goot te Haarlem; P W. Eldering, melkslijtcr te Schiphol Haarlemmermeer; curator Mr. W. J. G. Veenhoven, te Haarlem; Jac. van Ruilen Szn. te Roelof Arends veen van beroep bloembollenhandelaar; cu rator Mr G. E. Mellema, alhier: C. J. Bakker, koopman in parfume-ieën te Haarlem Zijlstraat 69; curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem; Opgeheven werden de faillissementen van; W. van der Duin, le Velseroord, curator Mrs A. W. Hellema te IJmuiden, uitgespro ken 6 Juli 1926; H. B. Hospes, handelsagent te Heem stede; curator Mr, G. E. Mellema, alhier; uitgesproken 14 September 1926; F. Kockx, vrachtrijder te Santpoort, cu rator Mr. F. J. Gerritsen, alhier; uitgespro ken 2 November 1926; C. A. de Vos, groentenhandel; ar !e Heemstede; curator Mr. W. P. Vis, alhier; uitgesproken 23 Juli 1926; C. G. Flenlrop, koopman in verpakkings artikelen ie Hillegom, curator Mr. J. Dee rlik, uitgesproken 5 October 1926; G Jurgens, handelaar in foto-artikelen te Santpoort; curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden; B. van der Veen, schilder en caféhouder te Oostzaan; curator Mr. C. van Sprang te Zaandam; uitgesproken 14 September 1926. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelinglijst van'; J. Singeling te Haarlem; curator Mr. G. E. Mellema, alhier; A. van Marion, landbouwer te Nienw Vennep; curator Jhr, Rengers Hora Siccanni, alhier; P. Dral, rijwielhandlaar te Landsmeer; cui'ator Mr. L. V. Hoog, alhier; Mr J. W. van Rees werd door Mr. Tideraan, alhier*, als curator vervangen in de navolgende faillissementen; W. Engel hard te Heemstede; D. van Dam te Haar lem; H. Janse Jr., te Haarlem; J. Bakkum 'te Zaandam. Reeds hebben wij medegedeeld hoe door den rijksveldwachter H. Wesse!ing te Zand- voort een inbraak ontdekt werd in de onbe woonde villa „La Lorraine" aan de Dr. Metzgerstraat le Zandvoort. Het vermoeden, dat ook deze inbraak, die reeds eenige weken geleden moei hebben plaats gijhad, op rekening moet geschreven worden van den gehei.nzinnigen Duftscher, die in arrest gesteld werd wegens inbraken in Bloemendaal, Zandvoort en,Heemstede, is thans vrijwel zekerheid geworden. Van de gestolen goederen zijn namelijk eenige voorwerpen gevonden in de bagage van den Duitscher en het gestolene is onge- recr hetzelfde van wat de inbreker bij i andere inbraken als buit meenam. Men verzoekt ons er de aandacht op le vestigen, dat niet de vergadering van de R, K. Bloemistenwerkliedenvereenïging te Haarlem .vervroegd is, van Vrijdag 26 op Donderdag 25 Nov., doch die te Hillegom. De voor Haarlem uitgeschreven vergade ring blijft op Vrijdag a.s. bepaald. Bij het gemeentebestuur van Medemblik is van Ged. Staten van Noord-Ho'land be richt ingekomen, dat het de bedoeling is, dat een groot gedeelte van de droog te leg gen Wieringermeer bij de gemeente Me demblik wordt gevoegd. Dinsdagavond vergaderde bij Brinkmann de Middenstandscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer P. J. M. van Tetering, en vaststel ling der ter inzage gelegde notulen, kwam in behandeling punt 3 her agenda De viering van den Sint Nicolaasavond. De voorzitter deelde mede, dat, toen in het bestuur de aandacht werd gevestigd op het feit, dat de 5e December dit j?--t op eeii Zondag valt, werd besloten aan net hoofd der gemeente, onzen burgemeester te e zoeken, dat hij zijn burgerij zou uitnoodigen dit jaar den Sint Nicolaasavond te vieren op Maandag, den 6en December. Dit verzoek aan de burgerij kon uiteraard niet uitgaan van onze Middenstandscentrale, doch een dergelijk e.v. verzoek dient uit te gaan van onzen burgervader. Het spreekt vanzelf, dat hier van regelen of van decreteeren geen sprake kan zijn, het blijft ter wille de uniformiteit alleen een verzoek, dat men kan opvolgen of niet. Ten slotte is iedereen vrij den avond te vieren, wanneer hij wil. Hiermede