Haverschmidt Klaje bedient U HET BEST. WINKELBEDIENDE 395 95 80 1.9° BUSË DE LAAT Centrale Tandheelkundige Kliniek Advertentïên KRÜIDENGENEESWIJZE „ALPINA' Kliniek Ged. 0. Gracht 84 Rene verkwikking voor het middagmaal is een goed glas Port, Sherry, Madeira of Ver mouth van den hYcoiffeurs een flinke VERKOOPSTER. W. TWEEHUIJSEN x x melkwijk Nieuwe Haarlemsche Courant J. DE HAAN BEVERWIJK „DE TREKVOGELS'" X de kribbe, Maria en Jozef, de aanbiddende herders, X X de Drie Koningen met hunne offeranden van goud, X X X X RECHTZAKEN. De relletjes te Ede voor den Krijgsraad. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Dioc. Haarl. Voetbalbond. HOCKEY. N. W. B. DAMMEN. Simultaanseance W. van Da al en te IJmuiden. BILJARTEN. SCHIETEN. Bloemendaalsche Burgerwacht. VRAGENBUS. d. v. s. LAATSTE NIEUWS. De brand in het Kon. paleis te Boekarest. De Lotus-affaire. Mexico erkent de nieuwe regeering van Nicaragua. De toestand te Hankau. De verdwijning der schrijfster Miss Christie. Een vliegtuig in botsing met een jacht. De opstand in Brazilië. Verbod tot uitvoer van Granen in Polen. Russische spionnage in Polen. ADVERTENTIËN. m K.S.A. Gebouw-Peperstr. Kenaupark 26, Telefoon 12644 Spreekuren: van 9 tot 11 en 1 tot 2, Dinsdag- en Vrijdagavond van 6.30 tot 8.30. Zaterdagsmid dags geen spreekuur. Tijdelijk verhuisd GEZ. HOOGLAND NETTE JONGEN R.-K. DIENSTBODE R.-K. MEISJE GEVRAAGD Voor direct gevraagd R.-K. MEISJE R.-K. Bakkersknecht H.H. Slagerspatroons. R.-K. eerste Meisje Niet voor alle ziekten en kwalen, HAARLEM Kloppersingel 173. 9 WIJNHANDEL" M, J. ROOZEKRANS G. DE VOS C2 H. H. KAPPERS Winkelbediende Voor halve dagen. NETTE JONGEN GEVRAAGD een voor fijne vleeschwaren, met het vak bekend, in staat de zaak zelfstandig te drijven. Brieven onder no. 676 bureau vangdit blad. Tegen begin Januari gevraagd voor ons filiaal Schoterweg 44 Brieven met referentiën enz. Magazijn „DE KROON" Barre- voetestraat. ft Lieve Vrouwe Grach^ hoek Anthoniestraat Telefoon 12770 lalSsÉéSSfc TE KOOP KATHOLIEKEN met dubbele man chetten openen U den weg, welke leidt tot vergrooting van uw omzet Het aangewezen dagblad voor het plaatsen uwer advertentiën is de Benedenhuis met achtertuin 2 Nieuwe stalen Vletten J Julianapark 60 - 62 eu 64, Haarlem, Tel. 12605 Bar revootest raat 9-11 i 1 i Wat verdachten ten laste wordt gelegd. Yele Haarlemsche militairen er bij betrokken. Dinsdag a.s, zullen voor den Krijgsraad in Den Bosch zeven militairen terechtstaan, die hebben deelgenomen aan de relletjes te Ede op 20 Sept. jl. in de infanteriekazerne No. 1. De dagvaarding legt hun militair oproer ten laste, omdat zij te zamen met een groot aan tal andere militairen hebben samengerot om in vereeniging hun plicht te verzaken. Nadat door een of meerderen van hen on tevredenheid was gewekt, omdat zij meenden dat twee militairen in arrest waren gesteld, weigerden zij zich naar bed te begeven, of schoon het avondappèl reeds was gehouden, alvorens aan hun eisch was voldaan dat de in arrest gestelde militairen in vrijheid zouden worden gesteld of hun zou worden mede gedeeld, waarom dezen zich in arrest bevon den en hun gelegenheid gegeven zou worden de cellen te inspecteeren. Nadat hun herhaaldelijk door hun officie ren gezegd was, dat aan hun eisch niet kon worden voldaan, hun nadrukkelijk gelast was naar bed te gaan, gedreigd was met het gebruiken van geweld en ten slotte een ter mijn van 10 minuten was gegeven om te bed te zijn, werd door verdachten aan die dienst bevelen niet voldaan, maar verlieten zij de