GARAGE AUTOMOBIELEN - MOTERRIJWIELEN le R.K. MODE ACADEMIE (Ph. Jansen) JULIANA bloemendaal. AANGEBODEN Nieuwe leerlingen kunnen zich wederom voor de bovengenoemde scholen aanmelden KNIPPATRONEN OP MAAT VERKRIJGBAAR Gevonden dieren en voorwerpen. VOGELENZANG. Protestvergadering in zake het ontslag aan mevr. KlinkenbergMeeter. HPEMSTEHE. MARKTNIEUWS. SrORT EN WEDSTRIJDEN. r.-k:v.v. „B. S. M." Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. LAATSTE NIEUWS. Aanrijding op het Spui te 's Hage. Het Ned.-Belgisch verdrag. Het nieuwe Deensche kabinet. Nieuw complot in Spanje. M ijnontploffing in Nieuw-Zeeland. Het kabinet-Stauning afgetreden. De toestand in China. De positie van de Italiaansche Journalisten. STOOMVAARTLIJNEN. Uit een raam gevallen. ADVERTENTIËN. TE KOOP EUGÈNE MARIE HUBERT SASSEN, D. VADER v.h. G. KEMPER REPARATIE - OLIE - STALLING - BENZINE JULIAN Al. AAN 293,295,297 - OVERVEEN - TEL. 11781 HAARLEM AMSTERDAM Gr. Houtstraat 18rd. Spuistraat 301 VOGELENZANG - ZILK - ABCOUDE 4 Opleiding Coupeuse, Costumière, Leerares. Tevens sen cursus voor eigen gebruik, hierdoor hebben do leerlingen gelegenheid hun lesgeld terug te verdienen door het maken van hun eigen kleedingstukken, alsook voor anderen. !en ze wel zien, of ze hun geld terugkrijgen. Daar zijn de dubbele aanslagen en verder de vergissingen, dat de belastingbetaler een dwangbevel gestuurd krijgt, wanneer het belastingbiljet reeds betaald ts. (Wée degene, die zijn gequiteerde biljet niet meer in voorraad heeftHij betaalt dubbel 1) Daar zijn de dwangbevelen, die worden uitgereikt, vóórdat de aanmaning- verzon den is, zelfs vóórdat het aanslagbiljet is uit gereikt. Daar zijn de biljetten, die drie dagen, nadat ze verzonden zijn, gevolgd worden door een dwangbevel. (Ja, 't gebeurt 1) Enfin, ieder zal dat klachtenlijstje nog wel kunnen aanvullen. Maar ergerlijk is, dat waarop we nu de aatfdacht gaan vestigen en waarvoor dit in leidinkje maar een aanloopje is. Het geval is aldus Iemand reclameerde tegen zijn aanslag, moest zeer lang wachten, voordat zijn re clame in behandeling kwam, (ieder weet, hoe dat gaat) maar dan ten slotte valt de uit spraak die gunstig was. De reclamant ontvangt dan van den di recteur der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Amsterdam bericht, dat deze, gelezen een voorstel van den inspec teur der directe belastingen te Haarlem enz., den aanslag verminderd heeft met zooveel. Zoo'n beschikking van den directeur der belastingen beteekent dus, dat men in 't ge lijk is gesteld en er dus een foutieve aanslag tegen het slachtoffer is opgemaakt (laten we aannemen buiten de schuld van den belasting dienst) dat beteekent dus, dat de belastingbe taler te veel heeft betaald, dat dus de belas tingdienst onrechtmatig in het bezit is van een bedrag, dat aan den belastingbetaler toe behoort, niet een paar dagen, maar al langen tijd. De fiscus denkt er niet aan, om rente te ver goeden van dat bedrag. Maar wat men wel zcu mogen verwachten fs, dat de ambtenarij tenminste zegt, dat de belastingbetaler nu zoo spoedig mogelijk het geld, dat zij onrechtmatig uit den zak van den belastingbetaler heeft geklopt, terugkrijgt. Dat gebeurt niet. Ziehier, hoeveel tijd of zelfs de fiscus in dit geval heeft. Hier voor ons ligt de beschikking van den directeur der belastingen, welke beslissing is genomen op een voorstel van den inspec teur, gedaan op 22 Juli 1926. Het bericht van deze beschikking is (let goed op 1) ver zonden nota beiie 28 Sept. 1926. Eenige dagen later gaat de belanghebbende, een arme blik sem, die hard voor zijn geld moet werken en voor wien het bedrag een heel weekloon be- tee .ent, naar den ontvanger, om zijn geld terug te krijgen. Maar dat gaat niet. Behalve dien officiee'.en brief van den directeur der be lastingen moet hij nu nog een briefkaart otit- van ;en, dat hij het geld kan komen ontvan gen. De hemel beter' 't, en dat klaagt over een te weinig aan ambtenaren bij de belastingen. Twee maanden later, gaat hij het nog eens stagen en krijgt hét bericht, dat, nu de kaart spoedig komt, maar het geld krijgen, doet hij riet. Wij weten niet, welke qualificatie we hier aan moeten geven. 