Oüzsyraüwsnrubriek JL 3 ONZE KLEEDING Y Het Sinterklaas- probleem. Eenige recepten a. s. St. Nicolaas. Van een typiste, die prinses werd. 3O0 Patronen naar Maat :c:30C Decembepgeschenken, )Oe;ü" Zakdoeken. speciaal voor de ■ar.Qfe-^'T Meer dan ooit wordt er in onzen tijd van psychologische stokpaardjes over getwist en gepiekerd, wat nu toch eigen lijk wet paedagogischer en verstandiger zou zi n: onze kinderen zoo lang moge lijk hun fantastisch Sint-Nicolaas-geloof te laten, en ze ieder jaar opnieuw de devote griezel-sensalies van het schoor steen-mysterie te doen doo~maken' ze zakelijk-kalmeerend te wapenen tegen alle angst-voorstellingen van roe den. zakken en kettinggcrarnmel, door zt in te prenten, dat ze nooit goote menschcn of kinderen moeten gelooven, die ze daarmee bang willen snaken. Deze laatste methode heeft fanatieke propagandisten, die gewoonlijk zelf geen kinde'en hebben; de aanhangers van het eerste systeem zijn doo gaans nog 1 fleg matisch, en weten zelf niet precies uit te leggen, waarom ze zóó doen en niet anders. Zelf zijn zc in hun kinderjaren zóó gewend geweest, en er, eenig bib berend gesnik en bangigheid in donker niet meegerekend, altijd tamelijk wel bij gevaren. Ook zijn ze niet blind voor het practisch nut van dit vroom bed og: de bijna tegennatuurlijke gedweeheid en hulpvaardigheid, die in de kinderkamer soms wekenlang den 5den December voorafgaat. Voor 't overige toonen zij tegenwoordig hoe langer hoe minacr voortva~endheid en fantasie en laten t met 't Sinterklaas-geloof maar zoowat verloopen, zooals 't gaan wil. Zonder al te veel verbazing of teleurstelling te voelen, wanneer hun kroost op een goe den dag verklaart, nu beter te weten. Van een zorgvuldig bewaken der kindc-- lijke overtuiging, zooals dat vroeger wel voorkwam, is geen sprake meer. Ook tot hier doet zich de gemakzucht gevoe len. die zich geleidelijk al meer van aile ouders meester maakt. Ik voor mij ben een groot voo'standster van het handhaven der Sint-Nicolaas- tradities. Afgezien van de practische braafheids-resultaten - wat een schat van poëzie gaat er niet verloren, wan neer we de kinderen van hun prille jeugd ai aan op den 5den December dood- nuchte-e pakjes gaan geven, zoodat het „heerlijk avondje" in niets te onderschei den is van een gewonen verjaardag of zooiets! Natuurlijk is het dom en verkeerd, vooral bij zenuwachtige en overgevoelige kinderen, de milde, vriendelijk-serieuze Sint-Nicolaas-figuur te exploiteeren als 'n soort boeman, en ook moet, waar de strafrechterlijke functies tactvol op Pie terman worden getransporteerd, op diens onverzoenlijke grimmigheid niet al te veel de nadruk worden gelegd. Anders krijgen we gilpartijtjes in donker, en weigeringen om zonder nachtlicht te gaan slapen, afgezien nog van den scha delijken invloed dier gruwelvoorstelhn- gen op de teere hersentjes. We moeten er ook voor zorgen, de gestalte van den waardigen heiligen-man niet te verwrin gen tot een soo-t hansworst, door hem op één lijn te stellen met een sulligen Santa Claus of Weihnachtsmann. Sint Nicolaas, die voor de kinderen, naar gelang van hun leeftijd, al of niet „be staat", is immers wel degelijk een groote heilige in den hemel, zoogoed als Sint Antonius of Gerardus en we mogen dus geen caricatuur van hem maken. Het echte eerbiedige „bidden tot Sint Nico laas", zooals kinderen vroeger deden, is hoe langer hoe meer ontaard m een familjaar en tamelijk bevelend uitbrullen var, besteilingen-op-zang! Voor niets ter wereld zou ik uit mi]n kinderherinneringen de poëzie van den Sint-Nicolaas-cultus willen missen, die met de grootst mogelijke piëteit begaan werd ik twijfelde er dan ook geen oogenblik aan, of iedereen in huis ge loofde er even onw"ikbaar aan als ik. Sint