kamers der kazerne waarin zij zich bevon den en begaven zich in de gangen, alwaar zij onder hevig gejoel en geschreeuw en het zingen van opruiende liederen hun eisch te gen de aanwezige officieren herhaalden, ter wijl zij trachtten de officieren uit de gang naar buiten te dringen. Als getuigen zullen worden gehoord de kapitein Jansen en Koene, de res. Ie luit. v. d. Borden, de sergeants Nolthenius en Blankwater en de sergeant-majoor der poli tietroepen Schoones. Verdachten zullen worden verdedigd door mr. E. v. Zinriicq Bergmann, mr. v. d. Eer den, jhr. mr. v. Nispen tot Sevenaer, mr. Kruse, mr. Adelmeyer, mr. S. de Jong, uit Amsterdam. Verder zal terechtstaan de soldaat R., die betrokken was bij het militair oproer te As sen en die beklaagd is van opruiing. Jn zijn zaak zullen twee getuigen worden gehoord. Naar aanleiding van bovenstaand bericht willen we het volgende memoreeren: Gedurende het tijdvak van 9 tot 25 Sep tember 1926 moesten de lichtingen 1920 en 1923 van hel 10e Regiment Infanterie voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ko men, eveneens de lichtingen van het 4e Re giment en het 22ste Regiment Infanterie. Het 4e en 10e R. I. waren gelegerd in de kazer ne I. Bij de opkomst van de lichtingen Was dc geest zeer goed, die begon echter minder te worden na de oefening van Vrijdag 17 September 1926. Dien dag was om 5 uur re veille geblazen en om 7 uur rukte men uit voor een groote oefening op de heide. Het was zeer warm en de oefening vrij zwaar. Daarbij werd de oefening nog vertraagd door het houden van een défilé voor Z. Ex. Mi nister Lambooy en kwamen de militairen 's avonds doodmoe om 6 uur thuis. Op Zondag 19 September werd in den Haag de groote S.D.A.P. meeting gehouden, vaar als spreker optrad de heer Albarda. Veel militairen hadden de befooging bijge woond. Bij 't binnenkomen 's Zondags avonds waren de militairen zeer luidruchtig, terwijl velen onder den invloed van sterken drank verkeerden. Men koi; reeds zien dat er iets broeide. Even voor "t avond-appel wérd op Maan-' dag 20 Sept. den sergeant van den dag me degedeeld, dat hij twee soldaten moest over leveren aan de militaire politie. Hiertegen verzetten de militairen zich he vig en hoewel 't avondappel al reeds ge houden was, weigerden ze en-bloc naar bed te gaan. Door officieren en onderofficieren werden de soldaten toegesproken en aangemaand zich rustig te houden, doch 't mocht niet baten. Ze gingen niet eerder naar bed, alvo rens aan hun eisch was voldaan, dat de in arrest gestelde militairen R. en v. S. in vrijheid zouden worden gesteld, of hun zou wórden medegedeeld, waarom deze militai ren gearresteerd waren. Door den kapitein Jansen werd nu een termijn van 10 minuten gegeven, om zich te verwijderen, daarna zou hij strengere maat regelen nemen. Gedurende 't oproer kenmerkte zich vooral als woordvoerders en verzetplegers de milicien-tamboer W. W. uit Heemstede, de miliciens H, K, uit Schoten, G. F, uit Amsterdam, D. uit Haarlem en S. uit Breu- kelen. Ook uit de exercitieloods, welke uitkomt op den hoofdingang van de andere soldaten- kamers, waren militairen gekomen, school den samen op de gang, zongen opruiende liederen en trachtten de officieren uit de gang der kazerne te dringen. Nu gelastte de kapitein Janssen den kapi tein Coenen te schieten, want de toestand werd hachelijk. Na 't schot vlogen de soldaten de kamers en de exercitieloods in, en werden door de militaire-politie de verblijven dér soldaten met de revolver bewaakt. De wacht, die hoofdzakelijk bestond