Gemengd Nieuws. E MARKTNIEUWS Uit de Vaderlandsche historie van C ocquernico's dierenrijk. Incidenten in het bezette gebied. Nieuwjaarsboodschap van Baldwin. De eerste minister Baldwin heeft een Nieuwjaarsboodschap tot het land gericht. Daarin zegt hij: „Wij hebben achter ons een jaar van ongelukkige tweedracht en indus- trieele depressie; laat ons voor 1927 beslui ten de schade te herstellen en de nationale welvaart terug te doen keeren in een geest yan kameraadschap en goeden wil." Treinongeval. De overstroomingen op Malakka. De opstand in Brazilië. Groote dynamietontploffing in Zweden. Het kanaal tusschen de groote Amerikaansche meren en den Atlantischen Oceaan. Het Britsche Memorandum. De Burgeroorlog in China. ACHTERVOLGING VAN OPIUMSMOKKELAARS. Een noodlottig schot. Ernstige vechtpartij tusschen gebroeders. Influenza te Utrecht. Een rangeerder ernstig gewond. Rijwielongeluk. Brand te Aarle-Rixtel. Het eerste spoorwegongeval in 1927. Twee boerderijen afgebrand. Op heeterdaad betrapt. Arrestatie in verband met den diefstal ie Vlymen. Zijn vrouw met een mes gestoken. STOOMVAARTLIJNEN. BINNENLANDS CH NIEUWS. Denkt om het belastingplaatje. se Volgens de „Mainzer Anzeiger" zou een Fransch officier van het 33e regiment van den vliegdienst in den middag van 1 Ja nuari een tramconducteur, dien hij vroeg vroeg hem een ander biljet te geven, heb ben geslagen. De Fransche militaire autori teiten, die met het incident niet bekend waren, hebben een onderzoek ingesteld. De Engelsche autoriteiten hebben een café tc Worsdorf (Taunus), tot 15 Januari doen «luiten. Een dronken Engelsch soldaat was er eenige dagen geleden na ruzie om een onbekende oorzaak door klanten uitgewor pen. De sneltrein van Boekarest naar Con- stantza is nabij Trajan ontspoord. Er zijn acht dooden en vele gewonden. Het lot van het meerendeel der steden 4n het binnenland der staten van Malakka, die door de overstroomingen zijn geteisterd, is onbekend, doch volgens berichten die van de kust zijn medegebracht door een uit Pahang komende inlandschen boodschapper, die snel de rivier afzakte op een vlot van dertig boomen, dat een afstand van 18000 mijl aflegde, zou Soengei Lembing, het be- y langrijkste tinmijndictrict in het gebied van Pahang, ondergeloopen zijn. De Europeanen zouden in de boomen zijn gevlucht. Meer dan 400 Braziiliaansche revolutionai ren moeten de grens overschreden hebben en op het gebied van Uruguay zijn gekomen, waar zij door de autoriteiten moeten zijn ontwapend. Naar gemeld wordt, is Zondagavond te Grangesberg in Zweden het depót van een dynamietfabriek, waarin 1200 k.g. dynamiet lag opgeslagen, in de lucht gevlogen. Ten gevolge van de geweldige ontploffing wer den de dichtstbijzijnde gebouwen v.erwoesl, terwijl in den geheelen omtrek de ruiten sprongen. Dat er geen menschenl'evens te betreuren zijn geweest, is slechts te danken aan het feit, dat in verband met de feest dagen geen arbeiders aanwezig waren. De mogelijkheid bestaat, dat de ontploffing door zelfontbranding is ontstaan. De thans ver woeste huizen waren pas onlangs herbouwd, nadat in Mei van het vorige jaar een derge lijke ontploffing ook reeds groote verwoes tingen had aangericht. De aangerichte schade is zeer groot. De door Coolidge benoemde commissie- Hoover om advies uit te brengen over een kanaal van dé^ Groote Meren naar den Atlantischen Oceaan heeft een rapport uit gebracht, waarin zij zich vóór de route langs de Sint Laurens verklaart en tegen het ge bied der V. S. loopend kanaal naar de Hudson via het Wellandkanaal. De commissie verklaart, dat een kanaal, diep genoeg om zeeschepen van de Atlan tischen Oceaan naar de Groote Meren te brengen een economische noodzakelijkheid voor het Midden-Westen is. De nota van Tsjen, den minister van bui- tenlandsche zaken van Kanton aan Kellogg nopens het Britsche memorandum heeft in bevoegde