Nicolaas „reed" ieder jaar trouw en conservatief in de eetkamer, hiertoe mijns inziens aangemoedigd door den open haard, die zich aan zijn particu liere entrée-liefhebbenjen met meer tegemoetkoming aanpaste en hem een menschwaardiger doortocht bood dan de vulkachels der andere kamers. De sleu tel was telken keer op een andere plaats verstopt, en ik herinner die een bijzoö- der indrukwekkend geval, als wanneer hij ontdekt werd aan den slinger van het telefoontoestel, juist nadat vader met meesterlijk-gespeelden wrevel had be volen. nu maar eens den smid op te bel len óm de deur gewelddadig te openen Bij den haard werd trouw een flesch wijn voor Sint Nicolaas, een fleschie Pilsener voor Piet en een klomp vol hcoi en wortelen voor hun spookachtig Wanneer St. Nicolaas en Kerstmis naderen, waa-t onder al onze vrienden en kennissen eetv heerlijk enthousiasme om elkander wederkeerig met geschen ken en verrassingen plezier te doen. De gezichten zien minder stroef, er is «en geheimzinnige sfeer in huis en werk kamer, de koo-den van de beurs gaan losser en ieder beijvert zich om iets nieuws te verzinnen. Want, hoe welkom ook de duurdere, in de winkels g kochte cadeautjes zijn. bet zelfgemaakte heeft toch ook een zeer aparte charme en dik wijls geeft men er zelfs de voorkeur aan De" hierbij afgebeelde voo werpen kozen wij speciaal, omdat zij zoo een voudig zijn te maken, en daarbij goed koop en praktisch zullen blijken Mat enkele meters lint en een weinig geduld kan men veel bereiken, Een belangrijk onderdeel van de vrou welijke garderobe is de ochtendjapon In het buitenland vooral is dit klee- dingstuk zeer geliefd en wij zagen niet zelden dat de „peignoi-" eerst tegen de lunch verwisseld werd voor een namid dag-japonnetje. Hierboven brengen wij een vijftal modellen onder de aandacht onzer leze ressen, welke zoowel praktisch als ele gant zijn. paard klaargezet en 's morgens waren do glazen heel-echt leeggedronken, ter wijl 't hooi door de kamer verspreid lag. En volgens de overlevering moet vader eens fn zoo n Decembe nacht zijn overeind geschrokken met den kreet; „Goede hemel, daar heb ik vergeten den wijn van Sint Nicolaas op te drinken!" Waarop hij toen, om mijn overtuiging te redden, dat verzuim in allerijl is gaan herstellen. Ik kon eigenlek de gedachte niet ver- d-agen, dat zoo'n wijnglas gewoon zon worden omgewasschen, en begreep niet goed, waarom de menschen van zulke dingen geen reliquieën maakten. Mijn geloovige fantasie was grenzenloos, dank zij de toegewijde samenwerking van vijf volwassenen! Over 't algemeen is het Sinterklaas probleem niet op te lossen met veel opvoedkundig debat in ieder huisgezin wijst 't zich vanzelf uit, en normale kin deren worden hoegenaamd niet geschaad door de blijde opwindingen en stil - makende gewetensknagingen van die dagen van ve~wachting. En we mogen ons wel eens goed bedenken eer we hun in een tijd van p-oza als den onzen, het laatste sprookje ontnemen! Dom en onoordeelkundig handelen we pas, als we half werk doen, ons niet voldoende verplaatsen in den gedach- tengang en de gevoelentjes van het kind, en het daardoor soms werkelijk kwetsen en in zijn vertrouwen schokken. Nooit zal ik de kinderpartij vergeten, die nog mijn bloed aan 't koken brengt bij de herinnering aan den gruweh'ken paeda- gogischen flater, die daar met neerbui gende zelfvoldaanheid en veel verma nend gestreel over kinderhoofden be gaan werd, en aan al 't verdriet dat ze me daar gedaan hebben! Er kw"m daar dan een Sinterklaas, 'n tamelijk ver zorgde uitvoering, d"t moet ik zeggen ik geloof zelfs, dat zijn mijter werkelijk van stof was. (Den verscheurenden in- oerlijken strijd tegen monsterachtige twij fels naar aanleiding van in bordpapier gedoste, gemaskerde