ONDER KOUSEN, n x x x x x x Verkeersongevaüen. 175 DE SPAARNEBANK HAARLEMMERMEER. 71 HILLEGOM, SCHOTEN. X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X IJMUIDEN. ZANDVOORT. HAARLEM. Pastoor J. P. Reynenberg O.F.M. Rykshengstenkeuring. Het Duitsche Dienstmeisje te Berlijn aangehouden. De Politie achterhaalt ze wel. Kerstochtend in de Gevangenis. Te water. Kindervoeding. DE PONT OVER HET ZUIDER-BU1TENSPAARNE. Pogingen tot verbetering worden aangewend. BURGERLIJKE STAND. De Kerstbooni bij de Zusters van Liefde. De torenklok van de Amsterdamstraat. ÉEN WEGWOOD SERVIES, OFSCHOON LAAG VAN PRIJS, IS EEN WAARDEVOL BEZIT, EN GEEFT CACHET AAN UW GEDEKTE TAFEL. UITGEBREIDE SORTEERING IN DE TOONZAAL VAN DE ALLEENVERKOOPERS H. d. LAMP, BARTELJORISSTRAAT 18 NAAML. VENN. ELECTRISCHE TIMMERFABRIEK SCHAVERIJ -- LtJSTENFABRIEK ZAGERIJ Tentoonstelling van Pluimvee. Personalia. HET VISUM VOOR VREEMDELINGEN. Een transportrijwiel gevonden. Tramvertraging. Opbrengst collecte. R.-K. Kring. TOONEEL. R. K. V. V. „Beverwijk". LAATSTENIEUWS. Bijzondere militdire rechtbank. Storm in 't Kanaal. Inbraak op 't Centraal Station te Amsterdam, Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. OPMEDIES ADVIES ZUIVER WOLLEN Landarbeiderswet. Aan. deze gemeente is een voorschot verleend uit 's Rijks kas tot een maximum'van .3600, ter uitbeta ling van het door een landarbeider benoo- digd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje, tegen eerle rente van 4 pet. per iaar tot uiterlijk het vierde kalenderjaar na de uitbetaling ol den gemiddelden uit- bctalingsdag van het voorschot, met bepa ling, dat daa-na voor rente en aflossing ge durende dertig jaren eene, annuïteit moet worden voldaan, groot 5 4/5 pet. van het ■werkelijk verleende voorschot. Burgerlijke Stand. Van 2427 De cember 1926. Geboren Neeltje Catharina, d. v G. van Leeuwen en N.C. Zeilstra Mag- dalena Margaretha, d. v. C. van der Laan en M.C. Jonker Pieter, z' v. C. Joren en N. van Andel Sofia, d. v. J. Beers en J. van Andel Levenlooze z. v. L. Langhout en C.A.H. van Pelt. Overleden Te Haarlem Jannetje van Duisen, 52 j. geh. m. S. Hu^cher Marinus van den Bos, 39 j. geh. m. C. de Jong Geer- truida Hendrika van der Maarl, 19 j. ongeh. Anthonia van Krimpen, 67 j. wed. v. F.A. DolCornells Adrianus van der Geest, 35 j. geh. m. A.M. ICragtwijk. Houtdiefstallen. De landbouwer V. aan den IJweg in Haarlemmermeer miste in den laatsten tijd herhaaldelijk hoeveelheden hout, zonder dat hij er achter kon komen wie zich daaraan schuldig maakte. Thans is de politie er in geslaagd den vermoedelijken da der op te sporen en te arresteeren. Het is de arbeider K., wonende aan den IJweg alhier, die Zondag naar Hoofddorp werd overge bracht. In verband met dezen diefstal werd door de politie nog proces-verbaal opgemaakt tegen den arbeider F. wegens aanzetting en heling. Schaatsenrijden. Op verschillende wateren in den Haarlemmermeerpolder werd Maandag reeds schaatsengereden. Dit is ech ter als „waaghalzerij" te beschouwen, want het ijs is overal in de Meer nog hoogst onbe trouwbaar. Maandagmiddag had de heer D. de H., die zich met eenige andere liefhebbers van schaat senrijden op de Kruisvaart had gewaagd, het ongeluk er door te zakken. Niet dan met moeite kon hij weder op het droge worden gebracht. Voor het slechte ijs in Haarlemmermeer moet dus nog ernstig worden gewaarschuwd. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt eene zifting op Donderdag 30 December 1926 en wel Geheime vergade ring te 1.45 n.m. waarvoor als punten zijn ge convoceerd 1. Bouw arbeiderswoningen door „Patrimonium" 2. Vaststelling supple toir kohier Hondenbelasting 1926 De open bare vergadering vangt aan te ongeveer 2.45 n.m., met de volgende punten 3. Ingekomen stukken. Dit bevat alleen een door Ged. Sta ten van Zuid-Holland goedgekeurd Raadsbe sluit tot vaststelling eener verordening op de heffing van een belasting op de honden in de ze gemeente 4. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden van het Scheidsge recht Ambtenaren-Reglement, wegens perio dieke aftreding. Als leden treden af de heeren J.H.A. Vooren en F.C. v. Lierop Jan., als plaatsvervangende leden, de heeren J.C. Groot en A.J. Degens 5. Bepaling aantal gemachtigden en benoeming gemachtigden voor de algemeene vergaderingen van aan deelhoudsters der N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten, dat deze gemeente voor het jaar 1927 wedèr door 3 gemachtigden te doen vertegen woordigen en tot benoeming daarvan over te gaan 6. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur, wegens periodieke af treding. Het door B. en W. voorgestelde dub beltal bestaat uit de heeren J. Brussé: (aftr.l) 2. J.H. Telkamp 7. Benoeming van twee le den van de commissie van plaa.elijk toezicht op hei lager onderwijs. 3. en W. stellen voor de volgende dubbeltallen vacature C. War- menhoven 1. C. Warmenhoven, 2. J. Kuy- per voor de vacature J.C. de Koning 1. J.C. de Koning 2. J.C. Bol 8. Bestendiging heffing schoolgeld. B. en W. stellen den Raad voor, de «erordening, die goedgekeurd is tot 1 Januari 1927 te bestendigen 9. Be noeming van een onderwijzer aan de openba re school voor CJ.L.Q. B. en W. bieden den Raad de volgende voordrachten aan 1. \V. van Lingen te Zuidhorn 2. H.J. v.d. Brugge te Alblasserdam, 3. Mej. J.H. Lagas te Alme lo.10. Benoeming van 2 leden van de Garan tie commissie. Aftredend zijn de heeren A. Hoogmoed en J, van Houten. Op grond van in het prae-advies neergelegde motieven stel len B. en W. den Raad voor a. over te gaan tot de benoeming van 2 leden van genoemde commissie voor het eerste halfjaar 1927 b. hun college opdracht te geven te onderzoeken, of bedoelde commissie kan worden opgehou den 11. Verzoek van het R.K. Kerk (School) bestuur van St. Joseph om beschikbaarstel ling van gelden voor overdekking van een deel der speelplaatsen. B. en W. stellen den Raad voor, de gevraagde gelden te voteeren 12. Bouwplan erker A. ter Woort vóór de rooilijn B. en W. Stellen den Raad voor, onder door hun college te stellen voorwaarden, de ge vraagde toestemming te verleenen; 13. Comp- ta'ojUteitsbesluit14. Vernieuwing brug over de Hillegommerbeek. Bij schrijven dd. 22 December 1926 deelt de Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage mede, de brug over de Hillegommerbeek, gelegen in den Rijksstraatweg LeidenHaarlem, in eigendom,"beheer en onderhoud van het Rijk te willen overnemen, ten einde tot een ver betering van den bestaanden toestand te ge raken, door het aanbrengen van een nieuwe brug aldaar. Het Ri;k stelt hiervoor nadere voorwaarden vast, die tenslotte hierop neer komen, dat na voltooiing der nieuwe brug met bijkomende werken de gemeente een netto bedrag van 1000 zal hebben te betalen. Op grond van een ander stellen B. en W. den Raad voor, bedoelde brug op de gestelde voorwaarden aan het Rijk over te dragen. Feestdag H. Kindsheid. Evenals vorige jaren, had ook nu weer (2en Kerstdag) de plechtige viering plaats van de H. Kinds heid, in de parochiekerk Elisabeth en Ear- bara, Paul Krugerstraat. Onder de goede zorgen van de Eerw. Zus ters, eenige dames en den heer Van Reek, kwamen precies vijf uur de kinderen op het altaar, waarvan te midden de groep Josef en Maria met de Kribbe. Het geheel was een schitterende verschijning. Honddrdyijftig kin deren in diverse kleedijen getooid met bloe men, palmen, opschriften en linten, daar boven uit de vele vaandeltjes. De WelEerw. Heer Directeur, kapelaan Goes, hield een korte toespraak, waarin Z. Eerw. vooral wees op het groote nut van de II, Kindsheid. Juist door het dagelijksch gebed van de kinderen wordt het missie werk, dc bekeering der heidenen, zoo be vorderd. Deze dag verheugt de kinderen, en ook vanzelf de ouders, zoodat er feest in de parochie is. Na het geven van den Kinder zegen, trok de processie door het kerkgebouw. Dé diverse groepen waren keurie opgesteld o.a. „Het Goddelijk Kindje", gedragen en omstuwd door bruidjes. „De H. Theresia" een zeer lieve-verschijning, omgeven door engelen ah pal ndraagsters, groepen zuster tjes en patertjes, waar in het midden „de H. Franciscu;;" en ten slotte „Het Kindje in de Kribbe", gevolgd door Maria en Josef, met vele engelen en een hoofdengel dragend op een zijden kussen de gouden kroon. Het was een roerend feest FRANKEN'» LANGE REEKS GEDICHTJES eindigt met Het Oude Jaar FRANKEN Heelt voor zeven-en«twintlg thans IETS ANDERS voor U klaar. FRANKEN'» volgende reclame krlfgl -weer een aanlrekkelljkheid. 