't Geldt hier een beslissing, die op 22 Juli genojmen werd en bijna een half jaar later is het geld nog niet uitbetaald aan een werk man, die 't heusch niet te breed heeft en waarvan men gedurende meer dan een jaar een weekloon onder zich houdt. En nu spreken we nog niet eens van de om slachtige administratie, die aan de belasting betalers tonnen gouds kost. Waarom kan het geld niet uitbetaald worden op de eerste of- ficieele roededeeling van den directeur? En dat is da staatsinstelling, die het durft wagen, om, wanneer een belastingbetaler,per vergissing 5 ets. te weinig heeft betaald, hem een waarschuwing van 25 ets. te sturen, ge volgd desnoods door een dwangbevel. We zullen dit artikeltje opzenden aan den minister van financiën en wij hopen, dat Z. Exc. middelen zal vinden, om aan zulke toe standen een einde te maken. KAMER VAN KOOPHANDEL. EN FABRIEKEN. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor .Haar lem en Omstr. zal gehouden wordew op 4 Jan. 1927 en niet op 7 December 1926. Op 10 Jan. 1927.zal door de heeren Mr. A. Josephus Jitta en Mr. B. J, M. van Spaendonck, resp. te 's-Gravenhage en Til burg, voor de leden der Kamer, ingeschre venen in het Handelsregister en genoodig- den worden gesproken over de vraag „Is wijziging van de Nederlandsche Handels politiek wenschelijk en moet daarbij de mo gelijkheid van retorsie-maatregelen worden geopend ST. NICOLAASFEEST VOOR SCHOOLKINDEEEN. In de Gemeentelijke Concertzaal werd den kinderen der O. L. scholen van Schoten gisteravond een St, Nicolaasfeest aan geboden. Om 6 uur trokken de kinderen onder geleide van het onderwijzend per soneel de zaal binnen. Na een openingswoord werden door de kinderen eenige liederen uitgevoerd, o. a. Spinlied en Taal der Getijden. Hierna kwam prof. Morani met zijn clown Aiuigust op het podium. De kinderen gierden het uit om de malle {ratsen van den clown. Alle toeren van den hooggeleerden heer had den een uitbundig succes bij het jeugdige auditorium. De gezellige en vroolijke stem ming der kinderen werd steeds beter. Ook demuzikal instrumental act_ van Jack Henry werd met belangstelling en vroolijkheid gevolgd. Na de pauze werden eenige gezangen gegeven door het kinderkoortje, waarna een aantal flinke gymnasten het podium betraden. De verschilende standen en oefe ningen werden correct en stipt op het commando uitgevoerd; dit deel van het programma was zeker niet het minste. De poppendans van den heer en me vrouw Van Nie en het optreden van den clown met: Op dood en leven, of de leven de begrafenis, brachten weer de lachspieren in beweging. Uitbundig werd er gelachen en dankbaar geapplaudiseerd. Na een woord tot sluiting, gingen de kinderen uiterst voldaan en tevreden huis waarts. De kleintjes der lagere scholen heb ben Vrijdagmiddag, en hedenmorgen St. Nicolaasfeest in de school aan de Overton- straat. Politiebureau Sinédestraat, das; J. Dreyer, Dubbe'cbuurt '66, grijze handschoen; C. v. Maris, Bar ends es tr, 7, zw, bruin hondje; B. e pieren van ae zeelichter, gesleept door de Duitsche sleep boot „Fairplay 7", op weg van Bremerhaven naar Hoek van Holland, door het