Bisschoppen, ken nen we allen wel bij droeve erva-ing). Nu, deze heilige man riep een voor een clle jeugdige invité's aan zijn knieën, en No. 30 is een bijzonder sierlijke och- I tendjapon van bedrukte wollen crêpe, welke gegarnee d is met een grooten kraag van effen stof, D^e werd ook gebruikt ter garneering van de mouwen. Een groote strik van bedrukte slof aan de voorzijde voltooit het geheel. No. 31 een zeer aan te bevelen model, werd vervaa digd van gebloemde velou- tine en gegarneerd met zwarte zijde. De sluiting geschiedt door middel van een onderhield ze dan met theat-alen ernst hardop, zegge hardop, ten aanhoore van alle andere kinderen, over hun huise lijk hoofdgebrek, waaromtrent vermoe delijk van te vo en een rondvraag bij de cuders gehouden was. Nog hoor ik het zalvend „aaai!" van spot en leedvermaak, toen ik, geknield hoopje radelooze schaamte, voor zestig gvetige toehoorders werd be ticht van vreeselijk teuten met mijn bo terhammen! Maar dat was het ergste met! Een dergelijke indisc-etie van een hemeling schokte mijn zesjarige ziel *ot in haar diepste diepte. Ik was juist oud genoeg, om iets van het biechtgeheim te begrijpen, en bracht dit in verband met bet optreden van dezen tactloozen Pre laat. 't Was eenvoudig een botsing tus- schen de grovere Sinterklaas-opvatting van andere groote menschen en het zacht-getinte miniatuur, dat ze mij thuis hadden voo'geschilderd anders niet. Maar was me dat een torment! En die mooie, roode luxe-Sinterklaas was na tuurlijk al dien tijd verrukt over zijn opvoedkundige prestaties! De kinderen kregen een onvergetel"ken ind uk van de alwetendheid van den heiligen man, nietwaar, en zouden hem leeren vreezen en bewonderen tegelijk! Jawel maar ik nam in letterlijken zin ergernis aan de ceremonie! Laten we in vredesnaam maar nooit hcelemaal onze eigen jeugd-wederwaar- digheden vergeten dat lijkt me de beste weg om alle opvoedkundige pro blemen psychologrich-zuiver op tc lossen! En zoo ook het Sint-Nicorias- vraagstuk!MACHTELD Borstplaat, M d.L. melk. 200 gr. suiker. Y\ fleschje essence, of 2 theelepels cacao, of een scheutje zeer sterk koffieextract, een weinig bloem. I ceintuur, welke door een kleine opening in den zijnaad gehaald, en op den rug gestrikt wordt. Voor no. 32 neme men mouflon de laine of geribde fluweel. Ook dit model werd geheel recht ontworpen en is met een sjaalkraag, zakje en koord om de taille gegarneerd. No. 33 kan het best worden uitgevoerd in bedrukte wollen ratiné gegarneerd met ceintuur, tailleur-kraag en man- 1 theelepeltje oranjebloesemwater, desgewenscht wat verdund poedercacao of fijne kaneel. Bereiding: Broei de amandelen, dat wil zeggen, zet ze op met koud of kokend water, breng ze aan den kpok. Pel de amande len, maal ze vier maal. Voeg de ge zeefde poedersuiker en het oranjebloe semwater toe. Kneed alles met de hand goed dooreen, tot een flink samenhan gend geheel. Vorm er dan, wanneer ge aardappeltjes maken wilt, mooie, kleine balletjes van, volkomen glad, laat ze opdrogen, en rol ze vervolgens óf door poedercacao öf door fijne kaneel. Prik er gaatjes in, als „oogen" van aardappels In plaats van aardappels kan men er ook bijvoorbeeld worstjes van maken. Rol daartoe de marsepein tot een rechten, langen cylinder, bind even voor de uiteinden een klein rood lintj'e er om, dat een weinig ingetrokken wordt, zóoals een worst door den slager is afge bonden. Maak op die plaatsen een klein strikje. Buig het worstje een weinig rond en laat het opdrogen. Indien men een beetje grooten worst neemt, kan deze heel goed als surprise dien.* doen. Truffels. 