kringen te Londen geenerlei ver bazing gewekt. Er wordt de nadruk op ge legd, dat de in het memorandum voorge stelde politiek op heel China zou moeten worden toegepast in weerwil van het bestaan van tegenover elkaar staande partijen. In een beschouwing van den officieelen Britschen draadloozen dienst over de nota van Tsjen aan Kellogg wordt er o.m. op ge wezen, dat het Britsche memorandum er op aandringt, dat bevoegde Chineesche autori teiten zullen beslissen in alle kwesties be treffende de beschikking over en het bij een bank deponeeren van de surtaxes van Washington, hetgeen bezwaarlijk een inter ventie aan den eene of den anderen kant kan worden genoemd, zooals Tsjen te ver staan geeft. Nopens de verklaring van Tsjen, dat het plaatselijk toestaan der sur taxes en het plaatselijk beschikken er over de strekking zou hebben Sjanghai tot oor- logstooneel te maken, wordt er in de uit eenzetting van den draadloozen dienst op gewezen, dat het helaas onvermijdelijk is, dat in den loop van den burgerkrijg in China handelscentra als Sjanghai steeds het doelwit zijn geweest van de elkaar bestrij dende groepen. De Britsche voorstellen zouden in dit opzicht geen nieuwen toestand scheppen. De Britsche politiek is niet beïn vloed door overwegingen, welke partij de macht heeft in Shanghai of in eenig ander deel van China en evenmin zou er wijziging in komen door een overdracht van gezag als Tsjen waarschijnlijk acht. De surtaxes aldus ten slotte de draad- looze dienst worden in feite, zoo niet in naam, reeds door de Kantonneezen gehe ven in de havens, die in hun macht zijn. In de nata van Tsjen ligt derhalve opgesloten, dat deze belastingen alleen dienen te wor den betaald aan de Kantonneezen en niet aan hun tegenstanders. HANKOU, 4 Jan. De toestand is opnieuw ernstig in verband met de provocatie der politieke agitatas, die incidenten trachten te forceeren om de anti-Britsche stemming levendig te hoéden. Miltiairen uit Canton, hielden ondanks het vergaderingsverbod, vergaderingen en 300 ongewapende soldaten trachten door de concessies der Engelschen te marcheeren. Zij werden echter terugge dreven en moesten terugkeeren. De menigte voor de douane-kantoren nam een dreigende houding aan en wierpen met steenen. Dat het opiumsmokkelanrsbedrijf in ons land welig tiert, is Maandag wederom dui delijk gebleken. Twee opiumsmokkelaars nit Rotterdam zijn na een opwindende achtervolging door de Leidsche en Amster- damsche recherche gearresteerd, waarbij de rechercheur Kok, uit Amsterdam, door een kogel in den rechterslaap werd getroffen. De Tel. verneemt hierover de volgende bijzonderheden: Het was de Amsi erdamsche recherche ter oore gekomen, dat Maandag in Leiden een groote partij opaum zou arriveeren. Ten naastebij wist men plaats en tijd en Maandagmorgen was de Ams' erdamsche rechercheur Kok, die het vóór-onderzoek liad geleid, in de Sleutelstad aangekomen, om de Leidsche politie op de hoogte te stellen. Tegen drie uur hadden in de om geving van het Sta'ionsplein de recher cheurs zich verdekt opgesteld, in afwach ting van de dingen, die komen zouden. Tegen half vier kwam een auto aangere den, waarin een chauffeur en een passagier gezeten waren. De politie had dezen dade lijk in het oog en zij ach'te het oogenbl-k gekomen, om handelend op te treden. Een van de onbekenden was spoedig overmeesterd, een tweede sloeg aanvanke lijk op de vlucht in de richting van het eta1 ionsemplacement. Er ontstond een wilde achtervolging, •waarbij de politie eenige revolverschoten loste om de vluchtenden tot stilstaan te brengen. Het droevig gevolg hiervan was dat een der politiemannen zelf getroffen werd en ter aarde siortte. Het bleek de rechercheur Kok uit Amsterdam te zijn, die zeer ernstig aan het hoofd gfewond was. Hij werd aan het station door den Eerst^n- Hulp-dienst verbonden en naar het St. Eli- zabethsgesticht