Haarlem 2R. C. H. 2 44. HollandiaE.D.O. 04. Halfweg VooruitE.D.O. II 3-1. H.F.C.Oud-Internationalen 3—2. H. V. B. Uitslagen van Zondag. Wedstrijd tusschen twee proefelftallen van den H.V.B. IL Dê Jong De gebeurtenisen te Zwolle. Internationaal Voetbal. HOCKEY. De keuze-wedstrijd voor het Nederlandsch elftal. DAMMEN. ATHLETIEK. DE REORGANISATIE VOORSTELLEN. BILJARTEN. fdEeel rclfs meer in (Ten aanval was <Tan tie roodbroeken. De Haarlem-verdediging was echter in zeer goeden vorm, wat nu juist niet gezegd kon worden van den aanval van R. C. H., waar het gemis van Koning en de Koning wel werd gevoeld. De- opstelling der elftallen was: taarlem: De Vries, D. Houtkooper, Moolenaars, Dik, Gras, Torringa, Dankelman, Bieshaar, Huisman, Levy, On- kenhout. R. C. H.: Spoor, Prevost, Hanse, v. Dam, Nachte- geller, Krom, Nieuwenhuis, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Radsma. Ruim 2 uur brengt Huysman den-bal aan het rollen, en onmiddellijk gaat de Haar lem-voorhoede op het R. C. H.-doel af. Levy, die weer nuttig werk voor Haarlem deed, stelt na 3 minuten spelen Onkenhout in staat Haarlem's eerste doelpunt in 1927 te scoren. (10). R. C. H. onderneemt dan eenige goede aanvallen, waarbij van Dam overschiet en Nachtegeller door treuzelen een kans verloren laat gaan. Haarlem speelt wat enthousiaster dan R.C.H. en nadat door buitenspel staan eenige aanvallen zijn onderbroken, geeft Levy 10 minuten na den aanvang den bal goed door naar Huisman, die Radsma opnieuw passeert (20). R.C.H. kemt er dan beter in en Krom en Geutskens zetten hun voorhoede aan het werk. De voorzetten van Spoor, die wel wat te wei nig aan het werk werd gezet, komen steeds keurig voor het Haarlem-doel, waar Hanse- eenmaal juist naast kopt. De Haarlemverde diging krijgt in deze periode veel werk, maar is goed op dreef. Het afwerken van de aanvallen door R. C. H. is niet al te best en Hanse schiet van te grooten afstand, om succes te fiebben bij de Vries, die Stern uitstekend verving, al liep het hem nogal eens mee. Nachtegeller schiet zelf, wanneer een voorzet bijna zeker een doelpunt had opgeleverd. Het laatste gedeelte voor de rust is Haarlem weer meer in den aanval en Radsma krijgt gelegenheid zijn talenten te toonen. De Vries stopt vlak voor de rust twee prachtige schoten en met 20 word,t van doel gewisseld. Na de hervatting heeft R.C.H, de opstel ling gewijzigd. Prevost speelt nu links-half en de voorhoede is nu: Spoor, Krom, v. Dam, Nachtegeller, Hanse. R.C.H. loopt hard van stapel maar strandt steedj op de Haarlem verdediging. Hanse blijkt op de buiten plaats geen verbetering en zijn voorzetten zijn steeds te scherp. Hoewel minder talrijk, zijn de aanvallen van Haarlem gevaarlijker en wanneer Dankelman vn een missen van Hazevoet profiteert om goed voor te zet ten, scoort Bieshaar no. 3. R.C.H. werkt hard voor een gunstiger resultaat, maar op nieuw mist Hanse een eenvoudigen kans. Een goed door Onkenhout genomen hoek schop wordt hard door Dankelman ingezet maar Radsma redt keurig. Huisman schiet tegen de bovenlat en even later heeft Krom pech als hij de Vries passeert maar zijn schot van den paal het veld weer inspringt. Een goed schot van Hanse kan de Vries via den paal in een hoekschop verwerken. Wanneer Levy goed doorgeeft naar Onkenhout, volgt eed voorzet, waaruit Bieshaar den stand op 40 brengt. R.C.H. is veelal in den aanval maar Houtkooper c.s. houden stand al kreeg Hanse nog eenige goede kansen om het al leszins verdiende tegenpunt te scoren. Met een verdiende maar geflatteerde overwinning voor Haarlem kwam het einde vin dezen voor een oefening goeden wedstrijd. Vóór den strijd tusschen de eerste elftal len vond eene ontmoeting plaats tusschen de reserves van Haarlem en R. C. H. Hoewel beide elftallen niet op volle sterkte uitkwamen (vooral Haarlem II was noga] onvolledig) was het een goed gespeel den wedstrijd, waarbij de bezoekers een 41 achterstand juist voor het eindsignaal -wisten in te halen. Onder goede leiding van scheidsrechter 7viaterling stelde Haarlem II zich op met: de Vries, Catz, Langendam, Kluit, Balen Blanken, Muringer, Kammeyer, Borghouts, Jaski, Klerk, Muringer. Vóór de rust een gelijkopgaand spel. De voorhoede van Haarlem II weet echter van da kansen beter te profiteeren dan R. C. TL II en Klerk, Jaski en Klerk geven den roodbroeken een 30 voorsprong, waarna Kuyt tegenscoort. Rust 31. In de tweede helft heeft R. C. H. het beste van het spel. De aanvallen van Haar lem II blijven echter gevaarlijk en Jaski verhoogt de score tot 41. Het overwicht der gasten wordt geleidelijk grooter en dank zij fraaie doelpunten van Kuyt en de Geus (2) komt het einde met gelijken stand. E.D.O. heeft vriendschappelijk tegen een ran haar oude tegenst inders uit