7 Kwatta-reepen lK ons poedersuiker 1 ons bote- en 2 lepels melk of lA ons boter en 2 lepels room poederchocolade. Bereiding: Smelt de reepen met de boter en de melk au bain marie, dat is, in een pan met kokend water. Voeg de gezeefde poedersuiker bij het mengsel en zorg, dat het een gladde massa wordt. Laat dit mengsel, onder af en toe roe-en, afkoelen, tot de boter zich niet meer afscheidt. Zeer aan te bevelen is het, om voortdurend te roeren de kans van afscheiding der boter is dan uitge sloten. Laat de massa dan goed koud worden. Maak er balletjes van met gril lige vormen en gedeeltelijk platte kan ten. Rol deze figuren door poederchoco lade. Op een feestavond, als den Sint Nico- laasavond, kan men 't genot verhooger., door een smakelijken drank te geven. Traditioneel zijn chocolade- en anijsmelk. Om hierin eenige afwisseling te brengen, geef ik hierbij een paar recepten van een lekker „melkje". Cilroenmelk. 1 L. melk 30' gr. suiker dc zeer dunne schil van 1 citroen één afgestreken eetlepel maizena. Bereiding: Laat de melk ongeveer een half uur trekken met de zeer dunne cit-oenschil (is er wit aan de schil, dan geeft dat een bitteren smaak). De melk moet hiervoor tegen den kook aan zijn, kookt ze, dan gaat er te veel melk verloren. Voeg dan de suiker toe, en breng de melk aan den kook. Meng de maizena aan mét wat achtergehouden koude melk, ^ot een dun vloeibare massa en giet dit roe rende in de kokende melk. Laat ze, onder voortdurend roeren gaar worden gedurende 5 minuten. Verwijder de citroenschilletjes en doe de melk in een melkketeltje. Slempmelk. i L. melk 30 gr. suiker 5 gram thee iA gram saffraan (voor ongeveer 4 5 ets.) 4 kruidnagelen een stukje pijpkaneel een stukje foelie een afgestreken eetlepel maizena. Bereiding: Bmd de kruiden met de thee in een neteldoekscb lapje. Laat ze in de melk trekken gedurende 3A al uur. Wanneer de melk gekookt heeft, haar op zij zet ten, dat ze tegen den kook aan blijft. Voeg dan de suiker toe. Meng de mai zena aan met wat achtergehouden koude melk, tot een dun vloeibare massa Breng de melk aan den kook, giet hierin -oerende, de aangemengde maizena en laat de massa onder voortdurend roeren, gaar worden gedurende vüf minuten. Ver wijder het neteldoekscb lapje met de kruiden, en doe de melk in een melk keteltje. CATHARINA- cheften van dezelfde stof. Beide laatsten zijn met zijden tres gegarneerd. No. 34 is het voorbeeld van een „Sant de lit", welke van gewatteerde zijde ;s vervaardigd. Behalve de kraag en man chetten, is het kleedingstuk geheel beslikt. j MARGUERITE. Nog geen mensc.henleeftijd geleden leefde in een plaatsje in de Vereenigde Staten, dat Richmond heet, het echtpaar Stewart. Met moeite verdienden man en vrouw een schamel stukje brood. Vandaar dat hun dochtertje May, heel jong nog, mede de hand aan den ploeg moest slaan. Ze leerde typen en kreeg een baantje bij den Amerikaanschen groot-industrieel W. B. Leeds. Niet lang duurde het of Mary was de vrouw van haar chef. Na den dood van haar echtgenoot, die den onmetel'jken rijkdom van een staal- koning had weten bijeen te garen, erfde de ex-typiste meer dan twee honderd mil- lioen dollar. Met dit sommetje stak zij over naar de oude wereld, koos haar domicilie te Londen en werd met haar vriendin, Lady Paget, een geziene persoonlijkheid in de hooge kringen. Haar woning, Spen cer House, Saint James Place, was het verzamelpunt van de crème de la crème en heette niet ten onrechte „one of the smartest homes" van Engeland's metro polis. Menig huwelijksaanzoek werd de mooie, rijke weduwe gedaan, maar het scheen, dat Mr. Leeds niet hertrouwen wilde. Toen maakte zij kennis met Prins Christophe van Griekenland. Voor een ex-typiste was het vooruitzicht, een nicht van den Engelschen Koning, van Spanje's Koningin en van den Duitschen Keizer te Worden, wel verleidelijk. Maar de oorlog brak uit en een