vervoerd en aldaar opgeno men, waar men hem Maandagavond nog zou opereeren. De politie nam een hoeveelheid opium van 20 K.G. te waarde van 7000 in be slag. De ul? Amsterdam afkomstige chauffeur, die niets van de smokkelaffaire bleek te weten, werd met zijn auto vrijgelaten. In- tusschen was de tweede verdachte na een opwindende jacht op de spoorbaan gear resteerd, Bij aanhouding bleek hij te zijn de 31-jarige J. J. van S., uit Rotterdam. Hij ontkende op het Leidsche pol'tiebureau bij bet verhoor iets met den opiumhandel te hebben uit te staan en zeide van niets te weten. Inlichtingen wenschte hij niet te verschaffen. Of er nog een derde mar. ontvlucht is, heeft de politie niet kunnen vasts'ellen. Het gebeurde had een groote menschen. massa op de been gebracht, hetgeen het onderzoek natuurlijk zeer heeft bemoeilijkt D'nsdag is de gearres'eerde, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt, wegens over. treding van de Opiumwet, weder in vrij- be:d moeten worden gesteld. Hij mag voor dit delict niet worden vastgehouden. ,Van den assistent-stationschef, den heer J, de Groot, vernam1 het blad nog bet vol gende: „Ik was juist van een rangeerenden goe derentrein afgesprongen, toen ik plotseling dwars over de spoorlijn een als heer ge kleed persoon zag bollen. Hij liep zoo hard, dat ik dacht dal het een hardloo- per was. Ik riep hem toe: „Waar gaat de reis naar toe?", waarop de man een ge baar maakte en riep: „Laat mij maar loo- pen." Toen ik mijn hoofd omdraaide, zag ik op eenigen afs'and eenige inspecteurs van politie komen aanrennen, en verder nog meerdere poli'emannen. Daarop liep ik den vluchteling na, hoewel ik oorspronke lijk dacht dat het slechts iemand was, die geen kaartje bij zich had en zoodoende dacht de con'role te ontloopen. B;j het seinhuis zag ik hem vallen over eenige draden, maar spoedig was hij weer weggeloopen en sprong over een palissade. Doch daarna moest hij halt houden, omdat hij voor een sloot kwam te staan. Intus- schen was een inspec'eur van politie na derbij gekomen, die zijn revolver op hem richtte en riep: „Handen omhoog of ik schiet". Ik hoorde daarna een paar scho ten lossen. Daarop kwam de man op zijn schreden terug en klom over een hek, waarna hij zich gevangen gaf. Bij fouilleering werd niets bijzonder» op hem bevonden. Hij werd echter ingesloten. Bij den rechercheur Kok heeft men zeer eras ige verwondingen in het hoofd vast gesteld. Men zou door operatief ingrijpen trachten hem nog te redden, doch men vreest voor het slachtoffer het ergste. Om bij elven achtte menn zijn toestand .levens gevaarlijk. Daar de achtervolging der smokkelaars op klaarlichten dag gebeurde, is het te be grijpen, dat honderden nieuwsgierigen van alle kanten kwamen toesnellen. Het geval ging als een loopend vuurtje door de stad. Leid en was er vol van. Wij vernamen nader, dat de rechercheur Kok van de Centrale Recherche le Amster dam te zar -n met de politie van Leiden den verkoop van de bewuste opium in scène had gezet. Afgesproken was, dat er drie personen met een auto zouden komen en tegen betaling de opium zouden afgeven aan een tussrhenpersoon, die op'rad voor een vermogend man. Deze tusschenpersoon was Kok. De ontmoeting verliep zoo onge veer als men zich had voorgesteld, behalve het slot, dat zeer tragisch was. Aan het einde der onderhandelingen maakte Kok zich bekend, waarop de drie bezitters van het pakje opium het hazen pad kozen. Een der Leidsche rechercheurs loste een schot in de lucht, doch hief daar bij zijn revolver niet hoog genoeg op, met het noodlottig gevolg, dat Kok den kogel :n het hoofd kreeg. De getroffene werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, en later naar het R.K. St. Elisabethsgastihuis, alwaar men hem met het oog op zijn toestand bediende. Of de hersenen beschadigd zijn, was heden avond niet met zekerheid te zeggen. Namens de Centrale Recherche van Am sterdam heeft de inspecteur van die af 'ee- ling, de heer Kapinga, .hem een kort ver hoor afgenomen. De gewonde was helder ▼hn geest. Echter heeft men, met Set Oog op zijn algemeenen toestand de naaste fa milieleden ontboden. De moeder wil tusscbenbeide komen, valt van de trap en blijft dood. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft er een ernstige vechtpartij plaats ge had in de Jacob Catsstraat te 's-Hage. De gebroeders van A. hadden den ge heelen avond in een café doorgebracht en hadden blijkbaar wat te veel gedronken. Buitéh gekomen, kregen zij om een kleinig heid ruzie en werden handgemeen. Vele per sonen, die ook in het café gezeten hadden, bemoeiden zich er mee en er vielen tusschen beide partijen harde klappen. Door een der vechtenden werd de jongste van de twee broeders v. A. met een bier- flesch op het hoofd geslagen en een man werd zoodanig aan het rechteroor vérwond, dat hij zich in het ziekenhuis onder genees kundige behandeling moest stellen. In verband met deze mishandeling heeft de politie den caféhouder E. aangehouden. Deze vechtpartij had plaats voor de woning van de gebroeders v. A. Hun moeder, die voor het raam had gestaan, wilde zich naar beneden begeven, teneinde zich bij de vech tenden te voegen. Zij bad echter het onge luk van de vrij hooge trap te vallen, kwam daarbij op het achterhoofd terecht en bleef dood liggen. Toen echter eenige personen de trap wil den opgaan, vonden zij in bet portaal het lijk van de 53-jarige vrouw, badend in haar bloed, liggen. Aanvankelijk rees het vermoeden, dat de vrouw in het gevecht was geslagen, tenge volge waarvan zij was oveneden. De Officier van Justitie, die gewaarschuwd was, stelde, vergezeld van den commissaris van politie, een onderzoek in. Dit wees echter uit, dat de vrouw tengevolge van de val was overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis overge bracht. Te Utrecht heerscht momenteelm vrij ernstige mate een influenza-epidemie. Een groot deel van de inwoners dezer gemeente is aan griep lijdende. De ziekte draagt geen ernstig karakter. Dinsdagmiddag liep de 30-jarige Krast, rangeerder van de Nederlandsche Spoorwe gen, over de Sandersbrug bij Maastricht, een spocrovergang, waar alleen de rails over eenige ijzeren balken zijn gelegd, en dus geen plaats is dan voor de wielen. De ongelukkige was op weg naar het stad huis, om aangifte van zijn voorgenomen hu welijk te doen. Hij zag den trein aankomen, maar kon zich natuurlijk niet meer in vei ligheid brengen. De trein ging hem over beide beenen, waarvan het eene even boven den enkel en het andere even onder de knie werd afgereden. De ongelukkige is naar het hos, Haal overgebracht. Toen de gebroeders P. en M. en P, en J. v. S. per rijwiel van Helvoirt naar Nieuw- kuik reden, kwamen zij bij Cromvoirt een rijtuig tegen. P. P. zag twee lichten en meende dat hei fietsers waren, waarvoor hij tusschen beide lichten door wilde rijden. Daardoor kwam hij tegen het paard terecht, dat hem tegen den grond trapte. Bewuste loos werd hij opgenomen. Nadat hem gees telijke en geneeskundige hulp was verleend werd hij naar huis vervoerd, waar hij van de laatste H. H. Sacramenten werd voorzien. Daarna werd hij naar Den Bosch vervoerd tot het ondergaan van een operatie. Te Aarle-Rixtel is Maandagavond de boerderij van den landbouwer van G. afge brand. De stallen en bergplaatsen werden geheel door het vuur vernield. Een varken en zeven stuks hoornvee kwam in de vlam men om. Het woonhuis kon met groote moeite ge spaard worden. Verzekering dekt gedeelte lijk de schade. Zondagmiddag ongeveer kwart over twaalf had aan het stationsemplacemcnt te Voor schoten, vermoedelijk het eerste spoorweg ongeval van het jaar plaats. Ten gevolge van een verkeerden wissel stand ontspoorde een wagen van een goe derentrein. Het verkeer ondervond geen