breken van den tros van de sleepboot losgeslagen. De lichter, geladen met pijpen, sloeg tegen de NoOrderpier en was zinkende. De beide opvarendgn konden door de sleepboot wor den overgenomen, Vrijdagavond belegde de Bond van Ned. Onderwijzers afd, Haarlem een protestver gadering in café Flaris V betreïfende 't ent slag aan Mevr. Klimcenberg-Meeter. Op deze openbare vergadering werd door der. Hoofdbestuurder, den heer S N Post humus, de ontslagzaak Mevr. Klinkenbetg- Meeter behandeld. Deze vergadering, waar voor zeer groote beiangstelling betoond werd, werd door den waarn voorzitter van 't Bondsbestuur, den neer J J. Lamers ge opend. Spreker heette allen hartelijk wel kom in t bijzonder de drie gemeenteraadsle den de heèren J. G. van Kessel-'Schulz en Nuijen. Bericht van verhindering was ingeko men van den heer J. B. Mollerus, van de afd. Schoten en Mej. Visser. Het doel van deze vergadering, zoo zei de heer Lamers, behoeven we niet verder uiteen te zetten, doch we meendn toch goed te doen een vergadering te beleggen, op de eerst plaats om Mevr. Klinkenberg-Mèeter ^e rehabiliteeren en op de tweede plaats acht ik 't beslist noodzakelijk vernietiging van 't raadsbesluit ;n 't belang van de rechtspositie der onderwijzers in 't alge meen.' Hierna werd 't woord gegeven aan den heer S. N. Posthumus, [n breede trekken gaf de heer Posthumus een uiteenzetting van 't geval zooals 't zich voorgedaan had, en behandelde zeer uitvoerig 't ontslag-besluit van genoemde onderwijzeres. Gaarne had de heer Posthumus gezien, dat de afd Schoten. Heemstede en Am sterdam ook op deze vergadering tegen woordig waren geweest Jtt ons trilt 't van verontwaardiging, ging spreker voort, over de wijze waarop Ge- meenteraadsledeh en E. an W. van Bloe- inendaal een onderwijzeres broodeloos ge maakt hebben Spreker was er vat. overtuigd, indien de Gemeenteraadsleden en B. en W. niet zoo lichtvaardig geoordeeld hadden en de zaak beter onderzo'ht haddrn een dergelijk be sluit niet was voorgevallen daar ik er van overtuigd ben van het onrecht Mevr. Klin- kenberg-Meeter aangedaan. Spr. wees hier op de zeer moeilijke taak van een onderwijzer. Het is niet altijd zoo gemakkelijk de kinderen van straf te ont houden, maar willen toch in laatste instan tie geen voorstanders zijn om een kind een breuk te schoppen zooals B. en W. voor geeft. B. en W. nemen maar aan dat èn roode plekken en breukje 't gevolg zijn van 't hardhandig optreden. Maar hebben B. en W. bewfizer.. aldus spr. Hierna las de heer Posthumus een verkla ring voor van twee buren, welke meerdere malen waargenomen hadden, dat de moe der van Krijn van Veen haar zoontje meer malen heeft geslagen en ook geschopt. Het jongetje staat bij-ons als zeer ondeugend bekend. Het is dus eerder aan te nemen dat hierdoor die roode plekken en de breuk ontstaan is. hoewel we dit niet vast kun nen leggen. Een, nog duidelijker verklaring geeft Dr. van Aalst, dat van de honderd duizend ge- va'len misschien één geval het bewuste breukje het gevolg zou kunnen zijn van een schop. Bovendien verklaarde dr. van Aals', dat indien een breuk door een schop zou zijn ontslaan, er bloed gevonden moest worden, hetgeen hier niet het geval was. Van een dame uit Amersfoort was een brief binnengekomen, die eer'ijds haar kin deren ook aan de leiding van de onderwij zeres had toevertrouwd en kon zich niet indenken, dat deze ontslagen was, omdat ze geen karaktereigenschappen vo-or onder wijzeres bezat. Ook de ouders van 't dorp Vogelenzang hebben op de oudervergadering unan'em verklaard, dat hier van mi-handeling geen sp-ake kon zijn, aldus, spreker, [Applaus). Door den heer J. Lamers werd