tijdlang scheen het alsof van een engagement niets zou komen. .Het najaar is gekomen, met zijn gure en koude dagen, én ook de winter staat weldra voor de deur, zonder dat wij er erg fn hebben, en den zomer, met z'n prachtige avonden hebben we voor eeni- gtn tijd vaa-wel moeten zeggen. Doch ook de winter heeft gezellige dagen, denken wij maar eens aan het a.s. St. Nicolsasfeest. Oud en jong begint reeds nu al zich er op te verheugen, en velen vragen zich alreeds af, waa- ze de ver schillende kennisjes een pleizier mee kunnen doen. Hebben we een dikke por- temonnaie, dan zijn we al een heel eind op weg, maar als dit niet zoo is, dan 'villen we toch graag iets geven, dat Haar wensch om Koning George „mijn neef" te mogen noemen en het verlangen van den Griekschen prins naar de millioe- nen uit dollarland, waren echter zóó sterk, dat tenslotte het huwelijk van Mrs. Leeds en Prins Christophe in 1920 in Bevey in gezegend werd. Eerst had Mrs. Leeds echter, om een morganistisch huwelijk te vermijden, zich een adellijken titel weten te verschaffen. Toen werden de Leed's millioenen in omloop gebracht. De royalistische partij Ir Griekenland werd georganiseerd en de te- rugkeer van Koning Constantijn voorbe reid. Later maakten de Amerikaansche dollars de belegering van Smyrna mogelijk Mrjs. Leeds gebruikte bovendien haar gelo om prinsen en prinsessen te ondersteunen en deed veel goed. Helaas wachtte de nieuwbakken prinses een ontzettend lot: zij kreeg kanker, keerde met haar echtge noot naar Amerika terug, ging later naa: Londen en stierf daar in Augustus 1923. Van Leed's vele millioenen waren es amper vijftien overgebleven. De rest haö het voormalige kantoormeisje nciodig ge had, om den weg naar een koningskroon te plaveien, Eén kroon, die zij nopit zou bezitten Onze lezeressen kunnen van onze mode-ontwe-pen nauwkeurig naar maat geknipte patronen ontvangen, tegen uiterst billijke prijzen, die voor elk modél afzonderlijk worden opgegeven. Men neme daarvoor zorgvuldig de maat op de volgende wijze: Voordat men de maat gaat nemen, bindt men een bandje om de taille, waar door men de juiste lengte van voor-, zij- en ruglengte af kan meten. Bovenwijdte. De geheele bovenwijdte wordt genomen over het breedst van den rug.' (volg voorb.) Taillewijdte De taillewijdte wordt genomen strak om de taille Heupwijdte. De heupwijdte wordt genomen 15 c.M onder de taille, vooral niet te strak. Voorlengte. De voorlengte wordt geno men vanuit den hals tot het bandje. Zijlengte Je zijlengte wordt genomen vanuit het oksel tot het bandje. Ruglengte De ruglzngte wordt geno« men vanuit den rugwervel tot het bandje. Schouder-, Elleboog- en Polslengte, waarbij men steeds den centimeter bij den hals laat liggen (volg. voorb.) Ellèboogwijdte. Hierbij houdt men den arm gebogen, daar anders de mouw te nauw zou worden. Polswijdte. Vuistwijdte. Armsgatwijdte. Heele lengte. De geheele lengte van japón of mantel wordt vanuit den hals gemeten Met het maat nemen gelieve men nauwkeurig op het voorbeeld te leiten. De maten gelieve men bij bestelling van een patroon met het nummer van het gewenschte model duidri'lk op te even aan: „Het Patronen Kantoor" Post- us no. 1, Haarlem, onder bijvoeging van het bepaalde bed-ag in postzegels. Men verwijze daarbij naar den naam van dit blad. Binnen enkele dagen volgt dan franco toezending van het patroon. 