H.F.C.—A.S.C. 2—0. Z.F.C.U.V.V. 2—2. V.O.C.Hilversum 15. E.D.O.Spartaan 41. HaarlemK. F. C. 11. HelderSchoten 31. Zand voortQuick 21. BloemendaalAlm. Victrix 1—4. L.F.C.T.H.B. 3—1. R.C.H. 2—H.F.C. 2 4—3. Ajax II—E.D.O. II 3—2. HAARL. VOETBALBOND. E.D.O. IV—R.C.H. III 6—1. V.V.H.—H.F.C. IV 2—2. Schoten IlaHaarlem III 0-12. Korfbal-uitslagen. SCHIETEN. HOCKEY. HaarlemAmsterdam 40. GYMNASTIEK. ZWEMMEN. Charlton verbetert een wereldrecord. 3at er !n de stand verandering komt. Dekker, die in de eerste helft geen enkel schot kreeg, moest nu slechts twee ol driemaal handelend optreden. De strijd tusschen bovengenoemde clubs was er wel een van weinig hoogstaand speL .Vooral van H. F. C.-zijde, en speciaal der voorhoede, werd er weinig van terecht ge bracht. Dat onder dergelijke omstandigheden nog gewonnen werd, pleit ook al niet voor de tegenpartij. Bij deze was ook de aanval zwak. 't Was verre van een eerste klasse wedstrijdl Onder geringe belangstelling laat scheidsrechter Kabon beginnen. A. S. C. telt enkele invallers, terwijl bij H. F. C. o.m. Weber ontbrak. Het H. F. C.-elftal zag er aldus uit: v. d. Meulen, v. Haeren, de Koning, de Jonge, v. Houten, Reuvekamp, Gille, Vlitteveen, Miezerus, Sigmond, v. d. Berg, v. Beem. Nadat A. S. C. afgetrapt heeft, worden de Leidenaars gehee' terug gedrongen, maar de aanvallen en het spel der H. F. C.'ers zijn zoo weinig af, dat bepaald gevaar voor A. S. C. niet dreigt. De H. F. C.'ers kregen of liever schiepen zich diverse kansen tot doel- m punten, maar nimmer maakte zij er door een behoorlijk schot of flink doorzetten ge bruik van. De aanvallen der A. S, C.-menschen wa ren ook al niet al te vinnig, zoodat v. Hae ren en de Koning het werk gemakkelijk af konden. Het geheel werd een saaie vertooning. Zelfs toen na ongeveer een half uur spelen H. F. C. de leiding wist te nemen, kwam er geen verandering. Lakschheid en weinig enthousiasme hielden de overhand bij di H. F. C.'ers. Het doelpunt der H. F. C.'ers kwam van den voet van Sigmond, na even goed samenspel tusschen hem en v. d. Berg. Op een gegeven oogenblik ging zelfs de H. F. C.-back v. Haeren eene rush onderne men. De rush was fraai, maar het schot het welk hij lost# ging huizen hoog over. De saaie vertooning duurde voort tot rust, en een ieder hoopte dat hierna verbetering zou intreden. Zulks gebeurde echter niet. 't Bleef voor al aan H. F. C.-zijde een zwak spelletje. A. S. C. profiteerde hiervan en er werd aan vankelijk dan ook geheel alleen op H. F. C.- helft gespeeld. De H. F. C.'ers brachten het met enkele uitvallen door onbenullg spel niet verder dan de beide backs. Waar er echter in de Leidsche voorhoede geen be hoorlijk schutter te vinden was, en v. Hae ren en de Koning met v. d. Meulen een loffelijke uitzondering maakte op het zwakke spel, bleef succes voor A. S. C. uit. 't Zag er echter een tijd lang heusch niet naar uit dat H. F. C. de 10 voorsprong zou be houden. Tegen het laatste kwartier leefde het spel van H. F. C. een weinig op. Vooral v. Beem kwam er wat in en de linkervleugel bracht dan ook herhaaldelijk op. Bij een der uitvallen had H. F. C. succes door Miezerus, 20. Hierna vonden de H. F. C.'ers het weer welletjes. A. S. C. daarentegen bleef nu hardnekkig aanvallen en v. d. Meulen kreeg «en korte periode volop werk, waar bij hij keurige staaltjes van doelverdedigen vertoonde. Onder spanning of A. S. C. nog een tegen- punt zou halen, kwam het einde. Zooals gezegd was het een zwakke strijd. Komaan H. F. C.'ers, er resten nog weinig matches voor de competitie thuis, maar op zulk een wedstrijd als heden hopen wij dat jelui ons niet meer onthalen zult. 't Moet en kan veel beter. Scheidsrechter Katoen had geen zware taak. Er werd kalm gespeeld en weinig overtredingen begaan. Zoowel U. V. V. als Z. F. C. verschijnen gehee] volledig. Beide teams wegen vrijwel tegen elkaar op. De thuisclub neemt al spoedig door Breeuwer de leiding. U. V. V. weet echter van de talrijk geboden kansen om gelijk te maken geen profijt te trekken. Reeds denken we de bezoekers te zien sco ren, doch de paal brengt voor Z. F. C. redding. De Zaandammers weten zelf de lei ding te vergrooten, wanneer Lust hoog voor doel plaatst en de toeloopende Melchers onhoudbaar doelpunt, 20, waarmede de rust ingaat. In de tweede helft pakken de U. V. V.'ers de zaken direct flink aan en het duurt dan ook niet lang of v Rbeenen doelpunt, 21. Direct hierop krijgt v. Rheenen de kans van den dag, wanneer hij, weer alleen voor den Z. F. C.