de 2de gespeeld. Het is het Hollandia van vroeger niet meer, wel werd er gewerkt van het begin tot het eind maar zij waren geenszins opgewassen tegen de Haarlemmers. Tegen het kalme bert kende spel hadden zij totaal geen succes cn de kant-en welke hun nog geboden werden door het wel wat te kalme spel der achterhoede brachten zij op mees terlijke wijze om hals dcor onbenullig schieten. Zooals gezegd is, nam E.D.O. het gemoedelijk op. In de voorhoede gaf men bij goede kansen nog steeds over en leek het er op of men de bal in doel wilde drij ven, telkens greep de Hollandia-achterhoede resoluut in en vooral de keeper voorkwam een hooge score. Hollandia had een invaller voor De Jong en E.D.O. twee voor Kuit en C. v. d. Taan. De volgende elftallen stellen zich op: Schutte, Veller, Frankfort, De Groot, Haring, v. Duimen. Blokker, Neefes, Freese, v. Rol, Polman. v. d. Water, Perucel, Steffens, Tanis, J. Pe-ucel. Breeras, Dinkla, S. v. d Laan, Boeré, J. v. d. Laan, Meenhorst. E. D. O. verliest de »css en lrapt af; v. d. Water, krijgt den bal, doch Veller onder schept de voorzet. De gladheid van het ter rein speelt E.D.O, parten en Hollandia doet eenige vinnige aanvallen metais eenigst suc ces een corner, welke niets oplevert. Even daarna krijgt Neefjes een kans als hij zelfs Meenhorst voorbij is, zijn schot komt echter in het zijnet. Thans komt er bij E. D. O. leven in en Tanis schiet net naast. Perucel voelt zich goed thuis op het gladde veld en passeert eenige tegenstanders en zelfs de keeper, hij schiet, doch ineens duikt er een back op welke redt. Het spel is vrij leven dig, van E.D.O. echter stukken beter. Hoe wel Meenhorst geenszins minder te doen krijgt, als zijn collega, wat zijn oorzaak vindt in het te korte spel van E.D.O. Dan krijgt Polman een schitterende kans als hij S. v. d. Laan handig passeert, geeft hij onbegrij pelijk nog af, waardoor deze kans verloren gaat. Dan neemt EDO. de leiding als de bal driemaal ingeschoten is, scoart ten slotte Perueel. Nog voor rust maakt Steffens met een kopbal er 20 van. Direct na de hervatting benut Steffens een pas van Perucel, de scheidsrechter gaf echter buitenspel wat er volkomen na^st was. v. Rol. lost een goed schot dat schuin over <Ie lat gaaf. Ondanks Laar harde wer ken heeft Hollandia geen succes, hoewel zij wel enkele goede kansen kreeg. Tanis wordt geblesseerd en gaat rechts buiten spelen. Een voorzet van Tanis geeft J. Perucel aan v. d. Water welke er 30 van maakt. Ten slotte maakt J. Perucel cr 40 van, waarmee het einde komt. Ook de reserve's speelden een vriend- scbappelijken wedstrijd en wel tegen Half weg Vooruit. Door verschillende omstandig heden was E. D. O. onvolledig en was, wat spel betreft, de mindere van Halfweg. Al spoedig nam Halfweg de leiding en voerde die op tot 3—0. Vóór rust wist E. D. O. de eer te redden. Na de hervatting deed E. D. O. haar best om den achterstand te verkleinen, maar het wilde niet lukken. Ook Halfweg kon de score niet opvoeren, zoodat de stand on veranderd kwam met 31. Ook thans weer werd op Nieuwjaarsdag de zoo langzamerhand traditioneel gewor den ontmoeting tusschen H. F. C. en een elital van oud-oranjetruien gespeeld. Een talrijk publiek omringde het keurige TI. F. C.-terrein. De oud-Internationalen hadden ditmaal het onderstaande elftal. Mac. Neill, Lesseugh, Bosschart, Kamperdijk, D. Lotsij, Bouwmeester, W. Buitenweg, J. Thomee, J. Bulder, M. Houtkooper, Snouck Hurgonje, De wedstrijd op zichzelf had niet zoo veel te beteekencn, doch zij die herhaal delijk beweren, dat ons spelpeil zich da nig op het hellende vlak beweegt, zullen in hun meening ongetwijfeld versterkt zijn. Want in balcontrole en positiespel heb ben de meerendeels jeugdige H. F. C.'ers nog heel wat van de oudere heeren kunnen leeren en hadden laatstgenoemden gedu rende den strijd niet te veel van het aan vankelijke tempo moeten inboeten, dan was de overwinning hun niet ontgaan. Wanneer om over tweeën wordt begon nen, blijkt, dat H. F. C. invallers heeft voor Weber, v. Beekum en v. Houten. Het spel beweegt zich aanvankelijk bijna uitsluitend op de blauw-witte helft, waar v. d. Meulen herhaaldelijk handelend moet optreden, doch ten slotte niet kan verhin deren, dat Jaap Bulder hem uit één van Snoucks' vele goede voorzetten met een keurigen kopbal passeert. 01. H. F. C. valt dan iets beter aan, doch de gasten blijven sterker. Niettemin slaagt Miezerus er in met een listig schot Mac. Neill te passeeren. 11. De mooiste aanvallen komen voor de rust van de oud-Internationalen, doch v. d. Meulen, Haeren en Hoomans verdedigen uitstekend en slagen er in verder onheil te voorkomen. Rust komt met 11. In de 2de helft is H. F. C. over het al gemeen sterker. Nu treedt echter het spel van Lessingh en Bosschart op den voor grond, terwijl Mac. Neill het keepen nog lang niet verleerd is, Miezerus geeft den thuisclub de leiding, doch kort hierop glijdt Wout Buitenweg door de blauw-witte verdediging en scoort met een formidabele kogel. 