0 PRIJZEN DER PATRCNEb No. 30 0.75. No. 31 0.75. No. 32 0.85. No. 33 f 0.75. No. 34 f 0.75. er langs te zetten. Doch niet ieder is zoo gelukkig. Maar festoneeren kan een ieder, en zoo kan men een zakdoekje ais figuur A aangeeft gemakkelijk maken. Zoo ook figuur B waar een open zoompje is gemaakt en waarvoor men eerst vier a vijf draadjes uittrekt, na eeri zoompje ingevouwen te hebben van een centimeter breed. Velen ver staan de kunst van haken tegenwoordig, waarvoor fig C u een aardig patroontje geeft, gehaakt van haakjaren no.90. Men haakt ee-st langs het zakdoekje één toer vasten. De tweede toer: 1 v. 6 1„ de vol gende vaste steeds in de vierde vaste van den eersten toer. Derde toer in elke» Heel aardig is het b.v. om van gefronst lint een kousen- of klcerenhanger te maken, welken men met zijden bolletjes en blaadjes wat opvroolijkt. Dan is er het taschje, eveneens van gefronst lint, hetwelk in het midden met kraaltjes wordt ve-sierd. Op dezelfde manier wordt de schoengarneering ver kregen Teru slotte hebben wij nog de leest voor onze avondschoentjes. Het houten uit einde kan gebeitst of met tafzijde beplakt worden. De ijzeren steel wordt met smal lint omwonden en aan he* uiteinde met een coquet strikje versie-d. Ter garneering van een tafzijden avondjapon is niets zoo aardig als motie ven van gefronst lint; onze teekening geeft u hiervan een voorbeeld. MARGUERITE. Bereiding: Neem een geheel droge steenen tafel, of grooten schotel of plank en bestrooi deze zeer dun met wat bloem. Zorg daarbij, dat er geen klontjes in het meel zijn en dat het meel nergens op een hoopje ligt. Strooi ook wat meel aan den binnenkant der vormen. Blijft dit niet hangen, hetgeen bij nieuwe ringen wel eens 't gevai is, houd ze dan even in den wasem van kokend water, en haal ze vervolgens door bloem. (De vorm mag niet echt nat geworden zijn.) Doe de suiker en de melk in een pan netje en laat dit roerende smelten. Laat deze massa zoo lang inkoken, tot een druppel, dien men in een kommetje met koud water- Iaat vallen, onmiddellijk een balletje vormt. Neem de massa dan van het vuur, voeg de essence of het koffie extract rocende toe en blijf roeren, tot de massa zóó dik geworden is, dat ze nog juist in de vormen gegoten kan wor den. Giet ze dan zeer snel in de vormen (boven eiken vorm de pan als het ware even omkceren). Hoe sneller men giet, des te gladder worden de borstplaten en des te minder blijft er in de pan, omdat de massa, eenmaal die dikte bereikt hebbende, zeer snel hard wordt. Laat de vormen, vooral zonder er aan te komen, koud worden. Verschuif ze dan, voorzichtig draaiende, van de tafel, 't bord of de plank en zet ze op den kant of leg ze omgekeerd om van onderen te drogen. Maak eerst, als ze voldoende koud zijn, de vormen voorzichtig open (niet laten springen) en neem de borst plaat er uit. Indien men cacao gebruikt, moet deze dadelijk mee gekookj wo-den. 't Verdient aanbeveling, om als eerste borstplaat cacao te nemen, omdat het balletje in koud water daa van zoo goed te zien is. Als essences zijn aan te raden: Hebe- of Nectaressence en daarvan: ananas, sinaasappel, frambozen of citroen-es sence. N.B. Kleine voorwerpen als zoutle- "eltjes e.d. kan men zeer goed in een borstplaat verbergen, zonder dat er iets aan te zien is. Marsepeir 200 gram poedersuiker 100 gram amandelen aardig is, en niet zoo veel kost. Heef aa'dig is het en zelfs velen zijn er op ge steld, iets te krijgen, dat de geefster zelf gemaakt heeft. Dit heeft waarde voor 'engene, die het ontvangt, en velen heb ben het liever dan het duurste cadeau. Maar wat? Bovenstaande zak'oekje; zullen ieder zeer welkom zijn - zijn gemaakt van fijne linn-nbatist ongeveer 30 c.M. in 't vierkant, men frivolité, dan is het zeer aardig, eerst een smal zoompje in het zakdoekje te maken en dan een frivolfté-kantje Ze en Kan hoog 1 I., 3 v., 1 pic. (4 L, lv in den top der laatste gewe kt|. De aanduiding Af B en C dient tevens om de plaats aan te geven, waar men het monogram of de naamletters der toekomstige eigenaiesse kan bordu en. DINY.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 12