1 Wëmi Stadsnieuws. ft DE SPAARNEBANK SPORT EN WEDSTRIJDEN. N. V. B. STANDEN. Alc. Victrix HOCKEY. WIELRÏJDEN. H.S.C. Excelsior. Haar!. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". ATHLETIFX DUIVENSPORT. Postduivententoonstellingen. Rotterdam en de Olympische Spelen. VEREEN1GING „GELOOF EN WETENSCHAP". BURGERLIJKE STAND. ERNSTIG ONGELUK BIJ DE ELECTRIFICATIE DER SPOORWEGEN. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een gebouw voor de Ned. Mij. ven Nijverheid en Handel. „St. Franciscus van Assisië." UIT DEN OMTREK. LAATSTE NIEUWS. De toestand te Hankau. Inbraak ie Zeist. Prins Hendrik en Prinses Juliana naar Den Haag. Een handelsbeurs te Apeldoorn. Het grafmonument van generaal van Heutsz. Ve staking der taxi-chauffeurs te Amsterdam. De theater-brand te Montreal. Een breuk tusschen president Coolidge er. senator Borah. Fransch s.s. vlot gebracht. AMERIKA EN CHINA. Verbreking der betrekkingen? Generaal von Pawel te Parijs aangekomen. De opstand in Mexico. >00% i ^ir .v!V>~ 9 Afdeeling L ïe klasse. Ajax 14 10 3 21 33-10 50: Stormvogels 13 8 3 2 19 40 21 L 46 't Goot 13 7 1 5 15 45 36 1.15 D.F.C. 13 6 3 4 15 40 37 l. 5 Blauw-Wit 13 6 1 6 13 24 28 09 Excelsior 12 4 3 5 11 25-29 0 92 Sparta 12 5 1 6 11 24-28 92 V.U.C. 13 5 1 7 11 30- 37 0 85 R.CJL 12 2 2 8 6 19 37 0.50 H.V.V. 13 3 0 10 6 23-40 0.46 2e klasse A Haarlem 13 8 3 2 19 30- 17 1 46' K.F.C. 12 6 4 2 16 24-17 1 33 12 7 1 4 15 35 25 L 25 WestFnsta 11 6 1 4 13 23 24 .18 Zeaburgia 12 6 1 4 14 32 -25 '1.16 Hollandia 12 3 3 6 9 24 29 0 83 V.V.A. 9 3 1 5 7 32 30 77 Helder 12 4 2 6 10 29 '14 0.75 Bloemendaal 13 2 5 6 9 20- 31 0 69 Sc'.oten 12 2 2 8 6 23-40 0 50 AFDEELING 11 le klas se. Feijenoord 12 8 2 2 18 52-17 1.50 E.D.O. 13 7 4 2 18 36-16 1 38 H.B.S. 12 6 3 3 15 29-23 1.25 Hilversum 14 5 6 3 15 31-25 1.14 U.V.V. 13 5 4 4 14 29—25 1.07 H.F.C. 13 5 2 6 12 29—32 0 93 Z.F.C. 12 4 3 5 11 30-38 0.92 De Spartaan 11 4 1 6 9 15—30 0 81 V.O.C. 12 3 2 7 8 21-32 0.66 A.S.C. 12 1 1 10 3 17-51 0.25 Een der gunstig begin van de tour Engelsche club Cambridge. Amsterdam verliest met 52. Het kleine hockey-programma veroor loofde ons een kijkje te gaan nemen achter het Stadion te Amsterdam, waar de inter nationale ontmoeting AmsterdamCam bridge zou plaats vinden. Wel niemand van de eenige honderdtallen toeschouwers zal met ons daar spijt van gehad hebben. Het werk der gasten ontlokte herhaaldelijk een klaterend applaus. Het verloop van den wedstrijd kan in tele gramstijl worden medegedeeld. Voor de rust is het een eenzijdige vertooning geweest, de Engelschen domineerden in alles. In een minimum van tijd had hun eminente mid- voor, de bekende international F. W. Car penter, twee goals gescoord. Het heele Amsterdamsche team kon tegenover het sluitende, vlugge spel geen tegenzet vinden. Eenigen tijd voor rust komt Amsterdam er in, hoofdzakelijk te danken aan het schit terende spel van de spil Düson. Rust komt met 41 in het voordeel der Engelschen. De velden verwisseling geeft cok een spel- wuseling. Amsterdam pareert nu uitstekend, belaagt de achterhoede harer gasten vele malen zeer gevaarlijk. Maar het groote verschil in techniek bleef bestaan. Het einde kwam met een volkomen verdiende 52 overwinning der Cambridge. Het spel der Engelschen tegenover dat der Amsterdammers. Het was schier volmaakt, het Engelsche spel Vooral het schuiven v. d. bal, zoo zelden gezien op onze hockeyvelden, viel op het zoo zuivere plaat sen 4v. d. bal, niet te hard, niet te zacht, niet te scherp. Wel was niet altijd het verband in de ploeg der gasten, doch de korte oogen blikjes, dat zulks gebeurde, hadden geen noodlottigen nasleep, omdat dan het in- dividueele spel volkomen af was. Spoedig was dan de bal weer naar een ander gescho ven (niet geslagen!) en ging het in uiterst snel tempo voorwaarts. De ster bij de Engel schen was