22. Even komen de oranje-mannen hierna nog flink opzetten, doch dan vallen de H. F. C.'ers wederom aan. Het gelukt ten slotte Sigmond met een mooi schot Mac. Neill voor de derde maal te passeeren. 3—2 De bezoekers slagen er verder niet in v. d. Meulen te passeeren, zoodat H. F. C. ook thans weer als overwinnaar uit het strijdperk komt. Bij de gasten speelden Snouck Hurgonje, die wat ouderdom betreft, wel even buiten het kader viel cn verder Bosschart, Lcs- singh en Kamperdijk een goede partij, ter wijl bij H. F. C. Kuipers en v. Haeren het meest op den voorgrond treden. I A Zandvoort IISchoten I A V.V.H—E.D.O. IV I B H. F. C. Ill—Haarlem IV Kennemcrs IIHillegom H A SpaarnestadHaarlem V V. S. V. II-Zandvoort IL Aurora II—R. C. H. V. T. H. B. II D. O. A. II B E. D. O. V— D. I. O. II II C Haarlem VIKinheim II R. C. IL VI—H. G. S C. II D Kennemers IIIAurora III III A Spaarnevogels IID. W. O. Ill B HillinenIII—Swastika III C E. D. O. VI—D. S. K. II E. H. S. Ill—R C. H. IX III D H. F. C. VIIT. H. B. III III E D.W.O. IIBloemendaal IV Schoten VE, D. O. VIII III F Damiaten IHoofddorp II III G V. O. G. II—E. H. S. IV III H I. V. O. Ill—V. V. H. III 6—1 1—2 5—2 2—2 3—3 60 3—6 1—5 1—0 2—0 2—2 9—0 2—5 2—7 5—0 gestaakt 01 2—5 2—5 4—5 2—2 7—1 2—1 Een uitstekenden wedstrijd. Gistermorgen vond bovengenoemde wed strijd plaats op het keurige terrein van R.C.H. Het is reeds vele jaren geleden, dat we een dergelijk goed gespeelden wedstrijd van onze H.V.B.-elftallen zagen. Zelfs was het de laatste jaren zóó, dat we in een wer kelijke daling van het spelpeil in den H.V.B. gingen gelooven. De wedstrijd van gisteren heeft evenwel de overtuiging gegeven, dat wij ons, wat het spelgehalte betreft, niet ongerust behoeven te maken. Mijn indruk is, dat er materiaal voor ons H.V.B.-elftal te over is en dat de commissie, belast mei de samenstelling van ons officieele elftal een alles behalve gemakkelijke taak zal hebben. Wat mij vooral opviel en hetgeen bovenal tot tevredenheid moet stemmen, was het begrip van ccmbinatie. dat bij bijna al de spelers aanwezig was. Eén ding kon mij niet bekoren en dat was de betrekkelijke schotloosheid der diverse voorhoede-spelers. Niettegenstaande kort na rust de stand 30 in 't voordeel van het B-elftal was, is de spanning er den'geheelen wedstrijd ingeble- ven. Nadat het 32 was geworden, bereikte de spanning het hoogtepunt. De eer had gedeeld kunnen worden, indien Buissink. de captain van het A-elftal een strafschop had benut. Helaas trapte hij, die overigens een goeden wedstrijd speelde, den bal jammer lijk naast. Niettegenstaande Kruycr drie maal den bal uit het net moest balen, beeft deze Jon ge keeper een zeer goeden indruk achter gelaten. Z'n concurrent aan de andere zijde van het veld, De Jong heeft evenwel niet kunnen toonen, hetgeen hij waard is, want lastig werk heeft hij niet gehad. De twee ballen, die hij doorliet, waren onhoudbaar. De backs van beide partijen hebben zeer goed gespeeld. Jammer was het dat Van Es onnoodig een strafschop wegens bands ver oorzaakte. Ook beide midhalfs gaven elkaar maar weinig toe. Steenken speelt iets pit tiger dan Koeleman, maar laatstgenoemde heeft zeker zijn lengte op Steenken voor, Van de vleugelhalfs waren de gebroeders Muhringer de besten. In de voorhoede viel het spel van den Zeemeeuwen uiterst- rechts P. Drommel op. Zoowel rechts als links weet hij den bal goed voor doel te plaatsen. Beide linksbuiten waren zwak. Maas was nog het beste. Uit twee van zijn voorzetten doelpunte eerèt Drommel en daarna v. Gasteren, Zoowel Warlé als van Engelen waren goed. Beide midvoors heb ben ongeveer hetzelfde spel: goede bal controle maar te lang wachten met afge ven. Het doelpunt van Warlé was zéér on verwachts en daardoor zeer fraai. Van En gelen maakte ook 2 goede doelpunten. Van de binnen-spelers is mij Munk het meeste opgevallen door het goede afspelen van den bal. Evenwel lijkt hij iets laksch, en zou met iets meer enthousiasme nog veel beter zijn. De wedstrijd werd door heel wat be langstellenden bijgewoond. Nu is het woord aan de elftal-commissie. Misschien zal er in een enkele plaats nog niet definitief wor den voorzien, om eerst hen, die nu door bepaalde omstandigheden hun capaciteiten niet konden toonen, in de gelegenheid te stellen, te lalen zien waartoe zij in staat zijn. De elftallen waren als volgt: A: Kruyer (R.C.H.) Nieborg Buissink (St.vogels) (I.V.O.) P. Muhringer Koeleman Van Tongeren (Haarlem) (Schoten) (R.C.H.) Blokker Munk v. Engelen v. Deursen (Schoten) (Bennebr.) (Hillinen) (Bennebr.) v. Rijn (Stormveld) (Zeemeeuwen) Van Es v. d. Griendt (R.C.H.) (Stormveld) M. Muhringer Steenken Visser (Haarlem) (R.C.H.) (St.vogels) v. Gasteren Warlé Van Daalen Maas (Schoten) (Bl.daal) (Haarlem) (Haarlem) Dommel (Zeemeeuwen) V. V. H.