Kmms5' J4WREEP BEZOEKT DE NATIONALE TENTOONSTELLING van Pluimvee. Konijnen. Dniven en Katten Entree f 0.35 iaet inbegrip van belasting. iför De Tentoonstelling is geopend van 9 u. v.ra. tot 8 n. n.m. Katholieke Illustratie? I fOESTENOE JNDEAEN IDE iH G. F. H. PASTOOR - HAARLEM. OÏ> ZATERDAG 23 EN ZONDAG 26 DECEMBER in het Gebouw Si. Bavo, Smedestr., Haarlem ci Beter dan Gosd: DE BESTE Hebt Q nog geen Scheurkalender 7 Set DE SPAARNEBANK VIJFHUIZEN. IJMUIDEN. BENNEBROEK. HILLEGOM. Hij kost slechts 55 cents, ieder blaadje is geïllustreerd, zeer ruime humoristische tekst. Mooi prijzen te verdienen door oplossing der rebussen. Bestel den kalender dadelijk bjj onzen bezorger of aan ons kantoor: Nassaulaan 49, Haarlem. BEVERWIJK. HALFWEG, nemen gaarne MIJNHARDT'S Thijmsiroop ZANDVOORT. NIEUWE GRACHT 57 - TELEFOON 12066 EFFECTEN - PROLONGATIEN - COUPONS INCASSO'S - VREEMD GELD - ASSURANTIËN ZANDVOORT. SCHOTEN. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. SCHOTEN. AALSMEER. WIJK AAN ZEE. BLOEMENDAAL. HILLEGOM. VELSEN. HAARLEM. Besmettelijke ziekte. Succes. Hebban wij reeds eerder het succes vermeld, dat de heer J. H. M. v. •Reeuwijk opi verschillende tentoonstellin gen behaalde, op de Interna ionale jubi leumtentoonstelling van „Omithophilia" te Utrecht (clubten'oonstelling der Zilver konijnen-fokkersclub) vielen hem 'ten deel 7 eerste prijzen en 5 tweede prijzen, bene vens 12 eere-prijzen, w.o. zilveren wissel beker voor fraaiste collectie Zi'vers; zil veren wisselbeker voor fraaiste Grijszilver; zilver enlauwertak, enz. De Usclub „Ons Genoegen", Dinsdag avond vergaderde in café Meijer de ijsclub „Ons Genoegen'.' Omstreeks half acht uur opende de heer J. Schoorl, de vergadering, die niet best bezocht was. Moge'ijk waren de vele ziek- tergevrllen hiervan wel de oorzaak. De secretaris las de keurig gestelde no tulen voor. De penningmees'er gaf vervolgens ver slag van den toestand der f'nanciën, waar uit bleek, dat er nog in kas was 117.47. Vervolgens was bestuursverkiezing aan de orde, doch alvorens daartoe werd over gegaan, werden eea:ge besprekingen ge houden, hoe „Ons Genoegen" stond tegen over haar zustervereeniging van „De nieuwe brug". De heer Tanis lich'te dit toe. Spr. zeide, dat er getracht was voeling met deze ver- cen'ging te krijgen, doch tot nu toe heeft di' niet tot succes mogen leiden. Alsnog zal getracht worden contact te krijgen met gene etude vereeniging. Gekozen werden tot bestuursleden de heeren D. Srhoorl en J. H. Hoogervorst. De heer Tanis gai een zakelijk verslag van de algemeene vergadering van den grooten bond, welke hij als afgevaardigde bezocht had, waar ook de ijsclub „De nieuwe brug" een punt van bespreking was geweest. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht wat reddingsmateriaal aan te schaf fen, waartoe werd beslo'en. De gratis ver loting bracht de lachspieren nogal eens in beweging, Waarna sluiting volgde. IJMUID EN-OOST. Schaaknieuws. Gisterenavond werd ioor de schaakvereeniging S.A.S. de 10e ronde gespeeld in het clubgebouw van den heer Eynthoven. Daar het voor verschillende leden van de vereeniging S.A.S. de laatste ronde was van den wedstrijd, werd door hen uiterst voorzichtig gespeeld. Zoo wist in Groep I van den Berg na een spannenden wedstrijd van Bakker te winnen. In groep II heeft van Kaam beslag gelegen yp den lsten prijs, alhoewel wij dit voor drie weken terug nog niet hadden vast kunnen .tellen. En in groep III is het Engelhart die de eerste prijs van dien groep behaalde. De stand was als volgt Groep I gesp. gew. gel. verl. pnt. Oderkerk 9 6 0 3 6 v. d. Berg 5 4 0 1 4 Bikker 6 3 1 2 3 Kaene 5 3 0 2 3 de Vries 9 3 1 5 3% Post 3 10 2 1 Ho ppee 7 0 2 5 1 Groep II gesp. gew. gel. verl. pnt. v. Kaam 10 8 0 2 8 Strufland 