Nieuwjaarsgroeten. GELUKKIG 1927 NIEUWJAAR KLEIN MAAR DAPPER De Kindertoeslag in het Bloembollenhedrüf. l kuijk BEVERWIJK. VRAGENBUS. AMSTERDAMSCH NIEUWS. Ontsporing. Zonderlinge aangéteekend<. zendingen. WIELRENNEN. VEEL HEIL EN ZEGEN De geheelonthouding schept de mogelijkheid van meer levens geluk en blijheid en van meer veiligheid. Het alcoholisme onder mijnt de geestelijke- en stoffelijke volkskracht. Wilt U mee helpen aan de komst van' een drankvrije samen leving? Wordt dan lid van een der organisaties aangesloteni bij: HET CENTRAAL COMITÉ VAN DRANKBESTRIJDENDE VEREENIQINGEN TE HAARLEM. Een goed begin is 't halve werk. Daarom stellen wij paal eni perk aan hooge Prijzen en dure reclame. Dit ziet iedere Heer of Dame, die een bezoek brengt aan onze zaak; bespaart daardoor menige Kticisk COSTUUMS, fantasie, blauw en grijs, steeds voor d^n laagsten prijs. GABARDINES voor Dames en Heeren; MOTQRJtKKxKb in stof en echte leeren Wilt U dus een Adres van vertrouwen, moet U ons Adres onthouden. m':y Kleedingmagazijn 21 BARREVOETESTRAAT 21 bij de Botermarkt. D. SC HOUT SEN J. RUSMAN Mr. Metselaar, Aannemer van Metselwerken, Wand-en Vloer tegels, Stucadoor- en Witwerk Ogericht 1922 - Meester Lottelaan 31rood - Telefoon no. I49~i wenscht zijne Clientèle een m GELUKKIG NIEUWJAAR. J. P. MELISSEN SPAARNWOUDERSTRAAT 35 wenscht zijn geachte Clientèle een ZALIG NIEUWJAAR. S A. v. d. LANDEN Dennestraat 12 H. G. Assurantiën Schoten n.b. Haarlem. SCHOTEN. jac. Nijssen, HEEMSTEDE P. f. SLAGER KRUISTOCHTSTRAAT II (Bavodor») H. A. MAURITS Dames- en Heeren Kleermaker Zuid Brouwerstraat 40 wenscht zijn Vrienden en Begunstigers een Zalig Nieuwjaar. N. V. MELKINRICHTING „DE LANDBOUW" R.K. Harmonie „St. Jacobus Fa. Chr. Duyn en Zonen CUBA OVERAL H. Nimis Graniet en Betonwerken BESTUUR VAN DE R.-K. MUZIEKVEREENIGING s,UTILE DU LCI" wenscht haar Praeses, Directeur, Leden, Donateurs cn Donatrices een ZALIG NIEUWJAAR, DE R.-K. VOETBALVEREEN1G1NG „ZWALUWEN" (R.K.V.Z) wenscht haar Eerw. Praeses, Donateurs(trices), Begunstigers en leden een ZALIG NIEUWJAAR. D. SCHOEN - Sigarenmagazijn „Schalkwijkerpoort" Anthoniestraat 60 wenscht zijn Clientèle en Bekenden een Voorspoedig Nieuwjaar. J. WILLEMSE, Schagchelstraat 12 - Haarlem. Tevens de beste soorten Hengelsportartikelen. H. J. VAN DER MEER De R.-K. Harmonie SINT MICHAËL wenscht hare Leden en Begunstigers een Zalig Nieuwjaar. Wed. G. J. VAN HOUTEN Stalhouderij Luxe Autoverhuur. Bieekersvaartweg 53 ZALIG NIEUWJAAR. r Heemstede BL0EMENDAAL. SANTPOORT. VELSEN-N00RD. HMRUMMERUEDE. KROMMENIE. A V0LENDAM. Openbare Vergadering van dan Raad 'der gemeente Beverwijk, op Donderdag 30 De. cember. De voorzitter opent de vergadering. r Afwezig de heer Braun, dde bericht van verhindering heeft gezonden wegens ziekte; de heer van Zutfen is eveneens ongesteld. Punten van behandeling: 1. Benoeming van: a. een lid der school commissie, wegens periodieke aftreding op 1 Januari a-s. van den heer M. K. Beeke laar. Met algemeene stemmen wordt de heer Beekelaar benoemd, b. drie leden van de Commissie van Overig voor de ambte naren, wegens periodieke aftreding op 1 Januari a-s. van de heeren C. Gorter, C. 'Slings en C. A. Zwager, De heer Gorter wordt herkozen met 10 stemmen, één blan co; de heer Slings met 10 stemmen, één blanco; de heer Zwager benoemd met 8 stemmen. (Eén stem werd uitgebracht resp. top do heeren Brantjes en Mater, één blanco), c. Drie leden van de Commissie v. Overleg voor de werklieden wegens perio dieke aftreding op 1 Januari a.s. van de beeren J. Groot, K. Steyn en H. van Zut- phen. De heer de Groot wordt benoemd men, één tegen; d. een lid der Commissie met 10 stemmen, 1 blanco; de heer Stein idem; de heer van Zutphen met 10 stem men, cén tegen. d. een lid der Commissie van Toezicht op de Fröbelschool wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.s. van Mej. J. Moens (met algemeene stemmen benoemd). 2. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aan de Provincie. De Raad der gemeente Beverwijk; gezien het voorstel van Burg. en Weth. d.d. 22 December j.1., raadsvoordracht no. 59; ge let op artikelen 137 en 194c der Gemeen tewet; besluit onderhands te verkoopen aan de Provincie Noord-Holland een strookje grond ter grootte van 24 M2., nabij en uitgang hebbende naar de Simon Rum- pingstraat, uitmakende een gedeelte van het kadastrale perceel gemeente Beverwijk, sectie A nommer 5482, voor een prijs van 5.per M2. en onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht door de Provin cie zullen worden gedragen. Aldus wordt besloten. 3. Voorstel tot vaststelling opnieuw van de verordening tot heffing van schoolgeld op inrichtingen voor M. O. en voorberei dend H. 0. te Haarlem. Bij raadsbesluit van 14 Nov. 1924 werd vastgesteld eene verordening op de hef fing van schoolgeld op inrichtingen voor M. O. en Voorbereidend H. O. te Haarlem als gevolg van de met die Gemeente getroffed regeling met betrekking tot de toelating van leerlingen uit deze gemeente op boven genoemde onderwijs-inrichtingen. Deze heffing werd bij K. B. van 5 Juni 1925, no. 27, goedgekeurd tot 1 September 1926. B. en W. stellen voor genoemd raadsbe sluit opnieuw vast te stellen, gerekend met ingang van 1 September 1926. Aldus wordt besloten, 4. Voorstel tot wijziging der pclitie-ver- prdening en verkeersverordening. De Voorzitter wenscht eerst de wijziging in de verkeers-verordening te behandelen. Voorgesteld wordt. Na art. 6 der politie-wet een nieuw art. (6 a) in te lasschen: „Het is den bestuur der van rijwiel of tweewielig moterrijtuig verboden zich vast te houden aan of te la. ten voorttrekken door een rij- of trekdier, en daarop meer personen te vervoeren, dan waarvoor het bestemd is. Hij behoort met ten minste één hand te sturen en op het voertuig geen voorwerpen te vervoeren, die gevaar opleveren vcor het verkeer. De heer Maters vraagt of onder bestuur der van een rijwiel ook begrepen is, iemand die zoo'n voertuig aan de hand leidt. De Voorzitter: Deze is niet in de voor gestelde wijziging begrepen, fietsmandjes zijn toegelaten. De pclitie-wet moet oor deelkundig worden uitgelegd. Verschillende leden vragen nog inhchtin- ^De Voorzitter verzekert, dat de Raad met gerustheid de wijziging kan aannemen; i_'fy*''' VoTcfoel zé in 3e plraCtijlc me?, cfan Kan ze" a la minute worden ingetrokken. De heer Gorter wil in de wijziging een leeftijdsgrens zien ingelascht, van kinderen, die op de fiets worden vervoerd (niet be neden de 3 jaar). De heer Slings wenscht motorfietsen (met aanhang) in de wijziging te zien opgeno men. Rijden met minstens één hand aan het stuur; jongens rijden met ontstellende ze kerheid los!; een dame met twee handen aan 't stuur kan gevaar voor het verkeer opleveren. Gaan we niet te ver met deze wijziging? Amendement van den heer Groot in te lasschen achter „verboden" in te lasschen: „in de bebouwde kom der gemeente" (ver worpen). Het amendement van den heer Gorter wordt eveneens verworpen, alsmede dat van den heer Visser. De verordening svordt ten slotte zonder stemming aangenomen. Behandeld worden achtereenvolgens èen