STADSNIEUWS mm 9TURT w Dit nummer bestaat uit 32 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Voornaamste Nieuws Y erkeersonge vallen. 125.' Leekepreeken. TABAK A MS IERD AMCU E ANTHR ACI ET-Klij. ,lrEA^ lyiyi Onze vaiuta-afdeeiing koopt en verkoopt vreemd bankpapier en buitenlandsche clièpes tegen de laagste noteeringen. Vrijdag 31 December 1928 50ste Jaargang No. 16444 Aangiüe moet, op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na het ongeval 1 *U,* i 4 sjJ Agenda 1 Januari Agenda 2 Januari Agenda 3 Januari VIER INBRAKEN TE BEVERWIJK. De invoering van den z.g.n. Informatietoon. Het ernstig ongeluk te Lisse. De verdeeling der erfenis van Clara Jansdochter, vrouwe van Sparv/oude. VADEK !*S©?EE>ER n DE KBKDEREN A mn 0PCEI06EN OVER Het ongeluk bij Warmond. Huldiging Nico Hoogerwerf. Luxor-Theater. R=K. KIESVEREENIG1NG „CREDO PIPÊH3" JAARVERGADERING op Vrijdag 7 Januari 1927, in het gebouw „St. BAVO te Haarlem. «e***» J. J. VVEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. WEERBERICHT. - BURGERLIJKE STAND. Gisteravond werd in de Gem. Concerzaal, de beer H. W. Hofmeester gehuldigd, ter gelegenheid het feit, dat hij 25 jaar met succes- den dirigeerstok over „Harmonie Crescendo" zwaaide. De abonnementsprijs, bedraagt voor Haarlem en Agentschappen. Per week 0.25 Per kwartaal3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling3.5S Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening No. 5970. NIEUWE COURANT Adverfentiën 35 cents per regel Vraag- en aanbod-advertentiën 1-1 regels 60 ct. per plaatsing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetalen: Advertentiën tusscben den teks' als ingezonden mededeeling 60 ct per regel. Bij contract belangrijke korting Mie abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f3000.- Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cfl bij een ongeval met f OKJ1 i; I tfj,"* doodelijken afloop Ctvli. gbij verlies van een hand, «gen ongevallen verzekerd voor een der volgende "uitkeeringen t 1 «3UUU.~ verlies van"beide armenTbeide beenen of beide oogen; I <JU." doodelij ken afloop 1 Lj}\3." een voet of een oog; i IL%3%" duim of wijsvinger1 dU." been of arm; 4 *ÏU." andere vinger bij verlies van een f Cf) I JU.' bij 'n breuk van f tfl bij verlies v. eer 169. DE TWAALF SLAGEN. Heel! de kalender mij dit jaar toebedeeld Zoor mijn lezers over den Kerstvrede te spieken, nu het eindt der week ook met het einde van het jaar samenvalt, vragen als van zeli de gewichtige twaalf slagen tusscben „oud-en-nieuw" onze aandacht. Eeuwenoud gebruik, zoo menschelijk en zoo natuurlijk, om bij de jaarwisseling even stil te staan op den levensweg, even op adem te komen, terug te zien op wat heen ging en vooruil te blikken in de toekomst en elkaar een gelukkig, liever nog als chris tenen, een zalig nieuwjaar toe te wenschen. Oud en eerbiedwaardig gebruik, dat steeds in eere moge blijven! Maar alle tradities, ook de meest prij zenswaardige, hebben een gevaarlijken kant, n.m. die van de sleur, van te ontaarden in een gewoonte, een louteren vormdienst, zon der hart en zonder ziel, dus zonder werke lijke waarde. Hoe kunnen wij daaraan ont snappen? Door iedere jaarwisseling opnieuw te gebruiken voor een korte retraite, voor cenige oogenblikken van zelfinkeer. O, bet behoeven slechts weinige minuten te zijn! Kostbare stonden, die over 's menschen le ren beslissen, duren gemeenlijk niet lang. En het onderwerp voor de meditatie ligt voor de hand, spreekt uit de gewichtige twaalf slagen van de klok. Waarom klinken u deze middernachtelijke slagen op den Sylvesleravcnd anders tegen dan zij u gisterenavond zouden hebben ge klonken of het morgen zot_den doen, wan neer ge er naar