—E- D. O. IV, 1—2. Als de heer van Houten om 10 uur laat beginnen, stelt V. V. H- zich met eenige invallers op. Het begin is reeds dadelijk voor E. D. O. doch spoedig neemt V. V. H. het spel over. Als na een kwartier spelens een corner op het E. D. O.-doel wordt ge nomen is het Roodt die tenslotte aan V. V. H. de leiding geeft, 10. E. D. O. Iaat zich echter ook niet onbe tuigd en diverse schoten moet de V. V. IL- keeper onschadelijk maken. Toch kan hij niet verhinderen dat Steffens met een wel gericht schot de partijen op gelijken voet weet te brengen, 1—1. V. V. IL is nu ster ker, doch spoedig hierna is het rusten. Na de rust is V. V. H. weer sterker, maar het beslissende schot ontbreekt. Vring weet dan echter voor V. V. H. te scoren, maar volgens den scheidsrechter stond deze in buitenspel positie, zoodat dit doelpunt geannuleerd wordt. Dan is't weer Steffens die aan E. D. O. de leiding geeft. V. V, H., hoewel sterker, weet in deze stand geen verandering te brengen, zoodat E. D. O. met 21 wint De marechaussees treden als scheidsrechter op. De wedstrijd Z. A. C.Goahead nam reven minuten voor de rust een ontijdig einde bij den stand 10 in het voordeel van Z. A. C., doordat na een overtreding van een Goad.hacd-spelcr een wacht meester der marechaussee dezen speler uit het veld verwijderde, daar hij een proces verbaal tegen hem wenschte op te maken, wegens het naar zijn mecning aanleiding geven tot het opzettelijk veroorzaken van lichamelijk letsel. Hij belette daardoor den scheidsrechter, die reeds gefloten had, zelfs op te treden. De wedstrijd die een zeer normaal ver loop had. werd nu zeer terecht door den scheidsrechter gestaakt. In de kleedkamer van Goahead werd toen vervolgens door den bewusten wacht, meester procesverbaal opgemaakt tegen de Goahead-speler, waarna deze vergunning kreeg door te spelen. Hij bood den betrok ken Z. A. C.-spc!er zijn excuses aan en mede na da verzekering van den wachtmeester, dat deze niet meer zou ingrijpen, alvorens den scheidsrechter hierin gekend te hebben, verklaarde de laatste zich bereid den wed- stVijd voort te zetten. He Goahead-oestuur verbood zijn spelers echter verder te spelen daar een normaal verloop van den wedstrijd naar zijn meening door het optreden van de gewapende macht onnoodig in gevaar was gebracht. Wij wenschen er de aandacht op te vesti gen, dat de scheidsrechter den wedstrijd volkomen in handen had. Het vermoeden ligt voor de hand, dat een en ander ver band houdt met de ongeregeldheden te Kampen tijdens den wedstrijd K. H. C. P. E. C. Van inmenging van de zijde van het publiek is echter in het geheel geen sprake geweest. Zondag is te Luik de ontmoeting België Tsjecho-Slowakije gespeeld. De gasten won nen na een spannenden kamp, waarin zij veel beter voetbal vertoonden, doch op een vurig enthousiasme der Belgen stuitten, met 3—2. De wedstrijd werd geleid door den heer Eymers. Over het verloop van den strijd schrijft dc „Crt.": Al dadelijk ontwikkelen beide ploegen een zeer snel tempo en treden de karakteristieke eigenschappen op den voorgrond. Bij dc Bel gen: enthousiasme en open spel; bij de Cechen: een weloverwogen technisch juist siiort passing, afgewisseld met schoten naar de vleugels en groote zelfbeheersching, zelfs in de moeilijkste oogcnblikken. Als ge.volg hiervan, bij de laatsten eer. systematisch opbouwen van den aanval; bij hun tegenstanders een enthousiast naar vo ren treden, waarbij dikwijls elk verband zoek is, een enthousiasme, waarmede alle techni sche en tactische fouten aangevuld nvoesten worden. De Slavia-rechtervleugel wandelde soms door dc verdediging der Belgen, alsof er geen Hoesmans en Timmermans bestonden en hoewel Swartenbroeckx vele malen energiek ingreep, was ook zijn trappen verre van zui ver. Twintig minuten lang duurde het even wel, alvorens Svoboda een short-pass plaatste en onhoudbaar voor Caudron hoog in het net knalde (01). Het hooge schot van grooten afstand, dat Planicka onmiddellijk daarna te behandelen kreeg,gaf hem geen moeite, doch was het sein voor een verdubbeling der aan moedigende kreten van het publiek, dat in wilde deining den strijd volgde. Werkte dit als een aanmoediging op de Belgische aan vallen, de cechen werden er zichtbaar dooi gehinderd. De verdediging trok zich terug en talrijke sahoten der Belgen werden door Pa- nicka en de zijnen geweerd. Het publiek brul de, loeide om den gelijkmaker en de spanning steeg ten top. Maar Planicka bezweek niet, wel een