-keeper staat, doch zijn hard schot gaat meters naast. Aan den anderen kant moet ook Balt verschendene malen hande lend optreden. Eindelijk wordt het harde werken der Utrechtenaren beloond, wanneer Oosterman hoog voor de goal schiet en Van Rheenen met een kopbal buiten bereik van Kuiper in het Zaandamsche doel plaatst. Er ontwikkelt zich nu een vinnige strijd om de leiding. Beide voorhoeden krijgen goede kansen, doch de verdedigingen zijn op haar qui-vive. U. V. V, krijgt een prachtige kans, wanneer Buitenweg door de vijandelijke achterhoede loopt, maar v. 't Kaar verijdelt i deze poging. Met onveranderden stand komt het einde. Crt. De Rotterdammers hebben drie invallers, Hilversum verschijnt met twee reserves. Reeds na vijf minuten neemt de thuisclub de leiding als Van Rijn uitloopt en Van Her waarden slechts voor het intrappen heeft, li 10. Hilversum blijft echter fanatiek aanval len. Aan den anderen kant schiet Van Her waarden hard tegen den paal. Na een kwar tier maken de gasten gelijk, als bij een schermutseling voor het Rotterdamsche doel Van Heekeren het Ieder hard inschiet, 11. De strijd blijft geruimen tijd gelijk opgaan, zonder dat de doelverdedigers bijzonder moeilijk werk krijgen. De gasten komen langzamerhand iets meer in den aanval, doch door slecht schieten blijven voorloo- pig doelpunten uit. Een kwartier voor de rust hebben zij evenwel succes als Bitter van een fout in de verdediging der thuis club weet te profiteeren, 12, met welken stand de rust intreedt. Na de hervatting neemt Hilversum direct het spel in handen en Blom moet enkele malen handelend optreden. De enkele aan vallen van de V. O. C.'ers stranden op de verdediging der gasten. De strijd is nauwe lijks het aankijken meer waard. Na 25 mi nuten vergroot Bitter met een onhoudbaar schot den voorsprong, 13. Tien m,inuten i daarna brengt Helderman den stand op 1—4. V. O. C. werkt hard om den achterstand in te halen, doch succes blijft uit. Kort voor het einde scoort Van Heekeren het vijfde doelpunt voor de bezoekers, zoodat Hilver sum met 51 wint. N. v. d. D. E. D. O. heeft revanche genomen, en Spartaan met een verdiende nederlaag naar huis gestuurd. Evenals aan den Uitweg was E. D. O. in de meerderheid, maar wist het thans in doelpunten uit te drukken. Spar taan hield tot het eind toe vol, maar was ten slotte niet opgewassen tegen het bere kende spel van E. D. O. Wel deed Spar tin meermalen gevaarlijke aanvallen, maar door te wild en onberkend spel kwam er niets van terecht. In het begin bleef de mid denlinie te veel achter, later ging het wat beter. De achterhoede was in uitstekende vorm. Omh, Frits en ten slotte Oerlemans waren telkens 'n struikelblok voor de vooral na de rust telkens terugk'eerende aanvallen der Haarlemmers. Bij E. D. O. was v. d. Hurk weer in de ploeg opgenomen en ont braken wegens ziekte Dinkla en S. v. d. Taan, welke vervangen werden door J. v. d. Laan en Dries Swart. J. v. d. Laan, welke in geen tijd gespeeld had, behoudens een wedstrijd, stond voor een zware taak. Hij had geruimen tijd noodig om er in te komen, maar uit zijn plaatsen en kalm spel bleek nog steeds zijn uitstekende kijk op het spel. Swart, welke rechtshalf speelde, paste in het geheel, en deed dikwijls uitstekend werk. De verdediging gaf Spartaan weinig kans en de voorhoede had eenigen tijd noo dig om er in te komen, maar was toen ook een voortdurend gevaar voor de Spartaan defensie. Steffens was wel de minste en deed minder dan men van hem mocht ver wachten. J. Perucel was enkele malen te ijverig, als hij inplaats van voor te zetten, den bal te lang bij zich hield, welke hem dan ontnomen werd. De leiding was in handen van den heer Kaptein, welke de wedstrijd goed in handen had. De volgende elftallen stellen zich op: Spartaan: Oerlemans, Omh, G. Frits, Grobbe, Smit Jongbloed, v. Gijsel, Gruisenbroek, Kuikens, Wijnkoop, Vonk, Kuiper. E. D. O.: C. v. d. Hurk, Perucel, Steffens, Tanis, J. Perucel, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Swart, Boeré, Kuil, Meenhorst. De eerste aanval is voor Spartaan en Meenhorst moet direct ingrijpen. Een wel wat stevige aanval van Spartaan heeft bijna succes, dan onderschept Meenhorst een aanval van rechts. In deze periode, wat niet weinig zijn oorzaak vond in het forsche spel van Spartaan, waren de Amsterdam mers in de meerderheid. Wel doet E. D. O. enkele aanvallen, maar de Spartaan-achter hoede is er direct in. Daar het bij E. D, O. wel wat rammelt, krijgt de achterhoede veel en moeilijk werk, maar telkens liep de Spartaan-voorhoede zich dood op de hechte verdediging. E. D. O. krijgt de eerste corner te nemen en Steffens kopt in, de bal wordt niet onfortuinlijk gekeerd. Integendeel met Spartaan worden de E. D. O.