aantal gedeeltelijke redactie-wijzigingen in de bestaande politie-verordening, bene pens toevoeging van enkele nieuwe artike len. De heer Maters meent, dat de politie verordening te zeer wordt uitgebreid. De Voorzitter licht het voorstel tos. Vraag eens aan fietser en automobilisten, wat een overlast ze hebben van honden en kippen en ook van kinderen. Spr. haalt aan, wat hij op dit gebied in 't buitenland zag. Men kan de zaak belachelijk voor stellen, dat is evenwel niet noodig. De heer Maters kan zich niet vereeni gen met de zienswijze van den voorzitter, wiens argumenten hem niet hebben over tuigd. De heer Steijn is van meening, dat de zaak, ook voor goedwillende menschen, moeilijk wordt gemaakt. Spr. vreest, dat de raadsleden riet met het voorstel akkoord zullen gaan. De Voorzitter stelt voor deze artikelen terug te nemen en in een volgende verga dering, na aandachtige beschouwing, daar op terug te komen. (Art. 21, 22, 23, 24, 25 Aangenomen. De Verdere wijzigingen worden goedge keurd en de gewijzigde politie-verordening aangenomen. 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gem. Heemskerk om trent gaslevering in die gemeente. De Voorzitter licht het voorstel toe. Het voorstel, aan Heemskerk gedaan, was zeer aannemelijk. Het gas wordt geleverd tegen denzelfden prijs als aan de inwoners van Beverwijk. Nadeelen staan er niet tegen over. Risico voor Heemskerk is er niet; voor Beverwijk wel. Van een rendabele exploitatie is niets te zeggen. Er is dus geen aanleiding het reeds gunstige contract nog voordeeliger te maken. Spr. adviseert het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Eycking meent, dat de zaak geen haast heeft en kan aangehouden worden en stelt voor eerst het volgende punt te be handelen. De Voorzitter: de twee punten staan ge heel los' van elkaar. De Raad zou uitstel kunnen vragen, als men met het voorstel was overrompeld. De heer Visser is voor uitstel, er is nog geen directeur. De heer Zwager wenscht eveneens, min stens een maand uit te stellen en door een bekwaam accountant de zaak te laten on derzoeken. De Voorzitter is niet tegen accounants- onderzock. De heer Pattes acht het een zaak van zuiver koopmanschap. De heer Steijn vindt, dat aan Heemskera een zeer reëel voorstel is gedaan. De heer Gorter vraagt het woord. De Voorzitter: we zouden het voorstel toch aanhouden? Aldus wordt besloten. 6. Voors'el tot vaststelling van een vasto recht-tarief voor gas. Inzake het vastrecht voor gasverbruikers is door den heer J. Visser het volgende voorstel bij den raad ingediend: Ondergeleekende, lid van Uwen Raad, stelt Uwen Raad voor de tarieven voor gas vöorToo'pig vast fe sïêtfen aTs Volg?: Bij een afname van 30 M3. per maand, gewoon verbruik 11 cent per M3.; van 30 tot 60 M3. per maand, 8 cent per M3.; bo ven de 60 M3. per maand 6 cént per M3.; Bij een afname van 360 M3. per jaar over de muntmeter, 12 cent per M3., van 360 tot 720 M3. per jaar, 8 cent per M3.; boven de 720 M3. per jaar, 6 cent per M3. Verbruikers, welke een verbruik van 4000 M3. te boven gaan, betalen een lagere, door Burgemeester en Wethouders vast te stel len prijs. Deze tarieven te doen ingaan op 1 Jan. .1927. De Voorzitter geeft een toelichtende be schouwing op dit voorstel, dat een tijd gerust heeft. Het ongewijzigd voorstel van B. en W, komt thans in behandeling. De heer Steijn zou willen vernemen, of er gevaar zou bestaan voor de financieele berekeningen. De heer Gorter is na besprekingen van ir. Vader tot de overtuiging gekomen, dat er een bedenkelijke zijde aan deze