't I» du» zaak. dat gij Uw aandacht steeds aan die reclame wijdt! Belangrijke bespreking. Op Woensdag 29 Dec. a.s. des avonds te 8 uur zal er een belangrijke bespreking plaats hebben in het Vereenigingslokaal boven de Zuster school. Hiertoe werden namens de Geestelijke Overheid der parochie IJmuiden alle be stuursleden der diverse vakorganisaties van de parochie IJmuiden dringend uitgenoo- digd. Ernstige aanrijding. Gisterenmiddag reed een zekere S. H. K. per rijwiel op het Kennemerplein, waar een aantal jongens aan het voetballen waren. Onder hen be vond zich de 16-jarige W. O., die door zijn spel met den wielrijder in aanraking kwam, waardoor W. O, een ernstige beenfractuur bekwam. Per brancard werd deze naar dekter v. Leeuwen vervoerd, die de eerste hulp verleende, waarna hij naar zijn ouder lijke woning werd gebracht. Onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand December 1926. Brieven. Binnenland: Minister Water staat, Haag; Rijksvoorlichtingsdienst, Haag, Smedenpatroons; E. van Waveren, Haag; Voogdijraad, Haarlem. Briefkaarten. Binnenland: Kooiatra, Amsterdam; W. de Roon, Dordrecht; 2 stuks zonder adres. Brieven. Buitenland; A. Dahlberg, Hel- singborg. Briefkaarten. Buitenland: Emma? Fabri- cius, Hamburg; Nindag??, Altonaelbe, Z. V. V. „Zandvoort". Op Zaterdag 25 December speelden om 1 uur de Zand- voort-junioren tegen die van Amsterdam. Met 10 moesten zij in de Amsterdammers hun meerderen erkennen. Om 2 uur speelde een Zandvoort-combl- natie tegen „Trekvogels" uit Amsterdam. Ook deze waren de meerderen van Zand voort, Zij wonnen met 43. Het was een prettige wedstrijd voor dc spelers en scheidsrechter Bakker had een aangename taak. Zandvoort doelpunt het eerst dooi Keesman uit goed samenspel met de links buiten Kraaijenoord. Om beurt waren de doelen in gevaar en het was jammer dat Zandvoort- het met een invaller moest stel len. Voor 26 December stond ZandvoortC.V, V. op het program, doch scheidsrechter Kok vond het terrein, te hard, zoodat dit niet door ging. Brandweer. B. en W. vragen aan den raad een crediet aan 625. voor het ver strekken van een brandweerpost op Plan Naard. Begrooting. Den raad wordt ter vast stelling aangeboden een af- en overschrij ving op de gemeente begrooting, rijst tot een totaal bedrag van 47004.20. Onderwijzend personeel. B. en W. stel len den raad voor te benoemen tot hoofd van de nieuwe U.L.O. school den heer J. Blokker; tot hoofd van school C. den heer J. W. Werkhoven en over te plaatsen yan school A naar school C mevrouw M- C. Sterrenburg van der Sand; en naar school school D me}. J. Schipper en den heer L. Vlree. Mej. H. E. Citroen zal voorloopi.g tij delijk te werk worden gesteld aan de U.L.O. school. Ouderavond. Op dep Ouderavond door Wethouder Molenaar met de oudere van „Ons Huis" gehouden, verklaarden zich de meeste ouders voor een overplaatsing vari hunne kinderen naar school D. Rium 80 pet. der ouders was op dezen avond aanwezig. Naar wij vernemen, is de toestand van den Zeereerw. heer pastoor J. P. Reynen berg O.F.M. vooruitgaande. De patiënt is echter nog zeer verzwakt en mag nog geen bezoek ontvangen. De rijkshengstenkeuring in de provincie Noordholland is bepaald op 3 Maart a.s. te Hoofddorp voor hengsten, type tuig- en trekpaard. iHet Duitsche dienstmeisje van de familie B. te Aerdenhout, dat de vorige week op zoio geheimzinnige wijze hare betrekking had verlaten, met medeneming van een anaUl kostbare uweelen, o.a. een paarlen collier van 162 paarlen, een platina armband bezet met robijnen en brillanten, een idem bezet met paarlen, een paarlen kettipg met