-aanvallen steeds gevaarlijker. Perucel krijgt den bal toegespeeld, passeert handig twee spelers en scoort met een schitterend schot, waar Orlemans geen kans op krijgt. Kort hierna lost Tanis een geweldig hard schot, dat onderkant lat treft en weer in het veld springt. Het Spartaan-doel wordt nog al eens onder schot genomen, maar vooral Tanis heeft weinig geluk met zijn schoten. Door Spartaan wordt nu totaal zonder ver band gespeeld, er wordt maar in het wilde weggetrapt, toch krijgt Wijnkoop een dot van een kans, als hij alleen voor Meenhorst komt, maar zijn schot gaat hoog over. Stef fens lost een schot, dat Oerlemans niet voldoende kan"wegwerken en Perucel maakt er 20 van, meteen is het rust. Na de thee is E. D. O. direct in den aan val en Oerlemans krijgt veel te doen en verricht meermalen schitterend werk. Stef fens verknoeit een mooie kans, als hij een goede voorzet van rechts mist. De Spar taan-aanvallen liopen dikwijls op niets uit, door behendig terugspelen. Een pracht- aanval van Tanis en Perucel besluit de laatste met een schot, wat Oerlemans even mooi houdt. Als Perucel genomen wordt, moet J. Perucel een penalty nemen, welke Oerlemans uitstekend houdt .Spartaan krijgt than? een korte opleving, maar Meenhorst weet van geen wijken. Dan komt het derde doelpunt van E. D. O. Als Tanis er snel van door gaat en afgeeft aan Perucel, zet deze voor en Tanis scoort. Spartaan redt thans de eer, als Kuiper van de vleugel af in schiet en de bal binnenkant paal in het net verdwijnt. Direct hierop wordt dit voordeel te niet gedaan, als C. v. d. Laan een schot inzendt, dat via de vingers van den uitval lenden Oerlemans in het net verdwijnt. Ondanks het volhouden van Spartaan, is E. D. O. veel sterker, doch sluit Spartaan niet in, telkens keert de E. D. O.-aauval terug, maar Spartaan houdt stand, het blijft 41 en is het einde daar. Slechts weinig publiek woonde den wedstrijd bij. K. F. C. protesteert. De strijd tusschen de Nrs. 1 en 2 in deze ■spannende tweede klas-afdeeling had een groot aantal bezoekers naar het Haarlem terrein gebracht, die een wedstriid met meer spanning dan goed voetbal hebben gezien. De roodbroeken, die vooral voor de rust lang niet in hun besten vorm speelden, hebben zich met een gelijk spel tevreden moeten stellen, waarbij de bezoekers met de rust zelfs 10 voor stonden. Mocht Haarlem zich feitelijk gelukkig achten, dat toen de ach terstand niet grooter was; na de hervatting had Haarlem zeker op meer dan een doel punt recht gehad. De K. F. C.-spelers heb ben van het begin tot het eind hard gewerkt, maar technisch was hun spel biet zoo, dat zij zich als serieuze kampioenscandidaat deden kennen. De leiding berustte bij Mr. Pik. K. F. C. is compleet. Haarlem met: Stern, D. Houtkooper, Moolenaars, Dik, Van Daalcn, Torringa, M. Houtkooper, Huisman, Bieshaar, Levy, Onkenhout. Na den aftrap blijkt dadelijk dat Haarlem zeer sterken tegenstand zal vinden. De gas ten beginnen in een snel tempo, dat in den aanvang vooral van Daalen te machtig blijkt. Met den wind achter dringt K. F. C. steeds tot het Haarlem-doel door en Stern moet in eenige moeilijke situaties redding bren gen. De aanvallen van Haarlem leveren eenige hoekschoppen op, maar het binnen- trio speelt tegen de doortastende verdedi ging van K. F. C. niet snel genoeg. Een onverwacht schot van Huisman gaat langs het doel. K. F. C. blijft meer aanvallend dan Haarlem en na een doelworsteling scoort Van 't Kaar 01. Haarlem komt dan wat beter opzetten, maar Van 't Hof wordt niet gepasseerd. De bal zweeft nog een paar maal gevaarlijk voor de Haarlem-doelmond en een tweede doelpunt van K. F. C. was in deze periode zeker niet onverwacht ge weest. Rust C1. In de tweede helft speelt Haarlem belang rijk beter. De middenlinie beheerscht nu het geheele middenveld en aanval op aanval wordt ondernomen. Bieshaar plaatst spoedig den bal in het doel, maar de doelverdediger haalt den bal voorbij den paal weer weg. wat den scheidsrechter ontging. Wanneer Levy in het strafschopgebied in den rug wordt aangevallen, scoort Onkenhout uit den straf schop den gelijkmaker. 11. Haarlem is nu steeds sterker, hoewel de snelle uitvallen van K. F. C. de Haarlem-verdediging tot groote oplettendheid dwingen. K. F., C. speelt dan met 3 backs en 4 middenspelers en er is voor Haarlem geen doorkomen aan. Een pracht-schot van Onkenhout verdient speciale vermelding. Na afloop protesteerde K. F. C., omdat Levy buiten het strafschopgebied zou zijn aangevallen. Zonde van bet geld natuurlijk, want pretesten tegen vermeende onjuiste waarneming zijn voorbeschikt om verloren te worden. Het is Schoten niet gelukt een overwinning te behalen op het zich herstellende Den Helder. Zij direct gezegd, dat het meer dan slechte terrein en scheidsrechter Schieveen hieraan niet vreemd zijn. Om twee uur, als de scheidsrechter beginnen blaast, verschijnt Helder zonder Reitsma. Schoten verschijnt als volgt: Bijl Dona