10 5 0 5 5 Verhoog 8 4 1 3 4 Kufhus 8 4 0 4 4 Eynthoven 8 3 0 5 3 Velden kamp 10 2 1 7 2% Groep III gesp. gew. gel. verl. pnt. Engelhart 6 4 2 0 5 Versteeg 5 2 1 2 2 Zoontjes 6 2 1 3 2 Michel 5 113 1% Angermann 2 0 1 1 Een nieuw postkantoor. Op 15 Januari a.s. zal het nieuwe Hulppost- en telegraafkantoor staande aan het Velser- duinplein in gebruik worden genomen. Deze ingebruikneming zal in een groote behoefte voorzien, daar het tegenwoordige kantoor wat gevestigd is in een woonhuis veel te klein was. De uitbreiding die in IJmuiden- Oost zeer sterk toeneemt eischte een betere plaats voor dit kantoor. Daarvoor worden eenige brievenbussen verplaatst van den Willembeeksweg naar den Zeeweg, en van die in de Weertstraat komt nabij de Rijks H.B.S. Ongeval, Dinsdagavond Is een vracht schuit, geladen met 29 biels in de Ring vaart alhier, gekanteld, W oensdagmorgen was men bezig de in- m'ddels weggedreven biels uit het water op te halen. Het een en ander trok nogal belangstelling. Kerstmis op Zee. Vóór eenigen tijd konden wij in onze Courant lezen, dat alhier een Comité bestond wier doel en streven het was, de opvarenden van de Visscherijschepen die gedurende den Kersttijd op zee zijn, een kerstgeschenk mede te geven, opdat zij al is het dan ook gering in ieder geval op zee toch nog een Kerstgave zouden ontvangen. Daar het Comité zeer veel werk en moeite zich heeft getroost, en ook veel medewerking heeft gehad speet het haar toch, dat zij niet voor alle schepen, die met kerstmis op zee zijn een kerstkist: heeft, doch best gedaan is welgedaan. Toch kon de Commissie „Kerst feest op Zee" aan ruim 30 schepen een kerst- kist afstaan. Wij w3ren er gisteren getuigen van dat aan boord van een Stoomtrawler, welke naar zee zou vertrekken een kerstkist werd bezorgd. De kist werd bekeken, betast, opgetild, maar verder kon men niet komen want met Kerstmis dan eerst werd ze ge opend, wanneer de zeeman is ver van huis en haard. De inhoud van zoo'n kist is saam- gesteld uit koek en kerstkransjes, geschonken door eenige 1 akkers, de slagers zorgden voor een fijn stukje, wat fruit, sigaren, tabak, een extra kleedingstuk enz. alles, wat een zeeman mist wanneer hij niet aan huiseLijken haard het Kerstfeest mede kan vieren. Zeker zullen allen op zee het werk van het Comité „Kerst feest op Zee" ten zeerste waardeeren. R.K. Tooneel. De R.K. Tooneelver- eeniging „Kunstkring" is voornemens het nieuwe jaar goed in te zetten. Zij geeft n.l. op 2 Januari a.s. een uitvoering in het Vereni gingsgebouw van het blijspel „De Mexicaan- sche Zilvermijn" van den bekenden auteur Gerard Nielen. Het is een zeer vroolijk spel, van speculatiekoorts dat reeds met veel suc ces in Beverwijk is opgevoerd. Ieder, die eens een avond zich goed amuseeren wil kunnen wij het bijwonen van dit stuk aanbevelen, temeer daar hij dan tevens een goed doel daar- mee steunt. De voordeelen zijn n.l. geheel ten bate van het Verenigingsgebouw. Een aan- beveling is hier feitelijk geheel overbodig daar de bezoeker zich voor weinig geld koste lijk kan amuseeren, terwijl hij er tevens een goed deel mee steunt. GROOT FESTIVAL VAN „KUNST NA ARBEID." Dezer dagen was de muziekvereniging i „Kunst na Arbeid" in vergadering bijeen ter bespreking van een te houden Festival ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Nadat de voorzitter, de heer D. de Wit, de vergadering geopend had, deelde hij mede, dat deze buitengewone vergadering belegd was, om te bespreken, hoe op waardige wijze het 25-jarig jubileum zal kunnen1 worden gevierd. De meening van het be stuur is, op 11 Januari een kunstavond te organiseeren, waarvoor alleen toegang wordt verleend aan de leden met hun genoodigder, donateurs, kunstlievende leden en verdere genoodigden. Verder stelde