pla. tina hanger, bezet met brillanten enz., is te Berlijn aangehouden. Enkele voorwerpen had zij reeds beleend. Het overige werd nog in haar bezit bevonden. Er bestaat groote kans, dat alle gestolen voorwerpen terecht zullen komen en de familie B. weder in het bezit van bare kostbaaarheden zal komen. De Duitsche politie heeft deze zaak in han den en zal door haar worden behandeld, zoodat de dienstbode voorloopig niet hier voor naar Holland behoeft over te komen. De huisknecht is niet in haar gezelschap gevonden; maar zijn verblijfplaats is intus- schen niet bekend. Aangereden Gisterenmiddag ongeveer half vijf werd in dc Beresteijnstraat le Ifillegom de 38-jarige wielrijdster J„ wonende Kruisweg te jfaar- lemmermeer, door een luxe auto aangere den, die in de richting Haarlem reed. Dc auto, die met vrii groote sne'heid reed, had geen lichten op. De aangeredene werd bin nengedragen in perceel Beresteijnstraat 44; zii klaagde over pijn aan 't hoofd. Per auto van. Mathot werd zij naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd, waar de hoofdwonde werjj verbonden. Haar toestand is niet ernstig. De eigenaar van de auto is niét bekend. Door de stoomtram- Zondagnamiddag had even over dé Staal- brug te Lisse een botsing plaats tusschcn twee auto's, hetgeen te wijten was aan dc neerslaande stoom van de tram. De eene auto was van den heer E. Tissing te Lisse. Deze was dermate gehavend, dat het voor- gedeelte een hoop oud Ijzer geleek, terwijl den ander, met een stqotbreker er voor, er tamelijk goed alkwam, doch ook op eigen kracht niet meer weg kon. De inzit tenden kwamen .er met eenige ontvellin gen af. Tijdens de gelezen H. Mis in den morgen van eersten Kerstdag, hebben een twaalf tal alten en sopraantjes van het knapen koor der Spaarnekerkde R.-K. gevangenen hier ter stede gesticht door de ui'voering van een reeks mooie kerstliederen. Na een tweestemmig „Stille Nacht" mochten de gevangenen zelf „De Herdertje®" meezin gen. Daarna werden het subliem eenvou dige oud-Vlaamsche Kerstlied „Hoe leit dit Kindeken" en de rei uit Vondels' Gijs- brecht „O Kerstnacht" afgewisseld door een paar Franciscaansche Kerstliederen en een tweetal liederen, die door allen weer konden worden meegezongen. Licht en hel der klonken ook het bekende „Het klink', e klee klee klokske", Weerts' „Engeltjes" en het hemelsche blijde „Wij komen te sa men" van pastoor W. C. H. Jansen. Het doel: „stich'ing der arme gevange nen" is zeker bereikt. 2den Kerstdag. Dank zij de welwillende gezindheid van de R.K. Mandolineclub „Santa Lucia" en het zangkoor van het St. Agnes-patronaa was de afdseling-Haarlem van de R.-K. Reclasseeringsvereeniging in staat gesteld, tweeden Kerstdag een uitvoering aan te bieden aan de gedetineerden in de Straf gevangenis, alhier. Zooals gebruikelijk, had dit concert in de „kerk" van de gevangenis plaats, in het bijzijn van den Directeur en een greot aan tal leden van het bestuur der Reclgssee- ring. Het was zooals de Directeur in een van zijn toespraken memoreerde de eer ste mandoline-uitvoering welke in ons land in een gevangenis plaa's had. Koor en orkest hebben zich met groote toewijding van de vrijwillig aanvaardde taak gekweten en een uitvoerig programma van 16 nummers afgewerkt Uit den aard der zaak bepaalden de dames-zangeressen zich bij haar execu'ie tot Kerstliederen van velerlei aard en genre, terwijl de mando lineclub haar welluidend, geroutineerd en .welbestudeerd getokkel voornamelijk aao Spaansche motieven ontleende. De gedeti neerden waren vol aandacht en uit'.en aan het slot hun dankbaarheid in een levendig en luidruchtig applaus. De directeur bracht aan de Reclassee- ring en aan het personeel vopr de be- toonde medewerking dank, maar roemde in het bijzonder de prestatie van de „zang- sters en mandolinisten". In de Regenten kamer, waar enkele ververschingen werden aangeboden, sprak de Weleerw. Heer Voorham, aalmoezenier, nog woorden van dank namens de Reclasseering, daarbij ook in het bijzonder de aangename verhou ding tot den Directeur