kwestie zit. Spr. licht dit met voorbeelden toe. De bedoeling van het voorstel is, tot grooter gasverbruik te komen. De Voorzitter: het ongewijzigde voorstel is nog aan de orde. De heer Sieirn. de opzet is geweest groote gasverbruikers tot grooter verbruik tc bewegen. Die poging is toe te juichen. Nu dit gekoppeld wordt aan een z.g.n. vast recht-tarief, kan het voor de gemeente een nadeel worden. Spr. weidt uit over de draagwijdte van het voorstel. Er is heden avond over accoutants-onderzoek gespro ken. Spr. acht dit een onderwerp voor ac countantsonderzoek. Het getal van 45, in t voorstel genoemd, is voor velen veel te hoog, voor anderen echter veel te laag. Spr. acht het eeil gewaagde onderneming. De heer Maters: in hetgeen de heer 'Steijn heeft gezegd, is veel waars. Toch moet hij den vorigen spreker op verschillende pun ten bestrijden. Het gemeente-gasbedrijf is een Kaufmaunisch bedrijf. Men verkoopt toch niet beneden kostprijs. Spr. zal met het standpunt van den heer Vader meegaan. De heer Slings: Men heeft zich verwon derd, dat na de aansluiting der hoogovens, men direct met vastrecht-tarief i9 gekomen. Is dat niet 'n tikje onvoorzichtig? Het voorstel van den heer Steijn acht spr, te optimistisch. Er iS lang geen zekerheid, dat het verbruik zóó zou toenemen. Geschiedt dat niet, dan kost het de gemeente geld. Daarom sluit spr. zich liever aan bij het voorstel van B. en W. Nog wordt breedvoerig over dit onde'"- werp geriscussieerd en de kwestie wordt van verschillende zijden belicht. Ten slotte ^wordt het voorstel van de hoe ren Visser en Steijn verworpen en het voor stel van B. en W, aangenomen. Ingekomen stukken. Van Gedep. Staten is mededeeling ontvan gen, dat zij de goedkeuring van de geldlee- ning ad 196000 voor de uitvoering van het stratenplan hebben verdaagd. Rondvraag. De heer GROOT dient een motie in, om niet tot behandeling van de begrooting 1927 over te gaan, wanneer B. en W. geen uit voering geven aan de motie-Zwager, in Ja nuari 1926 ingediend, om een nieuwe sala ris-regeling te ontwerpen voor het gemeente- F Deze motie in stemming gebracht, wordt verworpen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Vr.: 1. Wat is de titel op een adres van een kapitein van het Ned. Imd. leger, van een luitenant, een adjudant, een sergeant? 2. Is er hier te lande gelegenheid om op geleid te worden tot vliegenier? Antw,; 1. WclEdelgestrenge Heer; 2. idem; 3, Weledele Heer; 4. idem. Antw. 2. Burgerlijk of militair vliegenier? In het laatste geval kunt u zich wenden tot den Commandant van het militair vlieg kamp te Soesterbcrg. Vr.: Ik heb een broer en die is dienst- ptïeïit?$# iü ?e&trwïf en SVeït oufreëtk 4 maat vrijstelling gehad wegens kostwinnerschap. Hij heeft niet gediend. Nu moet ik loten; loot ik er in, kan ik dan broederdienst op geven, of moet ik dienen? Antw.: U kunt geen broederdienst laten gelden; u moet dus dienen als u er rnloot. Vr. Welke is de kortste weg van Noord- wijkerhout naar Sterksel en hoeveel K. M. bedraagt deze afstand. Antw. Noord wijkerhout Voorhout Leiden Brug Leiderdorp Groenendijk Hazerswoude Waddinxveen Gouda Haastrecht Vlist Schoonhoven Nieuwpoort Goudriaan Slingeland Schelluinen Gorincbem Woudrichem Rijswijk Giessen Neer Andel Op Ander Veen Spijk Wijk Aalburg Heusden Vlijmen 's Herto genbosch Vught Boxsel Eindhoven Leende Sterksel. Afstand 149.7 K.M. Vr.: Ben ik verplicht een dienstbdoe, welke 15 Februari a.s. vertrekt, een nieuw jaarsfooi te geven? Antw.: Neen. Vr.. Ik bewoon te Heemstede twee ongem. kamers met keuken, huurprijs 