geluisterd hadt? Omdat zij u spreken van weer een jaar, dat heenging en een nieuw dat begint en omdat wij ons leven meten met jaren, met enkele tiental- len van jaren er, omdat ons leven ons kost baarste bezit is. Dus komt telkens weer op den drempel van oud-en-nieuw een lichte schok ons doorhuiveren als werden wij even geraakt door den kouden vinger van den Dood, die r.a enkele, misschien na en kele tientallen van jaren zijn besüssenden slag zal slaan. Een jaar is daarom in onze menschelijke verbeelding zoon gewichtig iets, omdat wij ons kostbare leven met ja ren tellen. Maar de lichte huivering, de zucht over „weer een jaar, dat heen ging," gaat snel voorbij; wij heffen de glazen, wij juichen het nieuwe jaar te gemoet en wenschen el kaar alle heil en zegen. En 't is goed en prijzenswaardig, dat we dit doen. Maar wanneer de twaalf slagen ons niet uiéér zeggen, dan zijn wij al reeds slachtoffers ge worden van de sleur, van de nieuwjaars- frase, van een ziellooze traditie, vruchteloos voor de levenden, die haar overreiken aan een volgend geslacht. Klokke twaalf in den Sylvesternacht heeft dieper beteekenis, is van meer waarde voor ons leven dan een vluchtige nieuw iaars- •wensch, wanneer wij ze tot ons laten spre ken als de stem van den Tijd. Dit immers is oo-k de beteekenis van onze oudejaars- viering, dat wij de uren, die altijd maar voortvliegen, het een na het ander, en waar aan wij zoo weinig aandacht schenken, op da giens van een oud en een nieuw iaar eenige oogenblikken willen herdenken: het feest van Klokke Twaalf. Welnu, laat die herdenking dan zijn als een gewetensonder zoek een inkeer, een afvragen van ons zelf boe wii onze vele levensuren besteden, de vierentwintig, die ieder etmaal vormen en zeven dagen en zeven nachten reien tot een week, dertig tot een maand en twaalf maanden doen klimmen tot een jaar. Wij neb ben dus gelegenheid genoeg om onzen baldns over de besteding van onze levensuren op te maken: den avond van iederen dag, het einde van een week, desnoods van een maand, van een kwartaal. Maar hoe weini gen zullen zóó nauwgezet boekhouden van het gebruik van hun tijd? Tof de klok op 31 December haar beteekenisvolle slagen doet hooren. Op dat oogenblik zijn althans velen een wijle ernstig gestemd- Maar laten wij dan ook niet verzuimen ons zelf ge streng af te vragen, hoe b' steed ik mijn levensuren? Vooral voor onzen tijd is dit een gewich tige vraag. Er is een internationaal strevfen naar verkor lering van den weiktijd. Van den verkorten werkdag van acht uren, ko men we nu al san een kortere werkweek van vijf dagen Wanneer de maatschappij met dien minderen arbeid leven en bloeien kan, des te beter! Mr ar individueel brengt meerdere vrije tijd ook grooter verantwoor delijkheid mee. 't 7al van de ouderen on der ons, van hen, d>e der overgang van den langen naar den korten arbeidsdag meema ken, van hen, die een nieuw geslacht moe ten opvoeden, afhangen, of de samenleving met meer vrijen tijd gelukkiger of ongeluk kiger is. Want de vrijheid alleen en op zich zelf is niet voldoende Het gaat er om haar goed te besleden. Zij kar een zegen zijnl In den tijd der loonslavernij moesten de gezin nen van de groote arbeidersmassa maar al.te vaak vaderlijk toezicht en moederlijke zorg ontberen. Veel verwaarloozing moest op re kening van het gebrek aan vrijen tijd voor de ouders worden geschreden Laat nu ieder met zijn hand op het hart zich afvragen: geef ik nu rhijri vrije uren san mijn gezin, daar, waar mijn plicht mij het eerste roept! Gewichtige vraag als straks de klok twaalf slaat. Met het streven naar meer vrijheid is de zucht naar veVmaak hand aan hand gegaan. Ontspanning is voor duizenden geen uitzon dering meer; een