Een ongeval by bet voetballen. Australische voetballers naar Europa. België en het amateuristische voetbal. HAARL. VOETBALBOND. De Kennemers 2Haarlem vet. 2—0. v. V. H.—Schoten Ha 7—1. E.D.O. IVBloemendaal II: 4-4 Schoten IIE. D. O. III 6 3. Supporïersverëenïgmg H.F.C. „Haarlem". HOCKEY. De wedstrijd om den „Bloemendaal-Beker." H. O. C—M. H. C. 2—0. Hilversum II-BIoem endaal I 1-3 Noord-Holandsche Hockeybond AmsterdamHaarlem 22. Vriendschappelijk. M.H.C. 3T.O.G.O. 3: 3—0. ATHLETIEK. Kreigsmans eerste les te Haarlem. Erkende bijzondere prestaties. Nederlandsch Kampioenschap 10 K.M. Veldloop. Roomsche athletiek. KORFBAL1. SCHERMEN. Nationaal Floret-kampioenschap GYMNASTIEK. Kennemer Turnkring. Haarlemsche R.K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus". WATERSPORT. Naspel der propagandatoer van H.V.G.B. naar het Zuiden. SCHIETEN. BILJARTEN. Nederlaagwedstrijden bij D.O.K. Heemstede. WIELRÏJDEN. H. S C Excelsior. KRACHTSPORT. D. H. V. B. Juniorencompetitie. Alliance 2H.B.C. 4: 41. i SASSENHEIM. Op het R. K, Sportpark aan den Molen- Werfslaan te Heemstede had Zondagmiddag da T Z. B.-speler v. Deursen het ongeluk bij het voetballen in den wedstrijd T. Z. B.- Victrix zijn been te breken, even boven den cnkeL Dr. M. Colenbrander legde een voorloopig iVerband, waarna hij per politie-rijwielbran- card naar zijn woning te Zandvoort werd Werd vervoerd. De Australische voetbal-autoriteiten hebben door den Tsjecho Slowakijschen Bond aan Frankrijk een verzoek gericht, om aan het slot van het seizoen 1927/1928 een landenwedstrijd te spelen tegfen het vertegenwoordigende Fransche elftal. Aan gezien dit juist in het Olympisch jaar is, vermeend men de conclusie te moeten trek ken, dat Australië ook aan de Amster- damsche Olympiade zou willen deelnemen. Nadere bijzonderheden ontbreken echter nog. 7 erwijl onze N. V. B. het oor schijnt te lecnen aan een actie tot invoering van het beroepsspel, wordt er zoowel in Duitsch- land als in België met alle middelen van Bondswege tegen gekampt." Vooral bij onze Zuidelijke buren wordt er momenteel zeer scherp opgelet. Al eenigen tijd geleden werd de bekende internationaal Aiidré Fierens, wegens overtreding van de ama teurs-wetten voor bepaalden tijd geschorst. De commissie, welke door den Belgischen V. B. in het leven werd geroepen en die nauwlettend heeft toe te zien, dat elke handeling, welke naar professionalisme zweemt, wordt onderdrukt, vaardigde thans weer een nieuw verbod uit. Tal van voor aanstaande Belgische voetballers bezitten een café en tot dus ver was het gewoonte, door middel van een reclame-bord, waarop een of andere naam of clubkleur was ge schilderd van de vereeniging, waarvoor de café-eigenaar speelde, op zijn zaak de aan dacht te vestigen. De commissie is zelfs zoo ver gegaan, ook dit soort reclame-borden te verbieden, omdat misschien indirect voordeel getrokken werd uit het voetbal spel. Uitslagen van Zondag. 1 A Haarlem 3Bennebroek 04 E.D.O. 4Bloemendaal 2 44 H.F.C. 4—R.C.H. 3 1—2 V.V.H.—Schoten 2a 7—1 1 B Schoten 2E.D.O. 3 63 Kennemers 2Haarlem 3a 20 2 A Aurora 2Haarlem 5 11 gestaakt R.C.H. 5—V.S.V. 2 2—9 T.H.B. IIStormvogels 3 43 SpaarnestadZandvoort 3 71 2 B H'.F.C. 5Spaarndam 80 Stormvogels 4H.G.S.C. 22 V.O.G.—E.H.S. 2 2—0 8 A D.W.O.—I.V.O. 2 2—2 Spaarnvogels 2Roode Duivels 54 3 B D.S.K.—Droste 5—1 SwastikaZeemeeuwen 61 3 C E.D.O. 6—R.C.H. 9 8—1 SpaarnevogelsDamiaten 30 3 D Bloemendaal 3R.C.H. 7 110 Zeemeeuwen 3Kennemers 4 30 3 E Bloemendaal 4D.I.P. 4 41 (op het D.I.O.-terrein). R.C.H. 6Schoten 4 33 3 F Hoofddorp 2Zeemeeuwen 2 50 3 G E.H.S. 4—Aurora 4 0—6 3 H I.V.O. 3Bloemendaal 5 61 Damiaten 3—WH. 3 0—2 m de eerste vooral was het een spannen- den kamp. Het spel ging over en weer. Nau welijks was afgetrapt of Scheffer kogelde' den bal in het net. Even later scoorde de zelfde speler weder, maar nu constateerde arbiter Smink buitenspel. In het tweede kwartier passeerde Tabak van Duin met een prachtig schot: 20. De Haarlemmers kwamen hierna weer in den aanval en de Kennemers-verdedigers kregen veelvuldig werk, doch gedoelpunt werd er echter niet. Rust 20. In de tweede helft is het spelpeil danig gezakt. De Kennemers zijn het meest sterk, doch de verdediging, waayn vooral Maas een goede partij speelt, is op haar qui vive. Het is een gemoedelijk spel, maar toch moet de referee den middenvoor der Haarlemmers het verdere medespelen ontzeggen, een gevolg van zijne opmerking over de leiding. Geen der partijen vinden meer het net Einde 20. Als om half elf wordt begonnen, is het be gin reeds- dadelijk voor V. V. H. en al spoedig scoort Klerk vanuit zeer moeilijke positie. Bij Schoten wil het niet erg luk ken en verder dan de beide backs brengen ze het niet. Van beide kanten wordt echtet ■vurig gespeeld en als Klerk ten tweede male den Schoten-keeper het nakijken geeft, is het rusten. Na de thee is het wederom V, V. H. s- midvoor die met een welgericht schot de voorsprong weet te vergrooten. Even daar na wordt Jetse ongeoorloofd aangevallen binnen het beruchte gebied en de stane strafschop wordt benut. 