noemenswaardige vertraging; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Net bethoi" hier dezelfde trein waarmede het ongeval aan den Haarlemmerweg te Leiden ge schiedde. Twaalf stuks vee omgekomen. Een hevige brand heeft bij A. Mulders en J, van Keesel te Empel gewoed. Twee groote boerenwoningen, benevens een zeer groote hoeveelheid iandbouwproducten werden een prooi der vlammen. Twaalf stuks vee kwamen bij den brand om. Een en ander Was slecht» laag verze kerd. Nieuwjaarsnacht ontdekten surveilleeren- de agenten van politie te Rotterdam onraad in pand 36, Gedempte Binnenrotte, waarin gevestigd is het galanteriemagazijn van de firma F. en S. Op den zolder van dit pand troffen zij den 18-jarigen kolenkoopman W. W. en den 24-jarigen expeditieknecht M- M. Deze mannen bekenden een eind verder op de Binnenrotte door een openstaande deur te zijn binnengekomen. Door dit huis hadden zij zich naar het dak begeven en over de daken waren ze in het pand van de fa. F. en S. gekomen. Een kas register en een bureau hadden zij openge trokken en daaruit 100.gestolen, welk bedrag nog op hen bevonden werd. Beiden zijn in bewaring gesteld. Naar de Bossche Courant meldt, is Vrij dag voor den Officier van Justitie te 's-Her- togenbosch geleid W. P. J, d. V„ 25 jaar, tuinman te Vlijmen, als verdacht van dief stal van 3000, gepleegd te Vlijmen in den nacht van 24 op 25 Dec. jj. Na door den rechter-commissaris te zijn geboord werd hij ingesloten in bet huis van bewaring te 's-Hertogenbosch. Het slachtoffer ernstig gewond. De 35-jarige Nederlander, H. van D„ die te Brussel in de Kleine Beenhouwersstraat sedert eenige weken gescheiden leefde van zijn vrouw, M. K., 31 jaar oud, had er bij zijn echtgenoote he-baaldelijk op aange drongen de samenwoning weer te hervatten. Zondagavond ging hij haar opzoeken in een café van de Villorsstraat. Een twist ont stond, waarop v, D, zijn vrouw vijf messte ken In 3e buist toebracht. Het slachtoffer stortte neer. Da dader meldde zich aan op 't politiebureau aan de .Groote Markt, Inmid dels werd de vrouw naar het St. Jans-Zie- kenhuis overgebracht. Men hoopt haar in het leven te houden. MONUMENT OP HET GRAF VAN KL VAN ETTIKHOVEN. Zondagmiddag 1 uur werl het monument onthuld op het graf van den leerling-machi nist K. v. Ettikhoven, die bij de spoorweg ramp van 9 Septe. aan „De Vink" aan de gevolgen van zijn verwondingen den vol genden dag overleed. De belangstelling op het kerkhof „Oud Leunden"' bij Amersfoort was zeer groot. Vooral het spoorwegperso neel was in groote getale opgekomen. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ALCHIBA 2/1 Lizard gep. New York n. Bremen. AMELAND 1/1 v. St. Vincent Rosario n. Europa. AMSTEL 31/12 v. Reggio n. Sousse. BATAVIER II 2/1 v.m. 8 u. 20 v. Rott. te Gravesend. BEURSPLEIN 1/1 v. Rott. te Oxelösund. BEVERWIJK 2/1 700 mijl W. v. Scilly, Norfolk n. Bristol. BRUNSWIJK 2/1 v. Rott. te Rouaan. DIRKSLAND 30/12 v. Blyth n. Hamb. DONAU 29/12 v. Guthren n. Hamburg. DUBHE 2/1 v. New York te Bremen. GAASTERLAND 31/12 v. de Theems n. Newcastle. GELDERLAND 31/12 Holtenau gep. New castle n. Stettin. GROENLO 1/1 v. Barry n. Bona. HERMES 1/1 v. Zanzibar n. Aroe Bay. HILLEGOM 2/1 v. Bordeaux te Billbao. HOOGLAND 31/12 Newcastle n. Antw. ISAR 29/12 v. Smyrna y. Hamburg n/d. Zwarte Zee. KRALINGEN 1/1 v. Philadelphia n. Havana. LEERSUM 2/1 v. Philadelphia te Gravesend. M\AS 1/1 Ouessant gep. Rott. n. Boucau. MAASHAVEN 3/1 v. Newcastle te Civita Vecchisa. MERAK 30/12 St. Vincent gep. Antw. n. 33» Ayres» MONT BLANC 31/12 v/d. Levant te Ham burg. MOORDRECHT 2/1 v. Decido n. Rotter dam. MIJDRECHT 31/12 v. New York te Falma. NEUTRAAL 3/1 v. Antw. te Hamburg. NOORD 1/1 v. Rott. te Bizerta. PARKHAVEN 2/1 v. Rott. te Sunderland. RIJSWIJK 31/12 v. La Rochelle te-Santander SASSENHEIM 2/1 v. Baltimore te Maracaib SCHIE 2/1 Bordeaux te Bilbao. TANGER 1<Ï>y. Lisabon n. Rotterdam. TERNEUZEN 1/1 Gibraltar gep. Rott. n. Marseille. WALCHEREN, Rott. n. Hampton Roads pass. 1/1 Cape Race. WIERINGEN 31/12 v. B. Ayres te Santa Fé. W1ELDRECHT 2/1 Miam, gep. Galveston n. Barcelona. WM. V. DRIEL Sr. 2/1 Ouessant gep. Rott. n. Bordeaux. WITTE ZEE 31/12 v. Sydney (C.B.) n. Land's End v.o. WOENSDRECHT 31/12 Cape Race gep., v. Texas City n. Land's End (v. o.) IJSELMONDE 31/12 v. New York n. Havana. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BAWEAN (thuisr.) 3/1 te Gravesend. GROTIUS (thuisr.) 31/12 te Singapore. JAN PIETERZ. COEN (thuisr.) 2/1 te Suez KAMBANGAN 2/1 v. Amst. naar Java; 3/1 te Antwerpen. KONINGIN DER NEDERLANDEN 2/1 van Batavia te Amsterdam. MANOERAN (thuisr.) 1/1 te Marseille. P. C. HOOFT (uitr.) 1/1 v. Colombo. REMBRANDT (uitr.) 31/12 v. Genua. RONDO (thuisr.) 31/12 v. Marseille. SAP AROE A 1/1 van Amsterdam naar Java; 2/1 te Londeti. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND (uitr.) pass. 30/12 Fer nando Noronha. GELRIA (thuisr.) 2/1 van Las Pairnas. KENNEMERLAND (uitr.) 31/12 v. Rio Grande d/Sul. MAASLAND (uitr.) pass. 31/12 Tenerifte. ZAANLAND (uitr.) pass. 1/1 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. KON. W.-I. MAILDIENST. ACHILLES 2/1 v. Flume naar Gravosa. ADONIS 31/12 v. Algiers naar A'dam. AGOMEMNON 2/1 v. Cadix te Barcelona. ALMELO (uitr.) 30/12 te Valparaiso. AMERSFOORT (uitr.) 31/12 te Caliao. AMSTERDAM 1/1 v. Duinkerken te Ant werpen. AURORA 1/1 v. Amst. n. Hamburg. BERENICE. Rott. n. Alexandrië, pass. 31/12 Gibraltar. BREDA 1/1 v. Antwerpen te Amsterdam. BRIELLE 30/12 v. Arica n. Machillia. CALYPSO (thuisr.) 1/1 te Havre. DIDO Amst. naar Stettin 2/1 v. Holtenau. ERATO Amsterdam n. Kopenhagen, 3/1 v. Holtenau. EUTERPE 2/1 v. Musel naar Oporto. FAUNA 1/1 v. Rotterdam n, Algiers. FLORA 30/12 v. West-Indië te New York. HAARLEM 31/12 v. Curracao n. Cristobal. HANS ARP 1/1 v. Salonica n. Jerakini. HEBE 1/1 y. Malta n. Lissabon. HECTOR 1/1 v. A'dam n. W.-Indië. IRIS, Lissabon n. A'dam pass. 2/1 Dunge- n^ss. JASON 31/12 v. Varna te Constantza. ORPHEUS 1/1 v. A'dam n. Bordeaux. NERUES 1/1 v. Vigo te A'dam. NERO 31/12 v. Danzig n. Amsterdam. NOTOS 2/1 v. Hamburg te Amsterdam. OBERON (uitr.) 31/12 te Curacao. ORION 31/12 v. Palermo bn. Carthagena. PANGBOURNE, v. Bilbao npass. 1/1 Finisterre. PERSEUS, v. Aarhuus n. Amsterdam, 3/1 Brunsbutte! gep. PLUTO, v. Amsterd. n. Barcelona,- pass. 31/12 Gibraltar. POSEIDON 30/12 v. New York n. Curasao. PRINS DER NEDERLANDEN- 2/1 v. West-Indië te Amsterdam. PRINS FREDERIK HENDRIK 30/12 v. West-Indië te' New York. SEA GLORY 2/1 v. Alexandrië n. Piraeus. STELLA 2/12 Malta n. Algiers. STRABO, v. Hamburg n. Stettin, 1/1 Holte nau gep. STUYVESANT (uitr.) 2/1 te Barbados. TELLUS 2/1 Oran te Venetië. THESEUS 1/1 v. Genua te Tarragona. VAN RENSSELAER (uitr.) 1/1 v. Boulogne. VEGESACK 2/1 v. Valencia te Amsterdam. VENEZUELA 1/1 v. Cristobal n. Puerio Colombia. VESTA 2/1 v. Port au Prince n. Kaap Haiti. HOLLAND*-AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN (uitr.) 2/1 te Dela- goabaai. NIJKERK 1/ltv. Rotterd. n. Hamburg. RANDFONTEIN (uitr.) pass. 1 '1 Perim. SPRINGFONTEIN 2/1 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK 1/1 v. Garveston te Rotterdam. BOSCHDIJK, Rott. n. Boston, opass. 31/12 Lizard. BREED1JK, Rott. n. New York, pass. 2/1 Cape Race. LOCHMONAR 30/12 v. Rott. te Van couver. VEENDAM, v. New York n. Rott. 2/1 te Plymouth. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTERKERK (uitr.) pass. 1/1 Perim. ABBEKERK 2/1 v. Rotterd. n. Hamburg. D JAMB I (uitr.) 30/12 te Melbourne. SOEKABOEMI (thuisr.) pass. 2/1 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OOSTKERK (uitr.) 3/1 te Genua. SIMALOER (thuisr.) 31/12 v. Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. CERES (uitr.) 31/12 te Lome. DELFLAND (thuisr.) 