feestdag of een avond van jolijt is niet meer een zeldzame gelegenheid, lang verbeid, met volle teugen genoten en !ait£ daarna nog dankbaar hei dacht.... neen feest is het iederen dag: iederen avond tol laat in den nacht dreunt de dansmuziek. Het leven is voor velen een permanente ker mis. Lazen wij dezer dagen nog niet, dat de hoofdstad het op den gewijden lsten Kerst dag niet stellen kon zond >r dansvergunning in openbare gelegenheden en dat negen hon derd auto's noodig ware" om de dansma- niakken naar het Gooi f® vervoeren? Eén avond, één nacht zonder dans, dat gaat niet. Hoe zullen zij, die in een dergelijke roes leven, het gebruik van hun levensuren ver antwoorden, wanneer hedenavond de twaalf slagen het oude jaar uit en bet nieuwe in luiden? En al behooren wij niet tot deze ver dwaasden, aan den geest van den tijd ont komen er maai weinigen Laat de jaarwis seling ook voor ons een gelegenheid zijn om na te denken ever het gebruik, hetwelk wij van onzen tijd maken. Hoeveel kostelijke uren van een jam gaan n*e' verloren aan zoutelooze taal, met het lezen van onbenul lige of sensationeele verhalermet beuzela rijen en allerlei aietigbedérLaten wij er ons niet te spoedig afmaken met den dood doener: de boog kan niet altijd gespannen blijven! Wanneer wij de uren van nuttigen arbeid en die, welke wij voor onze ziel be steden, samen tellen en deze som aftrekken van de duizenden uren, welke ons in een vol jaar geschonken worden, dan eerst blijk! hoeveel tijd er vermotst wordt; doeloos en vruchteloos, zoo niet erger, verloren gaal. Laten wij toch woekeren met onzen tijd en zuinig zijn, op onze levensuren, zóó als de mensch doet met het voedsel in tijden, van hongersnood. Het leven :s maar kort en wij leven het slechts éénmaal Beschouwen wij onze levensuren zóó als de belegerden in een stad hun laatste graankorrels. Wij ook worden beloerd doo. een vijand, den dood. Eenmaal zal hij zijn slag slaan. Laten wij onzen tijd gebruiken intensief, er uit halen, wat er uit te halen is, opdat wij, wanneer de groote Maaier komt, niet als holle vaten j van den berg rollen, ma*>r rijk beladen zijn met den oogst van een welbesteed leven. Dit zegge ons van avond de oudejaars- klok, wanneer haar twaalf veel beteekenen- de slagen klinken: mogen zij voor ons allen luiden als 'n dankbede en een zucht van vol doening over den jaarkring, die afsluit en welks uren wij ons en anderen ten nutte maakten. En. wanneer wij or.s zelf bekennen, dat toch nog wel menig uur roekeloos ver loren ging, laat dan met het inluiden van het eerste uur van 1927 tevens bij ons vast staan: dit nieuwe jaar zal mij zien woeke ren met den kostbaren tijd! j In dezen geest: Zalig nieuwjaar! HOMO SAPIENS. Zondags en Woensdags van 810 uur n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen tehuis hebben. Tel, 11671. St. Elisabeth's Vereenigfng Janssiraat 49. Aanviagen om versterkende middelen voor arme zieken der S E. V. Maan dag van 23 uur, Donderdag van 12 uur. R K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged Oude Gracht 74, Dinsdags van 2—3 uur. R.K, Reclasseeringsvereenieinit afd. Haar lem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in het gebouw der Sint Vin- centiusvereeniging, N. Groenmarkt 22. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. SNELVERBAND, Centrale Post Telef. 