31. V. V.n. Val nu weer aan en v. Truyen weet te doel punten, hetgeen hij even later herhaalt. Schoten is vrijwel uitgespeeld en Keyser weet dan na handig spel met den rechts buiten no. 6 te 6coren. Als Klerk er daar no^g een zevende goal aan toe veregt fluit scheidsrechter Batelaan, die streng, doch zeer correct leidde, het einde. Beide partijen hebben een invaller. Van stonde af aan ontwikkelt zich een vurigen strijd, met E. D. O. een tikje in de meer derheid. Toch zijn de uitvallen van de witte voorhoede niet van gevaar ontbloot. L»°ca de achterhoede der thuisclub weel he ge vaar te bezweren. E. D. O. weet den stand op te voeren tot 3Q, doch vóór er van doel verwisseld wordt weet Bloemendaa den achterstand in te halen tot 3 - a de rust heeft Bloemendaal al spoedig gelijk gemaakt en weet zelfs de leiding'te nemen. Doch voor het einde wordt aangekoneuge is de stand weer gelijk, wat goed de ver- hduding weergeeft. Als scheidsrechter v. d.. Horst om 10 uur be ;'nnen blaast, verschijnt Schoten met 2 invallers. Direct weet v. Putten Schoten de leiding te geven, doch vrij spoedig is de stand gelijk. 1—1. Zelfs weet E. D. O. de leiding te nemen. ook dit is van korten duur, want spoedig maakt v. Putten weer gelijk 2—2 en Rootheb brengt spoedig den stand op 32. Een minuut voor rust maakt E. D. O. weer gelijk. 33. In de tweede Helft voert Schoten door v. Putten en Rootlub dc stand op tot 63 waarmede het einde komt. Schoten 2 hoeft in dezen wedstrijd weer bewezen, tot een der sterkste elftallen te behooren en zijn kans op t kampioenschap hierdoor weer versterkt. Volhouden, geel zwarten* In verband met de extratreintocht naar Enkhuizen op 19 dezer kunnen wij mede- deelen, dat door een bekend Haarlem-sup porter (wiens naam niet genoemd mag wor den) ons een geldelijke toezegging is ge daan, waardoor wij in staat zijn, de prijs naar Enkhuizen belangrijk te verlagen, n.m. 2 de persoon 3de klasse. Zij die van deze reisgelegenheid gebruik wenschen te maken, dienen zich voor Dinsdagavond 7 uur op te geven bij de reeds gepubliceerde adressen. Om den Bloemendaalbeker (2e ronde) DeventerAmsterdam 03 Haagsch LyceumHilversum 31 H. O. C.—M. H. C. 2—0 HilversumBloemendaal 13 Andere uitslagen: TilburgDordrecht 20 Bredasche H. B. C.Eindhoven 44 Het wonder is geschiedt: ook de M. II. C. is door H. O. C, geklopt en op volkomen regelmatige wijze. De Hagenaars stichtten verwarring in de Bloemendaal-gelederen; Geyl c.s. waren van schrik eenige weken hun vorm kwijt en .verspeelden kampioens kansen. Vervolgens kwamen de Hilversum mers aan de beurt en die schrokken niet minder; verloren vandaag zelfs van de 2e klasser Haagsch Lyceum met 31! Enthans ook de Musschen door H- O. C. geslagen! Een eere-saluut aan de Hagenaars voor hun schitterende prestaties!! Reeds in ons over- zich van Zaterdag voorspelden we een zwa- ren strijd; voor M. H. G. was het zelfs te zwaar! De bezoekers verschijnen met deze opstelling te Waalsdorp: doel; Katte; achter; Fraser en Deenik; midden; Vunderink:, Mod- lich en Brand; voor: v. Citters, HubrechJ, Jhr. v. d. Poll, Wentholt en Visser 't Hooft. M. H. C. blijkt eerst nog al last te hebben van het hobbelige terrein, zoodat de Hage naars eenig voerwicht krijgen. Doch het backstel Fraser-Deenik is stickvast en zendt den bal steeds retour. Maar in de voorhoede van M. H. C wil het niet vlotten, misschien door de onverwachte tegenstand van de H. O. C.-achterhoede, die werkelijk ongelooflijk safe was. Tresling en „Amerika" redden al les, geven keurig den bal aan de voorhoede, die snelle aanvallen onderneemt. Uit een dezer ontstaat uit een hard schot het eerste doelpunt, 10. De Musschen trachten door een short passing het spel der Hagenaars te breken, doch rotsvast staat de H. O. C.