gedeelte der houten tribune-afschei ding, zoodat op dat punt de tierende massa langzaam maar zeker omlaag boog, totdat gendarmes met een stutbalk de rechte lijn herstelden. Groot was de teleurstelling, toen Bierna bij een ver uitloopen van Planicka de kans van den dag ongebruikt liet, door den bal naast het leege doel te koppen. De Belgische aanval vormde nimmer een geheel, Bonhivert was een mislukking. Het middentrio talmde te veel en Diddens kreeg te weinig te doen. Gilles deed dingen, die hem erger aangerekend moeten worden dan technische fouten. Hij smakte eenmaal den opdringenden Planicka tegen den grond en haakte hem een volgende maal. Van Halme was niet de speler, waarom het elftal draai de. In dit opzicht was de Cechische aanvoer der Kada hem de baas. De eenige fout, die men den Cechen zou kunnen aanrekenen was, dat slechts Kada dc aanvallen van zijn land- genooten volgde en de vleugelhalfs de verde diging bleven versterken! Maar Kada deed soms evenveel als de drie Belgische halfs te zamen. Ook nu de rust bleef dezelfde opwinding heerschen. De spanning bleef tot in de laat ste minuut gehandhaafd. Nu kregen de Bel gen de eerste kans, maar Diddens schoot tweemaal hard voor het doel langs; aan den anderen kant kopte Silny laag in den hoek uit een voorzet van Bodrazil, maar Caudron dook snel omlaag en voorkwam op wonderbaarlijke wijze een zeker schijnend doelpunt. Hoe groot moet evenwel daarna de teleurstelling zijn geweest, ioen hij door één zijner landge- nooten gehinderd, een houdbaar schot kalm over zijn hoofd in het net zag verdwijnen, 0 2. Weer kreeg Bierna een kans, maar dit maal was zijn schot te zacht. Toch zou hem de eer gegund worden het eerste Belgische tegenpunt te scoren. Even later verdween de ba! langs den te laat uitgeloopen Planicka in het net, 1—2. Aan het gejubel kwam geen einde. Svoboda maakte een schitterend doelpunt, dat even wel door Eymers werd geannuleerd, omdat z.i. de rechtsbuiteh, die buitenspel stond, den doelverdcdiger had afgeleid. Toch was het uitstel van executie, want kort daarna ver dween de bal wederom in het Belgische doel, 13. Weer een zeker schijnend doelpunt, nu van ohny s voet en weer een duivelsche duik- sprong van Caudron, maar ook de lat redde eenmaal aen Belgischen doelverdcdiger uit een lastige positie. Het was of beide keepers met elkaar wedijverden wie wel de beste zou zijn, want ook Planicka toonde een buitenge woon talent. Eenmaal werd hij verrast. Zeven minuten voor het einde passeerde Bierna met een listigen omhaal naar Diddens, die Gilles in de gelegenheid stelde hard in te schieten en via, de lat verdween de bal in het net 23. Nu kende het getier en gejubel geen grenzen. Nu brulde het publiek om den ge- gelijkmaker, doch deze bleef uit. Dc elftallen waren; BELGIË: Caudron, doel; Swartenbroeckx en Tim mermans, achter; P. Braync, Van Halme en Boesman, midden; Bonhivert, Adams, Bierna, Gillis en Diddens, voor. CECHO-SLOWAKIJEh Planicka (Gladiator) doel; Perner (Sparta), Steiner (Sparta), achter; Kolenatcy (Sparla), Kada (Sparta), Cipera (S. A. F. C.) midden; Podrazil (Slavia), Svoboda (Sparta), Puc. (Sla- via), Jclinck (Victoria) voor. Een talrijk en enthousiast publiek, een geanimeerde wedstrijd en heerlijk winter weer, maakten het verblijf op het Bloc-' mendaal-terrein Zondag aangenaam. Te recht is gebleken, dat als bijna nergens in Haarlem een levendige fce'angstelling voor de hockeysport bestaat. Het volledige Bondsbestuur woonde den wedstrijd bij. Even over tweeën stellen de beide elf tallen zich aldus op: Elftal A (oranje): doel: Hardcbeck;. ach ter: v. Beugen Bik en Tresling; midden: Duson, v. d. Wall Bake en Brand; voor: Ras, Kalff, v. d. Helm, v. d. Veen en v. Tienhoven Elftal B (wit): voor: Visser 't Hooft, v. d. Roovaart, Perret Gentil, Jelgerhuis Swil- der® en de Bruyn; midden. Eilers, Anker man en Muller von Czernicki; achter: Hut en de Waal; doel; v. d. Does. In het A-elftal ontbraken dus v. d, Poll en Kop; de eerste wegens vertoeven in 't buitenland, de laatste vanwege een nabij examen. Het begin is vrij teleurstellend. Er wordt wederzijds geknoeid, individueel gepingeld. De witten herstellen zich dan het eerst, doch vinden een hechte oranje-achter hoede. Het' is vooral de linkerwing Visser t Hooftv. d. Roovaart, die een voortdu rend gevaar blijken, maar de achterhoede blijft de baas. De spil v. d. Wall Bake, die niet geheel in orde was, tracht eenheid in de ploeg te brengen, doch het lukt hem slechts in geringe mate. Het zoo noodige verband blijft uit de oranje-ploeg. In de voorhoede tracht v. d. Veen het zoo nu en dan maar eens alleen te doen en krijgt v. d. Does dan eenige schoten te keeren. Ras schiet ook eens in, de bal stuit in het veld terug om vervolgens toch nog