uit menschen van de administratie-troepen, werd ingetrokken en vervangen door onder officieren, die den geheelen nacht hebben gepatrouilleerd. Bij het oproer Was een der ergste belhamels, de milicien W. K. uit Heemstede, die zich met geweld verzette tegen zijn arrestatie en de aanwezige mili tairen aanspoorde tot verzet. Zij zullen nu op 14 Dec. a.s. rekening en verantwoording moeten afleggen in 's-Hcrtogenbosch van 't geen zij op 20 September bedreven heb ben. Junioren De stand tot cn met volgt: Lisse I V. V. L. S. J. C. Leiden Teijlingen Lisse II Teijlingen II -Competitie District Leiden. dezer competitie is, bijgewerkt Zondag 5 December 1,1., als en 6 8 9 7 I 9 7 7 4 2 6 4 2 3 1 3 2 1 1 - 2 26—4 10 1.66 27—8 12 1.50 25—10 10 1.10 20—15 7 1 10—17 8 0.88 9—43 3 0 43 3—28 2 0.33 Voor Zondag 12 December a.s. zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Voorschoten: V. V. L.L'ssé I. Lisse: Lisse IITeijlingen I. Aile wedstrijden vangen f» half één aan. De proefwedstrijden te Hilversum. De twee elftallen, die op 19 December te Hilversum' met de reeds vermelde Haagsche en Haarlemsche combinaties proefwedstrij den zullen spelen en welke gekozèn werden uit de spelers van Amsterdam, 't Gooi, Hil versum Utrecht cn de Oostelijke vereeni- gingen, zijn thans als volgt samengesteld: .-Zwart. Dotl: Hnrdebcck (Amsterdam); achter: Luloïs (Zutphen) en Drijver (Deven ter); midden: Jessurun (Hilversum), v. Gin- kel (Utrecht) en Eilers (Amsterdam); voor: Mok (Deventer), v. d. Hagen (Hilversum), Quarlès v. Ufford (Hilversum), Roes en Ys- sel de Schepper (Arnhem.) Wit. Doel: Ceuvel (Hilversum); achter: De Waal (Amsterdam) en Pont (Hilversum); midden: Duson (Amsterdam), v. d. Wall Bake (Hilversum) en v. d. Berg v. Saparoea (Zutphen); voor: Ras en Jannink (Amster dam), Peret Gentil (Gooi), v. d. Veen (Am sterdam) en v. Tienhoven (Hilversum). Het programma is als volgt vastgesteld: Des morgens halftwaalf Den Haag—Witte Combinatie; HaarlemZwarte Combinatie. Des middags twee uur HaarlemWitte Combinatie; Den HaagZwarte Combinatie. VOORZITTER KOLFSCHOTEN BEDANKT. De voorzitter van den N. B,, die be reids op 1 Nov. j.l. als zoodanig bedankte, zal zich vóór 1927 niet meer herkiesbaar stellen, Op de j.l. gehouden district-ledenverga dering voor Haarlem en Omstreken van den Ned. R.K. Dambond, werden vele belang rijke punten behandeld. Allereerst werd be sproken de te houden clubcompetitie welke 15 Jan. 1927 zal aanvangen. Het bestuurs voorstel luidde als volgt: „De clubcompe titie in te deelen itt 2 klassen, zoodat de z.g. aspirantenkas vervalt, In de le klas komen, dan uit: T. E. P. I, D. J. D. I, Gez. Samenzijn I en S. D. Or I. 2e Klas: T. E, P. II, D. J, D. II en S. D. O. II. Hierbij zij toegevoegd, dat de eventueele clubs, welke voor dén aanvang der compe titie een voldoend aantal leden tellen, of zich wenschen aan te sluiten, naar spelsterk- te zullen worden ingedeeld. Dit voorstel werd aangenomen. Een belangrijk punt van bespreking was: de finaricieele toestand van het district. Het bestuur zag zich om verschillende re denen genoodzaakt een contributieverhoo- ging in te stellen van 1 ct, per lid en per week en wel omdat de uitgaven voor het dammateriaal grooter geworden waren, dan de kas dragen kon, en daardoor de contri butie aan den hoofdbond heeft moeten in boeten, voorts, om daarvan gelden te best den voor propaganda-docleinden in het district. Tegen alle verwachting in, kwam uit de vergadering een voorstel van den heer van Gastel, om buiten de contributie ver