- achterhoede. Daarbij komt nog dat niet alle kansen door de Haarlemsche voorhoede be nut worden. Na rust een zelfde speltype. Het long passing der Hagenaars overrompelt soms de Haarlemmers en hoe zij zich ook inspannen, zij vermogen niet er in te slagen het offensief over te ne.nen. Een fout bin nen de slagcirkel heeft een strafcorner ten gevolge; eenige oogenblikken later heeft Katte ten tweede male te visschen, 20. Steeds strandden de Haarlemsche aanvallen op de achterhoede. Een hard schot ketst te gen de paal. Als het einde komt, heeft M. H. C. eervol verloren; een tëgenpunt was zeker verdiend geweest. Bloemendaal "deed wat verwacht werd, won verdiend van de Hilversumsche reser ves. Even leek het wel pinibel toen de Hil versum II de leiding nam, doch Bloemendaal herstelde zich na een eenigszins lichtvaardig begin. De bezoekers missen Mtiller von Czernicki en Mr, Geijl; Kop bezette maar eens voor de verandering de spilplaats, een merkwaardig speler! Dat hij dit nog is, de monstreerde Kop opnieuw. Hoewel Kop op zijn plaats, rechts uiterst, natuurlijk het bes te is, is hij bruikbaar op alle andere plaat sen in het elftal. Hoevele doen hem dat na? Een merkwaardig speler! Bloemendaal ver schijnt met het volgende team: doel; van Breerrien; achter; v. Beugen Bik en André de la Porte; midden: B. Carp, Kop en Hut; voor: Heybroek, Westerman, Draver, de Vis ser en Thijsse. De gasten vallen onmiddellijk aan, maar vinden een enthousiaste achter hoede tegen zich. De Bloemendaalsche ver dediging blijft de Hilversumsche voorhoe de makkelijk de baas. Eenmaal echter ont snapt de Hilversumsche rechts uiterst aan de verdediging; zijn voorzet wordt niet door Bloemerdaal, maar door Hilversum opgevan gen en vrijwel voor open "goal wordt ge scoord, 10. De Bloemendalers laten zich echter hierdoor niet van de kook brengen; rustig spelen zij dooi en nemen het offensief ter hand. Eenige mooie schoten houdt de Hilversumsche doelman op keurige wijze uit zijn doel. Tijdens een Bloemendaalsche aan val sch'et de Visser hard op doel, doen het schot wordt gestopt, waarbij de bal m ue lucht stuit. Direct is Westerman er dan bij, die de bal met de omgekeerde stick m de lucht opvangt en hard in den ^elmond jaagt, 1—1. Een heel mooie goal! Blocm^" daal behoudt het beste van he. spel. Een mooie kans wordt door Hilversum an gebruikt gelaten. Een aanval van de Hjlve - sumsche linkerwing wordt door v. iJeuge Bik onderbroken, die de bal cross naar ae ongedekt staande de isser stuurt, j c.-c brengt de bal handig binnen de cirkel en schiet langs den keeper in het verlaten doe., 12. Met deze stand wordt gedraaid. -Na rust is Bloemendaal overwegend sterker. Heybroek en de Visser laten echter eenige kansen ongebruikt voorbijgaan. Maar ais Westerman, vrij staande den bal toegespeeld krijgt, dribbelt hij handig om eenige spelers heen binnen de slagcirkel en scoort onhoud baar, 13. Een snelle uitval van Hilversum levert bijna resultaat, doch ook nu éaal de kans ongebruikt voorbij. Spoedig wordt dan het einde van deze g^animeerden wed strijd aangekondigd. Onder de uiterst correcte leiding van den heer Broese v. Groenou hebben beide par tijen na een spannendén wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd, de puntjes eerlijk gedeeld. Besloten werd de returnmatch vast te stellen op 8 Januari 1927 te Haarlem. Jammer was het dat door een misverstand Visser, Schouten en Klink hamer ontbraken. De invallers C. Visser, Brand, en v. d. Ham hebben echter enthou siast gewerkt en zoo vormde het Haarlem sche elftal toch nog een goed geheel. Een pluim komt zeer zeker toe aan den captain H. Cornelisse Hij was uitstekend op dreef en menige gevaarlijkeAmsterdam-aanval werd door hem tijdig onderbroken. Om half 3 stelden beide teams met 3 in vallers zich als volgt op: J. Voorhamme, Hertel, C. Voorhamme,- Schallenberg, J, Reinshagen, Keizer, Groenendijk, Th, Reinsragen, Houthuis, Kaptein. v. d. Stadt, der Kinderen, v. d. Borden Sr., Rinkel, Hesterman, D. Brand, de Hart, v. d. Ham, Cornelisse, Cochius, Visser. Reds dadelijk pakten beide partijen flink aan. De Haarlemsche voorhoede combineer de dat het een lust was en keeper Voor hamme kreeg dan ook druk werk. Hij kweet zich echter uitstekend van zijn taak. San 3e ancfcre zijde speelde de "Amster dam-voorhoede meer een longpassing spel. Door dat Cochius zich nogal eens aan „sticks" bezondigde, ontstonden dan ook hier eenige gevaarlijke momenten zonder dat evenwel .gescoord werd. Toen ongeveer 25 minuten gespeeld was, wist v. d. Borden een goal te maken, die echter wegens sticks geannuleerd werd. Het was echter uitstel van executie. Want bij een nieuwe Haarlem-aanval, kreeg der Kinderen de bal goed toegespeeld, hij gaf tijdig over aan van der Borden die Haarlem met een ferm schot de leiding bezorgde, 0l. Spoedig daarna kwam de rust. Na de thee begon Haarlem met een aan tal goed- opgezette aanvallen. Eenige goede voorzetten van Hesterman gingen verloren, doordat der Kinderen en v. d. Borden el kaar in den weg liepen. Bij een snelle uit val van Amsterdam maakte Kaptein ge lijk 11. Haarlem wijzigde nu haar opstel ling, de Hart ging voor en Rinkel midhalf. Speciaal de rechterwing bleek nu veel