in het licht stel lend. Op den Kampersingel reed Vrijdagmorgen half elf een met een paard bespannen wagen van H. V. in het water. Door Kim- man's toestel werden paard en voertuig op het droge gebracht. De Verëéniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week aan warm voedsel uit; Maandag 162; Dinsdag 149; Woensdag 140; Donderdag 117 porties. TOCH Al SCHAATSEN GEREDEN. De jeugd heeft al in optima forma kun nen profiteeren van de wintersport op schaatsen. Zoowel op ee-sten Kerstdag als op den tweeden werd er door de jeugd druk op de slootjes van de in de buurt zijnde weilanden ge-eden. Wel werden hierbij nog al eens enkele malen natte boe nen opgeloopen, daar er natuurlijk ook liefhebbers waren, die op de breedere sloo- ten wilden probeeren, doch over bet alge meen liep alles zonder ongelukken af. Zooals bekend, weigert de .pont over het Znider Buitenspaarne den- laatsten tijd meerdere malen. Zelfs is er in de vorige raadszitting over geklaagd. Ook eersten Kerstdag geraakte zij weer defect, doch net oponthoud duurde slechts kort,' doordat de tweede pont in gebruik ges'eld werd. Toch geeft dit voortdurende ongemak veel last en men zal er nu verbetering In'trachten te brengen. Het euvel is niet te wijten aan den motor, doch aan de construclie van het drijfwerk. Deze moet dus verbeterd worden en dit zou gemakkelijker kunnen geschieden, als men de pont. evenals een schip, eenigen tijd, „uit de vaart" kon ne men. De as loopt- van het eene einde der pont naar het andere op een tiental kogel lagers. Nu zal men nog enkele kogellagers meer aanbrengen, in de hoop, dat daarmede het euvel dan verholpen is. Geboren: 23 Dec.; C. E. v. d. Vlugt Henskes, z.; M. A. PoppingSteenweg, d 24 Dec.: E. A. JacobsJansen, d.; 25 Dec.: J A. A. Slichtv Opstal, d, en z.; 26 Dec.: J. Jongejanv. Dijk, z.; H, C. M. v. d. Kroft Koelemij, z. Ondertrouwd: 27 Dec.: W. J. P. P. ter Burg en A. J, M. Roest. Overleden: 24 Dec.; J. C. Stoute Haraeetman, 30 j., Schreveliusstraat; 25 Dec E. J. GraatGallee, 88 j„ Witte Heeren straat; M. Balk. 12 j., Gen. de Wetstraat; M. S. J. Godefrooi, 53 j., Heerensingel; 26 Dec.: M., 2 mnd,, d. v^ T. F. v. d. Reep, St. Antoniesteeg; J, H. v. .Balen, 62 j„ N Spaarnwouderstraal; F. J. E. Walenkamp 58 j„ Joh. de Breukstraat; F J. Tacha, 69 j.. Brouwersvaart; C. P. Heijboerv. Ginneken 80 j„ Ravelingsteeg. EEN SCHADEPOST. Een bewoner van de Paus I.eostraat 'Slachthuiskwartier) kwam tot de teleur stellende ontdekking dat een in de buurt thuis behoorende hond des nadlits zijn 7 kippen en een haan had doodgebeten en totaal verscheu--' Daar dc eigenaareen groote liefhebber was en het echte raskip- pen waren, is dë groote teleurstelling te begrijpen. Tot nog toe is nog niet de eigenaar van dezen kwaden hond bekend, doch de eige naar zal toch goed doen zijn hond aan een stevige ketting des nachts vast te leggen. Evenals vorige jaren heeft de Kerstboom en de tentoonstelling van kleedingstukken en Kerstgeschenken voor arme schoolgaande kinderen, in het St. Veronica-gesticht der Zusters van Liefde, Spaarne 89, zeer veel publiek getrokken. Voetje voor voetje voort- schuifelend moesten gisterenmiddag de be zoekers langs de tafels paradeeren. De fees telijk ingerichte zaal was dit drukke bezoek ten volle waard. De Zusters hebben op echt vrouwelijke ingenieuse wijze het publiek weten te trek ken en aangenaam bezig ie houden, om tof milddadigheid te stemmen en de giften uit de beurzen te tooveren. Vele aardige ver makelijkheden waren ingericht, die het pu bliek aangenaam vermaakten en de Zusters een flink bedrag opbrachten. De verschil lende geschenken en kleedingstukken zijn zelf gemaakt of ten geschenke gegeven. O.a. hadden de zusters voor de schoolkinde ren van beter gesitueerde ouders een lote rij georganiseerd; wie een „prijs" trok, moest daarop genoemde kleedingsluk geven. Dezer dagen zullen dus weer vele kinderen gelukkig gemaakt worden met kleeren en geschenken. Dit werk der Zusters mag, nu allerlei instellingen en organisaties Kerst feesten