5 per week. Nu ben ik aangeslagen in de personeele belasting voor 27.30 met op- cent eninbegrepen. Is dit juist? Antw.: Dat kan wel juist zijn. Vr.t Ik heb belastingschuld over 1923 en 1924, te zamen 12. Nu is er beslag op mijn loon gelegd, hetwelk bedraagt 23 per week. Die 12 moeten over twee we ken van die 23 afgeschreven worden. Ik ben gehuwd en héb 6 kinderen onder de 10 jaar. I. Heeft men daar nu recht op, waar van man, vrouw en 6 kinderen vond moet komen, een vierde voor belastingschuld af te houden? bf heeft men in geheel geen recht om op mijn loon beslag te leggen? II. Indien mijn patroon het geld er niet afhoudt, kan hij daartoe door de wet ge dwongen worden? Worden er dan nog ex tra kosten voor mijn patroon in rekening gebracht? Antw.: I. Men heeft recht beslag te leg gen op het loon tot hoogstens één vijfde gedeelte, als hét loon niet meer is dan ,1 4 per dag. Het loon wat daarboven ver diend wordt is geheel voor beslag vat baar. II. Ja, de patroon is verplicht aan die lastgeving te voldoen, anders kan hij er agrooten last mee krijgen. Vr.: Wanneer Juliaantje eens gaat trou wen. doof wie wordt ons land dan geregeerd en dóór wie, als haar moeder eens komt te overlijden? Antw.: Als Prinses Juliana gaat trouwen, brengt dit geen verandering in den regee- ringsvorm en blijft dus Koningin Wilhelmina het land regeeren. Als deze komt te over lijden, volgt Prinses Juliana haar op. Vr.: Ik heb zonder licht gereden op de fiets en had daarbij het ongeluk iemand aan te rijden, die ook op de fiets zat. Ik ben nu veroordeeld tot f 10 boete. Ben ik nu verplicht de schade te betalen van het rij wiel dat ik sheb aangereden? De persoon bedreigt mij met tc zeggen, dat indien ik de schade niet betaal hij er 'n advocaat bij zal halen en dat ik dan de kans heb den advocaat ook te betalen. Heeft bij daar recht toe? Daar ik reeds door den Kanton rechter ben veroordeeld. Antw.: Afgezien van de u opgelegde^ boete, kunt u worden aangesproken voor de door uw schuld veroorzaakte schade. Het is natuurlijk mogelijk, dat uw tegenpartij daartoe de hulp van een advocaat inroept. Den rechter zal dan kunnen worden ver zocht te bepalen, wat u te betalen hebt. Vr.: Daar ik voogd ben Over een min derjarig kind en de tijd nadert, dat hij meerderjarig is, zoo wensciite ik gaarne van u te vernemen, of bij de overdracht aan d'en meerderjarige vereischt wordt, dat zulks ge schiedt in tegenwoordigheid van den toe- zienden voogd of althans hem er kennis van gegeven wordt. Antw.: Dat is niet noodig maar misschien wel gewenscht. Vr.: Waar moet ik mij vervoegen om in lichtingen omtrent mogelijke plaatsing bij de politietroCpen of marechaussee hier te lande? Antw.: Indien u in Haarlem woont, kunt u zich daarvoor het best vervoegen tot het garnizoensbureau, dat gevestigd is in de infanteriekazeme, aan den Koitdenhorn, te Haarlem. Vr.: ïlH ïïet> 8 "oSgc JSpp'en v*H tes iMfen-' den oud, die elkaar de veeren uitpikken en opeten. Kunt u mij ook een middel opge ven, wat daartegen te dóen is? Antw.: Afdoend daartegen is de zooge naamde sn&velring. Vraag uw leverancier. Vr.: Ik heb een jongen in dienst van 14 j. oud, alleen voor den kost, om het tuinders vak te leeren. Moet ik daarvoor nu plakken voor den Raad van Arbeid? Zoo ja, welk soort zegels? Antw.: Deze vraag is zoo niet te beoor- deelen, U doet het best u daarvoor te wen den tot den Raad van Arbeid, die met alle door u op te geven omstandigheden reke ning kan houden. Vr.: Zijn de navolgende loten van de Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" al