ac tiever. Fel verdedigen van Amsterdam voor kwam doelpunten, hoewel Haarlem in deze periode geen geluk had. Aan de andere zijde kreeg Amsterdam een prachtkans om de leiding te nemen. Keeper Visser en Houthuys kwamen echter beide te vallen en een strafcorner was het resultaat. Deze werd weggewerkt, v. d. Stadt ging er met den bal van door, zette keurig over naar v. d. Borden, die Haarlem ten tweede male de leiding gaf, 12. De duisternis begon nu reeds te vallen. Zeer kort voor het einde gaf Rogge een goede long passing naar den \6-ijstaanden Reinshagen en keeper Visser kreeg geen schijn van kans, 22. Toen de scheidsrechter inrukken blies, hadden de partijtjes de puntjes eerlijk ge deeld wat de verhouding goed weergeeft. Een der vele vrije Zondagen heeft M. H. C. benut door een wedstrijd te spelen tegen het jonge T. O G. O. Onder leiding van den heer Elias stelde M. H. C. zich als volgt op; Vunderink, v. Kempen, Klinkhamer, Brand, Pot, ten Raa, Ruys, Ockhuizen, Visser, der Kinderen, Hooft. Voor de rust wogen de partijen aardig te gen elkaar op. De achterhoeden bleven echter de voorhoeden de baas, zoodat niet gescoord werd. Rust 000. Onmiddellijk na de bully ging Visser en van door en wist met een diagonaal schot M. H. C. de leiding te geven, 1—0. Niet lang daarna verhoogde der Kinderen met een listig schot de voorsprong 2—0. De T.O.G.O.-voorhoede kon tegen het hechte backstel v. Kempen en Klinkhamer weinig uitrichten. Ockbuizen kreeg een prachtkans tot scoren, doch hij miste. Evert later echter hcr-teldc hij zijn fout door op keurige wij ze den bal in het T.O.G.O.-doel te deponee- ren, 3—0. Toen de heer Elias inrukken blies had M, H. C. verdiend gewonnen. Wij schreven reeds.... de taaimoeilijk heid voor Kreigsman zal belangrijk grooter zijn dan die voor Hjertberg was en inder daad, 't was, alsof die den Noorshen Coach belette, een aanvang met z'n lessen te ma ken. Gelukkig was een te Haarlem woon achtig houthandelaar zoo vriendelijk als tolk te fungeeren en daaraan is het ten slotte dan ook te danken, dat les geven mogelijk was. Achtereenvolgens werd behandeld de start, het loopen over middelbare afstanden, de horden en het polsslokhoogspringen. De Noorsche start wijkt geheel af van de ons door Hjertberg bijgebrachte Amtrikaanschc. inhet loopen zitten inderdaad door ons niet bekende, thans ook nog niet te vattefi moei lijkheden, hoofdzakelijk betreffende het heupwerk, het hordenloopen verschilt niet veel met de door ons gebezigde stijl; bij het polsslokhoogspringen demonstreerde hij op origineele wijze, wat de springer precies bij en boven de lat doet. Wal zn onderwijs ge ven K-trut viel he» cm ep, dat hij in te genstelling met „Ernie", die steeds indivi dueel werkte, aan groepjes les gaf, mis schien ook, omdat dc gespecoaliseerde training eerst in Februari aanvangt, dat hij de stof meer wetenschappelijk, meer begrij pelijk gaf, meer praatte, minder zelf deed; wal z'n persoon betreft versterkte hij de in drukken, den voriger Dinsdag gewekt en konden we bovendien vaststellen, dat hij niet gemakkelijk is, hooge eischen stelt en.... misschien wat kort aangebonden is. Met belangstelling zien de Haarlem- athleten z'n tweede les tegemoet. De vraag, welke prestatie als Neder- landsch Record erkend dient ie worden, is thans uitvoerig behandeld en bcantWoord in de K. N. A. Dit luidt: als Ncderlandsch Record wordt erkend op de vastgestelde wijze de pres tatie, die a. geleverd is in Nederland, of b. geleverd op een Olympiade, of c. erkend als Wercndrecord, onverschil lig, of dit binnen- of buiten onze grenzen ge leverd is (dus Paulens te Stockholm geves tigd wereldrecord over 500 M.). Daarnaast wordt een lijst aangelegd van erkende bijzondere prestaties, waarop thans prijken: 1. M. v, d. Berge, Haarlem, a, 100 M. in 10.6 sec. en b. 200 M. in 21.6 sec., geves tigd op 4 October 1925 te Parijs; 2. M. v. d. Berge, Haarlem, 60 M. in 6.6 sec., gevestigd op 17 Juli 1925 te Stock- '"l"' A, Paulen, Haarlem, 800 M. in 1 min. 55,1 sec., gevestigd op 10 Juli 1923 te Ko penhagen. Voor de derde maal zal Zondag 19 Dec. op het voor veldloopen zoo bij uitstek ge schikte landgoed van den heer Pnns te Wassenaar verwerkt worden het kampioen schap van Nederland Veldloop 10 K.M. per soneel en voor Vereenigingen. In 1925 waren de gelukkigen Jan Zeegers (thans door de K. N. A. U. voor één jaar ge schorst) en de Amsterdamsche A. V. A. die met drie leden het hoogste aantal pun ten boekte. Wat brengt 1926 ons? De K. N. A. U. heelt voor de vereenigin gen 3 medailles, personeel eveneens 3 me dailles beschikbaar gesteld. De gastheer, de heer L, A. Prins, die ieder jaar de grootst mogelijke medewerking betoont en het den deelnemers aan niets laat ontbreken, heelt aan de organiseerende vereeniging „Graaf Willem II" een zilveren Wisselbeker aange boden, welke door den. schenker zal worden uitgereikt aan den eerstaankomende, met ae bepaling, dat de beker eigendom wordt oij twee maal achtereen of 3 maal in het gehee, winnen. Inschrijvingen, plus 0.60 inleggeld voor 15 December bij het wedstrijdsecretanaat, Valkenboschlran 177, den Haag. Na een sukkel-periode van plm. vijf jaar, wijdt thans alles er op, dat de Roomsche Athletiek beoefenaars hun eigen organisatie zullen krijgen. 