hooging, de respectievelijke vereenigingen uit hun kas een bepaald bedrag te laten storten als directe tegemoetkoming in dé financieefe moeilijkheden. Spreker was van meening, dat het aanschaffen van het dam materiaal de oorzaak der schuld was. De aangesloten vereenigingen profiteeren hiervan en moeten dus ook een offer bren gen. Na eenige besprekingen werd dit voor stel met algemeene stemmen aangenomen. De hierna behandelde onderwerpen waren meer van interne aangelegenheid. Alleen deelde het bestuur nog mede, dat binnen kort de jaarvergadering zal gehouden wor den, welke zeer belangrijk zal zijn. O.a. Bestuursverkiezing wegens periodiek aftre den van den len secretaris A. Schiering en 2en voorzitter P, W. Hopstaken en den heer H. Blokdijk D. I, D. Amsterdam, die zich niet meer herkiesbaar kan stellen, in verband met de districtsvorming Amsterdam en omstreken. Van de rondvraag werd door de afgevaardigden gebruik gemaakt, waarna de Vergadering op de gebruikelijke wijze pér gesloten. Gisteravond gaf de heer W. van Daalen, lid van de „Haarlemsche Damclub'' een si- multaan-séance Voor de leden en genoodig- den van de damclub „IJmuiden" in het Ko ning Willems-huis te IJmuiden. Door 22 spelers werd aan deze séance deelgenomen, waarvan de heer van Daalen 12 partijen won, 8 verloor en 2 remise speelde. Duur der séance c.a. 2 uur, dus gemid deld circa 5 minuten per partij. Nederlagenwedstrijd bij D.O.K. (Heemstede), D. O. K.—O. M. S. Dezen wedstrijd, de 5e der acht te spelen wedstrijden, had een zeer spannend verloop, en het zag er werkelijk naar uit of D. O. K. eindelijk een nederlaag zou te boeken krijgen. De eerste partij is voor D. O. K. hoewel O. M. S. een goede partij speelt. Hier Werd de uitslag 10068. De 2e partij gaat lang gelijk op, maar op het eind loopt O. M. S. snel uit, o.a. een serie van 34, om met 10070 te winnen. In een slecht gespeelde partij wint D. O, K, de' 3e partij met 10073. K. E. V. van O.O.K. begint goed en loopt snel 36 ca ramboles voor, maar den werkt hij er geheel uit en brengt het niet verder dan 77. In de 4 partijen is de stand 347—041 voor D.O.K. en daar no. 5 van D. O. K. geen der sterkt spelers is, kreeg O, M. S. een goede kans, maar stelt teleur en ziet de D O. K.'er kans om met 10084 te winnen. De totaaluitslag werd 447425 voor D. O. K. Z. B. C.—D. V. S. (KLASSE A). De partij der matadoren viel zeer tegen: vooral de heer J. Metz H. B. C.) was er hopeloos uit, hetgeen zijn score 98 car. in 40 beurten, duidelijk uitwijst. Na een slecht begin maakt de heer Van 't Tooit in de 7è beurt zijn hoogste serie, nl. 21 car. Steeds weet de Velseroorder zijn voorsprong te vergrooten en wint tenslotte met 15098 car. in 41 beurten. De 2e partij was 'iets beter. De Jager (H. B. C.) nam met eèn mooie 25 car. de leiding, welken achterstand Egers door constant spel spoedig weer in liep. De score rees onderwijl zeer langzaam en bij de 26e beurt was de stand 7186 voor D. V. S. Toen liep Egers met 18, -10 en 9 car, iets uit, doch de Jager beantwoordde deze series met 10, 10, 15 en 13 car. en beëindig de de partij in de 38e beurt, Egers 125. De heer G. Metz werd door zijn broer, D. Metz, geramplaceerd. In 't begin leek het of de Haarlemmer geen vó-et aan den grond zoü krijgen en met een stand van 8631 had Schippers (D. V. S.) zich een flinke voorsprong verzekerd. Zijn partner maakte direct hierop echter 15 en 30 car. en nam even later zelfs de leiding over om met gering verschil de partij in de wacht te sleepen. De heer de Zwart won tenslotte van Wagenaar (D. V. S.) zijn partij en daar mede de match voor zijn club. Hieronder de Uitslag: Bij de Nationale Schietwedstrijd uitge schreven door de Utrechtsche Burgerwacht, behaalde de Bloemendaasche Burgerwacht den eersten prijs, zijnde een zilveren beker met vijf zilveren draagmedailles. Een groot succes, aangezien aan deze wedstrijd door veel schutters werd deelge* nomen, H. B. C. 1. J. MetzK. v. 