namens de vergadering een woord van dank ge bracht aan den heer Posthumus voor zijn helder beloog en spr. hoopte nu 't bij Ged. Staten aanhangig is gemaak', het besluit van den gemeenteiaad van Bloemendaal betreffende Mevr. KlinkenbergMeeler vernietigd zou worden, opdat deze door de ouders nog zeer gewaardeerde onder wijskracht voor 't openbaar onderwijs be houden blijft. St. Nicolaasfeest. Evenals verleden jaar zal op Zondag 5 Dec. een St. Nicolaas feest worden aangeboden aan de kinder e der leden van den R. K. Volksbond en hunne ouders, dat begint ten 2 uur in het R. Kt Vereenigingsgebouw. Ruim 200 kinderen zullen vergezeld van hun ouders hieraan deelnemen. St. Nicolaas zal op dit feest ver gezeld van één zijner trouwe knechts een bezoek brengen. Het belooft een schitterend middag te worden, gezien de voorbereidingen van het ijverige Comité. Dank zij den financieelen steun die het mocht ontvangen van verschillende inge zetenen alsmede van de verschillende onder- afdeelingen van den R. K. Volksbond. Het Comité verzoekt ons nog te vermelden, dat niemand dan zij, die een bewijs van toekan hebben ontvangen waarop hun naam duide lijk vermeld staat, toegang tot dit feest heb ben. Klachten over het niet ontvangen van kaarten enz. tot uiterlijk Zaterdagavond te richten tot H. A. Meeuwenoord, Raadhuis straat 10. Gezien de plaatsruimte en het groote aantal deelnemers is het in ieders be lang op tijd aanwezig te zijn. Gevonden voorwerpen. Tetug er bekomen bij H. de Vries, Leidschevaari 155, Haarlem, een vulpenhouder Verduin, Korte Kleverlaan 9 Bloemendaal, een ge haakt beursje met inh. F. Hekker, Mili- taireweg 14 Overveen, een kinder porte- monnaie Krab, Overtonstraat 12 Schoten, 1 Liter maatVerhulst, Noorder Stations weg 14 Bloe nendaal, een rijwielbelasting merk 1926 P.J.A. Molenkamp, Kruidber- gerweg 33 Santpoort, een damestasch met inh.Kniohorst, Kleverlaan 67 Bloemen daal, een hondenhalsband aan het bureau van politie te Overveen, een rijwielbelasingl merk 1926 een huissleutel, een ceintuur Stuc.gezellenbond. Voigens het verslag geeft de voorzitter het volgende antwoord: „Wat de bestuursfunctie v. Dinther aan gaat, deze is in 1924 op de jaarvergade ring ondanks tegenkanting gekozen. Het bestuur heeft onderzocht, hoe de zaak stond met genoemden heer, als bestuur der van den Alg. Stucadoorsbond. Hierbij wil spr. opmerken, xlat de Algem. Stuca-> doorsbond geen socialistische doch een algemeene vereeniging is. De heer v, Dinther is echter in den Algem. Stuca doorsbond georganiseerd, omdat momen teel geen R. K, organisatie voor stuca- doors in Haarlem bestaat.'' Hier deelt de voorzitter dus mede „het bestuur heeft onderzocht Er is geen reden oir aan te nemen dat het bestuur niet zal „hebben onderzoent", maar ik wil opmerken, dat het bestuur niet onderzocht heeft op ,die plaats waar zij ook had moeten onderzoeken, want had zij onderzocht bij het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", dan hadden zij het volgend ant woord ontvangen: „dat op 13 April 1926 een ve-gadering is gehouden in het Gebouw „St. Bavo" te Haarlem, dat op die vergadering aan wezig waren: de Weleerw. heer Kok, adviseur R. K. Werkliedenbond afd. Haarlem, de Weleerw. heer Wennen, adviseur R. K. Bouwvakarbeidersbond, (afd. Haar- lem); de heer J. Andriessen, voorzitter R. K. Bouwvakarbeidersbond te Utrecht, de heer L. Voorham, secretaris R. K. Bouwvakarbeidersbcnd, de heer' W. v. Dinther, voorzitter Alg. Stuc. Bond, afd. Haarlem, de heer A. L. Vollaerts, Hoofd- en Districtsbestuurder te Haarlem; en dat deze vergadering als punt van bespreking had; „Is de Alg. Ned, Stuc. Bond een socialistische