't Wordt tijd! In de jaren die achter ons liggen, hebben heel wat vereenigingen uit ons Bisdom, Eun Ecste athleten naar de neutralen zien loopen, er waren zelfs ver eenigingen, die zich aansloten bij het neu trale verband. Op dé gevaren der -niet-katholieke sport- beweging te wijzen, is niet meer noodig. Ieder weldenkend katholiek weet, dat het noodig is zich in Roomsch verband te orga niseeren en ook de sportbeweging, omdat het een jeugdwerk is, moet op katholieken grondslag worden opgetrokken. Welnu, Roomsche Athleten uit ons Bis dom, de tijd is voorbij, dat gij met reden zeggen mocht: Er wordt voor ons niets ge daan. Zet achter het verleden een groote punt en help onze eigen organisatie bouwen. Wij verwachten u allen, ook dc neu traal georganiseerden, a.s. Zondag in Haar lem, om de vergadering van het Athl. Comité van den D. H. V. iB. bij te wonen. De vergadering begint om één uur en wordt gehouden- in „St. Bavo," Smede- straat 23. Haarlem. De'uitslagen van gisteren zijn: WESTEN. Afdeeling Noord. D. E. V.Westerkwartier SwiftD. D, V, Afdeelfng Zuid. D. K. C.—Fluks Het ZuidenH. K. V. DeetosVelox Overgang Noord. A. De GooiersBilthoven K. V. D.Oosterpark B. HaarlemEendracht. Overgang Zuid. Rozenburg—H. S. V. A. 2—6 6—1 0—0 2—1 3—1 3—2 4—2 1—3 2—5 2—4 5—1 4—4 5—2 0—1 2—1 4—2 S. n. o. Tweede Klas, Excelsior 2—Samos AmersfoortDe Zwaluwen LutoDe Tóvers D. E. V. 2Advendo 2 VictoriaBlauw Wit Z. K. V.Sportief D. V. D. 2Westerkwartier 3 Excelsa—Concordia •j DE F.I.F.A. Geen landentournooi. De bekende Oostenrijksche voetbal-official loopt reeds geruimen tijd met plannen rond om een internationaal voetbal-tournooi te organiseeren, waaraan dan het kampioen schap van Europa verbonden zou zijn. Onder presidium van den heer Rimet (Fr.) heeft te Parijs een bijeenkomst van het uitvoerend comité der F.I.F.A. plaats gevonden waar deze kwestie is behandeld. In dit comité hebben zitting G. Bonnet (Zwitserland), graaf d'Oultremont (België), C. A. W. HirSchman (Nederland), Mario Ferretti (Italië) en L. Oestrup (Denemarken). Naar de correspondent van de Tel. aan zijn blad meldt is de houding van het comité ten opzichte van het landentournooi thans bepaald. Vasthoudend aan art, 20 der F.I.F.A.- statuten, dat als volgt luidt„De F.I.F.A. heeft alleen het recht om een internationaal kampioenschap te organiseeren. De organisa tie van internationale competities is onder worpen aan de bekrachtiging van de fede ratie," oordeelde het Uitvoerend Comité het noodzakelijk om zijn toestemming tot het houden van het Europa Cup-tournooi te weigeren. Zooals bekend is, was het de bedoeling van de landen Oostenrijk, Cechoslovakije, Hongarije en Italië om het Europa Cup- tournooi te organiseeren tusschen vertegen woordigende teams van bij de F.I.F.A. aan gesloten lapden, hetzij samengesteld uit amateurs, hetzij uit beroepspelers. In zake het houden van een internationaal kampioenschap, dat tusschen Europeesche beroepsclubs zóu gaan, besloot het Comité zelf de mogelijkheid te onderzoeken om een int. kampioenschap te organiseeren. Hiertoe werd een commissie benoemd onder leiding van de heeren G. Bonnet (voorzitter) en Hugo Meisl (secretaris). Laatstgenoemde, die geen lid van het Uit voerend Comité is, werd als voorstander van beide plannen speciaal verzocht de vergade ring bij te wonen. In de schermzaal Brassinne zijn Zaterdag middag de nationale floreswedstrijden voor dames gehouden. De schermsters werden in ééne poule on dergebracht, terwijl op twee loopers getrok ken werd onder leiding van de heeren W. Brouwer en J. Schoon. Al dadelijk bleek het groote overwicht van de dames Hclkema, De Boer, Admiraal en Kroon, die, wat kracht betrof, boven al de anderen uitblonken. Ook viel op de goede stijl van mej. Mazzoleni, die beschikte over een goede verdediging en een snelle riposte. Mej. van Holkehia had last van hooikoorts dat zij desondanks aan dezen wedstrijd heeft deelgenomen valt van deze eminente scherm- ster te prijzen, omdat bij haar de wil voorzit zich ernstig te trainen, om aan de voor-oefe ning te kunnen deelnemen. Natuurlijk is het voor