vroeg het bestuur geenszins iets nieuws. Weliswaar heeft het geval zich onder bur gemeester Maarschalk nog niet voorgedaan, tengevolge van het schrikkeljaar, dat toen den Zondag deed overspringen, doch onder burgemeester Boreel geschiedde dat wel en deze verzocht dan het feest op Maandag te vieren. Sindsdien heeft zich het koopen op de laatste avonden vóór Sint Nicolaasavond nog sterker geconcentreerd. Het was daarom dus, teij einde eenheid te krijgen, dat de Middenstandscentrale zich tot den burgemeester richtte. Het antwoord was evenwel, dat Z.W.E.A „geen aanleiding vond het verzoek in te willigen." De vergadering besprak zeer langdurig deze «inderdaad moeilijk geworden kwestie, overwoog voor- en nadeelen en nam daarna met algemeene stemmen het besluit o n aan de burgerij te verzoeken den Sint Nicolaas avond te vieren op Maandag, 6 December. De Heemsteedsche win keliers-vereeniging. De vergadering besloot verder met alge meene stemmen met ingang van 1 Januari 1927 tot de Middenstandscentrale toe tê laten de Heemsteedsche winkeliers-vereeni- ging onder de gewone voorwaarden. Zoodat met ingang van dien datum de bestuursleden dier vereeniging zitting krij gen in de Middenstandscentrale en hun Voor zitter rechtens in het bestuur der centrale zitting neemt. Cadeautjes voor Bazars, Fancy Fairs, enz. Van een der bij de organisaties aangesloten leden was het verzoek ingekomen, dat de Centrale ten dienste der leden van Midden- standsvereenigingen mode'llen zou vaststellen om aanvragen voor cadeautjes van bazars,1 fancy-fairs, enz. te weigeren, daar deze aan vragen steeds in aantal toenemen. De vergadering besloot eveneens met alge meene stemmen dit verzoek te wijzen van de hand, omdat het veeleer toejuiching- vertiient, dat Middenstanders bij aanvragem om ca deautjes ten bate van nuttige en meest chari tatieve instellingen in'de gelegenheid moeten blijven deze instellingen te steunen en dit door de organisaties zeker niet mag worden tegengewerkt. De Verkeersverordening Een der leden bracht een al te hinderlijke, strenge toepassing der verkeersverordening ter sprake een ander de overlast, welke de winkelzaken van het publiek ondervinden, dat op kozijnen en in portieken plaats neemt. Na ampele bespreking werd het bestuur opgedragen een en ander bij den heer Com missaris van Politie ter sprake te gaan bren gen. Nadat nog een paar in behandeling zijnde zaken besproken waren, werd de vergadering gesloten. Onze correspondent le Weesp seint óns; Dc Zeer Eerw, Heer Th. Jansen, pastoor alhier, is gisterenavond van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Zaterdagavond werd in het gebouw Kwekkeboom het jaarfeest gevierd door de Postduiven liefhebbersvereemging ,,De OooevaarTe ruim half netfen opende de voorzitter deze 'oijeeenkpmst om het jaar feest op feestelijke wf :e te vieren. Tege lijk werden door den voorzitter de in liet afgeloopen vliegseizoen behaalde prijzen aan diverse winnaars uitgreikt, hetwelk met. een toepasselijk woord geschiedde. Hierop werd' door den "heer J. v. d. Hierop werden door den heer J. v. d. aantal humoristische nummers, cnper bege leiding van den pianist, den heer A. v. d. Eijnde". Mej. v. d. Poll oogs'te veel bijval met haar zangnummers, vooral mei „Kindjes ldatste wensch", evenals de heer Wagenaar, lid der vereeniging, die met „Zij die het gelag betalen" een aardig succes wist te oogsten. Ook de andere nummers oogstten vee! succes. Dank zij het vrij goede weer, is deze win kelweek een succes, vooral wat betreft de drukte langs de werkelijk keurige étalages, lederen avond van 7 tot 10 uur trekken tal rijke ingezetenen langs de straat, deels om een kijkje te nemen in de fraai opgestelde en hel verlichte etalages, deels ook om deel te nemen aan de prijsvraag, n.m. het schattten of meten der touwtjes, de meesten gewapend met