Kleijn Cyon de Wit Steenbergen Fabel de Goede Verkerk Lohmann Voskuil Ben den aftrap is Schoten, eenigszins ge holpen door den wind, direct in den aanval. Nu eerst bemerkt men dat het terrein meer dan slechts is; er staan hier en daar plassen. Een corner op het Helden-doel goed geno men door Voskuil, wordt door- Lohmann goed ingekopt, maar de handen van Blinkhof houden het leder uit de touwen, doch de scheidsrechter laat doorspelen en eenieder is verwonderd. Jteeds is Schoten aanvallend. Prachtschoten van Verkerk houdt de kee per onbegrijpelijk uit zijn doel. Met blanken stand wordt van doel verwisseld. Ook nu weer zijn de eerste aanvallen van Schoten, maar de Helder-achterhoede met Blinkhof aan het hoofd, houd goed stand. Dan constateert scheidsrechter Schieveen tot een ieders verbazing hands bij Kleijn en wijst naar de beruchte stip. Blinkhof maakt geen fout en het is 10. Schoten is hierdoor eenigszins ontmoedigd. Dan een slecht weg gewerkte bal van Dona, welke voor de voe ten van den binnenrechts jvan Helder be landt en met een ver, doch houdbaar schot vergroot deze Helder's voorsprong. Schoten pakt eens vurig aan, maar keurig opgezette aanvallen stuit de scheidsrechter door ten onrechte buitenspel te geven. Helder daar entegen kan geen kwaad doen, en zij maken spoedig een buitenspel doelpunt 30. Scho ten is nu een geslagen elftal. Hoe zij ook werkt, niets mag baten. Tenslotte doelpunt Verkerk keurig uit een vrije trap 31. Cyon en Voskuil krijgen ieder nog een kans, maar succes blijft uit. Als het einde daar is, heeft Schoten onverdiend verloren. Prachtig voetbalweer en veel belangstel ling. Een goede wedstrijd met veel span nende momenten. Zandvoort veel sterker, doch geen geluk. Het eerste fraaie moment van Boekelaer, een strafschop van af de outlijn zuiver in 't hoekje van den goal, doch met meer geluk dan wijsheid gekeerd, 't Regent kansen, voor zeiten van links en recht-s. De spelverdee- ling is zeer goed, doch het zoo verdiende succes blijft uit. De aanvallen van Quick zijn zeldzaam en kunnen gemakkelijk worden afgeslagen. Quick valt een penalty ten deel, als een der backs een overtreding maakt; deze wordt onhoudbaar ingeschoten. Zandvoort werkt nog harder en het gelukt. Eerst uit een corner van Boekelaar kopt Molenaar fraai in. 11. Even daarna nogmaals succes uit een goed aangegeven bal van denzelfden vleugel, welke onberispelijk ingezet wordt. 21. Quick laat zich niet onbetuigd en maakt gelijk, doch even daarna klonk het fluitje van den scheidsrechter, die een over treding constateerde. De rust gaat in met 2—1. De tweede helft begint weer met een overwicht van Zandvoort, doch het spel van voor de rust is het niet meer, men schijnt schijnt vermoeid te zijn. De linkervleugel krijgt al zeer weinig te doen en rechts heeft het hard te verantwoorden tegen het veel forschere Quick. Dc kleine Zandvoort-rechts- binnen had bijna succes uit een mooien voor zet van Schut, doch zijn kopbal komt onder de lat terecfit en wordt daarna weggewerkt. Een goed ingeschoten bal, een zeker doel punt, wordt door den Quick-spil Heiligers uit het doel gestompt. De penalty werd door Boekelaar in keepers handen geschoten. Quick wordt dan sterker en Zandivoort's achterhoede moet zich geducht inspannen. Het verdienstelijk werk van, keeper v. d. Mij laat het publiek niet onbetuigd en wordt met applaus beicond. Een zucht van verlich ting ontsnapt menigeen als het eindsignaal klinkt. Dat de Bloemendalers, na met de rust met 10 te hebben voorgestaan, tenslotte met niet minder dan 41 klop kregen, beteeken- de ongetwijfeld een leelijke tegenvaller, doch zoo ooit een elftal verdiend won, dan was het ditmaal wel Alcmaria Victrix, dat in het tweede gedeelte van den strijd een spel vertoonde dat een klas hooger stond dan dat van de thuisclub. Het begin doet het beste verwachten voor Bloemendaal. De strijd gaat vliegensvlug op en neer. Erdsieck moet het eerst in actie komen. Na enkele voorzetten te hebben ver werkt, moet hij zwichten voor een ver laag schot van v. Beem, waaruit het leder in den hoek van het Alkmaarsche doel verdwijnt. De bezoekers komen dan geducht opzet ten. Diverse goedgeriebte schoten worden zonder succes op de Bloemdaalveste gelost. Eens brengt de paal den witten redding. Ook het Alkmaarsche doel beleeft vele benauwde momenten, doch ook hier blijven verdere doelpunten uit. Rust komt dus met 10 voor de thuis club. Na hervatting brengt de Alcmaria-aanval eenige keeren tevergeefs een bezoek aan Beijk, doch niettemin heeft Ellring vrij spoe dig met een fraaien kopbal de partijen op gelijken voet gebracht, 11. Schitterend werk van aanvoerder Bos stelt Mulder direct hierop in staat no. 2 in het Bl.daal-doel te plaatsen, 12. Het