het bestuur voor, dat op Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag) een Festival georganiseerd zal worden, gelijk aan 2 jaar terug. Beide voorstellen werden met instemming door de leden goedgekeurd. Besloten werd, voor het festival uit te noodigen muziekvereenigingen en zang verenigingen. Als prijzen werden dispo nibel gesteld f 300.voor de muziekver eenigingen en f 100.voor de zangver- eenigingen Als maximum zullen 12 muziek vereenigingen en 4 zangverenigingen kun nen deelnemen. De verplichtingen der deelnemende mu ziekvereenigingen zijn het medeloopen aan den rondgang, en het geven van een marsch en een vrij nummer, beide naar keus ver vereeniging, terwijl de prijzen onder de deelnemende vereenigingen zullen worden verdeeld. Door een der leden werd voorgesteld, een ma-schwedstrijd te organiseeren. Dit vond geen bijval, daar er te veel gebrek aan tijd wjs en het geen gewoonte was, om dit bij een festival te doen. Als slot van het festival zal een groot vuurwerk worden georganiseerd. Het feest zal worden gehouden 'op her sportterrein van B.F.C., welke daarvoot haar terrein heeft bescuikbaar gesteld. Arbeidsbemiddeling. De heer B. van der Stelt, Hillegommerdijk 32 alhier, is aan gesteld voor de arbeidsbemiddeling der ge meente Haarlemmermeer. Voetbal en spelregels. Over dit on derwerp zal de heer W. Katoen, scheids rechter van den N. V. B. op uitnoodiging van de V. V. „De Zeemeeuwen" een lezing houden op Dinsdag 28 December a.s. in Zomerlust. De lezing zal toegelicht worden door een film, zoodat er met belangstelling voor zal bestaan vooral onder de Zand- voortsche voetbalenthousiasten. Wijziging politieverordening. B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan een verordening tot wijziging en aanvulling der politieverordening. Voorts bieden zij ter vaststelling aan een verordening tot wijziging der verordening ter regeling van het verkeer op de wegen in de gemeente Beverwijk in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen. Voorgesteld wordt een nieuw artikel in te voegen, luidende Het is den bestuurder van een rijwiel of tweewielig motorrijtuig verboden le. zich vast te houden aan of laten voort trekken door een rij- of trekdier, rij- of voer tuig (van welken aard ook) of een rij- of trek dier te geleiden 2e. daarop meer personen te vervoeren, dan waarvoor het kennelijk is ingericht of blijkbaar is bestemd 3e. daarmede te rijden zonder met ten minste een hand de stuurstang vast te houden 4e. daarmede of daarop voorwerpen te ver voeren, op zoodanige wijze, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer in gevaar kan worden gebracht. Voor arme kinderen. Gisteren en van daag werd in de Zusterschool aan de Peper straat een tentoonstelling gehouden van klee- dingstukken, welke door de leerlingen der naaischool zijn vervaardigd en aan arme kin deren worden uitgedeeld. Het was een ver zameling vol verscheidenheid en van een zoo- danigen omvang, dat aan heel wat kinderen een nuttig Kerstgeschenk gegeven kan wor den. De uitdeeling van de kleertjes zal morgen plaats vinden. Het politiecorps. Naar aanleiding van het bericht in een der bladen, inzake een vermoedelijke uitbreiding van ons politie corps, in verband met de inbraken in den laatsten tijd, wordt ons van officieele zijde medegedeeld, dat van een dergelijke uit breiding geen sprake is. Waar het uitgewerkt gegeven bovendien geen enkele bedenking in het leven roept, zullen raeenen wij, velen gaan genieten van dit bijzonder romantisch filmwerk, waarin de film „kei" Fairbanks door voortreffelijke artisten zeer goed tegenspel ziet geboden. DE 27 WONINGEN AAN DE C. H. MOENSSTRAAT. Door het raadslid, den heer J. Visser zijn aan B, en W. de volgende vragen gesteld: 1. Is het B. en W. bekend, dat de 27 in aanbouw zijnde woningen aan de C. H. Moensstraat naar alle waarschijnlijkheid alle zullen worden verkocht aan koopers, welke zeiven de woningen zuilen'betrekken? 