31'12 te Seccondee. HELDER (uitr.) 31/12 te Winnebah. MINERVA (uitr.) 31/12 te Accra. SCHELDESTROOM (uitr.) 1/12 te Bor deaux. VLIELAND (uitr.) 31/12. v. Las Palrnas. JAVA— CfclNA—JAPAN LIJN. BATJAN, v. Amst. n. Batavia, pass. 2/1 Perim. TJISONDARI 1/1 v. Batavia n. Hongkong. JAVA—NEW YORK LIJN. BATOE v. Java n. New York, 30/12 v. Be- BINTANG, New York n. Java 31/12 v. Suez. VECHTDIJK, Batavia n. New York pass. 31/12 Gibraltar; ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (thuisr.) 1/1 v. Port Said. INDRAPOERA 2/1 v. Rott. te Batavia. INSULINDE (uitr.) 31/12 v. Southampton en pass. 2/1 Finisterre. KEDOE (uitr.) pass. 2/1 Pantellaria. KERTOSONO 2/1 v. Bremen in den N. Waterweg. MADIOEN 2/1 v. Hamburg te Rotterdam. MENADO (thuisr.) 31/12 v. Sabang. MERAUKE 3/1 v. Batavia te Rotterdam. PALEMBANG (üitr.) 2/1 te Genua. TA3ANAN (thuisr.) pass. 2/1 Gibraltar. TOB A 28/12 v. Batavia te Yokohama. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALDABI (thuisr.) 2/1 v. St. Vincent. ALGORAB 31/12 v. Hamburg te Antw. ALHENA 1/1 v. Buenos Ayres te Rotter dam. POELDIJK 1/1 v. Hamburg te A'dam. WAALDIJK (uitr.) 1/1 te Santos. ZIJL*DIJK (thuisr.) 31/12 v. Rio Janeiro. AENEAS v. Japan n. Rott. 30/12 te Shang hai AGAMEMNON, v. Batavia n. Amsterdam, 31/12 te Marseille. AN TENOR 2/l v. Japan te Rotterdam. EURYM'EDON 1/1 v. Liverpool n. Java. EURYPHYLUS v. Java naar Amsterdam, 30/12 te Suez. JASÖN v. Liverpool naar Java 31/12 te Sin gapore. MELAMPUS 2/1 v. Batavia n. Amsterdam. PROMETHEUS 30/12 v. Java te Hamburg. TRAILLUS v. Japan n. Rott., 31/12 te Londen. TELEMON 3/1 v. Japan l.v. Londen te Amsterdam. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS v. Valencia naar Rot terdam, pass. 2/1 Gibraltar. Verzocht wordt er de aandacht op te ves tigen, dat na 6 Januari de contróle op de uitvoering van de Rijwielbelastingwet wordt hervat, zoodat op dien datum de rijwielen van belastingplaatjes moeten zijn voorzien. AMSTERDAM, 3 Jan. Vee. Ter martt waren heden aangevoerd 537 vette koeien, wlarvan de prijzen waren le qual. 96101 ct., 2e qual. 80—94 ct., 3e qual. 7087 ct-, vette ossen 6070 ct. per kg. slachtgewicht 130 melk- en kalfkoeien f 250525 per stuk 88 vette kalveren, le qual. 100105 ct., 2e qual. 8698 ct., 3e qual. 7084 ct. per kg. levend gewicht 101 nuchtere kalveren f 12 24, 196 schapen f 2432 per stuk; 695 varkens, Hollanosche Overz. éc Geldersche le qual. 8485 ct., Hollandsche 2e qual. 8283 ct., vette varkens 8283 ct. per kg. slachtgewicht 58 paarden f 125225 per st. AMSTERDAM, 3 Jan. Aardappelen. (Bericht van mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 5.505.60, id. blauwen f 4.90 5.10, id. juin p. 50 kg. f 2.102.20, id. eigen heimers f 4—4.10, id. eigenheimer poters f 33.10, id. blauwe poters f 2.802.90, id. bonte poters f 2.802.90, id. roodstar poters f 2.702.80, Anna Paulowna zand f 4 4.75, id. roodstar f 4, Hillegommer f 45.50, Flakkeesche eigenheimers f 44.10, id. rood star f 3.753.80, id. bl. eigenheimers f 4.20 —4.40, id. bravo's f 44.50, id. juin f 2.10— 2.20, per 50 kg. Spuische eigenheimers f 4-ir4.10, id. roodstar f 3.753.80, id. blau we Eigenheimers f 4.20—4.40, id. bravo's f 44.50, Friesche borgers f 1 4.10 per hl. ALKMAAR, 3 Jan. Varkens. Aangevoerd 600 varkens, vette f 0.680.71, zouters f 0.68 per kg. ALKMAAR, 31 Dec. Granen. Aange voerd waren 216 hl., als 33 tarwe f 12 14.50, lpO rogge f 12.50, 3 chev. gerst f 12 12.50, 112 haver f 1111.25, 3 chev. gerst f 12—12.50, 112 haver f 11—11.25, 35 boo nen, paardenboonen f 12.7513.50, bruine boonen f 1718, citroenboonen f 24r—27, duivenboonen f 13.5015, witte boonen f 2735 12 mosterdzaad geel f 22.50, blauw maanzaad f 6264; 11 erwten: groene (groote) f 3942, grauwe f 45. AXEL, 31 Dec. Granen. Ter m.