15151 en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELIN GEN, verstikkings- en electriciteitsonge- vallen. Telefoon 10231. ROODE KF?UIS TRANSPORT COLONNE. Telefoon 12685 (bij geen gehoor 19392). toelichting tot dit plan, dat niet minder dan 113 bladzijden in folio-formaat be slaat, wordt o.m. het volgende gezegd: Het kapitaal bestond bij de opheffing der stichting uit: le. een kapitaal ad J 528.600 (nominaal); 2e. een erfpacht ad 8 per jaar ten laste van jhr. Steengracht van Dui venvoorde op een onroerend goed in de gemeente Voorschoten, welke erfpacht in middels is afgekocht tegen den penning 20. Volgens art. 2 der wet van 3 April 1922 (Staatsblad no. 165) dienen van den verkoop van het kapitaal te worden uitgezonderd in schrijvingen op het Grootboek der Natio nale Schuld, rentende 2J4 tot een ge zamenlijk bedrag van 14,000. Uit de rente van deze inschrijvingen die nen n.l. in den vervolge jaarlijks de volgende uitkeeringen te worden gedaan: a. een uitkeering groot 300 aan den voorzitter van de theologische faculteit der Rijksuniversiteit te Leiden ter verdeeling onder twee studenten in de theologie al daar; b. een uitkeering ad 50 aan de regen ten van het Oude Mannen- en Vrouwen huis in de Papensteeg te Delft voor een blijden maaltijd. RIME IMK 1 4 V St. Josephsgezellengebouw, Jansstraat 59. Geopend van 12 tot 2 uur en van half 6 tot 10 uur Gem. Concertgebouw. „De twee Wee zen", 8 uur. Stadsschouwburg. -N. V. Het Schouwtoo- neel „Je meent 't," 8 uur. Schouwburg Jansweg. Cor Ruys Ensem ble ,,'t Ondeugende Vrouwtje", kwart over 8 uur. Theater „De Kroon". Bioscoopvoorstel ling van 2 tot 7 en om 8 uur. „Luxor"-theater Bioscoopvoorstelling -'anaf 2 uur. St. Josephsgezellengebouw, Jansstraat 59. Qm 7* uur des avond' installatie van 18 nieuwe led n. Hierna opvbering van „Het IJzeren Masker" door de leden van de tooneelclub „St. Genesius' Stadsschouwburg. Operettegezelschap Frits Hirsch „Ein Walzertraum 8 uur. Theater „De Kroon". Bioscoopvoorstel ling van 2 tot 7 en om 8 uur. „Luxor"-theater. Bioscoopvoorstelling half 3 en 8 uur. Sociëteit „St Bavo" Tooneelclub R.K. Vrouwenbond, 8 uur. Haarlem's Zang genot, 8 uur. Rederijkerskamer „Alber- dingk Tbijm", 8 uur. Propagandaclub R.K. Volksbond, 8 uur. R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur. St. Josephsgszellengebouw, Jans traat 59 Damclub „T. en P om 8 uur in de bo venzaal. Repetitie leerlingen „Utile üulei", 8 uur. Schouwburg Jansweg. Louis de Vries u"r* „Hendrik de IVe", kwarf over 8 uur. „Luxor"-Theater Bioscoopvoorstelling half 3 en 8 uur. Theater „De Kroon" Bioscoopvoorstelling half 3 en 8 uur. Frans Hals-Museum Tentoonstelling van werken uit particulier bezit. Kunstzaal J. H. de Bois Kruisweg 68 Expositie schilderijen van William De- gouve de Nuncques van 9 tot hall 1 en van half 2 tot 5 uur Kleine Theresia Stichting. Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur Dins dag en Vrijdag van 34 uur. Tempeliers straat 36. R.K. Arbeidsbeurs vooi mannen en jon gens. Sociëteit „St. Bavo". Smedestr. 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 12 uur. 's middaés van 35 uur, 's avonds van half Shalf 9 uur. 's Zaterdags alleen van 9.1412 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis fes Bloemhof straat 1 Tevens bemidde lingsbureau voor verpleegsters en alle werkende dames. Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond. Tel. 11671 Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sin! Fiarciscus Liefdewerk Zoetestraal 11. Eiken Donderdag van 8954 uur. R.K. Bevolkingsbureau Gebouw „Sint Bavo" Smcdestraat 23. Van 8—10 uur .p Maandag-, Woenstdag- en Vrijdag avond. R.K. Leeszaal en Uitlcenbibliotheek, Jansstvaat 49. Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur. be hal'.e des Maandaésochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 25 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St, Marthavereeniging -- Bloemhofstraat 1. De Zondags- er Nachtdienst der apo theken wordt Nieuwsjaarsdag tot s avonds 8 uur waargenomen dooi: Th, A Klinkha mer, Koninginneweg 69. Telefoon 11596 en de firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, Telefoon 10C43; daarna wordt hij dc geheele week door de Fa. C. G. Loomeyer en Zoon, Barteljorisst'-aat 11, tel. 10175 en de Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793, waargenomen. DE BIBLIOTHEKEN DER ST VINCENTIUS VEREENIGING ZIJN GEOPEND: Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrijdagavond van half 8 tot 9 uur. Klarenbeekstraat 60" Woensdagavond van half 8 tot 9 uur Hagestraat 49: Wcesdag- en Vrijdagavond van half 8 tot 9 mr. Gen, de la Reystraat 17 l Schoten): Dins dag- en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. Deongenoode gasten worden in hun werk gestoord. De Dr. Schuitstraat, in Beverwijk, heelt hedennacht de twijfelachtige eer genoten van het bezoek van ongenoode gasten. In niet minder dan vier woningen, staan de san de Dr. Schuitstraat, is ingebroken en de inbrekers, die hebben gepoogd er hun slag te slaan, hebben gedeeltelijk hun opzet met succes bekroond gezien. De bewoners, die de dupe van het on welkome bezoek hebben genoten zijn: de heer S„ de heer Zde heer L. en de heer Door middel van het op handige wijze uit snijden van ruiten, die zij niet braken, doch voorzichtig aan den kant zetten, zijn de inbrekers binnengekomen en hebben eemg antiek tafelzilver en een paar rijwielen kun nen bemachtigen. Ook een gering bedrag aan geld was van hun gading. Toen ze echter ten slotte bii hel huis van den heer P. kwamen en op dezelfde wijze wilden binnenkomen, hadden ze de onvoor zichtigheid een ruit te breken. Door het lawaai der vallende glasscherven werden de bewoners gewekt en de inbre kers sloegen op de vlucht. Tot nog toe is echter nog geen spoor van hen ontdekt kunnen worden. De politie stelt een onderzoek in. Ten einde den aanvrager van een locaal gesprek kenbaar te maken, dat met het door hem gekozen telefoonnummer tijdelijk geen gesprekken gevoerd kunnen worden, bijv. door afwezigheid of ook wel ten ge volge van beëindigd abonnement, werdt op t 'januari a.s. voor het locale rijkstele foonnet Haarlem een zoogenaamde infor- ma'ietoon ingesteld. Wordt een telefoonnummer gekozen, waarmede geen aansluiting kan werden verkregen, dan hoort de aanvrager eene fwisselend hooge en lage toon. Bij het kiezen van opgeheven telefoon nummers zal den eersten tijd na de ophef fing ook de informatietoon gehoord worden Om den aanvragers der infermatietoon te doen kennen, is deze bij het kiezen der telefoonnummers 14800, 14900, 15000 en 15100 tot 1 Februari a.s. daarop te hooren. Het slachtoffer overleden. Gisteren maakten wij melding van het ernstig ongeluk, dat Woensdag aan de Eerste Poellaan te I-isse plaats vond en waarbij een vierjarig ze on'je van den werkman A. IC door de stoomtram were overreden, waarbij hem beide beentjes even onder de knieën zoo goed als algereden werden. Naar wij thans vernemen, is het knaapje aan de bekomen verwondingen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden. De minister van financiën maakt thans, ingevolge artikel 5a der wet van 31 Juli 1926 (Staatsblad no. 257) tol wijziging en aan vulling der wet van 3 April 1922 (Staats blad no. t65), houdende opheffing van eer. gedeelte der stichtingen, als bedoeld in ar tikel 11 der wel van 5 Maart 1852 {Staats blad no. 115), openbaar het plan tot ver- leeling van de gelden, tocbehoorende aan de thans opgeheven stichting van Clara Jans dochter, vrouwe van Sparwoude, weduwe van mr. Arent Franc van der Meer. In de ontfw" *ith cp «r. pypjt van a,n geltefhonsae ropok qeme.r cao de hee'iijKe- qeur der STÊPÏAfiAfl cerD.yden zich met hef lezen der lecrnQhe en ooeiende reisverhalen, beschreven in de mooie Albums welke zij qratis feu qescbenke oofvanqen