de midvoor; zijn handig gema- noevreer met de stick, het „verband" tus- schen stick en bal,het spelverdeelen, het op goede momenten afgeven van den bal waar mede zulke schoone posities tot scoren wer den gemaakt, hef was alles af en keurig. Hebben de backs van onze zijde wel gemerkt, dat bij het uitslaan van den bal door de achter hoede de middenlinie niet vergeten werd? Tot zelfs daar werd de schuifbeweging in toepassing gebracht. Alleen als de achter hoede geen raad meer wist in een benarde positie, maar ook eerst dan volgde een harde slag om uitkomst te brengen. De nationale back van Beugen Bik was zoo verstandig in Amsterdam een kijkje te komen nemen om mogelijk nog een en ander te leeren. Het zal velen zijn opgevallen hoe goed ook de En gelschen den bal met de stick (steeds en altijd met twee handen vaststopten, zoowel langs de grond als in de lucht. Minimaal Zijn de vrije slagen voor shoot geweest. De Engelsche gasten hebben in Amsterdam een keurige en prettige herinnering achter gelaten. De tegenpartij Amsterdam speelde voor wat zij waard was. Düscn en Hardebeck waren hier de besten. Vocral Düson demo- streerde een spel van internationaal gehalte. De beide backs Leembruggen en de Waal waren goed, een grootere stickvastheid zal hen zeker te stade komen. De beide kant- halfs Eilers en Elhorst hadden groote moeite met de watervlugge vleugels van hun tegen standers vooral Elhorst moest het daartegen nog wel eens afleggen. De voorhoede was het minst bevredigendde besten waren daar v. d. Veen en Ras, hoewel ook Westerman uitstekende oogenblikken had. Het bleef echter in de geheele voorhoede bij „oogen blikken" een voortdurend goed spel-gehalte ontbrak. 2de klasse competitie. HILVERSUM II—BLOEMENDAAL II (3-0).. Met drie invallers trokken de Bloemen dalers naar het Gooi om daar in eigen honk de andere kampioenscandidaat te bestrijden. De groote handicap is hen duur te staan ge komen, want Hilsersum II zal zich niet makkelijk door een ander laten verschalken zoodat zij het kampioenschap wachtende kunnen zijn. Bloemendaal begint met groot enthousiasme en heeft gedurende eenigen tijd de meerderheid. Langzamerhand echter Iaat de thuisclub van zich hooren, doch tot rust kan de score schoon gehouden worden. Na rust is Bloemendaal II een schaduw van Bloemendaal voor de rust. Alle pit ent- breekt, dankbaar maakt Hilversum hiervan gebruik. In betrekkelijk korten tijd heeft Hilversum met 20 de leiding. Bloemendaal js dan heelemaal een geslagen team. Men pro beert het nog we! met wijzigingen in de opstelling, doch het ba3t niet meer. De gast- heeren voegen zelfs nog een doelpunt bij de vorigen. Ten slotte wint Hilversum II met 30. T.O.G.O. II—M.H.C. II (1—1) De Musschen-reserves hebben :n het Haagje goed werk gedaan om het sterke T.O.G.O. II een puntje afhandig te. maken, waarmede hun kans op kampioenschap ook eenigszins is .gestegen. Reeds vrij, kort na het begin kan Ten Raa aan de M.H.C. de leiding bezorgen, mede dank zij een fout van den Haagschen keeper. Het spel be vindt zich hoofdzakelijk op het midden terrein de beide achterhoedes kunnen de situatie steeds baas blijven. De thee blijkt verslappend op de bezoekers gewerkt te hebben. De wedstrijd is minder fraai, maar heeft T.O.G.O. II nog het beste. De Haag- sche meerderheid wordt dan ook in een doel punt omgezet (11). Tijdens een goede Mussoiien-aanval, waarbij Wentholt een prachtkans tot scoren heeft, wordt deze speler op niet faire wijze opzij gezet, doch men speelt rustig door. Het einde komt ten slotte met een gelijk spel. Zondag hield Excelsior een wild wed- sirijd over 2 ronden met voorgift (handi cap) welke zeer goed is geslaagd. Jammer was het voor enkele leden, dat zij wegens 'ziekte niet konden deelnemen. Deelnemers waren nu W. Sleutel, D. v Dok, F. de Nijs, P. Eggink. C. de