't Hooft 2. J. de Jager—H. Egers 3. JD. MetzJ. Schippers 4. L. de Zwart—Wagenaar Totaal car. 98—150 150—125 150—142 150—114 548—531 H. B. C. won dus met slechts 17 oar. ver- SPPifc YY' Vr.: Heeft de huurder van een huis recht op 1 a 2 weken huur van den eigenaar, in dien het huis verkocht wordt, omdat er menschen zijn geweest om het huis te be zichtigen? 2. Heeft een huurder het récht, om (indien de eigenaar het wil onderzoeken) geheel geen huur te betalen, als liet gaat over een bedrag van 5 a 6 weken huur? Antw.: Uw vragen zijn niet erg duidelijk gesteld; wij begrijpen haar niet. De eige naar heeft ten allen tijde -het recht, u, met in achtneming van den wettelijken térmijn, de huur op te zeggen. De eventueele ge gadigden voor het huis stelt men dan in de gelegenheid, het huis te bezichtigen, maar dit kan voor u geen reden zijn, om geen huur te betalen. Als u echter, toen u het huis huurde, een. dergelijke voorwaard'e contractueel bedongen hebt, hebt n natuur-, lijk wel recht op vergoeding, maar Wij ver onderstellen. dat dit wel niet het "geval zal zijn. Vr.; Kunt u mij ook opgeven, hoe oud een kalkoen is, voor zij eieren begint te leggen? Hoeveel eieren worden gemiddeld gelegd? Hoe lang moeten zij broeden? Antw.: Een kalkoen is na 2 jaar volwas sen. De kalkoensche hen maakt een nest van dorre bladeren en legt gewoonlijk 15 tot 18 eieren en broedt 28 lot 30 dagefi, Vr.: 1. Waar kan ik een boekje bekomen met verschillende profetiën, zooals er in het begin der mobilisatie uitgegeven wer den? 2. Waar kan ik de beschrijving en namen der Pausen bekomen? Antw.: Wend u eens tot den boekhandel, waar men u misschien nóg aan eerstbe doelde boekjes kan helpen. De namen der Pausen kunt u. a.m. vinden in een boek over kerkelijke geschiedenis, terwijl ook de Piusalmanak voor 1926 een vrij uitvoerige, zij het niet-volledige, beschrijving der Palt sen geeft, Vr. Mijn dochter is in een winkel werk zaam en haar is 1 December per 1 Januari ontslag aangezegd. Deze week echter is zij ziek geworden en is onder doktersbehande ling Heeft zij nu recht op uitbetaling tot en op 1 Januari? Antw. Bij ziekte gaat het loon gedurende korten tijd, bijv. 8 of 14 dagen, door. Vr.: Zoudt u ook een middel weten, om zwam tegen te gaan? Het is een soort fijne paddestoel, welke onder den vloer zit. De planken rotten er heelemaal' van en het zit al onder in een kastje en het groeit maar aan, hoe dikwijls ik het er ook af dóe. Antw.. De zwam is een hardnekkige plant, welke moeilijk uit te roeien is, We vermoe den, dat er niets anders tégen te doen is, dan den vloer op te breken en daaronder Schoon zand en köolasch aan te brengen, scheidene arrestaties plaats. BOEKAREST, 9 Dec. De Kamer heeft een voorstel aangenomen om 20 millioen leih uit te trekken van het door brand geteis terde koninklijke paleis. ANGORA, 9 Dec De ministerraad heeft het door Ismed-Pasja geteekende arbitrage compromis betreffende de Lotus-affaire aanvaard. MEXICO-CfTY, 9 Dec. Mexico's regee ring heeft de liberaal-rev. regeering van Nicaragua, met dr. Sacasa, als president, erkend. Uit Hankau wordt gemeld, dat de toestand over het