organiseeren. wel eens nadrukkelijk gememoreerd werdep. Kerstnacht heeft de nieuwe klok van de R.K. Kerk aan de Amsterdamstraat voor 't eerst dienst gedaan. Het was een heele ge beur cnis, het- heldere geluid, dat tot ver in den omtrek werd gehoord, voor het eerst over het Amsterdamsehe kwartier te hoo- ren lu'den om de mensclien het „Ecre zij voorheen Joh. Mö'irin^er Pzn. L. MARGARETHASTRAAT 4-6 - HAARLEM - TELEFOON 11676 Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. Vraagt prijsopgave. J Bij de tentoonstelling van pluimvee, dia gehouden wordt in gebouw St. Bavo, zijn de hoofdprijzen behaald door de volgende nzenders; W. G. Quax een wisselbeker, voor het hoogst'aantal punten van de tentoonstelling. W. F. Nieuwenburg, een beker, voor de fraaiste collectie hoenders. II. W. v. Dort, een beker voor dc fraaiste collectie krielhoenders. Misset, voor het mooiste toom leghorns. H. Beenders, een beker voor de fraais'.c collectie konijnen. W. G- Quax, een beker voor het hoogst aantal punten voor sierduiven. J. Luijk, een beker voor het hoogst aantal punten voor postduiven. G. de Jeu, een beker voor de fraaiste pollectie konijnen, kleine rassen. Te Tilburg is opgericht een comité tot oprichting van een monument, gewijd aan de nagedachtenis van Mgr. Zwijsen. In dit comité heelt o.m. zitting Mr. J. N. J. E. Heerkens-Thijssen, lid der Eerste Kamer de* Stalen Generaal, alhier. De Commissaris van Politie te Haarlem, maakt bekend, dat het door hem ver leende visum aan vreemdelingen niet geldig is voor binnenkomst in Nederland en dat daarvoor opnieuw een visum van den Nederlandscben Consul gevraagd moet wor- den. De Commissaris van Politie te Haarlem, verzoekt den eigenaar van een op 15 December j.I. alhier gevonden ti'ansportrij- wiel, zich aan het bureau van politie alhier. Sr lueslraat 9, afd. Recherche, te vervoe gen. Op de La. J,brug ondervond kwart over vier het tramverkeer naar Amsterdam twin, ig niinhten vertraging. Door het groote st-c. c,Lr_lk, tengevolge van de vorst, was de spanning tc laag, waardoor de tram niet over de brug kon komen. Nadat een materiaalwagen assistentie had verleend, kon de trein zijn reis voortzetten. God en Vrede den menschen" toe te roe pen. In de kerk van den II. Antonius van Padua' is Zondag een liefdadigheidspredi katie, waarna collecte, gehouden door Ta ter H. Mulder O.F.M., ten bate van de St. Elisabe h's Vcreeniging, Deze collecte bracht ongeveer j 900 op. Dinsdag 28 December 's avonds half negen, houdt de R. K. Kring zijn eerste jaarlijksche algemeene vergadering in de kringzalen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel van het bestuur inzake de Diocesane samenwerking. „Dokter Klaus", Een oud blijspel, dat 't nog uitstekend doet: frisch geregisseerd, frisch gespeeld en een voortreffelijk lachstuk Al is de bouw wat chaotisch, het houdt wel draad en leidt' langs een reeks amusante tafreelen naar een gelukkig einde! Eenieder mag 't zien en 't bevat nog een lesje ook: dat een man óók achtenswaardig kan zijn, zoo als dokter Klnus 't sarcastisch uitdrukt, als hij wat anders doet dan dansen of muzik- rraken! Ko van Dijk is die dokter: groot en grim mig J— maar met een edel hart, opofferende arbeidslust, een juist oordeel en eerlijke hulpvaardigheid Een „dankbare rol", ja, maar die toch een handig acteur eischt, wil overdrijving naar één der beide zitden uit- b'iiven. Van Dijk deed '1 allemaal keurig. Hem evenwaardig was Van Warmelo, die in den juwelier Grieslinger weer een Drach tige creatie van oud heertje gaf. En nu moeten we gauw Ezerman noemen, in de rol van Lubowski! Zijn rechte droogheid maakte die komische partij voortreffelijk hij behoefde zijn fraaie gezicht maar te ver- toonen om don schater te wekken; zelfs in zijn dank voor 't applaus bleef hij even strak, dat ,as ik 't zoo ereissies zeggen mag", onnoozcl-goocheme facie omhoogbeuren. Anders komisch, maar tocii ook effectief, vervulde mevrouw Rijken haar taak van overvrijmoedige huishoudster. Karei Rijke - verraste ons met heel goede creatie