Nijs, J. Weslbroek, W. Cnossen, C. Wijers, J. H. Kipshajon. Berkemeier, C. de Graaf, W. Schaaf, H. de Haas, C. Veen, W, v. Dok, i J. v. Heerden en A. Michel. Alvorens de start plaats vond, kregen wij eerst een prachtig sprintje te zien tusschen Metz, Avezaath en Eggink, waarmede zij te zien gaven dat de Haarlemsche sporïkleuren dit seizoen waardig door Kun vertegen woordigd kan worden. Daarna had de han. dicapw edstrijd plaats. Respectievelijk ver trokken van den start: D. v. Dok, W. Schaaf, Berkemeier en de Graaf, daarna Cnossen en v. Heerden, vervolgehs met 30 seconden verschil J, Westbroek, F. de Nijs, Kipshagen, Wijers, W. v. Dok, v. Veen, Michel, Sleutel, C. de Nijs, de Haas en Eggink. Na de eerste ronde bleek het dal allen Pun best deden hun voorsprong te behouden, doch bij ingaan 2e rende had den enkelen nogal last met den wind en werden gepasseerd. De aankomst werd: 1. W. Cnossen, 2. v. Heerden, 3, F. de Nijs, 4. W. v. Dok,'5. Kipshagen, 6. Wijers, 7. v. Veen, 8. C. de Nijs, 9, Berkemeier, 10. Eggink, 11. Sleutel, 12. de Haas, 13. Michel, 14. D. v. Dok, 15. Schaaf, 16. de Graaf. Na afloop werden in „Hof van Haarlem (eig, P. Kossen) de prijzen, met goed ge kozen woorden door den heer G. H. Stou ten aan de winnaars uitgereikt. Zondag a.s. geen wedstrijden, daar het bestuur op de vergadering van den Fede ratie te Amsterdam aanwezig moet zijn. Hoey Smit, mr. T. J. Crans, mr. dr. H. J. D. van Lier, Ph. Mees, J. W. Osten, A A baron Sweerts de Landas Wyborgh, mr. A. Th. Peiffer Jr., J. Ruys, J. Ryperda Wierds- ma, J. Schilthuis, A. H. Sirks, J. Verheul Dzn., mr. J. A. de Visser, G. Vlug en mr. W. J. Vogel. Het terrein waarop de tentoonstelling zal worden gehouden, is nog niet aangewezen, doch vermoedelijk zullen B en W. een in den polder Blijdorp gelegen terrein beschik baar stellen. Daarop zullen 7 tentoonstel lingshallen, groot 120,'60 meter worden opgetrokken. De tentoonstelling zal onderverdeeld zijn in 15 afdeelingen, te weten: metaalnijver heid, voedings- en genotmiddelen, klee ding- en schoenenindustrie, kunstnijverheid, koloniale inzendingen, textielindustrie, wo ningbouw, woninginrichting, automobiel- en vliegtuigtechniek, electriciteit, moderne ad ministratie en kantoormachines, historische afdeeling. Inzendingen van Rijk, provincie en ge meenten, inzendingen Vredeswerk Roode Kruis, Veiligheidsmuseum E. H. B. O., be- drijfshygiëne en vakorganisatie. Wiiien de leden, voor zoover het nog niet gebeurd is, er aan denken om deze week hun kaarten van de uitvoering af te rekenen? Dan ziin er nog eenige leden aan het mop peren geraakt omdat ze hun deelnemers kaart niet ontvangen hebben. Tusschen haakjes, op de laatste twee oefenavonden zijn ze uitgereikt, dus. Nog wat anders, waren deze enkele menschen des avonds aan de zaal gekomen: hun kaart lag vtior hen klaar en er had niet geklaagd geworden. Leest toch vooral elke week het verecni- gingsnieuws, ge voorkomt dan zelf allerlei onaangename kwesties. Wc willen deze „jeremiade" besluiten, net eer. krachtig verzoek, om vooral het contributie betalen niet te lang uit te stel len. Zonder geld kan zelfs een vereeniging rds de or.ze geen stand houden. Welnu er is op de oefenavonden ruimschoots gelegen heid, om de contributie gelden te voldoen. Doe dat dan ook II! Na het droevige nieuws een blijde bood schap. Zaterdagavond wordt onze iaarlijk- ?che feestavond gehouden in „Dreefzicht", uilsluitend voor leden donateurs en een 'eer beperkt aantal genoodigden. Onze aspiranten kunnen deze feestavond bijwonen, mits zij hun vader (en) of moeder medenemen. De kaarten worden deze week toegezonden. De dames- en heeren afdeelingen kunnen Lun toegangsbew ijzen od den oefenavond in ontvangst riemen 't Zal storm ioopen, niet all en Zaterdag-, maar ook Dinsdag- en Vrijdagavond. Aan de bestuurs- en T. C. leden wordt deze week het Jaarboekje voor Katholiek Haarlem toegezonden. De prijs daarvan be draagt 25 cent, liefst direct te voldoen. Binnenkort zal worden begonnen met de voorbereiding voor de onderlinge wedstrij den, zoowel voor dames als voor Heeren. Trouw oefenen is dus de boodschap. Voor de dames een extra aansporing in verband met de a.s. uitvoering. De uitslagen van de 5de veldloopdag van Graaf Willem II te Den Haag zijn: Cracks 5 K.M., ingeschreven 10. uitgeko men 8, 1 Coeland (Olympia) 18 m. 49 3-10 sec. 2 Vermeulen (D.H.C. Delft). 