2. Zijn B. en W. niet van meening, als vraag 1 bevestigend moet worden beant woord, dat deze handelwijze in strijd is met het raadsbesluit, n.l. om de woningen voor minstens drie jaar te verhuren tegen een huurprijs van hoogstens 6.50 per week incl. waterleiding? 3. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat, al is door onbedachtzaamheid de overeenkomst van dien aard, dat de bouwer vrij uit gaat als de woningen niet worden verhuurd, op slinksche wijze het raadsbesluit wordt ge negeerd? 4. Zijn B. en W. bereid maatregelen te tref.en, dat het raadsbesluit abnog volgens de bedoeling wordt uitgevoerd? 5# Zijn B. en W. niet van oordeel, dat op een dergelijke wijze van handelen een on rechtmatige bevoordeeling (door het goed koop verstrekken van grond, enz. door de gemeente) tegenover den bouwer plaats heeft en dat tevenS onrechtvaardig tegen over andere bouwers wordt gehandeld? 6. Zijn B. en W. niet van meening, dat met dit geval het vertrouwen in het particulier initiatief ernstig is geschokt en dat zeer spoedig andere en betere maatregelen ge nomen moeten worden op het gebied der volkshuisvesting? 7. Zijn B. en W. bereid ipede te deelen of voorstellen van het College spoedig tege moet kunnen worden gezien of is het Col lege nog steeds van meening, dat het parti culier inifiatief in de behoelte z^l voorzien? Hierop hebben B. en W. het volgende ge antwoord: 1 en 2. Neen; in het raadsbesluit van IQ Augustus 1926 is uitdrukkelijk het recht tot verkoop der te stichten woonhu'zen erken-1. 3. B. en W. meenen, dat* de hoffelijkheid tegenover den raad verbiedt te treden in een criiiek op een genomen raadsbesluit. 4. Het raadsbesluit is uitgevoerd zooais het daar ligt. Van den kooper is bezwaar lijk te vorderen, dat hij behalve n-et de let ter ook met de bedoePrg Van het raadsbe sluit rekening houdt. Bovend:en kan tus- schen de bedoeling van een of meer leden van den raad en de bedoeling van een raads- beslu't verschil bestaan. 5. Neen; door het raadsbesluit werd dit puntabeslist. 6 en 7. Het vertrouwen van B. en' W. in het particulier initiatief is door het bespro ken geval eer versterkt dan geschokt. In de meening van B. en W. is geen wijziging ge komen. Wat de dieren ens te zeggen hebben. Gisteren, Woensdag middag en avond werd in de zaal Flora Zeeweg IJmuiden-Oost door de Ned. Vereeniging tot bescherming van Dieren Afd. Velsen de cultureele film vertoond „Wat de dieren ons te zeggen hebben" en welke 51-n werd toegelicht door den heer D. de Clercq, lid van het Hoofdbestuur. In het openingswoord werd door mejuffr. Keroert haar spijt medegedeeld dat er zoo areioig belangstelling hedenavond was, daar ledenmiddag de zaal geheel gevuld was ge- wgest door kinderen. Vervolgens werd dank georacht aan eenige leden van het Sympho- aie voor de welwillende medewerking. Voor de dierenvrienden kan het niet anders af deze avond is schitterend geweest, te meer aog daar de heer de Clercq op een aangename en toch boeiende wijze de film vertolkte, waarmede de Vereeniging „Dierenvrienden" in tal van plaatsen in ons land een groot suc ces behaalde en op het Internationaal Con- res van dierenbescherming te Brussel den »lm met goud bekroond zag. Brand- Gisteren brak er brand uit in den schoorsteen bij een zekere V. wonende in den Achterstationsweg. Spoedig was de brand weer en ook de politie van ÏJmuiden-Oost met een brandspuit ter plaatse., deze laatste echter hoefde geen dienst te doen. De brand weer wist het smeulende róet te dooven waar na het werd verwijderd. Tconeeluitvcering. A.s. Zondag 26 December geeft de R.