algemeen rustig is. Een gisteren gehouden vergadering tof de oprichting eener vereeniging tot boycot der der Britten, is in eên fiasco geëindigd, hoofd zakelijk door de heftige oppositie van de Chineesche Kamer van Koophandel en andere verantwoordelijke Chineesche lichamen. LONDEN, 9 Dec. Het mysterie van de verdwijning der schrijfster miss Agatha Christe, blijft nog steeds onopgelost. Recher cheurs uit 3 landen zijn heden aan Scotland Yard toegevoegd om bij het moeilijke speu- ringswerk behulpzaam te zijn. Men hechtte eerst nog waarde aan de bewering eener vrouw, uit Londen, die zegt miss Christie te Londen in een autobus gezien te hebben. Vandaag is het onderzoek voortgezet; met 30 politiehonden werden nasporingen ge daan, doch tot heden fs niet het minste spoor der verdwenen schrijfster gevonden. BERLIJN, 9 Dec. Uit Rio la Plata wordt gemeld, dat een vliegtuig, bestuurd door den vlieger Lazerda, in botsing is gekomen met het Jacht Ariël van den heer Diaz Olivares. Bij dit ongeval werden 2 dames, die aan boord van 't jacht bevonden, gewond. Het jacht, dat zwaar gehavend werd, verdween in de diepte. BERLIJN, 9 Dec. Uit Rio Janeiro wordt gemeld, dat volgens een door de Brazi- liaanSche regeering verstrekt Corimunique de opstandelingen nabij Rio Grawe door de regeeringstróepen zijn verslagen en naar Santa Catharina zijn gevlucht. Uit Warschau wordt gemeld, dat de Regeering overweegt eer verbód tot uitvoer van granen uit te vaardigen; WARSCHAU, 9 Dec. De politie heeft een wijd vertakte spionnagé-organisatie voor Sovjet-Rusland ontdekt. Er hadden ver- Eenige en algemeene kennis geving. Voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, over leed beden onze dierbare Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, JEROEN DEELISSEN, Wedn. van Euphemia Vester, in den ouderdom van 84 jaar. Heemstede: J. P. DEELISSEN I. DEELISSEN— VAN DER MEER L. M. DEELISSEN E. DEELISSEN— KERSTEN Amsterdam: B. J. DEFXISSEN M. DEELISSEN— WARMERDAM Heemstede: A. VAN WORDRAGEN— - DEELISSEN J. CHR. VAN WORDRAGEN IJmuiden: M. ADMIRAAL-DEELISSEN S. ADMIRAAL en Kleinkinderen Heemstede, 9 Dec. 1926. Landzichtlaan 2. De Uitvaartdiensten worden gehouden Zaterdag 11 December a.s., in de Parochiekerk van den H. Bavo te Heemstede. De H.H. Missen te 8.15 en te 8.45 uur de H. Mis van Requiem, daarna de begrafenis op het R.-K. Kerk hof, aldaar. Heden overleed na een lang durige ziekte, onverwachts, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, on ze geliefde Broeder, Zwager cn Oom NICOLAAS BAKKER in den ouderdom van 39 jaar. Namens de familie: W. WIND. Medemblik, 8 Dec. 1926. VERWACHT: Woensdag 15 Dec, 8 uur het KUNST-ENSEMBLE Nadere bijzonderheden in de advertentie van a.s Za terdag. van BAANSTRAAT 57 naar ARENDS- WEG 58, BEVERWIJK Cosluumnaaisters. gevraagd. Steendrukkerij VERNHOUT v, SLUYTERS, Bakenessergracht 3. TABLETTEN VOOR Df. KEEl.VOOR DE STEM^ ter verfrissching van den mond, ter voorkoming van kwalijk riekenden adem. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten 35 cent per doosje. t»T In Onderwijzersgezin gevraagd nette eenvoudige v.g.g.v. GOUDSCHESINGEL 229 a, Rotterdam, Gevraagd met Februari een eenv. als dienstbode-alleen, kunn. koken. Loon 30.plus waschgeld. Brieven onder No. 674 Bur. Van dit blad. NET DAGMEISJE, niet beneden 20 j, Liefst uit omtrek Santpoort. Adres: JOH. DAM, Middendorpstraat G 1, Santpoort. een flinke nette Dienstbode, R.