3. Snelder- vaard (Graaf Willem II). 4. Beycrsbergen (G. W. II). 5. Van Leeuwen G. W. II). 6. Smit (A.V.A.C. Amsterdam). Nieuwelingen 3500 M, ingeschreven 40 uitgekomen 31. 1 Wasmus (Trekvogels) 14 m. 61-10 sec. 2. Hofman (Velocitas). 3. Bruggemans (Zwaluwen). 4 Gordijn (R.V.A.C. Rijswijk). 5 Anssemns (Trekvogels). 6 Dreeze (Zwaluwen). 7 Pleizier (Apeldoorn). 8 Van Leeuwen (Trekvogels). 9 Ruiters (R.V.A.C.). 10 Scheenloop (D.O.S. Roterdam). Veteranen 3K K.M., ingeschreven 5, uit gekomen 3, 1 Gerrese (Zwaluwen) 15 m. 5 3-10 sec. 2 Bouman (Maréchaussee Apel doorn). 3 Caron (Zwaluwen). De afdeeling A (Noord-Holland) van <len Ned. A'gemeenen Bond van Postduivenlief- hebbers heeft in haar jaarlijksche tentoon stelling in gebouw „Sint Bavo" gehouden. Ongeveer 450 fraaie exemplaren werden tentoongesteld, die in 51 klassen verdeeld waren. Voor de tentoonstelling, welke de veree- niging „Haarlemsch—-Amsterdamsch Kwar tier" (H. A. K.) in de Korenbeurs organi seerde, waren 126 vogels (verdeeld in 52 klassen) ingeschreven. De voornaamste afdeelingen vhegklasse oud en jong voor blauw- en zwartkras-dui- ven, klasse jonge bonte doffers en vliegtype- kl.asse oude en jonge doffers zijn zeer fraai. EEN NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING. IN 1928. Naar het Vad. verneemt, bestaat het plan tijdens de Olympische spelen te Rotterdam een nijverheids-tentoonstelling te houden. Ter voorbereiding van dit plan-is een raad van beheer benoemd, waarin zitting hebben: mr. dr. J. Wytema, burgemeester van Rot terdam, eere-voorzitter; mr. W. F. C. Baars, D. G. van Beuningen, mr. M. Burgerhout, J. Brautigara, H. H. van Dam A.Czn., H. Diemer, mr. Dutilh, P. N. Gaanderse (secre taris), Ed. M. Goossens, L. de Groot, mr. Joh. Havelaar, D. C. D. Hanegraan, alg. voorzitter, mr. H. van Herstfeld, A. T. van DE „STILLE OMGANG". De „Stille Omgang" houdt a.s. Woens dagavond kwart over 8 in gebouw „St. Bavc" de iaarvergadering, waarin de jaar verslagen door secretaris en penningmees ter zullen worden uitgebracht. Ook zal in deze vergadering de bespreking plaats vin den van de in Maart te houden bedevaart. Nog za'. aan de orde worden gesteld dc verkiezing van bestuursleden wegens pe riodiek aftreden. HULDIGING MEVROUW THEO MANN- BOUWMEESTER. Het Huldigings-Comité voor het afscheid Van mevrouw Theo MannBouwmeester, heeft voor de uitvoering op Woensdag 12 Januari 1927, het volgende plan ontworpen: Aankomst van mevr. Mann met den trein van 6.28 aan het slation der Nederl. Spoor wegen, alwaar zij ontvangen zal worden door eenige leden van het huldigings-comité. Per rijtuig met 4.paarden zal van hel station ge reden worden, gevolgd door de comité-leden-, waarschijnlijk voorafgegaan door de muziek van Harmonie-Crescendo naar den Stads schouwburg. De waarschijnlijk te volgen route is: Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat Barteljorisstraat, Groote Markl, Groote Houtstraat, Houtplein, Tempeliersstraat, Van Eedenstraat, Wilsonsplein. Na afloop der voorstelling vindt de hul diging plaats. Door prof. dr. J. P. Steffes, van de Keizer Karei-Universiteit te Nijmegen, wordt Woensdag 12 Januari a.s. des avonds om kwart over 8 uur in de bovenzalen van Restaurant „De Kroon" een lezing gehouden over: „Het Buddhisme en Katholicisme". KOPPERMAANDAG. Wij herinneren onze lezers er aan, dal