de overige deelneemsters onpleizierig geweest, dat door die ongesteldheid de par tijen soms gestaakt moesten worden, doch opzet was allerminst aanwezig. Op het laatst bleek, dat de strijd hoofdzake lijk zou gaan tusschen de dames De Boer, Van Holkema en Admiraal, fce meer waar mejuffr. Kroon, na met 53 van Holkema te hebben verloren, een onverwachte nederlaag boekte tegen mej. Den Hollander. Een bijzonder spannende partij werd geschermd tusschen de dames De Boer en Admiraal, die door eerst genoemde ipet 53 gewonnen werd. Me vrouw Admiraal schermde ditmaal in goeden stijl, doch moest het tegen de betere techniek van mej. De Boer afleggen. De dames De Boer en Holkema bleven re gelmatig winnen en nadat de laatste een 5 1 overwinning op Admiraal geboekt had, moest de onderlinge partij tusschen hen beslissen. Beiden hadden 8 partijen en evenveel ont vangen treffers in het voordeel. In die beslis singspartij nam mej. Holkema met 20 de leiding wel wist haar tegenstander dien ach terstand te verkleinen tot 34, doch door een snellen aanval wist Van Holkema met 53 niet alleen de partij, doch ook het nationaal kampioenschap volkomen verdiend te win nen. De uitslag was als volgt 1. S. Holkema, 10 gew. partijen, 17 ontv. treffers 2. J. de Boer, 9 id., 18 id., 3. A. Ad miraal, 8 id., 24 id. 4. M. Kroon, 6 id., 30 id. 5. F. Denninghoof Stelling, 5 id.6. G. van den Berg, 5 id.7. I. den Hollander, 5 id.8. E. Mazzoleni, 2 id.9. M. Wagen- voort, 2 id.10. E. Terwindt, 2 id. 11. N. N., Oid. Het schermen van de dames Holkema, De Boer, Admiraal en Kroon was van dien aard, dat deze schermsters zeker voor de voortrai ning voor de Olympische Spelen in aanmer king komen. Het gymnastisch gedeelte der wissel- prijswedstrijden van den Kennemer turn kring, zal worden gehouden Donderdag 16 Dcc. in de gymnastiekzaal van Concordia te Haarlem. Tot T. V. S TE SANTPOORT, leider der Turnvereeniging „Sant poort" te Santpoort, ïs benoemd de beer Joh. J. v. Doorn te Haarlem. UITVOERING B. G. V. BLOEMENDAAL. De Bloemendaalsche Gymnastiek Ver eeniging, gaf Zaterdagavond haar le uit voering in Hotel Vreeburg te Bloemendaal, onder leiding van den heer P. A, Kok. Precies half acht marcheerden alle deel nemers het tooneel op, hetwelk door de goede zorgen dr B'. G. V.'s zelf flink was vergroot, en konden wij dadelijk consta- teeren, dat de B. G. V. wat leden-aantal betreft goed vooruit is gegaan. Maar ook het werken zelf getuigde van vooruitgang, al zal aan enkele onderdeelen, b.v, op en afmarschen naar de toestellen, wat soms zeer slap te noemen was, meer aandacht besteed moeten worden. Toen allen zich op het tooneel hadden opgesteld, trad de voorzitter der B. G. V., de heer Pronk, naar voren, om met een woord van welkom, in het bijzonder bestuur en F C. van den Kring, de uit voering te openen, waarna dadelijk het, uit achttien nummers bestaande programma, werd afgewerkt. Om alle nummers hier afzonderlijk te be spreken, zou ons te ver voeren, vermel- dingswaard is echter de nummers staaf- oefenir.gen en tremplinbrug der heeren- afdeeling. Bij de overige toestelnummers leek ons 'de oefeningen soms wel wat te zwaar gekozen, waardoor aan de afwerking veel afbreuk werd gedaan. De uitvoering werd besloten met eenige groepen, welke zeer tot zijn recht kwamen. Over het geheel genomen, was het een zeer goede uitvoering, welke a.s. Zaterdag herhaald zal worden en wij twijfelen ook niet, of de B. G. V. zal door deze uitvoe ringen in Bloemendaal wederom veel propaganda voor de turnzaak maken, N Secretaris: W. L. de Zwager, Vooruitgangstraat 79. Op de oefenavond der dames, is een wol len vest achtergebleven. Dit onmisbare kleedingstuk, dat schijnbaar nog niet wordt vermist, is terug te bekomen bij den secretaris. De portemonnaie, welke op de oefen avond der heeren op onverklaarbare wijze was zoekgeraakt, is thans gelukkig weer terecht. In verband met onze uitvoering bestaat voor de heeren de gelegenheid, om op Zaterdagavond van 56)4 uur te oefenen in de St. Josephschool aan de Nieuwe Gracht. Willen de avondschoolbézoekers ook van deze extra oefengelegenheid ge bruik maken? Zaterdag verwacht ik een groot aantal leden in de St. Josephschool. Bij de damesafdeeling mankeeren de laatste weken eenige der ouders leden. In verband met de damesuitvoering lijkt het niet ongewenscht, dat ook zij getrouw de oefenavonden bijwonen. Zooals velen zich nog zullen herinneren heeft de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „H. V. G. B." van den zomer een succesvoile propaganda tocht naar het Zuiden onderno men. Nu had eenige dagen geleden in 's Her togenbosch een feestavond van de Bossche Reddingsbrigade plaats, waarop de prijzen