vereen'gicg?" Na langdurige bespreking is komen vast te staan, dat genoemde bond socialistisch is. Wanneer dan de heer Donsen volgens het versLg zegt, „dat de stucadoorsbond geen socialistische, doch een algemeene ver eeniging is", wil ik opmerken, dal hij er volkomen naast is, en dat ik het betreur, dat zijn onderzoek zoo onvolledig is ge weest. De Roomsche zaak in Haarlem heeft hij met zijn mededeeling geen dienst bewe zen. Was het dan bij het bestuur niet be kend, dat met de socialistische optocht te Haa lem d.d. 1 Mei 1926 de leden der afd. Haarlem van den Ned. Stuc. Bond met ont plooide vlag, gedragen door den heer de Zeeuw, Hoofdbestuurder van dien Bond, in den socialistische optocht aanwezig waren, of doen dat algemeene vereenigingen? De heer v. Dinther ondrschrijft de woor den van den voorzitter, aldus het verslag Ziedaar het gevaar van irededeelingen,-die niet volledig en juist zijn. Natuurlijk werd deze mededeeling door v. Dinther aange grepen om opnieuw de R. K. organisatie te trachten te ondermijnen, en het voor de R. K. stucadoors te laten voorkomen, dat hij yolgens eer en geweten heeft gehandeld; volgens het verslag, geeft hij nog het vol gend antwoord; „Wat zijn bestuursfunctie van den Alg. Bond aangaat, meent spr. volgens eer en geweten te handelen, omdat momenteel geen R. K. organisatie voor stucadoors in Haarlem bestaat." Er bestaat, volgens heip, momenteel geen R. K. organisatie voor stucadoors. Ik stel er p'ijs op, te verklaren dat op de vergade ring van 13 April 1926 ook deze zaak is besproken, en dat ten genoegen van al de aanwezigen fs kernen vast te staan, dat de belangen van de R. K. stucadoo's volkomen veilig zijn in handen van het bestuur van den R. K. Bouwvakaxbeidersbond; deze bond'heeft in zijn bestuur stpeadoors, die de belangen dezer groep behandelen, en ,s ook aangesloten bij den R. K, Bedrijfsraad, van het stucadoorsbedrijf. De conclusie van die vergadering was dus, dat er geen be hoefte aanwezig wy, om te komen tot een afzonderlijke R. K. organisatie voor de stu cadoors. Daar Woensdag 1 December j.l. leden vergadering was in St. Bavo van de,afdee- ling Haarlem van het We-kliedenve bond, de avond dus, dat het verslag in de N, H, Courant voorkwam, heb ik op die vergade ring aan het bestuur verzocht, een onder zoek te willen instellen en aan het bestuur van de Bouwvereeniging te willen verzoe ken eene nadere verklaring te willen geven, in het belang der Roomsche zaaje. Men denkè hierbij, dat de N. H. Courant niet alleen in Haarlem, iraar ver daarbuiten gelezen wordt. Ik zie dus de nadere verklaring tegemoet. U, geachte Redactie, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Ho o jjuc h t cn o r A. L. VOLLAERTS, Hoofdbestuurder R, K. Bouwvakatbeidersbond. Haarlem. HAARLEM, 4 Dec. Groenmarkt. Ap pelen 0.12—0.22, Peren 0.07—0.30, per pond; Bloemkool 0.22025, Roode kool 0.04—0.10, Gelekool 0.05—0.15, per s'.uk; Boerekool J 0.400.50 per kist; Brus sels lof 0.08—0.12 per pond; Andijvie 0.030.06 per struik; Salade 0.04—0.08 per krop; Uien 0.03—0.05 perp ond; Bic- ten 0.10—0.15, Koolrapen 0.05—04)8, per K.G. Selderie 0.00—0.20, Prei .20— 0.30, per bos; Spinazie 0.801-50 per mand. Secretariaat Schoollaan 131, Bennebroek. Programma voor morgen. B.S.M. 1Onze Gezellen 1, 2 uur Santpoort 3B.S.M. 2, 12.30 uur B.S.M. 3V.V.F, 1, 12.30 uur Het 1ste krijgt dus Onze Gezellen op be zoek en daar het gaat om de bezetting van de 2de plaats, zal dit zeer zeker een span nende wedstrijd worden. Het 2de gaat naar Santpoort 3 en zullen geducht moeten aanpakken om een puntje te bemachtigen. Het vertrek is bepaald op kwart over elf per autobus vanaf de School laan, dus alle present. Het 3de krijgt de Franciscaantjes op be zoek, als alle hun best doen en goed op hun plaats blijven kan er toch zeker wel een puntje in Bennebroek blijven. Zorgen jullie op tijd te zijn. Om 2 uur moet dé wedstrijd van het 1ste kunnen beginnen. Een dienstorder aan het personeel. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft bij dienstorder het volgende bekend gemaakt: De justi ioneele autoriteiten hebben zich beklaagd, dat door spoorwegpersoneel bij 'opruimingswerkzaamheden, in verband staande met spoorwegongevallen, het justi tieel onderzoek naar de oorzaak der on gevallen zou zijn bemoeilijkt. In verband hiermee ves igen wij de aandacht van het personeel op het volgende: Wanneer bij een ongeval de justitie een onderzoek doet instellen, mag dit in geen enkel opzicht worden bemoeilijkt, en in dien de jus itie dit gelast, moeten de op ruimingswerkzaamheden worden gestaakt, zoolang het van harentwege wordt noodig geoordeeld. Dit sluit niet uit, dat op gepaste wijz#' aan de justitie eventueele bezwaren en ge varen, verbonden aan de ver.raging yan de opruimingswerkzaamheden, onder bet oog gebracht moeien worden. Wordt geen overeenstemming bereikt, dan wordt over eenkomstig den wensch der justitie gehan deld, doch moet daarvan langs den hierar- chieken weg worden kennis gegeven, Wi) brengen in herinnering, dat hoofd conducteur, stations- of haltechef ingevolge art 106 van het algemeen reglement voor den dienst, van ongevallen, die den dood of verwonding tengevolge hebben gehad, onmiddellijk moeten kennis geven aan den burgemeester der gemeente, in welke het ongeval heeft plaats gehad, en aan den officier van justitie bij de Arrondissemen s- Rechtbank, onder welke de gemeente res sorteert. Aan dit voorschrift moet streng de hand gehouden worden. 4 DECEMBER Ei-iOli: LAATSTE KOERS KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL ■VEENEN ONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN JSLO t BAZEL i i .*1: W-YORK ROME t PRAAG WARSCHAU 59.48 9.91 34.85 35.20 12.13 66 80 63.85 66 75 48 25 2.501/, 10.90 7.45 27.— Taxi overrijdt dame en heer. Men seint ons uit Den Haag: In den afgcioopen nacht omstreeks hall- één heeft op het Spui een ernstig ongeluk plaats gehad. Een taxi kwlam uit de richting Zieken. Een dame en een heer, korren te uit de Kalverst-aat (nieuwe verkeersweg) wilden het Spui oversteken. De chauffeur gaf signalen, doch de twee schenen niets te hooren. De chauffeur remde uit alle macht, maar de taxi slipte op de tramai.s en reed beide «voetgangers aan. De heer sloeg tegen de straal, kreeg een bloedende hoofdwonde en viel bewusteloos. Onk de dame was even buiten kennis. Blijkbaar was zij minder zwaar getroi'en dan de heer. De Eerste Hulpdienst was weldra ter plaatse, waarna de beide slachtoffers naar het Gem. Ziekenhuis aan den Zuidwal wer den gebracht. De chauffeur, de 29-jarige B., uit de van Ae-ssenstraat, moest mee naar het politie bureau. De auto wercl in beslag genomen. Het tramverkeer ondervond veel vertra ging. Het overige rijverkcer" werd omgeleid. Nader ve-nemen wij, dat de namen der slachtoffers zijn: Kcj. M. Groen en de heer Reesing. Beiden zijn buiten direct levens gevaar. Bij de Eerste Kamer op verwerping aangedrongen. ROTTERDAM, _4 Dec. De algemeene Rijnschippersbond, de R. K. Schippersbond „St. Nicolaas", de Vereeniging van Belang hebbenden bij de Rijnvaart, de Ver. van Reeders der Binnenscheepvaart, de Ver. van Sleepdienstonderncmers, allen te Rot terdam en de Amsferdamsche Beurtvaart- ver., de Ver. tot behartiging der Stoom- vaa-tbelangen in Nederland, de Ver. van SleCpbootreeders, de Vereen, van