-.rkt werd heden genoteerU voor Tarwe f 13.7514.50 rogge f 9.10 gerst f 1111.50 haver f 9 10.25 erwten f 1720.50. LEEUWARDEN, 30 Dec. Granen. Tarwe witte puike f 1414.50, gerst, zomer puike f 10.7511, haver, witte puike f 1010.50, mindere f 910. Kanariezaad, Friwesch puik f 1415, mindere f 1213.50, boonen, platte f 1518, erwten, groene Schokkers f 3045, groene kleine kook f 2226.50, alles per 100 kg. Aardappelen, borgers f 3.50, roodstar f 3.75. Weinig vraag. APELDOORN, 3 Jan. Eieren. Aanvoer 40.000 stuks. Prijs f 79, middenprijs f 8.25. Handel gewoon. 's-HERTOGENBOSCH, 31 Dec. Boter. Aangevoerd 21.225 kg. Hoogste prijs f 222, laagste f 2.08, middenprijs f 2.18. ROTTERDAM, 3 Jan. Vee. Ter markt waren aangevoerd 466 vette runderen, 183 vette graskalveren, 934 schapen of lamme ren, 1044 varkens. De prijzen waren als volgt koeien le kw. f 0.97y2—1.02 V2, 2e kw. f0.90 0.80, 3e kw. f 0.700.60, ossen le kw. f 0.90—0.95, 2e kw. f 0.80—0.70, 3e kw. f 0.60—0.50, kalveren le kw. f 1.701.80, 2c kw. f 1.50—1.25, 3e kw. f 1.05—0.90. schapen le kw. f 0.660t70, 2e kw. f0.60 0.50, 3e kw. f 0.40, lmmeren f 0.720-80, varkens le kw. f0.860..63, 2e kw. f 0.64 ;.60, 3e kw. f 0.580.54, export f 0.62 0.63. Vet vee en vette kalveren bij redelijken aanvoer in alle kw. matig verhandeld. Scha pen en lammeren met matigen handel. Var kens met redelijken aanvoer en handel tot teruggaande prijzen. Vlas. Aangevoerd Kg. Holl. geel f 12487 Kg. blauw f 0.80—1.25, 5CC0 Kg. Groningsch f 0.750.85 Kg. Wit Zeeuwsen f Kg. dauwroot f per Kg. Handel slepend. Aardappelen. Brielsche Eigenheimers 3.90 —4.25, Zeeuwsche idem f 3.603.90, Westl. roters f 2.202.70, blauwe Eigenheimers 3.75—4, Zeeuwsche bonte f 55.30, idem blauwe f 4.805.20, bravo's f 4—4.30 per baal. Weinig aanvoer, vraag kalm. Fijne Zaden. Blauw Maanzgjid f 53—61, karwijzaad f 4043, lijnzaad voer- f 1819 zaai- f 2021, boekweit Manchoer, stoo- mend f 13, Dec.'Jan. afl. gestort f 12.75. Binnenl.granen. Tarwe iets ruimer aan geboden. In de mindere sóórten lager, f 14/4 15, voer, kw. f 1415, Rogge Gerst en Haver niet noemenswaard ter markt. Erwten kleine groene, vooral in de tusschensoorten, flauw gestemd verkocht naar kw. f 1622% extra puike daarboven Bruine boonen blij ven flauw, f 1214. Buitenlandsche granen kalm. Rogge Z.- Russ. naar kw. disp. f 12.5011.75, La Plata disp, f 13.50, Western. II disp. f 12.10 Gerst Canada III disp. f 226; 43 pd. malting disp. f215 aangek, f 207—2C8, stmd. rf 208—207 65 Kg. Donpu disp. f 213, 62 Kg. Z. Riuss. sische disp. f 220, Haver Canada III disp. f1140, 39 pf. clipped disp. f 10.40, Zuid- Duitsche naar kw. f 9.6010.40. Maïs gele, La Plata disp. f 187 aangek, f 162, stmd. f 164162, Donau galfox disp. f 171, aange kocht f 167. Nummer 144. 144. Daarna trok meneer zijn soepjurk weer uit en maakte zich gereed, den olifant te be klimmen, waarop president Kok kie, de Leepe, reeds zat te wachten. Statig besteeg de nieuwe professor in de dieren- wetenschappen het laddertje, dat hem boven op den rug van Jumbo moest brengen. 145. Maar nu moet je weten, dat er in Doohttle nog een oud kanon stond, als overblijfsel van de barbaarscbe tijden, toen de menschen er elkaar mee dood schoten. Dit was nu al lang achter den rug, maar Lijntrek ker, de oude mandril, die op het kanon moest passen, meen de, dat het nog wel voor sa luutschoten te gebruiken was. 146. Terwijl meneer Doolittle halverweg den ladder was ge komen, maakte de mandril zich verdienstelijk met zijn saluut schoten. Hij tjok aan het ai- trektouw en dadelijk kwam er een slag, waarvan de heele stad stond te trillen. Dat was toch wel een aardige begroeting, dacht Lijntrekker. Nummer 145. Nummer 146y 147. Maar de begroeting liep heelcmaal mis, hoor. Jumbo schrok er zóó van, dat hij da delijk oprees en met den presi dent van Cocquernica op zijn rug op hol sloeg. Meneer Doo little, halverwege den ladder ge komen, zeilde daarmee statig .Wordt vervolgd Nummer 142,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 7