gelukt Bloemendaal niet het spel te verpaatsen. Alcmaria blijft steeds gevaarlijke aanvajlen doen en het valt dan ook heel niet te verwonderen dat nog twee goede doelpunten aan het Alkmaarsche totaal wor den toegevoegd. Einde komt met een ver diende overwinning voer Alcmaria. De prettige wedstrijd werd uitstekend door den heer Hollander gefloten. Wederom hebben de Boys verloren, doch als excuus mag gelden, dat zij het zonder Kors, v. d. Pol, Veltmeijer en Fennis moes ten stellen, hetgeen wel een zware handicap wast Het terrein is verbazend slecht en de Boys, die een goed droog terrein gewend zijn, hebben hier dan ook veel nadeel van. Toch pakken zij goed aan en reeds binnen 5 minuien scoort H. Spierdijk voor T. H. B. Hierna valt de thuisclub goed aan, doch kunnen het net niet vinden. Rust gaat in met 10 voor T. H. B. In de tweede helft is L. F. C. het meest aanvallend geweest, en weet dan ook 3 doelpunten te maken. De Boys kunnen op het,zware veld maar niet op dreef komen. Als de scheidsrechter, die goed leidde, einde fluit, heeft L. F. C. met 31 gewon nen. Het elftal zag er als volgt uit: v. d. Berg, Nieuwenhuis Dokter, Kobus, Wilkamp, v. Loon, Schornagel, H. Spierdijk, v. d. Werf, Spoor, J. Spierdijk. Zondag a.s. Hillinen thuis. R. C. H. speelde gisteren in de morgen uren tegen de reserves van de „Good old en wist na spannenden fraaien strijd de heide punten voor zich te behouden. Beide elftallen telden eenige invallers en zoo misten de R. C. H.'ers o.a. L. Kuijt, Wempe en, de Geus, voor wien Klein, v. Es en Roelfsema meespeelden. Zooals ge zegd werd er aan beide zijden goed ge speeld en reeds binnen enkele minuten opent Kuijt met een fraai schot voer H. F. C. de score. Goed gesteund door Duijs, be stookt de R. C. H.-voorhoede dan het H. F. C.-doel en spoedig lukt het Rus om met een schot via een der blauwwitte achter spelers gelij'k te maken Spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van Kedde. R. C. H. II is dan geruimen tijd iets in de meerderheid. Roelfsema scoort dan ten derde male, waarna met een 31 voor sprong voor de thuisclub de rust aan breekt. De tweede helft begint R. C. H. uitstekend, de H. F. C.-keeper moet nogal eens handelend optreden en niet geheel zonder geluk voorkomt hij verder scoren. Daarentegen weer H. F. C. den achterstand te verkleinen, waarna scheidsrechter Velser een doelpunt van. R. C. H. annuleert. Dan maken de H. F. C.'ers gelijk en be reikt de spanning haar hoogtepunt. De R. C. H.'ers blijken dan de gelukkig sten, want nadat eerst achtereenvolgens drie corners op het H. F. C.-doel worden weggewerkt, kopt Ruijs een goed door Kedde genomen corner in de H. F. C— touwen. Kort daarna is het tijd en hebben de R C. H.'ers dezen wedstrijd gewonnen. Met eenige invallers gingen de E. D. O.- reserves naar Arfsterdam om Ajax II te bekampen, die met een zeer sterk elftal in het veld kwam. O.a. merkten we op: Couton en Rutten, een paar robuste spelers. We vinden het daarom wel wat onverantwoor delijk, om een spelertje, als de jeugdige Hanson in dergelijke wedstrijden uit te doen komen. Op een ongeveer onbespeelbaar terrein laat de scheidsrechter beginnen. Het E. D. O.-elftal is als volgt samengesteld: N-gh, Zoet, Swart, Drijer, Mollema, Breems, Hanson, Riebeek, Dernison, v. d. Water, P. Luiken. De thuisclub voelt zich het eerst thuis in de klei, zij oefenen een geweldige druk uit op het E. D. O.-doel, wat door Nijgh keurig verdedigd wordt, goed terzijde gestaan door de beide backs. Zij kunnen echter niet ver hinderen, dat Ajax in de eerste helft drie maal scoort. 30. Na de thee speelt Breems links-buiten en Luiken linkshalf, wat een belangrijke vérbetering blijkt. Uit een strafschop ver kleind Breems den achterstand, 31, ter wijl Riebeek een keurig tweede doelpunt maakt. 32. Verder brengen zij het echter niet. Vermelding verdient nog een keurigen kopbal van Dernison, die den keeper even mooi stopte, Uitslagen van Zondag 1 A. Schoten IlaHaarlem lil 012 E.D.O. IV—R.C.H. III 6—1 V.V.H.—H.F.C. IV 2—2 I B. Hülegom—R.C.H. IV 1—0 Haarlem IV—I.V.O. 1—2 H.F.C. III—E.D.O. III uitgesteld II A. R.C.H. VHaarlem V uitgesteld. V.S.V. IIStormvogels II 40 D.O.A.Aurora II uitgesteld SpaarnestadT.H.B. II uitgesteld II B. RipperdaH.F.C. V 21 II C. Haarlem VI—R.C.H. VI 2—2 II D. Kennemers III—V.V.H. II 8—1 Zandvoort IVAurora III 21 III A. Roode DuivelsBennebroek II uitgesteld I.V.O. IIRipperda III uitgesteld III B. DrosteZeemeeuwen uitgesteld SwastikaStormveld II uitgesteld I.K.I.Z.I.O.