-K., bij J. W. Meijer, Zuiderhoofdstraat 18, Krommenie, B. z. a. een net v. hulp in de huish. Leeftijd 18 j. Br. onder no. 672, Bnr. van dit blad. Biedt zich aan een v.g.g.v. Br. onder no. 666, Bijkantoor PEPERSTRAAT 33, Beverwijk. Slagersweduwe, Vraagt plaatsing voor tiaqr 16-)arigen zoon in slagerij, nog niet in 't vak .werkzaam geweest. Br. onder no, 673, Bur. van dit blad. Gevraagd bij de BRABANDER, Sta lionsweg 4, Hillegom, een net voor dag en nacht. wel voor de meeste brengen de verpakte LPINA-KRUÏDEN Indien U de kwaal kent, die U het leven vergalt, zullen doch genezing de ALFINA-KRUIDEN U genezen, ook wanneer andere middelen niet hielpen. De kruidenmengsels, kruidentincturen, kruidensalven zijn samengesteld door de Duitsche GENEESHEEREN, Dr. Kleinschrod en Dr. Baumgarten en door de KRUIDKUNDIGEN, Pastoor Kuenzle en Bonifas Reile. U kunt ze alleen koopen bij I Betrouwbare inlichtingen De billijkste tarieven voor KUNSTTANDEN en GEBITTEN. WIJ LEVEREN DE BESTE Naaimachines cn Repareeren de slechtste voor den laagsten prijs. J GEYLVOET, Doelslr, 37, Telef, 13538 Voor direct gevraagd gev. teerling, goed- kunn. scheren. Bij W. H. Hand- graaf, Wijk aan Zee. In zaak v. Htiish, Art. en Ijzerwaren gevraagd een flinke, actieve liefst met het vak hekend. Brieven met opg. laatste betrekk., verlangd salaris, enz. ond. No, 659 Bur. van dit blad. Gevraagd een B. 1ste Bediende, goed met het vak bekend genieten de voorkeur. P. P. JUNGE, Spaarrtwou- derstraat 120, Haarlem. Biedt zich aan net Jongmcnsch, IS jaar, voor het bedienen van een melk- wijk of iets dergelijks. ORANJE STRAAT 184. Gevraagd een in Wasscherij „Hei Westen", J. H. KLOES, Voorzorgstraat 50. Het mooiste feest van geheel het jaar is Kerstmis. X In! Een stalletje met mooie beelden van het H. Kind in wierook en mirre, de os en de ezel, brengt de echte a* ft vrome kerststemming in het huisgezin. ft ft Tegen zeer matige prijzen kunt U, uit groote ver- ft vu scheidenheid, mooie complete Kerststallen en Kerst- Int 55 groepen koopen bij ter overname gevraagd. Brieven onder no. 680, Bur. van dit blad. 6 witte Legh., 5 md. oud, 2.50 per stuk. 3 Ind. loopecraden a.d. leg a 2.75. Zend. remb. vr. v. r. k. Verpak king vrij, bij R. DEGF.LING, Pakhuizen, Enkhuizen. koopt niet lo winkels waar onrede lijke «I N. Malthnslaansche artikelen worden verkocht of voorhanden rffn. Kooot aan statlonsboeker' ^slen ALLEEN DIE LECTUUR. WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT. g§ Eenige koopjes Uit onzen ff uitverkoop: Extra zware ZIJ- f DEN OVERHEM- j DEN met 2 boorden m 4. ZIJDEN OVER HEMDEN met één boord PIQUE HEMDEN 2. PERC A L OVER HEMDEN gegaran deerd waschecht, met boord 1 V/ SPAARNE 96 TELEF. 10107 TE HUUR gevraagd te Haarlem met April 1927 of eerder, voor gezin z. k., gevorderde 1-r een Goede stand. Huurprijs pl.m. 500.— per jaar. Br, onder no. 671, Bur. van dit blad. TE KOOP, bij AKERBOOM VAN LENT, Scheepsbouw, De Kaag. -*-■ Het is niet toevallig dat J. DE HAAN's Piano- en Or- gelhandel te Haarlem en Omgeving zeker wel de grootste omzet heeft. Dit is gedeeltelijk het gevolg van de buitengewoon gfodbe sorteering die de koopers zulk een ruime keuze biedt, ook ten deele het resultaat van de zeer billijke prijzen, doch in hoofdzaak is het succes te danken aan de kwaliteit van de geleverde instrumenten. Wie bij DE HAAN een piano kocht is meer dan tevre den over klank, soliditeit, garantie en coulante bediening. HEEREN SPORT HEMDEN, prima waschechte flanel 2.05 en JONGENS SPORT HEMDEN, wasch echte flanel maat 50 1.15 15 cent stijging per §j maat. B M m G 'n. ji

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3