van verlegen-smaohtenden jongeling. P/levr. v. d LugtMelsert als Emma voldeed, en mevr Van Dijk cis het baronnesje zal met wat inspelen <je soms ontbrekende losheid we! machtig worden, die Lena Kley als dokters- vrouw reeds gaaf had. Ook de kleine rollen vonden goede bezetting. Men ziet; de nieuwe opvoering wint dooc kranig werk; ook vatï de regie, die zuiver vorige eeuwsche sfeer gaf, en menig grap pig trekje door goed arrangement releveerde. BEVERWIJK I—T.Y.B.B. I 0—0, Daar de consul jen de scheidsrechter bei den 't Beverwijk-terrein oedkeurden, moest dus op 't ietwat harde, maar vrij gelijke veld gespeeld worden, Vooral de Haarlem mers hadden er niet veel zin in en mop perden van beleng, wat m. i. niet noodig en tevens onsympathiek is, Mii dunkt, dat wanneer 't terrein goedgekeurd wordt, er ook gespeeld moet worden en niet' spelers, supporters stuk voor stuk hun „hiermee niet aecoord gaan'* oo vrij luidruchtige wijze kenbaar maken. Enfin, als de geei-zwarlen van té voren geweten hadden, dat ze gelijk zouden spelen", hadden ze licht niet zoo erg zwaar geboomd over bovengenoemde beslis' sing! Doofdat de T.Y.B.B. veel tijd noodig hadden om zich te verkleeden, kon eerst tegen half drie begonnen worden. Beverwijk wint den toss en T.Y.B.B. trapt De Haarlemers zijn aanvankelijk ïets meer aanvallend dan de Beverwijkers, die 't vrij kalto pnemen. Langzamerhand wordt het overwicht der gasten grooter en B.'s achter hoede. inoet zich goed inspannen om onheil te voorkomen, T.Y.B.B. moet z'n eerste cor ner nemen, doch succes blijft uit. Dan pak ken dë roodbroeken watbeter aan en, 't spel gaat goed op en neef. Toch speelt Beverwijk lang niet, zooals ze kan. Beide partijen missen nogfl eens 'n kansje, "t Schie ten der Haarlemmers is lang niet best en van dar Hout mag er wezen! Dan zien we de keurig spelende, doch sterk bewaakte Kuyer 'n kans laten voorbij gaan, dat haast 'n zeker doelpunt leek. Mooi spel wordt er nu bepaald niet geleverd, tenminste lang niet wat we verwacht hadden. Soms ont staan wel spannende momenten, maar dt rust breekt aan, zonder dat er gedoel punt is. Snoedig wordt weer begonnen en direct is Beverwijk voor 'nt T.Y.B.B.-doel. Thijs lost 'n laag hard schot, dat nog juist weg- rttgrabeld, wórdt. De roodbroeken spelen nu beter en zijn dan ook sterk in den aanval. Bijzonder valt 't keurige spel van Kuyer op Menig spannend moment voor 't goed en talrijk verdedigde T. Y. B. Tï.-doel. We zien Kuyer 'n keurig schot lossen en vlak daarna uit 'n voorzet van rechts maar uisl naast koppen. Dan even 'h uitval der Haarlem mers maar zonder succes. Dan 2 corners «op 't T. Y. B. B.-doel, direct daarna 'n vrije schop en hoewel er soms gevaarlijke oogen blikjes voor 't doel der gasten ontstaan, ge doelpunt wordt er maar niet, Als dan 't spel wat meer verdeeld wordt, onderneemt T. Y. B. B. ook nog al 'ns 'n aanval, maar B.'s achterhoede weet telkens te retournee- ren, 't Loopt tegen 't ejndé en 't wordt vrij donker. Nog een paar laatste pogingen der Veverwijkrs, maar 't zoo begeerde succes blijft uit en als de uitstekend leidende heer Salfischberger einde fluit ia 't nog 00, waarmee T. Y. B. B. zeer tevreden is, wat blijkt uit hun talrijke juichkreten en hoera geroep. Door dë minder gunstige terreingestëldheid kon zich 't spel niet ten volle ontplooien, wal natuurlijk zeer jammer was, T. Y. B. B. moet vier invallers gehad hebben, maar hun invaller keeper was heel goed, hun invaller rechtsback was eveneens goed, zöodat dëzè hun elftal niet noemenswaard zullen ver zwakt hebben. Verder viel .hun linksbuiten op, hoewel hij in Joosten toch meestal z'n meerdere moest erkennen. Bij Beverwijk was Kuyer zeker de beste, vooral z'n technisch spel was vaak af. Van der Hout in 't B.-doel verrichtte eveneens goed werk. Van Dessel werkte goed, maar liet z'n buitenman nogal 'ns vrij, De Ruyter speelde eveneens 'n goede partij. De B.