door v. d. Veen in doel te worden geplaatst. De com binatie in de witte ploeg is beier dan in oranje, waar achter het verdedigingstrio Hadcbeckv. Beugen BikTresling uitste kend is. Nog voor half-time scoort v. d. Helm nog voor de oranje-combinatie. De tweede helft begint hoopvol. Er wordt nu flink gesepeeld, het spel gaa snel op en neer. Het A-team heeft zich eenigszins hersteld boven het peil van de eerste helft. V, d. Waall Bake blijkt echter niet op volle kracht te kunnen spellen, wat de mid denlinie verzwakt. In de halflinie der wit ten botert het beter. De wedstrijd zelve geeft verder tot geen bijzondere vermel dingen meer aanleiding. Het spel: onze aigemeene indruk van het A-elftal, het toch vermoedelijke Neder- landsche elftal, is tegengevallen. Het ia hoofdzakelijk te wijten aan de onvolledige voorhoede en het niet in tact zijn van de anders zoo eminente spil v. d. Wall Bake De verdediging van het toekomstig natio naal team is uitstekend, heeft in deze wed. strijd bewezen wat haar kunnen is. En van een spelen boven haar kracht is hier geen sprake De jonge Tresling bleek een snelle back met een uitstekende kijk en een vlug begrijpen van zijn medespelers. Met v. Beugen Bik en daarachter ITarde- beck in doel is dit trio wel DE verdediging. In de middenlinie lijkt Brand, ondanks zijn beste pogen toch niet de aangewezen man. Zijn collega's in de witte middenlinie wa ren beter; Miiller von Czernicki zelfs een uitblinker. De groote puzzle werd evenwel de voorhoede. Hoevele kansen zijn daar niet gemist? Het schot bleef weg. Kalff was hier zeker de minste; invaller v. d. Helm kon het verband 'niet krijgen in de beide wings Ras bleek nog ras; v. d, Veen een uitstekend binnenspeler. In de witte ploeg viel vooral de linkerwing op. De ver wachting, dat na rust Vister 't Hooft en Miiller von Czernicki in het A-elf*al zou den worden geplaatst, bleek niet uit te- ko men. De eerstgenoemde Haarlemmer fieeft zich dezen middag zeker weer als interna tionaal getoond. Verder viel Ankerman als spil op, een buitengewoon nuttige reserve nu het Ned. elftal nog over een goede spil te beschikken heeft. Wijzigingen in het ver moedelijke elftal na den wedslrijd van Zon dag, lijken ons niet uitgesloten. De achter hoede zal zeker gehandhaafd worden. Na alle voorhoede probeersels lijkt de eerste formatie van verleden jaar tegen de Bel gen nog het beste. Een sterkere bezetting van de links-half-piaats is o.i. noodig. Mis schien Eilers of Miiller von Czernicki? Een „Mulier"-beker voor de hockey wedstrijd HollandBelgië. Voor den aanvang van den wedstrijd op het Bloemendaal-hockeyveld werd de reeds toegezegde beker voor de ontmoe tingen Holand-.België officieel overhan digd. De heer Muiier deed dit op de hem eigene wijze, sappig maar toch met de noodige aandrang deze bokaal te willen verdedigen met enthousiasme en vuur. De hondsvoorzitter, de heer J. D. Tresling, be. dankte. Three cheers op den heer Muiier, three cheers op den hockcybond, de korte plechtigheid was daarmede ten einde. Hollandsche studenten in België. l Een officieus Hollandsch studenten-team maakte met oucfk en nieuwe jaar een snoepreisje over de zudielijke grens. Onder de deelnemers bevonden zich o.a. de Haarlemmers Visser 't Hooft, Hubrechl, Eraser (allen van M. H. C.) en de Groot (Bloemendaal). In Antwerpen werd tegen de Beerschot gespeeld, waarin eenige in ternationals (v. d. Bcmden Dierxsens e.a.) spelen. De 31-voorsprong, die dc Hol landsche studiemenschen op het sterke Belgische team verkregen, ging helaas te niet door eenige fouten van de Hollandsche keeper, zoodat het resultaat een 33 ge lijk spel werd. Wij vernemen, dat er plannen worden gemaakt hier te lande een internationaal studententournooi te houden. Uitgenoodigd zouden dan worden Engeland, België en Duitschland, Een hockeydag op het Bloemendaal-terrein, Op initiatief van de hockeyclub H, B, S. zal Zondag a.s. een tournooi worden gehou den tusschen H. B. S. I, Bloemendaal III, M H. C. III en aan nog uit te noodigen vierde club. TI. B. S. heeft voor deze wed strijden twee prijzen uitgeloofd: een pla quette als eerste prijs, een zilveren lauwer krans als tweede prijs, w.clke prijzen deze week in Sporlhuis Haarlem", Groote Hout straat, tentoongesield worden. De wedstrij den vangen reeds aan te 10 uur 's morgens; in den namiddag worden dan de finales verspeeld. IXE OLYMPIA-AMSTERDAM 1928 Propaganda. Het Comité 1928 zal een geïllustreerd boekje van ongeveer 40 pagina's doen ver spreiden met artikeltjes in 4 talen, die in lichtingen verstrekken omtrent de Spelen en on® land. Vo:rts is het ontwerp gereed gekomen voor een boekenlegger, die in 4 a 500.000 exemplaren zijn weg zal moeten vinden in propaganda-materiaal hier en in het buitenland. Aan