—D.S.K. 2—6 III C. R.C.H. IX—D.S.K. II 6—1 E.H.S. IllSpaarnevogels 15 DamiatenE.D.O. VI uitgesteld III D. Bloemendaal III—T.H.B. III 4—0 E.D.O. VII—R.C.H. VII 3—1 III E. D.I.O. IV—E.D.O. VIII uitgesteld Schoten IV—D.W.O. II 6—1 III H. Damiaten IIIV.O.G. III uitgesteld T.H.B. IV—I.V.O. III 0—8 In een goed gespeelden wedstrijd heeft de thuisclub de bezoekers een gevoelige nederlaag toegebracht. Van stonde af aan wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Uit een strafschop neemt E. D. O. door Jacobs de leiding, terwijl dezelfde speler met een magnifiek schot den stand op 20 brengt. Ook de blauw-zwarten krijgen een strafschop te nemen, dien Maarse in een doelpunt omzet. Nog vóór de rust geeft Steffens Kos ten derde male het nakijken. 31. De tweede helft begint met een over wicht der thuisclub, terwijl de uitvallen van R. C. H. niet geheel van gevaar ontbloot zijn. Doch de rood-zwarten defensie is safe. De voorhoede van E. D. O. weet Kos nog driemaal te passeeren, alzoo den stand op 61 brengend. In een vrij kalm gespeelden wedstrijd hebben V. V. H. en H. F. C. de punten gedeeld. Het begin is voor V. V. H., dat met een zeer gewijzigd elftal begint. Spoedig weet H. F. C. het spel over te nemen, maar de achterhoede weet erger te voorkomen. Vooral het schieten is bij beide elftallen slecht. Als na een kwartier spelen de bal naar den vreestaanden Volmer wordt ge speeld, weet deze aan II, F. C. de leiding te geven. Bij V. V. H., dat inmiddels met tien man speelt, gaan eenige kansen door off-side verloren. Spoedig hierna is net rusten. Na de rust is V. V. H. in de meerder heid en tien minuten na het begin is het Erdtsiek die de partijen op gelijken voet brengt. Weer komt V. V. H. opzetten, doch Chabot weet het gevaar te bezweren. Toch kan hij niet verhinderen als Klerk uit een voorzet van rechts V, V. H. de lei ding geeft. 21. H. F. C. wijzigt de opstelling en met succes, want reeds spoedig is het Elderink, die met een wel gericht schot den bal in het net deponert. 2—2. V. V. H. valt nu aan. kracht dcor haar, middenlinic gesteund, doch H, F. C. heeft geluk als een hal van Van Riet juisï naast gaat Spoedig fluit de heer Smink, die tot aller genoegen leidde, het einde. Schoten II A heeft tegen de roodbroeken een zware nederlaag geleden. Was Schoten volledig geweest, zeer zeker was de uitslag nit zoo hoog geweest. Haarlem III is volledig en Schoten II A verschijnt met acht spelers. Natuurlijk is Haarlem direct aanvallend en de Schoten achterhoede kon den druk niet weerstaan. Voor rust scoort Haarlem vijf doelpunten, waar tegenover Schoten niets vermag. Na de thee het zelfde spel. Schoten II A werkt hard, maar er zit geen verband in 't elftal, zoodat succes uitblijft. Haarlem III daarentegen scoort er lustig op los. Zij weten er nog 7 goals aan toe te voegen, zoodoende Schoten een gevoelige nederlaag toebrengende. De scheidsrechter had geen moeilijke taak. VERLOREN SPEELTIJD BIJ VOETBAL WEDSTRIJDEN. In Engeland, waar men ten opzichte van het voetbalspel en de desbetreffende spel regels zoo bijzonder precies is en voortdu rend attent, dat afwijikngen, welke zoo lis tig door de profs worden uitgedacht, direct werden onderdrukt, klaagt men tegenwoor dig, dat zooveel speeltijd verloren gaat we gens uittrappen, het nemen van hoekschop pen, etc. Gewapend met een stopwatch, hebben de autoriteiten geconstateerd, dat m vele wedstrijden twintig tot dertig minuten speeltijd verloren gingen. Er werd vastge steld, wanneer elftallen een geringen voor sprong hadden, zij voortdurend talmden om den bal weer in het spel te brengen, ter wijl achterstaande ploegen vliegensvlug het spel hervatten. De' Engelsche arbiters hebben thans op dracht, hierop nauwkeurig toe te zien en desnoods waarschuwingen uit tc deelen of den speeltijd te verlengen. Tevens zint men op middelen om voor de toekomst in deze leemte te voorzien. DE SCORINGLUST IN ENGELAND. De leiders uit de Engelsche 2e Afdeehng Midtesborough. mogen zich wel bijzonder gelukkig achten beslag te hebben Ée'egd op den jeugdigen centre-forward, Camsell. Dezc schitterende voetballer, welke pas 21 jaar telt, heeft zich ontpopt als een van Enge- lands beste spelers. Behalve dat hij uitne mend veldwerk levert, is zijn schot in één woord doodelijk. Op het huidige oogenblik, terwijl men nauwelijks de helft van de com petitie achter den rug heeft, gaat hij aan hel hoofd van de Engelsche scoringsl st. Hij maakte tot dusver 36 doelpunten en wordt gevolgd door Morris van Swindon Town r. C. met 32 goals. Meer dan in Holland con- centreert het Engelsche publiek zijn aan dacht op deze lijst. Algemeen is men in spanning of de jeugdige Camsell t bestaan de record zal verbeteren, 't Recordt staat op naam van J. Cookson, welke in het seizoen 1925/26 44 maal succes had in 38 wedstrij den voor Chesterfield. Westelijke le klasse. N Amsterdam: D. E. V—Swift 4—3 Arasterdam: Here.Westerkwart. 