en de diploma's behaald in de Dommel- wedslrijden, werden uitgereikt. De H. V. G. B.'ers was ter oore gekomen, dat op dezen avond kolonel Mommers, de ziel van de Bossche Reddingsbrigade gehul digd zou worden, ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag. Spontaan zeiden de deelnemers aan de toer, we moeten deze ge legenheid te baat nemen om „de kolonel" ook tc huldigen en zoo werd aan den heer Gussenhoven opgedragen om Donderdag j.l. H. V. G. B. op dezen feestavond te verte genwoordigen en den kolonel een legpen ning te overhandigen. Zichtbaar ontroerd dankte de kolonel voor dezen hulde en verzocht de heer Gus senhoven nogmaals aan de H. V, G. B.'ers zijn dank over te brengen voor de groote propaganda, die van hun demonstraties is ditgegaan. Verder sprak de kolonel de hoop uit, dat het volgend jaar de Haarlemmers weer aan de .wedstrijden zouden deejnemen, waarmede de zwemsport in het zuiden een groote dienst zou bewezen worden. Vrijdagavond hield de schietvereeniging „Generaal Jouberf' een wildavond in het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan, welke buitengewoon goed geslaagd is. De op komst der leden was zeer goed. Er werd geschoten in twee klassen en verder waren er wedstrijden op de biljart en de sjoelbak, Daar de flinke voorraad wild (hazen, eenden, fazanten, konijnen enz. enz.) er prachtig uitzag, bestond er bij de leden zeer veel animo om aan de diver se wedstrijden deel te nemen; vooral later op den avond was de strijd soms heftig tus schen diegenen, welke als numero één en twee op de lijsten stonden. Ofschoon men reeds om half zeven be gonnen was. moest er om twaalf uur een einde aan de wedstrijden gemaakt worden, waarna de voorzitter met de prijsuitreiking begon. De uitslag der voornaamste wedstrijden is als volgt; Schieten: Vrije baan. Maximum 60 punten, le Klas. 1. W. Faase 2 x 60; 2. A. Bos 3 x 58; 3. A. Hekker 2 x 58, enz. 2de Klas. J, Konijnenburg 1 x 60; 2. Zon neveld 1 x 59; 3. Han Bos 2 x 58; 4. P. Lippits 1 x 58; 5, Brouwer 1 x 58; 6. Goos- sens 1 x 58, enz, Geluksbaan. 1. Zonneveld 100100; 2, A. Bos 100—100; 3. J. W. Lippits 100—94; 4. Mej. Vreeken 10094; 5. Th. v. Velsen 99—99; 6. H. Lohman 9994; 7. Voskuyl 9989 enz. Biljarten (vlotbrug). 1. Baas 84; 2. Th. v. Velsen 84; 3. H. Lohman 72; 4. J. Beeren 71; 5. Zonneveld 58; 6. J. Lohman 53; 7. Lindner 53, enz. Sjoelbakken. 1. Baas 33; 2. J. Beeren 25; 3. A. Bos 25; 4. J. Lohman 23; 5. H, Loh man 21; 6. A. Bijvoet 20, enz. D. O. K. Heemstede—D. O. K. Haarlem. Dinsdagavond heeft de 6e wedslrijd plaats voor de nederlaagwedstrijden, ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van D. O. K. in café van Trigt te Heemstede. Tot nog toe is het geen der clubs gelukt D. O. K. eene nederlaag toe te brengen. Nu zal D. O. K. Haarlem het probeeren. Of dit echter geschieden zal, is nog te be zien, daar de Hccmsteders in vrij goede vorm zijn. Spannend zal de strijd echter wel zijn. OLYMPI A—V RIENDEN KRIN G UITGESTELD. In verband met dc match, die het B.- vicrtal van Vriendenkring hedenavond moet spelen tegen B. C. „Krijt op lijd" in Zaandam, is bovengenoemde wedstrijd uil- gesteld. De uitslag van Zondag gehouden sprint-' ritten voor de competitie en rcordrijden was als volgt: sprint-race: le serie 1. J. Kipshagen, 2. Wijers; 2e serie 1. G. Makkelie, 2. J. Kips hagen; 3e serie 1. W. v. Dok. 2. C. v. Veen; 4e serie 1. J. Kipshagen, 2. H. de Haas; 5e serie 1. C. v. Veen, 2. P. Passant; 6e serfe 1. G. Makkelie, 2. C. v. Veen. Record rijden over een ronde; W. J. Scheffer 1619, W. v. Dok 1631, H. de Haas 16-37, P. Passand 1641. Dinsdagavond 8 uur in het clubgebouw Olympia wedstrijd op Home trainer over een afstand van twee maal 500 meter. Voorgesteld als werkende leden P. Kos- sen, en J. v. Heerden. De districtbond Amsterdam en Omstre ken, onderafd. van den „Nederl. Kracht sportbond" organiseerd in de seizoen's 1926 1927 en 19271928. Kikkertbekerwed- strijden. Deze wedstrijden zijn vernoemd naar den schenker der wisselbeker „den heer F. Kik kert Zonen te Amsterdam", en stellen ten doel naast propaganda onzen krachtsport de kas van den districtbond A'dam en Omstreken te doen aansterken. Allen vereenigingen in genoemd district Zullen aan deze wedstrijden deelnemen, ter wijl de wedstrijden zijn verdeeld over de ver eenigingen A.A.C. „Hercules" A'dam A.A. C. „de Halter", A'dam ea „H.K.V.H." Haarlem. De vereeniging, die deze beker 2 maal achtereen of driemaal in 't geheel wint, zal bezitster worden van genoemden beker. 