-K Tooneelclub „S Gerardus Majella" een uitvoering in het SL Josephgebouw. Opgevoerd wordt: „Me neer Klaproos", kluchtspel in drie bedrij ven, vea Gerard Nielen. Aanvang half 8 nur. Na afloop gezellig samenzijn. Gecombineerde Duivententoonstelling De gecombineerde tentoonstelling van Post duiven, welke te Leiden gehouden wordt door de Postd. ver. de „Roodkras te Leiden, „de Zwaluw" te Hillegomen „Luchtver- maak" te Stompwijk heeft reeds veel be langstelling. Het Comité ontving reeds eenige Eere-prijzen, c.a. een mooie medaille van den burgemeester van Leiden. HAARLEMMERLIEDE. Slechte wegen. Langs den Ouden weg zijn onlangs kabels langs en door den weg gegraven. Op enkele plaatsen is n.l. dwars door den weg gegraven en deze ope ningen zijn zeer ontactisch dichtgemaakt, zoodat er thans zulke gevaarlijke gaten lig gen, dat ingrijpen, en wel onmiddellijk, dringend noodig is. Dit is, vooral met het drukke verkeer te genwoordig daar ter plaatse dringend nood zakelijk, en het is te hopen, dat de betrokken autoriteiten hiervan goede nota nemen. R.K. Bouwvakarbeiders. Gisteravond hield de afdeeling van den R.K. Bouwvak- arbeidersbond St. Joseph een goed bezette vergadering in het K.S.A. gebouw, onder voorzitterschap van den heer H. van Zutphen. Medegedeeld werd dat de volgende schrif telijke cursus geheel kosteloos is. Voor den Bondsraad werden de heeren J. M. v.d. Eem, Heemstede, B. de Zeeuw, Haar lem en H. v. Zutphen, Beverwijk, die aan de beurt#van periodieke aftreding waren, op nieuw candidaat gesteld De voorzitter deelde mede, dat aan een lid, dat bij de contributiebetaling een of meer we ken ten achter is, geen uitkeering mag wor den verstrekt. Een ieder houde hiermede dus rekening in zijn eigen belang. Met het oog op de Kerstdagen zal a.s. Vrijdag gelegenheid Zijn voor het betalen der contributie tus- schen 7 en 8 uur op oudejaarsdag van 6.30 tot 7.15. Inschrijving werkloozen bureau Woen~dag tusschen 3 en 4 uur. In de controle commissie werden tenslotte nog benoemd de heeren Zwitser, Vrucht en Niesten. Na rondvrrag werd de vergadering geslo ten. Ht o 3ijApoth en Drogisten i Mijnhardt op de Naam verpakking. Let hierop Huldiging van Louis de Vries. In de Monopolczaal, had de huldiging plaats van den hter Louis de Vries, die in zijn jubileum- tournée ook Zandvoort had begrepen. Er was een gevolde zaal, vooral vele autoriteiten en vooraanstaanden uit het ge meenteleven, waren aamvezig. Het applaus, dat gebracht werd na elk bedrijf, was meer dan een hulde aan den grooten acteur, het was een bewijs van warm vriendschaps- 'even. Hendrik IV, van Pirandello werd opge voerd. Nadat het scherm na het slottafereel ge zellen was, trad de heer Toombergen op het tooneel. Met een herinnering aan de belang stelling op tooneelgebied en met een woord van warme waardeering voor het talent, bood de heer Toombergen de Britsche Sagen, ge.llustreerd door Arthur Recker, in prachtband aan, benevens een enveloppe met inhoud Verder waren op het tooneel aanwezig de heeren Domburg, de Munck en Doge, bestuursleden van Phoenix, de heeren Van Orden en Rinkel, als bestuursleden van Concert. A.s. Zondag 2e Kerstdag zal door het Harmoniecorps St. Jacobus te Haarl. liede een liefdadigheidsconcert worden ge geven in het R.K. Verenigingsgebouw ten bate der parochieschfllddelging De entree prijzen zijn niet hoog gesteld en de avond be looft mooi te worden. De zaal wordt opengesteld te 7 uur en er zal te ongeveer half 8 begonnen worden. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan school C alhier is benoemd de heer C. J. Krocké te Apeldoorn. Gunning. Het dempen van de ijsbaan, in verband met den bouw van een remise op Plan Noord is vergund aan W. Terpstra en W. van Soolingen voor een bedrag van f 1590.68. Besmettelijke ziekte. In de weck var, 12 tot 19 December is alhier 1 geval van roodvonk voorgevallen. Witte Bioscoop. „Robin Hood" de vrij buiter heet het hoofdnummer wat den eer sten, tweeden en derden Kerstdag in de Witte Bioscoop wordt vertoond. Niemand minder dan Douglas Fairbanks neemt deze •jeheele film voor zijne rekening. En vele bedrijven lang laat hij te midden van den ridderlijken tijd der Kruistochten zichzelve als de ridderlijkste van allen bewonderen. Evenwel is het niet zijn ridderlijkheid al leen die hem in dit filmdrama tot den held van den dag maakt, zijn geweldige lenighéid en gymnastische bravour-staaltjes toch laat bij ,er niet wein;g toe bijdragen het gebeu ren kwistig te bestrooien met boeiende mo menten en aantrekkelijke situaties. Deze geheels™ ridderlijke avonturenfilm, spelende in de dagen toen Richard Leeu wenhart met zijn ridderschap naar het Hei lige land toog ten strijd tegen de Saracenen, is in grootschen stijl gemonteerd en biedt reeds aanstonds een steekspel van vederbe- boste en in maliënkolders geprangde ruiters, terwijl zoowel op het gebied van imponee renden oude-burchten-bouw en sierlijke val bruggen als op het terrein van woord-strijd en krachten-gevechten keurige tafereelen over het witte doek den toeschouwers langs het oog glijden. Daar zijn momenten van zwierige grootsch- heid, terwijl in de typeering van sommige personen ook het vermaak-biedend element door de regie en de uitvoerenden allerminst is veronachtzaamd. Kortom: een filmwerk van buitengewone kwaliteit: van vroegmid- deleeuwschen sier en van fijne distinctie naast rijkdom van krachtsuitingen. V. V. V. Zandvoort, de heer Brokmeier van :1e Handeisvereeniging, de heeren Van Dei- kum en Van Raalte van de Forensen-ver- eeniging. Louis de Vries dankte met vriendelijke woorden voor de hartelijke ontvangst. Hij mopte, dat nog eenmaal htt plan voor een openlucht-theater met zijn hulp verwezen lijkt zou mogen worden. Brand in een teerbak. Gisterenmorgen werd brand gemeld bij de N.V. Ilogenb.rk en Zn.'s IJzer- en Staalindustrie aan den Spaarndammerweg te Schoten. Een agent van poli'ie zag vlammen en rook opstijgen en waarschuwde direct. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde niet op te treden, De vlam* was ges'agen in een teerbak, die op het vuur stond, waar schijnlijk door den wind. Me' een ijzeren plaats, met een berg grond beladen, werd het vuur afgesloten én ging dus uit. H. Kindsheid, Zondag (2den Kerstdag) zal weder in de parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara het feest der H. Kindsheid worden gevierd. Evenals vorige jaren, (di! is het zevende jaar dat in deze parochie de H. Kindsheid bestaat) hebben de dames en heeren com missieleden weder een drukke voorberei ding gehad, wat zich verstaan laat, daar er buiten de bruidsmeisjes en anderen, honderd vijftig kinderen gek'eed moeten worden als pa er, zuster, engel enz. Ook nu weer zijn de verwachtingen groot en zullen zeker weer de hoofdgroepen van de Kerstkribbe, welke wordt rondgedra gen, de groep H. Theresla en H. Francfs- qus, het hoofdmoment uitmaken. De bruid jes zullen deze groepen omgeven met in de hand een wit e bloemtak; deze bloe men worden na de processie door de kin deren op en rondom de Kerstkribbe gelegd. Het bestuur gaat er trotscb op, dat zijn organisatie van de H. Kindsheid de groot ste is van geheel Haarlem en omgeving. Het geheel omvat ruim zes honderd kin deren. Zondagmiddag om vijf uur begint de plechtigheid. Voor de Eerw. Zusters en zelatricen zullen de voorste plaa'sen gere serveerd worden, al de overige plaatsen zijn vrij. 5% Nederland 1919 '0013/i„ '00"/le 6% Nederland 1923 101% 101% 414 NederJ. 1917 99 99% 4 N 1. 1926 B. 96i%e 961 a/le 6% N.