0 0 Z Leiden: FluksVelox Oostelijke ie klasse. A" Arnhem: E.K.C.A.Noviomagum 2 2 Overgangsklasse. A Amsterdam: Westerkw. IIK.V.D. 16 Amsterdam: Ü.V.D.De Gooiers 7 2 B Alkmaar: K.V.K.V.—Haarlem 2—3 Z Rotterdam: Rozenburg—A.L.O. 30 Den Haag: Vitesse H.H, S. V. 2 4 Westelijke 2e klasse. A Amsterd.: L.U.T.O.De Zwaluwen 1 1 B A'dam: D.T.V. II—Advendo II, 7—0 A'dam: Ready Tekca IIAllen Weer- baar 0 F Den Haag: Ons Eibernest IIS.D.O. 02 Leiden; Vitesse L. IIH.S.V. II 7 4 Hoewel het geven van een volledigcn uit slag van de eerste Haarlemsche ronde nog niel mogelijk is. daar van eenige vereeni- gingen de uitslag nog niet is binnengeko men, kunnen we toch al vast de voornaam ste mededeelen. Wat de eérste klasse betreft: Bloemendaal Commando heeft het zeei hooge aantal van 966 punten bijeen weten te halen (maximum 10001 en meende hier mede zeker nummer één te zijn. Het scheelde niet veel, maar „Generaal Joubert was er ook nog, en behaalde eveneens 966 punten. Als we ons niet vergissen, zal het tusschen beide genoemde vereenigingen een heftige strijd zijn, wie van beiden over de vijf ron des tezamen genomen als nummer één over blijft. Van Bloemendaal Commando was de hoogste korpsschutter de heer C. Lindeman met 10099, een schitterend resultaat! De overige heeren hebben ook goed geschoten n.l. W. Hoogesteyn 196, Fr. Koelemij 193, maar series van 189 voor D. Houtgraaf en J. Lindeman zijn te laag; deze hccren zijn toch zeker wel in staat '96 of hooger te schieten, mede in verband met de mooie inrichting te Bloemendaal, In de combinatie behaalde genoemde vereeniging 1860 pun ten. Van Generaal Joubert was de heer A. Hekker de hoogste korpsschutter met 100 96. Dan volgen W. Faase niet 196, A, Bos met 194, J. W. Fransoo met 193 en tenslotte J. Beeren met 199. Deze laatste serie is niet zoo goed te noemen. Beeren is beter met kegelen als met schieten thuis. In combina tie behaalde Generaal Joubert 1876 punten, wat zeker niet slecht is te noemen. Voor Vaderland en Koning behaalde 931 punten. De heer F. van Pelt werd met een mooie serie van 197 punten hoogste korps schutter. Verder valt nog te noemen de serie van den heer v. Ruyven met 190 punten, doch dc andere waren beneden peil. In de combinatie behaalden zij 1768 punten. Graaf Floris V té Vogelenzang behaalde 923 punten, wat voor zoo'n jonge vereeni ging goed is, maar in verhouding met B. C. en Gen. J. lijkt het toch niet veel. Wanneer de inrichting te Vogelenzang beter was, zou het resultaat ook wel anders zijn. Hoogste korpsschutter was de heer G. Mooyekind met 189 punten. D'e andere heeren hebben wel aardig gelijk geschoten (N, v. Keulen en P. Roeien 184, H. v. Tongeren en H. Prins 183) maar te weinig. Hiervan verwach ten we den volgenden keer iets beters. In de combinatie behaalde Graaf Floris V 1767 punten. Generaal van Merlen behaalde 917 pun ten. Hoogste korpsschutter is dc heer Bou- man met 191 punten. Dan volgt de Raad met 190 punten. De drie overige heeren zal ik maar niet noemen, want de series waren slecht. In de combinatie behaalden ze 1772 punten. Tweede klasse. Hiervan heeft alleen Generaal Cronjé te Schoten afgewerkt en behaalde 904 punten, wat voor een tweede klasser zeker niet slecht is. Hoogste korpsschutter werd de heer C. Michielse met 184 punten. De heer Rompa schoot 181 punten, wat voor hem zeer slecht is; vorige jaren hebben we op eenige nationale wedstrijden wel andere series van hem gezien. In combinatie be haalden zij 1619 punten. De twee overige vereenigingen van dezei ilasse, die nog niet afgeschoten hebben, hoop ik de volgende week te kunnen mede- ieelen. Vrijdagavond is er weer eens een uiterst gezellige wildavond geweest van den Haar- lemschen Schietbond. Er was veel en mooi wild aanwezig. Vooral voor de hazen be stond er veel animo. Er werd geschoten op vrije- en geluksbaan, verder gebiljart met de vlotbrug, kienen en sjoelbakken. Op da vrije baan 1ste klasse is er fel gestreden door de heeren van Pelt en Rompa, die om beurten een maximum wisten te behalen, tot de heer Rompa eindelijk met een haas uit den strijd kwam, No 2 was van Pelt en. 3 Lindeman. Van de tweede klas was 1: E. v. Konijnenburg, 2 Budde en 3 Walewijn. De uitslag van de geluksbaan is: 1 Konijnen burg, 2 Bouman en 3 J. Bos Az. Op de vlot brug kon de heer van Tol de haas niet m ontvangt nemen. Ik geloof zeker niet tc veel te beweren, door te zeggen, dat alle schutters zeer tevreden naar huis zijn ge gaan, hetzij met haas, konijn, fazant, eend of kip. Ik hoop, dat de Haarlemsche Schiet- èond nog veel van dergelijke avondjes geeft» Onder tamelijk veel belangstelling heeft Haarlem op Amsterdam een verdiende zege behaald. Hoewel Amsterdam slechts met 9 man verscheen, was de wedstrijd toch span nender dan de cijfers doen