18 Dec. 1926 vangt „Hercules" A'dam aan met de 1ste en 2e afd. Bantamgewicht worstelen en 19 Dec. met de le afdeeling Veder en 2e afd. Lichtgewicht worstelen. In deze afdeeling zullen de volgende hee ren leden der H.K.V. „Haarlem" deelne men. F. Vfeber, le afd. Bantamgewicht wor telen, Ch. Scheffer en H. Barmentloo 2 afd. lichtgewicht worstelen. H. M. DE WOLF. „Aquatic Ball". In Amerika heeft men weer een nieuw spel ontdekt, hetgeen er buitengewoon goed „in'' gaat en ongetwijfeld ook onze water sport-liefhebbers wel interesseeren zal. Een bal met een middellijn van 6 meter, met een groene en. een roode helft, wordt in het water gebracht. Op het aanvangs- signaal van den scheidsrechter, begeven de deelnemers zich tegelijktijdig te water, om met een snelle spurt naar den bal op te zwemmen. Het doel is nu van beide teams, om de kleur, welke vooraf bij loting is uit gemaakt, geheel boven water te krijgen. Hiertoe bevinden zich op dén bal op bepaalde plaatsen lussen. De spelers verdeelen zich, waarin men door regel matige oefening natuurlijk bedrevenheid krijgt en dan wordt er getrokken, gesjord en geduwd, totdat de groene of roode helft geheel, dit ter beoordeeling van den arbiter, boven water is. Er wordt ook op tijd gewerkt en welke ploeg in deze periode de meeste punten heeft veroverd, is overwinnaar. Het is een zeer vermakelijk en ongevaar lijk waterspel, dat op weg is populair te worden. Kunnen ook de Haarlemsche zwem- enthousiasten het „Aquatic ball" niet gaan beoefenen? Het is den Lyceïsten gelukt hun eersten! Bondswedstrijd met sprekende cijfers te win nen. Hoewel direct dient (e worden erkend, dat H. B. C. kleinere en jongere krachten in haar elftal had, dan Zijlwegbewoners. Voor rust scoort Alliance door middel van haar linksbinnen en H. B. C. door haar midvoor Rust 11. Na de thee zijn de Lyceumbewoners steeds in het offensief en scoren nog drie maal. Einde breekt aan met 41, Aan Alliance moet den raad worden ge geven „niet te appelleeren" er. de H.B.C.-ers moeten in geen geval uitdrukkingen bezigen van „we gaan rauzen" etc. dit is geen aan voeren van een elftal en is altijd in hun eigen nadeel. Voetbal, Tellingen IW. F. C. I 21, Een jammerlijk incident, de rechtsbinnen van W. F. C„ brak zonder schuld van een of anderen speler, zijn been. Precies 2 uur fluit Haverkorn beide teams in het veld. Een vluggen aanval, gevolgd door een goeden voorzet, maakt een der W. F. C.-backs op goede wijze onschadelijk. Ook Zandbergen word nu eens aan den tand gevoeld, wat hem goed afgaat. Als even later de links buiten van T. een mooi toegespeelden bal goed voorzet, is de rechtsbinnen er als de kippen bij en doelt goed. 10 W, F. C. daardoor niet ontmoedigt, gaat mooi com bineerend op het T.-docl aan, doch hun schot faalt. Eens weet Zandbergen op uit stekende manier een zeker doelpunt te voorkomen. Langzaam komt T. weer wat los, doch den bal beland in het zijnet. Even verlaat een T.-back het veld, in deze periode zien wij gevaarlijke momenten voor Zandbergen's heiligdom. Er hangt een tegenpunt in de lucht. Als de rechtsuiterst van W. F. C. den bal vrij maakt en schit terend voorgeeft, is door een mooien kop bal den stand gelijk. Het spelpeil wordt daardoor hooger. Beide ploegen krijgen als resultaat van hun goede aanvallen eenige corners te nemen. We denken aan een doel punt, doch de midvoor van T. is even te laat, waardoor het gevaar wordt gekoerd. Enkele mooie aanvallen van W. F. C. be landen achter en dan is het rusten. De thee schijnt T. goed gedaan te hebben, want ooglhblikkelijk zitten zij voor het vijande lijk doel, door buitenspel gaat hun kans verloren. Ook W. F. C. werkt hard verder, doch vinden in Zandbergen een niet te ver smaden doelman. Wij denken hen te zien scoren, doch het schot gaat rakelings over. Het spel wordt steeds mooier, wat de taak van den scheidsrechter niet bemoeilijkt Jammer word het mooie nu onderbroken.: W, F. C. gaat er vlug met den bal vandoor, welke beland bij de rechtbinnen, deze zal schieten, doch schopt tegen den voet van een tegenspeler, met het bovengenoemde gevolg. Alle spelers, zoowel van 77, als van W, F. C„ ook de scheidsrechter, verklaarden eenstemmig, dat hier in 't minst geen unfaire handeling werd gepleegd. Een ont boden geneesheer constateerde den breuk- welke den speler veel pijn veroorzaakte- Voor rekening van T, is het slachtoffer; per auto naar huis vervoerd. Er werd be sloten de resteerende 13 minuten af té spelen. W. F. C. nu met 10 man. Beide ploegen werken hard om het winnend® punt. De spanning wordt grooter. Het ge luk is echter aan de zijde van T. als dé linksbinnen zich vlug door alles heen werkt en onhoudbaar doelpunt. Na noch wat heen en weer getrap, li het de Teilingers gelukt, zich op de bovenste plaats in hun klasse le vestigen, y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7