het heden Koppermaandag is, een dag, die vroeger algemeen als een feestdag be schouwd werd. De buitenlieden kwamen dan naar de stad en brachten dezen dag daar ge- noegelijk door. Ook de typografen hielden dezen dag in eere en vierden dan hun Kopper- feest, hetwelk nog lang door de Typ. verce- niging tot „Nut en Gezellig Verkeer" in eere werd gehouden maar door de tijdsom standigheden in verval geraakt is. In andere steden gingen de typografen met kalenders op dezen dag bij de cliënteele rond. Getrouwd: 10 Jan.: A. J, Derksen en A. M. v;,n Leuven. Geboren: 5 Jan, z. van M. Geutskensv- Tongeren. 6 Jan. d. van C. Teeuwen Hol. 8 Jan. z. van E. M. Iloogaarts Ruijgrok. z. van M. A. LigthartHoek stra. z. van II. H. VisscherBakker. 9 Jan. z. van J. M. v. Vughtv. Orsouw. d. van A. G. H. BrunottBraam. d. van A. C. RoestVena.', ik. Overleden: 6 Jan. R. A. de Boer. 76 i„ Dusartstraat. 7 Jan. W. Wijnands, 38 j-, Hazepaterslaan. E. de VriesWijkhuizen, 72 j., Gortestraat. H., 3 in., z. van N. Wernke, Kamperlaan. A., 2 m., d. van K. v. d. Valk,Kamperlaan. H. M. E. de Wijsv. Bandemer, 65 j., KI. Houtstraat. H W. SluijtermariMclI, 37 j., v Eeden- nlein, K v. Heijningen, 88 j., Teijlerplein. - 8 Jan. J. Pollé, 64 i„ Brouwersstraat. I. Faber, 60 j., Hoofmanstraat D. v. d. Jlmt, 55 j., N. Spa-arnwouderstraat. E. v. GelderRooze, 60 j., Grcbbrrslraat. A. C., 2 j.t d. van C. Duk, Dahliastraat. T. MalefijtDekker, 74 j., Verspronckweg. 9 Jan. G. J. R. Kuijpers, 92 j„ M. v. Heems- kerkstraat. G. KerstenRoest, 12 j., Berckheijdestraat. J. J, Muylaert, 70 i Voorhelmstraat. E., 4 j., z. van J. Brocr- sen, Kamperlaan. J. C. Gieling, 67 j., Kl. Heiligland. S. KonijnPeereboom, 33 j.. Pres. Steynstraat. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks half 3, heeft bij de electrificatie der spoorwegen een ernstig ongeluk plaats gehad. Zekere E. was bezig met de montage der bovenleiding. Men weet nog niet pre cies, hoe het ongeluk zich heeft toegedra gen, doch waarschijnlijk heeft hij zijn even wicht verloren en is hij van een hoogte van 4)4 Meter naar beneden gestort. Vermoe delijk heeft hij een hersenschudding be komen. In ernsligen toestand werd hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Heden middag 12 uur was hij nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. Oneerlijke loopknecht. H. T., broodbezorger te Zandvoort, bracht in het afgeloopcn seizoen o.a. iederen mor gen brood bij de pensionhoudster G. te Zandvoort. Het brood werd iederen dag door G. of haar personeel betaald, zooals in het huishoudboekje werd aangeteekend. T. vertelde echter aan zijn patroon, dat juffrouw G. met haar gewoonte gebroken had en gevraagd, na afloop van het seizoen alles te betalen. De patroon had hier tegen geen bezwaar, terwijl T. iederen dag het geld voor hei geleverde brood achterhield. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augus tus hield hij dit bedrijf vol, tol zijn patroon op zekeren dag het brood kwam brengen, met de boodschap dat er nog een onbetaalde rekening van 106 was. De pensionhoud ster ontkende dit en toonde haar huishoud boekje, zoodat spoedig uitkwam wie het geld geïnd had. De Officier van Justitie achtte het een ernstig misdrijf van verduistering. Verdachte fcont, door niet ter terechtzitting te ver schijnen, niet veel belangstelling voor zijn zaak te hebben. Hel rapport van den reclas- sceringsraad over verdachte is zeer ongun- iWit¥rcfl»r$ Een der schitterendste kinderleesten, die in Haarlem worden gegeven, is dat van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Zaterd ag vond er weer zoo een plaats en onze fofo- graaf was present om een der aar digste momenten te fotografeeren. sfig. Hij had bovendien beloofd hel ont vreemde geld terug te betalen, hetgeen is gebeurd. Eisch 5 maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform eisch. Lastige steuntrekker. J. v. L., steuntrekkende van het Burger lijk Armbestuur te Haarlem, stond terecht, terzake dat hij op 4 Dec. j.i. in bet kantoor van het B. A. den ambtenaar B. had be- leedigd door hem „schooier" toe te voegen. Verdachte ontkende. De heer B. had hem gelast het lokaal te verlaten, aan welk bevel hij had voldaan. Bij de deur riep hij: „schooier," hij richtte zich daarbij echter niet tot den heer B. Deze, als getuige ge hoord, bevestigde de feiten der dagvaar ding. De politierechter veroordeelde v. L„ over- komsrig den eisch, tot 8 dagen gevangenis straf. Op hel kantoor van het B. A. te Scholen kwam T. P,, echlgenoote van C. O., op 26 Nov. steun vragen, hetgeen haar niet werd toegestaan/omdat niet zij, maar haar cetit- genoot, den steun in ontvangst nemen en daarvoor stempelen moet. Deze weigert dit echter. Aan de sommatie van den ambte naar, om het lokaal te verlaten, voldeed zij niet, tot een agent van politie haar verwij derde. Voor en na dezen datum heeft zij hetzelfde gedaan. Verdachte zeide niet te weten dat zij iels strafbaars deed, als zij niet aan het bevel gehoorzaamde; zij moest geld hebben, omdat zij niets in huis had. Do Officier van Justitie was van oordeel, dat geen boete opgelegd kon worden, omdat deze met het geld van he tB. A. betaald zou worden. Spr. vroeg daarom 3 dagen ge vangenisstraf. Uitspraak conform eisch. Meldden wij reeds een dezer dagen dat de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel haar zetel vermoedelijk aan het Nas- sauplein zou vestigen, thans kunnen wij me- dedeelen dat het hoofdbestuur besloten heeft tot aankoop van hét perceel Nassau- plein 5, Haarlem. Zooals bekend moet de Maatschappij hel Paviljoen ontruimen, om dat daarin de Provinciale Griffie zou wor den gevestigd. De Bond van Handels-, Kantoor- en Win- kelbedienden St. Franciscus van Assisië, zal Zondag 23 Januari een propaganda-feesl- avond houden, ter gelegenheid van het 7e eeuwfeest van het zalig afsterven van den Patroon van den bond, den H. Franciscus van Assisië. HEEMSTEDE. Het Postkantoor. Men schrijft ons Het was indertijd reeds een groote verbe tering, dat een nieuw postkantoor in gebruik werd genomen, waardoor algemeen' de ver wachting werd gewekt, dat daardoor ook een betere en vluggere bediening van het publiek zou kunnen plaats hebben. De wachtgelegenheid in het vroegere kan toor was allertreurigst, deze is nu prima in orde. In het algemeen gaat men evenwel niet naar een dergelijk kantoor om te wachten en al is die gelegenheid dan nog zoo veel verbe terd, toch wordt zeer dikwijls veel geduld van het publiek gevorderd. Op het oogenblik is de toestand op het post kantoor zoo, dat het publiek des morgens ge holpen wordt aan 2 verschillende loketten cn in de middaguren aan slechts 1 loket. Was dit enkele jaren geleden bij de opening van het postkantoor misschien voldoende, bij het steeds toenemende bezoek van het postkan toor mede een gevolg van snelle uitbreiding dezer gemeente, blijkt herhaaldelijk, dat openstelling van 2 loketten voor een behoor lijke afdoening van zaken absoluut te weinig is. Komt het in normale tijden reeds vaak voor dat men lang moet wachten voor men gehol pen lean worden, vooral de laatste weken door verkoop van Weldadigheidszegels, Rijwiel plaatjes en nu ook weer het belasting betalen komt het herhaaldelijk voor dat men een half uurtje geduld moet oefenen voor gewone post zaken. Het is nog te billijken, dat men in een drukken tijd iets langer moet wachten dan gewoonlijk, maar een half uur en meer is daarvoor te lang. Waar in het Postkantoor 4 loketten zijn voor het publiek, wordt het meer dan tijd, dat tot openstelling van een 3e loket wordt overgegaan. Aan het bediend personeel is dit lange wachten zeef zeker niet te wijten, doch meer en meer krijgt men ook aan dit kantoor sterk den indruk