vermoeden. Nadat onze persfotograaf zijn plicht ge daan had, stelde om 3 uur onder leiding van den heer Broese van Groenou de volgende teams zich op: - HAARLEM: Viskei, Cornelisse, v. Kempen, Klinkhamer, de Hart, de Keizer, Hesterman Rinkel C. Visser, v. d. Stadt* J. de Visser, o Voorhamme, Kapteyn, Rogge, Th. Reins- hagen. Schallenberg, Hertel, Keizer, J. Reinshafen, Loevezijn. AMSTERDAM Voorloopig wogen de beide partijen goed tegen elkaar op. Langzamerhand werd Haar- lem sterker C. Visser verdeelde het spel goed, doch dc vleugelspelers, speciaal Hes terman, waren wat langzaam, v. d. Stadt probeerde het nogal eens alleen, doch de Amsterdamkc-eper wist steeds weer redding tc brengen. Een rush van Hesterman werd. net op 't nippertje onschadelijk gemaakt. Na ongeveer 25 minuten een goed opgezette Haarlem-aanval, de bal belandde bij de vrij staande v, d. Stadt en na een kort duel de Amsterdam-keeper had Haarlem de lei- ling, 10. Onmiddellijk daarop een Amsterdam-uit val, doch Viskcr redde keurig. Rust 10. Na halftime pakte Amsterdam flink aan. Ze forceerde een corner, die echter door de Keizer goed onderschept werd. Ook een. schot van Reinshafen bleek zonder resul taat. Aan de andere kant had de Hart meer succes, 20. Nadat het spel eenigen tijd heen en weer gegaan was, was het weer de Hart, die na een scrimmage voor Haarlem wist te doel- punten, 30. Intusschen ontstond bijna een tegenpunt, toen v. Kempen een maal miste,' doch het was keeper Visker, die de bal in het veJd trapte. Aan de andere zijde miste Visser de kans van den dag. De bal bleef echter voor het Amsterdam-doel. Na veel gepingel kwam hij tenslotte bij de Visser, die geen moeite had er 40 van te maken. Bijna was Amsterdam er nog ingeslaagd het zoo zeer verdiende tegenpuntje te ma ken, doch het fluitje kondigde het einde aan alvorens de bal in het Haarlem doel verdwe nen was. Onder de Haarlemsche spelers Weken goede krachten te schuilen. De ster van het veld was de Hart. Hoewel midhalf spelende, wist hij toch 2 goals te maken. Verder wa ren v. Kempen en Klinkhamer zeer stick- vast. Ook Cornelisse speelde een goede par tij, hij speelde echter te veel met een hand, een fout die overigens ook gemaakt werd door Rinkel en Hesterman. BONDSVERGADERING K, N. G. V, Blijkens mededeeling in „Het Turnblad zal de a.s. Bondsvergadering worden ge houden te Amsterdam, op Zondag 13 Maart e.k. In verband met de uitgebreidheid der agenda overweegt het Bondsbestuur de ver gadering reeds op Zaterdagavond 12 Maart te laten aanvangen. VERGADERING GEWEST NOORD HOLLAND, Voor de laatste maal vergaderde Zondag in American Hotel te Amsterdam het Ge west Noord-Holland van het K. N. G. V. onder leiding van haar voorzitter Mr. Groenenwegen. De notulen der vorige algemeene verga dering uitgebracht door den secretaris, den heer L. J. A. v. Ekeren, werden ongewijzigd goedgekeurd. Het jaarverslag werd eveneens door den heer van Ekeren (zijn 21ste) uitgebracht. Aan dit verslag ontleenen wij, dat het Gewest op heden telde 81 vereenigingen, 3 vereenigingen traden toe, 6 vereenigingen bedankten. Deze 81 vereenigingen telde 1985 heeren, 1857 dames, 3310 meisjes en 2695 jongens. Verder gewaagde het verslag van verschillende gebeurtenissen in Gewest en diverse kringen. Onder applaus der verga dering werd het verslag goedgekeurd, z Het financieel verslag, door den penning meester, den heer P. Spaander uitgebracht, werd zonder op- of aanmerking eveneens goelgekeurd en werd den penningmeester en de kascommissie dank gezegd. Daarna kreeg de heer P. Rijswijk gelegen heid namens de Technische Commissie ver slag uit te brengen van hetgeen in het afge- loopen jaar op technisch gebied was ge schied. Naar aanleiding van dit verslag deelde de voorzitter mede, dat zich een commissie van advies had gevormd, bestaan de uit de heeren J. Hop, P. Rijswijk en J. Theindert, met den heer J. B. Wieland-Los als plaatsvervanger, welke de Turnkringen na de opheffing van het Gewest, van advies zullen dienen en mogelijke samenwerking der turnkringen tot stand te brengen. De heeren Blom en v. d. Zwaan brachten dank aan alle, welke het Gewest zoowel als bestuur of als T. C. lid, 't zij korter of langer hadden gediend. Met enkele woorden van opwekking tot krachtige samenwerking in den nieuwen toestand, sloot Mr. Groenewegen deze laat ste vergadering van het Gewest Noord-Hol land en was hiermede het Gewest ontbon den. 880 yard vrije slag in 10 min. 32 sec. Tijdens de Australische zwemkampioen- schappen heeft Charlton het wereldrecord over 880 Yards vrije slag, dat met 10 min. 37 2/5 sec. ten name van Arne Borg stond, •verbeterd, en op 10 min. 32 sec. gebracht* „Courant,"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6