Allen De overschietende gelden worden verdeeld onder de wettige afstammelingen der erf laatster, genoemd in de overige door haar besproken legaten, t.w.: Legaat I. Onder de descendenten van Adriaan Hendriksz. van Tetteroode, 9.3 Legaat II. Onder de descendenten van Hy- politus Arentsz. Verhouck, 2.3 Legaat III. Onder de descendenten van Claas Pietersz. de Bont, 1 Legaat IV. Onder de descendenten van Elisabeth en Jan Claasz. van Toornvliet, 1 Legaat V. Onder de descendenten van Jannetje Gerritsdr., 0.8 Legaat VI. Onder de descendenten van Magdaleenlje Cornelisdochter, 0.6 Legaat VII. Onder de behoeftige gehuwde rechtstreeksche afstammelingen van de erf laatster, die zich daartoe hebben aange meld vóór 1 April 1924, het z.g. Huwelijks- fonds, 85 Bij de verdeeling van de gelden van liet z.g.ii. huwelijksfonds is getracht een oplos sing te vinden, die zooveel mogelijk beant woordt aan de bedoeling van de erflaatster. Deze had dit legaat ingesteld tot „uythyli- kinghe van de jongmans en jongedochte- ren van haar geslachte, dyet van doen sou den mogen hebben". Deze bepaling is zoo veel mogelijk letterlijk nagekomen. De staat van het legaat Tetteroode telt 551 namen; het legaat Verhoeck telt 68 na men; het legaat de Bont 22 namen; hel legaat Toornvliet 14 namen; het legaat Jannetje Gerritsdr. 7 namen; het legaat Magdaleentje Cornelisdr. 95 namen, terwijl het Huwelijksfonds 4934 namen telt. Naar de „L. Ct." verneemt, heeft de afdee- ling Tractie der Ned. Spoorwegen order ge geven de locomotieven grondig na te zien van de treinen, welke de plaats van het ongeval bij Warmond waarbij, gelijk men weet, 'wee meisjes om het leven zijn gekomen gepasseerd hebben ongeVeer op den tijd, dat dit ongeval heeft plaats gehad. Aan de iocomotitf van trein 231, die. om 8.03 uur des avonds te Amsterdam uit Leiden aankomt, werden eenige vleeschdeelcn gevonden, zoo dat aangenomen moet worden, dat door de zen trein de meisjes zijn aangereden. Heden zal vanwege de Ned. Epoorwegen het gebruikelijke onderzoek naar de oorzaak van 't ongeval worden gehouden. De „Tel." verneemt nader, dat de in de buurt van de Padoxfabriek wonende K„ die de meisjes had aangeraden haar weg over de spoorbrug te nemen en dezen daarheen had gebracht, gisteren door den officier van Ju stitie uit Den Haag is gehoord. Gisteravond werd op een druk bezochten repetitie-avend van het mannenkoor „Cae- cilia", bij monde van den voorzitter, den heer G. A. Koper, den dirigent Nico Hoo gerwerf, uit dankbaarheid voor het' vele werk, dat hij de laatste maanden heeft ge daan op de repetities voor de voorbereiding %an de jubileum-concerten op 35 Januari, het gouden insigne der vereeniging over handigd. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Hoo gerwerf en zeide, dat hij de laatste weken, doordat velen de repetitie verzuimden, zorg volle dagen achter den rug had, doch nu hij daar ziin menschen weer bijna voltallig on der de banier geschaard zag staan, nu ju belde het in zijn hart, nu was hij alles ver geten. Hij legde gaarne de belofte af, dat hij zijn geheele kunnen in dienst wilde stellen van zijn geliefd mannenkoor. „Mannen van staal" is het hoofdnummer op 't programma van Luxor-theater. Wij hebben met groote belangstelling deze film gevolgd, in zijn bouw knap doorgewerkt én logisch. De opnamen zijn buitengemeen goed. Wij leven hier het leven mee in de staalin dustrie, bij onbarmhartig hooge temperatu ren, met de geweldige werkplaatsen en machtige elevators, waartusschen de zwarte mannen als stippen krioelen. Wie een goede, spannende film wil zien, ga deze week naar Luxor. En.... men krijgt v aar voor zijn geld. Tien acten is niet zoo heel weinig. Desondanks blijft de belang stelling tot het einde toe onverzwakt. Als voorspijs gaat een klucht „Bemoei je er niet mee", met grappige situaties en lach wekkende momenten te over. Het Luxor-nieuws brengt als gewoonlijk de actualiteiten van de laatste dagen. AGENDA: m 1. Opening. 