van een te kort aan bedie nend personeel. Voor hef spoedig helpen van het publiek cn om het lange wachten te voorkomen is het daarom hoogst wenschelijk, dat tot openstel ling van een 3de loket ten spoedigste wordt overgegaan, hetgeen zeker een personeelsuit breiding tot gevolg zal moeten hebben. Ten slotte nog deze opmerking, dat de be volkingsvermeerdering in deze gemeente meest bestaat uit personen, die veel met post zaken te maken hebben, wat bij de beoor deeling van deze materie zeer zeker van groot belang is. Wij informeerden hieromtrent bij den di recteur van het postkantoor, die ons mede deelde, dat de drukte slechts deze week eeni ge dagen geduurd heeft, juist in verband met den verkoop der rijwielplaatjes. Verwacht wordt, dat vanaf de volgende week reeds de drukte belangrijk minder zal zijn. Naar de meening van den directeur is het voor de ge wone postzaken voorloopig nog niet noodig, meerdere loketten open te stellen. Opgevoerd werd het drama in 5 bedrijven, en een voorspel getiteld „Misdaad en Ver gelding, een stuk, dat zeer veel van spelers en speelsters cischt. De zaai was geheel bezet, en reeds bij het voorspel was het publiek reeds onder den indruk van het werkelijk goede werk. Wel zakte het spelpubliek iets in het 2e en 3e bedrijf, maar in het 4e bedrijf was het vooral de wed. Albrecht die het publiek onder den indruk bracht. Na ieder bedrijf oogstte de speelsters en spelers een verdiend applaus. Bij een iraai tableau aan het slot, werden zij langdurig toegejuicht. De pauzes tusschen de bedrijven werden op verdienstelijke wijze bekort door het Jazzband Kitty. Als slot een gezellig samenzijn, onder lei ding van den heer Regouw, eveneens met medewerking van het Jazzband. Het was een goedgeslaagde avond. LONDEN, 10 Jan Sir Perceval Philips, de bijzondere correspondent van Daily Mail, seint uit Hankau: Ofschoon zij ernorme verliezen lijden, hebben 10 Britsche firma's een manifest geteekend, waarin zij weige ren in afwachting van de aankomst te Hankau van een Britscben diplomatieken vertegenwoordiger, op Dinsdag a.s. hun zaken tc openen. Intusschen verblijven alle leden van de Britsche concessie neg steeds in het gebouw van de Aziatische Petrolpum Cy. Admiraal Cameion waarschuwde de Bri.- wordt slechts in bijzondere gevallen ver- sche Zakenlieden zelf, dat ieder die zonder toestemming het gebouw verlaat, alle rechten op bescherming of vervoer naar de Britsche schepen als tot algeheele ont ruiming wordt overgegaan, verspeelt. De toestemming om het gebouw te verlaten, word slechts in bijzondere gevallen ver leend. Dc opgeslotenen zijn sinds Woensdag avond niet ir. de frische lucht geweest. De sterkte der Cmtonneéze troepen te Hankau wordt op 40.000 man geschat. ZEIST, 10 Jan. Zondagavond tusschen 7 en 10 uur is te Zeist opnieuw ingebroken, ditmaal in een villa aan den Utrecbtschen weg tijdens afwezigheid der bewoners, die bij thuiskomst een geldkistje in den gang von den, waaruit ruim 100. was verdwenen, Een effect van 1000. werd niet meege nomen, terwijl ook voorwerpen van waarde zooals gouden sieraden, op hun plaats bleven. De dader was binnen gekomen door ver breking van een ruitje aan den zijkant van de woning, waarna gemakkelijk de spanjolet van de schuifdeuren kon worden opgelicht In alle vertrekken werd naar geld gezocht en alles overhoop gehaald. Vermoed wordt, dat de dader ook de inbraak van eenigen lijd geleden op z'n geweten heeft, daar deze onder dezlfde omstandigiiedn plaats vonden en. ook telkens uitsluitend geld werd meegenomen. Door dc politie wordt ijverig gezocht om uit te vinden, wie de laatste weken Zeist onveilig maakt. APELDOORN, 10 Jan. De Pins en Prinses Juliana vertr kken van morgen 8.18 van Apeldoorn naar Den Haag. APELDOORN, 10 Jan. Sinds ongeveer 15 jaar bestond bij de Apeldoornsche Han- delsvereeniging het plan tot