Werk gevers in de Binnenbeurtvaart. all tc Am sterdam en de Ver. van Sleepbooteigena ren te Dordrecht, hebben een gemeenschap pelijk adres gezonden aan de Ifeden der Ee-ste Kamer, waarin op verwerping van het Belgisch tractaat wordt aangedrongen. KOPENHAGEN, 4 Dec. Naar verluidt, zal de vroegere minister van Landbouw Mad- mygdal het nieuwe Deensche Ijabinct vor men. De eerste taak van het nieuwe kabi net zat zijn de landbouwbelangen te be schermen. Het zal nieuwe tarieven voor ven voorstellen ter bescherming der Deen sche industripele belangen. LONDEN, 4 Dec. Uit Madrid wordt ge meld, dat een nieuw complot ontdekt is tegen het lqven van' den koning, Primo de Rivera en van de andere ministers van het Spaansche directoire, Reeds drife dooden, WELLINGTON (Nieuw-Zeeland), 2 Dec. Alhier heeft een mijn ontploffing plaats gehad, waardoor negen personen werden bedolven, van wie er reeds drie dood en Uit Fredensborg wordt geseind; Staatsminister Stauning heeft gisteren middag bij den koning het ontslag van hef kabinet ingediend. De koning verzocht de regeering in functie te blijven tot de vor ming van een nieuw ministerie. LONDEN, 3 Dec. De nieuwe Britsche gezant in China, Lampson, heeft de op dracht gekregen zijn geloofsbrieven niet te Peking te overhandigen, doch den loop der gebeurtenisen af te wachten. Daar Lampson zich naar Hankau heeft begeven, dat gelegen is in de nabijheid van de nieuwe hoofdstad der Kantonregeering, Woe Chang, schijnt dit er op te wijzen, dat Groot- Brittannië den nieuwen gezant bij de Kan tonregeering wil laten accrediteeren. ROME, 3 Dec. Dank zij de bemoeiingen van het fascistische blad „Tevere", zijn de nieuwe syndicalistische wetten, niet op de journalisten van toepassing. Tot dus verre werden de journalisten ingedeeld bij de geëmployeerden in de industrieën, omdat de dagblad-eigenaren industrieele leiders zijn, die werk verschaffen. De „Tevere" begon oogenblikkelijk een cam pagne tegen die beslissing, er op wijzende, dat de journalisten altijd gemeend hadden, dat zij intellectueele beroeoen uitoefenden. Voorts bracht deze classificatie met zich mede, dat hierdoor de bestaande con tracten' werden geannuleerd, welke een clausule bevatten, dat ingeval van ontslag, zij aanspraak mogen maken op schadever goeding, en wel zooveel maarden salaris als zij diensriaren hebben. In deze campagne werden alle journalisten, welke thans no^ werkzaam zijn, nadat er reeds zooveel bladen zijn opgeheven, door de „Tevere" betrokken. Deze actie heeft ten gevolge gehad, dat de regeering 'de belofte beeft afgelegd, dat de journalisten zullen worden ingedeeld bij hen, die de vrije beroepen uitoefenen. Ook de clausule in de contracten betref fend^ schadevergoeding bij ontslag blijft bestaan. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ALDEBARAN, m.s., 1/12 v. Rott. te Lon den. ANTJE, m.s., 1/12 te Londen uitgekl. n. Duinkerken. ARY SCHEFFER 1/12 v. Rott. te Havre. BATAVIER VI 3/12 v.m. 9 u. v. Rotterdam te Gravesend. BEURSPLEIN 2/12 Kopervik gep., Rott. n. Narvik. EEM 2/12 v. Aarhus n. Sundsvall. JACOBA, z„ 1/12 v. Gothenburg te Londen. JANTINE FENNEGINE, m.s., 1/12 v. 'Plymout n. Londen. KEILEHAVEN 1/12 v. Antw. te Montreal. KWIEK 1/12 te Londen uitgekl. n. Antw. MARTHA, m.s., 1/12 te Londen uitgekl. n. Duinkerken. MERAK, 2/12 Finisterre gep., San Nicolas n. Rotterdam. NOORD WIJK, 2/L2 v. Napels te Tunis. RIJSWIJK, 2/12 v. Rotterdam n. La Rochelle SEBU, 1/12 v. Hamburg te Gibraltar. /IELDRECHT, 2/12 900 m. W. v. Ma deira gesign., Valencia n. Key Wést (v.o.). STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. AN1 G AN, pass. 1/12 Gibraltar. (u'tr0 pass. 2/12 Gibraltar „ALABANGKA, (thuisreis) 1/12 te Genua K°N. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND 2/12 v, Antwerpen te Rott. v FLANDRIA (uitr.) 2/12 n.m. 10 u. v. Cher bourg. GELRIA (uitr.) 2/12 v. Bahia. A A BOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAG IEKERK 2/12 v. Bremen n. Rott. KON. NED. STB. MY. KON. W.I. MAILD AGAMEMNON 3/12 v. Smyrna te Amster dam. ALKMAAR 3/12 v. Rotterdam te Hamburg. AMSTERDAM 1/12 v. Curacao n. Rotter dam. BACCHUS, Rotterdam n. Oitavos, pass. 2/12 Cap Carvociro. BRIELLE (uitr.) 1/12 v. Tocopilla. HAARLEM 3/12 v. Antwerpen te Amster dam. IRENE 3/12 v. Amsterdam te Rotterdam. MEDEA 1/12 v. New York n. Curacao. NICKERIE 3/12 v. W est-Indië te Amster dam. ORPHEUS 2/12 v. Cadix n. Amsterdam. PERSEUS 2/12 v. Kopenhagen n. Aarhuus. PLUTO 2/12 v. Mosel n. Óporto. PRINS DER NEDERLANDEN 1/12 cv. Curacao n. Pto. Cabello. TELLUS 3/12 v. Hamburg te Amsterdam. VULCANUS 3/12 v. Amsterdam te Ham burg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ARES (uitr.) 2/12 v. Suez n. Port Soedan. KLIPFONTEIN 2/12 v. East-OLondon te Durban. NIAS 30/11 v. Beira n. Delagoabaai. RANDFONTEIN 2/12 v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BO^CHDIJK 2/12 v. Philadelphia te Balti more. GROOTENDIJK 2/12 v. Rott. n/d. N.- Pacific. LEERDAM, Rotterdam n. New Orleans, 2/12 v. Coruna. VOLENDAM, Rotterdam n. New York, 2/12 v. Halifax. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. RIDDERKERK (uitr.) pass, 2/12 Peniche. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. HECTOR, Japan n. Rotterd., 1/12 te Shang hai. SIMALOER (thuisr.) 30/11 v. Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (thuisr.) 2/12 v. Belawan. DJEMBER (uitr.) pass 3/12 Perim. KEDOE (thuisr.) pass. 3/1.2 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON 1/12 v. Amsterdam te Lon den. TROILUS, v. Japan n. Rotterdam, 2/12 te Penang. EMZETCO LIJN. TONGE JACOBUS 3/12 v. Rott. n. Oporto. Te Delft is Vrijdagmorgen omstreeks half elf de 24-jarige electricien A. Jenje ten huize van zijn ouders aan den Oostsingel, uit de tweede verdieping op straat gevallen en kort daarna aan de gevolgen overleden. Hij was ongehuwd. Hiermede stellen wij U iln kennis, dat, na tijdig voorzien te zijn geweest van dé H.H. Sa cramenten der Stervenden, is overleden onze geliefde Oom, de Heer WILHELMUS GRAMAN in den ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam: A. BALVERS Wijk-aan-Zee en Duin. 2 December 1926. De plechtige H. Uitvaart dienst, waarna de begrafenis, zal plaats hebben op Maandag 6 December, deê morgens te 9.30 uur, op het R.-K. Kerkhof van den H. Laurentius -te Heems kerk. Solied Woonwinkelhuis, voor alle doel einden geschikt, bevattende Winkel, 30 M2. met 4 Kamers en Keuken, le stand Winkelstraat te IJmuiden-Oosi Adres: A. VAN DEft WAL, Zeeweg 32, IJmuiden-Oost. Hiermede vervullen wij den drocvigen plicht U kennis te ge ven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader c'en Heer Echtgenoot van Lèonie Marie Dclphine Povel, na voorzien te zijn van de H.H, Sacramenten der Stervenden, iu den ouderdom van 49 jaar. L. SASSEN-POVEL MARGUERITE SASSEN Haarlem, 3 December 1926. Stolbergstraat 7. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Dins dag 7 December a.s., in de Ka thedrale Kerk St. Bavo (Leid- schcvaart) des morgens 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en om 9.30 de plechtige Requiem Mis, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het R.-K Kerkhof te Schoten. Voerbieten en Knolrapen, franco wal. Vraag prijsopgaaf aan C. v. d. BERG, Heerenweg 198, Lisse. ij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5