alle belangrijke firma's in Nederland zal verzocht worden om op hun papier en briefomslagen reclame te willen maken voor de Olympische Spelen. Wanneer firma's, die hieromtrent geen schrijven mochten ontvangen, toch aan dit verzoek' gevolg zouden willen geven, zal dit zeer op prijs worden gesteld. Aan alle vereenigingen voor bloemencul tuur, de bollenkweekers natuurlijk vooral niet (e vergeten, zal gevraagd worden, om tijdens de Spelen een demonstratie te geven van Holland's bloemenpracht. Uit de vele ontwerpen voor een reclame plaat zijn er thans 4 gekozen, waaruit spoe dig een definitieve keuze zal worden gedaan. Voor de finale der St. Bavo-beker werd- stri'den had de strijd plaats tusschen D. J. D. en T. E. P. Na een kamp van ruim 5 uren slaagde D. J. D. er in de overwinning te behalen waardoor zij voor dit jaar bekerhoudster is geworden. De gespecificeerde uitslag is T. E. P. D. J. D. W. B. van GastelenTh. Kok 11 N». B. v. d. BergJ. Smit 11 C. StijnmanJ. Klein 02 H. Handgraaf—Turnhout 11 J. LucasC. Kok 20 K. v. MelsenJ. van Dijk 02 J. WassenaarJ. Fictoor 02 J. HandcraafR. Kok 20 A. Masteh'ngP. Beelen 02 J. de Boer—J. Veenendaal 02 Teylerplein te ILtarlem. Alvorens de wed strijd een aanvang nam, verwelkomde -de voorzitter van S. D. O., de héér W. Hop- staiken, de gasten. Hierna dankte de heer F. v. Vliet, voor zitter van U. R. K. D., voor de vriende lijke woorden tot zijne vereeniging gericht en sprak den \vcnsch uit, dat deze wed strijd een even aangenaam en spannend verloop moge hebben als de eerste ont moeting. Na een spontaan applaus nam de wedstrijd een aanvang. De gedétailleerde uitslag is als volgt; U. R. K. Damgenootschap S. D. O 1. F. v. VlietA. Schierrng 02 2. A. RijnlboutG. Roet 0-2 3. H. VerbonW. Hopstaken 02 4. B. GraaffG. Rump 1I 5. P. v. d. FloryJ. Smits 20 6. A. OoienM. Homburg 11 7. A. de GrootP. Spanjaa.ro 02 8. A. LanceeB. Nooy 20 9. N. RijnboutP. Mul 20 10. J. WezenbergNooy 20 Totaat 8—12 De uitreiking v.d. beker zal plaats hebben op Vrijdag 7 Januari a.s. terwij! dan tevens een wedstrijd gespeeld zal worden tusschen St. Bavo II en D. J. D. II. Competitie 2de Klasse van den Neder- landschen Dambond. De „ITaarlemsche Damclub" II Kampi oen Afd. Noord Groep A. Donderdagavond speelde de „Haarlem- sche Damclub II" te Amsterdam in de bo venzaal van „De Kroon," Rembrandtplein, haar laatsten competitiewedstrijd tegen „Am- sterda" I. Gezien het goede spel der Haarlemmers in deze competitie werd algemeen een flinke overwinning verwacht, temeer daar de Am sterdammers in deze competitie tot nu toe weinig hadden gepresteerd. Hieraan is het dan ook misschien toe te schrijven dat de Haarlemmers in dezen wed strijd bijzonder futloos speelden. Dit „wij-winnen-toch-wel"-systeem werd dan ook oorzaak dat de Haarlemmers zich met de kleinst mogelijken overwinning moesten tevreden stellen zelfs is de moge lijkheid nog niet uitgesloten dat door de be slissing der arbiters deze wedstrijd nog in een gelijk spel zal eindigen. Hoe echter de uitslag van dezen wedstrijd ook zal worden, een feit is dat de „Haarlem- sche Damclub" II thans definitief het kam pioenschap der Noordelijke 2de klasse groep A heeft behaald. De gedetailleerde uitslag van dezen wedstrijd laten wij hieronder volgen „Amsferda" I„Haarlemsche Damclub" II. B. J. VerbruggenJ. P. van Eyk xx M. ILoksbergenS. M. Mons 29 P. E. BerghuisH. van Santen xx P. H. RademakerP. G. van Engelen xx H. KoertleversJ, Wielenga xx B. van 't RootJ. v. d. Giessen xx J. MarsmanP. H. Meure 02 A. J. M. NolteJ. Bijster Jr. 11 P. AmsenP. Mollema 11 L. Th. J. ten Kroode—J. Merts 0—2 Voorl, uitslag 46 voor Haarlem. De met een x gemerkte partijen worden arbitrair beslist. Bord 1, 3 en 5 zijn remise, bord 4 is remise of verloren voor Haarlem, bord 6 is remise of gewonnen voor Haarlem. Beide tientallen hadden elk een invaller. UTRECHTSCH R.-K. DAMGENOOT- SCIIAP S. D. O. HAARLEM. Zondag j.l. had bovengenoemde ontmoe ting plnals in het Patronaatsgebouw aan het Totaal uitslag 1010 Reeds jaren laat de financieele positie deff K.N.A.U. te wenschen over de Unie-in komsten waren te gering. Dat kon zoo niet langer en reeds de afgevaardigden ter Jaar vergadering in Februari 1925 benoemde een Commissie, die een reorganisatie met als hoofddoel versterking der middelen zou ontwerpen. Groote actie ging van deze com missie niet uit en het eenige succes, dat zij boekte, was, dat de Jaarvergadering 1926 in principe aan nam, dat alle bij de Onderbon den en kringen aangesloten vereenigingen met'hunne leden lid dienden te worden van de K.N.A.U., wat tot op heden niet het"ge val was. Een vereeniging, meest kleinere of gymnastiek-, voetbal- of korfbalclub die eveneens de athletiek beoefende, was b.v. aangesloten bij de Noord-Hollandsche