-l 1923 D 102 102 Hall. Lloyd 26% Oude Vaart 60 60 dito Gem. Eigend. 56% 56%geb Mij. „Nederland" '73% Scheepvaart-Unie.. 179 Rotterd Lloyd «641/, 165 Paketvaart 218 Oude Boot 96% 96 Holl. Stoomboot 54 Jurgens gew 175 1735-4 Nederl. Kunstzijde 188 1881/,. Maecubee 82 831/2-3 Holl. Kunstzijde 76% 77 Koloniale Bank 2383U 238 Indische Bank 175 175 Cert. Handel Mij. '59% 160 Reso dito 159 Phoenix 118% Geconsolideerde 179 Kon. Olie 383% 384 I5913/16 159% ■Marine comm. 8% 8 Marine pref. 39% l 39 H. V. A 694 694 J&vd Cultuur 392 392 Vorstenlanden '843/4 184 '721/2 172l/2 Poerworedjo 120 120 1 424% 424 4143/4 415 1 Deli Batavia 446 446-8 A'dam Rubber 317% 316 Serbadjadi A... 325 325 Silau y 167 166 Allied Sumatra 111 111 196% 1 V. I. C. 0 193i/2 194 Deli Bat. Rubber 256 256% Dordtsche Petr. 363 Southern Rails 1171/3 - '67% 165% Anaconda 97 %a 43% 433/4 23 HFCEMBER EcksIl LAATSTE KOFRS KOERS BERLIJN a 1 59 55 PARIJS e 1 9 94 BRUSSEL. B 34.80 WEENEN 1 35 60 LONDEN 1 12.131/4 STOCKHOLM 66.821/2 KOPENHAGEN 66.621/2 OSLO b I 62 80 BAZEL B 1 48 36 NEW-YORK B 1 2.5C1 lê ROME*. a f B n.12% PRAAG 1 1 7.421/2 WARSCHAU f 1 27 50 Gevonden dieren en voorwerpen. Te rug te bekomen bij: A. de Mol, Paul Kru- gerstraat 37, een klein hondje. H. Lam, Crcnjéstraat 17, een paar bandschoenen. M. de Nijs, Timorstraat 34. een damespor- temonnaie met inhoud. W.* Koij, 1ste Ho- gerwerddwarsstraat 27, een rijwelbe'as- t;ngmerk. C. Niclai, Vrouwehekstr. 23 te Haarlem, een doublé armband. A. de Vos, Leeuwerikstraat 57, een handschoen. B v. Duijn, Schalkburgergracht 94, een halskef- ing. A. Tiggelman, Preangerstraat 17, een dameshandschoen. A. Steenman, Keetensin gel 71 J. te Haarlem, een gymnastiek schoen. Van der Muelen, lepenstr. 26, een autoband met 'velg. C. P. Kampfens, Goef- zeestraat 20, een heerenpor emonnaie met inhoud. W. v. d. Made, Gen. de Wetstraat 41, een portemonnaie met inh. Bloem, Ja- vastraat 65, een zilveren broche. L. v. d. Breek, Scho'erstraat 29 te Haarlem, een kinder-portemonna'e. J. H. Philippo, Me:- doornplein 31, een odeurflacon en een gummi-schoen. Munster, Kweektuinstraat ,2 een rijtwielbelastingmerk. Aan het Bu reau van Politie: een g'acé dameshand schoen, twee grijze handschoenen, twee vioo'snaren, en een mantelceintuur. 4f1e rmt*TOTFRI.I, Trekking van Wnen^dac 22 December. 3e (tasse 3e l Hst. Hooge oiljzcu: 9734 ƒ2000. 2ul4! f 1500. 13944 16642 f 1000. 8938 f 400. 8616 f 200. 3318 7069 12470 13070 'f6034 20382 f 100J Prlizeu van f 45: 66 167 184 282 393 407 423 434 491 509 542 554 652 693 711 712 822 847 855 877 878 912 984 1056 1067 1074 1097 1145 1148 1191 1206 1245 1268 1335 1415 1440 1485 150! 1546 1592 1619 1630 1675 1706 1730 1739 1766 1775 1816 1897 1981 1996 2044 2053 2118 2161 224-1 23! 6 2322 2364 2453 2539 2M8 2578 2606 2663 2608 2634 2652 ?698 2753 2884 290" 3012 3062 3108 31.30 '3142 3105 3,38 3333 3338 3341 334/ 3393 .3407 3420 3440 3458 3474 347" .3500 3586 3668 3670 3829 4008 4072 4089 409t 4178 4254 4319 4331 4364 43"6 4102 4504 4539 4540 4569 4579 4582 4784 4787 4877 4910 4930 4"46 4"65 4086 5006 5011 5088 5183 5217 52s3 5?0Q 5357 5384 5560 5620 .5670 5671 5880 5013 5914 6087 6164 6109 614(1 6180 6223 6340 6430 =4=4 64=0 6586 6=15 65.84 66J7 6628 6714 6764 6768 6703 6886 6S05 708.6 7105 7157 710.3 7194 7328 7730 7235 7265 7293 7'"= "40t 3500 753? 7586 7593 7614 7633 7660 7710 7735 7736, 7707 7104 7097 791.) 7938 7971 8017 8063 8132 8145 8151? 8'63 8380 R4(15 8430 8563 8608 8640 8703 8737 8748 884I 8886 SOS' 8994 9002 9007 9fi88 9064 9700 9710 9244 9303 0314 9372 9538 9547 9808 0924 9046 10007 10077 10091 1013' 10185 ffl'OS 10314 10331 10341 1038- 10485 10460 1047(1 10885 1O870 1P6O0 10747 10775 108^6 1009fj 11010 11000 1111,5 11777 11743 11787 11764 I1T75 11877 11695 11570 116=0 11664 1170* 11737 11740 11843 11880 11074 11137 11760 linoo 13O07 17017 17057 177i36 17-57 "7397 17700 177=0 17477 174=0 17=60 17=74 176.