2. Noluien. 3. Jaarver- slag Secretaris. 4. Jaarverslag Penningmeester. 5. Rede van den g 8 ZeerEerw. Pater J. Corver S.C.J. te Amsterdam. 6. Mededeelingen be- t treffende canadidaten Prov. Staten. 7. Rondvraag en sluiten. HET BESTUUR. Nederland s vliegtuigindustrie. Twee be* langrijke opdrachten. Tegen de wanbetalers. Goedkoope en korte procedure gevraagd. Oude man in de vlammen omgekomen. Door het rooken van een pijp in bed. Wetsontwerp ingediend tot reorganisati» van den Hoogen Raad van Arbeid. Verwarming der treinen. Maatregelen tet gerieve van de reizigers. De financieële verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Het onderzoek der Staats commissie, Een adres van den Ned. R.-K. Boeren. en Tuindersbond in zake de Personeelc Belasting. Staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen. Verhooging der tarieven det ongeveer 31'» millioen. Nieuw tariei voor z.g. schoolreisjes. Meet geleiders vrij, maar ook 40 pet. verhooging. Neutrale sociale organisaties. Een schrij ven van het Doorluchtig Episcopaat aan de R.-K. Vrouwen en meisjes. De president van Mexico wenscht de petrcleumwetten niet te verdagen. Gevecht in een Zuid-Afrikaansche mijn; drie dcoden, vele gewonden. De Amcrikaansche regeering verbiedt het gebruik van vergiften bij de bereiding van alcohol. \\VU9tiirjj Barometerstand 9 uur v.m. 766. Stilstand. Botsing Gisterenmiddag hall vier had op den hoek Duv en voordes traalGarenkokarskade een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een luxe-auto. De bestuurders hadden tl- kaars signalen niet gehoord. Beide auto's werden beschadigd. Aanrijding op den Zijlweg. Hedenmorgen omstreeks half elf had op den Zijlweg, ter hoogte van het R.-K. Ly ceum, een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een tramwagen der N.Z.H.T.M. De wielrijder, een broodbezorger, reed aan de rechterzijde van den weg, toen hij naar een klant aan de linkerzijde van den weg wilde gaan. Daartoe stak hij plotseling den weg over, zonder signalen te geven. Het gevolg daarvan was, dat de tram wagen, die den wielrijder achterop kiyam. hem aanreed. De wielrijder kwam te tallen. Dr. Bos, die spoedig ontboden was. constateerde een ont wrichting van den linkerschouder. Evenwel ken de wielrijder lcopend' naar huis gaan. Het rijwiel werd vernield. Het ongeval moet geheel aan eigen onvoorzichtigheid geweten worden. Licht op. De lantaarns moeien morgen worden opgestoken om 4.24, overmorgen om 4.25 en Maandag om 4.26. Medegedeeld door het Ned, Kon. MeteoroL Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 31 December. Hoogste Barometerstand 772.1 m.M. te Cermont. Laagste Barometerstand 740 m. M. te Stockholm. Verwachting van den avond van 31 Decem ber tot den avond van 1 Januari: Matige wind uit W. richting; betrokken tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag, wel licht later iets kouder. Groote Houtstraat 187, Tel 12504 Zorgvuldige bediening in elk opzicht Verzegelde zakken. Ook A'dam, Hilversum, Eussum, Leiden. Geboren: 29 Dec. z. van J. L. Moonen— Roekens; 29 Dec. d. van M. A. v. Wooning Hulscher; 29 Dec. d. van E. Fennisv. d. Klashorst. Overleden: 30 Dec. L. Konings, 44 j„ Gast- huisvest;29 Dec. M. J. D„ 5 j„ d. v. W. C. L. Robbers, Lakenkoopersstraal; 30 Dec. S. Joles, 75 j„ Kruisstraat; 30 Dec. J. Müh- ring, 72 j., Hooimarkt; 30 Dec. E. A. Mar cus, 40 j., Kamperlaan; 30 Dec, G. Hessier, 24 j„ Kamperlaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1