uit geloot? Serie 3705. no. 31 en serie 5945 no. 44. Antw.; Nog niet uitgeloot. Vr.: Kunt u mij ook inlichtingen verstrek ken of er voor een timmerman in Canada of West-Indrë ook voldoende werk is om daar naar toe te gaan? Of weet u misschien een adres tot wien ik mij dan kan ver voegen? Antw.: U doet het best u voor deze kwes tie te wenden tot de Arbeidsbeurs. Daar zal men u dan wel in verbinding brengen met het Bureau der Emigratievereenigmg in Den Haag, Vr.: In welk nummer uwer courant heeft de uitslag van den spreekwoordenwedstrijd Gierstraatvéreeniging gestaan? Of moet de uitslag nog bekend gemaakt worden? Antw.: fn de courant van. Vrijdag 24 De cember j.'. kunt u dien uitslag vinden. Vr.: Is het nog de gewoonte, om met beteekent 't niet geven van de Nieuwjaars fooi te geven? Zoo ja, hoeveel bedraagt dit, of gaat het naar willekeur, of hangt dit van het loon af? Antw.; De Nieuwjaarsfooi is een vrijwillige gift, maar vrij algemeen wordt zij nog ge geven. Voor dienstboden voor dag en nacht beteekent het niet even van de Nieuwjaars fooi in den regel, dat de dienstbode tegen 1 Mei zal worden opgezegd. De fooi be draagt in den regel 5 pet. van het loon tot een maximum van 5. Vr. Op mijn aanslagbiljet over het jaar 1926/27 der gemeente Nieuwer-Amstel, ben ik aangeslagen als volgt: Vastgesteld zuiver inkomen 1800. Opcenten 35.10, Verdedi gingsbelasting II 5, Totaal generaal 67.10. Ik woon in Nieuw-Vennep. Er is geen nood zakelijk levensonderhoud afgetrokken, en oclc is de aanslag zuiver inkomen niet juist, daar ik maar een zuiver inkomen heb van 1092, dat ik ook zoo had opgegeven. Nu vraag ik u is de aanslag juist? Tot wien moet ik mij wenden, om te recla meeren? Hebben ze recht om het zuiver in komen zoo hoog op te voeren, als dat in geen geval waar is? Antw.: Uw aanslag geldt alleen de Rijks inkomstenbelasting en Verdedigingsbelasting. Vandaar dat er geen aftrek plaats had voor noodzakelijk levensonderhoud. Deze wordt alleen toegepast voor de gemeentelijke In komstenbelasting. Indien uw zuiver inkomen tc hoog gesteld is, moet u daartegen recla- meerën. Zie daarvoor dé achterzijde van uw aanslagbiljet. Naar een inkomen van 1800 is uw aanslag juist. Locomotief nabij het C. S. dwars over de rails. Donderdagmiddag om bij zessen is op het rangeerterrein van het Westelijk eiland, nabij het Centraalstation, een locomotief, welke aan het rangeeren was, op een wissel ontspoord, De oorzaak was het ontijdig om leggen Van den wissel. Met dat al stond de machine, die van de middelgroots klasse is, dwars over de rails. Daar er op het Weste lijk eiland tal van sporen liggen, kon het treinverkeer zonder vertraging verloopen. Een paar treinen liet men op andere sporen het station binnenkomen. De locomotief een tendermacliine was om kwart vóóri acht opgevijzeld en op de rails gezet. De politie te A msterdam verzoekt plaat sing van het volgende: De commissaris van politie te Hilversum geeft belanghebbenden, die een kennisge ving krijgen van een aangeteekende zendir van Florie Cazella Postale 304, Napoli It: - lia C. I. Napoli Nr. 3158, in overweging, al vorens tot de in ontvangstname over te gaan bij hem inlichtingen in te winnen, daar ge- bleke is, dat de zending een nietswaardige remboursement bevat, waarvoor 4.20 moet worden voldaan, terwijl het niets dan een zg. sneeuwbalsysteem is. DE EERSTE UITKEERING. In de drie groote centra van het Bollen- dislrict Hillegom, Llsse en Sassenheim heelt gisteren voor de eerste maal de uitkeering plaats gehad van den kindertoeslag. De uitkeering