-0 17637 17687 17713 17754 17817 17935 17035j 13037 13—=7 17970 1.3081 13111 1,3t-6 13178 13138 17186 13174 13764 13771 13-75 1333(3 13773 13403 17406 17444 17=00 13407 136=4 13690 13738 1.3915 170 =7 1-070 140O4 11O50 14177 14105 14705 14775 14378 14444 1440f 14407 1451 14874 14808 14600 14670 1 l=3.g 146-7 146=0 14777 14701 148=0 1488= 140=7 (4-O0 1 4007 18006 (toil 151-0 18147 15!7(' 18177 153=2 18770 15776 18418 154=3 1648(3 1=487 15401 1=40= 18r08 15=18 1=84- 18=8^ 15=74 18714 1=7(0 1C770 1=701 1=800 1 ==02 1=874 1=848 iroco 15O07 16010 16040 1608J 1 107 1 173 16108 167O0 1=381 1=778 1=442 16=97 166O0 16673 1677.3' 16707 16801 16C7f| 16877 170O5 17078 17037 17133 17147 17'7?J 17104 17737 17341 17743 17747 17700 1730(5 1779= 17484 17401 17497 17=7= 1750- 17713 17947 170=6 178=4 17900 ICOII 1-0/»= 1017Q 10773 10457 18484 18499 10818 1WB87 188=3 18606 18=18 (8=78 186 70 18=4= 18770 1974(3 18873 10847 18967 10890 10O9O 10077 JOOOJ mooi 19000 10134 10190 19749 10—n 10353 10407 10434 1047= 10483 10480 10570 10=03 10=78 106=7 10658 1065O 10601 10718 1r"-4 ,0878 10087 10043 100=3 109=5 10077 10981? 19098 70071 70044 70187 '0703 70365 70279 70703 30303 2031,3 703=7 70370 70390 70394 70406 70477 443 20454 70407 ,*0=08 29=32 7(1.5=2 20631 20775 20776 20793 20832 2U849 '0975 20982 20Ü Militie. De inschrijving voor den "Dienstplicht van hen geboren zijn in het jaar 1908 zal in die die gemeente ten gemeentehuize, volgens gedane aankon diging, geschieden, tusschen 9 en 12 uur 's middags op Dinsdag 4 Januari 1927 wier familienaam begint met A. B. C. D. of E Woensdag 5 Januari 1927 wier familie naam begint niet F. G. H. I. of J Donderdag 6 Januari 1927 wier familie naam begint met K. L. M. N. of O Vrijdag 7 Januari 1927 wier familienaam begint met P, Q. R. S. of T Zaterdag 8 Januari 1927 wier familienaam begint met U. V. W. X Y of Z. Belanghebbende worden er in de betrek kelijke publicatie op gewezen dat verzui van aangifte strafbaar is en dat men bij de aangifte reeds de reden van vrijstelling, welke de in te schrijven persoon vermoedelijk kan doen gelden, kan opgeven en voorts, dat "het in verband met de te geven vrij stelling van het meeste belang is het trouw boekje van de ouders, eventueel al hunne vorige trouwboekies, mede te brengen. Eurgerlijke Stand. Geboren D. H. LeenOerlemans, d.; H. M.^Giertsberg Rijkenberg, d.; A. Nieuwenhutster Haak, d.; J. J. BerghuisDuinker, d.; J. Gip- hartd'Hone, z.; J. F. H. KuiperLoerak ker, z.; C. E. v. d. BrinkHeijerman, d.; E. C. KaagmanBölnn, d.; A. E. Planting- van Dijk, z. Ondertrouwd J. van Slooten en W. Inge- laa; M. J. Bruijn en A. de Jong; G. H. Ger ritsen en L C. H. van Markensteijn. Getrouwd: J. A. Rodenburg met E. M. Hielscher; J. M. Pootjes met B. Jansen. Overleden: M. C. van Loon, echtgen. R. B. Nelis, 73 jaar. Besmettelijke ziekte. In de afg'loopen week is alhier 1 geval van diphtheritis ge constateerd. Besmettelijke ziekte, In deze gemeente is in de afgeloopen week 1 geval van rood vonk geconstateerd. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week hebben zich alhiiy 4 gevallen van roodvonk voorgedaan. Besmettelijke ziekte. In de afgelorpen week is alhier 1 geval van diphtheritis ge constateerd. Besmettelijke ziekte. In de week v-n 12 tot 19 December zijn alhier 2 geva.lea van roodvonk voorgevallen. Besmettelijke ziekte. In de week van 12 tot 19 December zijn alhier 13 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheritis voorgevallen. - In de afgeloopen week hebben zich ilhier 5 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheritis voorgedaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2