Ath letiek Bond, doch niet bij de K.N.A.U. Propagandistisch was daar iets voor te zeg gen zoo waren b.v. ook de beginnende athleten in de groote vereenigingen wèl lid van een Onderbond, doch niet van de K.N. A.U. De Jaarvergadering 1926 benoemde eert nieuwe commissie, bestaande uit de H.H. Huizinga, Janse, Strengholt en Tolmeijer, die op bovenstaande het Reorganisatieplan te ontwerpen had; een taak, ondankbaar, omdat het de Leden dubbeltjes zou kosten, waarin zij naar onze meening uitstekend geslaagd is en die aan eenvoudige opzet en duidelijkheid niets te wenschen over Jaat. Voorstel 1 Vereenvoudigd lidmaatschap Elke athletiek-beoefende vereeniging, die door de K. N. A. U. of een harer onderdeelen erkend wil worden, is verplicht lid te zijn van de K. N. A. U. Door dit lidmaatschap maakt de vereeniging automatisch deel uit van den eventueele Gewestelijken of Plaatse lijken Athletiek Bond, in wiens gebied zij gevestigd is. Alle door de vereenigingen aan de K. N. A. U. opgegeven leden maken eveneens automatisch deel uit van den be treffende Gewestelijken of Plaatselijken Bond. Ongetwijfeld zal deze bepaling kleinere vereenigingen er toe brengen uit het Bonds- verband van heden te treden. Toch wordt de organisatie hier door gezonder. Verzet kan er dan ook niet komen, daar dit in Februari 1926 reeds ter Aigemeene Vergade ring werd geaccepteerd. Voorstel 2 en 3 Bepalen en regelen de contributieverdeeling en inning door K. N. A. U. en onderbond. Per vereeniging bedraagt het lidmaatschap K. N. A. U. f 10 per jaar, per aangesloten lid f 1De verdeeling is K. N. A. U. 40 onderbond 60 Het financieel zelfstandig beheer der bonden is hier mede voorbij. Zij krijgen het hun toekomende van de K. N. A.'U. Actieve bonden als de Utrecht- sche, Amsterdamsche en Noord-Hollandsche Zullen waarschijnlijk niet zonder meer hier genoegen mee nemen de „sluimerende" en dat is het meerendeel, wel. De „behoeften" zijn in de verschillende bonden zoo gansch verschillend, direct afhankelijk van de ont wikkelde activiteit. Voorstel 4. Instelling indentieteitskaarten en vaste startnummers. Aanschaft voor deel nemers aan wedstrijden noodzakelijk, kosten resp. f 1.— en f 0.25. Tegen het 1ste kan geen bezwaar zijn, misschien financieel, daar deze controle wel gewenscht is. De startnummers, die thans voor iederen wedstrijd aangemaakt dienden te worden en dan tegen „statiegeld" vóór den wedstrijd werden uitgereikt, deden in 't algemeen veel geld te loor gaan, #ischten zorg en tijd, terwijl het bevestigen op de kleeding te wen schen overliet. Dat alles wordt thans voorkomen, ieder athleet heeft zijn eigen no., maar.betaalt het zelf. De hooge nummers zullen het in de toekomst de jury van aankomst, die vlug het nummer moeten lezen, niet vergemakke lijken. Voorstel 5. Heffing van wedstrijdvergun ningen f 2.50 voor nationale weg- of veld loopwedstrijd, f 10 voor nationalen wedstrijd en f 25 voor een Internationalen. Deze rege ling is billijk, nu de vereenigingen een deel van hun inkomsten verkrijgen uit de recet- te's der westrijden. Alleen uit Landen- en Nationale kampioenwedstrijden trok de K. N. A. U. tot op heden financieel voordeel. Voorstel 6. Startvergunning buitenland. Elke aanvraag daartoe moet van f 2.50 ver gezeld gaan. Dit bedrag is veel te hoog j het moet door den atlheet zelf voldaan wor den dit hooge bedrag kan knoeierijen bij het opmaken van declaratie's in de hand wer ken. f 1.per aanvraag lijkt ons beter. Voorstel 8. Instelling Bonds-technische ver gadering. Deze bestaat uit de leden van de Technische Commissie van de K. N. A. U. en die der Gëtvestelijke of Plaatselijke bon den. Deze vergadering wordt gepresideerd door den voorzitter van de T. C. der K. N. A. U. en komt tenminste éénmaal per jaar bijeen. Deze instelling, die ook in het K. N. G. V. uitstekend werkt, juichen wij toe. Zij bevordert het noodzakelijke contact en eenheid van de K. N. A. U. T. C. kan hier leiding uit gaan, terwijl zij een ongezochte gelegenheid is om K. N. A. U. T. C.-ledett in spé naar voren te doen komen. Voorstel 11. Instelling proeflidmaatschap. Ter voorkoming van uittreding bedoeld bij voorstel 1 en ter meerdere propageering wordt een proeflidmaatschap ingesteld. Deze geldt hoogstens voor 2 jaar. Contributie resp. voor vereeniging en lid f 5 en f 0.50 deze leden hebben echter geen stemrecht. Voorstel 12. Instelling categorie Juniorf- leden. In een afzonderlijk artikel komen wij hierop terug. Wij meenen hier ernstig tegen te moeten waarschuwen. In café v. Trigt, to Heemstede, heeft Don* derdagavond de uitreiking plaats van de prijzen, behaald in de nederlaagwedstrijden gehouden bij D.O.K.. ter gelegenheid van haar 5-jarig beslaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6