- backs zagen we vaak beter! De voorhoede van Beverwijk beging tegen '1 einde de fout van te veel door elkaar te loopen en dus niet hun plaats te houden. Rooymans was ook wel 'ns beter! Maar kom roodbroeken nog staan jullie bovenaan, zorg dat ge Zondag in Volendam je best doet! Stand; Beverwijk 6 4 2 0 10 144 1.67 T. Y. B, B. 9 5 4 0 14 24—7 1.56 Volendam 6 3 0 3 6 1312 1. Zwaluwen 5 2 0 3 4 1112 0.80 V, V. A. 6 2 0 4 4 11—15 0.66 D. O. S. S. 5 1 1 3 3 8—18 0.60 Wilskracht 2 7 1 1 5 3 6—19 0.43 ROME, 28 Dec, Gister is de samen stelling van de bijzonderen Militaire Recht bank die de overtreders der nieuwe veilig heids wetten zal behandelen bekend ge maakt. Tot de leden der Rechtbank behoc- ren; een generaal en 5 consuls d. z. kolonels van de fëssistische militie, De voorzitter is generaal Carlo Sanna, lid van 't Parlement en commandant van een legercorps. Alle 5 consuls hebben dienst gedaan in het leger. Een der consuls Cristien is afgevaardigde voor Abruzzi. Behalve de zaak van den iongsten aanslag op Mussolini, zullen binnen kort, nog zes zaken voor dc Rechtbank zijn leden van een bekende familie te Floren- dienen. 2 Personen die terecht zullen staan ce en worden beschuldigd van samenzwe ring tegen Mussolini. 4 Andere uit Florence zullen terecht staan, wegens het geheim houden van politieke misdrijven. De namen van hen worden niet bekend gemaakt. Zanni- boni en generaal Capello zullen 25 Januari terecht slaan. Lucetti zal op 22 Februari voor de militaire rechtbank verschijnen. Op 30 Maart zal de arbeider Corvi, die in den zomer van 1924, den afgevaardigde Casalini vermoordde, voor de mililaire rechtbank te recht staan. Hij is al meer dan twee jaai in hechtenis. LONDEN, 28 Dec. Gedurende de laat ste dagen heeft in 't Engelsche Kanaal en op den Atlantischcn Oceaan een hevige storm gewoed. Verscheidene ongevallen werden gemeld. De bemanning van Nörth- Goodin, een vuurschip, was 4 dagen geïso leerd en kon geen verbindinkg met den wal krijgen. AMSTERDAM, 28 Dec. Vannacht om streeks 3 uur bemerkte de portier van het Centraal-Station, toen hij z'n contröle-gang maakte, dal de deur van het restaurant cp het 3de perron open stond. Bij nader on derzoek bleek f*em, dat het slot was open gebroken en dat ongenoode gasten een,be zoek aan het restaurant hadden gebracht. Toen vanmorgén de restaurateur kwam, werd vastgesteld, dat de nachtelijke bezoe ker een gering bedrag aan geld uit de cassa, eenige tabletten chocolade en eenige andere eetwaren hadden meegenomen. Van dezen diefstal is aangifte bii de politie t?e-1 daan. 5%o Nederland 1919 '0016/le I00l«/16 6% Nederland 1923 1015/g i015/g 4'A Nederl. 1917 99 ®/8 995/s 43-S N. 1. 1926 B. 967/8 967/p 6% N.-I. 1923 D 1023/lfl 1023/16 Holl. Lloyd 263/4 Oude Vaart 59 dito Gem. Eigend. 56l/4 Mij. „Nederland" 176 1 Scheepvaart-Unie 179 Rotterd. Lloyd 1631/4 Paketvaart 219 220 Oude Boot 95i/„ 95 Holl. Stoomboot 54 Jurgens gew 1743/4 174*/8 Nederl. Kunstzijde 1931/3 197-8 Maecubee 861/2 87i/a Holl. Kunstzijde 78 781/a Koloniale Bank 241 2411 Iz Indische Bank 176 175 Cert. Handel Mij. 160!/s 160 Reso dito 160 160 Phoenix 1185/8 Geconsolideerde 180 180 b Kon. Olie 391i/2 3933/4 15934 161 Marine comm. 73/* 8 Marine pref. 395/g H. V. A 697 697l/s 394 394 Vorstenlanden I82i/a 1821/. Actions id. 171 171 Poerworedjo J19l/a 119 4233/4 426 413 413 Deli Batavia 446l/2 4461/j A'dam Rubber 3231 u 325 327 325-6 Silau 173 174 Allied Sumatra »12l/2 "2l/2 1951/4 1953/, V. I. C. O 196 197 Deli Bat. Rubber 258i/? 257 Dordtsche Petr. 369 270 b Southern Rails M7l/2 1211/j 166 1631/a 98 433/„ 435/ g 27 DECEMBER EcksIt LAATSTE KOERS KOERS BERLIJN s 59.58 PARIJS 9.90 BRUSSEL, i 34.80 W/EENEN 35.20 LONDEN e t 12.13 STOCKHOLM 66.85 KOPENHAGEN 66.65 OSLO i 63.30 BAZEL p 48 35 NEW-YORK 2 50 ROME *19 11 1) 35 PRAAG «999 7.45 WARSCHAU 27.— HEBBEN WIJ IN DE VERKOOP Dete vleesklea me naadloze Onderkousen worden ter ver- warming gedra en o der fijne housen tij ivoorkomen .evens de slijtage en zt}n% door de naturel* vleeskleut tel/s onder de dunste kcusen vol maakt onzichtbaar. per paar per doosje ren 3 paar 4.95 6ERZ0N

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2