geschiedde door de com missie van beheer van het fonds tot uitkee ring van een kindertoeslag. Deze commissie en dit fonds is ingesteld krachtens het col lectief arbeidscontract in het bollenbedrijf geldend. In dit fonds wordt door de patroon 2 centen per Rijnlandsche Roede bollenland bij hem in teelt gestort en uit de aldus ont stane fondsen heeft de uitkeering plaats. In den loop van de volgende week zal de uit keering op de kleinere plaatsen geschieden. Dat er vreugde heerschte in de betrokken ge zinnen, behoeft nauwelijks te worden be toogd. Het gold echter nog slechts de helft van het uit te keerèn bedrag, zoodat er nog eentnaal een uitkeering Zal plaats hebben. Totaal werd gisteren een bedrag van rond 4000 uitgekeerd en zoozeer viel deze rege ling van het arbeidscontract in den smaak, dat vele patroons, die tot nu toe onzijdig stonden van deze bepaling, toezegden even eens tot het fonds te zullen toetreden. De organisaties mogen o.i. gelukgewenscht worden, dat zij dit element van den kinder toeslag in het collectief arbeidscontract heb ben opgenomen gekregen en ock de wijze waarop de uitkteringen plaats hebben, schijnt den toets der practijk in alle opzich ten te kunnen doorstaan. Wat van groote sociale beteekenis zal blijken te zijn. De R- K. organisatie, waarin de werklie den in het bollenbedrijf aijn georganiseerd, is, zooals bekend, de vereeniging „Sint Dcus- dedit," ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. De renners van klasse blijven er zich roe b epalen elkander goed in het oog te houden, waardoor het den zwakkeren broeders nogal eens gelukt een ronde te nemen. De stand van Donderdagavond luidt Rielens-Vermandel 110 p.; 2. Duray- Charlier 70 p.; 3. Roels-Hellebaut 55 p.; 4. H. Aerts-Duvivier 10 p. Pp één ronde 5. Putzeys-Sellier 20 p.; 6. Steenhout-Fonteyne 5 p. Op twee ronden 7. Degelas-Desmedt 90 8. Albert Maes-Declercq 75 p.; 9. Alex laes-Van Aken 45 p.; 10. Thijs-Boogmans 10 p. Op drie ronden 11. Van Kempen-Van Nek 175 p.; 12. Persijn-Ramschaert 105 p.; 13. Debaets-Marcel Buvsse 75 p.; 14. Mar- cillac-Marcot 60 p.; 15. V ermeerbergen- Haesendonk 40 p. Op vijf ronden Goosse ns-Stockelynk 55 punten. INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK TE HENGELO. HENGELO, vl Dec. Hedennacht hebben inbrekers zich door het inslaan van een ruit toegang weten te verschaffen tot de juwe- lierszaak van den heer Bouman, alhter. Er is voor een bedrag van circa 9000 ontvreemd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Clientèle, Vrienden en Bekenden het beste toegewenscht in 1927. Brood- en Banketbakkerij Mercurius KLEINE HOUTWEG 12. Telef. 15106 en 11348 DUISTERHOF en TERPOORTEN. J. C. DE WOLF Rund- en Varkensslagerij i Doelstraat 12. V. F. Het BESTUUR der R.-K. Mandoline club „Santa Lucia" wenscht haren Directeur, Leden, Donateurs en Be gunstigers een ZALIG NIEUWJAAR. E. J. BRONSTRING Korte Houtstraat 24 Magazijn van Tuin- en Serremeubelen wenscht zijn geachte Clientèle, Vrien den en Bekenden een ZALIG NIEUWJAAR. P. VAN BRUGGEN Melk. Boter, Kaas en Eieren Klarenbeekstraat 46. wenscht zijn Clientèle Z. N. C. DIRKS <1 Tabak- en Sigarenmagazijn Amsterdamstraat 12. wenscht zijn Clientèle Z. N. H. F. v. d. ZWET Melk, Boter, Kaas en'Eieren Spaarnwouderstraat 124 wenscht zijn geachte Clientèle en Begunstigers ZALIG NIEUWJAAR J. DE VOGEL IJshandel Leidseheplein Tel. 12436 l>. F. en Echtgenoote Schagchelstraat 4, wenscht zijn geachte cliënteele en vrienden een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. Aan mijn Geachte Clientèle een ZALIG NIEUWJAAR. Vrachtrijder Schoten P. C. NIESTE Schoenmaker. Lijsterstraat 15. Wenscht zijn Clientele en begunsti gers een ZALIG NIEUWJAAR. De agent van de Coöp. Levensverz. Mij, Concordia, annex Ziekenkas, wenscht de ge'heele R.