duim stok of centimeter. Het getal deelnemers zal groot zijn. De harmonie „Eensgezindheid" trok Zaterdagavond natuurlijk veel belang stelling, ook al was het weer nu niet direct mooi. Hedenavond, de avond van de sluiting maakt het fanfarecorps „Excelsior" eene mu zikale wandeling. Vertrek om 7 uur van Val kenburgerplein' langs Vaikenburgerstraat, Voorweg, Wilhel inaplein, Laan v. Insulinde, Borneostraat, Lombokstraat, Molenwerfslaan, Cloosterweg, Wilhelminaplein, Camplaan, Raadhuisplein, Raadhuisstraat, Binnenweg Koediefslaan, Zandvoortsche laan, en terug langs Koediefslaan, Binnenweg en Raadhuis straat 'naar het Valkenburgerplein. Zaterdagmiddag bezorgde het gezelschap René v. Duinen aan een groot aantal kinderen een prettigen middag. Hedenmiddag trad dit gezelschap op in lokaal van Christelijke Be langen. De Heemsteedsche winkelweek heeft, be halve reclame voor de winkels zelve, eenige avonden gezellige drukte gebracht. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat het in verband met de a.s. St. Nicclaasdrukte aanbeveling verdient voor een stevige en doelmatige verpakking der pak ketten te zorgen. Vooral het gebruik van stevig pakpapier en sterk touw wordt drin gend aanbevolen. Het is verder gewenscht in de pakketten een tweede los adres in te sluiten. De vast hechting van adressen op den omslag der pakketten door middel van lak is niet toege laten. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat de vervroegde sluiting, voor zoover de aanneming van pakketten betreft, op Zaterdag 4 Dec. a.s. niet geldt. Aan het hoofdkantoor kunnen derhalve op dien dag pakketten wor den aangeboden tot 7.30 na. Op 5 December a.s. worden alleen expres se-pakketten besteld. Gelegenheid tot het afhalen van pakketten kan op dien dag niet worden gegeven. In verband hiermede zullen maafregeien worden genomen, dat de op Zaterdag 4 De cember aankomende pakketten nog zooveel doenlijk worden besteld. Dc Portugsesche bankbiljettenkwestie voor voor de Haagsche Rechtbank. Hef Autobusbedrijf der Nederlandsche Spoorwegen zal vermoedelijk voorioopig niet in werking treden. Geen directeur-generaal van den Land bouw. De motieVan der Sluis verworpen. Na den opstand op Java. Minister Konings berger over de te verwachten maatregelen. De massale interneering Vragen aan den Minister inzake den bur gemeester van Goor. Ontwikkeling der nationale productie in Frankrijk. I Nieuwe overval in Ierland; vijftig arrestaties. Een Duitsch smokkelschip door Amerikaan- sche torpedojagers in beslag genomen. Bérenger weigert in een brief aan Briand als ambassadeur naar Washington te gaan. Dc vorige week is de reiziger A. D. uit de Carnisse'laan aangehouden, als verdacht van medeplichtigheid aan de inbraak bij de firma De M. aan de Linker Rottekade te Rotterdam. Zooals gemeld is heeft een van de inbrekers daarbij een hoofdagent van politie, die hen had ontdekt, op het oogenblik dat zij het pand verlieten, tegen den grond geslagen en hem zijn revolver ontnomen. Op D. is een brief gevonden, welke gericht was aan een familielid en aan een kennis van D., beiden in Haarlem woonachtig. De brief handelde over een alibi, dat de Haarlemmers voor D. hadden verschaft. Een rechercheur is daarop; tnmi<w naar Haarlem gegaan. Dc Haarlemmers heb-5 re°en' K°UQe.'- ben toen toegegeven, dat zm op verzoek van D. een alibi hadden verstrekt maar dat zij in Barometerstand, 9 uur v.m., 7.63 Vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Licht op. Dc lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 4.23. Medegedeeld door het Ned. Kon. Meteoro!. Instituut te De Bildl. Naar waarnemingen in den morgen van 24 November. Hoogste barometerstand 768.1 te Breslau. Laagste barometerstand 734.5 te Wardö. Verwachting van den avond van 24 No vember tot den avond van 25 November: Zwakke tot matigen Z. O. tot Z. W. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen werkelijkheid niet wisten-'waar D. den be- wusten nacht had doorgebracht. Bovendien is een juffrouw, met wie D. intieme betrek kingen heeft onderhouden, komen verklaren dat D. aan haar heeft gezegd, dat hij bij de in braak tegenwoordig is geweest. D. blijft evenwel ontkennen. Hij zegt dat de vrouw krankzinnig is. Het onderzoek wordt voort gezet. Gisterenavond hield de Reddingsbrigade „St. Franciscus van Assisië", die het her stel van Katholieke alcoholisten beoogt, een welgeslaagden feest- en propaganda- avond in het gebouw der R.-K. Mili.airen- Vereeniging in de Zcetestraat. Het openingswoord, dat tot een belang wekkende rede uitgroeide, werd gesproken door den voorzitter der brigade, den heer G. van den Hoek. Na de leden en gasten welkom te hebban geheeten, wees spr. op het grocte belang van het katholieke vcr- eeniging'sleven dal, aangemoedigd door het machtige woord des Pausen, zooveel invloed ten goede heelt uitgeoefend op het sociaal economische bestaan, vooral van d'en arbeidersstand. Terecht wordt daarom ieder jaar de uitzending van de encycliek „Rerum Novarum" dankbaar her dacht. Maar als men nu nog steeds vol waardeering en erkentelijkheid is voor dat Pauselijk woord, dan mag toch ook niet vergeten worden, hoe diezelfde stem van uit Rome gewaarschuwd heeft tegen een der droevigste misstanden van dezen tijd: het alcoholisme, en de katholieke drank bestrijding als een der meest noodzakelijke sociale werken heeft aangeprezen. Naast de Drankbestrijding die het voort woekeren van het drankmisbruik tracht te verhinderen, staat het reddingswerk, dat de droevige gevolgen 'van dal misbruik poogt op te heffen. Aan den aard van dit reddingswerk wijdde de redenaar een bon dige bespreking. Het is een zware en moei lijke arbeid, die het offer kost van veel tiid vee! geduld, veel goeden wil. Maar I ten en binnenband aan een dikwijls is het resultaat zeer verblijdend. 1 den anderen auto was mets beschadigd. De In de zeven jaren, dat scr. aan dit red- oorzaak moet gezocht worden m het met dingswerk meedeed, had hij door de bri-1 voldoende uitwijken bij het nemen van een gade meerdere drinkers, die een ergernis bocht. waren voor hun gezin en omgeving, zien veranderen in voorbeeldige huisvaders» waaraan hun kinderen zich spiegelen mochten. Dat alles werd, met Gods hulp. door taaien 'arbeid verkregen. Het is noodzakelijk, dat dit bij uitstek Christelijke liefdewerk door onze gelools- genooten wordt gesteund metterdaad en ook financieel, opdat de reddingsbrigade iedere week kan blijven vergaderen. Daar om wekte spreker krachtig op tot steun en medewerking. Luid applaus betuigde bw^al met de gloedvolle rede, Het verdere deel van den avond was aan amusement gewijd, met d~ bedoeling te vens, dat de noodlijdende kas er wel b'J zou varen. Jammer, dat er niet meer „ka- r'taalkrachtig" publiek anwezig was. maai de aanwezigen loonden zich op hunne wrze gul Voor dezen avond was weer de herein - willige medewerking van de Damestooneel- club Victoria'' verkregen on bet kra»'<»e troepje weerde zich geducht op de plan ken. Vooral met de- aa-'ige revue „Kuwt. op de vee-tentocnstelbng" oogstien zij veel succes. De raadsleden G. Wolzak Hzn, V'. van Liemt. J. .Miezerus en T H. kisser, stellen voor B. en W. uit le noodigen pogingen aan té wenden bij de Rijksregeering om, met behoud van eens verkregen rechten voor het tegenwoordig perso.neel-en van de degelijk heid van het onderjvi's, de Rijkssubsidie voor het M. O. en H7 O. weder le verkrijgen. Aanrijd'ng. Gistermorgen had te IJmuiden in de Zee straat een aanrijding plaats tusschen den vrachtuulo van den heer J. W. en die van H. W. De auto van J. W. bekwam schade aan een lantaarn, en kreeg een kapotte bui- oorwiel, van

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1