stichting van een handelsbeurs. Van morgen is dit plan verwezenlijkt. De Beurs werd om 10 uur ge opend. AMSTERDAM, 10 Jan. De commissie tot huldiging van de nagedachtenig van gene raal J. B. van Heutsz deelt ons mede, dat het grafmonument op de Nieuwe Oosterbe graafplaats te Amsterdam inmiddels is op gesteld en men thans bezig is de beelden te hakken, zoodat het monument in z'n ge heel na 4 maanden zal worden opgeheven Zooals bekend, zal de begrafenis in Amster dam op 's Rijks kosten en met militaire eer plaats vinden. Naar aanleiding van de be sprekingen met de leger-autoriteiten, i thans vastgesteld, dat het stoffelijk over schot op Donderdag 9 Juni 1927 zal worden bijgezet. AMSTERDAM, 10 Januari. De staking der taxi-chauffeurs omvatte gisteren, naar ons van werknemerszijde wordt medegedeeld, circa 150 man. Hedenmorgen zijn echter- eenige stakers weer aan 't werk gegaan. Evenals Zondag ondervindt het taxi-ver keer in de hoofdstad geen last van staking. LONDEN, 10 Januari. Uit Montreal wordt gemeld, dat de inhechtenisneming is gelast van den adjunct-directeur van het door brand vernielde bioscoop-theater, Alexan der Bozzi, die tevens employé is van een Box-manager-bureau, en den directeur Ca naille Bozzi. NEW-YORK, 10 Jan. De strijd m Nica ragua schijnt te zullen leiden tot een open lijke breuk tusschen president Coolidge en Senator Borah. Na een persoonlijk onder houd met president Coolidge verklaarde Borah, dat de grondwettige president van Nicaragua de man is, tegen wien de Ver. Staten opkwam, n.l. Dr. Sacasa en niet generaal Djas. VLISSINGEN. 10 Jan. Het Fransche s.s, Forbin, dat bij het Leugenaarshoofd aan den grond was gevaren, is vanmorgen door 4 sleepbooten vlot gebracht. De correspondent van de „Daily Mail te Tokio seint, dat men in Japan gelooft, dat de Ver. Staten op het punt staan de diplo matieke betrekkingen met China af te bre-> ken. De Japansche regeering zal afwachten, welke houding Amerika aanneemt, alvorens definitief te antwoorden op het jongste Britsche memorandum. DE UITTOCHT UIT HANKOU. SHANGHAI, 10 Jan. De Britsche vrouwen, en kinderen die uit Hankow zijn gei lucht, zijn te Shanghai aangekomen. PARIJS, 10 Jan. Generaal von Pawel en de legatieraad Forster zijn Zondagmiddag t» Parijs aangekomen. NEW-YORK, 10 Jan. Volgens telegrammen uit Mexico zijn in den slaat Jalixo, 3 spoor wegbruggen door-de opstandelingen vernield. 5% Nederland 1919 '0 I9/i6 '019/i6 6% Nederland 1923 101 101% 4)4 Nederl. 1917 100% 4V» N. I. 1926 8. 96'/8 96% 6% N.-I. 1923 D.. 1013/* '013/i Holl Lloyd 28 Oude Vaart 66 ft v>~ dito Gem, Eigend. 63 641/2"» Mij. „Nederland".. 173b Scheepvaart-Unie 1821/a Rolterd. Lloyd 1643/ 2251/2 223 b Oude Boot I00x/2 1011 /2-2 Holl. Stoomboot 54 •lurgens gew 177l/2 177 Nederl Kunstzijde 1901/2 194l/4 Maecubee 84 84% Holl. Kunstzijde 78 75 Koloniale Bank... 247l/4 249l/2 Indische Bank 176 176 Cert. Handel Mij... 159 158% Reso dito 159 1 159 Phoenix 225/8 Geconsolideerde I871/4 392 395i/2 U. S. Steel 1571/,b 158 Marine comm 85/ie 8% Marine pref. 381/4 38l/4 H. V. A 693 687 Java 'Cultuur 388 388. Vorstenlanden 184I/2 185 173 174 Poerwoderjo 120 440 430 427 Deli Batavia 463 462 A'dam Rubber 338 3371/2 Serbadjadi 343 340-3 Silau 182 1805-i Allied Sumatra 119 1181/» 2051/4 206 V. I. C. 0 200 200 Deli Bat. Rubber 272 270 Dordtsche Pctr. 273 Southern Rails 125 l25l/2 Union 1631/, 162i/4 96i/2 Wabash 43'/je 431/2 Weldadigheidsuitvoering. In Hotel het „Wapen van Heemstede" gaf dc tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" Zaterdagavond eene uitvoering len bate der algemeene armen. *1» 1 SS SS SS «SS M 88 it m s De drukte bij het Postkantoor voor het bevestigen der belastingplaatjes 1927, De i belasting-ambtenaren zetten spoed achter de zaak eq maken reeds vele bekeuringen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8