-K. arbeidersbe weging een Zalig Nieuwjaar. R. W. v, d. PIJL - Ipenlaan 42. Het BESTUUR van het Kruis- verbond „St. Jozef" te Heemstede, wenscht hare Leden, Donateurs en Begunstigers EEN ZALIG INEUWJAAR. wenscht aan alle geachte verbruikers een GELUKKIG NIEUWJAAR. Het Bestuur en Leden der wenschen Geestelijkheid, Donateurs en Donatrices een ZALIG NIEUWJAAR. De Agent van „De Prins" SCHUURMAN Oranjeboorastraal 146 wenscht z'n Abonné's een GELUKKIG NIEUWJAAR- DRUKKERIJ „ERASMUS", Gasthuistraat 26 M. G. Het bestuur van de Grafische T ooneclvereeniging „AMICITIA" wenscht Leden, Donateurs(trices) en Begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR. DE NIEUWE BOTERHAL Th. A. Frencken v. h. A. Bosman Spaarnwouderstraat48 Telefoon 12639. Z. N. Firma C. LUBBERS Koloniale en Gruterswaren Handel in Pluimveegranen Hagestraat 16 -fel. 2086 Haarlem ZALIG NIEUWJAAR. Veilingvereeniging Tuindersbelang. Leden en Begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR. De 6 cents sigaar Bonder weerga. Absolute alleenverkoop p p. p. J. MARTENS DOELSTRAAT 33. P. F. Pres. Steijnstraat 7 l GRAMOPHOON EN MUZIEKHANDEL „TR AVI ATA" Het adres voor prima Gramophoons en platen, wenscht haar geac e Chentecle een GELUKKIG NIEUWJAAR. WED H. VOGEL EN ZOON Harmenjansweg 59 Haarlem wenscht Begunstigers en Bekenden ZALIG NIEUWJAAR. Speciaal adres voor prima Gerookte- en Versche Paling en andere Versche Vischsoorten. p. f. J. F. HEERSCHOP Hovenier en Bloemist wenscht zijn geachte Clientèle en Begunstigers EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR. SCHAGGELSTRAAT 7 in Radio en Rijwielen. Z N. M. G, JOH. DE LAAT Kapper Haarwerker Wm. DE LAAT-FABEL Gedipl. Dameskapster Berkenrodestraat 50. Telef. 14827. G. J. HARTOG Nassaustraat 41 wenscht zijn geachte Clëntèle een ZALIG NIEUWJAAR aTgTkRUUP - Bloemist Midden-T uindorplaan wenscht zijn geachte Cliëtèle een GELUKKIG NIEUWJAAR. G. HULSEBOSCH, Vrachtrif de.r Bloemen d a al wenscht zijn Geachte Cliëntèle een GELUKKIG NIEUWJAAR. J. J. KOOY, Metselaar en Stucadoor te Santpoort, wenscht zijn Geachte Cliënten, Vrienden en Begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR. S. A. v. d. LANDEN, Agent N. H. Courant en Katholieke Illustratie. H. G. H. W. HOMBURG Schoenmaker Drappenierstr. 13 G. N. P. J. H. STIPHOUT Timmerman en Aannemer Haarlem Werkplaats: Berckhcydestraat 9, Woonplaats: Nieuwe Gracht 54 Telefoon 13512. P. i J. TIL v. d. HELM Van Marumstraat 46 wenscht zijn Begunstigers een ZALIG NIEUWJAAR M. FEITH Mr. Schoenmaker wenscht zijn geachte Cliëntèle een Z. N. J. BAKKER. Echtgenoote en Kinderen, u Agent en Bezorgers „N. Hrl. Crt. en „K. I." te Velsen Noord en IJmuiden Oost, wenschen al hunne Abonné's en Directie en Redactie N. Hrl. Crt. en K. I. een ZALIG NIEUWJAAR. FIRMA J. MOLENAAR, Brandstoffen en Rlethandel, Haarlemmersliede en Spaamdam. Z- N. c.'h. RUTTE, Kruidenier Grutterswaren Haarlemmerliede. Z..N. Z. N. DUWEL en BOTTELIER, Huis- en Rijtuigschilders, Haarlemmerliede. Allen Lezers der N. H. Crt. en K. J, een ZALIG NIEUWJAAR. Agent N, H. Crt. v W. v. GELDEREN C. v. GELDEREN—NEELEN Krommenie, 1 Jan. 1927. Z. N. H. J. THORBORG,, Rietdekker, Haarlemmerliede. Aan nlle Cliëntèle en Knechten eei ZALIG NIEUWJAAR. 1 H. KWAKMAN Vosje (Taanbaas)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7